PDA

View Full Version : Concurs ...discutii , Propuneri,comentarii..."



EDMOND_
1st March 2005, 20:42
Aici vor avea loc discutii pe marginea concursului lansat pentru suporterii Universitatii!

PS. Este posibil sa avem si niste inscrieri "in afara concursului" sa putem pune si noi, eu si maximus , variantele noastre....

EDMOND_
1st March 2005, 21:15
Este posibil sa avem si niste inscrieri "in afara concursului" sa putem pune si noi, eu si maximus , variantele noastre.... :)

777
2nd March 2005, 00:12
pana cand se pot face inscrieri?

EDMOND_
2nd March 2005, 01:18
777 , inscrieri se pot face pana in data de 10 martie la ora 24.00....nu te bucura, ca nu vei ramane singurul participant... :) deoarece ai fost primul poti sa iti alegi un numar de concurs...care sa fie al unuia din fotbalistii Universitatii... ma distrez de pe acum gandindu-ma ca daca se vor inscrie prea multi cineva va purta numarul lui Vigariu....noroc ca Borbely a plecat.

In cazul tau singura problema ar fi ca ai postat primul mesaj aici , pe sectiunea Craiovei abia ieri si nu te cunoastem...si nu am vrea ca mingea sa ajunga in mainile unui suporter al altei echipe.... insa daca ce scrie in profilul tau este "pe bune" nu cred ca vor fi probleme. Alege un numar de concurs conform regulamentului si asteapta un mesaj de la noi, pe care il vei primi in cel mult 24 de ore.

bogho
2nd March 2005, 12:01
eu zic sa trimiti de acum mingea aia pe adresa mea, fiindca sigur o sa castig.

EDMOND_
2nd March 2005, 12:15
bogho....lasa vrajeala... asteapta sa iti vezi adversarii.... :drak:
Sunt jucatori tari care acum stau si fac tot felul de scheme pe calculator..legat de bioritmul jucatorilor si meciurile la care fiecare este in forma maxima.... altii au sunat deja pe Badea si s-au consultat cu el despre unsprezecele standard..... asa ca, ai grija cum te pregatesti...
Ok..cine vrea poate sa isi stabileasca jucatorul care va fi capitanul echipei pana pe 10 la ora 24.00 cand se incheie perioada in care puteti comunica loturile!!

Vietnam
2nd March 2005, 16:56
Bogho tu poate primesti doar poza cu autografele de pe mingea MEA! :D

EDMOND_
2nd March 2005, 18:14
vietnam, cum am mai spus o sa aveti voie sa schimbati capitanul in momentul in care puneti lotul de jucatori... capitanul va puncta dublu? esti sigur ca Schumacher va fi titular? Ca Lutu a jucat bine in ultima vreme..

bogho
2nd March 2005, 19:08
putem avea mai multe loturi inscrise? :yeah:

EDMOND_
2nd March 2005, 19:12
Bogho, crezi ca esti la divizia fantastica? .... :)
Unul singur, unul si bun....asa ca fa bine si alege-ti bine jucatorii.

Leo_
2nd March 2005, 20:55
Ia uite vericule....nici nu ma dezmeticii bine si lumea incepu sa-si puna capitanii de echipa si jucatorii preferati...o sa fie un concurs tare de tot...dar totusi, spre dezamagirea lui Vietnam si a lui Bogho, mingea va ajunge in vitrina mea cu trofee...sorry baieti...am sa va trimit o minge de volei eventual...lui Bogho ii trimit sigur o minge de tenis ca stiu ca e pasionat de sportul alb :D

EDMOND_
2nd March 2005, 20:55
777 , trebuie sa iti alegi alt numar de concurs..a apucat leo sa il ia cu foarte putin inainte de a posta tu mesajul!

