PDA

View Full Version : Etapa 22: Otelul Galati – Universitatea Cluj 3-0



Pages : [1] 2

delaoltenia
13th March 2011, 07:53
Sambata,19 martie.
Ora 15.00 – Gsp TV.
Discutii inainte si dupa meci.

Vandam
13th March 2011, 08:43
Daca ne "prezentam" ca la meciul cu Tg Mures, mai bine nu ne mai prezentam, ca e mai onorabil.

Leo
13th March 2011, 08:48
S-a marcat. 0-3, deja?

delaoltenia
13th March 2011, 08:51
Daca ai chef de trolling mergi pe suporter,ai visat urat in noaptea asta ;) :D
Eu am visat o victorie pentru otelari.

Leo
13th March 2011, 08:52
Ce trolling baiete? Esti in urma cu stirile. Daca esti curios, nu am visat nimic.

delaoltenia
13th March 2011, 08:54
Eu voi sanctiona si pentru trolling,draga d-ra :D

Hard
13th March 2011, 08:59
Bate U cluj.

z.alex
13th March 2011, 09:33
Meci de x,2.

Razvan T.
13th March 2011, 09:35
Eu am visat o victorie pentru otelari.

Numa cosmaruri ai bre Dario! :D

Meci greu cu o echipa care se apara mai ceva decat autobaza lu` Cartu si daca vine golulul ii bine (putem vedea majoritatea victorilor cu 1-0). La noi in schimb gasim o aparare dezorganizata si niste jucatori care trateaza cu usurinta ocaziile.

Sper sa-i batem! :yeah:

six
13th March 2011, 10:13
tot pt altii trag...cloojeny' :D

corello
13th March 2011, 10:15
Is eu pesimist de felul meu dar meciul asta cred ca se termina in favoarea noastra. Otelul, clar va alerga dupa 3 puncte si se vor deschide din primul minut. Prevad niste contraatacuri devastatoare pentru ai nostri

Denis
13th March 2011, 10:53
2-0 pauza
2-1 final

BBB
13th March 2011, 10:53
Daca la Vaslui am controlat centrul terenului si am avut posesie superioara dar am pierdut in urma unor gafe de doi lei, acum e mare loc de x2. Pentru prima oara se simt otelarii presati de lupta asta pentru titlu, si putem profita de asta. Sa nu uitam totusi ca intalnim o echipa de locul 10 in Liga I, aflata din intamplare pe 1 ;)

Denis
13th March 2011, 10:55
Sa nu uitam totusi ca intalnim o echipa de locul 10 in Liga I, aflata din intamplare pe 1 ;)

:happy:happy:happy

BBB
13th March 2011, 10:59
Cand o sa terminati pe 3-4 o sa vezi ca a fost doar intamplare. La Tirgu Mures a inceput intrarea in vrie, iar de acolo nu mai poti sa iesi decat daca ai o echipa cu experienta in lupta pentru titlu sau macar cu valoare mare, iar la voi nu e cazul in nicio situatie. Cu niste jucatorii medii care atata ca alearga mult nu poti castiga un titlu

z.alex
13th March 2011, 11:01
Razi tu, razi, dar o sa aveti un retur foarte greu. In tur ati fost perceputi ca o echipa de locul 10 si nimeni nu si-a turat motoarele la maximum in meciul cu voi. Acum s-au schimbat radical datele problemei.

Tim
13th March 2011, 11:01
Bate U cluj.Te-ai maturizat tinere.:D

Denis
13th March 2011, 11:03
Cand o sa terminati pe 3-4 o sa vezi ca a fost doar intamplare. La Tirgu Mures a inceput intrarea in vrie, iar de acolo nu mai poti sa iesi decat daca ai o echipa cu experienta in lupta pentru titlu sau macar cu valoare mare, iar la voi nu e cazul in nicio situatie. Cu niste jucatorii medii care atata ca alearga mult nu poti castiga un titlu

3-4 obiectiv indeplinit! :ok:

Razvan T.
13th March 2011, 11:06
Denis acuma fara suparare dar si in tur la Alba ati jucat ceva in genul Goria Bistrita.
Ati inceput meciul in aparare pana la 1-0 pentru noi dupa care ati egalat cu putin noroc inainte de pauza. Dupa din nou fundu`n poarta pana v-ati curentat. :yes:

Io consider ca meritati locul 1 (deocamdata) deoarece sunteti o echipa muncitoare. As vrea sa vad asta la jucatorii nostri si n-as mai avea emotii la nici un meci. :D

BBB
13th March 2011, 11:10
As vrea sa vad asta la jucatorii nostri si n-as mai avea emotii la nici un meci. :D

Daca ar alerga a nostri cat alearga aia de la Otelul, acum eram pe 1 cu maxim de puncte si golaveraj 40-3. Deocamdata in avem pe Nasser care fuge, poate molipseste inca vreo 3-4 pana meciul viitor :)

Denis
13th March 2011, 11:18
Denis acuma fara suparare dar si in tur la Alba ati jucat ceva in genul Goria Bistrita.
Ati inceput meciul in aparare pana la 1-0 pentru noi dupa care ati egalat cu putin noroc inainte de pauza. Dupa din nou fundu`n poarta pana v-ati curentat. :yes:

Io consider ca meritati locul 1 (deocamdata) deoarece sunteti o echipa muncitoare. As vrea sa vad asta la jucatorii nostri si n-as mai avea emotii la nici un meci. :D

Am spus-o si o mai spun. As da oricand o vedeta pentru un colectiv unit. La noi asta a fost motivul succesului de pana acum, jocul de echipa cu jucatori mediocri, si nu doar norocul. Pentru a fi pe primul loc trebuie sa ai si calitate dar si noroc. Nu se poate altfel. Daca ar fi sa nu avem calitate ci doar noroc, ar fi insemnat ca din cele 21 de meciuri din acest sezon in 14 sa fi avut noroc. Inclusiv victoriile cu Dinamo, Steaua, Rapid, Gaz Metan, si U Craiova. Dapai daca era asa atunci ii vedeam de mult pe Stan, Dorinel, si compania la Las Vegas.

Am pierdut un meci in deplasare la Tg. Mures si gata, suntem slabi. Nu suntem invincibili. Sa nu uitam ca si CFR-ul a pierdut cu Tg. Mures, chiar la ei acasa. Apoi si Gazul a pierdut in deplasare la Tg. Mures, tot cu 1-0.

Razvan T.
13th March 2011, 11:30
Am pierdut un meci in deplasare la Tg. Mures si gata, suntem slabi. Nu suntem invincibili. Sa nu uitam ca si CFR-ul a pierdut cu Tg. Mures, chiar la ei acasa. Apoi si Gazul a pierdut in deplasare la Tg. Mures, tot cu 1-0.

Eu am zis asta si dupa meciul cu Rapid, dar asta e parerea mea, un simplu suporter al Universitatii Cluj (nu zic ca nu se poate strecura si o doza de subiectivism). :yes:

@ BBB macar sa fie atenti la ocazii in meciul cu Otelul si ii bine. :)

Ps. Vezi ca Gazu nu prinde nici macar un loc de Europa, deci nu-i buna comparatia. :D

BBB
13th March 2011, 11:36
@ BBB macar sa fie atenti la ocazii in meciul cu Otelul si ii bine. :)

Daca in aparare am incepe cu Ungurusan (Buhus) - Abrudan, Cucui - Mendy nu as avea emotii. Si daca prinde Pacurar inca o zi buna, impreuna cu Nasser, luam maxim 1 gol in meciu asta. Si de dat dam cel putin 1

Denis
13th March 2011, 12:00
Daca in aparare am incepe cu Ungurusan (Buhus) - Abrudan, Cucui - Mendy nu as avea emotii. Si daca prinde Pacurar inca o zi buna, impreuna cu Nasser, luam maxim 1 gol in meciu asta. Si de dat dam cel putin 1

Daca jucam Punosevac - Paraschiv in atac, si Iorga - Antal pe flancuri, luati cel putin 2 goluri.

BBB
13th March 2011, 12:19
Daca jucam Punosevac - Paraschiv in atac, si Iorga - Antal pe flancuri, luati cel putin 2 goluri.

Poate in alt sezon :)) Cand o sa intelegeti ca nu sunteti o sperietoare pentru nimeni, atunci poate o sa aspirati la mai multe la nivel fotbalistic. Un meci cu Otelul Galati e privit de orice echipa de Liga I ca o confruntare cu alde Gloria Bistrita sau Victoria Branesti. In Liga I in momentul de fata sunt doar cateva echipe care isi sperie adversarul prin numele lor: Steaua, Dinamo, Rapid, Vaslui, Timisoara

Vandam
13th March 2011, 12:22
Daca jucam Punosevac - Paraschiv in atac, si Iorga - Antal pe flancuri, luati cel putin 2 goluri.

Bai Denis las-o moarta, noi avem probleme de atitudine de la absolut toti jucatorii, nu-i mai tot umfla atat.

Denis
13th March 2011, 12:25
Asa-i. Dar se rezolva pana la meciul cu sepcile.

Denis
13th March 2011, 12:28
Poate in alt sezon :)) Cand o sa intelegeti ca nu sunteti o sperietoare pentru nimeni, atunci poate o sa aspirati la mai multe la nivel fotbalistic. Un meci cu Otelul Galati e privit de orice echipa de Liga I ca o confruntare cu alde Gloria Bistrita sau Victoria Branesti. In Liga I in momentul de fata sunt doar cateva echipe care isi sperie adversarul prin numele lor: Steaua, Dinamo, Rapid, Vaslui, Timisoara

Daca pe voi va sperie astia pe noi nu. Mai tare ma sperii de atitudinea cu care intra jucatorii nostri in teren. Ca daca ne facem jocul de inchidere cand ne aparam si cel de posesie si contre pe faza de atac nu ne bate nimeni din Liga 1. Dar asta, evident, depinde in primul rand de starea psihica a jucatorilor.

BBB
13th March 2011, 12:58
Daca pe voi va sperie astia pe noi nu. Mai tare ma sperii de atitudinea cu care intra jucatorii nostri in teren. Ca daca ne facem jocul de inchidere cand ne aparam si cel de posesie si contre pe faza de atac nu ne bate nimeni din Liga 1. Dar asta, evident, depinde in primul rand de starea psihica a jucatorilor.

Nu te sperie pe tine, ca suporter, dar pe Antal tremura chilotii cand au de jucat cu Steaua

keluba
13th March 2011, 14:28
cj vine dupa un moral boost, galatenii dupa o infrangere cu subsolul clasamentului. am incredere in cj ca scot macar un punct.

Hard
13th March 2011, 14:47
Te-ai maturizat tinere.:D

Demult :D .
Cum au mai spus si altii de pe aici, otelarii vor juca presati de locul ocupat, e greu sa alergi meci de meci dupa victorie... Iar U Cluj are jucatori de valoare care pot decide un meci ( dintr-o lovitura libera :D )

Rossi
13th March 2011, 16:11
1 solist ...

megastar
14th March 2011, 08:12
Bate Otelul. Cand joaca la Galati, Otelul nu pierde. Clujenii vor vedea ce inseamna public ostil asa cum au vazut si alte echipe.Intrebati stelistii, rapidistii,etc.

