PDA

View Full Version : Galeria POLI IASI



GeKuRA
2nd March 2005, 22:44
Galeria Ieseana s-a comportat destul de bine in deplasare, facandu-se auziti peste galerii ca ale Stelei, Brasovului ...
Acasa, insa ... ar trebui ca tot stadionul sa fie o galerie ... insa nu e asa .. chiar la un meci am vazut si doua galerii ... una langa alta...
Va astept cu ceva idei despre organizarea galeriei de acasa pt. a putea ridica tot stadionul... eventual sa transmita cineva si la sefii de galerie...

Edgar
4th March 2005, 22:02
Sursa: Site-ul oficial al clubului (www.politehnicaiasi.ro)

S-au pus in vanzare materiale promotionale

Fanii care doresc sa achizitioneze materiale promotionale cu insemnele clubului Politehnica Iasi o pot face de luni pana vineri intre orele 8.00-14.00 de la birourile din interiorul tribunei zero.

S-au pus in vinzare:

- tricou identic celui de joc (noul echipament Errea cu care se va juca incepand cu acest retur) – 1.500.000 lei
- fanion – 100.000 lei
- fular – 100.000 lei
- odorizant auto – 30.000 lei

GeKuRA
4th March 2005, 22:15
valeu ... 1.500.000 ??? tricoul ??
imi iau si eu un fular :D:D:D
HAI POLI ! ! ! !
lupta Poli, Ale Ale Ale !!! :):)

bazz
7th March 2005, 21:41
N-am ratat nici un meci de acasa ba chiar am mai fost si prin deplasari!Da adevaru e ca in deplasare se zbiara frate nu ca acasa!Si nu inteleg de ce, ca suntem asa de flamanzi de fotbal de divizia A incat ar trebui sa vuiasca Copou'in zi de meci!Si am mai vazut niste specimene pe la stadion......auzi cica:"stai jos!",da ce ma am venit la teatru sau la meci?!?!?!?!n-avem nevoie de d-astia ...sa stea mai bine acasa....ca de aia n-avem public adevarat ca la Timisoara,ca la aia striga si copchilu ala din fasa care suge de la ma-sa care bine-nteles tipa si ea!Asta e public!Da las ca poate ne trezim si noi si n-o sa mai vina echipele in "dealu copoului"ci in "infernu' din copou"Asta as vrea sa vad!
HAI POLI! SI SUPORTERILOR:NE VEDEM LA STADION BAIETI SA FACEM DIN FIECARE MECI O SARBATOARE!
CA ORICUM ANU ASTA RAMANEM IN "A"

GeKuRA
7th March 2005, 21:53
:D:D:D
de obicei Galeria Poli Iasi a stat la peluza fix pe centru .. nu erau aproape nici de tribuna A nici de B ... ar fi bine daca ar sta exact la gardul de langa Tribuna B (acolo sunt mai multi suporteri care sunt dispusi sa strige) ridicandu-i si pe ei ...
si daca ar sta cineva la intrare sa le zica : HAI BAIETZI , ASTAZI SA STRIGAM CAT PUTEM DE TARE ... tot ar fi ceva ...

dan-dan
8th March 2005, 00:24
bazz
N-am ratat nici un meci de acasa ba chiar am mai fost si prin deplasari!Da adevaru e ca in deplasare se zbiara frate nu ca acasa!Si nu inteleg de ce?..... HAI POLI! SI SUPORTERILOR:NE VEDEM LA STADION BAIETI SA FACEM DIN FIECARE MECI O SARBATOARE!
CA ORICUM ANU ASTA RAMANEM IN "A"

Glumim putin "Da adevaru e ca in deplasare se zbiara frate nu ca acasa!Si nu inteleg de ce?"
Pai frate in deplasare nu te cunoaste nimeni, dar in Copou poate sa fie la meci vreo ruda, cunostinta, coleg de servici, coleg de scoala, etc..., si stii tu RUSINE MARE! :evil: :ok:

HAI POLI IASI /hello /hello /hello /hello /hello

GeKuRA
8th March 2005, 13:22
eee... RUSINE ... cum sa fie rusine ?? pai asta se face pe stadion .. se striga , se injura (nasol ca au bagat legea aia ... oricum se injura) , si ei "ruda, cunostinta, coleg de servici, coleg de scoala, etc..." ar trebui sa zbiare !!!

King of Hell
8th March 2005, 15:08
Nu uita faptul ca in deplasare un factor determinant in curajul pe care il are galeriea este alcoolul, de ce sa nu recunoastem...

GeKuRA
8th March 2005, 16:19
:D:D:D da asa e ...
pai daca acasa ne controleaza astia de sticle .... si drumul de acasa pana la stadion e mai scurt decat drumul pana in alta localitate ..

bazz
8th March 2005, 17:44
Ce rusine mai Danutz?Cand vii la stadion lasi rusinea la poarta si o iei inapoi cand pleci!:))Lasi cunostinte, prieteni,uiti chiar si de parinti pt 2 ore!Poate asa-s eu mai patimas, da nu cred...cui ii place fenomenu asta numit fotbal,lasa la o parte tot!si sunt de parere ca poti sa-ti incurajezi echipa si fara trivialitati...mai greu:D da se poate!Cand traiesti meciu' la intensitate maxima nu te mai doare de ce iti iese pe gura...tu sa te simti bine si mai ales sa te racoresti:D
PAREREA MEA!:))

dan-dan
8th March 2005, 19:00
Cred ca ai dreptate. In trecut (nu prea indepartat) cind mergeam la meciuri eram un grup de 3-4. La inceputul meciului eram toti, dar la sfirsit, eram singur :mda:, si nu intelegeam fenomenul. :D :D ,dar eram racorit :ok:
Acum e mai greu, merg cu fiul meu si ..... /hello

GeKuRA
9th March 2005, 01:57
toata lumea e invatzata sa stea jos ... sa manance seminte .. si sa se uite la meci ... parca s-ar uita la TV ..le mai lipseste berea . Era mai bine fara scaune.
HAI POLI !!!

bazz
9th March 2005, 11:11
Danutz eu te inteleg intr-un fel si hai sa-ti spun de ce:pe mine tot tata m-a dus prima oara la stadion cand aveam vreo 7 ani.Era vara aproape de teminarea scolii intr-o miercuri si se juca un turneu in Copou cu farul,argesul si nu mai stiu cealalta echipa:D.Drumul spre statia de tramvai ducea prin fata scolii unde invatam si tata inainte de a pleca de acasa mi-a zis:"bai te duc la stadion cu 2 conditii :1!pe stadion se injura puternic asa ca nu bagi nimik la cap din ce auzi acolosi 2!daca cumva ne intalnim cu tov. invatatoare sa nu-i zici cumva ca mergem la meci ii zici ca mergem la teatru :))sa nu creada ca asa te educ eu pe tine,adika sa inveti tot felu de prostii"
Si am bagat la cap!nici nu ma interesa ce zice lumea de pe stadion asa de captivat eram de spectacolul din teren!Acu am mai crescut:D si-mi mai scapa si mie cate o nasoala Asta e face parte din viata!

GeKuRA
17th March 2005, 19:42
sa vedem ce-o sa fie Duminica in Copou ... cu Galeria ...

Seby_maf
18th March 2005, 23:41
voi fi pe stadion !!!
HAI POLI !!! :D

hamsterutz
20th March 2005, 09:27
avand in vedere ca sunt unul dintre sefii gruparii magic-fans pot sa va zic ce s-a discutat la sedinta cu rep clubul si jandarmi. s-a discutata asa:
-accesul pe stadion al galeriei se face pe baza de legitimatzii care azi sunt gata
-galeria are asigurat un nr de 350 de locuri pe stadion dar bineinteles ca se va mari la nevoie
-s-a hotarat infiintarea de grupari mici pt a fi mai usor de controlat galeria si pt a aduce un nr mai mare de suporteri la meci
-materialele galerii sunt cumparate din banii prprii fara sprijin de la club
-si s-a hot infiintarea gruparilor: Magic fans, Gruppo SADO, Gruppo Nicolina, Blue Borders si celelalte doua mai vechi si anume Original Blue Boys si grupul din Dacia care inca nu au un nume.
P.S. pt filme cu galeria de la meciul Rapid-Poli da-tzi un email la ham_sterutzu@yahoo.com si o sa va trimit, sa nu va suparatazi daca trimit greu da :D am net putina vreme :) :P!!!

GeKuRA
21st March 2005, 22:24
hamsterutz ... am o idee pt. tine si pt. toata GALERIA POLI IASI !!! ... de ce nu stati voi cat mai aproape de TRIBUNA B ??!! voi sunteti cam izolati in partea aia in care stati ... daca atzi sta langa B .. sunt ulti care fac Galerie la B .. dar voi sunteti prea departe si lumea nu va prea aude ...daca atzi sta langa B .. la Peluza .. dar aproape de B !!!

bazz
22nd March 2005, 19:05
Da ..ai Dreptate ... :d:d:d
Hai Poli !!!!

hamsterutz
23rd March 2005, 08:54
RA']hamsterutz ... am o idee pt. tine si pt. toata GALERIA POLI IASI !!! ... de ce nu stati voi cat mai aproape de TRIBUNA B ??!! voi sunteti cam izolati in partea aia in care stati ... daca atzi sta langa B .. sunt ulti care fac Galerie la B .. dar voi sunteti prea departe si lumea nu va prea aude ...daca atzi sta langa B .. la Peluza .. dar aproape de B !!!
totusi eu as avea o idee mai buna :D de ce nu venitzi voi de la B in galerie?????!!!

GeKuRA
23rd March 2005, 17:31
pai .. am deja abonament la B :D:D ... acolo stiam ca sta galeria ...:D

King of Hell
23rd March 2005, 18:01
Deci ma galeria Brasovului e faina..succes in continuare baieti! Va respect pentru ceea ce faceti...Forta Steagul!

GeKuRA
23rd March 2005, 19:55
ok, Bravo Lor.. nu vad legatura cu GALERIA IASULUI :D:D:D
succes si tie ..;)

King of Hell
23rd March 2005, 20:00
Aici nu era topic despre galeria Brasovului?? :rolleyes:

GeKuRA
24th March 2005, 11:33
:D:D:D nu ...
dar te asteptam cu pareri aici dupa meciul de la Cluj despre Galeria IESEANA ... ;)

Edgar
24th March 2005, 12:13
Nu cred ca merge Axaphat pe Gruia (parca asa se numeste stadionul CFR-ului). :)

GeKuRA
24th March 2005, 12:32
nu prea inteleg astfel de rivalitati ... ca doar nu sunt 5 echipe din Cluj in A ...

bazz
29th March 2005, 16:23
HAI Galeria Iasului .. sa va vedem ce faceti si la Dinamo .. halitzi Cainii !!
acasa vom vedea ce se intampla... ca merge cam nasol..;)

vlad1607
29th March 2005, 16:29
Desi am vazut-o o singura data in actiune(recent caci am mai vazut-o si cu Astra in Cupa) si asta la un meci cu,normal :D,DINAMO cand cu sigurantza erau mai multi ca de obicei ,marturisesc ca mi-a lasat o impresie placuta ,mai buna ca a foarte multor galerii pe care le-am vazut pana acum.

Sado
29th March 2005, 18:49
Acum e mai tare.

Angelina Jolie
29th March 2005, 23:51
RA']nu prea inteleg astfel de rivalitati ... ca doar nu sunt 5 echipe din Cluj in A ...
Intr-adevar e una dar buna.
Eu voi fi in Gruia la meci si astept sa veniti cat mai multi sa facem atmosfera. Si Sunda sa il bata iar pe Popa ca asa e obiceiul locului. :ok:

dan-dan
30th March 2005, 07:38
Intr-adevar e una dar buna.
Eu voi fi in Gruia la meci si astept sa veniti cat mai multi sa facem atmosfera. Si Sunda sa il bata iar pe Popa ca asa e obiceiul locului. :ok:


"că aşa e obiceiul locului" dar ulciorul ăla... nu s-a spart ? Ce zici, poate e timpul ? :ok:


HAI POLI IAŞI

hamsterutz
31st March 2005, 09:47
:) bine valy daca o sa venim ca debicei si meciu se joaca sambata o sa fim 200-250 :)

King of Hell
31st March 2005, 10:17
RA']nu prea inteleg astfel de rivalitati ... ca doar nu sunt 5 echipe din Cluj in A ...


Nu, din pacate nu este nici o echipa din Cluj in A... :no:

Angelina Jolie
31st March 2005, 12:39
:) bine valy daca o sa venim ca debicei si meciu se joaca sambata o sa fim 200-250 :)
Sa veniti cat mai multi si sa fie spectacol in tribune si pe teren si CFR sa castige.

King of Hell
31st March 2005, 12:43
:) bine valy daca o sa venim ca debicei si meciu se joaca sambata o sa fim 200-250 :)


O sa fiti 251 :rolleyes:

dan-dan
31st March 2005, 16:09
Sa veniti cat mai multi si sa fie spectacol in tribune si pe teren si CFR sa castige.

...si CFR sa castige. :rosu:
ATUNCI LA CE SĂ MAI VENIM! :jerk:

Cred că trebuia, după tot ce ai spus acolo :"Sa veniti cat mai multi si sa fie spectacol in tribune si pe teren" , să scrii CEL MAI BUN SĂ CĀŞTIGE!!! ? :ok:
Ar fi fost mai FAIR-PLAY!!

HAI POLI IAŞI

Angelina Jolie
31st March 2005, 22:28
Hai mai lasa-ma. Am fost fair-play cand am zis ca sper sa veniti cat mai multi sa fie spectacol in tribune. Dar eu ca CFR-ist vreau sa castigam si daca suntem mai slabi na. E bine asa?

GeKuRA
31st March 2005, 22:56
:) e bine .. lasa ..
e o vorba a crainicului nostru de la Poli : "Cel mai bun sa castige, iar cel mai bun sa fie POLI UNIREA IASI !!! "
nu stiu ce naiba mai sta ala pe acolo cu melodiile lui comuniste...:D:D

dan-dan
1st April 2005, 00:10
Hai mai lasa-ma. Am fost fair-play cand am zis ca sper sa veniti cat mai multi sa fie spectacol in tribune. Dar eu ca CFR-ist vreau sa castigam si daca suntem mai slabi na. E bine asa?


E o chestie de semantică aici !
Deci ai fost fair-play cānd speri să venim īn număr mare şi să facem spectacol!
Vreau să vad şi cum ai fi TU FĂRĂ FAIR-PLAY!? :o:
Ceva de genul : vă rupem picioarele dacă veniţi aici.... Huo-huo! :o:
Chestia asta : "...sper sa veniti cat mai multi sa fie spectacol in tribune...".nu se numeşte FAIR-PLAY! Cred că se numeşte CIVILIZAŢIE!!! :ok:
FAIR-PLAY-ul se referă la o COMPETIŢIE ! :ciocan:

Aşa că...

HAI POLI IAŞI
Şi cel mai BUN să cāştige! :ok:

King of Hell
1st April 2005, 00:33
Ma Dan-Dane nu vi la Cluj ma ca sa iti fac cunostinta cu mama ca i-am zis de tine si o zis ca nu te stie :rolleyes: ....

dan-dan
1st April 2005, 09:22
Spune-i mamei tale ca imi pare rau ca nu pot veni, dar sunt plecat din tara in acea perioada ! :ok:

PS Axa... fiule, vezi ca ai CONFUNDAT forumurile. :headbang:
(parca pe prosport a fost vorba despre asta)

Angelina Jolie
1st April 2005, 11:29
E o chestie de semantică aici !
Deci ai fost fair-play cānd speri să venim īn număr mare şi să facem spectacol!
Vreau să vad şi cum ai fi TU FĂRĂ FAIR-PLAY!? :o:
Ceva de genul : vă rupem picioarele dacă veniţi aici.... Huo-huo! :o:
Chestia asta : "...sper sa veniti cat mai multi sa fie spectacol in tribune...".nu se numeşte FAIR-PLAY! Cred că se numeşte CIVILIZAŢIE!!! :ok:
FAIR-PLAY-ul se referă la o COMPETIŢIE ! :ciocan:


Deja m-ai dat gata. Adica tu cand mergi la meci nu vrei sa castige Poli Iasi oricat de slabi ar fi? Si in definitiv nu stiu de ce ma obosesc cu tine care ne-ai acuzant de non-combat la TM. Eu ma adresam celor care chiar vor veni la Cj, celor care fac orice sacrificiu sa isi sustina echipa.

GeKuRA
1st April 2005, 19:20
poate trag si eu fuga la CJ .. asa la mishto .. mai vizitez si eu pe cineva de pe acolo ... pe valy2345 :D:D:D

Angelina Jolie
1st April 2005, 19:57
Mergem si la o bere daca vrei. :bere:

GeKuRA
1st April 2005, 20:01
ok, daca reusesc sa ajung ... te anunt eu :) Mergem la bere...:ok: :ok:

hamsterutz
2nd April 2005, 09:03
e vb de berE? unde unde vin si eu :D.

King of Hell
2nd April 2005, 11:29
Ma Gabi lasa ca bag io vreo 5 beri in galerie ca oricum nu va lasa garda sa mereti voi la bere cu valy :ok:

Angelina Jolie
3rd April 2005, 10:46
Mah Axaphat, tu vrei sa ma impiedici sa imi fac prieteni in galeria Iasului? :D

GeKuRA
3rd April 2005, 22:27
bem dupa meci doar ... aveti voi vreo bodega pe langa stadion .. :D:D:D

Angelina Jolie
4th April 2005, 17:59
Poate dupa meci n-o sa va mai arda de bere.

Edgar
4th April 2005, 22:23
Corect! Sunt sigur ca exista si un restaurant fain pe-aproape de Gruia unde sa destupam sampania pentru a sarbatoria victoria Politehnicii. :P

Angelina Jolie
4th April 2005, 22:46
Da, exista intr-adevar. Chiar mai multe. Dar totusi cred ca nu va fi cazul. Nu de alta dar deja o luam in jos si nu mai avem voie sa pierdem puncte acasa.

King of Hell
5th April 2005, 07:36
Nu stiu de ce aveam impresia ca galeria Iasului vine cu un autocar, e data jos de jandarmi, bagata in tarc, se gata meciul, urcata la loc si trimisa acasa...tare curios is de apuca vreunu din galerie de la Iasi sa bea o bere de capul lui...

Angelina Jolie
5th April 2005, 12:07
Asta am observat si eu ca daca vin cu autocare, galeriile adverse sunt duse in parcul de pe Cetatuie si de acolo sunt insotite direct la poarta prin care intra numai ei. Cel putin asa a fost la meciul cu Otelul, dar nu stiu sigur daca asa se face in toate cazurile.

GeKuRA
5th April 2005, 18:33
mai sigur s-ar putea sa vin cu trenul ... ma asteapta cineva la Gara ?? :D:D

King of Hell
5th April 2005, 18:47
Ia-l pe Hamsterutz de mana ca va astept io in gara.

OXz0n3
5th April 2005, 19:15
i`auzi mare infratire mare..intre galeria iasului si a cfr`u` :D

King of Hell
5th April 2005, 20:48
Cu asta ce ai vrut sa zici? :mda:

GeKuRA
5th April 2005, 21:23
auzi Hamsterutz .. ne combinam .. :D:D:D

GeKuRA
8th April 2005, 21:04
eee ... alta treaba ..
BUNA IDEEA cu microfonul la Galerie ... a inceput lumea sa mai strige ...
Forza POLI !!!!

hamsterutz
9th April 2005, 00:32
RA']auzi Hamsterutz .. ne combinam .. :D:D:D
nu am ca eu il stiu pe valy vrea sa ma taie :)). eu merg cu galeria tata sa facem spectacol asa cum am facut azi!!! ia zi GeK[_]RA cum a fost??!!! sa-i mai aud pe vasluieni ca ei domina moldova :). asta a fost inceputul ce va veni va fi si mai tare!!!

GeKuRA
9th April 2005, 10:42
frumos , frumos .. si faza de la inceput cu peluza alb(argintiu)-albastra ... foarte bine ... acu cica mai vine o echipa cu alb-albastru la noi .. nu conteaza ;) ii facem si pe astia :ok:

hamsterutz
10th April 2005, 09:31
cu farul nu cred ca se va pregati ceva special deoarece se pregateste surpriza bomba dim meciul cu galatzi. cred ca stitzi ca atunci face clubu 60 de ani!!!

OXz0n3
11th April 2005, 18:41
da mey idee buna.. da ala care vb la microfon e penibil am fo` si eu la meci si m`am amuzat f mult.. in rest admir suporterii "U" Cluj.

GeKuRA
13th April 2005, 11:10
la microfon trebuie unu cu o voce mai buna, mai rasunatoare ... ala era cam ragusit ...

Edgar
13th April 2005, 13:24
Un Luciano Pavarotti :D

Edgar
16th April 2005, 11:51
Galeria la Pitesti (poza facuta de Tudose):

GeKuRA
16th April 2005, 21:42
:) recunosc pe unul de acolo :D
cam putini .... probabil ca eram un sfert din toti oamenii de pe stadion :D:D

HIV
16th April 2005, 23:53
da mey idee buna.. da ala care vb la microfon e penibil am fo` si eu la meci si m`am amuzat f mult.. in rest admir suporterii "U" Cluj.

Respect :)

hamsterutz
17th April 2005, 00:28
Galeria la Pitesti (poza facuta de Tudose):
adevaratii suporteri n-au mers, stim de ce!!!

suporter-I-S
21st April 2005, 16:56
Hamsterutz, cred ca adevaratii suporteri nu vor mai merge mult timp de acum incolo in deplasari (ia sa vad daca si asta stii de ce - indiciu - trogloditii aia care sunt sefi de galerie - cred ca nici la ZOO nu ar fi buni de primit)
Eu unul am renuntat la a mai merge sa sustin echipa in deplasare dupa meciul din Giulesti si nu cred ca voi mai merge cu galeria undeva; daca voi dori sa vad un meci in deplasare voi merge pe cont propriu, ca nu ar fi prima data.
Ma ia groaza cand ma gandesc ca in fotbal suntem catalogati dupa imaginea facuta de acesti adevarati lideri de galerie.
FORZA POLI!!!

pashpa
21st April 2005, 17:13
daca galeria iasiului si-ar mai schimba texte as spune ca e galerie placuta.sau daca ar mai lucra la petele alea de culoare din conducatorii ei cred ca ar fi si mai bine.Aia cu :'vine pupaza si spune..........."sau"cu lupii wai"cele mai tari(pe dracu) :no: :no: :no: :no: :no: mai are de lucrat mult.

GeKuRA
25th April 2005, 00:33
chiar .. care-i faza cu Galeria ... sunt doua GALERII ??!?!! vad ca aia Tudor ... si Blue Border sunt mai organizate ...

suporter-I-S
25th April 2005, 15:05
da....doua galerii, aceiasi lideri penibili :evil: :evil: :evil:
Dintre galeriile de ieri vreau sincer sa o felicit pe ............... cea a Farului
FORZA POLI!!!

Cat despre ce s-a intamplat, de a survenit scindarea galeriilor, intra pe site-ul oficial al clubului sa vezi tigania si motivul pt care s-au certat penibilii (sefii galeriilor) - se inselau unul pe celalalt la banii primiti (unul a luat bani de la Ciulu cred, celalalt de la club si ambii "au mers inchis", au bagat banutzii in buzunar)


P.S. : Gek[]ra - s-ar putea sa gresesc, dar nu cumva Blue Border sunt chiar "cei din Tudor"?

King of Hell
25th April 2005, 18:43
LOL ma...decat sa patiti ca altii...din banii primiti sa cumparati un kkt de toba buna la nimic :D ...

OXz0n3
26th April 2005, 16:45
hamsterutz aia a fost coregrafie ce ati incercat voi cu craiova :D penibil rau.. dak u crezi ca a iesit arata Romaniei o poza ceva ca sa va putem aprecia .. eu unu am fost la meci si te`am filat esti pe lista neagra. :D

hamsterutz
27th April 2005, 09:38
hai ca pun o poza si daca asta e penibil inseamna ca ce ati facut voi cu noi in B e mizerabil.
apropo si daca m-ai filat ce? :)

bazz
2nd May 2005, 19:01
Bine mai hamsterutz!E faina poza ,da la ultimele 2 meciuri de acasa sa stii ca imaginea galeriei afost dezolanta :no: ....la o peluza 20 de insi si la cealalta 30!!!! :rosu: Se vede uarat sa stii....Pacat ca nu puteti injgheba o galerie numeroasa pe care sa te poti baza la orice meci!Apropo ,acu la meciu cu steaua creca o sa duduie peluza de asa-zisa galerie(sa te uiti de curiozitate sa vezi daca cunosti macar jumate din ei :) ) :rosu: :no: ....normal daca o sa intre MOCA (ca vorba aia fac parte din galerie)o gramada de fraieri care numa la meciu asta o sa tipe :degete: :degete: (mcar exploatati-i la maxim) :D

dan-dan
2nd May 2005, 21:48
Apropo de galerie: poate acum la meciul cu Steaua va fi O SINGURA GALERIE, si care sa nu sustina decit pe POLI IASI, fara alte "fantezii erotice" gen Steaua-campionii sau M..E Dinamo, sau alte lucruri "venetice" de orasul IASI !!! :ok:


HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI /hello /hello

hamsterutz
3rd May 2005, 00:14
imi pare rau sa te dezamages dan-dan dar nu va fi. atata timp cat cei din original blue-boys vor tipa steaua eu nu voi sta langa ei, nu vii la meci la poli si tipi steaua te faci de rusine in toata tara, ajungi sa te strige lumea scalvii lui steaua si nu sunt asa ceva.
prefer sa fiu la meci 20 de insi care stiu ca tipa numai cu poli si care pleca ragusitzi acas nu ca aia care au legitimatii dar le folosesc doar pt a intra pe stadion pe gratis si sa manance seminte.
bazz asta e daca nu-tzi convine cum arata galeria pune mana si fa ceva :P. si iti spun ca nu numai la meciu cu steaua vor fi care nu i-am vazut in viata mea la galerie ca sa nu vb de deplasare. au ajuns sa aiaba si prietenele celor din galerie legitiatii de unde drq ... sa mor eu daca stiu. in fine asta e proasta organizare a galeriei. raman la parerea ca lideri inca merg pe turta lor decat pe turta galeriei pacat .... in loc sa se certe ar putea face ceva frumos impreuna. nu sunt impotriva niciunuia din partea mea sa fie toti sefi de galerie numa sa mearga bine treburile.
si inca ceva JOS CORUPTIA care din pacate pana si la nivelul rel galerie-club a ajuns sa existe ..... pacat!!!

OXz0n3
3rd May 2005, 14:33
nu stiu la care coregrafie de referi care am facut`o noi cu voi dak te referi la cea de la iasi ai dreptate nu ne`a iesit pt ca politia nu ne`a lasat sa delimitam peluza dar de cea de la Vaslui nu zici nik?:D "V-am ars , fraierilor" .
Cat despre asta cu craiova pe stadion se vedea altceva pb e ca coregrafia nu a avut nici o treaba cu galeria cei care au ridicat foliile erau simpli oameni care au intrat la peluza langa galerie.

dan-dan
4th May 2005, 11:00
Alt "BOLNAV" !!! :ciocan:
Am o intrebare - simpla de altfel, la care CRED ( :mda: ) ca poti sa-mi raspunzi: Toti din vaslui aveti in cap DOAR coregrafii, stegulete, pavoazari, culori etc -s.a.m.d. ??? :headbang:
Pe orice forum, toti - da' toti - vasluienii doar atit stiu GALERIA-GALERIA. :jerk:

MIT GOTT UND POLI IASI
HEIL POLI IASI

IesheanuL
5th May 2005, 18:20
Ba OXz0n3 ori esti......ori esti.......lasa-ma omule cu galeria ta CE GALERIE ARE BA VASLUIUL ca voi tipati de foame ma...am fost la Vaslui in B cand ne-a furat arbitrul cu penalty-ul ala in minutul 90 ( Ca doar na...Porumboiu nu sta degeaba ) si nu mai stiu cat CE ATI FACUT MAAAAAA ca n-aveati bani de bilet si tipati de pe dealuri???AIA E GALERIA???ati intins un steag de 100 de metri colorat la soare si asta e coregrafie??? du-te ba si lasa-ne...nici scari in blocuri n-aveti ca urcati pe franghii in casa si veniti si ne explicati voi noua despre galerie...Si nu mai veni ba la meciurile Politehnicii ca n-ai fata ba sa intra intr-un asemenea stadion care in comparatie cu al vostru e LUX CURAT e OCCIDENTUL ... pa

dan-dan
5th May 2005, 19:09
Ceva mai sus (intr-o alta postare) am rugat daca se poate ca macar la acest meci POLI IASI - Steaua, cele doua asa-zise "galerii" (de fapt grupuri) sa se uneasca si sa nu mai faca de ris orasul IASI. :jerk:

Am citit pe mai multe forumuri, ca nu numai ca s-au facut de ris dar era sa iasa si mai nasol. :rosu:

Cred ca am sa cer , intr-o scrisoare deschisa (adica si in presa) sa se INTERZICA accesul acestor asa-zise "galerii", si in schimb la intrarea pe stadion a fiecarui suporter , pe linga bilet, sa primeasca un stegulet ALB - ALBASTRU . :ok:

Poate asa va arata si stadionul din Copou , ca alte stadioane din tara . :mda:

MIT GOTT UND POLI IASI
HEIL POLI IASI

GeKuRA
5th May 2005, 23:16
Iasul nu sta in asa zisele "Galerii" .. sta in tot stadionul ... el e GALERIA ... si la faza ca "Poate asa va arata si stadionul din Copou , ca alte stadioane din tara" cred ca suntem undeva sus ... probabil ca nu esti in tara sa vii la stadion sa vezi ... dar la fiecare meci se umple stadionul .. oricum mai avem de invatat pana sa ajungem ca Timisoara..:ok:

in ceea ce priveste meciul cu Steaua ... au fost chiar 3 galerii :D:D
-una in Peluza A,
-una in Peluza B,
-una la Tribuna B(cea mai tare: e formata din oameni simpli care vor sa se ridice si sa strige si care face sa se ridice tot stadionul.. si tot de aici se incep si valurile bine)
pana la urma acestea s-au unit ridicandu-se si oamenii dintre ele si spectacolul a fost frumos ...

paranghele
6th May 2005, 01:00
oameni buni, ati umplut 6 pagini de comentarii, pe care am avut rabdarea sa le surfez de dragul lui Poli, si nu am vazut mai nimic concret.
Lasati prostioarele, berile, galeria Vasluiului si mai stiu eu ce, si faceti ceva naibii organizat.
S-a spus ca cele 2 galerii sa se apropie de tribuna B, sa stiti ca nu ar fi rau sa incadreze B-ul, de o parte si de alta. Marea problema este ca stadionul e foarte tacut, chiar cind e arhiplin, a se vedea meciul cu Steaua. Aici trebuie lucrat mult. Veniti cu idei de organizare, faceti mici "patrule" care sa stea in fata fiecarei parti din tribune si sa agite spiritele. La peluze nu sint difuzoare si nu se aude nic din ce spune speakerul, trebuie schimbat si asta, etc, haideti, storceti-va mintile. Si trebuie lucrat impreuna, daca liderii de galerii se dau rotunzi si nu vorbesc intre ei, bagati-i undeva si mergeti si faceti ceva cei din "linia a 2a".
Cea mai enervanta chestie e ca unii din galerie tipa ori pt steaua, ori pt dinamo. Adevarati cretini. Toti ceilalti ar trebui sa le strige "rusine, rusine" ceva de genul asta.
Forta Poli!!

hamsterutz
7th May 2005, 07:11
ma oxzone taci ma ca ma enervezi, cine crezi ca a fost cu ideea cu foliile tot acei oameni simpli. taci din gura!!!

nepotu iasi
7th May 2005, 13:14
Forza Poli aleee aleee aleee /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: /hello :ok:

dan-dan
8th May 2005, 19:28
Mai sunt 3 meciuri pe teren propriu, in acest campionat ! :ciocan:

Macar acum ORGANIZATI-VA, lasati deoparte mindria si orgoliul, si de la meciul cu National, incercati sa aratati ca sunteti suporteri adevarati ai lui POLI IASI

Ca la cit de dezbinati sunteti, vin cei de la National cu LOS PLATANOS si va fac de ris !!! :headbang:

:ok:

HEIL POLI IASI


MIT GOTT UND POLI IASI /hello /hello

hamsterutz
11th May 2005, 07:36
mai dan dan daca tot esti atat de pornit sa schimbi ceva de ce nu vii si tu in galerie si o sa fim mai multzi poate se mai iau si altzi dupa tine si uite asa facem treaba buna ;). crezi ca daca stai pe scaun si te uitzi la meci si apoi critici si comentezi e bine? ti-am zis nu stii situatia dinauntrul galeriei.....
si eu as vrea sa fie unite ca ar iesi mai misto dar nu ms am facut greseala sa ma duc in partea ailalta la meciu cu steaua crezand ca cei de acolo isi vor respecta promisiunile dar nu au facut-o. au strigat gigi becali, fortza steaua si altele. deci eu nu mai am ce cauta impreuna cu ei la meciurile de acas!!!

dan-dan
12th May 2005, 22:09
La virsta mea - ar da naspa sa vin eu in galerie ! :ok:
Am fost in multe GALERII - dar acum 20-23 ani , cind tu....(nici barza nu stia de tine)
Pt exemplificare am fost si la Penicilina, si la TEROM , si la Poli Iasi - hanbal si baschet . Acum e vremea altora ! :ok:

Daca te-ai OFUSCAT pt. atit lucru, inseamna ca nu vezi mai departe de interesul TAU (iar un lucru naspa), si atunci te mai erija in MARE conducator de GRUP ( ca galerie NU E !).
Un lucru am inteles : primeaza interesul propriu si nu cel al ideii de GALERIE.

Sanatate si mult spor!

MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

Sado
13th May 2005, 14:44
si eu as vrea sa fie unite ca ar iesi mai misto dar nu ms am facut greseala sa ma duc in partea ailalta la meciu cu steaua crezand ca cei de acolo isi vor respecta promisiunile dar nu au facut-o. au strigat gigi becali, fortza steaua si altele. deci eu nu mai am ce cauta impreuna cu ei la meciurile de acas!!!

Ma am fost si eu la meciu cu steaua la peluza a.S-a strigat gigi becali pt. ca a ridicat un fular a lu poli iasi inspre noi.Tot stadionul a strigat gigi becali.forza steaua nu s-a strigat.sa striga m**e steaua.Si nu te-a luat nimeni la bataie.S-a strigat steaua la meciul cu dinamo atat ca sa oftice potail(bine ca nu trebbuiau sa faca asta)asa ca nu va mai dati mari ultrasi toti.
Apropo eu nu tin nici cu steaua nici cu dinamo.

OXz0n3
13th May 2005, 16:16
nici nu stiu de ce m`am bagat in seama aici pt ca va depasesc toate lucrurile despre care vb.

paranghele
14th May 2005, 12:48
si cu asta, s-a mai uscat un topic. ne ridicam putin, vorbim ceva acolo.
si gata.
dar e bine, fiind la inceput. cu cit o facem mai des, cu atit mai bine. si sint si unii care totusi spun lucruri gindite.

Sado
17th May 2005, 15:42
Ma haideti maine cu toti la bacau.Am inteles ca plecarea e la 15 de la sala

mortu
17th May 2005, 15:50
pe bune
poate merge oricine

GeKuRA
19th May 2005, 11:39
frumos la Bacau ... pacat ca n-am fost ...
aveti niste poze, ceva ??


FORZA POLI !!!

hamsterutz
28th May 2005, 09:04
am eu ceva dar nu sunt asa misto dar le pun.

comget
16th June 2005, 23:29
POLI IASI... POLI IASI... poli poli poli poli IASi !!!!
IASU IASU IASU !!!


HAI SUPORTERI !!!!

bizarr
28th June 2005, 14:10
Astept Ca In Sezonul Care Vine Suporterii Iasului Sa Fie La Inaltime Exact Ca In Sezonul Trecut Poate Chiar Si Mai Bine Si Sa Facem Un Spectacol Adevarat Atat Acasa Cat Si In Deplasari. Sper Sa Se Organizeze O Galerie Imensa ,dotata Si Care Sa Sustina Echipa; Asta Nu Inseamna Ca Ceilalti Spectatori Trebuie Sa Participe La Meci Numai Cu Privirea.tot Stadionul Ar Trebui Sa-si Incurajeze Echipa Ducand Echipa Spre Victorie. Fortza Poli Iasi!!! Teritoriul Alb-albastru!!!

Cattani
15th September 2005, 15:12
VIneri ora 14:30 toti suporterii sunt asteptati la sala polivalenta (in fata la planet) pentru a efectua deplasarea la bacau.Se va pune un numar de 10 autocare.Sa aveti buletinul la voi.FORZA POLI batem cu 3-0

codrind
21st September 2005, 00:50
VIneri ora 14:30 toti suporterii sunt asteptati la sala polivalenta (in fata la planet) pentru a efectua deplasarea la bacau.Se va pune un numar de 10 autocare.Sa aveti buletinul la voi.FORZA POLI batem cu 3-0

Iată că ai avut gura numai pe o treime aurită! :D
E bun şi acest 1-0 īnregistrat la Bacău! /hello

Cattani
25th October 2005, 13:38
Miercuri orele 10 in fata la Sala Sporturilor se va face imbarcarea pt Bacau,fiind puse la dispozitia suporterilor 6 autocare in prima faza ,iar la nevoie sa va suplimenta .
PS:Nimeni nu va ramane acasa e loc pentru toata lumea, haideti sa dovedim inca o data, daca mai e nevoie,ca IASUL E CAPITALA MOLDOVEI.

Ar fi frumos ca cei cu masinile personale sa fie prezenti la sala la ora 10 sa mearga impreuna cu autocarele sa formam o coloana lungaaa.....
Haideti fratilor toata lumea ca este loc prentru toti.Sa va luati buletinele la voi.

GianiPoli
15th November 2005, 18:41
POLI, POLI, TE IUBIM!!! FORTZA POLI!!!!

Cattani
7th April 2006, 20:29
Sambata 8 IV 2006 ora 15:00 toti membrii galeriei si toti suporterii ieseni care doresc sa faca parte din galeria Iasului la acest meci sa vina in fata Casei de Cultura a Studentilor ( Rapa Galbena) iar de acolo se va merge in coloana pana la stadionul Emil Alexandrescu.INTRAREA ESTE LIBERA PT TOTI CEI CARE CANTA PT POLI....INTERZIS cu insemnele altor cluburi asa ca luati-va fularul,fesul,tricoul steagul cu POLI si veniti la Fundatie.Va asteptam in nr cat mai mare ca sa impingem echipa spre o noua victorie.Oricine este bineprimit atat timp cat incurajeaza pe POLI

Cattani
14th April 2006, 15:07
Duminica 16 IV 2006 ora 15:00 (pt meciul Poli Iasi - Rapid) toti membrii galeriei si toti suporterii ieseni care doresc sa faca parte din galeria Iasului la acest meci sa vina in fata Casei de Cultura a Studentilor ( Rapa Galbena) iar de acolo se va merge in coloana pana la stadionul Emil Alexandrescu.INTRAREA ESTE LIBERA PT TOTI CEI CARE CANTA PT POLI....INTERZIS cu insemnele altor cluburi asa ca luati-va fularul,fesul,tricoul steagul cu POLI si veniti la Fundatie.Va asteptam in nr cat mai mare ca sa impingem echipa spre o noua victorie.Oricine este bineprimit atat timp cat incurajeaza pe POLI

tzygler
17th April 2006, 13:49
am vazut meciul la tv... rusinos de tot! nu ma refer la jocul echipei ci la ceea ce se canta prin tribune. am ccrezut ca a venit galeria stelei la iasi. sincer... va scufundati in penibil!

Aaetius
29th April 2006, 03:43
in galeria ieseana trebuie un om ca mihnea ionescu,elias bucurica sau chiar hepaticus...ca sa formeze sa uneasca grupurile si sa faca treaba buna ca ieseni sunt impatimiti ai echipei si iubesc politehnica...
dar pacat ca atmosfera pe stadion lasat de dorit
si pacat ca de multe ori devenim un simplu stadion primitiv din provincie pe care se scandeaza: stiaua! stiaua! stiaua!...pacat ca vin prea multi tarani ascultatori de scooter-maria....
eu sunt dinamovist da nu ma manifest niciodata pt alta echipa atat timp cat ma duc pe stadion in copou sa sustin echipa alb-albastra a Iasiului...
IASULE MANDRA CETATE NUMELE TAU TARA STRABATE!
OLE POLITEHNICA UNIREA IASI 1945 :forza poli iasi! :

hamsterutz
11th July 2006, 09:00
intre tine si cei care striga steaua nu este nici o diferentza :)....

GS
16th July 2006, 10:48
Rog necunoscatorii sa nu mai faca precizari asupra separarii grupului Gruppo Sado de restul galerii si mutarea la Peluza B ...

in rest numai bine ...

bluesky
17th July 2006, 22:48
iasu are galerie mica insa ii foarte inimosa nu conteaza de vreme ei sunt la peluza si incurajeaza echipa care face fata cu brio cu bani putini

bluesky
18th July 2006, 10:57
apropo cam putini suporteri pe online sport ai politehnici iasi unde sunteti?

mironkovici
18th July 2006, 12:54
u cluj ii mai slaba shi k cfr shi k poli! **** u:no:

bizarr
18th July 2006, 13:50
apropo cam putini suporteri pe online sport ai politehnici iasi unde sunteti?

INTRA TU PE STE-UL NOSTRU OFICIAL SI AI SA VEZI CAT DE PUTINI SUNTEM :D :D :D

www.politehnicaiasi.ro

lolo_grupa_c
18th July 2006, 22:43
am vazut poze din galeia iasului si erau cu fulare din capitala...cate penibilitate....

hamsterutz
19th July 2006, 00:51
n vis sau unde ai vazut? :)

be@
19th July 2006, 22:37
am vazut poze din galeia iasului si erau cu fulare din capitala...cate penibilitate....

Bai baiatule , n-o mai arde aiurea pe aici . OK ?
In galerie nu intra numeni cu insemnele altor echipe din Romania in afara de POLI. Intelegi ? NIMENI !
Sa-ti intre bine in cap lucrul asta. Acele poze erau vechi.

lolo_grupa_c
6th August 2006, 16:12
in fine...cum spuneti voi,dar sunt cateva zeci de poze...in sfarsit,ce ziceti de ala care la galati avea bratara cu steaua???este cumva in prezent sau de acum 3-4 ani???vedeti ca habar nu aveti ce spuneti.....pun pariu ca nu prea va duceti la stadion...soarecele insa imi e simpatic,chiar daca are gura mare

SORINULTRA
6th August 2006, 16:48
aloooooooo iesenii gura mica fratilor atat timp cat cantati cu fulare cu shtoia la gat, p.s. SUSTINETI ECHIPA LOCALA

be@
6th August 2006, 22:26
Nu canta nimeni , mai penibilule cu fulare ale comunistilor la gat. Azi , la stadion , am vazut IN TRIBUNA doar un amarat care purta tricoul ceausistilor. Atat. In tot stadionul. Asa ca nu mai abera pe aici. Nu stiu cine era ala de care vorbesti , si nici nu ma intereseaza, dar in galerie nimeni nu are alte fulare in afara de cele alb-albastre. Asa ca mai scuteste-ne.

GS
6th August 2006, 23:13
:))) eu am vazut vreo trei prin copou cu sthoia ... :)) unul a fugit impuscat cand l`am intreabat ce e cu tricoul pe el .... unul a ramas la pielea goala :)) si unul avea un amarat de prospo cu sthoia care ii tinea umbra da creq pana la urma a facut insolatie :D:))

Cristian
6th August 2006, 23:30
:))) eu am vazut vreo trei prin copou cu sthoia ... :)) unul a fugit impuscat cand l`am intreabat ce e cu tricoul pe el .... unul a ramas la pielea goala :)) si unul avea un amarat de prospo cu sthoia care ii tinea umbra da creq pana la urma a facut insolatie :D:))

Bravo frate, asa trebuie sa nu te fofilezi ca altii si sa zici adevarul. Respect ptr GS.

hamsterutz
7th August 2006, 00:28
in fine...cum spuneti voi,dar sunt cateva zeci de poze...in sfarsit,ce ziceti de ala care la galati avea bratara cu steaua???este cumva in prezent sau de acum 3-4 ani???vedeti ca habar nu aveti ce spuneti.....pun pariu ca nu prea va duceti la stadion...soarecele insa imi e simpatic,chiar daca are gura mare

ba soarecu o sa te "muste" de fund cand o sa vii la iasi ;)

lolo_grupa_c
7th August 2006, 09:23
..soarecele va cadea intr_o capcana,stai calm ca stiu io ce zic...nu vorbesc prostii.....ne vedem in ultima etapa,daca o sa vi la meci bineinteles....si asteapta_te la surprize,chiar din partea colegilor tai,oki??/

tot_alinutzZz
7th August 2006, 21:11
..soarecele va cadea intr_o capcana,stai calm ca stiu io ce zic...nu vorbesc prostii.....ne vedem in ultima etapa,daca o sa vi la meci bineinteles....si asteapta_te la surprize,chiar din partea colegilor tai,oki??/

tu nici nu o sa intri pe stadion:jerk:

Cristian
7th August 2006, 21:46
Bai fratilor terminatio cu amenintarile astea de 2 bani si-un ban, va aratam ca tot venim la meci si tot intram pe stadion ???

be@
7th August 2006, 22:57
Asta zic si eu. Terminati-o odata. Toti va dati viteji in fata computerilor. :mda:
Hai sa ne vedem fiecare de treaba noastra. Ce spuneti?

hamsterutz
8th August 2006, 00:57
..soarecele va cadea intr_o capcana,stai calm ca stiu io ce zic...nu vorbesc prostii.....ne vedem in ultima etapa,daca o sa vi la meci bineinteles....si asteapta_te la surprize,chiar din partea colegilor tai,oki??/

stai calm ca n-are cine sa-mi faca mie ceva din toata galeria pt ca-i cun pe toti aia mai imp de restu nu ma intereseaza :)

lolo_grupa_c
9th August 2006, 14:05
...eu doar am zis,nu am dat cu parul...vom vedea...

B0gdaaaN
9th August 2006, 15:35
in sabii sa va duelati si in sosete sa va mirositi...pun pariu cu oricine ca la meciul din Copou nu o sa fie nici un scandal intre suporterii celor 2 echipe

lolo_grupa_c
9th August 2006, 15:52
fii atent si vezi cine o sa inceapa......

hamsterutz
10th August 2006, 00:22
...eu doar am zis,nu am dat cu parul...vom vedea...

bine bine...astept :) sa vad...daca erai baiat inteligent si puteai sa-mi faci ceva nu-mi ziceai :)) asa daca mi-ai zis o sa fiu atent desi cred ca n-am de ce...mi se rupe...la mine acas n-ai ce sa-mi faci si o sa vin si in deplasare si nici acolo no sa ai ce sa-mi faci :).....

nu a zis nimeni ca nu intrati pe stad....cum o sa intrati mai vedem :). in plus ce-i care vin cu autocarele greu sa pateasca ceva.....da avem un plan si pt aia...dar pt astia care vin cu trenu....

Cristian
10th August 2006, 00:54
hamsterutz nu vezi ca esti singurul care ameninta ?
Eu vorbesc cu baieti si din A si din B si nu se pregateste nimic. Sau pregatesti singur, vii sa ne bati de unu singur... :))
Mai termina frate ca incepi sa devii penibil cu amenintarile astea ale tale, nu se sperie nimeni.

hamsterutz
10th August 2006, 08:33
hamsterutz nu vezi ca esti singurul care ameninta ?
Eu vorbesc cu baieti si din A si din B si nu se pregateste nimic. Sau pregatesti singur, vii sa ne bati de unu singur... :))
Mai termina frate ca incepi sa devii penibil cu amenintarile astea ale tale, nu se sperie nimeni.

ok cum spui tu :))....de la B e gruppo sado aia n-au treaba cu voi iar de la A nush cu cine ai vb da in fine....asa e nu se preg nimik succes venitzi la iasi pe jos va asteptam cu paine si sare :))

kaNix
16th August 2006, 22:26
Filmuletz cu galeria..realizat de mine..astept pareri ;) http://www.youtube.com/watch?v=6Wc5_hb3k2s

aslan 2000
17th August 2006, 00:23
SALUT. ce ma bucur ca am gasit acest forum cu fanii lui POLI.ce draku se intampla cu sitel nostru? boca mi-a spus ca baietii sant in vacanta .i-mi poate spune ceva.poata sa inchis.cat despre gaeria noastra.... eu amfost la meciurile lui POLI cat amavut ocazia [timp], am fost si in deplasari [vreo 4]0.adevarul este ca in deplasare santem mai uniti.se aduna amandoua galerii .este altfel de atmosfara.pacat ca ,nu putem fi si acasa. se nevedem lameciul de sambata.FORZA POLI/hello /hello :bere:

red_man
11th September 2006, 14:20
dak e sa dee intrare liobera sa vezi ce mare o sa fie galeria.

in deplasari are dreptate suporterul din cluj de pe prima pagina (park).
de plictiseala, sa nu se creada altceva.

"incalzirea" poti sa o faci intr-un bar sau mai multe :evil: :evil: :drak: :drak:

GS
11th September 2006, 15:41
SALUT. ce ma bucur ca am gasit acest forum cu fanii lui POLI.ce draku se intampla cu sitel nostru? boca mi-a spus ca baietii sant in vacanta .i-mi poate spune ceva.poata sa inchis.cat despre gaeria noastra.... eu amfost la meciurile lui POLI cat amavut ocazia [timp], am fost si in deplasari [vreo 4]0.adevarul este ca in deplasare santem mai uniti.se aduna amandoua galerii .este altfel de atmosfara.pacat ca ,nu putem fi si acasa. se nevedem lameciul de sambata.FORZA POLI/hello /hello :bere:


nu stiu daca ai fost in ultimele deplasari dar daca mergeai vedeai ca suntem separati si in deplasari ...

bluesky
20th September 2006, 14:25
bv voua celor carre fac parte din galerie mi-a placut bannerul pe care l-ati pus
NASCUT IN BANAT DE IASI RESPECTAT BV VOUA SI liderul de galerie care striga tot meciu,pacat ca stadionu nu reactiona la fel ca voi,vin numai si maninca seminte si ataata.

be@
8th November 2006, 23:16
Filmulet cu inaugurarea nocturnei.

http://www.youtube.com/watch?v=_yEI7zyd1oA

Lauryca
25th November 2006, 23:09
Filmuletz cu galeria..realizat de mine..astept pareri ;) http://www.youtube.com/watch?v=6Wc5_hb3k2s
La cāt de prost a fost realizat, nici nu l-am putut vedea pana la capat:no:. Ai folosit poze stantate Mediafax, programe de captura video cu sigla-n colt, cadre aiurea..mai are rost sa mai continui?

hamsterutz
15th January 2007, 12:39
nici mie nu-mi place....

Hard
17th January 2007, 02:51
oltenii si-au dat in petec si vor sa arate lumii cat de inferiori sunt moldovenilor.haideti pe ei sa ii zapacim putin http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=74912

Marius.B
27th May 2007, 23:27
Galeria in meciul de la Galati.
http://img530.imageshack.us/img530/8068/1002168df5.jpg (http://imageshack.us)

SORINULTRA
31st May 2007, 10:26
si nu inteleg de ce le postezi tu poze ei nu au 2 maini?

bizarr
2nd June 2007, 17:24
si nu inteleg de ce le postezi tu poze ei nu au 2 maini?

ca sa nu mai plangi pun si yo o poza cu galeria voastra la IASI 2005 parca

http://img465.imageshack.us/img465/7610/sta50087vw4.th.jpg (http://img465.imageshack.us/my.php?image=sta50087vw4.jpg)

Cattani
3rd August 2007, 17:14
si la noi era si ultima etapa..;))

bizarr
8th April 2008, 16:31
http://supermoldavia.blogspot.com/

ascanio
8th April 2008, 17:11
am citit unele articole conform carora se spunea ca sunteti infratiti intr-un oarecare fel cu galeria Chefereului din Cluj.Daca stie cineva ceva sigur rog frumos sa raspunda.

GS
9th April 2008, 08:01
am citit unele articole conform carora se spunea ca sunteti infratiti intr-un oarecare fel cu galeria Chefereului din Cluj.Daca stie cineva ceva sigur rog frumos sa raspunda.

e o infratire a fetelor :Blue White Ladyes si Ablaze si de aici a rezultat si o amicitie intre retul peluzelor ...

ascanio
9th April 2008, 22:42
dar infratiri intre brigazile de baieti nu sunt cu cei de la cluj???aveti infratire cu vreo brigada din Romania?

GS
10th April 2008, 01:12
intre baieti nu este nici o infratire .... poate doar amicitii... iar daca la faza cu infratiri cu vreo brigada din Romania faceai doar un apropo ... te lamuresc ca nu avem treaba cu ungurii de la CFR ...

ascanio
10th April 2008, 18:30
nu faceam nici o aluzie...am intrebat doar si poate a fost o formulare nefericita...eram curios la ce stadiu se afla fenomenul ultras la iasi si am cerut nist detalii

GS
11th April 2008, 00:25
nu faceam nici o aluzie...am intrebat doar si poate a fost o formulare nefericita...eram curios la ce stadiu se afla fenomenul ultras la iasi si am cerut nist detalii

scuzele mele atunci. dar cand vine vorba de CFR, multi spun .. cu ungurii ba? si eu nah am raspuns ... nu cu ungurii ci cu Romanii ;)

ascanio
11th April 2008, 10:01
fiind timisorean sunt obisnuit cu ei si nu am nici o treaba,dealtfel sunt oameni civilizati.relatia tensionata cu ei promovata in fotbal de jiji este o mare prostie dar ce ii poti cere ciobanului...Cunosti cumva vreun admin al forumului vostru??(cel oficial al suporterilor)Multumesc

GS
11th April 2008, 10:02
fiind timisorean sunt obisnuit cu ei si nu am nici o treaba,dealtfel sunt oameni civilizati.relatia tensionata cu ei promovata in fotbal de jiji este o mare prostie dar ce ii poti cere ciobanului...Cunosti cumva vreun admin al forumului vostru??(cel oficial al suporterilor)Multumesc

or fi ei oameni civilizati (ungurii ) dar ....


da, cunosc adminul ...