PDA

View Full Version : LIVE UNIVERSITATEA - BUILDING VANJU MARE (amical)



virus alb-albas
26th February 2005, 15:06
26.02.2005 / 15.00 / Ion Oblemenco
Meci amical:
Universitatea Craiova - Building Vanju Mare

relatare "live" - la fata locului, corespondentul nostru special, Edmond_ :ok:

Spectatori: cca 2000 (din care 50 suporteri ai echipei din Vanju Mare... f.activi)

Universitatea:
Guso,Buhus,Moti,Rachita,Bordeanu,Papura,Plesan,Sch umacher, Bundea,Cl.Dragan,Stevanovici

min.10 Faza de atac, spre poarta scapa Stevanovici, suteaza dar portarul respinge in corner ... in urma loviturii, Papura se inalta peste toti dar mingea este scoasa de pe linia portii de un fundas advers ...
In primele minute, jocul s-a disputat mai mult la centrul terenului dar, cu trecerea timpului, Universitatea a inceput sa-si impuna jocul ... acum acesta se disputa mai mult in jumatatea de teren a oaspetilor...
min.17 Dragan scapa spre poarta dar rateaza (singur cu portarul).
min.18 corner executat de Bordeanu, cap Rachita - milimetric pe langa poarta.
min.19 scapa pe contraatac jucatorul cu nr.10 al oaspetilor in pozitie de singur cu portarul, apara guso in extremis, trimitand cu piciorul, in corner.
min.35 0-1 :headbang: in urma unui contraatac al echipei oaspete ... publicul, nemultumit, i-a luat in primire pe Plesan si Badea, pe care ii fluiera copios.
min.43 Bordeanu scapa singur, suteaza, mingea depaseste portarul dar un fundas scoate in extremis.
min.45 Repriza se incheie in apostrofarile suporterilor, nemultumiti de jocul echipei.
Repriza II:
min.46 schimbare la Universitatea: Schumacher / Lutu
min.47 centrare Buhus, reluare impecabila cu capul Stevanovici 1-1 :ok:
min.58 actiune personala Bundea, care, scapat singur cu portarul advers, nu mai are puterea sa finalizeze
schimbare la Universitatea: Buhus / Dobre
min.62 deschidere Papura pe dreapta, centrare Dobre, rateaza Plesan, care suteaza dintr-o bucata, pe langa.
schimbare la Universitatea: Stevanovici+Dragan / Edu Magri+Gavaovski
min.66 faza identica.. deschidere Papura pe dreapta, centrare Dobre si Edu Magri trimite pe langa poarta..
min.69 Lutu scapa pe dreapta, intra in careu dar portarul respinge in corner..
min.70 centrare Lutu si Edu Magri trimite putin peste poarta..
min.80 Papura paseaza de la centrul terenului spre Bundea, acesta dribleaza, patrunde in careu si suteaza in plasa laterala..
schimbare la Universitatea: Moti / Daouda
min.84 Lutu scapa pe stanga, dribleaza, intra in careu, are posibilitatea sa suteze dar prefera sa mai faca o fenta si pierde mingea..
min.86 Lutu dribleaza 3 jucatori adversi la mijlocul terenului, il deschide perfect in careu pe Magri, acesta fenteaza un fundas advers si trimite in plasa, pe langa portar 2-1 :ok:
min.90 Plesan recupereaza la centrul terenului, paseaza la Lutu, acesta la Bordeanu, care trage in portar...Lutu recupereaza mingea dar suteaza putin pe langa poarta..
Meciul s-a terminat... 2-1, vom reveni cu alte comentarii mai tarziu...

EDMOND_
26th February 2005, 18:34
In ciuda nemultumirii spectatorilor a fost un meci de pregatire destul bun, cu un adversar incomod, din divizia B, care insa fiind la primul meci amical cu o echipa de divizia A , a tratat meciul cu o ambitie deosebita. In prima repriza a fost un joc slab din partea craiovenilor care au fost taxati de spectatori.
Mustruluiti serios de Badea la vestiare, in teren a aparut parca o alta echipa... eu am fost multumit mai ales de frecventa actiunilor de atac in repriza doua.
Cred ca ar fi fost mult mai bine daca Schumacher si cei trei atacanti ar fi ajuns in timpul turneului din Antalya , sau daca Badea ar mai fi avut la dispozitie inca vreo doua trei amicale.