Leo
14th March 2011, 10:02
X
U Cluj sunt capabili sa scoata un egal de la Galati.

aLLiin
14th March 2011, 11:35
Castiga otelarii

Leo
14th March 2011, 11:53
''Trupa lui Dorinel Munteanu este în acest moment pe ultimul loc în Liga 1 într-un clasament al driblingurilor reușite pe meci.


Oțelul n-ar putea fi alintată în nici un caz Barcelona a României, chiar dacă are în comun cu catalanii supremația în campionatele unde evoluează. Gălățenii au ajuns în fruntea fotbalului românesc fără "floricele", printr-un stil de joc pe cît de eficient, pe atît de nespectaculos.''

(gsp)

boshcUtza
14th March 2011, 12:36
meci de X2

Dregan
14th March 2011, 13:09
Punct si de la capat.

ics
14th March 2011, 13:12
Punct si de la capat.

1 punct si de la capat :D

Denis
14th March 2011, 16:06
''Trupa lui Dorinel Munteanu este în acest moment pe ultimul loc în Liga 1 într-un clasament al driblingurilor reușite pe meci.


Oțelul n-ar putea fi alintată în nici un caz Barcelona a României, chiar dacă are în comun cu catalanii supremația în campionatele unde evoluează. Gălățenii au ajuns în fruntea fotbalului românesc fără "floricele", printr-un stil de joc pe cît de eficient, pe atît de nespectaculos.''

(gsp)

Daca citeam "gsp" inainte nici nu mai citeam ce-ai scris. Si ca sa le dau peste nas celor de la GSP, fotbalul spectaculos nu inseamna numai "floricele" ci si goluri frumoase, un capitol la care stam foarte bine chiar. Noi avem jucatori capabili de floricele: Iorga, Viglianti, Antal, Salageanu, Neagu, toti jucatori explozivi care au in repertoire si calcaiul fin, dar limitele acestor notiuni ale fotbalului au fost reduse la minim de catre Dorinel care prefera mai mult un joc de echipa decat cel individual.

Razvan T.
14th March 2011, 16:39
Bate Otelul. Cand joaca la Galati, Otelul nu pierde. Clujenii vor vedea ce inseamna public ostil asa cum au vazut si alte echipe.Intrebati stelistii, rapidistii,etc.

Aia care canta o data la 10 minute "Hai Otelul, ole ole" ? :o:

Daca vrei sa vezi atmosfera urmareste "U" Cluj - Cfr in tur sau "U" Cluj - Steaua la o distanta de 100 de km de Cluj. ;)

Denis
14th March 2011, 16:45
Aia care canta o data la 10 minute "Hai Otelul, ole ole" ? :o:

Daca vrei sa vezi atmosfera urmareste "U" Cluj - Cfr in tur sau "U" Cluj - Steaua la o distanta de 100 de km de Cluj. ;)

Daca vreau sa adorm am si alte metode, nu-i nevoie sa imi dai tu idei. :D

Razvan T.
14th March 2011, 16:49
Daca vrei sa adormi meri cand joaca Otelul pe stadion :D

Steel Jar
15th March 2011, 09:32
Veniti pe stadion sa vedeti cum este atmosfera.
Gata, v-ati bucurat ( majoritatea) o etapa , de insuccesul nostru, acum revenim la normalitate.
Jucam cu aia care in tur nu au iesit din jumatatea lor in a 2 a repriza, cu om in plus....ii rupem.
Situatia asta ne avantajeaza. Cand suntem subestimati dam cel mai bun randament. Toti cred ca ne-am stins...rember turul trecut.

boshcUtza
15th March 2011, 09:40
Cand suntem subestimati dam cel mai bun randament.

si cand v-ati supraestimat(in tur) ati muscat-o. :evil:

Marius
15th March 2011, 10:21
2 solist :))

BBB
15th March 2011, 10:53
Aia care canta o data la 10 minute "Hai Otelul, ole ole" ? :o:

Vulcanul monosilabic din Galati ne asteapta :))

Steel Jar
15th March 2011, 10:53
2 solist :))
Bravo ma, esti destept... ai ghicit pronosticul de la meciul vostru.Asa sa pui la pariuri, va scoate Vasluiul fotbalul din cap.
Castigam sambata cu 2-0. Terminam campionatul pe minim locul 2.

Marius
15th March 2011, 10:57
Bravo ma, esti destept... ai ghicit pronosticul de la meciul vostru.Asa sa pui la pariuri, va scoate Vasluiul fotbalul din cap.
Castigam sambata cu 2-0. Terminam campionatul pe minim locul 2.

bai ca sari de cur in sus... ati prins o juma de sezon foarte buna si deja nu va mai ajunge nimeni la nas...

BBB
15th March 2011, 11:00
Bravo ma, esti destept... ai ghicit pronosticul de la meciul vostru.Asa sa pui la pariuri, va scoate Vasluiul fotbalul din cap.
Castigam sambata cu 2-0. Terminam campionatul pe minim locul 2.

In afara de meciul de la Urziceni, unde doar cine nu vrea nu castiga (fiindca saracii lupi din baragan au echipa de divizia B), nu as fi prea optimist in locul vostru. Orice meci pentru voi e de 1 x 2, asa ca locul 2 e utopie. Oricum, un loc 3-4 la final e o performanta notabila pentru o echipa pe care bookmakerii o dadeau ca de locul 10-12 la inceputul campionatului

Steel Jar
15th March 2011, 11:01
Nu voi, altii da.
Cineva a jucat mai penibil decat noi , etapa trecuta, si aia a fost Branesti.Nu mai pupati voi echipe care sa se puna capra in meciul cu voi.
Noi ne revenim garanytat, sa te uiti la meci sambata sa vazi victoria noastra.

aLLiin
15th March 2011, 12:02
Tinand cont ca steaua a cam iesit din cursa as vrea ca otelarii sa fie campioni..merita orasul galati un trofeu important...si mai ales dorinel..dar va rog eu, terminati cu aroganta asta,nu va mai credeti buricul pamantului,nu mai atrageti toate energiile negative asupra voastra..este posibil sa nu prindeti nici podiumul...sper sa va intre asta in cap...

Vandam
15th March 2011, 12:15
Tinand cont ca steaua a cam iesit din cursa as vrea ca otelarii sa fie campioni..merita orasul galati un trofeu important...si mai ales dorinel..dar va rog eu, terminati cu aroganta asta,nu va mai credeti buricul pamantului,nu mai atrageti toate energiile negative asupra voastra..este posibil sa nu prindeti nici podiumul...sper sa va intre asta in cap...

Din pacate tin sa-ti dau dreptate. Un pic de modestie nu strica.
Jare si tu si Denis ne umflati prea mult, si cum te loveste o echipa cum e Targu Mures (tot respectul pentru ei ca au castigat si cu noi si cu Rapid) atragem toate criticile. Lasati-o mai moale cu aroganta asta specifica altei zone.

Ferko
15th March 2011, 12:50
Probabil ca 1. Greu de crezut in alt rateu al Otelului.

megastar
15th March 2011, 15:30
Aia care canta o data la 10 minute "Hai Otelul, ole ole" ? :o:


Nu te supara, dar habar nu ai ce vorbesti. Cred ca ar trebui sa vezi declaratia data de Sumudica, un antrenor invatat cu atmosfere ostile. La Galati, pana si copii de 2 ani stiu ca Otelul Galati TREBUIE sa castige campionatul.N-am mai vazut asa atmosfera pe stadion de pe timpul lui Simionas.Clujenii vor intelege ca au pierdut meciul din momentul in care vor intra in Galati. Si nu spun asta cu ingamfare, pentru ca nu stiu daca Otelul are jucatori mai buni decat Clujul, insa ai nostri si mai dornici de succes, de afirmare si purtati de public vor fi victoriosi.

Razvan T.
15th March 2011, 15:41
DIn cate vad, ce-i pentru noi normal ii pentru voi ceva nemaipomenit. :D

megastar
15th March 2011, 16:02
N-am cum sa te conving ca intr-adevar e nemaipomenit . Poate vii in weekend si apoi ne spui impresiile.

Vadim
15th March 2011, 17:23
V-au pus gand rau cei de la U Cluj.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/73109/atacantii-de-la-u-cluj-pun-in-garda-otelul.htm

Ultima oara cand a fost Otelul pe val a fost cu Lacatus?

six
15th March 2011, 18:26
2 solist :D

Farmecul Vietii
15th March 2011, 18:47
Ati innebunit cu totii! U Cluj e o echipa umflata, departe de a fi inca o echipa, cu balerine expirate gen niculescu, cristea,delgado, bostina.Otelul e de 2 ori mai echipa la momentul asta decat U Cluj si desi e ingrijoratoarea lipsa lor de forma din acest inceput de retur (nici cu Rapidul n-au stralucit) eu cred ca vor baga lejer 2 boabe.U Cluj defensiv nu exista, cu Abrudan si cu petarde gen Ascoli ,Mendy e greu sa iti mentii poarta intacta, daca pana si mihalcea a marcat o dubla, sa fim seriosi.Nu cred intr-o revenire de forma dupa prima victorie, si aia chinuita impotriva unor copii.Meci de 1 solist, singura necunoscuta e diferenta de pe tabela.Posibil 3-1.

Razvan T.
15th March 2011, 18:53
Vezi ca "U" Cluj nu s-a chinuit ca Rapidu sa bata Urziceniul si nici n-a beneficiat de ajutor din partea arbitrului. "U" Cluj asa umflata a fost in stare sa isi creieze ocazii si cu Brasov si cu Vaslui. ;)

@ megastar nu pot ajunge la Galati chiar daca vreau pentru meciul cu "U" Cluj si asa sa fac 13-14 ore numa sa vad Galatiul nu viu. ;)

Farmecul Vietii
15th March 2011, 19:19
Vezi ca "U" Cluj nu s-a chinuit ca Rapidu sa bata Urziceniul si nici n-a beneficiat de ajutor din partea arbitrului. "U" Cluj asa umflata a fost in stare sa isi creieze ocazii si cu Brasov si cu Vaslui. ;)

@ megastar nu pot ajunge la Galati chiar daca vreau pentru meciul cu "U" Cluj si asa sa fac 13-14 ore numa sa vad Galatiul nu viu. ;)

fara "i"
poate am fost un pic dur cu echipa ta, sa-mi scuzi atitudinea subiectiva, asa e cand iti asociezi numele cu dynamo sau suporterii lor, lumea te judeca mai cu rautate, insa asa vad eu lucrurile, poate ma insel, desi, scuzata sa-mi fie modestia, rar ma insel.

Razvan T.
15th March 2011, 19:24
Mai greseste omul. ;)

Oricum noi am batut Dinamo dupa ce am fost condusi cu 2-1, nu am luat bataie cu 3-2 dupa un 0-2. :D
Cat despre treaba dintre peluze nu vad cu ce te deranjeaza pe tine.

Farmecul Vietii
15th March 2011, 19:44
Mai greseste omul. ;)

Oricum noi am batut Dinamo dupa ce am fost condusi cu 2-1, nu am luat bataie cu 3-2 dupa un 0-2. :D
Cat despre treaba dintre peluze nu vad cu ce te deranjeaza pe tine.

nu stiu ce tot aduci Rapidul in discutie,e offtopic, crezi cumva ca eu nu constientizez ca momentan suntem praf ?

Razvan T.
15th March 2011, 20:12
Praf, dar pe locul 5. :D

BBB
15th March 2011, 20:53
nu stiu ce tot aduci Rapidul in discutie,e offtopic, crezi cumva ca eu nu constientizez ca momentan suntem praf ?

Rapidul e singura echipa cu care am jucat pana acum care s-a dovedit net superioara noua si a maturat pe jos cu noi, asa ca nu as considera ca sunteti praf. E o mare surpriza ca nu sunteti pe locurile 1-2

*Coco*
16th March 2011, 01:34
Castiga Otelul la pas acest meci.
Badea nu o sa supere pe nimeni in deplasare , pentru ca e un antrenor praf!

aLLiin
16th March 2011, 01:50
V-au pus gand rau cei de la U Cluj.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/73109/atacantii-de-la-u-cluj-pun-in-garda-otelul.htm

Ultima oara cand a fost Otelul pe val a fost cu Lacatus?

Da...au avut multe victorii consecutive...

megastar
16th March 2011, 10:21
Nu, a fost cu Grigoras. In returul in care ne-am salvat de la retrogradare, am avut vreo 9 victorii consecutive, am batut Dinamo in Stefan cel Mare cu scor de neprezentare....

Dregan
16th March 2011, 11:43
Nu, a fost cu Grigoras. In returul in care ne-am salvat de la retrogradare, am avut vreo 9 victorii consecutive, am batut Dinamo in Stefan cel Mare cu scor de neprezentare....

Am avut 7 victorii consecutive in turul sezonului in 2007-2008 daca nu ma insel. In returul de care spui tu am avut victorii doar in deplasare.

Dregan
16th March 2011, 11:51
Ultima oara cand a fost Otelul pe val a fost cu Lacatus?

Daca te referi strict la faptul ca si atunci ne-am batut pe final la titlu, da, atunci a fost, in 2002 cu Lacatus pe banca.

Dar sa nu uitam ca Otelul are alte 5 participari in Cupa UEFA (1988, 1997, 1998, 2004, 2007). Este prima formatie romaneasca care a castigat Cupa UEFA Intertoto (2-1, 2-1 cu Trabzonspor in finala) si singura formatie din Romania care a invins vreodata pe Juventus Torino (1-0, in 1988). Este finalista a Cupei Romaniei in 2004 si cea mai buna clasare in campionat a fost locul 4, obtinut in 3 ocazii (1988, 1997, 1998)

BBB
16th March 2011, 12:02
Si sa nu uitam ca Otelul e pe locul 16 in clasamentul All Time al fotbalului romanesc :D

Steel Force
16th March 2011, 13:00
Da' pe ce loc sunt "sepcile"?

Razvan T.
16th March 2011, 13:04
Din ce stiu eu noi suntem in primele 10 :)

Vandam
16th March 2011, 13:09
Si sa nu uitam ca Otelul e pe locul 16 in clasamentul All Time al fotbalului romanesc :D

Si ce relevanta are asta ??? Lasati prostiile si nu mai aberati atat va rog (si galatenii si clujenii).

boshcUtza
16th March 2011, 13:11
chiar pe 10
http://www.labtof.ro/clasament-diviziaa.html

Steel Force
16th March 2011, 13:13
Bine, eu nu sunt polemic dar e cu 45 de ani mai "in varsta decat Otelul"...Asta zice ceva,nu?

Razvan T.
16th March 2011, 13:16
Bine, eu nu sunt polemic dar e cu 45 de ani mai "in varsta decat Otelul"...Asta zice ceva,nu?

Uita-te si la datele din tabel nu numai la diferenta de 6 locuri :D

Vandam
16th March 2011, 13:17
Mda, n-ai cu cine.

Steel Force
16th March 2011, 13:21
"club infiintat in anul 1919 la Budapesta de un grup de studenti clujeni cu orientare COMUNISTA ce purtau cravate si SEPCI ROSII"...(vezi wiki)

boshcUtza
16th March 2011, 13:22
din ce am mai gasit reseie ca avem 11 victorii in fata Otelului, in timp ce ei au 8, 4 meciuri terminandu-se la egalitate. golaveraj 31-31.
ultima victorie a Universitatii la Galati dateaza din 7.12.1986

Dregan
16th March 2011, 13:37
Oțelul și Universitatea s-au întâlnit de 23 de ori în prima ligă fotbalistică a României, statistica fiind de partea clujenilor cu 11 victorii ale “șepcilor roșii”, 8 ale gălățenilor, în timp ce restul de 4 meciuri s-au încheiat la egalitate. Pe propriul teren Oțelul a câștigat 7 din întâlnirile directe cu U.Cluj, în timp ce ardelenii au 1 victorie, iar alte 3 meciuri s-au terminat nedecise.

Razvan T.
16th March 2011, 13:47
"club infiintat in anul 1919 la Budapesta de un grup de studenti clujeni cu orientare COMUNISTA ce purtau cravate si SEPCI ROSII"...(vezi wiki)


Wikiscula lu` peste.
1. Noi am fost infiintati de catre Universitatea Daciei Superioare care se afla sub "tutela" Dr. Iuliu Hațieganu. ;) Clubul are la baza o istorie universitara.
2. Chestia cu Budapesta nu o poti baga deoarece in razboiul II mondial echipa s-a mutat la Sibiu pentru a nu fi nevoita sa joace in Campionatul Ungariei. ;)
3. Studentii la medicina care veneau in numar mare sa sustina echipa aveau bascute rosii, semn prin care se distingeau de ceilalti studenti si de acolo vine numele de sepcile-rosii.

Datenshi
16th March 2011, 13:52
Haha. Bolsevicilor! :P

BBB
16th March 2011, 13:54
"club infiintat in anul 1919 la Budapesta de un grup de studenti clujeni cu orientare COMUNISTA ce purtau cravate si SEPCI ROSII"...(vezi wiki)

Ce gaina :)) Nu vezi ca iara a modificat cineva pagina de wikipedia la misto. Si daca tu esti cel ce a schimbat pe wikipedia, esti mai gaina decat gainile de la Oncos

Razvan T.
16th March 2011, 13:55
Haha. Bolsevicilor! :P

Noi nu eram asa aproape de Rusia :D

Razvan T.
16th March 2011, 13:58
Ce gaina :)) Nu vezi ca iara a modificat cineva pagina de wikipedia la misto

Pai asta nu stie ca ei s-au numit si Dunarea Galati :)), chiar si aia de la Cfr care au schimbat 100 de nume n-am fost asa de dusi incat sa-si puna numele Universitatea Cluj sau ceva legat de "U". :))

Steel Force
16th March 2011, 14:19
Pai mi se pare ca discutam de anul de infiintare si imprejurarile ei...nicidecum de numele purtat de-a lungul anilor...

Vandam
16th March 2011, 14:19
Ma repet pentru a miia oara. Ce relevanta au chestiile istorice (si mai ales alea din perioada comunista sau noncomunista) cu meciul de sambata dintre cele 2 echipe ??? Va ajutati echipa daca veniti sa varsati galeti de laturi pe-un forum ???

Razvan T.
16th March 2011, 14:24
Pai mi se pare ca discutam de anul de infiintare si imprejurarile ei...nicidecum de numele purtat de-a lungul anilor...

Io ti-am aratat ce scrie pe wiki despre Otelul :D ca de 1964 nu vreau sa ma iau. ;)

Revenind la meci, sper sa fie un meci bun si cel mai bun sa castige pe teren :yes:, adica "U" Cluj. :cool:

BBB
16th March 2011, 14:24
Pai mi se pare ca discutam de anul de infiintare si imprejurarile ei...nicidecum de numele purtat de-a lungul anilor...

Da, imprejurari pe care tu le iei intentionat la misto de pe wikipedia unde e evident ca-s scrise de cineva care se plictisea

Steel Force
16th March 2011, 14:32
Nu am facut decat sa constat ce era scris...cum altfel reusesti sa ai date mai rapid? Vandam, ai dreptate frate nu au nici o relevanta istoriile...Respect pentru toti suporterii adevarati! "Sepcile" fac comentarii Fair-play!

megastar
16th March 2011, 15:19
Nu au legatura meciurile trecute, si cred ca toata lumea stie asta, insa mai aflam si noi lucruri .....In plus, daca sunt purtate in limita bunului simt, aceste discutii mai anima spiritele pe forum. Personal am admirat intotdeauna suporterii de la U Cluj si Petrolul, pentru faptul ca au ramas alaturi de echipele lor, indiferent de cat de dezastruoasa le-a fost istoria recenta.

xisco
16th March 2011, 15:42
otelul va avea meci greau.incepe sa piarda din turatie din cate se pare.

Steel Force
16th March 2011, 15:47
Aceia sunt suporteri adevarati, cei ce-si iubesc echipa di orasul natal indiferent de liga in care joaca si pozitia in clasament. Iubesc Otelul de la primul meci la care am asistat (Otelul-F C Arges 1-1 anul Domnului 1986).N-o sa uit niciodata ce impresie mi-a facut stadionul Dunarea plin la refuz...aveam 10 ani.

megastar
16th March 2011, 16:20
otelul va avea meci greau.incepe sa piarda din turatie din cate se pare.

Se pare prost. Nu au pierdut din turatie, ci au intrat prea siguri pe ei, si in plus Munteanu a gresit in alcatuirea echipei. In meciul cu U Cluj, Otelul va juca altceva.

Steel Force
16th March 2011, 16:20
Scuze!Fac o rectificare:Otelul- Corvinul HD 1-1 in toamna lui '86...tot 10ani aveam...HAI OTELU' ,HAI GALATIU'!

Steel Force
16th March 2011, 16:26
Nici un meci nu e usor sau dinainte castigat dar cu sigaranta se vor darui pe teren pentru suporteri.

z.alex
16th March 2011, 17:14
Gata, m-am hotarat.
2 solist, Adrian Cristea - MVP-ul meciului. :yes:

cosmincosmin
16th March 2011, 18:11
Aici un X asa spectaculos. Nu 0-0

Denis
16th March 2011, 18:52
Batem

BBB
16th March 2011, 20:26
Meciu asta starneste mai mult interes pe forum ca derbyurile echipelor bucurestene ce nu merita pomenite :D

Dregan
16th March 2011, 22:50
Aici un X asa spectaculos. Nu 0-0

Daca promiteti ca faceti un 1-0 spectaculos cu timisoara nu cred ca imi pare asa rau:evil:

Dregan
16th March 2011, 22:50
Meciu asta starneste mai mult interes pe forum ca derbyurile echipelor bucurestene ce nu merita pomenite :D

care derby-uri, care echipe?:D

z.alex
17th March 2011, 01:15
Meciu asta starneste mai mult interes pe forum ca derbyurile echipelor bucurestene ce nu merita pomenite :D

Si eu am remarcat saptamana trecuta ca s-a comentat mai mult meciul Tg Mures - Galati, decat Rapid - Dinamo. :o:

Steel Force
17th March 2011, 09:42
Echipele cu sanse la titlu mai multe starnesc mai mult interes (vezi Otelul si Timisoara).Aici se vede adevarata audienta...la tv: asta dau ,la asta te uiti! audienta putin impusa,sunteti de acord?

z.alex
17th March 2011, 09:50
Nu doar putin. De ani de zile presa nu vorbeste decat despre Steaua, cred ca aia mici nici nu stiu ca mai exista si alte echipe. :rolleyes:

megastar
17th March 2011, 10:00
Jurnalistilor le e mult mai usor sa faca o stire despre echipele aflate in Bucuresti, decat sa se deplaseze in provincie. In momentul in care vor aparea televiziuni puternice in provincie, se va schimba treaba.

Vandam
17th March 2011, 10:42
Cred ca probabilitatea de-a aparea televiziuni puternice in provincie tinde spre 0 (Zero). Toti trag acolo unde se crede ca e ciolanul mare. Eu sincer va spun nu mai urmaresc "stirile sportive", din simplul fapt ca nu am ce sa vad.

megastar
17th March 2011, 12:12
La Bucuresti se duc banii, toate investitiile, pentru a-i tine linistiti. La orice greva, indiferent ca a fost a CFR-ului sau a studentilor , bucurestenii au lipsit. O miscare sociala care nu antreneaza si Bucurestiul e destul de greu de realizat. De aceea ciolanul e acolo. Totusi vad ca Ardealul a inceput sa miste, si cred ca acolo vor apare primele televiziuni puternice in provincie. Sper sa incepem si noi sa ne miscam mai bine pe plan economic, si sa le urmam exemplul cat mai curand.

Bobi Cearton
17th March 2011, 13:28
(pa)trupetii lui Valter alias Butelie 2 vin la Galati sa-i dea cu cracii-n sus pe dorineii lui Stan. satelitii lui Dinamo sunt decisi si motivati:D

ZebZeC
17th March 2011, 13:52
O fi meciul asta inceputul unui vis urat pentru Otelul

malexoid
17th March 2011, 13:57
(pa)trupetii lui Valter alias Butelie 2 vin la Galati sa-i dea cu cracii-n sus pe dorineii lui Stan. satelitii lui Dinamo sunt decisi si motivati:D

trupetii buteliei secunde sunt doar o adunatura de jucatori (unii de mare valoare), inca nu sunt o echipa...nici nu prea au avut vreme sa se omogenizeze.
dar nu e exclusa surpriza in aceasta partida, otelarii imi par instabili (fata de ce jucau in tur).

care e motivatia?

Bobi Cearton
17th March 2011, 14:11
studentii sunt motivati de Iancu. cu bani, cred.

malexoid
17th March 2011, 14:17
studentii sunt motivati de Iancu. cu bani, cred.

:happy dezvolta! aici poti abera gratis...Vadim se bucura de orice postare in plus, indiferent ce contine!
sunt convins ca in scurta vreme iti gasesti si discipoli! :))

chiar crezi ca eventualele 'motivatii' trebuie directionate impotriva galatiului? gresit!!!
sunt alte echipe mult mai periculoase...

BBB
17th March 2011, 14:28
(pa)trupetii lui Valter alias Butelie 2 vin la Galati sa-i dea cu cracii-n sus pe dorineii lui Stan. satelitii lui Dinamo sunt decisi si motivati:D

Cred ca aveti treaba la sectiunea echipe desfiintate (in cateva etape) si va retinem :))

Bobi Cearton
17th March 2011, 14:32
in fotbalul modern se practica motivarea indirecta. sunt convins ca esti la curent cu aceste practici. Tiganu vostru, RAFO DEMOLITION, are strategie menegeriala pe termen lung, e uns cu toate alifiile:happy. dupa victoria muresenilor l-a laudat pe martor ca are caracter:happy. imediat a demarat un proiect de bezele psihologice, pozitive la adresa sepcilor rosii. sunt convins ca le da si bani sa-i incurce pe otelari.

malexoid
17th March 2011, 14:42
in fotbalul modern se practica motivarea indirecta. sunt convins ca esti la curent cu aceste practici. Tiganu vostru, RAFO DEMOLITION, are strategie menegeriala pe termen lung, e uns cu toate alifiile:happy. dupa victoria muresenilor l-a laudat pe martor ca are caracter:happy. imediat a demarat un proiect de bezele psihologice, pozitive la adresa sepcilor rosii. sunt convins ca le da si bani sa-i incurce pe otelari.

te stiam de shugubatz, ma intreb cum de am muscat la gluma ta...chiar nu pari atata de tampitzel ca unul care crede asa ceva!
merge pe 1 bere ca in eventualul esec al galatenilor, fie el si egal...vei gasi aici o multime de cretini (si nu doar fani ai otelarilor) care se vor agata cu disperare de glumitza ta? ... as putea chiar pronostica niste nume :))
ii voi numi: 'Martorii lui Bobby Cearton' :happy

BBB
17th March 2011, 14:43
Probabil, daca Otelul ar intalni o echipa de fomisti gen Craiova s-ar putea gandi contracandidatele sa stimuleze financiar, insa acum nu e cazul

Bobi Cearton
17th March 2011, 14:56
chiar nu pari atata de tampitzel ca unul care crede asa ceva!


incearca sa nu jignesti.

keluba
17th March 2011, 15:43
multa bafta clujenilor. hai ca se poate baieti :D

Razvan T.
17th March 2011, 17:15
(pa)trupetii lui Valter alias Butelie 2 vin la Galati sa-i dea cu cracii-n sus pe dorineii lui Stan. satelitii lui Dinamo sunt decisi si motivati:D

Bobi uita-te la prazul tau, ca nu noi am dat 7 capitani la Dinamo, nu de la noi o plecat microbuzul. :rolleyes:

Bobi Cearton
17th March 2011, 17:57
Bobi uita-te la prazul tau, ca nu noi am dat 7 capitani la Dinamo, nu de la noi o plecat microbuzul. :rolleyes:

sunt lucruri care difera: miezul si calea.:D. la noi miezul a ramas oltean. calea urmata: Craiova-Bucuresti. la voi e invers.;) miezul e rosu, calea: Bucuresti-Cluj. noi am avut o singura abatere de la regula: Netoiu (oltean mitic de capitala).

z.alex
17th March 2011, 18:02
Bobi, faptul ca niste jucatori care au Dinamo in CV, joaca la U Cluj, nu ii face pe U satelitul lui Dinamo. Iti dai seama ca, pe acelasi principiu, s-ar putea spune ca Dinamo e satelitul Craiovei? :P

Razvan T.
17th March 2011, 18:09
Bobi, faptul ca niste jucatori care au Dinamo in CV, joaca la U Cluj, nu ii face pe U satelitul lui Dinamo. Iti dai seama ca, pe acelasi principiu, s-ar putea spune ca Dinamo e satelitul Craiovei? :P

Eu stiu ca satelitii trimit jucatori la echipa mare, deci la Craiova se schimba situatia (fara sa presupunem). :D

z.alex
17th March 2011, 18:17
in fotbalul modern se practica motivarea indirecta. sunt convins ca esti la curent cu aceste practici. Tiganu vostru, RAFO DEMOLITION, are strategie menegeriala pe termen lung, e uns cu toate alifiile:happy. dupa victoria muresenilor l-a laudat pe martor ca are caracter:happy. imediat a demarat un proiect de bezele psihologice, pozitive la adresa sepcilor rosii. sunt convins ca le da si bani sa-i incurce pe otelari.

Iancu a spus tot timpul despre Sabau ca are caracter si ca ii pare rau ca nu l-a convins sa ramana la Poli. Bezele spre U Cluj a trimis tot timpul, stiind ca felcerul si ungurul de la echipa secunda a Clujului scrasnesc amandoi din dinti si inghit in sec cand le vad. :evil: Nimic nou si nu se ascunde nicio strategie aici.

megastar
17th March 2011, 20:11
Indiferent daca vor fi motivati clujenii, financiar sau nu,noi trebuie sa batem. Nu putem fi campioni asteptand sa se impiedice altii. Totusi nu cred ca Timisoara poate face fata presiunii pana la sfarsit, si nu ii vad atat de bine pregatiti fizic.Pe final vor ceda. La fel si Vasluiul. Toti uita ca spre sfarsitul turului Otelul uimea pe toti prin modul in care alerga. Cred ca la fel va fi si in retur. Otelul se poate distanta in frunte pe finalul returului, daca vor continua sa fie seriosi, si vor ignora tot ce se intampla in jurul lor.Asa ca nu mi-e frica nici macar de o infrangere, care ar aduce Timisoara pe primul loc, si ar apropia Vasluiul de noi. Bataliile adevarate inca nu s-au dat.In plus meciurile directe cu Vaslui si Timisoara se joaca la Galati.

BBB
17th March 2011, 20:54
da mai megastar, dar voi uitati ca va antreneaza dorinel munteanu, asta in trei etape incepe sa vanda meciuri si prin etapa 28 fuge din cantonament si semneaza cu alta echipa

megastar
17th March 2011, 23:22
Ceea ce nu intelege nimeni din afara e ca Otelul nu depinde de Munteanu. Noi am fost alaturi de echipa si inainte, si vom fi si dupa Munteanu. Adevaratul motor al echipei este Marius Stan, omul care chiar misca lucrurile la Galati. A creat un grup care a avut o evolutie ascendenta, indiferent de antrenor, si care ar putea face fata chiar si unei tradari de genul celei spuse de tine.Despre vanzari de meciuri e mai greu de crezut, pentru ca Marius Stan ar fi idiot sa renunte la milioane de euro asa de usor. Despre partea cu plecarea lui Munteanu, tot ce e posibil, doar a mai facut-o.

Denis
17th March 2011, 23:25
da mai megastar, dar voi uitati ca va antreneaza dorinel munteanu, asta in trei etape incepe sa vanda meciuri si prin etapa 28 fuge din cantonament si semneaza cu alta echipa

Ha ha, lafel ca sezonul trecut, nu? :D

Denis
17th March 2011, 23:31
Ceea ce nu intelege nimeni din afara e ca Otelul nu depinde de Munteanu. Noi am fost alaturi de echipa si inainte, si vom fi si dupa Munteanu. Adevaratul motor al echipei este Marius Stan, omul care chiar misca lucrurile la Galati. A creat un grup care a avut o evolutie ascendenta, indiferent de antrenor, si care ar putea face fata chiar si unei tradari de genul celei spuse de tine.Despre vanzari de meciuri e mai greu de crezut, pentru ca Marius Stan ar fi idiot sa renunte la milioane de euro asa de usor. Despre partea cu plecarea lui Munteanu, tot ce e posibil, doar a mai facut-o.

Exact. Marius Stan a fost cel care a avut incredere in Munteanu atunci cand nimeni din aceasta tara n-ar mai fi avut. Marius Stan este si scouterul echipei. El i-a adus la club pe Paraschiv, Viglianti, Antal, Pena, Giurgiu, etc...etc....Are si punctele negative, cum ar fi faptul ca obisnueste sa amageasca suporterii echipei, detalii in care nu o sa intru acum.

Razvan T.
18th March 2011, 08:28
Lasa ca nu-i Mariusica curat deloc. Sa nu uitam cum s-au facut unele transferuri, dar nu vreau sa intru acuma in polemica pe tema asta. ;)

Maine sper sa vad un meci frumos. ;)

megastar
18th March 2011, 09:01
Lasa ca nu-i Mariusica curat deloc. Sa nu uitam cum s-au facut unele transferur

Pana la urma vad ca discursul lui Iancu prinde la romani. Asta e boala noastra, sa atacam oamenii de valoare, si in loc sa ii luam ca exemplu ne este mai usor sa aruncam in ei cu noroi. Eu mi-as dori un campionat in care presedintii de cluburi sa fie copii fidele ale lui Marius Stan, in care sa nu mai auzi de certuri, de cancanuri, ci doar de fotbal. Totusi cred ca unii s-ar plictisi tare.

Razvan T.
18th March 2011, 09:07
Pana la urma vad ca discursul lui Iancu prinde la romani. Asta e boala noastra, sa atacam oamenii de valoare, si in loc sa ii luam ca exemplu ne este mai usor sa aruncam in ei cu noroi. Eu mi-as dori un campionat in care presedintii de cluburi sa fie copii fidele ale lui Marius Stan, in care sa nu mai auzi de certuri, de cancanuri, ci doar de fotbal. Totusi cred ca unii s-ar plictisi tare.

Pentru mine Stan nu-i un model, multam fain. Discursul asta ii l-am spus si unui galatean de-al tau pe mess acum ceva luni (legat de unele transferuri). :ok:

BBB
18th March 2011, 09:17
Ha ha, lafel ca sezonul trecut, nu? :D

La fel cum a fugit de la cfr, de la noi, de la vaslui, de la fc arges etc. E un tipar pe care il respecta mereu. Vinde ce poti si pleaca pe furis la alta echipa. Nu o sa fiti nici voi exceptia

Dregan
18th March 2011, 10:24
Voi, cei de la Cluj, cam suferiti de "scenarita".

megastar
18th March 2011, 10:27
Nu o sa fiti nici voi exceptia
Cu niciuna din echipe nu s-a luptat la titlu.In plus experienta de la Steaua sper sa il fi invatat minte.

BBB
18th March 2011, 10:34
Sper sa nu va insele asteptarile "neamtul" asa cum a facut cu cam toata lumea inainte. Eu, prin ceea ce am trait datorita lui aici, imi permit sa fiu sceptic in continuare si sa nu am incredere in el nici macar 0,1%

Denis
18th March 2011, 11:49
La voi nu avea cu cine. La noi a gasit linistea de care avea nevoie, si jucatorii cu calitate care stiu sa-l asculte. Mai vorbim dupa meci. Pana atunci, FORZA OTELUL!!!!! /hello

megastar
18th March 2011, 12:23
Sper sa nu va insele asteptarile "neamtul" asa cum a facut cu cam toata lumea inainte.

Tocmai din cauza a ceea ce a facut la Cluj a fost primit cu atat de multa raceala la Otelul.Totusi , castigarea unui titlu atarna foarte greu in CV-ul oricarui antrenor, asa ca ar fi nebun si idiot sa dea cu piciorul unei asemenea sanse.

Bobi Cearton
18th March 2011, 12:38
lasa-ti linguseala!:D mototoliti sepcile rosii, pac-pac, 2-0, ura si la gara!

Dregan
18th March 2011, 13:47
lasa-ti linguseala!:D mototoliti sepcile rosii, pac-pac, 2-0, ura si la gara!

:ok: Dar fara pac-pac. Poate doar poc-poc

Steel Jar
18th March 2011, 14:21
Galatenii trebuie sa fie preocupati numai de echipa noastra Otelul Galati.
Maine la stadion si cine o sa stea cu samanta in gura si nu o sa participe la atmosfera sper sa ii moara la intrare, sa i se micsoreze si apoi sa i se usuce si sa-i cada.:D
Dupa meci trebuie sa fim ragusiti, fericiti si pe primul loc.:D
Am incredere in echipa si o sa tip cat pot ,in incercarea de a ajuta viitoarea capioana Otelul Galati./hello

Steel Jar
18th March 2011, 16:13
http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=3169
Chiar asa. Ne dam demisia toti:cry:, sa fie multumiti adversarii:cry:
Asa inraiti-ne, faceti-ne sa va mancam cu fulgi/sorici/lana.pene/coada etc cu tot :cry:

megastar
18th March 2011, 16:26
Cam fortat articolul dupa parerea mea. Poate ca ar fi trebuit scris dupa o eventuala victorie cu U Cluj.

Lordul
18th March 2011, 16:45
castiga Otelul 2-1

Razvan T.
18th March 2011, 17:41
Acuma is linistit :))

Denis
18th March 2011, 20:39
Fluieră Dumitru

Comisia Centrală de Arbitri a stabilit ca Robert George Dumitru (Brașov) să conducă partida FC Oțelul Galați - FC Universitatea Cluj, din etapa a XXII-a a Ligii I.

http://otelul-galati.ro/files/stiri/8d4e755d0d3be57bff16c6436d3966dc_big.jpg

Dumitru (foto) va fi asistat la linii de Cristian Nica (Ploiești) și Sebastian Stoianov (Constanța), iar rezervă va fi Cătălin Popa (Pitești). Ca observatori au fost delegați George Ionescu și Claudiu Popa, ambii din București.

Meciul FC Oțelul - FC Universitatea va avea loc sâmbătă, 19 martie, de la ora 15.00.

six
18th March 2011, 22:38
parca shi lu' nica....prietenii stiu de ce ;)

haribo
19th March 2011, 02:02
Se aude ca vine tsunami-ul la Galati. :)) Vorba lui Sabau, mai o infrangere si s-a topit Otelu. Meltdown total!

Denis
19th March 2011, 02:20
Otelul nu se topeste asa usor. Veti vedea astazi.

Avem nevoie de victorie azi mai mult ca niciodata! FORZA OTELUL!!!!!!!!!!!!!!!!

z.alex
19th March 2011, 02:50
Sa vedem. Eu zic ca se topeste, cu largul concurs al suporterilor. Badea va blocheaza bine benzile, voi ii impingeti de la spate sa atace, ei se descopera si harsti, baietii de la U le infig golul. :P Otelul nu are jucatori care sa desfaca o aparare prin ruperi de ritm, iar cei de la U sunt letali pe contraatac.

corello
19th March 2011, 08:05
Ma, vesti triste pentru otelari. Am visat ca batem cu 4-1 ... si io nu visez ieftin :D

Razvan T.
19th March 2011, 09:04
Otelul nu se topeste asa usor. Veti vedea astazi.

Depinde de tipul de otel si pentru ce il folosesti. :D

HAIDE "U"! :yeah: http://img24.imageshack.us/img24/2878/haideu.gif :yeah:

z.alex
19th March 2011, 09:05
Mah, voi vreti sa-i stricati lui Stan campania electorala? :D
http://dunareabatrana.com/index.php/20110318682/Stiri/oelul-club-profesionist.html
Babuinul asta are tupeul sa vorbeasca de Iancu, cand el pune suporterii sa-i stranga semnaturi pentru candidatura? Bine, galatenii vor spune ca userul ala, razvan1985, strange semnaturi de capul lui, din exces de zel sau dintr-o adoratie nemarginita pentru Marius Stan.
Voi chiar nu vedeti cu cine aveti de-a face? Faptul ca se foloseste de echipa de fotbal ca sa-si faca campanie electorala nu va spune nimic? N-ati observat nicio similitudine intre ironiile penibile ale lui Stan si cele cu care ne rasfata Mimi Stoica? :sneaky:

Denis
19th March 2011, 09:28
Tu esti batut in cap? Ce treaba are dosarul de licenta cu campania electorala? Vezi-ti de treaba ta.

z.alex
19th March 2011, 09:37
Denis, eu nu la dosarul de licenta ma refer, desi trebuie sa recunosti ca da bine la public: un om care conduce flawless si cu succes un club, e numai bun sa ne conduca orasul. :rolleyes: Oricum, eu vorbeam de strangerea de semnaturi.
http://img138.imageshack.us/img138/4610/18685288.jpg (http://img138.imageshack.us/i/18685288.jpg/)

Denis
19th March 2011, 09:48
Nu pot sa nu fiu de acord cu o eventuala decizie de a avea pe Marius Stan ca primar in locul hodorogului asta de Nicolae care a pus numai bete in roate sportului galatean. Insa Stan nu este babuin. Este un om educat atat din punct de vedere sportiv cat si politic. Ar face un bun primar, si ar ajuta mult sportul galatean, in special echipa fanion a Galatiului.

z.alex
19th March 2011, 09:53
"Babuin" e aproape un alint pe langa epitetele si comparatiile pe care le vehiculati voi cu referire la Iancu. Nu ca el e vreun sfant, dar nici Stan nu e. Treaba voastra, ce-mi pasa mie, doar nu-l puneti primar in Timisoara. :P
Din spusele tale s-ar deduce ca Stan asta e un fel de geniu, care se pricepe la toate. Ai dreptate, ce mi-e sportul, ce mi-e politica, educat sa fie ca se descurca el. :D

Denis
19th March 2011, 09:58
Sa fim seriosi, Iancu e o scroafa ordinara din toate punctele de vedere. :D Numai uita-te la el :happy:happy

http://www.loupiote.com/photos_m/90701352-fat-pig.jpg

Denis
19th March 2011, 10:01
ECHIPE PROBABILE

----------------------------

OȚELUL: Grahovac - Râpă, Sg.Costin, Perendija, Sălăgeanu - Giurgiu, Neagu - L.Antal, G.Paraschiv, S.Ilie – Punosevac.

Antrenor: Dorinel Munteanu;

----------------------------

U CLUJ: M.Popa - Buhuș, Abrudan, Pele, Ascoli - Delgado, Adrian Cristea, Menassel, Păcurar - Cl.Niculescu, Machado.

Antrenor: Ionuț Badea;

z.alex
19th March 2011, 10:01
Sa fim seriosi, Iancu e o scroafa ordinara din toate punctele de vedere. :D Numai uita-te la el :happy:happy

Bine mah, vad ca si tu esti educat. Cand iti depui candidatura la primarie? :rolleyes:

Denis
19th March 2011, 10:04
Era mai mult un alint. :rolleyes: La cat de mult ***** mananca Iancu, nici nu-l pot numi altfel.

Elphax
19th March 2011, 10:06
adevarul e ca si eu preferam sa fie un sifilitic de 1.60 si 55 de kg. - dar ce sa facem, nu sunt toti fotomodele ca Stan sau MMeu :happy

z.alex
19th March 2011, 10:07
Si Stan, care va manipuleaza cu nerusinare, ce mananca, mah? Ambrozie?
M-am convins, il meritati ca primar. :D
Si ca sa revin on topic: Haide U!!!!:ok:

z.alex
19th March 2011, 10:13
adevarul e ca si eu preferam sa fie un sifilitic de 1.60 si 55 de kg. - dar ce sa facem, nu sunt toti fotomodele ca Stan sau MMeu :happy

:happy:happy:happy



Bah, gata cu rasul, vorbim aici de un om educat, expert in mani****rea meselor, cum tocmai ne-a explicat Denis.

Razvan T.
19th March 2011, 10:22
Emotii? :D

Denis
19th March 2011, 10:24
Pe plan defensiv:

1. Trebuie sa fim foarte atenti la Machado care poate creea ocazii periculoase cu o foarte mare usurinta. Pentru a-l anihila trebuie sa ne inchidem bine, sa nu-i dam spatii de manevra. Dublu marcaj la el daca se poate. Rapa-Perendija sau Costin-Salageanu.
2. Nici nu trebuie sa mai vorbesc de faulturile de la 18-25 de metri de poarta noastra. Niculescu inca le mai are! :ok:
3. Pressing, pressing, pressing... Cristea si Menassel vor ramane fara resurse atunci cand nu vor mai avea timp sa respire si vor avea culoarele inchise.

Pe plan ofensiv:

1. Abrudan si Pele sund fundasi lenti, si ar putea fi depasiti in viteza. Pasele in spatele apararii sunt indicate pentru viteza lui Antal si Silviu Ilie. Scapari de genul pot rezulta contraatacuri 1 contra 1 cu portarul, sau penalty plus eliminare. In caz ca vor juca mai retrasi Viglianti sau Paraschiv va avea mai multe spatii in fata careului si va trebui sa-si pregateasca tirul pentru a suta de la distanta cand se va ivi ocazia.

2. Punosevac este si el masiv (1,89) si poate castiga lejer duelurile aeriene, deci din faze fixe toate mingile ar trebui indreptate catre el, care va redirectiona catre unul dintre cei 3 mijlocasi ofensivi.

3. Fara sa ne complicam, si fara sa incercam prea tare. Trebuie sa luam fiecare ocazie in parte si sa obtinem maximul din ea.

Teoretic pare simplu, insa va depinde complet de mentalitatea cu care vom intra pe teren. Trebuie sa intram motivati mai ales dupa victoria Timisoarei de ieri.

Vreau ca dupa meci sa putem striga din nou "Cine e pe primul loc, cine e pe primul, Otelul eeeeeee, Otelul eeeeeee!!"

FORZA OTELUL!!!!!

z.alex
19th March 2011, 10:28
Emotii? :D

Eu n-am deloc. :D Stiu ca-i bateti pe otelari. Adrian Cristea = MVP-ul meciului. Doar e prieten bun cu Zicu. ;)

Denis
19th March 2011, 10:31
Prieteni de pahar. :D

z.alex
19th March 2011, 10:35
Poate cu apa plata si lamaie. ;) In orice caz, amandoi pot sa decida un meci, prin sclipiri individuale, nu sunt multi ca ei in Liga lui Mitica.

Denis
19th March 2011, 10:37
Poate cu apa plata si lamaie.

Daa, sigur!! Mai ales "Printzu"! :))))

Razvan T.
19th March 2011, 10:37
Pe plan defensiv:

1. Trebuie sa fim foarte atenti la Machado care poate creea ocazii periculoase cu o foarte mare usurinta. Pentru a-l anihila trebuie sa ne inchidem bine, sa nu-i dam spatii de manevra. Dublu marcaj la el daca se poate. Rapa-Perendija sau Costin-Salageanu.


Aveti grija de Machado ca va rezolva restu :D.



2. Nici nu trebuie sa mai vorbesc de faulturile de la 18-25 de metri de poarta noastra. Niculescu inca le mai are! :ok:

Sper sa ajunga la cota de 9 goluri si el si Cristea azi.



3. Pressing, pressing, pressing... Cristea si Menassel vor ramane fara resurse atunci cand nu vor mai avea timp sa respire si vor avea culoarele inchise.

Pe Cristea il puteti obosi repede, dar pe Menassel mai greu.



Pe plan ofensiv:

1. Abrudan si Pele sund fundasi lenti, si ar putea fi depasiti in viteza. Pasele in spatele apararii sunt indicate pentru viteza lui Antal si Silviu Ilie. Scapari de genul pot rezulta contraatacur 1 contra 1 cu portarul, sau penalty plus eliminare. In caz ca vor juca mai retrasi Viglianti sau Paraschiv va avea mai multe spatii in fata careului si va trebui sa-si pregateasca tirul pentru a suta de la distanta cand se va ivi ocazia.

Aici avem o problema, dar se poate rezolva. ;)



2. Punosevac este si el masiv (1,89) si poate castiga lejer duelurile aeriene, deci din faze fixe toate mingile ar trebui indreptate catre el, care va redirectiona catre unul dintre cei 3 mijlocasi ofensivi.

Asta ii ala care ii peste Cristea ? :D ... la fazele fixe pt. voi avem un Abrudan si Pele care il pot bloca.


Teoretic pare simplu, insa va depinde complet de mentalitatea cu care vom intra pe teren. Trebuie sa intram motivati mai ales dupa victoria Timisoarei de ieri.

FORZA OTELUL!!!!!

Simplu? ... io n-as zice avand in vedere ca returul asta ati scos un 3-0 la masa verde si un 1-0 cu o echipa care ii praf in momentul de fata. ;)
Cat despre meciul Timisoarei poate fi cu 2 taisuri, asta depinde de jucatori. :ok:

Haide "U"! :yeah:

Razvan T.
19th March 2011, 10:40
Poate cu apa plata si lamaie. ;) In orice caz, amandoi pot sa decida un meci, prin sclipiri individuale, nu sunt multi ca ei in Liga lui Mitica.

Acuma sincer daca ne bate Otelul io l-as lasa pe Badea acolo. Daca te uiti de la mijloc in sus ce jucatori are la dispozitie. ;)

BBB
19th March 2011, 10:46
Poli Timisoara ramane pe locul 1 si dupa ziua asta ;)

Denis
19th March 2011, 10:58
Poli Timisoara ramane pe locul 1 si dupa ziua asta ;)

Numai in selectia povestilor de adormit copiii.

BBB
19th March 2011, 10:58
Numai in selectia povestilor de adormit copiii.

Marfa buna are tipu de la care te aprovizionezi :))

Denis
19th March 2011, 11:04
Cand foloseam eu expresii deastea tu te spalai cu urina pe fata. :ok:

Razvan T.
19th March 2011, 11:06
Ba Denis credeam ca poti duce niste glume fara sa jignesti, mai ales din functia pe care o ai. :nope:
Plus ca daca jignesti fi barbat si nu baga texte de gradinita. :ok:

z.alex
19th March 2011, 11:07
Acuma sincer daca ne bate Otelul io l-as lasa pe Badea acolo. Daca te uiti de la mijloc in sus ce jucatori are la dispozitie. ;)

Badea ar trebui sa fie fraier sa nu profite. Astia au inghitit toata saptamana platitudini despre istorie, oras si performanta de la Stan, s-au vazut pe locul 2 dupa meciul nostru, deci se vor arunca in atac precum taurul cand vede capa rosie. Publicul va pune si mai multa presiune pe ei, pe langa cea acumulata toata saptamana, se vor deschide mult in meciul asta, exista toate premisele sa luati cele 3 puncte. Daca timpul trece si nu inscriu, le va creste frustrarea si nu-i exclus sa termine meciul in 10 oameni. Calmul si experienta jucatorilor lui U ar trebui sa fie determinante. :ok:

z.alex
19th March 2011, 11:10
Cand foloseam eu expresii deastea tu te spalai cu urina pe fata. :ok:

Penibil. :rosu:

BBB
19th March 2011, 11:11
Ba Denis credeam ca poti duce niste glume fara sa jignesti, mai ales din functia pe care o ai. :nope:
Plus ca daca jignesti fi barbat si nu baga texte de gradinita. :ok:

Ii fumat rau de tot :))

PS: Astazi facem un bine campionatului romanesc si nu pierdem la Galati

Denis
19th March 2011, 11:13
Ba Denis credeam ca poti duce niste glume fara sa jignesti, mai ales din functia pe care o ai. :nope:
Plus ca daca jignesti fi barbat si nu baga texte de gradinita. :ok:

Hai bre, nu ma lua cu sentimentalisme de genul. I-am raspuns lui BadBoysBlue asta, cu aceeasi "cantitate" de gluma. :D N-am zis-o cu rautate. Expresia a fost folosita pentru a demonstra o perioada de timp din viata sa.

Denis
19th March 2011, 11:16
PS: Astazi facem un bine campionatului romanesc si nu pierdem la Galati

Echipa e batrana, dar promite. Capitolul suporteri lasa de dorit.


FORZA OTELUL!!!! /hello

z.alex
19th March 2011, 11:16
Hai bre, nu ma lua cu sentimentalisme de genul. I-am raspuns lui BadBoysBlue asta, cu aceeasi "cantitate" de gluma. :D N-am zis-o cu rautate. Expresia a fost folosita pentru a demonstra o perioada de timp din viata sa.

Serios ma, educatule? Tu in ce perioada din viata ta te spalai pe fata cu produsul respectiv? :rolleyes:

Razvan T.
19th March 2011, 11:18
Denis sincer mie imi pare deplasata fraza ta, dar ii numa parerea mea. :D

Denis
19th March 2011, 11:21
Serios ma, educatule? Tu in ce perioada din viata ta te spalai pe fata cu produsul respectiv? :rolleyes:

Tu cine esti ma sa ma musti pe mine de cur? Ia vezi-ti de treaba ta. Tu nu ma cunosti. Sunt baiat de treaba cu cine are calitate. Intreaba tu pe alti moderatori care ma cunosc, ce fel de persoana sunt, daca tot esti asa curios.

Denis
19th March 2011, 11:22
Denis sincer mie imi pare deplasata fraza ta, dar ii numa parerea mea. :D

Ar fi mai bine sa va iau cu expresii englezesti? :D:P Chiar n-am vrut sa jignesc, dar pe BBB il stiu de mult. De cand si-a facut cont se cearta in fiecare saptamana cu toti adversarii lui "U".

Razvan T.
19th March 2011, 11:24
Echipa e batrana, dar promite. Capitolul suporteri lasa de dorit.

Daca lovesti in suporteri hai sa te intreb si tu esti dintrala care la inceput a avut la echipa favorita Steaua si Otelul ca erau multi pe aci prin 2006-2007. :rolleyes: Vezi sa nu ma apuc io sa fac o comparatie intre fanii "U" Cluj si cei ai Otelului ca-mi da cu virgula pentru aia din Galati. :D

BBB
19th March 2011, 11:28
Echipa e batrana, dar promite. Capitolul suporteri lasa de dorit.


FORZA OTELUL!!!! /hello

La capitolul suporteri ia un pix si o coala de hartie si scrie-i la Mos Craciun sa va aduca si voua la iarna o galerie asemanatoare, insa Mos Craciun nu vine la copii rai ca tine :))

PS: Auzi ma, ma cert cu toti adversarii lui U. In afara de aradeni, olteni si galateni, cu cine dracu m-am mai certat eu? Am doar o adversitate pentru speciile inferioare, atata tot

Denis
19th March 2011, 11:28
Daca lovesti in suporteri hai sa te intreb si tu esti dintrala care la inceput a avut la echipa favorita Steaua si Otelul ca erau multi pe aci prin 2006-2007. :rolleyes: Vezi sa nu ma apuc io sa fac o comparatie intre fanii "U" Cluj si cei ai Otelului ca-mi da cu virgula pentru aia din Galati. :D

Sunt si exceptii. Tu esti la locul tau, si nu te bag in aceeasi oala cu alde BBB. In fine.

Ar fi pacat de banii investiti si de stadionul ala nou si frumos sa-l folositi in B. O infrangere azi cam catre subsolul clasamentului va trimite.

z.alex
19th March 2011, 11:29
Tu cine esti ma sa ma musti pe mine de cur? Ia vezi-ti de treaba ta. Tu nu ma cunosti. Sunt baiat de treaba cu cine are calitate. Intreaba tu pe alti moderatori care ma cunosc, ce fel de persoana sunt, daca tot esti asa curios.

Insinuezi ca eu n-am calitate? Sau incerci sa-mi explici ca esti "baiat de treaba" doar cu restul moderatorilor? Cine te crezi tu ca sa-mi spui sa-mi vad de treaba? Traim intr-un stat democratic, unde fiecare isi exprima parerile liber. Ai impresia ca daca esti moderator imi esti superior in vreun fel?
N-am nevoie sa intreb pe nimeni, m-am lamurit deja care ti-e nivelul. :rolleyes:

Razvan T.
19th March 2011, 11:30
^^
Stai linistit ca noi nu picam si nici n-ar trebui sa pierdem azi. :D

Denis
19th March 2011, 11:30
La capitolul suporteri ia un pix si o coala de hartie si scrie-i la Mos Craciun sa va aduca si voua la iarna o galerie asemanatoare, insa Mos Craciun nu vine la copii rai ca tine :))

Cu tine m-am lamurit de mai de mult. Hai :cya:

Denis
19th March 2011, 11:31
^^
Stai linistit ca noi nu picam si nici n-ar trebui sa pierdem azi. :D

Nici noi n-ar trebui sa pierdem azi, dar vezi tu...? :D

Ehh, vedem noi dupa meci. Un egal ar fi nemultumitor, dapai o infrangere! :confused:

FORZA OTELUL!!!

Razvan T.
19th March 2011, 11:32
Egalul ii bunicel, dar o victorie pica numa bine pt. "U" Cluj. :yeah:

keluba
19th March 2011, 11:39
bafta clujenilor! nu pt ca am ceva cu otelul, dar vreau sa-i vad tot in a si sezonul viitor.

BBB
19th March 2011, 11:42
Cu tine m-am lamurit de mai de mult. Hai :cya:

Si eu m-am lamurit cu tine de cand dai replici de prost gust demne de un taran frustrat :yes: Nu incerca sa te autodepasesti, n-are nici un rost ;)

z.alex
19th March 2011, 11:45
Si eu m-am lamurit cu tine de cand dai replici de prost gust demne de un taran frustrat :yes: Nu incerca sa te autodepasesti, n-are nici un rost ;)

Nici nu poate. El e la nivelul la care si-l doreste pe Stan primar. Sunt de parere ca il si merita. :evil:

Denis
19th March 2011, 11:48
Nu stiu cine e mai frustrat. Eu ca echipa cu care tin este pe locul 2 cu sanse reale de a ne atinge obiectivul initial sau tu ca echipa ta se zbate pentru a sta in A.

Razvan T.
19th March 2011, 11:52
Denis echipa noastra joaca sezonul asta 34 meciuri in deplasare. ;)
Plus ca suntem nou-promovata. :D

Dar vezi ce se construieste pentru "U" Cluj pe stadioane, io zic ca suntem happy. :P

dulcecalamaia
19th March 2011, 11:56
bate u cluj cu 2-0 . cine plm e otelul? o echipa de mijlocul clasamentului. le-am tras-o si in tur.

Denis
19th March 2011, 11:59
Denis echipa noastra joaca sezonul asta 34 meciuri in deplasare. ;)
Plus ca suntem nou-promovata. :D

Dar vezi ce se construieste pentru "U" Cluj pe stadioane, io zic ca suntem happy. :P

Va fi un stadion frumos. Tocmai deaceea am zis ca ar fi pacat sa-l folositi in B unde nu-l vede nimeni. Eu am raspuns impulsiv la inceput mai mult probabil ca m-au tot frecat niste draci la cap mai devreme cand jucam sah. Sunt si la munca, de noapte. Deci se intelege. :D Nu sunt genul care sa atac fara motiv, dar daca vad ca cineva se leaga de tot ce inseamna Otelul ma simt obligat raspund. :D

Avem nevoie mare de 3 puncte pe teren propriu pentru a ramane pe podium pana la finalul campionatului. La urma urmei, n-am pierdut nici un meci pe teren propriu si suntem pe locul 1 in clasamentul meciurilor de acasa.

Razvan T.
19th March 2011, 12:05
Va fi un stadion frumos. Tocmai deaceea am zis ca ar fi pacat sa-l folositi in B unde nu-l vede nimeni.

Suntem la 4 puncte de Branesti. Daca facem egal mergem la 5 puncte si daca batem fugim la 7 puncte. :D

Denis
19th March 2011, 12:08
Pai daca. :D

Noi suntem obisnuiti sa calcam gresit cand ne e lumea mai draga. Faptul ca suntem neinvinsi pe teren propriu nu inseamna ca vom avea un record impecabil pana la sfarsit, dar sper sa nu-l stricam chiar azi. Avem nevoie sa ne revansam fata de rezulutatul din tur pentru a ne ridica din nou moralul si sa jucam cu incredere pe viitor.

pe garduri
19th March 2011, 12:16
Favorita in meciul de astazi este clar Otelul. "U" Cluj nu prea pare genul de echipa sa puna probleme Otelului acasa. Universitatea mai are ceva de muncit sa aiba o echipa care sa puna probleme echipelor in liga I. Momentan este doar o nou promovata care incearca sa ramana in prima Liga. Iar daca Otelul este asa puternica cum zic unii lupta pentru primul loc o v-a purta in penultima etapa in meciul cu Politehnica Timisoara.

z.alex
19th March 2011, 12:17
Eu am raspuns impulsiv la inceput mai mult probabil ca m-au tot frecat niste draci la cap mai devreme cand jucam sah. Sunt si la munca, de noapte. Deci se intelege. :D Nu sunt genul care sa atac fara motiv, dar daca vad ca cineva se leaga de tot ce inseamna Otelul ma simt obligat raspund. :D

Denis, eu pot sa inteleg ca esti obosit. Dar intelege si tu ca functia de moderator nu-ti permite sa ai o atitudine discriminatorie de genul "sunt baiat de treaba cu cine are calitate", nici sa folosesti cuvinte de genul "ma musti pe mine de cur" sau "te spalai cu urina pe fata". Treaba ta e sa moderezi un topic, nu sa jignesti un user, sa incerci sa-l intimidezi, sau sa-l trimiti sa-si vada de treaba lui. Nimeni nu "se leaga de tot ce inseamna Otelul", exagerezi si, daca e sa fim corecti, Otelul nu inseamna mare lucru decat pentru voi, suporterii acelei echipe.

bada_otelul
19th March 2011, 12:25
bate u cluj cu 2-0 . cine plm e otelul? o echipa de mijlocul clasamentului. le-am tras-o si in tur.

Alt "arian" care sta cu p@#a pe limba tot timpul.:rosu:
Cand am jucat la Sofia cu bulgarii a fost un mesaj foarte dragut, parca de rapidisti facut (desi e posibil sa gresesc). Se termina cu ceva de genul "siteurile plesnesc de potenta dar la meci p@#a prezenta". Unii dintre voi sunteti hiperactivi pe forum dar probabil habar n-aveti cum arata un stadion in realitate.:rosu:
Unii uita ca fotbalul nu a fost inventat ca sa aiba ei pretext sa-si verse frustrarile pe forumuri ci ca sa se bucure lumea de el. Eu ma pregatesc de plecare. Va las pe voi "arienilor" sa comentati aiurea in continuare:jerk:

Denis
19th March 2011, 12:29
daca e sa fim corecti, Otelul nu inseamna mare lucru decat pentru voi, suporterii acelei echipe.

.....deocamdata. :P

Iar apoi orice moderatori are dreptul de a alege cu cine sa fie "baiat". Nu sunt doar arbitru aici pe forum, dar tu nu prea cunosti culisele acestui forum..... Deciziile luate de mai-marii acestui forum au impact puternic in felul cum reactioneaza moderatorii de-aici. Nu sunt singurul care si-a cam schimbat parerea despre acest forum si cu siguranta nu ultimul. In fine. Nu prea mai are rost sa discutam pe tema asta, hai sa vorbim de fotbal daca vrei.

Denis
19th March 2011, 12:30
Alt "arian" care sta cu p@#a pe limba tot timpul.:rosu:
Cand am jucat la Sofia cu bulgarii a fost un mesaj foarte dragut, parca de rapidisti facut (desi e posibil sa gresesc). Se termina cu ceva de genul "siteurile plesnesc de potenta dar la meci p@#a prezenta". Unii dintre voi sunteti hiperactivi pe forum dar probabil habar n-aveti cum arata un stadion in realitate.:rosu:
Unii uita ca fotbalul nu a fost inventat ca sa aiba ei pretext sa-si verse frustrarile pe forumuri ci ca sa se bucure lumea de el. Eu ma pregatesc de plecare. Va las pe voi "arienilor" sa comentati aiurea in continuare:jerk:

Bine punctat. Distractie placuta la meci. Saluta toti baietii din partea mea! Sa va intoarceti ragusiti. :D FORZA OTELUL!!! /hello

z.alex
19th March 2011, 12:36
.....deocamdata. :P

Iar apoi orice moderatori are dreptul de a alege cu cine sa fie "baiat". Nu sunt doar arbitru aici pe forum, dar tu nu prea cunosti culisele acestui forum..... Deciziile luate de mai-marii acestui forum au impact puternic in felul cum reactioneaza moderatorii de-aici. Nu sunt singurul care si-a cam schimbat parerea despre acest forum si cu siguranta nu ultimul. In fine. Nu prea mai are rost sa discutam pe tema asta, hai sa vorbim de fotbal daca vrei.

N-am inteles nimic din discursul despre moderatori, dar nici nu sunt curios sa aflu mai multe. Decizia de a frecventa sau nu forumul pe viitor, imi apartine mie. Mai bine ne intoarcem la fotbal. ;)

dulcecalamaia
19th March 2011, 13:06
Alt "arian" care sta cu p@#a pe limba tot timpul.:rosu:
Cand am jucat la Sofia cu bulgarii a fost un mesaj foarte dragut, parca de rapidisti facut (desi e posibil sa gresesc). Se termina cu ceva de genul "siteurile plesnesc de potenta dar la meci p@#a prezenta". Unii dintre voi sunteti hiperactivi pe forum dar probabil habar n-aveti cum arata un stadion in realitate.:rosu:
Unii uita ca fotbalul nu a fost inventat ca sa aiba ei pretext sa-si verse frustrarile pe forumuri ci ca sa se bucure lumea de el. Eu ma pregatesc de plecare. Va las pe voi "arienilor" sa comentati aiurea in continuare:jerk:

du-te la meci sa vezi cum va umilim :)) sa umpleti "stadionul" . nici nocturna n-au descultii si viseaza campionate si cai verzi pe pereti.

Razvan T.
19th March 2011, 13:11
Io am plecat sa vad meciul :yeah:

SexyBoy
19th March 2011, 13:36
Meci strans,jucatorii lui "U" au un moral bun si pot recidiva cu otelul victoria din tur.Un 2-1 greeeu, HAIDE U! /hello

Redboy
19th March 2011, 13:53
Unii uita ca fotbalul nu a fost inventat ca sa aiba ei pretext sa-si verse frustrarile pe forumuri ci ca sa se bucure lumea de el.
Adevarat. De fapt, orice sport are frumusetea sa, si la urma urmei, pentru asta au si fost inventate atatea si-atatea. Trist este ca exista foarte foarte mult orgoliu si multa nesimtire imprastiata fara vreun resentiment, tocmai de partea fotbalului care, se presupune a fi cel mai iubit dintre sporturi. Cum asa ?

Nu sunt foarte activ pe forum, dar mai arunc cate un ochi pe la topicurile meciurilor care ma intereseaza, si sincer, ma deprima ceea ce citesc. E drept, ma seaca la culme si pe mine anumite declaratii, anumite personaje din fotbal, dar incerc sa ma abtin si sa-mi vad de echipa pe care o sustin, cu cea mai mica doza de subiectivism posibila.

Hai bafta. Ne vedem la meci.

Elgorriaga
19th March 2011, 13:57
Serios ma, educatule? Tu in ce perioada din viata ta te spalai pe fata cu produsul respectiv? :rolleyes:

E bine că, măcar indirect, îți recunoști inferioritatea într-ale educației. Asta e, suporter timișorean făcut la apelul bocancilor, n-ai ce-i face ... :happy

De faqpt, tu a cui clonă ești? că nu te-am prea auzit cîrîind decît acu în ultimele săptămîni ... :rosu:

Rossi
19th March 2011, 14:00
Sper sa bata Otelul ... vreau sa-l vad plin de spume pe ala din neamul lui sorici ...
Din primele 4 etape ale returului, in 3 dintre ele, Clona care joaca la Timisoara a castigat cu ajutorul arbitrilor ...

jonsnow
19th March 2011, 15:08
hahaha ce tare se vede lumea de la tribuna cum mananca seminte la simultan....haios :D..hai cu 1

Bobi Cearton
19th March 2011, 15:26
Clujenii sunt montati bine, joaca la disperare, sunt implicati total in joc.

Bobi Cearton
19th March 2011, 15:28
super gol Paraschiv. Bravo.

BBB
19th March 2011, 15:52
Clujenii sunt montati bine, joaca la disperare, sunt implicati total in joc.

:)) Mai slab de atat am jucat doar cu Sanatatea Cluj in Cupa Romaniei acum doi ani. Cat de jenant putem juca, ca ajunge sa ne bata o echipa atat de slaba ca Otelul

delaoltenia
19th March 2011, 15:55
Clujenilor,nu cred sa scapati fara trei bucati. :D

BBB
19th March 2011, 15:56
Clujenilor,nu cred sa scapati fara trei bucati. :D

Scapam, ca si Otelul ii caz de targa, echipa de locul 10

Roddicted
19th March 2011, 16:01
voi voiati sa va bateti la titlu de la anul?Ati cumparat un print si visati cu ochii deschisi :happy
Nici cu otelul nu mi-e rusine.

Denis
19th March 2011, 16:01
du-te la meci sa vezi cum va umilim :)) sa umpleti "stadionul" . nici nocturna n-au descultii si viseaza campionate si cai verzi pe pereti.

Nu prea pare sa ne umiliti. Iar daca eram desculti nu bateam noi pe Steaua, Dinamo, si Rapid. :yeah:


Clujenilor,nu cred sa scapati fara trei bucati. :D

Sa dea Dumnezeu sa ai gura de aur. :D Poate chiar reusim sa egalam performanta din '98.

BBB
19th March 2011, 16:02
voi voiati sa va bateti la titlu de la anul?Ati cumparat un print si visati cu ochii deschisi :happy
Nici cu otelul nu mi-e rusine.

Problemele noastre se vor rezolva cand se va schimba antrenorul. Acum ma duc sa ma uit la repriza a doua, cum ne umilesc in continuare galatenii

Roddicted
19th March 2011, 16:02
parca era bun Badea.Antrenior tanar, talentat, acum ce are?

BBB
19th March 2011, 16:03
parca era bun Badea.Antrenior tanar, talentat, acum ce are?

Uita-te cine a zis chestiile astea, si apoi intreaba ce are. In afara ca e tanar, nu ii pot gasi un alt epitet

BBB
19th March 2011, 16:05
Imi cer scuze lui Denis ca am fost un papagal cretin, asta e ultimul meu mesaj referitor la Otelul Galati sau U Cluj. Cat timp e Badea antrenor, eu nu mai postez pe acest forum

*Coco*
19th March 2011, 16:09
Castiga Otelul la pas acest meci.
Badea nu o sa supere pe nimeni in deplasare , pentru ca e un antrenor praf!

:cry::cry:

Badea mai stai in plm 4-5 etape si du te si cu astia la retrogradare :D

Bobi Cearton
19th March 2011, 16:12
2-0. Giurgiu marcheaza pt Galati.

malexoid
19th March 2011, 16:14
Imi cer scuze lui Denis ca am fost un papagal cretin, asta e ultimul meu mesaj referitor la Otelul Galati sau U Cluj. Cat timp e Badea antrenor, eu nu mai postez pe acest forum
BBB nu te juca cu vorbe mari, sti cat de greu iti va fi sa te abtii :)

delaoltenia
19th March 2011, 16:23
Clujenilor,imi sunteti simpatici cu echipa asta.Jucati popice sau simulati fotbalul?
La sfarsit va cadonez cu o statistica,sa vedeti cum stati.:D

TheIceMan
19th March 2011, 16:30
Liga lu' Mitica: Costin pune mana pe minge in careu, trebuia acordat penalty, dar jocul continua.

delaoltenia
19th March 2011, 16:31
Prima ocazie pt U,Niculescu a fost protagonistul.Cam tarziu.

Cristy RVD
19th March 2011, 16:32
U Cluj cred ca e cea mai slaba echipa din liga 1.Poate la concurenta cu Urziceniul, dar aia macar au o scuza.

*Coco*
19th March 2011, 16:33
Clujenilor,imi sunteti simpatici cu echipa asta.Jucati popice sau simulati fotbalul?


Au adus numai "vedete" care nu mai au nici o tragere de inima.
Pacurar si Printul sunt plictisiti rau de tot :D

Bobi Cearton
19th March 2011, 16:33
3-0. Rapa ii scoate la mal.:Dmai devreme a fost 11 m pt Cluj.

delaoltenia
19th March 2011, 16:34
Un 11 metri pentru clujeni neacordat de arbitru.

Cristina
19th March 2011, 16:34
Au adus numai "vedete" care nu mai au nici o tragere de inima.
Pacurar si Printul sunt plictisiti rau de tot :D

Pe la Print poate n-a mai fost Biencuta si de aici i s-o trage forma proasta!:D

Rossi
19th March 2011, 16:34
Otelul merita sa fie campiona !!!

delaoltenia
19th March 2011, 16:35
Pe la Print poate n-a mai fost Biencuta si de aici i s-o trage forma proasta!:D
Dinamovistii nu au ce cauta aici :D

delaoltenia
19th March 2011, 16:37
Pana acum sunt in grafic,parca am zis trei. ;)
Cand ma gandesc ca unii dintre voi ii si vedeati pe galateni pierzand azi.Hai ma ce dracu,va pricepeti la fenomenul fotbal? :D

*Coco*
19th March 2011, 16:38
Nasser Manassel mai bine s-ar duce model la Botezatu, ca si asa el e numai cu moda si mai nou o curteaza pe Pestritu :))

Ce sa mai ma cu asa linie de mijloc Pacurar-Printu' si Nasser aveti asigurat un loc la liga 2 pentru la anul

delaoltenia
19th March 2011, 16:40
Cea mai slaba aparare,asa spun astia de comenteaza.Si noi suntem muci,dar parca am luat doar unul.;)

TheIceMan
19th March 2011, 16:41
:lol:
Penibil:

Un copil de mingi este eliminat pentru ca a intarziat repunerea balonului de catre Marius Popa.

:)):)):))

pe garduri
19th March 2011, 16:42
Chiar daca nu s-a terminat meciul inca felicitari Otelului pentru victorie. "U" Cluj printre cele mai slabe echipe din Liga I. Impreuna cu "U" Craiova si Sportul Studentesc nu prea joaca joaca fotbal de Liga I. Andrei Cristea numai cred ca are nici o sansa sa mai revina sa joace fotbal.

TheIceMan
19th March 2011, 16:45
Iorga pune mana pe minge, patrunde in careu, centreaza in fata portii, insa mingea e respinsa in corner!

WTF??? Otelul joaca handbal ????

malexoid
19th March 2011, 16:48
Iorga pune mana pe minge, patrunde in careu, centreaza in fata portii, insa mingea e respinsa in corner!

WTF??? Otelul joaca handbal ????



:)) poate pentru meciul urmator le pune federatia la dispozitie niste mingi dotate cu manere...

haribo
19th March 2011, 16:48
Nu s-a topit otelu, din pacate. Data viitoare, este doar o chestie de timp. ;)
Oricum, felicitari Otelului, o victorie meritata azi.