PDA

View Full Version : SuperCupa Romaniei 2003: Rapid-Dinamo



Ayrton
25th July 2003, 16:32
"In aceasta dimineata a avut loc la FRF o sedinta privind organizarea meciului din Supercupa Romaniei, dintre Dinamo si Rapid. Pentru acest joc, ce se va desfasura sambata, 2 august, orele 21.00, pe Stadionul National din Complexul Lia Manoliu, au fost tiparite 40.000 de bilete, cu preturi cuprinse intre 400.000 (Tribuna 0 ) si 100.000 (peluzele). Celor doua galerii le-au fost repartizate cate 10.000 de tichete, contra cost. Biletele vor fi puse in vanzare incepand de marti, la casele stadioanelor Dinamo, Rapid si National."

Nasule - calicule, 100.000 la peluze??? Cine vine mai idiotule la preturile astea??? Pai dai gaura dupa gaura in bugetul federatiei cu prime si salarii pe care ti le acorzi si acum vrei sa te dregi pe banii suporterilor romani?

RUSINE FRF!!!

inter
25th July 2003, 16:59
Rapid va castiga supercupa anul asta , daca ii lasa Copos sa se prezinte :D :D :D
in ceea ce priveste pretul, 3 eu. biletul la peluza e ........... normal la salariile din Bucuresti :thinkso:

DRAGOS
25th July 2003, 17:37
Dacă Dinamo va juca cu titularii se va impune chiar dacă Rapid va folosi formula de bază.

zamolxe
25th July 2003, 17:54
doua echipe iesite din forma. ambele s-au facut de ris in meciurile amicale.
Totusi, cred ca Rapidul se impune cu 2-0.

HAI RAPID

riva
25th July 2003, 18:03
rapidul sa joace cu rezervele ka nu are ce sa bata din dinamovisti
am o intrebare, kirita mai e la dinamo?

Dorin
26th July 2003, 00:32
Rapidul e ocupat cu CL si nu pune asa mare baza pe cupa asta . Dinamo da, ca vrea sa mai spele din pacate . Asa ca logic Dinamo :yeah: Dorin

Shield
26th July 2003, 22:17
Dinamo are cel mai tare atac din divizia A. :happy

nemuritor
27th July 2003, 02:44
Rapid cred,dinamo are lot de a doua jumatate a clasamentului,dupa parerea mea

deep purple
27th July 2003, 07:20
Celor doua galerii le-au fost repartizate cate 10.000 de tichete, contra cost.

De unde strangeti voi 10 000? Ar fi o cifra record pentru Dinamo. Ar fi Brigitte Bardot in orgasm. Pacat ca-i batrana. :P

crisrom
27th July 2003, 19:00
As prefera sa bata dinamo cu 5-o in cupa asta fara importanta si sa intre rapidul in liga. Dar nu cred ca dinamo are vreo sansa. cel mai tare atac?Ha! In afara de danciu, numai chifle- barcauan- umflat de presa si netoiu, dragan rezerva perpetua si sperante ca marica si zicu.....vai de ei....daca il ia rapidu pe danciu, s-au ars baietii!

Ayrton
28th July 2003, 10:43
De unde strangeti voi 10 000? Ar fi o cifra record pentru Dinamo. Ar fi Brigitte Bardot in orgasm. Pacat ca-i batrana. :P

Prima parte a celei ce ai scris inteleg ca e o ironie, si ca sa vezi si tu ca te inseli, uite 2 poze de la finala de cupa din 2000, cand 45.000 de dinamovisti si 20.000 de craioveni au facut o atmosfera cum n-ati vazut voi la timisoara niciodata si nici nu o sa vedeti vreodata:
http://www.tifosiultra.home.ro/1999-2000/99-00_cupa_dinamo-craiova_p03.jpg

http://www.tifosiultra.home.ro/1999-2000/99-00_cupa_dinamo-craiova_p04.jpg

Insa celelalte doua propozitii nu le pricep absolut deloc...
Sa inteleg ca te obsedeaza babele si te gandesti sa le provoci orgasm??? :o
Brrr, esti pervers rau de tot, :ciocan:

