PDA

View Full Version : Etapa 28: Gloria Bistrita - Otelul Galati 0-0



Cristina
17th April 2011, 22:12
duminica,24.04.2011
ora:16.00;GSP TV
discutii inainte si dupa meci

delaoltenia
17th April 2011, 23:07
2 solist

Shinnok
17th April 2011, 23:58
egal

delaparis
18th April 2011, 00:59
Hai hai Otelul ... hai ca m-am plictisit sa tot astept da fiti campioni

Steel Jar
18th April 2011, 08:59
Nu avem ce cauta pe primul loc , daca nu castigam etapa asta.

Dregan
18th April 2011, 13:11
Gloria Bistrita este o echipa foarte puternica pe teren propriu... In tur am revenit de la 0-1 cu un om in minus, dar oricat de greu ar fi fost, acum va fi de doua ori mai greu. Am vazut meciuri ale Bistritei pe propriul teren in acest sezon... pierd foarte greu acasa. Iar noi clar nu mai suntem echipa din tur. Sincer nu cred ca vom invinge...

bada_otelul
18th April 2011, 13:20
E clar ca Vasluiul e singura echipa capabila sa ia titlul, ba chiar fara ajutorul lui "nea Adi". Noi jucam foarte bine acasa si execrabil in deplasare. Asta ce meci e? In deplasare? Pai eu as fi multumit sa nu luam bataie...sau sa nu luam iar bataie cu 1-0 :D

Steel Jar
18th April 2011, 15:04
Simt echipa foarte motivata si linista. Cred ca o sa facem un joc foarte bun la Bistrita.:ok:

stiintacv
18th April 2011, 20:03
egal..

Denis
18th April 2011, 20:45
Jucam pe terenul unei echipe pe care n-au reusit sa castige Timisoara, Rapid sau Steaua. Sincer, cu un egal as fi multumit dar daca mai speram la titlu trebuie sa facem tot posibilul ca sa castigam.

Mare atentie la Cavalli si Bajenaru.

Echo
18th April 2011, 20:51
Gloria Bistrița, CFR Cluj, Brănești și Astra sunt adversarele din deplasările noastre până la final. 4 deplasări (poate chiar 5 dacă e să ne luăm după team-managerul Daniel Stanciu) și 3 jocuri acasă.
Din păcate, contracandidatele la locul 1 au invers, câte 3 meciuri afară și 4 acasă.
Privind înapoi cu mânie la deplasările noastre din retur, pot spune că după meciul cu ardelenii lu’ tata Jean nu prea ar mai fi timp de reparat greșeli.
Misiune grea, dar nu imposibilă. Bistrița a fost destul de imprevizibilă pe teren propriu în retur (a câștigat spectaculos cu Rapid, dar a pierdut la fel de spectaculos cu U Cluj). Trebuie să jucăm ca-n primele 75 minute din meciul cu Dinamo și învingem fără emoții.
În plus, Marius Stan are ocazia să-și respecte promisiunea că vom fi lideri după Paști.

Leo
18th April 2011, 23:28
1 solist

resita
18th April 2011, 23:33
fara suparare o spun, solistul etapei

1, categoric

Redboy
19th April 2011, 10:15
Dupa cele trei 1-0 din deplasare (cu Tg. Mures, Brasov, Steaua), si mai ales dupa jocul foarte slab prestat in acele meciuri (am considerat o exceptie partida cu Urziceni...), avem acum nevoie de victorie ca de apa. Cum spunea si Steel Jar, nu avem ce cauta pe primul loc daca nu castigam aici. Eu cel putin, o sa las la o parte definitiv orice speranta pentru titlu daca ne incurcam cu Bistrita (...si nu o spun ca si cum am avea un meci usor).

aLLiin
19th April 2011, 10:25
Va fi un meci foarte greu...dar de data asta galatenii se vor impune.

Ferko
19th April 2011, 13:13
Obligatoriu 2.

Leo
19th April 2011, 14:04
Se aude ca vor castiga galatenii la masa verde. Ce noroc!

fl0o
19th April 2011, 14:07
Se aude ca vor castiga galatenii la masa verde. Ce noroc!:happy Ai visat urat azi-noapte... de unde cosmarul asta ?
Sa dea Domnu' !... sa ne mai odihnim si noi putin.

megastar
19th April 2011, 16:35
Se aude ca vor castiga galatenii la masa verde. Ce noroc!

Nu cred. Orice penalizare se va produce dupa meciul cu noi, ca altfel sare in aer Liga I.

Steel Jar
19th April 2011, 16:37
Ce ploua afara!:rolleyes:

fl0o
19th April 2011, 16:56
Ce ploua afara!:rolleyes:Nu ploua ma:rolleyes: Plange Timisoara :D

Leo
19th April 2011, 18:24
Padureanu asta e uns cu toate alifiile. Tocmai acum intervine problema datoriei? Au spus aseara la stiri, ciudat este ca nu vuieste inca netul.

six
19th April 2011, 18:48
1 solist :D

Steel Jar
19th April 2011, 19:18
Nu ploua ma:rolleyes: Plange Timisoara :D

Acum ninge cu fulgi ros-albi-albastrii.:yes:
Daca prognoza se adevereste, plec la pescuit de iepuri subacvatici.:rolleyes:

fl0o
19th April 2011, 19:22
Padureanu asta e uns cu toate alifiile. Tocmai acum intervine problema datoriei? Au spus aseara la stiri, ciudat este ca nu vuieste inca netul.Ce ma ? chiar sunt probleme la Gloria.. ? si nu vuieste netul...
asta sigur e alta conspiratie de-a lui Super Stan care isi sterge urmele banand ip-urile jurnalistilor ;)

Dregan
19th April 2011, 21:19
Da, Otelul o pune de o conspiratie si va castiga ultimele 7 meciuri cu 3-0 la "masa verde". Va ofticati?

Leo
19th April 2011, 21:36
Poate 6. jabba nu e de acord cu al saptelea.

Vandam
19th April 2011, 21:45
Cu Gloria e nea Jean care ne ajuta, cu Gaz Metan e nea Horoba care a ramas prieten cu nea Jean, cu CFR e Muresan care in tur a zis ca ar vrea ca Otelul sa castige campionatul, cu Universitatea Craiova nu se mai pune problema ca intervine Stan la Prodanca care intervine la Reghe :D, cu Victoria Branesti gasim noi cu cine sa blatuim oricum vor fi retrogradati pana joaca cu noi, cu FC Timisoara avem acolo pe Axente, Bourceanu eventual si Ghionea iar cu Astra se stie amicii nostri datorita lui Tibor...


:)):)) Deci 7 din 7 /OLE/

Leo
19th April 2011, 22:04
Cu datorii de 700.000 de euro pentru instalația de nocturnă și cu proprire pe autocare, Bistrița e pe cale să mai încaseze o lovitură. LPF a respins recursul clubului în cazul mijlocașului Dănuț Sabou, pe motiv de netimbrare, jucătorul insistînd să-și primească o restanță inițială de 20.000 de euro. "Există o sentință definitivă, Bistrița riscă neprogramarea", susțin sursele GSP.


Tocmai acum. Ciudata coincidenta.

fl0o
19th April 2011, 22:27
Poate 6. jabba nu e de acord cu al saptelea.jabba n-are nici o putere la liga... o zice cu gura lui... Otelul - Timisoara 3-0:yes:

Cu datorii de 700.000 de euro pentru instalația de nocturnă și cu proprire pe autocare, Bistrița e pe cale să mai încaseze o lovitură. LPF a respins recursul clubului în cazul mijlocașului Dănuț Sabou, pe motiv de netimbrare, jucătorul insistînd să-și primească o restanță inițială de 20.000 de euro. "Există o sentință definitivă, Bistrița riscă neprogramarea", susțin sursele GSP.


Tocmai acum. Ciudata coincidenta.Ce minte poti cere unui increzator in gsp ?... ziarul ala e facut pentru amuzament.
Si pentru a-l desconspira pe Stan

Steel Jar
19th April 2011, 23:34
Sau ma duc sa vanez arici polari... dupa cum ziceam :rolleyes:

Denis
20th April 2011, 02:51
1 solist :D

Si dupaia ai cazut din pat. :D

megastar
20th April 2011, 11:00
Tocmai acum. Ciudata coincidenta.

Si mai e si faza cu gaura de ozon.... numai coincidente.

fl0o
20th April 2011, 12:49
Hai ma timisoreanco... da un verdict clar odata. 0-3 sau 1 solist ?

Vandam
20th April 2011, 15:17
Se aude ca vor castiga galatenii la masa verde. Ce noroc!

Unde se aude ??? Sau auzi voci ?? :D

cip
20th April 2011, 15:41
Padureanu asta e uns cu toate alifiile. Tocmai acum intervine problema datoriei? Au spus aseara la stiri, ciudat este ca nu vuieste inca netul.
am inceput sa ne obisnuim cu mariusismele :D

fl0o
20th April 2011, 16:12
Se aude ca aproape de Timisoara autocarul lui targu mures va face pana.
Astfel iancu poate spune "suntem chit" :D

Vandam
20th April 2011, 16:33
am inceput sa ne obisnuim cu mariusismele :D

Ne-am saturat de Jabbalisme.

Fl0o se duce Jabba sa dea la pompa. :))

fl0o
20th April 2011, 17:46
Hai ma ca plateste umflatu datoria lu' ala de la Bistrita si se rezolva problema.
Castigam doar cu 1-0

Steel Jar
20th April 2011, 17:47
Baga jabba dosul la supapa, da un fas si gata ..umfla roata/:D

fl0o
20th April 2011, 17:56
Baga jabba dosul la supapa, da un fas si gata ..umfla roata/:DZici tu... eu zic ca fasul lui are tonajul mai mare decat autocarul. Si roata face poc.

Vandam
20th April 2011, 18:23
Prea multe atmosfere. :))

mach
20th April 2011, 19:15
Vreau sa castige Otelul sa fie mai frumoasa bataia pe potul de 15 bastoane.

Steel Jar
20th April 2011, 19:17
Are autocontrol pufosul.:D
Saa vina primul titlu in Moldova./hello

cip
20th April 2011, 19:40
Ne-am saturat de Jabbalisme.

Fl0o se duce Jabba sa dea la pompa. :))
cam pueril sa imiti si sa raspunzi cu aceeasi chestie...ba tu,ba tu ca la gradi...:happy

si eu cred ca mere titlul in Moldova,dar nu unde ati vrea voi ;)
privind partea plina a paharului,bine ca ajunge in "provincie",totusi nu pot sa nu observ ca ne miticizam si noi cu astfel de tertipuri de culise,arbitraje vai si-amar si castigat la masa verde...:mad:

Vandam
20th April 2011, 19:46
Cip ai vrut sa pari interesant, dar ai esuat (fara sens preiorativ) lamentabil. :) Pai daca ne-ai acuzat de Stanilisme, nu am facut altceva decat sa-ti raspund la fel. :D
Legat de titlu, prefer sa-l castige Vaslui decat sa vad porc vesel. :D

cip
20th April 2011, 20:12
Cip ai vrut sa pari interesant, dar ai esuat (fara sens preiorativ) lamentabil. :) Pai daca ne-ai acuzat de Stanilisme, nu am facut altceva decat sa-ti raspund la fel. :D
Legat de titlu, prefer sa-l castige Vaslui decat sa vad porc vesel. :D
a naibii situatie,daca si voi vreti sa castige Vasluiul...:o:
si nu-mai veni bre cu "preiorative" de-astea...:happy

Vandam
20th April 2011, 22:07
Cip vezi cum nu esti atent la "vorbe" ???? In traducere: daca e sa aleg intre FC Vaslui sau FC Timisoara, in ceea ce priveste castigarea titlului de campioana, aleg fara sa ma gandesc prea mult FC Vaslui..

cip
21st April 2011, 11:23
Cip vezi cum nu esti atent la "vorbe" ???? In traducere: daca e sa aleg intre FC Vaslui sau FC Timisoara, in ceea ce priveste castigarea titlului de campioana, aleg fara sa ma gandesc prea mult FC Vaslui..
sa fii sanatos,mie mi-e indiferent cine castiga,daca nu suntem noi aia...ca rade mariusica precum maimuta la banana sau vasilica precum agricultorul la stiulete,egal...:D
amu bag-o si tu pe aia cu elefantul care rade la vitrina cu portelanuri...:))

Vandam
21st April 2011, 11:28
Elefantul ala de giulestean ii spun eu :)).

Steel Jar
21st April 2011, 11:31
A.k.a gelatina incaltata.:D
Uite inca un scenariu pentru titlu....
Daca ar fi sa aleg campioana dintre Poli si sdr,asta in conditiile in care nu putem noi, as alege Timisoara fara ezitare ( cu toata raca dintre conducatori, transmisa si unor fani).:ok:
Cand a luat Cfr titlul, cu toate ca nu suport ungurii, le-am tinut pumnii . Au fost deschizatori de drumuri pentru echipele din provincie. Am trecut de faza "sa castige X daca nu putem noi, ca pe Y nu-i suport" etc. Sa castige cine o fi, dar sa merite titlul...mai ales pe finalul asta de campionat.
Ps: Sper ca primele 4 locuri sa fie ocupate de echipele din provincie , la sfarsitul campionatului.:ok:

Vandam
21st April 2011, 11:33
Subscriu la ce-a zis Steel Jar. ;)

Steel Jar
21st April 2011, 11:50
Daca nu luam campionatul , as fi dezamagit ca ratam o sansa unica sa jucam direct in grupele CL, dar nu ar fi o tragedie.
As fi cu adevarat suparat daca nu ne-am califica nici macar in Europa League, atunci as fi cat de suparat poate fi un suporter de fotbal.
Deocamdata avem prima sansa la titlu si pana la proba contrarie cred ca o sa reusim.:ok:
Totul depinde numai si numai de noi acum.Nu pierdem nimic pana la sfarsit suntem campioni.
Ratam campionatul, ne putem invinovati doar pe noi.:ok:

Tim
21st April 2011, 12:55
Mah galatenilor,dar pe voi nu va loveste niciun arbitraj?dar grav,decisiv nu asa.........:drak:

