PDA

View Full Version : Semnalare greseala



Pacala
26th February 2005, 21:33
nu zic ca a jucat bine echipa Universitatii ...totusi in amicalul cu building, scorul a fost 2-1 pentru craiova.....asta ca fapt divers.....cum nu e prima data cand stirile de pe acest site n-au nici o legatura cu realitatea si reprezinta opintelile pseudointelectuale ale unor persoane evident in incapacitatea de a tria si procesa informatiile....propun ca situl onlinesport sa se numeasca arena retardatilor prosteauna...nu e jignire....e pur si simplu adevarul

Corrado*
26th February 2005, 21:46
:lol:
no comment

inter
26th February 2005, 21:47
ala care pune stirile astea e beat sau e cretin !
unde i-ai gasit pe astia :degete: :degete: :degete:

Pacala
26th February 2005, 21:49
ambele si tot n-ar fi de ajuns :D ........... se vede si "cuiul" pe care il are impotriva Craiovei autorul........ daca nici asta care a scris stirea de pe site nu e retardat....... :happy

inter
26th February 2005, 21:56
sunt curios sa stiu daca handicapatul care a pus stirea aia ... isi va cere vreodata scuze publice!

Pacala
26th February 2005, 22:02
ai vazut vreodata retardat cerandu-si scuze? eu n-am vazut niciodata asa ceva........... :lol: pai tocamai ca ala nu-si da seama nici ce se intampla in jurul lui si nici ca a gresit ....nu realizeaza ce i se intampla........

normal ar fi ca acum pe site sa apare o stire de genul: Va rog sa ne scuzati, sintem *******i...eventual sa apara si numele celui care a scris stirea...desi ar fi distractiv de aflat cum a ajuns el la aceasta stire :D

Maximus
27th February 2005, 01:16
Buna documentare gazetareasca ce sa zic...Ajung toti neajutoratii sa scrie despre fotbal. RUSINE!

iulian
27th February 2005, 01:59
corect...a jucat penibil Craiova ...si cu cine...cu echipa care naste bancuri...si toti sunt retardati si handicapati ca au publicat stirea...
Ce spuneti voi daca v-ati uita in gradina voastra (care este maaaare) si v-ati concentra asupra mecurilor si nu asupra stirilor care sunt obiective de multe ori ? Ca se scrie despre Craiova?? normal...A FOST o echipa cu pretentii...normal sa se comenteze orice rezultat al ei......deci "handicapati" si "retardati" cred ca sunt in alta parte...think about...

Pacala
27th February 2005, 02:07
de la ce echipa a luat bataie ?

pana una alta, niste retardati se pare ca se uita in ograda noastra si scriu stiri pe site

P.S.: vad ca ti-ai modificat mesajul...scrisesei ca a fost invinsa....probabil acum vroiai sa spui ca a luat bataie de la Caracal ...alta inventie.....esti geaman cu bolovanul care scrie pe site sau.... :D

e un lucru care va scapa din vedere......a tine cu steaua care merge mai bine in acest moment, nu inseamna ca va creste cumva IQ-ul.....
s-ar parea ca este exact pe dos.....apevistii atrag ca suporteri, pe aia mai bolovani care au nevoie sa behaie din cand in cand simtindu-se tari pe seama rezultatelor unora care in realitate nu-i reprezinta :rolleyes:

trist e ca presa din Romania este inecata de gagaiti si fomfi..... care n-au nici cea mai vaga tangenta cu profesionalismul, n-au o minima cultura si inteligenta...sint la fel de prosti si inculti ca cei mai penibili dintre fotbalisti dar poate chiar mai josnici din punct de vedere a integritatii profesionale ...... aceste persoane prezinta "stiri" in Romania...... si ne mai miram de ce romanul de rand e dezinformat ......

in aceasta discutie, n-are absolut nici o legatura jocul Universitatii Craiova
aici este vorba de felul in care un bolovan se informeaza si prezinta niste stiri.....putea foarte bine ca stirea sa fie despre cu totul altceva.....conteaza ca un oligofren a ajuns sa scrie stiri pe un site de sport

totul in acea stire e fals....indiferent de joc, a fost dat un cu totul alt scor si alt castigator, au fost inventate sau modificate declaratii, infirmatii false .....patroana aia nu este antrenor , exprimarea are forma unui atac nu prezentarea unei informatii, ce legatura are in acest caz lipsa de profesionalism si faptul ca autorul stirii este retardat cu jocul unei echipe de fotbal,oricare ar fi ea ?....cand nu esti informat asupra unui lucru, taci....daca ai obligatia sa te informezi...atunci te informezi.... :jerk:
informarea nu se face respirand in punga si debitand aberatii....

iulian
27th February 2005, 02:41
"probail" ca nu stii ce vorbesti...este adevarat...am vb de Craioava...si se pare ca nu este voie sa vb de Craiova pe siteul si forumul asta dupa pararea voastra......cine ziceai ca este penibil ??


