PDA

View Full Version : U CRAIOVA - FC ARGES (discutii inainte si dupa meci)



EDMOND_
27th February 2005, 11:26
Mai este o saptamana si incepe campionatul, motiv pentru care am hotarat sa reluam subiectul legat de meciul care urmeaza.
Jocul cu FC Arges este un meci foarte important pentru noua echipa a Universitatii . Va fi un meci foarte greu din urmaoarele motive:

FC Arges are un antrenor care pune mult accentul pe aparare . Vom avea in
fata o echipa disciplinata , care se va bloca in aparare incercand si va
contraataca periculos de cate ori i se va permite.
Avem probleme in linia de aparare , unde lipsesc atat Daouda cat si Moti.
Desi este pe un drum bun , echipa nu are inca definitivate relatiile de joc ...

Insa o victorie cu Argesul va duce la parasirea ultimului loc in clasament si va aduce incredere si optimism pentru cele doua meciuri cu Farul
Un punct in plus este si faptul ca, desi jucam doar la 50 de km de Pitesti este clar ca vom avea suportul publicului.

Asteptam aici parerile suporterilor craioveni despre meci si eventual despre
cine va inscrie golul victoriei. :)
Eu am fost tentat de un 1 - 0 , gol Bundea (ar fi al patrulea meci cu echipa pitesteana in care ar inscrie) dar voi merge pe mana lui Plesan ....

six
27th February 2005, 14:33
cred ca va fi un meci foarte greu pe care nu sunt asa de sigur ca il vom castiga din mai multe motive: echipa este jumatate alta fata de tur iar badea nu a putut sa foloseasca tot lotul in toata perioada de pregatire,argesul este o echipa incomoda in deplasare iar cu venirea lui Cartu vor juca ultradefensiv pt un 0-0cred.Trebuie sa avem putina sansa la finalizare(s-a vazut ca atacantii nostri reusesc cu greu sa o bage in plasa)
Cu toate acestea cred ca cel mai probabil rezultat ar fi o victorie la limita a noastra(2-1 sau 1-0) sau un rezultat de egalitate (0-0 sau 1-1)

JUVETE
28th February 2005, 00:09
Este important sa invepem cu o victorie, care poate valora cit doua, mai ales pentru moral !!

virus alb-albas
28th February 2005, 00:51
fratzilor, eu sunt mai optimist din fire.... o sa-i dam o bataie lu' Cartzu sa ne tina minte ! (a zis ca e stelist de mic... si m-a enervat un pic..)
pronosticul meu: 5-2 :evil:

bogho
28th February 2005, 10:28
si daca se amana meciul?
oricum batem cu 3-1.

pompieru
28th February 2005, 10:34
eu zic ca ar prinde bine o victorie pentru moralul jucatorilor si daca mai e si la un scor mai mare, cu atat mai bine.... ramane de vazut cat de mult s-au trezit dupa ultimul amical. problema cred ca va fi in aparare, unde sper sa nu greaseasca prea mult perechea de fundasi centrali, in rest, cred ca suntem acoperiti destul de bine si vor juca bine.


abia astept sa ma postez in fata televizorului cu o bere in mana si asa astept sa-nceapa meciul.... :D :D :D :D

EDMOND_
28th February 2005, 12:16
@virus alb-albastru... asta da optimism!!! poate ne spui si autorii golurilor :)

@bogho.... daca se amana , cu atat de bine...o saptamana in plus de pregatiri ne-ar prinde bine.

@pompieru.... frumos iti sade, unii o sa trudeasca prin frig si viscol sa puna umarul la prima victorie din retur, iar tu te gandesti la bere... credeam ca ti
s-a acrit dupa cata bere ai baut la ultimul FM... :drak:

Vietnam
28th February 2005, 12:21
Eu daca vad ca joaca Stiinta bine si bate doar cu 1-0 nu masupar. Dar cred ca va fi un 2-1 pentru noi! Baga gol sirbul S si brazilianul M :yeah: !!!

EDMOND_
28th February 2005, 15:17
@Vietnam , te crezi smecher... :) ? Pai amandoi brazilienii sunt cu M.....

Din fericire pentru noi s-a amanat campionatul cu o saptamana, astfel ca mai este timp pentru imbunatatirea relatiilor de joc...
Prima etapa din retur se va disputa la alta data , asa ca domnul Cartu si prietenii nostri argeseni trebuie sa mai astepte.... razboiul se amana... :drak:

virus alb-albas
28th February 2005, 15:58
@virus alb-albastru... asta da optimism!!! poate ne spui si autorii golurilor :)

@bogho.... daca se amana , cu atat de bine...o saptamana in plus de pregatiri ne-ar prinde bine.

@pompieru.... frumos iti sade, unii o sa trudeasca prin frig si viscol sa puna umarul la prima victorie din retur, iar tu te gandesti la bere... credeam ca ti
s-a acrit dupa cata bere ai baut la ultimul FM... :drak:

hehe... pai am banuit eu ca se amana.... pana se va juca restanta, echipa va fi omogena si ..... 5-2 !!! :drak:
autorii golurilor ? Plesan/2 ; Stevanovici ; Lutu ; Schumacher :evil:

EDMOND_
28th February 2005, 16:22
Pana la urma se pare ca totusi prima etapa vom juca tot cu FC Arges, dar pe 12 martie. Nu este insa clar cum ramane cu meciul de cupa....
La Craiova este soare...poate se duce repede zapada si avem noroc de o saptamana de pregatire pe iarba ..ca cica i-a omorat Badita cu pregatirea fizica.

Vietnam
28th February 2005, 17:46
@Vietnam , te crezi smecher... :) ? Pai amandoi brazilienii sunt cu M.....

Pai vezi unul din ei va da gol :D mai devreme sau mai tirziu!

Zapada
28th February 2005, 17:56
parca s-a amanat si cupa

nr.zece
28th February 2005, 20:02
situatia este gravida rau de tot, judecand dupa amicale
echipa inca joaca dupa chef si se trezesc abia dupa ce sunt injurati
cam nasol
plesan ala nu-si joaca atacantii, cred ca nu stie ce-l asteapta daca isi bate joc de echipa

EDMOND_
28th February 2005, 23:22
winnetou, daca te iei dupa ultimile amicale stam destul de bine in clasament...studiaza si prestatiile altor echipe in amicale cu formatii din diviziile B si C...vezi Farul, CFR , Nationalul, Unirea alba Iulia, etc.... nu sunt relevante dupa parerea mea.... in fiecare meci au fost schimbati multi jucatori.....sunt noua jucatori veniti acum......dintre care cel putin cinci vor fi titulari....sarbii si brazilienii abia au venit de vreo doua saptamani..uita-te si tu..de exemplu Edu Magri..atacantul brazilian , abia a strans doua reprize in amicale si posibil sa fie titular....cum ai vrea sa fie echipa omogena, cand pe unii jucatori Badea i-a vazut abia acum doua saptamani?
De asta ma bucur eu pentru inca o saptamana de pregatiri....incepe sa se intrevada unsprezecele titular ...in atac deje se contureaza un cuplu Stevanovici - Edu Magri.... cred ca peste o saptamana vom avea mai multe clarificari..inclusiv in linia de aparare!

litza
1st March 2005, 15:50
Dupa parerea mea meciul cu Fc Arges va fi unul foarte greu si datorita prsiunii care apasa pe jucatori si antrenor,dar si darorita faptului ca s-ar putea sa nu joace cei 5 jucatori:Jane Gavalovski, Borislav Stevanovici, Edu Magri şi Marquinhos, care nu deţin permise de muncă si Schumacher care nu are carte verde.

nr.zece
1st March 2005, 19:13
edmond, daca ne comparam cu alti looseri, asa vom ramane in veci
eu nu ma uit la cfr, farul, apulum, eu ma uit ca noi nu am marcat mai mult de 2 goluri unor deja retrogrdati in divizia C
si cum achizitiile nu vor juca in prima etapa, nici nu ma astept la ceva bun, ca etapa a doua deja jucam in deplasare si vom cauta scuze ca de..........................

EDMOND_
1st March 2005, 19:20
In primul rand faci niste afirmatii gratuite. Astazi toti jucatorii au primit cartile verzi (mai putin Stepanovici care o ptrimeste pe 9 martie) si nu este deloc sigur ca nu vor juca in prima etapa. Eu cred ca vor primi toti permis de munca.

In al doilea rand , esti pe ultimul loc in clasament si , deocamdata, cu astia te compari, cu cei care sunt candidati la retrogradare. Asa ca eu am facut o comparatie corecta.

777
1st March 2005, 19:33
cu sau fara brazilieni, sarbi, macedoneni, bulgari sau alte natzii, trebuie sa cashtigam primul meci! daca nu.......e de nashpa!!! iar despre antrenor, (pavel badea, nu?) mi se pare cam rigid! sa-i puna sa joace fotbal, sa exerseze fazele fixe (am luat multe goluri asa).... sa o lase mai ushor cu alergarile!

ultrA$e_2o
2nd March 2005, 13:50
O sa vedeti ca o sa ai batem
Este prima etapa si conteaza conteaza mult cum incepem da am incredere an echipa

Sorin Blaj
2nd March 2005, 14:25
Trebuie sa incepem foarte bine acest retur, cu o victorie. Asta va da incredere echipei si in campionat si in Cupa Romaniei.

Jardel
3rd March 2005, 23:15
Batem cu 2-0, clar!!! Se aude ca nu o sa mai aiba loc craiovenii de valceni in tribunele stadionului. Asta spune tot despre cat e de iubita Craiova in toata tara si mai ales in Oltenia. (q.e.d.)

bogho
4th March 2005, 11:16
Asta cred ca va fi cel mai greu joc. In meciul cu FC Arges vom vedea valaorea echipei. E foarte greu sa joci impotriva unei echipe antrenate de Sorin Cartu

ultravioletcanada
4th March 2005, 15:54
Batem cu 2-0, clar!!! Se aude ca nu o sa mai aiba loc craiovenii de valceni in tribunele stadionului. Asta spune tot despre cat e de iubita Craiova in toata tara si mai ales in Oltenia. (q.e.d.)
:rolleyes: ce te face sa crezi ca vilcenii vin numai pentru craiova. din cite imi aduc aminte la ultimul meci de la vilcea, din cupa, galeriile au fost cam egale la numar, iar vilcenii, impartiti (logic, doar nu aveti monopol). cit despre meci, daca reusiti un egal sa va considerati fericiti :D

EDMOND_
4th March 2005, 17:21
In mod egal in nici un caz...chiar daca sunteti de doua ori mai aproape decat noi...sunt gata sa fac pariu ca , cel putin trei sferturi din spectatori vor tine cu Universitatea... in ceea ce priveste rezultatul final avem totusi prima sansa...

ultravioletcanada
4th March 2005, 18:24
dragul meu edmond, citeste mai bine ceea ce am scris. am spus ca, ultima data la vilcea, am fost cam egali numeric, iar vilcenii au fost cam impartiti.
nu am afirmat ca acum vom fi egali numeric. nu stiu unde va situati voi, dar noi din punct de vedere al suporterilor sintem in plina reorganizare.
eu am contestat faptul ca nu o sa mai aveti voi loc pe stadion :evil: din cauza vilcenilor care se vor ingesui sa va sustina.
chestia asta ar putea intra la categoria "gluma anului", dar ne-am obisnuit cu stilul vostru mai "glumet" (pe un alt thread, vietnam parca, cerea inchiderea discutie, care oricum nu ar avea sens, stiut fiind ca oricum voi veti cistiga. sint total de acord cu aceasta cerere, ba chiar mai mult, propun ca, (virgula) clasamentul sa inceapa de la locul 2 in jos, stiut fiind ca locul 1 va fi ocupat de voi) :drak:

EDMOND_
4th March 2005, 18:55
pai faptul ca la ultimul amical, in plina luna ianuarie , stadionul de la Valcea a fost arhiplin si spectatorii i-au aplaudat pe craioveni, desi jucau cu echipa valceana, nu iti spune nimic?
E problema ta daca vrei sa crezi altceva, insa sunt convins ca ,valcenii ,vor lua cu asalt stadionul si nu ca sa incurajeze pe FC Arges.
Daca au umplut stadionul pe frig si zapada nu vad de ce nu ar face la fel si acum, cand vremea se incalzeste ...
Iar la Valcea Universitatea are un fan club destul de puternic, care are chiar si sediu.... mai este o saptamana..si vei avea ocazia sa vezi cu cine tin valcenii.... chiar m-ai facut sa zambesc. :)

Hoffa
4th March 2005, 19:06
ultravioletule, are si subiectivismul asta limitele lui, am tot umblat prin valcea, am fost si la acel meci cu argesul unde daca imi amintesc bine in afara de galeria voastra care oricum a fost mult inferioara numeric, restul stadionului va fluiera la fiecare atingere a balonului, iar de suporteri ai pitestiului la valcea n-am auzit, cum ai vazut tu egalitate este o enigma, de fapt ce spui tu n-are nici un sens, nu stiu ce o dai cu reorganizari cand galeria voastra este inferioara numerica galeriei Craiovei si cand meciul se joaca la Pitesti. Ce-i drept spectatorii din stadion , nu din galerie tin mai mult cu argesul cand se joaca la Pitesti, dar cam la asta se reduce suportul argesului .Trebuie sa acepti ca n-ati avut niciodata o galerie serioasa sau un sprijin al suporterilor de pe o anumita zona geografica, nici macar in Judetul Arges nu aveti prea mult suporteri in afara Pitestiului, multi tinand cu Universitatea, steau, dinamo sau alte echipe.Poate in vremea lui Dobrin ati avut suporteri cand echipa pitestiului se batea la titlu si geniul lui Dobrin aduna simpatii pretutindeni. Priveste media de spectatori sau felul in care inchideati casele de bilete la stadion ca sa nu fie mai multi suporteri ai Craiovei in trivale. In general, discuta despre echipa, Sorin Cartu si evita sa cazi in ridicol varbind de galerii.de fapt te vei convinge la meciul direct cum sta treaba cu suporterii celor doua echipe, valcenii sint olteni nu argeseni asa ca in marea lor majoritate tin din principiu cu Universitatea , am enorm de multe cunostiinte in zona deci stiu cam care este distributia simpatiilor.argesul n-a avut nici pe vreme lui dobrin prea multi suporteri acolo desi valcea e vecin cu argesul. voi ati tot fost satelitul lui dinamo cum sinteti si acum pentru a putea avea o imagine atragatoare. Nu stiu de ce spui cu atata convingere despre rezultat, eu pot spune doar ca sper ca echipa Craiovei sa castige, un 3-1 pentru noi n-are strica.Cat va fi netoiu bagat la voi, nu exista o echipa fc arges, exista doar un dinamo 2 inconjurata de cativa tipi care refuza sa vada ca nu mai exista echipa lor si accepta in tacere sau aproba aceasta afiliere, rusine acelor suporteri, pacat de acea echipa.
Sper sa invinga Universitatea craiova, ar fi o victorie a fotbalului , nu a blaturilor si satelitilor. /hello

ultravioletcanada
4th March 2005, 19:31
- pai daca aveti fan club asa puternic la vilcea, atunci ramineti acasa, cai nu o sa mai aveti loc pe stadion
- la acel meci: galeria noastra: tribuna 2, a voastra tribuna 1 si peluza (inexistenta) de la tabela de marcaj. peluza din dreapta tribunei a doua, amestecati (de unde rezulta ca erati mai multi, nu stiu, dar daca vrei tu, OK)
- am si eu prieteni in vilcea care simpatizeaza cu argesul. daca tu nu ii cunosti, nu inseamna ca nu exista.
- netoiou a fost la voi pe fatza, nu mascat ca la noi, asa ca...
- nu imi aduc aminte sa fi spus vreodata ca am avea mai multi suporteri ca voi
- de ridicol v-ati umplut voi (citeste declaratiile voastre inaintea inceperii campionatului, si priveste pe ce loc sinteti. stiu, nici noi nu sintem mai sus, dar nu visam sa fim campioni).

EDMOND_
4th March 2005, 19:49
ultraviolet..stai calm..ca am fost de doua ori in ultimul an la Pitesti si galeria noastra a fost mult mai puternica decat a voastra...
In ceea ce priveste rezultatul ..deocamdata v-am scos din cupa...

