PDA

View Full Version : The Big Bang Theory



luluta
25th March 2008, 22:39
The Big Bang Theory e amuzant. Sheldon e mortal, e cel mai comic.
In primu' episod il arata in chiloti... so, go girls! :D

zebe
12th March 2009, 22:43
The Big Bang Theory! - sitcom genial

A.k.a
26th March 2009, 09:16
Big bang theory ati vazut? E destul de tare

Ted
26th March 2009, 10:01
am vazut prima serie ... e ok :)

Prome
26th March 2009, 13:49
Big bang theory ati vazut? E destul de tare

Da.. imi plac toate serialele ce sunt difuzate impreuna cu el, adica Two and a half men si how i met your mother, sunt destul de relaxante si uneori amuzante :P

TenisFan
9th May 2009, 23:01
The big bang theory. Unul din cele mai bune seriale de comedie pe care le-am vazut. E genial, fantastic, formidabil, superb, excelent si nu in ultimul rand suprem. :happy :cry: Asa cum este de fapt si unul din personajele serialului pe numele sau Sheldon. :worship:

rob_din
9th May 2009, 23:05
Cred ca exagerezi, asta si pentru ca avand in vedere calitatea sitcomurilor din prezent chiar ca BBT pare genial

TenisFan
9th May 2009, 23:09
Nu stiu ce gusturi ai tu plus ce tip de umor te incanta. Eu am vazut ambele sezoane si nu cred sa fi exagerat cu ceva din punctul meu de vedere. Si cateodata ma mai si regasesc pe mine si timpul meu petrecut prin scoala si poate d-aia imi place mai mult decat alte comedii...

rob_din
9th May 2009, 23:52
Pai imi place foarte mult, dar toata inlantuirea aceea de adjective mi se pare exagerata. Am vazut si sitcomuri mai bune, mult mai bune. Dintre cele actuale e singurul bun, asta e adevarat

TenisFan
10th May 2009, 03:45
Ti-as putea aduce nenumarate argumente in favoarea adjectivelor dar ti-am zis suntem probabil persoane diferite si vedem lucrurile altfel. O sa ma rezum la unul singur: e halloween si tu te costumezi in efectul Doppler. Nu mai vorbesc de scenele ce urmeaza cand lumea incearca sa ghiceasca in ce costum e ala imbracat. E genialitate pura asta. Este umor retarded combinat cu inteligenta si extrem de bine jucat de respectivul actor.

rob_din
10th May 2009, 11:03
Unii zic ca e prea exagerat totusi umorul asta, pana la un punct in care devine plictisitor. Nu-s de acord, dar asta zic unii

Ted
10th May 2009, 11:41
serialul The Big Bang Theory e intr-adevar ok.Nu cum l-a descris TenisFan :D,but good enough

A.k.a
10th May 2009, 14:21
Si mie imi place foarte mult desi Leonard ma enerveaza de multe ori. Da, Leonard, nu Sheldon :D

TenisFan
10th May 2009, 14:24
Eu zic asa: unui student de la facultatea de Automatica sau Fizica i se va parea genial serialul asta. Celorlalti care nu au terminat o facultate in sensul asta li se va parea exagerat da. Pune pe cineva de la Litere sa stea sa se uite la chestia asta. Glumele astea tipic tocilaresti i se vor parea fade ba chiar probabil lipsite de umor.

Ted
10th May 2009, 14:30
eu am facut prima din facultatile mentionate de tine si am gustat glumele lor :) ... totusi pana la "suprem" e cale lunga :D
PS:n-am vazut decat primul sezon,o sa il caut acum pe al doilea :ok:

rob_din
10th May 2009, 14:50
Eu zic asa: unui student de la facultatea de Automatica sau Fizica i se va parea genial serialul asta. Celorlalti care nu au terminat o facultate in sensul asta li se va parea exagerat da. Pune pe cineva de la Litere sa stea sa se uite la chestia asta. Glumele astea tipic tocilaresti i se vor parea fade ba chiar probabil lipsite de umor.

Ce legatura are facultatea cu serialul jur ca nu inteleg. Sa stii ca se poate toci si la Litere la fel de mult

pinki
10th May 2009, 15:53
la litere dupa parerea mea se toceste de 100000 de ori mai mult, de fapt, simpla idee de a spune ca la automatica sau fizica sau alta fac. tehnica se toceste mi se pare usor aberanta :D


anyway, pentru probabil prima si ultima data, m-a facut tenisfan curioasa :D deci voi cauta acest serial. (exemplul ala mi se pare criminal :D)

TenisFan
10th May 2009, 16:08
Nu ati inteles ideea. Nu e vorba de tocit aici. Trebuie sa faci o facultate de tipul asta ca sa intelegi ce vreau sa spun. Si-n plus la facultatile astea nu e vorba de toceala. Poate prin tocilar ati inteles voi faptul ca stai si memorezi comentarii. E vorba de termenul din engleza geek/nerd.

pinki
10th May 2009, 16:12
eu am inteles ce zici tu, replica mea ii era dedicata lui rob din.

iuli
10th May 2009, 16:23
Si mie imi place foarte mult desi Leonard ma enerveaza de multe ori. Da, Leonard, nu Sheldon

Pai nu cred ca enerveaza pe cineva personajul Sheldon. E pur si simplu magnific. Si cu siguranta, Leonard e cel mai putin placut.

luluta
10th May 2009, 17:38
Sa-i ziceti gracias "la" doamna Luli, ca a fost prima de aici care vi l-o recomandat.

Prome
10th May 2009, 17:40
The big bang theory is the shit!!!
Nu trebuie sa termini neaparat o facultate cu profil de inginerie ca sa intelegi toate glumele din serialul asta ffs !!
Vad ca va plangeti de personajul Leonard, eu chiar ma risc sa spun ca Leonard nici nu este un personaj, cel putin prea slab definit.
Sheldon este de departe cel mai tare :D
Anyway este un serial de nisa, nu se adreseaza neaparat tocilarilor(in stilul american, nu celor de la noi ), dar trebuie sa ai niste cunostiinte mnime de IT, supereroi, Startrek, Starwars, console si altele care in Romania nu sunt gustate de multi .

Ca o recomandare :
Reaper, am impresia ca-i si pe AXN.

A.k.a
10th May 2009, 22:29
Eu zic asa: unui student de la facultatea de Automatica sau Fizica i se va parea genial serialul asta. Celorlalti care nu au terminat o facultate in sensul asta li se va parea exagerat da. Pune pe cineva de la Litere sa stea sa se uite la chestia asta. Glumele astea tipic tocilaresti i se vor parea fade ba chiar probabil lipsite de umor.

Aici, si imi place foarte mult serialul :P

TenisFan
10th May 2009, 23:43
Nu voiam sa mai insist in discutia asta dar acum ca m-ai starnit ce-ti place asa mult la el? ; ) )

A.k.a
11th May 2009, 10:35
Pai glumele, viata oarecum penibila pe care o au, "the girl next door". Plus ca am un prieten care imi aminteste de Sheldon :P

TenisFan
11th May 2009, 22:39
Nicio viata nu este penibila. Nicio viata nu este oarecum penibila. Viata este definita de fiecare inaluntrul sau si traita in consecinta. Chiar daca serialul asta este sub tutela unei atmosfere de ilaritate tu n-ar trebui sa interpretezi gresit nici situatia si nici atmosfera. Pana la urma sub acest ambalaj exista o sinceritate reala ce reprezinta o viata. Exista si exagerari dar ideea e acolo.

Eddy DoubleD
27th January 2010, 19:34
Am terminat si al doilea sezon din "The Big Bang Theory". L-am "digerat" mult mai repede decat pe "Two and a half men". Desi nu as spune ca e la fel de bun, are niste personaje bine construite, are tipul de umor care imi place mie. Deci super tare!:ok:

moty
27th January 2010, 21:50
Edy, cate episoade are?

zebe
27th January 2010, 22:55
23 de episoade zice imdb ca are al doilea sezon. :P

Eddy DoubleD
27th January 2010, 22:56
edy, cate episoade are?

23...

In seara asta am vazut 6 lucru ce nu-mi sta in obisnuinta. Pacat ca maine-poimaine ajung la zi cu el.:(

A.k.a
28th January 2010, 14:21
Am terminat si al doilea sezon din "The Big Bang Theory". L-am "digerat" mult mai repede decat pe "Two and a half men". Desi nu as spune ca e la fel de bun, are niste personaje bine construite, are tipul de umor care imi place mie. Deci super tare!:ok:

Sheldon for the win! :D

Eddy DoubleD
28th January 2010, 14:37
Sheldon for the win! :D

E incredibil ce gesturi poate avea actorul ala.:happyMi se pare unic.

A.k.a
28th January 2010, 16:35
Am vazut ca asa vorbeste si in realitate

zebe
28th January 2010, 16:47
Am citit ca si actorul e tot din Texas, ca si personajul. Deci accentul e tot ala. :P


Sheldon for the win! :D

Penny for the win! :D

Eddy, mie mi se pare ca se aseamana intr-o anumita masura cu Mr. Bean. La gesturi, la mimica fetei etc. Oricum, e foarte tare! :D

Eddy DoubleD
28th January 2010, 18:01
Eu ma refeream la gesturile lui. Cred ca o sa caut un interviu cu el sau ceva sa vad daca chiar asa e.

Zebe, mai bine The Big Bang Theory for the win!:D Nu cred ca poti spune care personaj e cel mai "bun"(din orice punct de vedere am vorbi).

iuli
28th January 2010, 20:52
Clar ca Sheldon e cel mai tare personaj. Come on:
http://www.youtube.com/watch?v=o__2xLwkH08

Nu am gasit un videoclip in care sa rada si el asa putin. Ma termina rasul ala :cry:

zebe
28th January 2010, 21:06
Cum zicea si Eddy, toti is foarte interesanti in felul lor. Poate cu un minus pentru Leonard, care pare si cel mai normal dintre geeks. :P

Eddy DoubleD
28th January 2010, 22:03
Am ajuns la ep 13 din sezonul 3 si era scris in subtitrare ca e ultimul.:o:Cum asa? E ultimul din sezon?


Clar ca Sheldon e cel mai tare personaj. Come on:
http://www.youtube.com/watch?v=o__2xLwkH08

Nu am gasit un videoclip in care sa rada si el asa putin. Ma termina rasul ala :cry:

ZOOOOM! ZOOOOOM! :happy

Uite ca am gasit un interviu cu el:

http://www.youtube.com/watch?v=kteYfpbews8&feature=fvst

Aveai dreptate. Nu e diferit fata de rolul care il joaca.:)

Ce tare faza cand il pune sa citeasca din foaia aia.:happy:happy

Ted
28th January 2010, 22:48
Am ajuns la ep 13 din sezonul 3 si era scris in subtitrare ca e ultimul.:o:Cum asa? E ultimul din sezon?
faceau aia bascalie poate,urmatorul episod apare pe 1 feb

A.k.a
29th January 2010, 09:45
Bazinga! Qn2S7fq_p1E

Eddy DoubleD
29th January 2010, 12:07
Bazinga!:happy

Cred ca si eu ca faceau misto. Oricum ar fi fost cea mai mare prostie sa nu mai faca episoade.

A.k.a
29th January 2010, 12:45
Pai inca un sezon e sigur, au anuntat inca dinainte de a-l incepe pe asta. Sau tu te refereai la episoade din sezonul asta?

Eddy DoubleD
29th January 2010, 14:40
Pai inca un sezon e sigur, au anuntat inca dinainte de a-l incepe pe asta. Sau tu te refereai la episoade din sezonul asta?

Ma refeream la sezonul asta. Stiu ca vor face cel putin inca un sezon.

relansat
29th January 2010, 23:00
am inceput si io sa urmaresc the big bang theory. e dragutzel :D

Ted
29th January 2010, 23:11
in weekend-ul asta vreau sa ajung si eu la zi cu el :D
am vazut si primul sezon din Skins .. imi plac serialele britanice :)

iuli
30th January 2010, 01:16
Bazinga! Qn2S7fq_p1E

Daaaaaaaaa, de rasul ala de la secunda 12 vorbeam. Cat de tare e:happy

Bai, am uitat, vreau sa-i multumesc lulutei, ea a zis pt prima oara de the big bang theory pe ols. Probabil nu o sa vada dar totusi, eu ii multumesc :D

Eddy DoubleD
30th January 2010, 09:41
Si eu tot de la voi am aflat deci MULTUMESC!:D

relansat
30th January 2010, 16:55
vreau si io un sistem de impaturire al tricourilor cum are sheldon :(((((((((((((((((((((((

praf_de_stele
30th January 2010, 22:38
vreau si io un sistem de impaturire al tricourilor cum are sheldon :(((((((((((((((((((((((
si mie-mi place cum poarta asta tricourile/bluzele. sunt fana al acestui stil.
lasa-ti imaginatia sa se dezlantuie si reusesti tu sa le impaturesti :D

relansat
31st January 2010, 12:58
un link ptr sezonul 3 din the bing bang theory, are cineva?

multumesc

Ted
31st January 2010, 13:28
http://www.surfthechannel.com/show/456.html

zebe
2nd February 2010, 23:21
Ultimul episod e plin de "Bazinga"-uri, ca vad ca s-a tot discutat. :D

Tazz
3rd February 2010, 18:42
De cateva zile am inceput si eu sa ma uit la The Big Bang Theory, si chiar imi place. E tare:D Am inceput direct cu sezonul 3 si sunt aproape la zi...
Da nu stiu cum de mi-a scapat pana acum :o:

A.k.a
3rd February 2010, 20:04
Ultimul episod e plin de "Bazinga"-uri, ca vad ca s-a tot discutat. :D

Da, tare faza :D

moty
3rd February 2010, 22:21
Tazz, vezi si primele doua sezoane.

iuli
8th February 2010, 11:24
Abia acum am vaz ep 14 din tbb...Sheldon arata din nou why he`s the funniest.

Bazingaaa :happy
Unul dintre cele mai bune ep din ultimul timp

Kainsashiki
8th February 2010, 13:16
pacat ca sunt prea multi termeni despre fizica :happy

eu sunt pe la sez 3 ep 10. e cam aiurea ca am terminat primele 2 sezoane, pt ca acum trebuie sa astept o sapt sau cat dureaza sa apara un episod.

zebe
8th February 2010, 14:07
Exact! :D

moty
8th February 2010, 14:08
Si pe mine ma enerveaza asteptarea, in conditiile in care vedeam 3-4 episoade pe zi. Mai bine stau sa se termine sezonul, si-l "halesc" in cateva zile.

zebe
8th February 2010, 14:19
Eu nu ma pot abtine sa nu vad episodul cum apare. :P

moty
8th February 2010, 14:22
Asta cu abtinutul tine de experienta :D

zebe
13th February 2010, 23:05
The Big Bang Theory ii cel mai tare! Punct (sau semnul exclamarii :D)! Nu ma intereseaza ce ziceti voi, eu, EU, am dreptate! Asta ca sa nu va mai certati. :P

Zabriskie
13th February 2010, 23:41
The Big Bang Theory ii cel mai tare!

http://www.youtube.com/watch?v=WrjwaqZfjIY

:D

zebe
13th February 2010, 23:53
http://www.youtube.com/watch?v=esj9o3j42z4

:D

relansat
14th February 2010, 03:18
e misto serialul, ma relaxeaza :D

Elphax
20th March 2010, 22:38
m-am luat dupa nu stiu cine si ma uit la Big Bang Theory - e chiar funny

nici nu se poate compare cu modern family de ex.
:) Mr. Eko - si Toate panzele sus e de 100 de ori mai fain decat ala

Riddler
1st June 2010, 23:50
Merci...:D m-am apucat de The Big Bang Theory , am vazut ca e serialul #1 ca ratinguri din USA. E ceva de capu' lui?

A.k.a
2nd June 2010, 11:09
E foarte bun, cel putin mie imi place mult

Eddy DoubleD
2nd June 2010, 15:56
Merci...:D m-am apucat de The Big Bang Theory , am vazut ca e serialul #1 ca ratinguri din USA. E ceva de capu' lui?

Genial. Primul sezon e mai slabut pe la inceput, insa spre final e bestial.:ok:

zebe
6th June 2010, 19:30
Merci...:D m-am apucat de The Big Bang Theory , am vazut ca e serialul #1 ca ratinguri din USA. E ceva de capu' lui?

Da!

Sir. Eko
19th September 2010, 14:41
Saptamana viitoare incep:The Bing Bang Theory,House,Modern Family si Two and a Half Men !

zebe
19th September 2010, 14:43
Nu ai vazut The Big Bang Theory?! :nah:

Sir. Eko
19th September 2010, 14:46
Nu ai vazut The Big Bang Theory?! :nah:

Ba da,sunt la zi.Dar incepe sezon nou :D.

zebe
19th September 2010, 14:56
Aaaa. :D

Eddy DoubleD
24th September 2010, 15:37
Aseara s-a deschis sezonul si la The Big Bang Theory. Foarte tare primul episod.:ras-plans:

Celso
24th September 2010, 15:42
da:cry: ...the robot:evil:

Eddy DoubleD
24th September 2010, 16:03
Care ar fi primul lucru pe care l-ai face cu un brat robotic?:ras-plans:

Tare faza aia cu asistenta: "-Si unde e restul robotului? -Am facut doar bratul -Aaa, doar pentru ca de el aveai nevoie":ras-plans::ras-plans::ras-plans:

A.k.a
24th September 2010, 16:38
You slipped and fell into a robot hand?
Yes
Penis first? :happy

Cneazul
23rd October 2010, 23:00
mi`am scos si eu primul episod din the big bang theory dar pur si simplu nu pot sa`l urmaresc. ma fortez sa rad si tot nu imi iese.
ce`i drept, multe din seriale nu te dau gata din primul episod, dar oricum cred ca o sa`l las balta. nu e genul meu. nu prea imi plac comediile cu adolescenti. prefer cu oameni mai in varsta :D gen seinfeld, TAHM, Californication, modern family

Eddy DoubleD
23rd October 2010, 23:13
Nu-l lasa.:)

Cneazul
24th October 2010, 00:20
Nu-l lasa.:)

nu zic ca e slab. vad ca are multi fani. parca nu e genul meu. din cate am inteles nici tie nu iti place seinfeld. fiecare percepe umorul in felul sau

zebe
24th October 2010, 01:19
Si eu zic sa te uiti si la urmatoarele episoade, dup-aia o sa poti zice clar daca iti place sau ba. Si de ce zici ca-i cu adolescenti? Personajele au undeva inspre 30 de ani. :P

Si asa cum Californication are un Hank Moody, HIMYM un Barney Stinson, asa are si TBBT un Sheldon Cooper. :)

Sir. Eko
24th October 2010, 09:10
mi`am scos si eu primul episod din the big bang theory dar pur si simplu nu pot sa`l urmaresc. ma fortez sa rad si tot nu imi iese.
ce`i drept, multe din seriale nu te dau gata din primul episod, dar oricum cred ca o sa`l las balta. nu e genul meu. nu prea imi plac comediile cu adolescenti. prefer cu oameni mai in varsta :D gen seinfeld, TAHM, Californication, modern family

Incepe mai greu asa ...mai incearca cateva episoade apoi vezi .

iuli
24th October 2010, 15:19
Cneazule, iti plac HIMYM si TAHM dar nu iti place TBBT? Woooow :shocked:

Dupa parerea mea, TBBT este cel mai bun serial de comedie in acest moment.

irinaidu
24th October 2010, 23:04
in legatura cu the big bang theory. zebe a zis sa ma uit, m-am uitat la primul ep si nu m-a captivat. apoi intr-o zi ma plictiseam si am mai incercat un episod si apoi inca unul si inca unul.... si tot asa.

in alta ordine de idei. vrea s-o omor pe sera gamble. right the fuck now !!!

Eddy DoubleD
26th October 2010, 19:27
Foarte tare TAAHM.:cry: Ok HIMYM.:ok:

Intrebare: De unde gasesc astia atatea tipe bune pentru seriale?:D

Eddy DoubleD
2nd November 2010, 22:14
Chiar ca TBBT si-a cam pierdut din umor. Ma uitam la niste clipuri cu scene din sezoanele trecute si eram pe jos de ras.:cry:

irinaidu
21st November 2010, 19:53
da, clar ca asa e dar lucifer's piggy back ride suna beton. i like it !!!

marce, ai incercat the big bang theory. baietii din serial sunt departe de a arata bine dar sunt foarte funny. incearca mai mult decat primul ep. eu am vz primul ep si nu am avut chef sa ma mai uit. dar apoi am zis sa am incredere in zebe si am mai incercat inca un ep si acum sunt la sezonul 3.

alyosha_87
21st November 2010, 19:57
hmmm... am inceput sa ma uit la el - am vazut doar cateva episoade. might give it a try :D

irinaidu
19th December 2010, 14:28
Bazingaaaaa

http://www.youtube.com/watch?v=Qn2S7fq_p1E

PS. Nu mi-e somn :P

:D am observat acum ca sunt 2 ep din tbbt pe care nu le-am vazut. a fost o pauza, nu? si apropo in ce zi apare episod nou?

iuli
19th December 2010, 21:07
Pai acum e pauza de sarbatori. Undeva pe la sfarsitul lui ianuarie probabil va incepe.

