PDA

View Full Version : Inter-Milan, 27 februarie 2005



Delia
20th February 2005, 19:33
Discutii, pronosticuri si comentarii despre derby-ul orasului Milano, aici. :)

remus
20th February 2005, 21:49
Meci foarte interesant. Va reusi Milan sa invinga in sfarsit pe Inter ? va reusi Inter sa se apropie amenintator de titlu ? Asta e un meci pentru care fotbalul este asa frumos ...:)

Al Dracu
21st February 2005, 11:27
Am votat Milan pentru ca-s realist. Dar sper sa bata Inter, sa le puna piedica verisorilor! Cu toate ca nici un egal n-ar fi de lepadat... :D In concluzie oricum o iesi, 1,X,2, pentru juventini o sa fie un rezultat satisfacator! :drak:

Pancone
21st February 2005, 12:22
As vrea sa castige Inter dar pana la urma tot 0-0 se termina :)

viorel 31
21st February 2005, 13:01
Am votat 1 ,sper ca Inter sa castige si sa se apropie astfel de primul loc ceva mai mult dar cred ca se va termina la egalitate si ca vom vedea goluri multe. :ok:

baubau
21st February 2005, 13:16
Hei!! Va castiga Inter printr-un meci egal:P

Cred ca va fi un meci egal sau Milan va castiga in min 94 sec 59 cu 1-0 :rolleyes:


Ps:Cat a fost in tur?

Marquise MGP
21st February 2005, 13:21
va castiga juve printrun meci egal :D

0-0 in tur

Catalanul
21st February 2005, 17:29
sper sa castige Inter :yeah: sunt mult mai in forma decat cei de la Milan :P eu merg pe un 2-1, cu un gol al nerazzurilor in minutul 91 :evil:

realmadrid.com
21st February 2005, 17:33
Castiga Milan cu 2-1:yeah:

Ayrton
22nd February 2005, 13:47
Milan... pe pariu! Chiar si fara Sheva. Se razbuna Crespo.

Corrado*
22nd February 2005, 20:39
Inter... pe pariu! Merge un pariu ayrton? :D Adriano show !!!

OwenSkeet
23rd February 2005, 08:53
Un egal cred ca ar fi bun pt ambele echipe in aceasta perioada.

Sergio
23rd February 2005, 17:41
Te inseli. N-ar fi bun pt niciuna. Poate pt Milan, ca joaca in deplasare. :rolleyes:

cocomic
24th February 2005, 04:22
dupa meciul asta o sa spuneti "punct si de la capat" :drak:

Sasuke Uchiha
24th February 2005, 17:05
se termina egal, ca majoritatea meciurilor de inter :drak:

inter
24th February 2005, 19:19
dupa meciul asta o sa spuneti "punct si de la capat" :drak:

glumetule, ce a facut verisoare medicul vostru? :drak: :drak:

cred ca faceti "repetitii intense" ca sa-i urmati exemplul :happy :happy


ps.
chiar uitasem ... mai vreti si link-ul? :yeah: :yeah:

BoboCosta
26th February 2005, 12:31
Sper intr-o victorie a interistilor cu 2 0

realmadrid.com
27th February 2005, 14:36
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=Surveys&op=results&pollID=304

Sergio
27th February 2005, 15:43
Cei mai multi vad o victorie a Interului... :yeah:

Cosmin777
27th February 2005, 17:21
Adriano nu are nici o sansa in fata lui Nesta si Maldini. :drak:

bapsy
27th February 2005, 17:42
Cei mai multi vad o victorie a Interului... :yeah:
Aici as vrea sa te corectez. Cei mai multi spera intr-o victorie a Interului :D Ete colegii tai:

sper ca Inter sa castige

sper sa castige Inter

sper intr-o victorie a interistilor
Ciudat, ai :drak: ?

BoboCosta
27th February 2005, 18:08
HAi sa rectific.Vom invinge diseara.100% la 100%

Catalanul
27th February 2005, 18:17
da... si eu rectific :D bate inter, mai mult ca sigur :drak:, cu 2-0 :yeah:

bog_tom
27th February 2005, 18:28
am votat 2 ca tin cu Pandurii Tg Jiu :D

Sergio
27th February 2005, 22:40
Bapsy, ma refeream la sondajul de pe calciomercato, nu la parerile celor de pe forum. Ete linkul http://www.calciomercato.com/modules.php?name=Surveys&op=results&pollID=304

Vad ca ai devenit cam acida in ultima perioada. Keep up the good work. :ok: Ai profesor bun. :drak:

bog_tom
28th February 2005, 00:19
inca 11 minute si se va demonstra ca am avut dreptate :D

Inter 0 : 1 Milan :yeah:
Kaka 74

realmadrid.com
28th February 2005, 00:22
Toti spera ca bate Interu, dar marcheaza AC Milan-ul:D:evil:

uti2102
28th February 2005, 00:35
Bulan, nebulan...Milan e pe primul loc.

Marquise MGP
28th February 2005, 00:37
dupa un meci fara istorie,care arareori sa ridicat la cerintele unui derby, milan ac invinge pe fc internazionale cu 1-0 printrun gol norocos marcat de brazilianul kaka.

inter
28th February 2005, 00:38
cu aportul deosebit al mujahedinului de emre .... luara-l dracii!

realmadrid.com
28th February 2005, 00:40
:happy
Intere...intere....ati pierdut si voi cand era mai important:D...in derby-ul milanez:)

Marquise MGP
28th February 2005, 00:41
emre a fost cea mai inspirata mutare a lui mancini :D

Al Dracu
28th February 2005, 00:46
Hai ca s-au mai linistit interistii! Si-au luat de grija si invincibilitatea! :D

inter
28th February 2005, 00:47
:happy
Intere...intere....ati pierdut si voi cand era mai important:D...in derby-ul milanez:)

si din cauza cui? a unui nenorocit de turc si al unui creti care il baga meci de meci ....

ala poate pleca in noaptea asta din Mi. ...daca ramane, va avea probleme mari!

Corrado*
28th February 2005, 00:50
Daca vine Emre prin Romania curand il alerg pana la aeroport !!!

Tui' Pashtele Masii :D

cocomic
28th February 2005, 00:50
inca 11 minute si se va demonstra ca am avut dreptate :D

Inter 0 : 1 Milan :yeah:
Kaka 74

Born to be right :D WELL DONE!!! :yeah:

intertristilor, in viata nu ajunge sa fiti buni, trebuie sa fiti buni cand trebuie :drak: ... voi nu le-aveti pe nici una din astea... nu stiu la ce mai sperati de fiecare data, istoria asta chiar nu va invata nimic?... dar degeaba tot zic, ca pe la urmatorul derby va aud iara cu aberatii sonore de genul milano siamo noi...

asta e, nu ati pierdut nimic, pentru ca niciodata n-ati avut ceva :drak:... cum spuneam mai sus, punct si de la capat :happy

Al Dracu
28th February 2005, 00:50
Se pare ca Moratti l-a bagat pe Eriksson pe tzeava pustii dar nu apasa pe tragaci pina nu vede ca se stinge luminitza de la capatul Ligii Campionilor! :D

Marquise MGP
28th February 2005, 00:57
sa vezi ce 2-2 face inter acasa....mai mare dragu :D

inter
28th February 2005, 00:59
vad ca un gobbi renegat .. se da mare pe aici ... vedeti sa nu va faca galacticii de rusine!

basca ca "gemenii" din TM . revin in forta :drak:

Marquise MGP
28th February 2005, 01:02
totusi real Vs porto e un duel cam dezekilibrat.

inter
28th February 2005, 01:03
de ce? ca Porto e detinatoarea en-tire a CL? :P

IlMILAN
28th February 2005, 01:04
Inter - Milan

Inter -Milan-> posesie superioara Inter
Inter-Milan -> suturi la poarta (defapt dupa milanistii din tribuna) bineinteles Inter
Inter-Milan ->ocazii clare de gol Inter
Inter-Milan ->sperante desarte Inter :happy
rezultat final Inter-Milan->0 - 1
Kaka un om de cuvant , s-a tinut de promisiunea facuta lui Sheva. Emre mare om, mare jucator , mare intertrist :happy

Acum verisorilor, pardon tristilor...:D cum era treaba cu invincibilitatea? acu cine e vinovat pt esecul asta? soarta ? natura?

@Inter imi pare rau ca tocmai noi v-am indepartat de telul vostru...cat mai multe egaluri :D ia uite ce scrie pe situl vostru :
Milan beat Inter 1-0 and we lose our long unbeaten run of forty matches. /hello

Marquise MGP
28th February 2005, 01:07
@inter
stiam ca asta ai sa zici....si real e detinatoarea recordului de trofee.
oricum fie vorba intre noi ....ati cazut cu cel mai accesibil adversar...nu aveti scuze....pe de alta parte daca vom juca cum am facuto astazi eu numi fac mari probleme in privinta calificarii.

cocomic
28th February 2005, 01:09
Domenica Sportiva: la sfarsitul primei reprize, Veron a tras cu 113km/h... distanta a fost 15 m, lui dida i-au fost de-ajuns 47.78 sutimi pentru a vedea mingea, a intui traiectoria si respinge acea minge... doar atat puteti? :drak:

bog_tom
28th February 2005, 01:10
nu-i mai umiliti atata ca le e de ajuns rezultatul :drak: :D

Marquise MGP
28th February 2005, 01:12
si pozitia in clasament (4 daca nati observat) :D

Sergio
28th February 2005, 01:16
Vad ca au reinviat gemenii rosso-neri (eram sigur ca asa se va intampla daca va castiga Milan) :rolleyes:

Dar nu inteleg insistenta cu care mister "well done" rasuceste cutitul in rana. Si cand ma gandesc ca acush mai apare si Bapsy pe aici, imi vine sa ma las de meserie (pe care n-o am). :drak:

bog_tom
28th February 2005, 01:23
pai lasa-te :D :D :D

PS. m-am prins si eu in toata agitatia asta ca mi-a soptit "cineva" ca o sa fie un derby duminica in Italia ...

IlMILAN
28th February 2005, 01:26
Marguise ptiuuuuuuuuu ma dor deshtele pana-ti scriu nicku asta :D ma tu meri des pe la antrenamentele lui juve ca vad ca te lasa Muta fara liniute.....mde ce drac de scoala faceti voi la Galati nu va dau astia si voua liniare?:D

Sergio tu esti tare mah....esti pe pozitii nu ca restul...suporti eroic.....:D ia cauta tu ultimul meu post de pe forum sa vezi ca a fost atunci cand eram la -8 pct fata de vitaminizati :D asa ca nu tine.....

P.S Lasa nu fiti suparati reveniti la egaluri din etapa viitoare si eventual va ajuta si Porto sa scoateti un 2-2 :D
P.P.S Pleasno tu nu aveai treaba?:D hai Pandurii sa ramana in B:D

bapsy
28th February 2005, 01:26
Si cand ma gandesc ca acush mai apare si Bapsy pe aici, imi vine sa ma las de meserie (pe care n-o am). :drak:

ti-o fi fost dor de mine? :drak:

Dupa meciul de azi, cand o sa mai joace inter pe san siro s-a decis ca terenul va fi liniat ca un caiet de matematica, pentru ca ati devenit experti in X si 0... vezi coco, si-au gasit in sfarsit menirea :lol:

inter
28th February 2005, 01:26
sergio ce le stii tu pe toate ... ete ca vad ca scrie :D:D:D

Al Dracu
28th February 2005, 01:30
Adevarul e ca si in seara asta cel mai bun jucator al Milanului a fost acelasi de vreo 4-5 etape incoace: Gianfranco Bulanovici... :D

bog_tom
28th February 2005, 01:31
P.P.S Pleasno tu nu aveai treaba?:D hai Pandurii sa ramana in B:D
asa sa fie... sa ramana in B for ever :D

am treaba dar astept Oscar-urile cu deosebit interes :D

Sergio
28th February 2005, 01:33
sergio ce le stii tu pe toate ... ete ca vad ca scrie :D:D:DDaca sunt previzibili.... Nu vezi ca au pus toti tunurile pe noi? Unde-i miril, Catalanul & co? :cool:

Bapsy, sa stii ca mi-era dor de tine. :kiss: Te atept cu noi maxime pline de intelepciune... :P

cocomic
28th February 2005, 01:34
Adevarul e ca si in seara asta cel mai bun jucator al Milanului a fost acelasi de vreo 4-5 etape incoace: Gianfranco Bulanovici... :D

l-om fi luat si pe asta de la inter, altfel nu-mi explic cum de e asa bun :happy


experti in X si 0... vezi coco, si-au gasit in sfarsit menirea

:lol:
daca tot ramane liniat terenul, poate incearca si 'avioane', '5 in linie' si 'tzintar' :lol:

inter
28th February 2005, 01:35
las ca suntem ca aia din al-jezeera , punem explosiv pe noi si intram in ei :D:D

IlMILAN
28th February 2005, 01:36
asa sa fie... sa ramana in B for ever :D

am treaba dar astept Oscar-urile cu deosebit interes :D
da bahhhhh apropo cica o sa ia anu asta pt cel mai tare actor intr-un derby Emre, ii sufla trofeul lui Kaka' :D

Dracule...Bulanovici asta va baga si voua mortul in casa mai ai nitel rabdare:D

Sergio ai tensiune tata de nu poti dormi sau esti interTRIST :happy

Cosmin777
28th February 2005, 01:42
Ce mai folosita expresie printre suporterii lui Inter e "castigam la anu". :drak:
Am vazut ca Vieri a fost intr-o forma de zile mari.

Sergio
28th February 2005, 01:47
Sunt curios ce placa va mai pune Mancini dupa meciul asta... Ca le tot avea pregatite pe alea pt egal... Pt infrangere demult n-a mai scos placa din fonoteca... O fi uitat discursul...:drak:

IlMILAN
28th February 2005, 01:49
are timp sa inregistreze:D

Delia
28th February 2005, 01:50
Meci nespectaculos, cu doua aparari care nu au permis prea multe adversarilor; nu mi s-a parut ca vreuna din cele doua echipe ar fi creat ocazii imense de gol. Sigur, golul lui Kaka' a fost norocos, dar norocul face parte din jocul de fotbal(sa nu uitam meciul lui Inter cu Sampdoria - sigur, multi zic ca a fost vorba si de caracter, dar eu spun ca nu iti arati caracterul de echipa darza, hotarata doar intr-un singur meci), la fel cum si oportunismul unui fotbalist e, din punctul meu de vedere, o calitate. Ce nu mi-a placut la Inter? Lansarile alea lungi catre varfuri, in stilul practicat de englezi in 1900 toamna. :)
Cat despre faptul ca nu am fost invinsi, imi mai zic o data parerea: multe din egalurile alea au fost, de fapt, infrangeri... Am fost "neinvinsi" doar pe hartie, dar e clar ca la lumina zilei ca mai bune sunt o infrangere si-o victorie decat doua egaluri.... :)

Cam atat, sunt obosita dupa sesiune. :)

bog_tom
28th February 2005, 01:52
dupa sesiune sau dupa meci ? :D

PS. cum a iesit sesiunea ? mai bine decat meciul ? :rolleyes:

Delia
28th February 2005, 01:53
Multumesc de intrebare, sesiunea a iesit bine, nu vreau sa ma umflu-n pene. :) De maine insa, la lucru....:)

Sergio
28th February 2005, 01:53
are timp sa inregistreze:D
Nu-i nevoie... poate face playback, doar sa caute in arhiva, ca are de unde alege. :evil:

bog_tom
28th February 2005, 01:55
Multumesc de intrebare, sesiunea a iesit bine, nu vreau sa ma umflu-n pene. :) De maine insa, la lucru....:)
ce daca suntem offtopic ? ma simt mai in largul meu asa :D

lasa ca te stim noi ca iei toate examenele :ok:

Sergio
28th February 2005, 02:02
Cum sa nu le ia? Si inca cu ce note...http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/40.gif

Delia, ti-ai revenit? Ce-a fost mai greu: meciul sau examenele? :rolleyes:

Delia
28th February 2005, 02:06
Mijlocul nostru s-a descurcat foarte bine, Cambiasso e o certitudine de mult timp(ma mir ca l-a dat Realul), iar C. Zanetti a facut si el un meci bun. Cam slabut Stankovic, J. Zanetti nu prea s-a vazut, Toldo cam nesigur....Emre, slab, ce face la faza golului, dormea? Kaka' nu prea s-a vazut, a gresit si unele pase, dar a si incercat sa faca faze spectaculoase... si a si marcat. Eu ma asteptam la mai mult de la Crespo, in sensul de sa fie mai periculos, insa nici nu prea a primit ajutor(mingi) de la Rui Costa si Kaka'.

Sergio, bog_tom: a fost foarte bine in sesiune, foarte bine... :yeah:

Sergio
28th February 2005, 02:14
La valoarea ta, normal ca a fost bine. Bine ca a trecut ca ma saturasem de invatat. :mda:

Delia
28th February 2005, 02:16
Valoarea mea, valoarea mea.... :D
Eu ma bucur ca am trecut de ea si cu asta basta. Sper ca e totul bine si in cazul tau. :)

Sergio
28th February 2005, 02:20
All's well when it ends in a well, cum ar zice bog tom. :happy

PS. Vezi ca ti-am dat mesaj pe yahoo.

Marquise MGP
28th February 2005, 02:31
Marguise ptiuuuuuuuuu ma dor deshtele pana-ti scriu nicku asta :D ma tu meri des pe la antrenamentele lui juve ca vad ca te lasa Muta fara liniute.....mde ce drac de scoala faceti voi la Galati nu va dau astia si voua liniare?:D



eu nu pun liniute din principiu...imi provoaca amintiri neplacute....dami facu rost al dracu deun tratament miraculos...pacat ca nustiu sa mil administrez :D

Sergio
28th February 2005, 02:37
Daca ai nevoie de ajutor, am fi mai mult decat extaziati sa ti-l dam... :P

uti2102
28th February 2005, 14:17
Aseara mi-am dat seama ca Recoba are un frate la Inter ! Il cheama Vieri ! Fiecare cashtiga mai mult shi joaca mai prost decat celalalt !

miril
28th February 2005, 14:34
Alpopa, sa fim drepti, Vieri a jucat mai slab ieri, dupa o perioada destul de buna. Recoba trebuie sa faca tuse, echipa sa fie condusa cu 2-3 la zero ca sa isi arate...talentul. Slab a jucat si Martins, iar atacantii lui Milan au...lipsit cu desavarsire. Norocul lor este de...Kaka. Scuze pentru mica trivialitate. In rest, ii dau dreptate, ca deobicei, Deliei. Noroc...cu ea. Si totusi, forza Inter!

inter
28th February 2005, 15:49
Aseara mi-am dat seama ca Recoba are un frate la Inter ! Il cheama Vieri ! Fiecare cashtiga mai mult shi joaca mai prost decat celalalt !

alpopa ... ia vezi ca poate ne scapati de "sclipitorul hagi 2" ...!

iar referitor la Alvaro ... nu ai tu in echipele tale favorite jucator de valoarea lui ... da ce sa faci ...invidia asta! :drak:

uti2102
28th February 2005, 16:23
Care valoare Inter ?! Cand intra pe teren Alvaro parca merge la cursuri de balet. Shi Vieri shi Recoba sunt delasatori in ultima vreme. Lipsitzi de chef. Shi oricat de prost ar evolua Martins, la el tot se vede determinarea, tot se vede dorintza de victorie. Tipului asta de jucatori n-am ce sa le reproshez...Insa cand vine vorba de vedete, gen Alvaro shi Pleshan...:headbang:

Iar despre invidie mai gandeshte-te ! Shearer sau Miccoli ii dau clasa oricand lu' Recoba. Chiar shi Opritza imi place mai mult. Pentru ca vrea !!!

Marquise MGP
28th February 2005, 16:31
sa vrei e una si sa poti e alta...alvaro nu a fost niciodata un luptator gen gatusso si lucrul asta lau stiut cei dela inter atunci cand lau adus la ekipa...ei lau adus pt alte calitati dar ca mai mereu au facut alegerea gresita...sau poate nu. :D

uti2102
28th February 2005, 16:34
Pai dak n-are vointza sa se duca la FUTSAL, ca acolo e nevoie de mingicari. Ronaldinho, cat e el de clovn, are in ochi determinare de jucator adevarat.

Marquise MGP
28th February 2005, 16:40
asa e ...da mingicarul asta ia scos din gaura de vro 2 ori pe nerazzuri.

Sergio
28th February 2005, 16:50
Vrei sa zici de 2 ori numai in sezonul asta... :rolleyes:

inter
28th February 2005, 18:30
alpopa, desi te descurci onorabil in materie de fotbal .... faptul cai poti compara pe Shearer,Miccoli sau oprita cu il chino ... te retrogradeaza in "neanderthal-ul cunostiintelor fotbalistice"! :rosu:

uti2102
28th February 2005, 19:27
De acord cu tine, mea culpa. :ok: Comparatzia este nepotrivita intrucat Recoba este inca un nimic in istoria fotbalului pe langa Shearer. Shi perspective mai bune nu prea sunt, ca e cam batranel shi cam fara vlaga uruguayanul...
Scuzele mele lui Alan Shearer. :) Shi lui Opritza shi Miccoli, care mai au inca mult timp sa-l depasheasca pe Alvaro. N-am vrut sa-i etichetez atat de dur...
Itzi intzeleg iritarea Inter, dar "sa salvezi" de vreo 2 ori pe sezon un club care n-a mai cashtigat nimic de vreo 10-15 ani.....nu prea are stralucire la CV.

inter
28th February 2005, 19:32
de 10-15 ani? revino-ti! mai documenteazate ... si ca sa faci comparatie intre cei 3 si el .. ce au facut in ultimii 15 ani newcastle,fiorentina si steaua?


aud?
vreo cupa europeana ceva?
sau promovari pe baza "meritelor sportive" ?

uti2102
28th February 2005, 19:40
Era vorba de jucatori, nu de cluburi !!! Cine-i Recoba ?!?!?!? :o:
Shi chiar asha, in ultimii 10 ani Newcastle a terminat de 2 ori pe 2 shi s-a calificat de 2 ori in finala Cupei Angliei :D A batut pe Barcelona in Champions League shi a facut egal cu Inter la Milano :D Ba chiar a jucat shi o semi-finala de cupa europeana :D
Fiorentina le-a cam tras-o la englezi pe Wembley. Shi v-a mai dat shi un baiat care shtie cum sa inchida poarta.
De Steaua .... sa-tzi mai zic ... ?!?! :evil:

NESTINA
1st March 2005, 01:35
:drak: