PDA

View Full Version : Misfits



Ted
20th March 2011, 11:18
Misfits (http://www.imdb.com/title/tt1548850/) (UK) - sau cum ar fi trebuit sa arate Heroes :)

iuli
28th March 2011, 22:00
Urmareste cineva Misfits? Eu ma declar fan, mai am cateva episoade din sezonul doi, dar as urmari in fiecare zi daca s-ar putea.

Sir. Eko
28th March 2011, 22:32
http://chzgifs.files.wordpress.com/2011/03/birdbossp11.gif

Ce serial ii asta ?

iuli
28th March 2011, 22:53
Unul britanic, gen heroes. Dar lumea nu se bazeaza asa mult pe puteri, e ff funny. Sau asa mi se pare mie. Nathan e demential.

r0bby
28th March 2011, 23:15
Urmareste cineva Misfits? Eu ma declar fan, mai am cateva episoade din sezonul doi, dar as urmari in fiecare zi daca s-ar putea.

Astept sezonul 3 !

http://30.media.tumblr.com/tumblr_leoapzteOx1qzzizoo1_500.gif

SuperDumnezeu
29th March 2011, 00:27
http://chzgifs.files.wordpress.com/2011/03/birdbossp11.gif

Ce serial ii asta ?

The office UK (http://www.imdb.com/title/tt0290978/), daca nu ma insel.

Cat despre Misftis...foarte tare.:ok:

iuli
29th March 2011, 02:21
Aiurea s-a incheiat sezonul 2. Ultimele episoade parca au mai scazut. Oricum, Nathan rupe tot. Si funny si dark si actiune, are de toate asta.

Robby, CG, ati observat ca nu e episod fara sex? Acum o sa se uite si mai multi :))

r0bby
29th March 2011, 12:49
http://30.media.tumblr.com/tumblr_lfhofqu4e41qej7wgo1_500.gif

EyesOnly
29th March 2011, 17:17
am inceput si eu Misfits.am vazut doar doua episoade pana acum, dar e foarte amuzant.
Nathan-violator de bunicutze:happy

irinaidu
30th March 2011, 22:23
am inceput si eu Misfits.am vazut doar doua episoade pana acum, dar e foarte amuzant.
Nathan-violator de bunicutze:happy

m-am uitat si eu aseara si chiar e fain :D

iuli
30th March 2011, 22:24
Un singur regret. Sunt doar 13 episoade :(

EyesOnly
30th March 2011, 22:34
Un singur regret. Sunt doar 13 episoade :(
da...:( eu mai am doar 4 de vazut si n-am idee cand/daca o sa inceapa un nou sez

Bronco
30th March 2011, 22:51
Am terminat Misfits... Ultimele episoade n-au fost cine stie ce. Dar per total, e OK. Mai ales muzica.
Nu stiu la ce sa ma mai uit... Recomandari?

Sir. Eko
30th March 2011, 23:00
Am terminat Misfits... Ultimele episoade n-au fost cine stie ce. Dar per total, e OK. Mai ales muzica.
Nu stiu la ce sa ma mai uit... Recomandari?

Breaking Bad?

irinaidu
2nd April 2011, 02:19
da...:( eu mai am doar 4 de vazut si n-am idee cand/daca o sa inceapa un nou sez

eu m-am apucat de uitat la el si nu m-am putut opri, l-am vazut pana la capat. are multe plot holes serialul dar personajele sunt mult prea dragute ca sa imi pese de plot pana la capt , plus it's so freaking funny.
" Nathan: Yeah, Okay. Let’s rob a bank.
Shaun: What’s that?
Simon: Nothing.
Shaun: Well that’s funny, isn’t it? Cause to me, it sounded like you’re planning on robbing a bank.
Nathan: No, no, no. I said, uh… “Let’s have a big wank.” Communal masturbation. The ol’ circle jerk.

iuli
3rd April 2011, 12:41
Eu cred ca ma reapuc de Misfits :))

Celso
3rd April 2011, 13:19
ia sa il incep si eu pe Misfits asta, desi aveam in plan Shameless:D

Sir. Eko
3rd April 2011, 13:20
ia sa il incep si eu pe Misfits asta, desi aveam in plan Shameless:D

Mare greseala .

Hopshio
3rd April 2011, 13:28
shameless e genial:D..tre sa ma apuc de misfits

Celso
3rd April 2011, 13:28
Mare greseala .

da ce crezi ca nu ma pot lua de ambele:evil:?:))

zebe
3rd April 2011, 13:32
Nu stiu la ce alt serial te mai uiti, dar uita-te la Shameless. :D

SuperDumnezeu
3rd April 2011, 15:46
E mult mai tare Misfits decat Shameless PUNCT

irinaidu
3rd April 2011, 16:32
misfits are doar 2 sez, unul de 6 eps si unul de 7. nu e mare lucru sa va uitati la el, nu dureaza mult. eu tocmai am pacalit-o pe o prietena ieri sa vada primul ep si asa am ajuns sa ma uit la sez 1 din nou. de una singura mi-era jena sa ma mai uit o data, dar asa am avut motiv :P si a fost mai bine decat sa fac ce aveam de facut de fapt :P
"A bunch of young offenders develop superpowers and not one of us thinks of using them to commit crime? Shame on us."
" were you sniffing my knickers?'' ''you think i'd risk my life traveling through dimensions of time just to sniff your knickers?''

de ce sunt englezii pur si simplu mai buni cand vine vorba de seriale???

