PDA

View Full Version : Californication



relansat
31st January 2008, 09:57
Irina și Phyxius, sunteți amândoi "vinovați" că am ajuns să mă uit și la Dr. House. :P

La Private practice se uită cineva? Am luat și eu primul episod, dar n-am avut timp să-l văd.

Ca sa continuu in aceeasi nota, pixu mi`o dat in mana cel mai meserias serial din ultima vreme, probabil multi il stiti, Californication :D

luluta
18th February 2008, 18:05
Ca sa continuu in aceeasi nota, pixu mi`o dat in mana cel mai meserias serial din ultima vreme, probabil multi il stiti, Californication :D
Pervers serial. :D
Este o faza in ultimele episoade din sezonul 1, cu ei 2 in pat si o tipa pe care-o imparteau. Ti-o placut scena asta? :D

am inceput ieri sa ma uit la 'Studio 60 on the Sunset Strip' care prezinta culisele realizarii unui program gen Saturday Night Live ... dupa 2 episoade mi se pare foarte interesant, si bun ... insa din pacate in SUA a fost anulat dupa un singur sezon cu 22 de episoade
Io tot asteptam sa inceapa sezonul 2. :groggy:

Dexter ce stiti, cand incepe?

Din lipsa de Dexter am inceput sa ma uit la October Road si Gossip Girl.

Sir. Eko
26th March 2009, 20:27
Am terminat Californication :ok: ,foarte tare ,merita vazut.Acum ma uit la MASH mai departe,acum termin sezonu 2 :D ,si o sa continuu Anturaj :D

gab
20th April 2009, 21:10
californication e bestial ;)

A.k.a
15th December 2009, 18:08
Chiar ca e trist sfarsitul de la Californication. Totusi nu pot sa ineteleg cum poate ea sa demonstreza ca a facut el ce a facut?

zebe
16th December 2009, 12:23
Chiar ca e trist sfarsitul de la Californication. Totusi nu pot sa ineteleg cum poate ea sa demonstreza ca a facut el ce a facut?

Mai, nu mai bagati spoilere. Eu deja incep sa-mi fac scenarii. :D

A.k.a
16th December 2009, 12:41
Pai chiar deaia am scris asa vag sa nu se inteleaga prea multe

zebe
17th December 2009, 12:52
Pai chiar deaia am scris asa vag sa nu se inteleaga prea multe

Pai io am legat ce ai zis tu cu titlul episodului (Mia Culpa sau ceva de genul) si cam imi inchipui ce o sa se intample. :P

TenisFan
22nd December 2009, 13:50
Excelent finalul din Californication sezonul 3. ;) Trebuia sa se intample si ceva dramatic nu numai secx, droguri si bautura. :D
Am inceput sa ma uit din nou la House. De la sezonul 4 incolo devine ceva nou pe care pot sa-l urmaresc cu placere. Acum sunt spre finalul sezonului 5 si pot spune ca m-a acaparat din nou. :D
Trebuie sa vin la zi cu: Castle, The mentalist, How i met your mother si The big bang theory. Sunt in sezoanele curente deci n-o sa-mi ia mult timp. Dar mai intai de terminat House. :shocked:

Sir. Eko
22nd December 2009, 13:53
^da a fost tare finalul la Californication,vor mai fi 12 episoade anu viitor si e gata serialu :( .

A.k.a
22nd December 2009, 14:29
A fost anuntat oficial?

TenisFan
22nd December 2009, 14:37
^da a fost tare finalul la Californication,vor mai fi 12 episoade anu viitor si e gata serialu :( .O decizie inteleapta si pe placul meu a producatorilor daca e asa. 4 sezoane a cate 12 episoade sunt suficiente. Au demonstrat ce trebuia. Fiecare si-a luat din serial ceea ce a inteles/dorit. Nu mai trebuie sa mulga vaca aiurea cum au facut altii cu Lost sau Prison Cake. ;)

zebe
22nd December 2009, 14:56
Ai dreptate, 4 sezoane is suficiente. Daca as vrea sa ma uit toata viata la un serial m-as uita la Young And Restless. Dar nu vreau. :D

Mai am cateva episoade din Californication, deci strig aici cat pot de tare, FARA SPOILERE! :D

zebe
4th January 2010, 13:47
Am vazut si eu ultimul episod din Californication si am cam ramas asa :shocked:. Desi nu pot zice ca nu ma asteptam la un asemenea deznodamant (eram convins ca avea sa se intample odata si odata), am ramas destul de uluit. Is foarte curios cum o sa fie sezonul 4, ii foarte greu sa se mai continue serialul si sa fie si bun mai departe. Eventual, l-as vedea pe Hank mai fucked up decat pana acum, mai alcoolic decat era inainte. Un happy ending nu cred ca ii potrivit. :D

Ted
4th January 2010, 16:09
doar ce am ajuns si eu la zi cu Californication ... mi-a placut seria a 3-a,melodia de la final a fost bestiala :)

zebe
4th January 2010, 17:10
Da, si mie mi-o placut. In general pe parcursul serialului o fost muzica buna. Si mi-o placut cum au lasat doar imaginile, nu s-au auzit personajele de melodie. :)

Sir. Eko
4th January 2010, 20:27
doar ce am ajuns si eu la zi cu Californication ... mi-a placut seria a 3-a,melodia de la final a fost bestiala :)

Da ,Rocket man se numeste :D ...a fost si in sez 1 folosita parca.

Cum a zis si Zebe...pe tot parcursul serialului au folosit muzica buna :ok:

Riddler
17th January 2010, 22:09
As vrea o poveste mai reala ... Californication e bun?

zebe
18th January 2010, 01:38
Depinde ce intelegi prin poveste reala. Un tip pe la 40 de ani care se culca cu toate femeile din LA e o poveste destul de fantezista. Totusi, dupa mine Californication e foarte bun. :D

Uita-te la primul episod, o sa-ti dai seama dupa pilot daca iti place ori ba.

irinaidu
18th January 2010, 02:02
zebe, nu e corect sa judeci californication dupa primul episod. primul ep mi-a placut si mie . dar undeva dupa vreo 10 vezi ca de fapt fazele se cam repeta si toate femeile din la in vor pe mulder.

Joe
10th February 2010, 21:53
Adaug Californication pe lista,ma uit si-mi place din ce in ce mai mult pe zi ce trece,ma uit rar la seriale,dar asta e tare rau.Personajul lui Evan Handler seamana leit cu mine :D credeam ca ma inec de ras cand l-am vazut prima oara :D

Fata lui Hank seamana izbitor cu Praf de Stele/Ade :D :p

zebe
10th February 2010, 23:43
Si tu esti mic si chel? :D

Cneazul
11th February 2010, 22:20
poate sa faca cineva o paralela intre TAHM si Californication?
eu sunt la zi cu tahm si as vrea sa incep californication, insa daca e cam acelasi lucru nu m`am uita.
Vorba prietenului nostru, relansat, nu`mi place ciorba reincalzita. E oarecum aceeasi poveste (fara un frate sacaitor si un nepot)?

Cneazul
14th February 2010, 03:33
am vaz si ep 2. o tipa de aici joaca si in heroes. acolo are rol de femeie serioasa, in californication e tarfulita:D

ce se mai intampla prin Phily, relansat?

relansat
14th February 2010, 03:44
habar n`am. io`s in iasi, momentan :D

zebe
14th February 2010, 12:16
da` dar acolo e comedie. house se presupune ca e serial serios. Halal serios, cand doctorul fura medicamente de la pacienti sa se drogheze , samd. isi bate joc de doctori. o parodie la adresa doctorilor.

pana una alta, am vaz primul episod din californication. Blowjob in biserica cu o maicuta...nush ce sa zic.
ma mai uit acum la un episod, din lipsa de material de calitate( nu ca asta n`ar fi, am vaz doar 1 episod)

Californication ii mai degraba drama deghizata in comedie. Vezi tu mai incolo, daca te uiti in continuare.

Cneazul
14th February 2010, 21:03
incepe sa`mi placa de hank din californication. in primele 3 episoade nu am ras mai deloc la el, dupa cum ma avertiza cineva aici, nu e chiar comedie.
imi place cum priveste lucrurile. se detaseaza de toti, il doare in cur de toti. Oare eu dc nu pot fi asa uneori?:D

A.k.a
14th February 2010, 21:30
incepe sa`mi placa de hank din californication. in primele 3 episoade nu am ras mai deloc la el, dupa cum ma avertiza cineva aici, nu e chiar comedie.
imi place cum priveste lucrurile. se detaseaza de toti, il doare in cur de toti. Oare eu dc nu pot fi asa uneori?:D

Hank's the man :)). Cui nu i-ar placea viata aia? Sa traiesti cu o asa rupere de p...

relansat
14th February 2010, 22:35
lol, numai in filme se poate intampla asa ceva :happy

Cneazul
15th February 2010, 10:46
mi`am format o parere despre californication, insa creau sa vad mai multe episoade inainte de a o posta.
P.S. pacat ca nu e piesa de la red hot chili peppers - "californication" soundtrack`ul.

Cneazul
15th February 2010, 15:31
api daua`n ***** masii de treaba ca deja m`o enervat. sa`mi iau ban ca nu`mi pasa. Ce naiba face Hank in californication? se lasa la mucoasa aia? Ii fura cartea si el ce face? Ii prea ocupat sa`si scoata mainile din pantaloni? D`aia ma uitam la serial, pt ca nu se dadea in laturi de la nimic, pe toti ii rezolva. Si acuma ii pus la punct de o catea?
Ii ca si cum te`ai uita la Dexter si ar face pe el de frica cand vede un criminal. Chiar era un episod in care era unu de 2 ori mai mare ca el, dar el o vazut asta ca pe o provocare.
Daca nu rezolva situatia legata de carte, nu ma mai uit la serial.

TenisFan
15th February 2010, 15:40
Ce misoginism zace-n asta micu'... Ar fi un criminal in serie de succes. Amice, sa-l suni si pe Lord sa-i explici crimele pe care vrei sa le infaptuiesti... Stii tu modus operandi-ul tau plus lamele implicate in masacru. ;)
Am inceput sa ma uit la Eureka. N-am putut sa vad aseara decat o juma de ora din episodul pilot. Pare extrem de interesant. ;)

praf_de_stele
15th February 2010, 15:52
api daua`n ***** masii de treaba.
:lol:

vezi ca de nervi ai uitat sa scrii corect neshte chestii. peste "api" ala trecem, aia-i de la tastare
eu nu ma uit la seriale, dar intru pe aici sa ma amuz nitel :D

zebe
15th February 2010, 17:41
api daua`n ***** masii de treaba ca deja m`o enervat. sa`mi iau ban ca nu`mi pasa. Ce naiba face Hank in californication? se lasa la mucoasa aia? Ii fura cartea si el ce face? Ii prea ocupat sa`si scoata mainile din pantaloni? D`aia ma uitam la serial, pt ca nu se dadea in laturi de la nimic, pe toti ii rezolva. Si acuma ii pus la punct de o catea?
Ii ca si cum te`ai uita la Dexter si ar face pe el de frica cand vede un criminal. Chiar era un episod in care era unu de 2 ori mai mare ca el, dar el o vazut asta ca pe o provocare.
Daca nu rezolva situatia legata de carte, nu ma mai uit la serial.

Pai tu ce ai face daca te-ai culca cu practic sora fiicei tale? Ti-ar fi usor sa te dai in vileag? *SPOILER*

Cneazul
16th February 2010, 20:51
noapte trecuta aproape am terminat sez 2 dn californication...
da habar n`am ce`i un ciclon mediteranean retrograd sau ce ii incalzirea adiabatica.
Zebe, u esti de vina. tu mai pus ca caut site`uri unde poti vedea seriale online:D

Avion
20th December 2010, 20:40
Mie mi-a placut Californication. Astept sezonul 4.

Sir. Eko
20th December 2010, 20:45
Mie mi-a placut Californication. Astept sezonul 4.

Da si mie ...incepe in ianuarie :cool:

A.k.a
25th December 2010, 11:01
Foarte bun primul episod din Californication sezonul 4.

Celso
25th December 2010, 11:11
Foarte bun primul episod din Californication sezonul 4.

ceeeee??? a aparut?:shocked: tre sa il iau repede:D

Sir. Eko
25th December 2010, 11:56
ceeeee??? a aparut?:shocked: tre sa il iau repede:D

Da da si eu!Nu a aparut oficial,e "leaked".Asa ca daca ne uitam acum avem ce astepta pana vedem ep 2 :D .

EDIT: Au scapat pe net si ep 2 :D ....cred ca pana de revelion il vedem tot.

Celso
25th December 2010, 14:50
super Californication:yeah:
http://img811.imageshack.us/img811/2384/vlcsnap2010122512h55m20.png (http://img811.imageshack.us/i/vlcsnap2010122512h55m20.png/)

zebe
25th December 2010, 15:15
Ataaat!

A.k.a
25th December 2010, 15:16
Haha, tare faza

A.k.a
31st January 2011, 20:36
Foarte tare episodul din Californication. Faza cu maimuta :happy

Sir. Eko
1st February 2011, 01:54
s3 ep9, favoritul meu..... bineinteles in afara de final :)

Acum ajung la el.

p.s ultimu episod din Californication :happy

Sir. Eko
7th February 2011, 14:41
Californication :yeah:

Au semnat si pentru sezonul 5 :D .

Grinco
7th February 2011, 15:54
Californication :yeah:

Au semnat si pentru sezonul 5 :D .

Sunt singurul care nu o suporta pe fiica-sa? Mi se pare unul din cele mai enervante personaje din toate timpurile. Plus ca e boccie:D

zebe
7th February 2011, 17:30
Sunt singurul care nu o suporta pe fiica-sa? Mi se pare unul din cele mai enervante personaje din toate timpurile. Plus ca e boccie:D

:)) Si pe mine ma enerveaza.

Sir. Eko
7th February 2011, 19:30
Intr-un fel mi-as fi dorit sa il incheie aici, parca prea o dau in exagerari

Californication?

Datenshi
14th April 2011, 12:44
Nu vi se pare ca tipa asta seamana un pic cu avocata lui Hank din Californication? :D

http://www.avocatnet.ro/antoanela_geaman

Celso
14th April 2011, 13:37
da un pic..ce site are Website: http://www.concedieri.ro :))

Celso
3rd May 2011, 10:15
Meagan Good has signed on for the 5th season of Californication! Good will be seen in 8 episodes as Kali, a smoking hot singer who sparks a flame in Hank, but who also has a connection with her mentor, the hip-hop mogul (guest star RZA) who hires Hank to write the screenplay for his new film.

http://www.deadline.com/wp-content/uploads/2011/04/meagangood_20110429182541-150x150.jpg (http://www.deadline.com/wp-content/uploads/2011/04/meagangood_20110429182541.jpg)

Sir. Eko
3rd May 2011, 16:38
Hmm ,nu stiu ce sa zic.

Grinco
3rd May 2011, 19:10
O lungesc prea mult deja. Plus ca aia mica, care era cat de cat suportabila cand era bighidoaica, se transforma intr-o hidosenie tot mai enervanta:D

TenisFan
3rd May 2011, 19:58
Mulg vaca. Am mai vorbit despre asta. Dar sa fim onesti cu noi insine. We want tits and good looking beaches. :D Ca si-o pun dupa ce-si incruciseaza ochii cu Hank e total ridicol si absurd. Dar cui ii pasa atata timp cat sunt țâțe? :D Incepuse chiar misto acest serial. Parea o drama foarte reusita a unui om in deriva. Mi se parea un La dolce vita modern cu mai multe injuraturi. Dupa aceea, de pe la sezonul 3 incolo, a devenit imens de ridicol. Si tot ceea ce mai conteaza la el sunt femeile mega bunoace ce ne arata sanii. :D Porc si nesimtit? Tipic barbatesc? DA! :D :drak:

A.k.a
3rd May 2011, 20:57
Trebuia sa il incheie deja

Sir. Eko
3rd May 2011, 21:16
Trebuia sa il incheie deja

http://i471.photobucket.com/albums/rr71/K0DERKID/New%20Album/2yu3sw37748.gif

cum sa spui asa ceva?You are a bad man ,very very bad

Celso
3rd May 2011, 21:27
da! cum sa il incheie ...poate sezonul 5 rupe tot:D ..mie sincer mi-a placut si 4, au fost niste faze mortale

SuperDumnezeu
3rd May 2011, 21:28
Muriti. Californication e mai dramatic decat The king's speech....

zebe
3rd May 2011, 21:48
O lungesc prea mult deja.

Da.


Trebuia sa il incheie deja

Exact.

Poate daca nu era asa dezastru sezonul 4... (iara sar oradenii pe mine :D)

Iaco
22nd June 2011, 08:29
Eu cred ca merge bine si acum...sunt vreo 5 6 milioane de oameni in LA...deci vreo 2.5 3 milioane de femei...se mai fac 100 de sezoane:D:D

Sir. Eko
22nd June 2011, 10:29
Eu cred ca merge bine si acum...sunt vreo 5 6 milioane de oameni in LA...deci vreo 2.5 3 milioane de femei...se mai fac 100 de sezoane:D:D

5-6? :groggy: Incearca acolo spre 15....

Iaco
25th June 2011, 13:59
Eu ziceam de Los Angeles orasul care are de fapt vreo 4 milioane - toata zona metropolitana are 15 milioane...chiar si Hank la cat de disperat e nu cred ca se duce 50 km for some:)

Sir. Eko
25th June 2011, 22:41
Eu ziceam de Los Angeles orasul care are de fapt vreo 4 milioane - toata zona metropolitana are 15 milioane...chiar si Hank la cat de disperat e nu cred ca se duce 50 km for some:)

La cat de disperate is ele ...merg mai mult de 50 km pentru Hank :cool:

Avocata aia ii :o: !

Celso
26th June 2011, 09:58
am vazut in chilotei in Entourage:D ..da e foarte:o:

Iaco
27th June 2011, 15:51
Carla Gugino...femeie adevarata...ai vazut Electra Luxx? foarte tare filmu

relansat
23rd October 2011, 20:07
Uitasem cat de misto e serialul. Astazi l-am reluat cu o portie de 10 bucati :D

Freek
6th January 2013, 19:06
Pe 13 ianuarie revine tufaciosu' :yeah:

Roddicted
9th January 2013, 16:55
ultimul sezon a fost slabut ca poveste.Noroc cu scenele in care apare Charlie :D

Sir. Eko
13th January 2013, 12:29
Azi ep nou.

SuperDumnezeu
13th April 2014, 14:56
Charlie a ramas tot zeu.

El Pistolero
13th April 2014, 15:21
A inceput ultimul sezon. Sezonul 6 a fost slab rau, doar Maggie ce l-a mai salvat. :D

Sir. Eko
13th April 2014, 15:51
Charlie a ramas tot zeu.

Yup. Abia astept sa se termine serialu. L-au distrus rau

SuperDumnezeu
16th April 2014, 19:36
Ep 2. Charlie din ce in ce mai zeu.

aLLiin
2nd March 2015, 12:18
I-a placut mult serialul. Dar era cazul sa se termine. Bine ca s-a terminat cat de cat decent.