PDA

View Full Version : "Dincolo de glorie!"



malmö
27th February 2005, 14:28
:rosu: Dincolo de magnifica calificare a Stelei, atit Zenga cit si conducatorii ei dar mai ales componentii ei merituosi ar trebui (si antrenorul ZENGA o stie foarte bine) sa priveasca mai atenti la revelatia campinatului: VILLA REAL. In timp ce Valencia nu a cistigat nici un meci in ultimele 6 partide din primera division cu totul altfel stau lucrurile la Villa Real. Aburii stralucitei victorii ar trebui sa lase loc realitatii ce urmeaza. Nu voi condamna in nici un fel Steaua daca sortii ar da cistig de cauza la sfirsitul celor 2 manse echipei spaniole. Ar trebui sa nu fii realist s-o faci. E o echipa cu mult superioara si mult mai motivata decit Valencia. Zenga va avea multe clipe de nesomn si personal il felicit sincer pentru modul lui profesional si inventiv, de felul laudabil in care acum isi creeaza propria carte de vizita. FELICITARILE mele senior Zenga! Tin sa mentionez in mod deosebit, tactica de stil englez aplicata latinilor de la Valencia - a reusit intr-un mod stralucit. Personal consider ca VILLA REAL - e pur si simplu o "nuca tare". Studiati-o si va veti convinge. Mai trebuie sa retineti - ca nici un meci nu seamana cu altul. Va reusi Steaua sa lupte cu aceeasi ardoare pe care n-am vazut-o niciodata? Componentii Stelei s-au luptat ca niste "lei" la Bucuresti iar un anumit merit al acestui act de bravura se datoreaza si mult hulitului (de catre ziaristi) patronului Becali. Cred ca varianta a 2a pe care o prezenta la OTV ziaristilor in seara victoriei l-ar pune intr-o lumina mai favorabila. Nu cred ca mai e ceva de adaugat la cele spuse, asa incit nu-mi ramine decit sa va urez o pregatire intesa si mai ales foarte multa concentrare asupra acestui mare joc psihologic care deja a si-nceput impotriva "revelatiei Spaniei". Va fi foarte greu, in special din prisma faptului ca prima parte se va disputa la Bucuresti iar adevarata parte finala, pe terenul "leilor" de la Villa Real. Succes baieti, succes Zenga!!!

PS. LA TREABA BAIETI. VA ASTEAPTA CLIPE GRELE. LAURII DULCI AI VICTORIEI NU SE CISTIGA USOR, dar si daca-ar da DUMNEZEU...
IN FIECARE DIN VOI STA PUTEREA - DEMONSTRATI si rasplata va va fi cu mult mai mare decit valoarea banilor.

Va multumesc,
Gabriel B – Malmö, Suedia

Sasuke Uchiha
27th February 2005, 16:39
villareal e o echipa buna,dar steaua poate sa treaca de ei /hello

Mariusmadmax
28th February 2005, 22:16
de putut putem , ramane sa vedem ce va fi !

Saber Rider
1st March 2005, 04:10
Pana una alta Villareal a luat bataie de la Zaragoza, asa ca poate o iau pe urma Valenciei la capitolul pasa neagra. :D

Glumex, desigur. Oricum, meci mult mai dificil decat cel cu Valencia, pentru ca Villareal pare mult mai in forma. Un alt dezavantaj , dupa parerea mea , este ca ultimul meci il jucam in deplasare. Un avantaj poate fi ca Forlan si Riquelme nu vor juca cu noi.

Sa speram ca baietilor nostri nu li s-a urcat la cap dupa aceasta spectaculoasa eliminare a Valenciei, si vor ramane cu picioarele pe pamant. Mai ales ca toata mass-media romaneasca a fost destul pe capul lor in aceste zile, si la Braila la recentul amical au avut parte de un tratament asemenator celui din Ghencea de joi seara.
Dupa parerea mea, aceasta euforie ar cam trebui sa treaca, si jucatorii sa-si revina si sa se gandeasca cu maxima luciditate la pasul urmator, care pare mult mai greu de trecut.

In orice caz, sper sa facem o figura frumoasa si sa nu dezamagim de nici un fel. Deja pretentiile au cam crescut si ar trebui sa fie si jucatorii constienti de asta. Mai ales ca eliminarea Valenciei nu a insemnat practic decat o calificare in turul urmator al competitiei, si drumul mai este inca lung si deosebit de greu pana la un succes cu adevarat notabil si de pastrat bine de tot in statisticile viitorului.

:ok: Magica STEAUA :cool:

Mariusmadmax
6th March 2005, 08:25
Villarreal arata ca o echipa de flamanzi ... n-au nume mari dar formeaza o echipa de muncitori remarcabila !
Ne va fi greu !
Cred ca mult mai greu decat cu Valencia , pentru ca acum Villarreal vor juca mult mai atenti ... si nu ne vor mai lua "la pret de matineu"!
Sper intr-o calificare ... dar sansele nu sunt chiar asa de mari !

alx_ro
7th March 2005, 15:19
Eu nu sper decat ca vom fi mai buni decat Numancia ieri si sa i batem (daca nici nu luam gol e perfect). Poate ne mai scot baietii o data pe strazi...

dragos_popa17
11th March 2005, 11:43
Amanarea asta e in favoarea noastra intr-un fel. Noi ramanem acasa si asteptam ziua de miercuri in timp ce ei se plimba pe drumuri. Vor (re)veni la Bucuresti mai nervosi decat de obicei iar de asta am putea profita noi.

Mariusmadmax
12th March 2005, 18:55
si noua ne -a cam dat programul peste cap ...

malmö
18th March 2005, 02:40
:ok: In dorinta mea de a ajunge la cit mai multi membri ai acestui citit forum, mi-am permis sa postez fiecare mesaj in parte. Ca sa fiu sincer asa mi s-a parut si normal la-nceput. Imi spuneam chiar : - cine-o sa se mai uite la un mesaj invechit, care mai si dispare cu timpul acoperit de alta sumedenie de mesaje? Se pare c-am produs o oarecare ilaritate printre moderatori, lucru pentru care imi cer scuze. In sfirsit m-am lamurit de ce anume nu prea am tinut cont. In orice caz nu promit dar voi tine cont, in asa fel ca pe viitor, sa fie lumea multumita. OK?
S-auzim de bine!
GB

malmö
18th March 2005, 03:58
Apropo`de Villa Real! -As dori sa n-am dreptate in afirmatii facute in "Dincolo de glorie" dar ma tem ca aceasta Villa Real devine o "nuca " prea tare pentru Steluta romaneasca. Meritele Stelei insa sint deja recunoscute si-apreciate. Steaua a jucat cu mult peste asteptarile suporterilor,cu mult peste valoarea ei din campionat, lucru demn de retinut si remarcat. In astfel de competitii inter-cluburi, campionatul intern isi lasa adesea "amprenta" pe echipa respectiva. Ori, daca facem o simpla comparatie intre campionatele celor 2 combatante, meritul Stelei devine si mai mare. Dupa parerea mea, componentii echipei Vila Real sint cu cel putin cu o clasa superioara celor de la Steaua. Asta am si amintit-o inainte de tur. I-am urmarit nu o singura data in campinatul lor. Sint foarte tehnici si au viteza marita in fazele de finalizare. In aparare se-nchid foarte bine fiindu-i greu oricarui adversar sa treaca de ea. Valorile mari cer investitii mari, iar Becali nu-i Abramovici sau Berluconi inca. Totusi daruirea si vointa Stelistilor, de a tine pasul cu adversarul si chiar de al depasi, (ex. Valencia) mai ales in fata suporterilor, au facut-o sa straluceasca si mai mult. Apropo`eu cred ca-n viata, mai trebuie sa ai si-un dram de noroc. Sa presupunem ca Vila Real prinde o zi cu ghinion si ca Steaua ar scoate tot un meci egal, dar care s-o favorizeze. Ce s-ar intimpla? Atit cit exista o sansa putem spera.
S-auzim de bine!

Mariusmadmax
26th March 2005, 14:47
Apropo`de Villa Real! -As dori sa n-am dreptate in afirmatii facute in "Dincolo de glorie" dar ma tem ca aceasta Villa Real devine o "nuca " prea tare pentru Steluta romaneasca. Meritele Stelei insa sint deja recunoscute si-apreciate. Steaua a jucat cu mult peste asteptarile suporterilor,cu mult peste valoarea ei din campionat, lucru demn de retinut si remarcat. In astfel de competitii inter-cluburi, campionatul intern isi lasa adesea "amprenta" pe echipa respectiva. Ori, daca facem o simpla comparatie intre campionatele celor 2 combatante, meritul Stelei devine si mai mare. Dupa parerea mea, componentii echipei Vila Real sint cu cel putin cu o clasa superioara celor de la Steaua. Asta am si amintit-o inainte de tur. I-am urmarit nu o singura data in campinatul lor. Sint foarte tehnici si au viteza marita in fazele de finalizare. In aparare se-nchid foarte bine fiindu-i greu oricarui adversar sa treaca de ea. Valorile mari cer investitii mari, iar Becali nu-i Abramovici sau Berluconi inca. Totusi daruirea si vointa Stelistilor, de a tine pasul cu adversarul si chiar de al depasi, (ex. Valencia) mai ales in fata suporterilor, au facut-o sa straluceasca si mai mult. Apropo`eu cred ca-n viata, mai trebuie sa ai si-un dram de noroc. Sa presupunem ca Vila Real prinde o zi cu ghinion si ca Steaua ar scoate tot un meci egal, dar care s-o favorizeze. Ce s-ar intimpla? Atit cit exista o sansa putem spera.
S-auzim de bine!
mde,
sa auzim de bine ... da n-a fost chiar asa de bine . Bine ca nu ne-am facut de ras , a fost clar dupa cum curgea jocul ca sunt f inteligenti si pot sa joace cu noi ani de zile ca tot nu se schimba nimic !
Dupa ce s-a facut 2-0 nimeni n-a mai fortat ! Nici macar noi ... pentru ca nu puteam mai mult ...

Corrado*
26th March 2005, 14:54
S`a vazut avantajul terenului propriu, si faptul ca nu au primit gol acasa in UEFA nu e o intamplare. Dar asta e, mergem mai departe, shi poate la anu` intram shi noi in grupele UCL. Oricum, sunt stelist pana la moarte!

FORZA STEAUA !!!

Mariusmadmax
27th March 2005, 10:27
S`a vazut avantajul terenului propriu, si faptul ca nu au primit gol acasa in UEFA nu e o intamplare. Dar asta e, mergem mai departe, shi poate la anu` intram shi noi in grupele UCL. Oricum, sunt stelist pana la moarte!

FORZA STEAUA !!!
:ok:
N-avem linie de mijloc ... trebuia insistat pe Plesan !
Bostina Plesan Paraschiv Dica
Aparare - meserie
Atac - letal !

uti2102
27th March 2005, 13:26
E nevoie imperioasa de un jucator cu responsabilitatea lui Dorinel Munteanu, care se vede ca nu prea mai poate. Pleshan are talent, da-l tradeaza caracterul. N-ash vrea sa vina la Steaua, ar fi cu sigurantza o dezamagire cateva luni (sau ani), pana-i vine mintea la cap...

Mariusmadmax
27th March 2005, 13:53
Plesan - daca nu trebuiesc adusi jucatori din strainatate ...