TenisFan
3rd April 2011, 16:58
Englezii sunt intotdeauna mai buni cand vine vorba de asa ceva(muzica sau seriale). Pentru ca englezii pun accentul pe calitate. Ei stiu ca daca exista calitate or sa vina si banii. The Americans just cash in on what the English did before them. Americanii sunt interesati in primul rand de profit. Bineinteles ca nu fac tocmai porcarii din acele seriale. Ideea e ca in momentul in care nu mai au nimic de spus americanii o lalaie doar ca sa mulga vaca aiurea. Englezii se opresc cand nu mai au nimic de spus.

Sir. Eko
3rd April 2011, 17:10
Poi o serie,un sezon la americani are ceva de genu 18-24 de ep ..pe cand la englezi ,7-10 ceva de genu...

irinaidu
3rd April 2011, 17:39
e ciudat totusi, cum si seriale complet stupide , pt ca sa fim seriosi nu e ca si cand being human sau misfits ar avea nu stiu ce subiect major si extrem de important pt dezvoltarea omenirii, sunt foarte haioase si placut de urmarit, fara sa simti cum creierul vrea sa ti se scurga afara pe urechi si sa fuga in cele 4 zari ( sau erau 7? ).

eu nu inteleg faza asta a americanilor. de ce iau un serial englezesc si il refac aproape word by word cu alti actori. adica inteleg cand e serialul/ filmul in alta limba, pt ca aparent sa citesti subtitrari e o munca grea. dar daca e din anglia e deja in engleza , so what is the freaking point?

la misfits m-a distrat inceputul, cand fac oarecum referire la faptul ca exista un serial american cu oameni cu superputeri.
" Kelly: What if there's loads of people like us all over town?
Nathan: No, that kind of thing only happens in America."

TenisFan
3rd April 2011, 17:44
Sa faca bani. Pentru ca americanii nu se uita la serialele englezesti. Cel putin nu americanul de rand care se uita la tv. Si fac o multime de bani cu serialele astea. Pentru ca or sa difuzeze reclame. Reclame ce trebuiesc platite. Samd.
In alta ordine de idei sunt pe cale de a termina primul episod din prea laudatul Misfits. Ba, e excelent. Si anume totul. De la cadre la muzica pana la idee si la realizare.

iuli
3rd April 2011, 19:11
Trebuie sa faceti cinste pentru ce serial v-am recomandat :D

Hopshio
3rd April 2011, 22:16
f tare misfits...is curios care e treaba cu nathan..sunt la ep 3 acum..:D

Ted
3rd April 2011, 23:14
Nathan : "You can think what you like but I have a super power and I just need to find out what it is."
Alisha : "Maybe you're just super retarded."

asta cred ca a fost cea mai tare faza :))

r0bby
3rd April 2011, 23:29
http://images4.fanpop.com/image/photos/17500000/Misfits-Gif-misfits-e4-17596067-500-276.gif

irinaidu
4th April 2011, 00:11
http://24.media.tumblr.com/tumblr_ldkvlzSqo21qeolcio1_500.gif

iuli
4th April 2011, 00:18
Ted, cam super previzibila era replica aia.

Aka, faci un thread cu toate mesajele despre Misfits intr-un thread separat? Vezi ca mai exista si in urma, am scris eu si Robby. Pagina 253.
PS. Sunt paralel la gifuri :D
PS2. Nathan e colosal.

TenisFan
4th April 2011, 12:43
Foarte bun primul sezon din Misfits. Nathan ftw! E super comic tipul chiar daca nesimtit. Mie asa imi plac. :D Si pentru ca voiam sa vad cum incepe sezonul 2 m-am uitat un sfert de ora aseara. Epic fail! :D
Pai cum ba sa explici asa faptul ca ala a murit si apoi a reinviat? Nu poti sa faci asa ceva. Iti dai seama ca echipele guvernamentale ale statelor super puternice or sa vina sa faca experiemente pe tine. Adica daca lasa lucrurile asa(ganditi-va ca eu n-am vazut decat un sfert de ora din primul episod din sezonul 2) e cel putin hilar.

Sir. Eko
4th April 2011, 13:32
Foarte bun primul sezon din Misfits. Nathan ftw! E super comic tipul chiar daca nesimtit. Mie asa imi plac. :D Si pentru ca voiam sa vad cum incepe sezonul 2 m-am uitat un sfert de ora aseara. Epic fail! :D


Suna ciudat :D .

TenisFan
4th April 2011, 15:43
Ziceai la Limitless sa nu despici firul in patru, dar o faci aici. E hilar, asta e si ideea serialului :) Tu cu experimente si altele. It's a tv show.Chestia la Limitless e ca ai putea avea situatie in situatie. Adica e un sistem de tip piramidal. Pleci de la o idee care poate avea 2 alte sub-idei. Apoi pentru ca o sub-idee sa se indeplineasca trebuie sa fie 4 conditii veridice. Iar pentru ca cealalta sub-idee sa se indeplineasca ai nevoie de alte 3 conditii, diferite de alea 4, sa fie veridice.
Poate ca Limitless putea sa functioneze daca analizai fiecare sub-caz in parte dar nu puteai face un film din asta si tocmai fiindca nu analizezi lucrurile atat de departe il iei ca atare. D-asta ziceam ca daca esti nebun si vrei sa studiezi fiecare sub-caz in parte si pana la urma gasesti o idee gresita distrugi tot filmul si-l faci cu ou si cu otet. Si mai ziceam ca filmul trebuie luat ca atare pentru ca nu se vrea decat un film cu stil pentru entertainment nu cine stie ce vreo capodopera asa cum s-a vrut Black Swan. D-asta l-am notat atat de bine pe Limitless.
Revenind la Misfits. Asta e un serial deci fiecare sub-caz despre care vorbeam inainte poate fi analizat tocmai pentru ca e serial si deci ai tot timpul din lume sa-l analizezi. Si oricum e strigatoare la cer faza. Aici vorbim despre un fapt concret greu de musamalizat pe cand la Limitless e vorba de ipoteze ce pot fi sau nu corecte.
@Mr Eko: Suna ciudat numai daca gandesti ciudat. :D Ziceam ca intr-un asemenea context imi convine mai mult sa privesc la personaje de tip Barney sau Nathan sau Joey decat sa zicem Ross. Asta ca un exemplu care-mi vine-n minte acum. Daca gandeai asa nu mai era ciudat. :(

