PDA

View Full Version : Articol exceptional in Gazeta



R. O`Sullivan
26th February 2005, 13:10
```Dacele şi romanii

Ranieri a pierdut meciul şi calificarea cīnd, la conferinţa de presă ţinută cu o zi īnaintea partidei, a glumit aproape libidinos cu o jurnalistă din Romānia. "Luăm cu noi toate fetele frumoase. De ce să mai stai aici?", i-a spus italianul, altfel un domn desăvīrşit.

Carboni a pierdut duelul cu Diniţă cīnd a căzut īn capcana unor reportere de la Antena 1, care l-au filmat cu camera ascunsă īn timp ce le chema pentru o partidă rapidă, īn toaleta de la Marriott!

Īn fine, Aimar a ratat şansa de a-l depăşi pe Rădoi atunci cīnd a convocat la hotel o altă jurnalistă, la ora 22, pentru un interviu nocturn.

Valencia a venit īn Romānia convinsă că jocul e cīştigat şi preocupată mai degrabă să joace alte cīteva meciuri. Cam asta e reputaţia noastră: fotbal prost plus fete bune şi disponibile. Uite că a fost taman invers. Fotbalul a fost bun, iar fetele le-au tras clapa.

Cum ar spune Cornel Dinu, candidatul dac, e o răzbunare istorică la adresa soldaţilor romani. ```




Desi uneori ziaristii sportivi de la noi sunt cam papagali, au si articole foarte bune... Iata ce cred strainii despre noi.
Am auzit chiar ca arbitrii fotografiau ``fascinati`` modul in care se contura terenul

P.S. Chiar daca avem si fete destepte in jurnalistica (cazul de fata), unele sunt celebre pentru interviurile luate ``pe la colt`` :D

Mariusmadmax
26th February 2005, 15:48
daca jurnalista era Laura Andriesan - producatoarea de procese de divort atunci zic si eu "saracii Ranieri , Dinita etc "

remus
26th February 2005, 15:48
Problema e ca si la valencia puteam pune "satisfactii" goale pentru a incalzi atmosfera din lotul Valenciei. Bineinteles , tot romance care stau pe ***** si pe **** :)

stelist100%
28th February 2005, 21:57
Mda .... mijto ! ForZZa Steaua !!!

Onlinesport vrea parerea voastra
28th February 2005, 22:03
Tu crezi ca fetele alea ar fi ezitat vreau moment sa stea cu fotbalistii aia, macar la o cafea, decat sa scrie trei randuri sordide intr-un ziar sau sa ia un amarat de interviu la o televiziune? Vrajeli... Susanele.

uti2102
28th February 2005, 22:31
El Greco, dak te gandeshti sa-tzi faci o schimbare de sex, ceva sa ma contactezi :D Imi place cum pui problema :D
Serios acu', chiar cred k fetele i-ar fi refuzat.

R. O`Sullivan
1st March 2005, 12:02
daca jurnalista era Laura Andriesan - producatoarea de procese de divort atunci zic si eu "saracii Ranieri , Dinita etc "


Asa e... Dar de cand panarama aia de Laura Andresan e ziarista? Stiam ca are multe functii (inclusiv antrenoare secunda la Nationala), dar nu ziarista... Totusi se poate converti usor :D :D