PDA

View Full Version : Manny Pacquiao vs Shane Mosley, 7 mai 2011



Lucian86
8th April 2011, 12:53
http://100pinoy.files.wordpress.com/2011/03/pacquiao-vs-mosley-in-the-philippines.jpg

Data: 7 mai 2011

Locul: MGM Grand, Las Vegas, Nevada, United States

Centura: WBO welterweight title

Televizari: Digisport

Meci ce se propune a fi unul foarte spectaculos datorita stilurilor ofensive a celor doi pugilisti !
In ciuda multor critici, cred totusi ca Mosley, desi batran, este cel mai periculos adversar (cu exceptia lui Mayweather binenteles) pe care Pacquiao il poate intalni in categoria welter datorita experientei, vitezei si puterii de care dispune. Nu dau nicio sansa altor pretendenti precum Berto, Brook, Alvarez si asa mai departe precum nu dau nicio sansa emergentilor welter "juniori" ca Bradley sau Khan.

Pentru Pacquiao foarte putini boxeri i se pot propune la ora actuala care sa aiba atat valoare cat si capacitatea de a vinde bilete si PPV-uri. Unul dintre acestia era Mosley si pe langa el mai sunt:
- Juan Manuel Marquez, mexicanul care in trecut l-a infruntat de doua ori pe filipinez in doua meciuri foarte echilibrate! este si unul dintre meciurile mele favorite la ora actuala
- Sergio Martinez, argentinianul si noul star al boxului mondial, campion la categoria mijlocie, meci in care in caz de victorie l-ar pune pur si simplu pe filipinez cel putin in top 5 P4P din istorie! cred totusi ca este un pas prea mare pentru Pacquiao avand in vedere ca Martinez, pe langa a fi foarte "skilled", are un avantaj fizic foarte mare; si Margarito era tot atat de mare insa stilurile se potriveau mai bine pentru filipinez; Martinez este un pugilist in adevaratul sens al cuvantului
- Floyd Mayweather Jr. binenteles, meci care a devenit deja un mit, ceva de domeniul stiintifico-fantasticului ! :rolleyes:


In fine, Mosley e cel mai periculos cum spuneam mai devreme insa in opinia mea va suferi cea mai dura infrangere din cariera sa (mai rau si decat in primul sau meci cu Forest). Daca nu-l prinde repede pe Pacquiao cu o lovitura perfecta, nu va putea tine ritmul diabolic impus de filipinez; nu are nici stilul, nici vigoarea, nici rezistenta de a reusi acest lucru; fara un footwork si cu o aparare indoielnica risca sa fie pur si simplu demolat in acest meci.

Numero Dieci
8th April 2011, 13:46
Sper sa fie ultimul meci pt. Shane.

In ultimii ani am inceput sa observ o incetinire a vorbirii sale,semn de leziuni pe creier.

Lucian86
8th April 2011, 14:28
Sper sa fie ultimul meci pt. Shane.

In ultimii ani am inceput sa observ o incetinire a vorbirii sale,semn de leziuni pe creier.

Interesanta observatie !! La varsta asta inca e bun !! Va obtine multi bani de pe urma acestei intalniri deci ar cam fi timpul sa se retraga !

lated edit: observ si eu ca Mosley vorbeste mai grelut insa cred ca asa e el; si Pacquiao nu e mare orator...la filipinez nu stiu daca e limba engleza sau pur si simplu nu prea stie sa vorbeasca; cred ca e varianta a doua a.

Numero Dieci
8th April 2011, 17:16
Ba la Shane parerea mea ca se observa o mica diferenta.Compara interviuri recente cu cele din anii 90.

La Pacquiao nu e nimic.Pur si simplu nu prea stie engleza nici dupa atatia ani.Habar nu avea ce-l intreba Jimmy Kimmel cand s-a dus la el la emisiune.

Lucian86
8th April 2011, 19:00
Ba la Shane parerea mea ca se observa o mica diferenta.Compara interviuri recente cu cele din anii 90.

La Pacquiao nu e nimic.Pur si simplu nu prea stie engleza nici dupa atatia ani.Habar nu avea ce-l intreba Jimmy Kimmel cand s-a dus la el la emisiune.

La cate interviuri am vazut cu Pacquiao, raspunsurile sale au devenit sabloane ! le cunosc de inainte ! De multe ori raspunde altceva decat ceea ce este intrebat !! Pare putin "dumb" uneori ! e si parlamentar in tara lui ! ar trebui sa se pregateasca si pentru asa ceva !

In fine, conteaza ca lupta bine !! "Lupta si tace" in comparatie cu altii :rolleyes:
Mda, Mayweather vorbeste mult dar prost si in plus se mai si balbaie ! nu se pricepe nici la "smacktalk"...debiteaza aiureli

Sunt multi boxiori care vorbesc bine totusi: Donaire, Malignaggi, Ward, Hopkins, Gamboa imi place cum raspunde la intrebari (in limba spaniola insa), Martinez, Cotto, J.M. Marquez (si el in spaniola), Brandon Rios, David Diaz care a dat un interviu spectaculos dupa ce a pierdut cu Pacquiao.......mai sunt si altii

melo
8th April 2011, 21:14
La cate interviuri am vazut cu Pacquiao, raspunsurile sale au devenit sabloane ! le cunosc de inainte ! De multe ori raspunde altceva decat ceea ce este intrebat !! Pare putin "dumb" uneori ! e si parlamentar in tara lui ! ar trebui sa se pregateasca si pentru asa ceva !

