PDA

View Full Version : Six feet under



jo27
20th July 2009, 07:29
am terminat sezonul 2 din Six Feet Under. e fabulos. a devenit serialul preferat a categoria drama, si clar unul dintre serialele preferate in general.

TeBat
5th April 2010, 22:45
M-am apucat de Six feet under. Primul episod mi-a lasat o impresie buna.

TeBat
18th April 2010, 14:33
Am terminat primul sezon din Six feet under. Extraordinar de bun; un serial pe gustul meu, chiar daca e un gust usor amar.

TeBat
9th June 2010, 02:08
Am terminat Six feet under. Pot spune fara nicio retinere ca este cel mai bun serial EVER.

jo27
9th June 2010, 07:35
Am terminat Six feet under. Pot spune fara nicio retinere ca este cel mai bun serial EVER.

si eu am spus-o....citeva zeci de pagini in urma :)

White Shadow
9th June 2010, 07:43
cate sezoane are ?

dupa The Mentalist...poate ma bag si eu sa-l vad...

TeBat
9th June 2010, 12:36
si eu am spus-o....citeva zeci de pagini in urma :)

Nu stiu daca nu cumva de aia m-am si apucat de el. :)

Acum insa e o problema. Standardele sunt cam ridicate si nu stiu de ce sa ma apuc. :o:

Recomandari anyone?

Sir. Eko
17th December 2010, 23:49
Am inceput si eu Arrested Development ....sa vad daca ma prinde sau nu.
Incep si Six Feet Under cat de curand.

Sir. Eko
18th December 2010, 16:29
Cum a inceput Six Feet Under :shocked: !

TeBat
18th December 2010, 16:47
Cum a inceput Six Feet Under :shocked: !

Asta e tatal lor. Tine-te de el!

iuli
19th December 2010, 22:52
Cum a inceput Six Feet Under :shocked: !

Cum? :shocked:

irinaidu
24th December 2010, 01:06
eu m-am apucat de six feet under. am vazut 5 episoade si pana acum mi-a placut. dupa parerea mea serialele sunt o metoda de pierdere de timp si in mare cam toate niste mizerii. dar dupa cum zicea cineva unele sunt niste mizerii placut de urmarit :D

Sir. Eko
22nd January 2011, 12:56
Urmatorul in acel clasament pentru mine a Marlo...Hope Omar is going to kill this little motherfucker (please don't tell me:D)



:D:D

M-am pus si eu serios la treaba, 2 episoade din Six Feet Under pe zi ,super serialu,chiar nu credeam ca o sa ma prinda asa :ok:

TeBat
22nd January 2011, 12:58
Hehe, ți-am zis eu că-i tare! :D

Sir. Eko
10th February 2011, 17:28
vplay ii o mizerie! dar din pacate mi`am facut cont de vip.
ai voie doua episoade pe zi, iar din camin din cluj mi se tot bloca. daca click pe serial si imi dadea page not found. pe cand dadeam refresh sa se incarce din nou imi zicea ca am atins limita de seriale pe ziua respectiva. penibil. si culmea, mi`am si facut apoi cont de vip in loc sa`i bag la mamica`sa.

tocmai am terminat primul sezon din six feet under. interesant serialul, cu o idee foarte buna insa nu prea creeaza dependenta. actiunea se desfasoara pe putine planuri. am vazut in medie 2 episoade pe zi. la prison break de exemplu am ajuns si la 15 pe zi :D

m`am uitat si la the wire, primele 20 de minute dar l`am lasat. nu zic ca e slab, pt ca nu iti poti face o parere dupa 20 de minute. tre sa vezi minim cateva episoade sau un sezon, insa deocamdata nu e ceea ce caut. o sa il reiau altadata


Ma repet dar ce sa faci...

http://img832.imageshack.us/img832/1203/wtfn.gif

Six Feet Under si The Wire se pisa pe Prison Break in fiecare zi a saptamani si de doua ori duminica :D .



"Arrested Development" e foarte tare :ok:

Sir. Eko
11th February 2011, 00:26
Tari primele episoade din sezonul 4 din Always sunny:P Apropo, serialul asta mai e live sau e terminat?:)

Anu asta o sa apara ultimul sezon...mai la vara.


Mai am de vazut un singur episod din Six Feet Under ,Six Feet Under - 5x12 - Everyone's Waiting.
Am tot cautat pe net "best series final ever made" aproape la toate episodu` asta apare pe primul loc.
La ce s-a intamplat in ultimile episoade chiar nu stiu la ce sa ma astept.
Seria,top 3 ,putin sub Wire si Sopranos,putin ,clar nu ii pentru toata lumea,dar pe mine m-a prins maxim.
HBO :cool:

Cneazul
11th February 2011, 00:58
Anu asta o sa apara ultimul sezon...mai la vara.


Mai am de vazut un singur episod din Six Feet Under ,Six Feet Under - 5x12 - Everyone's Waiting.
Am tot cautat pe net "best series final ever made" aproape la toate episodu` asta apare pe primul loc.
La ce s-a intamplat in ultimile episoade chiar nu stiu la ce sa ma astept.



deocamdata asta e singura chestie care ma motiveaza sa ma uit in continuare. am auzit si eu treaba asta si vreau sa vad. dar mai am 4 sezoane pana acolo.
in ultimul episod din primul sezon am vazut ca nate are ceva probleme de sanatate. s`ar putea sa moara in ultimul episod. oricum, orice ar fi nu imi spune, ca sigur moarte cineva
:D
ps. chiar daca nu moare nimeni, tot nu imi spune :D

r0bby
11th February 2011, 21:14
Am terminat Six Feet Under.
Am vazut mult laudatul final,du-te.....m-au trecut toate starile ,exceptional ,nu cred ca exista cineva care a urmarit seria si care a fost nemultumit de final.
Clar,niciun alt serial vazut de mine nu s-a terminat asa ,perfect ...tot repet ultimile 8 minute :D .Cine a vazut intelege la ce ma refer :D .

Subiectu pe care se bazeaza toata seria il face poate mai greu de urmarit pentru uni...dar chiar merita :ok: .

Ma pis pe toate chestiile gen "cliffhangers" din Prison Break sau mai stiu eu care serial .
Asta numesc eu serial !

Nu esti singurul.Ultimele episoade au fost incredibil de bune,deoarece personajele au fost construite foarte bine,simteam ca le cunosc de o viata.

Cneazul
28th February 2011, 16:20
dupa 2 sapt si 3 zile am terminat in sfarsit episodul 7 , din sezonul doi six feet under. nu se intampla NIMIC! nu rezist mai mult de 10 minute sa ma uit. Nu stiu cum o sa ajung eu la sezonul 5 sa vad finalul ala atat de mult laudat. E interesanta ideea serialului dar pur si simplu nu se intampla nimic interesant
in alta ordine de idei, finalul sezonului la Spartacus Gods of the Arena a fost de`a dreptul ULUITOR. o adevarata CAPODOPERA!

jo27
28th February 2011, 18:35
dupa 2 sapt si 3 zile am terminat in sfarsit episodul 7 , din sezonul doi six feet under. nu se intampla NIMIC! nu rezist mai mult de 10 minute sa ma uit. Nu stiu cum o sa ajung eu la sezonul 5 sa vad finalul ala atat de mult laudat. E interesanta ideea serialului dar pur si simplu nu se intampla nimic interesant
in alta ordine de idei, finalul sezonului la Spartacus Gods of the Arena a fost de`a dreptul ULUITOR. o adevarata CAPODOPERA!

sfatul meu e sa nu continui cu vizionarea lui.. pt ca finalul sa aiba efect trebuie ca pina atunci sa se realizeze o anumita conexiune cu personajele, daca dupa un sezon si jumatate tie nu-ti spune nimic serialul asta, nici nu-ti va mai spune pina la final...

Sir. Eko
28th February 2011, 19:30
sfatul meu e sa nu continui cu vizionarea lui.. pt ca finalul sa aiba efect trebuie ca pina atunci sa se realizeze o anumita conexiune cu personajele, daca dupa un sezon si jumatate tie nu-ti spune nimic serialul asta, nici nu-ti va mai spune pina la final...

Exact :ok:

Baga mai departe Prison Break,te prinde mai bine :)

Cneazul
28th February 2011, 19:49
ironiile voastre ma lasa rece si toate curvasaraie astea de comparatii. dati in cap si daca unu asculta rock, folk, clasica, sau pop? daca tot sunteti asa mari experti care ii prostu? ala de asculta clasica? pop? rock?
nu am zis ca six feet under ii o mizerie sau ca e cel mai prost serial vazut. am zis ca nu prea ma simt atras de el? Care e problema voastra? "Uita`te la prison Break ca te prinde mai bine". Ma uit la ce vreau eu, nu imi mai faceti voi mie programu ca nu is pe inventarul vostru. Capisci?

jo27
28th February 2011, 20:04
ironiile voastre ma lasa rece si toate curvasaraie astea de comparatii. dati in cap si daca unu asculta rock, folk, clasica, sau pop? daca tot sunteti asa mari experti care ii prostu? ala de asculta clasica? pop? rock?
nu am zis ca six feet under ii o mizerie sau ca e cel mai prost serial vazut. am zis ca nu prea ma simt atras de el? Care e problema voastra? "Uita`te la prison Break ca te prinde mai bine". Ma uit la ce vreau eu, nu imi mai faceti voi mie programu ca nu is pe inventarul vostru. Capisci?

eu cu ce te-am jignit? ce e lipsit de bun simt in mesajul meu?

Eddy DoubleD
28th February 2011, 20:04
:hmm:

Sir. Eko
28th February 2011, 20:05
ironiile voastre ma lasa rece si toate curvasaraie astea de comparatii. dati in cap si daca unu asculta rock, folk, clasica, sau pop? daca tot sunteti asa mari experti care ii prostu? ala de asculta clasica? pop? rock?
nu am zis ca six feet under ii o mizerie sau ca e cel mai prost serial vazut. am zis ca nu prea ma simt atras de el? Care e problema voastra? "Uita`te la prison Break ca te prinde mai bine". Ma uit la ce vreau eu, nu imi mai faceti voi mie programu ca nu is pe inventarul vostru. Capisci?

u mad?

Ziceam si eu :D ,te uiti doar la ce te prinde,adica la ce iti place....

Ala de asculta pop...e raspunsul corect.

Cneazul
12th March 2011, 00:22
cu fiecare episod care trece o urasc tot mai mult pe Brenda "the handjober", din Six feet under

r0bby
12th March 2011, 00:31
Unde ai ajuns?

Cneazul
12th March 2011, 00:47
sez 2, ep 12. acum ma uit la ultimul ep din sez 2

Lucian86
14th March 2011, 17:14
cu fiecare episod care trece o urasc tot mai mult pe Brenda "the handjober", din Six feet under

Urmaresc si eu serialul !! Am terminat sezonul 3; pana acum personajele au schimbari de caracter care te fac, in functie de moment, fie sa le apreciezi, fie sa le antipatizezi. "Brenda" a fost foarte fluctuanta din punctul asta de vedere; in orice caz, ramane un personaj foarte interesant al serialului (fata de alte)

Cneazul
15th March 2011, 02:11
six feet under devine ciudat. intai au arata ca a murit nate, apoi ca nu.dar nu asta e ideea. cum naiba sa sari peste 9 luni cand ala a avut operatie pe creier? Ce s`a intamplat cu brenda? nate s`o operat fiind logodit cu brenda si s`o trezit impreuna cu lisa? Tot am asteptat sa fie ala un vis. ma rog, o sa ma lamuresc in urmatorul episod probabil, dar daca au sarit peste cele 9 luni chiar nu imi place.

TeBat
15th March 2011, 09:19
Nu mai bine ai folosi tu tagurile de spoiler? Poate sunt oameni care încă nu au văzut serialul și le strici tot cheful.

Sir. Eko
15th March 2011, 13:18
six feet under devine ciudat. intai au arata ca a murit nate, apoi ca nu.dar nu asta e ideea. cum naiba sa sari peste 9 luni cand ala a avut operatie pe creier? Ce s`a intamplat cu brenda? nate s`o operat fiind logodit cu brenda si s`o trezit impreuna cu lisa? Tot am asteptat sa fie ala un vis. ma rog, o sa ma lamuresc in urmatorul episod probabil, dar daca au sarit peste cele 9 luni chiar nu imi place.

O sa te lamuresti da si omu chiar a murit pentru un timp scurt ,in timpul operatiei....iti explica in ep urmator.

Lucian86
15th March 2011, 16:10
six feet under devine ciudat. intai au arata ca a murit nate, apoi ca nu.dar nu asta e ideea. cum naiba sa sari peste 9 luni cand ala a avut operatie pe creier? Ce s`a intamplat cu brenda? nate s`o operat fiind logodit cu brenda si s`o trezit impreuna cu lisa? Tot am asteptat sa fie ala un vis. ma rog, o sa ma lamuresc in urmatorul episod probabil, dar daca au sarit peste cele 9 luni chiar nu imi place.

Nici mie mi-a placut faptul ca au incercat sa ne pacaleasca cu chestia aia !

Sir. Eko
24th March 2011, 22:35
M-am uitat iar la ultimile 10 minute din Six Feet Under,pffff ce au facut aia ....

jo27
25th March 2011, 13:50
M-am uitat iar la ultimile 10 minute din Six Feet Under,pffff ce au facut aia ....

si eu ma mai uit din cind in cind pe youtube la final.... :D

TeBat
14th April 2011, 21:00
Serialul meu favorit all-time.

Creator:
Alan Ball

Cast

Peter Krause

Michael C. Hall

Frances Conroy

Lauren Ambrose

Freddy Rodríguez

Mathew St. Patrick

Rachel Griffiths

http://royalflushmagazine.com/wp-content/uploads/2010/05/six-feet-under-everything1.jpg

Sir. Eko
14th April 2011, 21:44
Mi-ai amintit de el,trebuie sa ma uit iar la final :D .

SuperDumnezeu
14th April 2011, 22:08
Mi-ai amintit de el,trebuie sa ma uit iar la final :D .

:groggy:

Eddy DoubleD
23rd October 2011, 01:59
L-am inceput si eu. Pare tare. Misto minireclmele alea:cry::cry:

"We put fun back in funeral":happy:happy

Eddy DoubleD
23rd October 2011, 17:59
Nu credeam ca e ceva mai creepy decat Michael C. Hall facand pe gay-ul cu un nigga. Dar serialul mi-a raspuns: Michael C. Hall dansand si cantand intr-un muzical:cry::cry: