PDA

View Full Version : Etapa 22: Dinamo Bucuresti – FCM Targu Mures 4-1



delaoltenia
13th March 2011, 08:02
Duminica,20 martie.
Ora 20.00 – Digi Sport.
Discutii inainte si dupa meci.

Elgorriaga
13th March 2011, 10:09
Îi batem și p-ăștia cu 2-2 și gata campionatu ... :D

six
13th March 2011, 10:11
...shi despre acest meci am...vorbit cu baietii de la MURESH :P

z.alex
13th March 2011, 10:39
Aici e 2 solist clar, Sabau are o slabiciune pentru caini, am sesizat-o cand antrena la noi. ;)

Tim
13th March 2011, 12:59
Sa nu aibe parte termometrul de mercur daca asta nu e un meci de vazut.:D

Hingherul
13th March 2011, 15:57
2 fara mila.

Shinnok
13th March 2011, 16:05
X si de data asta. :D

Rossi
13th March 2011, 16:08
1 solist ... dupa meciul asta Andone iar viseaza la titlu ...

delaoltenia
13th March 2011, 16:57
Nu cred ca astia vor pierde cu Tg Mures,victorie la un gol diferenta.

Leo
14th March 2011, 10:34
Castigam toate cele 3 puncte. Se anunta schimbari in echipa, danciu nu este titular, sa vedem cine ii ia locul. Bakaj intra din primul minut.

Rossi
15th March 2011, 00:42
Castigam toate cele 3 puncte. Se anunta schimbari in echipa, danciu nu este titular, sa vedem cine ii ia locul. Bakaj intra din primul minut.

Sper sa intre si Paun ... si sa jucam cu un singur mijlocas la inchidere

- - - Alexe - - - Ganea - - -
- Paun - - Bakaj - - Torje -
- - - - - - Kone - - - - - - -

Ferko
15th March 2011, 13:04
Normal ar fi sa castige Dinamo fara emotii, dar cu Ando nu se stie niciodata.

Leo
15th March 2011, 21:57
In locul lui Danciu, va fi Tucudean.

xisco
16th March 2011, 16:02
bate dinamo sigur.

cosmincosmin
16th March 2011, 18:11
Nu sunt dinamovist da aici vreau sa castige Dinamo, sa se aproprie Muresul de retrogradare Un 3-0

z.alex
17th March 2011, 08:33
Muresul nu retrogradeaza sigur. Sabau chiar e antrenor.

Lordul
17th March 2011, 08:53
batem...da Tucudean doua boabe

z.alex
17th March 2011, 10:14
Vine Piturca din vara. :evil: "Faliment" scrie pe voi. :drak:

jonsnow
17th March 2011, 14:27
Vine Piturca din vara. :evil: "Faliment" scrie pe voi. :drak:

vine pl piturca...crezi ca ala e asa tampit sa se bage singur in gura cainilor ??? sau crezi ca noi suntem timisoara sa inghitim orice refuzati, inadaptati si mizerii si sa facem din ei idoli ??? asta e valabil la tine la tara acolo...

z.alex
17th March 2011, 17:35
Cateva opinii mai recente de pe dinamomaneaua:

zicu era indolent-impotent la noi, la ciori si la bragadiru rupe tot, cred ca noi suntem incapabili
fanachescu (05.03.2011 23:13)


"Marele" Andon e a scapat de un super fotbalist, de Helder si in schimb ne-a adus o mare GLOABA, pe Rubio ...
Zicu nu a jucat nimic la Dinamo, dar la Timisoara trage echipa dupa el ... De ce ? Pt gloaba de Andone nu stia unde sa-l puna in teren ...
Achiles (06.03.2011 13:28)


Ce naiba sa mai vorbim de ghinion cand noi l-am avut pe Zicu in curtea noastra si l-am dat la Tmisoara sa-i faca pe aia campioni.
Nicu2010 (14.03.2011 11:05)

Lordul
18th March 2011, 16:46
facem show....4-0 minim

six
18th March 2011, 22:43
ardelenii se vor revansa pt tur plus ca mai au shi prieteni de ajutat :D

Rossi
19th March 2011, 14:05
Daca Andone ar aseaza echipa cum trebuie, Dinamo ar castiga la scor ...
Dar Ando tine sa arate lumii intregi ca el e o mare scula ... va juca cu Torje pe stanga, cu Danciu mijlocas, cine stie, poate chiar cu Dolha pe post de atacant ...

Tim
20th March 2011, 14:08
Doresc o seara plina de declaratii ale Termometrului la TV.Vreau sa aud ca mercurul cum acuza masacrul.:D

Leo
20th March 2011, 14:33
Adreseaza-te Fantanii. :D

Tim
20th March 2011, 14:36
Unde? Iezista :D si aici?

Leo
20th March 2011, 14:51
iezista si aici. :D

YoNuTzz
20th March 2011, 20:45
moti trebuia sa ia rosu la ce intrare criminala a avut...

Leo
20th March 2011, 20:47
Pe dracu. Un fault de joc.

2-0. Gol Torje.

YoYoyOi
20th March 2011, 20:53
Fault de joc :))

Daca s-ar "faulta de joc" toti asa intr-o etapa, campionatul n-ar avea mai mult de 3 runde :D

Razvan T.
20th March 2011, 20:54
Dinamo nu are jucatori care stau la urmatorul galben ? :D

Lordul
20th March 2011, 20:58
cu astia faceam show

Leo
20th March 2011, 21:00
Fault de joc :))

Daca s-ar "faulta de joc" toti asa intr-o etapa, campionatul n-ar avea mai mult de 3 runde :D

Razi cat vrei, arbitrule. Nici la Goian nu s-a dat nimic si a stat pe tusa vreo 6 luni. Atunci ce a fost? Vreo atingere regulamentara?

SwedishMafia
20th March 2011, 21:02
Fault de joc :))

Daca s-ar "faulta de joc" toti asa intr-o etapa, campionatul n-ar avea mai mult de 3 runde :D
cat fight,cat fight!
plasati pariurile!eu mizez pe yoyo!:cool:
leo,nu pomeni numele lui goian, nu aduce avantaj pentru voi.stim noi cum a fost suspendat dorin goian,tocmai inainte de meciul cu borcea mondialu boys, pentru declaratii de presa...:))

Duba
20th March 2011, 21:16
Echipa fostei securitati comuniste, dinamo, si-a mai tras un arbitru de casa. Acesta este IONEL IVAN din Braila. Un fault de rosu spre grena, a fost transformat de acesta intr-un simplu galben. Porcea isi face in continuare treaba, recrutand un alt fluieras in tabara echipei care an de an se face ce rahat in Europa.

Leo
20th March 2011, 21:18
cat fight,cat fight!
plasati pariurile!eu mizez pe yoyo!:cool:
leo,nu pomeni numele lui goian, nu aduce avantaj pentru voi.stim noi cum a fost suspendat dorin goian,tocmai inainte de meciul cu borcea mondialu boys, pentru declaratii de presa...:))

O dai in balarii. Intentionat?

Duba
20th March 2011, 21:19
iar a evadat asta de la nebuni ?

..... asa cum ne-ai obisnut de fiecare data.

dinamo, MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC!

<post editat>

TaciAcolo
20th March 2011, 21:19
ionel ivan :great: asa mai castiga si dinamo un meci

Leo
20th March 2011, 21:27
Goooooooolllllll Torje. Expertilor, acum nu ati vazut nimic dubios? HAI, VA ASCULT.

Razvan T.
20th March 2011, 21:28
Parca Torje merita un :rosu: :D
Am vazut azi Tg. Mures, Sportul, Astra si Craiova si parca nu mai suntem asa varza. :D

cirdois
20th March 2011, 21:29
Iar esti bou cu zale, asa cum ne-ai obisnut de fiecare data.

dinamo, MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC!
ba, de acord, dinamo este una dintre cele 2 mizerii ale fotbalului romanesc, dar ai uitat de cealalta, adica steaua.
in alta ordine de idei.... :groggy:

<post editat>

malexoid
20th March 2011, 21:30
Dinamo nu are jucatori care stau la urmatorul galben ? :D

torjegosul, insa mi-e teama ca asta nu va conta...joaca cu voi si chiar de U ar juca bine (ceea ce nu prea face), nu am strop de incredere in walther!
sper tare ca cel care se inseala sa fiu eu!

OT: fara istoric aici, dinamo face scor!

Leo
20th March 2011, 21:31
Parca Torje merita un :rosu: :D
Am vazut azi Tg. Mures, Sportul, Astra si Craiova si parca nu mai suntem asa varza. :D

Si Danciulescu ce merita?

Razvan T.
20th March 2011, 21:32
Si Danciulescu ce merita?

Cu el negociaza Clau-gol :D
Un :galben: ii excelent pentru Torje :D

Poli Timisoara
20th March 2011, 21:32
e clar...dinamo e noua campioana a romaniei :evil::drak:

YoYoyOi
20th March 2011, 21:32
Razi cat vrei, arbitrule. Nici la Goian nu s-a dat nimic si a stat pe tusa vreo 6 luni. Atunci ce a fost? Vreo atingere regulamentara?

Goian? Care Goian? Te uiti la alt meci sau vorbesti din amintiri? Vorbim de meciul asta, unde Moti a scapat deja de 2 ori de eliminare.

Lordul
20th March 2011, 21:34
3-0 ............facem spectacol !
...................
<post editat>

JoeDirt
20th March 2011, 21:36
Voi ziceti galbene, rosii, fault. Eu zic: Pac-Pac i-am ciuruit :yeah:. Hai cu golu' 5 și clasicul: Muriți bă! :yeah:

Poli Timisoara
20th March 2011, 21:37
e clar ca la iasi/piatra neamt ajunge semnalul mai tarziu...e 4-0 de vreo 10minute :D

Leo
20th March 2011, 21:39
Si uite asa urcam pe locul 4. steaua pe ce loc a ramas?

JoeDirt
20th March 2011, 21:39
e clar ca la iasi/piatra neamt ajunge semnalul mai tarziu...e 4-0 de vreo 10minute :D

O fi, cine e de-acolo? :D

Razvan T.
20th March 2011, 21:39
inca 3 galbene pt. Dragos Grigore , Kone si Ze Diabate si 10 goluri pt. Dinamo :P

delaoltenia
20th March 2011, 21:44
Cata bucurie si mai ales cata prostie pe cate unii.Ati jucat cu Barcelona,sunteti cumva la un punct de lider? :cry:

Lordul
20th March 2011, 21:45
4-1 , toate golurile marcate de dinamovisti , Liviu Ganea a dat si in propia poarta , Danciulescu marcheaza

Leo
20th March 2011, 21:46
e clar ca la iasi/piatra neamt ajunge semnalul mai tarziu...e 4-0 de vreo 10minute :D

Danny, etapa urmatoare spulberati adversara de joc? Pe ce loc o trimiteti? :happy

Elgorriaga
20th March 2011, 21:50
Cata bucurie si mai ales cata prostie pe cate unii.Ati jucat cu Barcelona,sunteti cumva la un punct de lider? :cry:

Sîntem la un punct de cine trebuie :P

resita
20th March 2011, 21:56
de un singur lucru ma bucur, la Dinamo se vede viitorul

acesti copiiiiiiiiiiii sunt generatia de maine :ok:

Razvan T.
20th March 2011, 21:57
Nu`l vreti pe Print inapoi? :happy

Poli Timisoara
20th March 2011, 22:01
Danny, etapa urmatoare spulberati adversara de joc? Pe ce loc o trimiteti? :happy

pe un loc de "intertoto"...oricum,etapa viitoare toti dinamovisti vor fi stelisti !:))

delaoltenia
20th March 2011, 22:02
Dinamo - Tg Mures 4-1

Marcatori:
Ganea,28';Torje,45',65';Danciulescu,69' - Ganea (autogol),77'
Suturi:
18-8
Suturi pe poarta:
9-3
Cartonase galbene:
2-3
Faulturi:
14-7
Cornere:
12-6
Offside-uri:
1-1
Posesie:
55%-45%

Leo
20th March 2011, 22:02
Nu`l vreti pe Print inapoi? :happy

Nu. :D

Pacat ca nu joaca etapa urmatoare.

Leo
20th March 2011, 22:03
pe un loc de "intertoto"...oricum,etapa viitoare toti dinamovisti vor fi stelisti !:))

Gresit. :rosu:

Sifodias
20th March 2011, 22:03
Un meci frumos,spectaculos,cu multe ocazii,multe goluri!Arata bine Dinamo!

THE HUN
20th March 2011, 22:09
meci castigat meritat de dinamovisti,la primele 2 goluri,stetca, a fost pe dinafara.parca a avut o pereche de manusi noi si n-a vrut sa le zgarie

bob
20th March 2011, 22:17
Cata bucurie si mai ales cata prostie pe cate unii.Ati jucat cu Barcelona,sunteti cumva la un punct de lider? :cry:

combinatie fatala : gorjean-stelist ! un looser !
mi-au placut banerele galeriei dinamoviste, antimaghiare. dar daca le-au directionat si spre galeria mureseana, au gresit. marea majoritate a fanilor FCM sunt romani.
Avram Iancu suntem toti !

Razvan T.
20th March 2011, 22:19
Nu stiti pe unde ii Duba ? :cry:

delaoltenia
20th March 2011, 22:20
combinatie fatala : gorjean-stelist ! un looser !
mi-au placut banerele galeriei dinamoviste, antimaghiare. dar daca le-au directionat si spre galeria mureseana, au gresit. marea majoritate a fanilor FCM sunt romani.
Avram Iancu suntem toti !
Ai impresia ca daca stai departe de oi nu puti a cioban? :D

bob
20th March 2011, 22:23
Ai impresia ca daca stai departe de oi nu puti a cioban? :D

ceva de genul condescu-becali , idolii tai ?

delaoltenia
20th March 2011, 22:27
ceva de genul condescu-becali , idolii tai ?
Eu ma gandeam la borcea sau ala de si-a facut operatie pentru marirea penisului....te recunosti ca suporter ai alora?
De aici punem capat offtopicului,sper sa revii cu discutii legate de meci.

jonsnow
20th March 2011, 22:57
meci si atmosfera ok a fost mai multa lume la meci decat ma asteptam :P...
nu stiu cum au batut pe galati etapa trecuta dar si tg mures a parut un fel de U ieri sau sportul, craiova azi....ma rog nivelul e destul de jos nu e asa mare diferenta intre echipele care retrogradeaza si alea care se bat la cupe europene...ma omoara Andone cu unele decizii, de exemplu azi la 4-0 la bagat pe margaritescu care s-a facut normal de ras...de ce dracu mai ales ca era scorul ala nu a bagat un stanescu un marmareanu ceva sa ii ruleze putin nu am sa inteleg niciodata...

2 poze din prosport

http://www.imageno.com/thumbs/20110320/9mb8jcliz8f1.jpg (http://www.imageno.com/9mb8jcliz8f1pic.html)

http://www.imageno.com/thumbs/20110320/lansvtzpv94s.jpg (http://www.imageno.com/lansvtzpv94spic.html)


apropo de ce ziceau unii din fanii hibridului mutat de la marginea bucurestiului la timisoara, etapa viitoare eu unu sper sa castigati :ok:...

jonsnow
20th March 2011, 23:10
acum am vazut :P

http://www.budapesttimes.hu/

Elgorriaga
20th March 2011, 23:51
acum am vazut :P

http://www.budapesttimes.hu/

Da, dar pui pariu că se va găsi în guvernul nostru un bou care să-și ceară scuze pentru această provocare românească ?

Rossi
21st March 2011, 00:38
Ciobanul, dupa ce a batut Barcelona din Branesti cu gol din offside, visa la campionat ... Taranul nostru dupa ce a batut Realul din Tg Mures, viseaza la loc de Liga Campionilor ... Dinamo nu a facut diferenta prin joc , doar prin niste executii de exceptie ale celor cateva individualitati pe care inca le mai avem in lot ... Alexe, Torje, Ganea ...

Dinamo joaca fara mijlocas central ... noi nu avem pe cineva care sa tina balonul ... doi mijlocasi la inchidere si doi mijlocasi laterali, stanga - dreapta (Alexe/Torje) ... La noi, la mijlocul terenului e gaura ... dar nulitatea de Andone nu vede asta ...

Andone sa nu uite ca echipa nu a fost in stare sa dea un gol Rapidului, Rapid ce a primit 3 boabe de la Bistrita ... Andone sa nu uite ca a facut tur/retur 2-2 si 2-2 cu Pandurii ...

Ma umple de spume taranul asta de Andone cand aud ce prostii debiteaza ... Auzi la el, loc de Liga Campionilor ...

jonsnow
21st March 2011, 00:51
Da, dar pui pariu că se va găsi în guvernul nostru un bou care să-și ceară scuze pentru această provocare românească ?


neah nici nu au habar...




Ciobanul, dupa ce a batut Barcelona din Branesti cu gol din offside, visa la campionat ... Taranul nostru dupa ce a batut Realul din Tg Mures, viseaza la loc de Liga Campionilor ... Dinamo nu a facut diferenta prin joc , doar prin niste executii de exceptie ale celor cateva individualitati pe care inca le mai avem in lot ... Alexe, Torje, Ganea ...

Dinamo joaca fara mijlocas central ... noi nu avem pe cineva care sa tina balonul ... doi mijlocasi la inchidere si doi mijlocasi laterali, stanga - dreapta (Alexe/Torje) ... La noi, la mijlocul terenului e gaura ... dar nulitatea de Andone nu vede asta ...

Andone sa nu uite ca echipa nu a fost in stare sa dea un gol Rapidului, Rapid ce a primit 3 boabe de la Bistrita ... Andone sa nu uite ca a facut tur/retur 2-2 si 2-2 cu Pandurii ...

Ma umple de spume taranul asta de Andone cand aud ce prostii debiteaza ... Auzi la el, loc de Liga Campionilor ...

daca se abereaza cineva tu esti...recunostinta e "rara avis" la noi...pentru un kkt de campionat vad caini care pana la urma uita ce a insemnat Andone pentru clubul asta, ce meciuri a jucat, cat a jucat, ce a facut, chiar si ca antrenor...omul a dat totul pentru clubul asta....e trist cand vad dinamovisti cum iau obiceiurile spurcatilor de genul cetatenilor de la peluza sud care ii dadeau la mumu lui Andone dupa 2-2 cu pandurii...cat plm de retard sa faci asa cu o fosta glorie a clubului...
Andone nu merita toate mizeriile alea care le scrii acolo...oricat de mult nu as fi de acord cu el cu ce face sau ce mai tampenii tactice ii mai trec prin cap nu as putea niciodata sa il injur sau sa il fac in el si chip nici macar sa ii cer demisia...e pana la urma Andone...
Dinamo ca si club a fost construit o particica macar si de Andone...
suporterul dinamovist extrem de exigent cand vine vorba de echipa lui e un bun tactician, un excelent antrenor, un fantastic preparator fizic, un manager perfect de club, un doctor sportiv bunicel, un "internaut" desavarsit dar uita in plm sa fie macar din cand in cand si suporter....ca de acolo pleaca tot...noroc ca nu suntem toti asa...
mai terminati in plm cu kkturile astea de femei seduse si abandonate si veniti la stadion si incurajati echipa...atat...mai amintiti-va din cand in cand ca a fi suporter nu inseamna clasamente, stadioane, jucatori, tactici, antrenori si alte kkturi

Rossi
21st March 2011, 02:24
pentru un kkt de campionat vad caini care pana la urma uita ce a insemnat Andone pentru clubul asta, ce meciuri a jucat, cat a jucat, ce a facut, chiar si ca antrenor...omul a dat totul pentru clubul asta....



Dinamo era Dinamo cu sau fara Andone ... Dinamo l-a facut jucator, Dinamo l-a facut si antrenor ... Daca nu era Andone, era altul, poate chiar mai bun ... Cand s-a dus sa pupe steagul rapizilor nu mai era dinamovist ?! ... Pt cultura ta pustane, Andone a ajuns fotbalist pt ca M. Lucescu a avut o slabiciune pt ma-sa, nu pt ca Andone a fost vreo mare scula cu bascula ...

delaparis
21st March 2011, 03:00
Dinamo era Dinamo cu sau fara Andone ... Dinamo l-a facut jucator, Dinamo l-a facut si antrenor ... D ...
Cam mult exagerezi... nu crezi?

ichigo
21st March 2011, 10:13
yoyo, are niste probleme cu dinamo de cand era mica. in cronica a scris ca moti trebuia eliminat, dar n-a scris nimic ca si issa ba trebuia la randul lui eliminat. mai ales dupa ce la faultat pe moti, senegalezul celor de la targu mures a comis si un hent, dar si un fault dur, si a scapat de al doilea galben. deci la issa ba e portocaliu, iar dincolo rosu, cand toata presa spunea ca ambii trebuiau eliminati?

leonardo99
21st March 2011, 10:40
Pana la urma doar cele 3 puncte vor conta in clasament..restul sunt povesti..

Elphax
21st March 2011, 12:25
nu dinamo ci ministerul si militia ;)

Bobi Cearton
21st March 2011, 12:50
am retinut un singur amanunt. Moti trebuie sa ia rosu pt un fault violent. in rest, daca intra si Gaman in echipa, Dinamo o sa fie greu de...ucisa:D

Rossi
21st March 2011, 14:01
am retinut un singur amanunt. Moti trebuie sa ia rosu pt un fault violent. in rest, daca intra si Gaman in echipa, Dinamo o sa fie greu de...ucis:D

Asta au spus oile din presa ... Inainte de acel fault si Moti a fost faultat cel putin la fel de violent si Isableah a primit tot galben ...