Si nu romanul de rand este dezinformat...ci cel de peste garla....

Pacala
27th February 2005, 02:46
repet, totul in acea stire e fals....indiferent de joc, a fost dat un cu totul alt scor si alt castigator, au fost inventate sau modificate declaratii,sint informatii false .....nici patroana aia nu este antrenor , exprimarea are forma unui atac si nu prezentarea unei informatii....ce legatura are in acest caz lipsa de profesionalism si faptul ca autorul stirii este retardat cu jocul unei echipe de fotbal,oricare ar fi ea ?....cand nu esti informat asupra unui lucru, taci....daca ai obligatia sa te informezi...atunci te informezi....
informarea nu se face respirand in punga si debitand aberatii....

P.S. : depinde de ce parte a apei....in cazul asta, cu siguranta cei din partea unde esti si tu si cei ca tine.

iulian
27th February 2005, 02:48
Si asta te doare pe tine....in loc sa te doara faptul ca rezultatul cu echipa aia a fost doar de 2-1...te doare mai mult faptul ca cineva a scris gresit o cronica decat evolutia echipei tale...brava...
Probabil ca de aia este Craiova acum acolo unde este....daca toti gandesc asa....la capra vecinului....
QED

Pacala
27th February 2005, 02:53
despre jocul...nu rezultatul echipei mele favorite, am discutat la locul potrivit , undeva unde pana si despre jocul stelei s-a discutat mai inteligent decat ...behaielile pe care le-am vazut aici.

Acum discut alt subiect, nu meciul...discut despre faptul ca stirile de pe acest site sint facute de un oligofren...n-are legatura cu meciul...nici stirea de pe site n-are nici o legatura.......stirea putea fi despre tenis sau altceva. De asta am dat si o sugestie

iulian
27th February 2005, 02:55
De ce am impresia puternica ca daca nu era o stire legata de Craiova trecea ...cel putin din partea ta ...neobservata ??
Acel "undeva" este in visele tale....sau acel "undeva" este acolo unde va certati intre voi mai rau chiar decat aici cu suporterii altor echipe ?

Marquise MGP
27th February 2005, 03:05
pai eu vad ca e semnata stirea aia mah...scrie clar "onlinesport"....probabil ca au facut un brainstorming....sau gandit , sau concentrat.....si la urma sa vazut cea iesit.

iulian
27th February 2005, 03:14
Despre meciul Stelei ar fi fost culmea sa nu se scrie oriunde la superlativ....chiar ca numai niste retardati ar fi putut scrie altfel...dar aici nu este vb de meciul magnific al Stelei ci de meciul mai mult decat mediocru(ca sa fiu elegant) al Craiovei in compania unei echipe...cum am mai spus...luata din bancuri...

LUTU
27th February 2005, 04:09
e si stire principala, prima pe pagina principala
creste credibilitatea :D

Hoffa
27th February 2005, 06:21
oare cum mai poate cineva crede stirile lor? m-am dus sa vad in alta parte daca a invins Romania la rugby, nu era exclus sa fi fost inversat totul si acolo
Aici nu mai este vorba de reaintentie cum credeam inainte desi exista si o doza de rautate la adresa Craiova, in cazul celor de la onlinesport este vorba de handicapati mintali.

Sergio
27th February 2005, 14:46
Stirea a aparut si la TV Sport pe croll si scria ca Stiinta a luat bataie cu 2-1 de la o echipa antrenata de o femeie. Exact cum a aparut si pe site. Or fi preluat-o de aici oare? Sau si cei care se ocupa de site au preluat-o de undeva? Oricum, mi se pare o lipsa crasa de profesionalism... :rosu: Daca nici scorul nu e cel real, ce sa ne asteptam de la interviuri sau alte comentarii? :mda:

EDMOND_
27th February 2005, 15:14
Da , este o lipsa clara de profesionalism si ea continua si in acest moment.
Am sa ii explic celui care face stirile ca isi bate joc de site. Din dorinta si goana dupa senzational.

