PDA

View Full Version : Pe cine vedeti in atatc impotriva Macedoniei si Olandei?



ronaldinho
26th February 2005, 10:48
Se pare ca Piti se confruta cu o problema in ceea ce priveste atacul pe care il va folosi. A dat niste nume de unde va alege: Ad. Ilie, Oprita, Dinita, Bucur, Cl Niculescu si Cristea. Care credeti ca ar fi varianta cea mai optima. Eu sincer, as opta pentru Cl. Niculescu cu Oprita, dar as vrea sa stiu si care e parerea voastra. Dupa mine, sunt cei mai in forma atacanti romani ai momentului. Bine, Cristea sau Ilie nu sunt de lepadat, dar pt mine, cel putin pt acest meci Niculescu _Oprita mi se pare cuplul ideal: Oprita, foarte creativ si activ, Niculescu bun finalizator si excelent la loviturile libere, lovituri pe care Oprita, la stilul lui de asi umili adversarii directi, cred ca le va obtine intr-un numar mare.

andreiush
26th February 2005, 11:03
Dar de Ganea ce se stie? Nu va reveni pana la meciul cu Olanda? Daca ar fi el, as zice un cuplu Ilie-Ganea... altfel.. Ilie-Oprita.

ronaldinho
1st March 2005, 18:33
De revenit isi revine, dar far meciuri in picioare timp de juma de an, arfi mai greu.

Marquise MGP
1st March 2005, 18:59
eu am mers pe un cuplu ilie-niculescu desi nici asta nu ma satisface pe deplin da cred ca e cel mai bun pe care nil putem permite....oprita nu cred sa faca fata impotriva olandei si nici cristea...dinita si bucur ies din calcule din start....e subtire treaba in atac si asta o sa se vada....iar o minune deja a avut loc anul asta.

romanomar
3rd March 2005, 00:54
sa intors marius niculae si a inscris gol in portugalia, o sa fie atacul ilie-marius niculae

ronaldinho
3rd March 2005, 01:07
aha, deci a reusit pana la urma? a prins avionul? glumeam am vazut si eu ca Niculae a inscris, dar mi-e ca la meciul viitor sa nu se accidenteze. Piti nu cred ca e genul de antrenor care sa arunce gorile in atac. Lui ii plac jucatorii subtirei, speculanti si ageri. Vom vedea ce formatie va pregati Piti. Sunt foarte curios sa vad ce selectie face. Acum se pare ca are de unde alege. Mai putin la mijloc.

Frynn_yo
3rd March 2005, 10:41
sal!pai in atacul romaniei pt cele doua meciuri cred ca ar fi potrivit oprita!!!dar datorita lipsei sale de experienta in tricoul nationalei nu cred ca va fi folosit!!!in orice caz vad un atac format din oprita si ilie!!!
[QUOTE]cu Steaua, Barcelona si Juventus pentru totdeauna

remus
3rd March 2005, 11:01
Niculescu,Oprita si Cristea NU VOR FI FOLOSITI TITULARI . Nu poti sa bagi jucatori fara jocuri sub tricolor intr-un meci asa de important.
In atac va fi sigur Adi Ilie , impreuna cu Marica , Marius Niculae sau unul din "chinezi"

Mariusmadmax
6th March 2005, 10:09
Ilie-Cristea
... si Oprita ! Sa jucam cu 3 atacanti !

Thanya
6th March 2005, 19:31
Sa jucam cu 3 atacanti?...sa marcam 3 goluri shi sa incasam 9?

CoolRain
8th March 2005, 12:55
Eu as opta pentru Cristea-Marica... sau Mitea in locul lui Marica, dar Cristea sigur!

Picasso
10th March 2005, 02:12
Pai solutiile ar fi cam asa:
1.Adi Ilie
2.Viorel Moldovan
3.Marius Niculae
4.Daniel Niculae(daca isi revine)
5.Danciulescu/Niculescu/Gigel Bucur/Oprita/Cristea
deci solutii sunt, numai ca e mai bine sa optam pentru experienta intr-un joc asa mare si sa lasam tinerele talente sa faca o diferenta pe final de meci. Atunci ar putea fi introdusi Cristea sau Oprita, pentru a ne aduce victoria si a se impune in fata fundasilor olandezi deja obositi de cele 60-70 de min jucate. HAI ROMANIA!

Picasso
10th March 2005, 02:13
A,l-am Uitat Pe Marica. Scuze

dragos_popa17
11th March 2005, 12:19
Ar fi frumoasa revenirea lui Moldovan, sa vedem un atac Ad. Ilie - V. Moldovan. Oricum, Ilie ar trebui sa fie titular, a demonstrat-o in meciul cu Slovacia. Langa el l-as aseza pe Marius Niculae sau chiar pe Cristea(ar putea zapaci pe olandezi cu viteza lui).Pe Marica l-as trimite la tineret, D.Niculae e accidentat din pacate, Bucur nu are experienta destula, Oprita l-ar putea inlocui pe Ilie cand nu mai poate, Niculescu pleaca azi-maine in Asia de unde nu mai vine ca-i ia vreo trei zile drumul dus-intors. Neaga si Danciulescu nu mai sunt solutii.

axterix
11th March 2005, 12:26
Ganea nu o sa joace
asa cum l-a nenorocit si el pe tanarul acela de la meciul amical al nationalei, asa a primit-o si el
dupa fapta si rasplata...

Gigel Sportul
11th March 2005, 23:29
Dinitza-Bucur, shi dam 3 goluri.

ronaldinho
12th March 2005, 09:48
Dinitza-Bucur, shi dam 3 goluri.
Mos Craciun cu renii. :headbang: Eu am dat aceste nume, pentru ca aceste nume le-a dat Piti la o conferinta de presa. A zis ca Ganea nu-si revine, lui M. Niculae ii trebuie cateva meciuri, Mutu se mai gandeste :D . Cu Cristea eu zic s-o lasati mai moale. A dat 2 goluri cu valencia, dar mai trebuie sa creasca pentru a juca titular la nationala. Deocamdata Cristea a dat 2 goluri in Europa din 10 ocazii, ceea ce Danciulescu sau Neaga nu ar ierta. pacat de Daniel Niculae, care s-a rupt chiar inainte de acest meci. Mitea e iesit din forma, si oricum daca va fi sa joace va juca mijlocas stanga

Mariusmadmax
13th March 2005, 08:54
Sa jucam cu 3 atacanti?...sa marcam 3 goluri shi sa incasam 9?
Aici este ideea . Toata lumea stie ca Romanii au jocul la mica ciupeala . Avem aceeasi tactica de cand ne stim :
Parjoliti campiile si otraviti fantanile si apoi ne refugiem in munti !
Ar trebui sa atacam si noi odata !

Thanya
14th March 2005, 22:43
:) Shi crezi ca e Piti omul experimentelor?Mai bine luam bataie jucand dupa vechiul sistem poate asha o sa ni se para ceva normal shi o sa acceptam mai usor!

realmadrid.com
14th March 2005, 22:46
Daca jucam dupa vechiul sistem, al lui nea puiu, nu ne calificam sigur :(

Thanya
14th March 2005, 22:50
Pai nici dupa vechiul sistem a` lui Piturca,nu ne calificam.Pana la urma sistemul conteaza mai putin,important e sa ai cu cine sa creezi un sistem care sa aduca,calificarea!

Catalanul
14th March 2005, 22:59
Moldo-gol nu ar trebui sa lipseasca din atacul nationalei in aceste 2 meciuri foarte importante pentru Romania :ok: as mai opta si pentru gigel bucur, mai ales in meciul cu Macedonia, merita sa i se acorde si lui o sansa :)

Adrian
14th March 2005, 23:10
Keseru o sa fie convocat?

ADelPiero
15th March 2005, 01:46
Keseru cu Mitea ... cand o sa ajunga am2 la forma maxima ... o sa fie un atac de extraterestrii :evil:

jhon_goodboy
20th March 2005, 17:10
Adrian Ilie si Viorel Moldovan sunt oamenii pe care poti conta oricand chiar daca Viorel e trecut cu mult de varsta tineretii.
In ceea ce-l priveste pe Adi Ilie desi nu trece printr-o perioada prea buna cu echipa sa de club cred ca se poate descurca in fata portii adverse mai ales cand e vorba de echipa nationala.
Pare destul de improbabil ca cei doi sa evolueze impreuna in zona ofensiva dar niciodata nu ii poti citi toate gandurile lui Piturca.
Daca nu va fi asa eu zic ca cel putin unul dintre acestia va juca in meciul crucial cu Olanda.
Aven nevoie de jucatori cu experienta care sa stie cum sa incurce o echipa puternica cum este Portocala Mecanica.
________________________________________________
FOREVER ROMANIA!!! /hello /hello /hello

Seahawk
21st March 2005, 07:40
stiti ceva.. mai lasati'ma cu batranii asthia.. ce daca au experienta.. nush'ce .. mai lasati'i balta.. m'am saturat sa tot pierdem din cauza lor.. si sa aud chestii de genul "mai mult nu sa putut".. "a fost de vina gazonul" .. "daca arbitrul era corect" ..etc etc :sleep:
zic eu ca ar trebui incercat ceva nou.. un cuplu de genu Niculescu - Oprita sau Niculescu - Cristea..
dar la cum suntem noi romani.. o sa mergem probabil ca de obicei pe Moldovan - Ilie din cauza ca "au meciuri in echipa nationala" .. "au experienta" si se "poate conta pe ei" :sleep: :sleep: :sleep:
stim cu totii dinainte ca o sa luam bataie daca jucam cu aia.. asa ca.. de ce sa nu incercam alte solutii? ca oricum pierdem..
ar trebui sa se renunte la "batrani" .. la generatia de bronz.. :sleep: si sa promovam tinerii.. ca sa numai trebuiasca sa zicem ca "nu se poate conta pe ei.. pentru ca nu au multe meciuri in picioare".. :sleep:
sincer, m'am saturat de "politica" romanilor.. de a face selectiile.. pentru ca in ultimii ani a tot dat gres..
insa sper ca odata cu venirea lui Pitzi sa se skimbe ceva.. desi nu cred..
sa' dea Domnu' sa gresesc eu si sa ii invingem pe batavi
HAI ROMANIAAAAAAAAA!!!! 20 de milioane de suflete sunt alaturi de voi !!!


p.s. vad si eu meciul /hello :yeah: :D