PDA

View Full Version : Dexter



cristane
13th November 2007, 12:03
Dexter. Cel mai bun serial al momentului, period.

iuli
19th May 2008, 12:33
Dexter e genial, da.

Dar ma mira faptul ca nu prea sunt discutii si despre alte seriale. Heroes, Dexter, House, Jericho, OZ, Supernatural, Bones, CSI`urile, 24, etc

irinaidu
16th July 2008, 12:37
aseara am vazut primul episod din dexter. suficient de interesant cat sa vreau sa mai vad un episod.

iuli
16th July 2008, 15:36
O sa fie si mai interesant pe parcurs ;)

irinaidu
16th July 2008, 22:53
se descarca 2 episoade acum dar au viteza melcului beat.

iuli
17th July 2008, 01:15
De unde ai net? Chiar nu stiu o retea de net care sa mearga atat de prost...cu kilo aia ai tai

irinaidu
22nd July 2008, 21:33
nu gasesc si eu un link care sa mearga pt dexter sezonul 2 episoadele 6-12. si sufar :plans::huhu:

Datenshi
22nd July 2008, 21:38
Tot auzind pe toata lumea de Dexter, am dat un search pe Google. Mare mi-a fost mirarea sa aflu ca nu e chiar un remake al desenelor animate... :D

irinaidu
22nd July 2008, 22:46
ha,ha, ha!!!! si daca tot ai aflat treaba asta nu ai gasit si un link pt sufletelul meu??? as aprecia un pm cu un link care sa mearga, mama lui de link. :(

Datenshi
22nd July 2008, 23:29
Serialele nu sunt ilegal de downloadat din cate stiu. Ai cautat pe torrenti romanesti?

mikeyy
23rd July 2008, 18:40
O sa ma uit la cateva eps din Dexter sa vad daca imi place sau nu.
La ce seriale va uitati acum peste vara? Ca eu nu prea mai am la ce sa ma uit?
M-am apucat sa ma uit la Survivor, dar vreau si un serial bun.

Sergiu
16th September 2008, 21:04
In legatura cu Dexter a fost destul de fain in primul sezon, dar apoi au eliminat remuscarile lui si problemele sociale. Iar acuma in sezonu 3 cand deja ucide pe cineva vezi Doamne din accident si o mai lasa si pe Rita gravida nu prea ma mai tine in suspans si de-abia astept sa-l prinda cineva sa-i arate ca nu e bine ce face.

De-abia astept House, sa vedem ce mai face saracu de Wilson.

irinaidu
16th September 2008, 21:35
nu stiam ce o sa se intample in sezonul 3, nu suna prea bine. si mie mi-a placut mult mai mult sez 1 din dexter.

si eu sunt curioasa ce o sa fie cu house. ultimul sezon nu prea mi-a placut. il vreau pe chase inapoi neaparat.

luluta
16th September 2008, 23:59
Da ala a fost tot sezonul 4?? Numa' 16 episoade? Eu credeam ca acum se continua 4...

iuli
18th September 2008, 01:24
In legatura cu Dexter a fost destul de fain in primul sezon, dar apoi au eliminat remuscarile lui si problemele sociale. Iar acuma in sezonu 3 cand deja ucide pe cineva vezi Doamne din accident si o mai lasa si pe Rita gravida nu prea ma mai tine in suspans si de-abia astept sa-l prinda cineva sa-i arate ca nu e bine ce face.

A fost mult prea tare si episodul asta.

Dexter is back and that is fckin` great :ok:

irinaidu
19th October 2008, 00:17
cine imi da si mie un link cu ep 3 din sez 3 din dexter. eu am gasit unul si l-am downloadat dar nu merge :( mersi frumos !!!

A.k.a
1st April 2009, 12:13
Am ales Dexter. Am vazut aseara vreo 10 minute pe Pro TV, iar azi am luat primele 4 episoade. Imi place mult pana acuma

A.k.a
9th April 2009, 23:24
Am ajuns deja la sezonul 3 din Dexter. Imi place enorm de mult, a devenit unul dintre serialele mele preferate

A.k.a
19th April 2009, 12:38
Am terminat Dexter. Mi-a placut foarte mult, de abia astept sezonul nou.

Cneazul
14th July 2009, 15:03
primul sezon din dexter- exceptional! acum ma uit la sezonul 2, dar incepe sa me enerveze putin! in primnul sezon a fost criminalul perfect, acum parca are remuscari si bla bla! oricum, e show!
nu acelasi lucru l`as putea spune despre heroes! cel mai slab serial vazut vreodata! m`am uitat la episoadele de pana acum de pe antena 1 si e o plictiseala de film! oare nu vine dexter sa`i omoare pe toti super-eroii aia plictisitori?

jo27
14th July 2009, 18:10
primul sezon din dexter- exceptional! acum ma uit la sezonul 2, dar incepe sa me enerveze putin! in primnul sezon a fost criminalul perfect, acum parca are remuscari si bla bla! oricum, e show!
nu acelasi lucru l`as putea spune despre heroes! cel mai slab serial vazut vreodata! m`am uitat la episoadele de pana acum de pe antena 1 si e o plictiseala de film! oare nu vine dexter sa`i omoare pe toti super-eroii aia plictisitori?


ai incredere in Dexter, nu te va dezamagi:D
mie imi place heroes...tre' sa incep sezonul 3. de ce te mai uiti la el daca il consideri cel mai slab serial vazut? de ex., desi mi-a placut enorm primul sezon din Prison Break, dupa mega-porcaria ce a fost sezonul 2 am renuntat definitiv..... poate ce a urmat a fost bun, insa prea mare idiotenie a fost sezonul 2 ca sa mai continui.

Cneazul
27th July 2009, 13:48
ai incredere in Dexter, nu te va dezamagi:D
mie imi place heroes...tre' sa incep sezonul 3. de ce te mai uiti la el daca il consideri cel mai slab serial vazut? de ex., desi mi-a placut enorm primul sezon din Prison Break, dupa mega-porcaria ce a fost sezonul 2 am renuntat definitiv..... poate ce a urmat a fost bun, insa prea mare idiotenie a fost sezonul 2 ca sa mai continui.

sezonul 2 din Pb e preferatul meu:P

revenind la Dexter, am vaz primele 3 sezoane! mi se pare un serial ff bun, insa am impresia ca se plafoneaza! acelasi dexter care urmareste criminali. e nevoie de ceva nou. sezonul 2 a adus ceva nou (el trebuia sa`si investigheze propriile crime) si foarte bun. sezonul 3 a fost asemanator cu primul, doar ca miguel prado mai schimba ceva. ceea ce mi`as dori eu pentru un ultim sezon (sau poate nu ultim, daca o sa`l faca asa cum trebuie) este ca lumea sa afle ca Dexter e "The bay harbor butcher" si sa afle si de crimele sale din sezonul 3 si sa fie urmarit! ar fi exceptionala ideea asta pentru un ultim sezon, dupa parerea mea! iar celelalte personaje sa se imparta in doua tabere-una care sa il sustina si una nu-

cu siguranta o sa`mi dati in cap acum, dar mi se pare o idee buna pentru un eventual ultim sezon:)

jo, vorbeste`mi putin despre six feet under pentru ca trebuie sa incep un nou serial si nu stiu care:)

YoNuTzz
3rd December 2009, 04:23
sezonul 4 din dexter mi se pare foarte tare :ok:

Zabriskie
11th December 2009, 01:39
Pentru Dexter fans: http://www.youtube.com/watch?v=7G4eg2yDryY&feature=PlayList&p=jNJRZyaAivg

A.k.a
11th December 2009, 10:04
^^ Mersi

Zabriskie
14th December 2009, 14:33
Eu dupa ce am vazut finalul sezonului din Dexter:

http://i48.tinypic.com/2z4jmg1.gif

Ted
14th December 2009, 15:10
hahaha .... am asteptat sa se termine seria ca sa vad episoadele unul dupa altul in timp cat mai restrans :D ... incep in seara asta :)

Zabriskie
14th December 2009, 15:27
incepe destul de greu dar spre final e top notch. lithgow a fost fantastic.

irinaidu
14th December 2009, 22:54
sufar! sufar foarte tare pt ca nu pot sa vad sezonul asta din dexter. e pe undeva gen filmeonline unde as putea sa-l vad fara sa-l downloadez pt ca am restrictie la download. si sufar.

Ted
15th December 2009, 09:22
sufar! sufar foarte tare pt ca nu pot sa vad sezonul asta din dexter. e pe undeva gen filmeonline unde as putea sa-l vad fara sa-l downloadez pt ca am restrictie la download. si sufar.
incearca aici (http://www.surfthechannel.com/show/57.html) desi daca ai restrictie la download nici online nu prea ai cum sa vezi ...

jo27
16th December 2009, 07:19
tare de tot finalul Dexter

SPOILER

asa e...trebuie sa spun ca acum citeva episoade ma gindeam ca ce fain ar fi serialul fara XXXxxxx, ca e cel mai enervant personaj.....Aleluia! :D

YoNuTzz
16th December 2009, 23:02
am ramas socat cand am vazut finalul la dexter

Ted
16th December 2009, 23:10
tocmai am terminat primul episod din sezonul asta de Dexter.Uber cool!:yeah:

Tazz
17th December 2009, 18:58
asa e...trebuie sa spun ca acum citeva episoade ma gindeam ca ce fain ar fi serialul fara XXXxxxx, ca e cel mai enervant personaj.....Aleluia! :D

Mie nu mi-a trecut deloc prin cap asa ceva. Chiar m-a surprins. Dar poate e mai bine asa :D
Sa vedem cum o sa arate lucrurile in sezonul 5.

Oricum, Dexter 4 a fost foarte bun. :ok:

Cneazul
19th December 2009, 03:07
penibil ultimul episod din dexter...
mai bine se afla cine e el si il urmareau bla bla...decat farsa asta de final

Zabriskie
19th December 2009, 14:56
penibil ultimul episod din dexter...
mai bine se afla cine e el si il urmareau bla bla...decat farsa asta de final

lol.

Cneazul
19th December 2009, 17:40
lol.

ce vorbe filosofice...

Cam neprofesionisti cei care se ocupa de serialul Dexter.
Julie benz (aka Rita Bennet/Morgan) nu a stiut ca personajul ei va muri, ci a aflat doar pe platoul de filmare. Ea declarase cu cateva saptamani inainte ca e multumita de rolul ei in serial ca si vrea sa continue, dar producatorii nu i`au prelungit contractul.
Totusi, ea a acceptat aceasta concediere cu profesionalism spre deosebire de alti actori, asta dovedind caracterul ei.
Pacat, Dexter nu va mai fi la fel fara ea.
De obicei, cand un personaj dispare important sare din schema unui serial e pentru ca nu mai vrea el sa continue ( TR Knight- George O`malley din Grey`s Anatomy, Paul Adelstein- Paul Kellerman din Prison Break, etc.), insa aici situatia nu a fost la fel

Tazz
19th December 2009, 19:33
ce vorbe filosofice...

Cam neprofesionisti cei care se ocupa de serialul Dexter.
Julie benz (aka Rita Bennet/Morgan) nu a stiut ca personajul ei va muri, ci a aflat doar pe platoul de filmare. Ea declarase cu cateva saptamani inainte ca e multumita de rolul ei in serial ca si vrea sa continue, dar producatorii nu i`au prelungit contractul.


Din cate am inteles eu, aveau alt final pregatit, in care nu murea nimeni ( doar Trinity ) In ultimul moment s-au hotarat sa incheie asa.

jo27
19th December 2009, 20:26
ce vorbe filosofice...

Cam neprofesionisti cei care se ocupa de serialul Dexter.
Julie benz (aka Rita Bennet/Morgan) nu a stiut ca personajul ei va muri, ci a aflat doar pe platoul de filmare. Ea declarase cu cateva saptamani inainte ca e multumita de rolul ei in serial ca si vrea sa continue, dar producatorii nu i`au prelungit contractul.
Totusi, ea a acceptat aceasta concediere cu profesionalism spre deosebire de alti actori, asta dovedind caracterul ei.
Pacat, Dexter nu va mai fi la fel fara ea.
De obicei, cand un personaj dispare important sare din schema unui serial e pentru ca nu mai vrea el sa continue ( TR Knight- George O`malley din Grey`s Anatomy, Paul Adelstein- Paul Kellerman din Prison Break, etc.), insa aici situatia nu a fost la fel

mie mi se parea super enervant rolul pe care il facea ea, probabil de asta au si concediat-o, au urmarit parerile fanilor, si or mai fi fost destui care considerau treaba asta, alta explicatie nu gasesc....

Zabriskie
19th December 2009, 20:42
ce vorbe filosofice...


Tu ai zis ca vroiai un the fugitive cu dexter morgan. Scuze dar mai mult de atat nu aveam ce sa zic.



Pacat, Dexter nu va mai fi la fel fara ea.


Excelent. Dexter a avut multe probleme din cauza ei, sezonul asta a inceput cu un Dexter mult prea soft. Acum tot ce trebuie sa se intample e sa ii ia bunicii aia pe cody si astor, isi angajeaza o dadaca pt Harrison si Dexter is back in full throttle. Sper sa se intample asa pt ca altfel aia a murit degeaba, un single father Dexter (cu toti 3) ar fi dezastruos.

Ted
19th December 2009, 23:37
Eu dupa ce am vazut finalul sezonului din Dexter:

http://i48.tinypic.com/2z4jmg1.gif
that makes 2 of us :shocked:
bine ca nu am vazut mega spoilerele astea inainte de a termina seria ca veneam dupa voi :D (Dexter's style :cool:)


Se uita careva la The It Crowd?:D...e fain serialul...
am incercat eu dar am renuntat repede(*).Too painful to watch,desi am standarde destul de joase la comedii(aka rad cam la orice :) ),serialul asta nu are nici un fel de haz IMO :(

si chiar imi pusesem ceva sperante in el pt ca se pot face multe glume bune pe seama IT geeks(me being one of them :D)

Nota(*) : parerea mea e bazata pe primele 3 episoade vazute din seria 1.Mai mult nu am putut.

Cneazul
20th December 2009, 13:49
Din cate am inteles eu, aveau alt final pregatit, in care nu murea nimeni ( doar Trinity ) In ultimul moment s-au hotarat sa incheie asa.

In interviul pe care l`am pus cu trinity, el zicea ca era singurul care stia de faptul ca Rita va muri. A zis ca nici macar regizorul nu stia treaba asta.


Tu ai zis ca vroiai un the fugitive cu dexter morgan. Scuze dar mai mult de atat nu aveam ce sa zic.




Si care e problema cu un fugitive Dexter? Sa fie un ultim sezon in care toate crimele lui sa iasa la iveala, iar prietenii lui sa fie impartiti. In sezonul 2, au aratat parerile anumitor oameni cand s`a aflat de Bay Harbour Butcher, iar multii oameni ziceau ca ceea ce face aceasta este un lucru nobil.
Eventual sa fie ajutat de Masouka si de Debra:P

irinaidu
11th January 2010, 18:36
am reusit si eu sa vad 6 eps din sezonul 4 din dexter si vreau sa le vad si pe urmatoarele cat se poate de repede :D

A.k.a
11th January 2010, 18:43
Si eu azi m-am uitat la ep 6 :D

A.k.a
22nd February 2010, 16:26
Tocmai am terminat de vazut sezonul 4 din Dexter. Incredibil sfarsitul, unul dintre cele mai bune seriale pe care le-am vazut. Totusi sfarsitul asta ma face sa cred ca sezonul 5 va fi si ultimul :(

Eddy DoubleD
17th May 2010, 14:15
Am inceput si Dexter. Foarte interesant si captivant.:ok: Vara asta vreau sa rup in seriale.:)

TeBat
14th June 2010, 10:14
La Dexter se uita cineva? Cum e?

Eddy DoubleD
14th June 2010, 10:41
La Dexter se uita cineva? Cum e?

E al naibii de bun.:D

L-am inceput si eu la recomandarea cuiva. Sunt pe finalul sezonului 2. E aproape genial.:)

jo27
14th June 2010, 10:51
La Dexter se uita cineva? Cum e?


e foarte bun...unii zic ca sezonul 3 e dezastru.....si mie mi se pare mai slab decit celelalte, insa nu chiar dezastru :D

TeBat
14th June 2010, 11:01
Multumesc pentru raspunsuri. Cred ca am sa ma uit pt Michael C. Hall. :)

A.k.a
15th June 2010, 12:40
La Dexter se uita cineva? Cum e?

E excelent, uita-te neaparat la el. Ceva seriale bune de comedie imi puteti recomanda? In afara de TAAHM, Big Bang, Seinfeld, The Office, Friends, Blue State Mountain :D

Eddy DoubleD
27th June 2010, 16:42
Am terminat si sezonul 3 din Dexter. Foarte bun dupa parerea mea. Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult serialul. Sunt sigura ca sezonul 4 va fi si mai bun.

Hopshio
29th June 2010, 00:56
ma uit si e la dexter...sezonul 1 doar episodul 6...nu prea imi place cum joaca sora lui dexter...

jo27
29th June 2010, 09:47
ma uit si e la dexter...sezonul 1 doar episodul 6...nu prea imi place cum joaca sora lui dexter...

in realitate e nevasta-sa :D sper ca nu e la fel de isterica ;)...ma rog, asta e rolul, nu pot spune neaparat ca nu-mi place, doar ca e cam enervanta......cealalta, blonda adica, e penibila, dpmdv.

am vazut primele 4 episoade din The Shield :ok::ok::ok: thanks again phyxius :)

Ted
29th June 2010, 13:42
ma uit si e la dexter...sezonul 1 doar episodul 6...nu prea imi place cum joaca sora lui dexter...
c'mon ..... she's fucking hilarious

Hopshio
6th July 2010, 13:54
Dexter devine din ce in ce mai bun..deja imi e simpatica si sora'sa....am ajuns la sezonul 3 ultimul episod..asta mai trebuie sa il vad din sezonul asta...bine ca o disparut miguel din peisaj..ca de venea enervant:D

Eddy DoubleD
6th July 2010, 14:41
Eu sunt la jumatatea sezonului 4. Te asigur ca e mult mai genial sezonul 4.:D

Eddy DoubleD
8th July 2010, 20:01
O sa ajung in scurt timp la zi cu Dexter, deci m-am gandit sa ma apuc de Lie to me. Il urmareste cineva ca sa-mi fac o parere? La prima vedere, mi se pare chiar foarte interesant.

Hopshio
31st July 2010, 15:11
Foarte tare Dexter sez4...acum ma uit la mult asteptatul episod 12 din sezonul 4

Eddy DoubleD
31st July 2010, 15:58
Foarte tare Dexter sez4...acum ma uit la mult asteptatul episod 12 din sezonul 4

:ok:

Hopshio
31st July 2010, 16:48
De ce s-ar termina sezonul 4 asa si primele episoade din sezonul 5 o sa apara doar in septembrie?:(:(:(

Tazz
31st July 2010, 17:25
Hai ca nu mai e mult pana in septembrie. Si eu abia astept noul sezon. :rolleyes:

Ted
31st July 2010, 19:01
Foarte tare Dexter sez4...acum ma uit la mult asteptatul episod 12 din sezonul 4
hai sa-ti bag un spoiler ... damn,too late! :drak:

Eddy DoubleD
19th September 2010, 21:47
Dexter e asa bun ca le trebuie foarte multe sezoane sa-l strice:ras-plans:

irinaidu
19th September 2010, 21:49
crezi? pe mine sez 3 m-a facut sa cred ca deja l-au stricat. noroc ca au scos-o la capat cu sez 4.

Eddy DoubleD
19th September 2010, 21:59
Hmm, sezonul 3 a fost mai slabut, asta o stie toata lumea. Dar a meritat pentru ca sa vezi sezonul 4.:ok:

A.k.a
27th September 2010, 09:43
Dexter is back! De abia astept sa vad primul ep dupa ce termin cu lucrul

Eddy DoubleD
4th October 2010, 21:22
L-ai etichetat deja:ras-plans:

Am vazut si ep. 2 din Dexter azi. De ce a aparut la o saptamana?:confused:

A.k.a
12th October 2010, 17:39
L-ati vazut pe Dexter? Ce ziceti de sfarsitul episodului? Prevad ca prea se vor complica lucrurile

Eddy DoubleD
12th October 2010, 18:00
L-ati vazut pe Dexter? Ce ziceti de sfarsitul episodului? Prevad ca prea se vor complica lucrurile

Si nu e bine sau ce?:D Sunt curios ce se va intampla.:) Asta e si ideea.:rolleyes:

iuli
12th October 2010, 22:21
Mda, dar totusi previzibil ca aia era Julia Stiles. Oricum, cel mai bun episod al sezonului, doua momente super funny cu Debra interogand pe cineva care de fapt era doar o dadaca si apoi faza din ambulanta cu Dexter and "this guy" :shocked: :D Ce priviri si-au tras :P

irinaidu
13th October 2010, 00:38
Mda, dar totusi previzibil ca aia era Julia Stiles. Oricum, cel mai bun episod al sezonului, doua momente super funny cu Debra interogand pe cineva care de fapt era doar o dadaca si apoi faza din ambulanta cu Dexter and "this guy" :shocked: :D Ce priviri si-au tras :P

cum adica previzibil ca aia era julia stiles ? dar ce, trebuia sa fie o surpriza? :thinkso:
mi-a placut episodul, sunt chiar curioasa unde merge totul. asta e ultimul sezon sau nu e sigura treaba?
a citit cineva cartile ( cred ca am mai intrebat dar nu ma stiu raspunsul )

iuli
13th October 2010, 23:07
Pai asa ar fi fost si mai interesant. Stiu ca apar spoilere cu cateva luni inainte, dar cum ar fi fost daca nu stiai nimic de Julia Stiles, iar mai apoi o vedeai in Dexter? Era supeeeer tare...
Parerea mea...

irinaidu
14th October 2010, 03:07
hmm, ok, inteleg ce zici. doar ca pt mine nu e asa mare chestie sa aflu ca un anume actor o sa apara in serial. si nu ma feresc foarte mult nici de spoilere. dar trebuie sa recunosc ca ma bucur ca nu am stiut inainte de terminare ultimului ep din sez 4 ca rita o sa moara. asa m-a lasat masca.

iuli
9th November 2010, 22:57
Se termina Dexter? :|

Eddy DoubleD
9th November 2010, 23:08
Eu asa cred iuli. Au existat si niste zvonuri.

@Cristina: Cand se va termina va fi un moment trist.:( Se va incheia poate unul din top 3 seriale de comedie. Dar cam e cazul oricum.

irinaidu
9th November 2010, 23:09
eu sunt foarte curioasa ce sfarsit o sa-i ofere lui dexter.

EyesOnly
9th November 2010, 23:13
eu nu vreau sa se termine Dexter:D

@irina...mai mult ca sigur o sa moara la final...

Eddy DoubleD
9th November 2010, 23:14
Toata lumea afla de secretul lui si el moare in conditii suspicioase?:o:

Pleaca in lume si isi sterge toate urmele lasate in urma sa?:o:

irinaidu
9th November 2010, 23:19
eu nu vreau sa se termine Dexter:D

@irina...mai mult ca sigur o sa moara la final...

nici eu nu as vrea sa se termine dexter, dar daca tot e sa fie asa as vrea un final bine gandit. si parca nu as vrea sa moara, cu toate ca ar avea logica sa se intample asa.

iuli
10th November 2010, 00:37
Daca e sa-l prinda cineva pe Dexter, sigur va fi sora`sa.

irinaidu
10th November 2010, 00:49
dar totusi au ramas prea putine episoade din dexter seria 5 pt a avea un final satisfacator.

iuli
10th November 2010, 00:53
Dupa parerea mea, nu are cum sa se termine. E faza cu Lumen si va mai fi cel putin 3 episoade, cu Quinn cercetandu-l pe Dex. Nu vad de ce ar fi asta ultimul sezon.

SwedishMafia
10th November 2010, 00:56
dexter, in realitate e bolnav de cancer.serialul e cam pe sfarsite.

iuli
10th November 2010, 01:00
Eu am inteles ca se simte mult mai bine. Adica la Globurile de Aur se vedea pe el ca e varza, era chel, palid la fata.

EyesOnly
10th November 2010, 01:35
@ iuli si eu stiam ca se simtea mai bine....

in cursa de recuperare a serialelor, am inceput cu Fringe(mai aveam un singur episod de vazut:D).in sfarsit, sunt la zi cu el.urmeaza SPN.:D

irinaidu
10th November 2010, 03:09
doar pt ca cineva are cancer nu inseamna ca tre sa ii si aprindem lumanarea acum :(
si eu zic ca nu are cum sa se termine cu sezonul asta decat daca o lasa in coada de peste cu multe.

mada, get on with spn !!!

r0bby
10th November 2010, 10:48
Cancerul a intrat in remisie in ianuarie.

29 august 2010

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjA5NTQ2NjkwMl5BMl5BanBnXkFtZTcwMDk3MTk3Mw@@._ V1._SX640_SY991_.jpg

Tazz
17th November 2010, 21:46
Foarte tare finalul ultimului episod Dexter :shocked:
Abia astept urmatorul.

alyosha_87
17th November 2010, 21:54
am si eu o curiozitate legata de dexter. cum e sezonul asta pana acuma?

Tazz
17th November 2010, 22:14
E foarte bun pana acum. Acum are si un ajutor. :D
Si dupa cum ziceam, ep trecut m-a lasat un pic cu gura cascata. Sa vedem cum se scoate din situatia asta..

irinaidu
17th November 2010, 23:07
am si eu o curiozitate legata de dexter. cum e sezonul asta pana acuma?

mie imi place pana acum. mi-a placut foarte mult inceputul. acum e in desfasurare ca sa zic asa, dar e foarte interesant.

marce, te-a distrat si pe tine melodia din promoul lui misha? eu era sa ma inec cu ceaiul cand am auzit. nu pot sa cred ca i-a placut cuiva melodia aia :D suficient incat s-o foloseasca.

irinaidu
23rd November 2010, 05:07
wow, ultimul ep din dexter mi-a placut foarte mult. nu se poate sa mai fie doar 3 epidoade cu totul :(

Roddicted
23rd November 2010, 08:40
deci pana la urma se termina? Oricum, din felul in care decurge actiunea pare ca povestea se apropie de sfarsit

alyosha_87
23rd November 2010, 22:33
wow, ultimul ep din dexter mi-a placut foarte mult. nu se poate sa mai fie doar 3 epidoade cu totul :(

numai 3 episoade? :( not fair...

iuli
24th November 2010, 20:39
Demențial ultimul episod din Dexter. Și următorul se anunță și mai și. Atât sper, să nu fie ultimul sezon.

A.k.a
6th December 2010, 18:46
Nu cred ca asta va fi ultimul sezon din Dexter. Ce ziceti? Defapt din preview-ul de la ep urmator nu se stie :D

One6o6
6th December 2010, 20:13
Nu cred ca asta va fi ultimul sezon din Dexter. Ce ziceti? Defapt din preview-ul de la ep urmator nu se stie :D

De fapt... (http://www.tvblog.ro/dexter-sezonul-6-aproape-confirmat/)

Insa nu mai este ce a fost.

iuli
6th December 2010, 22:39
Ce sezon 5 demențial. Parcă și al doilea sezon, dar și al patrulea au fost bune rău, dar ultimele episoade din acest sezon sunt cele mai tari din serial (parcă faptul că știu mai mulți despre crimele lui Dexter îl face mult mai atractiv și interesant). Îmi plac toți, Dexter, Deb, Quinn, plus noii veniți Lumen, Chase (beton :cool:) și Luddy.

S-a lăsat să se ințeleagă că Deb îl prinde pe Dexter în trailerul ăla, dar cred ca sunt momente diferite ale episodului până la urmă.

A.k.a
13th December 2010, 21:41
Ce ziceti de Dexter?

Ted
13th December 2010, 22:04
nu ziceti nimic ca eu nu m-am apucat de sezonul 5 :)

Tazz
13th December 2010, 22:33
Interesant final. That was so close :D
Sezonul 6 e si ultimul ?

A.k.a
13th December 2010, 22:36
Nu se stie. Initial era vorba ca 5 va fi ultimul

iuli
13th December 2010, 22:55
Ce ziceti de Dexter?

Final slabut. Cea mai mare bomba era daca dadea Deb perdeaua aia sau ce naiba era. Desi la inceput asa am crezut ca se va intampla, dupa ce au trecut cateva zeci de secunde, am trecut in partea cealalta. Pacat. Era socant. Si sa se si termine asa sezonul :shocked:

Inca ceva. Mai ales acum, cred ca Quinn nu va renunta la urmarirea lui Dexter

irinaidu
14th December 2010, 00:16
mama ei de treaba, eu nu am apucat sa vad ultimele 3 eps din dexter. si nici nu vad timp liber in viitorul foarte apropiat. :(

A.k.a
14th December 2010, 08:29
Da, cred ca Quinn il banuieste si mai mult acuma. Oricum mi se pare ca e cel mai slab sezon de pana acuma

iuli
14th December 2010, 17:29
Mie nu mi s-a parut deloc slab. Finalul a fost ceva mai slab. Sezonul 3 e de departe cel mai slab.

iuli
18th December 2010, 02:56
Tocmai am aflat. Michael C. Hall divorteaza de Jennifer Carpenter. Pentru cei care nu stiu, primul e Dexter, iar a doua este Debra, sora din serial.

Eddy DoubleD
18th December 2010, 09:58
A aparut stirea de vreo 2-3 zile. Am uitat sa o postez aici.:)

relansat
18th December 2010, 10:58
si, va duceti la tribunal ca martori?

iuli
18th December 2010, 11:41
Nu, ne-am facut cont pentru a spune asta tuturor.

iuli
20th December 2010, 20:05
Cred ca e acelasi tip de glume in tot serialul. Eu am vazut vreo 6-7, dar m-am oprit.

Jo, episodul 1 a fost asa si asa. Acum sunt pe la episodul 7. Stiu ca am zis de mult timp ca ma apuc dar dupa episodul 1 chiar nu am mai avut timp. E din ce in ce mai ok. Dar am o intrebare. Dexter se mai f**e mult cu negrul ala? Mi se face greata, serios.

jo27
20th December 2010, 20:07
Cred ca e acelasi tip de glume in tot serialul. Eu am vazut vreo 6-7, dar m-am oprit.

Jo, episodul 1 a fost asa si asa. Acum sunt pe la episodul 7. Stiu ca am zis de mult timp ca ma apuc dar dupa episodul 1 chiar nu am mai avut timp. E din ce in ce mai ok. Dar am o intrebare. Dexter se mai f**e mult cu negrul ala? Mi se face greata, serios.

in cazul asta mai bine renunta ca o sa vomiti....va fi si mai si....mai apar si altii mai incolo :D

iuli
20th December 2010, 20:17
Nasol. Sincer, nu am nimic cu ei, preferintele lor, dar sa nu arate in public :D Hai ca vad eu ce si cum. Sper sa termin primul sezon pana la Craciun :P

A.k.a
14th April 2011, 21:33
http://www.thetvaddict.com/blogpics/dexter_poster.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0773262/

Raiden
15th April 2011, 20:16
Serialul meu preferat :ok:

Astept cu nerabdare sezonul 6. :P

Primul sezon mi s-a parut cel mai bun, urmat de sezoanele 2 si 4. Sezoanele 3 si 5 au fost ok, dar nu s-au ridicat la nivelul celorlalte trei. :)

krapulax
15th April 2011, 20:52
primul sezon l-am vazut cum l-am vazut, dar la al doilea am mers pe derulare rapida. eram, curios totusi cum va evolua treaba (apropo, cum ma-sa functioneaza butonul de spoilere?). mai departe nu am mai privit. muuuuult prea tras de par.

SwedishMafia
15th April 2011, 21:23
filmarile la noul sezon?sper ca vor fi cu acelasi dexter,si nu ne trezim cu un "nou dexter".

Eddy DoubleD
15th April 2011, 23:07
Sezonul 4 a fost de departe cel mai bun. Astept si eu sezonul 6. Sper ca vor veni cu ceva surprinzator.

Lordul
15th April 2011, 23:10
am vazut cate episoade din sezoanele trecute dar inca nu m-a convins....mi-se pare cam lent...

dar am sa ma uit de la inceput sa vad ce si cum

EyesOnly
15th April 2011, 23:13
in mod ciudat si din motive inexplicabile eu inca nu am vazut sezonul 5:D
nu-mi dau seama cum am putut uita de DEXTER:headbang::headbang:

SwedishMafia
15th April 2011, 23:34
in mod ciudat si din motive inexplicabile eu inca nu am vazut sezonul 5:D
nu-mi dau seama cum am putut uita de DEXTER:headbang::headbang:

vei fi pedepsit/a de catre dexter.acum a mers sa-si ia pungile din plastic,trusa,samd.:drak:

SuperDumnezeu
23rd July 2011, 01:34
RsvGslI_KcM


auauauauauauauauaua

Cristy RVD
3rd October 2011, 15:32
!!

A aparut:ok:

Eddy DoubleD
7th October 2011, 19:16
N-ar nimeni nimic de zis?:)

Cred ca va fi un sezon interesant. Sunt foarte curios cine sunt cei doi barbati misteriosi:)

Raiden
10th October 2011, 21:13
Primul episod excelent, al doilea mai slabut din pacate.

Cristy RVD
10th October 2011, 21:16
A fost bun si al 2-lea.

Eddy DoubleD
17th October 2011, 18:02
Cred ca va fi un sezon epic. Foarte tare scena de la finalul episodului 3:ok:

YoNuTzz
20th October 2011, 03:35
intradevar...foarte tare ultima faza din epis 3...

Raiden
21st October 2011, 08:50
Asa da. ;) Episodul 3 a fost superb. :great:

Eddy DoubleD
24th October 2011, 18:43
Care are tupeul sa zica ca asta nu e cel mai tare sezon din Dexter?:D

YoNuTzz
24th October 2011, 23:54
se anunta un sezon foarte tare :D

Raiden
25th October 2011, 20:11
Care are tupeul sa zica ca asta nu e cel mai tare sezon din Dexter?:D

Eu. :D

Primul sezon a fost atat de genial incat mi-e greu sa cred ca vor reusi vreodata sa vina cu ceva mai bun. Chiar si sezonul 4 care e considerat de multi fani cel mai bun sezon, mi se pare sub primul sezon.

In orice caz sezonul 6 e mult mai bun decat sezoanele 3 si 5, asta e clar. La final vom vedea daca va fi la fel de bun ca 2 si 4. :P


Edit: In legatura cu episodul 4. Super tare ! Am remarcat faptul ca personajul jucat de Olmos pare a fi imaginar, la fel ca tatal lui Dexter. I also marked out for Brian Moser references, cel mai tare personaj dupa Dexter din tot serialul.

irinaidu
25th October 2011, 23:17
si eu cred ca primul sezon din dexter a fost cel mai bun.

Eddy DoubleD
25th October 2011, 23:24
In ordine, 4 a fost cel mai bun, apoi 1. 6 are acum potential sa le faca pe amandoua:ok: Sa vedem ce iese pana la urma. Mai e mult.

YoNuTzz
25th October 2011, 23:49
mi-e greu sa ma decid daca sezonul 1 sau 4 a fost mai tare...1 totusi a fost mult mai personal ptr dexter...

Eddy DoubleD
26th October 2011, 00:06
Eu incerc sa contrazic principiul ala conform caruia in general primul sezon din orice serial e si cel mai bun.

Raiden
26th October 2011, 13:34
Sezoanele bune din Dexter sunt cele in care personajul principal al serialului se confrunta cu cei mai tari criminali. In sezonul 1 a fost Ice Truck Killer, cel mai bun dupa parerea mea si in sezonul 4 Trinity, cel mai creepy. Sezonul 3 nu stiu pe cine l-a avut, ah da, parca pe ala care jupuia pielea oamenilor, nici nu i s-a acordat prea multa importanta :)), atunci s-au axat mai multe pe parteneriatul dintre Miguel Prado si Dexter. Sezonul 5 a fost cu Jordan Chase, slabut. Exceptie face doar sezonul 2 pe care l-am trait cu cel mai mare suspans datorita descoperirii crimelor lui Dexter. Criminalul din sezonul 6 e un sick fuck, un dereglat ce se foloseste de religie pentru a omora oamenii, iar acest lucru il face deja sa fie de zeci de ori mai interesant decat Jordan Chase sau ala din sezonul 3. Sezonul 6 e pe drumul cel bun ;).

Eddy DoubleD
3rd December 2012, 20:49
Inca doua episoade din sezonul 7. Noroc ca nu le amana si le baga acum:)) Nu sunt sigur: cumva asta e ultimul sezon sau o sa mai avem si sezonul 8?

Raiden
3rd December 2012, 22:25
O sa avem si sezonul 8. :D Mie mi s-a parut destul de bun sezonul asta. Mai bun ca 6, 5 si 3. :)

Eddy DoubleD
10th December 2012, 20:52
Nu-mi spune ca se intoarce Doakes:))) Am impresia ca scena aia a fost taiata totusi din episoadele in care era "viu":)) Oricum se strange latul. Mor de curiozitate sa vad exact cum se termina.

Raiden
11th December 2012, 22:36
Debra s-a otravit ca sa dea vina pe Hannah, cred. :)) Ar trebui sa-l foloseasca mai des pe Matthews, e prea tare. :) Abia astept ultimul episod de saptamana viitoare. :P

Eddy DoubleD
11th December 2012, 22:48
Ar trebui sa-l foloseasca mai des pe Matthews, e prea tare. :)

La vreo 2 replici ale lui am ras in lacrimi:))

Roddicted
12th December 2012, 08:05
aproape uitasem cat de bine joaca tipul :D

Raiden
17th December 2012, 16:24
That was awesome !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Unul din cele mai bune episoade din tot serialul. De la sezonul 4 n-am mai trait asa intens un episod din Dexter. :D Ce sa mai, per total a fost un sezon reusit, depasind cu mult ultimele doua sezoane.

Celso
17th December 2012, 18:03
Ce episod!!! m-a tinut cu sufletul la gura pana la final:D ...s-au petrecut atatea lucruri cat nu s-au petrecut intr-un intreg sezon.:)

Roddicted
17th December 2012, 21:19
Is this a new beginning?Or the beginning of the end?

bine alese ultimele replici.La felul in care arata lucrurile, sigur macar unul dintre Debra si Dexter va sfarsi rau :D

Eddy DoubleD
13th January 2013, 12:45
Veste buna: Ultimul sezon din Dexter va incepe la 30 iunie:yeah:

http://www.spoilertv.com/2013/01/dexter-homeland-masters-of-sex-and-ray.html

Raiden
13th January 2013, 20:05
Vara o sa avem parte de ultimul sezon din Breaking Bad si Dexter. That would be the best summer ever. :D

Eddy DoubleD
13th January 2013, 20:58
Clar:D

Cneazul
13th June 2013, 20:09
two weeks remaining :D
Ultimul sezon va incepe pe 30 iunie

Kihnick
13th June 2013, 20:12
Dexter este cel mai bun serial of all time in topul al meu.

Cneazul
14th June 2013, 22:51
subscriu

Freek
30th June 2013, 22:19
Mańana ne uitam la Dexter:D.

Raiden
1st July 2013, 20:36
Toate season premierurile din Dexter au fost la inaltime, asta nu face exceptie. :D

iuli
9th August 2013, 00:59
In sfarsit, in sfarsit. De cand asteptam asta!!!

Sezon slab totusi pana acum, mai ales ca mai sunt doar 4 episoade din serial...

Raiden
9th August 2013, 13:57
Mai sunt sase.

Stewie Griffin
17th August 2013, 21:49
mie imi place sezonul asta...

Eddy DoubleD
20th August 2013, 00:45
Cred ca ultimele episoade o sa merite:D Sunt foarte curios ce final vor alege: sper nu unul fericit...

Stewie Griffin
20th August 2013, 01:51
Doamne ce episod.... Cred cel mai tare din sezonul asta.

Eddy DoubleD
20th August 2013, 01:52
Nu e dubiu in asta. Dar ultimele episoade vor fi si mai si. Asa cred. Mor de curiozitate sa vad cine e ultimul "nemesis" a lui Dexter. Cred ca asta va fi socant.

Brain-dead
20th August 2013, 11:34
Probabil gagiul lui Cassie aia.

Eddy DoubleD
20th August 2013, 14:48
Crezi? Nu pare.

Brain-dead
27th August 2013, 00:47
Looks like.. i was right.

I still love this show , dar e destul de previzibil pentru mine cum se va termina: Dexter moare , sacrificandu-se pentru Hannah si Deb.

iuli
29th August 2013, 15:41
Previzibila partea de final, dar totusi, episodul asta mi-a reaprins interesul pentru Dexter. Adica, wtf, l-am vazut abia joi, dupa 3 zile de la aparitie pentru ca nu eram that much into it.

Dar acum, wow, ce va urma :D



Dexter sa moara? Hmm...nu stiu de ce e atat de previzibil...

SuperDumnezeu
29th August 2013, 15:47
Saru'mana pentru spoiler. Esti dragut/a.

iuli
29th August 2013, 17:04
Ce spoiler?

SuperDumnezeu
29th August 2013, 17:53
Bine, nu e chiar spoiler. Ti-ai dat mai mult cu parerea.

iuli
30th August 2013, 01:49
Nu e deloc spoiler.

Celso
30th August 2013, 20:16
Sper sa-i cioparteasca Dexter pe toti si apoi sa se termine serialul:D.

Freek
30th August 2013, 20:59
Apoi sa-si faca harakiri. Thuamne ca abia astept sa se termine...

Cneazul
31st August 2013, 16:20
parca incep sa grabeasca lucrurile...pe cand s`a imprietenit cu Zach, l`a aratat ciopartit la final :D Nu ca m`a deranjat, dar parca era frumos sa dezvolte putin subiectul, nu doar sa il arate ciopartit. Ceea ce nu imi place e faptul ca mi`as fi dorit sa vad un sezon cu Dexter on the run :D De ce? Pentru ca era ceva cu totul diferit, ar fi putut sa fie un epic fail, sau ceva extraordinar. Ceva in genul Prison Break sezonul 2. Ce frumos ar fi fost sa fie tot departamentul pe urmele lui Dexter, dar sa si introduca un agent FBI impunator( da, tot in genul lui Alex Mahone, daca pe Lundy l`au omorat) :D
Daca nu moare Dexter, probabil ca o sa se termine cu un cliffhanger, o sa afle toti ca el e Bay Harbor Butcher, o sa zica "WTF" si e gata :D

iuli
10th September 2013, 15:50
Doua episoade in Dexter, trei in Breaking Bad. Oribil. La ce ne mai uitam dupa? :(

Raiden
10th September 2013, 21:22
Mad Men. :D Dar se termina si ala la anul. :(

Freek
10th September 2013, 21:55
Se gata si Mad Men? :nope: Sigur vine AMC cu ceva sa-l inlocuiasca.

Sincer, pentru mine sezonul asta de Dexter e sub celelalte sezoane. Nu-mi pare rau de nici o culoare ca se termina. Si eram mare fan Dexter...

Raiden
11th September 2013, 00:13
Matt Weiner a anuntat ca sezonul 7 va fi ultimul.

Si da, sezonul asta a fost destul de slab, la fel ca sezonul 6 de altfel. E chiar trist la ce s-a ajuns. Breaking Bad iti face sa sara inima din piept episod dupa episod, iar la Dexter a ajuns sa ti se rupa de ce se intampla.

Cneazul
12th September 2013, 16:09
nu comparati un serial de 5 sezoane cu un serial de 8 sezoane. Eu am vazut ambele seriale si mai mult astept episoade noi din Dexter decat din Breaking Bad. Ambele sunt geniale, dar la urma urmei fiecare apreciaza altceva.

Capitanu.Burcea
12th September 2013, 16:18
E bun de ceva sezonul 2? :D

Ce m-a dezamagit e legatura destul de firava intre episoade (ca si in The Mentalist -bine, acolo f labartate sezoanele; dupa 20 de episoade nu aflasei mai nimic si mi-am bagat picioarele :D). Adica stai 5 episoade sa-ti vina cu ceva solid, altfel halea cate un bad guy per episod si cu asta-basta.

Deci, tot asa continua sau apasa pedala? :D

Eddy DoubleD
12th September 2013, 16:22
Tinand cont ca sezonul 1 e al doilea ca cel mai bun din toate, nu stiu cat o sa-ti placa. E clar ca n-ai gusturi :happy

Cneazul
12th September 2013, 19:19
depinde de gusturi. De exemplu Raiden zicea ca sezonul 6 a fost foarte slab. Mie mi s`a parut genial. Din punctul meu de vedere sezoanele 3 si 5 au fost dezamagitoare.
Capitane, "o sa apese pedala" destul de mult, iar in ultimele sezoane chiar o sa fie ceva in genul prison break(scuze comparatia, vreau sa spun ca episoadele continua de unde s`a terminat precedentul). Oricum nu trebuie sa astepti atat de mult, din sezonul 2 se dezvolta destul de mult actiunea. Eu zic ca merita sa il urmaresti in continuare.

Raiden
12th September 2013, 21:10
nu comparati un serial de 5 sezoane cu un serial de 8 sezoane. Eu am vazut ambele seriale si mai mult astept episoade noi din Dexter decat din Breaking Bad. Ambele sunt geniale, dar la urma urmei fiecare apreciaza altceva.

De ce sa nu comaparam ? Suntem liberi sa o facem si nu vad ceva gresit in a compara Dexter cu Breaking Bad, ambele fiind seriale de tip drama. Ce legatura au numarul de sezoane, lol ? Si vorbind obiectiv, Dexter e genial in primul sezon, in al doilea si in al patrulea. Sezoanele 3, 5 si 7 sunt ok si comparativ cu sezoanele 6 si 8 sunt capodopere. Breaking Bad e un crescendo, devenind mai bun cu fiecare sezon care trece. :)

Ce ti s-a parut asa de genial la sezonul 6 ? Stiam ca mosul ala se afla in imaginatia lui Travis de pe la episodul 3. Tot sezonul ala a fost inutil, doar ultima scena fiind relevanta pentru serial. Dexter e un alt serial care a fost prelungit fara cap.



Capitane, "o sa apese pedala" destul de mult, iar in ultimele sezoane chiar o sa fie ceva in genul prison break(scuze comparatia, vreau sa spun ca episoadele continua de unde s`a terminat precedentul). Oricum nu trebuie sa astepti atat de mult, din sezonul 2 se dezvolta destul de mult actiunea. Eu zic ca merita sa il urmaresti in continuare.

Comparatia aia e potrivita dintr-un punct de vedere, ambele seriale incep bine si devin naspa spre final. Bine, Prison Break a fost prea de *****, la Dexter e mai mult o dezamagire. :))

cataa.
13th September 2013, 23:39
E bun de ceva sezonul 2? :D

Ce m-a dezamagit e legatura destul de firava intre episoade (ca si in The Mentalist -bine, acolo f labartate sezoanele; dupa 20 de episoade nu aflasei mai nimic si mi-am bagat picioarele :D). Adica stai 5 episoade sa-ti vina cu ceva solid, altfel halea cate un bad guy per episod si cu asta-basta.

Deci, tot asa continua sau apasa pedala? :D

Pe final la the mentalist nu mai stai 5 episoade sa vina ceva solid:)) merita sa il vezi in continuare crede-ma:D

cataa.
13th September 2013, 23:41
Sezonul 8 din dexter e cam tras de coada parerea mea...bine ca se termina aici si nu mai lungesc cu alt sezon...oricum foarte tare serialul:D

Silmar22
23rd September 2013, 17:44
Previzibil. Still cried like a motherfucker.

Eddy DoubleD
23rd September 2013, 17:51
Previzibil. Still cried like a motherfucker.

Same here

De ce nu s-a aruncat o data cu Deb in ocean?:headbang: Chiar aveam sperate ca asta va fi finalul.

Razor
23rd September 2013, 19:04
Tocmai am terminat de vizionat ultimul episod din Dexter...si in opinia mea : best series ever. :D

Intr-adevar ultimul sezon a fost slabut...cred ca ar fi fost mai ok daca il bagau pe Saxon de la inceput si faceau un "feud" intre el si Dexter pe durata intregului sezon cum au facut cu Rudy,Trinity sau Travis.Sau poate ar fi fost mai interesant daca era descoperit si pe durata intregului sezon sa fi fost "Dexter vs. Miami Metro".

Anyways , mi-a placut atat de mult personajul incat nu m-a mai deranjat finalul sec si neclar in unele privinte...ma interesa doar ca Dexter sa scape...everybody else can die. :))

iuli
23rd September 2013, 21:09
Oribil finalul.

Cneazul
23rd September 2013, 21:46
@eddy: daca murea dexter aruncam laptopul pe geam
@ razor: perfect de acord
@raiden: iti respect parerea, dar nu pot sa fiu de acord cu ea. in zilele urmatoare poate o sa fac o lista de pros and cons pentru fiecare sezon. Daca aveti chef faceti si voi sa aflam ce ne`a placut si ce nu la fiecare sezon

Cneazul
23rd September 2013, 22:03
De ce sa nu comaparam ? Suntem liberi sa o facem si nu vad ceva gresit in a compara Dexter cu Breaking Bad, ambele fiind seriale de tip drama. Ce legatura au numarul de sezoane, lol ?

De asta, prietenas :)

"If the show had concluded in its fifth season, with authorities closing in on Dexter and his ‘Kyle Butler’ connection to Trinity, the show would’ve gone down in history the way we’re seeing “Breaking Bad” conclude."
Toata lumea vede asta, doar tu nu. Daca ar fi prelungit si breaking bad pentru 8 sezoane probabil ca si acolo povestea era putin trasa de coada. Intelegi acum? :)

Raiden
23rd September 2013, 23:36
De asta, prietenas :)

"If the show had concluded in its fifth season, with authorities closing in on Dexter and his ‘Kyle Butler’ connection to Trinity, the show would’ve gone down in history the way we’re seeing “Breaking Bad” conclude."
Toata lumea vede asta, doar tu nu. Daca ar fi prelungit si breaking bad pentru 8 sezoane probabil ca si acolo povestea era putin trasa de coada. Intelegi acum? :)

N-au prelungit-o pentru ca au fost destepti. So what's your point ? Dexter a avut potentialul de a devenit cel mai tare serial, dar au dat-o in bara. E o prostie sa spui ca nu ai voie sa compari doua seriale doar pentru ca nu coincide numarul de sezoane, pe bune. :))

De acord cu iuli. As adauga ca sezonul asta a fost absolut catastrofal si as fi preferat ca un boschetar de pe strazile din Miami sa fi scris acest ultim sezon.

Cneazul
24th September 2013, 00:27
Ce zic eu si ce intelegi tu. In ceea ce priveste "lungirea unui seriale" nu prea poti compara anumite seriale. Cum ar fi sa compari un serial de 2 sezoane cu un serial de 10 si sa zici ca serialul din urma e mai tras de coada decat primul. Ai fi Captain Obvious :)
Ca sa intelegi, nu am zis ca cele doua nu pot fi comparate din pricina plotului, a personajelor, a retelei care a transmis show`ul, etc. Doar ti`am subliniat faptul ca serialele cu multe sezoane sunt de obicei trase de coada.Pot sa iti dau aici multe exemple. Atat timp cat inca au milioane de telespectatori si le iese banul e normal sa le lungeasca. Exista o categorie de fani care renunta la serial cand simt ca il lungesc, si o alta categorie de fani care s`ar uita chiar si la 30 de sezoane. Eu m`as fi uitat la Dexter indiferent cate sezoane ar mai fi scos.
Si inca ceva, episodul de ieri din Dexter a fost cel mai vizionat episod din istoria Showtime.

Eddy DoubleD
24th September 2013, 05:10
@eddy: daca murea dexter aruncam laptopul pe geam


Asta si era ideea.:ok:

Raiden
24th September 2013, 10:43
Ce zic eu si ce intelegi tu. In ceea ce priveste "lungirea unui seriale" nu prea poti compara anumite seriale. Cum ar fi sa compari un serial de 2 sezoane cu un serial de 10 si sa zici ca serialul din urma e mai tras de coada decat primul. Ai fi Captain Obvious :)


Daca serialul e prelungit cu 10 sezoane asta nu inseamna neaparat ca ar fi prelungit aiurea sau ca ar parea tras de coada. Poate ca ala care scrie 10 sezoane are idei calumea si nu o da in bara prin sezonul 5. La Dexter a fost prelungit aiurea, putea fi incheiat mai repede daca stiau ca nu au idei pentru anumite sezoane. Totusi, daca pastrau 8 sezoane, tot ar fi putut face ceva mai bun cu ultimul, nu sa-si bata joc in halul asta.

Cneazul
24th September 2013, 18:10
Intr`adevar, sezonul 8 a fost destul de slab, dar tot nu imi vine sa cred ca s`a terminat...

iuli
24th September 2013, 19:43
Si inca ceva, episodul de ieri din Dexter a fost cel mai vizionat episod din istoria Showtime.

La ce seriale au avut, nu e chiar o surpriza :)

iuli
24th September 2013, 19:48
http://www.spoilertv.com/2013/09/dexter-how-original-showrunner-clyde.html

Mult mai misto ar fi fost ca aici...

Cneazul
24th September 2013, 21:32
http://www.spoilertv.com/2013/09/dexter-how-original-showrunner-clyde.html

Mult mai misto ar fi fost ca aici...

Nu exista cuvinte ca sa descriu un asemenea final. Cel mai apropiat cred ca ar fi "execrabil" :D
In primul rand nu as fi de acord cu moartea lui Dexter, dar nu asta ar fi problema. Hai acum sa fim seriosi, ne`am uitat 8 sezoane in care am vazut cum musamalizeaza perfect orice crima si la ultima faza sa il vezi la injectia letala fara sa arate nimic? WTF? How retarded is that? Atunci chiar ca iti venea sa iti bagi ceva in el de show. Practic te`ai fi uitat degeaba 8 ani.


La ce seriale au avut, nu e chiar o surpriza :)

Au seriale destul de bune in ultima vreme:
Homeland, Californication, Ray Donovan, The Borgias, The Tudors etc
PS. ca sa enervez putina lume, Breaking Bad chiar daca mai rula pentru 50 de sezoane tot nu depasea Homeland la Globuri de Aur :)

iuli
26th September 2013, 00:49
Si ca a ajuns in munti e mai bine? Da, clar...

In afara de Homeland, niciunul nu se ridica la nivelul lui Dexter. A fost finalul celui mai bun serial produs de Showtime, era absolut normal sa aiba cel mai mare rating.

Stewie Griffin
26th September 2013, 01:30
Cel mai stupid ending ever. Dexter ar fi trebuit sa moara la final... . Ar fi fost super daca Saxon l-ar fi omorat in containerul in care a vazut Dex moartea mamei sale, iar Harrison ar fi privit totul intr-o balta de sange etc .... oricum nu am inteles faza cand el a aruncat-o pe Debra in ocean apoi el a pornit spre uragan...nu putea sa porteasca cu Debra sau sa se arunce odata cu ea????
Mai bine era happy ending decat ca Dex sa ajunga taietor de lemne :( . .

Lucian86
26th September 2013, 13:47
Mi s-a parut un final destul de normal, nici fericit, nici trist. De ce trebuia sa moara neaparat :confused: Apropo, mai exista happy end-uri in seriale de astazi ?

Dexter a fost un serial bun insa nu exceptional in opinia mea. Putin monoton, previzibil pe alocuri si cu multe ingenuitati. (ultima a fost cand Saxon i-a taiat limba aluia ca sa nu vorbeasca, de parca vorbitul ar fi singurul mod de comunicare)
Ce nu mi-a placut a fost transformarea lui Dexter, de la geniul apatic si meticulos, pe alocuri chiar si filozof, la o persoana normala. Ma rog, nu transformarea in sine si felul cum s-a desfasurat; a trecut prin multe insa niciuna dintre acestea imho ar putea reprima un instinct criminal. Dimpotriva.

Cneazul
26th September 2013, 15:10
Dar cine a zis ca i`a taiat limba ca sa nu vorbeasca? Toata lumea s`a prins ca el voia doar sa creeze o diversiune. Toti erau ocupati cu ala iar el avea cale libera spre Deb.
Si oricum finalul a fost putin cliffhanger. Asta au vrut ei, sa lase loc de interpretari. Doar pt ca a plecat prin Alaska nu inseamna ca nu mai are instinctul criminal. Au mai fost momente cand era cu Rita si a lasat`o mai moale cu ucisul, au mai fost momente in sezonul 7 cand i`a promis lui Deb ca nu o sa mai omoare dar tot s`a dat pe brazda pana la urma :D Asa ca nu e ca si cum s`ar fi terminat sezonul cu "20 years after" si sa il vezi in padure.
Oricum, nu a fost un final genial, vorba ta, a fost unul oarecum normal. Iar faptul ca noi stam aici si discutam despre ce si cum, ii face fericiti pe producatori: practic asta au vrut ei, sa lase loc de interpretare, sa lase o sansa unui film pe viitor, etc.

Lucian86
26th September 2013, 19:25
Dar cine a zis ca i`a taiat limba ca sa nu vorbeasca? Toata lumea s`a prins ca el voia doar sa creeze o diversiune. Toti erau ocupati cu ala iar el avea cale libera spre Deb.

Da, corect, dar a fost naiv sa se duca in spital s-o omoare; pentru un serial killer atat de meticulos ca el a fost oarecum prostec

Cneazul
26th September 2013, 19:37
Mda, au fost unele faze ciudate in ultimul episod. Adica na, sunt plauzibile, dar din dorinta de a avea mai mult timp pt alte faze nu le`au dezvoltat: cum a scapat Dexter(avea o barca de salvare, vesta, barca gonflabila, etc.), cum a reusit Dexter sa o scoata pe Deb fara sa vada nimeni, cum a reusit Hannah Mckay sa zboare cu un avion de linie cand era o fugara cautata( nu s`a tuns, nu si`a schimbat culoarea parului, nu si`a pus lentile de contact, etc.). Au tratat prea lejer fazele astea. Trebuia sa mai taie din fazele de la inceputul sezonului cu Yates, sau celalalt presupun criminal, faza cu fiica pierduta a lui Masuka, si sa acorde mai mult timp finalului. Puteau sa faca chiar un two hours finale.

Freek
26th September 2013, 19:59
Uau, ce final! :groggy: Dupa ce am vazut ultimul ep. din Dexter pot spune ca finalul Lost a fost o capodopera.

jo27
26th September 2013, 20:08
Uau, ce final! :groggy: Dupa ce am vazut ultimul ep. din Dexter pot spune ca finalul Lost a fost o capodopera.

N-am vazut Lost, dar singurul final de serial despre care pot spune ca a fost genial e al Six Feet Under :)

Finalul din Dexter, slabut, au lasat loc chiar si pt o eventuala continuare, cindva, desi nu ar trebui sa mai fie cazul de asa ceva. Nici varianta prezentata de Iuli nu mi-a placut, nici un happy-ending n-ar fi fost bun, cert e ca nu stiu cam care ar fi fost finalul ideal, doar ca cel prezentat e departe de asa ceva.

Una peste alta, Dexter a fost un serial decent, cu 2-3 sezoane foarte-foarte bune la inceput, apoi a mers doar din inertie...

Freek
26th September 2013, 20:12
Pentru unii (inclusiv je) finalul Lost a fost o mare mare dezamagire. Nu ma asteptam sa fie intrecut atat de usor. Bine, daca ne uitam la ultimul sezon de Dexter era oarecum clar ca nu ne va surprinde cu un final la care sa spunem pe bune, "uau".

Sa-i fie tarana usoara! :D

YoNuTzz
26th September 2013, 20:31
final execrabil...unul dintre cele mai proaste finale din toate serialele pe care le-am vazut...

pacat...

A.k.a
1st October 2013, 20:54
Dezamagitor finalul, dar si ultimul sezon. Dupa sezonul 4 a scazut mult in calitate. Am terminat ieri si BB, mi-a placut mult finalul acolo, nu le-a fost frica sa riste

Rynke
3rd November 2013, 00:50
Au spus-o multi , o spun si eu : un final execrabil....

Cristyniku
9th December 2013, 21:27
Am descoperit serialul asta la TV si mi-a placut enorm. Chiar ma uitam intr-o perioada. Dupa, m-am luat cu altele, am uitat ca e la TV, samd. In orice caz, l-am vazut pe sarite cam pana dupa mortea Ritei. De obicei nu prea imi place sa ma apuc de seriale care s-au terminat si au mai mult de 3-4 sezoane("The Tudors" a fost o exceptie pentru ca...:D). Eu vreau sa le vad repede, sa aflu cum se termina povestea, nu sa ma intind cu el nu stiu cat(si 8 sezoane a cate 12 episoade...:headbang:). Numai ca maine termin "The Tudors", "Dracula" reincepe pe 3 ianuarie si ce mai am in plan pentru anul viitor va insemna oricum doar un episod pe saptamana...asa ca imi arde buza sa ma apuc de "Dexter"(oscilam intre asta si "Spartacus", dar parca dupa atata istorie, vreau si ceva mai contemporan). Miercuri incep sa-l descarc si sambata il incep:evil:.

Johnny D
11th December 2013, 07:57
Am vazut ambele seriale si sincer ti-as sugera mult mai mult Spartacus, o sa te impresioneze mult mai profund.
Dexter are o melancolie cu suspans dupa el, insa Spartacus nu e deloc ca The Tudors sau alt Rome ori alt serial istoric realizat in stilul clasic, e realizat extrem de modern si hollywood-ian, de la episodu 2 nu te mai poti dezlipi de ecran, e extrem de captivant, feroce si cu emotii de toate tipurile atasat. Pe cand la Dexter doar sezonu 2 mi se pare fantastic din toate p.d.v., restu sezoanelor chiar daca bune si ele, iti lasa un usor gust sec in cerul gurii la final.
De exemplu din Spartacus primu sezon l-am vazut de 3 ori si cred c-o sa-l mai revad cand am chef de emotii si actiune puternice, dar pe Dexter nu l-as mai urmari decat daca se decid sa continue serialul de unde l-au lasat, lucru cam improbabil.:P

Eddy DoubleD
11th December 2013, 10:00
Am vazut ambele seriale si sincer ti-as sugera mult mai mult Spartacus, o sa te impresioneze mult mai profund.

:rosu: Asta poate pentru amatorii de efecte vizuale ieftine...

cataa.
11th December 2013, 15:38
eu iti sugerez sa vezi Dexter:cool:

iuli
11th December 2013, 15:54
E o blasfemie sa compari Dexter cu Spartacus.

Dexter e unul dintre cele mai bune seriale din ultimii 10 ani si cu asta am zis totul.

Raiden
11th December 2013, 17:29
Ignorati-l pe Johnny D, nu stie ce spune.

Johnny D
18th December 2013, 07:53
:rosu: Asta poate pentru amatorii de efecte vizuale ieftine...

Nu alea m-au impresionat la serial, ba alea au fost chiar mediocre d.p. meu d.v.:P


Ignorati-l pe Johnny D, nu stie ce spune.

Daca voi ati vazut doar efecte vizuale in acest film, atunci sincer imi pare rau pentru voi!;)
Pe mine unul Spartacus m-a impresionat mai tare decat Dexter, cu siguranta ca inteligenta rationala Dexter de solicita de vreo 10 ori mai mult, dar ca inteligenta emotionala nu le poti compara, Spartacus e mult superior. Iar daca ati mai citi una alta din cand in cand ati observa care e diferenta dintre inteligenta rationala si cea emotionala, dar daca n-ai cu cine, le dai pace...:rolleyes:

Johnny D
18th December 2013, 08:07
Au spus-o multi , o spun si eu : un final execrabil....
Si inca ceva la care Spartacus e superior, finalul e chiar ok chiar daca e arhicunoscut!;)

Raiden
20th December 2013, 11:02
Daca voi ati vazut doar efecte vizuale in acest film, atunci sincer imi pare rau pentru voi!;)
Pe mine unul Spartacus m-a impresionat mai tare decat Dexter, cu siguranta ca inteligenta rationala Dexter de solicita de vreo 10 ori mai mult, dar ca inteligenta emotionala nu le poti compara, Spartacus e mult superior. Iar daca ati mai citi una alta din cand in cand ati observa care e diferenta dintre inteligenta rationala si cea emotionala, dar daca n-ai cu cine, le dai pace...:rolleyes:

Da, n-avem cu cine, tocmai de aceea nu ne mai obosim sa-ti explicam de ce Dexter e mai bun ca Spartacus.

In alta ordine de idei:

http://www.slashfilm.com/dexter-showrunner-explains-that-ending-former-showrunner-reveals-alternate-idea/

Scott Buck ar trebui dat in judecata sau mai bine impuscat sau si mai bine torturat inainte de a fi omorat pentru ca a distrus acest serial minunat in ultimul sezon.

http://www.ign.com/articles/2013/09/26/ranking-the-dexter-seasons-from-worst-to-best?page=2

Pe locul 3 as fi pus sezonul 2, in rest e ok topul, mai ales ca singurele sezoane naspa sunt pe ultimele doua locuri, iar the best of the best e pe primul loc. :))

Eddy DoubleD
20th December 2013, 11:45
Primele doua locuri ar trebui inversate, desi aici tine de preferinta fiecaruia. Au fost foarte apropiate ca valoare.

Johnny D
20th December 2013, 12:17
Da, n-avem cu cine, tocmai de aceea nu ne mai obosim sa-ti explicam de ce Dexter e mai bun ca Spartacus.
Asta considerand ca ai avea si cu ce.:rolleyes:


Pe locul 3 as fi pus sezonul 2, in rest e ok topul, mai ales ca singurele sezoane naspa sunt pe ultimele doua locuri, iar the best of the best e pe primul loc. :))
Nup, sezonul 2 a fost cel mai bun!:cool:
N-are cum faza epica nr 1 din serial, cea in care e dus la sectie de FBI asteptand sa fie executat ca i-au gasit lamelele sa nu se afle decat in cel mai bun sezon al seriei, cu cea mai perversa si sadica totodata rasturnare de situatie intr-un moment ce parea total imposibil!

Raiden
20th December 2013, 12:24
Sezonul 1 din Dexter e cel mai bun lucru vazut de mine in materie de seriale. Nothing can top that.


Asta considerand ca ai avea si cu ce.:rolleyes:
Nup, sezonul 2 a fost cel mai bun!:cool:


Pentru mine e la egalitate cu sezonul 4, impartind locul 2 in clasamentul sezoanelor din Dexter. :D

Cristyniku
20th December 2013, 14:14
Hai ca termin si eu primul sezon azi si cred ca il incep pe al doilea. O sa fie mare plictiseala pana ajung la sezonul 5. Pana atunci am vazut episoadele pe sarite si cam stiu ce se intampla(mai putin in sez.3).

Johnny D
27th December 2013, 10:17
Daca m-ai fi ascultat si te uitai la Spartacus, n-ai fi urmarit nici macar o scena pe sarite daramite un episod, l-ai fi downloadat imediat, atat de mare ar fi fost diferenta de interes pentru tine!:D Pe viitor, te rog sa ma contrazici cu prima ocazie!;)

Cristyniku
28th December 2013, 05:11
Daca m-ai fi ascultat si te uitai la Spartacus, n-ai fi urmarit nici macar o scena pe sarite daramite un episod, l-ai fi downloadat imediat, atat de mare ar fi fost diferenta de interes pentru tine!:D Pe viitor, te rog sa ma contrazici cu prima ocazie!;)

Lol, nu. Am vrut sa spun ca pana sa ma apuc frumos de serial, de la sezonul 1, episod cu episod, il mai vazusem pana la sezonul 5, asa razlet, la televizor. Un episod da, doua nu. Ma voi plictisi pana ajung la sez.5 pentru ca stiu ce se intampla si am mai si vazut din el pana acolo, dar nu renunt:D. Il ador pe Dexter(personajul).

Johnny D
30th December 2013, 14:21
Lol, nu. Am vrut sa spun ca pana sa ma apuc frumos de serial, de la sezonul 1, episod cu episod, il mai vazusem pana la sezonul 5, asa razlet, la televizor. Un episod da, doua nu. Ma voi plictisi pana ajung la sez.5 pentru ca stiu ce se intampla si am mai si vazut din el pana acolo, dar nu renunt:D. Il ador pe Dexter(personajul).

Pai cam din cauza personajului ne-am uitat toti, vorba aia "America's favorite serial killer", ca per total Spartacus e cu mult peste!:D



:))




Serios vorbind, am vazut prima serie din Spartacus de 3 ori, si acu ultima data cand am vazut-o mi-a trezit nivelu de dorinta sa vad si restu inca o data, adica a 2-a oara si astfel m-am uitat acu inainte de sarbatori, si chiar cu mare mare placere. Nu stiu cum poate sa nu-ti placa interactiunea extrem de pasionanta dintre personaje(si prin asta nu ma refer doar la lupte, si in nici un caz la momentele de destrabalare tipic romanica:rolleyes:) D.p. meu d.v. Spartacus a fost mai antrenant de energii si pasiuni decat The Tudors, chiar considerabil!

Raiden
2nd January 2014, 19:54
You should stop watching soft porn.

Johnny D
3rd January 2014, 07:34
Not when it has such a great plot and great scenery!:P

Sir Black
18th February 2014, 01:04
Tocmai am vazut ca Dexter are 9.1 pe IMDb :happy :happy , astia chiar atat de idioti sunt ?

cataa.
12th March 2014, 18:35
Tocmai am vazut ca Dexter are 9.1 pe IMDb :happy :happy , astia chiar atat de idioti sunt ?

si crezi ca e nota mare?:o:

Sir Black
12th March 2014, 20:51
Dexter trebuia sa aiba in jur de 8.7.

cataa.
12th March 2014, 23:22
Nota prea mare are breaking...da e de inteles ca majoritatea care au votat is americani...

Sir Black
13th March 2014, 00:04
^^^
:))

Johnny D
13th March 2014, 10:41
Anime-ul Claymore a avut nota 10 dupa cateva zeci de voturi, nota corecta dealtfel, apoi s-au bagat tot felu de habarnisti care probabil nici nu au vizionat mai mult de 1 episod si cateva mii de voturi mai tarziu a scazut media la 8 si ceva... Se mai intampla, nu ai ce-i face!:P

Raiden
13th March 2014, 21:24
Stiu ca Dexter avea aceeasi nota si prin 2010 inainte sa apara sezonul 5 si sa o ia in jos din punct de vedere calitativ. Probabil serialul nu si-a mai atras fani noi sau daca si-a atras inseamna ca au votat tot dupa ce au urmarit primele sezoane, iar cei ramasi nu si-au mai schimbat votul. E simplu. Din punctul meu de vedere Dexter merita sa aiba peste nota 9 numai pentru primul sezon, care e the best ever pentru mine dintre toate serialele urmarite.

Johnny D
13th March 2014, 21:30
Pentru mine sezonul 2 a fost mai bun, si reluam discutia!:D

Raiden
13th March 2014, 21:34
Aici fiecare e cu preferintele lui. Pentru mine e sezonul 1, pentru tine e sezonul 2, pentru altul e sezonul 4. Nu prea conteaza, astea trei au fost de departe cele mai bune sezoane. Ar fi socant ca cineva sa spuna ca un alt sezon in afara de astea trei a fost cel mai bun.

Johnny D
13th March 2014, 21:37
Pentru mine a fost mai ales pentru scena aia epica cand l-au dus la sectie ca i-au gasit slide-urile, singura si cea mai incriminatorie dovada posibila, de toti ne ziceam ca n-are cum scapa, desi el face cumva sa scape dar cum naiba va face de data asta!
A fost cea mai tare scena din serial asta pentru ca a fost si cea mai tensionata, si cu un final neasteptat!:P

Eddy DoubleD
13th March 2014, 21:37
Sezonul 4 fara discutie:)) Urmat de sezonul 1.

Raiden
13th March 2014, 21:46
Mie asta (https://www.youtube.com/watch?v=4le4s5tvVkA) mi s-a parut cea mai buna scena din tot serialul, e din sezonul 4, dar cele mai multe scene epice le-a avut sezonul 1. Si monologurile au fost absolut geniale, mai ales cele din primele episoade cand Dexter era mai "sick", pe parcurs s-a mai umanizat. :D

Doua exemple de scene care mi s-au parut excelente din primul sezon:
https://www.youtube.com/watch?v=yHQYmePy5eE
https://www.youtube.com/watch?v=1LOKrSCbqao

Eddy DoubleD
13th March 2014, 21:51
Mie asta (https://www.youtube.com/watch?v=4le4s5tvVkA) mi s-a parut cea mai buna scena din tot serialul

Exact:ok:

Sir Black
13th March 2014, 22:29
Dexter a fost bun , si a avut niste sezoane foarte bune( 1, 2, 4) , dar nu ar intra in top 5 la mine, mai ales dupa ce am vazut/urmaresc Breaking Bad, The Wire, The Sopranos, Game of Thrones, True Detective, Boardwalk Empire, Sherlock, The Walking Dead (neah..doar glumesc :)) ) .
PS : vad ca nota a scazut la 9

Johnny D
14th March 2014, 07:49
The Wire in top 5, WTF man, did u hit your head!? Si ce s-a intamplat cu Spartacus!?:o:
Sau mai bine zis ce ti s-a intamplat cu coaiele, te lasi distrus de amaratii astia sa n-ai curaj sa-ti spui pasiunile si credintele sincere... Niet good!

Sir Black
14th March 2014, 08:59
The Wire a inceput sa imi placa foarte mult, e mult mai bun ca Spartacus, dar e inca sub Breaking Bad. :D

Johnny D
14th March 2014, 09:15
Mereu va fi sub Breaking Bad, vrei sa zici!:D

cataa.
14th March 2014, 10:08
The Wire a inceput sa imi placa foarte mult, e mult mai bun ca Spartacus, dar e inca sub Breaking Bad. :D

nu stiu ce ai vazut asa fain la breaking bad:) e bunicel, nu extraordinar...dar nu intra intr-un top 5 pt mine:))

Sir Black
14th March 2014, 10:41
Nu e extraordinar in opinia ta. :)

mario121
23rd June 2014, 11:58
Peste cativa ani vor face un nou sezon,de ce credeti ca cei de la SHOWTIME au ordonat ca Dexter sa nu fie prins...

Cristyniku
23rd June 2014, 12:43
Mi-e asa de dooooooor de Dexter:(. Nu mi-a venit sa cred cand am terminat toate cele 8 sezoane...Ma obisnuisem sa ma uit aproape zilnic la el:(. Super poveste, super personaje, fabulos serial! De fapt n-am cuvinte suficient de mari pentru a-l descrie. Dexter e un personaj genial, il iubesc.

Xaviesta
24th July 2016, 22:50
L-am terminat si eu azi. Bagi pla in finalul ala. in rest a fost bun, mi-au placut cel mai mult primele 2 sezoane si ala cu trinity. Si blonda aia :))