PDA

View Full Version : FM 15 Bucuresti, vineri 25 feb, ora 20:00 - restaurant Shorley



fia
21st February 2005, 13:43
Vineri 25 februarie, de la ora 20:00, are loc la restaurantul Shorley din Bucuresti a 15-a intalnire intre forumistii Onlinesport. Masa este rezervata pe numele "Vadim".

Ii rog pe cei care doresc sa vina sa scrie aici, pentru a sti ce masa rezerva Vadim :D.

Daca nimeni nu observa.... ma bag eu la inaintare :D

Vadim
21st February 2005, 13:55
Eu vin. :)

fia
21st February 2005, 13:57
Pai si de ce nu ai pus tu anuntul, ma faci sa scriu pt tine :P

pentru a sti ce masa rezerva Vadim

rasheedkpenny
21st February 2005, 13:57
Si eu... dar nu pot preciza ora la care o sa ajung! :(

fia
21st February 2005, 14:01
Eu ajung dupa 10 (adica 22) pentru ca vin direct de la fotbal :D

Darkslowstar
21st February 2005, 16:52
Si eu vin, in printzip. O sa mearga mai greu schiul sambata, dar merita. :D

Darkslowstar
22nd February 2005, 17:30
Chiar nu se mai anunta nimeni? Iulia? Maximus? Soto? Popica? Vietnam? Anybody?
Pana acuma s-au anunta numai Fia, Vadim, Rasheed si cu mine.
Poate se indura una dintre marimile forumului si pune threadul asta la Focus sa-l vad tot forumistul. Ca ne tot acopera oltenii si banatenii cu FM-urile lor si poate mai sunt oameni care vor sa debuteze si nu vad threadul.

fia
22nd February 2005, 17:46
Eu am fost la un pas de Cancel... totusi vin .... si bere.... 90% il tarasc si pe frati-miu... acum e la munte... saracu' .... d-aia nu se anunta :P

ilenuta
22nd February 2005, 17:48
Chiar daca nu ajunge la Focus, poate stickuieste cineva threadul si le destickuieste pe cele vechi :ok:
(totusi nu cred ca exista in lb romana "a (de)stickui" :D)

fia
22nd February 2005, 17:54
cocomic :D, se aude :D? destickuieste si tu threadurile. A! Si voi la Timisoara nu faceti? Eu chiar as fi vrut sa vin la TM we asta, dar daca nu ati anuntat forum.... m-am anuntat la Bucuresti... Poate luna viitoare :)

Utilizator
22nd February 2005, 19:07
Fia cine-i fratello?

Darkslowstar
22nd February 2005, 19:09
Mihai (rechinul) :D

desdemona
22nd February 2005, 19:10
Fia cine-i fratello?
Cum, nu-l stii pe Mihai? :o: Mare pasionat de jocuri RPG :ok:

Utilizator
22nd February 2005, 19:35
Il stiu pe Mihai dar nu stiam ca e fratele lui Fia. Multam de info :ok:

fia
22nd February 2005, 19:36
S-ar putea sa apara si el pe forum in curand... ca se intoarce acum... se pare ca ajunge acasa inaintea mea.... deh serviciul asta :(

Pai e corect? Unii muncesc si altii vin de la munte :( :P

Utilizator
22nd February 2005, 19:40
Fia trebuie sa existe un echilibru in toate, daca am munci sau ne-am distra toti odata ce-ar iesi? :) Eu zic ca e corect.

desdemona
22nd February 2005, 19:48
Pai sa ajunga, sa ajunga, ca incepe meciul fara el. N-ar fi pacat? :D

fia
22nd February 2005, 19:49
:o: Ce meci? Sunt complet pe dinafara azi :D?

desdemona
22nd February 2005, 19:53
Pentru Mihai facem referire numai la Real cu Juventus :)

fia
22nd February 2005, 19:58
Si pentru mine :D ... Aualeu! Azi e :D, am uitat complet... Cred ca decolez si eu... si vin maine mai devreme :(

sotostone
22nd February 2005, 20:12
eu nu o sa pot veni vineri..... :( am chestii de rezolvat .... nu intru in detalii... da' o sa incerc sa apar neanuntzat... probabilitatea e mica anyway:(

desdemona
22nd February 2005, 20:15
Si pentru mine :D ... Aualeu! Azi e :D, am uitat complet... Cred ca decolez si eu... si vin maine mai devreme :(
Eu o sa ma uit printre picaturi de la job ... No fun! :headbang:

Mihai
22nd February 2005, 22:07
Gata ma anunt si eu :yeah:!
Desdemona: cum sa nu ajung inainte de a incepe meciul! Hai Real!!!:D

rasheedkpenny
23rd February 2005, 09:26
Poate face careva rost de un Zapp Share Free... webcam si laptop aduc eu... facem un mini-streaming video din Shorley! merge?

fia
23rd February 2005, 09:36
Streaming catre cine: outer space :D?

rasheedkpenny
23rd February 2005, 10:17
Ma refeream la un "web-cam-streaming" pe un cont de Y!... cine vrea sa vada ce se intampla o poate face! Daca functioneaza treaba cum trebuie, poate reusim sa implementam un applet pe undeva, cu streaming pe site... dar pentru asta cam trebuie "banda".

Pentru inceput eu zic ca e ok. Ma mai gandeam - in absenta zapp-ului - sa inregistrez FM15... :))

fia
23rd February 2005, 10:24
Asta e o ideea mai buna, si muuult mai realizabila :)

rasheedkpenny
24th February 2005, 09:58
Am primit de la TM 2 mini-cadouri pentru Iulian si pentru Inter... cum facem sa le primiti? Vine unul dintre voi la FM? So?

EDMOND_
24th February 2005, 10:19
Eu incerc sa ajung ...insa nu sunt sigur ca reusesc....sunt sanse 50 %....
ma straduiesc insa.... :)

inter
24th February 2005, 10:21
Am primit de la TM 2 mini-cadouri pentru Iulian si pentru Inter... cum facem sa le primiti? Vine unul dintre voi la FM? So?

o sa ajunga unul :cool: , doar e vb. de cadouri de la verishori :drak:

Darkslowstar
24th February 2005, 16:00
Vad ca domnul moderator cocomic are alte lucruri mai bune de facut decat sa faca acest thread sticky si sa le scoata sticky-ul la cele vechi :rosu: .
Si nu inteleg de ce nu este pus la Focus sa-l vada toata lumea? :headbang:
In conditiile astea nu va fi nevoie de o masa prea mare la Shorley.

Inca un :galben: pt. organizarea precara. :mda:

ilenuta
24th February 2005, 16:57
Dark, dar ce suparat esti :cool: Parca odata se puneau FM-urile la Focus, intr-adevar, dar acuma o fi ceva mai special si se merge pe sestache :P

In conditiile astea nu va fi nevoie de o masa prea mare la Shorley.
De ce? eu am in plan sa vin :P

Darkslowstar
24th February 2005, 17:04
Pai si tu cate locuri cate locuri ocupi la masa? Data trecuta erai destul de subtirica, iti ajungea si unul. :D
Sau vrei o buffer zone fata de furnalele praziliene? :drak:

Eu cred ca ar veni si oameni noi daca ar vedea ca ne adunam vineri. Si eu tot la Focus am observat prima data FM-urile. Dar poate acum s-a schimbat politica. :cool:

inter
24th February 2005, 17:06
las ca vin eu sa-ti transmit un "mesaj" de la jay

ilenuta
24th February 2005, 17:09
Sau vrei o buffer zone fata de furnalele praziliene? :drak:

Ar fi o idee :D dar deocamdata vad ca nu s-au anuntat oltenii fumegatori, asa ca poate scap :drak:
Poate cocomic chiar e ocupat, dar cred ca mai sunt si altii care pot face ceva, macar cu sticky-ul :)

Vadim
24th February 2005, 17:18
Lasa ca am facut eu: stick, unstick, link etc. :)

Darkslowstar
24th February 2005, 17:20
Inter, chiar as fi bucuros sa :bere:, sper sa vii pana la urma.

Iulia, putea sa o faca unul dintre moderatori (prob), daca cocomic e as de ocupat. Ma rog.

Tudose, tu trebuie sa ajungi neaparat, ca altfel incalci termenii acordului cu Dorin. Coarnele trebuie sa junga la fiecare FM :drak:

Later edit: Bun si scandalul la ceva :D , thx Vadim

ilenuta
24th February 2005, 17:24
Iulia, putea sa o faca unul dintre moderatori (prob), daca cocomic e as de ocupat. Ma rog.
Dar uite ca apelul tau disperat :D nu a ramas fara efect.
Suntem la Focus :D /hello

inter
24th February 2005, 17:30
Inter, chiar as fi bucuros sa :bere:, sper sa vii pana la urma.



da nu cu bere :drak:

Darkslowstar
24th February 2005, 17:33
Sunt deschis oricarei propuneri cu mai multe grade decat berea. :D

Vadim
24th February 2005, 17:45
Intere, se pare ca ai rezolvat problema asta. :D

inter
24th February 2005, 17:46
vad ca o rezolvai ... deci nimic nu ma mai impiedica sa apar maine seara :P

Vadim
24th February 2005, 17:49
Asa e. Rezervam doua scaune unul linga altul pentru tine si Dark. ;)

inter
24th February 2005, 17:52
:ok: tre sa reconcilez relatiile dintre bv si cv /hello

desdemona
24th February 2005, 17:59
Si pe Iulia unde o asezati? :) Ca vad ca se vand bilete cu loc :D:D

Maximus
24th February 2005, 18:07
Pai sa ma anunt si eu ca poate de-un FM imi fac timp daca de scris nu mai am... :(

Vadim
24th February 2005, 18:11
Iulia sta in capul mesei. :D

Maximus, de ce nu mai poti scrie?

bogho
24th February 2005, 18:16
voi incerca sa ajung si eu

ilenuta
24th February 2005, 18:23
Iulia sta in capul mesei. :D
Ce onoare pe capul meu ;) dar mai bine rezerva o masa rotunda :)

desdemona
24th February 2005, 18:49
Clar. Se anunta a fi un FM pe cinste :( Rasheed, fa bine si incanta-ne cu o transmisie live :D:D:D

Utilizator
24th February 2005, 18:52
Desdemona vad ca esti foarte activa la forum meeting promotion, de ce nu incerci sa si participi? :) Ai dubla nr. prezentelor feminine la Bucuresti, ai demola toate suspiciunile legate de tine si Iulian, ai atrage si mai multi forumisti dornici sa te intalneasca...ce sa mai, ai fi garantia succesului atat pentru OLS meeting cat si pentru Shorley :)

Vadim
24th February 2005, 18:54
Asa e, Desdemona e cu hey-rup-ul si transmisiile LIVE. :D Suspiciunile sint mari, nu neaparat ca ar fi clona lui Iulian. :D

Utilizator
24th February 2005, 18:57
Des sper sa nu te superi pe mine dar nu ma pot abtine: meriti premiul de cel mai merituos activist al OLS :) Hai, da-te si tu cu clasa muncitoare care merge la carciuma sa manance mici si sa bea bere :)

Sa o rugam fratilor, trimiteti-i pm-uri lui Des cu rugamintea sa vina la OLS meeting. E saptamana Dragobetelui Des...fa-o daca ne iubesti :9

Hai sa vedem cine face cea mai inflacarata invitatie pentru Des aici in public :)

desdemona
24th February 2005, 19:10
Bogdan, stai linistit, nu ma supar eu pe tine :) Eu nici in Constanta nu merg o data pe luna la carciuma sa mamanc mici si sa beau bere... nu e ca nu v-as iubi :D:D
Ce e rau ca le tin locul cald pentru FM? :D Forumul este pentru discutii, FM-urile nu sunt o obligatie. Participa fiecare dupa bunul plac, dupa posibilitati..
@Vadim - iti cer prea mult daca te rog sa-mi explici ce-ai vrut sa zici cu celelalte suspiciuni, in afara celor legate de Iulica?
@Bogdan, gluma-i gluma si ne place sa radem, dar daca o iei logic,nu moare nimeni de "dorinta" de a ma cunoaste :)

Utilizator
24th February 2005, 19:14
Pai deocamdata n-ai fost niciodata pe luna :) ia startul, mergi prima oara si pe urma te vom intelege daca vei participa odata la 2-3 luni :)

faptul ca tii 'locul cald' e foarte bine si gandul imi zboara iar aiurea :)

Nu moare nimeni de dorinta de a te cunoaste??? Firea ta introvertita si timida a vorbit aici sau doar modestia?
Ia deschide Vadim un topic sa vedem cati vor s-o cunoasca pe Des, eu cred ca va fi uimita de procentul coplesitor de doritori.

Maximus
24th February 2005, 19:18
Iulia sta in capul mesei. :D

Maximus, de ce nu mai poti scrie?

Iti spun la FM!

Vadim
24th February 2005, 19:19
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=6134

:D

Utilizator
24th February 2005, 19:24
Eu am votat, faceti-o si voi.
VOTUL TAU CONTEAZA!!!
DACA NU VOTEZI SA NU TE PLANGI MAI APOI DE REZULTAT!

Vadim
24th February 2005, 20:36
Desdemona a plecat la meci? :D

pompieru
24th February 2005, 23:25
ghici cin' s-anuntza la fm.... aveti 3 incercari.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D

inter
24th February 2005, 23:36
io stiu cine ... :D:D

Vadim
25th February 2005, 01:18
De aia vine Inter? Ca omul nu a mai fost de vreo 4 luni cred, de la marea schisma.

desdemona
25th February 2005, 02:25
ghici cin' s-anuntza la fm.... aveti 3 incercari.... :D
Cine, draga? Desdemona? :evil: Si nu mi-a zis si mie? Poate stie Iulica ceva... Inter deja stie si nu si-a consumat nici o varianta de raspuns... :)
@pompieru, serios acum ... Pot sa-mi pun baza in tine ca macar tu o sa inchini si pentru mine o gura de bere? :rolleyes:

rasheedkpenny
25th February 2005, 09:23
LIVE nu cred ca reusim sa facem, dar o inregistrare a FM-ului pot incerca! :)

pompieru
25th February 2005, 10:53
Cine, draga? Desdemona? :evil: Si nu mi-a zis si mie? Poate stie Iulica ceva... Inter deja stie si nu si-a consumat nici o varianta de raspuns... :)
@pompieru, serios acum ... Pot sa-mi pun baza in tine ca macar tu o sa inchini si pentru mine o gura de bere? :rolleyes:


o gura de bere? 2 beri... ca pe restu' vii tu sa le inchi pt mine :D

EDMOND_
25th February 2005, 11:15
ghici cin' s-anuntza la fm.... aveti 3 incercari.... :D :D



Crezi ca nu stim ca te refereai la tine....De cand ai luat licenta ai devenit o persoana foarte importanta... :drak:

Vadim
25th February 2005, 13:16
Am rezervat de la ora 20:00, pe numele de "Vadim".

inter
25th February 2005, 13:18
adica sa zica aia ca suntem prm-isti? :drak:

sotostone
25th February 2005, 13:54
bai pana la urma desdemona era ... raspunsul la ghicitoarea pompierului? sau ... chiar pompieru' era raspunsu:D?

desdemona
25th February 2005, 15:09
o gura de bere? 2 beri... ca pe restu' vii tu sa le inchi pt mine :D
Ramane cum am stabilit :D

@soto, bineinteles ca pompieru era :)

ilenuta
25th February 2005, 15:27
@soto, bineinteles ca pompieru era :)
Mde, banuiam eu, desi o clipa am sperat... :rolleyes:
@Vadim, trebuia sa rezervi pe numele Iulia, doar ai zis ca am locul din capul mesei :evil:

Vietnam
25th February 2005, 17:41
Iulia de "afumatura" mea ai scapat de data asta! :)

Pe mine ma reprezinta Maximus si Pompieru! Din ei doi doar Pompieru' stiu ca va bea bere cu alcool si in cinstea mea , a lui si a ...Desdemonei! :D
Vere, da' stiu ca ai de baut nu gluma! :evil:

Eu ma voi gindi la voi dintr-un restaurant chinezesc unde voi minca caracatita in otet, genunchi de rima, buze de gaina si gindaci castrati! :mda:

Nu scapati prilejul sa-i felicitati pe stelisti /hello pentru frumoasa victorie impotriva Valenciei si sa acceptati fara regrete berile sau sucurile cu care acestia va vor face cinste. :drak: Sper sa nu fie asa egoisti ca nu in fiecare zi bate Steaua pe Valencia!

fia
25th February 2005, 17:43
O sa ajung si eu de la 8, nu de la 10, cum am zis initial ;)

Mihai
25th February 2005, 18:30
Si eu tot pe la 8 o sa ajung, odata cu Fia cred... :evil::evil::evil:

uti2102
25th February 2005, 18:32
E miting azi ?!?!?!?! :o:
Sa vad cum fac, poate vin shi io.

desdemona
25th February 2005, 18:45
Distractie placuta la toti! :) Va asteptam cu impresii si poze :) Sper ca vom vorbi si la telefon :)

fia
25th February 2005, 18:48
Vorbim, vorbim :). Da sa nu te apuci sa vorbesti cu frati-miu de Diablo... ca nu mai terminati :)

desdemona
25th February 2005, 18:55
Bine ca mi-ai amintit :) Dar mai degraba m-as pune sa caut salvarile si sa i le trimit, ca daca nu mi-a mai zis, am uitat :(
La telefon n-o sa vb de asta.. o sa vb despre jocuri cand avem timp mai mult - cand o sa fiu si eu cu voi. Sau pe net..
As vrea sa vb acum la tel si cu persoane al caror glascior nu l-am mai auzit.. si ar fi frumos sa reusesc sa vb cu toti :)

inter
25th February 2005, 18:58
iulian e ragusit :D:D asa ca nu cred ca o sa-i deslusesti frazele :P

desdemona
25th February 2005, 19:05
Ah, deci iulian vine sigur? :) In cazul asta nu ma intereseaza ca e ragusit .. trebuie sa il aud, doar e "jumatatea mea" :D Nici nu concep sa nu vorbesc cu el. Sau se ascunde de mine?
Eu zic ca o sa ne intelegem foarte bine, ca doar ne leaga o relatie mai speciala asa :D:D
M-as fi mirat sa NU fie ragusit :)

inter
25th February 2005, 19:07
nu se ascunde ... :D:D

desdemona
25th February 2005, 19:11
nici tu, nu? :D:D

inter
25th February 2005, 19:15
n-am cum in seara asta .... :rolleyes:

desdemona
25th February 2005, 19:24
Foarte bine :) Nu pot decat sa ma bucur :)

fia
25th February 2005, 19:45
Am plecat spre FM :)

ilenuta
25th February 2005, 20:25
E cazul sa plec si eu spre locatie :)

Maximus
25th February 2005, 20:28
Pai cam plec si eu...

desdemona
25th February 2005, 20:32
Mi-a zis o vrabiutza ca e posibil ca la 20.00 sa nu fi fost nimeni in Shorley... pai se poate? :D

ilenuta
25th February 2005, 20:34
Gata, am fugit... daca nu o fi fost nimeni la 20, poate nu mai gasim masa :drak:

desdemona
25th February 2005, 20:37
Masa nu cred sa nu fi fost acolo la 20 :) Dar dupa aia a fugit cu ficusul :D:D

sotostone
25th February 2005, 20:46
si degeaba e masa daca o sa fie ocupata:D

desdemona
25th February 2005, 21:12
@soto, pana ajungi tu se sparge gashca :D:D:D Mai pleci azi?

sotostone
25th February 2005, 21:18
nu cred ca mai pot ajunge :(.. sunt inca la serviciu..:(...

Desde nu imi dai si mie o informatzie de genul:
lupta cu berea abia a inceput si daca ajung intr-o ora ... este utila aparitzia mea acolo:D....
ca sa stiu daca plec spre FM sau ... spre casa?... astept un semn aici.. ca tu tzii legatura prin tel :)!

desdemona
25th February 2005, 21:49
Soto, daca te gandesti ca unii la 20.00 sau 20.30 abia plecau de acasa.. si ajuns acolo undeva in jurul orei 21.00... nu ar fi chiar tarziu sa ajungi si tu intr-o ora. Data trecuta a tinut pana aproape de ora 3 :) si sunt convinsa ca nici acum nu se va termina la 23.00 :) So.. sa nu te prind ca te duci acasa.. du-te la Shorley, chiar si pentru o ora :) Nu esti singurul care apari mai tarzior un pic.. mai bine mai tarziu decat niciodata, nu?
Uite ca la telefon nu am vorbit inca... nu stiu in ce stadiu sunt cu berile, dar am incredere in ei ca se descurca :D:D Eu sunt la munca, asa ca nu pot nici macar sa ciocnim o bere telepatic :)

sotostone
25th February 2005, 21:53
k plec acum... la 10 fara un sfert la spartu targului.... sa vedem ce-o sa iasa!

inter
25th February 2005, 23:22
si ce bine se aseza soto :D:D langa rapidisti si olteni ,:D basca ca prima intrebare pe care i-a adresat-o iulian a fost daca sa "impuscat" borcea :P

fia
26th February 2005, 00:49
Uite ca am ajuns si eu deja acasa... Ca deobicei a fost multa lume, a fost frumos... dar spre mare dezamagire pozele nu le pun in seara asta... a avut grija Pompieru sa faca 60 de poze, si cum eu sunt pe dial-up las "jobul" acesta pe maine (mai ales ca iar trebuie sa stau sa-l cenzurez pe sotostone :D in toate pozele).

Facts:
- a venit frati-miu (Mihai) la primul FM /hello
- sotostone la a doua participare
- dupa o abseta indelungata inter si iulian din nou prezenti
- Iulia la a doua particpare /hello
- palaria de la Dorin a fost prezenta
- din nou oltenii au fost cei mai numerosi :)
- record de rapidisti: 3: eu, Mihai si Rasheed
- am vorbit mai toti cu desdemona la telefon (inclusiv iulian :evil:)

O sa incerc sa fac lista participantilor (in ordinea aproximativa a sosirii):

- Fia si Mihai la ora 20:00 - punctuali :)
- Tudose pe la si 20 (a si plecat primul)
- Dupa 20:30, Rasheed, inter, iulian, un oltean caruia nu i-am retinut numele (bogo sau ceva de genul asta, scuze de botez :D), Iulia, Edmond_, pompieru+un alt oltean Vergu (parca, mi-a zis ca o sa-i uit numele si uite ca asa a fost :D), Maximus sotostone, Darkslowstar, Vadim (ultimul, rusinica :P)

E tarziu, am baut "niste" bere, sper ca nu am uitat pe nimeni :D

inter
26th February 2005, 01:04
niste "bere" .... :drak: nu exagera :p

si pe finul tau il cheama bogho :yeah:

Mihai
26th February 2005, 01:10
Primele impresii dupa primul meu FM...
A fost frumos de tot... Sunt obosit acum dar promit ca o sa revin maine cu detalii!

inter
26th February 2005, 01:53
treaba nasoala e ca nu ma mai pot lua de tine la "greu" acum ... te-am vazut ... ai "scapat" :P

desdemona
26th February 2005, 02:39
pozele cand? numai in baza ta stam, fia, pentru maine? :(

EDMOND_
26th February 2005, 10:00
Primele impresii dupa primul meu FM...
A fost frumos de tot... Sunt obosit acum dar promit ca o sa revin maine cu detalii!

Doar ca ati plecat cam devreme.... :) Fia, ai uitat pe cineva, un oltean, normal... D10 ...care nu a stat foarte mult ... oricum, mai mult decat Tudose...
Eu, pompieru,vergu si bogho am ramas pana la sfarsit....adica pana ne-au pus aia scaunele pe masa....de aia ne-am enervat si nu le-am lasat nimic la nota de plata.... :drak:
PS... Am ramas surprins cat de multa bere poate sa bea pompieru !!
Era sa uit....sfarsitul ala a fost de fapt un nou inceput , ne-am mutat
alaturi,la "Pui de urs..."

fia
26th February 2005, 10:47
@desdemona: dap, pe mine va bazati cu pozele, pe la 12-1 incerc sa le pun
@Edmond_, asa e l-am uitat pe D10, imi cer scuze :)

Eh, asa sunt Grupo Maxima, stau pana dimineata :)

iulian
26th February 2005, 10:59
Pai trebuie sa se obisnuiasca cu ore mici :D de aia stau :D:D:D

EDMOND_
26th February 2005, 11:23
Pai trebuie sa se obisnuiasca cu ore mici :D de aia stau :D:D:D

Ciocul mic ! Prinsesi curaj...acum, pe internet!! :no:
Bey, ultras mic, ai grija cum calci , esti pe teren alunecos.... :drak:

pompieru
26th February 2005, 12:04
facu' olteanu' ochi la ora asta tarzie.... adevaru' e ca nu stiu la ce ora am ajuns acasa... cred ca era 2 jumate sau cam asa ceva, da' deja cand am fost la Pui de urs eram cam terminat...

ps: data viitoare daca ne mai pun tot la masa aia ii iau de gat pe aia de la Shorley

fia
26th February 2005, 12:13
Poza 1:
Ora 20:15.... Doar eu si fratimiu ajunseseram.... Forumistii astia ar trebui sa invete sa fie punctuali :D
Poza 2:
A inceput sa vin lumea. Aici eu cu cadoul primit de rasheed de la timisoara, detalii in poza urmatoare :D
Poza 3:
Detaliile : de remarcat, Rapid pe primul loc. Craiova? A! Uite-o, e jos acolo :D
Poza 4:
Iulia si Edmond_ abia ajunsi si ei
Poza 5:
Text de pe meniul din Shorley, continuarea in postul urmator :D

fia
26th February 2005, 12:17
Poza 6: Continuarea textului de pe meniul Shorley :D
Poza 7: Imaginea de ansamblu. O sa vedeti mai incolo ca nu degeaba am pus pozele astea :)
Poza 8: Dupa o absenta indelungata, inter si iulian :)
Aici iulian vorbeste cu desdemona!!
Poza 9:
A aparut si sotostone, care pare ca zice: nu dom'le nu s-a impuscat Borcea... desi nu era mare pierdere.
In stanga Edmond, in dreapta rasheed.
Poza 10:
O parte din grupo Maxima: Maximus, pompieru, Vergu si bogho

fia
26th February 2005, 12:23
Poza 11:
Darkslowstar, venit la costum, la o discutie cu desdemona, atent supravegheat de inter si de desdemonul, pardon iulian :evil:
Poza 12:
Iulian privind cu atentie cadoul de la Timisoara, un bilet de la meciul Poli-Steaua : 1-8 :) Dar fleica aia o mai veni ?
Poza 13:
Rapidistii: rasheed, Mihai si fia. In dreapta bineinteles Iulia :)
Poza 14:
Deja aparatul foto a trecut la pompieru, si acum ii vedem pe Dark inter si iulian :)
Poza 15:Fia Iulia si Dark

fia
26th February 2005, 12:27
Poza 16:
Pompieru si Vergu, autoportret
Poza 17:
Din nou Grupo Maxima: Maximus, un pic de Bogho, D10 si Edmond
Poza 18:
fia, Iulia consultand meniul si Dark. Banii de pe masa sunt semnul ca a fost si Tudose pe acolo, dar a plecat devreme :)

Poza 20: Grupo Maxima adunati la laptop-ul lui Edmond :)

fia
26th February 2005, 12:31
Poza 21:
A aparut si Vadim :)
Poza 22:
Un om cu o privire limpede :D. Ce vreti mai oameni buni de la mine pare sa zica :D
Poza 23:
Vadim torturand o pizza
Poza 24:
Se pare ca e ceva interesant tare la laptopul ala :D. Pe sotostone, deja il cunoaste toata lumea :D
Poza 25:
Fia si Iulia

fia
26th February 2005, 12:34
Poza 26:
Rasheed rasfoind pozele de pe aparat... printr-un fum dens...
Poza 27:
Iulia
Poza 28:
Vadim
Poza 29:
Dark
Poza 30:
fia, mmmm ce buni sunt papanasii :D

fia
26th February 2005, 12:37
Poza 31:
Plecarea lui Maximus, aici alaturi de D10 si Edmond.
Poza 32:
Evident saluta pe toata lumea :)
Poza 33:
"Si nu uitati! Tineti aproape!" pare sa spuna Maximus
Poza 34:
"Da' parca mai aveam sa-i zic ceva lui Edmond totusi :D"
Poza 35:
Sotostone si rasheed, cenzura e in floare, cititi comentariul din poza....

fia
26th February 2005, 12:40
Poza 36:
Dark si Edmond la o discutie, Vadim pare prins la mijloc fara voia lui
Poza 37:
Mihai fia si Iulia, dark in picioare pe langa noi :)
Poza 38:
Ecum Edmond ii explica si lui Vadim ce i-a poveztit Dark :))
Poza 39:
Privire de ansamblu a mesei :)
Poza 40:
Iulia care a trecut la apa minerala dupa o bere :)

fia
26th February 2005, 12:45
Poza 41:
Dark Vadim si Edmond
Poza 42:
Din noui MIhai fia Iulia si dark, deh daca eram fix in fata lui pompieru...
Poza 43:
"Mdeah... cu mine n-a vorbit desdemona"
Poza 44:
Mihai siun pic din rasheed, negociind un bashet... Coincidenta: amandoi au 7210 :D
Poza 45:Iulia pare foarte pasionata de "albumul" adus de Edmond (anul 82-83) ce contine artocole siin ziare cu ceea ce facea Craiova in acea perioada. Evident, ca un om care se respecta, Edmond are acesta colectie si pentru alti ani, mai multe detalii la el :)
P.S. Si mie mi-a placut foarte mult albumul :)

fia
26th February 2005, 12:49
Poza 46:
"Mai dar oltenii astia au fost chiar tari candva...."
Poza 47:
Gata cica s-a stabilit baschetul...
Poza 48:
Iulia in continuare fascinata de istoria Craiovei... sa asistam la o noua inscriere in Grupo Maxima :D?
Poza 49:
Si ne pregatim si noi de plecare....
Poza 50:
Da, noi plecam, si pleaca si sotosone, din nou cu bulina pe cap.

fia
26th February 2005, 12:51
Poza 51:
fia cu 2 barci un magar si o farfurie deasupra capului
Poza 52:
La revedere lume, ne vedem luna viitoare :D

fia
26th February 2005, 12:54
Poza 18 bis:
Si acum, legat de texul ala de pe meniuri, suna cunoscut :D?

=======================================
=======================================
Am facut o groaza de posturi consecutive, imi pare rau :D
Eu m-am distrat foarte bine, imi pare rau ca nu am putut sa stau mai mult, deh, servicul asta de oboseste rau....
Imi pare rau ca nu il am pe Tudose in nici o poza, dar sigur e pe pozele de la rasheed sau chiar ale lui. La fel nu apare in pozele mele nici palaria de la Dorin.

That's all folks!

Mihai
26th February 2005, 13:17
Mi-a zis o vrabiutza ca e posibil ca la 20.00 sa nu fi fost nimeni in Shorley... pai se poate? :D


Vrabiuta ta a fost prost informata, eu cu Fia am fost de la 8 FIX! Avem si poze ca dovada!!! :evil:

realmadrid.com
26th February 2005, 13:20
Si cam pana la ce ora a durat acest fm?

EDMOND_
26th February 2005, 13:32
ultimii au plecat in jur de 3.00

Fia, ai aiurit de tot comentariile alea...rar cand se potriveste vreunul cu poza....noroc ca am fost acolo, si stiu evolutia evenimentelor... :drak:

ilenuta
26th February 2005, 13:33
Ntz, ntz, fia, vad ca meniul ala a fost de mare inspiratie :D
Interesant montajul literar-artistic :D (eu una m-am descurcat in comentarii ;) ) iar sotostone devine mai celebru cu fiecare FM :)
A fost placut si de data asta, au fost chiar mai multi forumisti decat data trecuta, unii reveniti dupa perioade de absenta, altii la debut :ok:
Oltenii au fost iar majoritari si au stat pana cel mai tarziu...

fia
26th February 2005, 14:16
ultimii au plecat in jur de 3.00

Fia, ai aiurit de tot comentariile alea...rar cand se potriveste vreunul cu poza....noroc ca am fost acolo, si stiu evolutia evenimentelor... :drak:
Nu-s aiurite, am scris la fiecare, Poza 1, POza 2, etc. Dar la upload nu stiu de ce, dar nu s-au pus n ordine pozele... Eu le-am selectat in ordine, dar cand se facea upload, se puneau intr-o ordine aleatoare :( ...

Daca asociezi comentariile cu numele pozelor, si nu cu ordinea lor ca atasamente o sa vezi ca e bine :D

desdemona
26th February 2005, 14:25
@pompieru, hai ca 2 jumate nu e chiar asa mult... Pe la 1 am vorbit eu cu Dark la telefon, el era cu Iulia in taxi - ea a coborat la un moment dat , deci n-a fost cazul de efectul costumului :D Si zicea cine a mai ramas pe baricade. Daca numai o ora ati stat la "Pui de urs", e chiar putin. Chiar ma gandeam ca ati prelungit-o pana dimineata :)

fia, frumoase poze, inseamna ca urmeaza ale lui Rares si ale lui Tudose... si atat? Aruncand un ochi, aproximativ in ordinea in care au fost puse:

- Bine ai venit, Mihai! Imi pare rau ca n-am reusit sa vorbesc mai mult cu tine, oricum, e bine ca am apucat.. Ma cam suna sefu'...
Poza la care te refereai nu e chiar o dovada a faptului ca la 20.00 era cineva in Shorley.. nu se vede ceasul... si daca la momentul sosirii Iuliei, de exemplu (care era inca pe internet pe la ora 20.30), masa era aproape goala... Dar te cred pe cuvant.
- nu pot sa nu remarc cum se completeaza brasovenii astia, dom'le! De data asta, Dark a venit la costum si Rasheed in haine sport :ok:
- sotostone, nu stiam ca ai o fetzisoara asa dulce... pana acum te cenzurasera cu totul :D
- inter si iulian, ma bucur sa va vad asa veseli, primul dupa ce a vorbit cu mine, iar al doilea in timpul actiunii :D Iulica, sa nu te mai recunosc cu noul look, bine ca m-au pus in garda colegii...
Foarte important: De fapt, in poza asta, Iulian nu vorbea cu Desdemona... el le spunea chiar atunci ca isi aude ecoul , dar se pare ca nimeni nu l-a crezut, din moment ce fia scrie aici ca vorbea cu mine ... Iulica, fii pe pacea ta, eu te inteleg.. Daca nu eu, atunci cine? :D
- salutari pe aceasta cale si lui Maximus, pompieru :bere: , vergu si bogho - doar pe primii doi am avut placerea sa-i salut prin viu grai, deh, ii cunosteam cat de cat dinainte. Pe respectivul vergu nu cred sa-l stiu, iar cu bogho n-am mai vorbit, din moment ce ii era indiferent daca ma cunoaste sau nu.
- Iulia, doar o vorba sa-ti mai spun: esti pe teren alunecos :D

O remarca - bine ca va stiam care sunteti (la D10, Vergu si Mihai mi-a luat cateva clipe sa-i regasesc in imagini).. ca ordinea in care erau puse pozele in post-uri te cam inducea in eroare - desi, daca ma uit cu atentie comentariul aferent corespunde numarului pozei.

Ma bucur ca am vorbit la telefon cu aproape toti. Imi propusesem sa vorbesc chiar cu toata lumea pe rand, dar pana la urma i-am luat cred pe sarite, pentru ca la Edmond se intrerupea intotdeauna continuitatea :D Cu aceasta ocazie trebuie sa mentionez ca a fost un FM de neuitat si pentru mine. Am plans toata noaptea si nici acum nu ma simt prea bine, pentru ca Edmond a refuzat sa vorbeasca la telefon cu mine :evil: Concluziile mele nu vi le mai impartasesc, mai am de adaugat ca daca nu am vorbit cu bogho, D10 si Vergu este pentru ca, in primul rand, nu stiam ca ultimii doi sunt acolo, si-n al doilea rand nici nu ne prea stim...

Nu am vorbit nici cu Tudose si nici cu Vadim, primul probabil plecase cand am sunat eu, iar al doilea inca nu sosise...

ilenuta
26th February 2005, 15:15
Eu le-am selectat in ordine, dar cand se facea upload, se puneau intr-o ordine aleatoare :( ...
Isi mai face si forumul de cap din cand in cand :cool:

Daca asociezi comentariile cu numele pozelor, si nu cu ordinea lor ca atasamente o sa vezi ca e bine :D
Eu m-am prins :ok: vad ca la fel si desdemona. Bine ca le-ai numerotat :)

Iulia, doar o vorba sa-ti mai spun: esti pe teren alunecos :D
Ntz, ntz, cum le stii tu pe toate, ca un om mare :D
Daca marea absenta :cool: a facut cele mai ample comentarii, inseamna ca a fost totusi alaturi de noi... cu sufletul :)
Iar Edmond nu e asa rau, a vrut sa vorbeasca cu tine, dar n-a putut de emotie ;)

desdemona
26th February 2005, 15:25
Eh, Iuli, deja ii iei apararea lui Edmond? Ntz, ntz, ntz :D
Am zis eu undeva ca e rau? :) N-am nici un motiv sa ma supar, doar ca am tras niste concluzii despre corespondenta user - persoana reala si ma mir si eu cum reusesc unii sa ia atat de "in serios" netul, fara a constientiza niste diferente evidente :D Culmea e ca, de curand, persoana respectiva ma acuza pe mine ca as fi asa... :)
N-am nimic cu nimeni si vorbesc cu toata lumea. Daca insa unii decid sa nu-mi vorbeasca, evident ca nici ei nu pierd nimic, nici eu :D:D

rasheedkpenny
27th February 2005, 18:09
Acum am vazut si eu pozele... o sa le pun si eu pe ale mele in cursul zilei de maine! :)

fia
28th February 2005, 08:30
o sa pun si o pozele de la Tudose probabil in seara asta... sau cel mai tarziu maine

Darkslowstar
28th February 2005, 14:51
A fost misto si de data asta, mai multi oameni decat s-au anuntat intial, dara sta nu poate decat sa ne bucure.
Comentarii:

Iulia a chinuit o biata pizza vreo 4 ore. Mai mult a taiat la ea decat a mancat. Idem cu o biata bere, consumata pe 2/3 si inlocuita cu o apa minarala (iak, brrr).
Vadim a fos foarte tacut si a stat putin. Cred ca a mancat mai mult decat a vorbit.
Edmond a fost in forma, spre deosebire de ceilalti olteni (ma refer mai mult la cei noi) care au fost mai degraba timizi.
Soto :galben: pt ca pe la 10 intreba daca mai stam. Pai abia incepusem.
Eu :galben: pt ca a trebuit sa plec pe la 1, ca sa prind si eu ceva ore se somn, ca dimineata la 6 scularea si la gara (schi la Predeal si tura In Piatra Mare) si i-am lasat pe olteni de capul lor in lupta cu berea si chelnerii.

Data aviatoare va trebui sa luam o mas mai ingusta, ca sa ne auzim si noi mai bine. Nue posibil domne', sa nu auzi cum se cearta oltenii pe partea cealalta, cand tu te conversezi cu Inter (Intere, sa nu intre Interul in CL daca mai chiuleste asa de mult de la FM-uri :D). Nu concep sa fi fost macar vreo disputa mica intre ei :drak:

fia
28th February 2005, 15:18
Iulia a chinuit o biata pizza vreo 4 ore. Mai mult a taiat la ea decat a mancat.De ce exagerezi ca nu a fost asa... a mancat mult mai repede (1h) , si dupa aia a mancat si desert :P

Darkslowstar
28th February 2005, 15:34
Nu exagerez (foarte mult). Cand am venit eu (pe la 10) deja "opera" la ea si nu a terminat decat mult dupa mine (care am stat si dupa chelner). Dar sa nu intram in asa de multe amanunte. :D

Mihai
28th February 2005, 17:10
Aici sunt de acord cu Dark! S-a chinuit mai mult de o ora la pizza! Dar in schimb desertul l-a mancat destul de repede in comparatie cu pizza! :evil:

sotostone
28th February 2005, 17:19
nu te-ai uitat bine mihai :d... eu ma uitam la desertul ei .. si vedeam cum timpul trece si .. el abia scade.. d'aia mi-am luat desert ca am vazut la iulia ca e eficient .. dai un ban da' mananci .. o juma' de ora la desert... am zis sa fac si io la fel.. numai ca .. acele clatite... mi-au incaput in 3 furculitze cu tot cu smantana....si a durat ... cam cat prelungirile unui meci in care nu se trage de timp... sa le halesc:D...
Dark.. imi recunosc galbenu':D... si sunt de acord cu masa mai mica....

Darkslowstar
28th February 2005, 17:42
Soto, si in poze esti cam galben. :D Eu in general dau numai rosu, dar pt. dinamovisti simpatici dau dovada de clementa. :D:D Si in plus deja esti o prezenta clasica la FM.

PS frate, dar ce ne-am uitat cu totii in farfuria bietei fete. Punem pariu ca Iulia inca e rosie la fata? :drak:

fia
28th February 2005, 17:51
Pai la ce sa ne uitam, era singura fata prezenta... Mai aveam alternativa... masa din spate :D (aia mare)

EDMOND_
28th February 2005, 18:08
Incepeti sa ma suparati ... va atentionez sa o lasati pe Iulia in pace! :drak:

fia
28th February 2005, 18:17
Ne dai avertisment :D?

Vietnam
28th February 2005, 18:18
Oare de ce nu ma mira "viteza" de mincat a Iuliei??? :P Eu tot o afumam cu tigari doar doar o minca si ea mai repede ...( data trecuta ca acu' am lipsit motivat!). SI ma intrebati toti de ce o afumam??? Pai :sleep: linga ea pina minca tot. Ce nu am inteles eu au fost miscarile de la masa! La un moment dat Iulia era linga Edmond dupa care brusc era inconjurata de rapidisti!? Voi va schimbati locurile acolo ca in "Alice in tara minunilor"-scena mesei la Palarierul nebun?????? :D

:ok: Bravo Pompierule pentru cantitatea de bere bauta!!!! /hello Inseamna ca bausi si pentru mine si pentru tine si nu in ultimul rand pentru Desdemona!
Apropo ... poate ii cumparati lui Desdemona un video telefon pentru a fi mai aproape de forumisti ca oricum vorbeste cu toti la telefon!

Ma bucur ca a fost frumos la voi. SI la mine a fost super in restaurantul chinezesc! AM reusit sa mananc cu betigasele!!! Este o premiera! :yeah:

desdemona
28th February 2005, 22:26
Ce nu am inteles eu au fost miscarile de la masa! La un moment dat Iulia era linga Edmond dupa care brusc era inconjurata de rapidisti!?
Vietnam, este limpede la lumina zilei: toti au vrut sa stea langa singura fata prezenta la FM :) din moment ce masa mare din spate despre care se vorbea si unde presupun ca erau ceva reprezentante ale sexului nu intotdeauna frumos... Oricum Iulia si-a achitat sarcina cu bine, din moment ce privirile era atintite asupra ei :)


:ok: Bravo Pompierule pentru cantitatea de bere bauta!!!! Inseamna ca bausi si pentru mine si pentru tine si nu in ultimul rand pentru Desdemona!
Pentru mine n-a mai baut :D:D


Apropo ... poate ii cumparati lui Desdemona un video telefon pentru a fi mai aproape de forumisti ca oricum vorbeste cu toti la telefon!
Nu cu toti :D:D Oricum, chestia asta ar fi valabila pentru cei care ar dori sa ma vada, insa in cazul asta mi s-ar parea normal sa pun bani la ciorap si sa-mi cumpar singura unul, pana la FM-ul din decembrie :D:D sa ma vada cand vorbesc cu ei..

Pacala
1st March 2005, 00:50
incepu sa-mi mai treaca supararea pe Edmond dupa ce il vazui ca vine cu albumul ala la intalniri..... pe bune..... cred ca nu mai sint suparat pe el...........probabil am sa vin si eu la vara la o intlnire....dar in bucale sa vad si eu cum se poate vorbi cu vadim si cu iulicul :D

asept vara sa vina si Desdemona ;) sa ma conving ca nu e iulica :D ..... trebuie sa-mi dovedeasca cu probe :D

Edmond, daca venisi tu cu albul ala, s-ar putea sa nu fii chiar asa de negru :D
mi-ai placut la faza asta..... vezi, eu recunosc si meritele adversarului .... :D
si ce contine de fapt albumul ala? poze sau articole din ziare .....

desdemona
1st March 2005, 02:00
Pai eu ziceam ca apar in decembrie... daca vazui ca-mi disparu motivatia.. No need to hurry. Incet incet imi fac dusmani, nu amici de discutie :D:D Ce rost are sa mai vin .. sa vad in carne si oase persoane cu care o data rad, de doua ori ma "contrez" total aiurea, o data mi se refuza discutia si de cele mai multe ori vorbim impreuna si ne intelegem separat? Sau persoane cu care nu schimb nici macar o vorba pe saptamana? Daca as veni, ar trebui sa o fac pentru a-mi vedea niste amici de discutie, discutie insemnand un pic mai mult decat prezenta pe acelasi forum .. :) Probabil ca m-am grabit putin cu aprecierile si e cazul sa mai astept :D
Pacala, dar daca zici ca apari prin vara... e musai sa reconsider problema si sa vad ce iese :evil:

Pacala
1st March 2005, 02:36
nu la bucale...... atunci vin la Constanta.... la mare, la soare.......

desdemona
1st March 2005, 03:53
Aha... si daca vii "la mare, la soare".. e posibil sa nu ne intalnim intr-un locatie atat de imprecisa? :D
Bucuresti ramane, totusi, un oras ideal pentru ce vorbeam: tu ii vezi si pe Vadim si Iulica (dupa cum iti exprimasei dorinta), eu reconsider lista cu persoanele prezente acolo pentru care ar merita sa fac deplasarea, in contextul aratat in mesajul precedent :D:D

rasheedkpenny
1st March 2005, 10:52
uite ca pun si eu pozele mele...

Bild2855 - sosirea Iuliei... bucuroasa de prezenta la un nou FM
Bild2856 - in debutul unei discutii aprinse! Cred!
Bild2857 - Bogho: privire macho, Tudose discutand cu "ursul" Inter, Iulian de nerecunoscut... fara mustata!
Bild2858 - Iulian, de nerecunoscut... dupa cum spuneam! Mi se pare ca a consumat "apa plata", daca tot a inceput cu schimbarile!
Bild2859 - Inter arata cu degetul ... lucrurile evidente, lipsa! Victorie! De fapt Iulian jurase ca isi da mustata jos daca Valencia pierde calificarea.

Vadime, vezi ca iar se face upload-ul intr-o ordine ciudata!

rasheedkpenny
1st March 2005, 10:53
Bild2860 - O poza neclara a unei dovezi clare si incontestabile: Rapid a fost cea mai buna echipa din Romania in sezonul 2002-2003!
Bild2861 - venirea lui Maximus "umbrita" de un pahar gol! :(
Bild2862 - 2 frati... Mihai - plan apropiat(Eyes Wide Shut) si Fia, carcotas ca intotdeauna!
Bild2863 - Cadoul lui Dorin... "prezent" la FM dupa cum am promis cu totii.
Bild2864 - Tudose: in cautarea inspiratiei (oare o fi gasit-o, pe ea, inspiratia?), Iulia spunandu-i lui Fia ca-i mai bine in
Shorley decat la cules de "fragi si mure"...

rasheedkpenny
1st March 2005, 10:55
Bild2865 - Pompieru face semn ca vrea sa stinga cu multa bere incendiul provocat de proaspata "licentiere" (n.a. licentiere folosit ca absolvire, nu ca "dat afara"); Maximus privind cu interes spre... Edmond, probabil!
Bild2866 - Edmond intr-un duel peste masa cu Inter & Iulian; in fundal Maximus catre Pompieru: "uite, vezi, asa se transeaza problema"
Bild2867 - apare chelnerul din Shorley, cel care a luat comenzile si le-a onorat in ordine inversa - Fia & Mihai asteptand 1 1/2 h pentru 2 pizza; Bogho incercand niste tricks cu furculita din mana sa;
Bild2868 - Pompieru in incercarea de a stinge focul, cu ketchup... picant!
Bild2869 - Axa Bucuresti(Ghencea)-Craiova-Pitesti...

rasheedkpenny
1st March 2005, 10:57
Bild2870 - plecarea lui Tudose... cred ca avea ceva lucrari de corectat! :( Popica, ai dat de curand examen?
Bild2871 - venirea lui Vergu; deja se profileaza "coltul oltenesc" de o mare greutate, echilibrat in partea cealalta de Iulian si Inter; Pompieru contemplativ catre "pipa", Bogho cu aceeasi privire macho, catre Iulia sau Fia... zic eu!
Bild2872 - Masa Onlinesport, mai goala decat de obicei; Iulia tocmai isi incepuse pizza! Apare in poze si Darkslowstar... la costum, in incercarea de a eclipsa pe toata lumea!
Bild2873 - Iulia ducand in continuare "lupte grele" cu pizza! Dark incercand o axa Bucuresti(Ghencea)-Craiova-Brasov... fara reusita, zic eu!
Bild2874 - "Coltul oltenesc" apare acum in intregime... nu l-am mentionat pana acum pe D10(banuiesc ca asa il cheama), tipul barbos de langa Edmond.

rasheedkpenny
1st March 2005, 11:03
Bild2875 - imi este "neclar" daca Iulian chiar vorbea cu Desdemona... si la fel de neclara e si poza! Coincidenta? Oare?
Bild2876 - Iulian, "tot un zambet si un suras"... tot cu Desdemona.
Bild2877 - apare si Vadim... Dark manifestandu-si bucuria "in gura mare"
Bild2878 - Pleaca "ursul" Inter... pleaca si Iulian...
Bild2879 - aparatul meu imbatat de privirea galesa a lui Pompieru - dupa un numar impresionant de beri consumate... cate mah? Popieru se plimba in jurul mesei... el a fost "pozarul" sef la FM15!

rasheedkpenny
1st March 2005, 11:04
Bild2880 - ultima poza... Vadim suparact ca gasca s-a spart asa de repede! :( Sorry!

Ne vedem la FM16! Poate ajunge si Desdemona ...

Utilizator
1st March 2005, 12:56
Se pare ca a fost chiar frumos, felicitari fete si baieti :)
Cateva remarci din afara fenomenului:
- masa la care ati stat ar fi buna de ruleta sau sedinte de partid cu dezbateri aprinse. Mare fratilor, parca alta data eram mai 'apropiati'.
- la toate FMurile de succes participa persoane 'cu greutate' :) Si pozele sunt mai pline de viata, una e sa-i vezi pe Fia cu Rasheed care ocupa o patrime din cadru si dau semnzatia ca e un FM pe teme yoga, si alta pe Inter cu Iulica...se vede bunastarea, dintr-o data parca si discutiile devin mai serioase si ospatarii mult mai fericiti...
- care-i treaba cu Soto? E de la 'mascati', e dinamovist sub acoperire de stelist :) sau e chiar Semeghin si nu vrea sa-l vada nea Ando ca e 'consumator'?

Dorin
1st March 2005, 13:22
Bild2863 - Cadoul lui Dorin... "prezent" la FM dupa cum am promis cu totii.
...
In sfarsit m-am linistit...Dar nimeni nu a indraznit sa o aiba pe cap! Ca tare seriosi si la cravata mai santeti !
Dorin :yeah:

rasheedkpenny
1st March 2005, 13:58
- care-i treaba cu Soto? E de la 'mascati', e dinamovist sub acoperire de stelist :) sau e chiar Semeghin si nu vrea sa-l vada nea Ando ca e 'consumator'?

Treaba cu Soto e cam asa... de ceva timp e singurul dinamovist activ pe aici, ca sa nu mai vorbim ca e singurul dinamovist care a fost prezent la FM15, FM14... parca la FM13 nu a fost nici unul!
De data asta Soto a stat intre 3 rapidisti si 5-6 olteni... iti dai seama ca l-ar linsa colegii dinamovisti daca l-ar vedea... si ar mai si afla ca l-am semi-convertit! :drak:

Utilizator
1st March 2005, 14:56
pai draga Rasheed, eu sunt unul dintre colegii lui dinamovisti, multumesc de informatie :) Precizare: la ce l-ati semi-convertit?

sotostone
1st March 2005, 15:03
adika le-am dat sansa sa incerce sa ma faca rapidist sau .....oltean.... poate chiar si stelist....
insa nu au reusit:P.. chiar daca sunt de acord cu totzi ca borcea.. sucks....! ca si conducator de caini roshii :drak: da' e bun pt. dispute aprinse... si-atat! (si scartzaie si pe acolo:D)

fia
1st March 2005, 15:05
Dar nimeni nu a indraznit sa o aiba pe cap! B a da, Tudose, dar inca nu am apucat sa pun pozele de la el :D

Utilizator
1st March 2005, 15:08
Soto felicitari atunci :ok: De acord cu opiniile tale despre conducatori, dar astea-s chestii efemere si nu numai la noi. Tine-te tare ca merita :)
Da' de ce te pun sub acoperire prin poze?

sotostone
1st March 2005, 15:16
deshi motivul pare "pt. a fi mai interesant" nu e asta.... daca vii la FM next.. ti-l spun... ;)...
pana atunci.. ma tzin tare ca merita (da' nici daca ma tzin .... moale.. n-ar avea sanse...)..poate n-o sa mai tzin cu Dinamo cand o sa cashtige champions league...si o sa devina... cam de peste 20 de ori la rand:D....!

rasheedkpenny
1st March 2005, 15:18
Utilizator, stiu ca esti unul dintre "colegii lui dinamovisti"... de aceea am si raspuns de o asa maniera!

Eu am incercat sa-l convertesc pe Soto la bere fara alcool, da' n-am reusit, nu stiu ce a incercat Edmond, cert e ca s-a uitat la niste poze de la FM Craiova!... Ma gandeam ca poate ne converteste Soto la "purtat pulovere pe gat"... prietenii stiu de ce!

Utilizator
1st March 2005, 15:19
Soto :ok:
cat despre participarea la FMuri din pacate n-o sa pot veni prea curand, sunt prea departe de Shorley :)

Rasheed pai cu bere fara alcool vrei sa-l convertesti???
banuiesc ca s-a uitat la pozele de la FM Craiova pentru identificare in tribune la meciul direct :)
Pulovere pe gat...zgariie cineva? :)

Darkslowstar
1st March 2005, 15:44
In sfarsit m-am linistit...Dar nimeni nu a indraznit sa o aiba pe cap! Ca tare seriosi si la cravata mai santeti !
Dorin :yeah:

Dorin, eu chiar am vrut sa fac o poza cu clopul tau viking, dar cand am identificat locatia obiectului a si plecat Tudose cu el. Alta data.

Fia, ce faci cu pozele alea, lasa naibi foarfeca si punele aici.

sotostone
1st March 2005, 16:09
pozele de la tudose nu tre' sa ... la "prelucreze".. deshi am fost si eu shi tudose nu ne-am intalnit la acest FM:D.... deshi ii sunt dator cu ceva.... cred ca nici el nu stie cu ce :)
@rasheed: shhhtttt daca ma dai de gol si cu asta....o sa ai 2-0.. la facut misto de mine pe forum.... si la 3 .... shtii bancu nu :D? :))
@utilizator: io nu fac d'astea mah .. la care te refri tu cu "identificarea" pt. meciul direct :D.... altfel n-ash mai fi aparut la FM.... :D

pompieru
1st March 2005, 16:11
tin sa mentionez faptul ca eu am cerut pui mexican si, avand in vedere faptul ca nu era pe meniu, am luat ce era mai apropiat din punct de vedere al ingedientelor si mi l-am facut eu singur in farfurie :D :D :D :D singura problema a fost cu sosul ala picat, care era prea picant si am pus doar cateva picaturi peste toata farfuria....


bere am baut si pt bogdan 1 si pt desdemona 1 :D restul au fost toate pentru mine :D

Utilizator
1st March 2005, 16:15
'Sa vina pompierii inima sa-mi stinga...' :)
dati si voi ceva performante/recorduri daca e cazul, sa facem o carte de aur a OLS: cata bere s-a baut, vin, vodca (ca s-a baut sigur, stiu eu pe unul :)), apa plata, cati mici s-au mancat...cine a fost best of la potol si lichide...

sotostone
1st March 2005, 16:34
tzin sa mentzionez ca deshi mi-am luat pizza.... pe mine ma incantase felul ala de mancare a lu' pompieru' da' nu-l gasisem in meniu.... si mi-a fost jena sa-l intreb....
asa ca am mancat pizza cu gandul la .. un amestec mexican de legume:D....

fia
2nd March 2005, 01:15
Scuze de intarziere.

Poza 1:
Tudose care totusi a avut curajul sa si-o puna pe cap (vezi Dorin :D? )
Poza 2:
Inter si Iulian prim plan :)
Poza 3:
Primii veniti, fia, Mihai si in picioare, la debut, Bogho!
Poza 4:
He is Bogho!
Poza 5:
Aici trebuia sa fie Dorin :yeah:

fia
2nd March 2005, 01:22
Poza 1:
Edmond, si in spate, mi se pare mie sau e un ficus :D?
Poza 2:
Tocmai a ajuns si Iulia
Poza 3:
Palaria si-a pus pofta in cui :)
Poza 4:
Cine sa fie oare?
Poza 5:
Edmond si rasheed in ceatza

fia
2nd March 2005, 01:24
Poza 1:
D10 si Edmond, discutand despre ce oare?
Poza 2:
Sosirea lui Maxiumus
Poza 3:
Edmond si Iulia studiind meniul :)

rasheedkpenny
2nd March 2005, 09:41
Oameni buni.... exista blitz cu red-eye reduction... tudose, ce mi-ai facut?
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=4199