PDA

View Full Version : Etapa 23: Poli Timisoara - Steaua 0-0



Pages : [1] 2

Cristina
20th March 2011, 22:50
sambata,2 aprilie 2011
ora:19.30,DigiSport
discutii inainte si dupa meci

Leo
20th March 2011, 22:54
1 solist, se stie.

delaoltenia
20th March 2011, 23:00
Un egal ce va ajuta mai mult Otelul.

Shinnok
20th March 2011, 23:38
Aici vine surpriza... 2 :cool: :D

Doctor_Satan
21st March 2011, 09:43
Am vrea noi! :D

Razvan T.
21st March 2011, 10:04
Aici vine surpriza... 2 :cool: :D

Vine pe dracu :D ... va scoate Poli fotbalul din cap :drak:

Doctor_Satan
21st March 2011, 10:38
Cum vi-l scoate Dinamo voua? Sau lor voi il dati de bunavoie?

cip
21st March 2011, 11:30
3-0
Migi pleaca la pauza bombanind,Mimi ia pozitia preferata "in genunchi",Cartu sparge plexiglasu',din Maybach se aud imnuri religioase si promisiunea ca de Pasti va fi pe loc de CL,blabla...

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8Sqmi3yzizIDtnV0AiWpxWTdy54N-9nZMLIPgJRdGA43rNd1AguiCgg

Cristina
21st March 2011, 11:35
3-0
Migi pleaca la pauza bombanind,Mimi ia pozitia preferata "in genunchi",Cartu sparge plexiglasu',din Maybach se aud imnuri religioase si promisiunea ca de Pasti va fi pe loc de CL,blabla...

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8Sqmi3yzizIDtnV0AiWpxWTdy54N-9nZMLIPgJRdGA43rNd1AguiCgg

Amin!:D

cip
21st March 2011, 11:38
Amin!:D
am zas! :ok:

Razvan T.
21st March 2011, 13:33
Vine pe dracu :D ... va scoate Poli fotbalul din cap :drak:

Noi n-avem obiectiv pana de Pasti :D

pe garduri
21st March 2011, 13:33
V-a castiga Politehnica Timisoara, dar nu asa usor cum cred majoritatea polistilor. Se v-a simti lipsa lui Zicu din primul 11 si v-a fi la finalul meciului un 1-0 chinuit pentru Poli.

Rossi
21st March 2011, 15:28
Sper sa se termine X2 ... Sa-l vad pe Sorici cum dispera

Poli Timisoara
21st March 2011, 16:25
Sper sa se termine X2 ... Sa-l vad pe Sorici cum dispera

leodacin...uite dovada !!! :happy :happy :happy

Grinco
21st March 2011, 16:28
Rossi stelistu' :D

six
21st March 2011, 18:52
Fara emotii :D

haribo
22nd March 2011, 00:54
Batem fara emotii, 2-1 POLI ! :)

delaoltenia
22nd March 2011, 09:44
Veti avea parte de emotii.Parca va vad conducatorul "iubit" si "prietenii" de conjunctura cum vor face spume la gura.Presiunea stiti bine ca este pe voi si pe altii ce fac doar antrenamente. :D
Nu cred ca va putem invinge,nu avem cu cine si nici cu ce,dar acolo o piedica,un egal sunt sigur ca merge.Nu de alta,dar altii merita titlul de campioni,voi doar faceti valuri.

Leo
22nd March 2011, 09:56
Dario, iti cumpar un bilet la meci? Sa vezi spumele la gura live.

pe garduri
22nd March 2011, 09:59
Veti avea parte de emotii.Parca va vad conducatorul "iubit" si "prietenii" de conjunctura cum vor face spume la gura.Presiunea stiti bine ca este pe voi si pe altii ce fac doar antrenamente. :D
Nu cred ca va putem invinge,nu avem cu cine si nici cu ce,dar acolo o piedica,un egal sunt sigur ca merge.Nu de alta,dar altii merita titlul de campioni,voi doar faceti valuri.

Eu nu cred ca-i v-a fi usor Politehinicii cu Steaua, iar daca chiar v-a fi meci egal nu v-a fi o problema asa de mare pentru ca mai sunt destule etape pana la final. Otelul nu are asa multe puncte avans, iar Iancu nu cred ca isi propune ca de Paste sa fie pe primul loc.
Si ce mai conteaza cine merita sa fie campioana....bine ca Steaua a meritat toate cele 23 titluri de campioana.

delaoltenia
22nd March 2011, 10:02
Dario, iti cumpar un bilet la meci? Sa vezi spumele la gura live.
Iti multumesc.Cauta-ti mai bine un prieten...

Leo
22nd March 2011, 10:36
Iti multumesc.Cauta-ti mai bine un prieten...

As putea sa-ti dau o replica usturatoare, pe care nu o vei digera foarte bine, asa ca limiteaza-te doar la fotbal. Daca nu tii la mistocarii, atunci nu mai provoca.

Castiga Poli acest meci, indiferent daca unora nu le place.

Tyler Durden
22nd March 2011, 12:24
Asta e singurul meci care ma intereseaza etapa asta, chit ca mi-e sila de mizeria de Iancu, dar sper ca Poli sa castige acest campionat.
Cred ca o sa fie un meci f. echilibrat, iar Poli o sa invinga la un gol diferenta.

OnixTM
22nd March 2011, 12:47
Asta e singurul meci care ma intereseaza etapa asta, chit ca mi-e sila de mizeria de Iancu, dar sper ca Poli sa castige acest campionat.
Cred ca o sa fie un meci f. echilibrat, iar Poli o sa invinga la un gol diferenta.

1-0 chinuit

ti pup, uratule

Tyler Durden
22nd March 2011, 12:49
Pai na, daca nu eram urat nu m-ai fi pupat. :D
Ce faci fata, mai traiesti? Poate nu luati campionatu' anu' asta ca va scot de la inima (sau ma rog, ce a mai ramas p'acolo).

OnixTM
22nd March 2011, 12:56
Pai na, daca nu eram urat nu m-ai fi pupat. :D
Ce faci fata, mai traiesti? Poate nu luati campionatu' anu' asta ca va scot de la inima (sau ma rog, ce a mai ramas p'acolo).

traiesc cand imi aduc aminte, respir sporadic si mestec muscate :D
mda, mai pune si tu presiune pe noi..., de parca nu ajunge ce "suportam" de la tomatele furioase
LE ne poti scoate... ne vom srecura la loc :drak:

delaoltenia
22nd March 2011, 13:03
As putea sa-ti dau o replica usturatoare, pe care nu o vei digera foarte bine, asa ca limiteaza-te doar la fotbal. Daca nu tii la mistocarii, atunci nu mai provoca.

Castiga Poli acest meci, indiferent daca unora nu le place.
Interpretezi,asta faci.Nu a fost provocare.
Nu te-am considerat dusman si nici nu s-a vrut o trimitere la ce ai inteles tu.
Daca tot veni vorba de mistocareli,ai imbatranit prea devreme.;)

edit/vei pleca buzata de la stadion,cate farfurii ti-ai propus sa mai spargi.:D

Tyler Durden
22nd March 2011, 13:25
traiesc cand imi aduc aminte, respir sporadic si mestec muscate :D
mda, mai pune si tu presiune pe noi..., de parca nu ajunge ce "suportam" de la tomatele furioase
LE ne poti scoate... ne vom srecura la loc :drak:

Bine fata, daca spui tu, eu te cred.
Puteti sa va strecurati, dar nu chiar toti, mai ales aia cu sange vienez, ca mi-e teama ca inima mea de valah n-o sa ''metabolizeze'' sangele vienez.:D

Grinco
22nd March 2011, 13:27
Nu meritam titlul daca ne impiedicam de ratatii astia:D

delaoltenia
22nd March 2011, 13:33
Doctore,uiti ca erati ratatii Romaniei dupa ce v-a "siluit" italianul,ati prins glas?

malexoid
22nd March 2011, 13:35
Nu meritam titlul daca ne impiedicam de ratatii astia:D

ar fi si culmea, sunt atata de fragili incat isi fractureaza membrele in timp ce se masturbeaza prin baie :))

Grinco
22nd March 2011, 13:51
Doctore,uiti ca erati ratatii Romaniei dupa ce v-a "siluit" italianul,ati prins glas?

Si ar trebui sa tac? Inteleg ca unii au trait mult in comunsim si era OK sa li se puna pumnul in gura celor care vorbeau, dar se mai schimba vremurile:D Si gunoiul ala de Zambon a facut ce a facut cu complicitatea celor de la FRF, care ar trebui sa dea socoteala. Dar na, nu traim intr-o tara normala, ci intr-o buda:D

delaoltenia
22nd March 2011, 13:58
Nu trebuie sa taci,dar nici sa afirmi generalizand ca doar intr-o parte sunt ratati,fie ca sunt componenti ai unei echipe de fotbal sau suporteri.

Vandam
22nd March 2011, 14:08
Bate Steaua printr-un gol in minutul 95 :)

malexoid
22nd March 2011, 14:49
Bate Steaua printr-un gol in minutul 95 :)

interesant scenariul tau, desigur l-ai 'fabricat' cum iti convine mai mult :)
uiti insa ca steaua nu e in stare sa bata decat Stiinta (care are problemele pe care le stim cu totii) si pe slugoii din branesti din offside...

MMihnea
22nd March 2011, 14:53
interesant scenariul tau, desigur l-ai 'fabricat' cum iti convine mai mult :)
uiti insa ca steaua nu e in stare sa bata decat Stiinta (care are problemele pe care le stim cu totii) si pe slugoii din branesti din offside...

cine stie, poate facem surpriza si va oprim invincibilitatea.
cu Vasluiul am jucat bine , cu voi vom juca si mai bine.

Leo
22nd March 2011, 15:05
cine stie, poate facem surpriza si va oprim invincibilitatea.
cu Vasluiul am jucat bine , cu voi vom juca si mai bine.

Cam cat de bine? La fel de bine ca la acel 1-8? N-ai sa mai vezi asa ceva.
Eu prevad un 2-0, 3-1.

cosmincosmin
22nd March 2011, 15:09
Aici egal

OnixTM
22nd March 2011, 15:11
Cam cat de bine? La fel de bine ca la acel 1-8? N-ai sa mai vezi asa ceva.
Eu prevad un 2-0, 3-1.

sper ca s-a vrut o gluma :o:

dar in alta ordine de idei... parca nu m-ar deranja ca ei sa joace la fel de bine :yes: iar noi sa jucam asa cum stim



:D

Leo
22nd March 2011, 15:14
Onix, ia citeste tu cu atentie.

OnixTM
22nd March 2011, 15:16
Onix, ia citeste tu cu atentie.

banuiam, dar am vrut sa ma asigur

in cazul asta, ne vedem la meci :D

MMihnea
22nd March 2011, 15:17
Cam cat de bine? La fel de bine ca la acel 1-8? N-ai sa mai vezi asa ceva.
Eu prevad un 2-0, 3-1.

1. echipa Timisoarei de atunci era la inceputuri... au si avut eliminarea aia...
stiu ca nu mai vad asa ceva ... dar un 0-2 , 1-3 e ok
2. ai prevazut cum am prevazut si eu la pct . 1 ... din dorinta :D
ei au atuurile lor, noi pe ale noastre.
ei par ceva mai buni , dar nu se stie nicioadata

Leo
22nd March 2011, 15:20
Iti dai seama, daca as stii rezultatele din timp, as avea miliarde si poate un iaht ca si Spielberg.

pe garduri
22nd March 2011, 16:10
Doctore,uiti ca erati ratatii Romaniei dupa ce v-a "siluit" italianul,ati prins glas?

Poate ca i-a "siluit" italianul cum zici tu pe timisoreni, dar macar ei au avut puterea si vointa sa se impotriveasca lui si dupa ani de lupta si mistouri de la multi "binevoitori", acum pot sa zica si in acte ca Politehnica ii a lor (oricum Politehnica nu a parasit niciodata Timisoara).


PS: Nu uita ca de cativa ani pe voi tot va siluieste un cioban si v-a alungat adevaratii suporteri de la stadion. Acum cei care mai merg in Ghencea la meciuri numai reprezinta nimic si nici nu se mai pot compara cu suporterii care ii vedeam acum cativa ani si cu care chiar merita sa rivalizezi.

Vandam
22nd March 2011, 16:14
interesant scenariul tau, desigur l-ai 'fabricat' cum iti convine mai mult :)
uiti insa ca steaua nu e in stare sa bata decat Stiinta (care are problemele pe care le stim cu totii) si pe slugoii din branesti din offside...

Eram oarecum ironic, ca Steaua nu prea joaca si Jiji mai vrea si pe locul 1 pana de Pasti :D Intrebarea care se pune ce se va intampla cu ei dupa Paste ?? :))

fl0o
22nd March 2011, 16:24
Poate avem noroc sa-i asculte Dumnezeu rugaciunile lui gigi de data asta :D
In mod normal poli ar fi favorita acestui meci, dar avand in vedere ca le lipsesc doi jucatori importanti, iar stelei ii lipseste Tanase Incurca-tot... sunt sanse mari sa-l vedem pe jabba urland dupa prima infrangere.
Totusi ar fi frumos sa terminati si la egal... deci x2.
Iancu :jerk:

Grinco
22nd March 2011, 18:21
Intrebarea care se pune ce se va intampla cu ei dupa Paste ?? :))

Da' nu e mai periculos inainte de Pasti? Ca in perioada aia e macel prin turme:D

relansat
22nd March 2011, 18:52
1 solist. 1-0.

Elgorriaga
22nd March 2011, 20:07
0-0 extrem de clar aici.

cip
22nd March 2011, 20:09
Nu cred ca va putem invinge,nu avem cu cine si nici cu ce,dar acolo o piedica,un egal sunt sigur ca merge.Nu de alta,dar altii merita titlul de campioni,voi doar faceti valuri.
dar cine merita titlul de campion,mestere,in viziunea ta?:rolleyes:

fl0o
22nd March 2011, 22:02
dar cine merita titlul de campion,mestere,in viziunea ta?:rolleyes:Ce intrebare tampita... te simti frustrat rau, nu ?... De ce nu spui direct... "Lasa ca il merita stan de la galati"
Sa stii ca echipa ta nu e cea mai buna chiar daca nu a pierdut.

Vandam
22nd March 2011, 22:46
Cip fara suparare, asa cum tu ai vazut o penibilitate de meci al Otelului la Tg Mures, asa am vazut si eu o penibilitate de meci al echipei ce-si duce traiu prin Timisoara, la Buzau cu Victoria Branesti....

Lordul
22nd March 2011, 22:50
trebe sa se distanteze otelul ....pronostic x2

OnixTM
22nd March 2011, 22:57
Cip fara suparare, asa cum tu ai vazut o penibilitate de meci al Otelului la Tg Mures, asa am vazut si eu o penibilitate de meci al echipei ce-si duce traiu prin Timisoara, la Buzau cu Victoria Branesti....

foarte adevarat
da' tot asa de adevarat este ca asta nu e unicul forum pe care noi :rolleyes:, cei din TM si nu numai, am recunoscut asta...

acu' vrei si o medalie?

ON 1-0

PS al echipei ce-si duce traiul prin Timisoara? :mda:

L0VEINTER
22nd March 2011, 22:57
1 solist ;)

Ferdininho
23rd March 2011, 08:04
Steaua a devenit "sparring partner" pt. majoritatea echipelor din Romania

Vandam
23rd March 2011, 08:27
foarte adevarat
da' tot asa de adevarat este ca asta nu e unicul forum pe care noi :rolleyes:, cei din TM si nu numai, am recunoscut asta...

acu' vrei si o medalie?

ON 1-0

PS al echipei ce-si duce traiul prin Timisoara? :mda:

:D Da vreau o medalie. :)
Pai cum ii spune la echipa care-si duce traiul la Timisoara ??? Am uitat. :)

cip
23rd March 2011, 09:26
Ce intrebare tampita... te simti frustrat rau, nu ?... De ce nu spui direct... "Lasa ca il merita stan de la galati"
Sa stii ca echipa ta nu e cea mai buna chiar daca nu a pierdut.


Cip fara suparare, asa cum tu ai vazut o penibilitate de meci al Otelului la Tg Mures, asa am vazut si eu o penibilitate de meci al echipei ce-si duce traiu prin Timisoara, la Buzau cu Victoria Branesti....
emotii,baieti? :)
ati uitat sa incheiati cu traditionalul "ue timisoara",asa cum faceti pe stadion la meciurile cu care n-avem nicio treaba,dar deh,aici pe forum sunteti copii finutzi...:rolleyes:
ca sa nu mai zic ca asta e totusi thread-ul Poli-Steaua :D

keluba
23rd March 2011, 09:37
in mod normal timisoara ar lua 3 puncte aici, dar daca raman doar cu un punct, nu m-ar deranje deloc.

relansat
23rd March 2011, 09:41
cred ca va fi meciul stelei. am eu o ne, pardon, presimtire. :D

the lion king
23rd March 2011, 09:53
eu am o ne-simtire.bate Poli si Otelul pierde.Poli pe primul loc si acolo va ramane:Dma scuzati....:)(de ne.simtire:D)

cip
23rd March 2011, 10:00
eu am o ne-simtire.bate Poli si Otelul pierde.Poli pe primul loc si acolo va ramane:Dma scuzati....:)(de ne.simtire:D)
te scuzam,Lioane! :D
sa mai vii pe-aici,ca esti simpatic! :ok:

Vandam
23rd March 2011, 10:08
emotii,baieti? :)
ati uitat sa incheiati cu traditionalul "ue timisoara",asa cum faceti pe stadion la meciurile cu care n-avem nicio treaba,dar deh,aici pe forum sunteti copii finutzi...:rolleyes:
ca sa nu mai zic ca asta e totusi thread-ul Poli-Steaua :D

Daca tu asa vrei, n-am nimic impotriva :happy:happy

MMihnea
23rd March 2011, 10:16
Steaua a devenit "sparring partner" pt. majoritatea echipelor din Romania

vrabia malai viseaza

aliraz
23rd March 2011, 13:59
Bate Timisoara cu 8-1

fl0o
23rd March 2011, 17:36
ca sa nu mai zic ca asta e totusi thread-ul Poli-Steaua :Dvazand ca voi v-ati mutat pe topicurile in care se discuta meciurile Otelului ne-am gandit sa facem schimb... da voi nu... le vreti pe amandoua.

Sherlock
23rd March 2011, 23:20
Cat mai dureaza pana se iau la mutut in gura timisorenii cu otelarii? Amabilitatile de odinioara par sa degenereze din ce vad.

Poli Timisoara
24th March 2011, 08:56
Cat mai dureaza pana se iau la mutut in gura timisorenii cu otelarii? Amabilitatile de odinioara par sa degenereze din ce vad.

vorba ta...mai ciudat este ca pentru galateni, "m*** timisoara" in loc de "m*** iancu",a devenit un imn...pacat...as "graii" mai multe dar mai abtin !

MMihnea
24th March 2011, 12:04
Cat mai dureaza pana se iau la mutut in gura timisorenii cu otelarii? Amabilitatile de odinioara par sa degenereze din ce vad.

in momentul in care a aparut miza,uite ca dispare amabilitatea , respectul reciproc si 'civilizatia' cu care va mandreati ( ambele tabere )
oricum generalizarile astea ( forumisti = toata galeria = toti suporterii respectivei echipe ) sunt total eronate

Vandam
24th March 2011, 12:26
Cat mai dureaza pana se iau la mutut in gura timisorenii cu otelarii? Amabilitatile de odinioara par sa degenereze din ce vad.

"Amabilitatile" astea nu ar fi existat daca si-ar fi vazut de treaba lor, decat sa-l "ingane" pe porcul slinos.

cip
24th March 2011, 19:42
"Amabilitatile" astea nu ar fi existat daca si-ar fi vazut de treaba lor, decat sa-l "ingane" pe porcul slinos.
asa e bre,noi suntem de vina,strigam la fiecare meci impotriva Galatiului...:ok:
dar asta numa' din cauza ca suntem orasel muncitoresc micut si compexat :D

Vandam
24th March 2011, 19:49
Hahaha ce ironic vrei sa pari Dl Cip, si uite ca nu-ti reuseste. :) Ai imbatranit motanel :))

cip
24th March 2011, 21:05
Hahaha ce ironic vrei sa pari Dl Cip, si uite ca nu-ti reuseste. :) Ai imbatranit motanel :))
maybe :)
aia cu reusitul sau nereusitul e discutabila,pesemne tu crezi ca ai reusit,ferice de tine,o sa ajungi in Rai cu siguranta,Cristinele! :ok:

Vandam
24th March 2011, 21:13
RaiUno ?? :))

cip
24th March 2011, 22:21
RaiUno ?? :))
mai degraba RaiDue,n-aveti voi fata de Uno ...:cry:

Vandam
24th March 2011, 22:51
Deocamdata stai ca voi sunteti pe Rai Due :D Vezi sa nu treceti si pe TRE :))

Ess
24th March 2011, 23:35
1 solo si iar:
5 zile de doliu pe gsp/sport.ro/ols si prosport.
coborari si ridicari de sfinti si arhangheli in biserici.
reduceri de 40% in magazinele de 3 lei si 99 de bani.
anul 2012 devine 2011 si soarele genereaza inversarea polilor magnetici.

'ai de curu' nost': HAI STEAUA!!!

chinna tm
25th March 2011, 08:30
FARA EMOTII!!!!!!


dar se stia deja......:D......

Sherlock
25th March 2011, 13:54
"Amabilitatile" astea nu ar fi existat daca si-ar fi vazut de treaba lor, decat sa-l "ingane" pe porcul slinos.

Tu ai ceva sange de troll prin vene, de ce bagi pe Iancu in ecuatie? Daca Iancu isi sterge .... de mustatile lui Stan, care la randu-i ii mentioneaza ca nu mai e mult pana la Ignat, ce treaba au suporterii cu chestia asta? Prin faptul ca mentionezi disputa, inseamna ca te bagi ca musca-n borcan in cearta lor si nu esti cu nimic mai prejos decat "inganacii" mentionati, nu?

Vandam
25th March 2011, 14:38
Sherlock: ce ma deranja pe mine nu era faptul ca Iancu il ataca pe Stan, ma deranja faptul ca erau si unii timisoreni care practic il inganau pe umflat. In rest vezi ca am explicat destul de bine pe thread-ul meciului FC Brasov - Otelul, cum sta treaba.

Aurel.D
25th March 2011, 17:41
Steaua a devenit "sparring partner" pt. majoritatea echipelor din Romania

Asta se intampla de vreo 3-4 ani, dar putini observa! :) In special ei! Bate Poli indiscutabil, nu vad prea multe argumente pentru o victorie stelista, poate cu mari sanse sa scoata un egal. Daca Poli vrea sa castige campionatul, va castiga acest meci!

six
25th March 2011, 18:25
jucam la misto pt spectatori...;):D

cirdois
25th March 2011, 20:10
meci extrem de greu, nu visez la scoruri astronomice, ma multumeste orice scor care arata ca POLI a dat cu un gol mai mult ca adversarul - 1:0, 5:4, 30:29, etc :P
3 puncte extrem de importante.

Hai POLI :yes:

cip
25th March 2011, 20:18
Sherlock: ce ma deranja pe mine nu era faptul ca Iancu il ataca pe Stan, ma deranja faptul ca erau si unii timisoreni care practic il inganau pe umflat. In rest vezi ca am explicat destul de bine pe thread-ul meciului FC Brasov - Otelul, cum sta treaba.
cine naiba citeste pe thread-ul ala,numa' tu stii...:happy

pe garduri
25th March 2011, 20:23
Cata plictiseala week-end-ul asta cu pauza asta competitonala. Daca nu incepeau astia de la GSP sa transmita meciurile de rugby din campionatul intern chiar nu aveai la ce sa te uiti.

Sherlock
25th March 2011, 20:32
Sherlock: ce ma deranja pe mine nu era faptul ca Iancu il ataca pe Stan, ma deranja faptul ca erau si unii timisoreni care practic il inganau pe umflat. In rest vezi ca am explicat destul de bine pe thread-ul meciului FC Brasov - Otelul, cum sta treaba.

Sunt si moduri mai putin acide de-a transpune o astfel de disputa in plan interpersonal. Voi il sustineti pe Stan in deciziile luate in interesul clubului, precum si polistii il sustin pe Iancu la acestea si ii zic de multe ori "de dulce" (se poate observa si pe acest forum) cand calca in strachini, asadar generalizarea eu am considerat-o cu scop conflictual.

Pe de alta parte, mi se pare putin irational sa se degenereze pe aceasta tematica exact intre suporteri. Sunt foarte multe lucruri din bucataria unui club care le stiu doar suporterii respectivului club, nu si ceilalti - e si firesc, probabil intervine si lipsa de interes fata de activitatea altor cluburi.
Presa are ca obiectiv sa scoata in fata doar zvonurile ce pot provoca rumoare sau chiar scandal, in nici un caz nu vezi multe articole care sa laude anumite actiuni ale unui conducator (exceptie habotnicul care scoate banul).

Ambele tabere isi doresc cucerirea titlului, pe de alta parte oricare din ele ar alege ca acesta sa ajunga la rivala directa (sau, de ce nu, chiar la Vaslui) decat sa ajunga la asa-zisii 'arch enemies' - de aici si indemnul meu la un pic de temperare, in amintirea zilelor in care parea infiripata un soi de prietenie si exista un respect vizibil si de la TV intre suporterii celor doua echipe.

cip
25th March 2011, 20:51
poi daca stam si ne gandim,ne mai uitam din cand in cand si la tv,putem trage o concluzie...lumea de aici nu injura Galatiul (inca),in timp ce ei ne injura pe noi la fiecare meci...sa fie sanatosi,nu-s nici primii si nici ultimii,am auzit si salbatici ilfoveni facand acelasi lucru,desi cu un an inainte ii ajutaseram sa devina campioni :cool:
nu generalizez,am vazut si galateni carora le era cam jena,toata stima pt ei...
dar de aici si pana la a ridica coada,venind cu argumente penibile de gen "noi pe Iancu am vrut sa-l injuram",e cale lunga...cat de prost tre sa fii sa nu retii un nume atat de simplu...:D

Vandam
25th March 2011, 22:23
Bre cip noi credeam ca pe Iancu, Timisoara il cheama. Scuze de confuzie. :D:D

Sherlock intr-adevar in mare parte ai dreptate. In trecut chiar exista o doza mare de fair-play din partea ambelor tabere. Precum a subliniat si cip, e regretabil ca se injura orasul si nu scursura aia puscariasa. Da cip voi ati primit injuraturi la nivel de oras, insa de la voi s-a strigat simplu: moldoveni **** moldoveni. Am auzit destul de clar la TV, sau era vreo inregistrare de la vrun meci al nostru pe dinamo sau ghencea ? :))

cip
26th March 2011, 11:12
Bre cip noi credeam ca pe Iancu, Timisoara il cheama. Scuze de confuzie. :D:D

Sherlock intr-adevar in mare parte ai dreptate. In trecut chiar exista o doza mare de fair-play din partea ambelor tabere. Precum a subliniat si cip, e regretabil ca se injura orasul si nu scursura aia puscariasa. Da cip voi ati primit injuraturi la nivel de oras, insa de la voi s-a strigat simplu: moldoveni **** moldoveni. Am auzit destul de clar la TV, sau era vreo inregistrare de la vrun meci al nostru pe dinamo sau ghencea ? :))
cum iti ziceam,am fost pe stadion,n-am auzit...s-o fi strigat,nu m-ar mira prea tare la cat ne-am luat si noi...in fine,asta e civilizatia...

on: Nila are drept de joc in meciul asta? :D

Leo
26th March 2011, 12:00
Nila nu are drept de joc.

Vreau sa fie vreme frumoasa, nu ploaie ca la acel 1-8.

krokobaursolzos
26th March 2011, 13:36
1 solo si iar:
5 zile de doliu pe gsp/sport.ro/ols si prosport.
coborari si ridicari de sfinti si arhangheli in biserici.
reduceri de 40% in magazinele de 3 lei si 99 de bani.
anul 2012 devine 2011 si soarele genereaza inversarea polilor magnetici.

'ai de curu' nost': HAI STEAUA!!!

... dupa un asemenea post, nu mai e nimic de zis :happy

OT: merg pe laba-lu'-Jabba si pronostichez 1 :D

LE: pe perioada pastelui nu se mai fac asigurari de viata la stelisti ;)

Snake_21
26th March 2011, 18:13
2, mai mult cu sufletul votat , dar nu se stie niciodata s-au mai vazut surprize. Daca pierdem nu e asa mare tragedie o sa o facem in fata echipei care cred ca o sa ia titlul sezonul acesta, asta daca isi vad de treaba si nu se vad cu sacii in caruta deja desi sunt in spatele Galatiului momentan ;)

Lordul
26th March 2011, 19:25
aici se termina egal 1-1

malexoid
26th March 2011, 19:41
aici se termina egal 1-1

nicidecum...in numele legendarei prietenii polisto-dinamoviste, va vom ajuta sa pierdeti turma la 4 puncte :)

Leo
26th March 2011, 20:26
Asa si trebuie. :D

Lordul
26th March 2011, 21:15
da dar trebuie sa si scape otelul in fata...ori o victorie a Timisoarei pune mare presiune k otelul tre sa bata la brasov apoi

Hingherul
28th March 2011, 22:17
jucam la misto pt spectatori...;):D

sa nu va luati vreun 1-8, tot asa, la misto :D

dulcecalamaia
28th March 2011, 23:58
cred ca bate oaia pe fulgerica

Poli Timisoara
29th March 2011, 09:57
cred ca bate oaia pe fulgerica

si eu cred......................................ca stati capra cu, cainii !

Tim
30th March 2011, 16:27
Verificati,eu pronostichez foate rar meciurile echipei mele.
Acum simt ca ........bat oile.:D

Aurel.D
30th March 2011, 19:00
E suficient sa le tundeti :ok:...De restul ne ocupam noi in Sambata Pastelui!

delaoltenia
30th March 2011, 19:02
Iar umbli cu covrigi in coada :D

pe garduri
30th March 2011, 19:39
http://www.politimisoara.com/

Vandam
30th March 2011, 19:43
Cum e aia: "Zi cu soare fara soare... " ??? :)

malexoid
30th March 2011, 20:48
E suficient sa le tundeti :ok:...De restul ne ocupam noi in Sambata Pastelui!

mai greu in zile de sarbatoare...toti preotii de pe Athos se fac ca spun rugaciuni pe banii prostului :happy

Leo
30th March 2011, 20:50
XMooMX16bDo

Hard
31st March 2011, 11:03
Oare mai este cineva in afara de Iancu care sa spuna o aberatie ca asta ? Stelistii vor primi bani de la Otelul daca vor bate pe Poli. A ajuns otelul cel mai puternic club din Romania dpdv financiar !

Nico21
31st March 2011, 11:10
Stelistii nu au nici cea mai mica sansa la Timisoara...

aLLiin
31st March 2011, 11:28
Merg pe steaua...vom castiga cu 1-0...

Hard
31st March 2011, 12:22
Daca joaca Dica, putem repeta victoria cu 8-1. Timisoara e in scadere de forma, Steaua il are pe Maicon :D

Poli Timisoara
31st March 2011, 12:24
Oare mai este cineva in afara de Iancu care sa spuna o aberatie ca asta ? Stelistii vor primi bani de la Otelul daca vor bate pe Poli. A ajuns otelul cel mai puternic club din Romania dpdv financiar !

nu a zis nimeni asta,nici macar jabba...declaratia a fost cu totul si cu totul alta !

Hard
31st March 2011, 12:28
Bine, gsp,prosport mint de ingheata apele, iar tu ai dreptate. "Dacă domnul Nețoiu îi ține spatele lui Mariusică (n.r. Marius Stan) atunci sînt probleme. Probabil există premiere pentru steliști, pentru că știu cît de bine se înțeleg Nețoiu și Cîrțu. Sper să nu fie cazul pentru că trioul Nețoiu- Marius Stan - Cîrțu va face ca Oțelul să devină campioană", a spus Marian Iancu la televiziunea Sportro

Poli Timisoara
31st March 2011, 12:37
tu nu vezi ca suna a aberatie, netoiu e un "militian falit" si cartu un antrenor prea slab pentru meciurile cu miza ! sunt doar intepaturi ...

PS: da,prosport si gsp sunt ziarele "de casa" ale stelei si a cainilor

apropo,maicon e un fel de elton? acel 1-8,a fost o mana de ajutor data de panduru'...poate iti mai aduci aminte si de ce.

Hard
31st March 2011, 12:40
normal ca e o aberatie, am si spus acest lucru...Iancu in persoana e o aberatie.
Maicon e jucator,veti avea ocazia sa-l vedeti ce stie :)

Cave_Canem
31st March 2011, 12:59
Maicon e jucator...

Ne-am linistit, credeam ca-i fotbalist...

Tim
31st March 2011, 13:39
S-au epuizat toate biletele.
Vom fi peste 35.000.
Acum chiar nu ma mai intereseaza scorul:sambata va fi fiesta pe Dan Paltinisanu.Ma bucur ca ne mobilizam din nou, ca revin vremurile bune.

HAI POLI!

Hard
31st March 2011, 14:02
Asa e , Steaua trebuie neaparat sa castige,scorul conteaza mai putin.:D Iar cu banii primiti de la Otelul, ii vom plati salariul lui Florescu :D

Dexter30
31st March 2011, 14:52
eu zic ca va fi egal, un 0-0 plictisitor

Linoge
31st March 2011, 15:00
Pronostic: X2.
Ca parior, eu il vad cel mai realist!

malexoid
31st March 2011, 15:23
Pronostic: X2.
Ca parior, eu il vad cel mai realist!

joaca si un handicap X...:)

MMihnea
31st March 2011, 15:53
acel 1-8,a fost o mana de ajutor data de panduru'...poate iti mai aduci aminte si de ce.

acel rezultat a fost un rezultat normal al unei echipe slabe,mult mai slabe,
dar mai cinstita, mult mai cinstita a Timisoarei.
unde sunt suporterii Timisoarei de la acel meci ( pe care ii admiram )....

Tim
31st March 2011, 16:19
Aici

aLLiin
31st March 2011, 16:51
Are o cota interesanta steaua...:D

Tim
31st March 2011, 16:59
Cat?

dulcecalamaia
31st March 2011, 17:20
am 2 bilete la t2, 150 lei/buc

Tim
31st March 2011, 17:21
uite,au aparut si taratoarele.
Ma rog lui Dumnezeu sa iesi in paguba.
Ba,daca ma gandesc mai mult vreau sa intri intr-o mare belea.:ok:

Hard
31st March 2011, 17:24
am 2 bilete la t2, 150 lei/buc

nici daca mi-ai da bani nu as intra pe stadionul ala ...
dar, uite, ca le vrea tim, intalneste-te cu el sa ti le cumpere :D

Tim
31st March 2011, 17:30
nici daca mi-ai da bani nu as intra pe stadionul ala ...
dar, uite, ca le vrea tim, intalneste-te cu el sa ti le cumpere :DDin pacate, s-a umplut orasul de labari.:mad:

Grinco
31st March 2011, 18:38
Am o nelamurire. De ce li s-au dat alora 2000 de bilete? Aia nici acasa nu strang atatia. Inteleg ca e buda aia de complex studentesc aproape de stadion si vor veni ceva repetenti, dar totusi...

delaoltenia
31st March 2011, 18:50
Vorbesti de repetentii vostrii?La bun simt sau la purtare?
Ar trebui sa zici merci ca vezi Steaua la Timisoara,nu va adunati in numar asa mare nici in cupele europene.

Grinco
31st March 2011, 19:16
Iti dai seama, ce onoare pe noi:D Macar nu adu vorba de public, ca nu sunteti voi in masura sa emiteti pareri aici, inclusiv despre cupele europene. Si care e faza cu bunul simt? Hai aici in complex sa vezi ce jeg e si dupa aia mai vorbim. Si da, is multi repetenti in complex...se mai intampla sa se repete cate un an de facultate, asta e.

delaoltenia
31st March 2011, 19:27
Doctore,complexul,jegul,dar si repetentii sunt la voi in oras.De ce-l mai aduci in discutie?Cu asta se mandreste Rep. of Banat? :D
Doar daca n-ai vrea sa poata fi citit printre randuri ca repetentii sunt ai altora,moldoveni,olteni,bucuresteni,etc...de onoare sa nu discutam,pentru unii este un termen necunoscut.

Grinco
31st March 2011, 19:37
Eu vorbeam de repetentii din complex. Statistic vorbind, marea majoritate a studentilor din complex nu sunt timisoreni. E oarecum logic, nu? O parte din astia sunt si repetenti. Ma poti contrazice pana acum?:D Na, si oricine poate confirma faptul ca in complex e cam mare jegul, comparativ cu alte zone. Si nu ma intelege gresit, nu am nimic cu cei care traiesc acolo si-s civilizati, am zeci de prieteni si colegi care au locuit sau locuiesc acolo. Plus alte amintiri :D Problema o reprezinta cretinii, indiferent de provenienta. Acum probabil vei zice ca ma laud si nu exista tampiti si printre timisoreni. Na, iti anticipez replica si te scutesc de interpretari. Da, e clar ca sunt si o gramada de timisoreni cretini, doar traim in Romania:D

delaoltenia
31st March 2011, 19:44
Nu aveam de dat vre-o replica,amice.Sunt de acord cu tot ce-ai scris mai sus.
Sa castige cei mai buni,din partea mea tot respectul daca veti invinge.

Grinco
31st March 2011, 19:55
Ma bucur ca am ajuns la un consens:D O seara faina.

delaoltenia
31st March 2011, 19:57
Ma bucur ca am ajuns la un consens:D.....
Da' ce credeai? :D



....O seara faina.
la fel si tie,o seara placuta. :)

Leo
31st March 2011, 20:42
am 2 bilete la t2, 150 lei/buc

Ai tastat gresit. Pretul unui bilet la T1 este 15 lei.

six
31st March 2011, 20:48
Fara emotii ;)

RunRun1730
31st March 2011, 21:05
30.000 de bilete s-au vandut? :D
Iar le dau banatenii clasa astora din Bucuresti :D
Bravo, admir publicul de acolo :D
Rezultat: 1

Sir. Eko
31st March 2011, 21:09
Castiga Poli.

Radu
31st March 2011, 21:49
Ba,eu incep sa cred ca moderatorii de pe forumul asta,sunt *******i...si cam atat!

delaoltenia
31st March 2011, 21:53
Continua si vei fi sanctionat.:(
...sa vedem cine-i *******ul.

Grinco
31st March 2011, 22:04
Ia sa vedem cate mii ati venit de la Bucuresti in cateva din partidele la care am facut eu poze. In ordine: mai 2009, noiembrie 2009, iulie 2006, august 2005. Zeci de mii, nu mii, mai ales in ultimele doua meciuri:D

Roddicted
31st March 2011, 22:14
meci decisiv pentru Steaua.Pacat ca nu putem miza pe Radut si Tanase
In conditiile astea Lato va fi mij stanga

Steaua a jucat anul asta in Europa League pe stadioane mai importante decat ligheanul din Timisoara, nu se pune problema presiunii

Eddy DoubleD
31st March 2011, 22:18
meci decisiv pentru Steaua.Pacat ca nu putem miza pe Radut si Tanase
In conditiile astea Lato va fi mij stanga

Steaua a jucat anul asta in Europa League pe stadioane mai importante decat ligheanul din Timisoara, nu se pune problema presiunii

Mai degraba Brandan:confused:

Roddicted
31st March 2011, 22:20
Cred ca Latovlevic a jucat returul trecut la Bistrita mijlocas.Are centrari bune, si suteaza foarte bine de la distanta.Probabil se vor schimba intre ei pe parcursul meciului
Singura enigma e daca va juca titular cu Maicon.

Grinco
31st March 2011, 22:37
Apropo de ala. Lato, pe cand avea par :D

Roddicted
31st March 2011, 22:47
cam de cand e poza?:D

TeBat
31st March 2011, 22:58
Apropo de ala. Lato, pe cand avea par :D

http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2010/01/chris-smalling.jpg

:D

Grinco
31st March 2011, 23:04
cam de cand e poza?:D

Am poza pe comp din ianuarie 2006. Realizez acum cate tampenii tin aiurea pe aici:D

fl0o
1st April 2011, 00:03
Am o nelamurire. De ce li s-au dat alora 2000 de bilete? Aia nici acasa nu strang atatia. Inteleg ca e buda aia de complex studentesc aproape de stadion si vor veni ceva repetenti, dar totusi...Si de-odata Timisoara incepe sa nu mai arate a oras frumos. :D
Revin asupra pronosticului si nu mai spun 2, mai degraba X.
Poli = cu tot campionatul !

Poli Timisoara
1st April 2011, 08:16
Si de-odata Timisoara incepe sa nu mai arate a oras frumos. :D
Revin asupra pronosticului si nu mai spun 2, mai degraba X.
Poli = cu tot campionatul !

mai bine schimba locatia din "oras mare fara nocturna" in "oras mare cu nocturna made in elba timisoara" :ok:

Radu
1st April 2011, 09:11
Ia sa vedem cate mii ati venit de la Bucuresti in cateva din partidele la care am facut eu poze. In ordine: mai 2009, noiembrie 2009, iulie 2006, august 2005. Zeci de mii, nu mii, mai ales in ultimele doua meciuri:D
Da de ce nu te uiti in 2007 sau in 2008 cand a fost sectorul ala plin...caterinca cu Elodia si altele...
Timisoara 2007
http://i56.tinypic.com/2h2h0xv.jpg
P.S In iulie 2006,am fost la meciul ala..parca a fost prima etapa,iar sectorul a fost plin...tin minte ca am venit cu trenul!
P.S 2 Nu am timp sa caut poze cu voi pe ghencea,cand erati 100 cu tot cu bruneti!

MMihnea
1st April 2011, 09:24
Aici

si zici ca faci parte din garda veche?
sper... aia isi sustineau echipa ( cantau cam tot meciul, indiferent ca echipa lor era storcita de Steaua, iar cand au dat gol parca luasera campionatul ) nu injurau alte echipe ( sau ce le mai faceti unii din voi acum suporterilor altor echipe cand ajung in Timisoara )
vrei, nu vrei , ati pierdut acea imagine
acum pareti o galerie plina cu golani... ca mai toate galeriile
pacat

Tim
1st April 2011, 10:09
Nu e chiar asa.Ani de zile am fost tavaliti,scuipati si injurati de parca noi am luat toate ultimele campionate.E cam greu sa nu reactionezi cand vezi de exemplu ca apare cate un limbric ( nu dau nume) si ne face rusinea tarii,la pachet.Care tara?


In plus nici noi nu suntem vreo rasa ariana.Ne place doar sa va necajim si chiar ne bucuram ca am reusit sa va implantam acest lucru.

Si mie mi-e dor de stadionul ala plin de pe vremea cand luptam pentru evitarea retrogradarii.Era ceva deosebit.
Sunt premise ca sambata sa fie ca pe vremuri.Vom vedea.

Vandam
1st April 2011, 10:14
Ia sa vedem cate mii ati venit de la Bucuresti in cateva din partidele la care am facut eu poze. In ordine: mai 2009, noiembrie 2009, iulie 2006, august 2005. Zeci de mii, nu mii, mai ales in ultimele doua meciuri:D

Intre timp, prosport (si-n general trustul media pro prin sport.ro) nu mai e ziar extremist terorist :happy E chiar ziarul/televiziunea de casa a porcului ce-l aveti patron :):D

delaoltenia
1st April 2011, 10:47
Cum,cu ceva timp in urma parca erau progigi?

Vandam
1st April 2011, 11:05
Pro gigi sunt GSP TV si Gigi Sport. :)

aLLiin
1st April 2011, 11:11
Pai becali nu prea mai intra la sport.ro...deci cam gata...sa vedem cum va fi dolce cand va castiga drepturile tv.

pe garduri
1st April 2011, 12:17
Da de ce nu te uiti in 2007 sau in 2008 cand a fost sectorul ala plin...caterinca cu Elodia si altele...
Timisoara 2007
http://i56.tinypic.com/2h2h0xv.jpg
P.S In iulie 2006,am fost la meciul ala..parca a fost prima etapa,iar sectorul a fost plin...tin minte ca am venit cu trenul!
P.S 2 Nu am timp sa caut poze cu voi pe ghencea,cand erati 100 cu tot cu bruneti!

In 2006 n-ati fost 50 dar mai mult de 100 sigur nu ati venit din capitala.

http://www.tempo-poli.ro/com/foto/albums/userpics/10011/04-05%20poli%20-%20steaua15.jpg

malexoid
1st April 2011, 13:32
si zici ca faci parte din garda veche?
sper... aia isi sustineau echipa ( cantau cam tot meciul, indiferent ca echipa lor era storcita de Steaua, iar cand au dat gol parca luasera campionatul ) nu injurau alte echipe ( sau ce le mai faceti unii din voi acum suporterilor altor echipe cand ajung in Timisoara )
vrei, nu vrei , ati pierdut acea imagine
acum pareti o galerie plina cu golani... ca mai toate galeriile
pacat

mereu am fost injurati prin tara, in primii ani dupa revolutie am ajuns sa auzim si scandari de genul "ne p***m pe mortii vostri" (referitor la eroii revolutiei), asta mai ales de la spurcaciuni valahe din afara arcului carpatic!
ma bucur ca noua generatie le raspunde gunoaielor pe masura, ca se stie cobori la nivelul lor!

cip
1st April 2011, 16:14
am 2 bilete la t2, 150 lei/buc
mars in mm!

(precizez ca nu-i vorba de mimi scoica :D)

Radu
1st April 2011, 16:31
In 2006 n-ati fost 50 dar mai mult de 100 sigur nu ati venit din capitala.

http://www.tempo-poli.ro/com/foto/albums/userpics/10011/04-05%20poli%20-%20steaua15.jpg

De unde stii tu? Ai fost tu cumva la meciul ala?
Treziti-va la realitate,nu mai vorbiti din auzite!

delaoltenia
1st April 2011, 17:51
Poli Timisoara, echipa probabila: 29. Pantilimon - 6. Ignjatijevic, 24. Ghionea, 4. Luchin, 20. Helder - 30. Rocha, 28. Cisovksy, 5. Alexa, 21. Goga - 17. Magera, 19. Nikolic. Antrenor: Dusan Uhrin Jr.
Rezerve: 99. Taborda - 25. Burca, 13. Scutaru, 3. Krejci, 7. Curtean, 10. Tames, 15. Zagrean

Absenti: Bourceanu, Zicu (suspendati), Sepsi, Magera, Axente (accidentati)

Steaua, echipa probabila: 12. Tatarusanu - 29. Bonfim, 4. Iliev, 23. Geraldo, 5. Brandan - 16. Nicolita, 6. Gardos, 26. Bicfalvi, 14. Latovlevici - 24. Surdu, 17. Bilasco. Antrenor: Sorin Cârtu.

Rezerve: 1. Stanca, 3. Emeghara, 18. Martinovici, 27. L. Marinescu, 10. Dica, 11. Onofras, 99. Maicon.

Absenti: Tanase, Radut, Szekely (accidentati), Galamaz, Ricardo (incerti).

Poli Timisoara - Steaua, sambata, ora 19.30, Digi Sport
Arbitri: Cristian Balaj (centru) - Cristian Nica, Eduard Dumitrescu (asistenti) - Mihai Prodan (rezerva)
Observatori: George Ionescu, Ion Turculeanu
Supervizor: Mircea Cezar Ionescu.

Palmares:
17 meciuri directe
3 victorii Poli
7 egaluri
7 victorii Steaua
17-29 golaveraj Poli-Steaua

Primul meci: 1-0, în 25 august 2002, în Ghencea

Scor maxim: 1-8, în 9 aprilie 2004, la Timisoara

Ultima victorie a Stelei la Timisoara: 1-0, în 1 noiembrie 2009

În tur: 1-1.



sursa: onlinesport

pe garduri
1st April 2011, 18:08
De unde stii tu? Ai fost tu cumva la meciul ala?
Treziti-va la realitate,nu mai vorbiti din auzite!

Da. Am fost! .... acum urmeaza sa-mi spui ca nu stiu sa numar cati ati ajuns in gara din Timisoara?!

pe garduri
1st April 2011, 18:17
Nu sunt fanul lui Marian Iancu si nu sunt de acord cu el in multe privinte, dar trebuie sa recunoastem ca omul chiar are stil cand ataca pe cineva:

01.04.11

"A fost o conferință de presă slabă, sterilă și fără impact. Mihăiță putea mai mult înainte, când însemna cu adevărat ceva în conducerea Stelei. Îl văd acum, mai nou, mult mai previzibil și neinspirat. Probabil că nu mai este motivat, de când nu mai are banii pe mână să mai cumpere un Elton. Fotbalistul, nu Elton John, deși sumele erau pe acolo...
Oricum, a trecut pe la casierie după conferința de presă. Lucru care nu este de condamnat. E un simplu angajat, a cărui coloană vertebrală a fost aspru cocoșată de foame. Înțeleg că e criză, dar aceasta va trece, iar el va rămâne la fel, așa cum îl știm toți. Munca e nobilă, dar nu e pentru nobili, fapt pentru care-i respect dreptul la lupta de clasă, însă îl compătimesc în ceea ce înseamnă demnitatea și respectul de sine.
În ceea ce privește credibilitatea lui periferică, de centură, este cunoscută, dovedită și, cred, asumată prin revenirea la Steaua în cortegiul, să nu spunem haremul domnului Gigi Becali. Probabil confortul sau lipsa acestuia din cutia de carton invocată ca alternativă pentru a rămâne demn și onorabil l-a împins către „căratul bagajului” patronului, așa cum îi place să spună, călcându-se în picioare, coborând la nivelul preșului-purtător de cuvinte, obedient și plin de ifose duplicitare, așa cum îi dictează interesul. Prietene, adu-ți aminte de un pamflet vechi, care ți-a fixat o poreclă, pe care azi îl poți folosi drept CV, oriunde te vei prezenta pentru a căpăta o slujbă. Nu mă refer la o slujbă de pomenire, ci la un loc de muncă!
În final, mă folosesc de această ocazie să-i transmit un călduros „La mulți ani!” dlui Helmuth Duckadam, din partea mea și a Politehnicii Timișoara și-l asigur că nu a fost nevoie de presă care să ne semnaleze sărbătoarea zilei de naștere a domniei sale. Ne vom abține în oricare condiții ca în asemenea împrejurări, în loc de felicitări să-l admonestăm public în conferință de presă, așa cum a făcut M.M."

Marian Iancu, președinte C.A. al FC Politehnica Timișoara

http://www.poli.tm.ro/fcpt/stire.php?id=255

Radu
1st April 2011, 18:45
Da. Am fost! .... acum urmeaza sa-mi spui ca nu stiu sa numar cati ati ajuns in gara din Timisoara?!

Te las in pace,nu ai treaba!

pe garduri
1st April 2011, 18:47
Te las in pace,nu ai treaba!

Ok! Sa fi sanatos :))

Radu
1st April 2011, 18:48
Ok! Sa fi sanatos :))

Sa te duci si maine in gara...sa ii inumeri si pe aia care or sa vina,daca se poate sa le faci poze si sa le ceri cnp-urile!

pe garduri
1st April 2011, 18:56
Sa te duci si maine in gara...sa ii inumeri si pe aia care or sa vina,daca se poate sa le faci poze si sa le ceri cnp-urile!

Maine se anunta o vreme mult prea frumoasa la Timisoara ca sa imi pierd ziua prin gari. Pentru mine au trecut vremurile cand ne alergam ca nebunii prin oras, asa ca maine mai bine o sa ies la o plimbare prin oras si seara ne vedem oricum la stadion.

Radu
1st April 2011, 19:02
Maine se anunta o vreme mult prea frumoasa la Timisoara ca sa imi pierd ziua prin gari. Pentru mine au trecut vremurile cand ne alergam ca nebunii prin oras, asa ca maine mai bine o sa ies la o plimbare prin oras si seara ne vedem oricum la stadion.

Dar in 2006 ti-au iesit la numar in gara 100...sau mai putini?

pe garduri
1st April 2011, 19:04
Dar in 2006 ti-au iesit la numar in gara 100...sau mai putini?

99 si 1/2...

Radu
1st April 2011, 19:05
99 si 1/2...

E un progres...

Radu
1st April 2011, 19:06
Uite ceva din 2006...
14Lk3TT72Vc
Si ceva din 2007...
bTe2prczbC0

pe garduri
1st April 2011, 19:23
Uite ceva din 2006...
14Lk3TT72Vc
Si ceva din 2007...
bTe2prczbC0

Acum sincer chiar au fost vremuri frumoase! Pacat de Sudul vostru, pentru ca atat timp cat o sa fie ciobanul nu cred ca o sa-l mai vedem pe stadion. Chiar era ceva sa fi rivali cu ei sau cu dinamovistii in vremurile lor bune!

Acum am ajuns sa ne fim rivali cu sidexplozia ultra....sau commando gruia....trist, foarte trist..............

Radu
1st April 2011, 19:25
Acum sincer chiar au fost vremuri frumoase! Pacat de Sudul vostru, pentru ca atat timp cat o sa fie ciobanul nu cred ca o sa-l mai vedem pe stadion. Chiar era ceva sa fi rivali cu ei sau cu dinamovistii in vremurile lor bune!

Acum am ajuns sa ne fim rivali cu sidexplozia ultra....sau commando gruia....trist, foarte trist..............

O parte din SUD o sa fie maine la timisoara (Hunters,E.R.A,Shadows,Outlaws).

Vandam
1st April 2011, 19:37
Patronul echipei Poli Timisoara, Marian Iancu, a continuat atacurile la adresa lui MM Stoica, sfatuindu-i pe banateni sa-l astepte cu degetul mijlociu ridicat.

Cu ocazia asta vom vedea care dintre banateni sunt "fanii" lui M.I.

Grinco
1st April 2011, 19:42
Bravo ma, de parca e nevoie sa vina ala sa-mi zica s-o iau la suturi pe Mimi. Oricum, e cert ca Iancu are mai putini fani aici decat are majoreta Mimi la voi in oras:D

Vandam
1st April 2011, 19:44
Bravo ma, de parca e nevoie sa vina ala sa-mi zica s-o iau la suturi pe Mimi. Oricum, e cert ca Iancu are mai putini fani aici decat are majoreta Mimi la voi in oras:D

Asta sa o crezi tu. Informeaza-te sa vezi cum a fost primit la meciurile Otelul - Unirea si pe urma vorbeste (tasteaza).
Iancu are deosebit de multi fani la Timisoara (vezi si suporterii care-i intaresc spusele).

Grinco
1st April 2011, 19:50
Chiar is curios cand vei avea o postare fara legatura cu ala:D Cat despre curva aia, nu imi pierd timpul sa ma informez cum a fost primita la voi. Te cred si sper sa o primiti la fel de fiecare data.

the lion king
1st April 2011, 20:33
1-0 pentru Brasov!!!!:D

eventHorizon
1st April 2011, 20:33
Chiar is curios cand vei avea o postare fara legatura cu ala:D Cat despre curva aia, nu imi pierd timpul sa ma informez cum a fost primita la voi. Te cred si sper sa o primiti la fel de fiecare data.

Curva e balena aia imputita a voastra dupa ce a fost supusa la perversiuni in puscarie! Taratura aia grasa sa-si vada de echipa lui nascuta peste noapte la marginea Bucurestiului (JUD.ILFOV pentru necunoscatori) si sa mai taca dracu ca orice ar face nu-si poate depasi conditia de tigan borat.
V-a fatat echipa in divizia A, normal ca nu puteti decat sa fiti de acord cu boratul ala, dar totusi lasati-o mai moale cu pitpalacul ca pe harta fotbalului inca sunteti niste anonimi si cea mai mare performanta notabila a voastra e 1-8 cu STEAUA! :jerk:
Cea mai groteasca combinatie posibila: echipa ilfoveana condusa de un tigan si sustinuta de ingamfati ,,civilizati" :cry:

the lion king
1st April 2011, 20:36
te scuzam,Lioane! :D
sa mai vii pe-aici,ca esti simpatic! :ok:

Cu Otelu' mi-a iesit:D Urmeaza Poli:D Dati o bere banatenilor daca bateti din cauza mea:D:D:D:D?????

Grinco
1st April 2011, 20:37
Pt. Event: Am zis si mai demult sa nu ma mai citati si sa-mi asociati numele cu Iancu. Da ma, e cum ziceti toti de el: tiganm gras, ilfovean etc. Mi se rupe de el, ce dracu' nu intelegeti? E greu? Pana una alta, eu nu ii sar in aparare cum faceti voi cu majoreta aia :D

the lion king
1st April 2011, 20:37
eu am o ne-simtire.bate Poli si Otelul pierde.Poli pe primul loc si acolo va ramane:Dma scuzati....:)(de ne.simtire:D)

Exact ce spuneam:D

cirdois
1st April 2011, 20:39
Curva e balena aia imputita a voastra dupa ce a fost supusa la perversiuni in puscarie! Taratura aia grasa sa-si vada de echipa lui nascuta peste noapte la marginea Bucurestiului (JUD.ILFOV pentru necunoscatori) si sa mai taca dracu ca orice ar face nu-si poate depasi conditia de tigan borat.
V-a fatat echipa in divizia A, normal ca nu puteti decat sa fiti de acord cu boratul ala, dar totusi lasati-o mai moale cu pitpalacul ca pe harta fotbalului inca sunteti niste anonimi si cea mai mare performanta notabila a voastra e 1-8 cu STEAUA! :jerk:
Cea mai groteasca combinatie posibila: echipa ilfoveana condusa de un tigan si sustinuta de ingamfati ,,civilizati" :cry:

ba, stelistii si dinamovistii sunt ULTIMII oameni care ar trebui sa scrie kkturile ce le-ai scris tu mai sus.echipa cu care tii cum a ajuns in A?AUD???pe vreun T-34 cumva?:sneaky:
ciocu' mic si pasu' mare ;)

six
1st April 2011, 21:08
ba, stelistii si dinamovistii sunt ULTIMII oameni care ar trebui sa scrie kkturile ce le-ai scris tu mai sus.echipa cu care tii cum a ajuns in A?AUD???pe vreun T-34 cumva?:sneaky:
ciocu' mic si pasu' mare ;) ala ii din categoria lu' vandam asa ca "ie" grele.....:D

z.alex
1st April 2011, 21:38
Patronul echipei Poli Timisoara, Marian Iancu, a continuat atacurile la adresa lui MM Stoica, sfatuindu-i pe banateni sa-l astepte cu degetul mijlociu ridicat.

Cu ocazia asta vom vedea care dintre banateni sunt "fanii" lui M.I.

Gresit, cu ocazia asta vei vedea cati sunt fani ai lui Mimi. :D Iar el va avea ocazia sa se convinga ca stadionul nu s-a umplu ca sa-l vada pe el.

Poli Timisoara
1st April 2011, 22:11
OFF : tot respectul meu pentru userul RunRun1730 :yes:
ON : victorie !

Sherlock
1st April 2011, 22:40
Am o rugaminte la voi, domnilor, nu-l comparati pe amicul Vandam cu fel de fel de scursuri. Nu-l cunosc, l-as eticheta ca 'troll' in orice moment, dar are si discernamant si poate pricepe si o gluma, comparativ cu ce ati trantit voi mai sus. In primul rand, orice rezultat va fi maine, respecta-ti adversarul (zicea chinezul ala, care este el). Plus ca suporterii Otelului nu-s chiar ultima speta de om, nu? Cel putin din ce-am citit pe-aici.

Revenind la meci - cu tot respectul, domnilor, ce se intampla la voi? Eu, ca outsider, nu consider firesc sa se solicite sume "up to" 150 lei pentru un bilet de catre anumite personaje pe care nu ma pot abtine sa nu le consider material de sapun. Unde esti tu, Hitler dom'ne, si de ce plm n-ai castigat tu razboiul ala? :D

LE: pana nu zboara oale spre mine, biletul de care vorbesc era solicitat la T2, nu la "nord". Asa, preventiv. Eu nu astept Pastele cu frica, etc.

RunRun1730
1st April 2011, 23:08
Merçi dany, acelasi respect il port si eu echipei voastre si a suporterilor ei :)
Sper sa vedem maine un clasament cu un nou lider :D

Vandam
1st April 2011, 23:49
Am o rugaminte la voi, domnilor, nu-l comparati pe amicul Vandam cu fel de fel de scursuri. Nu-l cunosc, l-as eticheta ca 'troll' in orice moment, dar are si discernamant si poate pricepe si o gluma, comparativ cu ce ati trantit voi mai sus. In primul rand, orice rezultat va fi maine, respecta-ti adversarul (zicea chinezul ala, care este el). Plus ca suporterii Otelului nu-s chiar ultima speta de om, nu? Cel putin din ce-am citit pe-aici.

Revenind la meci - cu tot respectul, domnilor, ce se intampla la voi? Eu, ca outsider, nu consider firesc sa se solicite sume "up to" 150 lei pentru un bilet de catre anumite personaje pe care nu ma pot abtine sa nu le consider material de sapun. Unde esti tu, Hitler dom'ne, si de ce plm n-ai castigat tu razboiul ala? :D

LE: pana nu zboara oale spre mine, biletul de care vorbesc era solicitat la T2, nu la "nord". Asa, preventiv. Eu nu astept Pastele cu frica, etc.

Merci mult pentru vorbele frumoase. Daca asta e opinia ta (si nu o gluma de 1 Aprilie :D ) ai toata stima. Eu zic ca ce fac pe thread-urile Timisoarei se numesc "intepaturi" nu neaparat troll. Si da mie imi place sa mai si glumesc. :)

haribo
2nd April 2011, 01:17
Normal Poli este peste Steaua dar mai trebuie sa o si bata. Sper sa nu aibe probleme pentru ca lipsesc cei mai importanti jucatori de la Poli: Sepsi, Zicu si Bourceanu. Daca jucau astia era meci de 1 solist, asa insa e meci de 1x2. Sa vedem ce stie Rocha ala intr-un meci oficial. Pronostic: 3-2 Poli /hello/hello/hello/hello

Sherlock
2nd April 2011, 08:46
Merci mult pentru vorbele frumoase. Daca asta e opinia ta (si nu o gluma de 1 Aprilie :D ) ai toata stima. Eu zic ca ce fac pe thread-urile Timisoarei se numesc "intepaturi" nu neaparat troll. Si da mie imi place sa mai si glumesc. :)

Cand a fost sa ti-o servesc, nu m-am ascuns dupa copac, nu? In consecinta, n-a fost vreo pacaleala.
Acum sa vedem reactiile diseara dupa joc.

Vandam
2nd April 2011, 14:37
Bine Sherlock am priceput, sa stii ca si reciproca e valabila, cu diferenta ca tu nu faci troll (intepaturi... etc) :)

In fine, asa cum i-am promis amicului Shinnok, daca bate steaua imi pun emblema stelei la avatar.:mda:

purpleheart
2nd April 2011, 14:55
un 1-0 sec , cu gol Ghionea (cu dedicatie pt MM) , sau Luchin dupa min. 80 , e ok ! /hello
Forza Viola !/OLE/

Grinco
2nd April 2011, 14:58
Nu ar fi mai frumos un 1-0 in min. 90 printr-un autogol al lui Banel?:D

purpleheart
2nd April 2011, 15:04
pt Banel mai am un dram de ... ceva . altul care n-a fost pe la noi ! ;)

Radu
2nd April 2011, 15:30
Imi doresc pentru prima data dupa plecarea lui Pitruca sa castigam un meci...
Imi e scarba de toti timisorenii infumurati si mai ales de *****ul de iancu.Deci 2 solist!

cip
2nd April 2011, 15:34
mah,lasati prostiile si hai la meci sa le dam zece,macar din tribune :D

TenisFan
2nd April 2011, 16:39
http://89.47.247.32/usr/thumbs/thumb_500_x_367/2011/04/02/350631-0204-sorin-cirtu.jpg

P1ka
2nd April 2011, 16:44
http://irinamaxim.files.wordpress.com/2009/11/fc-timisoara-steaua-galerie-cosmin-dan.jpg

Cam asa ceva o sa fie la meci . O sa ma uit la meci , o sa tin cu Poli normal , e din provincie .
La sfarsitul meciului , cei 20-30 suporteri stelisti : Demisia ! Demisia! :happy

Roddicted
2nd April 2011, 16:46
p1ka vrea sa doboare recordul de posturi imbecile pe zi.Keep going prazares ;)

Radu
2nd April 2011, 16:47
http://irinamaxim.files.wordpress.com/2009/11/fc-timisoara-steaua-galerie-cosmin-dan.jpg

Cam asa ceva o sa fie la meci . O sa ma uit la meci , o sa tin cu Poli normal , e din provincie .
La sfarsitul meciului , cei 20-30 suporteri stelisti : Demisia ! Demisia! :happy

Ai tastat cu prazu-n mana?
Vezi ca la meciul din care ai postat tu poza asta i-am ars pe aek cu 1-0.

ichigo
2nd April 2011, 16:49
desi nu il suport pe iancu, totusi azi merg cu timisoara. macar pentru echipa ar merita sa ia campionatul. si sa-i mai puna un lacat la gura lui gigi, care inca viseaza ca va fi pe primul loc desi e pe 6. si cica oierul spunea ca nu va mai vorbi pana la paste, si e inca postul mare. si cred ca urmeza alte pedepse pentru primul "crestin" al tarii.

Hingherul
2nd April 2011, 16:49
dar ce, nu mai aveti poze cu 1-8 ala? :D

P1ka
2nd April 2011, 16:50
Prea multi stelisti pe forumu' asta. :nope:

P.S. : Vorbeam de atmosfera , ceva ce la Steaua nici in vise nu veti vedea.

Grinco
2nd April 2011, 16:53
Am plecat sa pregatesc meciul:D Spor la comentat.

Radu
2nd April 2011, 16:54
Prea multi stelisti pe forumu' asta. :nope:

P.S. : Vorbeam de atmosfera , ceva ce la Steaua nici in vise nu veti vedea.

Atata timp cat e becali e clar ca nu o sa mai fie...
Acum ceva vreme eram cu mult peste bragadiru!

P1ka
2nd April 2011, 16:54
Am plecat sa pregatesc meciul:D Spor la comentat.

Bafta , hai ca incepe Universitatea . Va las stelistilor sa mai visati pana la 19:30 ... dupaia sa vedem care are dreptate , totusi poate aveti o sansa , becali are bani .
Dati pe Digi Sport , sa vedeti tiki-taka oltenesc . :))

YoYoyOi
2nd April 2011, 18:43
Sunt curioasa ce-i de capul lui Maicon.

emil_bv
2nd April 2011, 19:11
Interesanta etapa. Toate meciurile s-au terminat cu victoria gazdelor. Cred ca nu strica Timisoara statistica

jonsnow
2nd April 2011, 19:12
parca vad ca "bragadiristii" o comit exact acum cand vreau si eu sa bata :D

Bobi Cearton
2nd April 2011, 19:12
sa invinga cel mai bun, asa e corect:)

Vandam
2nd April 2011, 19:12
Sa-i vedem daca se ineaca precum "verisorii" lor din Giulesti la mal :D:D

racovita
2nd April 2011, 19:19
Gunoaie de mitici

http://www.youtube.com/watch?v=oLzInSnlSWo

http://www.youtube.com/watch?v=SDsfTVd8iuE&feature=related

Tyler Durden
2nd April 2011, 19:20
Succes Poli!!!

Hingherul
2nd April 2011, 19:36
ce multi timisoreni au venit sa vada Steaua :D

P1ka
2nd April 2011, 19:39
Organizatorii au dat drumul la portile de acces in stadion si Timisoara risca sanctiuni din partea LPF.

Secretarul general al Ligii, Valentin Alexandru, spune ca Poli poate avea neplaceri din cauza modului in care a gestionat situatia.

"Daca Jandarmeria considera ca sistemul de acces cu turnicheti nu este in regula, poate decide chiar ca meciul sa se joace fara spectatori! Analiza comisiilor Ligii se face pe baza inregistrarilor video de la stadion, se judeca si se ia o decizie ulterior.

Clubul organizator poate fi sanctionat. Nu cred ca se poate ajunge la o decizie de 0-3 la masa verde, probabil ca sistemul nu a facut fata numarului mare de spectatori care au venit la meci. Daca se dovedeste ca asa s-a intamplat, exista un regulament in baza caruia se va judeca ", spune Valentin Alexandru pentru www.sport.ro.


Cum altfel sa castige steaua ?

White Shadow
2nd April 2011, 19:41
Tot cu patratelele alea ma ? :))

In a doua repriza am auzit ca aprindeti tortele :))

Hingherul
2nd April 2011, 19:42
P1ka, esti probabil suparat de cocoseala ce ati primit-o de la sportul ca altfel nu vad cum poti crede ca are Steaua treaba cu portile de acces ale Timisoarei

P1ka
2nd April 2011, 19:45
P1ka, esti probabil suparat de cocoseala ce ati primit-o de la sportul ca altfel nu vad cum poti crede ca are Steaua treaba cu portile de acces ale Timisoarei

Doar glumeam , dar asta e o stire adevarata. Nu am zis ca Steaua are treaba cu asta , am zis , ca Steaua doar la Masa verde poate castiga .

Bafta Poli.

Hingherul
2nd April 2011, 19:47
sa bata cine stie mai mult fotbal. dar sa nu fie egal ca mi se apleaca.

Datenshi
2nd April 2011, 19:48
sa bata cine stie mai mult fotbal.

deci va fi egal. :D

P1ka
2nd April 2011, 19:48
sa bata cine stie mai mult fotbal. dar sa nu fie egal ca mi se apleaca.

Pai sunt sanse mari de 0-0 . :D , dupa cum se joaca se va termina 0-0 . Doar interventia celor 3 oameni in negru pot schimba soarta meciului .

Hingherul
2nd April 2011, 19:56
ce ratare la porumbelul ala de Banel

Vandam
2nd April 2011, 19:56
Era sa nimereasca Nicolita portita care trebuie :))

Roddicted
2nd April 2011, 19:56
doamneeee
Si eu dadeam ma pe poarta de acolo

Van Halen
2nd April 2011, 19:59
jesus MA GYPSY

Trim0b
2nd April 2011, 20:02
deci va fi egal. :D

poli e cu 2 clase peste stana:yes:

Hingherul
2nd April 2011, 20:03
e handicapat rau rapidistul ala de Banel

White Shadow
2nd April 2011, 20:03
Nicolita :happy ep 2 :happy

krapulax
2nd April 2011, 20:06
e bun maicău ăla? cum juacă? a dat vreun gol?

Hingherul
2nd April 2011, 20:07
e bun. tocmai a luat un galben

Datenshi
2nd April 2011, 20:09
e handicapat rau rapidistul ala de Banel

Ei as. E stelistul tipic. :happy

jonsnow
2nd April 2011, 20:09
ce kkt de meci...brasov otelul a fost mult peste mizeria asta...

Hingherul
2nd April 2011, 20:10
sa nu mai zicem de U dinamo :D

Cristy RVD
2nd April 2011, 20:10
sufletul stelei :happy

Vandam
2nd April 2011, 20:10
poli e cu 2 clase peste stana:yes:

Deocamdata la "fazele" avute, e cam invers...

P1ka
2nd April 2011, 20:10
ce kkt de meci...brasov otelul a fost mult peste mizeria asta...

Tu ai ceva cu mizeriile ... Cred ca te face lumea prea mult pe strada asa , incat ti-a intrat in minte , nu e vina ta , sau este - ca tii cu Dinamo.

RunRun1730
2nd April 2011, 20:12
La meciul asta sunt mai multi oameni decat vin la Dinamo in intreg sezonul :D

jonsnow
2nd April 2011, 20:12
sa nu mai zicem de U dinamo :D

si ala a fost peste :)...macar sa castige gazdele cum a fost ieri :drak:

RunRun1730
2nd April 2011, 20:14
Se vede ca nu joaca Sneijder si Eto'o...Maicon nu poate sa faca mare lucru singur...

P1ka
2nd April 2011, 20:14
La meciul asta sunt mai multi oameni decat vin la Dinamo in intreg sezonul :D

:yes:

Ca si bancu ala :

- De ce se numesc Dinamovistii spartani ?
- Ca au doar 300 de suporteri :happy !

jonsnow
2nd April 2011, 20:14
Tu ai ceva cu mizeriile ... Cred ca te face lumea prea mult pe strada asa , incat ti-a intrat in minte , nu e vina ta , sau este - ca tii cu Dinamo.

am impresia ca vrei sa ne demonstrezi cu orice pret ca oltenii sunt cei mai prosti oameni din Romania...tine-o tot asa esti pe drumul cel bun...

Vandam
2nd April 2011, 20:15
Sa-l bage pe Axente :D:D

P1ka
2nd April 2011, 20:16
am impresia ca vrei sa ne demonstrezi cu orice pret ca oltenii sunt cei mai prosti oameni din Romania...tine-o tot asa esti pe drumul cel bun...

Iti sugerez sa te duci la un Psiholog , sau poate ai fost , dar si ala si-a batut joc de tine .

Hingherul
2nd April 2011, 20:16
neah, e Banel acolo :D

Nightwish
2nd April 2011, 20:16
Bafta Poli /OLE/

Hingherul
2nd April 2011, 20:18
hai ca-i piua.
le aratam pionierul in repriza a doua :D