Hoffa
4th March 2005, 19:52
- surprinzator pentru tine dar exista multi craioveni care nu accepta sa nu vada meciul pe viu.
-acum e clar..n-ai fost la acel meci, inventezi sau denaturezi intamplarile aveti grija sa reusiti sa fiti mai multi macar pe teren propriu
-daca exista unul sau doi pierduti in marea masa asta nu schimba datele problemei, de altfel cand vine vorba de suporteri, galerii, mi se pare ridicol sa pomenim macar numele fc arges. Cred ca si tu esti de acord cu mine in sinea ta dar iti place sa discuti in contradictoriu in lipsa altei preocupari.Am incheiat discutia despre suporteri ca nu isi are rostul.
-netoiu a fost contestat la noi, suporterii n-au acceptat nici un moment asta, pitestenii accepta asta ca pe ceva normal, iar daca v-ati pierdut identitatea dispare si echipa, maine netoiu o poate boteza dinamo 2 fara ca cineva de acolo sa miste un deget sau aproape nimeni.
-asta sugerai cand vorbeai de egalitati si alte fraza pompoase si rupte de realitate.
-ridicole nu sint declaratiile, a dori performanta nu e ridicol, lotul nu era nici el unul slab
ridicol este acest scandal fara sfarsit alimentat de patronul echipei dar de patronul echipei si contestarea lui ne ocupam noi mai bine decat o faci tu, nu ramane nepenalizat. Cand patronii vostri vor fi contestati pentru gesturile lor, atunci aveti si dreptul moral de a comenta.Pana atunci nu aveti dreptul sa comentati reactiile altora.

EDMOND_
4th March 2005, 20:08
gata , pace! Sa castige cine este mai bun si mai in forma la meciul respectiv.

@ultraviolet... ai dreptate..netoiu a fost si la noi si am scapat destul de greu de el. Sper sa scapati si voi , mai repede si mai usor..insa cat are jucatori in echipa poate si va controla sigur anumite rezultate.

@hoffa..nu suntem aici sa ne jignim...suntem sa ne simtim bine. Cred ca nu realizezi inca asta... iar daca ultraviolet a facut anumite afirmatii nu inseamna ca " a mintit" ..asa a vazut el lucrurile . Este suporter al Pitestiului si simte altfel decat noi.

ultravioletcanada
4th March 2005, 20:18
ok edmond, pace daca zici tu, dar nu inainte de a-i explica lui hoffa ca am fost la acel meci, daca nu am avut ocazia sa ne intilnim acolo, e problema lui. de curiozitate, cind un suporter de-al nostru a sarit gardul de la tribuna a doua, a alergat spre tribuna I din partea stinga a peluzei oficiale, unde era o parte a galeriei oltene, si v-a facut cadou niste praz, iti mai aduci aminte? sau nu ti-au povestit prietenii vilceni care au fost la meci?
cit despre netoiu, lasa ca ne descurcam noi cu el, vedeti voi ce faceti cu dinel, ca iar va ia la omor jumate de galerie.
scuze ca discutia de aici a degenerat, eu nu mai postez pe forumul vostru. la noi pe forum au putut posta linistiti toti, la voi vad ca nu se poate. :mda:

dlgicu
4th March 2005, 22:24
cred ca FC Arges are sanse reale de a incepe returul cu 3 puncte, si mi-ar parea rau daca Sorin Cartu nu ar aborda meciul in acest sens.

sunt de acord ca suporterii olteni sunt si au fost intotdeauna mai numerosi decat cei pitesteni, lucru absolut explicabil daca tinem cont numai de faptul ca Univ. Craiova e echipa emblema a unei intregi regiuni, nu doar a unui judet precum FC Arges. sunt de acord si ca deocamdata nu se poate vorbi despre un duel al galeriilor, suporterii argeseni dezamagiti de perioada 2002-2005 abia din acest campionat au inceput sa se reorganizeze in jurul celor mai fideli dintre ei.

am fost si eu la Ramnicu Valcea la acea semifinala de cupa si am asistat la faza cu prazul, dar fiind un gest singular al unui singur suporter pitestean, soldat fara incidente, e foarte posibil sa nu fi fost observat de prea multi olteni. mult mai evidente au fost, spre exemplu, tururile de stadion cu steagurile favoritilor ale celor din ambele tabere (daca imi aduc bine aminte)

nu dau pronosticuri ca vad ca oricum Edmond_ nu a mai pus berea la bataie dupa precedentul "accident" cu Tudose castigator ;).

pentru echipa noastra returul incepe cu 5 meciuri impotriva unor echipe (craiova, otelul, farul, sportul, iasi) mai mult sau mai putin implicate in lupta pentru evitarea retrogradarii, asa ca fiecare meci va fi de 6 puncte, si sper ca si ei sa fie constienti de asta.



putin offtopic: nu stiu cum se face ca mai toate discutiile in contradictoriu dintre olteni si nu conteaza cine se termina cu scandaluri intre olteni :D; nu ca m-ar deranja, dar de cand am vazut ce se intampla intre suporterii Craiovei pe acest forum am inceput sa privesc mult mai intelegator scandalurile de la club, copie la scara a scandalurilor de pe aici

later edit: ups, vad ca deja a disparut postul cu samanta de scandal al lui Hoffa, ti l-am salvat eu Hoffa, daca ai nevoie de el :drak:

EDMOND_
4th March 2005, 22:34
Pai da.. si Craiova are sanse mari sa se intoarca cu trei puncte si astfel sa paraseasca zona aia in care de altfel sunteti si voi..cred ca aveti doar un punct in fata noastra. Cartu este un antrenor foarte bun, dar din pacate unul foarte defensiv , care omoara spectacolul.
Va fi un meci destul de greu, mai ales ca jucam si impotriva jucatorilor lui Netoiu.... dar vom castiga.

Tot offtopic... @dlgicu...nu a fost nici un scandal, doar o discutie cu un utilizator care nu este de acord cu felul in care moderez si care a crezut ca l-am nedreptatit si l-am favorizat pe colegul tau.

Sorin
5th March 2005, 15:34
Despre meciul cu Argesul, astept o victorie
despre teoria argeseanului, aici vorbim de meciuri reale nu de jocuri pe calculator

Tristan
5th March 2005, 16:13
Ideea e ca mare diferenta intre jocurile din tur ale celor 2 echipe nu e, asa ca nu vad de unde optimismul vostru exagerat din discutia cu ultravioletcanada de pe forum. Legat de galerii asa cum a zis si el de acum o sa schimbe multe la noi. Lumea era scarbita de Moldovan si de netoiu (de el chiar mai este). Cu toate ca ultima echipa din provincie in Cupele Europene a fost Otelul, cu jucatorii lui netoiu. Nici eu nu pot sa zic ca sunt incantat de atmosfera de la club (mai ales implicarea comanadantului ) in anumite aspecte dar asta e. Dar de aici si pana la a fi de acord cu voi e cale lunga. Dar probabil ca in spatele optimismului vostru se ascunde siguranta ca nu veti pica, siguranta garantata de Mitica de la liga asa cum a fost si in 2000 cand daca nu se baga netoiu erati in situatia lui U Cluj sau Inter Sibiu

EDMOND_
5th March 2005, 16:23
Tristan , este o postare absolut rautacioasa. Daca vrei sa discutam despre meciul in cauza o putem face , daca nu, ce rost arae discutia? Ce vrei, sa ma apuc si eu sau altul sa scriu despre meciurile voastre dubioase, sau despre seviciile aduse altor echipe? Nu ajungem nicaieri, crede-ma. Este parerea noastra ca vom castiga meciul, cum si voi credeti ca puteti lua trei puncte.

Sorin
5th March 2005, 16:34
nu netoiu ne-a salvat de la retrogradare in 2000 astea sint vorbe de claca pe care doar netoiu sau poate nici el nu le-ar putea spune, probabil este cel mai murdar atac la adresa Craiovei pe care l-am auzit , chiar daca nu este intr-un limbaj urat , contine in el o acuzatie nebuneasca,cea mai nebuna cu putinta. In fine, sa trece peste asta, cred ca tu ca si alti pitesteani nu-l superi pe netoiu tocmai in speranta ca va salva pitestiul chiar si cu pretul aservirii totale fata de dinamo, de fapt nu uiti sa strecori si un mic argument in favoarea netoiului, ca otelul avea sclavi de-ai netoiului.
daca sinteti atat de fericiti cu netoiu si tot incercati sa ne soptiti meritele lui poate va faceti in graba o grupare netoiu si veniti la Valcea cu banere si tot tacamul ca tot va reoganizati,adica va mutati.Ca sa reorganizezi ceva trebuie sa existe acel ceva :degete:
fularul alb-rosu din buzunarul stang in cel drept :drak:

Tristan
5th March 2005, 16:50
Sorin sa stii ca la Pitesti indiferent de rezultatele echipei nici unul dintre jucatorii adusi de el la FC Arges nu a fost aplaudat niciodata si nu i s-a scandat numele niciodata, ba dimpotriva asa ca ideea ta e pripita. Cat despre faptul ca nu v-a salvat de l;a retrogradare, daca nu aveati amicalul cu "rocarul" din retur, "decisivul" meci cu FC Brasov din mai 2000 cand ati batut cu 1-0 (Bodea autogol) putea conta doar pentru palmares

Sorin
5th March 2005, 17:13
acel egal cu Rocarul a ajutat Rocarul si a ingropat Craiova, rocarul a obtinut punctul vital pentru salvare cu doua etape inainte de final, pentru ca in ultimel meciuri avea date deja punctele potrivit algoritmului lui netoiu, Craiova mai avea si meciul cu Rapidul din ultima etapa pentru a scoate un egal. la acel egal s-a salvat rocarul, nu Craiova, cred ca mai usor le-ar fi fost sa invinga rocarul atunci decat un meci decisiv cu brasovul. De fapt, tot acel tintar al blaturilor au dus ca brusc cu 3-4 etape inainte de final sa ne trezim in pericol,atunci mafia a incercat sa retrogradeze Craiova si sa ia netoiu jucatorii, daca au vazut ca e cam greu, atunci au recurs la varianta venirii lui netoiu in misiune, ilinca s-a trezit cu politia pe cap si au fost multe atunci. Atunci publicul a salvat echipa la meciul cu Brasovul nu vreau sa spun mai multe. Numai ca la pitesti nu veti fi capabili de asa ceva si daca netoiu decide maine sa retrogradati si sa va ia toti jucatorii, ajugeti in 2 ani in C fara prea multe valuri.Exemplele Clujului,Timisoarei,Iasului rase de pe harta fotbalului, orase cu o oarecare prezenta in A nu sint intamplatoare. Pe urma nu uita ca si Onestiul o alta echipa de casa a lui dinamo a fost retrogradata fara remuscari. De Rocar,fostul Autobuzul ce sa mai zicem, a bagat-o netoiu in A apoi a desfintat-o.netoiu parjoleste pamantul pentru dinamo pe unde trece asa ca atentie. Acum Cartu a transformat meciul cu noi intr-unul personal, n-a lipsit de la nici un amical al Craiovei si asta mi se pare jalnic. De asta imi doresc si mai mult ca deobicei victoria Craiovei in meciul cu voi, sint mai multe mize in joc ca deobicei si rolul argesului este in caz , rolul cel mai negativ posibil.Victorie Craiova!

EDMOND_
5th March 2005, 17:16
Tristan....meciurile din perioada lui Netoiu noi nici nu le punem la socoteala.
Este ca si cum am sterge din memorie toata aceasta perioada. Nu stie nimeni ce meciuri au fost corecte si ce nu in perioada respectiva. Iar meciurile la care faci tu referire ...sunt doar presupuneri. Nu stie nimeni care este adevarul. Pana una alta sa discutam de ce este in prezent. Pentru ca daca discutam despre ce a fost in trecut, este clar ca voi sunteti cei obisnuiti cu aerul diviziei B. Voi ati mai trecut pe acolo, noi nu. ...

Tristan
5th March 2005, 17:40
Sorin sunt de acord cu ce ai postat ca cu mafia a vrut sa va retrogradeze atunci, dar poate in tur. Ca in retur toti au tras atunci sa nu picati. Cred ca iti amintesti foarte bine piesele de teatru cu noi (cand la pauza era 0-1 la Craiova gol Somcherechi bara gol si s-a terminat 3-1 pentru voi) cu Petrolul cand fugeau Onut si Falemi de langa Niculescu de ziceai ca au alergie la el (5-1 pentru voi) si multe asemenea. Cand ati jucat pe bune ati avut probleme si cu Extensivul. Dar eu cred ca am deviat foarte mult de la subiect. Tot ce am vrut sa reliefez a fost ca nici noi nu il agreem pe netoiu si ca optimismul vostru este exagerat se poate intampla sa batem si noi si voi sau sa fie egal. Nu se stie a priori rezultatul. Dar oricum este forumul vostru asa ca puteti crede ce vreti. Prin acest ultim post al meu aici am dorit sa va spun ca mai sunt alte 2 rezultate posibile in afara de cel pe care voi deja il stiti

Tristan
5th March 2005, 17:58
Daca nu as fi si eu oltean (domiciliul in jud Olt) ati zice ca voi oltenii aveti o memorie selectiva. E adevarat ca atunci si dinamo si rapid au dat meciurile lui Brasov sa scape si onestiul a batut pe farul si farul a picat, dar nici voi nu ati fost usa de biserica. Cel putin faza era altfel cu netoiu. El dorea sa vanda rocarul si sa vina la voi Fapt care s-a si intamplat. Ati avut atunci parte de niste rezultate ce s-au stabilit in afara terenului si care v-au avantajat clar. Cu noi si cu Petrolul sun doar niste exemple. Nu cred ca am incurcat nimic. Nici anii si nici macar cei ce au blatuit. Daca vrei iti pot trimite un PM cu formatiile de baza de atunci si ale noastre si ale voastre (si nu e din ziare) ca sa vezi si tu cine avea formatie mai slaba

Sorin
5th March 2005, 17:58
Tristan, tu de unde si cum stii ca figeau aia de la Petrolul, ai vazut meciul la tv? nu s-a transmis, cine esti si cu ce ocazie imprastii minciunile astea.Ca simplu suporter al Pitestiului nu aveai nici un motiv sa vii la craiova sa vezi un meci cu petrolul, n-ai incurcat cumva anul?

Ba da, ai incurcat blaturi din vremea netoiului cu meciul cu rocarul, rocarul
s-a salvat atunci , nu Craiova, netoiu a vrut tot timpul sa fie la dinamo ca acolo se fac manariile sub obladuirea securitati si e mai sigur.
Si cl.niculescu cica e oltean si e din olt doar ca e minoritar nu oltean :rolleyes:

Edmond, taci din gura, meciul de care vorbim noi este din perioada ilica , ne faci ras ,abtine-te

Tristan
5th March 2005, 18:16
Meciul cu Petrolul nu a fost transmis intr-adevar dar frate-meu juca la juniori la voi si intra pe moca la meciurile voastre. Si a vazut. Si plus de asta am vazut rezumatul la procesul etapei. Netoiu la derby ul cu brasovul era in tribuna la voi...la meciul cu rocar ilinca era la voi si netoiu la rocar iar meciul s-a terminat asa cum trebuia sa se termine... nu stiu ce debitezi tu acolo dar decat sa ma acuzi pe mine ca imprastii minciuni te-ai documenta sau ai incerca sa analizezi rezultatele acelui an facand abstractie de faptul ca tii cu "echipa cea mai curata si cea mai persecutata din Divizia A"

Sorin
5th March 2005, 18:29
1999-2000
-Prunea,
-Stoican,Vochin(Sandoi),Papura,Batranu,Frasineanu
-M.Sava, S.Cristescu(Soava), Domocos
- Barcauan,Cl.Niculescu(Neagoe)
acesta era lotul Craiovei atunci, nu exoista comparatie cu lotul vostru, Craiova a avut un lot mai valoros chiar si 79 cand a luat Argesul titlul,
Argesul a avut o echipa mai legata, un joc de echipa mai bun, la Craiova erau mai multi jucatori valorosi dar jucau fiecare pentru el , nu invatasera sa joace in echipa.

Intradevar La meciul cu Brasovul, netoiu a venit sa-i forteze mana lui Ilinca , am spus asta , doar nu vrei sa spui ca meciul cu Brasovul a fost blat. Arunci niste informatii disparate, amestecand minciuni evidente cu franturi de adevar ca sa sustii o ineptie.
Si cum il cheama pe fratele tau? Chiar si daca ai fi intrat gratis, nu cred ca problema banilor de bilet era problema ci deplasarea la un meci care nu te interesa. Transpira minciunile din fiecare rand alt tau, chiar nu intelegi ca e prea straviezie intentia ta?

EDMOND_
5th March 2005, 18:30
Va rog sa reveniti la meciul care se va disputa la Valcea. Alte aspecte, legate de blaturi, situatia fotbalului romanesc ..etc...discutati-le la sectiunea Fotbal intern. Sunt acolo o gramada de subiecte deschise in acest sens , si nici nu este frumos sa ii privati pe ceilalti de o disputa interesanta.

Legat de meci, cred ca vom invinge la diferenta de un gol, cel mai probabil cu 1-0. Sper ca, la sfarsitul campionatului amandoua echipele sa se regaseasca in divizia A , pentru ca au o istorie frumoasa si au dat fotbalului romanesc jucatori de mare valoare.

EDMOND_
5th March 2005, 19:32
Am mutat o parte din mesaje pe threadul "In afara subiectului" . Va rog sa continuati acolo, fara jigniri si atacuri la persoana.

Zebrone
5th March 2005, 19:39
Mai Edmond eu sper sa se regaseasca numai Stiinta in A, ca urasc si pe dinamu si satelitii lor

Sorin
7th March 2005, 18:36
Tristan, acel meci cu Rocarul s-a terminat bine doar pentru Rocar , pentru Craiova n-a fost bine deloc. Acum acelasi netoiu a pus mana pe Arges si are tot atata impotrivire din partea suporterilor argeseni cata avea si din partea suporterilor Rocarului. de asta ati devenit cea mai urata echipa din divizia A dupa Dinamo

EDMOND_
7th March 2005, 22:07
Se pare ca meciul se va disputa la ora 13.30 . Nu va mai fi intrarea libera, pretul biletelor fiind de 30 000 lei. Conducerea Universitatii a hotarat ca un numar de 10 000 de biltete sa fie vandute atat la Valcea cat si la Craiova .

Astazi Stepanovici a facut un antrenament ceva mai usor, fara sa intre la miuta, dar este apt de joc. Purtatorul de cuvant al Universitatii a confirmat asta seara ca tot lotul este valid, singurul absent va fi Daouda care este suspendat.


PS Cred totusi ca Nicu Dolea a gresit..eu stiam ca meciul se va disputa la ora 15.30

EDMOND_
8th March 2005, 13:20
Da, meciul se va desfasura la ora 13.30 din cauza postului de televiziune care va trasmite partida.... TVR2. Astazi jucatorii au programate doua antrenamente , ultimul la ora 15.00.
La Valcea ,lotul Universitatii ca fi cazat la "Maria" , un hotel particular de patru stele. De maine suporterii Universitatii vor putea cumpara bilete in Craiova, de la sediul clubului...
Anuntat ieri ca 30 000 , se pare ca,dupa cum anunta astazi unele ziare, pretul unui bilet va fi 20 000 lei.... Dinel Staicu a hotarat sa cedeze toate incasarile valcenilor, conditia fiind ca acestia sa preia problemele de organizare ( jandarmerie,salvare,pompieri.. etc.).

Asta pentru ca au mai fost probleme, in urma cu cativa ani,se pare tot la un meci Craiova -Arges...cand oamenii au stat cocotati inclusiv in copacii de la marginea arenei.

777
8th March 2005, 15:54
"Suporterii invadeaza Vīlcea
Īntre Pitesti si Vīlcea fiind doar 60 km, suporterii lui FC Arges planuiesc sa invadeze sīmbata stadionul din Zavoi, la meciul cu Universitatea. Liderii galeriei au facut rost de doua autobuze si spera sa gaseasca pīna la sfīrsitul saptamīnii cel putin 10. Vrem sa fim vreo 1.000 de pitesteni, cum mergeam odata la meciuri. Avem deja cereri pentru aceasta deplasare, trebuie sa gasim masinile si sa fim la fel de multi ca prazarii, si sa se sperie de noi! a spus presedintele Asociatiei Suporterilor, Florin Dobre. (preluare din prosport)"

Pitestenii nu sunt 1000 cand joaca in "groapa" aia zisa Trivale! In afara de tabela, shi sorin cartzu nu gaseshti nimic interesant la ei!
io sper intr-un 3(4,5...)-0, sa le piara pofta de fotbal! :D

remus
8th March 2005, 17:40
Aveti incredere in voi. Trebuie sa va reveniti , sa ramaneti in A , pentru ca O ECHIPA CA UNIVERSITATEA NU MERITA NIMIC RAU. O echipa nevinovata , onesta , care se zbate cu propriile arme ruginite , cu propriile aspiratii nemarginite.

Nu va pierdeti speranta si credinta in echipa NICIODATA. la mai bine.

si , daca puteti , sa luati cupa cainilor :ok:

Corrado*
8th March 2005, 17:53
parerea mea... no offense... e ca pierdeti cu argesu', pt ca si-au luat un portar f bun, om de nationala acum vreun an! si au o echipa mai omogena!

EDMOND_
8th March 2005, 18:09
Corrado, nu cred eu ca Vintila ( care de altfel este un om foarte simpatic si pe care ma bucur ca l-am cunoscut ) a fost portarul nationalei "acum vreun an" ...si nici ca Gusso este un portar mai slab, dimpotriva ( altfel nu l-ar fi dorit Steaua)...Cred ca asta iti doresti tu, sa pierdem. Vei fi insa dezamagit.

@remus...multumim pentru cuvintele frumoase. Nici unul dintre noi nu crede in altceva decat in redresarea cat mai rapida a echipei.

Legat de meci, se pare ca antrenorul Sorin Cartu nu va fi pe banca tehnica a Argesului la acest meci.

litza
8th March 2005, 18:36
Corrado,asta e parerea ta,dar o sa fi dezamagit.I-ti garantez!Crezi ca nu-i putem bate doar pt faptul ca au un portar "bun"?O sa primeasca 2 goluri de la al nostru brazilian :ok: Asa de incalzire :D

vladi
9th March 2005, 13:38
Trivale e o groapa ?:-))) Hai ca oltenii sint haiosi....:-)))

litza
9th March 2005, 14:26
Trivale e o groapa ?:-))) Hai ca oltenii sint haiosi....:-)))
Pai ce.O fi si Trivale vre-un templu al fotbalului romanesc? :D

Vi3rme_X
9th March 2005, 14:38
Cred ca acest derby este de un X , ar multumi pe toata lumea(cu toate k imi doresc foarte mult o victorie). Atat Fc Arges shi U Craiova va urca foarte mult in clasament in acest retur ...shi anul viitor pariez ca or sa fie iarasi(ca in vremile bune... ) in primplanul campionatului nostru

EDMOND_
9th March 2005, 14:39
Vladi... daca ai observat groapa era scris intre ghilimele...
@litza ..sa nu fim rai..este totusi una din echipele din provincie care au reusit sa castige campionatul ..in plus acolo a jucat unul din cei mai mari jucatori ai fotbalului romanesc..Dobrin..pe care nu pot sa nu il respect , mai ales ca nu a acceptat niciodata sa joace la o echipa bucuresteana...

Asta nu inseamna ca nu o sa-i batem, dimpotriva , personal sunt convins ca vom castiga cele trei puncte.

Sorin Blaj
9th March 2005, 15:03
Edmond.

Ai cumva informatii cu privire la formula de start a Universitatii in meciul cu FC Arges? Pana sambata a mai ramas putin timp.

litza
9th March 2005, 15:06
Edmond,eu nu am nimic cu echipa lor,vorbeam de stadion

EDMOND_
9th March 2005, 15:08
O sa am in seara asta anumite informatii ,. dar am sa ti le pun pe mesaj privat...nu vreau sa vada argesenii formatia de start si sa i-o comunice lui Sorin Cartu.... :drak:

Corrado*
9th March 2005, 18:15
Corrado, nu cred eu ca Vintila ( care de altfel este un om foarte simpatic si pe care ma bucur ca l-am cunoscut ) a fost portarul nationalei "acum vreun an" ...si nici ca Gusso este un portar mai slab, dimpotriva ( altfel nu l-ar fi dorit Steaua)...Cred ca asta iti doresti tu, sa pierdem. Vei fi insa dezamagit.

Ce nu a fost sau ce?

Ii da clasa lu' Guso! Cu ce ocazie l-ai cunoscut?

litza
9th March 2005, 18:34
Ii da clasa lu' Guso?La ce?
Sa fim seriosi!

EDMOND_
9th March 2005, 18:40
Eu spuneam ca nu imi amintesc ca Bogdan Arges Vintila sa fi aparat poarta nationalei in urma cu un an... poate insa ma insel eu..da-mi un link eventual, sau spune-mi in ce meci s-a intamplat asta... In rest parerile sunt probabil impartite. Eu, ca oltean, merg pe mana lui Gusso. Am vazut ca la fel merg si oficialii de la Steaua care in urma cu un an l-au dorit pe bosniac...

