PDA

View Full Version : Seinfeld



TeBat
13th August 2009, 18:29
Seinfeld e cel mai tare

jo27
13th August 2009, 19:24
Seinfeld e cel mai tare

true :ok:

Adrian U
10th November 2009, 21:24
Seinfeld si Lost...

relansat
27th January 2010, 14:53
am deja mai bene de 6 luni de cand ma uit in continuu la seinfeld ... nu gasesc un alt serial cat de cat bun :mda:

A.k.a
27th January 2010, 14:59
Da, Seinfeld e superb. L-am vazut de vreo 4 ori. Bine ar fi sa se mai faca vreo 2-3 sezoane. Am prins ceva episod din Curb your Enthusiasm in care erau toti 4 in el, dar nu e la fel.

TeBat
27th January 2010, 15:20
am deja mai bene de 6 luni de cand ma uit in continuu la seinfeld ... nu gasesc un alt serial cat de cat bun :mda:

E serialul meu preferat ever.

relansat
27th January 2010, 16:36
io la seinfeld si scrubs m`as uita non stop, insa as vrea parca si altceva, 1-2 episoade de relaxare :)

jo27
27th January 2010, 23:12
io la seinfeld si scrubs m`as uita non stop, insa as vrea parca si altceva, 1-2 episoade de relaxare :)


Seinfeld e super tare, ma uit acum a doua oara pe Pro Cinema, chestia e ca unele episoade le-am vazut pt a doua oara, altele deloc, e cam nasoala ora de difuzare.

Scrubs, a fost serialul meu preferat de comedie, insa mi se pare ca a devenit foarte slab...m-am impotmolit pe la sezonul 6, poate o sa-l vad pina la capat..

pina una alta am ajuns la zi cu Breaking Bad, excelent serialul..

am inceput sezonul 4 din The Sopranos, de asemenea excelent, episodul in care se cearta cu indienii pt reputatia lui Columb este exceptional...

relansat
11th February 2010, 01:10
abia acum am vazut ca are 9.6 :o:

seinfeld are 9.4; cristoase :D

Ted
11th February 2010, 01:17
uite un promo (http://www.youtube.com/watch?v=47D9-U8hn5I) la un episod din sezonul 5 :ras-plans::ras-plans:

iuli
11th February 2010, 12:48
Nu pot sa traiesc cu doar 2 episoade la o saptamana. Mai stiti seriale de genul acestora doua?

Scrubs, How i met your mother.

Friends, Seinfeld, Married with children aka Familia Bundy :shocked:

Eddy DoubleD
11th February 2010, 12:58
Scrubs, How i met your mother.

Friends, Seinfeld, Married with children aka Familia Bundy :shocked:

Ultimele 3 nu ma tenteaza. Parca m-as apuca de Always sunny in Philadelphia, pare interesant, de How i met your mother nu stiu cum am uitat(era in planurile mele). Scrubs iar nu ma tneteaza. Cred ca m-as apuca si de Californication, desi am vazut un episod la TV si nu mi s-a parut cine stie ce. Poate m-am inselat.

Merci de ajutor!:D

iuli
11th February 2010, 13:01
De ce nu te tenteaza? Friends mi se pare cel mai tare sitcom ever, iar pe Seinfeld cred ca multi useri de aici il apreciaza ca fiind the best ever. Intreaba-l pe relansat :P

relansat
11th February 2010, 13:08
@edy degeaba existi daca nu ai vz seinfeld :drak:

TeBat
11th February 2010, 13:10
@edy degeaba existi daca nu ai vz seinfeld :drak:

Ce-i corect e corect. :D

Eddy DoubleD
11th February 2010, 13:12
Am vazut cateva episoade aleatoare si din Friends si din Seinfeld si nu m-a atras deloc. Parerea mea.

relansat
11th February 2010, 13:36
inseamna ca te incadrezi in cei 5% care nu`s atrasi de acest serial minunat

daca nu`ti place de kramer sau george, chiar ca ai probleme :D

Zabriskie
11th February 2010, 15:20
Ultimele 3 nu ma tenteaza. Parca m-as apuca de Always sunny in Philadelphia, pare interesant, de How i met your mother nu stiu cum am uitat(era in planurile mele). Scrubs iar nu ma tneteaza. Cred ca m-as apuca si de Californication, desi am vazut un episod la TV si nu mi s-a parut cine stie ce. Poate m-am inselat.


Iti place Two and a half men dar nu iti place Scrubs sau Seinfeld? LOL

Nightwish
11th February 2010, 15:29
Seinfeld - probabil best ever :D
Imi plac f. mult Scrubs si " The IT Crowd " - ultimul nu cred ca-l puteti vedea la TV, doar adus de pe net, e bestial, incercati un episod...

Eddy DoubleD
11th February 2010, 17:18
Iti place Two and a half men dar nu iti place Scrubs sau Seinfeld? LOL

Sunt ciudatenii mai mari pe lumea asta.:)

relansat
12th February 2010, 21:01
pixule, ia fa o comparatie intre TAHM si Seinfeld! ce spui tu e litera de lege p`aici :D :ok:

phyxius
12th February 2010, 21:05
pixule, ia fa o comparatie intre TAHM si Seinfeld! ce spui tu e litera de lege p`aici :D :ok:

:happy nu pot decat sa ma simt flatat, maestre.

two and a half men nu prea mi-a placut niciodata. Seinfeld pe de alta parte e genial...

am inceput sa ma uit la Arrested Development (despre care auzisem de mult ca e foarte bun). seamana cu Seinfeld si e de calitate.

relansat
12th February 2010, 21:18
@eddy io nu incerc sa te conving sa urmaresti seinfeld, doar ca nu`mi place cand asezi langa o capodopera o manea :drak:

TeBat
12th February 2010, 21:28
@eddy io nu incerc sa te conving sa urmaresti seinfeld, doar ca nu`mi place cand asezi langa o capodopera o manea :drak:

Parca tie iti placeau manelele. :drak:

relansat
12th February 2010, 21:45
Parca tie iti placeau manelele. :drak:

rup stilul pe manele (cand e momentul - bucurie, suparare, betie etc.), dar asta e cu totul alta discutie. nu am spus niciodata despre ele cum c`ar fi de o valoare inestimabila ( :D ). asa e si cu TAHM - ma uit si ma delectez, nimic mai mult. cu seinfeld e cu totul alta poveste. de fiecare data cand il revad, descopar alte lucruri :D
p.s: eddy, stai calm dom`le. e normal sa iti placa. nici io la 17 ani nu fugeam din pat ca sa urmaresc seinfeld la 2 noaptea :drak:
seinfeld intra in categoria "vacanta mare", "familia bundy"

Zabriskie
12th February 2010, 22:44
Daca Two and a half men e manea pe langa Seinfeld, atunci, scuza-ma, nu prea le ai cu cinematografia.


Dude, las-o moale ca te faci de ras. Ok, iti place, nu e nimic rau in asta, dar nu il compara cu Seinfeld si mai ales nu te contrazice cu aia care iti spun ca vorbesti aiurea. Ah si lol @ cinematografie cand vorbim de sitcomuri.

Si da, ala chiar e manea. Glumite ieftine, pe intelesul tuturor si repetate la infinit. Again, e ok daca iti place, dar nu incerca sa il faci cel mai misto lucru care a aparut la tv.

TeBat
12th February 2010, 23:00
Nu are rost sa polemizati, adevarul e undeva pe la mijloc: Seinfeld e genial, dar nici despre Tahm nu poti spune ca e "manea" :D

Eddy DoubleD
12th February 2010, 23:29
Dude, las-o moale ca te faci de ras. Ok, iti place, nu e nimic rau in asta, dar nu il compara cu Seinfeld si mai ales nu te contrazice cu aia care iti spun ca vorbesti aiurea. Ah si lol @ cinematografie cand vorbim de sitcomuri.

Si da, ala chiar e manea. Glumite ieftine, pe intelesul tuturor si repetate la infinit. Again, e ok daca iti place, dar nu incerca sa il faci cel mai misto lucru care a aparut la tv.

De fapt aia penibili aici sunteti VOI. Dupa ce eu am inchis acest subiect si am zis ca parerea mea e a mea si a voastra e a voastra, insistati aiurea, TOTAL AIUREA, cu comentarii la adresa gusturilor mele. Parerea voastra e egala cu 0 pentru mine in ceea ce priveste gusturile. Eu nu am nimic cu faptul ca voua va place Seinfeld, insa se pare ca voi aveti ceva cu faptul ca mie nu-mi place.

SEINFELD = 0 pentru mine! De ce ar trebui sa va intereseze pe voi daca eu zic acest lucru?

Apoi eu nu am spus ca Two and a half men e cel mai bun sitcom. Este doar preferatul MEU si atat. De ce v-ar interesa pe voi acest lucru?

SI apoi daca voi reusiti sa bagati Seinfeld si Familia Bundy in aceeasi oala cu Vacanta Mare, pai apoi chiar ca sunteti niste genii.

Atat am avut de spus. Sper ca subiectul a fost inchis.

relansat
12th February 2010, 23:39
n`a fost inchis, deoarece io am bagat familia bundy si tahm in aceeasi oala cu vacanta mare (nu seinfeld si bundy) = au aceleasi glume ieftine :)

gata, e inchis :D

relansat
13th February 2010, 00:49
charlie din "IASIP" e aproape la fel de tare ca george din seinfeld

am ajuns la episodul in care charlie crede ca este tsunami in israel :cry:

Eddy DoubleD
13th February 2010, 11:38
seinfeld intra in categoria "vacanta mare", "familia bundy"

Ce zici ca ai spus?:mda:

relansat
13th February 2010, 12:19
Ce zici ca ai spus?:mda:

a fost o greseala, "seinfeld" trebe inlocuit cu "TAHM" :ok:

Eddy DoubleD
13th February 2010, 12:56
a fost o greseala, "seinfeld" trebe inlocuit cu "TAHM" :ok:

Gura "prostului" adevar graieste. (Fara a face vreo referire la inteligenta ta. Vei intelege tu.)

Eu sunt chiar foarte de acord cu ceea ce ai zis. Mai putin ca ai bagat Familia Bundy acolo. Insa Seinfeld e chiar la fel cu Vacanta Mare. Chiar si din greseala, dar ai nimerit-o. Pe de alta parte, TAHM este total diferit de Vacanta Mare. Nu exista nicio legatura intre ele din orice punct de vedere.

jo27
13th February 2010, 13:50
Gura "prostului" adevar graieste. (Fara a face vreo referire la inteligenta ta. Vei intelege tu.)

Eu sunt chiar foarte de acord cu ceea ce ai zis. Mai putin ca ai bagat Familia Bundy acolo. Insa Seinfeld e chiar la fel cu Vacanta Mare. Chiar si din greseala, dar ai nimerit-o. Pe de alta parte, TAHM este total diferit de Vacanta Mare. Nu exista nicio legatura intre ele din orice punct de vedere.

Seinfeld nu are absolut nici o asemanarea cu Vacanta Mare. Daca tu vezi macar o gluma vulgara in Seinfeld iti voi da dreptate, insa te asigur, nu ai sa gasesti asa ceva...VM e o porcarie, intr-adevar seamana mult cu Familia Bundy, un pic si cu TAHM....acolo mai gasesti glume nesarate, insa cu Seinfeld chiar deloc.

zebe
13th February 2010, 17:33
Nici mie nu imi place Seinfeld. :)

relansat
13th February 2010, 17:38
si vrei sa`ti dam o medalie? :D
una peste alta am ajuns la sezonu` 3 din Philadelphia :ok:

TeBat
29th September 2010, 20:54
@Cristina, TAAHM e singurul serial care m-a facut sa rad in lacrimi la propriu timp de 20 de minute. Nu cred ca exista ceva mai bun de atat.:) Am vazut si episoade din Friends, nu e rau, dar e sub TAAHM de departe.

N-ai vazut Seinfeld? :shocked:

Eddy DoubleD
29th September 2010, 20:55
:sleep: Mai lasati-ma cu Seinfeld.:sleep: Sunt mult prea multe seriale bune ca sa le vezi pe toate.

Cristina
29th September 2010, 20:59
Seinfeld e tatal lor!:D

TeBat
29th September 2010, 21:00
:sleep: Mai lasati-ma cu Seinfeld.:sleep: Sunt mult prea multe seriale bune ca sa le vezi pe toate.

Prietene, iti spun cu toate responsabilitatea: Ai trait degeaba! :D

iuli
29th September 2010, 21:07
Eu am vazut Seinfeld, dar nu mi-a placut.

relansat
29th September 2010, 21:16
Este o vorba in popor: daca nu vezi Seinfeld, inseamna ca nu ai vazut nimic! Daca vezi Seinfeld de 4-5 ori cum l-am vazut eu, atuncio sa ai impresia ca nu o sa vezi ceva mai bun de atat vreodata. Si totusi ...

Eddy DoubleD
29th September 2010, 21:40
Cred ca am trait destul cat sa vad lucrurile care imi plac.:ok:

Ca sa te completez, relansat-e, si totusi...exista si mai bun.:ok:

Prome
29th September 2010, 23:05
Cred ca am trait destul cat sa vad lucrurile care imi plac.:ok:

Ca sa te completez, relansat-e, si totusi...exista si mai bun.:ok:

Mai bun ca Seinfeld :shocked: ?
Care din ele ? Cat de mult imi place TAAHM nu se ridica nici la 10% din ce-a fost Seinfeld.Singurul care se poate compara ar fi Curb Your Enthusiasm :D

relansat
26th December 2010, 12:50
sa fie clar, orice serial depinde de gustul fiecaruia, mai putin seinfeld! ala-i bun pentru oricine :D

Eddy DoubleD
26th December 2010, 13:59
sa fie clar, orice serial depinde de gustul fiecaruia, mai putin seinfeld! ala-i bun pentru oricine :D

Mai bine ramaneai la prima parte. Seinfeld nu-i bun pentru oricine... Si nu vreau sa deschid iar subiectul.:cry:

jo27
26th December 2010, 15:29
Mai bine ramaneai la prima parte. Seinfeld nu-i bun pentru oricine... Si nu vreau sa deschid iar subiectul.:cry:

exact....mai ales Seinfeld nu-i pt oricine...tre' sa mai ai si ceva proprietate personala pt a putea fi bun...

relansat
26th December 2010, 16:26
eddy, tie iti place two and half men, aici nu mai am ce comenta. seinfeld e "by default" misto :D

Eddy DoubleD
26th December 2010, 18:18
There's no such thing..."by default":o:

Cristina
30th December 2010, 22:18
eddy, tie iti place two and half men, aici nu mai am ce comenta. seinfeld e "by default" misto :D

Wait a minute!:D
Eddy,te rog sa ma contrazici daca inteleg gresit.Tie iti place porcaria aia de TAAHM dar nu iti place Seinfeld?:shocked:

Eddy DoubleD
30th December 2010, 22:39
Wait a minute!:D
Eddy,te rog sa ma contrazici daca inteleg gresit.Tie iti place porcaria aia de TAAHM dar nu iti place Seinfeld?:shocked:

Te rog sa ma intelegi, nu deschide subiectul iar. Am mai zis chestia asta de multe ori. Suna fan Charlie Sheen, sunt fan Jon Cryer, sunt fan Angus T. Jones. Normal ca imi place serialul ala oricat de prost l-ati considera voi. Si parerea voastra conteaza foarte putin:D Plus ca asta e primul serial la care m-am uitat si m-a facut sa vad si alte seriale, deci trebuie sa-i raman recunoscator.:D Plus ca nu inteleg ce ridicati asa in slavi "Seinfeld":o: Serialele de comedie sunt cam toate o apa si un pamant.:) Diferenta se face la serialele-drama care au substanta:)

Cristina
30th December 2010, 22:54
Seinfeld este tatal serialelor de comedie.Nu cred ca se poate mai bine!:D

Eddy DoubleD
30th December 2010, 23:09
Nu exista mai bine sau mai rau in ceea ce priveste serialele de comedie:) Si nu e tatal nimanui Seinfeld:o: Ca doar nu s-a f**** cu alt serial si au iesit restul serialelor:o:

PS: Serios, care e mama serialelor de comedie?:D

Cristina
30th December 2010, 23:17
Era un mod de a ma exprima!:P

relansat
30th December 2010, 23:32
edy, seinfeld are tot ce vrei tu :D
dar nu te condamn, la 18 ani nici nu vroiam sa aud de seinfeld. de cand am venit in iasi la facultate, se implinesc 7 ani acush, l-am vazut si revazut de cel putin 5 ori cap-coada :D

Eddy DoubleD
30th December 2010, 23:48
Numai din ambitie si nu-l voi urmari:cry:

White Shadow
25th March 2011, 20:51
Ce tare poate sa fie Seinfeld :happy

acum am vazut primele doua episoade...

Kramer ala ii dus cu pluta :happy

Sir. Eko
25th March 2011, 20:55
Ce tare poate sa fie Seinfeld :happy

acum am vazut primele doua episoade...

Kramer ala ii dus cu pluta :happy

Mare om !
Baga acolo,asa sa te gandesti ca devine tot mai bun si mai bun si mai bun :D !

zebe
26th March 2011, 13:53
Trebuie sa ma uit si eu, chiar aseara m-o luat lumea cu dume de-ale lui Kramer si eu nu m-am prins. :(

Incep Shameless. Si Weeds.

Sir. Eko
15th April 2011, 09:21
Am onoarea :D .

Cel mai bun sitcom!Fara discutie .Am vazut fiecare episod de 4-5 ori,rad la fel de mult de fiecare data!

http://img852.imageshack.us/img852/2958/seinfeldu.jpg (http://img852.imageshack.us/i/seinfeldu.jpg/)

http://i258.photobucket.com/albums/hh266/winx007/Seinfeld.gif

aLLiin
15th April 2011, 09:29
Foarte bun acest serial...urmaresc si acum pe dvd.

A.k.a
15th April 2011, 11:15
Si eu l-am vazut de vreo 3, 4 ori in intregime

Celso
5th May 2011, 21:12
Pe 6 mai se va lansa site-ul JerrySeinfeld.com, site unde se vor regasi multe dintre interviurile si momentele de stand-up comedy pe care le-a facut Jerry de-a lungul timpului.

Pe site vor fi postate peste 1.000 de selectii din vasta arhiva a lui Jerry, dar si din colectiile unor cunoscuti de-ai lui, scopul fiind acela de a oferi material de calitate, care sa fie disponibil oficial si care sa ramana si dupa ce se duce Jerry.

Zilnic vor fi postat 3 materiale noi

Sir. Eko
5th May 2011, 21:18
Nice !