PDA

View Full Version : U Cluj in A?



Pages : [1] 2

ucluj1919
3rd March 2005, 00:02
Credeti ca promoviaza U Cluj in Divizia A in urmatorii 2-3 ani?

dragos_popa17
3rd March 2005, 00:59
Sper

apparte
3rd March 2005, 01:26
In veci! :evil: Cat timp va exista Vecchia Guardia,vor sta in B!Pana ma voi intoarce la Facultate la Cluj! :evil:

King of Hell
3rd March 2005, 06:55
In veci! :evil: Cat timp va exista Vecchia Guardia,vor sta in B!Pana ma voi intoarce la Facultate la Cluj! :evil:
:degete: :degete: :jerk: :degete: :degete:

HIV
3rd March 2005, 14:28
2005/2006 sezonul in care vom fi pe locul I la sfarsitul campiuonatului .

gruppo_centrale
10th March 2005, 18:54
Haide "U"!

roxana_cj
10th March 2005, 20:23
Mai eu nu prea cred ca veti promova dar n-ar fi rau! Sa avem si noi un derby local!
Sa va batem si-n Gruia si pe moina!

Angelina Jolie
10th March 2005, 20:38
Sunt convins ca aceasta echipa nu va promova in urmatorii 5 ani.
FORZA CFR!!! FORZA CS DEVA!!!

dragos_popa17
11th March 2005, 12:08
Sa vedem ce iese si cu societatea asta pe actiuni. Daca e ceva de ea promovom, ca avem scoala buna de jucatori, daca nu, ramanem cu vorbe cum a fost pana acum.
FORZA U CLUJ!!! FORZA STEAUA!!! FORZA POLI TIMISOARA!!!

Angelina Jolie
11th March 2005, 12:48
Asa mai frate. Macar zi-o pe fata. M-am saturat de cei care zic:"tin cu CFR pana cand promoveaza universitatea". Nu avem nevoie de ei. Aici e vorba deja de o rivalitate, care poate este stupida din multe puncte de vedere dar oricum rivalitate. Cei care tin cu amandoua mi se par dubiosi. Sau nu prea au treaba cu fotbalul si merg la meciuri din an in pasti. Nu poti tine cu 2 echipe rivale. Ca si cum ai tine cu Steaua si Dinamo. Sa fim seriosi. Deci:
FORZA CFR!!! FORZA CS DEVA!!!

Ultras
11th March 2005, 13:04
Anul asta, nu. La anul cred ca da. Clujul merita o echipa in A... :evil:

Vikingu
11th March 2005, 14:02
Anul asta, nu. La anul cred ca da. Clujul merita o echipa in A... :evil:

Din ce ai scris tu aici...reiese ca CFR-ul va retrograda anul acesta :D :D
Ar fi interesant ca anul asta CFR, la anu` U, dupa aceea CFR si tot asa tot asa :yeah:
p.s.: Poli Timisoara - CFR Cluj 3-1

Ultras
11th March 2005, 14:40
La anul, ma refeream la toamna 2006...

dragos_popa17
11th March 2005, 14:41
Asa mai frate. Macar zi-o pe fata. M-am saturat de cei care zic:"tin cu CFR pana cand promoveaza universitatea". Nu avem nevoie de ei. Aici e vorba deja de o rivalitate, care poate este stupida din multe puncte de vedere dar oricum rivalitate. Cei care tin cu amandoua mi se par dubiosi. Sau nu prea au treaba cu fotbalul si merg la meciuri din an in pasti. Nu poti tine cu 2 echipe rivale. Ca si cum ai tine cu Steaua si Dinamo. Sa fim seriosi. Deci:
FORZA CFR!!! FORZA CS DEVA!!!

Eu am scris FORZA TIMISIOARA sa vezi si tu cum arata cand scrie cineva ceva stupid, da' nu te-ai prins. E adevarat, nu tin cu CFR dar nici nu sar in sus de bucurie cand pierde, cum fac altii, pentru ca pe mine personal nu ma afecteaza cu nimic ce faceti. Dar sincer, as prefera sa ramaneti voi in A decat un moldovean sau un oltean, ca sunteti mai seriosi si sunteti ardeleni de-ai mei. Deci vezi, doar pentru ca nu sunt cu tine nu inseamna ca trebuie sa fiu impotriva ta. Numai prostii cred asa ceva. In schimb, nu am fost si nu voi veni la meciurile voastra, nu pentru ca "va urasc"(ce cuvant puternic, n-am urat pe nimeni in viata mea), ci pentru ca ai dreptate cand spui ca nu poti tine cu 2 echipe rivale si nu m-as simti bine in Gruia. Mai bine merge altul pe locul meu, unul caruia chiar ii pasa daca pierdeti sau castigati.

Angelina Jolie
11th March 2005, 15:04
Nu mi se pare deloc stupid ca ai scris Forza Poli. E o echipa foarte frumoasa. In rest sunt de acord cu ce ai scris cu mentiunea ca eu nu as dori sa promovati, pentru ca mie personal mi se pare minunata situatia actuala. Tu nici nu ai avea de ce sa ne "urasti" pt ca noi nu v-am facut nimic, decat ca v-am dat totdeauna cei mai buni jucatori, ca voi erati in A si noi prin Bee sau Cee. Insa eu ca CFR-ist care s-a saturat de aerele voastre de superioritate (nu ma refer la tine personal, Dragos), si de umilintele adunate in 28 de ani cred ca am dreptul sa va urasc. SI VA URASC!!!
FORZA CFR!!! FORZA CS DEVA!!!

SilverZeus
11th March 2005, 15:15
...valy, cu tot respectul.....insa nu vad ce e rau sa fie ambele echipe in A....ok cine tzine cu Steaua, nu poate tzine cu Dinamo, si invers...dar de ce ura ?.....ajungem pana la urma sa tzinem cu echipa care bate pe "U", mai mult decat tzim cu CFR (...si invers).....eu sunt clujean (mai bine zis turdean)....pe cuvantul meu ca la un derbi "U"- CFR nici nu o sa-mi pun problema sa tzin cu una din ele ( dar voi fi foarte mandru ptr fiecare minut pe care il voi vedea)....si voi fi cel mai mare sustinator atat a lui U cat si al CFR-ului cand vor juca cu Steaua, Dinamo, Rapid, Craiova.....ok, U are traditia, dar si CFR-ul are....U are palmares, sper ca si CFR-ul sa-si faca....CFR-ul acum are echipa, dar sper ca si U sa aiba....corect, exista rivalitate interna: dar asta nu trebuie sa genereze ura....adevarata rivalitate eu o vad intre orase: gandeste-te:a batut CFR-ul pe Dinamo, U a batut pe Steaua....scorul 2-1 (ca sa nu maipun la socoteala celelalte echipe micutze din Bucuresti)....scorul Cluj-Napoca -echipe mari din Bucuresti 2-1 ....pe mine asta ma incanta peste masura

Vikingu
11th March 2005, 16:12
Sincer...eu nu inteleg cum un cfr-ist poate "uri" U si invers. E ceva de genu`: eu sa urasc UMT pt ca tin cu Poli...mi se pare absurd...la naiba!!! nu va puteti impaca si sa tineti toti cu ambele echipe si asa sa ii mai batem si noi ardelenii si banatenii pe bucuresteni?? :D :D

dragos_popa17
11th March 2005, 16:33
Hai sa nu comparam situatia UMT-Poli cu situatia CFR-U Cluj. Rivalitatea dintre CFR si U Cluj, desi uni nu inteleg, e la fel ca cea dintre Dinamo si Steaua. Cine e cu una nu poate fi si cu cealalta, iar cine e cu amandoua nu e suporter. E un clujean pasionat de fotbal.

Angelina Jolie
11th March 2005, 16:33
Mai, daca universitatea promoveaza atunci spectatorii de la meciurile CFR-ului vor scadea. Atentia mass mediei fata de CFR va scadea. E si normal. Totul se va imparti la 2. Asta inseamna, din punctul meu de vedere, ca pt CFR va fi mai rau. Deci nu imi doresc asta. Nu zic ca e bine cum gandesc eu dar asta este.

dragos_popa17
11th March 2005, 16:36
Mai, daca universitatea promoveaza atunci spectatorii de la meciurile CFR-ului vor scadea. Atentia mass mediei fata de CFR va scadea. E si normal. Totul se va imparti la 2. Asta inseamna, din punctul meu de vedere, ca pt CFR va fi mai rau. Deci nu imi doresc asta. Nu zic ca e bine cum gandesc eu dar asta este.
Nu e bine dar e logic. Asa as gandi si eu daca as fi CFR-ist. Dar sunt suporter U si astept cu nerabdare promovarea. Numa' asa, sa mori tu de ciuda.

SilverZeus
11th March 2005, 16:44
....totusi dintre 2 clujeni (valy si dragos) ii dau dreptate vikingului....cu toate ca si cei 2 au dreptatea lor .... sper ca nu ma renegati acum ca si clujean.... :D ...sau sa ma puneti sa aleg ... ca o sa aleg Ariesul Turda .... :D

King of Hell
11th March 2005, 16:47
Mai, daca universitatea promoveaza atunci spectatorii de la meciurile CFR-ului vor scadea. Atentia mass mediei fata de CFR va scadea. E si normal. Totul se va imparti la 2. Asta inseamna, din punctul meu de vedere, ca pt CFR va fi mai rau. Deci nu imi doresc asta. Nu zic ca e bine cum gandesc eu dar asta este.

Valy..hai sa judecam logic...CFR e in A, U Cluj e in B....CFR are pana acum meci de meci sa zicem 8000 de oameni, hai 10 000, U Cluj are 1000...bun...din aia 10 000 care merg la cfr, sa zicem ca 1000 is cfristi adevarati, restul is clujeni care merg doar sa vada divizia A, si asta tre sa o recunosti...deci avem asa..1000 de cfristi si 1000 de uisti adevarati....voi in A si noi in B...bun..presa nu te supara Valy dar e de partea noastra, nush daca ai observat ca ne cam tine partea. Daca ar fi U in A ca si CFR, la U ar merge 25 000 de oameni pe meci daca ar avea unde si daca ar merge echipa bine, la CFR vreo 5000 ar merge...presa tot de partea lui U va fi...desi voi sunteti in A si noi in B, voi deocamdata aveti un avantaj minor, sau nu aveti de loc...citeam in protv magazinu de sapt asta si scria la program TV: Poli Tm-U Cluj...ce sa faci valy, U=Cluj, Cluj=U...toate cele bune... :ok:

Quote:
Originally Posted by SilverZeus
....totusi dintre 2 clujeni (valy si dragos) ii dau dreptate vikingului....cu toate ca si cei 2 au dreptatea lor .... sper ca nu ma renegati acum ca si clujean.... ...sau sa ma puneti sa aleg ... ca o sa aleg Ariesul Turda ....



Bine ma, altfel se vad lucrurile de pe forum...eu si valy sunt convins ca meci de meci suntem pe stadion si vedem altfel lucrurile...nu cred ca sunt indreptatiti sa vorbeasca aia care stau in Scotia, Suedia, Madagascar...si chiar daca sunt anti cfr, si ma tot cert cu valy, eu il respect ca pe suporter al echipei rivale cu a mea, deoarece daca el nu ar fi nu as mai avea obiectul muncii....sa imi traiesti valy, acum sincer: Te respect, atat cat poate fi respectat un rival!

dragos_popa17
11th March 2005, 16:57
....totusi dintre 2 clujeni (valy si dragos) ii dau dreptate vikingului....cu toate ca si cei 2 au dreptatea lor .... sper ca nu ma renegati acum ca si clujean.... :D ...sau sa ma puneti sa aleg ... ca o sa aleg Ariesul Turda .... :D
Asa e cel mai bine. Asa e si in lumea reala. Unul de-o parte, unul de cealalta si unul neutru. Intr-un fel, tu esti mai castigat, nu suferi ca noi cand pierde echipa favorita. Pe de alta parte, nici nu te bucuri la fel.
P.S. Eu sunt din Mihai-Viteazu si cand se face acolo echipa o sa tin cu ei, probabil o sa si joc(mijlocas la inchidere ca sunt dispus la efort si n-am pic de tehnica :D).Pana atunci Hai U in A, Hai Steaua in Liga Campionilor si Hai Ariesul in B. :D

SilverZeus
11th March 2005, 16:57
...sunt de acord cu tine, cu a 2-a parte a afirmatiei tale....dar totusi si cei ce au plecat din tara au dreptul la o parere...ca nu face rau la nimeni....
...daca il respecti asa de mult pe valy, de ce se tot vb de ura CFR-U ????...
...te intreb si pe tine: ai prefera sa se intample ce s-a intamplat la ploiesti ?

SilverZeus
11th March 2005, 16:59
...dragos....sincer: imi place cum gandesti si mai ales cum iti exprimi parerile.... :ok: :bere:

Angelina Jolie
11th March 2005, 17:03
Pentru axaphat:Tocmai pentru ca ai judecat atat de logic iti dai seama de ce nu vreau sa promoveze aceasta echipa. Nu sunt de acord cu cifrele prezentate de tine, dar ma rog, nu vreau sa continue polemica asta la nesfarsit. Intr-adevar altfel se vede situatia daca esti pe stadion, decat din fotoliu sau din fata tastaturii. Axaphat, daca incepi si tu sa vorbesti mai la obiect fara sa arunci cu rautati gratuite promit sa nu ma mai iau de tine si sa ne contram pe argumente ca oameniii civilizati.

SilverZeus
11th March 2005, 17:03
...tot pt dragos: ....nici nu ai idee cat am suferit cand Clujul a pierdut cu Craiova in tur...sau cand au fost egalati de national in minutul 95....


offtopic: Football Manager 2005 nu-ti place mai mult ?

dragos_popa17
11th March 2005, 17:09
ba da, il joc, da nu mi-am mai "updatat" avatar-ul si semnatura. In cele din urma, tot una e, dar ii zice altfel. Am lasat astea pentru ca CM a fost primul si unicul mult timp si m-am gandit ca macar atat merita.

King of Hell
11th March 2005, 17:12
Pentru axaphat:Tocmai pentru ca ai judecat atat de logic iti dai seama de ce nu vreau sa promoveze aceasta echipa. Nu sunt de acord cu cifrele prezentate de tine, dar ma rog, nu vreau sa continue polemica asta la nesfarsit. Intr-adevar altfel se vede situatia daca esti pe stadion, decat din fotoliu sau din fata tastaturii. Axaphat, daca incepi si tu sa vorbesti mai la obiect fara sa arunci cu rautati gratuite promit sa nu ma mai iau de tine si sa ne contram pe argumente ca oameniii civilizati.


Bine valy, nu iti promit nimic...doar ti-am zis ca pe tine fata de altii te pot respecta pentru ca tu ai indurat ca si mine ploaie, frig, soare puternic pentru a sustine echipa favorita, nu ca si samantzarii de pe forum, care stau pe scaun si isi dau cu parerea...o sa incerc sa nu ma mai leg aiurea...uite..pentru inceput imi schimb avataru...

Angelina Jolie
11th March 2005, 17:15
Un pas in directia cea buna. Mai ales ca intai si inainte de toate tu esti suporterul universitatii si nu inamicul CFR-ului.

roxana_cj
11th March 2005, 19:45
Anul asta, nu. La anul cred ca da. Clujul merita o echipa in A... :evil:
Clujul are o echipa in A!
Hallo! Trezeste-te! Pe ce lume traiesti?
Mai tu chiar nu te uiti la tv, nu citesti presa,nu vezi, nu auzi! :rosu: :rosu: :rosu:

@Axaphat: Bravo! Te-ai maturizat! /hello

gruppo_centrale
11th March 2005, 22:04
Axaphat, omule, fii pe pace, Clujul va avea echipa in A cel tirziu in toamna lui 2006. pina atunci, valy si roxana (adica intreaga super-galerie cfr) va fi fericita. apoi reincepe dominatia. dominatia "U". asta e voia Celui de Sus, voia Lui sa se faca.
La illaha il Allah!

Ultras
11th March 2005, 22:04
Ma rog, hai sa zicem ca gruia face parte din Cluj, macar dpdv administrativ. Dar dupa ce va retrograda CFR anul viitor, Clujul va mai avea echipa in A doar daca promoveaza "U"... Referitor la uitatul la televizor: tu te-ai uitat in seara asta? :drak:

Gigel Sportul
11th March 2005, 23:25
Ar fi cazul, poate nu anul asta, dar trebuie. Traditia Universitatii nu trebuie desfiintata, chiar daca accidental Clujul are momentan o echipa in A.

HIV
12th March 2005, 08:38
Dupa parerea mea cine se da mare suporter al unei echipe tine numai la acea echipa, de ex daca eu tin cu "U" tin numai cu "U" , nu mai tin si cu milan , cu real madrid si barcelona , cu chelsea si bomba anului : ca sunt in divizia A mai tin si cu steaua sau dinamo sau rapid . Acesti suporteri dupa parerea mea sunt oameni fara caracter , nu au ce cauta pe stadion .

NUMAI "U" ! Restul nu exista !!!

King of Hell
12th March 2005, 08:58
Hiv amu lasa-ma draq, inteleg sa tii numa cu U,din Romania...dar nu ma criza acum ca nu poti tine cu Milan, Roma , Juve...meri si da-ti foc ma...

Mariusmadmax
12th March 2005, 08:59
Sper , insa este greu !
Am auzit ieri ca se intentioneaza sa se darame Stadionul Ion Moina -28.000 locuri , pentru ca se va incerca construirea altuia nou - european cica ...

gruppo_centrale
12th March 2005, 20:17
De acord cu HIV! Ultras inseamna exclusivist dupa mintea mea, asa ca fulare cu Juve sau Barcelona sau Nottingham Forest :) nu prea au loc dupa gitul unui suporter. Dar nu poti spune nimanui ce sa faca, cu exceptia frinarilor, bin'teles.

roxana_cj
12th March 2005, 20:56
Ma rog, hai sa zicem ca gruia face parte din Cluj, macar dpdv administrativ. Dar dupa ce va retrograda CFR anul viitor, Clujul va mai avea echipa in A doar daca promoveaza "U"... Referitor la uitatul la televizor: tu te-ai uitat in seara asta? :drak:
Nu pentru ca unii mai si muncesc dar nu asta e important!
Si ce daca? Li se intampla si celor mari! Au patit-o si Barcelona si Real si Valencia!

SilverZeus
12th March 2005, 21:51
Sper , insa este greu !
Am auzit ieri ca se intentioneaza sa se darame Stadionul Ion Moina -28.000 locuri , pentru ca se va incerca construirea altuia nou - european cica ...

...e usor sa promitzi un stadion nou, european cum altul nu mai este.....problema apare cand trebuie sa te apuci de treaba.... :sleep:

Mariusmadmax
13th March 2005, 09:25
Tema "stadionul Moina" a fost pe ordinea de zi a Consiliului local Joi .
S-a hotarat demolarea actualului Stadion si obtinerea de fonduri de la UE si Guv Romaniei !!!
Daca s-ar duce pana la capat aceasta idee s-ar putea ca U chiar sa dispara !!!
Sunt curios cum-cati si cand vor veni banii pentru constructia altuia nou ... ca de demolat parca ne pricepem noi ...

roxana_cj
13th March 2005, 11:57
N-au bani sa faca alt stadion! Eu sincer ma indoiesc ca vor demola stadionul Moina!

fia
13th March 2005, 12:03
Ideea de reconstructie de la 0 a unui stadion e o idee foarte buna. Dar pe de alta parte finantarea e o problema... Nu cred ca se pot gasi atatia bani. Pai la multe stadioane din tara nu se pot strange bani sa se puna un gazon rezonabil... In plus probabil ca ar dura catva ani constructia...

HIV
13th March 2005, 12:51
Tema "stadionul Moina" a fost pe ordinea de zi a Consiliului local Joi .
S-a hotarat demolarea actualului Stadion si obtinerea de fonduri de la UE si Guv Romaniei !!!
Daca s-ar duce pana la capat aceasta idee s-ar putea ca U chiar sa dispara !!!
Sunt curios cum-cati si cand vor veni banii pentru constructia altuia nou ... ca de demolat parca ne pricepem noi ...

De ce sa dispara ? Nu banii lui "U" sunt folositi la constructia stadionului si dacanu vom putea juca pe Moina vom juca pe CUG sau pe alt stadion , exista destule in Cluj . "U" va exista mereu !!!

ADelPiero
14th March 2005, 01:16
pentru binele ardealului, sa vina Clujul "2" in A !!! este un ordin:evil:

Hai provincia!!
14th March 2005, 12:26
pai eu as vrea sa promoveze "U" in A sa vad cum isi bat toti joc de "U" ii o echipa naspa ! ole CFR drak

Virus
15th March 2005, 11:27
Oricum ne-am gandi o echipa ca U (daca se poate numi echipa) nu are ce cauta in divizia A. Poate sa se lupte si ei pentru un titlu in divizia C ca vad ca in B sunt dezastruosi. Eu nu prea am nimic cu U dar dupa atatea atacuri asupra CFR-ului sunt oarecum obligat sa ripostez. CFR-ECOMAX CLUJ este in divizia A si va ramane acolo. Cat despre u Cluj... Numai U in divizia B sau C va mai ganditi voi...
CFR ALE!!!

King of Hell
15th March 2005, 12:33
Oricum ne-am gandi o echipa ca U (daca se poate numi echipa) nu are ce cauta in divizia A. Poate sa se lupte si ei pentru un titlu in divizia C ca vad ca in B sunt dezastruosi. Eu nu prea am nimic cu U dar dupa atatea atacuri asupra CFR-ului sunt oarecum obligat sa ripostez. CFR-ECOMAX CLUJ este in divizia A si va ramane acolo. Cat despre u Cluj... Numai U in divizia B sau C va mai ganditi voi...
CFR ALE!!!



lol lol lol lol lol lol lol lol lol :D

roxana_cj
15th March 2005, 14:09
Razi tu razi Axaphat dar nu e rasul tau! :P

Gigel Sportul
15th March 2005, 23:20
pentru binele ardealului, sa vina Clujul "2" in A !!! este un ordin:evil:

Aici ar fi de discutat. Clujul "2" este deja in A, Clujul "1" e lipsa la apel. Da' si cand o reveni, parca vad Gruia mai depo****t decat Cotrocenii.

Angelina Jolie
16th March 2005, 09:07
In ultimii 2 ani de B aveam mai multi spectatori la meciurile de acasa decat cealalta echipa. Asta pt ca omul de rand merge la meciuri la echipa care joaca mai bine, care este mai sus in clasament, etc. Clujul nu e Timisoara unde 90% din spectatori au fularul lui Poli la gat. La noi majoritatea oamenilor n-au nici o treaba ca joaca CFR sau cealalta echipa. Ei merg sa vada fotbal de calitate. Deci eu nu-mi fac probleme cu depo****rea. Intr-adevar ar scadea nr spectatorilor dar nu chiar asa dramatic.

TZEFERU
17th March 2005, 05:16
Aici ar fi de discutat. Clujul "2" este deja in A, Clujul "1" e lipsa la apel. Da' si cand o reveni, parca vad Gruia mai depo****t decat Cotrocenii.

Da-mi voie si eu sa te corectez, eu am vazut meciuri de Divizia A din 1972.
In 73' CFR si-a facut stadion si a plecat de pe Municipal. Scazut numarul spectatorilor? Da, au scazut, au murit intre timp sustinatori ai CFR-ului e drept,.... de atunci.

Am fost la meciuri in GRUIA cind a fost plin pina la refuz cu 2 ore inainte de meci. In 1975 in etapa 5-a cred cind am jucat cu ASA Tg.Mures a trebuit sa merg la stadion foarte deverme sa gasesc loc si deja era plin oki. Atunci in ziarul Sportul scria ca au fost 17.500 de spectatori la meci. Se adusesera tribunele din parc de la tenis si au fost puse pe terenul de zgura...asta su nu mai amintesc prima etapa cu Dinamo (3-1)...don't even go there....

