PDA

View Full Version : CM 2011 Moscova-Gala Laureatilor



ice_girl
30th April 2011, 19:07
Maine incepand cu ora 13.00 TVR 2 va trasmite live gala laureatilor, ultima reprezentatie a patinatorilor din acest sezon. Undeva in jurul orei 23.30 va trasmite si Eurosport gala.
Aici puteti puteti posta pareri, opinii, etc referitoare la gala ( si nu numai), at on cat si off-topic:D

ricochet4
30th April 2011, 21:18
Ivonne spunea ca s-ar putea sa vina si Plushenko.

SimonaB
30th April 2011, 22:36
Ivonne spunea ca s-ar putea sa vina si Plushenko.

Nu vine, el participa doar la show-ul caritabil de pe 2 mai de la St. Petersburg.

Cata_RB
1st May 2011, 13:24
Exista pe undeva programul galei?

Iulya
1st May 2011, 13:52
uite programul
Exhibition program:

Sinitsina/Zhiganshin
Elizaveta Tuktamisheva
Alena Leonova
Weaver/Poje
Takahiko Kozuka
Bazarova/Larionov
Carolina Kostner
Shibutanis
Michal Brezina
Kavaguti/Smirnov
Alissa Czisny
Virtue/Moir

break

Elena Rodionova
Monko/Khaliavin
Adelina Sotnikova
Artur Gachinski
Volosozhar/Trankov
Yuna Kim
Pechalat/Bourzat
Daisuke Takahashi
Pang/Tong
Miki Ando
Davis/White
Patrick Chan
Savchenko/Szolkowy

WhateverHime
1st May 2011, 14:03
Foarte frumos programul prezentat de Kawaguchi si Smirnov. Muzica japoneza for the win!

Cata_RB
1st May 2011, 14:12
Multumesc, Iulia :)
Atatea posturi are TVR-ul...si nu au putut sa transmita de la inceput.

Anicia Juliana
1st May 2011, 14:46
Suzanna... :) How dare he?

WhateverHime
1st May 2011, 14:51
Suzanna... :) How dare he?

Exact asta m-am intrebat si eu :))

Anisia
1st May 2011, 15:21
Ce emotionata era Miki. Ma bucur pentru reusita ei:)

Adeline
1st May 2011, 16:02
Indraznet Arthur dar Suzanna este adjudecata si e imposibil sa nu iti amintesti de programul acesta :

http://www.youtube.com/watch?v=1KI5Zvq551g

Mi-au placut extrem de mult Tatiana si Maxim care mi-au amintit de copilarie:sneaky:

Este clar ca si-au dorit de la prima participare sa arate ca se vor bate pentru locurile 1 si inclusiv programul de gala a fost extrem de original!

M-au impresionat Miki si Aliona&Robin si viitoarele sperante ale Rusilor!

Frumos spectacolul!

corina_mee
1st May 2011, 16:23
Si eu cand am auzit Suzanna deja nu mai vedeam programul lui artur, imi aminteam de Marina si Gwendal :)

Din gala de azi cel mai mult mi-au placut Miki (cat de emotionata era, chiar ma bucur pentru ea ca a castigat), Daisuke, Aliona&Robin si Tatiana&Maxim.

ice_girl
1st May 2011, 17:41
Mi-au placut in mod deosebit programele lui Daisuke, Carolina, Yu-Na, Mery si Charlie si Chan ( mai ales cand s-a asezat pe masa:)):drak:)
Artur cu a lui Suzanna si mie mi-a adus aminte de Marina si Gewndal mai ales ca Artur cu ale lui plete blonde semana putin cu Gwendal:D:P
Dar cel mai mult mi-a placut Miki:great: ( a fost absolut superba:), mai ales prin bucuria si fericirea pe care o degaja, primul program de gala sigur a fost dedicatie speciala pt Morozov:D ), oricum dupa acest campionat Miki a mai castigat un fan in persoana mea:ok:; deasemenea Aliona si Robin au fost la inaltime ca de obicei, de la an la an imi plac tot mai mult:yeah: ( la Sochi nu concep altceva decat aur pt ei:no1).
Si campionii de juniori mi-au placut mult, le prevad un viitor stralucit.
Recunosc ca am fost putin trista pt k nu a patinat si Brian ( ma obisnuisem sa-l vad la fiecare gala cu muzica lui electronica, pantalonii mulati si costumele sclipitoare si culmea ironiei ultima oara cand a luat medalie a fost tot la Moscova, pacat pt publicul a fost alaturi de el de la inceput pana la sf) dar per total a fost o gala frumoasa cu programe antrenante care te-au facut sa intri in atmosfera de spectacol.

florik2000
1st May 2011, 21:58
stiti cumva unde se poate urmari online eurosport, si eventual la ce ora este inregistrarea galei laureatilor?:)

ricochet4
2nd May 2011, 01:43
Cu Eurosport player cred ca poti vedea si reluari.

lady_k
2nd May 2011, 10:52
Stiti cumva cine canta melodia pe care au patinat Pang si Tong, Impossible Dream? Vreau sa o caut si ar fi mai usor daca as stii si cine canta.;)

ice_girl
2nd May 2011, 11:02
Stiti cumva cine canta melodia pe care au patinat Pang si Tong, Impossible Dream? Vreau sa o caut si ar fi mai usor daca as stii si cine canta.;)
Cred ca asta e melodia:
http://www.youtube.com/watch?v=7YBeepShsgo ( se pare k o canta Ron Raines)
Eu am cautat-o pe youtube pt k mi-a placut fff mult.

lady_k
2nd May 2011, 14:21
Cred ca asta e melodia:
http://www.youtube.com/watch?v=7YBeepShsgo ( se pare k o canta Ron Raines)
Eu am cautat-o pe youtube pt k mi-a placut fff mult.

Si mie imi place, tocmai de-aia o caut. Am gasit-o pe youtube si cantata de Elvis Presley.:)

Tracoromana
2nd May 2011, 18:21
si Andy Wiliams:
http://www.youtube.com/watch?v=yaN8jxAFtDY

ricochet4
3rd May 2011, 00:34
Cantata de Guță nu aveti ?

whisper
3rd May 2011, 22:43
:cry: Oana, si eu m-am gandit ca a ales melodia special....:p Superb program de gala +encore-ul ....mi-a parut bine sa o vad si pe ea mai fericita..parca fata de altadata chiar si-a aratat bucuria :) Parca au lasat-o mai mult pe ea decat pe ceilalti care au luat aurul sau mi s-a parut mie? Dar programul ei chiar a tinut mai mult :P

Mi-a placut mult si Yu-Na :) Mi-ar placea sa o vad mai mult patinand pe asemenea melodii :) Mi-au placut Yuko/Alexander, -..daca stie cineva pe ce muzica au patinat? Pretty please..:) stiu ca era o japoneza si titlul melodiei era ceva cu Always with me or..ceva pe acolo :P -Kozuka, Pang/Tong, Daisuke, The Shibutani's, Arthur-si mie mi-a amintit de Marina/Gwendal- chiar si Chan :D

Nu mi-a placut deloc Carolina! si nu si-a dezmintit nici acum simtul ei de designer vestimentar! unde a gasit costumul ala nu stiu!

ice_girl
3rd May 2011, 23:06
Miki se vedea clar cat era de fericita dar si de indragostita:D:ok: ( mai ales ca dupa FP a declarat ca nu concepe sa se antreneze cu alt antrenor in afara de Morozov:)):D , asa k nu mai e nevoie de alte comentarii:P )
Whis, imi pare rau sa te contrazic dar mie mi-a placut atat rochia ( adevarul e ca tb sa ai corp sa porti asa ceva:D:P) cat si programul Carolinei ( bine, eu sunt si fana asa k e normal sa-mi placa:) :ok:)

whisper
3rd May 2011, 23:18
Da am auzit si eu ca a declarat asa ceva...e bine..sper sa confirme mai departe, sa faca o echipa buna in continuare:)

Nu sunt anti-Caro dar nu mi-a placut :)...fiecare cu gusturile sale :)

ice_girl
3rd May 2011, 23:35
Whis, imi place la nebunie poza pe care o ai la avatar:cry::great: (sincera sa fiu chiar arata bine impreuna, se potrivesc, eu pe Miki chiar nu o vad cu Javier si nici nu cred k e, el pare un copil pe langa ea:D::P) esti in ton cu moda:ok:
Si binenteles fiecare cu gusturile sale:):D, gusturile nu se discuta:));)

whisper
3rd May 2011, 23:56
LOL! Pai toata discutia asta despre Miki si Morozov...m-a facut sa imi aleg avatar cu ei 2:D
nici eu nu cred ca ar fi cu Javier...eh..si Morozov e ca si taica-su..dar se potrivesc de minune :)

emiii03
4th May 2011, 02:05
care-i faza cu Miki si Javier?

lady_k
4th May 2011, 11:58
Am tot citit de Miki si Morozov, adevarul e ca in poza lui Ade arata chiar bine impreuna, dar ... sa nu fie Morozov cu ea cum a fost si cu altele (Shae-Lynn Bourne, de exemplu).:(

ricochet4
4th May 2011, 21:38
Cum a fost cu Shae-Lynn Bourne ?

lady_k
4th May 2011, 21:46
Au fost impreuna dupa ce ea s-a despartit de Steven Cousins, pe vremea cand Morozov ii antrena pe ea si pe Kraatz, apoi s-au casatorit si la cateva luni au divortat. Morozov era deja la al doilea divort, iar din prima casatorie are si o fetita. A fost un zvon cum ca ar fi fost si cu Elena Grushina cand i-a fost antrenor. Nu stiu cat era de adevarat, dar Grushina si Goncharov au divortat in perioada aia ...

ice_girl
4th May 2011, 22:03
Eu din cate stiu Morozov are si un copil cu Elena Grushina, lucrul acesta intamplandu-se in timp ce ea inca mai era casatorita cu Ruslan Goncearov, de fapt asta a si fost motivul divortului lor.
Mai in gluma mai in serios Morozov are el ceva de toate femeile trag la el:)):D:P ( majoritatea fiind si f frumoase:D)

whisper
4th May 2011, 22:16
@Claudia: Si eu sper la fel!..cel putin sa nu apara nimic pana dupa Sochi... daca se despart se lasa si Miki de patinaj si nu as vrea!:P

@Oana: are...nu o fi el cel mai frumos dar cred ca are carisma de trag toate la el:D

Miruna1990
4th May 2011, 22:20
Oana eu nu stiu ca Elena Grushina sa fi facut vreun copil, dar imi amintesc ca citisem ceva despre o relatie intre ei:D
Nici nu stiu care mi se pare mai Don Juan dintre Morozov si Zhulin, daca ne uitam la cate mariaje/relatii au avut de-a lungul timpului. Telenovelele sunt nimic pe langa viata lor :D

lady_k
4th May 2011, 23:33
Stiu ca aparuse zvonul ca Grushina ar fi insarcinata cu Morozov, dar pana la urma cred ca s-a dovedit fals. Din cate stiu are doar un copil de vreo 7-8 ani, cred, Annabelle.

Pentru Don Juan-ul Zhulin am un soft spot.:P Cand eram micuta, el patina cu Usova atunci, ii spuneam lui tata ca eu cand ma fac mare vreau un sot ca Zhulin.

emiii03
4th May 2011, 23:45
isi traiesc oamenii astia viata, nu gluma :P
eu intre Morozov si Zhulin, il aleg pe Sasha
si nu am putut sa ma abtin sa nu pun poza asta :D
http://nimg.sulekha.com/sports/original700/miki-ando-nikolai-morozov-2010-1-15-4-40-55.jpg

ice_girl
4th May 2011, 23:47
Eu pe Wikipedia am gasit ca Elena Grushina s-a recasatorit cu Mikhail Zelensky un prezentator tv, iar in 2008 a nascut o fetita.
Nu stiu de ce eram ferm convinsa ca ea are un copil si cu Morozov pb din cauza zvonurilor de atunci.
Emi, super poza, cum se uita Morozov la Miki...:);):P
Ai o semnatura interesanta:D::evil::rolleyes: cu toate ca in proportie de aproximativ 70% mie chiar imi place Amodio:ok:;)

emiii03
5th May 2011, 00:01
va invit sa povestim aici :P
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=242647&page=2 sa fim on-topic

ricochet4
5th May 2011, 00:56
aparuse zvonul ca Grushina ar fi insarcinata cu Morozov

Mai greu sa fie insarcinata cu Morozov :D