PDA

View Full Version : Ii vom simti lipsa lui Danciulescu?



PadrinoDog
4th March 2005, 16:15
Un oficial alb-rosu spunea zilele trecute ca Dinamo va putea face performanta si fara Danciulescu. Personal, nu subscriu la cele spuse, desi Dinamo nu va sta niciodata intr-un singur jucator. Voi ce credeti? Hai Dinamo! :yeah:

Ayrton
4th March 2005, 17:09
Era piesa importanta, dar nu indispensabila... am jucat noi si fara Mutu sau Haldan si tot am iesit campioni...

ayonna
5th March 2005, 12:32
nu cred ca Dinamo sta in Danciulescu...mai sunt si alti super jucatori..Niculescu,Petre..imi pare rau de Danciulescu dar nu e chiar o catasrofa faptul ca a plecat

Mariusmadmax
6th March 2005, 10:26
Cand n-o sa mai marcheze nimeni ( aici intra Zicu - Niculescu etc ) s-ar putea sa va aduceti aminte de Danciulescu ... rasa-pura !

vlad1607
6th March 2005, 20:03
mariuisca *** vezi ca te-ai ratacit de turma ta ! ***

later edit by ayrton: vlad, te rog nu mai folosi cuvinte jignitoare, ca dupa aia primesc eu observatii ca nu-ti dau avertisment sau ban...

Zapada
6th March 2005, 21:00
Cu Netoiu in formatie (nasul arbitrilor) nu are nevoie dinamo de atacanti deoarece arbitri nu lasa echipele adverse sa dea gol

cip_81
7th March 2005, 09:07
Bai,dar tu chiar nu esti sanatos la cap.Chiar si aici ai venit sa improsti cu mizeriile tale?Du-te bai si degurgiteaza pe sectiunea oltenilor,si scuteste-ne cu imbecilismele astea.
Gata,ai spus o data,de 2 ori,de noua,de o mie...acum potoleste-te.Ne-ai demonstrat ca modelul tau in viata este papagalul si,nu numai atat,chiar ai si creier de papagal.

vlad1607
7th March 2005, 12:52
a aparut si Zapada neagra....te-ai ratacit si tu??? ne vezi pe noi tabarand pe sectiunea voastra? esti atat de complexat incat iti exteriorizezi frustrarile si in somn cred .
Sunst sanse bune ca sa nu simtim lipsa lui Danciulescu...avem jucatori care pot face uitata plecarea lui(Mihalcea,Cristea)

blu_x4
31st March 2005, 03:40
normal ca ii simtim lipsa!el ne-a dus spre victorie de atat ori...dinamo nu va mai fi la fel fara danciulescu!pentru mine cel putin.nu trebuie sa uitam ce-a facut pentru echipa...

RapGoddess
10th April 2005, 01:30
LOL sa mor daca stiam ca Danciu a plecat :( nu prea am stat la curent cu sitirile in ultima vreme... dar pacat ca dadea nijte goluri frumoase :( acum sa ne bazam pe Niculescu, Mihalcea si Petre /hello (restu` jucatorilor nu sunt exclusi dar nu prea am vazut actiune de la ei :headbang: ) HAI BAIETZI!!!! /hello

blu_x4
10th April 2005, 02:41
*slap*slap* asa ti-as da una peste cap...cum adica nu ai stiut ca a plecat danciulescu? :nah:asa ceva e inacceptabil.pentru mine cel putin danciu-gol a devenit un simbol al echipei.acum la fiecare meci al lui dinamo simt ca lipseste ceva. :( nu stiu...el e oarecum fotbalistul meu de suflet. :) imi e atat de dor de golurile lui...

Mihai
10th April 2005, 02:44
"pentru mine cel putin danciu-gol a devenit un simbol al echipei"

mai tii tu oare minte cand Danci-gol juca la steaua si va taxa meci de meci! Tot simbol era si atunci :D

cip_81
10th April 2005, 11:07
Asta e, era jucator profesionist si-si facea datoria....cand a revenit la Dinamo si trebuia sa joace impotriva stelei parca se inhiba.

CoolRain
13th April 2005, 15:53
Cred ca meciul cu Steaua din week-end-ul trecut a aratat ca lipseste acum un golgeter adevarat... Nu stiu daca era altul scorul cu Danciulescu in teren, dar in atac a lipsit parca ceva din pragmatismul lui :(

Utilizator
13th April 2005, 16:23
asa o fi, dar daca ne aducem aminte n-a prea inscris impotriva Stelei.

RapGoddess
26th May 2005, 14:14
*slap*slap* asa ti-as da una peste cap...cum adica nu ai stiut ca a plecat danciulescu? :nah:asa ceva e inacceptabil.pentru mine cel putin danciu-gol a devenit un simbol al echipei.acum la fiecare meci al lui dinamo simt ca lipseste ceva. :( nu stiu...el e oarecum fotbalistul meu de suflet. :) imi e atat de dor de golurile lui...
Da stiu... mi-e tare rusine :P normal ca si eu il consideram the best current player si imi pare rau ca a plecat... dar sper ca Dinamo se va descurca si fara :(

CoolRain
26th May 2005, 17:52
Pai se pare ca s-a descurcat oarecum... Acum e Niculescu best current player - vorba vine :D
Si apoi, sunt sanse foarte mari ca Dinamo sa faca eventul :ok:

Hard
30th May 2005, 12:22
Viseaza ca iti dau voie

CoolRain
30th May 2005, 14:28
Auzi mah? In locul tau mi-as vedea de Steaua care joaca penibil. Dar tu esti convins ca Steaua merita 100% titlul, asa-i?

Hard
30th May 2005, 15:10
merita mai mult decat dinamo, nu-i asa?

Ayrton
30th May 2005, 16:18
Nu, nu meritati absolut deloc!

Hard
30th May 2005, 16:54
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare.ce bine le zici...

CoolRain
30th May 2005, 16:56
Te referi la valoare ta, right?

Hard
30th May 2005, 16:58
e un proverb foarte bine nimerit pentru disputa dintre Steaua si dinamo

CoolRain
30th May 2005, 17:10
Asa-i. Dinamo o sa ia campionatul si voi va ofticati si tzipatzi "BLAT!" :D

Hard
30th May 2005, 17:19
:sleep: iti dau voie si de data asta,ok?

Ayrton
31st May 2005, 09:15
Daca ai fi citit ce am mai scris in anul asta 2005 pe thredurile de pe OLS si de pe alte forumuri ai fi vazut si parerea mea referitoare la cine merita titlul si de ce...
Daca nu, sa-ti fac un scurt rezumat:
stiaua nu merita intrucat are un joc infect, urat, inestetic si e ajutata de arbitrii in momentele importante (meciul tur cu Dinamo, meciurile tur cu Craiova, Bistita, penalty-ul cu CFR, etc, etc)... doar pt meciurile din UEFA nu se da titlul de campioana in Romania!
Dinamo este o "echipa" doar ca joaca in 11 jucatori, dar fotbalisti nu sunt decat vreo 5, si dupa ce meciuri slabe a facut in acest campionat nu poate emite pretentii sa ia titlul, indiferent ca si celelalte echipe sunt la fel de slabe sau chiar si mai slabe. De arbitraje proDinamo nu am beneficiat in acest campionat. Lui Dinamo ii este mai bine locul 2 si un plus de ambitie pentru o echipa mai valoroasa si dorinta de victorie. Daca nu era "episodul Serea" poate ca altfel gandeam, dar acel nenorocit de arbitru la cat rau ne-a facut dpdv al imaginii poate ca alta era situatia.
Asa ca mai bine nu s-ar fi decernat titlul anula sta...

Zebrone
31st May 2005, 10:16
ayrton zici ca nu ati beneficiat de arbitraje prodinamu? ce cautati in finala cupei? sau asta nu se pune?

Ayrton
31st May 2005, 12:22
Mai citeste inca o data ce am scris... daca nu intelegi mai fa un post si iti mai explic o data... insa cred ca pricepi tu ce am zis pana la urma, daca nu te-a terminat psihic prea rau retrogradarea Nestiintei...

Hard
31st May 2005, 12:59
yarton ai specificat : IN CAMPIONAT...insa au fost campionate in anii anteriori cand dinamo a luat titlul si datorita unor arbitraje favorabile ,si totusi, ati acceptat titlul,sau si atunci ai fi vrut sa nu fie decernat?

Ayrton
31st May 2005, 13:53
Io nu cred ca tu ai dreptul sa vorbesti de arbitraje... ati fost si sunteti cei mai mari beneficiari ai "greselilor de arbitraj" din Romania... Numai Mirela voastra "a scapat" de 10 cartonase rosii in ultimii 3 ani, cel putin, dupa pumnii in cap, picioarele-n gura, coatele-n fata si atacurile violente facute...

Hard
31st May 2005, 15:39
nu mai comentez nimic, am crezut ca am cu cine discuta...

Ayrton
1st June 2005, 09:14
Foarte bine.

Topicul se cheama "Ii vom simti lipsa lui Danciulescu?". Eu imi cer scuze ca am deviat de la subiect.

Hard
1st June 2005, 11:49
Danciulescu putea sa ajunga un mare fotbalist,pacat ca nu este serios.Dupa ce s-a transferat la dinamo,a cazut cu masina in Dambovita,fiind in stare de ebrietate...probabil bause de necaz,ca nu se intelegea cu galeria catalin haldan :yeah:

Utilizator
1st June 2005, 12:21
Sigur ca putea daca nu juca amar de ani la Steaua mai mult rezerva si daca antrenorul actual al Nationalei nu l-ar fi ostracizat in ultimul an. Cred ca in evenimentul cu pricina a baut mai degraba de fericire ca a scapat din infernul vostru.

Ayrton
1st June 2005, 15:24
Un articol de pe www.DinamoMania.net

"Danciulescu vrea acasa!

25 Mai. Meci in Liga Campionilor din Asia. Shandong, echipa lui “Danciu” invinge in deplasare cu 4-0. Doua goluri sunt inscrise de atacantul imprumutat de Dinamo in China. In minutele 3 si 64, numarul 28 de la Shandong puncteaza din nou in China asa cum s-a obisnuit sa o faca, dupa o perioada de acomodare cu evolutii mai neconvingatoare. Dupa meci, Danciulescu dovedeste ca declaratiile acordate nu cu mult timp in urma pentru DinamoMania nu sunt vorbe in vant: “Sunt fan Dinamo, Juventus si Manchester. Nu pot uita Dinamo. Intru tot timpul pe internet sa vad rezultatele lui Dinamo”. Danciu a vorbit de nenumarate ori cu redactorii DinamoMania dorind sa fie mereu la curent cu mersul evenimentelor in “Groapa”. Dupa meciul de miercurea trecuta, el a continuat la fel ca in declaratiile pentru DinamoMania: “Dupa expirarea imprumutului, vreau sa ma intorc la Dinamo!”. Problema care ne-o punem este ca pana in acest moment, Danciulescu nu apare in nici una din listele vehiculate in media cu privire la posibilele transferuri ale lui Dinamo. Tinand cont ca Danciulescu intra foarte des pe DinamoMania, va chemam in forumul special, “Danciulescu inapoi la Dinamo”, sa trimiteti mesaje pentru Danciu dar si pentru conducatorii dinamovisti. DinamoMania va trimite mesajele voastre atat conducerii dinamoviste cat si lui Danciulescu, care in scurt timp va intra pe forumul DinamoMania pentru a dialoga cu toti cainii!"

Hard
1st June 2005, 16:58
sigur ii este dor de semeghin si iordache.prea mult sake nu face bine,tot vodka is the best

Ayrton
1st June 2005, 17:04
hai, gata... ai mai zis... am retinut, bine?