In anii 80 erau multi la meci, am vazut un meci in B seria 3-a, intre U si Gloria (a fost 0-0), la ora 9 dimineata nu am mai putut intra pe stadion. Am stat cocotzat pe barele de la intarile in tribuna (pe o parte ca aialalta parte era deja ocupata). Fiecare intrare era "dopuita" la presiune...am alergat ca
nebunu de la o intrare la alta si nu imi credeam ochilor ca am ramas afara. Dinspre tribuna principala nu se mai putea distinge clar unde sint intrarile in stadion.

Dupa ce a cistigat Steaua Cupa Campionilor Europeni, Steaua a venit la Cluj. Au fost cereri de peste 70.000 de bilete....sau 90.000 nu mai tin minte. Mult oricum. Am facut rost de bilet asa din noroc.

Daca Romania ar fi economic OK cit de cit, ar fi multi spectatori la meci. Pe vremea lui raposatu erau multi, erau alte conditii economice, oamenii aveau locuri de munca...un bilet era cam 15 lei, dar in anii 70 era 10 lei. Tata imi cumpara juma de bilet cu 5 lei.

Nu e problema ca ar fi mai putini in Gruia...mai ales ca vom trage si la europene nu peste mult timp. :ok:

King of Hell
17th March 2005, 09:39
cfr poa' sa castige si championsz lig si tot nu va fi respectata niciodata!

TZEFERU
17th March 2005, 10:02
cfr poa' sa castige si championsz lig si tot nu va fi respectata niciodata!

E, numai spune.
Nu e nevoie sa fim respectati de voi, voi nici pe voi nu va puteti respecta, darmite pe altii.

Gigel Sportul
18th March 2005, 00:50
E, numai spune.
Nu e nevoie sa fim respectati de voi, voi nici pe voi nu va puteti respecta, darmite pe altii.

Vad ca va iubiti intre voi precum dinamovistii, stelistii si rapidistii intre ei, daca nu cumva "amorul" este chiar mai "fierbinte". Si mai vad ca tot sustineti ca echipa CFR Cluj s-a infiintat in 1905, se chema cumva MAV Kolozsvar? (scuze ca nu am stiut unde sa pun accentele). Foarte logic ca locul Universitatii este in A, istoria ii obliga.

Hai studentii, avanti bianco-neri!

ADelPiero
18th March 2005, 02:01
cfr poa' sa castige si championsz lig si tot nu va fi respectata niciodata!

:evil: ... imi place sinceritatea ta ;) ... dar cred ca daca se va intampla asa ... ura pt CFR va fi si mai mare;)

TZEFERU
18th March 2005, 07:52
Vad ca va iubiti intre voi precum dinamovistii, stelistii si rapidistii intre ei, daca nu cumva "amorul" este chiar mai "fierbinte". Si mai vad ca tot sustineti ca echipa CFR Cluj s-a infiintat in 1905, se chema cumva MAV Kolozsvar? (scuze ca nu am stiut unde sa pun accentele). Foarte logic ca locul Universitatii este in A, istoria ii obliga.

Hai studentii, avanti bianco-neri!

Nu MAV (Magyar Allami Vasut -> CFR) ci ......KVSC...Kolozsvari Vasutas Sport Club (Clubul Sportiv Feroviar Clujean). Istoria e istorie....1907 nu 1905.

Nu face ceva prea mult, ca asa ramii...ca replica la "zicala" ta.

ADelPiero
18th March 2005, 09:20
da.... intradevar... suporter adevarat:ok: ... oricum, eu "tin" si cu CFR si cu U /hello:

Virus
18th March 2005, 21:16
Poate ca promoviaza U Cluj in divizia A dar de promovat nu promoveaza niciodata, cel putin nu cu asa studenti! :lol:

Angelina Jolie
18th March 2005, 21:22
Da intr-adevar. I-am zis eu la unul dintre ei ca eu sunt student mandru ca sunt "franar" iar ei sunt niste franari care se cred "studenti".
FORZA CFR!!! FORZA BIHORU!!!

ManUcluj
29th August 2005, 22:57
bla bla U va promova !!! :degete:

t.b.
30th August 2005, 01:57
Uite ca s-a reactivat un thread pierdut in negura... forumului :D Se pare ca tot mai multi cl"U"jeni cred cu adevarat in destinul lui "U". Destul am stat in divizia B, si un an chiar in C, acum ne asteapta din nou prima divizie a tarii, asa cum istoria ne obliga.

"U" este si va ramane pentru totdeauna cea mai iubita echipa din Cluj, oricat de multe manevre ar face conducerea echipei din deal. Deja Clujul este cuprins de entuziasmul promovarii, cand ies pe strada cu fular"U"l la gat aud din toate partile "promovam", ce-i drept le este dor la multi de un meci cu marile forte ale fotbalului romanesc.

E interesant cum lucrurile iau o turnura fericita, la sf campionatului trecut nici cei mai fanatici suporteri nu credeau in promovare, acum insa chiar si cei care nu doresc aceasta promovare(incredibil dar exista si asemenea exemplare :ciocan: ) au realizat ca vom promova, si acest gand ii ispaimanta...

Lucrurile incep sa revina la normal, se observa si o schimbare in atitudinea presei locale, daca pana acum cautau motive de scandal, acum au inceput sa aprecieze lucrurile bune care s-au intamplat la "U"...

Si asta e doar inceputul...

DIVIZIA A VENIM...

PROMOVAM

Angelina Jolie
30th August 2005, 01:58
In Mai 2048.
HAI CFR!

t.b.
30th August 2005, 02:38
acum insa chiar si cei care nu doresc aceasta promovare(incredibil dar exista si asemenea exemplare :ciocan: ) au realizat ca vom promova, si acest gand ii ispaimanta...


Ceea ce am zis mai sus se adevereste :D...

leku
30th August 2005, 03:02
ca si suporter POLI TIMISOARA (aici exprim strict parerea mea), pana mai demult as fi dorit ca galeria U sa fie infratita cu a noastra (avind in vedere faptul ca ambele au fost ekipe studentesti, asemanarea Tim-Cj, etc.) Dupa ce am vazut niste poze cu niste "rai" de la voi care, impreuna cu utistii, aveau gurile tzuguiate de cat de anti Timisoara erau si cata mvie dadeau ei la timisoreni, n-aveti decat sa ramaneti in B impreuna cu fratii vostrii aradani!!! As vrea sa fie mai multe ekipe din Ardeal in A, dar, decat voi, mai bine UTA, ca sa mai jucam adevaratul DERBY!!!

Servus!

t.b.
30th August 2005, 03:09
Niciodata la Cluj nu a fost injurata echipa Poli, prietenia cu UTA exista, dar asta nu inseamna ca noi avem ceva cu voi, dimpotriva...
Probabil tu nu iti amintesti de duelurile din divizia A dintre echipele noastre, era o placere sa mergi la un astfel de meci, intre galerii exista un respect deosebit, erau cele mai frumoase, numeroase si civilizate galerii din provincie.

Sincer regret ca asta este parerea unui timisorean despre "U"...

Angelina Jolie
30th August 2005, 03:53
Ma tu ai mania grandorii. Cred ca ai impresia ca toata lumea in tara asta va place si va respecta. Revino-ti.
PROMOVATI in MAI 2048 precum ziceam. Ne ocupam noi sambata de problema asta.
HAI CFR 1 si 2!

Mishumacher
30th August 2005, 08:35
http://site.neogen.ro/mischumacher/images/img_483416.bmp

t.b.
30th August 2005, 14:12
Ma tu ai mania grandorii. Cred ca ai impresia ca toata lumea in tara asta va place si va respecta. Revino-ti.


Nu e vorba de grandomanie e vorba de realitate... Cand jucam in A eram aplaudati pe toate stadioanele, "U" este "U"nica si suntem respectati de aproape toti.
Si sunt convins ca stii asta, si tu ai prins momentele de glorie ale lui "U", sunt sigur ca in anii aceia chiar si tu simapatizai echipa fanion a Ardealului...

PROMOVAM

vlad1607
30th August 2005, 14:14
U Cluj in A? sa dea Dumnezeu sa fie asa

cfr_ista2000
30th August 2005, 14:42
veci u cluj nu o sa promoveze VECIII
:degete: :degete: :degete: :degete:

t.b.
30th August 2005, 16:05
Vezi-ti tu de cfr-ul tau...

PS: 2000 e anul nasterii? sau atunci ai descoperit fotbalul?

Ultras
30th August 2005, 16:28
veci u cluj nu o sa promoveze VECIII
:degete: :degete: :degete: :degete:

Cam multe semne nepotrivite folosite de o fata...

Darkslowstar
30th August 2005, 16:33
veci u cluj nu o sa promoveze VECIII
:degete: :degete: :degete: :degete:


Eu nu prea inteleg bine ce-i cu semnele acelea cabalistice. Vezi sa nu intelegea colegii nostrii ca ai ceva de oferit :D. Eu zic sa-ti dai cu apa pe fata si sa-ti revii. :ok:

Angelina Jolie
30th August 2005, 19:33
Vai ce mare echipa dom'le. CFR 2-Cealalta echipa a Clujului 3-0. Sambata in campionat le dam 5-0.
Ma intreb oare cat ar lua daca ar juca cu CFR!
Nu inteleg care e problema cu semnele alea. Din moment ce exista inseamna ca se pot folosi.
:degete: celeilalte echipe a Clujului!
FORZA CFR 1 si 2!
@tb Ma eu nu va simpatizam nici cand erati in A. Am fost pe moina la 3 meciuri si am tinut cu adversarii de fiecare data. Va urasc.

t.b.
30th August 2005, 19:37
Irelevant rezultatul, n-am jucat cu cel mai bun 11, cupa nu era o prioritate, sambata batem fara probleme...

@ MM
saracutzul de tine, tu erai ala 1 spectator care mergea la meciurile cfr-ului si in C, intr-adevar meriti sa fii apreciat pt asta...

Angelina Jolie
30th August 2005, 19:48
Da eu eram. Mergeam la fiecare meci si voi merge in continuare indiferent de divizie.
Sambata ne batem joc de voi. HAI CFR 1 si 2!

Paul
30th August 2005, 20:05
Cam multe semne nepotrivite folosite de o fata...

asa ce cere :evil:

Anca,Oncica&CO.
30th August 2005, 22:50
Irelevant rezultatul, n-am jucat cu cel mai bun 11, cupa nu era o prioritate, sambata batem fara probleme...

@ MM
saracutzul de tine, tu erai ala 1 spectator care mergea la meciurile cfr-ului si in C, intr-adevar meriti sa fii apreciat pt asta...
„Poate că la ei patima e mai mare. Trebuiau să trimită 11 jucători nu 5, ca să fie un meci între «U» şi CFR. Aşa e o struţo-cămilă, dar jucătorii noştri trebuie să fie bărbaţi şi să cîştige aceste jocuri”
Lucian Danciu, preşedinte "U" Cluj

„Nu ne gîndim la altceva decît la o victorie. Faptul că vom juca împotriva jucătorilor de la CFR ne va ambiţiona şi mai tare”
Zsolt Szilagyi, căpitan "U" Cluj :D :D
Chiar ca "nu va intereseaza" meciul de Cupa!!!!!! :yeah: /hello

Cosmin Salajan
30th August 2005, 22:56
legea funciara inapoi la tzara , urina bej , frecomacsx nici cu soda caistica de la vuza de la combinat nu va stropim

t.b.
30th August 2005, 23:09
„Poate că la ei patima e mai mare. Trebuiau să trimită 11 jucători nu 5, ca să fie un meci între «U» şi CFR. Aşa e o struţo-cămilă, dar jucătorii noştri trebuie să fie bărbaţi şi să cîştige aceste jocuri”
Lucian Danciu, preşedinte "U" Cluj

„Nu ne gîndim la altceva decît la o victorie. Faptul că vom juca împotriva jucătorilor de la CFR ne va ambiţiona şi mai tare”
Zsolt Szilagyi, căpitan "U" Cluj :D :D
Chiar ca "nu va intereseaza" meciul de Cupa!!!!!! :yeah: /hello


LOL ca doar nu te asteptai sa zica presedintele si capitanul echipei ca nu-i intereseaza cupa... :o:
Obiectivul NOSTRU este promovarea, nu cupa, nu victoria cu franarii ci promovarea... atat, chiar asa de greu e de inteles...

Triphat
30th August 2005, 23:43
legea funciara inapoi la tzara , urina bej , frecomacsx nici cu soda caistica de la vuza de la combinat nu va stropim

1. Doar daca Dejul e un oras mai mic ca Clujul aia nu inseamna ca e la tara.
2. Ai avert pt "urina bej" "frecomacsx".. citeste regulamentul.
3. 3-0

Angelina Jolie
30th August 2005, 23:48
FORZA UNIREA DEJ! A doua echipa favorita a mea.
Sambata ii rupem pe "studenti"!

be@
31st August 2005, 01:23
Ce titlu au pus si astia de la Gazeta : << "U"milinta ! >>

t.b.
31st August 2005, 02:29
Exagerati ca de obicei...

Angelina Jolie
31st August 2005, 04:15
Ce-i exagerat? Este umilitor sa pierzi cu 3-0 in fata satelitului echipei rivale. Ca si cum Dinamo 2 le-ar da 3-0 la Steaua. UMILITOR.
Si "u"MILINTA va continua sambata.
HAI CFR 1 si 2!

HIV
31st August 2005, 04:36
In Cluj Napoca Noi Facem Legea ! Forza Vg !

Angelina Jolie
31st August 2005, 04:44
Nici macar in Dej nu faceti voi legea.

george-dinamo
31st August 2005, 23:40
multa bafta U si sa promovati anul asta! forza clujul!

t.b.
31st August 2005, 23:44
Multumim :ok:

apparte
1st September 2005, 02:11
In Cluj Napoca Noi Facem Legea ! Forza Vg !
Care VG? :o: Asta?http://ultrassteaua.tifonet.it/foto/Foto_stil/inedit_captura-ucluj_13.jpg (http://)
http://ultrassteaua.tifonet.it/foto/Foto_stil/inedit_captura-ucluj_10.jpg (http://)
http://ultrassteaua.tifonet.it/foto/Foto_stil/inedit_captura-ucluj_08.mic.jpg (http://)

Angelina Jolie
1st September 2005, 03:44
Apparte, ce frumoase poze. Le am si eu pe calculator si cand am nevoie de ceva care sa ma faca sa zambesc bag un ochi printre ele.

saphicus
1st September 2005, 09:05
Uite ca s-a reactivat un thread pierdut in negura... forumului :D Se pare ca tot mai multi cl"U"jeni cred cu adevarat in destinul lui "U". Destul am stat in divizia B, si un an chiar in C, acum ne asteapta din nou prima divizie a tarii, asa cum istoria ne obliga.

"U" este si va ramane pentru totdeauna cea mai iubita echipa din Cluj, oricat de multe manevre ar face conducerea echipei din deal. Deja Clujul este cuprins de entuziasmul promovarii, cand ies pe strada cu fular"U"l la gat aud din toate partile "promovam", ce-i drept le este dor la multi de un meci cu marile forte ale fotbalului romanesc.

E interesant cum lucrurile iau o turnura fericita, la sf campionatului trecut nici cei mai fanatici suporteri nu credeau in promovare, acum insa chiar si cei care nu doresc aceasta promovare(incredibil dar exista si asemenea exemplare :ciocan: ) au realizat ca vom promova, si acest gand ii ispaimanta...

Lucrurile incep sa revina la normal, se observa si o schimbare in atitudinea presei locale, daca pana acum cautau motive de scandal, acum au inceput sa aprecieze lucrurile bune care s-au intamplat la "U"...

Si asta e doar inceputul...

DIVIZIA A VENIM...

PROMOVAM
Tanar fiind , nu concepeam familia fotbalului romanesc din anii '70 fara Stiinta
si mai tarziu U Cluj.
Echipa "sepcilor rosii" care pe vremuri juca un fotbal de inalt nivel prin valori
de exceptie ca Ivansuc, Petru Emil sau Mateianu, ca sa-i spun numai pe aceia care cochetau si cu echipa nationala, a inceput sa alunece incet dar sigur pe toboganul timpului catre divizia B, lasandu-ne in inimi momente memorabile. N-am sa uit un meci superb intre CCA si Stiinta Cluj la Bucuresti pe 23 August terminat 2-2. Ce faze de fotbal, ce joc!!!! Pe stadionul 23 August nu puteai sa arunci un ac, era arhiplin si pe scarile dintre sectoare!!
Cred ca peste 65.000 de suflete!!!!!
Care a fost cauza @t.b. a ceace a urmat dupa ? Ai informatii sau cunosti amanunte (daca esti mai tanar,de la suporteri mai in etate) in legatura cu
acest declin al uneia dintre cele mai iubite echipe din provincie a anilor '60-70??
Eu sper ,spre binele fotbalului si pentru respectarea traditiei fotbalului
clujean, ca U Cluj trebuie sa promoveze din nou in Divizia A si sa fie preluata de un patron cu bani, dar sufletist, aidoma celui care patroneaza acum CFR-ul.
De ce Clujul sa nu aiba 2 echipe puternice in Divizia A, care prin rivalitatea din teren sa creeze emulatia unui fotbal de buna calitate?
Eu asa vad lucrurile!!
SUCCES U CLUJ !!!!! TE ASTEPTAM !!!! :ok: :ok: :ok: :ok:

apparte
1st September 2005, 18:47
Uite iti raspunde un bihorean,intamplator student prin Cluj in anii 90!decaderea lui U a fost in stransa legatura cu falimentul Bancii Dacia Felix,la acea vreme sponsor al clujenilor.Caderea in divizia B a dus si la plecarea majoritatii jucatorilor,scandaluri financiare etc!Am plecat din Cluj chiar in anul in care U a retrogradat!

t.b.
1st September 2005, 19:12
:( A contat si asta e drept, dar sponsori au tot vrut sa vina, nu au fost lasati de edilii orasului care vroiau sa conduca ei, si si-au impus favoritii... Ma refer laBagiu, Remus Vlad... astia cum aveam un jucator cat de cat bunicel, si slava domnului am avut destui, il vindeau, prin B (pe cei tineri), prin Olanda (Banceu si Maris, la o echipa anonima care nu a platit suma de transfer nici pana in ziua de azi), si mai ales la gloria bistrita, Coroian, Sandru, Maier, Cioloboc, Predatu, Radu Szabo, Falub astia mi-i amintesc acum. In sezonul in care am retrogradat echipa era una de juniori si jucatori luati de prin divizia C de la Gherla, Turda... Printre acei juniori se afla si Tibi Balan, care insa nu a jucat prea mult fiind luat de Lucescu la Rapid

Apoi dupa retrogradarea in B, conducatorii au inceput cu declaratii pompoase gen "Un an vom sta in B" si chiar asa a fost, in sezonul acela am retrogradat in C :headbang: A revenit la echipa Nelutu Sabau care a renuntat la toti jucatorii batrani si a promovat in prima echipa juniorii lui M. Cojocaru, campioni nationali... printre ei: Cocis, Florescu, Alex Pacurar, Codreanu, Soporan, Costea... Cu ei am promovat in B fara probleme

Sezonul acesta pare a fi primul in care conducerea chiar vrea sa faca ceva, am scapat de fostii conducatori: Bagiu, Timoce, Lazareanu, si sunt acum la conducere doi fosti jucatori Cristi Dulca si Zoli Iasko, au venit si cativa sponsori Oncos, BT...

saphicus
1st September 2005, 21:01
Uite iti raspunde un bihorean,intamplator student prin Cluj in anii 90!decaderea lui U a fost in stransa legatura cu falimentul Bancii Dacia Felix,la acea vreme sponsor al clujenilor.Caderea in divizia B a dus si la plecarea majoritatii jucatorilor,scandaluri financiare etc!Am plecat din Cluj chiar in anul in care U a retrogradat!
Deci ai trait pe "viu" decaderea lui U. Eu cred ca vina principala o poarta
autoritatile din acea vreme, care au lasat un oras cu veche traditie in fotbal
de izbeliste, chiar daca Banca DF a falimentat !! Pacat!!
Merci!! :ok: :ok:

saphicus
1st September 2005, 21:34
Si eu cred ca vina mare o au edilii orasului, care nu s-au orientat la cele mai bune solutii de rezolvare a crizei!
Mi-aduc aminte de simpaticul comentator de radio clujean, pe nume Victor Tudor Popa , care la un meci al Universitatii spunea plin de umor:
Jucatorul X a avut de ales intre 3 variante: sa continue faza de meci, sutand
direct la poarta, sa paseze in dreapta la un coechipier liber, sa paseze in spate la un coechipier care il sustinea, dar el a ales-o pe a 4-a, cea mai proasta: a pasat la un... adversar!!
Asa s-a intamplat, cred eu, si cu edilii clujeni din acea perioada in privinta variantei alese pentru stoparea crizei !!
Oricum la istoria frumoasa si bogata a acestei echipe, se impune si o revenire,
acolo unde de fapt ii este locul , in Divizia A !!
Eu SPER si CRED ca revenirea echipei se va realiza spre binele fotbalului
clujean in primul rand si a fotbalului romanesc in general!!
HAIDE U CLUJ ,te asteptam in Divizia A!!! :ok: :ok: :ok:

t.b.
1st September 2005, 21:38
Multumim pentru gandurile bune :ok:

politim
2nd September 2005, 13:35
Hai de Dejul, haide Dejul, haide....

t.b.
3rd September 2005, 14:28
PROMOVAM

Angelina Jolie
3rd September 2005, 19:57
Doamne Fereste!!!

t.b.
3rd September 2005, 20:06
Vai ce-mi place ca deja te ingrozeste ideea, da` nu prea ai ce sa faci in legatura cu asta, sezonul urmator jucam din nou acolo unde ne e locul, si unde am jucat 52 de ani

PROMOVAM

Angelina Jolie
3rd September 2005, 20:26
Nu ma ingrozeste mai baiete. In cel mai rau caz vom avea posibilitatea sa v-o tragem si la anul precum la ultimele 2 meciuri directe.
HAI CFR!

m8k
22nd August 2006, 16:18
Succes va doresc! Sa aveti 53 de ani in A apoi pauza iar:)) Sanse o sa aveti daca va cumpara Paskany sa fiti satelitul Unirii dej :))

CrAzY92
22nd August 2006, 23:17
Eu tin cu Bihoru da eu Cred ca se va califica "u" Cluj si BIhoru :P

m8k
27th August 2006, 19:02
Eu tin cu Bihoru da eu Cred ca se va califica "u" Cluj si BIhoru :P

Ai dreptate, se vor califica in turul 2 ai cupei Romaniei :evil: dar promovarea e un vis frumos si niciodata realizabil!!!

King of Hell
27th August 2006, 19:48
Vise nerealizabile...Cfr pe podium la finalul campionatului....cfr sa aiba galerie etc

m8k
27th August 2006, 20:47
Vise nerealizabile...Cfr pe podium la finalul campionatului....cfr sa aiba galerie etc

Toate ziarele, televiziunile amintesc de bannerul afisat de galeria CFR-lui!!! Pe linga asta e pe podium. Veniti odata in A ca sa ne usurati accesul pe podium!

Sorin Blaj
27th August 2006, 22:10
Cred ca glumiti. U nu are echipa nici de B darmite de A.

King of Hell
27th August 2006, 23:16
bine ma semi-genialilor, v-am lasat sa o ardeti aiurea, ca am treburi mai importante de facut decat sa citesc elucubratiile voastre de 2 lei

sapca rosie
28th August 2006, 13:59
cei care zic:"tin cu CFR pana cand promoveaza universitatea" sunt niste prostituate care pana acu catva ani nici nu stiau de stdionul din gruia si cum a promovat cfr s-au transformat in franari.Ia zi tu cati oameni erau la un meci in gruia inainte de promovare in A si cati pe Moina. Si acele javre care s-au dus acolo sa ramana pt ca "U" nu are nevoie de asa sustinatori

sapca rosie
28th August 2006, 14:49
chiar daca aveti echipa de A, vai de ea galerie.In primul an dupa promovare "vestita" galerie din gruia nu stia sa strige altceva decat "Doamne ajuta" si cfrANARI asa ca las-o balta cu galeria voastra

lolo_grupa_c
28th August 2006, 22:46
la capitolul asta "u" este cu vreo 7-8 clase peste franari.,,..

m8k
30th August 2006, 16:30
"scandal, data urmatoare ai avertisment" ce sa astept de la un uist? Vad ca cenzurati toate mesajele in care spun un pic de adevar.. Oare de ce m-am mirat cind am vazut la 2 suporteri de la CFR "BANNED", si la nici unul de u. Pentru ca auzi va-ti facut moderatori, si ce nu va convine stergeti, sau dati afara.

boshcUtza
30th August 2006, 19:02
pai fa-te si tu mah

playeru
30th August 2006, 19:09
Ca si clujean m-as bucura daca promoveaza U. :) Dar nu ar fi CFR-U un derbi in A. CFR e mult peste.

boshcUtza
30th August 2006, 21:17
peste ce?

m8k
30th August 2006, 21:22
peste ce?

daca o iei la bascalie atunci spun si eu, peste capacitatile tale.....

boshcUtza
30th August 2006, 22:12
ce ironie ai in tine mah
pe asta de la desene animate ai luat-o?

lolo_grupa_c
31st August 2006, 03:55
....parere de la celalalt capat al tarii:franarilor!!!!luati lectii de galerie de la baietii de la "U",care si in "b" va dau lectii despre mentalitate,comportament,mod de exprimare,continuitate,etc,etc....lasati ciocu mic,ca vam vazut anul trecut,habar nu aveti pe ce lume traiti...

andreea_alexand
29th September 2006, 11:19
eu zic ca promoveaza,au atacanti buni si desi inceputul nu a fost promitator au reusit sa se claseze pe locul 2.Sper doar sa ramana pana la final acolo.sa le tinem pumnii.

dragos_popa17
29th September 2006, 15:22
cu atacantii stam cam prost ca-s accidentati Stoianof si Sintejudean.

micutzu
29th September 2006, 17:06
Sintejudean mai joaca pe la voi?
Face ceva treaba?
La noi era praf si pulbere, mai mult pe langa minge decat in minge.

Ozzy76
29th September 2006, 18:30
Se misca ceva... nu prea a pucat sa joace tare mult. In amical la Craiova a dat un gol superb, voleu din intoarcere, in cadere, de la marginea careului de 16, drept in vinclu. Sper sa isi revina repede.

reseter
29th September 2006, 19:41
da
"U" in a...lta era....
poi daca voi va certati intre voi...cum ati putea sa stati in acceasi divizie cu cfr...sau daca da...in 2 ani ar pica amandoua, iar in al treilea...s-ar desfiinta cel putin una...

King of Hell
29th September 2006, 20:40
ce are sula cu prefectura?

blandu
30th September 2006, 09:39
"U" Cluj se va intoarce in Liga I !
Dar stiu cand se va intampla...
Va voi tine la curent (220)

King of Hell
30th September 2006, 10:52
Oltene, nu suntem curiosi :) de impresiile tale

blandu
30th September 2006, 11:35
Dar cine a spus ca este oltean.
Sunt suporter F.C. Caracal si atat.
Am promis lui Mishumacher ca de la 01.10.2006 nu ma mai cert cu tine.
Am avut doar sincer pofta de baza.
Din Liga a II doresc sa promoveze U Cluj si F.C. Bihor, sunt echipe cu traditie, suporteri
Despre F.C. Caracal am o simpatie deoarece am facut armata acolo si multa lume ironizeaza fara a cunoaste orasul.
De azi incepe pacea intre noi !
Pace tie !
Mergi cu Dumnezeu !

CrAzY92
9th October 2006, 15:12
Da anu asta promoveaza Cluju ... da locul 2 k locul 1 e ocupat de FC Bihor :P

Bogdann
9th October 2006, 16:15
Intr-adevar sunt foarte aproape bihorenii de locul 1, daca intorci clasamentul e 1 pct diferenta de "locul 1".

King of Hell
9th October 2006, 18:08
Da anu asta promoveaza Cluju ... da locul 2 k locul 1 e ocupat de FC Bihor :P

:happy :happy :happy :happy te pricepi baiete! maxime respecte

gtibi
9th October 2006, 19:26
Da anu asta promoveaza Cluju ... da locul 2 k locul 1 e ocupat de FC Bihor :P

:happy Ce gluma buna!

andrei1921tm
9th October 2006, 20:44
"U" trebuie sa promoveze neaparat!!!Mai ales ca echipa a doua a Clujului nu prea mai are viata lunga prin Liga I.Sucees "U"!!!

micutzu
10th October 2006, 11:22
Nu va hazardati ca nu cred ca pleaca Paskany (nu stiu daca am scris corect :D) de acolo asa usor (ce daca a plecat Dorinel, entrenorii sunt facuti sa vina si sa plece) iar daca "U" se tine bine Clujul va a vea 2 echipe la anu'.

YodaRo
10th October 2006, 18:00
Da ce nu face U Cluj o fuziune cu aia din Gruia? FC U CFR Cluj ca fratii de la timisoara.

King of Hell
10th October 2006, 19:38
Hai faceti voi cu Dinamo si dupaia facem si noi. Bine asa?

Kan
21st October 2006, 21:58
:)))) tare...
....am si io o intrebare...dupa c promoveaza....cum face sa se mentina in A?...pt mn U Cluj e un fel d petrolu...multe orgolii si km atat....o sa fie bani d jucatori k lumea , stadion , si tot c trebuie?...pt k se vede clar k o echipa d divizia b nu are nici o sansa in divizia A fara intariri.

fara suparare dar...nu prea va comparati cu cei din gruia cand e vb de bani

BAK
22nd October 2006, 01:26
sa stii Kan ca sunt o gramada de persoane care au mai multi bani ca si paskany in Cluj.La fel sunt inca o gramada de firme care pot ajuta echipa.Pana acum nu au existat nici oferte foarte serioase si nici interes, chiar daca marca U Cluj ar putea avea cel putin acelasi succes precum Poli(si aici ma refer la nr de fani,imagine,etc...sper sa nu fiu inteles gresit, timisoara face totul pe banii bucurestiului si nu pe bani proprii!).plus ca in oras mai sunt echipe de prima divizie la toate sporturile(masculin plus feminin) deci o parte din bani mai trebuie sa mearga si pe acolo...precum am mai scris intr-un post precedent, cred ca in Cluj ar putea fi trei echipe in A, daca ar destui fani pentru toate trei......

Kan
23rd October 2006, 00:25
oameni cu bani sunt..dar....dorinta este?....imi amintesc de satu mare cand era in A...aveau in medie 20 000 cu aproximatie....si totusi....vai d mama lor.....u cluj nu ar fi in nici un caz cv d genu asta....dar totusi exemplu tot ramane....o sa vdm c o sa iasa...io sunt chiar curios

BAK
23rd October 2006, 02:50
pai asta este cea mai mare problema.....gasirea unei persoane doritoare.....problema este ca pana recent sefii clubului avea o reputatie de oameni nu tocmai cinstiti, de aceea nimeni nu a vrut sa isi riste banii stiind ca la club sunt unele persoane care abia asteapta sa prinda un ciolan de ros

Bumbescu
23rd October 2006, 21:19
Acum nici sa vreti si nu prea mai aveti cum sa ratati promovarea

gruppo_centrale
2nd November 2006, 23:49
PRO-MO-VAM! banzai!

UrsMeier
4th November 2006, 11:24
eu cred ca o sa promoveze anul asta.......au stat prea mult in B.Cred ca U e cea mai buna din sria a 2-a.

gtibi
4th November 2006, 13:07
Dacia Mioveni - "U" 1 - 3. Felicitari pentru clujeni!

bihoreanul
4th November 2006, 16:50
Sincere felicitari pt U. Merita cu adevarat sa joace in A. :ok:

Parazitu'1919
25th November 2006, 17:57
100% vom promova :d

Gontel
26th November 2006, 14:00
aveti 9 p avans, nu mai puteti rata promovarea, dar trebuie sa aveti mare grija in retur (ma refer la jucatori).

Alexz
2nd December 2006, 11:17
U Clujul isi merita locul in A....si merita un adevarat derby...tot in seria A....de la anul voi tine cu ei impotriva celor de la CFR Cluj...sper sa faca o figura buna in A si sa nu retrogradeze de prima data....:ok:

shafu
2nd December 2006, 11:58
normal k promoveaza(din punct de vedere sentimental pdupa mine promoveaza, dar acum nu mai promoveaza doar sentimental ci shi matematic: HAIDE U!

CrAzY92
2nd December 2006, 16:54
merita sa promoveze !

lepsa.dorin
14th December 2006, 10:52
Credeti ca promoviaza U Cluj in Divizia A in urmatorii 2-3 ani?
Clujul va avea din vara anului 2007 2 echipe in liga 1,primul oras din provincie care reuseste dupa revolutie acest lucru

the lion king
14th December 2006, 11:07
:D ai vrea tu...inainte au mai fost CRAIOVA(electroputere si universitatea) si PLOIEST(astra si petrolul.)Oricum,am avut un vis azi noapte....se facea ca U Cluj promovase in LIGA 1:ok:

King of Hell
14th December 2006, 11:35
faine vise ai :D io nu pot zice ce-am visat azi noapte, numa dupa ora 00:00

the lion king
14th December 2006, 12:41
:D trebuie sa dau cu niste tamaie....:D

cipri[XU]
14th December 2006, 15:40
u cluj in liga I pa dreq,o sa fie ca shi cu gozu

boshcUtza
14th December 2006, 22:46
;974757']u cluj in liga I pa dreq,o sa fie ca shi cu gozu

tu cat ai baut mah?
da-ti 2 palme si revino la realitate

CFR_Rulz
15th December 2006, 00:48
Adevarul despre Universitatea Cluj e urmatorul. Acolo nu exista infrastructura, nici jucatori, nici bani, nici nimic... tot ce exista e iubirea unor suporteri (fosti studenti) care a ramas neschimbata. Acest lucru e de apreciat, dar in momentul de fata oricine vine cu 50.000 de euro poate sa cumpere oricare din jucatorii lui U, deoarece finantele lipsesc cu desavarsire. Dupa cum cred ca stiti cu totii, banii de la consiliul local au fost redusi drastic atat pentru CFR, cat si pentru U. Din fericire pentru CFR, acest lucru nu a afectat clubul prea tare, dar din pacate lui U i-a fost aproape fatal. Si nici nu se vede vreo cale de iesire din acceasta situatie pt ca nimeni nu e interesat sa inversteasca in U, cu toate ca foarte multe intreprinderi si-au facut reclama prin intermediul acestei echipe. (adica apareau la TV si prin ziare patroni care ziceau ca o sa bage milioane de $ in echipa, dupa care....:no: ).

Acum eu vad trei posibile deznodamanturi in acceasta situatie:

1. Echipa nu va face rost de nici un sponsor serios si in retur va pierde meciuri intentionat (desigur ei vor declara ca a fost lipsa de forma) ca sa evite promovarea, respectiv cheltuielile care urmeaza a fi suportate... asa cum au facut si in ultimii ani.

2. Alta varianta, mai pesimista, ar fi ca echipa o sa promoveze in Liga1 fara bani si fara jucatori (pt ca jucatorii vor pleca la alte echipe din liga1 datorita contractelor foarte mici) si va retrograda urmatorul an, asta daca reusesc sa faca rost de bani pentru deplasari pentru tot campionatul. Eu nu stiu cat de repede ar putea trece fanii lui U peste accest impediment, avand in vedere prin ce au trecut in ultimii 10 ani...

3. A treia varianta ar fi una superoptimista... mai exact sa apara in mod miraculos un investitor care sa bage foarte multi bani in infrastructura si in aducerea de jucatori noi, si astfel echipa ar reusi sa isi pastreze un loc sigur la mijlocul clasamentului. Totusi aceasta varianta e foarte putin probabila... si fanii adevarati ai lui U stiu de ce.

In concluzie, bafta in retur si sper ca cea de 3-a varianta sa fie cea care va avea loc si sa dovedim odata pentru totdeauna ca (virgula) Clujul poate avea un centru fotbalistic foarte bun.