In fine, conteaza ca lupta bine !! "Lupta si tace" in comparatie cu altii :rolleyes:
Mda, Mayweather vorbeste mult dar prost si in plus se mai si balbaie ! nu se pricepe nici la "smacktalk"...debiteaza aiureli

Sunt multi boxiori care vorbesc bine totusi: Donaire, Malignaggi, Ward, Hopkins, Gamboa imi place cum raspunde la intrebari (in limba spaniola insa), Martinez, Cotto, J.M. Marquez (si el in spaniola), Brandon Rios, David Diaz care a dat un interviu spectaculos dupa ce a pierdut cu Pacquiao.......mai sunt si altii

Mai e si James Toney :))

Mie mi-a placut "meciul" lui Hopkins cu Calzaghe.Si acum mai ma uit pe youtube.

Lucian86
9th April 2011, 19:55
eAmvyN-g-XA&feature=player_embedded
:happy

Hai ca totusi Manny e simpatic

Lucian86
24th April 2011, 18:29
Primele doua episoade din specialul Showtime dedicat acestui meci "Fight Camp 360"
http://sports.sho.com/#/boxing/videos/537
http://sports.sho.com/#/boxing/videos/541

melo
25th April 2011, 13:02
Primele doua episoade din specialul Showtime dedicat acestui meci "Fight Camp 360"
http://sports.sho.com/#/boxing/videos/537
http://sports.sho.com/#/boxing/videos/541

Slabe ambele episoade, nu ai ce sa vezi. :rosu:

Lucian86
25th April 2011, 16:16
Slabe ambele episoade, nu ai ce sa vezi. :rosu:

Dupa atatea speciale cu cei doi cam nu mai ai ce sa vezi !! Repeta mereu cam aceleasi lucruri !

Numero Dieci
28th April 2011, 11:24
Cum sa nu?Buna rau prietena a noua a lui Shane......am vazut-o intr-un videoclip de al lui 50 Cent.Sper sa nu ajuinga si asta sa-i ia banii cum face zdreanta din Coreea.

melo
28th April 2011, 18:19
Cum sa nu?Buna rau prietena a noua a lui Shane......am vazut-o intr-un videoclip de al lui 50 Cent.Sper sa nu ajuinga si asta sa-i ia banii cum face zdreanta din Coreea.

Am vazut-o si eu, da-mi un link cu videoclipul. :))

Numero Dieci
28th April 2011, 18:48
http://www.youtube.com/watch?v=yfYBiVAzo9s&feature=player_embedded

Apropo si melodia e misto.

Oricum nu cred ca are cum sa dureze relatia cu una ca asta.Probabil ca i s-a umflat buza cand a aflat ca boxerii trebuie sa fie abstinenti pe perioda pregatirii.

ducus
28th April 2011, 19:48
Il bate Manny de-l asculta cu urechea, o sa vedeti.

melo
28th April 2011, 22:23
Il bate Manny de-l asculta cu urechea, o sa vedeti.

Bine ca ne luminezi,altfel noi nu stiam.

Lucian86
28th April 2011, 23:17
Bine ca ne luminezi,altfel noi nu stiam.

Stii tu dar sa stii ca nu sunt putini cei care-l dau pe Shane invingator !! Se bazeaza pe acel pumn puternic pe care-l are si pe faptul ca Pacquiao poate fi lovit fara prea mari probleme !

Numero Dieci
29th April 2011, 00:00
Stii tu dar sa stii ca nu sunt putini cei care-l dau pe Shane invingator !! Se bazeaza pe acel pumn puternic pe care-l are si pe faptul ca Pacquiao poate fi lovit fara prea mari probleme !

Ba sunt putini.

Foarte putini.

Lucian86
29th April 2011, 13:13
Meciul va fi transmis de Digisport

Lucian86
1st May 2011, 14:02
Episodul 3 Fight Camp 360
http://sports.sho.com/#/boxing/videos/546

Lucian86
7th May 2011, 11:41
"Weigh-in"

V0b9hevnG00

Mosley exact 147 lb
Pacquiao cum ma asteptam, putin sub limita ,145 lb

El Pistolero
8th May 2011, 10:23
Cine a castigat?

Eddy DoubleD
8th May 2011, 10:53
Manny:)

Lucian86
8th May 2011, 13:04
A castigat Pacquiao intr-un jaf de meci !! Mosley a furat 7 milioane cate i s-au oferit ca sa se "lupte" cu filipinezul ! A refuzat pur si simplu lupta ! N-a trimis o dreapta din propria initiativa ! Doar l-a impins pe Pacquiao cu vreo 2, 3 lovituri.(cu una a reusit si un knockdown:happy) .in rest s-a facut de ras si si-a patat intreaga cariera si reputatie. Trebuie scos din joc cu forta daca nu vrea de bunavoie !

Nici Pacquiao nu mi s-a parut ca a vrut sa se lupte cu Mosley prea tare; doar in ultimele reprize a incercat lupta fugind dupa american, in rest s-a limitat sa castige rundele cu efort minim.

Suspect meci !! W Margarito

melo
8th May 2011, 14:29
Pai dupa ce te bate Sergio Mora tu ai pretentii la un meci cu Pacquiao. :headbang:

Score: Duane Ford 120-107 |Dave Moretti 120-108 |Glenn Trowbridge 119-108 :happy

Lucian86
10th May 2011, 15:23
Pai dupa ce te bate Sergio Mora tu ai pretentii la un meci cu Pacquiao. :headbang:

Am sperat ca va incerca sa castige ! N-am crezut niciodata insa ca va reusi !
Unde a fost dreapta aia atat de puternica cu care zicea ca-l va face ko pe Manny ? L-a boxat pe Manny ceea ce n-a facut in viata lui ! "boxat" e un eufemism !! a fugit tot meciul

melo
10th May 2011, 19:56
Am sperat ca va incerca sa castige ! N-am crezut niciodata insa ca va reusi !
Unde a fost dreapta aia atat de puternica cu care zicea ca-l va face ko pe Manny ? L-a boxat pe Manny ceea ce n-a facut in viata lui ! "boxat" e un eufemism !! a fugit tot meciul

Poate nu ai vazut-o tu dar arbitrul a observat-o. :))

Numero Dieci
12th May 2011, 18:47
Meciul a fost slab intradevar.

Dupa ce a gustat din forta in a 3-a Mosley a fugit sau a stat la distanta sa nu-si ia KO.

Sincer nici nu ma asteptam la cine stie ce spectacol.

Lucian86
12th May 2011, 19:01
Meciul a fost slab intradevar.

Dupa ce a gustat din forta in a 3-a Mosley a fugit sau a stat la distanta sa nu-si ia KO.

Sincer nici nu ma asteptam la cine stie ce spectacol.

Nici pana atunci nu facuse nimic ! Parerea mea e ca n-a intrat in ring ca sa castige !

Ce naiba, te pui sa-l "boxezi" pe Manny, ceea ce n-ai facut in toata cariera ta !

In fine, se aud zvonuri ca e foarte posibil un meci intre Pacquiao si Marquez ! asta da va di un meci adevarat ;) Pana atunci Marquez probabil va lupta in iulie cu David Diaz in Mexic

Raducul
12th May 2011, 20:07
Slabut meci,sub asteptari.

Numero Dieci
13th May 2011, 00:13
Nici pana atunci nu facuse nimic ! Parerea mea e ca n-a intrat in ring ca sa castige !

Ce naiba, te pui sa-l "boxezi" pe Manny, ceea ce n-ai facut in toata cariera ta !

In fine, se aud zvonuri ca e foarte posibil un meci intre Pacquiao si Marquez ! asta da va di un meci adevarat ;) Pana atunci Marquez probabil va lupta in iulie cu David Diaz in Mexic

Pai si ce?Te-ai asteptat la altceva?Era clar ce o sa se intample.Nu cred ca a vrut sa-l boxeze nici un moment doar ca nu a vrut sa fie facut KO.

Inainte de KD nu se intamplase mare lucru dar Shane era in meci.

Nu am dubiu ca a intrat in ring sa castige dar uita-te la ultimile sa le meciuri,Mosley are 39 de ani,trebuia sa se retraga dupa Mayweather,sa fim seriosi asta nu a fost un adversar de top.

Lucian86
13th May 2011, 10:07
Pai si ce?Te-ai asteptat la altceva?

Omu' avea o dreapta puternica deci ma asteptam s-o foloseasca ! N-a trimis nici macar una ! Pe Floyd era sa-l termine in runda a 2 a ! Si acolo din runda a 3 pana la final n-a facut mare lucru dar in primul rand nu a fugit si in al doilea a mai incercat sa trimita cativa pumni acolo !
In fine, nu mai conteaza....acesti boxeri care se multumesc doar sa nu fie facuti KO fara sa incerce intr-un fel sa castige meciul ar trebui penalizati de public ! eu unul nu ma voi mai uita niciodata la vreun meci de-a lui !
A fost ca si cum: "uitati-va fraierilor, fug 12 reprize, scap cu fata curata si ma duc acasa bucuros cu 5 milioane de dollari (cel putin)"
Din partea mea si-a pierdut respectul !

Numero Dieci
13th May 2011, 15:11
Pe Floyd l-a prine pe greseala lui Floyd.Manny nu a gresit,aia e.

Si cu Floyd inafara de repriza a 2-a nu afacut nimic,a fost in pericol sa fie oprit de Naazim prin rep a 7-a.

Nu pot sa-l judec pe Mosley pt. niste performante slabe la finalul carierei la 39 de ani.