PDA

View Full Version : Etapa 23: FC Brasov - Otelul 1-0



Pages : [1] 2

Cristina
20th March 2011, 22:54
vineri,01 aprilie 2011
ora:18.45,Digi Sport
discutii inainte si dupa meci

delaoltenia
20th March 2011, 22:58
2 solist aici si macar un egal la timisoara,ajutam viitoarea campioana

Shinnok
20th March 2011, 23:39
Meci de X2.

Steel Jar
21st March 2011, 12:27
Cred ca o sa repetam instoria din tur, cand am pierdut 2 meciuri, in deplasare , in primele 7 etape.
La Tg Mures am pierdut, acum pierdem la Brasov.

pe garduri
21st March 2011, 13:28
Va fi un meci foarte greu pentru Otelul Galati, daca Brasovul isi pastreaza ritmul bun din inceputul returului. Si totusi scorul v-a fi egal.

megastar
21st March 2011, 14:37
Cred ca o sa repetam instoria din tur, cand am pierdut 2 meciuri, in deplasare , in primele 7 etape.
La Tg Mures am pierdut, acum pierdem la Brasov.

La ce a aratat Brasovul pana acum, ai un pic de dreptate. Numai ca alta e miza acum, cand timisorenii sunt la doar 2 puncte. Ar fi bine sa jucam inainte de Timisoara - Steaua , pentru ca nu cred ca timisorenii pot mai mult de un egal cu stelistii, si am intra un pic demotivati in joc in eventualitatea in care meciul nostru ar fi dupa al lor.

Rossi
21st March 2011, 15:30
Meci de 1X2 ... sper ca Otelul sa bata, daca nu macar sa faca un X ...
Clona care joaca la Timisoara nu merita sa cstige campionatul

megastar
21st March 2011, 21:15
Am trait sa o vad si pe asta, dinamovistii si stelistii tinand cu Otelul ... si asta in lupta pentru titlu.
Din ce vad din meciul Unirea-Brasov, avem sanse la un rezultat bun .

Dregan
21st March 2011, 23:20
Portarul Brasovului e desene animate. A gresit la meciul cu vaslui si a gafat si azi. Sper sa nu-l schimbe in meciul cu noi

megastar
22nd March 2011, 06:38
Pana atunci ne pregatim cu echipa de liga secunda ACS MU Poli Iasi . La cum se misca iesenii s-ar putea sa ii vedemla anul in prima liga.Apropos de portarul brasovean, aseara tot un galatean l-a invins.

Sherlock
22nd March 2011, 08:59
Probabil si Poli si Otelul fac egal si Vasluiul se mai apropie, restul raman la cutie ca si pana acum.

Donadone
22nd March 2011, 10:28
cu brasovul va fi mai usor decat tg.mures,deoarese au echipa care joaca si vor iesi la joc.2 solist

Leo
22nd March 2011, 10:50
Imi doresc ca Brasovul sa castige, dar inclin totusi spre un egal.

cosmincosmin
22nd March 2011, 15:11
2 solist

Denis
22nd March 2011, 15:27
cu brasovul va fi mai usor decat tg.mures,deoarese au echipa care joaca si vor iesi la joc.2 solist

Au echipa care va iesi la joc, si tocmai de-aia va trebui sa foarte antenti si in aparare. Sper sa castigam la limita cu 1-0.

megastar
22nd March 2011, 15:27
cu brasovul va fi mai usor decat tg.mures,deoarese au echipa care joaca si vor iesi la joc.2 solist

Sper sa ai dreptate.Eu cred totusi ca vor trage la un egal.

haribo
23rd March 2011, 23:13
Meci de 1 solist. Nu cred ca Otelu poate bate la Brasov.

MMihnea
24th March 2011, 12:16
Am trait sa o vad si pe asta, dinamovistii si stelistii tinand cu Otelul ... si asta in lupta pentru titlu.
Din ce vad din meciul Unirea-Brasov, avem sanse la un rezultat bun .

eu , ca stelist, respect performanta si profesionalismul
altii urasc timisoara

e ceva de necrezut?

megastar
24th March 2011, 13:09
e ceva de necrezut?

De necrezut e cat de sus a ajuns Otelul, nu faptul ca stelistii si dinamovistii apreciaza profesionalismul si performanta.

Tim
24th March 2011, 14:12
2 solist.
Blat anuntat.:D

fl0o
24th March 2011, 14:34
2 solist.
Blat anuntat.:DDe asta am inceput sa urasc timisorenii acum cateva etape.
Esti penibil ma.

MMihnea
24th March 2011, 14:38
De asta am inceput sa urasc timisorenii acum cateva etape.
Esti penibil ma.

e un fel de dinamovist.. din punctul meu de vedere

Vandam
24th March 2011, 14:39
De asta am inceput sa urasc timisorenii acum cateva etape.
Esti penibil ma.

Lasa-i frate in pace, nu le mai raspunde la provocari, eventual raspunde-le cu ironii.

Leo
24th March 2011, 15:07
De ce e penibil? Cand vedeati numai blaturi la Dinamo, era bine pt noi? Acum nu va place, ce sa zic. Eu nu v-am atacat in niciun fel pana acum. Nu mi-ai placut scandarile voastre la adresa Timisoarei. Punct.
Faptul ca sunteti pe primul loc, indiferent daca unora le place sau nu, duce implicit si la razboaie de acest gen. Acum vedeti si voi pe pilea voastra cum este sa fii atacat de toti. Si inca nu ati vazut mare lucru.
In rest, daca sunteti capabili, va doresc sa castigati campionatul(asa slab si penal cum este el)!

Vandam
24th March 2011, 15:18
Intrebare: Dar daca pana de Paste vine dinamo pe primul loc, mai e campionatul slab si penal ?? :)) Sau atunci e cu "lasati-ne sa ne pregatim de shampion lig" ?? :D

Tim
24th March 2011, 15:21
Eu nu inteleg de ce sariti asa de cur in sus.
Va fi un meci gretos in care cineva va sta capra.
Este suficient sa urmariti acest meci.:D

Leo
24th March 2011, 15:26
Intrebare: Dar daca pana de Paste vine dinamo pe primul loc, mai e campionatul slab si penal ?? :)) Sau atunci e cu "lasati-ne sa ne pregatim de shampion lig" ?? :D

E imposibil scenariul prevazut de tine, Vandame. Dar sa-ti raspund la intrebare totusi: tot penal este si atunci.

Tim
24th March 2011, 15:26
De asta am inceput sa urasc timisorenii acum cateva etape.
Esti penibil ma.Nu trebuie sa urasti.Trebuie doar sa intelegi ca ati ajuns pe primul loc pentru ca nu v-a bagat nimeni in seama.


Acum sunteti in centru atentiei.Sorry.:evil:

megastar
24th March 2011, 15:33
2 solist.
Blat anuntat.:D

Doamne ajuta ...Sa inteleg ca iar ne distantam la 5 puncte? Rezervati la spital doua paturi pentru Iancu.

fl0o
24th March 2011, 15:38
De ce e penibil? Cand vedeati numai blaturi la Dinamo, era bine pt noi? Acum nu va place, ce sa zic. Eu nu v-am atacat in niciun fel pana acum. Nu mi-ai placut scandarile voastre la adresa Timisoarei. Punct.
Faptul ca sunteti pe primul loc, indiferent daca unora le place sau nu, duce implicit si la razboaie de acest gen. Acum vedeti si voi pe pilea voastra cum este sa fii atacat de toti. Si inca nu ati vazut mare lucru.
In rest, daca sunteti capabili, va doresc sa castigati campionatul(asa slab si penal cum este el)!
De ce penibil ?... ca se trezeste vorbind aiurea, eu nu am auzit nici o voce avizata spunand ca Brasov - Otelul va fi blat.
Recunosc ca nu e frumos ce fac unii pe stadionul Otelul... sa injuri un oras intreg... ca na... in orasul respectiv sa gasesc si dinamovisti ce n-au absolut nici o legatura cu gura lui iancu. Dar nici sa strigi "juma' de timisoara, !#$% juma' de timisoara" nu merge, nu are ritm... picior metric:D
Asa ca atata timp cat majoritatea concetatenilor tai au ca obiectiv principal sa discrediteze Otelul pentru mica sa performanta... mi se pare normal sa fie bagat tot orasul in aceeasi oala. E democratic... majoritatea decide.

Leo
24th March 2011, 15:43
De ce penibil ?... ca se trezeste vorbind aiurea, eu nu am auzit nici o voce avizata spunand ca Brasov - Otelul va fi blat.
Recunosc ca nu e frumos ce fac unii pe stadionul Otelul... sa injuri un oras intreg... ca na... in orasul respectiv sa gasesc si dinamovisti ce n-au absolut nici o legatura cu gura lui iancu. Dar nici sa strigi "juma' de timisoara, !#$% juma' de timisoara" nu merge, nu are ritm... picior metric:D
Asa ca atata timp cat majoritatea concetatenilor tai au ca obiectiv principal sa discrediteze Otelul pentru mica sa performanta... mi se pare normal sa fie bagat tot orasul in aceeasi oala. E democratic... majoritatea decide.

Nu sunt de acord cu asa ceva.

fl0o
24th March 2011, 15:45
Nici eu nu sunt de acord sa fie basescu presedinte, dar ce pot face ?


Eu nu inteleg de ce sariti asa de cur in sus.
Va fi un meci gretos in care cineva va sta capra.
Este suficient sa urmariti acest meci.:D

Pai daca te uiti la meci ai grija sa iei lamaie.

Pronosticul meu: nu va fi blat.

Vandam
24th March 2011, 15:52
Deci sa inteleg cum gandesc timisorenii: Daca va castiga Otelul la Brasov e blat, daca va pierde e blat (ca cineva trebuie sa stea capra, conform timisoreanului de mai sus).. :)) Pur si simplu jenibil.
V-a dresat (ma refer la dresaj lingvistic) bine Jabba. Ce calitate morala are acest individ, avand in vedere ca a facut vizite pe la mititica sa vina sa-mi spuna mie sa am grija pe cine aleg ca si primar in orasul meu ??? :)

Leo
24th March 2011, 15:59
Deci sa inteleg cum gandesc timisorenii: Daca va castiga Otelul la Brasov e blat, daca va pierde e blat (ca cineva trebuie sa stea capra, conform timisoreanului de mai sus).. :)) Pur si simplu jenibil.
V-a dresat (ma refer la dresaj lingvistic) bine Jabba. Ce calitate morala are acest individ, avand in vedere ca a facut vizite pe la mititica sa vina sa-mi spuna mie sa am grija pe cine aleg ca si primar in orasul meu ??? :)

Noi, timisorenii nu suntem maimute sa fin dresati. Datorita timisorenilor, ai acum ocazia sa-ti exprimi punctul de vedere liber, pe forum.

Vandam
24th March 2011, 16:00
Maimutele pot fi dresate lingvistic ?? E bine.

Steel Jar
24th March 2011, 16:01
Doamne ajuta ...Sa inteleg ca iar ne distantam la 5 puncte? Rezervati la spital doua paturi pentru Iancu.

2????:o:
Da ce plm ...sta doar cu mana pe paturi???? Rezervati tot salonul sa incapa gelatina cu picioare.:D
5 puncte o sa avem mai mult decat altii dupa etapa asta...it's a wonderful life oooo oo oo:D

fl0o
24th March 2011, 16:02
Datorita timisorenilor, ai acum ocazia sa-ti exprimi punctul de vedere liber, pe forum.
Hai sa nu-i bagam nici aici pe toti timisorenii, si sa-i numaram numai pe cei care au murit sau au suferit pentru asta.

Steel Jar
24th March 2011, 16:10
Noi, timisorenii nu suntem maimute sa fin dresati. Datorita timisorenilor, ai acum ocazia sa-ti exprimi punctul de vedere liber, pe forum.
Daca nu erau moldovenii , acum erati din acelasi neam cu Kazim Kazim.:D

Vandam
24th March 2011, 16:14
[/B]
Daca nu erau moldovenii , acum erati din acelasi neam cu Kazim Kazim.:D

Cred ca se referea la faptul ca avem cu cine sa dialogam (mai mult sau mai putin ortodox), nu la istorie :D

Leo
24th March 2011, 16:22
Pana una alta, sa speram ca va fi un meci frumos, cu 2 echipe pe gazon, nu doar una.

Grinco
24th March 2011, 16:37
Bai Floo, adica toti polistii merita sa fie muiti de concetatenii tai care merg pe stadion? Ati ajuns si voi miezu' acum si incepeti cu faze penibile.

eventHorizon
24th March 2011, 17:17
Cand ii vezi pe infumuratii astia cu echipa lor nascuta peste noapte din buricul balenei ucigase, n-ai cum sa nu tii si mai mult cu Otelul :rolleyes:
Oricum, pentru felul cum au muncit, pentru daruirea totala pe teren a jucatorilor, pentru ca cel mai profesionist antrenor din Romania merita si pentru ca au un conducator adevarat, care n-a provocat nimanui greata prin prezenta lui prin massmedia, Otelul trebuie sa castige campionatul! Si sa fiu al dracu de am vreo tangenta cu Galatiul :D
Multi *******i, printre care si puscariasul de Penescu, au spus ca Dorinel e doar un blatist, dar s-a vazut chiar din ,,era" CFR Cluj ca omul ala e un profesionist desavarsit si chiar se pricepe la antrenorat. Asa cum Dan Petrescu a scos crema din ,,rebuturile" de la Urziceni, asa a reusit si Dorinel sa scoata tot ce-i mai bun din niste jucatori anonimi pana mai ieri. Astia is antrenorii adevarati!

Bafta la Brasov! :)

fl0o
24th March 2011, 17:20
Bai Floo, adica toti polistii merita sa fie muiti de concetatenii tai care merg pe stadion? Ati ajuns si voi miezu' acum si incepeti cu faze penibile.Bă nene... eu zic sa citesti mai atent si sa nu interpretezi cum iti place tie.
Am zis CLAR ca nu mi se pare frumos sa fiti voi "muiti". Nu sunt de acord cu asta.
DAR mi se pare normal sa fiti bagati toti in aceeasi oala. ( asta nu inseamna neaparat ca meritati ce intuiesti tu )

pe garduri
24th March 2011, 17:59
Poate careva de la Galati sa-mi spuna si mie de cate ori sau la ce meciuri au auzit si ei ca le este injutara echiapa sau orasul, pe stadionul din Timisoara?

Dregan
24th March 2011, 18:34
Poate careva de la Galati sa-mi spuna si mie de cate ori sau la ce meciuri au auzit si ei ca le este injutara echiapa sau orasul, pe stadionul din Timisoara?

La meciul direct.
Eu zic sa lasati gargara ca nu sunteti asa sfinti cum tot va dati. M-am convins cu voi. Daca e o echipa in fata voastra, incepeti sa improscati cu noroi. Primiti inapoi exact ce improscati.

pe garduri
24th March 2011, 18:54
La meciul direct.
Eu zic sa lasati gargara ca nu sunteti asa sfinti cum tot va dati. M-am convins cu voi. Daca e o echipa in fata voastra, incepeti sa improscati cu noroi. Primiti inapoi exact ce improscati.

Meciul acela nu am reusit sa il vad, dar restul meciurilor Politehinicii le-am vazut si nu am auzit ca peluza timisoreana sau stadionul sa injure Galatiul sau Otelul, pe cand la Galati mai nou ii o moda sa injure toata Timisoara. Oricum ideea e ca se vede clar care e mai mult sau mai putin frustrat.
Si pana la urma pentru mine nu e nici o problema daca injura sau nu galatenii Timisoara pentru ca pana la urma, mai devreme sau mai tarziu, fiecare v-a plati pentru actiunile lui, intr-un fel sau altul.

fl0o
24th March 2011, 19:11
As vrea sa ii aduc aminte lui tim S un mesaj scris de el, in urma cu 6 etape...
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3289096&postcount=6
Vad ca dupa meciul pe care noi nu l-am jucat cu Pandurii s-a apucat de :jerk: si si-a schimbat parerea... cred ca influentat foarte mult de iancu.
asta ce inseamna ?
Plus ca ai folosit si acel "deocamdata" in mesaj... cred ca te asteptai sa devenim non-fair play... nu ?

Tim
24th March 2011, 19:16
As vrea sa ii aduc aminte lui tim S un mesaj scris de el, in urma cu 6 etape...
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3289096&postcount=6
Vad ca dupa meciul pe care noi nu l-am jucat cu Pandurii s-a apucat de :jerk: si si-a schimbat parerea... cred ca influentat foarte mult de iancu.
asta ce inseamna ?
Plus ca ai folosit si acel "deocamdata" in mesaj... cred ca te asteptai sa devenim non-fair play... nu ?

Nu mi-am schimbat (inca ) parerea.
Asta nu schimba cu nimic datele problemei.Sunteti pe primul loc si trebuie sa suportati presiunea acestui lucru.
Episodul "pandurii" este o pata grea pe CV-ul vostru actual.Este o manarie ordinara a candidatului vostru la primaria Galatiului.:D

Vandam
24th March 2011, 19:21
De meciul din campionatul trecut cu Rapid (chiar fratii vostri) ce ne ziceti ??? :)

fl0o
24th March 2011, 19:24
De asta cu "presiunea" sunt satul... cred ca echipa e asa de presata de nu mai au loc ochii in capul lor.
Cand folositi expresii care contin acest cuvant practic recunoasteti ca spuneti tot felul de tampenii doar pentru a pune presiune... pe arbitri, pe adversari, pe federatii, pe conducatori, pe primari, pe tot ce va sta in cale.
Daca tu spui ca noi suntem fair-play, eu zic ca voi nu sunteti deloc.

Tim
24th March 2011, 19:29
noi suntem doar caliti: de 3 ani suntem tarati prin tot felul de situatii iar campionatul l-a castigat clujul de 2 ori si urziceniul odata.
Acum ne-am prins si noi cum sta treaba: nu ne intereseaza campionatul ci doar candidatul vostru portocaliu la primarie.:D

Vandam
24th March 2011, 19:30
Sa va spun drept, pana nu demult eu aveam o impresie deosebita fata de suporterii timisoreni si mai ales fata de echipa de la Timisoara. Insa cel ce m-a facut sa-mi schimb la 180 de grade parerea, e acel Jabba dublat de unii suporteri ai Timisoarei care-i intaresc atacurile grosolane la adresa echipei noastre.
Inca o data: Cine e acest Jabba ca sa vina sa ne dea noua lectii televizate de moralitate, avand in vedere ca el a iesit un pic cam cracanat de la mititica ???
Ca injuram echipa/orasul Timisoara e intr-adevar urat, insa s-a ajuns la asta si datorita voua, suporterii timisoreni. O seara cat mai buna tuturor.

Tim
24th March 2011, 19:36
TE DU vandame sa dai ku karata.:D

Grinco
24th March 2011, 19:38
Da' tu chiar il asculti pe boul de Iancu?:D Nu-s singurul timisorean care e de parere ca ala fute cel mai tare meciul la echipa prin iesirile astea.

fl0o
24th March 2011, 20:01
Pot sa subscriu si eu la ce a spus Vandam. Aveam o simpatie mare pentru poli, si asta nu cu mult timp in urma.
Si tim S... "candidatul vostru portocaliu la primarie" ?:confused: La ce te referi ? sau iar vorbesti ca sa faci presiune ?

Vandam
24th March 2011, 20:09
noi suntem doar caliti: de 3 ani suntem tarati prin tot felul de situatii iar campionatul l-a castigat clujul de 2 ori si urziceniul odata.
Acum ne-am prins si noi cum sta treaba: nu ne intereseaza campionatul ci doar candidatul vostru portocaliu la primarie.:D

Timule ai informatii proaste. Stan e la PNL, si-i critica pe portocalii cu orice ocazie (s-a luat mai ales de frunzulita lu coana Udrea). :D

Dregan
24th March 2011, 21:17
noi suntem doar caliti: de 3 ani suntem tarati prin tot felul de situatii iar campionatul l-a castigat clujul de 2 ori si urziceniul odata.
Acum ne-am prins si noi cum sta treaba: nu ne intereseaza campionatul ci doar candidatul vostru portocaliu la primarie.:D

N-ai nimerit-o. Stan e galben intr-un oras rosu:D

Tim
25th March 2011, 07:36
N-ai nimerit-o. Stan e galben intr-un oras rosu:DDa??:o::o:

Atunci nici locul trei nu-l prindeti!:cry:

Denis
25th March 2011, 07:38
Tu esti de belea frate!!

Vandam
25th March 2011, 08:23
Da??:o::o:

Atunci nici locul trei nu-l prindeti!:cry:

Jabba de care culoare este (in afara de negru) ? :happy

chinna tm
25th March 2011, 08:39
La meciul direct.
Eu zic sa lasati gargara ca nu sunteti asa sfinti cum tot va dati. M-am convins cu voi. Daca e o echipa in fata voastra, incepeti sa improscati cu noroi. Primiti inapoi exact ce improscati.

ai fost la meci?eu am fost.galeria noastra nu a injurat nici macar o singura data Galatul.LASA GARGARA....nu tine.


Meciul acela nu am reusit sa il vad, dar restul meciurilor Politehinicii le-am vazut si nu am auzit ca peluza timisoreana sau stadionul sa injure Galatiul sau Otelul, pe cand la Galati mai nou ii o moda sa injure toata Timisoara. Oricum ideea e ca se vede clar care e mai mult sau mai putin frustrat.
Si pana la urma pentru mine nu e nici o problema daca injura sau nu galatenii Timisoara pentru ca pana la urma, mai devreme sau mai tarziu, fiecare v-a plati pentru actiunile lui, intr-un fel sau altul.

am fost eu la meci.sunt basme ceea ce spune.


Sa va spun drept, pana nu demult eu aveam o impresie deosebita fata de suporterii timisoreni si mai ales fata de echipa de la Timisoara. Insa cel ce m-a facut sa-mi schimb la 180 de grade parerea, e acel Jabba dublat de unii suporteri ai Timisoarei care-i intaresc atacurile grosolane la adresa echipei noastre.
Inca o data: Cine e acest Jabba ca sa vina sa ne dea noua lectii televizate de moralitate, avand in vedere ca el a iesit un pic cam cracanat de la mititica ???
Ca injuram echipa/orasul Timisoara e intr-adevar urat, insa s-a ajuns la asta si datorita voua, suporterii timisoreni. O seara cat mai buna tuturor.

nu confunda pe Iancu cu Timisoara.
si te rog sa ne explici de ce e vina noastra ca ne injurati.v-a durut atat de mult ca practic va ignoram 100%?????.....nu v-am injurat.v-am primit bine la noi de fiecare data cand ati venit.....deci....arata-ne unde e vina timisorenilor ca orasul lor este injurat aproape la fiecare meci de o parte din suporterii galateni?

chinna tm
25th March 2011, 08:41
[/B]
Daca nu erau moldovenii , acum erati din acelasi neam cu Kazim Kazim.:D

si jar jar binks era cavaler jedi.stim, cunoastem.....

Vandam
25th March 2011, 08:42
De fiecare data ne-ati primit bine ?? Ia mai verifica in analele istoriei recente. Inca o data nu va aratati a fi neprihaniti ca nu tine.

Dregan
25th March 2011, 08:48
ai fost la meci?eu am fost.galeria noastra nu a injurat nici macar o singura data Galatul.LASA GARGARA....nu tine.

am fost eu la meci.sunt basme ceea ce spune.

si te rog sa ne explici de ce e vina noastra ca ne injurati.v-a durut atat de mult ca practic va ignoram 100%?????.....nu v-am injurat.v-am primit bine la noi de fiecare data cand ati venit.....deci....arata-ne unde e vina timisorenilor ca orasul lor este injurat aproape la fiecare meci de o parte din suporterii galateni?

Auzi baietas, eu stiu foarte bine ce zic, nu povesti. Ne-ati injurat la meciul direct. Acum cativa ani ati spart un geam la unul din microbuzele noastre. Tu esti cel care nu stie ce vorbeste.
Si noi chiar va rugam sa ne ignorati, dar din pacate pe voi va freaca grija noastra in fiecare zi...

chinna tm
25th March 2011, 08:52
Auzi baietas, eu stiu foarte bine ce zic, nu povesti. Ne-ati injurat la meciul direct. Acum cativa ani ati spart un geam la unul din microbuzele noastre. Tu esti cel care nu stie ce vorbeste.
Si noi chiar va rugam sa ne ignorati, dar din pacate pe voi va freaca grija noastra in fiecare zi...

ai fost cumva la meci?????......
eu am fost.ai cumva ceva inregistratri?eu in afara de huiduieli nu am auzit injurii la adresa voastra.galeria noastra nu v-a injurat nici echipa si nici orasul.
valabil si pt alte echipe....singurii cu care avem ce avem sunt Uta, Dinamo, Steaua si.....CFR.....restul....neimportant....
arata-mi mie unde v-am injurat noi pe voi....nici dupa ce ne injurati meci de meci(aproape) nu va bagam in seama cand suntem pe stadion.si nu ai ce sa imi reprosezi....nu ratez meciurile lui Poli.

Denis
25th March 2011, 09:01
Nu e nevoie sa mergi la meci pentru a auzi ceea ce strigati. S-a inventat televizorul pentru meciurile la care nu se poate ajunge.


Auzi baietas, eu stiu foarte bine ce zic, nu povesti. Ne-ati injurat la meciul direct. Acum cativa ani ati spart un geam la unul din microbuzele noastre. Tu esti cel care nu stie ce vorbeste.
Si noi chiar va rugam sa ne ignorati, dar din pacate pe voi va freaca grija noastra in fiecare zi...

Drept dovada e si felul cum ne i-au de dimineata. Direct pe threadurile unde joaca Otelul, in loc sa-si vada de Timisoara lor.

Razvan T.
25th March 2011, 09:09
ai fost la meci?eu am fost.galeria noastra nu a injurat nici macar o singura data Galatul.LASA GARGARA....nu tine.

Unii au auzul fin si aud de la televizor. :happy

chinna tm
25th March 2011, 09:09
Nu e nevoie sa mergi la meci pentru a auzi ceea ce strigati. S-a inventat televizorul pentru meciurile la care nu se poate ajunge.



Drept dovada e si felul cum ne i-au de dimineata. Direct pe threadurile unde joaca Otelul, in loc sa-si vada de Timisoara lor.

1.ai te rog frumos imaginile?poate eu de pe stadion nu am avut posibilitatea sa aud ce s-a auzit la televizor.

2.ia mai uita-te la orala care am postat pe thread-ul lui Poli.
dar...sunteti pe primul loc.prezentati interes.de ce va plangeti?nu noi v-am pus sa fiti acolo sus:D.daca nu vaconvine puteti sa ne lasati pe noi.suntem obisnuiti de ceva vreme sa fim injurati de....te miri cine si te miri pt ce motive.:D......


@Razvane.....la ce meci?:D

Razvan T.
25th March 2011, 09:12
@Razvane.....la ce meci?:D

La toate care is in deplasare. :rolleyes: :D

Denis
25th March 2011, 09:29
China, nu am dvr ca sa fi inregistrat toate meciurile lui Otelul. Iar despre locul 1, prefer sa-l luati incepand cu etapa urmatoare, dar sa-l castigam din nou in ultima etapa. Presiunea primului loc e intradevar, foarte mare, dar nu s-a plans nici un otelar pana acum de ea.

FORZA OTELUL!!!!!!!!!!!!!!!!!

chinna tm
25th March 2011, 09:32
Denis.....in timpul meciului iti garantez eu ca a noastra galerie nu v-a injurat niciodata!!!!!!
cat despre clasament.....o sa fie batalie faina pana la final.Eu sper sa aveti 2 puncte avans pana la meciul direct.daca va fi asa.....nu mai am teama.vom fi campioni:D

Steel Jar
25th March 2011, 10:12
:cry: Parca vad ca o sa se intample ce in trece mie prin capatana acum:cry:

Vandam
25th March 2011, 10:48
:cry: Parca vad ca o sa se intample ce in trece mie prin capatana acum:cry:

Ca se ineaca precum fratii lor din Bucuresti la mal ?? :happy:D

Steel Jar
25th March 2011, 10:57
Nu nu nu nu nuuuuu.
Noi si jabeii ne certam , vin papusoii din spate, nebagati in seama prea mult, si castiga campionatul.:cry:
Sper sa castige , anul asta, o echipa din Moldova campionatul. De ce nu un podium cu primele 2 locuri ocupate de moldoveni.:ok:

Homebet
25th March 2011, 11:01
Sa bata Otelul!

Dregan
25th March 2011, 11:02
Avem meci cu timisoara? Parca aveam cu FC Brasov...

chinna tm
25th March 2011, 11:38
neeeee...la meciul cu Timisoara o sa avem grija sa simtiti ca aveti parte intr-adevar de fotbal.Pana atunci ne bazam pe Brasov sa arate in direct ca fotbalul nu inseamna statul cu fundul in poarta si atac la plesneala:D

Steel Jar
25th March 2011, 11:41
Ce amuzanta poate sa fie situatia asta.
Ne laudau si ne admirau jocul cand eram mai la inceput, acum cand deranjam nee spun ca jucam oribil si doar ne aparam.:D
Memorie de jabafant mai au asrtia...li se trage de la patron.:cry:

chinna tm
25th March 2011, 11:59
totul pare mare atunci cand esti mic....
de aici vor rezulta sincopele Otelului.....
calm si rabdare....atat trebuie:D

Steel Jar
25th March 2011, 12:00
Da nu mai castigam cu 3-0 , ci cu obisnuitul 1-0.:D
Ma doare undeva de ce faceti voi, atat timp cat noi o sa castigam tot.:D Bateti voi cu 20-0 pana la sfarsit si noi doar cu 1-0 .:D

chinna tm
25th March 2011, 12:07
ideea e sa castigati tot.nici noi si nici voi nu o sa castigam toate meciurile.mai mult de x la Brasov nu scoateti.desi daca batem noi Steaua chiar as prefera sa ramaneti tot voi pe primul loc.

Steel Jar
25th March 2011, 12:18
Pariu pe 50 de lei ca dupa etapa asta o sa fim la 5 puncte in fata voastra?:D

chinna tm
25th March 2011, 12:20
oky.facem pariu.
aca nu te ti de cuvant si nu imi trimiti banii.....fac deplasarea la Galati si te caut:D......

Vandam
25th March 2011, 12:23
oky.facem pariu.
aca nu te ti de cuvant si nu imi trimiti banii.....fac deplasarea la Galati si te caut:D......

Hopa vom avea ocazia sa vedem filmul shaolinu in action ? :happy:happy

Tim
25th March 2011, 12:24
Pariu pe 50 de lei ca dupa etapa asta o sa fim la 5 puncte in fata voastra?:DRaise to 500.:D

chinna tm
25th March 2011, 12:33
Hopa vom avea ocazia sa vedem filmul shaolinu in action ? :happy:happy

pt 50 de lei si poli pe primul loc.....umflu si apele Dunarii.....:D....


Raise to 500.:D

mah....io ti-am stricat tie afacerile?????.....:rosu:....
:D

Vandam
25th March 2011, 13:03
Auziti lume face shaolinu giacuzi pe Dunare. :))

Steel Jar
25th March 2011, 13:15
Let's get it onnnn.:D
Sa ii fereasca dzeu pe ai mei sa ma faca sa scot banii din buzunar, ma fac asasin si ii urmaresc.:D

chinna tm
25th March 2011, 13:32
hehe....am castogat 50 de lei:D.....


detalile despre contul meu ti le dau pe privat.sa trimiti doar 45 delei.5 lei ti las sa bei o bere:D.....

Vandam
25th March 2011, 13:32
Jar dar daca castiga Otelul si nu castiga steaua la Timisoara. Problema asta ti-ai pus-o ? :))

chinna tm
25th March 2011, 13:38
to late......am 50 de lei.singura conditie sa pierd este sa bata steaua(egalul imi aduce banii:D) si sa castige si Otelul.
a facut pariu ca o sa fie Otelul la 5 puncte.nu altceva.hehe.....give me my money:D.....

chinna tm
25th March 2011, 13:42
Jar Jar....sper ca ai cont la banca unde am si eu cont.:D.....comisionul il platesti tot tu:D....

Tim
25th March 2011, 13:55
Chinnezule,is simpatici dunarenii astia.Asa-i?

Aveau ei o tipa tare faina "steel-girl" nu am mai auzit nimic de ea.

chinna tm
25th March 2011, 13:57
dap.tare simpatici.:D.....


da...steel-girl era o tipa faina:D.....
cine stie ce s-a intamplat cu ea?

Tim
25th March 2011, 14:02
Fata avea dotari de champions league.:D

chinna tm
25th March 2011, 14:15
aici sunt de acord.vezi bre?si noi care ziceam ca Galatul nu va ajunge in champions league niciodata:D.....

Vandam
25th March 2011, 14:22
Rai mai sunteti fruncistilor :))

fl0o
25th March 2011, 14:34
Nu nu nu nu nuuuuu.
Noi si jabeii ne certam , vin papusoii din spate, nebagati in seama prea mult, si castiga campionatul.:cry:
Sper sa castige , anul asta, o echipa din Moldova campionatul. De ce nu un podium cu primele 2 locuri ocupate de moldoveni.:ok:Eu cu toate a inceput sa nu imi mai placa poli... parca mai bine i-as vedea pe ei campioni decat pe echipa lu' porumboiu.
Asa ca... ori noi ori poli.

megastar
25th March 2011, 14:48
to late......am 50 de lei.singura conditie sa pierd este sa bata steaua(egalul imi aduce banii:D) si sa castige si Otelul.
a facut pariu ca o sa fie Otelul la 5 puncte.nu altceva.hehe.....give me my money:D.....

Dupa cum se aude nici Alexa nu se prea simte bine. Daca nu intra nici el cu Steaua, nu prea va vad bine. Iar veti primi premiul Fair Play ca stiti sa aplaudati cand echipa va este umilita...
Ce-a mai aiurea faza din toata chestia asta, e ca am ajuns eu sa vreau victoria Stelei.

chinna tm
25th March 2011, 14:51
Dupa cum se aude nici Alexa nu se prea simte bine. Daca nu intra nici el cu Steaua, nu prea va vad bine. Iar veti primi premiul Fair Play ca stiti sa aplaudati cand echipa va este umilita...
Ce-a mai aiurea faza din toata chestia asta, e ca am ajuns eu sa vreau victoria Stelei.

esti atat de sigur ca vom incasa noi o umilinta??????
facem pariu ca nu vor fi 5 puncte intre Otelul si noi dupa etapa ce vine?pe 50 de lei?:D......

e normal sa iti doresti victoria Stelei.Doar luptati pt titlu-inca:D

Vandam
25th March 2011, 14:53
esti atat de sigur ca vom incasa noi o umilinta??????
facem pariu ca nu vor fi 5 puncte intre Otelul si noi dupa etapa ce vine?pe 50 de lei?:D......

e normal sa iti doresti victoria Stelei.Doar luptati pt titlu-inca:D

Bre dar tu ti-ai deschis afacere aici ? :happy

chinna tm
25th March 2011, 14:57
fac bani.facem pariu?:D

Vandam
25th March 2011, 15:02
Ia husi de aici... Ti-a ajuns un pariu :D

Steel Jar
25th March 2011, 15:03
Jar dar daca castiga Otelul si nu castiga steaua la Timisoara. Problema asta ti-ai pus-o ? :))

Azi inca nu Vandame, inca nu.:D
Daca nu castiga steaua cred ca o iau razna si devin sheep-hunter.:o:

chinna tm
25th March 2011, 15:04
banii mei va rog frumos.
megastar.....pariem?hai ca am nevoie de bani.aduceti va rog mai multi galateni pe aici:D.....

malexoid
25th March 2011, 15:04
Chinnezule,is simpatici dunarenii astia.Asa-i?

Aveau ei o tipa tare faina "steel-girl" nu am mai auzit nimic de ea.

si inca un cretin starsteel, era mandru ca era stelisto-otelar :) cred ca functioneaza sub alt nick, nu imi pot da seama care dintre ei este ca toti is la fel...a disparut acu vre-o 3 ani, cand au ajuns sa il batjocoreasca si concitadinii lui :)
ori s-a mutat in gorj? :D

P1ka
25th March 2011, 15:09
neeeee...la meciul cu Timisoara o sa avem grija sa simtiti ca aveti parte intr-adevar de fotbal.Pana atunci ne bazam pe Brasov sa arate in direct ca fotbalul nu inseamna statul cu fundul in poarta si atac la plesneala:D

Nu va comparati cu Otelul sincer ... atat timp cat Iancu e la conducerea timisoarei NU AVETI NICIO SANSA :no:! . Otelul - noua campioana a romaniei.

Doctor_Satan
25th March 2011, 15:53
Fata avea dotari de champions league.:D


aici sunt de acord.vezi bre?si noi care ziceam ca Galatul nu va ajunge in champions league niciodata:D.....

Ei, lasa ca si voi il aveti pe Jabba, care are cont de Champignon's Lig. ;)
Desi, cine stie, ia mergeti si cautati-l pe sub burtica aia de 50 kg, ca poate are si dotari pentru voi.

Grinco
25th March 2011, 16:33
si inca un cretin starsteel, era mandru ca era stelisto-otelar :) cred ca functioneaza sub alt nick, nu imi pot da seama care dintre ei este ca toti is la fel...a disparut acu vre-o 3 ani, cand au ajuns sa il batjocoreasca si concitadinii lui :)
ori s-a mutat in gorj? :D

Se poate afla usor care e. Injur-o pe Mimi Stoica si ala care va sari in apararea ei e Starsteel:D Stiu ca o proslavea cu fiecare ocazie.

six
25th March 2011, 18:22
si inca un cretin starsteel, era mandru ca era stelisto-otelar :) cred ca functioneaza sub alt nick, nu imi pot da seama care dintre ei este ca toti is la fel...a disparut acu vre-o 3 ani, cand au ajuns sa il batjocoreasca si concitadinii lui :)
ori s-a mutat in gorj? :D :happy:happy:happy

Sherlock
25th March 2011, 20:36
Hai ca am citit si aici la recomandarea lui Vandam, daca-mi permiteti sugestia : deschideti un thread separat pe Intern - "Lupta pentru titlu", unde s-ar putea discuta (cred eu) cu foarte mult succes astfel de aspecte, altfel toate disputele acestea "delicioase" trebuie scormonite pe threadurile tuturor meciurilor din etapa si e pacat de ele sa nu fie la un loc. Plus ca ar mai angrena si alte personaje care e posibil sa nu citeasca discutiile pentru fiecare meci in parte, nu?

Tim
25th March 2011, 21:04
De ce sa mai deschidem un nou thread? Eu ma simt bine aici cu dunarenii,:D
Mai punem un pariu,mai facem un leu....

Vandam
25th March 2011, 22:13
Leu de ala din Craiova ? :D:D

chinna tm
26th March 2011, 09:04
Nu va comparati cu Otelul sincer ... atat timp cat Iancu e la conducerea timisoarei NU AVETI NICIO SANSA :no:! . Otelul - noua campioana a romaniei.

normal ca nu ne comparam cu Otelul.....dupa ce i-am batut in Tur pot spune cu inima impacata ca suntem superiori ca echipa galatenilor:D.....
cat despre Otelul campioana....mai sunt de jucat destule etape......


Ei, lasa ca si voi il aveti pe Jabba, care are cont de Champignon's Lig. ;)
Desi, cine stie, ia mergeti si cautati-l pe sub burtica aia de 50 kg, ca poate are si dotari pentru voi.

la cate vorbe de dulce i-au zis unii suporteri galateni lui Iancu.....ma gandesc ca poate tocmai ceva de dulce vor de la el......
ia vezi.....verifica:D.....

Tim
26th March 2011, 09:43
Ce va sta Iancu in gat la toti.
Sincer,ma bucur nespus.Inseamna ca are valoare.:evil:

Vandam
26th March 2011, 11:32
Bre cimisoreni, tocmai voi sa nu stiti asta ?? Ma dezamagiti, ca nu stiti faptul ca Jabba e inestimabil :))

Leo
26th March 2011, 11:37
Bre galateni, tocmai voi stiti cat este Iancu de inestimabil? Voi care-l aveti in curte pe Stan?

cryrad1975
26th March 2011, 11:52
Bre galateni, tocmai voi stiti cat este Iancu de inestimabil? Voi care-l aveti in curte pe Stan?

ce are a face Iancu in discutie la un meci Brasov- Otelul?
chiar s-a ajuns ca acest individ care nu are nici o legatura cu sportul sa fie bagat in seama fara nici un rost? E o competitie sportiva , nu se lupta iancu cu stan, porumboiu sau becali, numai conducatorii ies in fata la noi...infrangerile parca n-au valoare daca nu intervin acesti pacalici sa de-a cu noroi in stanga sau dreapta. E urat cand se injura orase din cauza unor oameni fara pic de rusine...:rosu:
Otelul nu pierde la Brasov

Leo
26th March 2011, 11:58
ce are a face Iancu in discutie la un meci Brasov- Otelul?
chiar s-a ajuns ca acest individ care nu are nici o legatura cu sportul sa fie bagat in seama fara nici un rost? E o competitie sportiva , nu se lupta iancu cu stan, porumboiu sau becali, numai conducatorii ies in fata la noi...infrangerile parca n-au valoare daca nu intervin acesti pacalici sa de-a cu noroi in stanga sau dreapta. E urat cand se injura orase din cauza unor oameni fara pic de rusine...:rosu:
Otelul nu pierde la Brasov

Frumos din partea ta.

krokobaursolzos
26th March 2011, 13:42
Bre cimisoreni, tocmai voi sa nu stiti asta ?? Ma dezamagiti, ca nu stiti faptul ca Jabba e inestimabil :))

... mai degraba e .... necantaribil :D

OT: Brasovenii nu cred ca vor sa castige meciul si sa rugineasca otelul, le-a ajuns ca au tuns lana aurita de pe spinarea piperatului .... merg pe X :D

Lordul
26th March 2011, 19:26
bate Otelul....Brasovul joaca mai bine in deplasare

va fi o victorie la limita pentru lider ....poate 1-0 sau 2-1

Vandam
26th March 2011, 19:37
... mai degraba e .... necantaribil :D

OT: Brasovenii nu cred ca vor sa castige meciul si sa rugineasca otelul, le-a ajuns ca au tuns lana aurita de pe spinarea piperatului .... merg pe X :D

Mda, banuiesc ca el cand se cantareste, o faca odata cu tirurile agabaritice :D.

NORGEMAN
27th March 2011, 06:36
bate Otelul....Brasovul joaca mai bine in deplasare



rezultatele vorbesc de la sine :happy

malexoid
27th March 2011, 12:46
Bre cimisoreni, tocmai voi sa nu stiti asta ?? Ma dezamagiti, ca nu stiti faptul ca Jabba e inestimabil :))

pai voi sunteti singurii care il invocati mereu, dupa care incepeti sa va precipitati ca bolero-ul lui Ravel :happy

bada_otelul
27th March 2011, 13:45
rezultatele vorbesc de la sine :happy

In retur ati jucat mult mai bine in deplasare pentru ca ati avut adversari foarte slabi: U Cluj, Urziceni, Steaua :D
Deci nu e vorba de jucat mai bine in deplasare ci de calibrul adversarului. Din ce am vazut eu inclusiv pe Vaslui ii puteati bate. Cred ca foarte putin echipe vor reusi sa invinga Brasovul in returul asta, asa ca nici un egal n-ar fi un rezultat rau.:ok:

Denis
27th March 2011, 15:29
N-ar fi rau nici egalul avand in vadere forma Brasovului din acest retur. Plus ca FC Brasov n-a mai fost invinsa pe teren propriu de 12 etape, de la acel 0-3 cu U Craiova de pe 18 Octombrie 2010. Trebuie sa jucam atent si sa profitam de orice ocazie caci sigur nu vom avea prea multe.

Sper intr-o victorie cu 1-0. /hello

Mare atentie la Chipciu, Viveiros, si veteranul Ilies.

malexoid
27th March 2011, 16:37
N-ar fi rau nici egalul avand in vadere forma Brasovului din acest retur. Plus ca FC Brasov n-a mai fost invinsa pe teren propriu de 12 etape, de la acel 0-3 cu U Craiova de pe 18 Octombrie 2010. Trebuie sa jucam atent si sa profitam de orice ocazie caci sigur nu vom avea prea multe.

Sper intr-o victorie cu 1-0. /hello

Mare atentie la Chipciu, Viveiros, si veteranul Ilies.

viveiros are probleme de sanatate...

megastar
27th March 2011, 16:48
esti atat de sigur ca vom incasa noi o umilinta??????
facem pariu ca nu vor fi 5 puncte intre Otelul si noi dupa etapa ce vine?pe 50 de lei?:D......


Niciodata nu se pariaza pe echipa cu care tii, si nici impotriva unei echipe ce ti-e antipatica. Sentimentele nu au ce cauta in viata unui parior.
Si da, cred ca puteti incasa o umilinta , pentru ca echipa voastra depinde prea mult de 2-3 jucatori, care daca lipsesc, nu prea va vad bine.

Denis
27th March 2011, 16:52
Asa-i China. Daca vrei bani pariaza pe Otelul! :D


LA MULTI ANI GABI PARASCHIV! /hello/hello/hello

Veteranul nostru face 33. Multi inainte maestre!

Tim
27th March 2011, 18:52
Niciodata nu se pariaza pe echipa cu care tii, si nici impotriva unei echipe ce ti-e antipatica. Sentimentele nu au ce cauta in viata unui parior.
Si da, cred ca puteti incasa o umilinta , pentru ca echipa voastra depinde prea mult de 2-3 jucatori, care daca lipsesc, nu prea va vad bine.Ete unde era echipa cu 11 valori.:rolleyes:

fl0o
27th March 2011, 18:55
si tu gandesti ca majoritatea oamenilor din tara asta...
o echipa nu are nevoie de 11 valori.

Tim
27th March 2011, 19:07
Ai dreptate.E suficient sa ai un om in comitetul executiv la federatie.
Uite saracii CFR-isti, de cand nu mai e Muresan acolo,unde le e locul.

fl0o
27th March 2011, 19:47
Ai dreptate.E suficient sa ai un om in comitetul executiv la federatie.
Uite saracii CFR-isti, de cand nu mai e Muresan acolo,unde le e locul.... exact
Asta va lipseste voua, Iancu la federatie.
atat va duce capul.
Ma intreb... oare cati arbitri sau oameni de aia de la federatie poate sa plateasca Stan din salariul sau ?..

Si nu-mi spune ca-si va recupera banii din castigarea campionatului, ca daca se baza pe asta nu mai erati voi atat de aproape in urma noastra.

Vandam
27th March 2011, 20:46
Pe mine sincer, unii timisoreni au inceput sa ma plictiseasca cu discursuri marca Marian Iancu, atunci cand isi arata frustrarea. Daca la inceput ma enervam cand vedeam astfel de lucruri, acum imi sunt indiferente.

Tim
27th March 2011, 21:08
Vandame,mai rabda si tu 3-4 etape.....;):evil:

Vandam
27th March 2011, 21:51
Bine Iancule :))

Sherlock
27th March 2011, 23:06
Vandame,mai rabda si tu 3-4 etape.....;):evil:

Vezi ca amicul Vandam e in stare sa faca ce-a facut ungurul ala: sa dea foc la o papusa cu Iancu prin piata, in semn de revolta. Marean, Avram, foc sa fie :D

Vandam
27th March 2011, 23:20
Ala parca spanzurase manechinul intruchipandu-l pe Avram Iancu, nu i-a dat foc. Eu asa am vazut.

aLLiin
28th March 2011, 02:07
merg pe x...deja se exagereaza cu otelul galati...va credeti prea mari.

chinna tm
28th March 2011, 07:41
Niciodata nu se pariaza pe echipa cu care tii, si nici impotriva unei echipe ce ti-e antipatica. Sentimentele nu au ce cauta in viata unui parior.
Si da, cred ca puteti incasa o umilinta , pentru ca echipa voastra depinde prea mult de 2-3 jucatori, care daca lipsesc, nu prea va vad bine.

la naiba:(....raman doar cu 50 de lei:D....
serios....ne lipsesc Zicu si Bourceanu.2 jucatori importanti pentru noi.dar daca ma uit si la ce a jucat Steaua in ultima vreme nu cred ca trebuie sa fiu speriat de umilinta.Uhrin stie ce are de facut.de aia avem un lot numeros, sa ne bazam pe el:D....


Asa-i China. Daca vrei bani pariaza pe Otelul! :D


LA MULTI ANI GABI PARASCHIV! /hello/hello/hello

Veteranul nostru face 33. Multi inainte maestre!

pariez pe meciul Otelului....1x:D.....

Dregan
28th March 2011, 13:29
Pana la urma cu cine jucam ?

Leo
28th March 2011, 13:39
Ai uitat? Din cauza emotiilor? :D

megastar
28th March 2011, 15:32
merg pe x...deja se exagereaza cu otelul galati...va credeti prea mari.

Suntem mari.
Daca inainte in echipa se mai strecura din cand in cand cate un jucator mic de ialtime gen Ion Viorel, sau mai recent Semeghin, acum se pare ca jucatorii nostri ca ai nostri mananca bine, dorm la pranz si cresc mari.

Tim
28th March 2011, 18:08
La galati nu au inchis astia magazinele de vise?

Vandam
28th March 2011, 18:32
Mai sunt, de ce vrei si tu ? :))

Dregan
28th March 2011, 22:13
La galati nu au inchis astia magazinele de vise?

Nu. Ne dopam si suntem mai buni ca voi.

Ciprica
28th March 2011, 22:49
Da nu mai castigam cu 3-0 , ci cu obisnuitul 1-0.:D
Ma doare undeva de ce faceti voi, atat timp cat noi o sa castigam tot.:D Bateti voi cu 20-0 pana la sfarsit si noi doar cu 1-0 .:D

Uite, vezi? Asta nu e posibil. In penultima etapa jucam cu ei si nu vor putea sa bata cu 20-0, cred ca mai multa incredere am in acel 1-0 al tau... :))

chinna tm
29th March 2011, 08:35
La galati nu au inchis astia magazinele de vise?

din ce am citit aici referitor la faptul ca sunt mai buni, ca ne bat la fotbal etc....(desi daca ne uitam la meciul direct realitatea este impotriva postarilor unora) cred ca raspunsul la intrebarea ta este sigur NU! :D

megastar
29th March 2011, 08:53
Deci, daca e sa ne luam dupa meciul direct, trebuie sa batem Brasovul.Si daca e sa ne luam dupa alte meciuri directe , dupa aceasta etapa vom fi la 4 puncte de Timisoara.

chinna tm
29th March 2011, 10:04
daca ar fi dupa meciurile directe as castiga 50 de lei:D.....
simplu.
daca ne luam iarasi dupa meciurile directe....trebuie sa contrazic vreo cativa useri de pe aici: nu ne bateti deci nu sunteti mai buni ca noi:D.....

Tim
29th March 2011, 10:06
daca ar fi dupa meciurile directe as castiga 50 de lei:D.....
simplu.
daca ne luam iarasi dupa meciurile directe....trebuie sa contrazic vreo cativa useri de pe aici: nu ne bateti deci nu sunteti mai buni ca noi:D.....Da,dar sunt mai inalti...:cry:

megastar
29th March 2011, 10:13
Inalti sau mari? Sunt mai mari jucatorii nostri decat ai vostri ?
Din pacate suporterii Brasovului sunt putini, si nu discutam cum trebuie despre meci. Ca sa nu o mai luam atat pe aratura, de ce jucator de la Brasov ar trebui sa ne temem cel mai tare? Cum arata terenul, a facut fata iernii?

Tim
29th March 2011, 10:28
Nu trebuie sa va temeti de Brasov.Totul este....OK!:rolleyes:

megastar
29th March 2011, 10:46
Sper ca Rapa si Salageanu sa fie menajati in meciul nationalei. Cred ca la Brasov o mai pun de un gol.

fl0o
29th March 2011, 11:42
nu ne bateti deci nu sunteti mai buni ca noi:D.....
Nu, dar nici nu suntem egali cu alte 8 (sau cate or fi) echipe din liga1.

chinna tm
29th March 2011, 12:11
Da,dar sunt mai inalti...:cry:

e drept.la asta nu m-am gandit:D.....



Inalti sau mari? Sunt mai mari jucatorii nostri decat ai vostri ?
Din pacate suporterii Brasovului sunt putini, si nu discutam cum trebuie despre meci. Ca sa nu o mai luam atat pe aratura, de ce jucator de la Brasov ar trebui sa ne temem cel mai tare? Cum arata terenul, a facut fata iernii?

Ilyes e periculos.zic eu.
Terenul sper sa fie ok.Nu stiu.Nu m-am interesat cum este.

Nu, dar nici nu suntem egali cu alte 8 (sau cate or fi) echipe din liga1.
e drept.....prin analogie sunteti mai slabe ca ele:D....Pe voi v-am batut si cu ele am facut egal:D

fl0o
29th March 2011, 13:02
e drept.....prin analogie sunteti mai slabe ca ele:D....Pe voi v-am batut si cu ele am facut egal:Dsi discutia se poate duce la nesfarsit... cu analogia asta a ta.
Vroiam sa va arat ca si noi va putem diminua din meritele echipei voastre. Putem sa spunem foarte usor ca sunteti o echipa de pluton si ca nu va meritati locul dupa multele meciuri in care ati scos un egal chinuit, dar eu unul nu am auzit nici un galatean spunand asta.
Cred ca daca am fi avut si noi o gura mare ca iancu al vostru ar fi fost razboi.

