PDA

View Full Version : Etapa 22: Gloria Bistrita – Rapid Bucuresti 3-2



delaoltenia
13th March 2011, 07:51
Vineri,18 martie.
Ora 20.30 – Antena 1.
Discutii inainte si dupa meci.

six
13th March 2011, 10:18
1 solist ;)

Shinnok
13th March 2011, 16:09
1.

Rossi
13th March 2011, 16:10
Cu moralul la pamant, Rapid se intoarce fara nici un punct de la Bistrita ...

delaoltenia
13th March 2011, 16:53
Se va termina egal.

Trim0b
14th March 2011, 11:42
2 solist
jucam vineri.

Ferko
15th March 2011, 13:02
Se infrunta fostul antrenor al Bistritei (Sumudica) cu fostul antrenor al Rapidului (Manea). Se infrunta de fapt doi rapidisti. Nici nu indraznesc sa dau vreun pronostic.

cosmincosmin
16th March 2011, 18:14
Aici 2 chinuit. Bistrita sta bine. Rapidistii se au bine cu Bistritenii. Prietenii stiu de ce...

z.alex
17th March 2011, 08:27
Bate Rapidul si isi revine. :yes:

Denis
18th March 2011, 08:57
Gloria Bistrita, echipa probabila:

22. Albut - 3. Tudose, 27. Szukala, 6. Corallo, 18. Cafasso - 16. R. Marginean, 29. Anton - 14. Achim, 30. Bajenaru, 2. C. Petre - 9. Cavalli.

Antrenor: Nicolae Manea.

Rezerve: 12. Irimia, 4. V. Nastase, 8. D'Agostino, 17. Saceanu, 21. Keita, 26. I. Iordache, 11. Bâlba.

Absent: Coroian (accidentat).

--------------------------

Rapid Bucuresti, echipa probabila:

1. D. Coman - 81. Candido, 4. M. Antonio, 27. Glauber, 19. Bozovici - 14. Roman, 8. Grigore, 30. Spadacio, 11. Frunza - 21. Sburlea, 10. Herea.

Antrenor: Marius Sumudica.

Rezerve: 33. Bornescu, 5. Vidanov, 77. Pancu, 7. Cesinha, 9. Cassio, 13. Olberdam, 20. Grigorie.

Absent: M. Constantin (suspendat).

--------------------------

Arbitri: Paul Unimatan (central) - Octavian Sovre, Dorin Mudura (asistenti) - Florin Ghimbasan (rezerva).

Observatori: Anton Helesteanu, Nicolae Pantea.

Supervizor: Mircea Cezar Ionescu.

--------------------------

Palmares: 41 5 5 31 41-89

Primul meci: 0-1 în Giulesti, la 11 noiembrie 1990

Scor maxim: 5-0 la Bistrita în 1991 si 0-5 în Giulesti în 2002

Ultima victorie a Rapidului la Bistrita: 3-1 la 1 martie 2009

Ultimul meci la Bistrita: 1-1 la 11 decembrie 2009.

În tur: 0-2.

Lordul
18th March 2011, 16:45
meci greu...Rapidul nu traverseaza o perioada prea fasta.....

meci de x parerea mea

Celso
18th March 2011, 20:09
GLORIA BISTRIȚA:
Albuț - Achim, Szukala, Corallo, Cafasso - P. Anton, Băjenaru, Mărginean, C. Petre, Al. Tudose - Cavalli

RAPID BUCUREȘTI:
D. Coman - Vidanov, Marcos Antonio, Glauber, Bozovici - M. Roman, N. Grigore, Ș.Grigorie, Cesinha - Herea - Sburlea

Spadacio rezerva, Vidanov titular

jonsnow
18th March 2011, 20:32
gaz metan medias a batut :ok:, echipa care joaca la timisoara a batut, macar rapeeeedul sa faca o boacana :evil:

Cristy RVD
18th March 2011, 20:38
M. Roman, N. Grigore, Ș.Grigorie, Cesinha


incredibil cu cine jucam la mijloc astazi.Nu-mi vine sa cred.

z.alex
18th March 2011, 20:56
Copos se scumpeste la tarate si trage ponoasele. Cum sa nu-i prelungesti contractul lui Lazar pentru cateva zeci de mii de euro, cand Lazar e esential pentru echipa?
Hai Rapidu'!!!!!!!!!:yes:

keluba
18th March 2011, 20:57
greseala clara de portar. frumos sutul.

hopa. 1-1.

jonsnow
18th March 2011, 21:07
frumos sutul lui Roman...
goluri frumoase etapa asta si la medias si la bistrita

z.alex
18th March 2011, 21:40
Alea de la Buzau ti-au stat in gat? :D Daca nici combinatia intre Nikoliæ si Goga nu ti-a placut....
On topic, hai Rapidu'!!!!!!

Lordul
18th March 2011, 21:49
Cavalli il face uitat pe Junior Moraes

Razor
18th March 2011, 21:53
Ee , da` de ce sa mergem noi in Europa anu asta ? Mai frumos in Romania.

eventHorizon
18th March 2011, 21:54
Hai rapiduu, haideee! Hai rapidu, haideee! :D

jonsnow
18th March 2011, 21:59
2-2 cam dubioasa faza de la golul hindusilor tre sa vad o reluare...
L.E. neah a fost ok
o sa aiba meci greu in cupa Dinamo :)

hahaha ce copac e coman ..rosu, 11 m bistrita, jucator de camp in poarta rapiduletului

3-2....manea >>>zuza de sumi

Cristy RVD
18th March 2011, 22:03
doar asa iese coman din poarta :headbang:

YoNuTzz
18th March 2011, 22:12
roman in poarta :D

jonsnow
18th March 2011, 22:13
roman in poarta :D

probabil geniul de sumi l-a ales ca rimeaza cu coman :D

Hingherul
18th March 2011, 22:14
hahaha, cat de mica o are shumputzica. daca il tragi de izmene are de un cameltoe :D

pac pac, rapidul s-a inecat! iar! si tot cand era malul aproape :D

Leo
18th March 2011, 22:15
Sumudica du-te unde vezi cu ochii.

Marius
18th March 2011, 22:16
daca-i intra lobul ala lui bajenaru...

oricum, rapid :))

Lordul
18th March 2011, 22:16
3-2 pentru B-ta....dopietta pt Cavalli

jonsnow
18th March 2011, 22:18
nu stiu cum face nea jean de se invarte de atacanti ok mereu...
imi place cavalli asta imi aduce aminte de cavani :rolleyes:

Grecu_
18th March 2011, 22:20
am scapat de coman, macar o etapa :D

Marius
18th March 2011, 22:20
ce ghinion a avut iordache :)))

Hingherul
18th March 2011, 22:21
face sumpu un dans sexos pe tusa acum inainte de plecare?

la ce dezastru e sub pod, pa pa europa si anul asta. :cya:

El Pistolero
18th March 2011, 22:21
Bravo ma.

keluba
18th March 2011, 22:22
asta a aratat a meci macar. bravo bistrita.

Farmecul Vietii
18th March 2011, 22:23
ce meci de Champions League, cat dramatism, cata prostie la Coman...e frumos fotbalul, e naspa cand echipa nu merge, din pacate Sumi al nostru cel drag, depasit de situatie, lipsa de experienta isi spune cuvantul.In rest multe lepre in echipa asta, curatenia de primavara e o necesitate!

