PDA

View Full Version : Seve Ballesteros is now swinging in the sky



miril
7th May 2011, 14:47
Unul dintre cei mai buni, eleganti jucatori de golf din toate timpurile ne-a parasit. RIP! :(

http://en.wikipedia.org/wiki/Seve_Ballesteros

Catalanul
7th May 2011, 19:26
RIP.

Presa spaniola spune ca a murit primul mare sportiv spaniol.

Dorin
7th May 2011, 19:33
My favorite player ever!!! Mare tristete! Am jucat pe terenul lui superb de pe Tenerife, Buenavista, locul 2 de frumusete din Europa !!! Am sa mai joc acolo si am sa-mi amintesc cu durere de ziua asta . R.I.P.
O poza cu el a fost primul meu avatar aici pe online forum.....

corina_jga
8th May 2011, 18:05
Ce a facut Seve pentru golful spaniol nu are egal. Chiar si cand a trebuit sa se retraga din cauza bolii a fost aproape de toti cei care, intr-un fel sau altul, joaca golf. Mie mi s-a parut emotionant mesajul lui pentru echipa europeana pentru Ryder Cup anul acesta iar mesajele la adresa lui au fost intotdeauna de un respect si de o caldura surprizatoare.
Fundatia Severiano Balesteros este una din cele mai solide din Spania si pe buna dreptate.
Aici, in Tenerife, clubul Amigolf pregatea un turneu in cinstea lui si a Fundatiei pentru data de 9 aprilie... apoi, vineri, a cazut trasnetul... Trist. Suntem mai saraci cu un talent in ale swingului, cu un om care s-a bucurat de fiecare clipa pe terenul de golf si care a stiut sa electrizeze pe cei care l-au vazut jucand.

Lordul
9th May 2011, 09:13
R.I.P

unul dintre cei mai buni jucatori de golf din toate timpurile