PS. Daca vrei sa afli cu ce ocazie l-am cunoscut pe Vintila mai cauta si tu prin sertarele forumului asta si ai sa vezi ca portarul Argesului este inregistrat pe acest forum unde si scrie destul de des.... ca si Ionut Lutu de altfel.
Insa tu esti ocupat cu insule pustii, alb si negru...etc... asa ca nu ma astept sa descoperi prea curand asta.. :no:

vladi
10th March 2005, 12:13
Pai ce.O fi si Trivale vre-un templu al fotbalului romanesc? :D



nu nu, lasa ca este stadionul din Craiova San Siro din Romania :-D :degete: :degete: :degete: :degete:


Vladi... daca ai observat groapa era scris intre ghilimele...


am vazut, dar intentia era clar malitioasa....asa sint tinerii astia, mai avintati :-))

nu ma deranjeaza, dar imi place sa ii intarit pe tinerii olteni :-)

vladi
10th March 2005, 12:14
[QUOTE=EDMOND_]Vladi... daca ai observat groapa era scris intre ghilimele...
QUOTE]

am vazut, dar intentia era clar malitioasa....asa sint tinerii astia, mai avintati :-))

nu ma deranjeaza, dar imi place sa ii intarit pe tinerii prazari :-)

Pacala
10th March 2005, 16:57
vlad, pe langa stadionul vostru, "Ion Oblemenco" chiar este un templu al fotbalului romanesc......aici au jucat echipe mari..... aici au jucat fotbalisti de legenda......stii ce e aia sa te bati la titlu in 67 la 2 ani de la promovare cu Oblemenco? stii ce e aia sa fii prima ecipa in sferturile de finala a Cupei Campionilor si prima echipa romaneasca calificata in semifinalale unei cupe europene, sa fii eliminati dar sa nu fi invins........ sint atatea legende cat nu incap oameni in pitesti.......

din pacate, aceast meci are alura unui meci, cat de dureos e sa te uiti cum un astfel de club a fost practic redus la zero de un dinamovist trimis in misiune...practic dupa furtul unui intreg lot de 22 jucatori ..clubul se chinuie sa gaseasca fotbalisti olteni.....ma uit la acest lot ravasit condus de staicu si badea, doi netoti....cum trebuie sa infunte un alt inger decazut.....cartu ajuns si el slugoi la netoiu........ ce jalnic!

nu faptul ca 2-3 pitesteni....intra sa provoace pe aici ma deranjeaza...ma deranjeaza sa vad ca ne luptam tot cu netoiu...........probabil ca voi cotiza odata sa-l vad pe netoiu acolo unde chiar merita :no:

EDMOND_
11th March 2005, 09:28
Cei 19 jucatori pastrati in cantonament pentru jocul din prima etapa sint: Guso, Banica, L. Dobre, Buhus, Moti, Rachita, Bordeanu, Murgan, Papura, Plesan, Bundea, Schumacher, Lutu, Vigariu, Marquinhos, Edu Magri, Dragan, Stevanovic si Gavalovski. Nu au fost retinuti in lot Daouda (suspendat), M. Iordache si I. Iordache.

Traditia este de partea Universitatii. Cele doua echipe au mai jucat de doua ori la Valcea, insa in Cupa Romaniei(in1981 si in 1998) De fiecare data oltenii au obtinut victoria.

Banuind ca FC Arges va folosi o aparare cu multi fundasi (sapte, opt... :D ) ,
Pavel Badea a cerut ca terenul de la Valcea sa fie latit , lucru care s-a si intamplat.

Zebrone
11th March 2005, 12:12
Argesul o sa joace deja faimosul sistem 1-9-1 :D

Vi3rme_X
11th March 2005, 13:37
vlad, pe langa stadionul vostru, "Ion Oblemenco" chiar este un templu al fotbalului romanesc......aici au jucat echipe mari..... aici au jucat fotbalisti de legenda......stii ce e aia sa te bati la titlu in 67 la 2 ani de la promovare cu Oblemenco? stii ce e aia sa fii prima ecipa in sferturile de finala a Cupei Campionilor si prima echipa romaneasca calificata in semifinalale unei cupe europene, sa fii eliminati dar sa nu fi invins........ sint atatea legende cat nu incap oameni in pitesti.......

din pacate, aceast meci are alura unui meci, cat de dureos e sa te uiti cum un astfel de club a fost practic redus la zero de un dinamovist trimis in misiune...practic dupa furtul unui intreg lot de 22 jucatori ..clubul se chinuie sa gaseasca fotbalisti olteni.....ma uit la acest lot ravasit condus de staicu si badea, doi netoti....cum trebuie sa infunte un alt inger decazut.....cartu ajuns si el slugoi la netoiu........ ce jalnic!

nu faptul ca 2-3 pitesteni....intra sa provoace pe aici ma deranjeaza...ma deranjeaza sa vad ca ne luptam tot cu netoiu...........probabil ca voi cotiza odata sa-l vad pe netoiu acolo unde chiar merita :no:


bai tata ...tu inseamna ca nu cunoshti istoria Argesului... tu crezi ca FC Arges nu a cunoscut succesul? ce noi nu am luat campionatul Romaniei de 2 ori? noi nu am jucat in Cupa Campionilor? noi nu am jucat cu echipe celebre pe stadionul din Trivale? Shi in plus noi am avut unul dintre cei mai buni fotbalishti din toata lumea(Nicolae Dobrin) care la timpu` ala era comparat doar cu Pele... shi asa ca iti spun sigur: FC Arges nu-i un nimic... e o echipa care are un palmares impresionant... sper ca vremurile alea sa se repete... Forza Viola

corinutza_88
11th March 2005, 15:22
a-ti avut doar unul insa noi am avut atatia fotbalisti perfecti ca uneori era asa de facut echipa si lotul romaniei la vremea aia era compus numai din olteni.nu ma apuc sa tii enumar ca sunt prea multi

vladi
11th March 2005, 15:26
corinutza_88 .....din pacate pentru voi traiti numai din amintiri, o sa incepeti in curind cu din alea..."nu mai e cum era inainte"..:-)..nu este vina voastra, a suporterilor.....dar nu v-ati plictisit sa tot aduceti aminte de ce a fost acum 20 de ani ?

nu stiu cum e cu jucatorii aia "perfecti" pe care i-a avut Craiova, dar macar o gramada de fosti jucatori ai Argesului sint acum la nationala...

EDMOND_
11th March 2005, 15:34
Vladi, inseamna ca nu stii multe....trebuie sa mai pui mana sa citesti...
Legat de amintiri, vred ca asta vi se potriveste mult mai mult voua ..
Pentru ca, de bine , de rau, noi am castigat dupa Revolutie o cupa si un campionat... Nu cred ca voi ati castigat ceva, asa ca nu mai fi caustic ..nu te prinde si suna destul de aiurea... dupa 1989 incoace voi nici amintiri nu aveti... :drak: Vezi daca vorbesti ce nu trebuie.... :no:

vladi
11th March 2005, 15:47
Edmond nu ma apuc acum sa enumar jucatorii care au trecut pe la FC Arges si acum sint la nationala. Ii cunosti foarte bine si tu. Eu la asta ma refeream.


Edmond, iti dau dreptate, dar sincer nu am auzit pe nimeni de la FC Arges sa anunte ca ne batem la campionat si cupa ! (vezi declaratiile din vara trecuta)...noi nici macar nu ne asteptam la asa ceva...ceea ce nu e bine in general, dar macar ne consolam uitindu-ne in "curtea" voastra :-)

Si ca sa revin putin la topic, as vrea sa vad si in teren miine la Valcea din partea jucatorilor aceeasi "darurire" de care dam noi dovada aici :-D

Pe mine unul un zero la zero fara ocazii de gol m-ar dezamagi.

EDMOND_
11th March 2005, 16:01
Normal ca o sa fie daruire...ca Bundea abia asteapta...este nasul vostru in ultimile trei- patru partide si vrea sa ramana asa.... :drak:

Uitasem...la capitolul "aminitiri"..una mai recenta...v-am eliminat din cupa chiar in aceasta editie... :D

In ceea ce priveste jucatorii... te referi la cei care au fost luati la nationala de la voi, sau dupa ce au plecat la alte echipe.... ca asa... putem discuta la nesfarsit...

vladi
11th March 2005, 16:04
Normal ca o sa fie daruire...ca Bundea abia asteapta...este nasul vostru in ultimile trei- patru partide si vrea sa ramana asa.... :drak:

Uitasem...la capitolul "aminitiri"..una mai recenta...v-am eliminat din cupa chiar in aceasta editie... :D




Bundea :headbang: :headbang:

Dar i se termina lui norocul. Sint sigur :evil:

Da, ne-ati scos din Cupa..e timpul sa ne dati punctele inapoi :-)

cipi13
11th March 2005, 16:08
Vi le dam la anu` in cupa....

Luxen
11th March 2005, 18:41
Cred ca vom invinge.Probabil Argesul va juca destul de urat,cam ca Otelul anul trecut.
Mi-as dori sa inscrie Lutu un gol.

inter
12th March 2005, 15:57
rezultat normal obtinut de o echipa de ratati

tre sa ne pregatim de matineu daca badea nu pleaca!

Pacala
12th March 2005, 16:10
poate mai bine ca s-a intamplat acum, sa schimbe drac antrenorul sa faca ceva, e clar ca astia nu stiu sa stea in teren, multi sint prea slabi , lenti...moti pe tusa ,paura la mijloc o aiureala de echipa nu mai insist, sint prea multe de zis.
badea nu e antrenor


ca o observatie: M.Sava, Prepelita,M.Radu, Tanasie,Verdes,Vrajitoarea,E.Dica sint olteni noi nu mai avem nici olteni .. poate mai sint si altii, cine nu crede sa verifice locul nasterii alora. Mi-e greu sa-l vad jubiland in tribuna pe netoiu care a spulberat un club de legenda, sa vad privirea de vita a lui staicu, mai bine nu ma uitam la meci(cand e transmis de tvr pot vedea si eu dar renunt)....este ultima mea postare, poate revin daca vor ajunge in primva jumatate vreodata , nu e vorba de lasatul echipei , vrajeli, pur si simplu e pacat sa-mi fac nervi degeaba, singurul lucru cu care pot ajuta este sa cotizez cu o suma sa-l aranjeze careva definitiv pe netoiu. ma uitam si la cartu.... nu-l mai pot suporta ....se bucura ca pune umarul sa moartea singurului club la care a insemnat cu adevarat ceva ca jucator sau antrenor..........se vad si limitele lui cand a avut 2-0 dar s-a vazut si diferenta fata de badea...badea nu e antrenor si e depasit complet de situatie si presiune. Jucatorii...........nu mai zic nimic.

Ii salut pe suporterii adevarati ai craiovei de pe forum .
Toate cele bune, sa aveti sanatate, noroc si sa vi se implineasca toate visele in viata persoanala, la fotbal............mai dai in pilula mea de ratati :-x

Maximus
12th March 2005, 18:49
rezultat normal obtinut de o echipa de ratati

tre sa ne pregatim de matineu daca badea nu pleaca!

Daca ar fi numai Badea problema ar fi bine... Multe sunt problemele la Craiova si se vede treaba ca ele nu au fost rezolvate in aceasta iarna. De cind i-am zis lui Edmond ca anul asta ne paste marea rusine...

EDMOND_
12th March 2005, 19:05
Din pacate a fost un meci pierdut de noi... a fost un meci pe care il puteam castiga fara probleme, si, singurul vinovat ca nu s-a intamplat asa este doar Pavel Badea. A alcatuit total aiurea echipa ...o lipsa de inspiratie cum rar am vazut..
Am avut doi oameni total depasiti in aparare , care au pierdut mingea cu regularitate in fata atacantilor adversi..... este vorba de Murgan si Dobre.
Este adevarat ca a lipsit Daouda, dar i-a avut la dispozite pe Buhus, Moti si Papura.. impreuna cu Rachita si Bordeanu... Ar fi multe de spus legat de prestatia lui Badea la acest meci, insa nu mai are nici un rost sa discut acum.
Spun doar ca acest meci a fost pierdut de antrenor.

Dupa meci, Badea si-a asumat intreaga vina pentru infrangere, dar acest lucru nu incalzeste pe nimeni. Nu si-a dat demisia, era si destul de problematic pentru ca miercuri se joaca meciul de cupa... insa este clar ca Pavel Badea nu mai are decat o sansa. Sa obtina rezultate favorabile in ambele meciuri cu Farul..altfel, este clar ca,in pauza de doua saptamani care urmeaza acestor meciuri, Staicu il va demite , cu siguranta...

Rechinul Ucigas
12th March 2005, 22:02
nu cred ca va obtine rezultate bune cu FARUL , dupa ce pierdeti acasa cu argesul!

EDMOND_
12th March 2005, 22:40
Ramane de vazut...nici un meci nu seamana cu altul...Nu va obtine rezultate in cele doua meciuri cu voi , urmeaza apoi o pauza de vreo doua saptamani in care in mod sigur va fi adus un nou antrenor.

Insa eu spun ca , in dubla de la Constanta, Universitatea va arata o alta fata... De asta o sa si vin la meci....

Zebrone
13th March 2005, 12:31
O sa arate pe dracu aia o sa arate :mda: Niste ametiti si penibili asta e echipa craiovei. Si Badea sa il ia pe Rachita si sa joace fotbal in sala. Cum e posibil sa il tii pe Moti pe tusa si sa te uiti cum da Rachita pe langa minge?

vladi
13th March 2005, 13:34
....sincer, nu-mi vine nici sa fiu rautacios. Ma bucur ca a batut Argesul, dar e groasa cu voi......ati jucat cel mai tare bambilici in prima repriza.

inter
13th March 2005, 13:40
ne-o furam la C-ta de n-avem aer!
k.k.t.-ul asta de badea nu vrea sa renunte desi e paralel cu "meseria" de antrenor!

D-l. moderator , nu-mi mai editati mesajele ! daca spun ca badea e un k.k.t. fiecare intelege ce vrea!

EDMOND_
13th March 2005, 14:22
Domnul Inter, editam mesajul chiar daca nu era vorba de Badea , o faceam si daca intra cineva si spunea" k.k.t-ul ala de Inter".... si asta pentru ca eu cred ca putem sa ne exprimam sentimentele si parerile in mod civilizat , fara jigniri ... In rest, nu pot decat sa ma mir ca ti-ai adus aminte de subforumul asta, credeam ca nu te mai intereseaza...

Antrenorul probabil va fi schimbat in pauza de dupa meciurile cu Farul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa vorbim urat despre un om care are o contributie la istoria si succesele acestui club... Atat timp cat a facut parte din echipa care a adus ultimul titlu de campion in Craiova (dar si in provincie) eu am sa fiu alaturi de el ... in rest, erai credibil daca ai fi facut aceleasi aprecieri si despre antrenorul anterior , cel care are o contributie cel putin egala pentru locul pe care ne gasim acum...

inter
13th March 2005, 14:30
abureli ... jucatorul Pavel Badea e un simbol al Stiintei ... din pacate "antrenorul" Badea e un ..... nevoias (ca sa fiu elegant) , nu le are ... si acum e complet aiurea sa arunci infrangerea de la Valcea pe REDNIC!

parca tu sustineai nu de mult ca urcarea lui Papura la mijloc e o "mutare geniala" ... s-a vazut ... supergeniala!

iar daca scriu aici scriu cand am eu chef , nu am nevoie de programare!

observ cu tristete ca multi "viteji" care postau pe aici sunt "bolnavi"! sau au probleme cu computerul sau internetul! :evil:

EDMOND_
13th March 2005, 14:43
Eu nu am spus niciodata ca este o "mutare geniala" , da-mi un link sa ma convingi...eu am sustinut totdeauna ca locul lui papura este in linia de aparare, unde este clar peste Rachita si Murgan.... am spus, probabil, ca daca asta este optiunea antrenorului are motivele lui. Ca a fost o mutare gresita s-a vazut... Parerile mele despre meciul de la Valcea si greselile lui Badea le-am spus chiar pe acest thread ...

Interpretezi aiurea, nu am spus nimic legat de Rednic si meciul de la Valcea ... ce am spus a fost vizavi de prestatia ta fata de cei doi antrenori...pe unul l-ai luat in brate ia pe altul l-ai bagat in groapa, desi la o analiza corecta ai sa vezi ca primul are cel putin aceeasi vina, daca nu chiar mai mare, pentru felul in care joaca echipa.

Si vezi ca ai gresit adresa. Eu sunt suporter al Universitatii, si spre deosebire de altii am sa fiu prezent la meciuri cu atat mai motivat acum, cand echipa are nevoie ca suporterii sa fie langa ea. Probabil cu altii vrei sa te certi..Cu mine o puteai face in tribuna la Valcea, sau o poti face la cele doua meciuri de la Constanta. Cred ca ai pus prea mult urechea la gura lui Pacala, si crezi ca este nevoie sa-i suplinesti absenta... Fii serios, Inter.

inter
13th March 2005, 14:54
sa vin la Valcea? de ce? sa ma imbolnavesc de nervi?
era clar ca nu avem sanse ... avand in vedere "admirabilele" evolutii din amicale!
basca sa nu mai spun ca in ultima saptamana , badea s-a decis sa faca antrenamente "tactice" ...... bine ca nu a incercat sa le faca prin et. 20 !

La C-ta nu are rost sa merg ... pt. ca vom fi umiliti de Farul la modul jocului de ieri ... prefer sa ma joc cu jr. decat sa ma imbolnavesc de nervi!

referitor la pacala ... e un prieten , asa ca ii iau apararea ... spre "enervarea" altora ... mde!

corinutza_88
13th March 2005, 14:56
oameni buni nu va mai certati,pt ca nu-i bine ca acum si suporterii sa fie certati dupa ce ca echipa nu face nimik.trebuie sa o incurajam si sa fim alaturi de ei.
off topic:edmond ai stat la tribuna ,la valcea?

EDMOND_
13th March 2005, 16:08
@corinutza, am stat la tribuna doua , aproape de galeria Argesului, pe o scara..acolo am mai gasit loc.

Si nu esti off topic, suntem la thredul legat de meciul respectiv!

claudio25ro
14th March 2005, 10:08
la cum joaca Craiova...pacat de suporterii si de atmosfera lor...
echipa e VARZA!

bogho
14th March 2005, 10:16
Personal cred ca Arges-ul a meritat victoria. Craiova nu a avut decat o ocazie prin Magri si atata. In rest am fost penibili. Dobre, Murgan nu au ce cauta ca titulari, iar Rachita cred ca tre' sa renunte la fotbal, inainte de a incepe sa fie hulit de suporteri. Ambele goluri au venit de pe pozitia in care ar fi trebui sa fie Daouda.
Pacat de cele 3 puncte pierdute. Ramanem in continutare sa luminam Divizia A

pompieru
14th March 2005, 10:27
ciudat meci... nu prea am vazut o tactic aleasa, decat dupa ce a iesit dobre eliminat si l-a cobor pe papura in centrul apararii. echipa aleasa neinspirat... la cum a jucat murgan in amicaluri nici nu m-asptetam sa joace titular. moti e oricand peste el. rachita mi s-a parut catastrofa... pe langa faptul ca al doilea gol l-a dat omul lui de la marcaj, a avut niste interventii ca-n curtea scolii si respingeri de m-a bufnit rasul cand le-am vazut... mai mult de necaz, ca vad asa executie la jucator al Universitatii. Bundea nu s-a vazut deloc in joc, Plesan pe ici pe colo a jucat bine. Papura cat a fost la mijloc nu s-a vazut deloc. echipa a inceput sa miste tocmai cand a intrat schumaher la mijloc si a inceput sa lege pasele. in prima repriza s-a vazut clar faptul ca a lipsit coordonatorul de joc de la mijlocul terenului. plesan nu joaca pe post de playmaker. papura nu stiu ce s-a intamplat cu el, lutu incetineste la un moment dat jocul pt ca nu da drumul la balon prea repede, iar bundea ?! nu s-a vazut deloc... atacul nu prea a beneficiat de mingi utile ca sa demonstreze ce stie sa faca... dragan mai bataios totusi decat stevanovici care se pare ca e cam inert la faza de aparare... nu face nici pressing cand se pierde balonul, plus ca nu prea l-am vazut sa alerge prea mult. magri, destul de bun, pacat ca n-a reusit o executie mai in forta pt ca cred ca era gol daca dadea un pic mai tare.


o apreciere deosebita la sava... care cand joaca cu Craiova parca mananca jar. n-a jucat tot meciul, dar a fost de ajuns cat a jucat sa contribuie decisiv la victoria pitestiului... bravo lor, au meritat victoria, cel putin dupa jocul prestat in prima repriza. nu i-am suportat in schibm in repriza a doua, cand, cu 1 om in plus, trageau de timp de parca ar fi avut un om in minus... :no: :no:

bogho
14th March 2005, 11:30
Mai sunt 14 meciuri in campionat.
Am evoluat sub aşteptări, dar echipa īncă mai poate fi salvată de la retrogradare.

Vietnam
14th March 2005, 13:25
Si cine vrei sa o salveze? Ca vad ca jucatorii nu prea au chef sa fie salvati!
Papura la mijloc a fost o mica mare prostie...dar de pe margine intodeauna se vede altfel. CU Papura fundas a fost altfel chiar a urcat si in atac.
Rachita este cam "obosit" ..sincer. Iar Lutu ..of of of Lutule daca trageai tu cand trebuia ce bine era, dar ai vrut sa mai driblezi tu odata ... :headbang:

bogho
14th March 2005, 13:31
Cum cine ne scapa?
Mitica si Sandu!!
Baga ei ca in Divizia A sa fie 18 echipe si sa nu retrogradeze nimeni.

Vietnam
14th March 2005, 13:36
:headbang: :headbang: :headbang: Daca se intimpla asta o sa platim "favorul" asta ani si ani de zile spre disperarea noastra.

Imi venea simbata sa plang de furie dupa meci....In timpul meciului eram mai calm chiar faceam haz de necaz dar cum minutele treceau si eu vedeam niste momii pe teren care nu stiau ce este ala demarcaj mi s-a schimbat brusc atitudinea.
Badita sigur a sughitat zilele astea...

uti2102
14th March 2005, 15:29
Chiar dak se va trece la un sistem cu 18 echipe (o gresheala dupa parerea mea), cu sigurantza nu va fi modificat regulamentul competitziei in curs de desfashurare. Sau vor retrograda cele 3, dar vor promova 5 din B. In orice caz....Craiova va trebui sa-shi cashtige locul in A pe teren, sau cel putzin lasand impresia ca o face pe teren....

bogho
14th March 2005, 16:23
eu lansasem ideea aia ca pe o gluma.
Trebuie ca castigam neaparat macar meciurile cu echipele implicate in lupta pentru retrogradare, iar aici le vad pe FCM Bacău, Poli Iaşi, FC Braşov, Apulum.

uti2102
14th March 2005, 16:38
Io cred k e bataie in 4, fara FCM Bacau din lista de mai sus.

Vietnam
14th March 2005, 16:54
Recunoasteti personajele care dau declarati aici:

„Nici să faultăm nu puteam!”
Mai mulţi jucători olteni au dezvăluit una dintre cauzele evoluţiei mediocre a Ştiinţei la Rīmnicu Vīlcea. "Īn toată perioada de pregătire, Bădiţă ne-a rupt cu pregătirea fizică. Īn timpul meciului cu Argeşul nici să faultăm nu puteam, darămite să atacăm! De vrut, am vrut, numai că n-aveam vlagă deloc īn noi", a declarat un juvete sub protecţia anonimatului. Un altul a spus: "Cīnd a făcut primul 11, antrenorul n-a vrut să asculte nici un sfat primit de la liderii echipei. E īncăpăţīnat şi a pierdut pe mīna lui". / Adrian Florea-gazeta Sporturilor

Eu i-am recunoscut pe amindoi dar nu are rost sa-i nominalizam. Am ajuns sa ne plangem ca antrenorul nu asculta sfaturile jucatorilor (!!!) si ca antrenamentele sunt ... obositoare?????????? Pai ne mai miram ca se joaca cum se joaca? Deci este clar jucatorii au hotarat :peste doua saptamini Craiova va avea un alt antrenor!
Cu astfel de mentalitati in doi ani suntem in C.

EDMOND_
14th March 2005, 17:13
@Vietnam, nu este cazul...ne lansam deja in afirmatii fara acoperire...ziaristul ala nu a stat de vorba cu nici unul dintre jucatori, astea sub anonimat sunt stiri si zvonuri inventate... incepem si cu Badea, cum am facut si cu Rednic...
NU este nici un jucator de vina ca Badea a inceput jocul cu Murgan si Dobre in linia de aparare. Cum nu a fost nici unul vinovat cand Rednic a foplosit pe partea stanga pe celebrii Filston si Borbely...sunt doar gresilile unor antrenori mult prea orgoliosi.... care parca au o orbire uneori si nu mai pot judeca limpede...

@alpopa...in hora pot intra si Bacaul si chiar Gloria Bistrita.... mai ales daca vezi si programul acesteia din urma...

Vietnam
14th March 2005, 17:45
Poate ai dreptate dar eu am mai auzit propozitiile astea... dar in particular. Asa cum cred ca le-a auzit si ziaristul respectiv. oricum nu este bine deloc ...