Vandam
21st April 2011, 12:59
Ca pe voi parca v-au lovit grav.. decisiv... :))

fl0o
21st April 2011, 13:20
Daca ar fi sa aleg intre Vaslui si Timisoara... nu pot sa aleg echipa lu' porumboiu... iancu macar nu ne-a furat nimic, vorbeste ca prostu si atat.
Da' poate n-om fi nevoiti sa alegem :D

pe garduri
21st April 2011, 14:49
Daca nu luam campionatul , as fi dezamagit ca ratam o sansa unica sa jucam direct in grupele CL


Pai atunci hai sa castige Politehnica campionatul si Otelul sa joace direct in grupele CL si multumim pe toata lumea. Pentru mine nu are nici o importanta Liga Campionilor atata timp cat Poli este campioana.

fl0o
21st April 2011, 15:08
Vrei sa spun ce conteaza pentru poli... ? nu conteaza nici campionatul, nu conteaza nici grupele CL.
Ghici ce... BANII !

Vandam
21st April 2011, 15:14
Parerea mea e ca pentru suporteri conteaza TITLUL, iar pentru conducatori indiferent de nume conteaza doar BANII.

pe garduri
21st April 2011, 18:01
Vrei sa spun ce conteaza pentru poli... ? nu conteaza nici campionatul, nu conteaza nici grupele CL.
Ghici ce... BANII !

Poli nu e Iancu cum nici Otelul nu cred ca e Stan! Si e normal ca pe Iancu si Stan sa-i intereseze banii dar pe suporterii adevarti ii intereseaza altceva.

six
21st April 2011, 18:15
vampirii au fost cooperanti....deci victorie Bistritza :P

Echo
21st April 2011, 21:43
Iar avem de-a face cu jucători adverși „menajați”.
Pare ciudat, dar eu cred că e un lucru care ne motivează. Așa a fost și cu Urziceniul, iar obiceiul bizar de a fi „odihniți” jucători de bază înainte de meciurile cu Oțelul nu se va încheia aici. Cu mențiunea că bistrițenii au avut „fair-playul” de a renunța la o posibilă calificare în faza finala a cupei pentru a ne învinge pe noi.
Chiar dacă vrabia mălai visează, mi-aș dori să avem vreo 3 victorii la rând începând de duminică, și dup-aia să ne „menajăm” și noi... de exemplu la meciul cu craiovenii. Mai ales dac-ar avea oltenii la vremea aia 1-2 puncte în fața sau în spatele Bistriței.
Nu de alta, dar va urma dup-aia un meci foarte important pentru locul 1, cu Timișoara.

Rossi
23rd April 2011, 11:46
Daca Otelul nu bate la Bistrita ... isi poate lua adio de la titlu ...
Eu sper sa bata ... Vasluiul sau Otelul trebuie sa castige campionatul

delaoltenia
23rd April 2011, 11:49
Bistrita repeta blatul cu dinamo din cupa,tot cu rezervele? :D

fl0o
23rd April 2011, 12:29
nu nu... bistrita a jucat asa cu dinamo ca sa se menajeze pentru noi ;)

six
23rd April 2011, 14:56
am incredere in Bistritza :D

fl0o
23rd April 2011, 15:41
am incredere in Bistritza :D
speranta != incredere

Denis
23rd April 2011, 17:11
am incredere in Bistritza :D

Ati simtit-o pe propria piele, asa-i? :D

Daca n-ati batut voi la B-tza nu inseamna ca nu putem bate noi. Oricum si cu un egal as fi multumit.

FORZA OTELUL!!! /hello

Lordul
23rd April 2011, 19:08
Hai Otelul !

Vasluiul a pierdut la Cluj 0-1 !

Timisoara s-a incurcat din nou acasa 0-0 cu TG Mures

Daca Otelul bate se desprinde in fata !!!!!!!!!!

BBB
23rd April 2011, 19:10
Daca Otelul bate se desprinde in fata !!!!!!!!!!

Parca vad ca si aici e 1x. Suspansul in campionatul asta va dura pana pe final se pare

Razvan T.
23rd April 2011, 19:14
Parca vad ca si aici e 1x. Suspansul in campionatul asta va dura pana pe final se pare

Stai linistit ca au lucrat impreuna Marius Stan si Jenică de la Bistrita. Asta o sa fie un "meci" de zile mari. ;)

jonsnow
23rd April 2011, 19:23
as vrea 2 dar din pacate nu vad decat un X aici :(

Hingherul
23rd April 2011, 19:24
1 e periculos, x sau 2 e perfect

fl0o
23rd April 2011, 19:47
pfff... daca pierdem poate deveni o lupta in 4:mda:

Lordul
23rd April 2011, 19:48
nu pierdeti !

cine ar fi a 4 a ? Dinamo sau Steaua ?

Hingherul
23rd April 2011, 19:48
ca doar nu voi

delaparis
23rd April 2011, 19:57
Victorie Otelul ... asa ca aperitiv :D

codrind
23rd April 2011, 20:34
Am votat 2 ... :evil:

Lordul
23rd April 2011, 21:17
Victorie Otelul ... asa ca aperitiv :D

asa sa fie !

liverpool-kid
23rd April 2011, 22:33
amin! zise parintele

Denis
24th April 2011, 15:42
HRISTOS A INVIAT!!!


Echipe probabile:

Gloria Bistrita: 4-2-3-1

Albut - Achim, Szukala, Corallo, Cafasso - Anton, Marginean - Keita, Bajenaru, Ilie Iordache - Cavalli
Rezerve: Irimia, Nastase, Velcovic, Nalati, Saceanu, Mandea, Balba


Otelul Galati: 4-2-3-1

Grahovac - Rapa, Perendija, Sg. Costin, Salageanu - Neagu, Giurgiu - Antal, Viglianti, S. Ilie - Pena
Rezerve: Branet, Cojoc, Sarghi, Iorga, Ibeh, Bus, Punosevac

keluba
24th April 2011, 15:57
adevarat, a inviat!

hai otelu!

Denis
24th April 2011, 16:54
0-0 la pauza.

HAI CU GOLUL, FORZA OTELUL!!!!!!!!!!!!!!!!

Redboy
24th April 2011, 17:06
Off Off... Ce bine ar fi sa nu ne multumim doar cu un punct...

Denis
24th April 2011, 17:18
Niste campioni adevarati nu s-ar multumi cu un egal din acest meci. Avem potential dar inca nu il atingem.

Ar insemna ca Barca sa se multumeasca cu un egal intr-un meci cu o echipa care se bate la retrogradare precum Racing sau Osasuna.

Denis
24th April 2011, 17:23
Intra Iorga. Crestem in viteza dupa ultima modificare. Contraatacurile vor fi cu atat mai periculoase, dar sper sa si speculam.

FORZA OTELUL!!!!!!!!!!!

resita
24th April 2011, 17:23
Niste campioni adevarati nu s-ar multumi cu un egal din acest meci. Avem potential dar inca nu il atingem.

Ar insemna ca Barca sa se multumeasca cu un egal intr-un meci cu o echipa care se bate la retrogradare precum Racing sau Osasuna.

:lol::lol::lol:

la aceaste remarc nu pot decat sa spun, lullllllllllllllllllllllll

ps. sa spuneti multumesc daca scoateti un pct. la bistrita

Denis
24th April 2011, 17:27
Ce inseamna lul? Ai baut ceva resita? :D

E aceeasi teorie dar cu proportii diferite, evident. Barca e o campioana adevarata (echipa care castiga multe trofee si domina an de an), iar Romania duce lipsa unei asemenea echipe.

Hingherul
24th April 2011, 17:43
Otelul poate face ca etapa asta sa fie una perfecta daca termina la egalitate. acum mai ramane sa vedem si ce fac gloabele alea de Steaua si dinamo maine.
parca vad ca isi bat joc de etapa asta cu un egal.

Redboy
24th April 2011, 17:50
Am inchis televizorul prin minutul 80... Sper sa terminam pe locul 6. Daca nu putem profita de pe urma unei astfel de ocazii, atunci cand?

Vandam
24th April 2011, 17:55
:lol::lol::lol:

la aceaste remarc nu pot decat sa spun, lullllllllllllllllllllllll

ps. sa spuneti multumesc daca scoateti un pct. la bistrita


Eu as zice ca toate echipele zic merci daca scot punct fie la Bistrita fie la Vaslui, indiferent de nume.


Am inchis televizorul prin minutul 80... Sper sa terminam pe locul 6. Daca nu putem profita de pe urma unei astfel de ocazii, atunci cand?


Ce mai suporter... Ai vazut macar cat am ratat ??? Sau te-ai uitat din 2 in 2 ???

Hingherul
24th April 2011, 17:56
otelari, faceti print screen-uri cu clasamentul. etapa asta e ultima cand mai vedeti Otelul pe primul loc!!!

Donadone
24th April 2011, 17:57
un meci de divizia b.Otelul=neputinta,gloria=frica

Denis
24th April 2011, 17:58
Inca suntem in fata Timisoarei, dar punctul asta este extrem de mic. Sansa se va juca in meciul direct si nu in meciul asta. Abea atunci vom vedea, un penultima etapa. Pana atunci sa ne vedem de jocul nostru la limita.

Vandam
24th April 2011, 17:58
un meci de divizia b.Otelul=neputinta,gloria=frica

Daca marcam macar un gol din fazele ratate, era de shampion lig ???

Donadone
24th April 2011, 18:01
Vandam am fost obiectiv cand am facut afirmatia cu toate ca ma doare

SwedishMafia
24th April 2011, 18:02
campionat mediocru.la ce medie de puncte se realizeaza, o sa fie campioana cu cele mai putine puncte acumulate.
dupa rezultatul de la bistrita,se umfla orezul in cioban.

Trim0b
24th April 2011, 18:03
eram sigur ca se termina egal :ok:

Denis
24th April 2011, 18:04
Cred ca daca am fi jucat inaintea Timisoarei am fi batut pe Gloria. Nu au fost destul de motivati. Calitati avem, le-am aratat de atatea ori, dar nu le punem in folosinta daca nu suntem motivati la maxim. Etapa viitoare avem un meci mult mai greu ca acesta, si va trebui sa dam totul pe teren pentru a spera la 3 puncte.

resita
24th April 2011, 18:05
Cred ca daca am fi jucat inaintea Timisoarei am fi batut pe Gloria. Nu au fost destul de motivati. Calitati avem, le-am aratat de atatea ori, dar nu le punem in folosinta daca nu suntem motivati la maxim. Etapa viitoare avem un meci mult mai greu ca acesta, si va trebui sa dam totul pe teren pentru a spera la 3 puncte.

Denis, tu chiar nu intelegi ca la Bistrita nu bate decat cine vrea tata Jean? :drak:

SwedishMafia
24th April 2011, 18:06
Cred ca daca am fi jucat inaintea Timisoarei am fi batut pe Gloria. Nu au fost destul de motivati. Calitati avem, le-am aratat de atatea ori, dar nu le punem in folosinta daca nu suntem motivati la maxim. Etapa viitoare avem un meci mult mai greu ca acesta, si va trebui sa dam totul pe teren pentru a spera la 3 puncte.
atunci aveti jucatori penibili.daca nu ai motivatie nici cand te lupti pentru campionat, atunci cand sa ai motivatie?

Vandam
24th April 2011, 18:09
Denis, tu chiar nu intelegi ca la Bistrita nu bate decat cine vrea tata Jean? :drak:

E vorba cumva de un meci de cupa ???

YoYoyOi
24th April 2011, 18:10
Ce mai suporter... Ai vazut macar cat am ratat ??? Sau te-ai uitat din 2 in 2 ???

Ce ati ratat? Cat ati ratat?

Cristy RVD
24th April 2011, 18:13
Ciudat, eu am vazut repriza a 2-a si i-am vazut de vreo 2 ori in jumatatea adversa :confused:

eventHorizon
24th April 2011, 18:15
Cred ca daca am fi jucat inaintea Timisoarei am fi batut pe Gloria. Nu au fost destul de motivati. Calitati avem, le-am aratat de atatea ori, dar nu le punem in folosinta daca nu suntem motivati la maxim. Etapa viitoare avem un meci mult mai greu ca acesta, si va trebui sa dam totul pe teren pentru a spera la 3 puncte.

Aveti o ceapa degerata, aia aveti. Sa fim seriosi, de nu era Dorinel va bateati la retrogradare cu Bistrita la ce jucatori aveti. Ati avut si aveti inca un mare avantaj in organizarea jocului si in capacitatea mare de efort a jucatorilor si asta mai ales pe teren propriu. Pentru a castiga si afara va mai trebuie si valoare, fiindca acum nu mai merge ca in tur, cand ii surprindeati pe toti pe contraatac si ii surclasati la determinare. No, acum sa ziceti mersi de scoateti si punct in deplasare, caci deja v-au ghicit multi tactica.
Fara rautate o zic, chiar vreau sa ia Otelul campionatul :P

STEELMAN
24th April 2011, 18:18
Ce ati ratat? Cat ati ratat?

UMFLATOOOOO!!!!!!!Ce dor imi era de tine!!!!! Mai ocupi doua scaune de pc?????

Rossi
24th April 2011, 18:26
O singura victorie pt Otelul in ultimele 6 etape ... cu Urziceni
6 puncte castigate din 18 posibile ...

Etapa 28 Bistrita 0-0 Otelul
Etapa 27 Otelul 3-3 Dinamo
Etapa 26 Steaua 1-0 Otelul
Etapa 25 Urziceni 0-3 Otelul
Etapa 24 Otelul 0-0 Vaslui
Etapa 23 Brasov 1-0 Otelul

BBB
24th April 2011, 18:28
UMFLATOOOOO!!!!!!!Ce dor imi era de tine!!!!! Mai ocupi doua scaune de pc?????

Are foarte mare relevanta ce intrebi tu cu discutia de aici :))

El Pistolero
24th April 2011, 18:36
Ce campionat de kkt.:lol:

YoYoyOi
24th April 2011, 18:37
Ce mare *******... da-te-n kkt cretinule. N-ai argumente si nu te tine o discutie civilizata pe tema asta? Mai bine da logout decat sa te faci de rusine p'aci.

Denis
24th April 2011, 18:38
Aveti o ceapa degerata, aia aveti. Sa fim seriosi, de nu era Dorinel va bateati la retrogradare cu Bistrita la ce jucatori aveti. Ati avut si aveti inca un mare avantaj in organizarea jocului si in capacitatea mare de efort a jucatorilor si asta mai ales pe teren propriu. Pentru a castiga si afara va mai trebuie si valoare, fiindca acum nu mai merge ca in tur, cand ii surprindeati pe toti pe contraatac si ii surclasati la determinare. No, acum sa ziceti mersi de scoateti si punct in deplasare, caci deja v-au ghicit multi tactica.
Fara rautate o zic, chiar vreau sa ia Otelul campionatul :P

Ce-ai spus tu mai sus denota ca nu stii prea mult fotbal. Daca juca Dorinel pe teren mai ziceam ca ai dreptate, dar lotul de 23 a adus performanta de pana in aceasta etapa. Avem in teren 11 Dorinei care alearga si joaca fotbal, dar care nu mereu au si sansa in fata portii, sau care se mai pierd cu firea. Ca alti antrenori nu stiu ce-i aia fotbal, si ar fi jucat cum nu trebuie asta e partea a doua. Prefer un lot fara vedete si sa obtinem rezultate, decat sa avem vedete precum Bicfalvi care nu e constant, Tanase care e la pamant cu disciplina, sau Radut care e umflat de presa.

BBB
24th April 2011, 18:38
Ce campionat de kkt.:lol:

Is curios cate echipe raman in Liga I prin sezonul 2015-2016 cand ne obliga UEFA sa avem la stadioane incalzire la gazon, nocturna performanta de nush cati lucsi, procent ridicat de acoperire a locurilor pe stadion etc :))

Denis
24th April 2011, 18:44
Is curios cate echipe raman in Liga I prin sezonul 2015-2016 cand ne obliga UEFA sa avem la stadioane incalzire la gazon, nocturna performanta de nush cati lucsi, procent ridicat de acoperire a locurilor pe stadion etc :))

Unele ar juca in B din cauza noilor reguli, iar altele din cauza performantei.

eventHorizon
24th April 2011, 18:48
Ce-ai spus tu mai sus denota ca nu stii prea mult fotbal. Daca juca Dorinel pe teren mai ziceam ca ai dreptate, dar lotul de 23 a adus performanta de pana in aceasta etapa. Avem in teren 11 Dorinei care alearga si joaca fotbal, dar care nu mereu au si sansa in fata portii, sau care se mai pierd cu firea. Ca alti antrenori nu stiu ce-i aia fotbal, si ar fi jucat cum nu trebuie asta e partea a doua. Prefer un lot fara vedete si sa obtinem rezultate, decat sa avem vedete precum Bicfalvi care nu e constant, Tanase care e la pamant cu disciplina, sau Radut care e umflat de presa.

:cry:
Ce logica de copil de gradi ai... Cand vei scrie si ceva pt adulti... mai vorbim.

Denis
24th April 2011, 19:01
Mai vorbim cand vii cu argumente defapt. Oricum, nu prea avem despre ce discuta. Otelul isi pastreaza pozitia de lider, bla, bla, bla....:ok:

Vandam
24th April 2011, 19:02
:cry:
Ce logica de copil de gradi ai... Cand vei scrie si ceva pt adulti... mai vorbim.

Cat profesionalism vezi tu de exemplu la purtatorul de echipament cu numele Tanase, care cade prin baie ???

Denis
24th April 2011, 19:05
Ii ceri prea mult.

eventHorizon
24th April 2011, 19:11
Cat profesionalism vezi tu de exemplu la purtatorul de echipament cu numele Tanase, care cade prin baie ???

De Tanase era vorba in discutia cu jocul Otelului? De vreun jucator anume? Nu cred...
Si asa strici dispozitia oamenilor de Paste scriind de taranu ala prost pe aici :P

Denis
24th April 2011, 19:19
Omule, eu ce incercam sa zic e ca nu conteaza cine joaca la Otelul atata timp cat el respecta culorile. Jucatorii sunt trecatori...lafel si antrenorii.....numai suporterii si rezultatele raman. Deci nu conteaza cat de renumiti sunt jucatorii, cat de bine sunt platiti sau cat de des apar prin ziarele de sport ci jocul de echipa, si bucuria fanilor. Peste zeci de ani nu vei auzi: "In 2011 Gabi Paraschiv a ajuns in Champions League" ci ca in 2011 Otelul a scris istorie castigand Campionatul si s-a calificat pentru prima oara in grupele Champions League.... (DOAMNE AJUTA) :D

eventHorizon
24th April 2011, 19:27
Denis, nu te contrazic la ce ai zis mai sus, doar ca fotbalul este jucat totusi de jucatori, nu de renume sau de emblema! Voi aveti o echipa bine asezata in teren, jucatorii stiu cum sa stea in sistemul tactic gasit de Dorinel, dar pentru a obtine victorii si joc mai bun, mai ofensiv, ITI TREBUIE JUCATORI de valoare, jucatori care stiu sa scoata adversarii din joc, jucatori care stiu sa dea o pasa decisiva etc. Intelegi acum de ce am spus ca nu mai merge sa luati puncte in deplasare doar prin organizarea jocului? Rezultatele si jocul din retur confirma spusele mele (vorba vine ale mele, asta au vazut si altii, asta se vede cu ochiul liber).
Am incheiat aici! :)

Denis
24th April 2011, 19:42
Probabil m-ai inteles gresit. Nici eu n-am zis ca suntem cea mai buna echipa din campionat. Din punctul meu de vedere, si nu numai, Timisoara si Vaslui sunt 2 echipe mult mai bune decat Otelul. Si la jocul care care-l facem si mentalitatea asta "ne bucuram cu un punct daca ramanem pe locul 1" (care ma irita enorm) nu descrie tocmai o campioana adevarata. Avem aparare, stim sa jucam la scorul de 1-0, dar inscriem cu greu. Stim sa construim, sa jucam matza cu adversarul, sa dam pase bune, dar in fata golului dam pe langa poarta, sau cu stangu-n dreptu.

STEELMAN
24th April 2011, 19:45
Esti mai grasa decat o scroafa in calduri:))

Poli Timisoara
24th April 2011, 20:16
Probabil m-ai inteles gresit. Nici eu n-am zis ca suntem cea mai buna echipa din campionat. Din punctul meu de vedere, si nu numai, Timisoara si Vaslui sunt 2 echipe mult mai bune decat Otelul...

...nu este adevarat,toate cele 3 echipe sunt de valoare EGALA,putin peste echipele din bucuresti...daca ne ajung mitici,care au fost la 10-12p in spatele nostru,atunci suntem penibili ! Oricum avem un campionat tot mai mediocru...

Bafta celui mai cu "bulan" !

haribo
24th April 2011, 20:44
A scazut mult fotbalul jucat de echipe si datorita oboselii. Nu-i normal sa joci sambata - miercuri - sambata - miercuri - sambata apoi sambata si iar miercuri!! Fotbalul in Ro se impute de la cap. LPF/FRF n-au nici o idee despre ceea ce fac.

SwedishMafia
24th April 2011, 20:46
A scazut mult fotbalul jucat de echipe si datorita oboselii. Nu-i normal sa joci sambata - miercuri - sambata - miercuri - sambata apoi sambata si iar miercuri!! Fotbalul in Ro se impute de la cap.
la cati bani castiga,macar atata,ca la ce fotbal arata,ar trebui sa castige 500 euro/luna.

Leo
24th April 2011, 20:46
De ce nu este normal? De ce in alte campionate se poate si la noi nu? Este lipsa de profesionalism.

codrind
24th April 2011, 22:44
DUPA rezultatele din etapa asta un lucru e sigur:

NICI O ECHIPA NU VREA SA CASTIGE CAMPIONATUL !!

:o: :o: :o:

resita
24th April 2011, 22:46
DUPA rezultatele din etapa asta un lucru e sigur:

NICI O ECHIPA NU VREA SA CASTIGE CAMPIONATUL !!

:o: :o: :o:

daca maine Steaua bate pe Dinamo ea il va castiga :)):))

jonsnow
24th April 2011, 23:17
daca maine Steaua bate pe Dinamo ea il va castiga :)):))

ptiu ptiu ptiu taci :drak:, asemenea chestiuni aduc ghinion :D

haribo
25th April 2011, 04:01
De ce nu este normal? De ce in alte campionate se poate si la noi nu? Este lipsa de profesionalism.Sunt multe diferente majore intre campionatul nostru si cele de care vorbesti tu, nu te poti compara cu ele. Una f importanta este lotul de jucatori, la noi sunt 10-12 hai sa-i zicem buni in rest este umplutura si asta se vede cand lipsesc cativa titulari. In campionatele alea de care vorbesti tu echipele au loturi de valoare si numeric iar jucatorii se rotesc fara probleme pentru echipa. La noi se vede clar diferenta, calitatea sufera f mult iar asta se vede destul de bine la toate echipele de la noi nu numai la una-doua. Sa crezi ca poti mentine ritmul de sambata-miercuri-sambata cu 11 jucatori este o naivitate ca sa nu mai zic ca jucatorii mai iau cartonase, se accidenteaza, etc.