Catalanul
4th April 2011, 22:16
Am pus la donwloadat Misfits ca vad ca toti vorbiti foarte bine de el :D

Am luat si ultimul episod din Breakout Kings, a aparut ieri, dar la asta banuiesc ca ma uit doar eu (si TheIceMan daca tin bine minte) :) Mie unul imi place.

irinaidu
5th April 2011, 00:19
Foarte bun primul sezon din Misfits. Nathan ftw! E super comic tipul chiar daca nesimtit. Mie asa imi plac. :D Si pentru ca voiam sa vad cum incepe sezonul 2 m-am uitat un sfert de ora aseara. Epic fail! :D


sunt mai multe plot holes in sez 2 decat in cascaval. dar eu la misfits nu analizez. cum de altfel nu analizez nici la supernatural. pt ca deja ma uit la seriale, daca incep si sa ma supar ca nu sunt fara de cusur, atunci chiar ar trebui sa ma duc la dexintoxicare.
ma uit la misfits pt umor, nathan e genial de nesimtit, pt ca baietii sunt frumusei si coloana sonora e foarte faina si atat.

Sir. Eko
5th April 2011, 15:08
Ok.M-ati convins :D .Incep si eu Misfits.

cristi8
6th April 2011, 01:04
Am inceput si eu Misfits :)) Surpinzator de bun,iar personajele sunt geniale :D

SuperDumnezeu
7th April 2011, 10:45
Ma faceti curios si legat de Misfits asta. Posibil sa ma uit si la asta, sa vad cum stau cu timpul si cu dispozitia.

Nu-ti trebuie mult timp liber.Am termiat ambele sezoane intr-o duminica :D

Sir. Eko
7th April 2011, 15:26
Cat de tare ii misfits !!!

El Pistolero
8th April 2011, 22:25
Am terminat si eu Misfits.E foarte tare serialul, dar m-a cam dezamagit finalul.
cand si-au vandut aia puterile

r0bby
8th April 2011, 23:24
Am terminat si eu Misfits.E foarte tare serialul, dar m-a cam dezamagit finalul.
cand si-au vandut aia puterile

toti primesc puteri noi in sezonul 3

Lucian86
10th April 2011, 23:17
Misfits :great: demential, stupid uneori insa foarte amuzant !:ok:

EyesOnly
10th April 2011, 23:28
Apropo de Misfits..
se pare ca va disparea Nathan din sez urmator pt ca actorul are un alt rol in nu-stiu-ce film.Nu era tocmai personajul meu preferat, insa in mod clar era cel care crea cele mai amuzante situatii..:(

SuperDumnezeu
11th April 2011, 00:03
Apropo de Misfits..
se pare ca va disparea Nathan din sez urmator pt ca actorul are un alt rol in nu-stiu-ce film.Nu era tocmai personajul meu preferat, insa in mod clar era cel care crea cele mai amuzante situatii..:(

Unde ai citit?

Si-n plus fara Nathan n-are rost sa te mai uiti :(.

El Pistolero
11th April 2011, 00:20
http://www.imdb.com/title/tt1548850/newsCe naspa!:(

iuli
11th April 2011, 00:42
NU SE POATEEEEEEEEEEEEEEEEE. Era intregul serial. Fuck it.

Lucian86
11th April 2011, 00:45
NOOOOOOOOOOOOOOO!!!! :( Nathan e prea distractiv ca sa-l scoata din show!! Apropo, cand si-a descoperit puterea eram sigur ca va muri de nush cate ori :happy That's a guilty pleasure !! agree ???

irinaidu
11th April 2011, 00:47
double fuck si de la mine. fara el clar nu are rost.

r0bby
11th April 2011, 01:28
Ahh..shit.

Sir. Eko
11th April 2011, 13:44
http://i116.photobucket.com/albums/o22/niqua230/GiFS/OHNOOOOOOOO.gif

Clar,fara el nu mai urmaresc serialu.

zebe
11th April 2011, 14:04
Am decretat! M-apuc de Misfits. Nu-mi pasa ca nu mai apare nu stiu cine in serial. :D

Eddy DoubleD
11th April 2011, 14:07
Pare funny tipul ala:D Trebuie sa vad si eu Misfits, dar cand? Deja am 3 seriale la care ma uit pe langa cele cu care sunt la zi:) M-am apucat intre timp si de Shameless cum ziceam si merge greu(din cauza episoadelor lungi), dar se merita la cat de tare poate fi:D SUper serial. Ma mir ca de abia acum a zis cineva de el:cry:

Celso
11th April 2011, 14:43
http://i116.photobucket.com/albums/o22/niqua230/GiFS/OHNOOOOOOOO.gif

Clar,fara el nu mai urmaresc serialu.

deci nu ma mai apuc?:))

Pare funny tipul ala:D Trebuie sa vad si eu Misfits, dar cand? Deja am 3 seriale la care ma uit pe langa cele cu care sunt la zi:) M-am apucat intre timp si de Shameless cum ziceam si merge greu(din cauza episoadelor lungi), dar se merita la cat de tare poate fi:D SUper serial. Ma mir ca de abia acum a zis cineva de el:cry:

Tu esti cam in aceeasi arie cu mine. Si eu urmaresc Shameless si sunt la episodul 6 ... imi place figura prostuta a Fionei:D

SuperDumnezeu
11th April 2011, 14:52
deci nu ma mai apuc?:))

Ba da, dar te uiti numai la primele 2 sezone :D

zebe
12th April 2011, 23:01
Am decretat! M-apuc de Misfits. Nu-mi pasa ca nu mai apare nu stiu cine in serial. :D

Baaaa! De Nathan era vorba? :shocked:

irinaidu
12th April 2011, 23:03
zebe, de ce crezi ca au pus oamenii spoilere pana acum??? hmmm? :D

iuli
13th April 2011, 00:41
V-am innebunit cu Misfits. A devenit cel mai comentat serial de 10 pagini incoace :))

Kooler
13th April 2011, 01:06
Pai am vazut primul episod si e mortal....

zebe
13th April 2011, 14:06
Haideti cu thread pentru fiecare serial mai rasarit. :D Eventual vorbim cu Vadim sa faca sectiune separata pe Film, unde sa inghesuim serialele.

Can we pleeease stop killing our probation officers? :))

Prome
13th April 2011, 20:00
Bai, am tras si eu un serial.Nu stiu daca ati auzit de el, dar ii zice Misfits.
Am vazut primul episod si e foarte naspa, nu cred ca o sa mai continui.

Lucian86
13th April 2011, 20:20
Bai, am tras si eu un serial.Nu stiu daca ati auzit de el, dar ii zice Misfits.
Am vazut primul episod si e foarte naspa, nu cred ca o sa mai continui.

Mda....Buna incercare ;)

Prome
13th April 2011, 20:38
Am vrut ceva obvious asa :D

Sir. Eko
13th April 2011, 20:38
Bai, am tras si eu un serial.Nu stiu daca ati auzit de el, dar ii zice Misfits.
Am vazut primul episod si e foarte naspa, nu cred ca o sa mai continui.




http://img856.imageshack.us/img856/4205/trolldetected.png (http://img856.imageshack.us/i/trolldetected.png/)

http://static.funnyjunk.com/gifs/18791f49_79b3_dca4.gif

Celso
14th April 2011, 20:16
Regia
Tom Green, Tom Harper, China Moo-Young
Cu
Antonia Thomas, Robert Sheehan, Alex Reid, Iwan Rheon, Lauren Socha

http://img593.imageshack.us/img593/3092/mv5bmjaxntk2mjm2nf5bml5.jpg (http://img593.imageshack.us/i/mv5bmjaxntk2mjm2nf5bml5.jpg/)

Eddy DoubleD
17th April 2011, 00:32
M-am apucat de el. Vazut 2 episoade. Foarte original pana acum. Desi se vrea a fi serios, eu am ras in lacrimi pana acum:cry: Nathan e pur si simplu...cum se zice...GENIAL! Pariez ca puterea lui e ca are cele mai tari replici si un par foarte misto. As vrea sa-mi stea si mie la fel:D

Cristina
17th April 2011, 00:51
Nu mai zice de par...ca lui Eko i-a trecut prin cap sa se faca cret ca el!:D

iuli
17th April 2011, 01:46
Cred ca doar tu ai vazut ca se vrea un serial serios :))

zebe
17th April 2011, 09:14
Nu mai zice de par...ca lui Eko i-a trecut prin cap sa se faca cret ca el!:D

Era sa-ntreb "Unde?", dar mi-am dat seama ca ii prea dimineata si nu... :D

Eddy DoubleD
17th April 2011, 10:46
Cred ca doar tu ai vazut ca se vrea un serial serios :))

Ala a fost primul impuls. Ma si speriasem.:groggy:Apoi devine evident ce se vrea a fi:D

@Cristina: Eu am deja parul cret, deci nu e problema la mine:D Chestia e doar cum il aranjez asa:cry:

Sir. Eko
17th April 2011, 22:10
Nu mai zice de par...ca lui Eko i-a trecut prin cap sa se faca cret ca el!:D

imi fac...

Eddy DoubleD
17th April 2011, 22:41
imi fac...

Te sustin:ok: Vreau sa vad si o foto daca iti faci:D

zebe
17th April 2011, 23:18
Ehm, wha makes yah thing tha yer be'a than oos? :D

ox0EckmB9tQ

iuli
17th April 2011, 23:24
It's just a noise, Zebe :D

Eddy DoubleD
18th April 2011, 00:33
Tare:cry:

Revenind la discutie, daca nici episodul 4 nu se vrea a fi serios, atunci...

Cat l-am cautat...

Uv-Vsz2w4sc

Era sa cad de pe scaun la faza asta:cry:I-am si dat replay de cateva ori:happy

zebe
18th April 2011, 00:39
Episodul ala de aduce cu firul din The Butterfly Effect? App de chestia asta, imi place ca se face referire in serial la tot felul de filme. Cu replici gen "I see dead people" sau faza cu Bruno. Se folosesc de multe stereotipuri si fac (si) din chestia asta ceva enjoyable.

Eddy DoubleD
18th April 2011, 00:50
Da, ala:)

Chiar nu sunt dezamagit de serial. Cred ca am un alt pretendent la top 5 seriale preferate:D Se dovedeste inca o data ca serialele bune nu sunt cele despre care vorbeste toata lumea.

Cristina
18th April 2011, 09:00
imi fac...

te bat...vin pana la oradea cu o foarfeca in mana sa te tund personal :D

Sir. Eko
18th April 2011, 13:04
te bat...vin pana la oradea cu o foarfeca in mana sa te tund personal :D

Daca te fac sa vi in vizita !Sigur :D .
Imi las parul mai lung ...pana prin augustu apoi il fac cret ,daca nu merge ,o sa fiu ca si Kelly in episodu ala :D

Celso
18th April 2011, 13:07
daca e tot asa nitel offtopic ..mai stiu eu un amic care tot asa si l-a lasat lung ca sa si-l faca cret ...umbla cu bigudiuri:happy:)):happy ..pana s-a lasat pagubas:D

TeBat
18th April 2011, 13:26
http://www.realitatea.net/mr-gay-europe-ales-sub-paza-la-poiana-brasov_826108.html

Eddy DoubleD
18th April 2011, 13:54
daca e tot asa nitel offtopic ..mai stiu eu un amic care tot asa si l-a lasat lung ca sa si-l faca cret ...umbla cu bigudiuri:happy:)):happy ..pana s-a lasat pagubas:D

Daca nu esti cret natural, degeaba:D

SuperDumnezeu
18th April 2011, 13:55
Daca te fac sa vi in vizita !Sigur :D .
Imi las parul mai lung ...pana prin augustu apoi il fac cret ,daca nu merge ,o sa fiu ca si Kelly in episodu ala :D

Du-te ba, numai gura e de tine. Ziceai ca iti faci freza si ca Hank Moody...si tot ti-ai facut.

Cristina
18th April 2011, 18:18
Oricum ar fi tare sa il vedem pe Eko cu bigudiurile in cap cand joaca Arsenal!:D

TenisFan
18th April 2011, 18:33
^Il bat ceilalti fani pe unde-l prind zicand ca-i Fellaini sau D. Luiz. :drak:

Eddy DoubleD
19th April 2011, 00:35
Misfits is f**king brilliant:yeah:

Am terminat sezonul si...

...era sa mor. Cum sa moara? El? De ce? Era sa plang. Nu mai era mult. Totusi mi-a trecut prin cap faptul ca e posibil sa invie.:cry: Oricum episodul 6 a fost genial. E incredibil cum poate sa imbine atatea motive, genuri. Parca eisodul asta 6 era ceva de genul filmelor alea cu nu stiu ce porcarii care afecteaza toti oamenii, dar e un ales care salveaza situatia. Tare. De abia astept sa incep sezonul 2:cool:

Si scena preferata:cry:

rXn1zJa0K8c

+ asta

1gRrb8c569A

Grinco
19th April 2011, 01:04
L-am luat si eu, ca prea il ridicati in slavi:D

Eddy DoubleD
19th April 2011, 10:25
Merita ridicat in slavi:D

Sir. Eko
19th April 2011, 11:15
Merita ridicat in slavi:D

Da merita,pacat insa ....sezonul 3 nu o sa fie la fel...

Eddy DoubleD
19th April 2011, 11:27
De ce?

Sir. Eko
19th April 2011, 11:28
De ce?

Nu vrei sa afli.

Eddy DoubleD
19th April 2011, 11:31
Oh, nu. De ceea ce ma temeam eu mai inainte?:(

Sir. Eko
19th April 2011, 11:32
Oh, nu. De ceea ce ma temeam eu mai inainte?:(

:D :D .
Mai rau ,baga numa acolo mai departe ....

Eddy DoubleD
19th April 2011, 11:36
E ceva mai rau de atat? Poate doar ca nu se mai face sezonul 3:cry: In trei seri termin serialul oricum. Acum il descarc:P
App, sezonul 3 cand incepe?:)

A.k.a
19th April 2011, 11:46
Chiar asa fain e? Nu am reusit sa termin primul episod, nu mi-a placut deloc

Cristy RVD
19th April 2011, 12:23
Chiar asa fain e? Nu am reusit sa termin primul episod, nu mi-a placut deloc

Nici mie nu mi-au placut primele 2 episoade.
E overrated parerea mea :D

Eddy DoubleD
21st April 2011, 15:53
Taci:D

Mai am 2 episoade:sad: Mai misto parca sezonul 2. E interesant si cum se combina genurile. Imi plac momentele de tensiune, suspans, chiar horror, care sunt imediat inabusite de o replica a lui Nathan:cry: E chiar tare sa vezi sange si chestii, iar tu sa razi:cry: Din exterior, s-ar zice ca esti retardat:cry:

Foarte tare replica asta:ok:

http://www.decadentlifestyle.net/wordpress/wp-content/uploads/2010/12/tumblr_lc3zngjSMc1qzi80do1_500_large.jpg

Celso
21st April 2011, 21:40
vazut si eu acum primul episod ...un pic "retarded", dar abia astept sa dau play la al doilea putin mai tarziu:D

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 00:51
Gata, l-am terminat. Acum urmeaza o depresie probabil mai ales cand voi vedea ca niciun serial nu se ridica la acest nivel:sad:

Foarte tare episodul 6. Misto construit personajul tipului cu lactatele. Chiar "retarded" daca te gandesti bine... M-a dezmaagit totusi rezolvarea situatiei destul de usor de anticipat. Episodul 7(care a inteles ca a fost unul special de Craciun) de asemenea bun. Probabil mai interesanta va fi continuarea si puterile pe care acestia le vor lua.

Am inteles ca Nathan paraseste serialul

Asta era faza, Mr Eko?

