PDA

View Full Version : Onlinesport in haine noi



Bancaru
21st February 2005, 17:59
Se mai lanseaza...?

fia
21st February 2005, 18:06
Asteptam, inca nu s-a terminat ziua... :P

Bancaru
21st February 2005, 21:27
Asteptam sa le treaca vanataile alora de la Rapid.

andreiush
21st February 2005, 23:58
Noul site Onlinesport va fi lansat azi
Inca un pic:D

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd February 2005, 02:28
21 februarie 2005 a insemnat o alta zi de hotar in viata Onlinesport. Am lansat noul site. (http://www.onlinesport.ro) Desi necesita saptamana aceasta mici reglaje, va aduce multe plusuri.

Luni noapte a fost lansata versiunea a patra a siteului Onlinesport, dupa mai bine de trei ani de activitate. Primul ziar electronic din Romania, atat ca data de infiintare cat si ca pozitie in clasamentul national al siteurilor de profil, vine cu un aer nou.

Cu ce venim nou? Va lasam pe voi sa descoperiti. Va spunem numai ca va urma activarea optiunii de cautare in site si vom avea o arhiva completa, performanta, cu peste 7.000 de articole publicate in ultimii trei ani. Vom veni cu o sectiune multimedia si cu un newsletter mai bun decit cel vechi.

La inceputul returului vom lansa si un nou sistem de LIVE. Sistemul vechi pe LIVE (folosit cu succes timp de un an si jumatate) a fost adoptat in aceeasi forma si de altii, or noua nu ne place sa ne lasam copiati. Vom veni cu ceva nou, propriu, ca sa nu se creeze confuzii.

Tinem sa le multumim in mod deosebit lui D.T. (pentru motorul siteului) si lui Adrian Moisei (pentru conceptul grafic), doua persoane talentate care au lucrat profesional si cot la cot alaturi de noi la niste exigente, credem, foarte ridicate. In ceea ce vedeti s-a investiti si se investeste un volum urias de munca si poate de pricepere.

Desi nu totul este pus la punct, saptamana aceasta va asiguram ca micile inadvertente vor fi rezolvate. Toate datele la zi din vechiul site vor fi puse si in cel nou (clasamente, rezultate, cronici de meci etc). Le cam stim care sunt, dar am preferat sa dam drumul la site mai devreme. Va cerem si voua parerea: ce va place si ce nu va place? Va rugam sa ne scrieti la contact@onlinesport.ro sau sa accesati Forumul dedicat acestui eveniment.

paranghele
22nd February 2005, 04:44
FELICITARI!!
diferenta dintre noul si vechiul look este enorma, asta ca sa stiti cam cum arata ala vechi...
Sa speram ca va fi functional.
Mult succes!

cgrecu
22nd February 2005, 05:10
hehe, mai ales noul forum arata mult mai bine decit cel vechi ... :)

primele impresii sunt ca situl este neterminat, dar poate dupa ce se vor mai face ultimele modificari imbunatatirile vor fi mai evidente ...
deocamdata numarul de featururi este mult redus si practic e mai rau ca inainte.

o sugestie ash avea sa renuntzati la reclamele astea foarte iritante care itzi apar chiar sub nas in timp ce citeshti un articol (vezi reclama la renault). marea majoritate a siturilor au renuntzat la stilul asta dupa ce citeva studii au aratat ca userii au reactzii extrem de negative la genu asta de advertising.

Bancaru
22nd February 2005, 10:17
Andreiush, la ce ora s-a lansat, ca vad ca ai stat online, adica treaz? Nu stiu pe cine trebuie sa felicit anume, dar arata mai bine. Bravos! Pe cand si "mecla" forumului?

tsebi
22nd February 2005, 10:19
mie imi place mult noul look. mi se pare un pas mare innainte. e super. sper ca vor functiona toate linkurile. :yeah:

fia
22nd February 2005, 10:23
Arata interesant... inca nu pot sa ma pronunt daca e bine sau mai rau, ca nu-mi dau seama...Oricum mai rau nu e... Mie cred ca imi place...
Oricum mult mai multa publictate pe el :D
In sfarsit exista un content management... nu mai sunt doar pagini statice...
Poate un pic cam mari titlurile, dar nu e rau nici asa :)

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd February 2005, 10:38
primele impresii sunt ca situl este neterminat, dar poate dupa ce se vor mai face ultimele modificari imbunatatirile vor fi mai evidente ...
deocamdata numarul de featururi este mult redus si practic e mai rau ca inainte.Dupa cum scrie si in articolul respecticv, chiar e neterminat. Ultimele modificari vor fi aduse saptamina asta, cind va fi functional in proportie de 99%, asta insemnind noi facilitati, informatii, formatare, meniuri etc.


o sugestie ash avea sa renuntzati la reclamele astea foarte iritante care itzi apar chiar sub nas in timp ce citeshti un articol (vezi reclama la renault). marea majoritate a siturilor au renuntzat la stilul asta dupa ce citeva studii au aratat ca userii au reactzii extrem de negative la genu asta de advertising.
Din pacate nu noi controlam treaba asta. Din cite am vazut acea reclama la renault apare rar. Insa, siteurile straine sint pline de astfel de campanii, inclusiv cele europene sau americane. Tocmai ca asta pare sa se ceara. :drak:

uti2102
22nd February 2005, 10:44
Ce sa se ceara ca sunt groaznice !!! Pe GSP au acelashi lucru, la Corolla parca, de-tzi vine sa inchizi shi sa spui adio. Am deschis cu vreo 4 browsere, unul singur reushind sa blocheze astfel de reclame (Maxthon)...

fanfotbal
22nd February 2005, 10:50
arata bine ... imi va placea si mai mult cand gasesc link-urile spre concursuri :)

robertms
22nd February 2005, 11:43
Alta fata , alta viata . :D:D:D

rasheedkpenny
22nd February 2005, 12:21
Arata destul de bine, se incarca repede, s-a renuntat la micile butoane in favoarea textului... totusi parca mai trebuia condimentat pe alocuri! :)

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd February 2005, 12:34
La ce te referi cand spui "condimentat"?

adrianduluman
22nd February 2005, 14:37
Formatul acesta este mult mai bun :yeah: . FELICITARI :ok: .De abia astept sa il vad 100% functional

P.S: Am vrut sa ma inregistrez la newsletter si nu merge. Sper ca il faceti cat de curand :D

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd February 2005, 14:53
Va merge si newsletterul, maxim pina la final de saptamana.

remus
22nd February 2005, 15:05
e foarte bine cum arata: colorat , atractiv.

ONLINESPORT E MULT PESTE celelalte 2 site-uri sportive din Romania.

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd February 2005, 15:24
Onlinesport nu se bate cu ziarele tiparite si cu siteurile lor. Are alte strategii, alta motivatie, alte resurse, alta conceptie. Si un alt public, deschis catre interactiv, cunoscator de web. Omul care ajunge la noi da un click, face o cautare, nu vine la botul calului dupa ce vede in ziar sau la tv reclama. De aici pleaca marile diferente si nu prea ai ce sa le faci nici daca stai in cap...

MaPaX
22nd February 2005, 16:53
Seamana putin cu eurosport...

andreiush
22nd February 2005, 17:19
Andreiush, la ce ora s-a lansat, ca vad ca ai stat online, adica treaz? Nu stiu pe cine trebuie sa felicit anume, dar arata mai bine. Bravos! Pe cand si "mecla" forumului?
Eu la 12:15 am iesit si nu era:) Dar cred ca l-au lansat cam cand a pus El Greco primul mesaj pe thread.
Mie-mi place noul "look" :ok:

cipi13
22nd February 2005, 17:19
Arata mai bine....desi mie personal mi se pare cam colorat...
A...si sper ca balkan, poli timosoara si rafo onesti scrise asa....o sa fie remediata o astfel de situatie...mai ales pe prima pagina a site-ului...
Sper ca e o chestie de inceput...
In rest totul e OK

ninimihca
22nd February 2005, 17:23
un pic mai bine dar totalsport e peste

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd February 2005, 17:33
Sigur ca da. Si are trafic mai bun. :D

fia
22nd February 2005, 17:47
un pic mai bine dar totalsport e peste
La ce e peste :D? Sau ai vrut sa zici peşte :D?

Darkslowstar
22nd February 2005, 17:48
Imi place cum arata, e categoric un pas inainte. Sper ca si noul Live sa fie mai bun, mai ales ca cel vechi era destul de greoi, plus ca actualizarile veneau destul de rar.
Sugestia mea ar fi ca autorii articolelor sa le si semneze, chiar si cu pseodonime. Mie asa mi s-ar parea normal.

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd February 2005, 18:32
E peşte, e peşte. :D

Vadim
22nd February 2005, 19:36
Este mult mai viu decit inainte, felicitari!

ninimihca
23rd February 2005, 04:56
laptic tu chiar nu vezi se are in plus totalsport(consulta un oftamolog,e spre binele tau)

MadSkillz
23rd February 2005, 06:00
Vreau link direct spre forumul de NBA :)

fia
23rd February 2005, 09:34
laptic tu chiar nu vezi se are in plus totalsport(consulta un oftamolog,e spre binele tau)Stii ce are? Pe tine : ninimihca :evil:

gicu
23rd February 2005, 11:55
Sugestia mea ar fi ca autorii articolelor sa le si semneze, chiar si cu pseodonime. Mie asa mi s-ar parea normal.
corect :ok:

In rest, colorat...parca prea colorat :) Dar e viu...

MadSkillz
23rd February 2005, 12:56
Viu era el , dar acum s-a barbierit, s-a spalat pe ochi...(sau ma rog, s-a machiat, sa nu se supere fetele)

Sorin Blaj
23rd February 2005, 14:52
Felicitari. Este mult mai bine decat inainte. Va doresc succes si imaginatie in continuare.

razvan141
23rd February 2005, 14:54
Da,e clar un pas inainte.

inter
24th February 2005, 00:09
arata bine, atractiv ... si daca comentariile vor fi pertinente ... 200% castig :ok:

SepultuS
24th February 2005, 12:21
Felicitari...tare mijto arata acum site-ul. BRAVO web-design-erilor!!!

adrianduluman
25th February 2005, 11:33
Am vazut comentariul la meciul Steaua-Valencia si va spun ca tot ala vechi era mai bun, chiar daca v-au copiat si altii. Aveti un :galben: de la mine

CoolRain
25th February 2005, 11:40
Boys, o groaza de link de pe site nu merg... Nici "Eroii", nici "cazuri"... nici cele de articole

andreiush
25th February 2005, 16:04
Stai ma ca e in constructie saptamana asta;) Asa s-a zis:)