MATRIX98
26th February 2005, 20:59
interesant ce scrie pe prima pagina a ziarului : craiova batuta de o femeie. Nu stiu cine fu idiotu` care scrisa, da anuntati-l ca baturam noi, nu building. Cand e sigur de un rezulat sa scrie, nu ce aude pe mirc sau messenger. Oricum, jucara slab baietii... poate alta data... speram ca sambata. FORZA STIINTA!!

Corrado*
26th February 2005, 21:00
o luati si de la tzaranii astia! :ok:

EDMOND_
26th February 2005, 21:44
Te sfatuiesc sa iti vezi de treaba ...daca ma uit la locatia ta, nu as zice ca tocmai ei sunt taranii....tin cont de varsta ta , insa te cam paste un avertisment daca vei continua in stilul asta....

pompieru
26th February 2005, 22:15
o luati si de la tzaranii astia! :ok:


hombres, tu n-ai altceva mai bun de facut? vezi-ti tu de oile tale acolo...

uti2102
26th February 2005, 22:18
Nu shtiu cine face textele pe OLS, da' se pare ca noul site nu l-a deshteptat in nici un fel. Cik Craiova batuta de Building! Pai n-a fost 2-1 pentru juvetzii mari ?! :o:

ultrA$e_2o
26th February 2005, 22:22
o luati si de la tzaranii astia! :ok:
Coraddo catany aveti voi grija ce faceti la bistrita :jerk:

EDMOND_
26th February 2005, 22:57
Nu shtiu cine face textele pe OLS, da' se pare ca noul site nu l-a deshteptat in nici un fel. Cik Craiova batuta de Building! Pai n-a fost 2-1 pentru juvetzii mari ?! :o:

Ba da, dar nu este prima oara cand se intampla asta. Si eu sunt curios cine le scrie pentru ca de multe ori sunt rautati evidente....culmea este ca meciul a fost Live pe subforumul nostru !!

white-blue4ever
26th February 2005, 23:02
ce dreaq se uita in oglinda la televizor de vazura 2-1 pt building?...

EDMOND_
26th February 2005, 23:19
Probabil au avut rezultatul de la pauza, cand conducea echipa mehedinteana. Oricum insa, nu au o antrenoare.Au doar o patroana.

EDMOND_
27th February 2005, 00:42
Legat de subiectul in sine , meciul cu Building eu il consider foarte util.
Echipa mehedinteana a fost destul de incomoda , a pus probleme reale, mai ales in prima repriza.A jucat exact cam in felul in care o face FC Arges. La pauza fotbalistii au fost certati minute in sir de Badea, care a modificat si componenta echipei. Cine priveste lucrurile la rece va observa faptul ca in repriza secunda echipa a avut o frecventa a actiunilor ofensive pe care nu am mai vazut-o de mult timp la Craiova. Au fost si doua mingi salvate in extremis de pe linia portii de fundasii echipei din Vanju Mare, si de asemenea incep sa fie clarificari in linia de atac.
Problema principala este totusi pe linia de fund unde va fi , in prima etapa, o improvizatie, tinand cont ca Daouda si Moti nu au drept de joc.

Important este ca echipa a inceput sa inscrie si ca relatiile de joc au inceput sa se lege. Imi pare rau ca nu mai avem timp macar pentru doua amicale, sau ca Schumacher si atacantii aia nu au venit cu doua saptamani mai devreme.

Cred ca este bine ca echipa nu a pierdut in nici unul din cele trei amicale.
Ce sa zic de Farul - FC Altay 1- 2 chiar astazi, cu toate ca Farul a jucat cu echipa standard ( daca excludem accidentatii). !!?
Cine vrea sa vada doar partea goala a paharului sa fie sanatos, eu incerc sa privesc si partea plina....vom vedea ce urmeaza, dar avem sanse reale sa trecem de Farul, in cupa.