Mare pacat, mai ales cand te gandesti ca nu vor mai fi chestii de genul asta:
LIJF2d70y6M

Aici am ras pur si simplu in lacrimi:cry:Cat de retarded poate fi asta?!:cry:

iuli
22nd April 2011, 01:06
Ma, stiti ceva? Toti de aici trebuie sa imi trimiteti cate un cadou pentru ca v-am zis de serialul asta. Va dau adresa? :D

Celso
22nd April 2011, 08:55
Ma, stiti ceva? Toti de aici trebuie sa imi trimiteti cate un cadou pentru ca v-am zis de serialul asta. Va dau adresa? :D

e adevarat ca tu i-ai facut o mare "campanie", dar primul care a zis de el a fost Ted:D ..hai pune adresa totusi:) desi nu stiu daca o sa iti placa tot ce o sa primesti:D

Eko@ de cate ori ai zis ca nici un serial nu e mai bun ca The Wire, apoi Six feet under, apoi Breaking bad ...si mai am exemple:))

resita
22nd April 2011, 09:30
m-ati facut curios, l-am pus la descarcat

Sir. Eko
22nd April 2011, 10:22
Eko@ de cate ori ai zis ca nici un serial nu e mai bun ca The Wire, apoi Six feet under, apoi Breaking bad ...si mai am exemple:))

Poi decat alea doar Sopranos e mai bun....

iuli
22nd April 2011, 12:59
Nu e niciunul mai bun decat The Wire. E o blasfemie daca cineva ma contrazice.

Celso
22nd April 2011, 13:20
Poi decat alea doar Sopranos e mai bun....

ahhh..la postarea de mai sus cu spoilere eu am zis esti tu ...din cauza la avatar:happy

or sa apara mereu seriale bune

iuli
22nd April 2011, 13:40
Niciunul mai bun decat The Wire. Change the subject.

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 13:51
ahhh..la postarea de mai sus cu spoilere eu am zis esti tu ...din cauza la avatar:happy

or sa apara mereu seriale bune

Daca ma fac si eu albastru, poate o sa am si eu avatar mai mare:cry: Asa nu...

Pana la urma, nu exista un serial cel mai bun. Exista doar seriale care te marcheaza pe moment:) Si asta e unul din ele, alaturi de altele ca Breaking Bad sau Dexter sau ce mai vreti voi:)

Sir. Eko
22nd April 2011, 14:30
Pana la urma, nu exista un serial cel mai bun. Exista doar seriale care te marcheaza pe moment:) Si asta e unul din ele, alaturi de altele ca Breaking Bad sau Dexter sau ce mai vreti voi:)

Hai sa zicem ca nu exista unu cel mai bun,dar sunt doua,care se detaseaza de restu,cu mult,se numesc The Sopranos si The Wire ,nu zic care imi place mie mai mult ca il supar pe iuli :D .

p.s nice avatar :D .

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 14:37
Fiecare serial considerat bun are ceva special. Ma faci tu sa recunosc public ca atunci cand ziceam ca TAAHM e cel mai bun serial de comedie nu credeam nici eu.:D Insa cum ziceam, sunt seriale care te marcheaza pe moment, iar apoi gasesti altul, si tot asa:)

PS: Al tau e mai misto:D Probabil si din cauza ca e mai mare...

http://i1193.photobucket.com/albums/aa355/ohhburn/GIF/tumblr_lf1cgppp2X1qbtj2uo1_500.gif

TeBat
22nd April 2011, 14:50
Ia să mă apuc și eu de Misfits ăsta. :D

Cristina
22nd April 2011, 14:52
Si eu o sa ma bag la el cat de curand ca prea il lauda toata lumea cu patos!:D

Sir. Eko
22nd April 2011, 14:57
Si eu o sa ma bag la el cat de curand ca prea il lauda toata lumea cu patos!:D

Patos zici?

http://i896.photobucket.com/albums/ac166/bonchatbonrat/GIFS/tumblr_l9dyz758iN1qzumhr.gif

Celso
22nd April 2011, 15:08
voi tot il laudati pe Nathan, dar dupa 3 episoade mie mi-a placut mai mult stilul lui Simon
http://i76.photobucket.com/albums/j20/JetLagDragonfly/Misfits/ASBO_simon/m201_s-gif-01a_tumblrmonkey-slut-caps.gif

EyesOnly
22nd April 2011, 15:37
voi tot il laudati pe Nathan, dar dupa 3 episoade mie mi-a placut mai mult stilul lui Simon
http://i76.photobucket.com/albums/j20/JetLagDragonfly/Misfits/ASBO_simon/m201_s-gif-01a_tumblrmonkey-slut-caps.gif
:ok:
si mie tot Simon imi place:D

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 18:12
Nathan e baza.:ok:

Dar Simon chiar devine tare:ok: E totusi un cliseu ca fraierul sa devina tare.:)Si sa se mai aleaga si cu fata...

App de asta

http://uploadimage.ro/images/93389830443936177621.png

Celso
22nd April 2011, 18:15
Nathan e baza.:ok:

Dar Simon chiar devine tare:ok: E totusi un cliseu ca fraierul sa devina tare.:)Si sa se mai aleaga si cu fata...

App de asta

http://uploadimage.ro/images/93389830443936177621.png

tare faza cu Nathan cand se imbraca in costum si se face "pocait":D

YoYoyOi
22nd April 2011, 18:16
Despre ce-i vorba in filmul asta? Ca vad ca toata lumea vorbeste despre el.

Roddicted
22nd April 2011, 18:23
deci serialul e slabut ca actiune, poveste etc., dar scenele cu Nathan au meritat efortul sa-l urmaresc :D Cat de tare e omul

Celso
22nd April 2011, 18:23
niste tineri care lucreaza ore in serviciul comunitatii si deoadata li se intampla ceva ciudat, nimic special:D

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 18:29
tare faza cu Nathan cand se imbraca in costum si se face "pocait":D

Doamne, cat am ras la faza aia:cry:Eram pe jos, nu alta. Scena e din categoria "Nathan's epic face!":cry::happy Cum era: "- Drugs, sex,...ah, and all that fast-food" :cry:

YoYoyOi
22nd April 2011, 18:36
Si daca nu-i nimic special ce satan se tot discuta atat?

Celso
22nd April 2011, 18:38
glumeam, serialul e bun ...acum depinde de fiecare, baga 2-3 episoade

http://isohunt.com/torrent_details/153750409/Misfits?tab=summary

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 18:38
Era sarcastic:D

PS: Acum nu stiu ce sa incep. Ce mai recomandati? Ca intr-o saptamana am terminat si Shameless si Misfits si sunt pe uscat:cry:

resita
22nd April 2011, 18:39
exista si avantaje de a fi bugetar, azi am terminat primul sezon :D

da, Nathan no. 1 :ok:

ps. nu mi-a placut cum s-a terminat, ramane sa vad cu incepe sezonul 2

Celso
22nd April 2011, 18:40
acu dau si eu play la primul ep din sez 2

cum ma sa te trezesti in cosciug:cry:?=))

zebe
22nd April 2011, 19:38
Ii tare si Simon, dar fara Nathan n-ar avea nici un sens serialul*.

*Si chiar nu o sa mai aiba sens.

Sir. Eko
22nd April 2011, 19:40
Ii tare si Simon, dar fara Nathan n-ar avea nici un sens serialul*.

*Si chiar nu o sa mai aiba sens.

word

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 19:42
Mai mult ca sigur. Totusi mi-a placut unde au lasat serialul. Sunt curios sa vad cum vor si continua.:)

Sir. Eko
22nd April 2011, 19:49
Mai mult ca sigur. Totusi mi-a placut unde au lasat serialul. Sunt curios sa vad cum vor si continua.:)

Poate o sa fie smecher si asa....

http://i48.tinypic.com/1fvjau.jpg

resita
22nd April 2011, 20:11
Ii tare si Simon, dar fara Nathan n-ar avea nici un sens serialul*.

*Si chiar nu o sa mai aiba sens.

ce, in sezonul 3 nu o sa mai fie Nathan?




http://i106.photobucket.com/albums/m274/bekkiglittz/GIFs/Misfits/14ee9653.gif

Sir. Eko
22nd April 2011, 20:15
ce, in sezonul 3 nu o sa mai fie Nathan?




http://i106.photobucket.com/albums/m274/bekkiglittz/GIFs/Misfits/14ee9653.gif

Nu....

jonsnow
22nd April 2011, 20:31
pe mine ma enerveaza...si sunt deja la episodul 4, nu am putut sa ma uit la el inca...lasand la o parte mulatra aia, de fapt "her tits" nu vad comedia aia care ma face sa pic de pe scaun...sau sunt prea batran pentru asa ceva ??? :D

zebe
22nd April 2011, 20:41
Al tau e mai misto:D Probabil si din cauza ca e mai mare...

Ma... :happy

Celso
22nd April 2011, 21:05
pe mine ma enerveaza...si sunt deja la episodul 4, nu am putut sa ma uit la el inca...lasand la o parte mulatra aia, de fapt "her tits" nu vad comedia aia care ma face sa pic de pe scaun...sau sunt prea batran pentru asa ceva ??? :D
ma nici eu nu rad sa cad de pe scaun, dar ma amuza, plus ca mi se pare captivanta ideea:groggy:

resita
22nd April 2011, 21:08
sezonul 2 incepe sa ma plictiseasca si n-am vazut decat primele 3 episoade :mad::mad::mad:

prea ...

Eddy DoubleD
22nd April 2011, 22:08
Ma... :happy

Mah tu! La ce te gandesti?

http://uploadimage.ro/images/74664046264124042953.gif:D

@resita: Eu zic ca e mai captivant sezonul 2. Mai bine construit ca actiune, mai creativ. Baga urmatoarele episoade.

A fost mult prea tare tipul ala care controla...lactatele:cry: Foarte creativ. Nu ma asteptam la asa ceva. Eu nu m-as fi gandit sa fac asa ceva in cazul improbabil in care aveam o asemenea putere:cry:

resita
23rd April 2011, 08:52
doar un nebun poate sa vada sezoanele 1 si 2 intr-o zi, pana la 3 am stat sa-l termin :)):)):)) dar a merita

raman la parerea ca primul sezon a fost peste al doilea

Eddy DoubleD
23rd April 2011, 10:33
Era si greu:) Serialul e ca Nestea. Cand iei o gura, nu te mai opresti:cry:

SuperDumnezeu
23rd April 2011, 14:56
Era si greu:) Serialul e ca Nestea. Cand iei o gura, nu te mai opresti:cry:

Sau ca davaua, tre' sa ai grija la supradoza...

Prome
24th April 2011, 01:57
Am bagat si eu 4 episoade azi.
Da, chiar este tare serialul :D

Ce mi s-a parut super tare :
Este o faza cand joaca nathan bowling si se poarta ca jesus quintana :D

Celso
24th April 2011, 11:12
l-am terminat si eu ieri, slabut finalul ... una peste alta nice serial

jo27
24th April 2011, 23:38
mda, am zis ca nu voi posta pe aici, insa nu ma pot abtine... bineinteles ca am vazut in 2 zile Misfits, nicio surpriza... foarte fain, nu exceptional, ca actiune nu mi se pare chiar iesit din comun, in unele momente chiar previzibil si uneori cam fara logica.. Nathan ridica mult serialul, probabil ce va urma, fara el, ma va face sa-l parasesc, ca pe multe alte seriale care au scazut considerabil calitatea la un moment dat.