Leo_
2nd March 2005, 21:03
Daca o sa dea atatea beri cate victorii o sa aiba Craiova in retur, sunt dispus sa cedez numarul de concurs, desi e nr meu norocos...vazui ca are si nr 7 ca avatar...sa vedem ce ofera baiatu'.... :D

EDMOND_
2nd March 2005, 21:12
leo, ai putea face un efort...ati ales numarul practic in acelasi timp..diferenta a fost doar de cateva zeci de secunde..tinand cont ca a fost primul care s-a inscris (ieri) si ca in momentul inscrierii lui nu era obligatoriu acest numar de concurs... incearca si schimba tu numarul si dau eu berea....macar sa castigam noi tot ce se va juca in retur..asta sa fie pierderea mea... :ok:

Leo_
2nd March 2005, 21:17
Ne-ne-ne...nu merge asa...dai atatea beri cate victorii o sa aiba Craiova in returul asta... :)

777
2nd March 2005, 21:32
a fost fair-play! merci leo! o sa te tzin minte! itzi trimit o poza cu mingea pe care o sa o castig!

Leo_
2nd March 2005, 21:39
Lasa vrajeala cu mingea...ce zici de berile alea...te tine buzunarul? :D

ultrA$e_2o
2nd March 2005, 21:40
a fost fair-play! merci leo! o sa te tzin minte! itzi trimit o poza cu mingea pe care o sa o castig!
:happy Important e sa participi nu sa castigi :ok:

777
2nd March 2005, 21:42
leo! nu te arunca asha! poate nu o sa bei nici-una!:p
insa sunt sigur ca o sa ne intalnim cu naveta!(-cateva sticle, sau o naveta mai mica, ca mai sunt doar 17-18 meciuri)
merci inca o data

Leo_
2nd March 2005, 21:54
Sa traiesti...bine!!
Ramane atunci sa bem o naveta la Bucuresti dupa finala cupei... :yeah:

EDMOND_
3rd March 2005, 09:45
In acest moment concursul nostru pentru suporterii Universitatii are deja unsprezece jucatori , deci o echipa intreaga. Insa urmeaza sa vina si alti jucatori importanti , sunt convins ca va fi o lupta aspra pentru un loc de titular :D . Pana in prezent au fost date deja tricourile cu urmatoarele numere de joc: 1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 19, 20 .

Au aparut si primele oferte de sponsorizare !!!! :D Pana la inceputul concursului vom accepta o parte dintre ele si vom anunta premiile puse in joc , care, in aceasta situatie vor fi mai multe!

De asemenea, in aceasta situatie, a sporirii numarului de premii, vom analiza posibilitatea modificarii regulamentului, pentru a da posibilitatea si altor suporteri olteni de a se inscrie in concurs. Forma definitiva a regulamentului o vom publica cel tarziu vineri!

PS. Leo , daca echipa castiga cupa Romaniei , cred ca este obligatia fiecarui suporter inscris in concurs sa dea cate o lada de bere, la petrecerea suporterilor de sfarsit de an!! :drak:

Vietnam
3rd March 2005, 11:49
...dar totusi, spre dezamagirea lui Vietnam si a lui Bogho, mingea va ajunge in vitrina mea cu trofee...sorry baieti...

:D Si noua ne pare rau de vitrina , pentru ca mingea poate sa ajunga acolo doar daca o sutez eu in vitrina ta! :D Dar ideea ta cu mingea de tenis este buna ... sa aiba si Bogho cu ce sa se joace!!! :rolleyes:

Idee: cel care cistiga mingea da o bere celorlalti participanti la concurs! :P

EDMOND_
3rd March 2005, 12:15
Vietnam, ideea aia este asa, sa te alegi macar cu o bere... :drak:
Tu, oricum, daca vei castiga ,va trebui sa donezi premiul sau sa il cedezi altor participanti... sub nici o forma nu te lasa nevasta cu mingea aia in casa.
Asa ca, ramai doar cu onoarea ca ai castigat.... :)

bogho
3rd March 2005, 12:15
Idee: cel care cistiga mingea da o bere celorlalti participanti la concurs!
pai in situatia asta tre' sa strang inca de pe acum bani ca sunt cam multi concurenti si la cata bere trebuie.

six
3rd March 2005, 16:36
nu inteleg ce este cu nr de concurs?

EDMOND_
3rd March 2005, 16:54
va fi numarul tau de concurs...si trebuie sa apartina unuia din jucatorii craioveni

six
3rd March 2005, 17:06
pai si trebuie sa fie titular acel jucator ... sau e doar asa de forma....
ps:ce se intampla dc in concurs se inscriu mai multi decat are lotul universitatii?:)

EDMOND_
3rd March 2005, 17:13
numarul de concurs nu puncteaza...este doar asa de forma, pentru impresia artistica..si sa complicam putin concursul..cu ocazia asta vor invata toti ce numar au jucatorii craioveni pe tricou... :drak: .Numarul 21 pe care l-ai ales tu apartine atacantului brazilian Edu Magri!!

EDMOND_
4th March 2005, 00:09
@jardel ... numarul 29 pe care l-ai ales nu corespunde nici unui jucator oltean..nr..28 este cel mai mare si este a lui Gavalovski..atacantul sarb abia venit... in primul mesaj,acolo unde este regulamentul exista si numerele jucatorilor craioveni...alege un altul, care inca nu este luat..

PS..Ati scapat de numarul lui Vigariu..l-a luat luxen :D

virus alb-albas
5th March 2005, 02:36
era bine ca un premiu sa fie un tricou al Stiintei, personalizat cu numele castigatorului (adica al meu) :evil:
chiar asa: propun nu unul, ci 3 premii (Edmond, tu tb.sa gasesti sponsorii :) )
1. minge cu semnaturile jucatorilor
2. tricou personalizat
3. mai ziceti si voi

777
5th March 2005, 11:22
am shi eu o nelamurire.... intrebarea asta a mai fost pusa de cineva, intr-o alta forma!!! numarul concurentzilor la acest joc, este limitat de numarul jucatorilor lu craiova? nu mi s-ar parea corect... poate e o scapare a regulamentului, care sigur o sa fie remediata :D[/B]

EDMOND_
5th March 2005, 11:31
Nu este limitat, dar nu cred ca vor fi mai multi concurenti decat numarul jucatorilor din lot..... deocamdata pastrati-va numerele actuale , dar nu trebuie sa uiti ca unul din scopurile concursului este po****rizarea jucatorilor Universitatii..Regulamentul va fi finalizat astazi,cel tarziu maine.

Che Guevara
5th March 2005, 20:59
am uitat sa bag rezervele: Moti, Rachita, Marquinos, Gavalovski

Che Guevara
5th March 2005, 21:00
ok. Vazui ca 5 e luat atunci dati-mi 28...

EDMOND_
5th March 2005, 21:07
Che , am sa fac eu modificarile. Insa nu era obligatoriu sa pui astazi lotul. O puteai face pana joi seara si probabil ceilalti vor mai astepta sa vada daca nu se accidenteaza vreun jucator.

Pentru discutii pe marginea concursului exista un alt thread. Aici doar se vor vor face inscrierile si se vor comunica loturile.

EDMOND_
5th March 2005, 23:18
Che Guevara, nu te obliga nimeni sa il pui pe Guso capitan.... daca este cel mai bun va lua meci de meci note mai bune si dupa cum stii punctajul capitanului se va dubla. Oricum, iti poti modifica lotul pana joi seara, daca vei dori asta.
Ca o observatie. Nu cred ca te-ai gandit la punctaj cand ai pus echipa pentru primul meci. Daca doi dintre jucatorii tai nu vor evolua cu FC Arges vei pierde puncte pretioase. Maine vom publica regulamentul definitiv, iar tu vei putea sa te mai gandesti pana joi seara , ora 24.00 , pana cand inca se accepta inscrieri.

777
6th March 2005, 22:02
s-a definitivat regulamentul? sa shtie tot omul ce tactica sa adopte! :D

EDMOND_
6th March 2005, 22:21
Normal. dar o sa il punem maine dimineata... Pana atunci odihneste-ti jucatorii, ca am auzit ca au fost cam alergati iarna asta...sa nu intre obositi in prima etapa... :drak:

EDMOND_
7th March 2005, 10:12
Veti gasi regulamentul definitiv al concursului incepand cu ora 18.00 (astazi). Inscrieri si comunicarea loturilor se pot face pana joi la ora 24.00.

EDMOND_
7th March 2005, 19:14
Am definitivat regulamentul concursului. Este pus in mesajul de inceput pe threadul cu inscrierile in concurs. Daca exista probleme va rog sa cereti lamurirea lor pe acest thread.

bogho
7th March 2005, 20:30
Loturile concurentilor nu ar trebui sa fie dupa modelul de joc al echipei? adica 4-4-2?
Rezervele nu ar trebui sa contina cel putin 1 jucator din fiecare compartiment.
adica 1 portar, 1 fundas, 1 mijlocas, 1 atacant?

EDMOND_
7th March 2005, 20:43
Hai, mai bogho...acum cat ai vrea sa complicam concursul... Fiecare participant isi alege unsprezece jucatori si patru rezerve. Nu are importanta ca are in lot un jucator pe un anume post, iar el va juca in meciul de campionat pe alt post. Important este sa joace si sa puncteze pentru cel care il are in lot. Nu are importanta sistemul de joc ,iar rezervele nu trebuie sa fie pentru fiecare compartiment. Daca cineva vrea sa intre in joc fara rezerva de portar ,de ex. , asta este...o face pe riscul lui.

EDMOND_
9th March 2005, 13:23
Incepand din aceasta seara vom anunta inscrierile acceptate, loturile comunicate deja si numarul de concurs al fiecarui participant, mai ales ca astazi va avea loc o redistribuire a numerelor de joc pentru fotbalistii din lotul Universitatii.

Pentru prima etapa orice rezerva va fi luat in calcul in cazul in care antrenorul Badea introduce in teren fotbalistul respectiv.

777
10th March 2005, 19:03
o singura nelamurire mai am!? dupa ce fiecare shi-a ales lotul de 15 jucatori, mai are dreptul la vre-o modificare (spre exemplu, un jucator se accidenteaza mai grav, sau se transfera)?
in alta ordine de idei, am vazut loturi foarte asemanatoare pe aici! FRATZILOR I-ATZI FURAT CARNETZELUL CU SCHEME LUI BADEA? :))
CU D-ZEU INAINTE!

litza
10th March 2005, 19:50
Inaintea fiecarei etape se pot face inlocuiri (intre rezerve si titulari)?Sau ele se vor face automat?

EDMOND_
10th March 2005, 20:09
Pentru prima etapa inlocuirile vor fi facute automat. Pentru urmatoarele vom lua o hatarare maine, dupa ce toti participantii isi vor definitiva locturile.

Vietnam
14th March 2005, 13:41
Mare chifla am luat cu meciul asta. :mda:
Care te-ai benoclat ma in carnetelul lui Badea? Macar scria ceva acolo?
Pe Moti l-a ignorat total ! Pe Buhusi la fel ! Papura la mijloc??? Buna treaba tata..am impresia ca Badita s-a uitat pe site si a ales astfel echipa ca sa nu cistige nimeni! :evil:

six
14th March 2005, 23:14
cu punctajul cum stam... nu stiu ce note s-au luat dar cred ca sunt lider detasat :D

Leo_
15th March 2005, 13:05
Six, nu ai cum sa fii lider detasat...ce naiba mah...in mod cert in clasament conduc eu, care ii am in echipa pe Sava si pe Bilasco... :happy

EDMOND_
15th March 2005, 13:35
lasati povestile si vedeti clasamentele...dupa prima etapa conduce virus alb albastru cu 61 de puncte ... primeste si o bere la prima intalnire...premiul pentru ca a castigat prima etapa... :)

sunt neoficiale, abia diseara le verific si devin "oficiale"
Si tot in seara asta cred ca mai adaug un punct la regulament, sa aveti posibilitati mai bune de "exprimare" :drak:

bogho
15th March 2005, 13:53
iar de cel tarziu luni sistemul de punctare o sa fie "computerizat". astfel incat Edmond sa nu scrie decat punctajele ontinute de jucatorii iar restul, punctaje jucatori, clasamente, etc. se va face automat.

EDMOND_
16th March 2005, 10:42
777, nu te-ai grabit putin cu schimbarea? Daca se accidenteaza Daouda in meciul de cupa ( am batut in lemn :) )?

Oricum, daca citeai pe threadul ala cu " decizii si informatii.." ai fi vazut ca si in etapa de sambata modificarile in lot se fac automat, rezervele puncteaza daca Badea le introduce in teren. Nu stiu daca ai citit, mai ai dreptul la o modificare in lot, oricand doresti tu sa o faci.....

777
17th March 2005, 12:38
cu tot respectul edmond, dar faptul ca avem dreptul la o schimbare pe etapa nu mi se pare prea corect! de ex. daca se accidenteaza un jucator, unu mai ia un galben shi nu are drept de joc shi mai ia pleshanica un roshu, ce face omu? joaca in 8? mai ales acum ca se anuntza schimbarea lu badea.... noul antrenor o sa vina cu filosofia lui de joc shi o sa reconstruiasca echipa...
shi as mai avea o propunere... cum unui jucator i se mai adauga 3 pcte daca da un gol, asha ar trebui sa i se dea shi portarului sau altui jucator daca salveaza un gol ca shi facut! e prea complicat? :)

EDMOND_
17th March 2005, 12:52
Nu am prea inteles. Ai patru rezerve, care pot intra toate patru in unsprezecele titular si pot puncta toate. Deci poti face patru schimbari pe etapa in unsprezecele titular. In lotul asta de cincisprezece jucatori ai dreptul la o schimbare, oricand vrei tu, dar o singura data in acest retur, nu in fiecare etapa. Pana la etapa de sambata asta este regulamentul. Iar rezervele intra automat in joc, daca sunt folosite, nu trebuie sa mai faci tu schimbari. Asta pana sambata. :)

Pana la urma conditiile sunt egale pentru toti. Am sa scriu disera regulamentul ceva mai clar.

PS. Vorbeste si tu cu Mihaita, sa fie cuminte si sa nu ia cartonas rosu!! :drak:

777
20th March 2005, 23:35
ce e cu inactivitatea asta pe aici? cand se reinnoieshte clasamentu? am trecut pe primu loc?

EDMOND_
20th March 2005, 23:56
Punctajul fiecarui participant va fi anuntat maine.

EDMOND_
23rd March 2005, 13:07
Virus alb albastru... contestatia este neintemeiata..se respinge!!! :no:
Daca o rezerva intra in joc si puncteaza se ia in calcul jucatorul care a punctat cel mai bine. In plus poate nu ai luat in calcul ca participantul respectiv a facut o schinbare in lotul de jucatori.

litza
31st March 2005, 14:57
Tot nu am inteles cum ramane cu schimbarile.daca rezervele puncteaza automat,atunci nu mai trebuie sa facem schimbari inainte de fiecare etapa.Corect?

EDMOND_
31st March 2005, 15:20
Deocamdata asa este... insa daca erai atent vedeai ca ai dreptul la inca o schimbare in lotul de jucatori (rezerva sau titular) oricand pe perioada concursului. Unii au uzat de ea , altii nu. Daca vezi ca ai un jucator care nu mai are nici un viitor la Craiova poti sa il schimbi cu un alt jucator pe care nu il ai inca in lot. Urmareste threadul cu Decizii si Informatii!!

777
1st April 2005, 01:24
prietene, ce se intampla acum cu fluxul si refluxul asta de jucatori? o sa avem voie la mai multe schimbari? :D

EDMOND_
1st April 2005, 10:09
Deocamdata nu, sunt aceleasi conditii pentru toata lumea. Cine a fost mai inspirat...Poate dupa meciul cu Sportul...

litza
1st April 2005, 17:43
Deocamdata asa este... insa daca erai atent vedeai ca ai dreptul la inca o schimbare in lotul de jucatori (rezerva sau titular) oricand pe perioada concursului. Unii au uzat de ea , altii nu. Daca vezi ca ai un jucator care nu mai are nici un viitor la Craiova poti sa il schimbi cu un alt jucator pe care nu il ai inca in lot. Urmareste threadul cu Decizii si Informatii!!

Am facut deja schimbarea Rachita-Moti.Sper se ia in considerare inaintea meciului cu Sportul.

777
7th April 2005, 17:30
cand se actualizeaza clasamentul?

bogho
7th April 2005, 18:05
datorita situatie "incredibile" (pt. a cata oara) de la club. propun ca in lotul sa putem face mai mult de 1 inlocuire. Sunt deja 5 jucatori (Edu magri ,Stepanovici, Rachita, Marquinos, Gavalovski) care nu mai sunt doriti de actualul antrenor al echipei.

Eu cel putin am utilizat acea inlocurie (Dragan->Stepanovici).
In conditiile in care mai sunt 1-2 jucatori indisponibili, nu prea mai se poate face nici macar un "11" complet.

Tre' ca macar o parte din cei 5 jucatori, daca nu chiar toti, sa fie inlocuiti.

777
9th April 2005, 19:55
fratzilor ce se intampla cu concursul? nu se mai tzine? oricum nici pe forum nu prea vad activitate..... de doua etape nu s-au mai afishat punctaje, nimic!
rog pe aceasta cale sa se ia masuri... multumesc

EDMOND_
10th April 2005, 00:13
Maine discutam punctajele din etapa trecuta...poimaine pe cele din aceasta etapa....

777
26th April 2005, 13:40
se mai tine concursul!?

bogho
26th April 2005, 13:42
da.

777
26th April 2005, 23:19
pai si.... clasament, punctaje, chestii :))

EDMOND_
27th April 2005, 07:25
777, o sa reactualizam , acum de Paste...sunt cateva zile libere si avem si noi mai mult timp...

777
30th May 2005, 15:35
ce pretentzii sa avem de la conducerea echipei, cand noi intre noi (la suporteri ma refer) nu ne respectam!
s-a inceput un concurs, care nici nu a mai continuat, shi nici nu s-a inchis!
cine e de vina?????

EDMOND_
30th May 2005, 18:42
daca vrei te declaram pe tine castigator...de la care jucator ai dori autografe?

Majoritatea celorlalti au inteles ca nu are nici un rost sa mai tinem acest concurs, in momentul in care echipa a avut comportarea pe care a avut-o...
Nu exista nici o alta opinie cum ca ar trebui sa il mai tinem ..daca tu esti de parere ca da, spune asta aici si vom analiza si vom lua o hotarare...

Leo_
30th May 2005, 19:36
Eu vreau autograf de la Plesan si Moti...cu dedicatia "javre pana la moarte"...

Gonzo
30th May 2005, 21:34
hai gata, ati castigat toti pt ca niciunul nu a ghicit nici macar un jucator din echipa... am jucat cu juniorii... :P

acum impartiti mingea si lasati autografele :happy

Vietnam
2nd June 2005, 17:27
Gonzo are dreptate dar imi place si ideea lui Leo!
Mai bine ne semnam toti pe minge ca ultimii naivi ai fotbalului romanesc.
Asa ceva numai la noi se poate intimpla! Sa termini campionatul fara nici un jucator cu care ai inceput campionatul si fara antrenor! Am avut aproape 5 antrenori si am schimbat 12+6+22 =40 jucatori !!!!! si tot degeaba... Incredibil!

nr.zece
2nd June 2005, 22:28
50