PDA

View Full Version : Steaua - Villarreal. Optimi de finala Cupa UEFA



Pages : [1] 2 3

realmadrid.com
25th February 2005, 00:24
Steaua Bucuresti va intalni in optimi, echipa spaniola Villarreal.
Dupa ce Steaua a trecut la penalty-uri de Valencia cu scorul de 4-3.

Va rog ca comentati aici ambele manse.

Edgar
25th February 2005, 00:33
Pune si un poll.

Marquise MGP
25th February 2005, 00:37
cred ca nul ratati pe berbecali ca e in direct pe OTV ... bagati okii acolo ca sa vedeti niste confesiuni inedite.:D

ADY19
25th February 2005, 00:47
Ma doare undeva de jiji...s-a calificat Steaua :yeah: Steaua a demonstrat ca are fortza si caracterul de a iesi in Europa.... restul sa-si puna cablu sa privesca cum joaca Steaua :degete: . Am o intrebare.... udne se joaca prima mansa? Daca e la Villareal atunci Steaua se califica in urmatoarea faza :evil:

apparte
25th February 2005, 01:03
gigi nu ne intereseaza aproape deloc!Oricum daca-s pe net nu-s la TV(nu pot face doua lucruri in acelasi timp,cu exceptia scrisului si fumatului!)!

Paul
25th February 2005, 01:22
mai , mai bine aflati unde e prima mansa ...

la bucuresti sa in spania
de 10 minute caut si tot nu gasesc , stiu doar ca se joaca pe 10 & 17 March 2005

ADY19
25th February 2005, 01:32
Nu stiu paul unde e....asta vreau si eu sa aflu. Daca prima mansa se joaca in Spania atunci sigur ne calificam :lol:

Paul
25th February 2005, 01:34
niep ... vreau mai intai la bucuresti
problema e ca progarmul arata cam asa

6.03 Bistrita (d) ... heh 200.000 biletu ...
10.03 uefa
13.03 rapid (a)
17.03 uefa
20.03 dinamo (a)

deja e cu cantec programul asta

florian
25th February 2005, 01:40
Prima mansa la Bucuresti

Seahawk
25th February 2005, 01:49
e bine ca nu joaca nici Riquelme si nici Forlan... insa e nashpa ca primul meci il au acasa... insa la cum au jucat azi.. eu zic ca Steaua este favorita.. desi pot sa fiu considerat subiectiv, Villareal..e Villareal.. dar nu e totusi Valencia.. desi nici Valencia nu au fost cei care ii stiam noi.. chiar Villareal sunt in fata lor in campionat.. deci nu se stie niciodata cu spaniolii astia

sa fie oare asha...(adica au jucat valencia sub valoarea lor)
sau au fost Steaua prea buni?
e inceputul unei noi ere? sau doar un foc de paie?
...ramane de vazut :D

ADY19
25th February 2005, 01:51
Programul arata de kkt. Ar trebui sa se amane niste meciuri.... Steaua trebuie ajutata sa se prezinte cat mai bine in meciurile cu Villarreal.

Paul
25th February 2005, 01:52
e bine ca nu joaca nici Riquelme si nici Forlan. .. insa e nashpa ca primul meci il au acasa... insa la cum au jucat azi.. eu zic ca Steaua este favorita.. desi pot sa fiu considerat subiectiv, Villareal..e Villareal.. dar nu e totusi Valencia.. desi nici Valencia nu au fost cei care ii stiam noi.. chiar Villareal sunt in fata lor in campionat.. deci nu se stie niciodata cu spaniolii astia

sa fie oare asha...(adica au jucat valencia sub valoarea lor)
sau au fost Steaua prea buni?
e inceputul unei noi ere? sau doar un foc de paie?
...ramane de vazut :D

Riquelme a luat :rosu: , dar cu Forlan de unde ai scos`o?

edit:Anu asta la Bilbao , Valencia si Vilareall
la anu Madrid , Barcelona si La Coruna :D

Rechinul Ucigas
25th February 2005, 02:01
Am trecut de valencia , trecem si de villareal !

apparte
25th February 2005, 02:08
Riquelme a luat :rosu: , dar cu Forlan de unde ai scos`o?

edit:Anu asta la Bilbao , Valencia si Vilareall
la anu Madrid , Barcelona si La Coruna :D
Forlan a jucat la ManU si n-are drept de joc!

GeKuRA
25th February 2005, 02:15
BRAVO STEAUA ! ! ! :evil: :evil: :evil:

MethoD MaN
25th February 2005, 03:03
/hello S :ok: T :yeah: E :happy A /hello U :ok: A :yeah:

ronaldinho
25th February 2005, 07:54
Din cate am vazut eu, prima mansa e la ei, iar a doua la bucuresti. Astia sunt nervosi rau acasa. Din cate stiu Barca a luat-o nu demult cu 3-0 de la ei, iar valencia, cu 3-1. Nu e de glumit cu astia. Iar anul trecut din cate tin minte, parca chiar au prins semifinalele de la UEFA, dar nu mai tin minte cu cine au jucat? ( nu-mi sariti in cap daca nu am dreptate in legatura cu semifinalele, dar sferturile aproape pot sa garantez ca le-au jucat anul trecut ). Se pomenea aici de o amanare in campionat, sau ceva de genul. Poate ar fi un lucru bun, dar parerea mea e ca jucatorii trebuie obisnuiti cu astfel de meciuri, daca vrem sa facem fata in Europa. Oricum, Steaua are un lot mare si valoros, si cred ca va face fata lui Dinamo chiar si cu rezervele. Sper ca infrangerea din etapa a doua sa nu-i afecteze prea tare. :D :D. Ci, dimpotriva, sa-i motiveze.
In legatura cu transmisia meciului live, pe net imi cer scuze inca o data fata de voi, dar cel care trebuia sa-mi streameze :D s-a gandit ca e mai interesant austria wien cu bilbao, si nici nu l-am prins online in timpul transmisiei. Voi face tot posibilul sa fac rost de niste link-uri utile pentru meciurile din fazele urmatoare :D.

OwenSkeet
25th February 2005, 08:01
La tv s-a spus ca prima mansa e la noi. Eu zic ca STEAUA poate terce si de Vilieareeal...pt ca in ultima vreme oto am dat de echipe spaniole si am jucat f bine impotriva lor! Sa speram ca trcem si de astia!!! ;)

viorel 31
25th February 2005, 08:31
10 martie 2005 Bucuresti Steaua - Villarreal partida tur din optimi

Este bine ca nu joaca Riqelme si Forlan -sunt jucatori deosebiti- dar dupa jocurile pe care le-a facut Steaua pe teren propriu sunt sigur ca putem trece acasa de orice adversar :ok:
Villarreal este intr-o forma sportiva mai buna ca Valencia dar eu unul sunt increzator ca putem trece si de submarinul galben. Daca la meciul cu Valencia sansele de calificare erau mai mari pt spanioli in optimi sansele cred ca sunt egale.

Felicitari Steaua si bafta in Europa -cunoscatorii stiu de ce :drak: -

claudio25ro
25th February 2005, 08:31
sunt roman inainte de toate si spun: bravo Steaua...no comment!!!

Pancone
25th February 2005, 09:18
E un dezavantaj ca prima mansa o vom juca acasa.
Exista un echilibru intre cele 2 echipe cu un plus pt cea spanioala , cred ca forma de moment va fi cea care va decide meciul

Paul
25th February 2005, 10:13
Din cate am vazut eu, prima mansa e la ei, iar a doua la bucuresti. Astia sunt nervosi rau acasa. Din cate stiu Barca a luat-o nu demult cu 3-0 de la ei, iar valencia, cu 3-1. Nu e de glumit cu astia. Iar anul trecut din cate tin minte, parca chiar au prins semifinalele de la UEFA, dar nu mai tin minte cu cine au jucat? ( nu-mi sariti in cap daca nu am dreptate in legatura cu semifinalele, dar sferturile aproape pot sa garantez ca le-au jucat anul trecut ). Se pomenea aici de o amanare in campionat, sau ceva de genul. Poate ar fi un lucru bun, dar parerea mea e ca jucatorii trebuie obisnuiti cu astfel de meciuri, daca vrem sa facem fata in Europa. Oricum, Steaua are un lot mare si valoros, si cred ca va face fata lui Dinamo chiar si cu rezervele. Sper ca infrangerea din etapa a doua sa nu-i afecteze prea tare. :D :D. Ci, dimpotriva, sa-i motiveze.
In legatura cu transmisia meciului live, pe net imi cer scuze inca o data fata de voi, dar cel care trebuia sa-mi streameze :D s-a gandit ca e mai interesant austria wien cu bilbao, si nici nu l-am prins online in timpul transmisiei. Voi face tot posibilul sa fac rost de niste link-uri utile pentru meciurile din fazele urmatoare :D.

da da astia sunt finalistii , niste lecitina nu iti strica

IN fond am batut Castigatoarea cupei UEFA , castigatoarea Super Cupei si castigatoarea celui mai puternic campionat din lume.
Inainte de toate Vilareal nu are vedete precum au cei de la Valencia ...
Deci e putin probabil sa se repete istoria meciului de la Valencia cand Aimar a decis meciul printr`o deviere si o lovitura libera.
Acum apar alte discutii ... astia sunt/nu sunt in forma
Astia vin totusi din intertoto , s-ar putea sa nu-i mai tina balamalele

Referitor la campionat , tine minte ca prostul moarte de grija altuia
Sa fim seriosi , cine ne sta in cale la cum jucam (fara sa uitam ca derby-urile le jucam acasa)

Paul
25th February 2005, 10:17
Iata lotul lui Vilareal , cu negru jucatori de la tineret care nu intra in discutie.

Goalkeepers
1 Javier López Vallejo 22.09.1975 ESP
25 José Manuel Reina 31.08.1982 ESP fost la Barcelona
31 Juan Carlos Sánchez 27.07.1987 ESP
35 Vicente Flor 05.11.1987 ESP
36 Iván Pascual 04.10.1985 ESP
Defenders
2 Gonzalo Rodríguez 10.04.1984 ARG
3 Rodolfo Arruabarrena 20.07.1975 ARG
16 Quique Álvarez 20.07.1975 ESP
17 Javi Venta 13.12.1975 ESP
22 Juan Manuel Peña 17.01.1973 BOL
24 Armando Sá 16.09.1975 POR
30 Fran Erencia 15.05.1986 ESP
33 Carlos Alcántara 01.02.1985 ESP
37 Samuel Álvarez 17.10.1985 ESP
38 Edu 02.10.1981 ESP
39 Xavi Torres 21.11.1986 ESP
40 Javier Costa 17.10.1986 ESP
41 Rubén González 01.08.1985 ESP
Midfielders
4 Santiago Cazorla 13.12.1984 ESP
6 Josico 06.01.1975 ESP
8 Juan Román Riquelme 24.06.1978 ARG suspendat
10 Roger García 15.12.1976 ESP
11 Javier Calleja 12.05.1978 ESP
12 Juan Sorín 05.05.1976 ARG Fost la Lazzio ???
14 Hector Font 15.06.1984 ESP
19 Marcos Senna 17.07.1976 BRA
21 Sebastián Battaglia 08.11.1980 ARG
26 César Arzo 21.01.1986 ESP
27 José María Cases 23.11.1986 ESP
28 Verza 29.09.1986 ESP
42 David Sánchez 29.01.1981 ESP
43 Cristian García 16.05.1987 ESP
45 Diego Folgar 06.01.1983 ESP
Forwards
7 Antonio Guayre 23.04.1980 ESP
15 Luciano Gabriel Figueroa 19.05.1981 ARG
23 José Mari Romero 10.12.1978 ESP
29 Jony 12.05.1987 ESP
44 Marcos Gª Barreño 21.03.1987 ESP
46 Stefan Rodriguez 15.04.1987 ESP

RstInPc
25th February 2005, 10:39
Inainte de toate Vilareal nu are vedete precum au cei de la Valencia ...
Deci e putin probabil sa se repete istoria meciului de la Valencia cand Aimar a decis meciul printr`o deviere si o lovitura libera.
Acum apar alte discutii ... astia sunt/nu sunt in forma
Astia vin totusi din intertoto , s-ar putea sa nu-i mai tina balamalele

Am mai spus-o, nu v-o luati in cap. Nimeni nu e invincibil. Villarreal este cu cateva clase peste Valencia de acum. Cel mai important lucru in fotbal nu sunt vedetele pe care le i in echipa ci daca jucatorii formeaza intr-adevar o "echipa". Reveniti cu picioarele pe pamant. Acest meci va fi nu mai greu, ci mult mai greu ca acesta cu Valencia. Daca Valencia v-a privit de sus (vezi cronicile din ziare) nu se va intampla acelasi lucru si cu Villarreal. Vor sufla si-n iaurt !

Seahawk
25th February 2005, 11:34
da da astia sunt finalistii , niste lecitina nu iti strica


Cu Forlan te'ai lamurit :) :rolleyes:
insa din cate shtiu yo Valencia a jucat cu Marseille in finala anul trecut :rolleyes: Villareal a fost doar semi-finalista...
asa ca pastreaza din lecitina aia si pentru tine :ok:

uti2102
25th February 2005, 12:56
Altzi spanioli, alta distractzie ! Sper intr-o noua victorie acasa shi un meci curajos in deplasare.

Paul
25th February 2005, 13:34
Cu Forlan te'ai lamurit :) :rolleyes:
insa din cate shtiu yo Valencia a jucat cu Marseille in finala anul trecut :rolleyes: Villareal a fost doar semi-finalista...
asa ca pastreaza din lecitina aia si pentru tine :ok:

mea culpa profesore :handbang:

Stiam ca Villareal a jucat cu Valencia nu mai tineam minte ...
oricum daca isi iau 2-3 pe Ghencea , mergem la plaja in Spania

@ ... nu si-o ia nimeni in cap ...

Paul
25th February 2005, 13:36
Am mai spus-o, nu v-o luati in cap. Nimeni nu e invincibil. Villarreal este cu cateva clase peste Valencia de acum. Cel mai important lucru in fotbal nu sunt vedetele pe care le i in echipa ci daca jucatorii formeaza intr-adevar o "echipa". Reveniti cu picioarele pe pamant. Acest meci va fi nu mai greu, ci mult mai greu ca acesta cu Valencia. Daca Valencia v-a privit de sus (vezi cronicile din ziare) nu se va intampla acelasi lucru si cu Villarreal. Vor sufla si-n iaurt !
haide mah las`o
Villareal peste Valencia...
OK sunt o trupa tare ... doar cu batut DInamo Kiev ... dar eu zic ca si`o fura in Ghencea

Corrado*
25th February 2005, 15:34
pe cat e finala? :D

Si puneti un poll !!!

remus
25th February 2005, 17:09
Steaua bate pe Villareal daca :

1. nu primeste gol acasa
2. bate pe dinamo in derby :)
3. gigi becali se roaga pentru sanatatea PAPEI
4. MM mai aduce 2-3 jucatori buni
5. Pe 17 martie vor fi multi oameni fericiti

Marius DG
25th February 2005, 17:23
Am mai spus-o, nu v-o luati in cap. Nimeni nu e invincibil. Villarreal este cu cateva clase peste Valencia de acum. Cel mai important lucru in fotbal nu sunt vedetele pe care le i in echipa ci daca jucatorii formeaza intr-adevar o "echipa". Reveniti cu picioarele pe pamant. Acest meci va fi nu mai greu, ci mult mai greu ca acesta cu Valencia. Daca Valencia v-a privit de sus (vezi cronicile din ziare) nu se va intampla acelasi lucru si cu Villarreal. Vor sufla si-n iaurt !
Are dreptate Restinpeace ...oricine ar ajunge sa joace cu steaua nu o vor lua de sus ...poate ca daca ranieri nu il baga pe di vaio la sfirsit ...nu neam fi bucurat asa de tare acum...
Meciul a fost jucat pe un teren foarte greu unde spainioli nu au prea putut sa isi faca jocul lor( avantaj noi !) >la urma urmei daca jucam cu aceasi patima cum am jucat aseara avem o sansa sa mergem departe ...si ce daca jucam acasa prima mansa ...tragem tare ...bagam doua goluri apoi cind mergem in spania ne aparam si cu dinti ...eu le doresc mult succes baietilor ... /hello

Corrado*
25th February 2005, 17:29
E bine ca nu joaca Forlan si Riquelme in tur,acasa,si nu prea au atac! Eu zic ca daca facem un 2-0 aici, suntem ca si calificati! hello

lupisor lupetto
25th February 2005, 22:06
nu-l uitati pe Figueroa.

Steaua trebuie sa-si revina cu picioarele pe pamant si sa ia meciul foarte serios. Un spaniol care este suporter al fotbalului românesc mi-a spus ca Villareal este peste Valencia.

ronaldinho
25th February 2005, 22:30
da da astia sunt finalistii , niste lecitina nu iti strica

IN fond am batut Castigatoarea cupei UEFA , castigatoarea Super Cupei si castigatoarea celui mai puternic campionat din lume.
Inainte de toate Vilareal nu are vedete precum au cei de la Valencia ...
Deci e putin probabil sa se repete istoria meciului de la Valencia cand Aimar a decis meciul printr`o deviere si o lovitura libera.
Acum apar alte discutii ... astia sunt/nu sunt in forma
Astia vin totusi din intertoto , s-ar putea sa nu-i mai tina balamalele

Referitor la campionat , tine minte ca prostul moarte de grija altuia
Sa fim seriosi , cine ne sta in cale la cum jucam (fara sa uitam ca derby-urile le jucam acasa)
Nu vreau sa te jignesc, dar nu e frumos sa spui asemnea aberatii. Uita-te la un meci de-al lui villareal si vorbim dupa. Mai ales la un meci acasa. I-au spart si pe Valencia si pe Barca. Steaua are sansa ei, dar acum nu mai vine din postura de outsider. Deci, nu mai are surpriza de partea ei. Sa nu uiti ca jucatorul care a calificat-o pe Steaua in UEFA, a jucat in total cred un meci, in Cupa UEFA pana acum, deci era un jucator necunoscut, la care nu stiai ce om trebuie sa pui, ce fel de marcaj sa-i faci. Steaua a avut noroc ieri ca Marchena nu a fost pe teren.
Cat despre campionat, mi-am dat si eu cu parera, nu? Oricum, sper sa-i daramati pe cateii lui borcica. Doar nu vrei sa-ti spun acum ca voi tine cu Steaa in meciul direct cu Rapidul? :headbang:

Rechinul Ucigas
26th February 2005, 01:03
IN ghencea ii batem insa nu stiu la ei ce o sa facem !

apparte
26th February 2005, 02:29
In acest moment Villareal e peste Valencia!Dar sa nu uitam ca mai sunt 2 saptamani pana la primul meci si orice se poate intampla(accidentari urate etc :drak: )!Si sa nu uitam ca-n retur jucam ca acasa:peste 70.000 de romani in Castellon(oficial)-regiunea unde se va juca meciul!Dintre acestia 70 %(50.000) au declarat ca vor sa mearga la meci!Stadionul are doar 23.000 de locuri!

Catalanul
26th February 2005, 02:37
Totusi, Villareal are 16 000 de abonati, asa ca vor ramane doar 8 000 de locuri libere (si daca scadem acel 10% spatiu liber obligatoriu) mai raman doar 5 6000 de intrari pentru romani :) O sa incerc si eu sa fac rost de bilet la meci, dar cred ca va fi foarte greu, n-am nici o cunostiina in Villareal :(

lupisor lupetto
26th February 2005, 07:29
Uitati ce scrie amicul meu spaniol despre Villareal:

"They are a very good team, with very good young players. Maybe they aren´t so famous, but I think Villarreal is the team which play the most beautiful football in Spain along with Barcelona.

The keeper is good, especially in penalty kicks! he saved more than 5 in the last months...In defence I´d say that the Argentinians Gonzalo and Arruabarrena are the best, and very dangerous in attack. They use to score in corners or set pieces. In midfield more good players: Sorin (dangerous on the left), Senna (just a hard worker with a good shot) and Guayre (fast and technical). Plus Jose Mari, the former Milan and Atletico player, Figueroa (a good Argie striker), and the youngs Cazorla and Font (both very talented).
The style of the team is very Argentinian. Really nice to watch. The opposite to the "Italian Valencia"."


Se pare ca sunt o echipa foarte ofensiva, cvasi contrarul Valenciei.

adi_cta
26th February 2005, 07:58
Dar nici Steaua nu-i o echipa de ignorat asa ca va fi tratata cu respect. Eu zic ca putem trece si de Villareal dar nu fara marii emotzii. Sper sa fie niste meciuri foarte stranse in urma carora sa triunfe Steaua.

ronaldinho
26th February 2005, 09:53
Totusi, Villareal are 16 000 de abonati, asa ca vor ramane doar 8 000 de locuri libere (si daca scadem acel 10% spatiu liber obligatoriu) mai raman doar 5 6000 de intrari pentru romani :) O sa incerc si eu sa fac rost de bilet la meci, dar cred ca va fi foarte greu, n-am nici o cunostiina in Villareal :(
Se fac ei auziti 500 de romani. Imagineaza-ti daca ar fi vreo 5000. /hello /hello /hello

Mariusmadmax
26th February 2005, 11:19
In acest moment Villareal e peste Valencia!Dar sa nu uitam ca mai sunt 2 saptamani pana la primul meci si orice se poate intampla(accidentari urate etc :drak: )!Si sa nu uitam ca-n retur jucam ca acasa:peste 70.000 de romani in Castellon(oficial)-regiunea unde se va juca meciul!Dintre acestia 70 %(50.000) au declarat ca vor sa mearga la meci!Stadionul are doar 23.000 de locuri!
ii spargem !!

ADY19
26th February 2005, 14:44
Atitudinea asta trebuie sa o aiba si jucatorii, sa aiba incredere in sine pentru ca se poate. HAI STEAUA putem sa scufundam submarinul :lol:

Mariusmadmax
26th February 2005, 15:13
normal ...
am bagat in bezna liliecii ... putem scufunda si submarinul !

R9
26th February 2005, 15:14
Cum a trecut de Valencia poata sa treaca si de Villareal.
Chestia e ca acum Villareal este cea mai in forma echipa din Spania si clubul se concentreaza mai mult in Uefa decat in campionat.
Daca Steaua va juca cel putin cum a jucat cu Valencia va avea mari sanse.

uti2102
26th February 2005, 15:31
Totusi, Villareal are 16 000 de abonati, asa ca vor ramane doar 8 000 de locuri libere
Din cate shtiu in strainatate abonamentele nu sunt valabile pentru meciurile din alte competitzii decat campionatul.

remus
26th February 2005, 15:35
Villareal nu a luat gol acasa " for as long as I can remember " .
E obligatoriu sa nu luam gol acasa. :)

Mariusmadmax
26th February 2005, 15:41
Oricum si ce am realizat pana acum este incredibil !
Sa facem si mai mult este deja de VIS !

Mihai
26th February 2005, 16:41
Dupa nume Villarreal pare mai accesibila ce Valencia, dar dupa joc Valenica e mult sub Villarreal! Sper sa faca o figura frumoasa Steaua si neaparat vreau o victorie in Ghencea, dehhh sa stranga puncte UEFA :evil:

Robokapp
26th February 2005, 19:44
Dupa jocu' cu valencia villareal n-o sa stie ce i-a lovit. In ghencea o sa mai moara o echipa spaniola.

alx_ro
26th February 2005, 19:56
Sper ca in dubla asta Steaua sa joace macar pe jumatate cum a jucat cu Valencia la Bucuresti! Daca o face, are sanse sa se califice, daca nu...

alejandro
26th February 2005, 20:23
Se poate,totu' se poate :yeah: Insa avem doua dezavantaje-primul meci se joaca in ghencea si in acest moment villareal pare sa fie mai buna decat valencia insa nu cred ca nu putem trece de ei! :ok:

Corrado*
26th February 2005, 20:33
eu zic ca iii rupem acasa cu 2,3 la 0 si la ei ne bat cu 1-0 sau 0-0!
ar fi belea! :ok:

Catalanul
26th February 2005, 20:50
Din cate shtiu in strainatate abonamentele nu sunt valabile pentru meciurile din alte competitzii decat campionatul.nu e peste tot asa :) de exemplu eu am cumparat biletul de la meciul Valencia - Steaua cu abonamentul unui prieten care nu a putut sa mearga la meci :D Aveam reducere 50%, poate asa este si la Villareal in competiile europene. Oricum, daca pana la o anumita data abonatii nu-si cumpara bilet, locurile ramase libere vor fi puse in vanzare :rolleyes:


Villareal nu a luat gol acasa " for as long as I can remember " .ar cam fi vremea sa mai ia si iei gol acasa nu? :drak:

olfgob
26th February 2005, 22:12
prin mila domnului,poate daca scoatem o diferenta buna aici,ne vom califica.doar cu 2-0 sa zicem,nu cred ca avem mai mult de 10% sanse.campionatul e mai important

adi_cta
26th February 2005, 22:24
Mai putzin de 10% am avut si cu Valencia si uite unde am ajuns.

GeKuRA
26th February 2005, 23:39
la BALAMUC !!!! :D:D:D
trebuie sa ne jucam sansa ! ! ! !
HAI STEAUAAAAA ! ! ! /hello /hello

apparte
27th February 2005, 00:15
Cum a trecut de Valencia poata sa treaca si de Villareal.
Chestia e ca acum Villareal este cea mai in forma echipa din Spania si clubul se concentreaza mai mult in Uefa decat in campionat.
Daca Steaua va juca cel putin cum a jucat cu Valencia va avea mari sanse.
N-as zice!S-ar putea ca,daca bat in etapa asta si urca pe 3,sa nu-i mai intereseze atat de mult Cupa UEFA :evil: !Ar fi mai interesant un loc de CL(pt ei)! :ok:

StelistPeViata
27th February 2005, 01:16
asa este ... abonamentele nu sunt valabile decat pentru campionatul intern nu si pentru uefa :degete: ... deci ... romanii o sa fie foarte prezenti pe stadion si pe langa /hello ... pe stalpuri /hello ... pe blocuri /hello ... ca la romania :yeah: STEAUA NU NE VA DEZAMAGI! DAR NICI NOI PE EA SI AI VOM FI ALATURI SI LA INFRANGERE... DAR DIN PACATE PENTRU VILLAREAL ... DE DATA ASTA SOARTA E CU NOI! : VILLAREAL-STEAUA 1-1 ;STEAUA-VILLAREAL 2-1 :ciocan: happy :happy :happy

Corrado*
27th February 2005, 01:37
stelist pe viata esti din galerie?

Edgar
27th February 2005, 02:56
Daca Steaua obtine macar un punct din dubla cu Villareal, Romania urca pe locul 25 in clasamentul UEFA, iar campioana Romaniei din 2006 va intra in Liga Campionilor direct din al doilea tur preliminar, fara a mai sta sa faca alte calcule in functie de castigatoarea Ligii Campionilor.

Marquise MGP
27th February 2005, 03:15
stii cumva si cate puncte ne mai trebuiesc pt a a avea o ekipa in plus in cupele europene?

adi_cta
27th February 2005, 09:01
Din sezonul 2006-2007, România ar putea inscrie 4 echipe in cupele europene

Noroc cu Steaua

Pentru România situatia ramine neschimbata si in sezonul viitor al cupelor europene, tara noastra urmind sa alinieze la start 3 echipe: una in Liga Campionilor si doua in Cupa UEFA. Acest fapt se datoreaza clasamentului coeficientilor de tara, România avind in prezent un punctaj destul de slab. Totusi, in acest sezon, in special datorita evolutiei foarte bune a Stelei, coeficientul de tara este de 4,500, cel mai mare din ultimii 5 ani. Astfel sint premise serioase ca din sezonul 2006-2007 sa avem 4 echipe in competitiile continentale intercluburi.

Deocamdata, raminem cu 3 echipe

Prezenta Stelei in Cupa UEFA, prin participarea la 16-imile acestei competitii, nu a putut sa schimbe ceva privind numarul formatiilor pe care România are dreptul sa le inscrie in cupele europene in sezonul 2005-2006. Punctajul pe care ros-albastrii il acumuleaza in acest sezon nu poate influenta coeficientul de tara decit peste un an, dar si asa nu se stie daca va fi suficient pentru a urca stacheta la patru echipe. Vineri, Uniunea Europeana de Fotbal (UEFA) a dat publicitatii o lista privind numarul de cluburi pe care il poate inscrie o tara in cupele europene. Pentru 2005-2006, România va avea tot trei echipe, ca si pina acum.

Conteaza doar rezultatele din ultimii 5 ani

Divizia A va trimite in batalia cu Europa pe cistigatoarea titlului, care va juca in preliminariile Ligii Campionilor, iar cistigatoarea Cupei României si ocupanta locului secund in campionat merg in Cupa UEFA. Repartizarea acestor locuri se face in functie de coeficientul de tara, calculat de UEFA pe baza rezultatelor din ultimii cinci ani. Din pacate, coeficientul foarte slab (0,833) inregistrat de cluburile noastre in sezonul 2000-2001 atirna greu la socoteala, precum o piatra de moara. Din stagiunea 2006-2007, acest coeficient dispare din calcul, fiind sanse ca România sa mai poata inscrie o echipa in Cupa UEFA. In acest sezon, tara noastra are un coeficient de 4,500, cel mai bun din ultimii cinci ani.

Steaua, avantajata de coeficientul de club

Pentru ca ocupa locul 26 in clasamentul coeficientilor, România ar trebui sa inscrie campioana in primul tur preliminar al Ligii Campionilor. Totusi, dupa cum s-a intimplat in ultimii ani, campioana României ar putea evolua direct in turul doi preliminar, daca echipa care va deveni campioana Europei va avea deja un loc asigurat in grupe si nu-l va folosi pe cel rezervat detinatoarei trofeului. In Cupa UEFA, lucrurile sint oarecum asemanatoare. Cistigatoarea Cupei României si ocupanta locului 2 in campionat merg direct in primul tur preliminar. Exista posibilitatea ca Steaua sa aiba un culoar favorabil datorat rezultatelor din acest sezon, care i-au adus un coeficient superior de club, putind ocupa un loc direct in turul doi preliminar, chiar in postura de cap de serie.

Edgar
27th February 2005, 09:11
Totusi, in acest sezon, in special datorita evolutiei foarte bune a Stelei, coeficientul de tara este de 4,500, cel mai mare din ultimii 5 ani.

Dupa eliminarea Valenciei, Steaua a mai adunat 2 puncte pentru victoria de la Bucuresti. Coeficientul de tara pentru acest sezon este 4,5 + 2/3 = 5,166.


Exista posibilitatea ca Steaua sa aiba un culoar favorabil datorat rezultatelor din acest sezon, care i-au adus un coeficient superior de club, putind ocupa un loc direct in turul doi preliminar, chiar in postura de cap de serie.

Steaua are acum 18,990 fata de 17,880. Ar fi fost cap de serie si cu acest coeficient.


stii cumva si cate puncte ne mai trebuiesc pt a a avea o ekipa in plus in cupele europene?

Pana la o eventuala finala mai sunt 6 meciuri + finala = 7. Se acorda 2 puncte UEFA pentru victorie, unul pentru meci nul si cate un punct bonus pentru calificarea in sferturi de finala, semifinala, respectiv finala. Asta inseamna ca Steaua mai poate acumula maxim 17 puncte, deci poate urca pana pe locul 20, cel mult. Pentru inca o echipa in cupele europene (peste 2 sezoane), Romania trebuia sa urce pe 21.

Asa arata clasamentul in zona interesanta:



19. Elvetia 20,875 5,752 17,256 18
20. Norvegia 20,200 5,077 15,231 16
21. Bulgaria 18,540 3,417 10,251 11
------------------------------------
22. Croatia 18,125 3,002 9,006 10
23. Danemarca 17,200 2,077 6,231 7
24. Ungaria 16,331 1,208 3,624 4
25. Suedia 15,383 0,260 0,780 1
26. Romania 15,123 ----- ----- -


Primele 2 coloane nu mai spun ce inseamna :) Celelalte 4, in ordine: punctajul tarii respective, diferenta fata de Romania, diferenta inmultita cu 3 (numarul de echipe romanesti care au participat in cupele europene sezonul asta) si, in sfarsit, aceasta ultima valoarea rotunjita superior care inseamna numarul de puncte pe care ar trebui sa le acumuleze Steaua astfel incat Romania sa ajunga pe respectiva pozitie.

Deci, marchizule - pentru inca o echipa in Cupa UEFA, Steaua trebuie sa acumuleze 11 puncte. Sunt mai multe scenarii, dar intai sa vedem daca vor trece de Villareal. Pentru visatori, dau si un mic tabel cu numarul maxim de puncte pe care il poate castiga Steaua in fiecare runda.

Optimi de finala: 4 (2 victorii) + 1 bonus pentru calificarea in sferturi = 5
Sferturi de finala: 4 (2 victorii) + 1 bonus pentru calificarea in semifinale = 5
Semifinala: 4 (2 victorii) + 1 bonus pentru calificarea in finala = 5
Finala: 2 (1 victorie)

uti2102
27th February 2005, 13:25
DE DATA ASTA SOARTA E CU NOI! : VILLAREAL-STEAUA 1-1 ;STEAUA-VILLAREAL 2-1 :ciocan: happy :happy :happy
Exact aceeashi presimtzire am shi eu. 2-1 acasa shi 1-1 la ei, dupa o rezistentza dramatica shi o interventzie formidabila a lui Hamutovski in ultimele secunde ! :D Sferturi, venim !!!

Foaaaarte optimist Edgar :D
Coeficientul de sezonul asta, 17,xxx, a permis Stelei sa fie cap de serie pentru turul I al Cupei Uefa, cand a intalnit CSKA Sofia.
Chiar dak va mai strange ceva puncte, e destul de greu ca Steaua sa fie cap de serie in turul 3 preliminar al CL, adik e foarte probabil sa intalneasca o echipa de calibrul lui Man U.....

Paul
27th February 2005, 13:34
Eu zic ca totul trebuie transat la Bucresti.
De ce ... pai in deplasare suntem varzuca , eventual stim sa ne aparam
D`apoi sa dam gol cu Villareal care are 10 meciuri fara gol luat !!!

In schimb eu zic ca e o echipa de batut la Bucuresti ...
un 2-0 | 3-0 LEJER !

Paul
27th February 2005, 13:42
Asa arata clasamentul in zona interesanta:



19. Elvetia 20,875 5,752 17,256 18
20. Norvegia 20,200 5,077 15,231 16
21. Bulgaria 18,540 3,417 10,251 11
------------------------------------
22. Croatia 18,125 3,002 9,006 10
23. Danemarca 17,200 2,077 6,231 7
24. Ungaria 16,331 1,208 3,624 4
25. Suedia 15,383 0,260 0,780 1
26. Romania 15,123 ----- ----- -


Primele 2 coloane nu mai spun ce inseamna :) Celelalte 4, in ordine: punctajul tarii respective, diferenta fata de Romania, diferenta inmultita cu 3 (numarul de echipe romanesti care au participat in cupele europene sezonul asta) si, in sfarsit, aceasta ultima valoarea rotunjita superior care inseamna numarul de puncte pe care ar trebui sa le acumuleze Steaua astfel incat Romania sa ajunga pe respectiva pozitie.

Deci, marchizule - pentru inca o echipa in Cupa UEFA, Steaua trebuie sa acumuleze 11 puncte. Sunt mai multe scenarii, dar intai sa vedem daca vor trece de Villareal. Pentru visatori, dau si un mic tabel cu numarul maxim de puncte pe care il poate castiga Steaua in fiecare runda.

Optimi de finala: 4 (2 victorii) + 1 bonus pentru calificarea in sferturi = 5
Sferturi de finala: 4 (2 victorii) + 1 bonus pentru calificarea in semifinale = 5
Semifinala: 4 (2 victorii) + 1 bonus pentru calificarea in finala = 5
Finala: 2 (1 victorie)


Calculut tau este perfect cu o mica eroare.
DIn cate stiu eu , in sferturi , semifianle si finale se DUBLEAZA PUNCTAJUL .
Astfel :
un egal = 2p
o victorie = 4 p ;


In alta ordine de idei , in sezonul asta romania e pe locul 14 (luand punctajul pe sezonul acesta), depasim tari ca si Elvetia, Cehia , Austria, Serbia , etc
Insa acumuland un singur punct urcam pe 13 , depind Turcia .

Mergem mai departe , despre Steaua exclusiv :

116 Steaua Bucuresti Rom 0.275 1.866 0.715 5.430 10.705 18.990

Coeficientii din ultimii 5 ani.
Vedem ca acu 3-5 ani coeficientuil = dezatsru , deoarece nu am participat ,iar Dinamo ne-a facut de rahat ! :rosu: ;

Insa daca 5 ani am mentine ritmul actual (desi am pierdut puncte importante : cu Zelzenik , cu CSKA (d) , la Parma ... ) am acuma 50 de puncte.
Cu un coeficient din asta

uite un exemplu :
AS Monaco Fra 9.135 2.351 2.612 23.455 15.205 52.759

AM fi capi de serie intr-un eventual tur III al ligii campionilor !!!
Adica am juca cu echipa gen Skonto Riga sau stiu ce eu banariei , MSK Zilina , pentru a accede in grupe.

Deci bafta la strang puncte ... :D

uti2102
27th February 2005, 13:58
Adevarat, dak o sa avem in fiecare din anii urmatori comportari de genul celor de anul asta, putem strange un coeficient de 40-50, ceea ce ne-ar pune in postura de capi de serie in turul 3 de preliminarii CL :D

Paul
27th February 2005, 14:23
anu asta Dinamo Kiev Ukr 41.301 , a fost cap de serie in turul III prelimar (ultimul cap de serie)
Deci 41 de p --> 8 p/an

Deci anu viitor sa ne facem norma

1) Turul I prelimanar UCL : 2 v --> 2p
2) Turul II preliminar UCL : 2v --> 2p
3) Turul III preliminar aici orice e posibil

Sa zicem ca pierdem mergem in UEFA

Acolo un tur cu 2 victorii = 4 puncte + intram in grupe

Deci 8 p / an e lejer pt. orice echipa !!!

++++ ca se da 1/3 din coeficientul tarii
Romania are un coeficient genul 15, ceva , deci 5 puncte din coeficient :/D

dragos_popa17
27th February 2005, 14:46
pentru inca o echipa in Cupa UEFA, Steaua trebuie sa acumuleze 11 puncte
Cu inca 11 puncte vom introduce inca o echipa in cupele europene inca din sezonul 2005/2006. Din sezonul 2006/2007 se pune altfel problema. Dupa cum spunea si adi_cta, pe noi ne trage in jos sezonul 2000/2001, primul din cele 5 pe baza carora se calculeaza coeficientul. Calculat pe ultimii patru ani, Romania este pe locul 22, la 1.085 de locul 21(asta in conditiile in care Steaua mai este inca in Cupa UEFA si mai poate face puncte). Practic, pentru a avea inca o echipa in cupele europene din 2006/2007 trebuie sa strangem cu 1.086 mai mult decat echipa de pe 21, lucru foarte posibil de altfel. Cu un parcurs cel putin la fel de bun ca sezonul trecut(nu acesta) am cam avea asigurat locul 21, si avem toate motivele sa speram la un astfel de parcurs dupa evolutiile din ultimii doi ani a echipelor romanesti. Daca ar fi sa calculam coeficientul pe ultimii 2 ani am fi pe locul 16 in conditiile in care Steaua mai are cel putin doua meciuri de jucat.

Paul
27th February 2005, 14:51
Daca am merge 5 ani in ritmul asta (eventual cu o echipa gen Poli TIm in locul Oltelului care si Dinamo sa fie ceva mai responsabila) , iar Steaua sa tina steagul sus , am ajunge lejer in TOP 10 !!!

De ex sezonl asta am facut mai multe puncte decat Portugalia ! , Elvetia , Scotia , fara sa mai vorbim de trarile nordice si de vecinii nostrii (Bulgari , Sarbi, Unguri , Sloveni , Slovaci )

Locul 10 inseamna 2 echipe in UCL + 3 in UEFA !

dragos_popa17
27th February 2005, 14:57
Hai sa nu fim asa stelisti si sa recunoastem si meritul lui Dinamo. Au strans si ei ceva in ultima vreme, anul trecut au fost chiar peste noi. Ai totusi dreptate cand spui ca ar trebui sa fie mai responsabili. Dupa parerea mea Dinamo era peste Spartak anul trecut si erau peste Partizan anul asta si totusi au fost eliminati. Eu unul as fi mai suparat pe Rapid. Au strans prea putin in comparatie cu cat puteau.

uti2102
27th February 2005, 15:07
Oameni buni, pentru sezonul 2005/2006 nu se mai poate schimba nimic. Competitziile interne deja au inceput; iar regulile de la noi spun clar ca locurie 1,2 shi cashtigatoarea cupei merg in cupele europene. Atat.
Cu alte cuvinte, rezultatele pe care le ai in acest sezon european se vor simtzi abia in competitzia interna viitoare, deci in competitzia europeana de peste 2 ani...

Zapada
27th February 2005, 15:38
Vilareal e peste Valencia in clasament si e revelatia campionatului spaniol
va fi mai greu cu Vilareal si mai cred ca Steaua nu se califica mai ales ca Vilareal stie unde a gresit Valencia.
sanse de calificare pentru Steaua 25%.

bineinteles ca si eu ca toata lumea doresc calificarea stelei dar e bine sa fim realisti

Edgar
27th February 2005, 17:40
Foaaaarte optimist Edgar :D
Coeficientul de sezonul asta, 17,xxx, a permis Stelei sa fie cap de serie pentru turul I al Cupei Uefa, cand a intalnit CSKA Sofia.
Chiar dak va mai strange ceva puncte, e destul de greu ca Steaua sa fie cap de serie in turul 3 preliminar al CL, adik e foarte probabil sa intalneasca o echipa de calibrul lui Man U.....

Eu doar i-am raspuns lui Marquise ;) Cu 2 posturi mai in urma ai sa vezi ca am spus ca daca Steaua obtine un egal din dubla cu Villareal, Romania urca pe 25. Asta mi se pare realizabil. 11 puncte insa... Chiar am facut niste calcule si 11 puncte inseamna cel putin semifinale.


Calculut tau este perfect cu o mica eroare.
DIn cate stiu eu , in sferturi , semifianle si finale se DUBLEAZA PUNCTAJUL .
Astfel :
un egal = 2p
o victorie = 4 p ;

Calculul meu e perfect. :P Ramane valabil ce am spus eu mai sus: Se acorda 2 puncte UEFA pentru victorie, unul pentru meci nul si cate un punct bonus pentru calificarea in sferturi de finala, semifinala, respectiv finala. Vezi aici (http://www.uefa.com/newsfiles/178353.pdf), anexa II, paragraful 6. (pagina 36). Fisierul e de la www.uefa.com, deci e oficial.


Cu inca 11 puncte vom introduce inca o echipa in cupele europene inca din sezonul 2005/2006.

Asa cum zice si alpopa, se aplica un sezon mai tarziu, acum e stabilita deja lista cu numarul de echipe pentru fiecare tara.

Pentru mai multe informatii, vedeti aici (http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/) .;)

dragos_popa17
27th February 2005, 19:29
Asa e. Greseala mea. M-am lasat dus de val si am uitat de treaba asta. Oricum, pentru 2005/2006 eu personal mi-as dori cat mai multe tururi preliminare, pentru ca am castiga mai multe puncte din intalniri cu echipe slabe.

Corrado*
27th February 2005, 19:32
punctele se castiga numai dupa turul2 preliminar in CL, si in UEFA din turul I

dragos_popa17
27th February 2005, 20:36
Punctele se castiga in toate tururile preliminarii, atat ca se impartesc la 2. De exemplu, anul acesta Otelul a jucat 4 meciuri in tururile preliminarii ale cupei UEFA, contabilizand 2 victorii, 1 egal si 1 infrangere. A strans deci 2.5 puncte pentru Romania. Daca echipele romanesti ar castiga toate meciurile din tururile de calificari(fara turul 3 din CL, unde e mai mult probabil ca o sa piarda) ar face 4 puncte pentru coeficientul de tara. Ce este adevarat e ca punctele din calificari nu conteaza in calcularea coeficientului de echipa.

uti2102
27th February 2005, 23:13
Fals. Otzelul a strans 2.5/3 puncte pentru Romania. Adik sub 1 punct.

Robokapp
28th February 2005, 06:18
Se poate ma baieti. Steaua are sanse. Jocu' incepe de la zero-zero...orice este posibil. LA pauza era 0-0 si valencia castigase cu 2-0...mai spera cineva? da! noi toti speram! Am avut dreptate? am avut!!! De ce n-am putea din nou sa facem ceva frumos? cine stie...Steaua in sferturi m-ar face cel mai fericit dintre pamanteni.

danidinescu
28th February 2005, 08:41
Cum sa nu se poata. Villarreal e pe 7 , iar Valencia e pe 4.

axterix
28th February 2005, 09:34
lasa tu faptul ca Villareal e pe 7 , iar Valencia e pe 4.
aici nu conteaza
acum cativa ani parca steaua a jucat cu o echipa din anglia pe care a eliminat-o apoi a picat cu alta echipa din anglia care a batut steaua
oare se repeta istoria?

Zapada
28th February 2005, 11:19
Cum sa nu se poata. Villarreal e pe 7 , iar Valencia e pe 4.

inaintea etapei de ieri Valencia era dupa Vilareal in clasament cu 2 puncte mai putin dar Vilareal a pierdut in deplasare cu 1-0, iar valencia a batut acasa cu 2-1 trecind pe locul 4 cu un punct mai mult.

Vilareal joaca mai eficient acasa, nu a primit nici un gol in 17 meciuri din cupa UEFA
Daca Steaua elimina si Vilareal atunci cred si eu ca ar avea sanse sa ajunga in finala deoarece echipele ramase sunt mai slabe ca Vilareal si Valencia


iata ce scrie azi GSP

Villarreal este favorită la casele de pariuri
pentru cîştigarea Cupei UEFA
Villarreal, adversara Stelei în optimile Cupei UEFA, este favorită la casele de pariuri în ceea ce priveşte cîştigarea competiţiei europene. Casa de pariuri engleză Ladbrokes consideră că echipa antrenată de Manuel Pellegrini este principala favorită pentru cîştigarea ediţiei 2004 - 2005 a Cupei UEFA, în faţa unor formaţii precum Newcastle, Olympiakos Pireu, Sporting Lisabona, FC Parma sau Steaua. Villarreal are cotă de 6-1 pentru cîştigarea Cupei UEFA, faţă de Middlesbrough (7-1) sau Sevilla (8-1). Dacă Villarreal este cotată drept favorită, Steaua este pe penultimul loc, cu o cotă de 51-1, în urma sa fiind doar Austria Viena, cu 126-1.

uti2102
28th February 2005, 13:19
Io zic ca Newcastle e cea mai puternica din competitzie. Shi aduc aminte shi de italienii de la Parma....romanashii inca nu shtiu sa joace contra macaronarilor.

viorel 31
28th February 2005, 13:26
Alpopa@ poate jucam finala cu Newcastle :D
Si eu cred ca echipa engleza este printre cele mai tari ramase in competitie. De asemenea nici Shatiorul lui Lucescu nu trebuie neglijat.
Daca trecem de Villarreal in optimi (si eu cred ca se poate :ok: ) avem sanse sa jucam finala competitiei.

Zapada
28th February 2005, 13:52
echipa minerilor condusa de Lucescu e cel putin favorita la finala dupa ce ia eliminat pe nemti.
eu sper ca daca steaua trece de vilareal sa nu cada cu mineri.

steaua are doar 25% sanse cu vilareal dar nici cu valencia nu a avut mai mult de 20%, iar daca bate cu 2-0 in primul meci la bucuresti se maresc sansele la 75%

Sorin Blaj
28th February 2005, 13:57
Daca STEAUA va juca la fel, cu aceeasi daruire, se va califica si in fata lui Villarreal.

dragos_popa17
28th February 2005, 16:15
Eu m-am speriat cand am auzit prima data Villareal, dar dupa ce m-am calamat putin mi-am dat seama ca nu e chiar asa de greu. E adevarat ca nu au primit gol acasa in UEFA de 17 meciuri, dar in campionat au primit pe teren propriu 4 goluri in ultimele 3 meciuri. In plus, am auzit ca a jucat rau de tot la Zaragoza, Cernat a spus ca nu sunt chiar atat de buni dar au avut mult noroc iar la Bucuresti nu vor juca Riquelme, Forlan si Rodriguez, cei mai reprezentativi jucatori ai lor. Eu spun ca se poate. Cat despre faptul ca au fost declarati favoriti la castigarea cupei UEFA, si cei de la Valencia erau favoriti cand am jucat cu ei.

vlad1607
28th February 2005, 17:08
Villarreal e mai in forma decat Valencia in acest moment. DAr stelutza a avut iar noroc scapand de Riqulme si Forlan....

Mihai
28th February 2005, 17:19
Hai sa nu mai cautam scuze ca s-a calificat Steaua! Tu crezi ca daca jucau accidentatii de la Valencia steaua nu se mai califica! Aici a fost vorba de daruire pe teren si in nici un caz de valoare, pentru ca oricine stie ca Valencia are lot MUUULT mai valoros ca Steaua! Si daca e sa o luam cu norocul... nu vrei sa vb si de 11m ratate de valencia? tot la norocul stelei le incadrezi si p-alea???

vlad1607
28th February 2005, 17:20
teren? poate orezarie :happy

uti2102
28th February 2005, 18:30
Tu crezi ca daca jucau accidentatii de la Valencia steaua nu se mai califica!
Mah da' multzi accidentatzi a mai avut Valencia. Nu l-am vazut deloc pe Aimar, Baraja, Albelda, Marchena, Mista sau Di Vaio. Ce chestie domne....Unde sa fi fost ?! :o:

realmadrid.com
28th February 2005, 18:51
Lasa accidentatii, dar daca Steaua - Valencia se juca pe un teren normal, nu stiu daca mai marca Steaua un gol:D

dragos_popa17
28th February 2005, 19:24
Asta de unde ai mai scos-o? Ce-are a face golurile marcate de Cristea cu starea gazonului? Daca era terenul bun mai marca Steaua vreo doua goluri ca-si puteau valorifica mai bine viteza Cristea si Dinita.

alejandro
28th February 2005, 19:43
Las' ca avea sa marcheze dinamo :sleep:

dragos_popa17
28th February 2005, 20:04
Daca ma gandesc au dat si Valencia un gol a la Dinamo. Eu unul nu am vazut fanta de lumina la golul lui Baraja.

realmadrid.com
28th February 2005, 23:04
Sunteti comici:D....ala e gazon ??? acela e teren de rugby nu de fotbal, voi erati obisnuiti cu asa gazon ei nu, din aceasta cauza ati castigat...

@popa17
Dar tu crezi ca pe un gazon bun, doar jucatorii Stelei isi valorificau viteza ?:happy, cei ai Valenciei admirau viteza de melc a lui Cristea fata de di vaio pe un teren bun...

Robokapp
28th February 2005, 23:09
teren? poate orezarie :happy

Ba eu nu vad de ce va plangeti de teren atata...Pe acelasi teren au jucat amandoua echipele.

S-au schimbat portile la pauza? S-au schimbat din nou in minutu 90? s-au mai shimbat inca o data in 105? de ce va plangeti? Daca se juca mereu pe aceeasi parte, hai mai ziceam, dar s-au schimbat portile nu o data cum e normal, ci de trei ori. Si pe urma la penalty, ambele echipe au tras la aceeasi poarta. DAca steaua, condusa la pauza cu 2-0 si pe un teren asa cum era a marcat doua goluri...pai ba fratilor, da cum vad eu cu atat mai greu a fost pentru steaua. Valencia ce trebuia sa fac? sa stea in teren! lua un gol...mai avea unul de rezerva. Lua si al doilea...atunci putea sa atace sau sa se pastreze pentru pReLuNgIrI si sa arda atunci unu...DAr steaua? ploaie...Frig...noapte...condusi cu 2-0...pe noroi...Si au dat doua goluri. Au atacat in rafale ca o echipa de talia lu' real sau man united...Repriza a doua in special i-au dominat complet...mai putine ratari, mai multa constructie! joc minunat desi toate sansele erau in potriva lor.

armin
1st March 2005, 09:46
Sunteti comici:D....ala e gazon ??? acela e teren de rugby nu de fotbal, voi erati obisnuiti cu asa gazon ei nu, din aceasta cauza ati castigat...


Bine ca ai gasit "cauza", acum poti dormi mai linistit, nu? Dormi in pace...

viorel 31
1st March 2005, 10:26
[QUOTE=realmadrid.com]Sunteti comici:D....ala e gazon ??? acela e teren de rugby nu de fotbal, voi erati obisnuiti cu asa gazon ei nu, din aceasta cauza ati castigat...

Imi pare rau ca gandesti asa....
Este adevarat ca terenul a fost greu dar ambele echipe au jucat pe el.
Valencia pe teren propriu nu a reusit f mult ci numai 2 goluri din faze fixe ca urmare a unor greseli ale stelistilor.
Steaua in schimb acasa a dominat copios campioana Spaniei care nu a miscat "in front" si urmarea normala a pierdut calificarea.
Nimeni nu cred ca poate spune ca Steaua nu a meritat calificarea.
Revin la terenul de joc: asta e pe el jucam pana la schimbarea lui ...

dragos_popa17
1st March 2005, 15:06
Sunteti comici:D....ala e gazon ??? acela e teren de rugby nu de fotbal, voi erati obisnuiti cu asa gazon ei nu, din aceasta cauza ati castigat...

@popa17
Dar tu crezi ca pe un gazon bun, doar jucatorii Stelei isi valorificau viteza ?:happy, cei ai Valenciei admirau viteza de melc a lui Cristea fata de di vaio pe un teren bun...
Iti sugerez sa-ti faci rost de o caseta cu meciul de pe Mestalla sa vezi viteza de melc a lui Cristea. Cand pornea in sprint ii lasa la un metru in spate pe Navarro si Marchena. Cat despre viteza lui Di Vaio, ma faci sa rad.

alejandro
1st March 2005, 15:15
Sunteti comici:D....ala e gazon ??? acela e teren de rugby nu de fotbal, voi erati obisnuiti cu asa gazon ei nu, din aceasta cauza ati castigat...
cate victorii are dinamo pe gazon din asta,a?Victoriile alea nu tre' socotite?:D
De aia calificarea se joaca tur-retur:noi am jucat pe un teren de care au vrut ei si valencia a jucat pe un teren de care am vrut noi,la final noi am fost cei care ne-am calificat,asa ca :degete: cu toate criticile si mentiunile tale.
P.S.:chiar nu esti mandru nici un pik ca o echipa romana a eliminat campioana spaniei?cred ca nici spaniolii nu au gasit atatea scuze la infrangerea lor cate ai gasit tu:Pda,tu esti dinamovist si asta e se vede :jerk:

alejandro
1st March 2005, 16:16
Iti sugerez sa-ti faci rost de o caseta cu meciul de pe Mestalla sa vezi viteza de melc a lui Cristea. Cand pornea in sprint ii lasa la un metru in spate pe Navarro si Marchena. Cat despre viteza lui Di Vaio, ma faci sa rad.

Cred ca pe langa viteza lu' ronaldo,viteza lu' di vaio i se pare super galactica:D

eventHorizon
1st March 2005, 17:09
Mie unul mi se pare <si cred> ca Sporting Lisabona va avea un cuvant greu de spus in UEFA!! Sa nu uitam ca finala se va disputa pe terenul lor si in mod sigur portughezii vor da totul sa ajunga in finala, mai ales ca au o echipa destul de buna! Cat priveste Villarreal, sa nu uitam ca spaniolii joaca deschis, stilul argentinian, iar noua romanilor pare sa ne convina, pe cand stilul inchis tipic italian ne-a cam incomodat tot timpul( vezi ultimul exemplu -partida contra Parmei cand nu ne-a iesit nimic)! Asa ca sa privim cu incredere aceasta dubla mansa, fiindca acum chiar nu avem ce sa pierdem, doar suntem penultimii favoriti la castigarea trofeului...:ok: /hello /hello /hello

lupisor lupetto
1st March 2005, 17:17
Man, dar chiar nu putem si noi sa avem un teren bun de fotbal?

Steaua ar trebui sa joace pe stadionul Giulesti sau pe National prima mansa.

Angelina Jolie
1st March 2005, 17:31
Nu apuc eu ziua in care sa vad Steaua jucand in Giulesti. Si-s destul de tanar.

dragos_popa17
1st March 2005, 18:29
Pai joaca sezonul viitor cand are meci in deplasare la Rapid.

Zapada
1st March 2005, 22:16
nu mai deviati de la subiect si nu vreau sa citesc si aici de dinamo sau rapid!

aici discutam de steaua, se califica sau nu?

Angelina Jolie
1st March 2005, 22:22
Mda, amuzantule. Intelegi tu ce am vrut sa zic.

Robokapp
2nd March 2005, 00:19
zapada....in adancul sufletului cred ca s-ar putea sa fie probleme, nu vreau sa cobesc, dar as vrea sa vad steaua intr-o semifinala macar...numai dumnezeu stie cat de mult vreau sa se califice. Desi nu sunt in tara si nu o sa vad meciu'...cred ca pe ghencea o sa fie sarbatoare dupa meci.

Sunt nascut pe 7 mai 1988, la doi ani dopa ce Fc. BArcelona a fost adusa in genunchi de Ducadam, Filipescu si Lacatus(parca). Si moment ca ala inca e legendar in clubul steaua, egalat doar de victoria din 1987 cu Dinamo Kiev cand toata Europa se inchina in fata echipei din ghencea.

FcPoliFan
2nd March 2005, 07:09
Hai sa fim seriosi, Villarreal e clar favorita, nu atat in meciul cu Steaua cat si la castigarea trofeului (cotele de pariuri vorbesc in favoarea echipei spaniole). Si, pe deasupra, Villarreal nu e Valencia. Valencia trecea (si trece) printr-o faza absolut jalnica, datorata mai ales lui Ranieri si infrangerea din meciul cu Steaua este explicabila. Villarreal, in schimb, are o echipa mai eficienta, invingand pe Valencia cu 3-1 in ianuarie, fara drept de apel.

armin
2nd March 2005, 13:12
FcPoliFan, nici un meci nu seamana cu altul.
Si Valencia a fost favorita in fata Stelei, dar uite ca favorita a picat.
Mai mult, am vazut Zaragoza-Villareal si am ramas placut uimit de cat de slab a jucat Villareal :) Sau poate au fost adversarii mai buni.

Cu Valencia la Bucuresti sansa a fost de partea noastra, dar la Valencia a fost de partea lor. Daca jucam bine si nu avem ghinion cu Villareal, eu zic ca avem dreptul sa speram...
Hai STEAUA!

dragos_popa17
2nd March 2005, 14:35
Villarreal, in schimb, are o echipa mai eficienta, invingand pe Valencia cu 3-1 in ianuarie, fara drept de apel.
Si Steaua a invins pe Valencia cu 2-0 la Bucuresti fara drept de apel.

remus
2nd March 2005, 15:18
Sunt nascut pe 7 mai 1988, la doi ani dopa ce Fc. BArcelona a fost adusa in genunchi de Ducadam, Filipescu si Lacatus(parca).

permite-mi sa te corectez . Filipescu era doar un baietas in 86` :cool:

Steaua juca cu : Duckadam , Iovan, Belodedici , Bumbescu , Barbulescu , Boloni , Majearu , Balint , Tudorel Stoica , Lacatus , Piturca.

euzic ca eliminam pe Villareal numai daca nu luam gol acasa.

Edgar
2nd March 2005, 15:27
Vrei sa spui daca Steaua obtine o victorie fara sa primeasca gol. Un 0 - 0 nu cred ca inseamna calificare.

GeKuRA
2nd March 2005, 23:07
STEAUA .. daca abordeaza meciul ca o echipa mare (ce este) are sanse . . .

Robokapp
3rd March 2005, 00:43
zero la zero ne face sa pierdem. DAca acasa...pe terenul nostru, cu fanii nostrii pe teren steaua face zero zero sau ia un gol...chiar si 1-1, cred ca se reduc sansele cu 90%.

Daca steaua face 2-1 Cred ca tot nu o sa fie bine in Spania, dar 1-0 steaua sau 2-0 steaua sau chiar 3-1 steaua, desi nu cred, ne-ar face favoriti.

Spaniolii au vazut meciul steaua-valencia. Ne stiu miscarile...Si o sa fie pregatiti. O sa aiba marcatori rapizi la cristea, oameni buni la centru...probabil o pozitie putin retrasa in bucuresti...Ce vor spaniolii in bucuresti e sa scoata un 1-0. Nu cred ca nici ei viseaza sa zdrobeasca steaua. Valencia s-a relaxat dupa 2-0 si a costat-o. In 1986, BArcelona deja avea sarbatoarea pregatita cand a fost eliminata in finala de steaua...aia rusine!

p.s. Ce tricouri se joaca Barcelona-steaua in depalsare? ambii sunt Rosu-albastru. Jaca BArcelona in tricourile grii?

dragos_popa17
3rd March 2005, 01:17
Spaniolii au vazut meciul steaua-valencia. Ne stiu miscarile...Si o sa fie pregatiti. O sa aiba marcatori rapizi la cristea, oameni buni la centru...probabil o pozitie putin retrasa in bucuresti...

Nu stiu ce pot analiza in urma meciului Steaua-Valencia. Ca au fugit toti pana n-au mai putut. De cand a venit Zenga Steaua nu mai are o formula fixa de joc, ci una mai mobila, care se adapteaza in functie de adversar si de rezultatul de care are nevoie. Eu astept revenirea lui Fl. Dumitru sa vad unde il mai pune si pe el.

apparte
3rd March 2005, 01:22
Villarreal pare sa iasa din forma pe masura ce se-apropie meciul cu Steaua!!!!De i-ar tine!

Robokapp
3rd March 2005, 07:18
Scoala de fotbal italiana...Sper doar sa nu impinga jucatorii prea mult si sa greseasca pe sfarsit de joc...

Frynn_yo
3rd March 2005, 10:51
la aceasta intrebare toti stelistii au zis ca se va califica steaua!!!la fel am zis si eu!!!dar sincer nu prea cred!!!oricum cu d-zeu inainte ca deja am facut cinste anu asta prin rezultate!!!BRAVO STEAUA!!!

Corrado*
5th March 2005, 15:16
Merge cineva la meci? Daca mergeti dati un mail la enjoy_star2003@yahoo.com, sau postati aici!

Aaaaa, si sa fie cineva ce merge in Galerie, Peluza Sud

GeKuRA
5th March 2005, 15:44
sa sepram ca va fi terenul noroios acasa ... doar asa ... le stricam combinatiile Villarreal-ului, jucatorii Stelei au un control mai bun pe teren nashpa :D:D:D

uti2102
5th March 2005, 15:58
Corrado, tu eshti cu baietzii de la StilOstil ?!

Saber Rider
5th March 2005, 16:57
la aceasta intrebare toti stelistii au zis ca se va califica steaua!!!la fel am zis si eu!!!dar sincer nu prea cred!!!oricum cu d-zeu inainte ca deja am facut cinste anu asta prin rezultate!!!BRAVO STEAUA!!!

Multi nu au crezut nici inainte de dubla cu Valencia. Dar s-a dovedit ca daca JUCATORII cred in ei cu adevarat, se poate !
Asa ca eu sper sa nu se fi culcat pe o ureche si ascultand cu urechea cealalta la multiplele laude si felicitari aduse de toata Romania practic, si sa se gandeasca serios la meciurile cu Villarreal.

:ok: Magica STEAUA :cool:

Paul
5th March 2005, 18:15
Eu deja ma gandesc programul pe urmatoarea perioada :

cica zica asa :

7.04 - sfert de finala (tur)
10.04 - antrenament cu dinamo
14.04 sfert de finala (retur)

Mnoah , oare porcica ne va lasa sa ne antrenam pentru semifinala ... ?
Nu cred ca ii va convenii nici lui sa joace ...
Dar ...

Mihai
5th March 2005, 18:16
Si semifinalele nu le treci?

cip_81
5th March 2005, 18:19
Nu,sferturile vor reprezenta cap de linie (asta in cel mai fericit caz).

Mihai
5th March 2005, 18:33
Nu inteleg!!! Tu chiar nu vrei sa se califice steaua?

GeKuRA
5th March 2005, 21:17
ASTIA care nu vor sa se califice STEAUA nu sunt Romani ... sunt CAINI buni de trimis la Coreeni ... hau hau hauleuuuu fripturraaaa.....

Robokapp
6th March 2005, 08:28
ba sa mor yo...parca toti aveti rude la capsiuni in spania...cum draq nu tii cu echipa romaneasca in meci international? daca era un joc de inter-toto mai ziceam, dar UEFA?

traim in Romania...putin respect pentru voi insiva in primul rand.

Mariusmadmax
6th March 2005, 08:55
Nu,sferturile vor reprezenta cap de linie (asta in cel mai fericit caz).
cronc2 ,
vezi sa n-ai probleme cu protectia animalelor ... adica vezi fularu' ala sa nu fie prea strans :D
Sferturi - ne-sferturi - uite ca noi suntem acolo ...
Voi ?
Oradea 0-4 umilinta , Iuve - chin , Inter - sange , Salonta - rani , Urziceni - dispret ...
Oare de ce Mihalcea , Zicu , Niculescu etc - nu termina meciurile in teren ?
aici sunt problemele tale musiu ...

Noi avem treaba cu aia de pe locu' trei in SPANIA !

remus
6th March 2005, 19:33
de ce a spus Borcea ca Dinamo are acum un lot la fel de bun ca cel din 98` ?

IN 97-98 STEAUA A FOST CAMPIOANA
IN 98-99 RAPID A FOST CAMPIOANA

am uitat. A spus si ca DINAMO VA LUA EVENTUL . idiotul ala nu are nici o limita?

stie cineva ce post TV transmite meciul?

vlad1607
6th March 2005, 19:35
o fi porcea idiot -de acord- da trzaran cretin mai mare ca oierul vostru nu prea gasesti ! si in plus voi nu-l suportatzi pe Porcea pt ca va da mereu la NUE :D

cip_81
6th March 2005, 19:45
Asa este,borcea e un cretin,un idiot si cum vreti sa-i mai spuneti...dar imi mai trebuie mult pana macar sa-l ajunga pe jiji.Nu-mi aduc aminte ca borcea sa fii amenintat pe cineva,nu-mi aduc aminte ca borcea sa fii agresat pe cineva prin parcari s.a.Si cum jiji este cel mai "evoluat" de la stiaua,va dati seama cum sunt ceilalti.

remus
6th March 2005, 19:48
welcome back. Ti-am simtit cu totii lipsa. :)

vlad1607
6th March 2005, 19:48
Nu inteleg!!! Tu chiar nu vrei sa se califice steaua?
Desi intrebarea era adresata lui cip ...iti zic ca personal NU vreau sa se califice ! Nu ma interseaza ce zice unul altu....FORZA DINAMO! FORZA VILLARREAL !

Florin2004
6th March 2005, 20:44
Nu-i de mirare ca Romania este acolo unde este si suntem priviti asa cum suntem priviti cu asemenea oameni in ea. Avem o tara in care esti privit mai cu admiratie cand dovedesti ca esti mai smecher, mai hot, o tara in care in loc sa te preocupe problemele tale si sa incerci sa le rezolvi mai mult iti omori timpul invidiind si comentand ce face unul si altul. In fine...stim cu toti asta ca doar e tara noastra. Eu sunt un stelist 100% dar credeti-ma ca daca Dinamo ar fi in situatia Stelei de acum as fi tinut si m-as fi bucurat pt. Dinamo cum o fac si pt Steaua. Si asta dintr-un motiv simplu: sunt Roman.

PS: Si cand te gandesti ca multi care tin cu adversarii Stelei sunt indirect ajutati de punctele facute de echipa din Ghencea...stai si te intrebi...oare nu meritam sa fim Romani si sa traim in Romania ?

vlad1607
6th March 2005, 20:48
Patriotismul nu se masoara Florine in asta....lasa povestile..nu ai cum sa intelegi..de aia nu te blamez pentru asta...nu inseamna ca dc nu tii cu stelutza inseamna ca nu esti roman ! nu are nici o legatura !

Paul
6th March 2005, 21:05
Desi intrebarea era adresata lui cip ...iti zic ca personal NU vreau sa se califice ! Nu ma interseaza ce zice unul altu....FORZA DINAMO! FORZA VILLARREAL !

Amice stii ce am observat , ca de cate ori zici ceva iese exact invers.
Deja imi esti simpatic :D
Tine-o tot asa.

rainbow
7th March 2005, 08:04
a tine cu steaua, fiind dinamovist, reflecta ca esti un om rational(steaua aduce puncte....poate mai trecem si noi fara sa jucam multitudinea de tururi preliminare si incetuc or creste si nr echipelor rom)....si pt vlad...tine de patriotism afinitatea pt o echipa rom vs ech straina, e doar asa zice si-n dex...PATRIOTÍSM s.n. Sentiment de dragoste şi devotament fată de patrie şi de popor, statornicit în decursul istoriei.
patriotismul personalizat poate sa evoce un caracter puternic neinfluentat de efectu de turma....dar asta e cu totu altceva. :ciocan:
deci cugetand putin, dinamovist fiind :drak: , joi seara o sa strig hai steaua

Angelina Jolie
7th March 2005, 11:26
Mie nu prea imi vine sa cred ca se va mai repeta acel 2-0 cu mineru' valencia, dar sper intr-o victorie. Cred ca si adversarii ne privesc mai circumspecti acum ca au vazut ce au patit minerii care au venit aici cu nasu' pe sus. Deci FORZA STEAUA! Bagati Submarinul Galben in Groapa Marianelor!

GeKuRA
7th March 2005, 11:39
Yesterday, 21:12
vlad1607
This message has been deleted by Vadim. Reason: jigniri

Yesterday, 22:44
GeK[_]RA
This message has been deleted by Vadim. Reason: jigniri

ok , eu doar am ripostat ... :D:D

Zapada
7th March 2005, 12:41
doresc din suflet ca steaua sa bata macar cu 2-0 si sa se califice si asta nu pentru a ma pune bine cu suporteri stelei sau cu Jiji [MODERATED], ci pentru ca doresc progresul fotbalului romanesc.

Angelina Jolie
7th March 2005, 13:10
Dar oare daca ar fi Dinamo in locul Stelei ai mai dori tu progresul fotbalului romanesc?

vlad1607
7th March 2005, 13:14
probabil nu la cat de ........ e el....

armin
7th March 2005, 14:32
Chiar daca baietii au declarat ca au trecut peste euforie si nu si-au luat-o in cap, parerea mea este ca e greu sa repeti un meci asa de bun precum cel anterior. Deci eu consider succesul cu Valencia un handicap in ceea ce priveste meciul cu Villareal.

Pe de alta parte, cred ca acum nu vor mai avea retineri in a aborda meciul cu curaj, vazand ca spaniolii nu sunt chiar imposibil de eliminat.

Sper sa nu le iasa chiar tot galbenilor, si atunci vom avea sanse.
Forza Steaua!

DD-Viola
7th March 2005, 15:03
...Va fi fara indoiala un meci greu , in care Steaua trebuie sa joace cel putin la fel de bine cum a facut-o cu Valencia la Buc. , ...acum insa este mai greu pt ca se porneste de la 0-0 , iar adversarii vor veni cu gandul de-a transa calificarea inca din acest meci , deci Steaua va trebui atace astfel incat sa-si creeze sit. de gol ( din care sa si inscrie , MUSAI ! ) si in acelasi timp sa se apere impecabil...defapt , cam asa ceva se joaca in EU...iar daca vrem sa jucam cu cei "tari " trebuie sa fim la "inaltime"...Bafta Steaua !

dragos_popa17
7th March 2005, 17:56
Eu nu cred ca victoria cu Valencia li s-a urcat la cap. In primul rand pentru ca au mai patit sa se considere invingatori in meciul cu Parma si au pierdut meciul fara drept de apel. In al doilea rand, va avea grija Zenga sa nu se intample asta. In al treilea rand, Villarreal este o echipa mica, de necunoscuti, doar pentru cei nepriceputi in ale fotbalului, dar pentru un cunoscator este o echipa periculoasa si va fi tratata ca atare.

vlad1607
7th March 2005, 18:17
Intere cuvantul ala exprima ADEVARUL PUR fie ca va convine sau nu !

Zapada
7th March 2005, 18:46
Dar oare daca ar fi Dinamo in locul Stelei ai mai dori tu progresul fotbalului romanesc?

da bai caine
daca dinamo ar juca in cupa UEFA cu alta echipa straina, bineinteles ca asi dori sa bata si sa se califice.

daca e vorba de campionatul inter atunci e altceva si urasc echipa militienilor corupti

vlad1607
7th March 2005, 18:47
atat astii...atata zici...esti asa cum nu-i place lui Inter sa-ti zic : FRUSTRAT !

ADY19
7th March 2005, 20:01
Vlad...de ce postezi pe aici ? Optimile de finala sunt ceva interzis pentru dinamo..deci fa un bine... si nu ne mai plictisi ;)

vlad1607
7th March 2005, 20:30
ei na..ce sa zic....acuma tre sa postez numa unde vrei tu :D

ADY19
7th March 2005, 20:38
Bineinteles ca nu te pot opri sa faci asta...dar de ce postezi numai in ciuda noastra? Adica de ce faci totul lasand o impresie de rautate?

vlad1607
7th March 2005, 20:58
unde e rautatea ma?

GeKuRA
7th March 2005, 21:34
lupta STEAUA !!! sper ...
nu stiu de ce dar parca vad un meci in care automultumirea calificarii isi va pune amprenta ...

Mariusmadmax
7th March 2005, 22:00
o fi porcea idiot -de acord- da trzaran cretin mai mare ca oierul vostru nu prea gasesti ! si in plus voi nu-l suportatzi pe Porcea pt ca va da mereu la NUE :D
mde,
incet incet ne jignesti pe toti !!!
Putina decenta nu ti-ar strica !
Azi acel Borcea l-a contrat pe Andone !!!

dinamonyc
7th March 2005, 22:56
poate sa zica oricine orice, chiar daca nici odata nu o sa pot sa inghit pe Steaua, unde au ajuns poate fi de admirat si ar trebiue sa fie un imbold pentru sufletul nostru al Dinamovistilor, ca echipa Dinamo sa depaseasca aceste performante in primavara viitoare si sa isi arate valoarea. Insa pina atunci sa gindim ca niste ADEVARATII ROMANI (chiar daca ne este greu)si sa uram sucess Stelei fiem-i Dinamovisti, Rapidisti sau orice altceva. Numai asa putem arata ca avem caracter. bravo lor si va fi rindul nostru curind.

Angelina Jolie
7th March 2005, 23:46
da bai caine
daca dinamo ar juca in cupa UEFA cu alta echipa straina, bineinteles ca asi dori sa bata si sa se califice.

daca e vorba de campionatul inter atunci e altceva si urasc echipa militienilor corupti
Alo domnu'! Vorbeste frumos cand ti se vorbeste frumos. Eu nu tin cu Dinamo deci interpretez cuvantul "caine" ca pe o jignire. Bine bai prazilianule?

ON TOPIC: FORZA STEAUA! Ati aratat ca se poate, CONTINUATI!

Sorin
8th March 2005, 00:20
nici odata .
sa gindim ca niste ADEVARATII ROMANI (chiar daca ne este greu)si sa uram sucess Stelei fiem-i Dinamovisti, Rapidisti sau orice altceva. .
uite cip, alt dinamovist, nu zic ca scrie dinamovisti si rapidisti cu majuscula, poate are el un respect special si a vrut sa semnaleze cumva :drak:

Sorin
8th March 2005, 00:23
atat astii...FRUSTRAT !
asta tot dinamovist :drak:

rainbow
8th March 2005, 01:28
bah sorin....nu conteaza(fiind mesg virtual) sintaxa atat de mult cat conteaza semantica....si cred ca poti sa vezi mai mult decat ceea ce apare tiparit pe ecran...

Cucu
8th March 2005, 02:27
hai Steaua
cred ca se califica daca are norocul care l-au avut in ultimul meci cu Valencia.
2 goluri norocoase si 2 ratari ale lor si mai norocoase.
in plus se pare ca terenul iara ii avantajeaza pe stelisti, asa ca cine stie poate poate.
Bafta!

claudio25ro
8th March 2005, 10:44
sper sa nu primeasca gol...de castigat..mai vedem..oricum...cine are 5 bilete la tribuna 2 ca am ceva prieteni prin CTA cu care vreau sa ajung la meci..?

armin
8th March 2005, 13:01
Cu Danemarca, Norvegia, Slovenia, am pierdut din cauza terenului greu !? Cu Valencia am castigat din cauza terenului greu!? De ce va tot legati de terenul ala, nu-i acelasi pentru ambele echipe? Ratari norocoase, auzi la el...

CoolRain
8th March 2005, 13:08
Va fi o calificare muncita pentru Steaua, 1-0 la Bucuresti si 1-2 sau 2-3 in deplasare, dar va fi o CALIFICARE!
P.S.:Hai Dinamo! :drak:

Zapada
8th March 2005, 14:02
Alo domnu'! Vorbeste frumos cand ti se vorbeste frumos. Eu nu tin cu Dinamo deci interpretez cuvantul "caine" ca pe o jignire. Bine bai prazilianule?

ON TOPIC: FORZA STEAUA! Ati aratat ca se poate, CONTINUATI!


mesajul meu nu a fost pentru tine ci pentru un caine dinamivist (avatar caine rosu)?
daca nu tii cu dinamo de ce te simti ofensat atunci?

Sorin Blaj
8th March 2005, 15:19
Cel mai bun rezultat ar fi reeditarea acelui 2 - 0 realizat cu Valencia.

chico
8th March 2005, 18:45
stie careva unde putem vedea meciul pe internet?? multam...HAI STEAUA !!!

Razy
8th March 2005, 20:05
Steaua se va califixa fara probleme cu Villareal.Ce daca sunt ei pe val ?Si Southampton era in forma cand a jucat cu Steaua si azi vazut ce s-a intamplat.Bineinteles ca un meci nu seama cu celalalt dar baietii vor fi mobilizati exemplar.Cred ca Cineva acolo sus iubeste Steaua.

cip_81
8th March 2005, 20:20
Da,o iubeste alde jiji si mm de sus din loja.

Angelina Jolie
8th March 2005, 22:04
mesajul meu nu a fost pentru tine ci pentru un caine dinamivist (avatar caine rosu)?
daca nu tii cu dinamo de ce te simti ofensat atunci?
Pai tocmai de asta. Cum poate fi un dinamovist ofensat daca ii zici caine cand ei insisi se numesc asa? Dar ceilalti s-ar putea simti ofensati de acest cuvant. Da hai ca suntem off topic rau de tot.
FORZA STEAUA!

GeKuRA
8th March 2005, 23:46
A.M.R. = 2 zile ....

rainbow
9th March 2005, 00:56
red dog..suna mai bine....
bah...cum masa fac sa ma abonez la newsletter..ca nu mere linku`....???

Robokapp
9th March 2005, 06:09
interesant votu' 60% pentru, 27% impotriva.

a trecut ceva vreme de cand n-am mai dat pe la scoala, da' vede cineva vreo problema in 60% - 27% ?

La mine in matematica de cele mai multe ori se adunau la 100%. cineva a furat 3%. hmmmmmm...

axterix
9th March 2005, 08:29
60+27+3 la tine e 100? :happy
interesant
ma duc sa repet clasele primare :evil:
la mine e 90 :D
apropo, nu stiu cine castiga dar cred, sper sa se califice Villarreal :yeah:

CoolRain
9th March 2005, 09:39
Robokapp, unde vazusi tu 60% si 27%?! Eu vad 69.32% si 30.68%, care adunate dau 100% :P

GeKuRA
9th March 2005, 10:09
se uita la voturi si a crezut ca-s procente :D:D:D

Dorin
9th March 2005, 10:21
In Suedia pronosticul oficial la mai multe ziare este 1 solist.Cei de aici cred foarte tare pe Steaua ! :yeah: Dorin

GeKuRA
9th March 2005, 10:34
1 solist ?? in favoarea cui ?? ca primul meci e la Bucuresti ... :D

Dorin
9th March 2005, 12:03
Exact! Pentru echipa gazda... :yeah: Dorin

remus
9th March 2005, 13:50
Steaua trebuie sa joace la fel de inconstient si epuizant ca si cu Valencia. Am incredere in ei. Steaua trebuie sa devina respectata in Europa. Sa nu zica "celebrii" jucatori de la Villareal ca vor bate la fundu gol Steaua.

Sorin Blaj
9th March 2005, 14:33
Succes STEAUA!

Rechinul Ucigas
9th March 2005, 15:01
3-0 !!!! :)

litza
9th March 2005, 15:58
steaua are sansa ei pe care trebuie sa o joace pana la capat.Avand in vedere ca a eliminat Valencia ,orice se poate intampla!
Multa bafta!!!!SA FIE VICTORIE!!!!!!!

arcasul75
9th March 2005, 15:59
imi doresc mult ca steaua sa se califice. progresul fotbalului nostru va putea veni pe aceasta cale, caci celelalte cluburi vor dori cu mai multa ardoare sa realizeze o performanta asemanatoare. sper ca dinamo, echipa mea preferata, sa isi schimbe politica astfel incat sa fie o echipa cu adevarat competitiva, nu doar un "izvor" de talente din care sa bea conducatorii si sa profite cluburile straine.

PadrinoDog
9th March 2005, 16:24
Ii doresc succes stelei! Si nu o spun la modul ironic, ci chiar imi doresc sa castige spre binele fotbalului romanesc. E greu, insa din aceasta faza a competitiei toate meciurile sunt echilibrate.

Sorin Blaj
9th March 2005, 16:56
De mult o echipa romaneasca nu a reusit sa adune laolalta atitia fani, ai atator echipe diferite, cum a reusit Steaua in acest an, si care sa doreasca victoria unor romani pana la urma.
Probabil ca prin Steaua ne simtim reprezentati in fotbalul mare. Unde din pacate nu am mai fost de mult.

Zapada
9th March 2005, 17:21
oare e cineva in afara de Borcea care doreste ca Steaua sa nu se califice mai departe?
moare borcica de ciuda daca steaua se califica!

Mihai
9th March 2005, 17:24
Nu-ti fa griji ca sunt! Chiar am cunoscut azi astfel de specimene! :headbang:

ADY19
9th March 2005, 17:37
Pai Borcea trebuie sa fie mort la ora asta...adica sa se fi sinucis, ca doar asa a declarat. Data trecuta a plecat in Dubai sa-si inece amarul... daca Steaua trece de Villareal ce o sa mai faca Borcea? O sa se calugareasca sau o sa plece la Polul Nord ? :lol:

vitalie_killer
9th March 2005, 17:49
Se califica Villareal, deoarece ei se afla intr-o forma fenomenala, iar pe Valencia am eliminat-o deoarece era intr-o criza foarte grava, si plus la toate ne-au subapreciat, jucand fara liderii Aimar, Mista, di Vaio.

rainbow
9th March 2005, 17:56
materializand oportunitatile care apar in viata...implica, printre altele, un spirit de invingator.
vb aceea...norocu` tine cu cei buni. de ce nu am avea noroc si cu villareal...

Sir
9th March 2005, 18:00
Programul arata de kkt. Ar trebui sa se amane niste meciuri.... Steaua trebuie ajutata sa se prezinte cat mai bine in meciurile cu Villarreal.
da, sa fie desemnat Tudor arbitru :evil:

dragos_popa17
9th March 2005, 18:04
@vitalie_killer: Nici Villareal nu trece printr-o forma prea grozava. Nici ei nu-i vor putea folosi pe Riquelme, Forlan si Gonzalo, piese foarte importante in echipa lor. In plus, si ei vor subaprecia Steaua deoarece vor considera ca eliminarea Valenciei se datoreaza motivelor enumerate de tine, si nu valorii ros-albastrilor.
Dupa parerea mea, toate echipele care au ajuns pana aici sunt foarte bune si nu poti stabili cine este cu adevarat favorit inainte de meciul tur si nici dupa(vezi dubla Steaua-Valencia sau Milan-Deportivo). Din aceasta faza toate echipele au sansa 50-50 sa ajunga mai departe.

Zapada
9th March 2005, 18:44
Pai Borcea trebuie sa fie mort la ora asta...adica sa se fi sinucis, ca doar asa a declarat. Data trecuta a plecat in Dubai sa-si inece amarul... daca Steaua trece de Villareal ce o sa mai faca Borcea? O sa se calugareasca sau o sa plece la Polul Nord ? :lol:


sa vina aici ca-i fac o casa din gheata si zapada

dumy84
9th March 2005, 19:09
Vitalie Killer cum nu au jucat Aimar, Mista sau Di Vaio cu Steaua??? Iar ipoteza cu iesitu din forma , eu nu cred in ea. Crezi ca Valencia nu vroia sa-si apere trofeul? STEAUA are sansa ei in dubla cu Villarreal.Baietii trebuie sa se daruiasca la fel cum au facut-o in partida cu Valencia.
VICTORIEEEE!!!

chico
9th March 2005, 19:22
unde vedem meciul pe internet ?!?!?! ajutati un roman disperat !!!!


HAI STEAUA !!!

dragos_popa17
9th March 2005, 19:29
In imaginile date de TV Sport cu sosirea celor de la Villareal, spaniolii au parut relaxati.Sper sa fie si maine asa, sa-si revina doar in minutul 94 cand conduce Steaua cu vreo 2-0.

Robokapp
9th March 2005, 22:43
unde vedem meciul pe internet ?!?!?! ajutati un roman disperat !!!!


HAI STEAUA !!!


Sunt in aceiasi situatie...nu prind nimic romanesc aici in SUA.

Forzza Steaua pana la moarte!

inter
9th March 2005, 22:45
dati-i "pm" lui calu , desi e dinamovist poate va ajuta el :rolleyes:

Edi
9th March 2005, 22:57
Deci... dupa ce-i batem si pe Villarreal, cu cine jucam?

tanita
9th March 2005, 23:36
STEAUA- villareal 3-0
dica,cristea,ogararu
GT :evil:

GeKuRA
10th March 2005, 00:15
ne gandim cam departe .. hai sa mergem treptat .. ca e greu al naibii !!!

Mihai
10th March 2005, 00:34
Daca nu bat la diferenta de 2 goluri s-au micsorat aproape de zero sansele lor!!!

ronaldinho
10th March 2005, 02:05
stiti pe ce canale se transmite meciul? in afara de TVR1. Am un amic in Anglia, care mai streameaza meciuri. Daca stiti canalul pe care se transmite, sa-mi dati si mie de stire, inainte de meci cu vreo 3 ore, si sper sa-l prin pe acest Mos Craciun.

Robokapp
10th March 2005, 06:25
paote cineva safaca inregistrarea partidei ca media player file si sa o puna pe net?

(de ce oare simt ca nu?)

chico
10th March 2005, 06:54
Sunt in aceiasi situatie...nu prind nimic romanesc aici in SUA.

Forzza Steaua pana la moarte!


si eu stau in state, rahatii astia de americani nu dau nimic din UEFA cup, totusi vesti bune...Fox Soccer Channel a cumparat dreptul de difuzare pentru Romania-Olanda, deci pe 26 martie vedem meciu LIVE :)

inainte de meciu cu valencia cineva stia un link cu o televiziune spaniola care dadea meciul...daca gasesc ceva o sa postez aici linku...hai steaua!

RstInPc
10th March 2005, 09:44
Maaama, e feeric afara. Ninge ca-n povesti. Or sa joace pe o mantie de nea.

Quartz@nu
10th March 2005, 09:57
Succes STEAUA !!!!! :yeah: /hello :yeah: /hello
Sper din tot sufletul sa se califice !!!

stelistu^
10th March 2005, 10:46
Forza Steaua .. Cea mai tare Echipa Din Romania .. batem si pe Villareal si luam si Cupa Uefa :)

Siljanoski
10th March 2005, 11:29
Steaua se califica, indiscutabil.

baden
10th March 2005, 11:47
Steaua diseara cu Villareal bate cu 3-0 clar .. daca nu mai mult .. o sa dea Cristea 2 si Dica 1 ... Suntem cei mai tari Ne ***** pe toate echipele din Romania .. Forza Steaua /hello
daca nu reusesti ... promiti sa strangi noroiul pe care-l improsti cu limba .
Normal ca o sa dea Cristea 2 ... si va castiga Steaua ... azi ( restul dovedeste ca nu prea dispui si de neuroni - ai doar o pancarda in creier cu auaets)

andreip
10th March 2005, 12:45
Steua invinge indiscutabil /hello cu 3 -1. Villareal nu stie sa inoate pe teren. :scared:

Vadim
10th March 2005, 13:41
In primul rand as vrea sa ma iau putin de admini acestiu site
Bai fratilor aveam pretenti de la voi incerc sa ma loghez de 30 min si din cauza reclamei de kkt cu bergenbier nu puteam:((((((((((((((cea mai enervanta asta si cu aia de la megane astioa chiar nu isi dau seama ca mai rau isi fac un deserviciu???????nu o sa mai beau bergenkkt dasta in viata mea:(((((

Adica? Nu vad cum te impedica bannerul sa te loghezi... Oricum, bifeaza casuta sa fii logat automat si nu mai ai probleme. :)

claudio25ro
10th March 2005, 13:46
3-1 ptr. Steaua...si nimic mai mult

Marquise MGP
10th March 2005, 13:52
OFF topic

vadime vi sa dereglat ceasul sau vad eu stramb :D

Vadim
10th March 2005, 14:52
A fost o problema cu ceasul, iar mesajele postate in acele doua minute s-au pus cu o ora gresita. Au trebuit sterse.

remus
10th March 2005, 15:02
Ne calificam.

mai nou , toate asa-zisele emisiuni de pseudo-divertisment au moderatori care poarta in timpul de emisie fulare cu Steaua (Ciao maimuta Darwin , si Euro-Asia-UE-tombola) . Penibil fratilor. Nu mai stiti cum sa faceti rating , pentru ca fara prostia majoritatii romanilor , emisiunile voastre erau condamnate.

Si , ca sa inchei , ne calificam. :yeah:

daWhiGga
10th March 2005, 15:28
Steaua se califica clar.Villareal este favorita,la fel a fost si Valencia.Stiu ca Villareal e mai buna ca Valencia dar nimic nu este imposibil.Haide Steaua!

ADelPiero
10th March 2005, 17:29
un 2-0 lejer ;) nu`mi fac probleme :evil:

Adrian
10th March 2005, 17:45
Domnu' Borcea, poate aveti alta treaba si noi va retinem.
Later Edit.
Mai I!Milian ce rapid fusesi, acu nu mai intelege lumea ce avusei eu cu Borcica/Balaurel:)

ninimihca
10th March 2005, 17:49
meci greu , sanse egale, totul sa nu primim gol.
bafta STEAUA.

Vadim
10th March 2005, 17:51
Sansele sint de partea Stelei, la cum ninge afara.

Corrado*
10th March 2005, 18:18
Doamneee, in ce hal ninge! Sper sa ii batem cu vreo 2-0 aici, ca sa nu mai tremuram (asa mult :evil: ) acolo. Pronostic: 2-0 - Opritza si Paraschiv

Sa imi fie rusine ca nu ma duc la meci :P

Vikingu
10th March 2005, 18:25
Sa imi fie rusine ca nu ma duc la meci :P

LoooooooL :D :)

Pai ce stelist esti tu mah??? rusine..:)
cu alte cuvinte Bafta Steaua!!! si Hai Poli Timisoara /hello

Corrado*
10th March 2005, 18:50
Pai ce stelist esti tu mah??? rusine..

m-am dus sa iau bilete marti si nu mai aveau! si chiar voiam sa ma duc la meci!
aveau doar la bishnitzari si era 1 milion! (aveam doar 700.000)... Sunt "foarte" stelist! :evil:

amadeus
10th March 2005, 18:56
ce inspirat am fost ca stau acasa! pe TVRI e in direct meciul si nu de la de la 0.10 ca de obicei.
de fapt la 19.40 primele imagini LIVE
sper intr-un rezultat bun si incep sa ma gindesc si cum sa ma fofilez de la lucru miercuri. stie cineva la ce ora e meciul din Spania? mersi

tudor
10th March 2005, 19:13
Un mesaj de incurajare pt stelisti:

Florin2004
10th March 2005, 19:15
Incredibil ne dau astia meciul in direct pe TVRi ...Nu-mi vineeeeeeeeeee sa cred, Multumesc Doamne ca il pot vedea live. Mai a apucat pe cineva tremuriciul ca pe mine ? Ca eu deja mor de emotii. Am si examen azi ca tre sa plec la scoala dupa meci dar nu-mi sta mintea decat la Steaua pur si simplu nu ma pot concentra sa invat. Romania, Steaua - Europa, Steaua - Oriunde Steaua - Campionii din Ghenceaaaa.

New-Yorkul e conectat la meci.

alex36
10th March 2005, 19:19
0-2=HAI VILLAREAL :drak:

handrei
10th March 2005, 19:21
Pt. cei care depind doar de net, in foarte probabila eventualitate
ca serverul TVRI o sa crape, se pare ca sunt trei surse de audio :
site-ul steaua, rri si ... www.totalsport.ro /hello


Incredibil ne dau astia meciul in direct pe TVRi ...Nu-mi vineeeeeeeeeee sa cred, Multumesc Doamne ca il pot vedea live. Mai a apucat pe cineva tremuriciul ca pe mine ? Ca eu deja mor de emotii. Am si examen azi ca tre sa plec la scoala dupa meci dar nu-mi sta mintea decat la Steaua pur si simplu nu ma pot concentra sa invat. Romania, Steaua - Europa, Steaua - Oriunde Steaua - Campionii din Ghenceaaaa.

New-Yorkul e conectat la meci.

xBaSs
10th March 2005, 19:22
nu cred ca se califica....posibil sa bata in ghencea dar in deplasare o ia....
oricum sa speram la o calificare....BAFTA STEAUA

arcasul75
10th March 2005, 19:25
unde se poate asculta meciul in direct? era un site stelist care avea radio in direct...cine stie asta?

tudi
10th March 2005, 19:47
ba fratilor ziceti-mi si mie unde sa vad meciul pe internet

Vikingu
10th March 2005, 19:47
steauafc.com parca...Succes!

Vadim
10th March 2005, 19:49
unde se poate asculta meciul in direct? era un site stelist care avea radio in direct...cine stie asta?
Uita-te pe tvr international.

tudi
10th March 2005, 19:50
pe my-press.com se poate asculta

Vadim
10th March 2005, 19:52
Se pare ca se amana meciul.

Angelina Jolie
10th March 2005, 19:52
Oameni buni, voi vedeti ce vreme e acolo? Dezastru.

Carlos Gambino
10th March 2005, 19:53
In seara asta sunt FAN VILLAREAL ! :drak: Any question...? :drak:

desdemona
10th March 2005, 19:57
:o: Ce zapada e acolo!!! :o:
Cica deocamdata se amana pana la si jumate.

ce_bine_e
10th March 2005, 20:00
:))))))))))))))) ce zapada veniti mah la Iasi si jucati daca vreti teren:))

lcosmin
10th March 2005, 20:00
Mama ce e aici.. Eu stau in Ghencea si la 6 am ajuns acasa. Totul era ok...nu ningea, nu era zapada... Pana acum am fost ocupat prin casa si nu m-am uitat pe geam..si cand am vazut la televizor ce e nu mi-a venit sa cred ... In 2 ore s-a depus atata zapada.. Incredibil!

Vadim
10th March 2005, 20:01
E nenorocire, nu cred ca se joaca.

realmadrid.com
10th March 2005, 20:02
Asta cred si eu, e plin de zapada....sigur se va amana:(...daca nu se va oprii ninsoarea, meciul se va juca peste 24/h, conform regulamenrtului UEFA:)

nsd
10th March 2005, 20:04
In seara asta sunt FAN VILLAREAL ! :drak: Any question...? :drak:
Se zice "Any questions?", inteligenta dumneavoastra.
Oricum sa speram ca se joaca. Hai Steaua.

desdemona
10th March 2005, 20:05
In 2 ore s-a depus atata zapada.. Incredibil!
Si inca mai ninge... Macar pe noi, cei de acasa, ne tin "calzi", in priza :mda:

realmadrid.com
10th March 2005, 20:07
E oficial, nu se joaca...se va juca peste 24/h...oficiali UEFA au declarat ca nu se poate juca acest meci in aceste conditii...

alejandro
10th March 2005, 20:10
Sunt in aceiasi situatie...nu prind nimic romanesc aici in SUA.
Vino la Chisinau,aci avem numa' canale romanesti:D
P.S.la ce ora incepe meciul,daca mai incepe?:D