PDA

View Full Version : Threaduri moarte din fasa (adunate aici de Platanu)



Peopl3s
23rd February 2005, 22:24
Deci in acest Topik vezi posta muzica lansata de curand shi nu preferinzele voastre ! De preferat albumul, daca nu il stizi ajunge shi single-ul de care azi auzit. plzz scrieti shi data albumului sau a single-ului

Sa speram ca i va fii de folos cuiva urmatoarea lista(noiembrie 2004)
LANSARI URMATOARELE ALBUME:


Ady Spin - Alexandra

Alarma De Gradul Zero

Alb Negru - En Garde

Alin - Independent

Am Dusmanie Pe Bani

Animal X - Fun Raptor Devoratorul De Distractie

Chef Cu Triton & Prietenii

Chef Mare Vol.4

Compilatia TMBASE 04

Constantin Bahrin & Mileniu III - La Nunta La Moldoveni

Daniel Dinescu & Sorina - Adio Clipe Fericite

Daniel@ & Florin Salam prezinta Te-am Iubit

Ela Manele

Gala De Manele Vol.1

Hai Prieteni, Hai Sa Bem

Iulian Brezan - Am Avut Un Vis In Viata

Joaca Tare Vol. 2

Krypton - Deasupra Lumii

Manele Benga Vol.7

Manele Din Suflet

Manele House SLK

Manele La Maxim Vol.8

Maria Loga - Mi Se Insura Barbatul

Marin Doru - Pentru Un Strop De Fericire

Megavedete In Misiune Vol.2

Merge La Suflet Vol.6

Muzica De Petrecere Cu Nelu Ploiesteanu & Ionica Minune & Luminita Pauliuc

Nelu Zadic

Nicolae Guta Si Muzica Buna Vol.6

Nunata Anului 2004

O Pereche Potrivita

Omul Cu Sufletul Mare

Ovidiu Lipan Tandarica - Bachita

Ovidiu Rusu & Radu Stefan

Pepe - Inima Nebuna

Proconsul - 5

Puiu Codreanu & Nicu Paleru Si Invitatii - Etno Chef 2004

Radu Illie - Io, Mi-s Radu Din Portita

Ramona - Taci Inima Nu Mai Plange

Razboiul Manelelor

Regii Occidentului Vol.2

Sandu Ciorba - Vol.13

Sofia Vicoveanca - Omule, Pomule

Sogorii - Astia-s Sogorii

Taxi - Politica

Trupa De Elita

Umblu Pa Drumuri Straine

Vasile Ciobanu - Mandra Cu Inima Rea

Vedete In Actiune

Vita De Vie - 9704

electrostar
4th March 2005, 11:51
Esti talentat ? Ai o piesa inregistrata si vrei sa o faci cunoscuta intregii tari , sau cauti o sansa de a te lansa ?
Inscrie-te pentru a participa la emisiunea Star Musik prezentata de compozitorul Eugen Ungureanu , in fiecare luni dimineata de la orele 8 pe OTV.

Primul lucru care trebuie facut urgent este sa iei legatura cu noi.Trimite mail la electrostar@compnet.ro sau telefoneaza la 0745.503.350.

Solisti,DJ,autori de carti muzicale,etno,pop,rock,house,dance,muzica religioasa cu alte cuvinte:tot ce tine de muzica !

WishMaster
5th March 2005, 00:24
Ce parere aveti despre concursul de calificare la Eurovision de anul acesta?

Ionut_MASTERMIX
27th April 2005, 13:15
Salutare. Ce parere aveti despre regia cat si despre partea tehnica a ultimului video clip al lui Florin Chilian la piesa Cantecul avocatului ?

Heath Scumm
28th November 2005, 14:06
Nu stiu daca cineva va citi chestiile astea ... eu imi fac datoria sa le postez ... am postat chestia asta si pe forumul site-ului www.implantpentrurefuz.com

Rock Your Mind a fost un esec din punctul meu de vedere ... faptul ca m-am chinuit si mi-am cumparat bilete din momentul in care au aparut pe piata a fost o mare greseala in conditiile in care organizatorii au bagat chestia aia cu 2 pe un bilet ... cei de la DIVERTA nu stiau de asa ceva ... mi s-ar fi parut corect sa ii anunte cineva si pe ei din moment ce ei comercializau biletele, nu? Asadar am ajuns in situatia de a da 20 Euro pe un bilet ... au fost 7 persoane din Iasi la acest concert ...

Si pentru ce? Timpuri Noi ca openers au fost mediocri din punctul meu de vedere, a urmat ALTERNOSFERA care au fost execrabili ... oamenii aia n-au decat o singura pereche de haine sau ce? ... (cu aceleasi haine au filmat si videoclipul la WAMINTIRILE) ... n-au ce cauta pe o scena in Romania ...

Cheesy mi-au creat literalmente greata ... gesturi obscene, un solist de 50 de ani cu miscare scenica ZERO care nu facea decat sa frece microfonul (literalmente) ... nu inteleg cum de lumea se bucura in fata scenei pe o muzica atat de infecta ... cred ca si daca le punea ANASTASIA tot la fel se manifestau ... Au fost groaznici si mi-au testat foarte tare rabdarea ... am crezut ca nu se mai termina ...

Luna Amara a fost okay desi unele piese de pe noul album sunt cam lalaite din punctul meu de vedere - UMBRA COPIL nu mi-a placut deloc ... imi pare rau ca au cantat doar o piesa de pe ASFALT ... si am observat ca nu canta niciodata UNFED ceea ce mi se pare jenant din moment ce consider aceasta piesa una dintre cele mai bune ale lor!

Desi nu-mi plac ALTAR si comunicarea solistului cu publicul lasa mult de dorit prin felul in care acesta se exprima, trupa a facut show si a sunat bine ... respect pentru ei! m-au facut sa vrea sa nu plec ...

SUBSCRIBE au fost din punctul meu de vedere cea mai buna trupa din show ... imi pare rau ca nu eram familiarizat cu muzica lor ... banuiesc ca in Transilvania expunerea la astfel de trupe este destul de mare in conditiile in care aveti concerte peste concerte iar noi tre' sa tragem cu dintii in Moldova de concertul anual de "rock" care de cele mai multe ori inseamna Zdob si Zdub! Insa ... ce sa-i faci ... poate vor afla vreodata trupele din Cluj, Timisoara sau Bucuresti ca si in Iasi se mai asculta Nu-Metal ... Luna Amara a cantat aici de 5 ori, eu am fost la 4 dintre concerte ... Implant doar o data ... sunt convins ca nu-i mai vad a doua oara!

Clawfinger a fost okay ... n-am ce sa reprosez ... coborarea solistului in
"Moshpit" (am pus termenul intre ghilimele pentru ca trasul de tricouri si lipsa oricarui ritm nu inseamna cu adevarata moshpit) si apostrofarea Jandarmilor care au stat tot concertul cu degetele in urechi si s-au amuzat pe seama celor care au dat din cap au fost highlighturile presatatiei lor ... The Bigger & The Best a sunat foarte bine ... la fel si Receipe 2 Hate ... piesele noi nu mi se par extraordinare insa merg ...

Point Blank au fost unul dintre motivele pentru care am venit la show ... nu voi avea sansa sa-i vad vreodata Live pe Deftones in Romania(sunt aproape sigur de asta) asa ca Point Blank sunt ok din punctul meu de vedere ... imi place ca au cantat pentru ei si mai putin pentru publicul care nu-i prea aprecia - la fel ca si SUNSCRIBE ... important e ca s-au bucurat ei cat de cat si au avut o prestatie buna ...

IMPLANT PENTRU REFUZ primesc nota 10 din 10 pentru prestatia lor ... am stat pana la sfarsit si ma bucur ca nu m-au facut sa regret ca am dat 700.000 pe bilet ... am fost foarte dezamagit de prestatia lor de la STUFSTOCK unde s-au zgarcit cu piesele - parca au venit ca sa plece ... acum a fost bine ... sper sa scoata o data albumul ca m-am saturat sa le cant piesele noi doar in concerte ... de cate ori le-am ascultat le-am invatat pe de rost ... si daca tot scot albumul, poate il distribuie si in Moldova ... cumva ... cine stie? ca la concert de lansare a albumului aici nu ma astept catusi de putin!

In concluzie, consider ca a meritat sa vad SUBSCRIBE, POINT BLANK si IPR, CLAWFINGER si LUNA AMARA nu m-au dezamagit total ... restul a fost mediocru spre slab si mi-a lasat un gust amar ...

Ca fapt divers ... nu sunt fan si stiu ca piesele lor romanesti suna stupid uneori insa s-a chinuit cineva sa ii contacteze pe CRIZE pentru acest concert? Sunt convins ca faceau o treaba mult mai buna decat trupele de kkt "straine" (ma refer aici la ALTERNOSFERA si CHEESY) chemate! Aceeasi intrebare se aplica si pentru OCS sau Vita de Vie ...

Nu exagerez insa Alternosfera au fost mai slabi si decat PRAF IN OCHI! Ceea ce spune multe!

Valy_ro
26th February 2006, 16:48
Un cantaret nou, numele lui de scena este Bacio si chiar canta bine, ascultati aici cateva din melodiile lui Bacio Music (http://www.baciomusic.ro) poate este stilul de muzica care va place, mie da :yeah:

Dani3l
14th June 2007, 13:04
Show-ul se numeste "Britain's Got Talent " tipu e galez si a venit sa dea "lovitura" la acest show.Chiar a dat lovitura cantand "Nessun Dorma" de Giaccomo Pucini ,care,se pare e ff greu de interpretat...
Ce parere aveti?!Nu e pavarotti,dar nici departe nu e...
http://youtube.com/watch?v=i0dzZTPWrSM&v3# in 4 zile video-ul acesta,are peste 200.000 de vizionari si peste 1400 de comentarii...:ok:

Zauri
14th June 2007, 13:49
:shocked: Are talent

Platanu
14th June 2007, 14:48
Are talent cu carul. :ok:

Gontel
14th June 2007, 18:33
Chiar e tare omul, asta la cat ma pricep eu. :D :ok:

Ess
17th June 2007, 18:44
Nessun dorma e unul din cele mai dificile arii pt tenori (sau soprani-dupa caz). Tipul asta a facut trecerea pe ultima partitura (Solo quando la luce splendera/ Sulla tua bocca lo diro fremente)un pic ezitant, dar le-a spart fata celor din juriu (care erau mai mult decat sceptici la inceput).
Super ok!!!!

whisper
11th July 2007, 19:18
Am vrut sa pun poll-ul la celalalt thread aseara..dar mi-a luat-o altcineva inainte si a pus alt poll :)
Daca piesa care va place nu e in poll spuneti inainte de a vota ..poate se va mai putea adauga:)

little_earl
11th July 2007, 20:28
intr-un top 10 lucrurile ar sta cam asa:
1.Dirty Diana
2.Beat it
3.Smooth Criminal
4.Billie Jean
5.Bad
6.Who is it?
7.Man in the mirror
8.The way you make me feel
9.Don't stop till you get enough
10.Thriller

Zabriskie
11th July 2007, 21:57
1. Black or White
2. Billie Jean
3, You are not alone
4. Beat it
5. Bad
6. Dangerous
7. Thriller
8. Dirty Diana
9. Smooth Criminal
10. The way you make me feel

The_Blonde
11th July 2007, 22:04
azi noapte am visat ca a murit michael :D se pare ca doar am visat :D

Universal
2nd November 2007, 20:57
Aici se va posta totul despre artisti cunsocuti, cantarete, trupe de muzica, national si international :ok:

Platanu
3rd November 2007, 16:05
Adica......Noutati si Concerte.

r0bby
3rd November 2007, 20:15
Exact Platane...

Platanu
3rd November 2007, 22:57
Adica....exista deja thread cu subiect asemanator.Eu prima data cand am vazut titlul credeam ca aici se discuta despre chestii teoretice ale muzicii,istorie a muzicii,etc.

Benny
4th November 2007, 22:12
Eu credeam ca ne va reproduce pasajul ala din Sunetul muzicii.

"Let's start at the very beginning
A very good place to start
When you read you begin with A-B-C
When you sing you begin with do-re-mi

Do-re-mi, do-re-mi
The first three notes just happen to be
Do-re-mi, do-re-mi

...

Doe, a deer, a female deer
Ray, a drop of golden sun
Me, a name I call myself
Far, a long, long way to run
Sew, a needle pulling thread
La, a note to follow Sew
Tea, a drink with jam and bread
That will bring us back to Do (oh-oh-oh)"

Universal
14th January 2008, 21:33
Yanni (born Yiannis Hrysomallis ( Pronounced Chrysomallis ), Greek: Γιάννης Χρυσομάλλης, on November 14, 1954 in Kalamata, Greece) is a self-taught pianist, keyboardist, and composer with perfect pitch[citation needed].

Yanni left his homeland at the age of 18 to attend the University of Minnesota. After receiving a B.A. in psychology, he would instead seek a life in music though he had no formal training and could not read a note. After playing keyboards in local rock bands such as Chameleon, he moved to California in pursuit of movie soundtrack work.

In 1987, he put together a small band which included long-time bandmate Charlie Adams, and John Tesh, and began touring to promote his earliest instrumental albums, Keys to Imagination, Out of Silence, and Chameleon Days. He later earned Grammy nominations for his 1992 album, Dare to Dream, and the 1993 follow-up, In My Time. His breakthrough success came with the release of Yanni Live at the Acropolis, a concert filmed on September 23, 1993 at the Herod Atticus Theater in Athens, Greece, deemed to be the second best-selling music video of all time.[1] A composition from this release, "Acroyali/Standing in Motion" has been found to have the "Mozart Effect".[2] Yanni has since performed live in concert before in excess of two million people in more than 20 countries around the world. His North American concert tours in 1995, 1998 and 2003-5 each finished in the Top 10 concert tours of the year. He has accumulated more than 35 platinum and gold albums globally, with sales totaling over 20 million copies.[1]

Considered to be one of the top fundraisers of all time for public television, he has appeared on several major PBS Pledge TV Specials such as A Decade Of Excellence, including segments from Live At The Acropolis, Tribute, and Live At Royal Albert Hall, London. Yanni's compositions have been included in all Olympic Games television broadcasts since 1988,[1] and his music has been used extensively in television and televised sporting events. In 1997, he become one of the few performers allowed to perform at the Taj Mahal, India. His most recent live concert film, Yanni Live! The Concert Event, was released in 2006.

On May 06, 2004, the regents of the University of Minnesota conferred upon Yanni the honorary degree of Doctor of Humane Letters.

Albume muzicale:


1980 Optimystique (re-released in 1984)
1986 Keys to Imagination
1987 Out of Silence
1988 Chameleon Days
1989 Niki Nana
1990 Reflections of Passion
1991 In Celebration of Life
1992 Dare to Dream
1993 In My Time
2000 If I Could Tell You
2003 Ethnicity

Live albums/Videografie

1994 Yanni Live at the Acropolis
1995 Yanni Live at Royal Albert Hall
1996 Yanni One on One
1997 Tribute
2006 Yanni Live! The Concert Event

Soundtracks


1988 Steal the Sky
1988 Heart of Midnight
1989 I Love You Perfect
1990 She'll Take Romance
1990 When You Remember Me
1990 Children of the Bride
1994 Hua qi Shao Lin

Compilatii
1992 Romantic Moments, BMG
1997 Devotion (The Best of Yanni), Private Music
1999 The Private Years, Private Music

Alte credite
1988 A Thousand Summers
(A John Tesh recording in which Yanni was credited as a performer.}
1997 Pure Moods
1999 John Tesh and Friends

Concerte

1987: Out of Silence
1988: Chameleon Days
1990: Reflections of Passion
1991: Revolution in Sound
1992: Dare to Dream
1993: Yanni Live, The Symphony Concerts 1993
1994: Yanni Live, The Symphony Concerts 1994
1995: Yanni Live, The Symphony Concerts 1995
1997: Tribute
2003–4: Ethnicity
2004–5: Yanni Live!

Prome
14th January 2008, 22:46
e da :) parca e altceva fata de smaili :)
relaxanta muzica

Sergio_D
14th January 2008, 22:51
Are niste melodii superbe, le-am folosit la balul bobocilor :D

dariusdio
26th June 2008, 04:09
salut! aici puteti asculta 2 piese de-a mele

http://www.youtube.com/watch?v=Y13MCVgcz14

http://www.youtube.com/watch?v=vRUWubGoZZM

A.k.a
4th July 2008, 17:19
Am ascultat Atitudine. Faci rime bune :). Imi place ca ai bagat o poza si cu DMX pe acolo :). Bravo

Lover
4th July 2008, 17:28
din ce oras esti ?
am ascultat... nu-i rau, desi nu prea ascult hip-hop romanesc.

Gontel
7th July 2008, 17:02
promoveaza-te si tu pe forumurile de "specialitate": hadesrecords.ro, hiphopkulture.ro, bugmafia93.ro, etc... aici nu prea gasesti "repari".
bafta! :ok:

Vladek
7th July 2008, 18:24
Imi pare sincer rau ca am irosit 2 minute sa ascult porcariile tale. 2 minute pline cu aceeasi injuratura repetata ad infinitum - probabil ca asa ceva trece drept "revolta" (sau "lupta contra sistemului") in capul tau. De fapt nu-i decat o repetare a discutiilor de pe scara blocului unde toti ratatii isi exprima frustrarile lor revarsand injuraturi in stanga si in dreapta.

Recomand cautarea de urgenta de ajutor specializat in tratarea copiilor cu probleme mentale (asta e un mod politicos de a spune "retardat").

Platanu
7th July 2008, 22:06
Subscriu 100 % la cele spuse de Vladek.Dar pan' la urma trebuie sa-i lasam si pe cei ca domnul Darius sa castige o paine.Daca e placerea lor sa zbiere niste injuraturi pe un ritm si sa isi inchipuie ca ei "canta" sau "iau atitudine",sa-i lasam,fiecare are locul lui pe acest pamant.

World Expert
29th October 2008, 00:21
Blink-182

Bio:

A fost trupa americana de pop-punk Rock formata in 1992,in California din chitaristul Tom DeLonge,Travis Barker la percutie si vocalistul/basistul Mark Hoppus.

Albumele lor:

Cheshire Cat 1994

Dude Ranch 1997

Enema of the State 1999

Take Off Your Pants and Jacket 2001

si
Untitled / Blink-182 2003

Cele mai cunoscute cantece:


1999 What's My Age Again?

2000 All The Small Things

2001 The Rock Show

First Date

2003 I miss you


http://www.youtube.com/watch?v=QDV4E9ldelM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=U3O97n2gWJg&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=vxhl-xV0UOs&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=iYEM68HIm0Y&feature=related

Patriots
8th November 2008, 10:49
uni , tu chiar asculti asa ceva ? :headbang:

World Expert
8th November 2008, 10:57
Am pus pt voi acest poll ;)