PDA

View Full Version : BUTE " THE BEST !!! "



Quartz@nu
19th February 2005, 23:26
FELICITARI si la mai multe victorii si CENTURI .
sper ca Bute sa devina cel mai mare pugilist care l-a avut Romania pana acum ,sincer are stofa si pumni de otel .
P.S sa nu ne dezamagesti si tu cu ,cantarul atunci cand te simti mai slab decat adversarul .( se stie el cine .....unul care l-am iubit dar ne-a tradat )
BAFTA BUTE si inca o data FELICITARI !!!!!!
primul pas l-ai facut , asteptam continuarea :ok:

andreiush
19th February 2005, 23:31
Imi place numele de scena pe care il are: "Mister KO" :yeah:
Sa i se spuna tot asa si la finalul carierei si toate meciurile jucate sa fie castigate prin KO:yeah:

Mihai
19th February 2005, 23:37
Felicitari Bute!!! Din KO in KO sa sari!

Vadim
20th February 2005, 00:38
Ce a facut Bute?

Mihai
20th February 2005, 00:41
L-a facut KO in repriza a 4-a!

andreiush
20th February 2005, 00:44
KO in repriza a 4-a si nici un pumn incasat. E ceva!

bronx
16th March 2005, 11:00
nu slab, extrem de slab.
revenitiu cu picioarele pe pamant, credca mai multa rezistenta ias fi opus eu lu' bute.
asta cu care a boxat ele e un papagal, insa exista foarte multi boxeri care chiar boxeaza si care nul baga in seama pe bute, pentruca sunt mult peste el. tot ce se aude pe la noi pe la TV eeste PR pur, nu are nici o legatura cu realitatea.
bute mai are foarte foarte multe de invatatsi este la ani lumina distanta de o centura adevarata.

Marquise MGP
16th March 2005, 12:21
tocmai de asta lupta cu adversari mult mai slabi...pt ca acestia ii ofera un antrenament bun si acumularea de experienta in ring,totodata evitanduse aparitia surprizelor neplacute...el are talent si de asta se investeste destul de mult in el....daca ar incerca sa lupte cu un boxer tare acum exista riscul sa piarda si sa puna manusile in cui....de asta va mai lupta cateva meciuri cu adversari slabi urmand ca treptat sa incerce sa urce in clasamentul categoriei.

challenger
16th March 2005, 12:27
Adversarul a fost slab intr-adevar dar e normal...Bute e inca la inceput de cariera.
Sper sa realizeze cat mai multe victorii pentru Romania! :beer:

bronx
16th March 2005, 14:32
tocmai de asta lupta cu adversari mult mai slabi...pt ca acestia ii ofera un antrenament bun si acumularea de experienta in ring,totodata evitanduse aparitia surprizelor neplacute...el are talent si de asta se investeste destul de mult in el....daca ar incerca sa lupte cu un boxer tare acum exista riscul sa piarda si sa puna manusile in cui....de asta va mai lupta cateva meciuri cu adversari slabi urmand ca treptat sa incerce sa urce in clasamentul categoriei.

nu sunt in totalitate de acord cu tine, astia cum a fost ultimul nui mai ofera nici macar un antrenament bun, iar la numarul de meciuri avute ar cam fi cazu sa ridice usor stacheta, am zis usor (in nici un caz cu cineva din top, Tarver, Johnson sau Roy Jr.). altfel intradevar la rubrica infrangeri o sa apara 1. si atunci nu mai reprezinti un interes adevarat pentru nimeni.

Marquise MGP
17th March 2005, 20:14
se poate ca promotorii lui sal fi supraapreciat pe ultimul sau adversar insa de pierdut, Bute nu a pierdut nimic...el a mai bifat o victorie si isi vede de treaba...probabil ca ii va fi organizat inca un meci in scurt timp...o sa incerc sa aflu ceva informatii din interior si daca nu sunt confidentiale va anunt :D

Quartz@nu
21st April 2005, 22:42
Mr. KO a confirmat .....este o certa valoare !!!!
Bravo Bute , tot asa pana la mult ravnita centura : de campion mondial !!!
Multa bafta mai departe si FORTA !!!

Marquise MGP
21st April 2005, 23:08
victorie frumoasa si de altfel scontata( ar fi fost culmea sa faca figuri americanul la galati ) a lui lucian bute...felicitari si spor la treaba in continuare ca are de muncit mult daca vrea sa fie cu adevarat un mare campion...multa bafta lucian :ok:

pashpa
21st April 2005, 23:10
nu am vazut meciu da imi puteti spune in cate reprize l-a ars?????????????

Marquise MGP
21st April 2005, 23:26
4 daca am numarat eu bine :D

pashpa
21st April 2005, 23:36
multumesc.Acu am vazut si pe pro sport ceva de meci da f putin

Marquise MGP
22nd April 2005, 00:57
scenariul a fost destul de simplu...americanul a opus o rezistenta palida si dupa 3 knock down-uri prin lovituri la ficat ,doua in prima repriza si unul in cea dea patra,meciul sa inkeiat cu victoria galateanului :D

uti2102
22nd April 2005, 01:01
E cotat al 18-lea in lume la categoria SuperMijlocie. Dar deocamdata a jucat numai cu baietzi slabi :D Sa vedem cand o sa-i ia la numar pe cei 9-10 pugilishti care nu au nici o infrangere :)
GO BUTE !

pashpa
22nd April 2005, 01:01
Oare cate meciuri ale lui bute se vor termina asa RPD??????O sa ramana fara adversari daca mai continua asa:).Cine o sa doreascasa se mai lupte cu un adversar asemenea adversar???

gabry_p_72
23rd April 2005, 14:40
bravo BUTE !!!!

GO FOR IT !!!

K-Dogg
24th April 2005, 02:17
Un meci penibil, o rushine pentru numele de box! Bute a urcat cu o momaie in ring, la fel cum se urca de fiecare data! Numai boxeri nu sunt adversarii lui! Shi spera sa ajunga campion mondial!! Hahhahaha, mai are mult de munca!

pashpa
24th April 2005, 02:23
Ce-ai patit mah???????????????L-a ars si gata.Si o sa-l vedem si campion mondial si ce mai vrei tu

K-Dogg
24th April 2005, 02:29
Normal k l-a ars, k ala era un ratat luat de pe strada, o victorie de palmares atat! Sau sa ne facem k nu vedem asta?

pashpa
24th April 2005, 02:32
vedem si asta.e buna si ea la ceva acolo..............
speram sa-l mai vedem in romania si sa faca meciuri cat mai bune si cat mai multe

K-Dogg
24th April 2005, 02:36
Daca vor fi toate k ultima, mai bine lasa!
Sper sa ajunga cat de curand sa boxeze pe bune k deocamdata se joaca, dupa mine!

pashpa
24th April 2005, 02:38
totusi are toate victoriile prin KO.asta spune ceva nu crezi????????????

K-Dogg
24th April 2005, 02:42
Da, imi spune k s-a batut numai cu poame! Daca tu intzelegi prin boxer bun unul neinvins sau unul care a cashtigat toate meciurile prin KO.....

pashpa
24th April 2005, 02:47
Nu inteleg chiar asta da eucred ca e boxer bun.Va ajunge cu siguranta departe.asteptam urmatorul meci sa vedem cum se comporta

Marquise MGP
24th April 2005, 12:13
Daca vor fi toate k ultima, mai bine lasa!
Sper sa ajunga cat de curand sa boxeze pe bune k deocamdata se joaca, dupa mine!

ai si tu dreptatea ta ...doar ca spectator...ca vrei sa vezi meciuri tari dar pt binele lui bute cea ce face el e optiunea corecta...daca ar lupta acum cu un jucator din primii 5 e foarte probabil sa piarda si sar termina episodul bute...se investesc bani multi in el si o infrangere nu e de dorit pt nimeni...cred ca va trebui sa mai rabdam vro 10 meciuri pana cand il vom vedea luptand pe bune.

K-Dogg
25th April 2005, 01:23
Doamne fereshte, cine a zis sa se bata cu luptatori din primii 5 de acum?? Insa toate meciurile incheiate prin KO spune ceva despre valoarea adversarilor!

Marquise MGP
28th April 2005, 02:45
bineinteles ca adversarii au fost slabi,poate kiar prea slabi,dar au fost alesi asa ca sa fie siguri ca nu pierde...bute e bun,are calitati dar momentan nu e campion...e un bibelou de portelan care la prima greseala se poate sparge iremediabil...sper ca in 2-3 ani sal vad luptand cu o centura serioasa pe masa :ok:

K-Dogg
29th April 2005, 15:28
Pai vezi tu, aici e problema! Ei vor sa-l faca sa se bata pentru centuri serioase intr-un an, nu in 2-3! Iar daca vreunul crede k boxeri k Tarver, Jones Jr. sau Johnson vor fi facutzi K.O. asha ushor..... Problema mea cu Bute shi adversarii lui e k el nu prea apuca sa ia pumni shi asta nu e un lucru prea bun!

Marquise MGP
30th April 2005, 00:38
eu nu cred ca se va bate intrun an pe centuri grele...sau mai degraba nu cred ca va face fata cu succes unei astfel de lupte...dar am incredere ca cei care se ocupa de programul lui bute vor sti momentul in care sai dea un adversar tare...atata timp cat sunt bani multi in joc sunt convins ca nu vor face greseli majore...prefer sa mai astept 2-3 jocuri in plus decat sal vad la podea....fii sigur ca o sa ia si pumni...si nustiu de ce dar am senzatia ca asta se va produce foarte curand .

K-Dogg
30th April 2005, 14:03
Daca il vezi la podea nu e o problema! Cu atat mai bine daca o sa cada shi o sa se ridice! Eu sper sa nu ajunga k Doroftei, sa se duca prea sus asha deodata shi sa cada in runda a doua sa nu shtie ce l-a lovit! In fine, asta e alt subiect..

Marquise MGP
30th April 2005, 16:10
cand a cazut in runda a doua na fost asa de grav...aia sa intamplat si gata...mai rau a fost spectacolul cu cantarul...bute totusi sper sa nu cada :D

K-Dogg
30th April 2005, 16:49
E, hai sa nu punem aia in seama intamplarii... trebuie sa intri mult prea relaxat in ring sau sa fii prea slab pregatit k sa cazi dupa o runda din ficat! Gatti a fost prea bun pentru Doroftei

Marquise MGP
30th April 2005, 17:34
gatti era de asteptat sa fie foarte tare..dar eu zic ca a fost si un pic norocoasa lovitura aia...ca "mosu" nu a aratat pana atunci ca fiind un sportiv care sa cedeze usor...si pana atunci meciul fusese destul de ekilibrat dar ce sai faci uneori vine momentul sa te retragi...dar hai sa nu dezgropam mortii si sa speram ca bute va face mai multe ... desi personal ma indoiesc.

K-Dogg
1st May 2005, 16:25
Nu dezgrop mortzii, ma refer la boxeri d-ashtia neinvinshi care sunt ridicatzi in slavi fara motive! Vezi Bute..Lovitura noocoasa? Sincer, nu cred k exista lovituri norocoase in primele runde, care de obicei sunt de tatonare, atunci cand boxerii nu sunt obositzi! Pana una alta ashteptam urmatorul meci, vedem cu cine se mai bate Mr. KO!

Marquise MGP
3rd May 2005, 23:42
pai de asta zic ca a fost norocoasa...daca nu a fost destinata sal puna jos inseamna ca sa nimerit sa intre perfect si i sa rupt filmul lui leonard.
bute nu e ridicat in slavi...iar motive sa stii ca sunt si pt asta...e la inceput si are nevoie de reclama...asta face toti banii si numai asa se pot face gale pe bani multi si stii cati indivizi vor sa puna mana pe banii care se scot...plus ca e roman deal nostru si e singurul pe care il avem...sai acordam totusi si lui bute sansa de a arata daca este in stare de ceva...si poate cal vom aplauda cand se va retrage.

K-Dogg
4th May 2005, 01:12
Asha sa fie cum zici tu, oricum eu vreau sa vad box, tzin cu campionii, nu cu fakerii! Atata tot! Sa demonstreze k e un campion shi o sa aiba toata stima shi respectul meu!

andreiush
16th September 2005, 22:27
Care se trezeste in noaptea asta la 3:30 sa-l vada pe Bute? :D

Darkslowstar
17th September 2005, 13:35
Care stie rezultatul? :D

realmadrid.com
17th September 2005, 18:26
Bute a invins prin KO :)

http://www.onlinesport.ro/sport/sporturi/box/index.php?meniuId=30&viewCat=411&viewItem=5236

K-Dogg
11th October 2005, 22:22
Nu v-ati obisnuit? :D