Eddy DoubleD
14th March 2011, 17:27
Am apucat si eu sa vad azi The Big Bang Theory ca am aflat ca a fost totusi episod vineri(se pare ca astia l-au uploadat tarziu). A fost pur si simplu cel mai tare episod:cry::cry:

El Pistolero
14th March 2011, 17:30
Tocmai ce l-am vazut si eu.Foarte tare.:happy

Prome
14th March 2011, 18:53
Am apucat si eu sa vad azi The Big Bang Theory ca am aflat ca a fost totusi episod vineri(se pare ca astia l-au uploadat tarziu). A fost pur si simplu cel mai tare episod:cry::cry:

Pe ce tracker au urcat dupa 3 zile the big bang theory ? ?
btw, a fost tare :D sheldon ofticos la maxim :happy

El Pistolero
14th March 2011, 18:59
Ce buna ii sora lui Raj:D

Eddy DoubleD
14th March 2011, 21:49
@Prome: Eee tracker...pe vplay.


Ce buna ii sora lui Raj:D

+1 Are un accent super misto:) As asculta-o toata ziua:D

Celso
14th April 2011, 21:30
Regia
Peter Chakos, Mark Cendrowski
Cu
Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Jim Parsons
Durata
21 minute/episod

http://img848.imageshack.us/img848/7239/bigbangtheorypic.jpg (http://img848.imageshack.us/i/bigbangtheorypic.jpg/)

moty
15th April 2011, 10:02
Foarte tare serialul. Un umor fin, personaje interesante.

Cristy RVD
17th April 2011, 19:42
L-am inceput si eu ieri.
Foarte tare :ok:

relansat
17th April 2011, 19:55
me like it

zebe
23rd April 2011, 17:42
Randare cu stadionul din Cluj. Uitati-va in stanga pozei. :D

http://cluj-am.ro/wp-content/uploads/2011/04/4-c-04-amenaj-ext_sgl.jpg

Sir. Eko
23rd April 2011, 17:48
Mai interesant in dreapta...

zebe
23rd April 2011, 18:07
Da, da, da' nu am gasit thread cu Friends. :D

Celso
23rd April 2011, 19:18
Hank Moody nu`i p`acol?:)) seamana un pic cu faleza aia unde alerga el

Eddy DoubleD
29th April 2011, 17:11
Foarte tare ultimul episod:cry: Mai ales Sheldon si Amy:happy

Si foarte tare maimuta fumatoare:happy

iuli
29th April 2011, 18:55
Maimuta a fost de departe cea mai tare.

First kiss :))

Celso
29th April 2011, 19:36
l-am vazut si eu:)
mi-a placut reactia lui Sheldon dupa santaj:)):))

da..si first kiss:))

El Pistolero
29th April 2011, 19:39
Pe mine ma enerveaza Amy.

Foarte tare faza cu maimuta.:happy

Eddy DoubleD
29th April 2011, 20:31
Te enerveaza?:cry: E foarte tare. Nu ma asteptam sa se integreze asa bine in distributie.

El Pistolero
29th April 2011, 20:36
Ma enerveaza fata ei, mai bine spus.:D

zebe
29th April 2011, 20:41
No stati sa bag si eu. :D

Eddy DoubleD
29th April 2011, 20:46
Da(corect aici:D), dar e o chimie interesanta intre ea si Sheldon:D Plus, daca arata altfel, nu cred ca se potrivea...nush.

zebe
29th April 2011, 23:17
"Top of her class. Cambridge University. Licensed to practice law in three countries -- and your face!" Hahaha!

Celso
30th April 2011, 10:43
Oi fi fost tu la Cambridge,dar eu am absolvit cu lauri Academia Starfleet.:happy:happy:evil:

Celso
6th May 2011, 19:00
a aparut 4x22 "The Wildebeest Implementation"

primele 10 minute au fost de umplutura, pana au intrat in actiune Sheldon si Raj care au salvat episodul

Raj - omul acestui episod

http://img804.imageshack.us/img804/766/dffw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/804/dffw.jpg/)

Eddy DoubleD
6th May 2011, 23:28
A fost bun episodul:ok: Totusi, sub ultimele...

MariusMihalache
10th May 2011, 14:42
dapd e acord. Mai slabut dar spre sfarsit a fost mai bunicel.

Celso
16th May 2011, 10:19
azi vazut 23-ul?:)

Eddy DoubleD
16th May 2011, 10:27
Logic:) Sheldon+Raj sunt baza:ok:

Hopshio
16th May 2011, 10:28
dap:D...mi-a placut:D..

Celso
16th May 2011, 10:31
Logic:) Sheldon+Raj sunt baza:ok:

asta ma gandeam si eu, Sheldon si Raj cei mai comici, restul...:(

Roddicted
16th May 2011, 15:37
mie imi mai plac si dialogurile dintre Howard si maicasa :D

Ted
16th May 2011, 20:52
Raj a fost criminal :)) Who let the satanic dogs out? Who? Who? Who? :cry:

MariusMihalache
17th May 2011, 11:32
Raj a fost criminal :)) Who let the satanic dogs out? Who? Who? Who? :cry:

Dap la asta am ras cel mai rau cred

Eddy DoubleD
20th May 2011, 16:18
Ultimul episod vazut.:( Raj si Sheldon au ramas in centrul atentiei.

Eram sigur ca Raj se va cupla cu Penny cand am vazut cina aia:cry:

"There's a new homo in town":cry::cry: As zice ca Raj a fost cel mai tare tot sezonul asta.

TenisFan
22nd May 2011, 16:41
Am recuperat si eu. Orice s-ar zice ramane la un foarte mare nivel. Bine ca s-au gandit la noile personaje. Poate continua inca vreo 2 sezoane lejer. :yes:

Kainsashiki
22nd May 2011, 17:39
De maine de la ora 21:00 incepe pe Pro Cinema.

Eddy DoubleD
22nd May 2011, 18:50
Cu sezonul 1?:D Ma uit...

Sir. Eko
22nd May 2011, 20:12
Cu sezonul 1?:D Ma uit...

Cu sezonul 4 .Si merg in spate :D .

Eddy DoubleD
22nd May 2011, 21:42
Cu sezonul 4 .Si merg in spate :D .

Stiu si eu ce ii apuca:rolleyes:

Sir. Eko
23rd May 2011, 13:59
Am ajuns si eu la zi ,a fost foarte tare finalu de sezon :ok:

Celso
23rd May 2011, 14:06
Ziceai ca nu te mai uiti la asta:D!

MariusMihalache
23rd May 2011, 16:03
inca nu am vazut ultmul episod din sezon. zilele astea poate

SuperDumnezeu
23rd May 2011, 18:09
Nici eu n-am vazut ultimu' sezon. O sa-l incep dupa ce termin cu The office :D

El Pistolero
23rd May 2011, 19:04
Asta a fost ultimul episod din sezon? Cand incepe urmatorul?

Eddy DoubleD
23rd May 2011, 19:14
Probabil august-septembrie?

Edit: Toate sezoanele au inceput in intervalul 20-24 septembrie. Deci tot asa:)

MariusMihalache
24th May 2011, 13:53
sper sa apara toti actorii si in urmatorul sezon

Sir. Eko
24th May 2011, 19:31
Ziceai ca nu te mai uiti la asta:D!

Fratemeu a tot zis sa ma uit ca is super ultimile episoade :D ...l-am ascultat.

zebe
26th May 2011, 17:04
http://instantbazinga.com/ :D

Cristy RVD
18th June 2011, 22:53
Am ajuns si eu la zi, in sfarsit.
Foarte tari ultimele 2 episoade, mai ales finalul penultimului.

MariusMihalache
20th June 2011, 12:48
http://instantbazinga.com/ :D

am dat cam de 20 de ori....

Eddy DoubleD
30th June 2011, 14:56
Season 5 Big Bang Theory premiere date announced! The new season kicks off Thursday, September 22 with 2 back-to-back episodes on CBS!

Hopshio
23rd September 2011, 12:24
A aparut:D...

Eddy DoubleD
23rd September 2011, 15:06
De departe cel mai bun start de sezon din toate serialele ce au reinceput saptamana asta:cry::cry:

La prima scena din primul episod am ras in lacrimi. Sheldon is back:cry::cry:

Sau...

- Kiss me where i've never been kissed before.
- Do you mean like Salt Lake City?

:happy:happy:happy

Patriots
23rd September 2011, 16:02
Total de acord cu Eddy. Genial inceput pentru serial :)) Sper sa o tina asa pe tot parcursul sezonului.

El Pistolero
23rd September 2011, 16:02
Unde l-ati vazut, ca pe vplay a aparut doar episodul 2?

Eddy DoubleD
23rd September 2011, 16:33
L-am descarcat HD:cool: Nu aveam rabdare + ca HD e tare:cool:

Eddy DoubleD
2nd October 2011, 00:07
Cat de tare e Amy:cry: La inceput, cand a aprut pt prima oara, nu credeam ca o vor tine atat in scena. Insa au integrat perfect personajul ei:cry:

M.I.B.
6th October 2011, 22:28
Am citit ca si actorul e tot din Texas, ca si personajul. Deci accentul e tot ala. :P



Penny for the win! :D

Eddy, mie mi se pare ca se aseamana intr-o anumita masura cu Mr. Bean. La gesturi, la mimica fetei etc. Oricum, e foarte tare! :D

Aha,inca unul care o place :D Welcome to the club :))

SuperDumnezeu
6th October 2011, 23:17
Saptamana asta n-a aparut epsiod nou?

Eddy DoubleD
6th October 2011, 23:17
La noapte.

El Pistolero
7th October 2011, 21:00
Cat de tare a fost episodul asta. :))

Eddy DoubleD
7th October 2011, 21:02
Ca tot sezonul asta pana acum:ok: Miroase poate a cel mai bun sezon din TBBT?:rolleyes:

Hopshio
14th October 2011, 18:05
f tare episodul:D

Eddy DoubleD
1st February 2013, 21:51
Bump.

Tare ultimul episod:D Chiar n-am mai ras de ceva vreme atat de mult. O fi din cauza oboselii:))

Freek
3rd February 2013, 16:15
Sa fi fost si eu obosit?:D

Eddy DoubleD
8th March 2013, 18:23
Sheldon: "(...)I'm not sure how to spark the interest to school children. I better google it."
Howard: "What exactly are you looking up?"
Sheldon: "How do I get 12-year-old girls excited..."

:happy:happy:happy Am cazut din pat la asta:)) E replica sezonului. Am ras in lacrimi:))

Lucian86
10th March 2013, 16:24
E un sezon excelent intradevar

Cristy RVD
10th March 2013, 16:48
Am ajuns si eu pe la episodul 10 din sezonul asta. Nu stiu de ce l-am neglijat atat, e un sezon foarte tare.

Eddy DoubleD
15th March 2013, 20:03
Sheldon a fost mortal in ultimele episoade:)))

Amy: "You have something we want..."
Sheldon: "Oh, dear! My mother warned me this is what happens to pretty boys in the big city..."

:happy:happy:happy

Hopshio
5th April 2013, 23:05
ce fain ii se vad tzatzele lui penny :D..cand merg la serviciul memorial.. :D..si Sheldon e f tare chiar la sfarsit cand merge sa dea mana cu aia :))

Eddy DoubleD
5th April 2013, 23:47
"People should have chips implanted in their skuls that explode when they say something stupid." :))

A fost un episod foarte bun. Chiar au fost inspirati in ultima vreme. Multe glume bune.:ok: And...nice boobs, Penny:D:D

Anisia
22nd July 2013, 17:38
BarfTfiTteg

Cneazul
28th August 2013, 17:29
am inceput sa ma uit si eu de cateva zile si sunt la sezonul 5 :D Bag aproape un sezon pe zi, I know, I need a life :))
Dar nu asta e ideea. Stau si ma gandesc daca mai are rost sa ma uit la serial...Fac aceeasi greseala pe care au facut`o cei din Lost.
Repet, sunt doar la inceputul sezonului 5, nu stiu ce o sa se intample, dar personajele Amy, respectiv Bernadette mi se par ca trag show`ul in jos. Bun, a fost amuzat cu Amy la inceput, dar apoi toate incercarile ei de a deveni sociabila mi se pare lipsite de sens. Iar Bernadette chiar nu a avut o replica amuzanta in tot sezonul 4. Ba ma mult trage mult in jos personajul lui Howard. Pana sa apara ea in peisaj tot timpul avea idei stupide despre cum sa agati o fata, facea tot felul de lucruri traznite, acum nu mai face nimic. Pur si simplu cand is secvente intregi cu Bernadette si Amy imi vine sa derulez. Daca pana acum aveam parte de 20 de minute cu cele 5 personaje principale, acum daca mai apar 13-14 minute per episod.
De ce am facut comparatia cu Lost? Si acolo la inceputul sezonului 4 asteptam sa se termine porcaria aia cu intorsul in trecut. Am zis bine, hai ca tine un episod, doua, zece, un sezon, dar pana la final a fost asa. Si puteti intreba pe cine vreti, toata lumea o sa zica ca e o diferenta de la cer la pamant intre primele 3 sezoane din lost si ultimele 3. Eu pe final m`am mai uitat doar de curios, sa vad cum se termina...

Sir. Eko
28th August 2013, 17:40
Cand anuleaza rahatu asta de serial ?

Cneazul
29th August 2013, 01:34
asa proaste o sa fie ultimele doua sezoane? :(

Eddy DoubleD
29th August 2013, 07:25
asa proaste o sa fie ultimele doua sezoane? :(

Evident mai slabe, dar nu proaste. Sir. Eko vrea un cip implantat in creier:D Oricum n-ar trebui sa-l mai tina mai mult de 2 sezoane. Depinde cum va fi urmatorul.

SuperDumnezeu
29th August 2013, 10:38
Exact, nu proaste...FOARTE PROASTE chiar.

Johnny D
22nd November 2013, 08:30
Mie mi s-a parut foarte bun ultimul sezon, imi plac mult glumele lor de "interior"!:P
Mie mi se pare unul din cele mai tari seriale, si a fost un episod la care m-am uitat de 3 ori, nu stiu daca in acest sezon sau in precedentul, acela cu "Girls night! Wooo Wooo!... How dose he not hear that!?" sau tot Rajesh "I want to shoot my magical powder all over your asses!":)) In acelasi episod cand Rajesh cere adresa de e-mail al unei tipe si Penny o citeste cu voce tare: "notinyourlife.loser" genial:))!
Chiar daca pare simplist uneori, mie imi place la nebunie, poate chiar din aceasta cauza!:P

am inceput sa ma uit si eu de cateva zile si sunt la sezonul 5 :D Bag aproape un sezon pe zi, I know, I need a life :))

:bere:

Apropo, serialul asta e doar pt cei care stiu f bine engleza si inteleg tot ce se vorbeste, daca nu, n-are sens sa-l comentezi doar dupa subtitrari ca pierzi mai mult de 60% din esential, deci te uiti cam degeaba! Estem, Cneazule?;)


Si puteti intreba pe cine vreti, toata lumea o sa zica ca e o diferenta de la cer la pamant intre primele 3 sezoane din lost si ultimele 3. Eu pe final m`am mai uitat doar de curios, sa vad cum se termina...
Impartasesc pefect opinia generala cu cireasca de pe tort ca ultimele episoade din serial au fost o excretie totala pe calitatea de pana atunci a serialului, ma rog, revenind la TBBT, mie ultimele 2 sezoane mi-au placut mult, inclusiv acesta ce se deruleaza acum, Amy si Burnadette dupa mine s-au integrat foarte bine in rolurile lor si au umorul lor specific, chiar daca nu la nivelul actorilor centrali, dar e si greu sa te compari cu ei, trebuie sa recunosti.:P

Sir Black
5th February 2014, 12:41
Sunt si eu la sezonul 3 , e foarte funny :)) .

Johnny D
6th February 2014, 08:12
Doamne-ajuta-ti! Inca un copil teribilizat de acest serial!:))
Vorba aia, te invidiez ca ai in fata o gramada de sezoane de comedie pe care noi restul deja am vazut-o! Vizionare placuta!:P

Sir Black
6th February 2014, 18:32
Mersi :D , din ce am vazut pana acum , e peste Two and a half men ( pe care am incetat sa-l mai vizionez )

Eddy DoubleD
12th March 2014, 21:22
The Big Bang Theory va avea minim 10 sezoane:))

http://tvline.com/2014/03/12/big-bang-theory-renewed-three-seasons-through-season-10/

El Pistolero
12th March 2014, 21:27
Lol. :))
Am ramas blocat pe la inceputul sezonului 6. Sper sa ajung la zi cu el cand am timp. :D

Sir Black
13th March 2014, 00:07
A scazut enorm de mult calitatea in ultimele 2 sezoane...

Lucian86
21st March 2014, 13:17
A scazut enorm de mult calitatea in ultimele 2 sezoane...

Sezonul asta e foarte slab insa cel anterior a fost printre cele mai bune ale seriei

Sir. Eko
21st March 2014, 15:35
A scazut enorm de mult calitatea in ultimele 2 sezoane...

A avut cateva episoade bune in sezonul 1, de atunci e jenant.

Eddy DoubleD
21st March 2014, 17:40
Sa nu exageram. E inca un serial bun de urmarit. Insa nu e la nivelul Community care momentan ruleaza fin pe domeniul seriale de comedie.

Johnny D
25th March 2014, 10:13
Mie imi place in continuare, chiar daca am impresia ca parca vreau mai mult de la fiecare episod, cand ma pun bine sa-l vad si sa ma bucur de el se si termina lasandu-ma cu un aer nesatisfacut, imi place ce vad dar parca vad prea putin in decursul unui episod fata de trecut!

Eddy DoubleD
28th March 2014, 18:03
Kxgc1s8wj7c

:))

Johnny D
31st March 2014, 13:44
M-ai facut sa si comentez la acel video!:))
Mie imi plac mult replicile si personajul Stuart Bloom: "I was OK with it!" Adica putea sa continue, nu trebuia sa se opreasca!:))

Eddy DoubleD
31st March 2014, 14:54
Stuart are o tipologie dusa la extrem:)) Dar parca toate personajele sunt exagerate.

SuperDumnezeu
8th April 2014, 16:21
https://24.media.tumblr.com/8c4ef57b55f5ed6df80ac0cd2c9c3832/tumblr_mxkf7nBNfB1r03h1ao1_500.png

Eddy DoubleD
29th September 2015, 04:03
O singura gluma buna in doua episoade. Sper sa-l anuleze dupa sezonul asta.

Johnny D
29th September 2015, 07:13
:))

Cneazul
4th October 2015, 00:00
Serialul si-a pierdut farmecul in momentul in care au decis sa le adauge pe Bernadette si Amy drept "regular characters".
O prostie asemanatoare au facut si cu HIMYM. Barney facea jumatate de show, dar dupa ce l-au pus sa fie cu Robin, nu a mai avut nicio gluma buna. Marshall a avut un copil si se preocupa doar de el, iar Ted nu putea sa tina de unul singur serialul.

Johnny D
9th January 2017, 08:07
Mie continua sa-mi placa, d.p. meu d.v. e cel mai bun sitcom din istoria sitcom-urilor.
Am reinceput seria, am revazut primele 4 sezoane saptamana trecuta. Misto.:)

Sir. Eko
14th January 2017, 13:35
Mie continua sa-mi placa, d.p. meu d.v. e cel mai bun sitcom din istoria sitcom-urilor.
Am reinceput seria, am revazut primele 4 sezoane saptamana trecuta. Misto.:)

hahahaha....hahahaahah!
Cat despre Big Bang, o mizerie de serial.

Johnny D
15th January 2017, 12:59
Sa nu-l confundam cu retarzia inapoiatilor mentali, totusi: The Wair!:))
Totusi, zic, totusi. Are 10 sezoane deci dublu fata de ala si-o sa mai aiba, deci oamenii se uita.;)

messi19
29th January 2017, 09:59
pt tine un serial e mai bun decat altul doar pt ca are mai multe sezoane?? :))
serialul la care te referi tu, mai sus, The Wair ( nu am auzit de el, nu stiu despre ce e vorba, dar am o banuiala ca te referi la serialul ala din care ai vazut jumate de episod si deja stii ce s-a intamplat pana la capat) probabil s-a oprit la 5 sezoane pt ca au considerat ca mai bine facem 5 da bune, decat 20, ca altii, da proaste.
Rome are 2 sezoane si extraordinar. dar, pt tine, avand de 5 ori mai putine sezoane decat TBBT, e clar ca e mult mai slab. :))
ma uit si eu la TBBT, da nu as putea sa zic ca e prea interesant. adica, e comedie, nu?? dar rad de 3 ori la 5 episoade.

Elgorriaga
29th January 2017, 10:26
The Big Bang Theory = Teoria Bibanului

Tyler Durden
29th January 2017, 11:00
The gang bang theory

Utilizator
30th January 2017, 23:14
Incredibil, chestia asta a prins 10 sezoane?!?
O fi facut de vreun seic pured de bogat caruia nu-i pasa de bani sau e productie nord coreana cu scop de propaganda contra capitalismului in putrefactie. Altfel e greu de crezut ca piata inca mai cere serialul asta.
Am incercat sa vad cateva episoade. Nu numai ca nu am gasit nimic de ras dar chiar m-am simtit ingrozitor de trist dupa. Pe bune, e comedie sau drama despre persoane cu dizabilitati mentale?

Eddy DoubleD
30th January 2017, 23:23
Inca are public in US, desi nu mai e la fel de bun. Inca ma uit. Inertie. Rad o data la 3 episoade.

Johnny D
31st January 2017, 08:47
ma uit si eu la TBBT, da nu as putea sa zic ca e prea interesant. adica, e comedie, nu?? dar rad de 3 ori la 5 episoade.
Ca un serial sa fie bun, nu trebuie in primul rand sa razi sau sa plangi la el, asta e important dar in plan secund deoarece un serial nu se judeca intocmai ca un film. In prim plan trebuie sa te simti bine in atmosfera lui, in lumea lui, sa nu mai vrei sa pleci, sa-ti placa personajele deoarece vei petrece mult timp alaturi de ele, asta e pt mine TBBT.
Pe cand primul episod din The Wire m-a facut sa vreau sa fug dracului cat mai repede de moarte plicticosenie ce-a fost!:)) Personaje... rahat.


@Utilizator, aceeasi impresia am avut-o si eu la primele episoade din serial, totul era ciudat, dar apoi incetisor m-a captivat. Iar acum nu mai pot fara lumea lor, a tembelilor geniali!:floricica: E mai misto ca multe alte lumi. Daca nu-mi iau doza zilnica de Sheldon in minim 5 episoade, de nu 10, ca deja-s iar la sezonu 8, le-am revazut pe primele 7 in ultimele 3 saptamani, nu ma simt bine. Nu pot face fata rahaturilor reale la care oricine e obligat sa le faca fata.:) Revad iar toate cele 10 sezoane in cateva zile si am impresia ca stiu toate episoadele... am impresia ca e prea putin. Mai rar ai asa o impresie la un serial de 10 sezoane.:rolleyes: Si a fost Australian Open in ultimele 2 saptamani, altfel era gata revazut tot serialul intre timp!:rasc:


Sa mai faca inca 10 sezoane!:evil:

Xaviesta
31st January 2017, 22:29
Ai vazut un episod din the Wire si vorebsti de personaje ca sunt de ***** sau mai stiu ce. Prost esti ba :)) gramada de prostie. Pe bune ca nu incetezi sa ma uimesti.

Johnny D
1st February 2017, 07:19
In jumatea aia de episod sunt de kkt, ca despre ea vorbeam.
Altii n-au rabdare sa citeasca un text de 5 minute si opineaza, eu am avut 40 de minute si am vazut ca sunt de kkt, si tot eu sunt ala prost.;)
Daca te implici in ceva 40 de minute la rand si e mai de kkt decat la inceput, nu e nici o problema sa te opresti, decat daca nu esti prost.:rolleyes:


Daca vrei sa te caci pe viata lui de spectator, atunci ii sugerezi The Oair, si-l mai si faci prost daca nu-i place dupa 40 de minute.
Pai trebuie sa te uiti la vreo 10 ore sa-ti dai seama! Daca nici asa nu-ti place, macar la 2-3 sezoane! Bine bah prostule, bravo!:))

Freek
1st February 2017, 09:50
A fost bun pana la un punct apoi au mucificat treaba dpmdv si l-au anulat... E greoi primul episod (defapt mai , dar daca treci pest si esti putin atent este un serial excelent. Mai pe scurt, nu-i pentru toata lumea.

Cat despre mortaciunea asta de TBBT, fu dragut candva.

messi19
1st February 2017, 12:35
Ca un serial sa fie bun, nu trebuie in primul rand sa razi sau sa plangi la el, asta e important dar in plan secund deoarece un serial nu se judeca intocmai ca un film. In prim plan trebuie sa te simti bine in atmosfera lui, in lumea lui, sa nu mai vrei sa pleci, sa-ti placa personajele deoarece vei petrece mult timp alaturi de ele, asta e pt mine TBBT.
Pe cand primul episod din The Wire m-a facut sa vreau sa fug dracului cat mai repede de moarte plicticosenie ce-a fost!:)) Personaje... rahat.


@Utilizator, aceeasi impresia am avut-o si eu la primele episoade din serial, totul era ciudat, dar apoi incetisor m-a captivat. Iar acum nu mai pot fara lumea lor, a tembelilor geniali!:floricica: E mai misto ca multe alte lumi. Daca nu-mi iau doza zilnica de Sheldon in minim 5 episoade, de nu 10, ca deja-s iar la sezonu 8, le-am revazut pe primele 7 in ultimele 3 saptamani, nu ma simt bine. Nu pot face fata rahaturilor reale la care oricine e obligat sa le faca fata.:) Revad iar toate cele 10 sezoane in cateva zile si am impresia ca stiu toate episoadele... am impresia ca e prea putin. Mai rar ai asa o impresie la un serial de 10 sezoane.:rolleyes: Si a fost Australian Open in ultimele 2 saptamani, altfel era gata revazut tot serialul intre timp!:rasc:


Sa mai faca inca 10 sezoane!:evil:

TBBT e considerat comedie. nu drama, nu sf, nu nu stiu ce. COMEDIE. la o comedie trebuie sa razi. daca nu razi, nu e comedie. la TBBT nu ai la ce sa razi. doar daca esti prost si razi singur, ca prostul.
personajele?? este vreun personaj in serialul asta de care poti sa te atasezi??? m-am uitat 10 sezoane la el si nu a trecut nici macar un personaj prin tot serialul de care sa te atasezi.
dar na, unul care face analize tehnico-tactice si prezinta tot felulde detalii din fotbal, doar urmarind sportul asta pe flashscore, poate sa gaseasca interesant vreun personaj in serialul asta.

aaa, cred ca am realizat ceva. tu cred ca esti platit de proprietarul forumului asta, pt trafic. scrii numai tampenii pe forum, la un moment dat cineva te baga in seama si iese si mai mult trafic. altfel nu pot sa imi explic cum cineva poate sa fie asa tolomac si sa trateze situatia cu atata seninatate.

Utilizator
1st February 2017, 18:25
@Utilizator, aceeasi impresia am avut-o si eu la primele episoade din serial, totul era ciudat, dar apoi incetisor m-a captivat. Iar acum nu mai pot fara lumea lor, a tembelilor geniali!:floricica: E mai misto ca multe alte lumi.

eu nu am avut taria sa merg mai departe prin serial si am ramas cu impresia ca este o lume a tembelilor fara nicio urma de minte nicidecum genialitate. :D

Dar poate ca ai dreptate si iti respect opinia. :)

Eddy DoubleD
1st February 2017, 18:29
Dar poate ca ai dreptate si iti respect opinia. :)

Nu are

Johnny D
2nd February 2017, 00:17
In materie de subiecte subiective, nu exista are sau nu are dreptate. Fiecare are gusturile lui si ratiunile lui pentru care ii place ceva anume.

eu nu am avut taria sa merg mai departe prin serial si am ramas cu impresia ca este o lume a tembelilor fara nicio urma de minte nicidecum genialitate. :D

Dar poate ca ai dreptate si iti respect opinia. :)
Ms pt respect. Si eu respect faptul ca esti un om cu mult respect pt userii de pe forum, chiar daca ai oferit lipsa de respect subiectului in sine. Majoritatea, marea majoritate nu sunt instare sa faca diferenta intre un subiect abordat si persoana care-l abordeaza. Aia sunt prostii forumului.

aaa, cred ca am realizat ceva. tu cred ca esti platit de proprietarul forumului asta, pt trafic. scrii numai tampenii pe forum, la un moment dat cineva te baga in seama si iese si mai mult trafic. altfel nu pot sa imi explic cum cineva poate sa fie asa tolomac si sa trateze situatia cu atata seninatate.
O megamagarie, eu cred ca tu esti influentat de o inteligenta medie spre scazuta sa spui megamagarii ca si asta de aici:


personajele?? este vreun personaj in serialul asta de care poti sa te atasezi??? m-am uitat 10 sezoane la el si nu a trecut nici macar un personaj prin tot serialul de care sa te atasezi.
Personajele sunt foarte misto, nu gasesti in realitate oameni atat de adorabili pe care vrei sa-i auzi si sa-i vezi interactionand in fiecare zi.
Nu trebuie sa razi neaparat cu gura pana la urechi, doar sa te simti bine cand ii vezi interactionand si sa-ti placa de ei.
Daca tu esti semipsihopat si nu-ti plac oamenii simpatici e problema ta. Vad ca faci urticarie cand cineva nu e de acord cu tine mai mereu, dar sunteti multi asa, va sugerez sa mergeti la medic pana nu e prea tarziu si va aruncati de undeva, sau dupa cineva. Si atunci va fi prea tarziu.:)

Cum dracu ai pretentie de-a fi om cu intelect functional dar te uiti 10 sezoane la ceva care nu-ti place, ori care e putin comic!?
Chiar asa trista e viata ta?:))


dar na, unul care face analize tehnico-tactice si prezinta tot felulde detalii din fotbal, doar urmarind sportul asta pe flashscore, poate sa gaseasca interesant vreun personaj in serialul asta.
Secretul e ca nu trebuie sa fii tampit sa te uiti ca o mortaciune microbista la absolut toate meciurile cap-coada ca sa comentezi meciurile, ajunge la 1-2 pe etapa si restu rezumate si pareri ale altora din care sa-ti formezi o proprie parere. Doar nu crezi ca toti sunt mortaciuni de canapea doar pentru fotbal ca tine si nu mai au altceva in viata de facut!?:))

A fost bun pana la un punct apoi au mucificat treaba dpmdv si l-au anulat... E greoi primul episod (defapt mai , dar daca treci pest si esti putin atent este un serial excelent. Mai pe scurt, nu-i pentru toata lumea.
E prima data cand aud asta. Atunci e posibil sa fie un serial foarte bun si pentru mine, daca primul episod e exceptia de la regula.:)
Dar stiu ca l-a mai vazut cineva aici care si-a postat regulat opiniile, si s-a scremut rau de tot sa-i placa, mai degraba de gura lumii.:rolleyes:


In general primul episod tre sa fie bun, doar e pilotul care investeste restul serialului, sub toate aspectele posibile.

Freek
2nd February 2017, 00:52
Scria pe acolo in postul meu dar am editat si am sters probabil fara sa vreau. Scriam ca mai tot serialul e greoi, de asta zic ca fie te prinde fie nu, chiar nu e pentru toata lumea si nu o zic la modul de basina elistista.

Johnny D
2nd February 2017, 07:06
Pai eu sunt constient de asta. Ciumetii care jignesc semigratuit nu prea.:)
E si motivul pentru care de exemplu nu mi-a placut filmul City of God, presupun ca e pe idei similare. Eu nu l-as recomanda nimanui, n-am cum sa recomand ceva ce nu mi-a placut. Scena aia cu masina cand tot fugea dupa masina (s-o supraimpinga!?:confused: desi pornise deja) si asa s-a lasat impuscat mi s-a parut idioata rau. Si apoi sa mai si plangocesc pentru el!? Nu pot, de fapt imi doream sa moara dracu mai repede sa schimb canalu!:)) Tocmai aici se face diferenta, la nivel emotional, daca mi-ar fi placut filmul pana in acel moment, probabil mi-ar fi parut rau pt el, chiar daca a murit stupid.

Hopshio
2nd February 2017, 20:44
se mai uita cineva la serialul asta?

Eddy DoubleD
2nd February 2017, 20:48
Nu vezi ce valva e aici? :)) E cel mai po-pu-lar serial:))

PS: Ma fut in cenzura ta, Vadim :)) Nu pot sa scriu po****r fara sa il despart in silabe.

phife
2nd February 2017, 20:53
lol.dar pot sa scriu fut. cur nu, fut da. merge si cur. ********? nu merge secu.rist

SuperDumnezeu
2nd February 2017, 23:45
Scria pe acolo in postul meu dar am editat si am sters probabil fara sa vreau. Scriam ca mai tot serialul e greoi, de asta zic ca fie te prinde fie nu, chiar nu e pentru toata lumea si nu o zic la modul de basina elistista.

Nigga what? Asta e serial greoi?

Freek
3rd February 2017, 02:18
Depinde ce intelegi tu prin greoi. Eu ma refer la slow paced.

Johnny D
3rd February 2017, 08:20
Mai bine era greoi, asa mi-ar fi placut mult mai mult 100%.:))

Nigga what? Asta e serial greoi?
Esti simpatic foc, parca ai avea alarma la The Wire!:))
Altceva iti place? Sau mai nou n-are sens sa mai opinezi legat de altceva, totul paleste prin comparatie?
You don't make me sad, you make my day.:)

se mai uita cineva la serialul asta?
Deja-s la revazut sezonu 9, episodu 3. In episodu 2 Sheldon e steagul romanesc!:D:ok:

Nu vezi ce valva e aici? :)) E cel mai po-pu-lar serial:))

Am scris io asa din eter ca-l revad si ce parere am si au venit si grangurii cu parerile lor.
Niste multumiri pentru readucerea traficului pe thread would be an order.:D


Nimeni nu revede The Wire!?:o: Si e de 2 ori mai scurtulet.:rolleyes:

Elgorriaga
3rd February 2017, 08:32
Niste multumiri pentru readucerea traficului pe thread would be an order.:D


"In order" nu "an order", ca se iau pruncii astia nestiutori dupa tine, si pacatuiesc grav ... :D

Johnny D
3rd February 2017, 08:38
Asa sa fie! Eu am scris dupa cum am auzit acu 12 ani la TV, tre sa mai lucrez la ureche, ca nu traduce bine!:))

SuperDumnezeu
3rd February 2017, 09:35
Nu, boss. Nu e vorba de The Wire, las-o...
Eram super entuziasmat acum 3,4 sezoane cand aparea cate un episod nou, acum pla. Nu mai are umor. La fel s-a intamplat si cu HIMYM.

Johnny D
3rd February 2017, 09:51
Depinde de efectul psihologic, poate doar te-ai saturat de el.
La mine e invers, eu nu pot sa ma satur de el, chiar daca pe alocuri scade in calitate.
Desi ocazional sunt episoade supertari, in sezonu 8 parerea mea e unul din cele mai tari episoade dintre toate. Cu Rajesh in "girls night".:)
Sau era in sezonul 7... nu mai stiu exact, ambele le-am revazut saptamana asta!:))

Xaviesta
3rd February 2017, 09:58
Ba da tu chiar n-ai viata sociala :))

messi19
5th February 2017, 08:40
aaa, cred ca am realizat ceva. tu cred ca esti platit de proprietarul forumului asta, pt trafic. scrii numai tampenii pe forum, la un moment dat cineva te baga in seama si iese si mai mult trafic. altfel nu pot sa imi explic cum cineva poate sa fie asa tolomac si sa trateze situatia cu atata seninatate.




Am scris io asa din eter ca-l revad si ce parere am si au venit si grangurii cu parerile lor.
Niste multumiri pentru readucerea traficului pe thread would be an order.:D

:

mhm...

Eddy DoubleD
20th March 2017, 23:44
A fost prelungit pentru inca doua sezoane. Ma opresc dupa sezonul asta si eu, nu mai are rost.

Johnny D
21st March 2017, 08:09
:)) Misto.:D