Pronosticul meu pentru 2007:
-U in liga 1/hello
-CFR in CL:ok:

King of Hell
15th December 2006, 10:10
;974757']u cluj in liga I pa dreq,o sa fie ca shi cu gozu

haha, o croncanit si fetita din XU ca sa se afle in treaba :happy

PS Cat pentru ala cu RULZ in coada...pronosticu meu U in Liga 1, cfr locurile 6-9, in 2 ani maxim suntem peste voi.

cipri[XU]
15th December 2006, 14:43
zdrentelor vedeti cum vorbiti mah jegosilor

King of Hell
15th December 2006, 14:57
bine ma periculosi cu cioc ce sunteti. Abracadabra Group.

the lion king
15th December 2006, 15:02
bai,da la voi e rea de tot lumea...jigniri,nu gluma.mai bine plec.succes.:D....ziceam si eu ca intra U...

King of Hell
15th December 2006, 15:07
noh te pup reje printre lei. ma duc sa dorm ca iara am febra

the lion king
15th December 2006, 15:56
sa-l visezi pe Nosferatu?:D noh,du-te.....:ok:

boshcUtza
15th December 2006, 21:49
@ xu
frate ti-am mai zis revi-no la realitate
momentan noi suntem cu un picior in liga 1 , iar voi............te las pe tine sa privesti clasamentu
si inca ceva.....dai dovada de imaturitate cand din lipsa de argumente incepi sa jignesti

vlad1607
15th December 2006, 21:51
Credeti ca promoviaza U Cluj in Divizia A in urmatorii 2-3 ani?

da in 2007 e in A si impreuna vom striga m^%%%%%%eeee steaua :happy

King of Hell
16th December 2006, 00:23
@ xu
frate ti-am mai zis revi-no la realitate
momentan noi suntem cu un picior in liga 1 , iar voi............te las pe tine sa privesti clasamentu
si inca ceva.....dai dovada de imaturitate cand din lipsa de argumente incepi sa jignesti

ce ii explici lui cu termeni de astia luati din DEX? Poate ar intelege mai bine urmatoarea idee : "O ultima dorinta dupa ce vom fi promovati: bihoreni, RETROGRADATI!!!" :drak: noh cra cra cra sau cra cra cra?/hello

boshcUtza
16th December 2006, 12:01
ce ii explici lui cu termeni de astia luati din DEX? Poate ar intelege mai bine urmatoarea idee : "O ultima dorinta dupa ce vom fi promovati: bihoreni, RETROGRADATI!!!" :drak: noh cra cra cra sau cra cra cra?/hello

aci ai mare dreptate.......amu noh beutura asta dupa meciu de baschet ce sa-i faci

cipri[XU]
16th December 2006, 13:43
boshcutzo in primu rand nu sunt frate cu tine shi in al 2-lea rand nu eu am inceput cu jignirile.
ps: o sa vorbim noi la sfrasitu campionatului sa vedem cine are dreptate

bdl
16th December 2006, 13:51
@ xu
frate ti-am mai zis revi-no la realitate

eu nu ti-am mai zis, dar iti zic acum, invata sa scrii corect romaneste dpdv gramatical.

Daca nu ai observat, baietelul king (din marea brigada fanatiks, ce nume original si pur romanesc :rolleyes: ) a inceput cu jignirile (probabil datorita frustrarii ca si-a uitat jucariile la gradinita peste weekend si acum nu mai are masinute cu care sa se joace pe acasa).

ontopic : U va promova, dar nu stiu ce va face in liga 1

King of Hell
16th December 2006, 14:46
bine ma, hai cu colectia de cartonashe rosii =))

PS Chiar ma ce inseamna XU? Xilofon Unguresc cumva? =))...sau cumva X-crement Unguresc?

corello
16th December 2006, 15:18
Important e sa promocam si vom promova /hello /hello /hello
Si o chestie frumoasa ar fi ca horadea :jerk: si hunedoara :jerk: sa pice dreq in c , acolo la marile derby-uri cu salam seselonta

B0gdaaaN
16th December 2006, 15:33
anul trecut am ramas foarte dezamagit cand am vazut ca UNIVERSITATEA CLUJ a pierdut promovarea...uitandu`ma acum la clasament nu cred ca o sa mai piarda promovarea...FORZA "U"

boshcUtza
16th December 2006, 20:24
@XU
nu are sens sa-mi mai bat capu cu tine
deacord in ceea ce priveste ca vedem la vara ce si cum

cipri[XU]
17th December 2006, 22:02
cine o zis sa iti bati capu cu mine, mi-am dat shi eu cu parerea shi am fost luat peste picior,vorbim la vara

blandu
18th December 2006, 01:36
"U" Cluj in A ?
Raspuns: DA !

Solari
18th December 2006, 11:17
U Cluj va promova...i-am vazut in cateva meciuri...chiar au echipa...

boshcUtza
19th December 2006, 17:35
seria in care este U este slaba.vreau sa promoveze dar trebuie neaparat sa se intareasca sa reziste.sper ca si galeria voastra sa nu mai aibe legatura cu cea dinamovista pt ca din cauza asta va atrageti multa antipatie.

nu avem nicio legatura cu cainii, adica sunt doar cateva amictii intre cativa(un nr redus) membrii ai fiecarei parti
oare de cate ori va mai trebui sa scriu asta???:headbang:

the lion king
19th December 2006, 20:37
ma intreb ce va fi daca veti promova si veti juca cu cfr?

King of Hell
19th December 2006, 22:44
pai vezi?din cauza catorva de-ai vostri aveti mult de pierdut.

ce avem de pierdut? ca deja ma si enervez. respectul echipelor de provincie? bla bla bla

mysteryo87
19th December 2006, 23:25
pai ce o sa fie in meciul cu cfr ?? o sa le aratam cine e cea mai buna si cea mai iubita echipa din cluj!!!!!
Mama te iubesc,da nu ca pe "U"

cristi[XU]
20th December 2006, 00:10
seria in care este U este slaba.vreau sa promoveze dar trebuie neaparat sa se intareasca sa reziste.sper ca si galeria voastra sa nu mai aibe legatura cu cea dinamovista pt ca din cauza asta va atrageti multa antipatie.

scuzati-ma k ma bag....
adica ce? atrag antipatia voastra? sau ce vrei sa spui? ce vrei sa se infrateasca cu voi??
e numai si numai problema lor, respectul cui il atrag sau antipatia cui.

numai bine

redneck
20th December 2006, 08:09
Tineti-o tot asa.../hello
Va asteptam, sa ne bucuram impreuna !

Parazitu'1919
20th December 2006, 21:51
nu avem nimik cu miticii....
la cativa le place un pic dinamo .. nu mai mult de 30

CFR_Rulz
21st December 2006, 11:51
la cativa le place un pic dinamo .. nu mai mult de 30

din galeria de 100 de persoane...

boshcUtza
21st December 2006, 15:11
din galeria de 100 de persoane...

care se strang 500 la un meci de baschet......
ma intreb voi cati mereti la echipa voastra de popice:jerk: :headbang:

m8k
21st December 2006, 15:56
care se strang 500 la un meci de baschet......
ma intreb voi cati mereti la echipa voastra de popice:jerk: :headbang:

Pina cand si bunicu meu a fost la meciurile de baschet, al meu tata a fost jucator de handbal la u, dar la fotbal sint CFR-isti convinsi!!! :happy :happy
Lasa tu generalizarile de genu ca ati fost 500! Intradevar poate au fost mai multi de 500, dar asta nu inseamna ca toti care au fost la meciurile de baschet sunt uisti!!! Au fost multi pur si simpla pentru placerea de a vedea un meci de baschet!
Reveniti in liga 1 si demonstrati de ce sunteti in stare inainte, si apoi sa comentam!!!

boshcUtza
21st December 2006, 19:49
culmea mah ca aia 500 au toti fulare cu U
oare sa le fi purtand asa de forma???

Parazitu'1919
21st December 2006, 21:47
culmea ca aia 500 cantau .... dar totusi nu cred ca erau Uisti, tineau cu asesoft creca :ras-plans:
in sala au fost 3000 poate nu erau chai toti Uisti dar de aia 500 care cantau nu poti sa zici ac nu erau Uisti

King of Hell
22nd December 2006, 00:17
Inter...sorry...what I was really trying to say was "Suck my ballz mister garrisson"

blandu
23rd December 2006, 11:50
Tineti-o tot asa.../hello
Va asteptam, sa ne bucuram impreuna !

De cand echipa Liberty Salonta se bucura de promovarea "U" Cluj ?:drak:

CFR1907
23rd December 2006, 17:45
Nu-mi ziceti ca voi inca va mai credeti prima echipa a Clujului.:D
Ati fost prima echipa, dar nu mai sunteti. Incercati si voi sa acceptati realitatea.:ok:

http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9656/coregrafiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

Parazitu'1919
23rd December 2006, 17:55
ma omule media suporterilor la meciurile voastre este cu 500 de suporteri mai mare dar noi suntem in B si jucam de la o ora matinala, cand vom fi in liga 1 vom avea mult mai multi suporteri k voi chiar daca aveti o echipa care joaca mai bine (momentan ) => ca INCA avem o echipa mai iubita ca si CFR
si gala premiilor clujene "U" a primit premiul pentru cei mai multi SUPORTERI !!
numai bine si nUmai "U" !!

boshcUtza
23rd December 2006, 20:56
[QUOTE=CFR1907;989973]Nu-mi ziceti ca voi inca va mai credeti prima echipa a Clujului.:D
Ati fost prima echipa, dar nu mai sunteti. Incercati si voi sa acceptati realitatea.:ok: QUOTE]

mah omule
prima echipa a clujului a fost, este si va ramane U
si asta pt ca voi nu reprezentati cluju, ci gruia(satu ala din varfu dealului)
P.S. cat mai costa samanta pe la voi pe stadion??? mai ai bani sa-ti cumperi?:evil:

vlad1607
25th December 2006, 22:02
prima echipa a clujului a fost, este si va ramane U
si asta pt ca voi nu reprezentati cluju, ci gruia(satu ala din varfu dealului)
[QUOTE]

relax my friens promoveaza U Cluj in A si o sa vedem cata lumea merge la meciuri si atunci o sa se vada calr proportia..adica probabil 80% fani U Cluj restul in deal

CFR1907
25th December 2006, 23:20
relax my friens promoveaza U Cluj in A si o sa vedem cata lumea merge la meciuri si atunci o sa se vada calr proportia..adica probabil 80% fani U Cluj restul in deal

Sper ca esti constient ca exista o probabilitate mai mare sa cada o cometa care sa distruga planeta decat sa se intample ce ai zis tu, nu?

Parazitu'1919
26th December 2006, 00:19
ce tot aburesti aiurea ??
daca tu crezi ca cfr are mai multi fani in cluj decat "U" ai probleme psihice
la gala premiilor CLUJENE cine a luat premiul pentru cei mai multi suporteri ?

King of Hell
26th December 2006, 01:20
Sper ca esti constient ca exista o probabilitate mai mare sa cada o cometa care sa distruga planeta decat sa se intample ce ai zis tu, nu?

sau sa ti se usuce coada si sa pice jos

CFR1907
26th December 2006, 01:36
ce tot aburesti aiurea ??
daca tu crezi ca cfr are mai multi fani in cluj decat "U" ai probleme psihice
la gala premiilor CLUJENE cine a luat premiul pentru cei mai multi suporteri ?

Eu nu aburesc aiurea. Adevarul e ca Clubul de Sport "U" Cluj-Napoca are cei mai multi suporteri si asta e normal. Ca si eu sunt fan al sectiilor de rugby, baschet, handbal, volei și atletism, sectii care au sustinerea intregului oras. Dar la fotbal CFR este peste U in momentul de fata, atat din pluct de vedere fotbalistic, cat si ca numar de suporteri. Adevarul e ca de cand FC Universitatea Cluj-Napoca a devenit club profesionist de fotbal... adica din 1994 cand sectia de fotbal s-a desprins din punct de vedere administrativ de clubul de sport si a intrat sub influenta politica, clubul de fotbal si-a pierdut foarte multi suporteri. Faptul ca tu in momentul de fata nu susti reprezentanta fotbalului clujan in liga 1 e cam lipsit de moral.

@King of Hell - Mda... macar de sabatori puteai sa te exprimi si tu mai civilizat, daca restul anului nu poti:rosu:

delaparis
26th December 2006, 02:38
King of Hell vreau sa-ti pun in vedere o eventuala suspendare definitiva in ceea ce te priveste de pe acest forum ....

Bine ar fi sa te straduiesti sa postezi civilizat ... te rog frumos ...

Parazitu'1919
26th December 2006, 18:56
Eu nu aburesc aiurea. Adevarul e ca Clubul de Sport "U" Cluj-Napoca are cei mai multi suporteri si asta e normal. Ca si eu sunt fan al sectiilor de rugby, baschet, handbal, volei și atletism, sectii care au sustinerea intregului oras. Dar la fotbal CFR este peste U in momentul de fata, atat din pluct de vedere fotbalistic, cat si ca numar de suporteri. Adevarul e ca de cand FC Universitatea Cluj-Napoca a devenit club profesionist de fotbal... adica din 1994 cand sectia de fotbal s-a desprins din punct de vedere administrativ de clubul de sport si a intrat sub influenta politica, clubul de fotbal si-a pierdut foarte multi suporteri. Faptul ca tu in momentul de fata nu susti reprezentanta fotbalului clujan in liga 1 e cam lipsit de moral.

@King of Hell - Mda... macar de sabatori puteai sa te exprimi si tu mai civilizat, daca restul anului nu poti:rosu:

da dc nu vezi in oras masini cu fanioane ( defapt am vazut un autobus), oameni care poarta insemnele clubului cfr??
dc vezi la tot pasul oemani care poarta insemnele UNIVERITATII
fi serios cu sectia de rugby si handbal ca daca sunt 200 de suporteri pe meci ii bine
cand erati in div b si anunta la statie rezultatele de la meciul lui "U" si toata lumea se bucura cand castiga...
lumea care vine la voi la meciuri nu tine cu cfr merg doar ca sa vada un meci de fotbal ...
daca sunt mai mult de 100 de suporteri care au fost cfristi inainte de 2004 sau cand ati promovat ii bine
la anul se va vedea CLAR care este UNICA ECHIPA A CLUJULUI
era sa uit de sanatatea :(

forza_CFR
7th January 2007, 21:10
ma omule media suporterilor la meciurile voastre este cu 500 de suporteri mai mare dar noi suntem in B si jucam de la o ora matinala, cand vom fi in liga 1 vom avea mult mai multi suporteri k voi chiar daca aveti o echipa care joaca mai bine (momentan ) => ca INCA avem o echipa mai iubita ca si CFR
si gala premiilor clujene "U" a primit premiul pentru cei mai multi SUPORTERI !!
numai bine si nUmai "U" !!

tu crezi ce spui...?
ai luat ceva ore de teatru si vii acum sa ne minti pe noi?:happy :happy :happy :happy

forza_CFR
7th January 2007, 21:11
nu va mai tot faceti iluzii cu "U"nica Echipa,Simbolul "U"nor inimi Romanesti,Echipa Clujului sau alte expresii ca nu merge :))

King of Hell
7th January 2007, 23:08
chiar ca nu, gatati cu topicu vietii ca pe mine sincer ma plictiseste

boshcUtza
10th January 2007, 08:39
nu va mai tot faceti iluzii cu "U"nica Echipa,Simbolul "U"nor inimi Romanesti,Echipa Clujului sau alte expresii ca nu merge :))

de ce nu merge mah? ca le-ati copiat voi acuma pe toate?:rosu: :headbang: :jerk:

sportivamm
10th January 2007, 22:22
bineinteles!!! trebuie sa joace in sezonul viitor in Liga I!

omul
15th January 2007, 15:27
si-o tras rejele dunga rosie in buletin? :D

CFR1907
15th January 2007, 15:35
Intrebare pusa la inceputul lui 2005: "Promoviaza U Cluj urmatorii 2-3 ani?"
Deja am ajuns in 2007 si inca nimic. Eu in locul U-istilor mi-ar fi rusine sa mai intru pe forum.:D

comisaru
15th January 2007, 16:46
Intrebare pusa la inceputul lui 2005: "Promoveaza U Cluj urmatorii 2-3 ani?"
Deja am ajuns in 2007 si inca nimic. Eu in locul U-istilor mi-ar fi rusine sa mai intru pe forum.:D
Da, se pare ca e greu fara calculator pentru cheferei.
Cat o trecut de la inceputul lui 2005 pana la inceputul lui 2007?
Nu cumva 2 ani?
Sincer, mi-e mila de voi.... :D

Parazitu'1919
15th January 2007, 17:00
Intrebare pusa la inceputul lui 2005: "Promoviaza U Cluj urmatorii 2-3 ani?"
Deja am ajuns in 2007 si inca nimic. Eu in locul U-istilor mi-ar fi rusine sa mai intru pe forum.:D

si daca peste 10 ani nu o sa promovam tot nu o sa imi fie rusine ca tin cu UNIVERSITATEA !!! sunt mandru ca imi sustin echipa pana la sfarsit ! macar stiu ca UNIVERSITATEA nu are fani aparuti ca si ciupercile


"U" 4 ever

CFR1907
15th January 2007, 17:40
si daca peste 10 ani nu o sa promovam tot nu o sa imi fie rusine ca tin cu UNIVERSITATEA !!! sunt mandru ca imi sustin echipa pana la sfarsit ! macar stiu ca UNIVERSITATEA nu are fani aparuti ca si ciupercile


"U" 4 ever

De parca fanii lui U au aparut din pamant... defapt sti foarte bine ca si ei au ajuns datorita performantelor clubului din trecut. Si voi astia tineri care tineti cu U, tineti pt ca vreti sa intrati in "gasca", asa ca nu va dati mari fani ca nu prea sunteti... maxim va puteti numi sustinatori.;)

Parazitu'1919
15th January 2007, 19:32
da....
eu nu pot sa tin cu "U" ca sa fiu in gasca pentru ca eu am facut gasca in zona in care stau :ok:

bianco_azzurro
15th January 2007, 19:34
Echipa favorita: otelul, cfr cluj
Cred ca mai aveai multe echipe favorite, dar nu aveau loc :mda: !

BAK
18th January 2007, 05:54
eu nu prea am de unde sa aflu toate stirile despre U, asa ca ma bazez mult pe internet pentru a afla ultimele noutati....si am citit in prosport ca o gramada de jucatori care trebuiau sa vina la U, nu au mai venit...pe rand nu i-am mai adus pe silvasan,hadnagy,medic,florescu,petescu ala de la rapid, plus ca i-am pierdut pe giurgiu si pe sekely....poate cineva sa imi spuna si mie ce face conducerea pentru echipa? noi in loc sa ne pregatim terenul pentru prima liga si sa ne intarim, nu am facut nimic pana acum.....

conducatorii lui U zic ca asteapta pana ce cluburile din A isi definitiveaza loturile..adica asteapta ca toate rebuturile si ciurucurile de jucatori sa vina sa ajute clubul....cu asa echipa noi vrem sa jucam in A de la anul?

in plus,prosportu' a ajuns sa ne aduca noua si sa se interseze de jucatori pentru noi..pai faza asta este penibila rau de tot, auzi la ei, ziarul ne aduce noua jucatori,sau ce?echipa se cheama U prosport Cluj si nu stiam eu?

poate puteti voi sa imi spuneti ce planuri are conducerea pentru ca situatia devine , dupa parerea mea, ingrijoratoare.stadionul este in paragina si dupa zeci si zeci de scandaluri si promisiuni, nu s-a facut nimic pana acum.echipa este cu un picior in A si noi nu avem unde juca.credeti ca daca CL nu a facut nimic pana acum, va face ceva in continuare?

nu avem nici un investitor si suntem foarte naivi daca o sa credem ca daca intram in A, hopa o sa sara cineva cu milioane de dolari....

parerea mea este ca situatia este ingrijoratoare pentru U si ca nu suntem deloc pregatiti, insa poate este doar parerea mea!

sper ca sa nu imi intelegeti postul intr-un mod gresit insa daca tot vrem sa promovam, ar cam trebui sa ne gandim la toate aspectele legate de acest lucru, mai ales ca in ziua de azi, sportul a dvenit mai degraba o afacere...uitati-va si la giurgiu si la sekely cum ne-au lasat, fara nici un regret......daca conducatorii acestui club continua tot asa, echipa va avea mult mai mult de suferit de pe urma acestei promovari decat daca va mai ramane in un an in B.....si din nou sa nu ma intelegeti gresit, eu nu vreau sa insinuez ca ar trebui sa nu promovam sau ceva de genul asta, ci ca ar trebui sa se faca un efort si sa se asigure o baza materiala acestui club, fara a implica tot felul de partide politicie avide de imagine......

t.b.
18th January 2007, 14:40
eu nu prea am de unde sa aflu toate stirile despre U, asa ca ma bazez mult pe internet pentru a afla ultimele noutati....si am citit in prosport ca o gramada de jucatori care trebuiau sa vina la U, nu au mai venit...pe rand nu i-am mai adus pe silvasan,hadnagy,medic,florescu,petescu ala de la rapid, plus ca i-am pierdut pe giurgiu si pe sekely....poate cineva sa imi spuna si mie ce face conducerea pentru echipa? noi in loc sa ne pregatim terenul pentru prima liga si sa ne intarim, nu am facut nimic pana acum.....


Conducerea face ****, adica ce-a facut si in ultimii ani. Noroc ca anul asta tre` sa promovam ca au nevoie unii de voturi. Si dup-aia doar cel putin 2 sezoane om sta prin A ca doar n-om retrograda tocma` in an electoral :D




adica asteapta ca toate rebuturile si ciurucurile de jucatori sa vina sa ajute clubul....

Ceva de genul, gratis sa vina asta conteaza, ca sa nu zicem ca nu aduc pe nimeni, doar si la U II tre` sa joace cineva

m8k
19th January 2007, 18:20
Conducerea face ****, adica ce-a facut si in ultimii ani. Noroc ca anul asta tre` sa promovam ca au nevoie unii de voturi. Si dup-aia doar cel putin 2 sezoane om sta prin A ca doar n-om retrograda tocma` in an electoral :D

Exact cum spui!!! De aceea nu ati picat niciodata din A ca ati fost momeala electoratului comunist!!!:headbang:
De cand va stiu ati fost sustinuti doar prin politica, si cand ati ramas cu puterile voastre ati ajuns unde sunteti si veti fi mult timp inainte!!!

gica
20th January 2007, 02:19
eu nu prea am de unde sa aflu toate stirile despre U, asa ca ma bazez mult pe internet pentru a afla ultimele noutati....si am citit in prosport ca o gramada de jucatori care trebuiau sa vina la U, nu au mai venit...pe rand nu i-am mai adus pe silvasan,hadnagy,medic,florescu,petescu ala de la rapid, plus ca i-am pierdut pe giurgiu si pe sekely....poate cineva sa imi spuna si mie ce face conducerea pentru echipa? noi in loc sa ne pregatim terenul pentru prima liga si sa ne intarim, nu am facut nimic pana acum.....

conducatorii lui U zic ca asteapta pana ce cluburile din A isi definitiveaza loturile..adica asteapta ca toate rebuturile si ciurucurile de jucatori sa vina sa ajute clubul....cu asa echipa noi vrem sa jucam in A de la anul?

in plus,prosportu' a ajuns sa ne aduca noua si sa se interseze de jucatori pentru noi..pai faza asta este penibila rau de tot, auzi la ei, ziarul ne aduce noua jucatori,sau ce?echipa se cheama U prosport Cluj si nu stiam eu?

poate puteti voi sa imi spuneti ce planuri are conducerea pentru ca situatia devine , dupa parerea mea, ingrijoratoare.stadionul este in paragina si dupa zeci si zeci de scandaluri si promisiuni, nu s-a facut nimic pana acum.echipa este cu un picior in A si noi nu avem unde juca.credeti ca daca CL nu a facut nimic pana acum, va face ceva in continuare?

nu avem nici un investitor si suntem foarte naivi daca o sa credem ca daca intram in A, hopa o sa sara cineva cu milioane de dolari....

parerea mea este ca situatia este ingrijoratoare pentru U si ca nu suntem deloc pregatiti, insa poate este doar parerea mea!

sper ca sa nu imi intelegeti postul intr-un mod gresit insa daca tot vrem sa promovam, ar cam trebui sa ne gandim la toate aspectele legate de acest lucru, mai ales ca in ziua de azi, sportul a dvenit mai degraba o afacere...uitati-va si la giurgiu si la sekely cum ne-au lasat, fara nici un regret......daca conducatorii acestui club continua tot asa, echipa va avea mult mai mult de suferit de pe urma acestei promovari decat daca va mai ramane in un an in B.....si din nou sa nu ma intelegeti gresit, eu nu vreau sa insinuez ca ar trebui sa nu promovam sau ceva de genul asta, ci ca ar trebui sa se faca un efort si sa se asigure o baza materiala acestui club, fara a implica tot felul de partide politicie avide de imagine......



Ai remarcat bine o multime de neajunsuri....cred ca inainte de a-si pune problema promovarii trebuiau sa restructureze clubul,sa aiba un finantator adevarat,un stadion pe care sa joace,o baza de antrenament...sunt deja prea multe.Cred ca in final va iesi nasol.In primul rand nu vor avea unde sa joace.Fara bani nu vor putea aduce jucatori sa poata supravietui in prima liga.
S-a pus problema doar sa promoveze,ca apoi vor veni si sponsorii....se vor lasa mai asteptati ca americanii dupa 1945.

comisaru
20th January 2007, 07:10
Exact cum spui!!! De aceea nu ati picat niciodata din A ca ati fost momeala electoratului comunist!!!:headbang:
De cand va stiu ati fost sustinuti doar prin politica, si cand ati ramas cu puterile voastre ati ajuns unde sunteti si veti fi mult timp inainte!!!
Eu cred ca tu te-ai lovit cand erai mic la cap, altfel nu imi explic cum poti debita asemenea aberatii.
"momeala electoratului comunist", "sustinuti doar prin politica", "nu ati picat niciodata din A"...vai de capu meu.
Cati ani ai?

YodaRo
20th January 2007, 17:22
pai avand in vedere ca simpatizati cu dinamo o sa deveiti un satelit de nadejde. De sponsor si fonduri nu va faceti griji...netzoiu is always available. El e prietenul tuturor dinamovistilor. Dar de ce nu ii ziceti Dinamo U Cluj? Ar suna mai frumos asha si oricum fanii nu s-ar supara...ba dimpotriva.

t.b.
20th January 2007, 22:47
Exact cum spui!!! De aceea nu ati picat niciodata din A ca ati fost momeala electoratului comunist!!!
De cand va stiu ati fost sustinuti doar prin politica, si cand ati ramas cu puterile voastre ati ajuns unde sunteti si veti fi mult timp inainte!!!

De cand ne stii? Ai macar 20 de ani? sau vorbesti din auzite, cel mai probabil. Noi am fost infiintati inainte sa vina comunistii (si sa infiinteze cele 2 echipe de "traditie", stiti voi care), si n-am fost nici pe departe una din echipele favorizate de comunisti. La noi veneau jucatori tineri care aveau nevoie de o diploma si dupa ce-si terminau studiile plecau. Cei mai buni jucatori ai nostri ii luau cele doua echipe "de traditie", asadar nici vorba de echipa sustina de regimul comunist. Daca aveam o sustinere politica pe timpurile alea si ne pastram jucatorii (asa cum a reusit sa o faca Craiova de exemplu) am fi castigat poate si noi un amarat de titlu. Pe plan local se poate spune ca am fost oarecum sustinuti, cei mai buni jucatori din judet erau adusi la noi, insa dupa ce-ati intrat si voi in A ordinul a fost sa va dam punctele, ca sa va salvati de la retrogradare, noi eram o echipa de mijlocul clasamentului voi an de an va zbateati sa va salvati (cu o singura exceptie, sezonul ala in care n-a retrogradat nimeni si voi ati terminat pe un fabulos loc 5, cea mai mare reusita din istoria voastra centenara :drak: )
Dupa `89 am fost controlati de Primarie/Consiliul Local, Judetean si BDF, insa "sustinerea" asta politica ne-a dus pana in divizia C. :rolleyes:



Ai remarcat bine o multime de neajunsuri....cred ca inainte de a-si pune problema promovarii trebuiau sa restructureze clubul,sa aiba un finantator adevarat,un stadion pe care sa joace,o baza de antrenament...sunt deja prea multe.Cred ca in final va iesi nasol.In primul rand nu vor avea unde sa joace.Fara bani nu vor putea aduce jucatori sa poata supravietui in prima liga.
S-a pus problema doar sa promoveze,ca apoi vor veni si sponsorii....se vor lasa mai asteptati ca americanii dupa 1945.

da` voi ce-ati avut cand ati promovat? :) Nici tentativa aia de stadion din deal nu prea respecta normele cu un an inainte, tot vara s-a mai lucrat la el ca sa arate oarecum (nu prea au reusit da noah). Noroc cu iehovistii si intrunirile lor, ca altfel chestia aia pe care voi o numiti stadion se prabusea de mult.

m8k
20th January 2007, 23:52
Eu cred ca tu te-ai lovit cand erai mic la cap, altfel nu imi explic cum poti debita asemenea aberatii.
"momeala electoratului comunist", "sustinuti doar prin politica", "nu ati picat niciodata din A"...vai de capu meu.
Cati ani ai?

Eu am 2 ani, iar tu ai mai putin macar cu 1 an si jumatate prin faptul ca nu intelegi din litere! Nu am sa-ti scriu aici o pagina doar ca sa fie pe intelesul tau maturule!!!:headbang:

comisaru
24th January 2007, 17:33
Eu am 2 ani, iar tu ai mai putin macar cu 1 an si jumatate prin faptul ca nu intelegi din litere! Nu am sa-ti scriu aici o pagina doar ca sa fie pe intelesul tau maturule!!!:headbang:

Degeaba te superi, adevarul e ca scrii prostii mari de tot.
Nu mai da cu capul in zid, ca e pacat de el (de zid)

Laur_Farul
24th January 2007, 20:07
U Cluj nu cred ca va promova in A, dar daca va promova va fii un duel interesant iimpotriva rivalilor lor, CFR Cluj ;) !

BAK
24th January 2007, 20:18
fara suparare, insa de ce nu crezi ca vom promova? te-ai uitat la clasament in ultima vreme?

CFR1907
24th January 2007, 21:51
U Cluj nu cred ca va promova in A, dar daca va promova va fii un duel interesant iimpotriva rivalilor lor, CFR Cluj ;) !

Sincer, eu cred ca o sa promoveze, ca in seria in care sunt numai sate sunt, care sunt mai saraci ca aia de la U (daca se poate asa ceva). Oricum pe noi nu ne afecteaza ca promoveaza U in prima divizie ca ei o sa duca o lupta apriga pentru locul 17 (ca sa evite lanterna rosie), pe cand noi o sa ne batem pentru titlu.:D

Ozzy76
25th January 2007, 15:09
Bravo voua. Dar o sa vezi ca tot mai multi o sa fie cei imbracati in alb si negru la derby-ul local...si nu numai atunci...

aLEX_U_1919
26th January 2007, 18:06
Sincer, eu cred ca o sa promoveze, ca in seria in care sunt numai sate sunt, care sunt mai saraci ca aia de la U (daca se poate asa ceva). Oricum pe noi nu ne afecteaza ca promoveaza U in prima divizie ca ei o sa duca o lupta apriga pentru locul 17 (ca sa evite lanterna rosie), pe cand noi o sa ne batem pentru titlu.:D

Pana acuma spuneati ca nu avem sanse la promovare :D

ticloilivi
26th January 2007, 19:26
Aveti Mari Sanse De Promovare. Va Doresc Succes. Dar Din Pacate Locul Vostru Este In Liga II.nu Aveti Fata De Liga I.va Doresc Succes In Ligile Inferioare!!!!:happy :happy :( :happy :happy

:( MAI GREU!!!! DECAT SA AJUNGETI CIUCA BATAILOR MAI BINE RAMANETI IN B. N-AVETI BANI SI NICI STADION.IN BABES UNDE ESTE TERENUL VOSTRU NU SE POATE JUCA.ASA CA.... STATI LINISTITI IN B.:happy

boshcUtza
26th January 2007, 22:46
inca unu la care i-o ghicit mama omida in bobu de fasole

Parazitu'1919
27th January 2007, 11:01
Aveti Mari Sanse De Promovare. Va Doresc Succes. Dar Din Pacate Locul Vostru Este In Liga II.nu Aveti Fata De Liga I.va Doresc Succes In Ligile Inferioare!!!!:happy :happy :( :happy :happy

unde e gluma de razi asa copios ??
ai 4 posturi din care releva ca om normal nu esti .....

CFR1907
27th January 2007, 11:38
Pana acuma spuneati ca nu avem sanse la promovare :D

Sincer, nu credeam ca voi sunteti mai buni decat satele cu care jucati, dar se pare ca v-am subestimat.:D

florin_vs
29th January 2007, 22:21
U Cluj va promova in A pt ca merita sa fie acolo :ok: bineinteles k in cazul in care vor ajunge pe prima scena fotbalistica capul de afis va fi meciul cu CFR ... sper sa fie chiar in prima etapa :evil:

Bancheru
31st January 2007, 10:00
ii zdrobim pe CFRisti in Liga 1...

CFR1907
31st January 2007, 10:47
ii zdrobim pe CFRisti in Liga 1...

Ce ma distreaza dinamovistii... Vedeti ca satelitul vostru nu a promovat inca. Trebuie sa mai asteptati pana sezonul viitor sa se intample asta.

BAK
3rd February 2007, 09:37
ii zdrobim pe CFRisti in Liga 1...

cine mah.......dinamo? mars de aici sclavule........

CrAzY92
9th February 2007, 09:41
ii zdrobim pe CFRisti in Liga 1...

imi place semnatura ta... da daca ar fi asa ma-si arunca de la etaju 10 :happy

Bogdann
9th February 2007, 10:35
razi tu razi, dar nu-i de ras. vezi ca nu prea stii sa scrii. mai bine nu mai rade de altii ca la cum scrii s`ar putea sa rada si altii de tine:happy

caine19
5th March 2007, 19:07
ce penal e crazy asta... echipa favorita f.c. oradea si de fapt tine cu sTEAUA.

oare surprinde pe cineva:happy :happy ??

Te asteptam in prima liga U !

forza_CFR
10th April 2007, 11:04
ii zdrobim pe CFRisti in Liga 1...

hopa,inca un uist dinamovist...pana acum 4

Luis Garcia10
10th April 2007, 11:12
U Cluj e deja promovata! E un lucru cert! Ar trebui sa inchideti topicu` pt ca nu mai are rost ;)

CFR1907
10th April 2007, 11:14
U Cluj e deja promovata! E un lucru cert! Ar trebui sa inchideti topicu` pt ca nu mai are rost ;)

Nu e promovata inca, ca mai are de trecut 2 mari obstacole cum ar fi licenta pentru A si stadionul unde sa joace echipa (ca in Cluj nu pot sa joace).:)

Luis Garcia10
10th April 2007, 11:19
aaa :)))) sorry ..atunci topicu` e de actualitate ..eu ma refeream strict in plan fotbalistic ;) Oricum noi le-am luat 4 puncte :ok: Altii nu au putut mai mult sau nu au vrut ;)

Mario Di Lazi
10th April 2007, 14:18
Și mai are meci și la Vâlcea cu CSM-ul :D
sper ca cele 2 echipe să promoveze din Serie a2a.

bob
10th April 2007, 14:47
ce se aude cu stadionul din cluj ?

Mario Di Lazi
10th April 2007, 14:48
Se pare că o să joace la Dej câteva etape din sezonul umrător.

bob
10th April 2007, 15:06
da, dar se darama stadionul si se reface sau il consolideaza ?

Parazitu'1919
10th April 2007, 15:11
il darama
dar au semnat contract de inchiriere cu stadionul din dej acolo unde a jucat si cfr

bob
10th April 2007, 15:19
bai dar ce fac cu zona aia?

Parazitu'1919
10th April 2007, 15:24
pai darama stadionu si fac altul tot acolo

bob
10th April 2007, 15:30
sa traiesc sa o vad si pe aia. nu cred. v-ati lins pe bot de stadionul ala din mijlocul orasului !