Sorin
28th July 2003, 11:18
Ayrton, in toate ziarele s-a scris ca au fost 30 000 de olteni si cam tot atatia dinamovisti dar cred ca numarul vostru a fost umflat de ziaristi cu spectatorii neutrii pe care ei i-au considerat ca fiind de-ai vostri desi cine stie :happy
Peste tot,inclusiv la tv, s-a spus ca suporterii au fost egal numeric si asta la un meci in Bucuresti.Ia mai verifica tu arhivele :happy

inter
28th July 2003, 11:22
Sorine, eu stiu ca la finala aia au fost 20000 de olteni :( , cel putin asa au scris majoritatea ziarelor :thinkso:

Shield
28th July 2003, 12:12
As prefera sa bata dinamo cu 5-o in cupa asta fara importanta si sa intre rapidul in liga. Dar nu cred ca dinamo are vreo sansa. cel mai tare atac?Ha! In afara de danciu, numai chifle- barcauan- umflat de presa si netoiu, dragan rezerva perpetua si sperante ca marica si zicu.....vai de ei....daca il ia rapidu pe danciu, s-au ars baietii!
Cred ca ai omis un atacant al lui Dinamo.Ai idee care?Hai ca poate n-o fi chiar asa de neinsemnat! :)

Ayrton
28th July 2003, 12:29
Sorine, am fost la meciul ala, pe stadion cu vreo doo ore inainte sa inceapa... Si sincer, nu ca sunt dinamovist, dar erau olteni la o peluza (cateva sectoare nu erau prea pline, ca era o tribuna instalata pe pista, de pe care s-a cantat in pauza), si jumatate din tribuna 2. O peluza (aia din poze) si jumate din tribuna 2 erau full de dinamovisti, care mai ocupasera si tribuna 1 si tribuna 0. Tin minte ca oltenii de la peluza ziceau odata: "si voi, si voi, cantati cu noi!" la adresa celor de la tribuna 1, partea dinspre peluza alb-albastra, si in acel moment acei specatori s-au ridicat in picioare si au inceput sa scandeze toti: "cine sare este caine!".
Insa oricum, dupa parerea mea, a fost cel mai important grup de suporteri din provincie pe care eu i-am vazut la un meci in Bucuresti.

inter
28th July 2003, 14:50
remarca unui suporter dinamovist referitoare la meciul St.Ettiene-Dinamo 4-2 :
"un rezultat excelent, pe linia celor din ultimul timp
remarcam formula de echipa care va speria multa lume anu asta, cu marile valori Iordache, Burca si Perenyi titulari
abia astept ziua de 2 august.
intrebarea este - va reusi rapidul sa ne dea tot patru sau se vor opri la sase-sapte ?"

:D :D :D :D
e mare deranj in stefan cel mare :D :D :D

deep purple
28th July 2003, 15:27
ayrton, chiar ziceam ca-i batrana. Cum de-ai crezut in continuare ca m-ar interesa babele nu stiu... aaaaaaa, ai vrut sa fi rau intentionat. Ma scuzi nu m-am prins. Brigitte militeaza pentru necastrarea cainilor. Credeam ca stii. :D De atmosfera nu mai are rost sa vorbim, am mai vorbit cu cativa dinamovisti si ei tot asa cred ca cea mai tare galerie e a lor dar nu am vazut niciodata ceva extraordinar in pozele voastre iar coregrafia si daca ar fi cum o descrieti voi la 1-2000 de persoane (daca sunt vreodata atatia) nu prea isi are efectul.

Ayrton
28th July 2003, 16:31
inter, mai lasa forumurile suporterilor dinamovisti, ca acolo vorbim intre noi... sau cauti material de inspiratie? :P

bine, purple, lasa ca aveati voi mare galerie de 75-80 de oameni prin 2000-2002 cand erati cu echipa voastra prin B sau C... Cu siguranta voi sunteti cei mai tari! Nici nu are rost sa mai discutam... ha-ha-ha!

Revenind la cupa, sincer eu cred ca asa varza cum se prezinta apararea lui Dinamo acum, si tot suntem peste cea de la Rapid-tineret, oricat de ironici ati vrea sa fiti in posturi... Iar daca vor juca totusi rapidistii cu titularii, eu tot cred ca Dinamo va castiga! :yeah:

deep purple
28th July 2003, 16:41
Dadeam sa cadem in C si tot erau cateva sute de specatori, voi daca ati fi pe cale de B ati avea stadionul pustiu. Dar nu rezultatele au fost cele care au alungat publicul ci pur si simplu mafiotul care-si batea joc de club. Poli a jucat cu stadionul plin ochi si in Divizia B si asta nu s-a intamplat o singura data.

P.S. Stadion plin ochi la Poli inseamna 3 x Stadionul plin ochi a lui Dinamo. E greu sa-ti imaginezi ca nu prea s-a vazut stadionul lui Dinamo plin dar... 8)

oaspetele
28th July 2003, 18:48
nu va inteleg.
e drept, poate ca nu sunt atat de cuprins de microb, dar io cred ca cel mai important e ca echipa de suflet sa se comporte onorabil, si daca se poate , sa castige cat mai des.

ori dupa cate vad, pe voi va intereseaza mai abitir cati spectatori au fost la un meci si ce mascari au mai strigat.....
:?

deep purple
28th July 2003, 19:45
pai si tu acum mai oaspete. Incercam si noi sa aratam ca suntem mai presus cu ceva. Nu avem jucatori de caracter incercam sa ne luam de arbitrii. Nu-s nici aia buni, ne luam de suporteri. Nu vezi ca multi se cearta pe viatza particulara a patronilor de cluburi? Aia chiar ca-i aberant.

oaspetele
29th July 2003, 07:50
pai si tu acum mai oaspete. Incercam si noi sa aratam ca suntem mai presus cu ceva. Nu avem jucatori de caracter incercam sa ne luam de arbitrii. Nu-s nici aia buni, ne luam de suporteri. Nu vezi ca multi se cearta pe viatza particulara a patronilor de cluburi? Aia chiar ca-i aberant.

tipic romanesc.

:(

Sorin
29th July 2003, 08:49
pentru ayrton
pozele pe care le-ai pus tu Ayrton nu se vad, sau cel putin la calculatorul asta nu se vad.Celelale puse de ceilati se vad ,ale tale nu :(
Si acum hai sa-ti mai spun ceva, am fost si eu la meciul ala asa ca nu incerca sa ma vrajesti. Tribuna a doua a fost ocupata aproape in totalitate de olteni si o peluza tot in totalitate. Nu stiu numerotarea tribunelor de acolo. :D
Voi ati stat doar intr-un colt din tribuna a doua, foarte foarte putini acolo.
Grosul galeriei voastre a stat la cealalta peluza si partea din stanga tribunei oficiale. Deci cu ingaduinta ati fost la fel de multi ca noi.
La tribuna oficiala stateau mai mult "burtosii" , nu cei din galerii . Iar cei de la tribuna I dinspre noi erau tacuti si neutri.S-or fi ridicat unii si au strigat pentru Dinamo dar multzi au cantat cu noi deci n-ai numart prea bine /nope/ .
Pe urma la tv asa au spus, la telejurnal chiar si a doua zi,ca au fost in numar egal.Dar ca sa ajungem la un compromis,hai sa facem o medie si sa spunem 25 000 de suporteri la un meci in deplasare pentru noi.
Nici asta cu finala cupei disputata intr-o singura mansa in Bucuresti nu mi se pare corecta.Trebuia sa fie meci tur -retur ca in Italia.
Te rog sa-mi spui daca voi v-ati dus cu galeria vreodata in toata istoria voastra la un meci in afara Bucurestiului si ati fost doar 2500 undeva in deplasare.
Ba nu, numai 2000 ati fost vreodata? :D daca ati fost vreodata in afara Bucurestiului 2 000 te rog sa te lauzi :D Chiar de 12,5 ori mai putini decat am fost noi in Bucuresti ,desi nu ala e recordul nostru de prezenta acolo,si eu zic ca sinteti buni atunci. Pentru ca la cata dragostea avem noi pentru Stiinta, cineva care-si iubeste chiar si de 12 sau 13 ori mai putin, tot si-o iubeste cu putere.In cazul asta imi ridic palaria in fata voastra dar stiu ca nu ati fost niciodata.
Dar ramane intrebarea: voi ati fost intr-un meci in deplasare in afara Bucurestiului, macar 2000 ? :D ca la Craiova ati venit intotdeauna citeva zeci ,maxim o suta.O singura data ati fost doua sute, atunci cand ati luat bataia aia mare de tot de a ajuns un dinamovist care fugea pana in cabina de transmisie a tvr sa se ascunda :D iti aduci aminte ? :drak:

Shield
29th July 2003, 10:00
Sorine,ce poti sa zici despre meciul Dinamo-Craiova 3-2 din cupa ,de la Pitesti( Mihalcea 2 si Bolohan pt Dinamo)?Ce proportie de suporteri a mai fost si atunci?Dar vreau sa fii sincer si obiectiv.
Nu te mai lauda aiurea cu numarul vostru mare de suporteri din finala cupei pt ca nu este relevant pt voi din mai multe motive:
1.Acel meci era unul CU ADEVARAT deosebit pt echipa voastra amarata,deci interesul era mult crescut;prin comparatie cam acelasi interes ,dar in randul dinamovistilor ar fi starnit de un meci Dinamo-Real Madrid sau Dinamo-Juventus.
2.Bucurestiul,locul de desfasurare al meciului este un oras cu po****tie de 9-10 ori fata de Craiova,iar aici se gasesc destui oameni care sa aiba afinitati pt diferitele echipe de club romanesti(printre care si pt Craiova).
3.Sa nu uitam ca,din cauza renumelui,performantelor si valorii mai mari ,Dinamo atrage mult mai multe antipatii decat o echipa mica precum Craiova,deci la un astfel de meci eventualii spectatori neutri(stelisti,rapidisti) ar fi fost clar cu voi,situatie imposibil de imaginat ca s-ar putea realiza in favoarea lui Dinamo ,la Craiova.
INTREBAREA MEA RAMANE:CUM AU FOST REPARTIZATI SUPORTERII LA PITESTI IN CUPA? 8)

Sorin
29th July 2003, 10:24
ei nu ca te pomeni ca vrei sa insinuezi ca ati fost cumva mai multi voi :D
ati fost cam de 5 mai putini.Dar cum se face ca tu crezi ca ati venit asa de multi? Credeati ca in loc sa jucati cu noi, jucati cu Real Madrid? :D te contrazici singur copile :D

1. era finala cupei Romaniei, intradevar e un meci important pentru toate "amaratele " de echipe din Romania,inclusiv pentru amaratii din groapa gunoielor :D

2.Craiova are 385 000 iar cu suburbii 420 000 de locuitori. Bucurestiul are 2.200.000 cu suburbiile, asta inseamna ca Bucurestiul are o po****tie de 5,2 ori mai mare. Este adevarat ca au venit din toata Oltenia si au venit si din Bucuresti .Nu inteleg de ce incerci tu sa explici prezenta noastra intr-un numar mare. Sint destui militieni in Craiova, de ce nu vin sa faca galerie pentru dinamo? :D

3.Nu sinteti urati din cauza performantelor care de fapt sint jalnice, stiti foarte bine de ce sinteti urati si ce renume aveti voi. Nu inteleg de ce te tot ascunzi dupa deget. :D nu e vorba numai de ura, in primul rand e vorba de faptul ca sinteti dispretuiti de toata lumea. :D

Pacala
29th July 2003, 10:39
la Pitesti erau mai multi caini din aia castrati pe langa stadion,ca era sa ma muste unu decat erau in tribuna :D dadusi scorul da nu spusesi ca ati jucat cu baieteii veseli ai cainetoiului si a fost blat. Aparatoare, din simplu caine cum erai,devii o dihanie ciudata ca vaz ca incepura sa-ti apara pene de papagal. :D

Shield
29th July 2003, 10:59
Baaaaaaai,am zis ca vreau sa fii OBIECTIV!!!Daca tu asta intelegi prin a fi obiectiv inseamna ca nu mai am ce discuta cu tine.Craiova este al 8-ulea oras din tara ca po****tie dupa :Bucuresti,Constanta,Brasov,Iasi,Timisoara,Cluj si Galati si are o po****tie de 314000 la ultimul recensamant.Ati fost de 5 ori mai multi la Pitesti?!? :shock:
Cred ca ai lipsuri grave in ceea ce priveste simtul realitatii.Nu se poate asa ceva!La Pitesti au fost mai multi dinamovisti ,dovada ca pe parcursul partidei galeria dinamovista a si fost aceea care a dominat fondul sonor.Sau n-a fost asa?I-a zii tu cum a fost.Nu-i asa ca dinamovistii nici nu s-au auzit de voi? :P

Sorin
29th July 2003, 11:24
shield, date le-am luat dintr-o brosora cu ultimul recensamant.Brasovul si Galati au cazut in clasament.Sint dupa noi acum. Numai ca intre primul si al 8-lea oras este o diferenta de po****tie extrem de mica de citeva mii. Dar tot nu inteleg ce vrei sa demonstrezi cu po****tiile oraselor.Daca Craiova ar fi mai mic,insemana ca avem un merit si mai mare.
Numeric am fost mult mai multi ca voi, ca nu este Craiova , real Madrid sa va duceti voi la meci.Parca asa ziceai :D spre final, noi il injuram pe netoiu si voi cantati ,asta vrei sa spui? victoria aia si cele din campionat au fost victorii pentru care nu ar trebui sa va bucurati ,au fost blaturile cateilor lui netoiu care acum joaca la voi. Practic tu ce vrei sa demonstrezi shild? :D
ca aveti o medie de spectatori mai mare pe teren propriu?
sau ca va duceti in deplasari cu zecile de mii? :D
Te rog eu, taci ca dinamo n-are galerie aproape deloc,voi nici nu contati la galerii. Discutam degeaba.
Galerii au Universitatea Craiova, Rapid Bucuresti , Politehnica Timisoara si citeodata Steaua Bucuresti.Voi aveti o medie de spectatori la stadion de nici 3000 si la meciurile cu concitadinii de la Steua si Rapid faceti si voi cate o coregrafie si veniti ceva mai multi, atat inseamna galeria lui dinamo. Nici nu se pune problema la voi sa contati in sfera galeriilor. Uiti ca a facut netoiu ordine in tribuna cu 10 batausi adusi de gheara. Vorbesti ca sa te afli in treaba.

Shield
29th July 2003, 12:08
Esti demn de mila.De ce ar avea Rapidul galerie mai tare ca a noastra?Nici nu stii ca la ultimul meci in giulesti galeria lui Dinamo a dominat stadionul sonor si,ca numar am fost mai multi decat a vrut d-l Copos initial ,adica am mai ocupat inca un sector fata de cel rezervat normal noua.Daca ai vazut meciul la tv cred ca ai putut si tu auzi cum galeria dinamovista domina sonor.De ce zici ca rapidu are galerie mai tare ca a lui Dinamo?Ei nu sunt cu nimic mai presus decat Dinamo!Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu tine,in toate topicurile tale sunt numai idei de genul:"noi suntem cei mai buni,cei mari tari ,la la la ",parca ai fi un copil din ala care sustine ca jucaria lui e cea mai frumoasa.De ce nu aduci argumente si DE CE nu poti fi obiectiv.De ce nu poti sa recunosti si lipsurile,chiar crezi ca echipa pe care o iubesti are doar calitati?Daca Rapidul are galerie mai tare decat a lui Dinamo ,de ce in toate meciurile directe de pe Lia Manoliu suntem mai numerosi decat ei?De ce si in Ghencea noi umplem complet peluza a 2-a pe cand rapidistii doar jumatatea superioaraa acesteia?Eu nu ma laud aiurea,am puterea sa recunosc neajunsurile,si aduc argumente clare.Tu de ce nu poti sa fii asa?Asa te-a invatat mamica ta,sa minti si sa fii fals.Nu e frumos. /nope/ .Hai sa-ti mai zic inca ceva.Daca iei la intamplare un oras aparent neutru din tara ,de exemplu Targoviste sau Focsani sau Tulcea,iti spun eu ca daca faci un sondaj in randul po****tiei cei mai multi sunt simpatizanti ai Stelei si ai lui Dinamo.Celelalte echipe vina dupa.Asta e realitatea.Asa cum a fost si la Pitesti,si care te doare. :yeah:

Ayrton
29th July 2003, 12:11
Calmeaza-te oltene, ca esti subiectiv erau de tot...
Si eu sunt subiectiv cateodata, dar realitatea o pot recunoaste: ati avut o medie de spectatori mai mare in ultimul an, dar la nivel de mentalitate ultra, coregrafii, etc. sunteti muuuuuuuuuuuuult in urma... Mai trebuie sa mancati mult praz si sa mai treaca multa apa pe Jiu ca sa discutati de la egal la egal cu P.C.H.!

inter
29th July 2003, 12:32
nivel de mentalitate :D :D :D :D
cred ca visezi Ayrton :D
nu uita ca sunteti singurii "ultrasi" din tara care v-ati parasit echipa la pauza in ghencea cand erati condusi cu 3-0..........dar probabil asa ati perceput voi fenomenul ultras :thinkso: :thinkso:

Ayrton
29th July 2003, 12:39
Tocmai, asta e o dovada de mentalitate de invingator: daca jucatorii aia nu se ridicau nici macar la nivelul genunchiului broastei normal ca nu mai aveam cum sa-i sustinem... Insa dinamovisti am ramas in continuare! Iar de la meciul ala iti pun si poze sa vezi cum arata peluza noastra si cum stateau copii in jurul lui Jean Pavel si ziceau: "Uite Jane, iar ne-au facut cainii...".

adbogdan
29th July 2003, 12:57
La ce o folosi treaba asta cu numarul de spectatori, nu stiu. Daca o echipa joaca prost si n-are rezultate, atunci cam tot aia e, fie ca are 2000 de spectatori, fie ca are 60.000.
Ma uitam pe site-ul polonezilor astora, Wisla. Au un stadion de 10.000 de locuri, iar la meciul cu Parma din cupa UEFA au fost numai 8.500 de spectatori. Asta nu i-a impiedicat insa sa ajunga turul 4 al cupei UEFA eliminand Parma si Schalke 04 iar apoi sa joace de la egal la egal cu Lazio.

Tudose
29th July 2003, 13:06
De cand oare nu a mai eliminat o echipa romaneasca o formatie italiana sau una germana intr-o cupa europeana? As fi multumit sa trecem de Anderlecht si sa jucam in Cupa UEFA, dar ar fi foarte greu si asa. Tine de mentalitate si curaj in primul rand.

Ferko
29th July 2003, 14:44
Dinamo va castiga supercupa. Pentru Rapid incepe apusul.

viole(n)t
29th July 2003, 15:22
La ce o folosi treaba asta cu numarul de spectatori, nu stiu.

Tocmai asta e chestia. La ce bun rezultatele daca acestea nu bucura mai pe nimeni? Performantza devine inutila, fara rost, daca nu bucura pe nimeni, daca bucuria atingerii unei performantze nu e impartashita de altzii.

E ca shi la teatru, potzi sa ai o prestatzie excelenta ca actor, daca sala e goala shi nimeni nu vibreaza la arta din miscarile tale shi vorbele tale...

deep purple
29th July 2003, 15:55
Dinamo va castiga supercupa. Pentru Rapid incepe apusul.
Te pomenesti ca e in mare crestere Dinamo. :D Se pare ca tu inca n-ai aflat noul vostru obiectiv pe sezonul care vine.

Ayrton
29th July 2003, 17:07
Poate in acceptiunea lui Badea, dar nu si in a suporterilor, a lui Andone sau a jucatorilor. Acum sa vedem daca si pot sa ia titlul, ca pe vorbe... Cum zicea si Andone, anul trecut pe vremea asta, in declaratii Steaua si Dinamo erau favorite, pe teren a fost Rapidul...

Purple, zi-mi si mie te rog care e obiectivul concret al echipei tale, nu cuvinte frumoase de genul joc spectaculos, aducerea oamneilor in tribuna, etc... Ceva concret!

inter
29th July 2003, 17:11
oricum obiectivul lui Dinamo anul asta este sa-si refaca stadionul :D :D :D :D , cred ca de asta nu au avut bani pt. achizitii :thinkso:

Pacala
29th July 2003, 18:55
dinamo nu poate intra in discutiile despre galerii pentru ca sinteti aproape inexistenti.M-am certat ca timisorenii pentru ca aia meritau sa ma cert cu ei.
Din punctul de vedere al galeriei ,dinamo nu exista si nu merita discutat
cu sau despre voi.Sinteti egali cu multimea vida, nu o spun ca sa va oftic.Asta e adevarul.
-Ca numar n-are rost sa discutam ,sinteti la stadion un palc , va duceti multi daca vine Real :D
-Mentalitate nu exista, singurii care au plecat de la stadion ca echipa lor lua bataie si tot singurii pe care o ceata de 10-15 batausi i-a facut nu numai sa nu fluiere dar culmea, sa aplaude :D
-coregrafie faceti doar de 4 ori pe an din banii dati de borcea .Atat se poate spune despre voi,vax

deep purple
29th July 2003, 21:55
ayrton, deocamdata principalul nostru obiectiv pe urmatoarele ore sau zile este numirea noului antrenor, apoi se poate decide daca obiectivul este prima jumatate a clasamentului sau podiumul. Balint a relizat ca se poate forta la podium cu lotul de jucatori actuali. Deci suntem cam la aceleashi obiective. La Timisoara stadionul se va umple indiferent de obiectiv. Noua ne place fotbalul mai mult decat punctele. Aici e diferentza dintre noi.

Ayrton
30th July 2003, 10:45
Pacalici, sa vorbesti despre bani dati la galerie cu Gabi Blondu si cu Mititelu, nu cu mine, ca daca ai fi dat tu macar jumatate din banii pe care eu i-am dat din buzunarul meu in perioada 1997-2000 pentru coregrafii si alte actiuni ale galeriei dinamoviste cred ca acum erai sef pe peluza sud, si poate va faceati si doi vreo doo banere mai ca lumea...

adbogdan
30th July 2003, 11:27
La ce o folosi treaba asta cu numarul de spectatori, nu stiu.

Tocmai asta e chestia. La ce bun rezultatele daca acestea nu bucura mai pe nimeni? Performantza devine inutila, fara rost, daca nu bucura pe nimeni, daca bucuria atingerii unei performantze nu e impartashita de altzii.

Presupun ca te referi la FC National sau la Sportul. Pana si Rocar avea mai multi spectatori decat Nationalul, si uite ca Rocarul s-a desfiintat ...

Ferko
30th July 2003, 13:47
Te pomenesti ca e in mare crestere Dinamo. :D Se pare ca tu inca n-ai aflat noul vostru obiectiv pe sezonul care vine.
Din pacate Dinamo nu este in crestere, dar ca sa-i bata pe Rapid este suficient sa stationeze. Cert este ca momentul de glorie al Rapidului a cam trecut. Daca mai pleaca Bratu si Iencsi oare cine v-a mai juca ?

Ayrton
30th July 2003, 16:01
Pana la urma s-au decis Copos si Rednic ce echipa folosesc?
Sau asteapta sa vada ce fac cu Anderlecht si pe urma vad ei daca baga titularii sau nu?

zamolxe
31st July 2003, 18:58
NU e nimic de decis, vom juca cu echipa standard.

Rapid - Dinamo 2-1


:yeah:

Ayrton
1st August 2003, 09:47
Eu zic Rapid - Dinamo 2-3. Asta cu titularii giulesteni in teren!

rasheedkpenny
1st August 2003, 10:48
Eu sper.... RAPID!

deep purple
1st August 2003, 15:43
Ati jucat in groapa acum 2-3 luni si v-a tras-o Rapid fara prea mari eforturi. Ei bine, de atunci Rapidul a pierdut putini jucatori si a adus la greu. Voi ati pierdut la greu si ati carpit cu ce ati apucat. Cum va imaginati voi ca bateti Rapidul? Voi chiar nu ati aflat ca arbitreaza Salomir, nu e Altmayer. Bineinteles ca arbitrajul va fi impartial dar voi obisnuiti sa se traga cu voi il veti acuza ca a tras cu Rapidul. Puterea obisnuintei. :D

the_big
4th August 2003, 16:42
ce bine e sa razi la sfarsit ! 1-0 R.Nita si gata v-ati linistit catelusilor ! :drak: