PDA

View Full Version : Are Rapid sanse de a accede in grupe?



Sergio
26th July 2003, 01:00
Eu zic ca da, mai mult decat alte echipe romanesti in anii trecuti. Lotul e destul de bun. Conditia e sa treaca de Anderlecht, un adversar mai puternic decat cel din turul urmator.

Dorin
26th July 2003, 01:29
Am votat cu inima. N-am tinut cu Rapid niciodata dar m-au binedispus de multe ori cu jocul lor.Galeria insa niciodata .Oricum sansa si vointa de afirmare pot face minuni... :yeah: Dorin

riva
26th July 2003, 01:48
rapid nu are nici cea mai mica sansa, daca nu ne bat belgienii, ne bat sigur polonezii de ne sare apa in cap! imi pare rau sa o spun, da o sa avem echipa in grupe peste o suta saptespe ani!

Edgar
26th July 2003, 14:03
N-o sa intre, mai ales acum ca l-au cedat pe Bratu la Galatasaray pentru 3,5 milioane $. Vor sa-l aduca pe Danciulescu... dar omogenitatea echipei e varza...

Tudose
26th July 2003, 14:44
Sanse ar fi, dar ce sa faci cu politica asta a lui Copos, care il vinde pe Bratu cu cateva zile inainte de primul meci cu Anderlecht si vrea sa il aduca pe Danciulescu? Pai tocmai omogenitatea a fost atuul giulestenilor in turul campionatului trecut, iar in retur s-a vazut o scadere datorita plecarii unor jucatori.
Oricum, "Hai Rapid!".

inter
28th July 2003, 09:12
eu zic ca are sanse :happy , ceea ce ma intriga e atitudinea presei din Ro, care la sfarsitul saptamanii trecute dedica mari spatii lui Wisla :( , ca si cum Rapidul deja eliminase Anderlechtul :?

Ferko
28th July 2003, 10:37
Sanse sunt, trebuie doar fructificate. Bafta.

Ayrton
28th July 2003, 11:47
Pana la urma n-a plecat Bratu, nu l-au luat pe Danciulescu (care oricum nu are drept de joc cu Anderlecht), si au ramas si fara Njock furat de Craiova.
Asa ca nu-i vad bine pe rapidisti...

inter
28th July 2003, 11:54
ayrton, dar totusi cu toate "luft"-urile Rapidului, voi nu mai aveti in momentul de fata decat numele :( , singurul vostru compartiment care arata bine este atacul, in rest..........
Si nu va vad jucand precum Real (marcand mai mult decat primiti :thinkso: )

rasheedkpenny
28th July 2003, 12:08
SPER!

Ayrton
28th July 2003, 12:12
Pai hai sa vedem ce a luat Rapidul:
- Maldarasanu, ce nu a mai jucat de aproape 1 an, fiind in continuare accidentat si indisponibil;
- Brujan, care sa fim seriosi, nici de rezerva nu e bun, nici nu stiu ce cauta la Rapid, ca si pe la Ceahlaul, a fost trei sferturi de campionat rezerva...
- Bordeanu, care n-a confirmat deloc in meciurile de pregatire, fiind jucatorul de care Rednic e cel mai nemultumit, si care la ora ultimului amical, cel de sambata, dormea crezand ca meciul se joaca la alta ora si va fi amendat si scos din echipa;
- Ziaty, cel ce pare singurul castig, dar deocamdata nu l+am vayut pe viu sa stiu ce poate;
- Lutu, cunoscut de o lume intreaga, care, parerea mea, cu toate juramintele ca se face baiat bun, nu prinde 10 etape la Rapid, ca e deja confirmata proritatea lui pentru altceva decat fotbalul de mare performanta.

Au plecat insa doi oameni de baza, cei ce tineau in spate ambele benzi laterale in echipa, Rat si mai cu seama Sabau.

Per total, nu cred ca Rapid e mai puternica decat anul trecut.

baubau
28th July 2003, 23:50
eu zic ca are sanse :happy , ceea ce ma intriga e atitudinea presei din Ro, care la sfarsitul saptamanii trecute dedica mari spatii lui Wisla :( , ca si cum Rapidul deja eliminase Anderlechtul :?

Si ce ma intriga pe mine e faptul ca Wisla e considerata un adversar "acceptabil" tot conform presei ...Yeah Right!

riva
29th July 2003, 03:07
wisla nu are ce bate din rapid, si probabil ka va trece usor si de anderlecht

rasheedkpenny
29th July 2003, 12:16
Am o presimtire pt. meciul cu Rapid... si nu e deloc buna! :(
Sper, ca de fiecare data, sa n-am dreptate!

viole(n)t
29th July 2003, 12:59
wisla nu are ce bate din rapid, si probabil ka va trece usor si de anderlecht


Sa nu cadem in extrema cealalta, de a considera-o pe wisla cin' shtie ce mare echipa.

Oricum nu vom avea okazia sa o vedem.
Parerea mea ca duelul Anderlecht-Wisla se va incheia in favoarea primilor.

Milan
29th July 2003, 13:14
Buna la toti ... desi nu sint nici pe departe fan Rapid nu pot decit sa zic decit "Hai Rapid" .. va fii greu pentru ei :) dar sa speram ca vor ajunge in CL.

HAI Rapid

deep purple
29th July 2003, 17:00
Toti ar trebui sa fim cu Rapidul. Prin rezultate ei vor putea aduce numai bine si celorlalte echipe romanesti. Poate ca vom prinde vremea cad vom avea 2 echipe direct calificate in grupele CL pe viitor.

Na, ca m-am trezit acum. :?

Sergio
3rd August 2003, 02:49
Dream on, deep :D

EDMOND_
3rd August 2003, 13:19
Parerea mea este ca da ! Mai ales daca marcheaza primii....
Lotul este echilibrat , dorinta de victorie este , mai ramane noroc si inspiratie pentru Rednic , care dupa parerea mea ,nu a facut cele mai inspirate schimbari in meciul tur...As zice ca dimpotriva....

Tudose
3rd August 2003, 13:25
Rapid are sanse sa treaca de Anderlecht. Giulestenii au facut meciuri mari in deplasare si cu Liverpool, si cu PSG, si cu Vitesse, dar au risipit totul pe propriul teren. E foarte important ca nu am primit gol acasa, la Bruxelles totul se joaca!
Hai Rapid!

ViolaBoy
4th August 2003, 00:34
5 % /nope/


:D :D


steau in uefa 79% :?

dinamo = .005% /nope/

Sorin
4th August 2003, 01:07
Rapid are sanse si sper sa treaca de belgieni. Rapid joaca mai bine in deplasare si au moralul ridicat dupa supercupa :happy