YoNuTzz
18th March 2011, 22:23
rateaza europa league rapid al 3-lea an consecutiv ? :D

six
18th March 2011, 22:23
1 solist ;) Manea ii trei clase peste pasarica,pardon sumudica :D

Lordul
18th March 2011, 22:24
cam da.....

ramane cum s-a stabilit ...sumpulica are pulica mica

Cristy RVD
18th March 2011, 22:24
il vor gasi vinovat pe Sumi in conditiile in care singurii atacanti ai echipei sunt Cassio si Sburlea care impreuna nu au dat 10 goluri anul asta.Daca nici in pauza urmatoare nu scapam de toate jafurile astea, e grav,

El Pistolero
18th March 2011, 22:25
rateaza europa league rapid al 3-lea an consecutiv ? :D

Lasam pe altii sa se faca de ras.;)

Hingherul
18th March 2011, 22:25
ramane cum s-a stabilit ...sumpulica are pulica mica

aia nu e puta ce are el. e clitoris :D

jonsnow
18th March 2011, 22:27
4 pcte din 12 pentru apasii dansatori din buric de sub pod...si cand ma gandesc ca tot felul de analisti competenti si gretosi ii bagau in lupta pentru titlul inaintea returului pe la tot felul de emisiuni :rolleyes:...acu se vede cu ce varza de echipa condusa de o zuza de antrenor a facut Dinamo egal etapa trecuta...vai de capul nostru :headbang:

eventHorizon
18th March 2011, 22:27
Lasam pe altii sa se faca de ras.;)

mentalitate subpodara? sau doar strugurii acri? :drak:

P.S. Ce aveti ma cu pasarica lu' sumudica? Obscenilor:D

Roddicted
18th March 2011, 22:28
Lasam pe altii sa se faca de ras.;)

exact.Steaua, panarama aia de echipa care a facut egal cu l'pool, napoli si a pierdut calificarea doar din ghinion in ultima secunda.Noua nu ne e frica sa jucam cu echipe de top, voi le cam evitati de cativa ani.Sau sa fie valoarea de vina?

YoNuTzz
18th March 2011, 22:28
Lasam pe altii sa se faca de ras.;)

da...e mult mai bine sa nu participi deloc...ai perfecta dreptate :ok:

mariomax
18th March 2011, 22:30
Lasam pe altii sa se faca de ras.;)

conteaza si unde te faci de ras :evil:

cel mai mult ma bucur pentru sumulica /hello

Hingherul
18th March 2011, 22:30
dupa meciul asta cel mai potrivit nume e JUMULICA :D

six
18th March 2011, 22:33
...cu shumy cred ca heuropa ie hales bules :groggy:

eventHorizon
18th March 2011, 22:37
Acum serios, cum sa joci cu baba anchilozata de Coman in poarta? Bornescu e de 100 de ori mai bun.
Se pare CA CArtita din vestiaru rapidului e chiar sumi-gel! Stai sa se prinda si pancu, sa vezi ce cafteala ii da :D

Farmecul Vietii
18th March 2011, 22:39
ne batem la titlu...

six
18th March 2011, 22:41
ne batem la titlu... detaileaza ca nu inteleg....:D

Farmecul Vietii
18th March 2011, 22:46
detaileaza ca nu inteleg....:D

la titlu de dezamagirea ultimilor 3 ani.

Vadim
18th March 2011, 22:48
Tare meci!

jonsnow
18th March 2011, 22:49
teoretic acolo sunt jucatori buni, dinu gheorghe care stie cand sa faca presiune sa nu iti ia aia 5 % arbitrii in deplasare si sa tii dea acasa...problema cred ca e de antreno(are) :)...+ mister presiune....cine stie ce aflam peste 3 luni ca si acolo sunt jucatori neplatiti cu anii cum erau la olteni
de ce dracu cand fac clasamentul pun astia rapidul inaintea noastra, la egalitate de puncte cu Dinamo subpodarii stau acasa..again

Farmecul Vietii
18th March 2011, 22:54
teoretic acolo sunt jucatori buni, dinu gheorghe care stie cand sa faca presiune sa nu iti ia aia 5 % arbitrii in deplasare si sa tii dea acasa...problema cred ca e de antreno(are) :)...+ mister presiune....cine stie ce aflam peste 3 luni ca si acolo sunt jucatori neplatiti cu anii cum erau la olteni
de ce dracu cand fac clasamentul pun astia rapidul inaintea noastra, la egalitate de puncte cu Dinamo subpodarii stau acasa..again

mai taci ma in plm de javra frustrata, prea arunci cu laturi pe un topic al Rapidului.vezi-ti de potaile tale, de viata ta, daca ai una.se poate?

jonsnow
18th March 2011, 22:56
mai taci ma in plm de javra frustrata, prea arunci cu laturi pe un topic al Rapidului.vezi-ti de potaile tale, de viata ta, daca ai una.se poate?

suntem nervoase ? http://www.yoursmiles.org/tsmile/rtfm/t2416.gif (http://www.yoursmiles.org/t-rtfm.php?page=1)...e frig in cort ?...tre sa dai de mancare la ponei ?...decat sa o arzi pe net mai bine ai pune ceaunul pe foc...rapeedul oricum nu mai castiga seara asta....
:))

off topic hai ca mi-a facut si gica seara mai buna :D

keluba
18th March 2011, 22:58
...un topic al Rapidului...

:happy:happy tu chiar crezi ce spui?

Farmecul Vietii
18th March 2011, 23:09
suntem nervoase ? http://www.yoursmiles.org/tsmile/rtfm/t2416.gif (http://www.yoursmiles.org/t-rtfm.php?page=1)...e frig in cort ?...tre sa dai de mancare la ponei ?...decat sa o arzi pe net mai bine ai pune ceaunul pe foc...rapeedul oricum nu mai castiga seara asta....
:))

off topic hai ca mi-a facut si gica seara mai buna :D

eh, pareai "baiat" dar esti un trist.esti pe ignore, frustratule!

jonsnow
18th March 2011, 23:17
eh, pareai "baiat" dar esti un trist.esti pe ignore, frustratule!

"u break my heart", tre sa se potriveasca o manea ceva aici dar mie lene sa caut pe youtube :))

Vadim
18th March 2011, 23:18
Acum ziceti voi, cine e mai bun:
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/73218/gloria-rapidului-negata.htm
sau
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cronica-lui-catalin-tolontan-cresterea-si-descresterea-rapidului-232836.html

?

Marius
18th March 2011, 23:21
Acum ziceti voi, cine e mai bun:
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/73218/gloria-rapidului-negata.htm
sau
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cronica-lui-catalin-tolontan-cresterea-si-descresterea-rapidului-232836.html

?

sunteti la fel de slabi si plini de stereotipuri :drak:

Vadim
18th March 2011, 23:22
sunteti la fel de slabi si plini de stereotipuri :drak:

Unde vezi la mine stereotipuri? :rolleyes: Din start titlul e mai bun, macar la mine are un verb...

Hingherul
18th March 2011, 23:22
site-uri de cancan
cantitate in loc de calitate :D

Vadim
18th March 2011, 23:25
Unde mai pui ca eu am facut si liveul pe site, iar Tolontan a spart seminte la redactie? :D

Marius
18th March 2011, 23:27
Unde vezi la mine stereotipuri? :rolleyes: Din start titlul e mai bun, macar la mine are un verb...

Bistritenii au castigat un meci in care s-au vazut condusi cu 1-0 si pe care l-au castigat cu 3-2.


sau

Gloria Bistrita - Rapid a avut un final nebun, cu un portar intre buturile visinii in persoana [...] locul sau intre buturi fiind luat de marcatorul [...]


doar doua exemple din primul paragraf. vrei sa facem analiza pe tot textul? :D

Vadim
18th March 2011, 23:30
Astea nu sunt stereotipuri sunt niste repetitii care nu sunt deranjante. Am modificat primul parafraf dupa ce am pus poza ca sa se vada mai bine in home ceva, initial era ok.


Gloria Bistrita - Rapid a avut un final nebun, cu un portar intre buturile visinii in persoana jucatorului de camp Roman, totul garnisit cu cinci goluri si doua bare. Gloria a refuzat Rapidului sansa de a se mentine in elita Ligii 1. Bistritenii au castigat un meci in care s-au vazut condusi cu 1-0 si pe care l-au intors la 3-2 (http://live.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/2010-2011/retur/etapa-22/gloria-bistrita-fc-rapid_230/live.html). Partida a avut doua bare si un penalty, iar Dani Coman a fost eliminat dupa ce Sumudica epuizase schimbarile, locul sau in poarta fiind luat de marcatorul primului gol rapidist. Cavalli a fost cel mai bun jucator al partidei, el s-a remarcat de la inceput prin controlul si viteza sa, pentru ca apoi sa inscrie de doua ori si sa obtina un penalty pentru gazde. Rapidul nu a mai castigat din octombrie 2010 in Liga 1 si este pe locul sase in clasament (http://www.onlinesport.ro/forum/../clasamente/romania/liga1/2010-2011/).

jonsnow
18th March 2011, 23:42
Unde vezi la mine stereotipuri? :rolleyes: Din start titlul e mai bun, macar la mine are un verb...

ce naiba e cu jurnalistii de sport de la noi de cauta mereu legaturi care de care mai fortate intre numele echipelor, marcatori, antrenori, scor etc si titlul unui articol....e slab inceputul vadime :no:...Gloria Bistrita-Rapid 3-2 ce avea ? :)


http://www.adriangeorgescu.ro/2011/01/11/e-poate-prea-mult/ :ok:


In presa sportivă de după 1990 au existat titluri geniale – cum ar fi cel dat de Evenimentul zilei după Gala Hagi: “11 fără 10″ -, dar și unele care s-au tipărit de sute de ori, precum “Mai buni după pauză!”, “KO sau OK?”, “Și-au dorit mai mult victoria”. Au fost gafe superbe (“Lotul de polo al României în ordinea numerelor de pe tricouri”), a existat chiar și o perioadă de aur a explicațiilor foto, care nu explicau nimic, dar care se constituiau în mici exerciții de pătrundere în mintea personajului, în genul “Claudiu Răducanu pare a spune …”.

Dacă pe vremuri punctele de suspensie erau cojile de banană pe care alunecau titlurile banale, astăzi parantezele sunt cârjele de care se sprijină orice poantă șchioapă. Calambururile trase cu forcepsul și moarte din fașă pot fi regăsite în titlurile știrilor sportive de la televizor. MARI(CA) SPERANȚE, URĂRI ÎN LUNG ȘI-N LAT(OVLEVICI), L-AU LUAT LA RO(Y)ST(ON), MUTAREA CARE-L LASĂ MUT(U) sunt doar câteva mostre de umor chinuit care apar în partea de jos a ecranului. Favoritul meu rămâne însă ZIUA (RĂ)Z(VAN),

Vadim
19th March 2011, 00:49
Astea sunt niste protii si noi nu incurajam, ba chiar nu folosim asemenea jocuri de cuvinte absolut tampite. M-am mai gandit si am gasit unul mai bun, nici ala nu era rau.

aLLiin
19th March 2011, 01:01
Dupa acest meci putem spune ca bistrita a evitat retrogradea...victorie meritata...au prestat un joc bun...

resita
19th March 2011, 09:01
bun meci, pacat de rapid

referitor la cine are coaie mai tari, vadim sau tolontan etc - toti o apa si-un pamant.

mi-e dor de sportul romanesc cand cel care facea radiografia/analiza meciului chiar lua parte la pulsul meciului si iti explica si sistemele de joc etc, azi totul se faca din fata calculatorului si in loc sa prezinte sistemele tactice vb. despre galerii, despre presedinti de cluburi de parca ei ar juca ci nu jucatorii, asta nu-i jurnalism (fara suparare) si nu ma refer doar la ols ci la toti care fac asta

Vadim
19th March 2011, 09:40
Schema tactica e in meci, in live, 4-2-3-1 Gloria si 4-2-2 Rapid.

delaoltenia
19th March 2011, 09:47
Bistrita - Rapid 3-2

Marcatori:
Cavalli,31',66';Bajenaru,79' - Roman,24';Herea,71'
Suturi:
4-4
Suturi pe poarta:
3-4
Cartonase galbene:
1-0
Cartonase rosii:
0-1
Cornere:
3-5
Offside-uri:
3-0
Bare:
1-1
Posesie:
45%-55%

Elphax
19th March 2011, 10:01
m-a distrat "portarul" rapidist la penalty, in loc sa stea pe linia portii a sarit in fata, poate ar fi vrut sa suteze el ...

Datenshi
19th March 2011, 12:10
Despre meci, atat: "Norocul nostru a fost Coman." - nea Jean.

Si acum multi ani, cand venise la Rapid, nea Jean cica ar mai fi zis niste vorbe memorabile despre noi, vorbe inca valabile: "Frumos la voi aici,totul curat, suporteri patimasi,doar o singura greseala ati facut in toti anii astia: INTOTDEAUNA VOI, RAPIDISTII, SCHIMBATI PATURILE IN LOC SA SCHIMBATI CURVELE!!"

Si la final, o poza cu dedicatie. Si acceasi dedicatie de pe zid si pentru cancerul clubului, pe care l-as vrea mort. Aia va fi ziua cand Rapidul isi va reveni. Pana atunci, orice s-ar schimba la echipa asta, va fi fara folos.

pe garduri
19th March 2011, 12:45
Foarte slab Rapidul in ultima vreme. Pacat de Sumudica care chiar ii un rapidist adevarat si stie ce inseamana sa fi trup si suflet pentru culori. Ce numai inteleg la Rapid de ce nu i se acorda o sansa si lui Bornescu. Coman, cel putin mie, numai mi se pare in forma pentru a fi titular la Rapid.

Cristy RVD
19th March 2011, 13:09
ai dreptate, datenshi.Intr-o singura iarna au reusit sa distruga o echipa care din 3-0m 4-0 si 7-1 nu iesea acasa si se descurca si in deplasare.
am impresia ca Sumudica a intrat prea mult in conflicte cu jucatorii.Are si el o parte din vina.
pana nu scapam de vama si de turma lui de jucatori adusi de la brasov, tot asa o vom tine.
nu-mi pare rau decat de suporterii adevarati care i-au incurajat tot sezonul si au mers dupa ei peste tot.O astfel de echipa nu merita asemenea suporteri.

Rossi
19th March 2011, 13:57
Cu moralul la pamant, Rapid se intoarce fara nici un punct de la Bistrita ...

Cat pe ce sa nu-mi iasa pronosticul ... m'a "salvat" Coman :D

Elgorriaga
19th March 2011, 14:20
Schema tactica e in meci, in live, 4-2-3-1 Gloria si 4-2-2 Rapid.

Păi cum, gloabele jucară în 8 ?!? :happy

Bobi Cearton
19th March 2011, 14:51
meciul asta a fost meci necurat. Sumi a fost lucrat. Herea a jucat d,ampulea; pase date tarziu coechiperilor, egoist permanent / Bozovizi a gresit decisiv la golul 3. iugoslavu a pierdut usor mingea la mijlocul terenului, de aici a inceput dezastrul / Coman l-a faultat pe bistritean aiurea, ala nu mai ajungea la minge.

Datenshi
19th March 2011, 15:09
Bozovici s-a intors cu curul si la golul 2, cred ca vechii rapidisti se intorc in mormant cand vad cine a ajuns sa poarte banderola.
Nu Sumi a fost lucrat, clubul e lucrat de ani de zile de bisnitarul ala infect care se numeste patron / om de afaceri. Pana nu se intoxica si asta cu mercur si moare, asa va fi fiecare sezon.