"Stiinta Craiova a invins greu sambata, intr-un meci de pregatire, pe Building Vanju mare, o echipa din Divizia B antrenata de o femeie!Mihaela Ciuca este antrenor si patron la gruparea din Divizia B, Building Vanju Mare. Echipa sa a pierdut cu 2-1 pe Stiinta "U" Craiova, spre enervarea patronului Staicu si a antrenorului Pavel Badea.
"Vin direct de la discoteca noapte si sa joace mai bine. Ca dovada, ei se uita la femei, tot meciul au fost cu ochii pe antrenoarea echipei adverse. Voi desfiinta casieria!", a declarat patronul Craioveu, Dinel Staicu. "

Asa arata stirea scrisa in acest moment, dupa ce a fost modificata.
*In primul rand meciul a fost live pe subforumul Craiovei.
*Staicu nu a dat aceasta declaratie, este inventata. Declaratia suna la modul urmator:"Si daca ar fi venit de la discoteca si tot ar fi jucat mai bine".
* Echipa nu este antrenata de Mihaela Ciuca, exista un antrenor angajat.

Cel care scrie stirile pe site nu are probleme doar cu Universitatatea ci si cu exprimarea, ii este destul de greu sa o faca in scris. Judecati si voi:
"Vin direct de la discoteca noapte si sa joace mai bine " .
sau "Echipa sa a pierdut cu 2-1 pe Stiinta "U" Craiova, spre enervarea patronului Staicu " ... Parca ar scrie gabilove ala, daca vi-l mai amintiti!

Onlinesport vrea parerea voastra
27th February 2005, 16:53
Asa este, stirea ne-a fost transmisa gresit si a ramas cateva ore gresit pe site. TV Sport a preluat de la noi gresit. Corespondentul nostru de Craiova a fost amendat. Hoffa si Pacala, ban 1 zi pentru jigniri grave.

bog_tom
27th February 2005, 17:27
si nu corecteaza nimeni greselile la aproape 24h de la publicarea ei ? mi se pare inacceptabil la cate semnale s-au transmis... ma intreb cine va mai lua la modul serios o stire publicata pe prima pagina :headbang:

PS. Steaua chiar a castigat cu 2-1 meciul cu Braila ? nu cumva a fost 1-2 ? :D

DJ Klaus
27th February 2005, 17:47
Penibil Onlinesport.
De aia niciodata nu va fi niciodata un ziar de stiri sportive.
Ma intreb de ce a fost banat Pacala ? Ca a spus adevarul si a deranjat chestia asta pe cineva?

Iuliane , abtine-te daca nu poti mai mult!

Onlinesport vrea parerea voastra
27th February 2005, 19:12
si nu corecteaza nimeni greselile la aproape 24h de la publicarea ei ? mi se pare inacceptabil la cate semnale s-au transmis... ma intreb cine va mai lua la modul serios o stire publicata pe prima pagina :headbang:

PS. Steaua chiar a castigat cu 2-1 meciul cu Braila ? nu cumva a fost 1-2 ? :D
Este demult corectat. Stai linistit ca se greseste si la case mai mari. Si lucruri mai grave.

- Klaus - Retardati, handicapati mintal nu sunt cuvinte normale. Si nu in sitautii de astea. Fii pe pace, Onlinesport nu este un ziar de sport, ai dreptate. Este un ziar ELECTRONIC de sport. Greselile fac parte din aceasta meserie. Ideal este sa fie facute cat mai rar. Daca ai avea acces la fluxul de stiri Reuters de exemplu ai vedea cate "Corrections" au pe zi. La un ziar online, la fel ca si la o agentie de stiri, se poate gresi. Se corecteaza din mers.

bog_tom
27th February 2005, 19:15
esti sigur ? eu zic sa mai suni un prieten :D

check this:

- http://www.onlinesport.ro/breakingnews.php
- http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/index.php?meniuId=37&viewCat=97 (in dreapta la BN)
- http://www.onlinesport.ro (in dreapta la BN)




Fotbal/Fotbal intern - 14:30
Steaua a castigat duminica partida amicala jucata la Braila cu 2-1.

--------------------------------------------------------------------------------
Fotbal/Fotbal intern - 20:27
Stiinta Craiova a fost invinsa sambata, intr-un meci de pregatire, de Building Vanju mare, o echipa din Divizia B antrenata de o femeie!

Onlinesport vrea parerea voastra
27th February 2005, 19:17
Asa e, la breaking news nu era, sunt campuri diferite de cap de stire. Multumesc pentru atentionare.

bog_tom
27th February 2005, 19:18
pt putin.

Sergio
27th February 2005, 21:47
Bine ca s-a modificat titlul threadului, ca era cam dur. Desi... :rolleyes:

El Greco, de unde ati preluat informatia cu Craiova? Ar trebui verificate mai atent stirile preluate... nu intotdeauna sunt 100% corecte.

andreiush
27th February 2005, 21:49
Uneori sunt 100% gresite:D

EDMOND_
27th February 2005, 23:32
Antrenorul echipei Building se numeste D. Balu (posibil Dumitru).

inter
27th February 2005, 23:44
Asa este, stirea ne-a fost transmisa gresit si a ramas cateva ore gresit pe site. TV Sport a preluat de la noi gresit. Corespondentul nostru de Craiova a fost amendat. Hoffa si Pacala, ban 1 zi pentru jigniri grave.

suporterii Stiintei asteapta scuzele oficiale, puse pe prima pagina ... nu banuri! pt. incompetenta angajatului vostru :rosu:


basca ca cineva mi-a editat mesajul :degete: cine si de ce?

mai nou se lucreaza ascuns ..? :jerk:
jenant ca nu aveti curajul sa va asumati actele care le faceti! :rosu: :degete:

bog_tom
27th February 2005, 23:56
buna ideea cu scuzele pe prima pagina. cred ca e normal cand gresesti sa recunosti.

Sergio
28th February 2005, 00:04
Nu cred ca vor aparea pe prima pagina. S-ar crea un precedent periculos. :rolleyes:
Eventual pe forum.

inter
28th February 2005, 00:08
pe forum au aparut banuri , si editari ale mesajelor unor suporteri olteni ...... care s-au luat de handicapatul ala de a scris asa ceva ... norocul lui ca scrisul nu doare , ca daca ma intalneam cu el ... nu-i era de loc bine!

bog_tom
28th February 2005, 00:14
lasa-l ca e newbie :D


Sunt newbie...

Pacala
28th February 2005, 19:19
ma pictore ma :D ..... observasi vreo amelioare la autorul articolelor daca ma banasi? :D ......... sau preferi sa bagi capul in nisip ca strutul ... sa nu vezi realitatea si crezi ca ai rezolvat problema? :D

Utilizator
28th February 2005, 19:51
care-i stirea falsa?

intr-adevar asocierea cu banarile e mortala :)

Pacala :ok:

Pacala
28th February 2005, 20:11
Utilizator, am explicat in prima pagina...... era despre un meci amical ....dar nu e prima data....tipul are zeci de antecedente "penale".....e un "infractor" al logicii si bunului simt
:D

P.S.: @Utilizator...asocierea nu e intamplatoare , am mai zis-o pe alt forum... e chiar o chestie misto .....apropo de compartament si capacitati
reiau ce-am scris in alta parte:
"......niste profesori de la facultate din Montreal au studiat comportamentul pasarilor ........ au facut o scara a IQ-lui pasarilor.........cea mai inteligenta este cioara..in special cele din japonia.....iau nuci in cioc, asteapta cuminti la semafor sa se faca verde, apoi se duc si pun nucile pe asfalt la marginea zebrei , ca sa le sparga masinile cand trec, cand se face iar verde, se duc si culeg bucatile de miez....si tot asa...........gestul e f complex pt o pasare.....foloseste experienta altor ciori....foloseste masinile pt a sparge si stiu si cand sa le puna sa nu fie accidentate...la polul opus, cea mai proasta pasare e strutul care baga capul in nisip si nu vrea sa vada nimic care nu-i convine.... de la pericole iminente pana la imagini care
nu-i plac ...de exemplu cand iau foc tufisurile....... " :happy

P.S.: daca esti interesat de pictura...sa-mi spui sa-ti trimit un folder cu o colectie de picturi ale grecului hispanic :D ...eventul si alte ale altor pictori ... daca esti interesat...poate intrand in contact cu arta .....scoti capul din nisip...macar de curiozitate :evil:

Utilizator
1st March 2005, 13:26
Ma rog, nu stiu ce sa zic aici: se poate sa fie o asociere inconstienta si fara rea intentie (de ex. in acest caz vorbea despre Craiova si si-a adus aminte de banaerea voastra apropos de faptul ca tineti cu echipa din Craiova) sau asociere cu rea intentie (are ceva cu voi 'oltenii' si va urmareste peste tot) sau o legatura directa (i-ati fi zis ceva ca repros pentru stirea falsa). oricum a sunat bine :) si foarte interesante si spusele tale despre pasari :ok:

Pacala
2nd March 2005, 04:53
nu de aprecieri de stil am nevoie. Eram curios....ce parere au si alti despre persoana care scrie stirile pe site........... am explicat amanuntit despre ce e vorba in primele mesaje..........

adica , poti spune despre cineva ca e doar de rea-credinta cand prezinta
intr-o lumina nefavorabila un eveniment , dar cand acea persoana greseste zeci de stiri iar in rest copiaza fara jena articoledin alte ziare centrale sau din ziare craiovene(editie speciala sau gazeta de sud...cum a fost cazul cand s-a rectificat greseala dar asta a doua zi , atentie!) ....persoana care intr-o stire greseste totul..... de la invingator si scor pana la declaratii inventate sau schimbate..... patroana echipei adverse e antrenor...pana si in titlu e o aluzie tampa...totul transformat intr-un fel de delir inspumat care nu pastreaza in stire absolut nici o informatie reala........ aici e vorba de "cutia de rezonanta" :D ...asta vrea eu sa spun ...... :D

scuzele autorului stirilor, bineinteles ca n-au aparut exact asa cum prezisesem. :rolleyes:

Utilizator
2nd March 2005, 11:35
Stiu ca nu de stil duci lipsa, a fost o incercare de deviere a discutiei pe teren mai pasnic :)
Am inteles tot ceea ce spui, in principiu sunt de acord cu tine. Numai ca eu nu ma implic atat de mult emotional in faptul ca stirile de pe OLS sunt gresite sau imi dezavantajeaza periodic echipa favorita. Poate ca am si 'avantajul' ca echipa mea favorita e permanent acuzata, uneori pe bune, de multe ori pe nedrept, rezultat al unui curent de opinie pe care unii se straduie sa-l extinda :)

Ca se preiau stiri adevarate sau inventate nu e nici o noutate in presa, in special cea de la noi. Nu-i mai putin adevarat ca sunt o gramada de mitomani ce arunca ziaristilor tot felul de 'bombe'. Daca nu esti un mare concern mass-media e destul de greu sa verifici stirea in trei surse, sa verifici persoana si sa mai apari si cu noutati. Atunci preiei ce ti-a zis un cunoscut si arunci la risc. iti iese e de bine, nu-ti iese nu moare nimeni. Ma refer aici la stiri de interes general cu impact minimal :) gen rezultatele din meciuri amicale, relatiile lui Mutu cu fosta/viitoare sotie etc.

In legatura cu banarile eu as mai largi latzul, dar poate ca ar fi o greseala.

bapsy
3rd April 2005, 20:14
"AEK-Bacau 2-1" :mda: ... no comment

Paul
11th April 2005, 19:27
O cam dati in bara domnilor :no:

Si totusi, raman trei stranieri

Dezbateri aprinse au fost stârnite în Adunarea Generală a Federaţiei Române de Fotbal, desfăşurată luni, la Casa Fotbalului, de numărul de jucători străini care au voie să joace în campionatele naţionale, organizate de FRF.

LA TV zice ca sunt 5 !

Si chiar cred , fiindca FC National si Craiova folosesc constant mai mult de 3 straini.

Cel putin National are 4 straini titulari meci de meci : McKain , Shroi , Twaite si Banzi.

Cifra este 5 , iar articolul cine l-a scris a fost cam ame...dormit :evil:

Gonzo
22nd April 2005, 22:21
Sfarsitul partidei.

90' - De la margine se arata 4 minute de prelungiri.

89' - Lovitura libera pentru Bacau.

87' - Cartonas galben Jercalau.

86' - Iasa Giuchici si intra Mitrofan.

cine va scrie comentariile astea? portarul? de multe ori am observat ca in comentariile meciurilor sunt scrise cuvintele in dialect bucurestean :D :D :D

ca si ala cu "mingia" si multe altele, e drept greseli minore dar cam rusinoase parerea mea :P

ady_azzuro
22nd April 2005, 22:42
Vadime, ce zici, ma angajezi pe mine, garantez ca scriu mai corect decat acel individ. :D

ADelPiero
22nd April 2005, 23:12
azzuro, noroace :bere: ... wb:cool:

p.s. cu siguranta ca te vei descurca mai bine decat acel individ:ok: te sustin :ok:

ady_azzuro
22nd April 2005, 23:43
Sa cresti mare Delpiero, vezi ca berea dauneaza grav sanatatii, la varsta ta santalu' te caracterizeaza. :D

ADelPiero
22nd April 2005, 23:48
prefer prigat :evil:

ady_azzuro
23rd April 2005, 00:08
Ah, scuza-ma DelPiero, iti aduc de aici niste bere originala fara alcool, Barbecan ii zice, daca tot preferi berea. :bere:

Gonzo
23rd April 2005, 00:40
mai copiii tatei pai la varta voastra........... altii fac sex in grup si beau de sting... voi ce paziti? :o:

ady_azzuro
23rd April 2005, 00:50
Ba, eu sunt crescut la moschee, ma inveti la prostii? :D Vrei sa-mi taie mulahu cine stie ce organ. :lol:

Gonzo
23rd April 2005, 01:08
te referi la shtrumeleagul invartoshat? :o:

sau la scarbavnicului madular :D :D :D

BornWild
23rd April 2005, 01:20
te referi la shtrumeleagul invartoshat? :o:

sau la scarbavnicului madular :D :D :D



Gonzo,crezi ca daca sunt multi moldoveni pe aici stiu ce insemna asta?
Sa-ti fie rusine si sa stii ca ma pun sa-mi iau "ilanca"

ady_azzuro
23rd April 2005, 16:20
Ma refeream bineinteles la scarbavnicul madular. :great:

bog_tom
28th April 2005, 04:25
16' GOL G. Coman (National). Actiune excelenta a lui Poli, G. Coman il vede un pic iesit pe portarul giulestean si lobeaza balonul de la aproximativ 25 de metri. Gol de generic inscris de mijlocasul timisorean

13' GOL G. Coman (National). V. Moldovan il gaseste in careul giulestean excelent pe G. Coman, care il executa cu o scarita pe Coman si deschide scorul
nu e in Flash dar e greseala... a jucat si National sau nu a fost actualizata baza de date cu jucatorii? pana la urma conteaza ca a castigat la mare arta Poli - conteza mai putin ca au marcat cei de la National :D

Rapid : Poli TM 0-3 (http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2200)

adrianduluman
21st May 2005, 15:42
Divizia B - Etapa 27

B1 - clasament
1. FC Vaslui 27 17 7 3 43 - 15 58 [a promovat în A]
-----------------------------------------------------------
2. Dunarea Galati 27 13 6 8 35 - 33 45
3. AS Midia Navodari 27 13 9 5 35 - 21 48

Cum se poate ca Dunarea Galati care are 45 de puncte sa fie pe locul 2 si AS Midia Navodari sa fie pe 3 cu 48 de puncte ? Rushinicaaaaaa

Cel care scrie articolele pe site ar trebui sa isi puna si adresa de e-mail sa ii trimitem greselile pe care le face

P.S: Sunt din Navodari :evil:

litza
21st May 2005, 18:56
Si seria B3 are clasamentul foarte actualizat.Unele echipe au 26 etape restul 25.Sau poate atat s-a jucat si nu stiu eu.

Gonzo
21st May 2005, 22:07
"Suporterii au scandat non-stop contra lui Becali, s-au aplaudat unii pe altii in momentele in care afisau noi bannere si l-au fluierat pe Gigi Becali la scena deschisa. Tot de fluieraturi s-a bucurat si Lutu, intrat in repriza a doua in locul lui Cristea."

"Majoritatea suporterilor a parasit stadionul". Corect e "au parasit", nu mai faceti dezacorduri.

:D :D :D

fia
21st May 2005, 22:09
Hagi-Lutu la Steaua deh ce amintiri.... Mai tin minte cand ne-a dat un gol pe Ghencea... si i-am batut pe stelisti cu 3-1 pe Ghencea :D

Bai smechere..... cultule..... majoritatea e una singura... si aia a parasit stadionul, aici n-ai nimerit-o :D
Te-ai obisnuit cu nivelul de pe Maxime... deh aici e oameni mai culti.... Ia niste lectii de la bornwild, ca ala e baiat scolit :D

Gonzo
21st May 2005, 22:33
:degete: :degete: :degete:

Vadim
22nd May 2005, 13:58
"Suporterii au scandat non-stop contra lui Becali, s-au aplaudat unii pe altii in momentele in care afisau noi bannere si l-au fluierat pe Gigi Becali la scena deschisa. Tot de fluieraturi s-a bucurat si Lutu, intrat in repriza a doua in locul lui Cristea."

"Majoritatea suporterilor a parasit stadionul". Corect e "au parasit", nu mai faceti dezacorduri.

:D :D :D
Se vede ca sanctionezi greselile de tastare, dar cele gramaticale sunt ale tale. Se spune corect "majoritatea a facut", nu "au facut". Mai pune mana pe carti, doc. :D

Gonzo, oricum tu ai votat la acel poll despre onlinespor ca "foarte rar dai pe site pentru stiri", insa vad ca esti cel mai fervent observator. Ti-ai schimbat optica? Vrei sa iti schimb votul in poll? :D

fia
22nd May 2005, 16:03
I-am zis si eu dar se pare ca nu a priceput... s-a apucat sa arunce cu degete....

Vadim
22nd May 2005, 16:10
Lasa ca el vede un U in loc de I (adica LUTU in loc de LITU), dar in rest e complet analfabet. Auzi, viitor doctor. Ce incredere sa mai ai sa mergi la doctor, cind astia habar nu au de limba romana, dar dau lectii? El si Pacala, ce se cred tari la gramatica, dar de fapt sunt complet analfabeti au... :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

fia
22nd May 2005, 16:14
Pardon, nu-l suport pe Pacala, dar agramat nu este... Are el problemele lui dar nu asta.

desdemona
22nd May 2005, 16:18
Bai, iar va luati de Pacala?? :sleep: :jerk:
@Fia, de acord cu tine - la a doua parte - aia in care zici ca nu e agramat. :ok: In rest, nici cu tine nu-s de acord!

Vadim
22nd May 2005, 16:21
Pardon, nu-l suport pe Pacala, dar agramat nu este... Are el problemele lui dar nu asta.
Are mari probleme, pe care in timp i le-am semnalat punctual. In rest, el spune ca nu. Stai sa vezi cind apare Gonzo, ca o sa zica la fel. :D :rosu:

inter
22nd May 2005, 17:22
:drak: , unii nu dorm noaptea , au cosmare cu el , chiar si cand e banat :evil:

poate apare vreo clona si va face un mic portret in versuri :happy

Vadim
22nd May 2005, 17:24
E baiat de nota 11. Numai ca mi se ridica parul de la subrat cind imi aduc aminte ce aere "academician" avea, el fiind un student care abia trece examenele undeva prin Canada. :D

Banat este pentru ca nu stie sa respecte niste minime reguli... :rosu: :rosu:

Gonzo
22nd May 2005, 19:47
3' GOL Giughici (Apulum). Atacantul ardelean este angajat in careul formatiei gazda, il dribleaza pe Guso si de la 6 metri lateral stanga trimite in poarta goala

2' Giughici este semnalizat in pozitie de offside

1' Inceputul meciului

U Craiova
12. N. Bănică - 2. L. Dobre, 6. Papură, 26. Feleagă, 4. M. Iordache - 27. Fl. Pîrvu, 8. Schumacher, 20. Bundea, 15. Buhus - 18. Vigariu, 7. Cr. Ungureanu
antrenor Marian Bondrea

asta e pt Vadim :degete:

nu mai scrie in mesajele mele ca esti jalnic... :degete:

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd May 2005, 20:12
Nu va mai certati...

Multumim tuturor cititorilor nostri fideli pentru sugestii. Tot ceea ce semnalati se corecteaza cu maxima rapiditate! Va multumim si va invitam de fiecare data sa atrageti atentia asupra micilor detalii.

Maximus
22nd May 2005, 20:20
Si noi multumim administratorilor nostri pentru promptitudine. Vorba aia, cind nu e unu' apare altul... :mda: