PDA

View Full Version : Ce ati alege ? Box sau K1 ?



vladyfcrb
28th April 2011, 23:19
Nu stiu ce sa aleg..fac box dar m-as muta la k1 daca pot..mi se pare mai bun boxu..adica k1 e box + loviturile alea de picior..ma gandeam sa stau la box 1 an si apoi k1..pentru ca o sa vin cu multe cunostinte de la box..voi ce ati alege ?

Lucian86
28th April 2011, 23:45
Pai daca K1 = box + lovituri de picior atunci MMA = box + lovituri de picior + ju jitsu deci fa-l pe asta
In realitate K1 nu e egal cu box plus lovituri de picior ! Boxul care il vei face la K1 e unul elementar; mai mult nu trebuie pentru acest sport ! Nu e de mirare ca nu exista niciun mare luptator de K1 care sa aiba cunostinte de box mai dezvoltate ! Nici Ray Sefo care cica ar veni tocmai din box ! Toti ar fi masacrati intr-o lupta de box cu orice pugilist normal de profesie !!

In fine, Vlad, fa ce-ti place mai mult ! E sectiunea de box deci daca ma intrebi pe mine normal ca raspunsul e superfluu

Numero Dieci
29th April 2011, 00:01
Du-te la fotbal.

Raportul munca/bani este mult mai bun si ai sanse la multe ''strambe''.

Lucian86
29th April 2011, 01:04
Daca e de bani atunci sfatul lui "Numero Dieci" e cel mai bun ;) cu forta si rezistenta fizica si jumatate de talent poti ajunge sa castigi vreo 80.000 de euro pe an la o echipa mica din Liga I.

Intre K1 si box depinde ! Daca crezi poti ajunge un campion mondial de talia lui Bute atunci poti castiga mai mult de 2 milioane de dolari pe an (doar sa te placa canadienii). Daca mai dai si spectacol in ring atunci iei 20 de milioane asigurate ca Pacquiao impotriva lui Mosley ! Daca ai o tehnica sublima si o personalitate aroganta atunci iti permiti sa refuzi si 50 de milioane de dolari pe un meci :rolleyes:
Iar daca esti mediocru in box, tot iti poti castiga existenta prin Italia ca baiatul asta (si nu e singurul)
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=18803&cat=boxer
Bine, nu te mai chemi boxer aici ! E mai mult un sac de box uman dar te platesc cat sa nu muncesti prin santiere

La K1 cat a luat Overeem ca a castigat finala la Tokyo ?? Nu cred c-a luat mai mult de 100.000 de dolari !

aLLiin
29th April 2011, 02:17
Nu stiu ce sa aleg..fac box dar m-as muta la k1 daca pot..mi se pare mai bun boxu..adica k1 e box + loviturile alea de picior..ma gandeam sa stau la box 1 an si apoi k1..pentru ca o sa vin cu multe cunostinte de la box..voi ce ati alege ?

Box...asta te afatuiesc

vladyfcrb
29th April 2011, 07:32
alte pareri ?

Numero Dieci
29th April 2011, 11:55
Daca e de bani atunci sfatul lui "Numero Dieci" e cel mai bun ;) cu forta si rezistenta fizica si jumatate de talent poti ajunge sa castigi vreo 80.000 de euro pe an la o echipa mica din Liga I.

Intre K1 si box depinde ! Daca crezi poti ajunge un campion mondial de talia lui Bute atunci poti castiga mai mult de 2 milioane de dolari pe an (doar sa te placa canadienii). Daca mai dai si spectacol in ring atunci iei 20 de milioane asigurate ca Pacquiao impotriva lui Mosley ! Daca ai o tehnica sublima si o personalitate aroganta atunci iti permiti sa refuzi si 50 de milioane de dolari pe un meci :rolleyes:
Iar daca esti mediocru in box, tot iti poti castiga existenta prin Italia ca baiatul asta (si nu e singurul)
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=18803&cat=boxer
Bine, nu te mai chemi boxer aici ! E mai mult un sac de box uman dar te platesc cat sa nu muncesti prin santiere

La K1 cat a luat Overeem ca a castigat finala la Tokyo ?? Nu cred c-a luat mai mult de 100.000 de dolari !

400.000 a luat Overeem.Asta e premiul pt. castigarea GP-ului de ani de zile.

Nu e o suma mare.

melo
29th April 2011, 13:05
alte pareri ?

Daca ai ceva tehnica si viteza apuca-te de box.

vladyfcrb
29th April 2011, 13:11
pe mine nu ma intereseaza banii.fac box cam de 1 luna si ceva :) dar m-am gandit si la k1..eu vreau sa fac performanta :) si vreau sa stiu unde se face performanta mai mare..box sau k1..eu cred ca in box..nu se compara luptatorii din wba cu aia din k1..de exemplu valuev sau klitcko bat tot la categoria lor in k1 ...mai astept pareri

Lucian86
29th April 2011, 13:28
pe mine nu ma intereseaza banii.fac box cam de 1 luna si ceva :) dar m-am gandit si la k1..eu vreau sa fac performanta :) si vreau sa stiu unde se face performanta mai mare..box sau k1..eu cred ca in box..nu se compara luptatorii din wba cu aia din k1..de exemplu valuev sau klitcko bat tot la categoria lor in k1 ...mai astept pareri

Cum adica unde se face performanta mai mare ???
Zici ca Valuev si Klitschko bat toti luptatorii de K1 la reguli de K1 ? Nu prea cred !! Fiecare e cu treaba lui !

Numero Dieci
29th April 2011, 13:29
Pai din box ce bani sa faci in Romania?

Si dac te gandesti ca faci bani ca amator mai gandeste-te......sunt campioni nationali care trebuie sa se angajeze nu stiu ce ca nu au din ce trai din box.

Bogdan Dinu s-a angajat la mascati ca nu-i ajuneau banii din box.Si el e profesionist.

vladyfcrb
29th April 2011, 13:57
s-a vb mai sus de bani si am zis ca nu ma intereseaza.performanta mai mare adica unde ajungi mai sus.si te contrazic,nu cred ca cineva din k1 la super grea il bate pe klitcko ;)

Lucian86
29th April 2011, 15:02
s-a vb mai sus de bani si am zis ca nu ma intereseaza.performanta mai mare adica unde ajungi mai sus.si te contrazic,nu cred ca cineva din k1 la super grea il bate pe klitcko ;)

Tot nu inteleg exact la ce te referi...unde ajungi mai sus ?? in ce sens ??
Boxul are o dimensiune mult mai mare deci e mai greu sa faci perfomanta !concurenta e mai mare ! la asta te referi ?

Vitali Klitschko vs Semmy Schilt la K1 ...ar fi interesant ! Cum facem cu loviturile de picior ?
La box e mult mai clar; 100% bate Klitschko orice luptator de K1, MMA si asa mai departe !

Lucian86
29th April 2011, 15:09
Cam asa boxeaza Le Banner
http://www.youtube.com/watch?v=Yp5LtuB6ygY

vladyfcrb
29th April 2011, 15:49
Tot nu inteleg exact la ce te referi...unde ajungi mai sus ?? in ce sens ??
Boxul are o dimensiune mult mai mare deci e mai greu sa faci perfomanta !concurenta e mai mare ! la asta te referi ?

Vitali Klitschko vs Semmy Schilt la K1 ...ar fi interesant ! Cum facem cu loviturile de picior ?
La box e mult mai clar; 100% bate Klitschko orice luptator de K1, MMA si asa mai departe !

dap..ai prins esentialul .

vladyfcrb
29th April 2011, 21:07
pana la urma ?

Lordul
29th April 2011, 22:32
eu zic K1 , e mai interesant

TeBat
29th April 2011, 23:45
Eu am făcut K1 până anul trecut. După părerea mea este mult mai ușor să faci performanță în K1 decât la box. Nu oricine poate fi boxer veritabil.

resita
29th April 2011, 23:52
daca vrei ceva de performanta fa box

apropo, ce varsta si ce greutate ai?

Lordul
30th April 2011, 00:02
Eu am făcut K1 până anul trecut. După părerea mea este mult mai ușor să faci performanță în K1 decât la box. Nu oricine poate fi boxer veritabil.

si de cei te-ai lasat ?

TeBat
30th April 2011, 00:46
Lipsă de timp și de bani.

vladyfcrb
30th April 2011, 07:49
13 ani,1,81 si 80 de kg