Cred ca ar fi foarte frumos sa va vedeti de echipa si de topicurile voastre si sa terminati cu figurile de vestici si cu acel oras orbitor de frumos... ca tot romani sunteti.

Steel Jar
29th March 2011, 13:02
Obsedati de Otelul , astia din frunce.:D
Va vedem pe stadionul din Brasov cu fulare, tricouri ale echipei Otelul? Sunteti icei mai mari fani ai echipei din cate observ, sunteti deghizati in jabanateni doar.:D
Hai Otelullll/OLE/ Hai Otelul :D
TOT ONLISPORTULLLLL
SI VOI SI VOI STRIGATI CU NOI
OTELULLLL OTELULLLL OTELULLLL :D

Vandam
29th March 2011, 15:02
Cred ca ar fi foarte frumos sa va vedeti de echipa si de topicurile voastre si sa terminati cu figurile de vestici si cu acel oras orbitor de frumos... ca tot romani sunteti.

Pe mine deja m-au plictisit, ca o dau in tiganeala ieftina.:no:

chinna tm
29th March 2011, 15:13
si discutia se poate duce la nesfarsit... cu analogia asta a ta.
Vroiam sa va arat ca si noi va putem diminua din meritele echipei voastre. Putem sa spunem foarte usor ca sunteti o echipa de pluton si ca nu va meritati locul dupa multele meciuri in care ati scos un egal chinuit, dar eu unul nu am auzit nici un galatean spunand asta.
Cred ca daca am fi avut si noi o gura mare ca iancu al vostru ar fi fost razboi.

Cred ca ar fi foarte frumos sa va vedeti de echipa si de topicurile voastre si sa terminati cu figurile de vestici si cu acel oras orbitor de frumos... ca tot romani sunteti.
glumeam la faza cu analogia.....
noi ne vedem de echipa.dar mediatizam si echipa de pe primul loc.ca asa e frumos.care-i problema?


Obsedati de Otelul , astia din frunce.:D
Va vedem pe stadionul din Brasov cu fulare, tricouri ale echipei Otelul? Sunteti icei mai mari fani ai echipei din cate observ, sunteti deghizati in jabanateni doar.:D
Hai Otelullll/OLE/ Hai Otelul :D
TOT ONLISPORTULLLLL
SI VOI SI VOI STRIGATI CU NOI
OTELULLLL OTELULLLL OTELULLLL :D

nu strig:D.....


Pe mine deja m-au plictisit, ca o dau in tiganeala ieftina.:no:

care-i problema bre?discutam despre ce vrem:D

fl0o
29th March 2011, 17:02
glumeam la faza cu analogia.....
noi ne vedem de echipa.dar mediatizam si echipa de pe primul loc.ca asa e frumos.care-i problema?
Foarte bine... eu nu glumesc cand spun ca sunteti egali cu mai mult de jumatate din echipe. Dintre care cu Bistrita sunteti egali de doua ori.
Iar cu mediatizatul... nu m-ar deranja, dar voi nu faceti asta, tot ce faceti e sa spuneti ca Otelul e varza, Otelul nu merita, Otelul face blaturi, Otelul joaca prost, Otelul nu are jucatori, Otelul nu va rezista... etc...
Otelul e dopata... era sa uit. :rolleyes:

Tim
29th March 2011, 19:24
Pe mine deja m-au plictisit, ca o dau in tiganeala ieftina.:no:

Cum ziceam,peste 4-5 etape o sa fii ciudos cand o sa vezi in ce dume vom fi cu vasluienii lui porumboiu.
Atunci nu te vom mai plictisi dar nici tu sa nu ne deranjezi.:D

Steel Jar
29th March 2011, 20:10
Si cred ca o sa va bati cu Vasluiul , in 4-5 etape ..... pentru locul 2. :D
Noi o sa fim la 12-15 puncte si va lasam sa va luptati cu porumbacii.
Multumim de increderea acordata, va iubim , Forza Otelul. :D

malexoid
29th March 2011, 20:44
Si cred ca o sa va bati cu Vasluiul , in 4-5 etape ..... pentru locul 2. :D
Noi o sa fim la 12-15 puncte si va lasam sa va luptati cu porumbacii.
Multumim de increderea acordata, va iubim , Forza Otelul. :D

nasol ca mereu se face ziua si suna blestematul ala de ceas :))

chinna tm
30th March 2011, 07:31
Foarte bine... eu nu glumesc cand spun ca sunteti egali cu mai mult de jumatate din echipe. Dintre care cu Bistrita sunteti egali de doua ori.
Iar cu mediatizatul... nu m-ar deranja, dar voi nu faceti asta, tot ce faceti e sa spuneti ca Otelul e varza, Otelul nu merita, Otelul face blaturi, Otelul joaca prost, Otelul nu are jucatori, Otelul nu va rezista... etc...
Otelul e dopata... era sa uit. :rolleyes:

atat timp cat v-am invatat ca fotbalul nu se joaca stand cu fundul in poarta, e ok:D.....
unde am zis eu ca Otelul face blaturi si restul?:D.....


Si cred ca o sa va bati cu Vasluiul , in 4-5 etape ..... pentru locul 2. :D
Noi o sa fim la 12-15 puncte si va lasam sa va luptati cu porumbacii.
Multumim de increderea acordata, va iubim , Forza Otelul. :D

esti simpatic cu postarea asta.uite, pt asta vreau sa terminati pe 2.pe bune.(inainte vroiam sa terminati pe 3 sau 4:D)

veritaskiller
31st March 2011, 01:38
In tur Otelul a castigat in minutul 90 , dupa ce am avut 2 eliminati , acasa avem presiunea publicului de partea noastra , venim neinfranti dupa 5 partide ..
Eu nu vad cum ar fi 2 solist?

Daca nu o sa fie greseli de portar o sa infrangem ! :)

LUPTA STEAGU!

megastar
31st March 2011, 08:57
Da, dar in ultimul meci v-ati chinuit, si s-a vazut ca aveti multe puncte vulnerabile.Otelul nu va v-a lua de sus cum v-a luat Steaua, va va trata cu respectul cuvenit, si vom castiga la un gol diferenta.

Tim
31st March 2011, 10:11
Ti temi otelare?:D

pe garduri
31st March 2011, 10:24
Oțelul e pe primul loc să știe !

http://www.youtube.com/watch?v=jHmi7l8OAgc

Vandam
31st March 2011, 10:24
Bre cum e la CImisoara ?? E zi cu soare fara soare cumva ??? :))

Vrei sa caut si eu cu Poli Timisoara o manea ? :D

Hard
31st March 2011, 11:04
Bate brasovul cu 3-0, ca sunt obisnuiti cu scorul asta :D

megastar
31st March 2011, 11:28
Oțelul e pe primul loc să știe !

http://www.youtube.com/watch?v=jHmi7l8OAgc

:headbang:

Din fericire sunt la munca, fara sunet pe calc ( regulile companiei, oare de ce ? :rolleyes:) , asa ca nu pot asculta capodopera:
http://www.opiniatimisoarei.ro/adrian-copilul-minune-canta-pentru-poli-timisoara-asculta-aici-o-melodie-dedicata-tuturor-fanilor-alb-violeti-si-echipei/06/01/2011
Sa aud parerea timisorenilor, care au manea dedicata cu mult timp inainte sa avem noi...

@tim S
Desigur ca ma tem, brasovenii sunt echipa grea, insa cred ca ai nostri vor muri pe teren si vor castiga.

Dregan
31st March 2011, 11:57
Oțelul e pe primul loc să știe !

http://www.youtube.com/watch?v=jHmi7l8OAgc

Suntem mai mult decat dezgustati de "melodia" in cauza, dar dupa cum v-a demonstrat si colegul Megastar aceste manele apar ca ciupercile indiferent ca vrem noi sau nu.

Hard
31st March 2011, 12:20
Cea mai tare din carpati , e otelul din galati ... :lol: ... ar trebui cantata si pe stadion inainte de fiecare meci.

megastar
31st March 2011, 12:27
Pai vino si cant-o... sa vezi ce rezultate obtii.

Hard
31st March 2011, 12:35
Stai sa o invat intai :)), oricum cred ca sunt destui 'suporteri' ai otelului , mai ales dintre cei care se muta de la o peluza la alta ...(lol), care ar canta cu brio aceasta melodie...

Tim
31st March 2011, 13:47
Stai sa o invat intai :)), oricum cred ca sunt destui 'suporteri' ai otelului , mai ales dintre cei care se muta de la o peluza la alta ...(lol), care ar canta cu brio aceasta melodie...Restul raman la...:steaua e numai una..."?:cry:

Hard
31st March 2011, 13:59
Va fi Avram la centru, e clar, ma duc sa pariez pe Brasov :D

pe garduri
31st March 2011, 14:20
Bre cum e la CImisoara ?? E zi cu soare fara soare cumva ??? :))

Vrei sa caut si eu cu Poli Timisoara o manea ? :D

Acum la Cimisoara e zi cu soare, cer senin si cel putin 16 grade.

Megastar, buna maneaua, n-ai ce zice.

malexoid
31st March 2011, 14:44
Oțelul e pe primul loc să știe !

http://www.youtube.com/watch?v=jHmi7l8OAgc

:happy
ce altceva asteptai, ca doar nu ai fi vrut sa-si aiba imnul dupa Verdi...

megastar
31st March 2011, 14:47
Megastar, buna maneaua, n-ai ce zice.

Dupa cum am spus... nu am sunet asa ca sunt privat de ascultarea operei de arta. Din pacate, si in Galati, si in Timisoara, si in orice alt loc din tara se asculta manele .Oricum, recunosc faptul ca as fi preferat sa se abtina ai nostri.

Vandam
31st March 2011, 15:02
:happy
ce altceva asteptai, ca doar nu ai fi vrut sa-si aiba imnul dupa Verdi...

Si acum incepem sa ne "certam" care e mai manea ??? :happy:)

malexoid
31st March 2011, 15:30
Si acum incepem sa ne "certam" care e mai manea ??? :happy:)

doar imnul vostru e manea, daca ceva nu ai inteles atunci inarmeaza-te cu un DEX, cu rabdare si descifreaza ce inseamna "a improvizat"...

Vandam
31st March 2011, 15:34
Exact la ce ma asteptam. Hai sa facem analiza pe text, care e mai manea si care nu, apoi hai sa ne porcaim intre noi, desi nu jucam cu voi. :)) Hai ca din nou cadeti in penibil. Oare iti va mai pasa de ceva daca o sa castigati campionatul de "imnurile rontaite" de tigani ??

NORGEMAN
31st March 2011, 16:32
cea mai tare din carpati :happy

In locul vostru i-as "scarpina pe spate" non-stop.

Steel Jar
31st March 2011, 16:54
Jabba e numa' una
Grogaieeeeee iieeeee iiieeeeee intruna
http://www.sport.ro/liga-1/cu-valiza-dupa-steaua-bani-de-la-galati-pentru-o-victorie-la-timisoara-varianta-care.html :D
Au inceput manelistii sa ne compuna imnul?:cry: buahahahahahahahahaah :cry:
As fi curios cum ar suna imnul Otelului compus de Parazitii.:D

Tim
31st March 2011, 16:58
IANCU e IANCU DE TIMISOARA.

Grinco
31st March 2011, 17:07
Genul asta de tigani borati care se trezesc sa faca manele cu echipe de fotbal ar trebui dati pe mana celor mai dure factiuni din galeriile echipelor in cauza:D

malexoid
31st March 2011, 17:20
Genul asta de tigani borati care se trezesc sa faca manele cu echipe de fotbal ar trebui dati pe mana celor mai dure factiuni din galeriile echipelor in cauza:D

si cei care nu...

Grinco
31st March 2011, 18:29
Pai doar de aia zic. Restul, in lagare:D

delaoltenia
31st March 2011, 19:07
Marius Stan:"Miza e uriasa in acest final de sezon.Va promit ca Otelul va fi campioana la finalul acestor 10 etape.Ma bazez in primul rand pe omogenitatea jocului,pe valoarea fotbalistilor si pe antrenorul Dorinel Munteanu"

Vandam
31st March 2011, 19:15
O declaratie de bun simt, in comparatie cu porcul de la Timisoara.

delaoltenia
31st March 2011, 19:19
Ala din Timisoara mai are si fani,chiar daca cei din urma jura ca nu-i asa.Iar voi va mai mirati de Becali,care pare un sfintisor comparandu-l cu ala.

six
31st March 2011, 20:51
Marius Stan:"Miza e uriasa in acest final de sezon.Va promit ca Otelul va fi campioana la finalul acestor 10 etape.Ma bazez in primul rand pe omogenitatea jocului,pe valoarea fotbalistilor si pe antrenorul Dorinel Munteanu" da...da...mai vorbim :P

RunRun1730
31st March 2011, 21:08
Otelul nici nu merita macar sa fie campioana, ei nu sunt in stare sa stranga 13.000 de oameni pe un stadion cand sunt pe primul loc :) in schimb Timisoara ar merita sa ia campionatul doar pt publicul extraordinar de acolo :).Mai rar in ziua de azi in Romania sa vezi asa fani ...Si mereu au fost asta banatenii...Tot respectul meu pt Poli si pt fanii echipei :)
Era sa uit... 1X ( sper ca iancu sa se simta si el un pic si sa dea o mica atentie)

megastar
31st March 2011, 21:22
In loc sa sustii Otelul, ca esti vecin cu noi, tii cu aia de la sute de km. Si inca ceva, nu-i asa ca n-ai vazut meciul cu Rapid , de spui ca Otelul nu-i in stare sa umple un stadion? Din pacate noi nu avem un stadion prea mare , si nu putem baga pe stadion mai multi decat prevede legea. In plus, raman la parerea ca pe niciun stadion din tara nu se pune presiune pe adversar ca la Galati.

RunRun1730
31st March 2011, 21:25
Nu te supara pe mine dar nu meritati voi ca public...cauta pe youtube clipuri cu galeria Timisoarei apoi cu cea a Otelului ;)

fl0o
31st March 2011, 21:31
Marius Stan:"Miza e uriasa in acest final de sezon.Va promit ca Otelul va fi campioana la finalul acestor 10 etape.Ma bazez in primul rand pe omogenitatea jocului,pe valoarea fotbalistilor si pe antrenorul Dorinel Munteanu" citat preluat din gsp... vorbe rasucite pe placul scriitorului. Stan nu a spus asa ceva.
A zis ca daca s-ar face un clasament doar pentru urmatoarele 10 etape (1 luna de zile) Otelul ar fi pe primul loc.


Otelul nici nu merita macar sa fie campioana, ei nu sunt in stare sa stranga 13.000 de oameni pe un stadion cand sunt pe primul loc :) in schimb Timisoara ar merita sa ia campionatul doar pt publicul extraordinar de acolo :).Mai rar in ziua de azi in Romania sa vezi asa fani ...Si mereu au fost asta banatenii...Tot respectul meu pt Poli si pt fanii echipei :)
Era sa uit... 1X ( sper ca iancu sa se simta si el un pic si sa dea o mica atentie)

extraordinar... la Otelul uite ca e altfel... conteaza echipa de fotbal, nu suporterii

Vandam
31st March 2011, 21:47
In loc sa sustii Otelul, ca esti vecin cu noi, tii cu aia de la sute de km. Si inca ceva, nu-i asa ca n-ai vazut meciul cu Rapid , de spui ca Otelul nu-i in stare sa umple un stadion? Din pacate noi nu avem un stadion prea mare , si nu putem baga pe stadion mai multi decat prevede legea. In plus, raman la parerea ca pe niciun stadion din tara nu se pune presiune pe adversar ca la Galati.

Lasa sa-i "sustina" pe aia. Nu avem noi nevoie de sustinerea brailenilor.

veritaskiller
1st April 2011, 02:02
"raman la parerea ca pe niciun stadion din tara nu se pune presiune pe adversar ca la Galati."

La Urziceni ai fost ? :D

megastar
1st April 2011, 06:50
http://www.youtube.com/watch?v=RqtEEo9SaTU

Linoge
1st April 2011, 07:53
X la pauza sau la final.

megastar
1st April 2011, 08:13
Poate sa fie x la pauza atat timp cat e 2 final.

Linoge
1st April 2011, 08:23
Si eu zic ca X-ul are mai mari sanse sa iasa la pauza, insa pentru a doua repriza nu dau nici un pronostic;).

Hard
1st April 2011, 09:03
In plus, raman la parerea ca pe niciun stadion din tara nu se pune presiune pe adversar ca la Galati.

:lol: E clar, nu ai fost pe Giulesti sau pe Steaua cand se joaca meciul cu casa inchisa.
Ati prins si voi un sezon reusit si deja va credeti cei mai patimasi :) Ai uitat vremea in care veneau 2000 de oameni la meci.

megastar
1st April 2011, 09:19
Din nou cred ca nu ma intelegi tu, a pune presiune nu tine neaparat de cantat tot meciul, inseamna si a enerva adversarul, a-l stresa la fiecare atingere de balon, etc. Eu pe stadionul Stelei nu cred sa fi vazut atmosfera frumoasa, decat poate in meciurile cu Dinamo , in rest nu-i vad foarte patimasi . La Rapid mai mult se injura proprii jucatori, decat se face presiune pe adversar. Moldovenii sunt patimasi, insa grijile de zi cu zi i-au mai calmat. Insa daca Otelul castiga campionatul , revine atmosfera din anii 80 cand invadam capitala cu mii de oameni ( cine nu crede sa citeasca ce a scris Sdrobis despre atmosfera acelor ani) . Sau cine nu ii crede pe galateni patimasi sa citeasca ce a patit Cornel Dinu si cum a scapat de furia suporterilor tot in acea perioada.

Tim
1st April 2011, 10:16
Deci cum ramane;trece Stan la orangisti?:evil:

megastar
1st April 2011, 12:11
Mai este loc de grasul vostru? Ocupa atat de mult spatiu....

Hard
1st April 2011, 12:21
Din nou cred ca nu ma intelegi tu, a pune presiune nu tine neaparat de cantat tot meciul, inseamna si a enerva adversarul, a-l stresa la fiecare atingere de balon, etc. Eu pe stadionul Stelei nu cred sa fi vazut atmosfera frumoasa, decat poate in meciurile cu Dinamo , in rest nu-i vad foarte patimasi . La Rapid mai mult se injura proprii jucatori, decat se face presiune pe adversar. Moldovenii sunt patimasi, insa grijile de zi cu zi i-au mai calmat. Insa daca Otelul castiga campionatul , revine atmosfera din anii 80 cand invadam capitala cu mii de oameni ( cine nu crede sa citeasca ce a scris Sdrobis despre atmosfera acelor ani) . Sau cine nu ii crede pe galateni patimasi sa citeasca ce a patit Cornel Dinu si cum a scapat de furia suporterilor tot in acea perioada.

Nu stiu...obiectiv si concret vorbind, am fost prezent la otelul-rapid si nu e asa cum zici tu...nu a fost nicio presiune pusa de catre spectatori pe adversari,mai mult am auzit galeria rapidului cantand (cam tot meciul:) ) ...dar fiecare cu parerea lui. :)

Sa vedem cat va tine si minunea asta de echipa facuta de D. Munteanu ...

megastar
1st April 2011, 12:53
Nu stiu...obiectiv si concret vorbind, am fost prezent la otelul-rapid si nu e asa cum zici tu...nu a fost nicio presiune pusa de catre spectatori pe adversari,mai mult am auzit galeria rapidului cantand (cam tot meciul:) ) ...dar fiecare cu parerea lui. :)

Sa vedem cat va tine si minunea asta de echipa facuta de D. Munteanu ...
Chiar de meciul cu Rapid ti-ai gasit si tu sa te iei? Pai ala cred ca poate fi folosit cel mai bine ca argument pentru mine. Ia te rog declaratia lui Sumudica de la sfarsitul meciului.Cred ca vorbeste mai bine decat as putea eu despre presiune.
Asta cu minunea facuta de Munteanu, eu cred ca a venit timpul acestei generatii de tineri sa ajunga sus. Tinerii acestia sunt componentii echipei care trebuiau sa fie campioni ai Romaniei la juniori, insa finala a fost castigata de altii. Si in plus, avem vreo cativa "soldati batrani" in lot cu multa experienta care completeaza aceasta echipa de lupi tineri si dornici de performanta. Echipa asta il face mare pe Munteanu.

pe garduri
1st April 2011, 13:46
megastar chiar nu ma intereseaza unde se creeaza cea mai mare presiune, dar sincer, pe ce alte stadioane din tara ai mai fost la meciuri de fotbal?

purpleheart
1st April 2011, 14:16
un X ar fi bun aici , dar de ce sa nu speram la mai mult ?!:evil:

megastar
1st April 2011, 14:40
megastar chiar nu ma intereseaza unde se creeaza cea mai mare presiune, dar sincer, pe ce alte stadioane din tara ai mai fost la meciuri de fotbal?

Ce facem aici , ne masuram care o are mai mare?

pe garduri
1st April 2011, 15:22
Ce facem aici , ne masuram care o are mai mare?

Nu! Ideea era alta.
Mie mi se pare, fara suparare, ca nu ai fost decat pe stadionul din Galati la meciuri si nu ai vazut ce atmosfera se poate face pe stadioane cum sunt in Giulesti sau Ghencea, si numai zic de Timisoara unde e foarte geru sa pui persiune datorita faptului ca tribunele sunt mult mai departe de teren, dar se poate pune presiune si acolo. Si daca tu n-ai fost si pe alte stadioane nu ai de unde sa sti daca la Galati se pune cel mai mult presiune de pe adversar. Si nu e valabil sa fi vazut niste meciuri doar la televizor a unor echuipe, sa poti zice ca la ei nu se pune presiune pe adversari pentru ca una e ce vezi la televizor si alta e ce traiesti pe stadion.

Uite un exemplu de presiune care a contribuit si ea la intoarcerea rezultatului de la 1-3 la 4-3: http://www.youtube.com/watch?v=7ZxykoO4Fwk

mai interesant e din min. 1:14......

megastar
1st April 2011, 15:51
Ce rost are sa spun pe cate stadioane am fost eu? Oricum din fata unui calculator nu am cum sa dovedesc, asa nici nu voi incerca.
Frumoasa atmosfera din Timisoara (pacat de actualele legi care impiedica intrarea cu fumigene). Nu incerc sa minimizez meritele suporterilor polisti, rapidisti,stelisti,etc. Insa la Galati am vazut mai multe meciuri castigate cu ajutorul publicului decat oriunde altundeva. Chiar nu vedeti cati adversari cedeaza nervos si iau rosu pe stadionul nostru ? (stiu ca sar polistii si spun ca e "meritul" lui Stan). Sunt multe stadioane in tara unde , daca vor, suporteri pot crea atmosfera superba ( vezi cazul Craiova), insa atmosfera superba nu pune presiune pe adversar asa cum se face la noi, cei care poate nu ne ridicam de fiecare data la nivelul altora.
Oricum argumente de o parte si de alta putem da fiecare pana joi, dar atat va rog , sa urmariti cum creste starea de nervozitate a adversarilor in momentul in care joaca la Galati, si cate rosii se vor da si de acum tot pe rabufniri.
Gata, se apropie meciul... au mai ramas 3 ore si abia astept sa reinodam victoriile in deplasare.

malexoid
1st April 2011, 16:16
Marius Stan:"Miza e uriasa in acest final de sezon.Va promit ca Otelul va fi campioana la finalul acestor 10 etape.Ma bazez in primul rand pe omogenitatea jocului,pe valoarea fotbalistilor si pe antrenorul Dorinel Munteanu"

:happy hehehe, ia sa vedem cum se tine de cuvant mizerabilu' ala...

delaoltenia
1st April 2011, 16:18
Nu ai vazut raspunsul.
"Ma bazez in primul rand pe omogenitatea jocului,pe valoarea fotbalistilor si pe antrenorul Dorinel Munteanu"

malexoid
1st April 2011, 16:23
Nu ai vazut raspunsul.
"Ma bazez in primul rand pe omogenitatea jocului,pe valoarea fotbalistilor si pe antrenorul Dorinel Munteanu"

indiferent de raspuns, ma mir ca foloseste cuvinte mari si pompoase si el se bazeaza pe blana ursului din padure...
nici macar pe moldoveni nu ii poti prosti in halul asta...chiar are tupeu de bulangiu :))

delaoltenia
1st April 2011, 16:24
Tu cu cine il compari cand faci asemenea afirmatii.

malexoid
1st April 2011, 16:35
Tu cu cine il compari cand faci asemenea afirmatii.

cu...marco polo.
de unde oare ai inteles ca il compar cu oricine? :))
te plictisesti dario?

delaoltenia
1st April 2011, 16:39
Din cauza plictiselii intretin discutia,ai ghicit. :D

megastar
1st April 2011, 19:41
Intra Pena in minutul 65 , da gol si castiga Otelul.

Vandam
1st April 2011, 19:42
Intra Pena in minutul 65 , da gol si castiga Otelul.

Frate nu-i mai umfla atat... Ca sa castigam meciul asta trebuie sa avem si-o anumita coerenta in atac (ceea ce ne lipseste deocamdata).

jonsnow
1st April 2011, 20:23
Meci foarte bun si foarte frumos, ritmul in care s-a jucat e incredibil pentru liga lui mitica...un mare bravo ambelor echipe...

a fost benefica pauza asta toata lumea are chef de joc, pana acum au fost 2 meciuri medii spre bune si unul bun, bun de tot...

Hard
1st April 2011, 20:32
goooool , BRAVO brasov !

Vandam
1st April 2011, 20:35
Cand te duci la mica ciupeala, asa se intampla.... Felicitari Timisoarei pentru titlul de campioana....

Sorin Blaj
1st April 2011, 20:36
Slaba de tot evolutia Otelului.

Hard
1st April 2011, 20:37
megastar chiar nu ma intereseaza unde se creeaza cea mai mare presiune, dar sincer, pe ce alte stadioane din tara ai mai fost la meciuri de fotbal?

a fost pe mai multe, probabil,dar cand pe teren a fost otelul, deci discutia nu isi are rostul ... otelul nu este o echipa atat de mare incat sa se spuna ceva despre atmosfera meciului si presiunea publicului.


Se pare ca minunea lui D. Munteanu e pe duca ...

Poli Timisoara
1st April 2011, 20:37
Cand te duci la mica ciupeala, asa se intampla.... Felicitari Timisoarei pentru titlul de campioana....

hai sa nu ne hazardam...:yes: din pacate (sau fericire) otelul nu mai joaca fotbalul din tur

PS:rog timisorenii sa nu intervina rautacios si sa nu incite pe acest topic !

delaoltenia
1st April 2011, 20:37
Brasov - Otelul 1-0 (0-0)

Marcatori:
IlYes,91'
Suturi:
5-5
Suturi pe poarta:
3-1
Cartonase galbene:
2-2
Faulturi:
10-13
Cornere:
5-4
Offside-uri:
2-2
Bare:
1-0
Posesie:
50%-50%

tu26dor
1st April 2011, 20:38
victorie brasov... dorinel a cam muscat din banca de ciuda la final. deh... asa-i in tenis hi hi

bada_otelul
1st April 2011, 20:38
Nu-i nimic de comentat, nu avem de ce sa ne plangem. Rezultat corect, meci pierdut de Dorinel. S-a intors roata, Brasovul castigand cu bulan imens dar perfect meritat, exact cum s-a intamplat in tur.
Poate s-o intoarce roata si pentru noi in meciul cu Timisoara:D

delaoltenia
1st April 2011, 20:39
...PS:rog timisorenii sa nu intervina rautacios si sa nu incite pe acest topic !
Iti iei masuri de siguranta pentru maine seara ? :D

Leo
1st April 2011, 20:39
Ce final tragic.

Hingherul
1st April 2011, 20:39
e cam gata joaca de-a campioana pentru otelu`.
la ce meciuri urmeaza sa zica merci daca miros E.L. anul asta

Poli Timisoara
1st April 2011, 20:41
Ce final tragic.

...dar meritat :D

delaoltenia
1st April 2011, 20:41
Meciul s-a rupt dupa iesirea lui Ochirosii.Poate ca nici asta nu conta daca Rapa nu facea cadou o minge.

purpleheart
1st April 2011, 20:41
Bun meciul , s-a consumat multa benzina !
Felicitari stegarilor !

chinna tm
1st April 2011, 20:42
IMI VREAU BANIIIIIIII!!!!!!!!!.....:happy


felicitari Brasovului.a fost echipa mai buna.a avut mai multe ocazii si merita victoria.

megastar
1st April 2011, 20:42
Nu putem invoca accidentarea din final.Am jucat slab, si daca jucam ca astazi nu meritam titlul.Nu stiu care e Otelul, ala de acasa sau ala din deplasare. Chiar daca nu face puncte Timisoara, tot nu conteaza. Noi am fost varza din nou. Sper ca Ilie a avut probleme medicale, altfel Munteanu are de dat explicatii de ce a facut schimbarea cu Ochirosii, un jucator extrem de slab. Felicitari Brasovului, chiar au meritat victoria.

Hard
1st April 2011, 20:42
Poate s-o intoarce roata si pentru noi in meciul cu Timisoara:D

La momentul respectiv, nu veti mai conta,asa ca si eu imi doresc acelasi lucru :D


Ce final tragic.

Pentru mine nu :lol: Otelul incearca sa pacaleasca fotbalul in retur. Nu o sa-i mearga.

Steel Jar
1st April 2011, 20:44
Felicitari Brasov, rezultat meitat.
De pe acum spun Forza Steaua. :D Nu ar avea rost sa mint. :D

Hard
1st April 2011, 20:46
Felicitari Brasov, rezultat meitat.
De pe acum spun Forza Steaua. :D Nu ar avea rost sa mint. :D

Bravo ma,asa te vreau :D ... demult am stiut ca si tu esti un mic stelist de mic :D

Steel Jar
1st April 2011, 20:51
As vrea sa castigati Hard, dar o luati pe cocoasa la Timisoara. :D
Nu sunt suparat deloc, cum as putea sa fiu pe echipa asta minunata Otelul Galati.:floricica:
Scapam de locul 1 etapa asta, presiunea se muta la altii acum. Sa ii vedem cum se vor descurca atunci.:D
Ce meci interesant urmeaza cu Vaslui.

Vandam
1st April 2011, 21:01
hai sa nu ne hazardam...:yes: din pacate (sau fericire) otelul nu mai joaca fotbalul din tur

PS:rog timisorenii sa nu intervina rautacios si sa nu incite pe acest topic !


Nu ne hazardam, dar Timisoara dupa etapa asta va trece pe locul 1 (din pacate, pentru noi). Steaua e echipa mult prea slaba ca sa reuseasca sa va puna probleme. Cu jucatori umflati de presa, asa cum sunt stelistii nu poti emite prea multe pretentii.

six
1st April 2011, 21:04
probleme !!??? :D de maine va uitati in sus pana la sfarsit ...:P

RunRun1730
1st April 2011, 21:46
Otelul nici nu merita macar sa fie campioana, ei nu sunt in stare sa stranga 13.000 de oameni pe un stadion cand sunt pe primul loc :) in schimb Timisoara ar merita sa ia campionatul doar pt publicul extraordinar de acolo :).Mai rar in ziua de azi in Romania sa vezi asa fani ...Si mereu au fost asta banatenii...Tot respectul meu pt Poli si pt fanii echipei :)
Era sa uit... 1X ( sper ca iancu sa se simta si el un pic si sa dea o mica atentie)

Cum ziceam...

z.alex
1st April 2011, 21:52
Felicitari Brasovului si expertilor: andrei_x, Hard, haribo, Iaco, ics, Nico21, pff, TheIceMan, Trim0b, z.alex, ZEROSASE

:yes:

chinna tm
1st April 2011, 21:53
Pariu pe 50 de lei ca dupa etapa asta o sa fim la 5 puncte in fata voastra?:D


oky.facem pariu.
aca nu te ti de cuvant si nu imi trimiti banii.....fac deplasarea la Galati si te caut:D......

IMI VREAU BANII!!!!!:happy::happy:......


Jar.....cum e?eu cand va zic ca stati cu fundul in poarta si asteptati adversarul sa iasa la joc.....
in tur parca jucati mai bine.....

rhadoo
1st April 2011, 21:54
se pare ca otelul pierde teren,i-au ametit inaltimile?
pacat
felicitari brasovului!