Eddy DoubleD
25th April 2011, 00:27
tare faza cu Nathan cand se imbraca in costum si se face "pocait":D

odzsFCheTmo

Nepretuit:):cry:

Hopshio
26th April 2011, 16:35
am terminat si eu azi primele 2 sezoane....mi-a placut...pacat de final..adica nu voiam sa fie asa ultimul episod:D....pacat ca nu o sa mai fie Nathan..face tot serialul..

TeBat
27th April 2011, 19:19
Am băgat azi șapte episoade și l-am gătat. Prea cretin. :D

Celso
27th April 2011, 19:38
mai aveai 6:D

TeBat
27th April 2011, 19:48
Ultimele șapte am vrut să zic... :D

Eddy DoubleD
19th July 2011, 12:46
Primul episod din sezonul 3 va aparea pe 11 noiembrie, conform imdb.com.

EyesOnly
3rd September 2011, 17:32
http://www.tvblog.ro/misfits-vegas-baby/

irinaidu
3rd September 2011, 20:04
snif, snif..... fara nathan nu cred ca mai am chef sa ma uit dar probabil ca o sa fiu suficient de lame si o sa ma uit la filmuletul pe care il fac astia pt a explica iesirea lui din serial.

Eddy DoubleD
15th September 2011, 21:05
Cum vad si eu "Vegas baby" ? :headbang: Au limitat astia doar pt UK. Parca doar britanicii se uita la Misfits:headbang:

irinaidu
16th September 2011, 00:56
nu m-am uitat pana la capt sa vad daca e tot. http://www.youtube.com/watch?v=4EarmIpPWrU

Eddy DoubleD
16th September 2011, 11:42
Pare tot:ok: Foarte tare:ok: Desi nu se compara cu "momentele bune" a lui Nathan din primele 2 sezoane.

Seven on a dice:cry::cry:

Si sa inteleg ca tipul ala e "the new guy":ok:

Sir. Eko
16th September 2011, 13:17
A fost tare...cam scurt dar na .

Eddy DoubleD
16th September 2011, 13:20
Ca sa fim multumiti, probabil era nevoie de un film:groggy:

Sir. Eko
16th September 2011, 13:49
Ca sa fim multumiti, probabil era nevoie de un film:groggy:

Chiar doua :D.

iuli
16th September 2011, 13:52
era evident ca asta nu poate sa castige atatia bani :D

va fi altfel fara el...eh...asta e....

Eddy DoubleD
24th October 2011, 00:03
This time next week, Series 3 will be powering up!

Sursa: Facebook

:yeah:

Celso
24th October 2011, 16:55
Dap, pe 30 octombrie avem primul episod.

Sir. Eko
24th October 2011, 18:44
meh.

r0bby
1st March 2013, 21:57
Am auzit ca din sez 5 se intoarce Nathan.Poate gasi cineva o sursa care sa confirme asta?

irinaidu
1st March 2013, 23:07
dar s-a mai uitat cineva la serialul asta ?

Eddy DoubleD
2nd March 2013, 00:37
Normal ca da...speranta nu moare.

La o cautare pe google nu am gasit nimic de o reintoarcere a lui Nathan. Nu cred ca e posibil.

Eddy DoubleD
25th October 2013, 08:28
A inceput sezonul 5:)

iuli
4th November 2013, 18:20
Am reinceput primele sezoane din Misfits, primele doua le consider unele dintre cele mai bune din TV-ul actual.

Ce am observat, mama lui Nathan e si mama Stark din Game of Thrones.

E mortal Nathan. Pana la urma revine?

Eddy DoubleD
4th November 2013, 20:07
Am reinceput primele sezoane din Misfits, primele doua le consider unele dintre cele mai bune din TV-ul actual.

Ce am observat, mama lui Nathan e si mama Stark din Game of Thrones.

E mortal Nathan. Pana la urma revine?

Din pacate nu.

Jur ca nu-mi amintesc de mama lui Nathan:)) Chiar e ea?

Raiden
4th November 2013, 21:41
Nu m-as putea uita la serialul asta fara Nathan. Am incercat cateva episoade din sezonul 3, dar nu merge. :(

Eddy DoubleD
4th November 2013, 22:01
Din pacate nu.

Jur ca nu-mi amintesc de mama lui Nathan:)) Chiar e ea?

Am verificat-o:D Chiar era Catelyn:groggy: Nu pot sa cred ca nu-mi aminteam. Trebuie sa revad primele doua sezoane:D

El Pistolero
4th November 2013, 23:19
nu m-as putea uita la serialul asta fara nathan. Am incercat cateva episoade din sezonul 3, dar nu merge. :(

+1 :(

iuli
5th November 2013, 00:10
Da, da, ea e...si eu socat cand am vazut primul episod si hop apare de nicaieri. Doar in primele 2-3 episoade apare...

Cum mai e Misfits momentan? Cred ca nu am vazut nimic din sezonul 4...

Eddy DoubleD
5th November 2013, 00:29
Mie inca mi se pare peste medie. Dar intre a fi peste medie si a fi genial e diferenta foarte mare.

Hopshio
5th November 2013, 00:30
Da, da, ea e...si eu socat cand am vazut primul episod si hop apare de nicaieri. Doar in primele 2-3 episoade apare...

Cum mai e Misfits momentan? Cred ca nu am vazut nimic din sezonul 4...

:confused::confused::confused:

Eddy DoubleD
12th December 2013, 18:13
Si s-a terminat:( Primele doua sezoane au fost fara discutie material de calitate in televiziune, pur si simplu genial. Acele doua sezoane trebuie vazute de oricine care apreciaza calitatea. Cu destramarea cast-ului initial a venit si picajul, desi serialul s-a mentinut macar pe linia de plutire.

Multumim, Misfits!:ok: