PDA

View Full Version : Premiile OLS pt Sezonul 2010-2011 ( Oscarurile, Zmeura de aur, Miss/Misster si Extra



Iulya
1st May 2011, 20:50
Oscarurile:

Perechi:

Cea mai buna pereche (Best Pair):
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance:
Cel mai mare progres (Most improved)
Cea mai surpinzatoare performanta:
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer)
Best SP:
Best LP:
skaters placement you were most excited about?
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork)
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music)
Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps)
Cele mai bune piruete (Best spins)
Cele mai bune secvente de spirale (Best spirals)
Cele Mai bune sarituri aruncate
Cele mai bune twist-uri:
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy)
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy)
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach)
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph)
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution


Baieti:

Cel mai bun Patinator:
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance:
Cel mai mare progres (Most improved)
Cea mai surpinzatoare performanta:
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer)
Best SP:
Best LP:
skaters placement you were most excited about?
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork)
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music)
Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps)
Cele mai bune piruete (Best spins)
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy)
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy)
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach)
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph)
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution


Dans:

Cel mai bun cuplu:
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance:
Cel mai mare progres (Most improved)
Cea mai surpinzatoare performanta:
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer)
Best CD:
Best OD:
Best FD:
skaters placement you were most excited about?
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork)
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music)
Cele mai bune piruete (Best spins)
Cele mai bune ridicari
Cele mai bune twizzeluri
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy)
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy)
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach)
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph)
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution


Fete:

Cea mai buna patinatoare :
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance:
Cel mai mare progres (Most improved)
Cea mai surpinzatoare performanta:
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer)
Best SP:
Best LP:
skaters placement you were most excited about?
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork)
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music)
Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps)
Cele mai bune piruete (Best spins)
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy)
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy)
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach)
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph)
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution


Zmeura de aur:


Perechi:
Cea mai dezamagitoare performanta
Cea mai neinspirata alegere a muzici:
Cele mai neinspirate costume:
Cel mai slab SP
Cel mai slab LP
Cea mai neinspirata coregrafie
Underperformers:
Cele mai slabe executii tehnice:
Cea mai dezamagitoare clasare


Baieti:

Cea mai dezamagitoare performanta
Cea mai neinspirata alegere a muzici:
Cele mai neinspirate costume:
Cel mai slab SP
Cel mai slab LP
Cea mai neinspirata coregrafie
Underperformers:
Cele mai slabe executii tehnice:
Cea mai dezamagitoare clasare


Dans:

Cea mai dezamagitoare performanta
Cea mai neinspirata alegere a muzici:
Cele mai neinspirate costume:
Cel mai slab CD:
Cel mai slab OD:
Cel mai slab FD:
Cea mai neinspirata coregrafie
Underperformers:
Cele mai slabe executii tehnice:
Cea mai dezamagitoare clasare


Fete:

Cea mai dezamagitoare performanta
Cea mai neinspirata alegere a muzici:
Cele mai neinspirate costume:
Cel mai slab SP
Cel mai slab LP
Cea mai neinspirata coregrafie
Underperformers:
Cele mai slabe executii tehnice:
Cea mai dezamagitoare clasare


Miss si Mister:

Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans:
Cea mai frumoasa patinatoare din proba de perechi:
Cea mai frumoasa patinatoare din proba individuala:
Cel mai frumos patinator din proba de dans:
Cel mai frumos patinator din proba de perechi:
Cel mai frumos patinator din proba individuala:
Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de dans:
Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de perechi:
Miss CM 2011:
Mister CM 2011:


Premii Extra:

Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a mondialelor (Most inspiring story of the worlds)
Cea mai buna rivalitatate a mondialelor?
Cea mai buna aparitie in K&C (Best K&C appearance)
Cel mai bun program de gala (Best exhibition)
Cea mai buna proba ( cea mai antrenanta - ex sP/Lp de la o anumita proba ) (Best competition):
Cel mai bun arbitraj :
Cel mai slab arbitraj:
Cea mai mare dezastru ...Worst Meltdown:
Patinatoriul/rea/ii subevaluati in punctaje ?[/B] Most Underscored:
Patinatoriul/rea/ii supranotatii ?Most Overscored:
Cel mai frumos/fericit moment ? [/B]Happiest Moment:
Cel mai trist moment? [/B]Saddest moment
Cel mai captivant moment ?[/B] Most Awesome Moment:
Momentul " Ce naiba se intampla ... ?[/B] Most What the Hell... Moment:

ricochet4
2nd May 2011, 02:34
Eu dau un premiu special celui care umple toate rubricile. :)

Iulya
2nd May 2011, 02:50
Categ sunt copiate dupa topicul similar pe care l-am facut in 2009 dupa mondiale si atunci au fost completate aproape toate rubriciile ...
Dar fiecare poate sa aleaga ..... completeaza si nominalileaza pe cine vor la ce categ vor ...
Si daca sunt destule vedem cine are cele mai multe si desemnam castigatorii

Miruna1990
2nd May 2011, 11:49
Perechi:

* Cea mai buna pereche (Best Pair): Aliona si Robib
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Aliona si Robin, programul lung de la mondiale
* Cel mai mare progres (Most improved): Tatiana si Maxim
* Cea mai surpinzatoare performanta: Tatiana si Maxim la mondiale
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): Yuko si Alexander, programul lung, Quing Pang/Jian Tong, programul lung
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): -
* Best SP: Narumi Takahashi si Mervin Tran
* Best LP: Yuko si Alexander
* skaters placement you were most excited about? Aliona si Robin, mondiale
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork):Aliona si Robin, programul scurt
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music):Yuko si Alexander, programul lung
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps):Aliona si Robin
* Cele mai bune piruete (Best spins): Yuko si Alexander
* Cele mai bune secvente de spirale (Best spirals):Aliona si Robin
* Cele Mai bune sarituri aruncate:Aliona si Robin
* Cele mai bune twist-uri: Tatiana si Maxim
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): Narumi Takahashi si Mervin Tran
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Narumi Takahashi si Mervin Tran
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Ingo Steuer
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): -
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Aliona si Robin


Baieti:

* Cel mai bun Patinator: Daisuke Takahashi :drak:
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Daisuke Takahashi, Sp la mondiale
* Cel mai mare progres (Most improved): Artur Gachinski
* Cea mai surpinzatoare performanta: Michael Brezina, mondiale
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): Javier Fernandez, costumul cu pirati, costumul de la programul scurt, mondiale, al lui Daisuke
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Artur Gachinsky
* Best SP: Daisuke
* Best LP: Javier Fernandez
* skaters placement you were most excited about? Takahiko Kozuka, locul 2 la mondiale
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Patrick Chan, Lp
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Daisuke Takahashi, Sp
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Takahiko Kozuka
* Cele mai bune piruete (Best spins): Florent Amodio
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): Javier Fernandez
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Javier Fernandez, Lp
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Nobu Sato
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): -
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: probabil Patrick Chan


Dans:

* Cel mai bun cuplu: Meryl si Charlie
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Elena Ilinykh si Nikita Katsalopov, FD la europene
* Cel mai mare progres (Most improved): Maia si Alex Shibutani
* Cea mai surpinzatoare performanta: Maia si Alex Shibutani
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): Elena si Nikita, FD
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Maia si Alex Shibutani
* Best SD: Ekaterina Bobrova/Simitri Soloviev
* Best FD: Tessa Virtue/Scott Moir
* skaters placement you were most excited about? locul 4, Elena si Nikita la europene
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Tessa si Scott, ambele programe
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Tessa si Scott, FD
* Cele mai bune piruete (Best spins): -
* Cele mai bune ridicari: Tessa si Scott
* Cele mai bune twizzeluri: Tessa si Scott, Meryl si Charlie
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): Elena si Nikita FD
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Tessa si Scott, FD
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Igor Spielband si Marina Zueva, logic
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): Marina Zueva
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Meryl si Charlie


Fete:

* Cea mai buna patinatoare : Miki Ando
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Mao Asada, LP la 4 Continents
* Cel mai mare progres (Most improved): Kanako Murakami
* Cea mai surpinzatoare performanta: Carolina Kostner la mondiale
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): Mao Asada LP, Miki Ando LP
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Kanako Murakami( si Adelina Sotnikova la juniori, nu stiu daca se pune)
* Best SP: Carolina Kostner
* Best LP: Mao Asada
* skaters placement you were most excited about? Miki Ando la mondiale, Carolina Kostner tot la mondiale
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Carolina Kostner, Sp
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music):Carolina Kostner, Sp
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Miki Ando de departe
* Cele mai bune piruete (Best spins): Alissa Czisny
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): -(nici una sincer)
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Carolina Kostner, sp
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Nicolai Morozov
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): Lori Nichol
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Miki Ando tot sezonul!


Zmeura de aur:

* Perechi: Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch(le-au umflat notele asa tare la Skate Canada ca nu i-am suferit tot sezonul)
* Cea mai dezamagitoare performanta: Quing Pang/Jian Tong, LP la mondiale
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch, Sp(groaznic)
* Cele mai neinspirate costume: Yuko si Alexander, cele purtate la SP la europene(acel ghiveci)
* Cel mai slab SP: Yuko si Alexander, SP la mondiale. Pacat
* Cel mai slab LP: -
* Cea mai neinspirata coregrafie: Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch, Sp
* Underperformers: Lubov Iliushekina/Nodari Maisuradze la nationale(au ratat astfel restul sezonului)
* Cele mai slabe executii tehnice: din pacate Narumi Takahashi/Mervin Tran. Mai au de lucrat la sarituri
* Cea mai dezamagitoare clasare Yuko si Alexander, locul 4 la mondiale

Baieti:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Adrian Schultheis la mondiale
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: Brian Joubert, Lp
* Cele mai neinspirate costume: Artut Gachinsky, Lp.
* Cel mai slab SP: Patrick Chan la Skate Canada
* Cel mai slab LP: Tomas Verner la mondiale
Cea mai neinspirata coregrafie: Artur Gachinsky LP
* Underperformers:Tomas Verner, Brian Joubert, Nobunari Oda, Daisuke Takahashi
* Cele mai slabe executii tehnice:-
* Cea mai dezamagitoare clasare: Locul 5 al lui Daisuke


Dans:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Elena si Nikita la mondiale(FD)
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: Vanessa Crone/Paul(cum l-o mai chema) la SD
* Cele mai neinspirate costume: Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi, FD
* Cel mai slab SD: Vanessa si Paul
* Cel mai slab FD: Meryl si Charlie :drak:
* Cea mai neinspirata coregrafie: Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi, FD
* Underperformers: Nathalie si Fabian
* Cele mai slabe executii tehnice:-
* Cea mai dezamagitoare clasare: locul 4, Nathalie si Fabian


Fete:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Mao Asada, mondiale
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: Yuna Kim, Sp
* Cele mai neinspirate costume: -
* Cel mai slab SP: Mao Asada
* Cel mai slab LP: Rachel Flatt
* Cea mai neinspirata coregrafie: Rachel Flatt, SP
* Underperformers: Mao Asada
* Cele mai slabe executii tehnice: Kiira Korpi, Lp europene
* Cea mai dezamagitoare clasare: Mao Asada, locul 6 la mondiale


Miss si Mister:

* Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans: Elena Ilinykh
* Cea mai frumoasa patinatoare din proba de perechi:Tatiana Volosozhar
* Cea mai frumoasa patinatoare din proba individuala: Kiira Korpi
* Cel mai frumos patinator din proba de dans: Scott Moir, Nikita Katsalopov
* Cel mai frumos patinator din proba de perechi: Maxim Trankov, Alexander Smirnov
* Cel mai frumos patinator din proba individuala: Patrick Chan :drak:(glumesc, desigur. Brian Joubert, Tomas Verner, Brezina)
* Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de dans: Elena si Nikita
* Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de perechi: Tatiana si Maxim
* Miss CM 2011: Kiira Korpi
* Mister CM 2011: Maxim Trankov


Premii Extra:

* Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a mondialelor (Most inspiring story of the worlds): Miki Ando, aur pentru Japonia
* Cea mai buna rivalitatate a mondialelor? Miki si Yuna
* Cea mai buna aparitie in K&C (Best K&C appearance) -
* Cel mai bun program de gala (Best exhibition): Mao Asada
* Cea mai buna proba ( cea mai antrenanta - ex sP/Lp de la o anumita proba ) (Best competition): LP la perechi. Fantastic
* Cel mai bun arbitraj : nici o proba :happy
* Cel mai slab arbitraj: LP la fete.
* Cea mai mare dezastru ...Worst Meltdown: Rachel Flatt
* Patinatoriul/rea/ii subevaluati in punctaje ?[/b] Most Underscored: Kanako Murakami si Mao Asada
* Patinatoriul/rea/ii supranotatii ?Most Overscored: Yuna Kim sp, Kozuka si Chan Lp, Meryl si Charlie SD si FD, fratii Shibutani SD si FD,
* Cel mai frumos/fericit moment ? [/b]Happiest Moment:Aliona si Robin cu aurul de gat
* Cel mai trist moment? [/b]Saddest moment: Nobunari Oda la Kiss&Cry dupa LP
* Cel mai captivant moment ?[/b] Most Awesome Moment: Finalul programului lung al lui Maxim si al Tatianei
* Momentul " Ce naiba se intampla ... ?[/b] Most What the Hell... Moment:Versurile din programul lui Florent


Am reusit!

mikeyy
2nd May 2011, 14:28
Oscarurile:

Perechi:

* Cea mai buna pereche (Best Pair): Aliona/Robin
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Tatiana/Maxim - SP
* Cel mai mare progres (Most improved):
* Cea mai surpinzatoare performanta: Tatiana/Maxim
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer):Takahashi/Tran
* Best SP: Tatiana/Maxim
* Best LP: Aliona/Robin
* skaters placement you were most excited about? Tatiana/Maxim - argint la CM
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Aliona/Robin
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Bobrova/Soloviev LP
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Aliona/Robin
* Cele mai bune piruete (Best spins): Yuko/Alexander
* Cele mai bune secvente de spirale (Best spirals): Aliona/Robin
* Cele Mai bune sarituri aruncate: Aliona/Robin
* Cele mai bune twist-uri: Tatiana/Maxim
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): -
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): -
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): -
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): -
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Aliona/Robin


Baieti:

* Cel mai bun Patinator: Patrick Chan
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Patrick Chan - Fantoma de la opera
* Cel mai mare progres (Most improved): Patrick Chan
* Cea mai surpinzatoare performanta: Michal Brezina la CM
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Richard Dornbush
* Best SP: Michal Brezina - programul pe muzica japoneza
* Best LP: Patrick Chan - Fantoma de la opera
* skaters placement you were most excited about? Patrick Chan
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Patrick Chan LP
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Michal Brezina SP
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Michal Brezina
* Cele mai bune piruete (Best spins): Tomas Verner
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): Floren Amodio LP
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Florent Amodio LP
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Christy Krall,
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): Morozov
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Takahiko Kozuka LP @ CM


Dans:

* Cel mai bun cuplu: Tessa Virtue/Scott Moir
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Tessa/Scott FD
* Cel mai mare progres (Most improved): -
* Cea mai surpinzatoare performanta: Fratii Shinutani CM 2011
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume) -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Elena/Nokita
* Best CD: -
* Best OD: -
* Best FD: Tessa/Scott la CM
* skaters placement you were most excited about? -
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Tessa/Scott
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Tessa/Scott FD
* Cele mai bune piruete (Best spins): Tessa/Scott
* Cele mai bune ridicari: Tessa/Scott
* Cele mai bune twizzeluri: Tessa/Scott
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): Tessa/Scott FD
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Tessa/Scott
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Shilband/Zueva
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): Zueva/Shpilband
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Davis/White


Fete:

* Cea mai buna patinatoare : Miki Ando
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Sarah Meier LP @ CE
* Cel mai mare progres (Most improved): Yu-na Kim la capitolul interpretare
* Cea mai surpinzatoare performanta: Sarah Meier la Europene
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Ira Vannut
* Best SP: Miki Ando - CM 2011
* Best LP: Sarah Meier - CE 2011
* skaters placement you were most excited about? Sarah Meier - CE
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Yu-na Kim (SP & LP)
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Yuna Kim (LP)
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Yu-na Kim
* Cele mai bune piruete (Best spins): Alissa Czisny
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): -
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): -
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): -
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): -
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Miki Ando


Zmeura de aur:

* Perechi: Yuko/Alexander
* Cea mai dezamagitoare performanta: Pang/Tong la CM
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: -
* Cele mai neinspirate costume: -
* Cel mai slab SP: Yuko/Alexander la CM
* Cel mai slab LP: Pamg/Tong
* Cea mai neinspirata coregrafie: -
* Underperformers: Aliona/Robin LP la CE
* Cele mai slabe executii tehnice: Pang/Tong - LP CM
* Cea mai dezamagitoare clasare: -


Baieti:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Brian Joubert: CE si CM
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: -
* Cele mai neinspirate costume: -
* Cel mai slab SP: Brian Joubert la CM
* Cel mai slab LP: Michal Brezina la CE
* Cea mai neinspirata coregrafie: Arthur Gacinsky..toate programele
* Underperformers: Tomas Verner
* Cele mai slabe executii tehnice: Tomas Verner
* Cea mai dezamagitoare clasare: Michal Brezina la CE


Dans:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Pechalat/Bourzat la Mondiale
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: Bobrova/Soloviec la SD
* Cele mai neinspirate costume: -
* Cel mai slab SD: -
* Cel mai slab FD: -
* Cea mai neinspirata coregrafie: -
* Underperformers: -
* Cele mai slabe executii tehnice: -
* Cea mai dezamagitoare clasare -


Fete:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Kiira Korpi LP la Europene
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: -
* Cele mai neinspirate costume: -
* Cel mai slab SP: Mao Asada CM
* Cel mai slab LP: Kiira Korpi CE
* Cea mai neinspirata coregrafie: -
* Underperformers: Mao Asada
* Cele mai slabe executii tehnice:Mao Asada
* Cea mai dezamagitoare clasare: Mao Asada la CM


Miss si Mister:

* Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans: Tessa Virtue
* Cea mai frumoasa patinatoare din proba de perechi: Tatiana Volosozhar
* Cea mai frumoasa patinatoare din proba individuala: Yu-na Kim
* Cel mai frumos patinator din proba de dans: -
* Cel mai frumos patinator din proba de perechi: -
* Cel mai frumos patinator din proba individuala: -
* Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de dans: Tessa/Scott
* Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de perechi: -
* Miss CM 2011: Yu-na Kim
* Mister CM 2011:


Premii Extra:

* Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a mondialelor (Most inspiring story of the worlds):
* Cea mai buna rivalitatate a mondialelor? Virtue/Moir vs. Davis/White
* Cea mai buna aparitie in K&C (Best K&C appearance): Alena Leonova
* Cel mai bun program de gala (Best exhibition): - (nu am vazut Gala)
* Cea mai buna proba ( cea mai antrenanta - ex sP/Lp de la o anumita proba ) (Best competition): LP la perechi -CM
* Cel mai bun arbitraj : SP baieti la CM
* Cel mai slab arbitraj: LP-ul lui Gachinsky
* Cea mai mare dezastru ...Worst Meltdown: Kiira Korpi si Michal Brezina la Europene
* Patinatoriul/rea/ii subevaluati in punctaje ?[/b] Most Underscored: Tessa/Scott
* Patinatoriul/rea/ii supranotatii ?Most Overscored: Gachinsky
* Cel mai frumos/fericit moment ? [/b]Happiest Moment: Alena Leonova la finalul LP-ului de la mondiale
* Cel mai trist moment? [/b]Saddest moment: -
* Cel mai captivant moment ?[/b] Most Awesome Moment: FD-ul canadienilor Tessa/Scott
* Momentul " Ce naiba se intampla ... ?[/b] Most What the Hell... Moment: Gachinsky pe podium

SimonaB
2nd May 2011, 15:57
Oscarurile:

Perechi:

* Cea mai buna pereche (Best Pair): Aliona/Robin
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: SP Tatiana/Maxim
* Cel mai mare progres (Most improved):
* Cea mai surpinzatoare performanta: Tatiana/Maxim
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer):
* Best SP: Tatiana/Maxim
* Best LP: Aliona/Robin
* skaters placement you were most excited about? Tatiana/Maxim
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Aliona/Robin
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Bobrova/Soloviev SD
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Aliona/Robin
* Cele mai bune piruete (Best spins):
* Cele mai bune secvente de spirale (Best spirals):
* Cele Mai bune sarituri aruncate: Aliona/Robin
* Cele mai bune twist-uri: - Aliona/Robin
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): -
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): -
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): -
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): -
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Aliona/Robin


Baieti:

* Cel mai bun Patinator: Patrick Chan
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Kozuka LP
* Cel mai mare progres (Most improved): Patrick Chan, Artur Gachinsky
* Cea mai surpinzatoare performanta: Michal Brezina- CM
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Dornbush
* Best SP: Michal Brezina
* Best LP:
* skaters placement you were most excited about? Kozuka
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Patrick Chan SP
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Michal Brezina SP
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Michal Brezina, Kozuka
* Cele mai bune piruete (Best spins): Kozuka
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): Florent Amodio LP
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Florent Amodio LP
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Christy Krall
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): Morozov
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Kozuka LP - CM


Dans:

* Cel mai bun cuplu: Tessa Virtue/Scott Moir
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Tessa/Scott FD
* Cel mai mare progres (Most improved): - Fratii Shibutani
* Cea mai surpinzatoare performanta: Fratii Shinutani CM
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume) -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer): fratii Shibutani
* Best CD: -
* Best OD: -
* Best FD: Tessa/Scott CM
* skaters placement you were most excited about? -
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Tessa/Scott
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Tessa/Scott FD
* Cele mai bune piruete (Best spins):
* Cele mai bune ridicari:
* Cele mai bune twizzeluri:
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): Tessa/Scott FD
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): Tessa/Scott
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Zueva/Shpilband
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): Zueva/Shpilband
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Davis/White


Fete:

* Cea mai buna patinatoare : Miki Ando
* Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance:
* Cel mai mare progres (Most improved):
* Cea mai surpinzatoare performanta: Sarah Meier
* Costumu (costumele) favorite (Favorite costume): -
* Cel mai bun Debutant (Best newcomer):
* Best SP:
* Best LP:
* skaters placement you were most excited about? Miki Ando
* Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Carolina Kostner (SP & LP)
* Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Mao Asada (LP)
* Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Yu-na Ki, Miki Ando
* Cele mai bune piruete (Best spins): Alissa Czisny
* Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy): -
* Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy): -
* Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): -
* Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): -
* Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Miki Ando


Zmeura de aur:

* Perechi: Yuko/Alexander
* Cea mai dezamagitoare performanta: Pang/Tong -CM
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: -
* Cele mai neinspirate costume: Yuko/Alexander la CE
* Cel mai slab SP: Yuko/Alexander la CM
* Cel mai slab LP: Pang/Tong
* Cea mai neinspirata coregrafie: -
* Underperformers: Aliona/Robin LP - CE
* Cele mai slabe executii tehnice: Pang/Tong - LP CM
* Cea mai dezamagitoare clasare: -


Baieti:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Brian Joubert CM, Brezina CE
* Cea mai neinspirata alegere a muzicii: Patrick Chan LP, Brian Joubert LP
* Cele mai neinspirate costume:
* Cel mai slab SP: Brian Joubert CM
* Cel mai slab LP: Michal Brezina CE
* Cea mai neinspirata coregrafie: Arthur Gacinsky SP,LP
* Underperformers: Tomas Verner, Brian Joubert
* Cele mai slabe executii tehnice: Tomas Verner
* Cea mai dezamagitoare clasare: Michal Brezina CE, Brian Joubert CM


Dans:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Pechalat/Bourzat CM
* Cea mai neinspirata alegere a muzici: D/W FD
* Cele mai neinspirate costume: -
* Cel mai slab SD: -
* Cel mai slab FD: -
* Cea mai neinspirata coregrafie: -
* Underperformers: -
* Cele mai slabe executii tehnice: -
* Cea mai dezamagitoare clasare


Fete:

* Cea mai dezamagitoare performanta: Kiira Korpi CE, Mao Asada CM
* Cea mai neinspirata alegere a muzicii: - Yuna Kim LP
* Cele mai neinspirate costume: -
* Cel mai slab SP: Mao Asada CM
* Cel mai slab LP: Kiira Korpi CE
* Cea mai neinspirata coregrafie: -
* Underperformers: Mao Asada
* Cele mai slabe executii tehnice:Mao Asada
* Cea mai dezamagitoare clasare: Mao Asada CM


Miss si Mister:

* Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans: Elena Ilinich
* Cea mai frumoasa patinatoare din proba de perechi:
* Cea mai frumoasa patinatoare din proba individuala: K. Korpi
* Cel mai frumos patinator din proba de dans:
* Cel mai frumos patinator din proba de perechi: Maxim Trankov
* Cel mai frumos patinator din proba individuala: Brian Joubert
* Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de dans:
* Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de perechi: Tatiana si Maxim
* Miss CM 2011: K. Korpi, Elena Ilinich
* Mister CM 2011: Brian Joubert, Maxim Trankov


Premii Extra:

* Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a mondialelor (Most inspiring story of the worlds):
* Cea mai buna rivalitatate a mondialelor? V/M vs. D/W
* Cea mai buna aparitie in K&C (Best K&C appearance): Alena Leonova
* Cel mai bun program de gala (Best exhibition): -
* Cea mai buna proba ( cea mai antrenanta - ex sP/Lp de la o anumita proba ) (Best competition): LP perechi, dans CM
* Cel mai bun arbitraj :
* Cel mai slab arbitraj: toate probele
* Cea mai mare dezastru ...Worst Meltdown: Michal Brezina CE
* Patinatoriul/rea/ii subevaluati in punctaje ?[/b] Most Underscored: Kanako Murakami
* Patinatoriul/rea/ii supranotatii ?Most Overscored: Gachinsky, Chan
* Cel mai frumos/fericit moment ? [/b]Happiest Moment: Alena Leonova LP, Sarah Meier CE
* Cel mai trist moment? [/b]Saddest moment: cazatura lui Nathalie si a lui Fabian
* Cel mai captivant moment ?[/b] Most Awesome Moment: * Momentul " Ce naiba se intampla ... ?[/b] Most What the Hell... Moment: muzica lui Florent

Iulya
2nd May 2011, 22:02
Oscarurile:

Perechi:

Cea mai buna pereche (Best Pair): Aliona si Robin
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: LP nemtiilor de la mondiale
Cel mai mare progres (Most improved) Tatiana Si Maxim
Cea mai surpinzatoare performanta: Tatiana Si Maxim
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer) Tatiana Si Maxim
Best SP: Tatiana Si Maxim
Best LP: Aliona si Robin
skaters placement you were most excited about? Aliona si Robin
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork) Aliona si Robin
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music)
Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps)
Cele mai bune piruete (Best spins)
Cele mai bune secvente de spirale (Best spirals)
Cele Mai bune sarituri aruncate Aliona si Robin
Cele mai bune twist-uri: Tatiana Si Maxim
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy)
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy)
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach)
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph)
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution



Dans:

Cel mai bun cuplu: Maryl Davis Si Charlie whilte
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: FD Pechalat si Bourzat la Europene
Cel mai mare progres (Most improved) Pechalat si Bourzat ( cu exceptia mondialelor au avut un sezon superb )
Cea mai surpinzatoare performanta: Bobrova si Soloviev la europene
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer) fratii Shibutani
Best SD: Tessa si Scott
Best FD: Pechalat si Bourzat
skaters placement you were most excited about? Pechelat si Bourzat la europene
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork) Davis si White
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music)
Cele mai bune piruete (Best spins) Tessa si Scott
Cele mai bune ridicari Tessa si Scott
Cele mai bune twizzeluri Davis si White
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy)
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy)
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach) Zueva/Shpilband
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph)Zueva/Shpilband
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution Davis Si White



Premii Extra:

Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a mondialelor (Most inspiring story of the worlds) Miki Ando
Cea mai buna rivalitatate a mondialelor? Tessa si Scott cu Davis Si White
Cea mai buna aparitie in K&C (Best K&C appearance) Alena Leonove
Cel mai bun program de gala (Best exhibition) Tatiana si Maxim
Cea mai buna proba ( cea mai antrenanta - ex sP/Lp de la o anumita proba ) (Best competition): FD de la mondiale
Cel mai bun arbitraj :
Cel mai slab arbitraj:
Cea mai mare dezastru ...Worst Meltdown:
Patinatoriul/rea/ii subevaluati in punctaje ?[/B] Most Underscored:
Patinatoriul/rea/ii supranotatii ?Most Overscored:
Cel mai frumos/fericit moment ? [/B]Happiest Moment:Alena dupa Fd-ul de la mondiale
Cel mai trist moment? [/B]Saddest moment Francezii Pechalat si Bourzat dupa fd la mondiale si Daisuke la Lp tot la mondiale
Cel mai captivant moment ?[/B] Most Awesome Moment:
Momentul " Ce naiba se intampla ... ?[/B] Most What the Hell... Moment:
Muzica lui Florent - dar mi-a placut dar am fost WTH ?

corina_mee
3rd May 2011, 00:50
In sfarsit an reusit! :) La baieti la Oscaruri nu am completat nimic pentru ca ar fi trebuit s ascriu Chan si nu pot, pe cuvant ca nu pot! :))))

Oscarurile:

Perechi:
• Cea mai buna pereche (Best Pair): Aliona/Robin
• Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Aliona/Robin LP de la mondiale
• Cel mai mare progres (Most improved): Tatiana/ Maxim
• Cea mai surpinzatoare performanta: Tatiana/Maxim
• Cel mai bun Debutant (Best newcomer):Tatiana/Maxim
• Best SP: Tatiana/Maxim
• Best LP: Aliona/Robin
• skaters placement you were most excited about?: Aliona/Robin aur la CM
• Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork): Aliona/Robin
• Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music): Maxim/Tatiana la SP
• Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps): Aliona/Robin
• Cele Mai bune sarituri aruncate:Aliona/Robin
• Cele mai bune twist-uri: Tatiana/Maxim
• Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach):Ingo Steuer
• Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Aliona/Robin

Dans:
• Cel mai bun cuplu: Virtue/Moir
• Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Nathalie/Fabian LP la CE
• Cel mai mare progres (Most improved): Nathalie/Fabian
• Cea mai surpinzatoare performanta: Elena/Nikita la CE
• Cel mai bun Debutant (Best newcomer): fratii Shibutani
• Best OD: Virtue/Moir
• Best FD: Nathalie/Fabian la CE
• skaters placement you were most excited about?: Nathalie/ Fabian aur la CE
• Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Zueva/Shpilband
• Cel mai bun coregraf (Best Coregraph): Zueva/Shpilband

Fete:
• Cea mai buna patinatoare : Miki Ando
• Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Yu-na Kim SP
• Cel mai mare progres (Most improved):
• Cea mai surpinzatoare performanta: Sarah Meier la CE
• Best SP: Yu-Na Kim la CM
• Best LP: Miki Ando la CM
• skaters placement you were most excited about? : Sarah Meier aur la CE
• Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach): Nicolai Morozov
• Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution: Miki Ando

Zmeura de aur:
Perechi:
• Cea mai dezamagitoare performanta: Yuko/ Alexander la CM
• Cel mai slab SP: Yuko/Alexander la CM
• Cel mai slab LP: Yuko/Alexanderr la CM
• Underperformers: Pang/Tong

Baieti:
• Cea mai dezamagitoare performanta: Brian Jouber (locul 8 la CM : Why Brian...why ?:( )
• Cea mai neinspirata alegere a muzici: Brian Joubert (si SP si LP)
• Cel mai slab SP : Brian Joubert la CM :(
• Cel mai slab LP : Michal Brezina la CE
• Cea mai neinspirata coregrafie: Artur Gachinski (mai ales la LP)
• Underperformers: Brian Joubert, Tomas Verner, Daisuke Takahashi :(
• Cele mai slabe executii tehnice: Tomas Verner la CM
• Cea mai dezamagitoare clasare: Brian Joubert la CM

Dans:
• Cea mai dezamagitoare performanta: Nathalie/ Fabian la CM
• Cea mai dezamagitoare clasare: Nathalie/Fabian la CM

Fete:
• Cea mai dezamagitoare performanta: Mao Asada la CM
• Cel mai slab SP: Mao asada la CM
• Cel mai slab LP: Kiira Korpi la CE
• Underperformers: Mao Asada
• Cele mai slabe executii tehnice: Kiira Korpi
• Cea mai dezamagitoare clasare: Mao Asada la CM

Miss si Mister:
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans: Tessa Virtue
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba de perechi: Vera Bazarova
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba individuala: Kiira Korpi
• Cel mai frumos patinator din proba de dans: Scot Moir
• Cel mai frumos patinator din proba de perechi: Maxim Trankov
• Cel mai frumos patinator din proba individuala: Brian Joubert
• Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de dans: tessa Virtue/Scot Moir
• Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de perechi: Tatiana /Maxim
• Miss CM 2011: Kiira Korpi
• Mister CM 2011: Brian Joubert

Premii Extra:
• Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a mondialelor (Most inspiring story of the worlds)
• Cea mai buna rivalitatate a mondialelor?: Virtue/Moir si Davis/White
• Cea mai buna aparitie in K&C (Best K&C appearance): Leonova dupa LP la CM
• Cel mai bun program de gala (Best exhibition): Miki Ando (nu stiu daca a fost cel mai bun dar sigur a fost cel mai emotionant)
• Cea mai buna proba ( cea mai antrenanta - ex sP/Lp de la o anumita proba ) (Best competition): Pairs LP
• Cel mai bun arbitraj : Pairs LP
• Cel mai slab arbitraj: Dance (OD + FD)
• Cea mai mare dezastru ...Worst Meltdown: Michal Brezina la CE
• Patinatoriul/rea/ii supranotatii ?Most Overscored: Davies/White, Fratii Shibutani, Patrick Chan
• Cel mai frumos/fericit moment ? [/b]Happiest Moment: Sarah Meier campiona europaeana:).
• Cel mai trist moment? [/b]Saddest moment : Cazatura francezilor la FD :(
• Momentul " Ce naiba se intampla ... ?[/b] Most What the Hell... Moment: Muzica lui Florent de la mondiale :((

Cromatic
3rd May 2011, 02:29
Oscarurile:

Perechi:
• Cea mai buna pereche - Aliona/Robin
• Performanta - un sg program favorit - Yankowskas/Coughlin LP la US Nationals
• Best SP: Pang/Tong
• Best LP: Aliona/Robin
• skaters placement you were most excited about - Volosozhar/Trankov
• Cele mai bune sarituri aruncate – Aliona/Robin, Pang/Tong
• Cele mai bune twist-uri: Pang/Tong


Baieti:
• Cel mai bun patinator - poftim ce intrebare, Patrick Chan, bineinteles
• Performanta - un sg program favorit – Patrick Chan LP
• Cel mai mare progres – Patrick Chan
• Cea mai surpinzatoare performanta – Kozuka LP
• Costumul (costumele) favorite – Brian Joubert toate
• Cel mai bun debutant – Artur Gachinski
• Best SP - Patrick
• Best LP - Patrick
• skaters placement you were most excited about - Kozuka la mondiale
• Cea mai buna secventa de pasi – Patrick LP
• Cele mai bune executii ale sariturilor – Patrick quad/triple si 3Lz/half-loop/3Sal
• Cele mai bune piruete – Patrick – camel spin si sit/back spin
• Cea mai buna coregrafie – Patrick LP, Kozuka LP
• Cele mai bune executii tehnice – Patrick – secventele de pasi

Dans:
• Cel mai bun cuplu – Meryl si Charlie
• Performanta - un sg program favorit – Tessa/Scott FD si Weaver/Poje SD
• Cea mai surpinzatoare performanta –Tessa/Scott FD
• Costumul (costumele) favorite – rochitele Tessei la mondiale, cea de la SD e foarte rafinata, cea de la FD e foarte sexi ; Weaver la SD – foarte eleganta ; Elena la FD – foarte interesanta ca idee
• Cel mai bun debut – Maia si Alex
• Best SD – Meryl/Charlie
• Best FD – Tessa/Scott – n-o fi cel mai bun, dar iese complet din tiparele de concurs si s-au miscat divin
• skaters placement you were most excited about - Weaver/Poje la mondiale pentru ca in sfarsit s-au clasat mai bine decat Crone/Poirier
• Cea mai buna secventa de pasi – Tessa/Scott – secventa de pasi mediana de la SD, pentru leganarea corpurilor, plutire, usurinta, degajare, calm, siguranta
• Cele mai bune ridicari – Tessa/Scott, in special ridicarea in care Tessa se infasoara in jurul lui Scott, foarte senzuala
• Cele mai bune twizzeluri – Meryl/Charlie si Tessa/Scott
• Cele mai inovative coregrafii – Nathalie/Fabian ambele, Elena/Nikita FD, SD-ul lor nu prea mi-a placut, n-am inteles muzica
• Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare – Zueva/Shpilband
• Cel mai bun coregraf – Zueva/Shpilband fiindca au coregrafii castigatoare

Fete:
• Cea mai buna patinatoare - Miki Ando
• Costumul (costumele) favorite – Alissa, Carolina, Kiira
• skaters placement you were most excited about – Nu m-a excitat nimeni LOL
• Cele mai bune executii ale sariturilor – uite ca nu m-a impresionat nimeni
• Cele mai bune piruete - Alissa
• Cele mai inovatoare coregrafii - Leonova
• Cel/cea mai bun/ antrenor/antrenoare – Morozov, nu?

Zmeura de aur:

Baieti:
• Cea mai dezamagitoare performanta – Majorov – parca a fost pe locul doi in preliminarii si pe urma n-a reusit se se califice la LP
• Cea mai neinspirata coregrafie – Amodio LP
• Underperformers – Verner – a patinat sub valoarea lui reala la CM, dar ma cam asteptam, n-a mai facut un mondial decent din 2007
• Cea mai dezamagitoare clasare - Daisuke

Dans:
• Cea mai neinspirata alegere a muzicii – Bobrova/Soloviev la LP – in Occident, genul ala se numeste trash metro music
• Cele mai neinspirate costume – Bobrova la SD – rochia ei nu e deloc genul meu si nici coafura de la FD
• Underperformers – Crone/Poirier – sunt mai buni decat locul pe care l-au ocupat
• Cea mai dezamagitoare clasare – Nathalie/Fabian

Fete:
• Cea mai dezamagitoare performanta – Yu-Na, ma asteptam la mai mult de la ea
• Cea mai neinspirata alegere a muzicii – Yu-Na la LP, n-am inteles nimic din muzica ei
• Cele mai neinspirate costume – Leonova – trebuie sa ia legatura urgent cu Alissa, Carolina sau Kiira sa le intrebe la ce costume designers apeleaza
• Underperformers - Mao
• Cea mai dezamagitoare clasare – Mao si Kiira

Miss si Mister:
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans - Elena pana la brau ; Tessa toata
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba de perechi – Kaitlin Yankowskas
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba individuala – Alissa si Kiira
• Cel mai frumos patinator din proba de dans – cel mai sexi Scott Moir
• Cel mai frumos patinator din proba de perechi - Trankov
• Cel mai frumos patinator din proba individuala – Brian Joubert
• Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de dans – V/M evident
• Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de perechi – Volosozhar/Trankov

Premii Extra:
• Cea mai inspirationala poveste de la mondiale – Eric Radford pentru ca a strans din dinti dupa ce partenera i-a spart nasul cu cotul si a patina pana la capat
• Cea mai buna rivalitatate a mondialelor – D/W si V/M
• Cel mai bun arbitraj - toate
• Cel mai mare dezastru – Nathalie/Fabian fiindca au ratat podiumul
• Patinatorul/rea/ subevaluat in punctaje – Van der Perren la europene la SP
• Patinatorul/rea/supranotat – Patrick la Skate Canada
• Cel mai trist moment – Cand a cazut Fabian, una din arbitre si-a dus mana la gura ingrozita


Nici eu nu iau premiul special pus la bataie de Ricochet, am elininat o multime de rubrici fiindca n-am stiut ce sa scriu.

IleK
3rd May 2011, 19:05
Oscarurile:

Perechi:
Cea mai buna pereche (Best Pair): Aliona & Robin
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Yuko & Alexander LP
Cel mai mare progres (Most improved) Vera & Yuri
Cea mai surpinzatoare performanta: Tatiana & Maxim
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume) Yuko & Alexander (proba cu cele mai neinspirate si plictisitoare costume:no:)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Narumi & Mervin,T&M fiind debutanti doar ca pereche
Best SP: Vera & Yuri, Pang & Tong
Best LP: Yuko & Alexander
skaters placement you were most excited about? Tatiana & Maxim
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork) Pang & Tong, Aliona & Robin
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music) Vera & Yuri SP - mi-a mers mie la suflet cel mai mult dar cele mai inspirate cred ca sunt Aliona si Robin SP si LP
Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps) Aliona & Robin, Tatiana & Maxim
Cele mai bune piruete (Best spins) Pang & Tong
Cele mai bune secvente de spirale (Best spirals) Vera & Yuri
Cele Mai bune sarituri aruncate Aliona si Tatiana, cred ca sunt la egalitate din acest punct de vedere
Cele mai bune twist-uri: Pang & Tong, Vera & Yuri
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy) A & R LP
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy) A & R LP
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach) Ingo Steuer
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph) Ingo Steuer
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution Aliona & Robin

IleK
3rd May 2011, 20:08
Baieti:
Cel mai bun Patinator: Daisuke oriunde,oricand
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Daisuke SP
Cel mai mare progres (Most improved) Kozuka
Cea mai surpinzatoare performanta: Brezina
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume) Daisuke SP (toate),Florent SP, Fernandez LP, Tomas LP
Cel mai bun Debutant (Best newcomer) Artur
Best SP: Daisuke
Best LP: Florent, Daisuke, Fernandez
skaters placement you were most excited about? Kozuka
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork) Daisuke, Chan
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music) Daisuke, Florent, Fernandez, atat SP cat si LP
Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps) Chan, Kozuka, Brezina
Cele mai bune piruete (Best spins) Chan, Kozuka, Florent, Tomas
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy) Florent LP, Fernandez SP si LP, Brezina SP
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy) Chan LP, Kozuka LP, Fernandez LP
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach) Morozov
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph) Morozov, Camerlengo, L.Nichol
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution Chan

ricochet4
3rd May 2011, 20:44
Cel mai bun Patinator: Daisuke oriunde,oricand

Clar! E taticul lor. Ochi crucis de Chan nu ma poate impresiona deloc.

IleK
5th May 2011, 19:48
Dans:
Cel mai bun cuplu: Davis & White
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Virtue & Moir FD
Cel mai mare progres (Most improved): Weaver & Poje
Cea mai surpinzatoare performanta: Shibutani
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume) Virtue & Moir SD si FD, Nathalie & Fabian SD si FD, Bobrova & Soloviev SD, Elena & Nikita FD, Pernelle & Lloyd SD si FD, Bobrova & Soloviev SD
Cel mai bun Debutant (Best newcomer) Shibutani
Best SD: Virtue & Moir, Bobrova & Soloviev, Nathalie & Fabian
Best FD: Virtue & Moir, Davis & White
skaters placement you were most excited about? Anna & Luca
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork) Virtue & Moir
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music) Virtue & Moir FD, Nathalie & Fabian SD si FD, Bobrova & Soloviev SD, Elena & Nikita FD
Cele mai bune piruete (Best spins) Davis & White
Cele mai bune ridicari Virtue & Moir, Anna & Luca
Cele mai bune twizzeluri Virtue & Moir, Shibutani
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy) Virtue & Moir FD, Bobrova & Soloviev SD
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy) Nathalie & Fabian SD si FD,Elena & Nikita FD
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach) Igor S. & Marina Zueva
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph) Liudmila Vlasova, Zhulin
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution Davis & White

Tracoromana
5th May 2011, 21:56
Oscaruri:

Mie-mi plac cel mai mult urmatorii patinatori:
Daisuke Takahashi
Carolina Kostner
Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov
Tessa Virtue/Scot Moir
Programele acestora imi doresc sa le revad, fara sa ma plictisesc.

La cei amintiti mai adaug mari performeri, dar pe locul 2 in topul preferintelor.
Miki Ando
Yu-Na Kim
Patrick Chan
Takahiko Kozuka
Pang/Tong
Aliona/Robin

In jurul tuturor acestora se invart propunerile mele pentru oscarurile sezonului.


Zmeura de aur:

Se acorda ultimilor clasati la fiecare proba.

Oscaruri pentru costume baieti:

Tracoromana
5th May 2011, 22:09
Premii Extra:
• Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a mondialelor (Most inspiring story of the worlds):Clasarea outsiderilor Tatiana/Maxim pe locul II.
• Cea mai inspirationala -frumoasa poveste a europenelor (Most inspiring story of the worlds):Castigarea titlului european de Sarah Meyer.
• Cea mai buna rivalitatate a mondialelor? Virtue/Moir versus Davis/White
• Cel mai bun program de gala:Yuko/Alexander
• Cea mai buna proba ( cea mai antrenanta - ex sP/Lp de la o anumita proba ):Virtue/Moir LP Medley of Latin Dances.

Zmeura pentru costume baieti:

Tracoromana
5th May 2011, 22:58
Miss si Mister:
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans: Tessa Virtue
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba de perechi: Tatiana Volosozhar
• Cea mai frumoasa patinatoare din proba individuala: Yu-Na Kim ex equo Kiira Korpi
• Cel mai frumos patinator din proba de dans (a sezonului): Andrew Poje, Scott Moir
• Cel mai frumos patinator din proba de perechi: Maxim Trankov
• Cel mai frumos patinator din proba individuala: Javier Fernandez
• Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de dans: Tessa/Scott
• Cel mai frumos cuplu pe gheata din proba de perechi: Tatiana/Maxim
• Miss CM 2011: Kiira Korpi
• Mister CM 2011: Maxim Trankov

Oscaruri pentru costume fete:

Tracoromana
5th May 2011, 23:15
Premii Extra:
• Cea mai mare dezastru ...Worst Meltdown: cazatura Natalie/Fabian
• Cel mai trist moment? [/b]Saddest moment: Kiss&Cry Natalie/Fabian si Nobunari Oda
• Cea mai dezamagitoare clasare: Adrian Schultheiss (necalificat in primii 24)
• Momentul " Ce naiba se intampla ... ?[/b] Most What the Hell... Moment: Muzica lui Florent Amodio
• Cel mai captivant moment ?[/b] Most Awesome Moment: FP al lui Sarah Meyer la CE.
• Cea mai buna aparitie in K&C (Best K&C appearance): Sarah Mayer CE Berna, Florent Amodio CE Berna, Alene Leonova CM Moscova .
• Cel mai frumos/fericit moment ? [/b]Happiest Moment: Castigarea titlului european de Sarah Meyer.

Zmeura pentru costume fete:

Cromatic
10th May 2011, 00:58
Miss si Mister:

* Cea mai frumoasa patinatoare din proba de dans: Tessa Virtue

Zau? Atunci videoclipul asta e pentru tine.:cool:

http://www.youtube.com/watch?v=tAQr6meep5M

IleK
14th May 2011, 01:40
Fete:
Cea mai buna patinatoare : Miki Ando
Performanta - un sg program- Favorit: Favorite performance: Alissa Czisny LP
Cel mai mare progres (Most improved): Sarah Meyer
Cea mai surpinzatoare performanta: Sarah Meyer
Costumu (costumele) favorite (Favorite costume) Alissa Czisny SP si LP, Carolina Kostner SP, Kiira Korpi LP si Gala, Miki Ando SP(cel nou)
Cel mai bun Debutant (Best newcomer): Kanako Murakami
Best SP: Kiira Korpi (Europene), Carolina (GPF)
Best LP: Yuna Kim, Carolina (Mondiale)
skaters placement you were most excited about? Alissa (mondiale)si Miki (mondiale si 4CC)
Cea mai buna secventa de pasi (Best footwork) Carolina SP, Yuna LP
Cea mai buna alegere de Muzica (Best choice of Music) Miki SP, Kiira SP, Carolina SP
Cele mai bune executii ale sariturilor (Best Jumps) Miki, Yuna
Cele mai bune piruete (Best spins) Alissa
Cele mai inovative coregrafii (Most invoative coregraphy) Carolina LP
Cea mai buna coregrafie (Best coregraphy) Yuna LP, Kiira SP
Cel/cea mai bun/a antrenor/antrenoare (Best coach) Morozov
Cel mai bun coregraf (Best Coregraph) David Wilson
Cele mai bune executii tehnice: Best tehnical execution Miki Ando