PDA

View Full Version : Trades



caseta
22nd February 2005, 19:33
As propune sa comentam aici transferurile - deja facute sau zvonuri.

banuiesc ca stiti mai toti ca mourning se intoarce la miami. poate asa sa ia un titlu. mie mi-a placut mult de el. era undersized pt un pivot si totusi era excelent. si avea multa pasiune pt joc.

foarte cautat e donyell marshall de la raptors, pe care insa raptors se pare ca nu il dau decit la pachet cu jalen rose si cele jdemilioane ale lui.

va mai intreb o chestie:
tinind cont de stilul lui isiah thomas (despre care se zice ca confunda activity with achievment) care credeti ca va fi urmatorul jucator pe care il va aduce la knicks (nume maricel, nu o rezerva pt baiatu cu prosoapele). in vara in afara lui crawford de la bulls, se spunea ca isiah a vrut sa ii ia pe dampier si pe carter.

numai ca tocmai stilul lui de a face trade-uri (si al lui layden, predecesorul lui) au adus knicks in situatia de a avea o circa de contracte mari, pe care nu le vrea nimeni la skimb (hardaway, houston, jerome williams). ca sa nu mai vb de vin baker pe care l-a adus aiurea.

acum knicks au 3 oameni de care ar putea fi interesate alte echipe:
kurt thomas
nazr mohammed
tim thomas (pt ca ii expira contractul, nu pt cum joaca)

desi knicks ar fi bine sa incerce sa faca rost de contracte care sa expire la sf sezonului si sa isi mai scada payroll-ul .... parca vad ca darius miles va ajunge la knicks

in momentul de fata cele mai mari contracte care expira in vara sunt (nu in ordinea asta):
glenn robinson
antoine walker
abdur-rahim
sprewell

Vikingu
22nd February 2005, 22:42
ca sa discut de trades: :)
la all star game, comentatorii (aia americani) ziceau de un transfer(mai bine zis schimb)
intre stojakovic (sacramento) si odom+mai inca cativa(lakers). Si explicau ei pe acolo ca kobe nu se prea potriveste cu odom, ca fiecare tre' sa arunce...de fapt nu mai tin minte prea mult din ce au zis ei ca eram atent la meci.
Dar stojakovic ar juca bine cu kobe? sau...lakers ar juca mai bine cu stojakovic si kobe?

oricum...cred ca e zvon...chiar asa repede sa plece odom de la lakers?

thekobe
22nd February 2005, 22:54
era vorba de peja + bobby jackson pt odom si nu mai e valabil

Adrian
23rd February 2005, 00:22
Cert e ca se pare ca vor fi iarasi 20 de trades in ultima zi, cum am auzit ca a fost in 1998 :)
Care e ultima zi?

caseta
23rd February 2005, 03:28
24 daca nu ma insel.
am mai postat pe undeva asta.
trade-ul asta nu prea are sens (odom = stojakovic + jackson)
peja are nevoie de aruncari si nu e grozav in defense, asa ca nu s-ar potrivi cu kobe ...... :no: :no:
la cit domina kobe mingea are nevoie de un SF bun in defense si la reb care sa nu aiba nevoie de multe aruncari pe meci dar sa fie in stare sa arunce de 3.
ori, la peja s-a vazut ca atunci cind a aruncat mai mult (sezonu trecut cu webber accidentat) a jucat excelent. dar anul asta, cu mai putine aruncari a jucat muult mai slab.

poate sacramento ar avea mai mult de cistigat, dar nu cred ca odom e la fel de bun la distanta si fara peja, defensivele adverse ar putea sa ii aglomereze pe webber si b. miller in caciula.

Seahawk
23rd February 2005, 04:47
nu shtiu daca mai este in actualitate trade'u lui Peja.. la LAkers.. insa cert este ca am citit aici un ziar.. al unui reporter tare de aici din Seattle si zicea ca Peja nu mai vrea sa mai joace la Kings.. de cand a plecat Divac... adica.. he wants to be traded.. si deci.. nu prea au ce sa' faca..
iar comentatorul de ALL Star game a zis exact asta:
"When we asked the officials.. if any trade-talks were being made, they sstrongly denied this. Which goes to show you that there were talks being made for sure" :D Deci.. inca nu se shtie.. dar astea erau the terms: Jackson + Peja pe Odom..
nu shtiu sigur.. ce o sa fie.. insa stiu ca Peja nu vrea sa mai joace la Kings..
Si daca o va face.. o sa vedeti ca nu e adevaratul Stojakovic pe care'l shtim...
Iar.. in alta ordine de idei...Ray Allen va deveni free agent.. in vara.. si am auzit ca deja au inceput tratativele.. ca sa'l re'sign`uiasca..insa deshi a acceptat o scadere considerabila din actualul salariu.. proshtii de Seattle inca nu i'au facut o oferta.. :rolleyes: Daca'l pierdem si pe Ray.. chiar ca nu mai ma uit la Sonics :mda:

caseta
23rd February 2005, 05:55
hehe
asta cu peja care nu mai vrea sa joace la kings e din vara. a cerut sa fie transferat inainte de inceputul sezonului. da nici kings nu sunt prosti sa il dea pe bani de ciunga. are un contract super mic pt valoarea lui

http://sportsillustrated.cnn.com/2005/scorecard/02/22/truth.rumors.nba/index.html

ia de vedeti aciulea zvonuri
cica kings vor sa scape de webber. ma cam mira, mai ales ca sezonu asta a jucat f bine. o circa de triple double, deci nu joaca egoist ...

Kobe24
24th February 2005, 08:24
Kings au scapat de Webber...l-au trimis la 76ers cu Barnes si Bradley pentru Thomas Skinner si Williamson...curios...da poate shtiu ei mai bine de ce.

caseta
24th February 2005, 08:42
mdeah
http://www.nba.com/sixers/news/webber_barnes_bradley_050223.html
cred ca kings sunt nebuni. pina acum petrie, GM-ul lor a dat o gramada de lovituri. a fost "on the money" la mai toate trade-urile. i-a adus pe webber, doug christie, divac, peja, bibby, brad miller. acum insa ..... incep sa ma indoiesc.

pe de alta parte e posibil ca peja sa fii facut un "kobe" si, avind de ales intre cei 2, kings au optat pt peja. caz in care oricum nu cred ca au scos maxim ce puteau scoate pe webber.

anyway, cred ca kings vor cadea in standings si anul asta bye bye sanse la titlu.

Kobe24
24th February 2005, 09:09
sa nu uitam ca anu trecut fara webber...si cu peja lider....au mers ff bine...mai bine k anu asta...sa-l vedem akm p stojakovic km o sa joace.

Seahawk
24th February 2005, 11:00
mda :mda: nu's deloc de acord cu tampeniile astea.. avem si eu o parere diferita despre Petrie.. insa.. daca ei asa cred ca'i bine.. sa faca ce'or vrea

Raptor
24th February 2005, 14:29
E bine ca Webber a ajuns la Philadelphia. Daca nu se cearta intre ei (Iverson cu Webber), atunci au sanse mari sa... dar sa vedem ce o sa se intample. Ce e clar e ca Iverson nu o sa mai aibe atata presiune pe el.

caseta
24th February 2005, 18:45
bah, ce nu inteleg eu este cum dreq s-au potrivit salariile (tre sa se potriveasca intr-o marja de 15%).
webber are 17 mil anu asta.
Brian Skinner, Kenny Thomas si Corliss Williamson ar trebui sa aiba impreuna aprox 16-17 mil tinind cont ca impreuna cu webber au mai plecat totusi 2 jucatori, chiar daca cu salarii mici. si mi se pare cam mult ca astia 3 sa aiba 16 mil. artest si peja au in jur de 6 mil, si sunt de tzspe ori mai valorosi.

alta noutate - cica baron davis ar putea ajunge la warriors.

Vikingu
24th February 2005, 18:54
caseta...tu cand zici de salarii, procente...ma cam incurc (oricum nu ma pricep la trades, salarii si restu`). Numai cand vad 16-17 mil $ salar pe cap de jucator...si ma gandesc ca in romania is unii sub 16 mil LEI....mi se invarte capul. :D (dar totodata si :( ).
un lucru e sigur acum cand webber s-a dus la sixers: iverson nu va mai da atatea puncte pe meci!!!

thekobe
24th February 2005, 20:19
bah, ce nu inteleg eu este cum dreq s-au potrivit salariile (tre sa se potriveasca intr-o marja de 15%).
webber are 17 mil anu asta.
Brian Skinner, Kenny Thomas si Corliss Williamson ar trebui sa aiba impreuna aprox 16-17 mil tinind cont ca impreuna cu webber au mai plecat totusi 2 jucatori, chiar daca cu salarii mici.
http://www.hoopshype.com/salaries/sacramento.htm


si mi se pare cam mult ca astia 3 sa aiba 16 mil. artest si peja au in jur de 6 mil, si sunt de tzspe ori mai valorosi.
uita-te mai jos


Detroit trades:
PF Rasheed Wallace (13.6 ppg, 7.9 rpg, 1.8 apg in 34.0 minutes)
SG Richard Hamilton (19.9 ppg, 3.6 rpg, 4.3 apg in 39.0 minutes)
PF Ben Wallace (9.5 ppg, 11.8 rpg, 2.0 apg in 36.8 minutes)
PG Chauncey Billups (16.5 ppg, 3.7 rpg, 6.3 apg in 36.8 minutes)
PF Antonio McDyess (9.9 ppg, 6.4 rpg, 1.0 apg in 23.9 minutes)
PG Carlos Arroyo (7.7 ppg, 1.8 rpg, 4.8 apg in 23.5 minutes)
C Darko Milicic (1.5 ppg, 1.3 rpg, 0.2 apg in 6.7 minutes)
PG Lindsey Hunter (4.3 ppg, 1.7 rpg, 2.0 apg in 16.9 minutes)
SF Tayshaun Prince (13.1 ppg, 5.3 rpg, 3.0 apg in 36.0 minutes)
SG Carlos Delfino (5.2 ppg, 1.7 rpg, 0.9 apg in 15.3 minutes)
SF Ronald Dupree (2.6 ppg, 2.3 rpg, 0.7 apg in 10.6 minutes)
PG Horace Jenkins (3.3 ppg, 0.6 rpg, 0.6 apg in 7.1 minutes)
Andreas Gliniadakis (No games yet played in 2004/05)
Rickey Paulding (No games yet played in 2004/05)

Detroit receives:
SG Allan Houston (11.8 ppg, 1.1 rpg, 2.1 apg in 26.6 minutes)
SG Anfernee Hardaway (8.3 ppg, 2.5 rpg, 2.2 apg in 24.9 minutes)
PG Stephon Marbury (21.3 ppg, 2.9 rpg, 8.2 apg in 39.7 minutes)
Change in team outlook: -65.7 ppg, -41.6 rpg, and -15.1 apg.

New York trades:
SG Allan Houston (11.8 ppg, 1.1 rpg, 2.1 apg in 26.6 minutes)
SG Anfernee Hardaway (8.3 ppg, 2.5 rpg, 2.2 apg in 24.9 minutes)
PG Stephon Marbury (21.3 ppg, 2.9 rpg, 8.2 apg in 39.7 minutes)

New York receives:
PF Rasheed Wallace (13.6 ppg, 7.9 rpg, 1.8 apg in 34.0 minutes)
SG Richard Hamilton (19.9 ppg, 3.6 rpg, 4.3 apg in 39.0 minutes)
PF Ben Wallace (9.5 ppg, 11.8 rpg, 2.0 apg in 36.8 minutes)
PG Chauncey Billups (16.5 ppg, 3.7 rpg, 6.3 apg in 36.8 minutes)
PF Antonio McDyess (9.9 ppg, 6.4 rpg, 1.0 apg in 23.9 minutes)
PG Carlos Arroyo (7.7 ppg, 1.8 rpg, 4.8 apg in 23.5 minutes)
C Darko Milicic (1.5 ppg, 1.3 rpg, 0.2 apg in 6.7 minutes)
PG Lindsey Hunter (4.3 ppg, 1.7 rpg, 2.0 apg in 16.9 minutes)
SF Tayshaun Prince (13.1 ppg, 5.3 rpg, 3.0 apg in 36.0 minutes)
SG Carlos Delfino (5.2 ppg, 1.7 rpg, 0.9 apg in 15.3 minutes)
SF Ronald Dupree (2.6 ppg, 2.3 rpg, 0.7 apg in 10.6 minutes)
PG Horace Jenkins (3.3 ppg, 0.6 rpg, 0.6 apg in 7.1 minutes)
Andreas Gliniadakis (No games yet played in 2004/05)
Rickey Paulding (No games yet played in 2004/05)
Change in team outlook: +65.7 ppg, +41.6 rpg, and +15.1 apg.

TRADE ACCEPTED

Due to Detroit and New York being over the cap, the 15% trade rule is invoked. Detroit and New York had to be no more than 115% plus $100,000 of the salary given out for the trade to be accepted, which did happen here. This trade satisfies the provisions of the Collective Bargaining Agreement.


houston + penny + marbury = toata echipa detroit care a iesit campioana in 2004

----------------------------

despre trade :


The rivalry debate aside, I think the Kings did exactly what they needed to do. Kenny Thomas and Brian Skinner are scrappy guys, and along with Corliss Williamson, add to their depth.

Williamson and Skinner come off the books after the 2006-07 season. Tell me why that is significant. Come on. Someone use the names Yao Ming and Amare Stoudemire.

They have split the amount of money that Webber was making, and since that has happened, they don't need a home-run to clear cap space. Add Kenny Thomas to Peja Stojakovic (if he still wants to go this summer) and the Kings have basically cleared Webber's salary.

They weren't going anywhere this season, that was certain. And this needed to be done now, or the Kings weren't going to be able to move him (re: Allan Houston).

In two-three years, this is going to look like a master stroke. Chris Webber is a rent-a-big man in Philadelphia giving Iverson one last shot at contention. In two-three years, he is going to sink that team. It's win this season, or they will not win. But it's more then they had.


Don't sleep on Darius Songaila. When the Kings had injuries, Songalia has played great. Not many people have mentioned his name, but he could be one of the reasons why the Kings were willing to trade CWebb away, they want to develop him. Although a little strange why they'd take back 3 PFs, but I guess that could be insurance purposes if Songaila takes awhile to develop.

And they didn't exactly get trash here, fellas. I would've demanded for Dalembert or Green, but the Kings got a couple decent players in return. Kenny Thomas is a rebounding machine, scrappy player inside the paint who does all the little things to help his team. Williamson sucks on D but is a great offensive spark off the bench and can create mismatches when played at SF. Skinner (if he's healthy) should be a solid backup to Brad Miller, and should play over Ostertag.

Like you said, the Kings aren't doomed. They won't drop from the playoffs, they're still a very good team, they're deeper now, and they have no lockerroom tension to disrupt team chemistry. I expect Peja to be playing out of his mind now and back to an All Star level, while the Kings should be playing similar to how they were early last season when Webber was out.

si reactii:

"COME ON NOW!!! Stop tripping. If this is the truth, I am done!!!!!"

"Worst Trade Ever!
THANK YOU CHRIS WEBBER!!!!"

"I cant believe what Im hearing... I think im going to cry."

"This is the worst day in the history of basketball!!!"

"WHY ?!! **** THIS... im pist as hell.."

"This trade SUCKS!!!!!!!!!!! Guess Petrie gave up on the season. Dammit....why didn't they do this before I paid for my playoff tickets."

"WHAT A STUPID TRADE.... are u ****ting me ?!"

"Dreadful, just DREADFUL!! Can this be taken back?"

"WTF????????????????????
WTF????????????????????
WTF????????????????????
Petrie has serious mental problem.
Oh my %$^%ing god!!!! "

"webb better fail his physical.."

"damnit!!!!!!!! HORRIBLE TRADE!!!!!!! Gonna miss #4"

"bad trade? how about sabotage! Season over. Window slammed shut"

"Is Petrie getting drunk or something??? This is unbelievable. I am getting the sense that the Kings are going back to the old Kings where they used to suck again. I mean c'mon....at least get someone at least a bit decent....like Rasheed Lewis. Petrie must be fired!! The man is crazy. First Doug then Webber....idiot!!"

" can't STAND Shaquille O'Neal, but he hit it on the nose when he said a couple of years ago that if the Kings didn't keep Webber, they would go back to "Expansionism"."

MadSkillz
24th February 2005, 22:54
Ma , io sunt cam pe langa la astea dar ...cati jucatori are NY acum ?!

Raptor
24th February 2005, 23:58
Intrii pe nba.com si te uiti ce jucatori are. Simplu.

thekobe
25th February 2005, 00:13
1. New York has traded Nazr Mohammed and Jamison Brewer to the Spurs for Malik Rose and a first-round pick

2. The Knicks also traded Vin Baker and Moochie Norris to the Rockets for Maurice Taylor and a first-round pick

3. The Warriors traded forward Eduardo Najera and a No. 1 pick to the Nuggets for forwards Nikoloz Tskitishvili and Rodney White

4. The Bucks traded guard Mike James and center Zendon Hamilton to the Houston Rockets on Thursday for guard Reece Gaines and two second-round picks

5. The Hawks Thursday sent Antoine Walker back to the Celtics in return for Gary Payton, Michael Stewart and Tom Gugliotta

6. the Bucks beat the 3 p.m. ET Thursday trading deadline by agreeing to send Van Horn to Dallas for Calvin Booth, the expiring contract of Alan Henderson and minimal cash considerations

7. The Cleveland Cavaliers addressed their need for an outside shooter Thursday by acquiring guard Jiri Welsch from the Boston Celtics for a 2007 first-round draft pick

8. The New Orleans Hornets have traded guard Baron Davis to the Golden State Warriors for Dale Davis and Speedy Claxton

9. The 76ers completed their second trade in two days, sending forward Glenn Robinson to the Hornets for Jamal Mashburn and Rodney Rogers on Thursday

Raptor
25th February 2005, 00:43
Ultimele doua (adica 8 si 9) sunt de senzatie.

caseta
25th February 2005, 00:44
Ma , io sunt cam pe langa la astea dar ...cati jucatori are NY acum ?!

Ce zicea kobe era sa arate ca toata echipa lui detroit, campioana de anul trecut, are salarii cit 3 jucatori de la knicks. nu era un trade real. totusi, cine ar da toata echipa ?? :P


1. New York has traded Nazr Mohammed and Jamison Brewer to the Spurs for Malik Rose and a first-round pick

2. The Knicks also traded Vin Baker and Moochie Norris to the Rockets for Maurice Taylor and a first-round pick

3. The Warriors traded forward Eduardo Najera and a No. 1 pick to the Nuggets for forwards Nikoloz Tskitishvili and Rodney White

4. The Bucks traded guard Mike James and center Zendon Hamilton to the Houston Rockets on Thursday for guard Reece Gaines and two second-round picks

5. The Hawks Thursday sent Antoine Walker back to the Celtics in return for Gary Payton, Michael Stewart and Tom Gugliotta

6. the Bucks beat the 3 p.m. ET Thursday trading deadline by agreeing to send Van Horn to Dallas for Calvin Booth, the expiring contract of Alan Henderson and minimal cash considerations

7. The Cleveland Cavaliers addressed their need for an outside shooter Thursday by acquiring guard Jiri Welsch from the Boston Celtics for a 2007 first-round draft pick

8. The New Orleans Hornets have traded guard Baron Davis to the Golden State Warriors for Dale Davis and Speedy Claxton

9. The 76ers completed their second trade in two days, sending forward Glenn Robinson to the Hornets for Jamal Mashburn and Rodney Rogers on Thursday
pe nba.com trade-urile anuntate sunt:

Thu., Feb. 24
Cleveland acquires Jiri Welsch from Boston for a first-round draft pick in 2007.

Houston acquires Mike James and Zendon Hamilton from Milwaukee for Reece Gaines and second-round picks in 2006 and 2007.

Philadelphia acquires Rodney Rogers and Jamal Mashburn from New Orleans for Glenn Robinson.

Wed., Feb. 23
Philadelphia acquires Chris Webber, Michael Bradley and Matt Barnes from Sacramento for Kenny Thomas, Corliss Williamson and Brian Skinner.

restul se pare ca au ramas zvonuri, ca din cite stiu, trading deadline-ul a trecut la ora 10PM, ora RO


aaa, si cu trade-ul lui webber, sa stii ca m-am gindit ca e posibil ca petrie sa fi sperat ca echipa sa mearga cum a mers anul trecut cind era webber accidentat. dar, exact cum spunea si ala, ar fi trebuit sa il ia pe dalambert si eventual si pe green.

despre partea cu stoudamire ....
1. daca noul agreement intre liga si jucatori e pe modelul celui de acum, suns ii vor putea oferi mai mult decit kings lui amare
2. prezenta lui nash ar putea sa il determine pe amare sa vrea sa ramina, mai ales daca suns ating o finala nba sau macar o finala a west-ului
3. amare ar putea fi supra-evaluat, tocmai din cauza ca nash il serveste atit de bine, la fel cum kenyon martin parea mai bun cu kidd in echipa decit pare acum.

iar ming ... nu stiu ce sa zic. s-ar putea sa nu ajunga la valoarea lui webber

thekobe
25th February 2005, 00:52
vezi pe espn

Seahawk
25th February 2005, 02:23
the kobe are you serious? .. doar ce mam trezit acum.. si cand vad astea am impresia ca visez.. stai asha sa intru pe nba.com ca practic ce'am inteles este ca toata echipa de la detroit sa mutat la new york? VISEZ CUMvA? :o: :o: :o:

Raptor
25th February 2005, 03:09
Da, visezi. Kobe a zis ca din punct de vedere al salariilor, trei jucatori de la New York fac cat toata echipa din Detroit (care se intampla sa fie si campionii NBA)...

caseta
25th February 2005, 03:22
my bad, thekobe
se pare ca nba.com nu a anuntat pe site decit trade-urile finalizate pina in 3pm (trading deadline). vad ca au fost citeva de care astia spun "The Taylor trade received league approval about three hours after the 3 p.m. EST deadline, but the Rose deal was not immediately finalized. "

nu prea inteleg cum pot sa finalizeze trade-ul dupa deadline, dar in fine, sunt regulile lor si nu le stiu chiar pe toate :P

cit despre cnn (sportsillustrated.cnn.com) astia au dormit, 'tu-i in nas. nimic, nimic. si fix pe espn mi-a fost lene sa mai caut .... damn

hornets cred ca l-au dat pe davis in ideea ca dickau e mult mai bun decit credeau multi. nu e chiar ca davis, dar si davis a fost mai mult busit in ultimele sezoane. oricum trade-ul asta nu schimba nimic (nici una din echipe nu are sanse la titlu, nici chiar la playoff)

cel mai important e tot webber la phila. daca au timp sa isi dezvolte "chemistry" 76ers ar putea ajunge in finala estului. poate chiar in finala mare. cred ca webber e sub-apreciat in mom asta in nba. e adevarat ca si are un contract monstruos dar ......

ah, inca ceva .... ce dreq or vrea houston de la vin baker ? e departe de ce a fost o data. si nici atunci nu a fost vreun superstar.

na ca uitasem de walker. care s-a intors la celtics. era o melodie "things that make you go hmmm" care se potriveste aici ....
iar payton, cred ca e fiert. nu voia sa plece de la LA, in final a zis ca daca pleaca vrea pe west coast si ca nu l-ar deranja sa ramina anul asta la celtics. acum a ajuns tot in east, la ciuca batailor. muhahahahahaha
cred ca isi da din ce in ce mai multi pumni in cap ca s-a dus la LA in primul rind. a renuntat la o circa de bani si s-a ales numai cu belele.

thekobe
25th February 2005, 12:13
da, hornets l-au dat pe baron fiindca a aparut dickau care joaca f bine, fiindca baron a fost in ultimul timp mai mult accidentat si fiindca nu prea se mai intelegeau cu el. au facut si lakers aceeasi oferta care trebuia sa-l aduca pe boozer (asta se pare ca a cazut in ultimul moment, oricum a fost scandal mare), dar hornets i-au preferat pe gs fiindca aveau expiring contracts.

si aia cu deadline-ul pot sa mai ceara cateva ore prelungiri sau se face trade-ul inainte si se anunta la cateva ore dupa, in fine ideea e ca nu e asa riguros

Seahawk
25th February 2005, 13:02
Da, visezi. Kobe a zis ca din punct de vedere al salariilor, trei jucatori de la New York fac cat toata echipa din Detroit (care se intampla sa fie si campionii NBA)...

da.. pai eram cam .. beat.. ametit atunci.. asha.. si intelesesem gresit.. plus ca nici n'are cum sa se intample asa ceva.. :rolleyes:
ma rog.. in legatura cu trades'urile.. cea mai mare tzeapa au luat'o Kings... :(
iar Golden State n'o sa se califice in play'offs.. nici cu 7 Baroni Davi'shi.. :drak:

Raptor
25th February 2005, 16:23
Poate ca GM de la Kings stie ceva ce noi nu stim...

mishu
25th February 2005, 23:44
din ce vad eu aici 76-ers s-au scos... webber plus rodney rogers... bine si pe jamal masburn da asta e accidentat din cate stiu eu... e un deal cred eu mai putin pentru urmatorii ani ca astia toti sunt veterani in liga... dar anul asta... cu iverson in forma... au sanse la o finala... fie ea si de conferinta... cu miami...
si houston vad ca au niste achizitii interesante... vin baker langa yao... nu arata rau... iar mike james dupa statisitici are cel mai bun an din cariera... 11ppg... +11.23 la efficiency...

caseta
25th February 2005, 23:56
petrie se pare ca nu a vrut sa riste ca webber sa ajunga in situatia in care e allan houston acum. accidentat si cu un mega contract. l-a dat acum cit "actiunile" lui webber erau bine cotate, ca mai incolo daca incepea sa joace prost sau se re-accidenta, chiar nu il mai lua nimeni. oricum, si asta au zis mai toti, putea sa scoata ceva mai mult pe webber. si raptors l-au dat pe carter pe bani de ciunga, dar macar carter juca de kkt inainte de trade.

daca webber joaca la fel ca acum inca un 2 sezoane, s-ar putea spune ca kings s-au ars in trade si ca au fost cirnati fata de jucatorul care le-a ridicat echipa, ca inainte de webber, sacramento era ca atlanta acum. nimeni nu voia sa ajunga acolo, ca erau ciuca batailor.

mash e deja practic retras, nu se mai intoarce si la anu asigurarea ii plateste 80% din salariu. e posibil ca in vara sa apara echipe interesate de mash (clippers, poate din nou hornets) - d'astea cu patroni zgirciti. si atunci phila sa mai ia 1-2 jucatori cu care sa incerce un ultim "asalt" la titlu.

moochie
27th February 2005, 13:24
nu e chiar atat de tragic pentru Kings pentru ca Kenny Thomas e hustle player, nu o sa arunce prea mult la cos si asta o sa ii permita lui Peja sa traga mai mult. Corliss Williamson e bun ca 6th man.
Acum Kings au mai mult depth pe banca de rezerve, asta nu inseamna neaparat ca o sa joace mai bine dar totul este posibil.

GO PHILLY!!!!