PDA

View Full Version : Europene 2012 Bruxelles



ioanavol
15th April 2011, 08:42
Dupa cum unii stiti deja, iar altii ati citit pe-aici printre randuri am dori sa mergem si la Campionatele Europene de la Bruxelles de la anul din perioada 9-13 mai. Aceste Europene vor cuprinde numai concursul feminin, dar vom avea ocazia sa le vedem la lucru si pe junioare si pe senioare.

Din cate stim in momentul de fata biletele se vor pune in vanzare pe 15 mai si, similar cu Rotterdam, am dori sa ne cumparam din prima zi biletele, ca sa prindem locuri bune.

Mai multe informatii despre competitie le puteti gasi pe site-ul oficial:
http://www.brusselsgymnastics2012.com/EN/Event.aspx

Programul competitiei:
http://www.brusselsgymnastics2012.com/fr/EN/Program.aspx

Miercuri 9 mai 2012: Calificari juniori

Joi 10 mai 2012: Calificari seniori

Vineri 11 mai 2012: Individual compus juniori

Sambata 12 mai 2012: Finala pe echipe seniori

Duminica 13 mai 2012: Finalele pe aparate juniori si seniori


Am deschis acest thread asa de devreme ca sa avem timp sa ne organizam si sa fim pe faza pe 15 mai. Va rog sa scrieti aici daca sunteti doritori de a veni cu noi la Bruxelles la anul si, bineinteles, daca vreti sa stati langa noi:P Sper sa reusim sa ne strangem si mai multi decat la Rotterdam si sa facem o galerie adevarata gimnastilor nostri:)

crisloregym
15th April 2011, 09:20
Eu merg:)

LuisaGym
15th April 2011, 10:36
Eu merg + inca 3-4 persoane. Sa fim noi sanatosi pana in 2012 ca vom incerca sa ajungem.

B.T.W: se deschide anul asta cursa Blue Air Bacau-Bruxelles (aeroportul international). Asta ar putea fi convenabil pentru persoanele din nord estul Romaniei pt ca scuteste un drum pana la Bucuresti.

dracsor
15th April 2011, 10:43
Se stie cumva cat costa biletele? :)

Cata_RB
15th April 2011, 12:38
Eu merg + inca 3-4 persoane. Sa fim noi sanatosi pana in 2012 ca vom incerca sa ajungem.

B.T.W: se deschide anul asta cursa Blue Air Bacau-Bruxelles (aeroportul international). Asta ar putea fi convenabil pentru persoanele din nord estul Romaniei pt ca scuteste un drum pana la Bucuresti.

De prin vestul tarii nu apare nici o cursa? :D


Se stie cumva cat costa biletele? :)

Inca nu...nu este nimic pe site.
La sectiunea "Tickets" doar anunta ca se vor putea cumpara din 15 mai de acolo. Eu sper ca pana la acea data sa apara toate informatiile, asa mi s-ar parea normal si eficient :)

MitzGym
15th April 2011, 12:51
nu stiu daca merg,dar cred ca nu
o sa vb si cu denisa,si cu mama,sa vad,dar cred ca nu

LuisaGym
15th April 2011, 14:28
De prin vestul tarii nu apare nici o cursa? :D


Nu stiu, cred ca e devreme sa planificam avioane. Nici companiile aeriene nu cred ca stiu exact ce zboruri or sa aiba pentru sezonul primavara 2012.
Insa daca e sa ne luam dupa ce exista acum ca sa ajungi din vestul tarii in Bruxelles o posibilitate este cu Wizzair.
Wizzair are zboruri Cluj -Weeze (nord-vestul Germaniei aproape de Olanda). Distanta Weeze-Bruxelles este cam 200-250 KM. Ca sa ajungi din Weeze la Bruxelles se poate lua autobuzul aeroportului pana in Venlo (ori alt oras) si de-acolo cu trenul la Bruxelles. Dureaza minim 3 ore sa ajungi din Weeze la Bruxelles. Nu stiu exact cat costa dar pot sa ma interesez daca vrei (15 eur autobuz + 20-30 eur trenul, asta e doar un drum).

Din Timisoara are Carpatair la Dusseldorf. Exista lagatura cu trenul din aeroportul Dusseldorf la Bruxelles (oricare dintre gari) faci cam 3 ore. Daca iei biletul de tren cu mult timp inainte poti sa ajungi la sub 30 EUR pt un drum.
Carpatair este mult mai scump decat Wizzair (bilet luat din timp).

Variantele astea sunt bune doar daca vrei sa eviti un drum la Bucuresti. Cred ca e mult mai ieftin sa ajungi cu trenul la Bucuresti si de-acolo la Bruxelles decat sa combini avion din vestul tarii cu tren la Bruxelles. Eu nu mai stiu cat costa un bilet de tren din vestul tarii pana in Bucuresti. Daca vrei pot sa ma uit in detaliu la ore, preturi, etc... Cred ca cel mai bine e sa ne uitam dupa transport prin decembrie 2011 pt ca pana atunci pot sa apara lucruri noi.

LuisaGym
15th April 2011, 14:45
Scuzati postari consecutive. Mi-am dat seama ca o idee foarte buna este zbor indirect Cluj-Bruxelles cu Lufthansa sau Malev. Aste-s zboruri cu escala, Lufthansa la Munich si Malev la Budapesta. Umm... eu am zburat cu una dintre companii Cluj- Amsterdam cu escala la Budapesta si recomand cu caldura Lufthansa :D. In plus Lufthansa este mult mai ieftin. Asta chiar e convenabil pt ca scapati de tren, autobuz etc...

Cata_RB
15th April 2011, 14:48
Mersi pentru informatii, Luiza!
Stai linistita, e suficient cat mi-ai spus...sincer, e exclus sa ma apuc sa combin mijloace de transport prin Germania, mai ales ca nu stiu limba. E mult prea complicat si cred ca e si mai scump. In plus, chiar azi citeam ca Wizz e in conflict cu aeroportul de aici, am inteles ca vor taxe mai mici, preferentiale, ceea ce nu e legal...si iau in calcul sa mute o parte din curse pe alt aeroport mai mic. Ciudat cum se invarte roata, Wizz practic a scos Blue Air din Cluj deoarece atrageau mult mai multi clienti pe rute similare si Blue Air n-a mai rezistat, nu mai erau rentabile zborurile.

Cu trenurile noastre gasesc si eu, din fericire la partea de informatii site-ul CFR-ului sta foarte bine [macar atat]. As fi vrut sa evit un drum la Bucuresti, e o complicatie in plus, dar daca nu se va putea - asta e, e cea mai buna varianta.
Si oricum ai dreptate, e mult prea devreme...nici companiile nu si-au stabilit inca ofertele pentru primavara 2012.

Tu gasesti zborurile prin site-ul fiecarei companii in parte sau folosesti vreun motor de cautare?

LuisaGym
15th April 2011, 14:54
Mersi pentru informatii, Luiza!
Tu gasesti zborurile prin site-ul fiecarei companii in parte sau folosesti vreun motor de cautare?

Nu prea folosesc motor de cautare, e experienta si disperarea de a evita dum de 10 ore si-o zi de concediu pierduta in tren. De aceea am invatat de nevoie multe variante de zbor din centrul-nordul-vestul tarii spre nord-vestul Europei. Cred ca in ceea ce priveste raportul timp/calitate/pret/confort Lufthansa e cea mai buna varianta din Cluj la Bruxelles. Luat din timp un bilet dus intors poate sa fie in jur sau chiar sub 150 EUR.

Cata_RB
15th April 2011, 14:59
Am inteles, multumesc. Chiar o sa retin variantele cu Lufthansa si Malev, sa le am in vedere cand va fi vorba de cautat transport.

LuisaGym
15th April 2011, 15:02
Am inteles, multumesc. Chiar o sa retin variantele cu Lufthansa si Malev, sa le am in vedere cand va fi vorba de cautat transport.

:D retine-o numai pe aia cu Lufthansa :)) Pot sa scriu o poveste foarte interesanta si foarte comica (umor absurd) despre escalele la Budapesta.

Cata_RB
15th April 2011, 15:08
Hmmm...oare vreau sa stiu? :D
Probleme pot sa apara oriunde / oricum, sunt constienta, dar daca se repeta...nu-i a bine :D

Tracoromana
15th April 2011, 15:21
Mersi pentru informatii, Luiza!
Stai linistita, e suficient cat mi-ai spus...sincer, e exclus sa ma apuc sa combin mijloace de transport prin Germania, mai ales ca nu stiu limba. E mult prea complicat si cred ca e si mai scump. In plus, chiar azi citeam ca Wizz e in conflict cu aeroportul de aici, am inteles ca vor taxe mai mici, preferentiale, ceea ce nu e legal...si iau in calcul sa mute o parte din curse pe alt aeroport mai mic. Ciudat cum se invarte roata, Wizz practic a scos Blue Air din Cluj deoarece atrageau mult mai multi clienti pe rute similare si Blue Air n-a mai rezistat, nu mai erau rentabile zborurile.

Cu trenurile noastre gasesc si eu, din fericire la partea de informatii site-ul CFR-ului sta foarte bine [macar atat]. As fi vrut sa evit un drum la Bucuresti, e o complicatie in plus, dar daca nu se va putea - asta e, e cea mai buna varianta.
Si oricum ai dreptate, e mult prea devreme...nici companiile nu si-au stabilit inca ofertele pentru primavara 2012.

Tu gasesti zborurile prin site-ul fiecarei companii in parte sau folosesti vreun motor de cautare?

Din vestul tarii exista cursa Wizz Budapesta-Bruxelles. Stiu precis pentru ca asa am calatorit eu in octombrie la Rotterdam, via Bruxelles. Din Cluj sunt multe microbuse spre aeroportul din Budapesta. Dar exista si variantele mai comode spuse de Luiza. Cata, la vremea cumpararilor de bilete de avion, intreaba-ma, pentru ca am uitat sa spun:
Merg si eu!

miafangina
15th April 2011, 16:28
Si noi,si noi/hello/hello si tot din Cluj(sau Budapesta?)

crisloregym
15th April 2011, 17:06
Flavia a facut anul trecut, daca tin eu bine minte, Budapesta - Bruxelles.

AuriB
15th April 2011, 17:08
Si noi,si noi/hello/hello si tot din Cluj(sau Budapesta?)

Da,da, da!:ok:

monalexa
15th April 2011, 19:41
Mi-ar placea si mie sa merg, insa e mult prea devreme sa dau un raspuns exact. Mondialele unde vor fi in 2012?

Andraf
15th April 2011, 19:48
Mona, la anu' este Olimpiada, deci Mondiale doar in 2013...

ioanavol
15th April 2011, 20:07
Ce bine ca vreti atat de multi sa veniti:)

Si Mia si Auri.../hello/hello Ce galerie tare vom fi!!
Sper si eu sa mai adun lume de pe-aici, as vrea sa fim multi-multi, colorati si galagiosi:P

Referitor la preturi - un abonament ar fi cam 100-150 euro, zic eu. Ziua de finale cam 25-30 euro. Dar sa mai asteptam putin pana apar informatiile oficiale.

Andraf
15th April 2011, 20:08
Si eu merg!!! Pai o sa ne luam abonament (calificari si finale jun+sen)...

Cata_RB
15th April 2011, 20:33
Mai stie cineva exact cat a fost abonamentul pentru Berlin? Sa-mi fac o idee...

Edit: am gasit chiar eu, nu ma asteptam sa mai existe pe site-ul oficial :P
http://www.turn-em2011.de/portal/fileadmin/user_upload/dtb.redaktion/Turn-EM_2011/Fotos/tickets%20englisch%20%28Seite%2001%29.pdf
Deci locurile cele mai bune - 115 euro plus ceva taxe, 15%...eu asa inteleg.

imbo
15th April 2011, 20:40
-si eu vreau sa vin !!dar nu sunt sigura 100 % !!:rolleyes.

mikeyy
15th April 2011, 21:11
Ma alatur si eu. M-ati pus pe ganduri cu transportul (majoritatea Cluj? :D), desi cred ca pt mine e mult mai ok Bucurestiul.

cata10
15th April 2011, 22:29
Ma alatur si eu. M-ati pus pe ganduri cu transportul (majoritatea Cluj? :D), desi cred ca pt mine e mult mai ok Bucurestiul.

Plecam din Bucuresti, Mihai. E muult mai simplu pt noi. Deci, vreau si eu! Haaaaaai, Romania!

mikeyy
15th April 2011, 22:56
Catalin :ok:

crisloregym
16th April 2011, 12:15
Ma alatur si eu. M-ati pus pe ganduri cu transportul (majoritatea Cluj? :D), desi cred ca pt mine e mult mai ok Bucurestiul.

Este, este, iti zic eu:D Sau ai uitat de octombrie si intalnirea de dimineata din aeroport?:D

deni
16th April 2011, 12:25
Cred ca nu mai trebuie sa adauga ca vreau si eu :) doar ca pentru mine acea saptamana va fi foarte grea, dar nu-i nimic, o sa fac naveta intre Bruxelles si
Bucuresti in cel mai rau caz. Mihai, noi plecam din Bucuresti, ca anul trecut, da?Deci majoritatea e pe Bucuresti :P

ioanavol
16th April 2011, 13:01
Ok, deci pana acum:

"sigur" (=isi iau bilet)
1. Cristina
2. Luiza
3. Catalina
4. Flavia
5-6. Mia si Auri
7. Andra
8. Mihai
9. Catalin
10. Deni
11. Ioana
12. Mona

"poate"
1. Alina
2. Mitz
3. Imbo
4. Lalalilu

O sa actualizez lista pe masura ce se mai ivesc doritori.

crisloregym
16th April 2011, 13:11
Mamaaaa..ce galerie o sa fim...
E posibil sa mai vina cineva din Iasi, dar inca nu stiu sigur...trebuie sa vad cum pot lua legatura cu persoana respectiva, poate sa trimita un mail...vedem.
Saptamanile astea sunt in Iasi si ar fi posibil...ma gandesc la o varianta:D
Eu, una, de abia astept:)

lalalilu
16th April 2011, 15:56
si as as vrea sa vin, dar nu pot sa dau un raspuns cert de pe acum.

MitzGym
16th April 2011, 16:05
deci la mine ramane tot poate.Totusi,pastrati-mi si mie un loc langa voi,pt orice eventualitate:);)
dar de ce se pun la vanzare pe 15 mai,de ce nu dupa 24 iunie(rezultatele examenului):(;)?

Cata_RB
16th April 2011, 16:09
Mitz, nu are nimeni cum sa pastreze locuri...dupa ce se iau biletele, orice om din lumea asta poate sa cumpere locurile de langa.

Oricum, pana pe 15 mai mai are toata lumea timp sa se gandeasca.

MitzGym
16th April 2011, 16:15
Mitz, nu are nimeni cum sa pastreze locuri...dupa ce se iau biletele, orice om din lumea asta poate sa cumpere locurile de langa.



stiu,glumeam
dar stie cineva cate locuri are sala unde se tine concursul?
ca daca merg(nu stiu ce sanse sunt) sigur,sigur maica-mea o sa amane cumpararea lor...

Cata_RB
16th April 2011, 16:18
5000, scrie pe site-ul oficial.
Destul de micuta, nenea google spune ca Ahoy are 10000, iar Polivalenta din Bucuresti in jur de 6000.

MitzGym
16th April 2011, 16:28
5000, scrie pe site-ul oficial.
Destul de micuta, nenea google spune ca Ahoy are 10000, iar Polivalenta din Bucuresti in jur de 6000.

mama,doar 5000
pai aia din berlin are in jur de 6500,asa imi amintesc dintr-un articol de pe romgym
o sa incerc sa o conving pe maica-mea sa le ia cand se pun la vanzare,dar mi-e ca nu mai puteam sa mergem,iar dupa aia ceva vreme maica-mea ma va zapaci de cap(de fiecare data cand o sa ma vada,o sa imi zica ca doar din cauza mea a pierdut banii si o sa ma certe,asta inseamna ca de zeci de ori pe zi,asa face de obicei:((((((((((((()
EDIT:nu zic ce mi-a zis maica-mea aseara,ca-s superstitioasa:)):)):)),asa ca mai bine este sa fiu pesimista:)
stiti la ce ma refer

mikeyy
16th April 2011, 16:48
Doar 5000? Foarte putine....

ioanavol
16th April 2011, 16:59
Mitz, spune-i mamei tale ca daca stiti din vreme ca nu veti merge veti putea (relativ) usor vinde biletele. Cel putin asta este experienta mea de la Rotterdam...

Promit sa va ajut si eu daca ar fi cazul, sa postez pe site-uri olandeze si belgiene, ca sa fie sanse mai mari.

Daca asteptati pana in ultimul moment se poate sa nu reusiti, dar daca stiti cu cel putin 2 luni inainte eu zic ca ar fi ok.

MitzGym
16th April 2011, 17:02
Doar 5000? Foarte putine....

acum o sa fiu putin subiectiva...
pai mai bine se organizau la polivalenta,ca doar are 6000 de locuri,plus vreo 2-3 sali maari,care pot fi de antrenament
ca doar au mai renovat-o in ultimii ani,nu mai arata asa de rau
plus ca facem 45 de minute,o ora pana la sala:))
sau la romexpo
dar sigur,sigur nu si-au depus candidatura

Mitz, spune-i mamei tale ca daca stiti din vreme ca nu veti merge veti putea (relativ) usor vinde biletele. Cel putin asta este experienta mea de la Rotterdam...

Promit sa va ajut si eu daca ar fi cazul, sa postez pe site-uri olandeze si belgiene, ca sa fie sanse mai mari.

Daca asteptati pana in ultimul moment se poate sa nu reusiti, dar daca stiti cu cel putin 2 luni inainte eu zic ca ar fi ok.

suuper idee,mersi!
il dau exemplu si pe mihai:))
@mihai:in cat timp ai reusit sa vinzi bilete pt berlin?asta de cand ai pus anunturi
dar poate daca sunt in locuri bune,o sa le pot vinde mai repede
o mai las cateva zile
ca doar mai e timp pana pe 15 mai
ca aseara am zapacit-o cu biletele:))

MitzGym
30th April 2011, 11:02
am nevoie de o parere,daca imi iau abonament si sa ziceam ca nu mai pot sa merg,o sa il pot vinde,oare?adica eu intreb daca e posibil sa fie doritori
apropo,voi va luati abonament?
si stiti la ce m-am gandit,sa imi iau doar eu cand se pun la vanzare,sa isi ia si maica-mea pe parcurs,daca poate merge
si daca nu poate mama,sa faca ai mei procura notariala ca ma lasa cu cineva pe care il cunoastem de pe forum,acum sa vedem care sunt procedurile

mikeyy
30th April 2011, 13:19
suuper idee,mersi!
il dau exemplu si pe mihai:))
@mihai:in cat timp ai reusit sa vinzi bilete pt berlin?asta de cand ai pus anunturi


Nu am pus niciun anunt. Am rezolvat prin februarie, deci cu 2 luni inainte.

MitzGym
30th April 2011, 13:48
Nu am pus niciun anunt. Am rezolvat prin februarie, deci cu 2 luni inainte.

tu vorbesti serios?
wow
dar tu nu ai avut abonament,parca
abonamentele se pot vinde asa de repede,oare?

monalexa
7th May 2011, 10:24
Mai e o saptamana pana putem cumpara biletele!!!
Eu m-am cam hotarat si vreau 2 abonamente!!!! Yuhuuu!

ioanavol
7th May 2011, 11:27
Bravo, Mona, asa te vreau:)

Suntem 12 "siguri" pana acum...mai sunt doritori?

crisloregym
7th May 2011, 11:39
Mona, joci la dublu?:D

dracsor
7th May 2011, 11:55
eu vreau pentru sambata si duminica - 2 persoane. tare prost a picat de data asta. imi dati si mie detalii despre cum se face?

Cata_RB
7th May 2011, 12:34
Detalii nu putem sa-ti dam pentru ca pe site inca nu s-a afisat absolut nimic despre bilete :)
M-as fi asteptat sa publice din timp harta salii, preturile, procedurile de achizitionare etc...

Doar daca ne povestesc mondialistii sau europenistii cum s-au organizat pentru respectivele competitii, in ideea ca va fi asemanator si acum.

monalexa
8th May 2011, 11:30
Bravo, Mona, asa te vreau:)

Suntem 12 "siguri" pana acum...mai sunt doritori?

Wow! Super :great:


Mona, joci la dublu?:D

Da. :P Sper de data asta sa-mi iasa :evil:


M-as fi asteptat sa publice din timp harta salii, preturile, procedurile de achizitionare etc...

Doar daca ne povestesc mondialistii sau europenistii cum s-au organizat pentru respectivele competitii, in ideea ca va fi asemanator si acum.

Da, si eu ma gandeam ca vom stii macar detalii despre sala... Pai in principiu se face un soi de conferinta si una sau doua persoane de treaba cumpara biletele pentru toti, ca altfel nu poti fi sigur ca mai prinzi locurile pe care le vrei. Si fiind oameni de cuvant, ceilalti transfera banii in contul cumparatorului :)

ioanavol
8th May 2011, 12:27
Iti trebuie carte de credit pentru a achizitiona biletele. Noi data trecuta ne-am ajutat unii pe altii, fiind doar vreo 4 care aveam carte de credit.

Probabil ca vom face cam la fel si de data asta, depinzand totusi de cati vom fi/cati vor avea nevoie de ajutor. Si la platitul cu carte de credit exista o limita;)

In ceea ce priveste conferinta eu propun s-o facem ziua de data asta (15 mai pica duminica) - data trecuta am stat de la 10 seara pana la 2 noaptea - fiind multi dureaza ceva pana ne sincronizam dorintele:P)

Cata_RB
8th May 2011, 12:37
A fost nevoie neaparat de card de credit? Cele de debit, care sunt cele mai intalnite, nu sunt bune? Am observat ca in general site-urile in engleza folosesc "credit card", dar in termenul asta intra orice card care accepta tranzactiile pe internet.
Intreb in ideea ca poate unii dintre voi au incercat, sa vada daca le accepta sau nu...totusi aici depinde si de card, unele nu pot fi folosite online.

Tocmai de-asta as fi vrut sa publice din timp toate informatiile, ca pe 15 mai sa stim exact ce avem de facut. Asta e :P

ioanavol
8th May 2011, 12:44
Nu, trebuie carte de credit, ca si la rezervarea camerelor de hotel, a biletelor de avion etc. Transferurile bancare sunt acceptate numai din tara organizatoare (mie spre exemplu pt Rotterdam mi-a dat mesaj de eroare la folosirea cartii de credit si am optat pentru transfer bancar, locuind in Olanda).

Eu asa stiu din Olanda si Germania (Europene si Mondiale). La Cupa Mondiala de la Gent am transferat banii (aveau un cont bancar pus pe site), dar nu mai tin minte daca era regim preferential pt Belgia si Olanda sau se putea de oriunde.

P.S. Eu una de aceea am carte de credit, pentru lucruri dintr-astea. In plus iti ofera si o garantie mai mare de recuperare a banilor in caz de inselaciune ... altfel, in viata de zi cu zi si aici se utilizeaza in marea majoritate a timpului cartile de debit (cartile de credit nici nu-s acceptate in multe magazine).

Catalin_Nick
8th May 2011, 16:31
A fost nevoie neaparat de card de credit? Cele de debit, care sunt cele mai intalnite, nu sunt bune?
Pentru Londra 2009 am platit cu card de debit Mastercard emis de ING.

ioanavol
8th May 2011, 17:16
Pentru Londra 2009 am platit cu card de debit Mastercard emis de ING.

Mastercard sunt carti de credit, din cate stiu eu. Similar cu Visa, American Express etc...

Dar se poate sa ma-nsel...

onlyme88
8th May 2011, 23:42
Mastercard sunt carti de credit, din cate stiu eu. Similar cu Visa, American Express etc...

Dar se poate sa ma-nsel...

ING are atat Mastercard de debit (atasat unui cont curent), cat si de credit. Carduri Visa au doar de debit.
Si eu tind sa cred ca "credit card" (scuzati cacofonia) este doar o exprimare. Lucrez in sistemul bancar si nu am intalnit inca un site care sa respinga doar cardurile de debit, ci eventual pe toate cele emise in Romania (cum este Ebay daca nu ma insel). Sunt insa site-uri (relativ multe) care nu accepta Visa

deni
9th May 2011, 00:09
eu stiu ca tot carduri de credit trebuie sa fie....din pacate...

Tracoromana
9th May 2011, 21:37
eu inca nu m-am lamurit pe deplin ce-i credit si ce-i debit, daramite cardurile aferente ....

onlyme88
9th May 2011, 21:47
eu inca nu m-am lamurit pe deplin ce-i credit si ce-i debit, daramite cardurile aferente ....

Card de debit este orice card pe care il atasezi unui cont curent (cont din care poti utiliza DOAR banii pe care tu ii depui sau incasezi)
Cardul de credit este un CREDIT. Banca iti stabileste o limita din banii ei pe care ii poti utiliza fie partial, fie in intregime. In functie de suma utilizata in fiecare luna ti se calculeaza o anumita rata.

So...cu cardul de debit iti folosesti proprii bani, cu cardul de credit folosesti banii bancii pe care ii inapoiezi cu dobanda (a dracu de mare :D).

Tracoromana
9th May 2011, 22:55
So...cu cardul de debit iti folosesti proprii bani, cu cardul de credit folosesti banii bancii pe care ii inapoiezi cu dobanda (a dracu de mare :D).

Multumesc incep sa ma luminez. Folosesc carduri, si platesc dobanzi, doar titulatura imi era neclara.

ioanavol
9th May 2011, 23:11
Card de debit este orice card pe care il atasezi unui cont curent (cont din care poti utiliza DOAR banii pe care tu ii depui sau incasezi)
Cardul de credit este un CREDIT. Banca iti stabileste o limita din banii ei pe care ii poti utiliza fie partial, fie in intregime. In functie de suma utilizata in fiecare luna ti se calculeaza o anumita rata.

So...cu cardul de debit iti folosesti proprii bani, cu cardul de credit folosesti banii bancii pe care ii inapoiezi cu dobanda (a dracu de mare :D).

Daca transferi banii inapoi pe cartea de credit in termen de o luna nu platesti nicio dobanda. La fel si daca ii transferi in avans (credit pozitiv, ca sa zic asa). Eu asa fac, iar cartea de credit doar imi ofera posibilitatea de a plati pe net diverse chestii. Platesc vreo 15 euro anual pentru ea, e drept, dar doar atat.

Iar de pe cardul de debit se poate sa scoti bani si de pe "negativ" daca optezi pt asta la inceput...iar atunci dobanda e cam la fel ca la o carte de credit.

(cel putin asa-i aici, in Ro nu stiu)

onlyme88
9th May 2011, 23:20
Daca transferi banii inapoi pe cartea de credit in termen de o luna nu platesti nicio dobanda. La fel si daca ii transferi in avans (credit pozitiv, ca sa zic asa). Eu asa fac, iar cartea de credit doar imi ofera posibilitatea de a plati pe net diverse chestii. Platesc vreo 15 euro anual pentru ea, e drept, dar doar atat.

Iar de pe cardul de debit se poate sa scoti bani si de pe "negativ" daca optezi pt asta la inceput...iar atunci dobanda e cam la fel ca la o carte de credit.

(cel putin asa-i aici, in Ro nu stiu)

Perioada de gratie e cea mai mare pacaleala inventata de banci. 30 de zile doar in cazul in care ii folosesti in prima zi a ciclului de tranzactionare. Daca ii folosesti pe 29, iar pe 30 ai scadenta si depasesti aceasta data ai cam pus-o (iarta-mi exprimarea). Pt luna in curs nu platesti dobanda, dar luna urmatoare ti se calculeaza dobanda pt fiecare zi scursa pana la rambursare.
Sfat: uitati cu totul de cardurile de credit

Cata_RB
9th May 2011, 23:37
Eu sunt total pe dinafara cu orice tine de economie, banci si asa mai departe, dar am persoane apropiate care stiu exact cu ce se mananca. Parerea mea e ca depinde de la tara la tara, de la banca la banca si de la produs la produs (card, in cazul de fata). Ca sunt diferente intre ce spuneti voi si ce cazuri concrete stiu eu...de unde si concluzia mea :D
Am platit sau cumparat de pe net de o gramada de ori cu un card obisnuit, dar am dat si de cazuri unde era nevoie de un card de credit ca masura de siguranta suplimentara pentru cel care vinde sau ofera un serviciu.

Om vedea cum va fi pentru Bruxelles, va trebui sa studiem pe moment si cat mai repede toate chestiile astea administrative.

ioanavol
10th May 2011, 11:10
Sfat: uitati cu totul de cardurile de credit

Mie-mi convine si stiu exact ce si cum platesc, nu ma-ntind mai mult decat mi-e plapuma, deci n-o sa uit:)
Dar se prea poate ca-n Ro sa fie magari (tu probabil ca sistemul acela il cunosti).

Eu sper totusi din toata inima sa putem lua biletele si altfel pt Bruxelles, va fi mai usor pentru toata lumea.

Deci propun sa ne intalnim pe messenger duminica 15 mai la 6 seara (ora Ro) , ca sa fie bine si pentru Tess. Cine doreste sa ia cu noi bilet rog sa-mi trimita PM/email/sa scrie aici ca sa il/o pun in lista de corespondenta.

Tess_AN
13th May 2011, 08:19
Deci propun sa ne intalnim pe messenger duminica 15 mai la 6 seara (ora Ro) , ca sa fie bine si pentru Tess.
Multumesc. (nu ma mai trezea nimeni cu telefonul?... :evil: sa ma consider norocoasa ca am intrat azi pe forum - dupa o pauza f. lunga - si am citit in timp? :confused: )

Cine doreste sa ia cu noi bilet rog sa-mi trimita PM/email/sa scrie aici ca sa il/o pun in lista de corespondenta.
Aici ca e mai simplu, dar daca vrei dau si PM si email. ;)

ioanavol
13th May 2011, 09:00
Multumesc. (nu ma mai trezea nimeni cu telefonul?... :evil: sa ma consider norocoasa ca am intrat azi pe forum - dupa o pauza f. lunga - si am citit in timp? :confused: )

Te trezea, te trezea, fii fara grija:)
Pe duminica!

Cata_RB
13th May 2011, 12:08
Eu taaaare am o presimtire ca n-o sa fie nici urma de bilete sau informatii despre bilete pe site pe 15...sunt pesimista :P

MitzGym
13th May 2011, 12:29
Eu taaaare am o presimtire ca n-o sa fie nici urma de bilete sau informatii despre bilete pe site pe 15...sunt pesimista :P

si eu la fel

ioanavol
13th May 2011, 13:38
Daca n-o sa fie nicio paguba, o sa ne luam biletele cand o sa fie - daca suntem hotarati pe 15 sa luam o sa fim si dupa aia;)

EDIT: Au schimbat deja 15-ul cu "soon"...o fi fost din cauza emailului meu?:D

Prin urmare schimbam si noi intalnirea de pe messenger tot in "soon" (in curand). Incepe sa-mi placa:P

Tess_AN
14th May 2011, 03:34
EDIT: Au schimbat deja 15-ul cu "soon"...o fi fost din cauza emailului meu?:D Prin urmare schimbam si noi intalnirea de pe messenger tot in "soon" (in curand). Incepe sa-mi placa:P
Poate se muta in Japonia :P
Azi e 13 mai, exact un an pina se termina CE2012... Cam neorganizati belgienii daca au schimbat data de punere in vinzare a biletelor cu nedefinitul "in curind"... Si se pling unii de romani.

MitzGym
14th May 2011, 08:54
Daca n-o sa fie nicio paguba, o sa ne luam biletele cand o sa fie - daca suntem hotarati pe 15 sa luam o sa fim si dupa aia;)

EDIT: Au schimbat deja 15-ul cu "soon"...o fi fost din cauza emailului meu?:D

Prin urmare schimbam si noi intalnirea de pe messenger tot in "soon" (in curand). Incepe sa-mi placa:P

eu cred ca au pus soon-ul ca sa se mai gandeasca la tarife:)

Cata_RB
14th May 2011, 12:27
Chiar sunt curioasa daca le pun maine sau nu...
Faptul ca au schimbat poate fi si semn bun, ca exista cineva care se ocupa de site si marcheaza apropierea momentului prin mici schimbari, dar poate fi si semn rau (cum spunea Tess, nedefinit).

Cata_RB
15th May 2011, 12:23
Presimtirea mea s-a adeverit si nu-i nici urma de bilete :( Probabil au renuntat la 15 mai si inca nu au ales o alta data.

Ca sa fiu sigura: intalnirea de pe messenger de astazi cade? Asa am inteles din ce a scris Ioana.

miafangina
15th May 2011, 16:56
Asa am inteles si eu,Catalina!
in curind:D

ioanavol
15th May 2011, 18:53
Da, in curand...cine afla ceva mai concret da sfoara in tara (nu garantez ca voi fi prima pe faza, nu-s cea mai conectata la gimnastica zilele astea:P)

Le-am trimis oricum un email ieri, daca-mi raspund bineinteles ca va spun si voua.

ioanavol
17th May 2011, 08:52
Am primit raspuns de la belgieni:

"

Due to several reasons, we will launch the ticket sales not now but this summer.
We will communicate the exact date soon on our website!

"

Traducere:

Din diferite cauze vom incepe vanzarea biletelor nu acum ci la vara.
Vom comunica in curand data exacta prin intermediul site-ului nostru!


/prin urmare "la vara" ramane:)

Cata_RB
17th May 2011, 11:35
Mersi, Ioana :)
Pana la urma e bine. La finalul lunii trebuie sa hotarasca daca si unde muta mondialele....poate-poate le pun in Europa :D

MitzGym
17th May 2011, 14:30
Am primit raspuns de la belgieni:

"

Due to several reasons, we will launch the ticket sales not now but this summer.
We will communicate the exact date soon on our website!

"

Traducere:

Din diferite cauze vom incepe vanzarea biletelor nu acum ci la vara.
Vom comunica in curand data exacta prin intermediul site-ului nostru!


/prin urmare "la vara" ramane:)

mult,mult,mult mai bine!!!
mie in convine!!!

miafangina
17th May 2011, 17:04
Multumesc,Ioana.Pai,imediat e vara,nu?:)

ioanavol
17th May 2011, 20:02
Multumesc,Ioana.Pai,imediat e vara,nu?:)

He he, m-as mira ca "la vara" sa-nsemne 1 iunie in acest caz:D

MitzGym
17th May 2011, 21:03
He he, m-as mira ca "la vara" sa-nsemne 1 iunie in acest caz:D

eu sper sa nu
sper sa amane cat mai mult vanzarea biletelor

mikeyy
10th July 2011, 11:06
Pe 1 august se vor pune in vanzare biletele pentru Europene:
http://www.brusselsgymnastics2012.be/EN/News.aspx?nid=45

Tess_AN
11th July 2011, 19:02
Multumesc Mihai. Le-o luam inainte cu organizarea? :P Adica ne organizam sa vedem citi suntem si la ce vrem bilete si unde?
De exemplu eu as vrea abbonament, in fata solului pe mijloc - tribuna oficiala de la Ploiesti are pozitionarea perfecta :)

Daca stim dinainte cine vrea si ce ne miscam repede-repede in 1 august ;)

mikeyy
11th July 2011, 19:31
Tess, ai gasit vreo schita a salii? :)

Tess_AN
11th July 2011, 19:50
Tess, ai gasit vreo schita a salii? :)
Nu am gasit nici o schita - dar in general - aranjarea aparatelor pentru gimnastica, privind din fata e:
de la stinga la dreapta,
plan apropiat: birna(cal)/sol/paralele inegale(bara fixa)
in plan indepartat: inele/sarituri/paralele baieti

Edit: biletele la finale se duc repede. Daca stim citi suntem si ce bilete vrem in 1 august la ora H va fi mai usor :)

GymnasticsFan
12th July 2011, 10:11
Preturile biletelor se stiu?

Cata_RB
12th July 2011, 12:28
Din pacate, inca nu sunt disponibile nici un fel de detalii - preturi, structura salii, eventuale moduri de clasificare a locurilor etc.
Site-ul are foarte putine informatii in acest moment.

dracsor
12th July 2011, 16:19
eu stiu ce vreau: 3 bilete la finale.

dracsor
12th July 2011, 17:13
intrebare: la europene ai voie sa intri cu laptop sa faci live blogging pe forum? :D

mikeyy
12th July 2011, 18:17
Nu cred. Exista restrictii si la aparatele foto....la un laptop nu stiu cum ar reactiona :D
Te-ar lasa cu siguranta daca ai avea acreditare.

MitzGym
12th July 2011, 18:28
Nu cred. Exista restrictii si la aparatele foto....la un laptop nu stiu cum ar reactiona :D
Te-ar lasa cu siguranta daca ai avea acreditare.

pai acreditare pt dracsor blog:))))

LuisaGym
12th July 2011, 18:34
Nu cred. Exista restrictii si la aparatele foto....la un laptop nu stiu cum ar reactiona :D
Te-ar lasa cu siguranta daca ai avea acreditare.

Pai si de ce ne-ar mai lasa inauntru cu smart-phone dar nu cu laptop?

mikeyy
12th July 2011, 18:44
Pai si de ce ne-ar mai lasa inauntru cu smart-phone dar nu cu laptop?

Mai stii...poate actualizeaza regulamentul si nu vor mai permite nimic :D
Dar ai dreptate. Exista posibilitatea sa nu le placa ca mergi cu laptopul, dar sa nu aiba nimic impotriva altor gadget-uri.

Cata_RB
12th July 2011, 18:53
La cate exista in ziua de azi...ar fi o problema daca si-ar propune sa nu te lase si punct :D Totusi nu poti sa iei telefoanele sau alte device-uri similare de la 5000 de oameni...

Si mai e o problema: de unde net? Daca nu faci cerere de la ei sa ai acces, nu stiu daca merita sa stai pe net mobil din afara tarii.

dracsor
12th July 2011, 23:20
ok, ok. fac rost de un ipad. :)) nu au ce sa bombane atunci. cat despre net, daca fac rost de ipad sau ceva asemanator, va fi floare la ureche. :D

Tess_AN
13th July 2011, 00:32
eu stiu ce vreau: 3 bilete la finale.
Care 3 din cele 4 ? :drak:
http://www.brusselsgymnastics2012.com/fr/EN/Program.aspx

Cit despre laptop, nu am auzit/citit sa fi fost interzis la nimeni. Poti intreba pe alte forumuri. Dar cei-i drept e drept la fiecare competitie e diferit depinde f. mult de organizatori. Parerea mea personala e ca mai repede te lasa cu laptop (ca nu poti nici filma nici face poze cu el) decit cu ap. foto profesionale, camera fimat, chiar si tel. destept ce face poze si/sau filmeaza. Ce sa comenteze la un biet laptop "nestiutor'??? Nu face poze, nu filmeaza...

dracsor
13th July 2011, 09:25
Care 3 din cele 4 ? :drak:
http://www.brusselsgymnastics2012.com/fr/EN/Program.aspx



Aoleu, Tess-sama, ai dreptate! Ce bine ca existi!

Reformulez: vreau 3 bilete, adica pentru 3 persoane, la finalele seniorilor. Adica 3 bilete x 2 zile de finale = 6 bilete :))

Mor de ciuda ca nu-mi permit mai mult. :headbang:

MitzGym
13th July 2011, 10:35
Ce sa comenteze la un biet laptop "nestiutor'??? Nu face poze, nu filmeaza...
cum nu face?sunt unele laptopuri care au camera web:P

Cata_RB
13th July 2011, 12:22
Aoleu, Tess-sama, ai dreptate! Ce bine ca existi!

Reformulez: vreau 3 bilete, adica pentru 3 persoane, la finalele seniorilor. Adica 3 bilete x 2 zile de finale = 6 bilete :))

Mor de ciuda ca nu-mi permit mai mult. :headbang:

Alina, vezi ca s-ar putea ca adunand biletele pentru finale sa iesi cam tot pe-acolo cat pentru abonamente...sau e vorba de timp, ca nu poti sa fii plecata mai mult?

dracsor
13th July 2011, 13:00
Este vorba in special de timp. Nu pot sa vin decat la finalele senioarelor. Dar daca biletul se invarte in jur de 25-30 de euro/finala sunt destul de ok si financiar. Iar daca nu sunt, sparg pusculita. :))

GymnasticsFan
13th July 2011, 14:56
Si eu vreau sa meeeeerg. Si la mine la fel, problema principala ar fi timpul.

Programul afisat este urmatorul:
Vineri 11 mai 2012
19h00 - 21h00: all around final juniors

Sambata 12 mai 2012
15h00 - 17h30: team final seniors

Duminica 13 may 2012
10h00 - 13h00: apparatus finals juniors
15h00 - 17h30: apparatus finals seniors

Deci am putea sa plecam vineri dimineata, si ne-am intoarce duminica; deci doar o zi de concediu ar trebui :P(pentru mine, ca sunt aproape de Bucuresti...)

All around pentru senioare nu este...?

EDIT: si am avea putin timp sa ne si plimbam, sambata :D

emilista
13th July 2011, 23:02
pentru sâmbătă și duminică aș vrea și eu... și-așa îmi doresc de mult să vă cunosc (mi-au plăcut comentariile de la competițiile la care ați mai fost) și pică și ok ca program, fiind weekend

Tess_AN
15th July 2011, 00:33
Nu mai tin minte (si acum imi e lene - a se citi nu am timp :P) sa caut la inceputul acestei sectiuni dar cred ca s-au anuntat pe acolo mai multi. Putem tine legatura prin email sau urmariti aici inainte de 1 august - o sa facem o "intilnire virtuala" sa cumparam biletele cei care vrem/vreti sa stam impreuna.

Iar daca nu sunt, sparg pusculita. :))
Ai nevoie de ajutor ? ;) Acum citeva zile mi-am spart usa :rolleyes: aveam cheia la mine dar s-a blocat zarul de la clanta :groggy:

Cata are dreptate, daca iei abonament s-ar putea sa fie mai ieftin decit 3 finale. Poate-poate scapam cu viata pusculita sau o spargem pe o terasa in Bruxelles la o inghetata :yes:

cum nu face?sunt unele laptopuri care au camera web:P
Ai dreptate Mitz. Ce iti e si cu tinara generatie! "pe vremea mea" :P calculatoarele stiau doar binar (0 si 1), ASCII si EBCDIC. :cool:

MitzGym
15th July 2011, 01:11
Ai dreptate Mitz. Ce iti e si cu tinara generatie! "pe vremea mea" :P calculatoarele stiau doar binar (0 si 1), ASCII si EBCDIC. :cool:
:)))da...ce a mai evoluat tehnologia:P

Tracoromana
15th July 2011, 13:10
Ai dreptate Mitz. Ce iti e si cu tinara generatie! "pe vremea mea" :P calculatoarele stiau doar binar (0 si 1), ASCII si EBCDIC. :cool:
..... si cel de la Politehnica era cat un bloc cu 10 etaje.

MitzGym
26th July 2011, 18:49
Si eu vreau sa meeeeerg. Si la mine la fel, problema principala ar fi timpul.

Programul afisat este urmatorul:
Vineri 11 mai 2012
19h00 - 21h00: all around final juniors

Sambata 12 mai 2012
15h00 - 17h30: team final seniors

Duminica 13 may 2012
10h00 - 13h00: apparatus finals juniors
15h00 - 17h30: apparatus finals seniors

Deci am putea sa plecam vineri dimineata, si ne-am intoarce duminica; deci doar o zi de concediu ar trebui :P(pentru mine, ca sunt aproape de Bucuresti...)

All around pentru senioare nu este...?

EDIT: si am avea putin timp sa ne si plimbam, sambata :D

as vrea si eu,tot in week-end:)
tot asa,sa plec vineri dimineata si sa ma intorc duminica seara(dar sa vad daca gasim avion)
voi cand vreti sa plecati de la bruxelles?
dar 17:30 este ora lor?sau ora romaniei?

ancaR
28th July 2011, 10:35
Buna la toata lumea!

Citesc acest forum de ceva timp, insa abia acum am reust sa ma inregistrez (tot primeam o eroare de genul "we do not allow spammers").

Si eu imi doresc mult sa merg la Europene (sau chiar Mondiale :D). Mie mi-a placut dintotdeauna acest sport, insa ma uitam doar cand prindeam la TV, nu m-am gandit niciodata sa tin evidenta zilelor de concurs. Asta pana acum un an, cand am devenit o fana adevarata.
Eu nu am mai fost pana acum la nici o competitie, si mi-e greu sa imi organizez singura o astfel de excursie. Asa ca as dori sa stiu daca sunt persoane din Iasi care vor sa mearga, poate ne organizam un pic.

In rest, vreau sa va felicit pentru ce postati aici, am citit foarte multe informatii pe care nu as fi putut sa le aflu de prin alte parti :)

miafangina
29th July 2011, 19:29
Bine ai venit,Anca.

Din Iasi e Cris dar cu ea nu se stie niciodata din ce oras vine la competitie:) si unde pleaca dupa.Cu siguranta o sa reusesti daca vrei,doar tine aproape:)

ancaR
29th July 2011, 21:45
Multumesc, miafangina.
Restul sunteti toate/toti din Bucuresti? Cum va-ti organizat pana acum la astfel de "excursii"? Sunt curioasa :D

Cata_RB
29th July 2011, 21:51
Nuuuu, nici vorba...suntem din toata tara :)
Majoritatea "excursiilor" le-am facut la internationalele sau nationalele Romaniei. Tineam legatura pe mail, ca sa gasim cazare care sa convina tuturor, iar cu drumul - fiecare cum poate, depinde de unde vine.

Cea mai mare deplasare a fost la Mondialele din 2010, eu acolo nu am fost. Oricum...tot pe organizare prin mail se bazeaza, cei care au mers pot sa spuna mai multe.

Tess_AN
29th July 2011, 22:35
Anca, bine ai venit!

Tin minte eu bine, sau ziceau ca pun biletele in vinzare la 1 august? Daca e asa, facem conferinta pe yahoo cei care vrem sa luam bilete impreuna? Sincer eu vreau sa luam bilete bune si ar trebui sa ne organizam. Daca se pun biletele in vinzare in data de 1 august, cine vrea sa ia bilete in 1 august? Eu vreau. Mai e cineva? Scrieam aici lista? Ne dam PM? Email (cei care ne stim emailurile)?

Pentru cei care nu stiu emailurile celorlalti si vreti, dati PM. La unul din moderatori (Cata_RB, ioanavol sau mikeyy) sau chiar si mie, eu imi iau bilet si daca e sa merg singura :evil: si sa vedem citi ne adunam si ce stabilim.

Sau scriem aici???
Edit: Daca nu e clar si trebuie sa precizez, ma refer la bilete pentru competitia de CE 2012. ;)

Cata_RB
29th July 2011, 22:44
Dragi forumisti,

Avem preturi!
http://www.brusselsgymnastics2012.com/EN/Tickets.aspx

Acum fug si eu sa vad ce mai e pe-acolo.

Noh, speram sa fie si detalii despre achizitionarea biletelor, dar vad ca nu.
Eu sunt de acord cu ce a propus Tess: daca mai sunt persoane interesate sa ia bilete cu noi si nu au mai comunicat pana acum prin mail cu nimeni de pe forum, sa scrie aici si sa trimita PM cu adresa de mail.

Inca o precizare, in caz ca s-a uitat: CE 2012 sunt separate pentru gimnastica masculina si cea feminina. Ce vorbim noi aici, Bruxelles, e doar competitia feminina - junioare si senioare.

MitzGym
29th July 2011, 23:00
Dragi forumisti,

Avem preturi!
http://www.brusselsgymnastics2012.com/EN/Tickets.aspx

Acum fug si eu sa vad ce mai e pe-acolo.

Noh, speram sa fie si detalii despre achizitionarea biletelor, dar vad ca nu.
Eu sunt de acord cu ce a propus Tess: daca mai sunt persoane interesate sa ia bilete cu noi si nu au mai comunicat pana acum prin mail cu nimeni de pe forum, sa scrie aici si sa trimita PM cu adresa de mail.

Inca o precizare, in caz ca s-a uitat: CE 2012 sunt separate pentru gimnastica masculina si cea feminina. Ce vorbim noi aici, Bruxelles, e doar competitia feminina - junioare si senioare.

cam mari preturile...la berlin a fost cam 90 de euro un abonament pt toate zilele(dar la categoria a 3-a,e adevarat,adica la cucurgiu)
as vrea si eu sa merg de vineri pana duminica:)

sa zic un sigur lucru...chiar merita sa mergeti(chiar daca-s niste preturi cam piperate).Eu am fost la berlin si a fost suuper frumos(poate chiar cel mai frumos week-end din viata mea.Si in prezent ii multumesc lui maica-mea ca m-a dus,dupa aproape 4 luni,stiu chiar cu lux de amanunte ce am facut acolo:);))

Aaa...cand vreti sa va intoarceti in tara cei care vreti sa mergeti?ca la lavinia stiu,dar restul?

MadalinaB
29th July 2011, 23:10
Buna!
Dupa o analiza a preturilor si biletelor de avion, am decis sa ma alatur si eu grupului pt europene, pt finalele seniorilor de sambata si duminica. Unde subscriu si cui ma adresez? :)

GymnasticsFan
29th July 2011, 23:19
Madalina, cam ce preturi ai gasit la biltele de avion? si la ce companie aeriana?

MadalinaB
29th July 2011, 23:34
Eu nu vin din Romania, insa am gasit f ieftin(60 euro) cu Brussels Airlines. De obicei eu folosesc pt cautare generala skyscanner.net, unde sunt si companiile lowcost si cele normale. De acolo iti faci o idee si cauti mai departe pe site-ul companiei respective. Din ro ei sugereaza Taromul cu 160 euro, dar stiu ca si Blueair avea zboruri directe...

MitzGym
29th July 2011, 23:48
Eu nu vin din Romania, insa am gasit f ieftin(60 euro) cu Brussels Airlines. De obicei eu folosesc pt cautare generala skyscanner.net, unde sunt si companiile lowcost si cele normale. De acolo iti faci o idee si cauti mai departe pe site-ul companiei respective. Din ro ei sugereaza Taromul cu 160 euro, dar stiu ca si Blueair avea zboruri directe...
S-au afisat inca de acum zborurile din mai?:o:

emilista
29th July 2011, 23:59
eu folosesc de regulă pentru căutări de diverse zboruri www.vola.ro (are și low cost, dar cred că nu au încă posibilitate de căutări ptr mai 2012 cele low cost)... ptr perioada 11-14.05.2012 (dus-întors) am găsit la tarom cel mai ieftin 184.90EUR
dacă încerc o căutare ptr peste vreo 2-3 luni doar, Wizz are zbor direct la 113.72EUR, iar Blue Air la 125.98EUR... deci sunt variante destule la prima vedere

dracsor
30th July 2011, 00:06
eu voi avea astfel: 3 x Saturday, May 12th 2011, 03.00 p.m.Team final Seniors € 35,00

si

3 x Sunday, May 13th 2011, 03.00 p.m. Apparatus final Seniors € 35,00

Voi cere maine, adica azi o confirmare de la prietena mea. eu cu nistoran mergem sigur.

MitzGym
30th July 2011, 00:28
eu folosesc de regul? pentru c?ut?ri de diverse zboruri www.vola.ro (are ?i low cost, dar cred c? nu au înc? posibilitate de c?ut?ri ptr mai 2012 cele low cost)... ptr perioada 11-14.05.2012 (dus-întors) am g?sit la tarom cel mai ieftin 184.90EUR
dac? încerc o c?utare ptr peste vreo 2-3 luni doar, Wizz are zbor direct la 113.72EUR, iar Blue Air la 125.98EUR... deci sunt variante destule la prima vedere

ai si vreo ora/niste ore pt zborul/zborurile cu tarom?

Eu va dau un sfat,incercati sa nu va luati zbor cu escala ,e cam nasol.De exemplu,cand m-am intors de la berlin era sa pierd a doua legatura,pt ca primul avion a plecat tarziu+cand am ajuns la frankfurt avionul a stat vreo 10-15 minute, fara sa se deschida usile.Ne-au mai ramas doar10 minute sa mergem sa ne imbarcam(sau care-i cuvantul).A fost super nasol,am alergat kilometri intregi prin aeroport

MadalinaB
30th July 2011, 00:54
Pt unele destinatii/companii, este afisat de acum orarul din mai. Intradevar pt Wizz de la Buc-Bruxelles se pot face momentan rezervari doar pana in martie, dar la o mica simulare de weekend preturile ajung cam la 320ron. Sigur si in mai se vor gasi variante ieftine. Dar asta se va stabili in discutiile pe grup/mail/mess sau cum organizati voi de obicei:)

MitzGym
30th July 2011, 01:14
Pt unele destinatii/companii, este afisat de acum orarul din mai. Intradevar pt Wizz de la Buc-Bruxelles se pot face momentan rezervari doar pana in martie, dar la o mica simulare de weekend preturile ajung cam la 320ron. Sigur si in mai se vor gasi variante ieftine. Dar asta se va stabili in discutiile pe grup/mail/mess sau cum organizati voi de obicei:)

Ma uit maine sa vad ce ore de zbor sunt,ca acum sunt pe telefon

Daca au low cost e bine.Deci sunt 2 companii low cost care merg la bruxelles?aveti idee daca toate companiile au mai multe zboruri pe zi?

emilista
30th July 2011, 01:48
tarom-ul căutarea direct ptr mai 2012 are 2 ore ptr 11.05 - 07:20 și 16:30
wizz - 17:10
blue air - 15:30
toate 3 zboruri directe, nici eu nu mă omor după ideea de escală, decât dacă e neapărat necesară

MitzGym
30th July 2011, 01:57
tarom-ul c?utarea direct ptr mai 2012 are 2 ore ptr 11.05 - 07:20 ?i 16:30
wizz - 17:10
blue air - 15:30
toate 3 zboruri directe, nici eu nu m? omor dup? ideea de escal?, decât dac? e neap?rat necesar?
11 mai pica vineri,nu?dar e posibil sa apara zboruri si la alte ore?


Eu merg la culcare:D,ca nu mai pot de somn;D

monalexa
30th July 2011, 09:01
Eu vreau doua Season Tickets Finals, adica 2 abonamente pentru finale. Sa nu ma uitati, ca plec in 2 ore in concediu si nu mai pot comunica cu voi. Pup

cata10
30th July 2011, 09:46
Ce bine ca stim preturile, in sfarsit. Ziceti-mi si mie, ca eu sunt somnoros si cred ca nu fac cum trebuie calculul. E cumva mai ieftin sa-ti iei un abonament pt finale si bilete separate pt cele 2 zile de calificari decat un abonament pt intreaga competitie? Asa mi se pare...

As vrea sa vad macar finalele senioarelor; ideal ar fi sa merg la toata competitia... dar sa calculam bugetul pt perioada respectiva.

Cine s-a hotarat sa mearga pt toata saptamana?

LuisaGym
30th July 2011, 10:18
Pentru cei din Moldova o posibilitate de zbor direct ar fi Bacau-Bruxelles cu Blue Air. Nu stiu la ce ore va zbura pt ca orarul de iarna nu este afisat. Bacaul are legaturi destul de bune cu trenul la Piatra Neamt, Iasi, etc... Aeroportul este foarte aproape de oras si este foarte simplu de ajuns cu taxi sau autobuz.

Eu vin doar sambata si duminica, 3 sau 4 persoane. Nu m-am hotarat daca sa vin si la finala pe aparate de la junioare de duminica. Ce junioare avem noi in 2012?

ancaR
30th July 2011, 12:39
Hmm.. am dat si eu o cautare pt biletul de avion (pe 2 site-uri), si am gasit numai de la 2000€ in sus :confused:

Probabil ca nimeni dintre noi nu o sa dea atata pe avion asa ca am si eu o intrebare inainte sa ma mai pronunt.. dintre cei care ati mai fost.. cam la cat se ajunge o deplasare de genul asta (zbor + cazare)?

Bitele sunt super ok ca pret, dar restul pare mult mai costisitor decat mi-am imaginat :s

In fine, eu as dori sa merg la cele doua finale ale senioarelor, dar ramane sa ma mai gandesc.

Cata_RB
30th July 2011, 13:13
Anca, vezi ca daca alegi o data foarte apropiata la avion, vei gasi astfel de preturi, extrem de mari. Sau poate nu stai in Romania? Atunci nu stiu care sunt preturile.

Biletele de avion trebuie luate cu cateva luni inainte si sigur nu sunt asa scumpe, dar acum e mult prea devreme - majoritatea companiilor nici nu si-au stabilit orarele de zbor pentru primavara viitoare. Ca sa-ti faci o idee, poti sa cauti variantele de care zicea lumea mai sus. N-o sa fie identice, dar si eu am cautat atunci cand s-a pus problema de a merge la CE si sunt destule decente.

ancaR
30th July 2011, 13:30
Cata, eu sunt din Iasi, am cautat pentru Bacau-Bruxelles, si pe vola.ro au numai preturi din-astea, indiferent daca ma uit pt maine sau pt mai 2012, si indiferent daca aleg 4 zile sau 14 intre zboruri.

mikeyy
30th July 2011, 14:12
Cata, eu sunt din Iasi, am cautat pentru Bacau-Bruxelles, si pe vola.ro au numai preturi din-astea, indiferent daca ma uit pt maine sau pt mai 2012, si indiferent daca aleg 4 zile sau 14 intre zboruri.


Eu nu prea am incredere in alte site-uri. Cele mai sigure sunt site-urile oficiale ale companiilor aeriene.

Am facut acum o simulare pentru luna decembrie (Bacau - Brux) cu Blue Air si mi-a iesit 50.98 euro cu toate taxele (dus-intors).

P.S. bine ai venit pe forum ;)

Cata_RB
30th July 2011, 14:15
N-am folosit niciodata acel site, dar intra direct pe site-urile Blue Air, Tarom, Wizz sau orice altceva s-a mai recomandat si vezi acolo.
Iar ca motor de cautare, mi-a fost recomandat skyscanner.com - in caz ca nu gasesti zboruri directe sau vrei si alte variante, cu companii din strainatate pe care n-ai de unde sa le stii.

ancaR
30th July 2011, 14:30
Eu nu prea am incredere in alte site-uri. Cele mai sigure sunt site-urile oficiale ale companiilor aeriene.

Am facut acum o simulare pentru luna decembrie (Bacau - Brux) cu Blue Air si mi-a iesit 50.98 euro cu toate taxele (dus-intors).

wow, cum gasiti voi ca eu nu reusesc! pe blue air (blueairweb.com ?) imi returneaza la orice cautare 0 rezultate. of..
la Tarom am gasit intr-adevar, la 200-300€ (iasi-bruxelles)


P.S. bine ai venit pe forum ;)
Multumesc :)

Deci luni se pun in vanzare biletele? Aveti idee cum le cumparam/primim? Presupun ca se plateste cu cardul pe net, nu? Si cum intram in posesia lor? Ce multe intrebari.. :D

Cata_RB
30th July 2011, 14:37
Deci luni se pun in vanzare biletele? Aveti idee cum le cumparam/primim? Presupun ca se plateste cu cardul pe net, nu? Si cum intram in posesia lor? Ce multe intrebari.. :D

Da, luni. Sau asa trebuie...ca initial au spus 15 mai si apoi au amanat.
Detalii despre cum se platesc, cum se primesc, cum arata sala si multe altele...nu stim, din pacate. Site-ul e cam gol. Vom afla cand le pun in vanzare si va trebui sa ne miscam repede cu cititul informatiilor si cu luatul biletelor.

LuisaGym
30th July 2011, 15:07
Deci la mine s-a stabilit :D, sigur 4 persoane pentru finalele de senioare de sambata si duminica, mai astept raspuns de la persoana nr 5. Problema e ca luni sunt pe drum si nu prea am timp sa stau pe net. Dar am eu asa o presimtire ca voi gasi sigur bilete pe langa galerie :D. Astept sa-mi ziceti unde va luati voi biletele.

In ceea ce privest biletele chiar si Tarom luat din timp are preturi foarte bune. De exemplu bilet dus intors luat in ianuarie pentru luna iulie Bucuresti-Bruxelles a costat 110 EUR. Wizz si Blue Air sunt in principiu mai ieftine mai ales daca nu vreti bagaj la cala (taxa bagaj cala 30 EUR dus intors).

dracsor
30th July 2011, 15:18
Da, si eu sunt putin ingrijorata pentru luni. Eu atunci iau salariu. Trebuie sa ne mobilizam sa vedem cum facem. :D

Tracoromana
30th July 2011, 15:29
Ce bine ca stim preturile, in sfarsit. Ziceti-mi si mie, ca eu sunt somnoros si cred ca nu fac cum trebuie calculul. E cumva mai ieftin sa-ti iei un abonament pt finale si bilete separate pt cele 2 zile de calificari decat un abonament pt intreaga competitie? Asa mi se pare...

As vrea sa vad macar finalele senioarelor; ideal ar fi sa merg la toata competitia... dar sa calculam bugetul pt perioada respectiva.

Cine s-a hotarat sa mearga pt toata saptamana?

1. Cătălin, da, e mai ieftin cu 5 euro.
Season Ticket Finals (Friday-Sunday) + W +Th = 100+20+25 = 145 (fata de abonamentul complet de 150 euro)

2. asta e de fapt problema, sa vedem cat ne costa cazarea; 3 sau 6 nopti.

3.eu as inclina sa-mi iau Season Ticket Finals (Friday-Sunday), dar nu e obligatoriu sa fie bătut in cuie. Daca Tess sta toata saptamana, poate ma atasez si eu.

Cata_RB
30th July 2011, 15:50
1. Cătălin, da, e mai ieftin cu 5 euro.
Season Ticket Finals (Friday-Sunday) + W +Th = 100+20+25 = 145 (fata de abonamentul complet de 150 euro)


:shocked:
Cum au stabilit astia preturile?! De cand un abonament e mai scump decat serviciile luate separat?

mikeyy
30th July 2011, 15:56
Abonamentul e putin mai scump deoarece iti ofera si posibilitatea de a alege locuri mai bune. Sectoarele sunt impartite...locuri speciale pentru abonament si locuri pentru bilete individuale. O sa vedeti diferenta cand vor da drumul. Asa a fost si la Rotterdam si la Berlin. Cel putin la Berlin a fost cel mai vizibil. Cand selectai abonament...abia mai erau 2-3 locuri, dar la bilete individuale aveai mai multe variante....chiar daca majoritatea erau pe lateral, in colturi sau la cucurigu.

Eu din acest motiv astept harta mai mult decat orice.

Cata_RB
30th July 2011, 16:00
Ok, asta n-am stiut...ciudat.
E clar, avem nevoie de toate informatiile si trebuie sa le analizam cat mai repede dupa ce apar.

Tess_AN
30th July 2011, 16:09
Da, si eu sunt putin ingrijorata pentru luni. Eu atunci iau salariu. Trebuie sa ne mobilizam sa vedem cum facem. :D
Trebuie neaparat sa luam bilete pina nu cheltuie Alina tot salariul la nunti! :evil:

3eu as inclina sa-mi iau Season Ticket Finals (Friday-Sunday), dar nu e obligatoriu sa fie bătut in cuie. Daca Tess sta toata saptamana, poate ma atasez si eu.
Dupa experienta de la Rotterdam unde totul a fost contra cronometru, Tess ar vrea sa o ia mai "batrineste" :drak: deci in zilele de calificari sa mai poata vizita una alta ;) Nu am vazut Bruxelles si cine stie cind mai ajung...
As vrea abonament per total, dar cum ziceti si voi, nu-i batut in cuie. Cum ziceti si voi dar sa ziceti o data! (Nu mai ma rabdare - deci nu am imbatrinit de tot ca bartinii se pare ca au mai multa rabdare decit copiii! :)

Abonamentul e putin mai scump deoarece iti ofera si posibilitatea de a alege locuri mai bune. Sectoarele sunt impartite...locuri speciale pentru abonament si locuri pentru bilete individuale. O sa vedeti diferenta cand vor da drumul. Asa a fost si la Rotterdam si la Berlin. Cel putin la Berlin a fost cel mai vizibil. Cand selectai abonament...abia mai erau 2-3 locuri, dar la bilete individuale aveai mai multe variante....chiar daca majoritatea erau pe lateral, in colturi sau la cucurigu.

Eu din acest motiv astept harta mai mult decat orice.
De asta nu stiam. Deci la Rotterdam prindeam locuri mai proaste daca nu luam abonament? Ce chestie... (sa nu zic snapani)... totul e business si bani. :nope:

camigym
30th July 2011, 16:19
Am gasit la Tarom Otopeni 7.20 - Bruxelles 9.10 plecare, Bruxelles 19.05 - Bucuresti 22.45 intoarcere, cu plecare 11.mai 2012 si intoarcere 13 mai . Pret de la Tarom 185 euro, iar pe alt site, acelasi bilet era 161 euro.

MitzGym
30th July 2011, 16:24
Am facut acum o simulare pentru luna decembrie (Bacau - Brux) cu Blue Air si mi-a iesit 50.98 euro cu toate taxele (dus-intors).
doar 50 de euro!?:o:
dus intors si cu toate taxele?!wow!!!!!!!!

dracsor
30th July 2011, 16:35
Trebuie neaparat sa luam bilete pina nu cheltuie Alina tot salariul la nunti! :evil:


Exact, exact! Cum le stii tu asa de bine, Tess! /hello

Tracoromana
30th July 2011, 17:20
Trebuie neaparat sa luam bilete pina nu cheltuie Alina tot salariul la nunti! :evil:

Dupa experienta de la Rotterdam unde totul a fost contra cronometru, Tess ar vrea sa o ia mai "batrineste" :drak: deci in zilele de calificari sa mai poata vizita una alta ;)

ca bine zici. am fost :groggy:, dar am tinut aproape.

Pana apare harta salii ne mai putem gândi. Când apare harta sa ne intalnim pe mess.

Eu am trei variante si deci sunt flexibila.
- abonament intreg;
- 2 zile turism + un abonament de weekend
- abonament de weekend

Tess_AN
30th July 2011, 17:37
Cine e sigur ca vrea sa cumpere bilete luni (adica, gata, nu ne mai gindim si razgindim si nu mai asteptam), hai sa facem conferinta
Luni, 01 august 2011, ora 21:00 – ora Romaniei cind si cumparam biletele.
Va rog nu dati quote la mesajul acesta, copiati doar lista si adaugati sau taieti numele vostru in urmatorul post.

Ca exemplu, vedeti posturile urmatoare unde Tess, care nu e in lista aceasta isi va adauga numele. Si unde Xulescu care e in lista nu mai vrea.

Cei ce au numele in ultima lista, vor primi amanunte email cu detaliile despre conferinta.

Lista celor ce vor sa cumpere bilete luni 1 august, in grup sa stam impreuna - pt. CE2011 gimnastica fete (bazat pe lista facuta de Ioana in pag. 2 a acestei sectiuni):

1.crisloregym
2. LuisaGym
3.Cata_RB
4. tracoromana
5 miafangina
6. AuriB
7. andraf
8. mikeyy
9. cata10
10. Deni
11. ioanavol
12. monalexa
13 Xulescu
14. dracsor
15. emilista
16 MadalinaB

Tess_AN
30th July 2011, 17:38
Vreau si eu sa cumpar bilet luni seara cu grupul, Tess_AN.
Imi trec numele pe lista si vreau sa particip la conferinta luni seara.
Lista actualizata:

1.crisloregym
2. LuisaGym
3.Cata_RB
4. tracoromana
5 miafangina
6. AuriB
7. andraf
8. mikeyy
9. cata10
10. Deni
11. ioanavol
12. monalexa
13 Xulescu
14. dracsor
15. emilista
16 MadalinaB
17. Tess_AN

Tess_AN
30th July 2011, 17:41
[Mesajul acesta e postat de Xulescu]
Eu nu cumpar bilete luni cu grupul. Nu voi participa la conferinta. Imi tai numele de pe lista. Poate imi cumpar altadata singur, vad eu, etc., etc. Lista actualizata fara numele meu, mai jos. Numai bine tuturor. Xulescu.
1.crisloregym
2. LuisaGym
3.Cata_RB
4. tracoromana
5 miafangina
6. AuriB
7. andraf
8. mikeyy
9. cata10
10. Deni
11. ioanavol
12. monalexa
13 Tess_AN
14. dracsor
15. emilista
16 MadalinaB

camigym
30th July 2011, 17:41
Este cineva din zona Clujului care ar dori sa mearga la Bruxelles ? Pe mine m-ar interesa de vineri dimineata pana duminica seara. Este un zbor MALEV , cu escala la Budapesta.

MitzGym
30th July 2011, 18:45
nu pot sa vad zic acum daca cumpar bilet luni seara,va zic mai tarziu sau mine.E ok?

Andraf
30th July 2011, 19:06
Eu vreau sa iau abonament mare. Daca miercuri si joi e concurs toata ziua, timp liber pt vizitarea orasului ar fi doar sambata dimineata pana la ora 13.00. Asta inseamna ca ar fi bine sa plecam fie marti foarte devreme, fie luni dupa-amiaza, asta daca vrem sa avem mai mult timp pentru vizite.
Inca ceva... Wizzair-ul aterizeaza pe aeroportul din Charleroi (cca 1 ora de Bruxelles de mers pe autostrada). Din aeroport exista cursa (autocar) pana la Bruxelles.

ancaR
30th July 2011, 19:38
Si eu as vrea sa merg. mai e cineva care planuieste sa zboare din bacau/iasi?

Andraf, dar se poate vizita orasul si luni-marti, dupa ce se termina concursul :D

Tess_AN
30th July 2011, 19:59
Cei care-s in lista, daca nu sunteti inca hotariti, nu e nici o problema. Doar anuntati, actualizati lista, sa nu ne intirziati asteptind la conferinta.

Nu am mentionat in mesajele anterioare, dar dupa ce luam biletele, vom anunta unde le avem asa ca cei care se hotarasc mai tirziu- daca vor si pot sa isi ia bilete pe linga noi (am zis daca vor :D). Daca nu vor sau nu pot - si asa e bine sa fie mai multe enclave tricolore in tribuna! Si implicit mai multe filmulete din mai multe unghiuri! :ok: Sper ca macar la calificari sa lase sa se filmeze.

crisloregym
30th July 2011, 20:18
Anca, bine ai venit pe forum!!! Se intaresc randurile moldovenilor, asta-mi place:D

Eu sunt tot din Iasi, insa deocamdata nu pot sa spun daca voi pleca din Bacau sau din Bucuresti, depinde foarte mult unde voi avea deplasari in acea perioada...voi afla abia prin octombrie-noiembrie. Cu aterizatul la fel: daca in saptamana urmatoare va trebui sa fiu in Bucuresti, imi va conveni sa merg in Bucuresti. E tare greu de prezis, trebuie sa ma hotarasc si cu concediul, sa vad cum fac in acea perioada.

Oricum, cred ca ne vom putea hotari si mai tarziu cu plecatul, atata vreme cat stim ce bilete vrem.

Tess_AN
30th July 2011, 20:30
nu pot sa vad zic acum daca cumpar bilet luni seara,va zic mai tarziu sau mine.E ok?
Da Mitz, e ok. Daca iei luni cu noi doar sa actualizezi lista cind poti - sa zicem pina luni la prinz ?!? (are cineva alta parere???). Daca te hotarasti mai tirziu (stiu ca nu depinde numai de tine mai ales ca e in timpul scolii), sunt sigura ca te descurci cum te-ai descurcat si pentru Berlin :ok: Dar mi-ar place sa te cunosc sa stam impreuna. Daca nu, ne vedem in pauze la cumparaturi sau... acolo unde te-ai intilnit cu Stela la Berlin :happy

Cata_RB
30th July 2011, 20:44
Este cineva din zona Clujului care ar dori sa mearga la Bruxelles ? Pe mine m-ar interesa de vineri dimineata pana duminica seara. Este un zbor MALEV , cu escala la Budapesta.

Da, eu! Din Cluj :)
E mult prea devreme sa ne gandim in amanunt la zboruri, dar tinem legatura. In paginile anterioare, Luiza (LuisaGym) facea niste precizari cu zborurile din zona respectiva, nu strica recitite.

miafangina
30th July 2011, 21:26
Ce bine ca au aparut preturile,incet incet se pune angrenajul in miscare.
Noi raminem pe lista si vrem abonament intreg.
Cu zborurile mai vedem cind mai trece un pic de timp,avem mai multe variante:plecam din Cluj(dar se pare ca e cu escala)sau din Budapesta si atunci va trebui sa mergem pina acolo cu masina sau microbus.Din Baia Mare nu este inca,cel putin asa stiu eu.

MitzGym
30th July 2011, 23:11
Da Mitz, e ok. Daca iei luni cu noi doar sa actualizezi lista cind poti - sa zicem pina luni la prinz ?!? (are cineva alta parere???). Daca te hotarasti mai tirziu (stiu ca nu depinde numai de tine mai ales ca e in timpul scolii), sunt sigura ca te descurci cum te-ai descurcat si pentru Berlin :ok: Dar mi-ar place sa te cunosc sa stam impreuna. Daca nu, ne vedem in pauze la cumparaturi sau... acolo unde te-ai intilnit cu Stela la Berlin :happy


de maica-mea depinde in special,pt ca voi fi in clasa a 9-a si vreau sa ma mai odihnesc,pt ca am tras f mult de mine anul asta,e vremea pt odihna(asta inseamna ca voi invata la materiile pe care le dau la BAC,dar nu o sa ma mai intereseze daca lipsesc cateva zile,nici nu prea va mai conta daca lipsesc pt ca nu voi avea de recuperat prea mult).Mama a zis ca vrea neaparat sa merg acolo,in special ca ma bucura asa ceva

stai linistita...ca ne vom cunoaste:);)

camigym
31st July 2011, 12:52
Vreau si eu sa cumpar bilet luni seara cu grupul, camigym+inca o persoana,Nina.
Imi trec numele pe lista si vreau sa particip la conferinta luni seara.
Lista actualizata:

1.crisloregym
2. LuisaGym
3.Cata_RB
4. tracoromana
5 miafangina
6. AuriB
7. andraf
8. mikeyy
9. cata10
10. Deni
11. ioanavol
12. monalexa
13 Xulescu
14. dracsor
15. emilista
16 MadalinaB
17. Tess_AN
18.camigym
19.Nina

pentru camigym si Nina vrem abonamente pentru vineri , sambata si duminica

LuisaGym
31st July 2011, 14:08
Eu luni sunt pe drum si nu cred ca pot sa particip la conferinta. O sa tai numele meu de pe lista ca sa nu va incurc mai ales ca eu astept sa-mi confirme o persoana daca vrea sa mearga sau nu. In principiu eu vreau bilete cu voi sau pe langa voi. Daca pot sa apar luni pe forum la ora 21 imi iau impreuna cu voi daca nu astept sa vad unde v-ati luat ca sa-mi iau pe langa voi.

1.crisloregym
2.Cata_RB
3. tracoromana
4 miafangina
5. AuriB
6. andraf
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12 Xulescu
13. dracsor
14. emilista
15 MadalinaB
16. Tess_AN
17.camigym
18.Nina

ancaR
31st July 2011, 17:11
M-am hotarat si eu, si vreau neaparat sa merg :D Deci luni la 21, sa fiu pe mess (cui treb sa ii dau ID-ul meu de mess?)

edit: doresc sa imi iau bilete pt cele 2 finale de la senioare

1.crisloregym
2.Cata_RB
3. tracoromana
4 miafangina
5. AuriB
6. andraf
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12 Xulescu
13. dracsor
14. emilista
15 MadalinaB
16. Tess_AN
17.camigym
18.Nina
19. ancaR

crisloregym
31st July 2011, 17:59
Copiez si eu lista mai jos, ca sa il scot pe Xulescu, a ramas agatat:D
Deci pana in prezent suntem 18:D YEYYYY!!!!
1.crisloregym
2.Cata_RB
3. tracoromana
4 miafangina
5. AuriB
6. andraf
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12. dracsor
13. emilista
14. MadalinaB
15. Tess_AN
16.camigym
17.Nina
18. ancaR

ancaR
31st July 2011, 19:38
Anca, bine ai venit pe forum!!! Se intaresc randurile moldovenilor, asta-mi place:D
Multumesc :) eu sper sa nu trebuiasca sa vin singura cu avionul, ca sigur ma pierd prin aeroport in bruxelles :D (am mai zburat o singura data cu avionul, dar m-a asteptat cineva la aeroport)

Andraf
31st July 2011, 21:26
Haideti sa mentionam si ce tip de bilete dorim si cate persoane:

1.crisloregym
2.Cata_RB
3. tracoromana
4 miafangina
5. AuriB
6. andraf: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12. dracsor
13. emilista
14. MadalinaB
15. Tess_AN
16.camigym
17.Nina

MitzGym
31st July 2011, 21:27
eu nu voi participa maine la conferinta

dracsor
31st July 2011, 21:32
1.crisloregym
2.Cata_RB
3. tracoromana
4 miafangina
5. AuriB
6. andraf: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12. dracsor - 3 persoane (inclusiv eu) x finalele seniorilor
13. emilista
14. MadalinaB
15. Tess_AN
16.camigym
17.Nina

crisloregym
31st July 2011, 22:05
1.crisloregym: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
2.Cata_RB
3. tracoromana
4 miafangina
5. AuriB
6. andraf: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12. dracsor: 3 persoane (inclusiv eu) x finalele seniorilor
13. emilista
14. MadalinaB
15. Tess_AN
16.camigym
17.Nina

dracsor
31st July 2011, 22:07
Cum sa nu vin? Cris, citeste mai bine. 3 persoane, inclusiv eu. Adica eu, Nistoranu si o prietena :))

miafangina
31st July 2011, 22:08
Andra,de ce-ai scos-o pe Anca R din lista?:confused:
Nu mai copiez lista,cred ca v-ati plictisit deja de cind tot spun ca noi vrem abonament complet:)

Andraf
31st July 2011, 23:17
1.crisloregym: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
2.Cata_RB
3. tracoromana
4 miafangina: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
5. AuriB: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
6. andraf: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12. dracsor: 3 persoane (inclusiv eu) x finalele seniorilor
13. emilista
14. MadalinaB
15. Tess_AN
16.camigym
17.Nina
18.AncaR

Sorry, din greseala am luat alta lista.
Am zis sa scriem pe lista ca sa fie mai usor de centralizat ulterior.

Tracoromana
1st August 2011, 00:23
1.crisloregym: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
2.Cata_RB
3. tracoromana: 1 pers x [Qualification Seniors + Season Ticket Finals (Friday-Sunday)]
4 miafangina: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
5. AuriB: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
6. andraf: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12. dracsor: 3 persoane (inclusiv eu) x finalele seniorilor
13. emilista
14. MadalinaB
15. Tess_AN
16.camigym
17.Nina
18.AncaR

de 20 euro, miercuri ma plimb cu brussels-tour.

Tess_AN
1st August 2011, 05:40
@cei din lista pentru cumparat bilete luni seara:
Am trimis email cu un excel in care am completat nume si ce tip de bilete si cite doreste fiecare.
Va rog sa verificati ca info e corecta si fie modificati si retrimiteti fisierul, fie dati email si modific eu sau alt voluntar ;)

camigym si ancaR - (inca o data, daca am mai zis-o) bun venit pe forum. V-am dat PM ca nu va stiu emailurile. Va rog sa raspundeti sa va pot trimite fisierul excel.

emilista
1st August 2011, 10:59
mă șterg din listă, ptr că nu voi avea acces la net diseară la ora 21 (sunt în oraș), văd cum fac după aceea să încerc să iau în aceeași zonă cu voi

1. crisloregym: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
2. Cata_RB
3. tracoromana: 1 pers x [Qualification Seniors + Season Ticket Finals (Friday-Sunday)]
4 miafangina: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
5. AuriB: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
6. andraf: 1 pers X 1 Season Ticket Complete
7. mikeyy
8. cata10
9. Deni
10. ioanavol
11. monalexa
12. dracsor: 3 persoane (inclusiv eu) x finalele seniorilor
13. MadalinaB
14. Tess_AN
15. camigym
16. Nina
17. AncaR

Andraf
1st August 2011, 11:19
Nu va grabiti...inca nu se stie daca va aparea pana diseara aplicatia pentru cumparat bilete online.
Vad ca au modificat pretul abonamentului la finale azi costa 105 euro fata de ieri-alaltaieri cand era 100 euro.

dracsor
1st August 2011, 12:21
http://www.brusselsgymnastics2012.com/EN/News.aspx?nid=46 - cica pe 12 ora lor baga sistemul. :)

MadalinaB
1st August 2011, 13:02
s-au pus biletele in vanzare!!!!!! si la fiecare rezervare se plateste un cost de 2 euro in plus/bilet
edit: din cate am vazut, sunt aceleasi zone si la abonament si la bilete separate...si nu se pun in vanzare zonele J si K nicaieri :((
Acum ma bazez pe voi sa alegeti pozitia strategica pt ca sa le sustinem unde trebuie pe ale noastre!

Tracoromana
1st August 2011, 13:04
http://www.brusselsgymnastics2012.com/fr/en/EN/Tickets.aspx

Tracoromana
1st August 2011, 13:16
asta e tot ce ne arata, pentru inceput. poate mai tarziu detaileaza.....

https://tickets22.ticketmatic.com/accountspecific/234/zaalplan.png

mikeyy
1st August 2011, 13:16
Sectoarele J si K sunt rezervate presei.

Am gasit harta.

Tracoromana
1st August 2011, 13:27
Am gasit si eu harta in acelasi minut - 13.16, bineinteles, am pus-o in postul anterior, direct.

Tracoromana
1st August 2011, 13:38
cele mai bune sunt in E si in cel mai rau ca la marginea stanga a lui D sau la mijloc-dreapta B.

zice Choose your seat in seatingplan, dar eu nu pot deschide seatingplan.

Cata_RB
1st August 2011, 13:49
Din ce am analizat pana acum:

- la abonamente, se genereaza aleator niste locuri si exista apoi pentru fiecare un seating plan, unde cica poti sa-ti alegi tu exact ce locuri vrei. I se incarca acest seating plan cuiva?

- daca se alege bilet simplu (nu abonament), nu mai vad posibilitatea de a schimba locul ales din oficiu. A gasit cineva daca sau cum se poate face?

MadalinaB
1st August 2011, 13:52
La zona K au acces cei cu abonamentele mari, m-am uitat mai bine...Iar cei care vor bilete doar in finalele seniorilor(ca mine) vor trebuie sa plateasca pt fiecare bilet, chiar daca se cumpara cate 2 deodata, inca 2 euro. Credeam ca taxele se pun pe tranzactie, nu pe fiecare bilet in parte...Asa ca biletul devine 37 euro/pers...Deci asa se ajunge la suma abonamentului, ce s-a discutat mai devreme intre preturile biletelor separate sau abonament pt finale.

Tracoromana
1st August 2011, 13:52
Si rândurile sunt pe litere dar nu stiu de unde incepe alfbetul; de sus sau de jos;

Tracoromana
1st August 2011, 13:55
Sectoarele J si K sunt rezervate presei.
.

nu, presa e desupra lui J si K.

mikeyy
1st August 2011, 13:57
Da, la biletele individuale nu te mai lasa sa schimbi locul...e din oficiu. Inseamna ca la ei asta e diferenta dintre abonament si single ticket.

E bine daca sunt available si zonele K si J.

Cata_RB
1st August 2011, 13:58
Daca seating plan-ul nu se incarca...degeaba te lasa sa schimbi in teorie. Nici pagina de Help nu merge...

Tracoromana
1st August 2011, 14:00
pana diseara sper sa se deschida

MadalinaB
1st August 2011, 14:01
In cazul asta nu ne mai putem organiza sa stam impreuna, cei cu biletele individuale? :( Am vazut si eu ca se primesc din oficiu locuri...Deci ori se iau toate biletele pe o tranzactie, ori mergem la noroc, ne distribuie calculatorul...Partea buna e ca se va auzi din toate partile Hai Romania :))

mikeyy
1st August 2011, 14:02
Probabil mai sunt mici detalii de pus la punct cu aplicatia. Pana diseara sa speram ca va merge.

Tracoromana
1st August 2011, 14:10
Probabil mai sunt mici detalii de pus la punct cu aplicatia. Pana diseara sa speram ca va merge.

da, dar Mădălina are dreptate nu putem lua grupat bilete individuale si la abonamente va fi laborios.
am studit abonamentele si pe o sigura tranzactie, locurile sunt unul langa altul in aceesi zi.

ioanavol
1st August 2011, 20:09
Eu nu vad niciun buton cu "seatplan"...voi unde l-ati vazut?

Daca nu ne putem alege locurile va merge foarte repede treaba:D

Cata_RB
1st August 2011, 20:24
Ioana, a disparut acea optiune :(

Eu chiar nu inteleg ce se intampla....ce treaba e asta, sa nu poti sta cu grupul cu care vii, sa nu poti sa alegi unde vrei sa stai...si nici macar sa nu ai habar unde stai?! :no: Pentru ca nu arata nicaieri ce inseamna codurile locurilor.

Sigur se va pune problema si la conferinta, dar eu spun de pe acum ca in aceasta situatie, probabilitatea sa renunt e foarte mare. Nu dau atatia bani, pe bilet, cazare, transport si ce se mai aduna, ca sa stau la cucurigu si doar cu o parte din voi.

Tracoromana
1st August 2011, 20:28
Ioana, a disparut optiunea ''seatingplan''. Ti se repartizeaza pur si simplu niste locuri pe care nu poti sa le vizualizezi pe un plan mai detailat.
si v-am zis: si randurile din zona E (blok E) sunt oranduite pe litere, doar ca nu stim daca alfabetul incepe de sus sau de jos.

ioanavol
1st August 2011, 20:31
Vad ca olandezii au inceput deja sa cumpere...si nu vad niciunul sa se planga de locuri, sunt multumiti ca au gasit in E:P


p.s. Dar se plang de atribuirea locurilor VIP - si ei zic ca de obicei acelea sunt mai la margine, intr-un colt, nu-n centrul-centrului
Organizatorii nu se gandesc ca atmosfera o fac fanii si nu VIP-urile? (cel putin aici ne-au si trimis brosura unde ne incurajau sa facem galerie)

Cata_RB
1st August 2011, 20:44
si v-am zis: si randurile din zona E (blok E) sunt oranduite pe litere, doar ca nu stim daca alfabetul incepe de sus sau de jos.

Din cat m-am jucat eu, literele de la randuri se intind pe mai multe zone. Asa ca se mai pune si problema numarului care urmeaza dupa litera....nu avem nici un fel de reper. Sunt complet dezamagita de organizatori!

ioanavol
1st August 2011, 20:53
Ai dreptate, Cata...pana acum olandezii-s cei mai tari (o sa le spun la serv sa se impauneze:D)

Dar eu sunt convinsa ca daca luam in E spre exemplu o sa vedem totul foarte bine

mikeyy
1st August 2011, 21:02
Cine trebuie sa participe la conferinta sa dea add pe mess la contul fangymnastics.

LuisaGym
2nd August 2011, 11:30
Pai v-ati luat bilete :D? Cum a fost? Eu am ajuns aseara tarziu si nu am mai apucat. Unde aveti?

Cata_RB
2nd August 2011, 12:05
Dar unde nu avem? :D

A fost un chin, cate probleme are sistemul...
Ne-am luat toti in zona E, dar locurile ti le da aleator, asa ca suntem rasfirati peste tot.

LuisaGym
2nd August 2011, 12:10
asa ca suntem rasfirati peste tot.

Ceeee? Eu ma chinui de 2 luni sa conving "famelia" sa mergem in grup la Europene si o sa fie chiar amuzant daca-i voi rasfira in public :happy

Merci pt raspuns. Incerc si eu sa iau bilete azi daca reuseste sa se hotarasca a 5-a persoana :D.

Cata_RB
2nd August 2011, 12:20
Sincer...bafta, o sa ai nevoie :P

MitzGym
2nd August 2011, 13:00
Sincer...bafta, o sa ai nevoie :P

m-ai speriat deja:(:(:(:(

dar poate blocul E nu e prea mare(cum a fost si la berlin,blocurile de jos(adica de la locurile bune) erau mici,aveau putine locuri,dar cele de sus erau imense(adica de la cucurgiu),cred ca aveau vreo 70-80 de locuri fiecare,in afara de blocurile din colturi,care aveau putine locuri)

LuisaGym
2nd August 2011, 19:58
Mi-am cumparat si eu bilete :D. Da... o veselie. Deci nu pricep cum au facut aplicatia aia care da bilete in orice zona numai in zona in care vrei tu nu da. Pentru sambata am 3 bilete in zona E redirectionate din alte zona ca am ales si eu toate zonele prin eliminare pana mi-a dat in E :happy. Pentru duminica am 4 bilete in zona C ca nu am mai putut pacali aplicatia si numa n-a vrut in B sau E. S-a lasat cu schimbat de browsere, restartat calculatorul, aspirina, :happy Acu ce-o fi o fi parca vad ca o sa aiba locuri goale duminica in zonele bune :)) Daca oi avea timp si-or mai fi bilete poate vin si vineri.

mikeyy
2nd August 2011, 20:07
Bine ca ai reusit, Luiza! Aplicatia de bilete e la fel ca aplicatia de la FOTE :))

Ai vrut tu in sectorul C? Sau nu mai erau bilete in E?

LuisaGym
2nd August 2011, 20:21
Eu pt duminica as fi vrut in E sau B. Am incercat sa pacalesc in fel si chip dar nu s-a putut. Sper sa fie bine in C.

Cata_RB
2nd August 2011, 20:49
Luiza, ce bilete ai luat, doar pentru sambata si duminica?

Am incercat acum pentru duminica si mi-a dat locuri in zona E. Dar poate depinde si de ce bilete alegi, or fi avand restrictii, sau de numarul de locuri.
Vezi sa nu fi incurcat zona (E), singurul lucru pe care te lasa sa il alegi, cu randul - si randurile tot cu litere sunt (ex: C-17).

LuisaGym
2nd August 2011, 20:59
Am incercat acum pentru duminica si mi-a dat locuri in zona E.

$%^&#@@!!!!!!!!!!!!!! Nu mi-a dat in E nici in B. :headbang: E clar, sunt nesimtiti! Pt duminica am in C si sper sa fie bune locurile alea pt ca daca nu-s bune le dau cu biletele in cap.

LuisaGym
2nd August 2011, 21:02
Luiza, ce bilete ai luat, doar pentru sambata si duminica?

Am incercat acum pentru duminica si mi-a dat locuri in zona E. Dar poate depinde si de ce bilete alegi, or fi avand restrictii, sau de numarul de locuri.
Vezi sa nu fi incurcat zona (E), singurul lucru pe care te lasa sa il alegi, cu randul - si randurile tot cu litere sunt (ex: C-17).

:happy:happy:happy

Si eu care injuram pe aici!!!! Ai dreptate am incurcat zona cu randul!! Am duminica in zona E randul E. Iar duminica am in zona B randul C. Eu vroiam si pt duminica in zona E dar am crezut ca nu-mi da :happy.
Eu cred ca nu ducem lipsa de intelgenta pe forumul asta asa ca o fi aplicatia de vina :happy Merci ca mi-ati zis ca ma duceam in mai la europene si nu mi-as fi gasit locurile :happy.

Cata_RB
2nd August 2011, 21:03
Poate depinde si de numarul de persoane, eu am pus 2, la pocneala.
Oricum e groaznic acel sistem...nu ma mira nimic.

Edit: ah :D Noh, si eu am facut la fel cand am inceput sa ma joc pe chestia aia, dupa aia m-am prins ca sunt litere si la locuri. Macar nu-s singura :))

MitzGym
2nd August 2011, 21:14
@catalina:tu ce ai?unul din abonamente sau bilete separate?

mi-e frica sa cumpar:((,ca poate fac vreo gafa,dar o sa il pun pe unul din parinti langa mine+pe cineva care a cumparat bilet

Cata_RB
2nd August 2011, 21:30
Abonament complet, Mitz.

LuisaGym
2nd August 2011, 21:33
@catalina:tu ce ai?unul din abonamente sau bilete separate?

mi-e frica sa cumpar:((,ca poate fac vreo gafa,dar o sa il pun pe unul din parinti langa mine+pe cineva care a cumparat bilet

Am sa te ajut eu pentru ca eu mi-am luat bilet si cred ca ar fi fain sa nu pateasca si altii la fel ca mine :D.

De exemplu sa spunem ca vrei sa-ti iei 2 bilete pentru Duminica finala pe aparate seniori. Intri aici http://www.brusselsgymnastics2012.com/fr/en/EN/Tickets.aspx apesi butonul Tickets din dreptul Sunday May 13. Dupa asta selectezi numarul de bilete din zona in care vrei sa stai, sa zicem 2 bilete in zona E urmeaza sa apesi Next in coltul din dreapta sus.
Iti apare o lista cu produsele pe care le-ai cumparat Item1, Item2 etc... ATENTIE sub
Zone E standard
apare o litera ex K, L, etc... care indica randul si o cifra de ex 70 care indica locul. Pt pasii urmatori trebuie sa dai click fie pe butonul Check out sau pe butonul Next (ambele sunt in coltul din drepata sus). Iti urez succes. Daca mai ai intrebari sunt sigura ca te pot ajuta cei care si-au luat deja bilete, eu plec maine si nu mai am acces la internet.

Exemplu de "oferta" de bilet

Item 1
Apparatus finals seniors
European Championship 2012
Sunday, May 13th 2012
Brussels Expo
Zone E standard (zona in care este biletul)
K-70 rand - loc

Pana la urma cu un pic de atentie nu e chiar naspa. Cel putin au avut bunul simt sa trimita biletele imediat. Pt Berlin am asteptat o luna sa-mi trimita biletul si a trebuit sa dau telefoane. Pana la urma s-a dovedit ca nu-i cum se potriveste ci cum se nimereste pt ca fara sa vreau mi-am luat bilete pt duminica intr-o zona destul de buna :happy.

MitzGym
2nd August 2011, 22:11
Multumesc frumos pt ajutor,luisa:)


Am incercat si eu un fel de simulare...a fost ok,dar m-am oprit la etapa cu datele personale(adica dupa ce mi-au aratat in ce randuri sunt si ce locuri am,am inchis linkul).In toate zilee sunt in acelasi bloc,deci asta-i un semn bun:))

Eu nu inteleg ce logica are acest sistem!noi ca noi ca suntem mari si ne putem descurca singuri:)),dar un copil mic care vine cu familia ce face,sta singur ?!

Cata_RB
2nd August 2011, 22:13
Daca selectezi ca vrei 5 (sa zicem) bilete sau abonamente, iti da locurile unul langa altul.
In caz ca au mai ramas destule locuri, bineinteles.

MitzGym
2nd August 2011, 22:22
Si daca selectezi 2 cum iti ofera locurile?:D

Cata_RB
2nd August 2011, 22:41
Tot alaturate, Mitz.
Tot ce e mai mult de 1 le pune alaturi, in masura in care se poate. Eu asa am observat.

ioanavol
2nd August 2011, 23:40
Eu zic ca toata degringolada asta face parte din farmecul jocului:) ... sa vedeti ce-o sa ne distram peste ani povestind pataniile astea:))

Pentru mine una este clar acum: cate bordeie atatea obicee. Nici nu as fi crezut ca sunt atatea feluri de experiente in cumpararea unor amarate de bilete, si mai ales din tari vecine ... uite-asa evitam monotonia fara sa vrem si crestem adrenalina:evil:

Eu una acum de-abia astept experienta Bruxelles 2012!! Cu siguranta zona E va fi foarte colorata, nu ne vor putea rata:yes:

Andraf
2nd August 2011, 23:58
Trebuiau sa ne spuna sa ne punem parul pe moate (creierii pe moate ne erau deja asigurati) si apoi sa bagam cardurile de credit la bataie...sa platesti cu cardul de credit a fost mai ceva ca o saritura cu parasuta sau un salt cu coarda elastica...adrenalina, nervi intinsi la extrem si mai ales multa rezistenta impotriva somnului.

ancaqwe
3rd August 2011, 10:04
Ah ce va invidiez :D Urmaresc thread-ul si mai ca imi vine si mie sa ma joc cu aplicatia :D
Sper sa mai mergeti si din 2014-2015 incolo ca de atunci sper sa vin si eu :D

MitzGym
3rd August 2011, 22:57
Am o intrebare...cu ce se platesc biletele????

dracsor
3rd August 2011, 23:19
Cu cardul, Mitz :))

MitzGym
3rd August 2011, 23:26
Cu cardul, Mitz :))

Cu ce fel de card?pt ca atunci cand am luat biletele de avion pt berlin nu am putut plati cu orice card(cu visa nu stiu cum am putut plati)

Si ce detaliu de la card se cere

dracsor
3rd August 2011, 23:36
Cu Visa si Mastercard poti plati oriunde. Nu e problema. Dar atunci cand ajungi la plata ai mai multe optiuni si alegi de acolo.

Se cere numarul cardului si cele 3 cifre de pe spate. A, si data cand expira. atat

MitzGym
4th August 2011, 16:43
cand vin biletele si cum vin?prin posta rapida?

Lui maica-mea ii e cam frica sa dea detalii de pe card,i-am zis ca-i site-ul oficial si ca-i cel mai sigur,dar tot ii e frica

Cata_RB
4th August 2011, 17:07
Eu n-am vazut direct, dar stiam de la altii ca merge doar cu card de credit.
Biletele ti le trimite prin mail, in mailul de confirmare este un link, iar de la acel link se descarca un pdf cu biletele - niste coduri de bare care trebuie printate.

dracsor
4th August 2011, 17:12
Mitz, sistemul nu-ti cere ibanul. Doar numerele de pe card. Ca sa intelegi: nu iti cere CNP-ul cardului (ar fi naspa), doar seria si numarul de la buletinul lui. Asa ca este ok.

MitzGym
7th August 2011, 19:11
tocmai acum am vrut si eu sa cumpar...dar cand am ajuns la identificarea locurilor,nu imi ziceau ce randuri si ce locuri am...e in regula???

eu vreau sa-mi iau abonament pt week-end...in caz ca nu or putea ai mei sa vina,cu cine as putea sa merg?

mai am niste intrebari...voi v-ati luat in E,nu?

mama are 2 carduri visa electron...o merge cu astea?

Tess_AN
8th August 2011, 06:57
@Mitz: Majoritatea de aici am luat bilete in sectiunea E. Cind am luat bilete, arata locurile, am inteles din discutiile anterioare de aici de pe forum ca acum au schimbat si nu mai arata. (probabil o sa iti arate dupa ce platesti - asa imi inchipui, nu am de unde sa stiu).
Se poate plati cu orice VISA sau Master Card care are limita disponibila mai mare sau egala cu pretul biletelor si data expirarii mai tirziu de septembrie 2011. Cu toate acestea, multi din cei care au incercat sa cumpere pe Viza sau Master Card (adica pe carte de credit), initial le-a fost refuzata tranzactia. Aveau o problema ei cu sistemul, poate acum au rezolvat-o. Daca se intimpla asa, o iei de la capat de atitea opri pina in final iti spune ca tranzactia a fost acceptata si aproape instantaneu iti trimit email cu biletele (mare atentie Mitz sa scrii corect adresa de email unde sa iti trimita biletele).

Daca nu vrei sa pui cartea de credit la bataie, se pare ca se poate si cu transfer bancar - selectezi asta la modalitate de plata in loc de carte de credit. Iti trimit ei doar un email in care iti spun contul lor unde trebuie sa le trimiti banii in maxim o saptamina sa ajunga la ei (vezi ca dureaza transferul vreo 3-4 zile) si dupa ce primesc ei banii o sa iti trimita biletele (nu stiu daca email sau cum). Nu am incercat modalitatea aceasta, daca vrei poti incerca asa, nu stiu cum merge.

Poti sa incerci sa le scrii un email sau sa le dai un telefon pentru mai multe info (vezi unde au datele de "contact us" pe pagina de web a competitiei).

Succes!

MitzGym
8th August 2011, 10:24
multumeeeesc,tess!!!
:floricica::floricica::floricica:

si sper ca daca refuza cardul,sa nu ia bani de pe card

prima data am selectat 1 abonament.Am iesit din link-ul respectiv pt ca am vazut ca nu-mi zic ce locuri am

am intrat iar,am selectat tot un abonament si mi-ai taxat 2,adica am vazut la pretul total,plus ca scria ceva de genul abo1 si abo2 sau asa ceva

la fel am facut si a 3-a oara.Am incercat a patra oara,am vazut ca-mi taxeaza 4 abonamente si dupa aia am apasat undeva sus(nu mai stiu unde si s-a golit lista cu abonamente:)))

MitzGym
8th August 2011, 15:42
mi-am luat si eu

am asa:
vineri: D-71
sambata:M-49
duminica dimineata:K-37
duminica dupa-amiaza:E-65

dar pe bilete nu scrie numele si pe fiecare bilet e o chestie cu ***0.00semnul de la euro***...ce o insemna asta?

Tess_AN
8th August 2011, 23:10
Mitz, in tranzactia care ai luat biletele, ti-a taxat cartea de credit cu pret pentru un singur abonament (sau cite ai cumparat?) plus 2 euro pe fiecare abonament? Daca da, e bine.
Faptul ca ai primit email de raspuns cu biletele cu locurile scrise (unde ai si numele) e bine. CInd ai accesat fisierul din link-ul lor (fisier pdf) ai scrise locurile - aceleasi ca si in email si fiecare in parte are un cod de bare, e bine. Biletele acestea (care au codurile de bare scrise) trebuie sa pe printezi si sa le ai la tine la sala.
Si la mine pe biletele propriu-zise (cele cu codul de bare) nu scrie numele si la suma scrie intr-adevar 0.00. Cred ca esti in situatia in care suntem noi acum. Adica avem biletele, speram sa fie bine - cel putin suntem cu totii la fel. :)

Mergi/vii singura, ai cumparat doar un bilet?

MitzGym
8th August 2011, 23:27
Mitz, in tranzactia care ai luat biletele, ti-a taxat cartea de credit cu pret pentru un singur abonament (sau cite ai cumparat?) plus 2 euro pe fiecare abonament? Daca da, e bine.
Faptul ca ai primit email de raspuns cu biletele cu locurile scrise (unde ai si numele) e bine. CInd ai accesat fisierul din link-ul lor (fisier pdf) ai scrise locurile - aceleasi ca si in email si fiecare in parte are un cod de bare, e bine. Biletele acestea (care au codurile de bare scrise) trebuie sa pe printezi si sa le ai la tine la sala.
Si la mine pe biletele propriu-zise (cele cu codul de bare) nu scrie numele si la suma scrie intr-adevar 0.00. Cred ca esti in situatia in care suntem noi acum. Adica avem biletele, speram sa fie bine - cel putin suntem cu totii la fel. :)

Mergi/vii singura, ai cumparat doar un bilet?

Da,am luat un singur abonament.Nu voi veni singura,ci cu unul din parinti,dar nu stiu cu care,momentan.Mi-a trimis andra un document cu repartizarea,dar acolo nu apare toata lumea.O sa il studiez mai bine maine:);)

Aaa,vineri am loc chiar in spatele lui emilista

emilista
9th August 2011, 01:16
da, exact asta am observat și eu... încet, încet mai nimeresc pe lângă câte unul dintre voi :)

Magdalena69
19th September 2011, 16:56
Sint hotarita sa vin si eu.Incerc acum sa-mi iau abonament(season ticket complete).Voi sinteti in zona E?

dracsor
19th September 2011, 16:58
Da, zona E :D Bafta!

Magdalena69
19th September 2011, 20:16
Am luat abonamentul in zona E,doar ca in fiecare zi am alt loc:Mi.F-51,J.H-54,V,M-64,S,J-82,D,J-61.Sint pe linga voi? TREMUR DE FERICIRE!!!!!!!

crisloregym
19th September 2011, 20:33
Stie cineva in ce conditii se pot schimba biletele de la Europene, dat fiind ca sunt nominale? A intrebat cineva pana acum?

Magdalena69
19th September 2011, 21:18
Cine pleaca din Bucuresti?

Andraf
19th September 2011, 21:25
Am luat abonamentul in zona E,doar ca in fiecare zi am alt loc:Mi.F-51,J.H-54,V,M-64,S,J-82,D,J-61.Sint pe linga voi? TREMUR DE FERICIRE!!!!!!!

Duminica sunt 2 finale (jun si sen), ar trebui sa ai 2 bilete (locuri) diferite.

Magdalena69
19th September 2011, 21:31
da am doua bilete pt.duminica J-61 si J-64

senninha
19th September 2011, 23:14
Buna seara. Cum postez aici pentru prima data as vrea mai intai sa va felicit pentru atmosfera prietenoasa si pentru mina de informatii despre gimnastica! Eu am fost prinsa de acest sport de cand eram micuta si am vazut-o pe Kati Szabo la olimpiada de la Los Angeles, de fapt m-a prins gimnastica asa de tare incat as fi vrut chiar ca parintii sa imi schimbe numele in Laura (Cutina!) sau Lavinia (Agache), dar cumva ei nu au vrut ;). Daniela Silivas e pentru mine cea mai frumoasa gimnasta, fara egal, insa asta nu ma impiedica sa apreciez sportul in sine si pe multe alte gimnaste care i-au urmat. Bineinteles ca sustin echipa noastra si ma bucur tare cand le vad pe fete ce frumoase sunt! Drept pentru care am cautat mai multe informatii pe net si iata ca am gasit acest forum, care m-a incitat sa postez :). De fapt, m-ati incitat asa de tare incat cred ca voi merge si eu la Europene, mi-am rezervat bilete de vineri pana duminica!!! nici nu imi vine sa cred, ultima competitie la care am fost sunt internationalele de la Ploiesti in.. 1993 mi se pare, oricum nu imi amintesc decat de Lavinia Milosovici si ce bucuroasa eram ca o vad concurand in persoana :-D. Una peste alta, imi pare nespus de bine ca am gasit acest forum si ca voi merge din nou la o competitie de gimnastica, si de asa anvergura!!!

LuisaGym
20th September 2011, 00:09
Foarte fain, o sa fie o galerie romaneasca foarte mare. Si eu care-mi faceam probleme ca o sa fim grupuri izolate. Sa fim noi sanatosi pana la anul si sa ne vedem cu bine la europene.

crisloregym
20th September 2011, 10:38
Bine ai venit, Senninah!!!

Atmosfera de pe acest forum este, intr-adevar, deosebita. Oamenii de aici sunt minunati:)

lalalilu
20th September 2011, 11:29
buna Senninah!!!
Si eu am crescut cu generatia Szabo si am idolatrizat-o pe Silivas. bine ai venit in club

senninha
20th September 2011, 11:50
Multumesc de primire! am senzatia ca ma voi simti bine pe acest forum :). Azi voi face viramentul bancar, sper sa nu fie probleme si sa am biletele pentru Europene cat mai curand, de-abia astept! sigur va fi galerie romaneasca mare, chiar asa am vazut ca voi ati luat in Zona E asa ca am facut la fel!

Cata_RB
20th September 2011, 11:54
Bine ai venit, senninha! :)

Am vazut ca ai spus ca speri sa ai biletele pentru europene cat mai repede. Eu stiam ca sunt electronice, iti sunt emise printr-un document in momentul cumpararii. Sau poate e altfel la transferul bancar?

Zona asta E pare fara sfarsit, zau asa :D Nu stiu unde incape toata lumea.

senninha
20th September 2011, 12:26
da, sunt electronice, rezervarea e deja facuta (am numarul locurilor) insa tranzactia va fi completata numai dupa ce primesc ei banii in cont, moment in care trimit si biletele pe mail. asta daca totul merge cum trebuie ;)

he he he, probabil ca nu vor fi decat romani in zona E??? :-D

LuisaGym
20th September 2011, 12:28
he he he, probabil ca nu vor fi decat romani in zona E??? :-D

Cred ca nu dar deja imi pare rau pentru ceilalti :D.