Che Guevara
27th February 2005, 10:33
Meciul a fost foarte bun. Prima echipa oltenii au intrat pe teren fara sa se concentreze la importanta meciului. De-asta mehedintenii si-au creat ocazii si au reusit chiar sa inscrie. Dupa pauza s-au trezit, si odata cu intrarea lui Lutu atacul a avut suficient de mult mingi astfel incat sa poata intoarce scorul in favoarea noastra. sa nu iutam ca Stiinta nu a mai pierdut un meci de vreo 2 luni. Chiar daca rezulatatele nu au fost grozave. Cine are la dispozitie o arhiva a meciurilor amicale sa verifice ce rezultate s-au inregistrat in pregatiri si veti vedea ca echipa creste de la meci la meci. Fara frica! Suntem pe drumul cel bun.

EDMOND_
27th February 2005, 10:51
Pai suntem...dar avem probleme in linia de aparare...asta este problema... iar mie Rachita nu imi inspira incredere.....

EDMOND_
27th February 2005, 15:31
Cu aproximativ 20 de minute inainte de terminarea meciului un jucator al echipei oaspete a primit cartonas rosu, la scorul de 1-1. Spre lauda sa, antrenorul Pavel Badea a cerut ca echipa adversa sa introduca un alt jucator in teren spunand ca nu il intereseaza neaparat sa castige cat sa aiba un test serios inaintea meciului din prima etapa.
In repriza doua jucatorii din Vanju Mare au fost depasiti categoric , nu au reusit sa traga nici un sut pe poarta si au trecut foarte rar in jumatatea de teren adversa.

Zebrone
27th February 2005, 18:00
Bah deci baturam au ba, ca astia sunt incredibili de incuiati? :mda:

EDMOND_
27th February 2005, 19:07
Pai alpi, vezi ca este descrierea meciului....in primul mesaj de pe acest thread .. a fost 2-1 pentru noi,iar in repriza doua mehedintenii nu au tras nici un sut pe poarta....cand este vorba de Craiova este recomandabil sa citesti aici pe subforumul nostru....nu stiu inca din vina cui, dar stirile despre Craiova sunt mai mereu tendentioase....
Si apropo, echipa aia de divizia B este antrenata de un barbat, parca belu il cheama...dar ce sa stie baietii de la stiri... copiaza si ei de pe undeva...

Vietnam
28th February 2005, 12:15
Mda poate ne-ar prinde bine niste amicaluri cu echipe din divizia A. Poli Timisoara nu face vreun amical cu noi? Ne-ar prinde bine si lor la fel!

Leo_
28th February 2005, 12:51
Ar fi frumos ca in amicalele cu divizionare A sa batem numai la scoruri de-alea de maidan: 4-0, 6-3....
Ca se vede ca nu ne prieste divizia B....nu jucam bine cu echipe mici... :mda:

WishMaster
1st March 2005, 12:31
Stiti care cred eu ca e problema cu ols si ziarele din bucuresti astia au cam inceput sa tremure pentru ca la craiova s-a intarit lotul cu ceva jucatori buni ,la timisoara ce sa mai zic...Le-a intrat frica in oase si se cam tem ca la anul sa nu cumva sa se ridice aceste echipe si in compensatie arunca cu noroi mai ales in Stiinta.Cred ca cea mai mare bucurie a lor ar fi ca Stiinta sa ajunga in B ,dar eu cred ca , cu actualul lot Craiova va termina campionatul undeva la mijlocul clasamentului.Va urez bafta si sper ca din vara sa ne intalnim in A.

Zebrone
1st March 2005, 12:33
Dea Dumnezeu sa ai dreptate :ok:

litza
1st March 2005, 15:03
Daca am ajuns sa-i speriem pe cei din Bucuresti asa de tare incat presa sa fie impotriva noastra este un lucru bun,dar cred ca altele sun motivele pt comportamentul presei

EDMOND_
1st March 2005, 15:47
WishMaster...sa fie cum zici si sa ne vedem la anul in divizia A. Insa nu oricum, voi fericiti ca ati revenit in prima liga, noi fericiti ca avem inca un trofeu in vitrina...Cupa Romaniei ..2004-2005 :) ...