PDA

View Full Version : Etapa 22: Victoria Branesti – Poli Timisoara 0-2



delaoltenia
13th March 2011, 07:49
Vineri,18 martie.
Ora 18.30 – Digi Sport.
Discutii inainte si dupa meci.

z.alex
13th March 2011, 09:26
Dario, echipa cu va juca Victoria Branesti se numeste Poli Timisoara, nu FC Timisoara.

delaoltenia
13th March 2011, 09:27
Modificat,mai greseste omu' ;)

z.alex
13th March 2011, 09:30
Multumesc. ;)

Elphax
13th March 2011, 10:07
v-ati grabit putin cu threadurile astea ????

six
13th March 2011, 10:12
Blat 2 solist :cool:

SwedishMafia
13th March 2011, 10:14
Dario, echipa cu va juca Victoria Branesti se numeste Poli Timisoara, nu FC Timisoara.

:happy:happy:happy
mai verifica-ti istoria echipei care s-a mutat la timisoara cu anton dobos.vei avea un soc emotional.:D

z.alex
13th March 2011, 10:31
Unii oameni prind din zbor o prostie, o preiau si merg cu ea pana in panzele albe. Stiu ca e degeaba si saptamana viitoare o sa pui aceasi placa, dar iti explic scurt si pe intelesul tau. Societatile comerciale (a lui Iancu, Dobos, Zambon) nu pot detin numele, palmaresul, insemnele unui club de fotbal. Ele sunt detinute de membrii fondatori constituiti intr-o asociatie non profit. Asta e legea pentru toate cluburile din Romania. Daca saptamana viitoare Gigi pleaca si vine altul in locul lui, cu o alta societate, trebuie sa incheie un contract cu membrii fondatori ai clubului Steaua ca sa poata folosi numele, culorile etc.

Tim
13th March 2011, 11:47
Eh,asta este primul meci greu pentru Poli!

Hard
13th March 2011, 14:48
Castiga Branesti aici :D

Rossi
13th March 2011, 16:07
Meci de 1X ... Ilie Stan trebuie sa-si castige respectul ciobanului ...

delaoltenia
13th March 2011, 16:59
v-ati grabit putin cu threadurile astea ????
de ce??


Meci de x2.

Grinco
14th March 2011, 00:05
Se va observa o rezistenta mult mai darza din partea satenilor, comparativ cu meciul contra Stelei. Un 0-1 de ala chinuit cu gol pe final mi-ar conveni:D

Shinnok
14th March 2011, 00:08
X solist.

aLLiin
14th March 2011, 01:24
Prima infrangere a lui poli...1 solist..eu asa simt.

purpleheart
14th March 2011, 16:45
jucam pe Giulesti ?

Elphax
14th March 2011, 17:48
nu cred
mai degraba la Sportul ;)

BBB
14th March 2011, 20:04
:happy:happy:happy
mai verifica-ti istoria echipei care s-a mutat la timisoara cu anton dobos.vei avea un soc emotional.:D

Ce sa faci, pe unii ii aduce Dobos in oras, pe altii tancurile rusesti :)). La meciu asta e un nou scor al etapei, 0-7

Poli Timisoara
14th March 2011, 20:09
nu inteleg,nu se joaca la Buzau?

L0VEINTER
14th March 2011, 20:23
din cate stiu eu la Buzau se joaca...

sper sa castigam mai lejer decat am facut-o in tur... FORZA VIOLA !!!

purpleheart
14th March 2011, 20:43
nu inteleg,nu se joaca la Buzau?

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/73075/timisoara-cere-mutarea-partidei-cu-victoria-branesti.htm

avem glezna fina !;)

Vandam
14th March 2011, 21:51
Sa-l mute la Galati ca s-a refacut suprafata :))

Poli Timisoara
14th March 2011, 23:08
Sa-l mute la Galati ca s-a refacut suprafata :))

ar fi o idee...cu siguranta publicul galatean va fi alaturi de noi (timisoara) :evil::drak:

haribo
14th March 2011, 23:09
Da, sa-i accepte propunerea (logica oarecum) si sa mute meciul la Galati sa vedem ce mai spune Iancu atunci. :))

Cred ca va fi egal dar sper sa batem. Un 1-2 ar fi perfect.

Vandam
14th March 2011, 23:34
ar fi o idee...cu siguranta publicul galatean va fi alaturi de noi (timisoara) :evil::drak:

Absolut, nici nu se pune problema. Garantat vom fi foarte alaturi de voi :))

solaris
15th March 2011, 07:33
Atrag atentia celor care tin cu Timisoara...ca vor vedea cum e sa joci contra lui Ajax. Cu Steaua au jucat cu echipa a 3-a...erau plecati aia de elita in Japonia si au fost prinsi de tsunami...acum Victoria va demonstra inca o data ca e o forta...a federatiei!

:floricica:

Sherlock
15th March 2011, 11:03
Atrag atentia celor care tin cu Timisoara...ca vor vedea cum e sa joci contra lui Ajax.

Nu scrie Branesti nicaieri... si nici nu jucam in buda din cate stiu eu.


http://thedarksoul.org/blog/wp-content/uploads/2007/12/img_7681_ajax_small.jpg

relansat
15th March 2011, 11:15
un meci din care o sa ne dam seama daca branestiul e sau nu capra campionatului. reformulez: daca e capra campionatului intotdeauna sau in functie de adversar.

BBB
15th March 2011, 11:33
Foarte tare cerinta lui Iancu. Daca federatia ii accepta cererea, atunci ar trebui ca Dinamo in etapa 28 sa ceara mutarea derby-ului de pe Ghencea din cauza gazonului prost. Eventual pe Giulesti si ala

Ferko
15th March 2011, 12:55
un meci din care o sa ne dam seama daca branestiul e sau nu capra campionatului. reformulez: daca e capra campionatului intotdeauna sau in functie de adversar.
Numai in functie de adversar. A se vedea meciul din etapa precedenta.

Branestiul nu poate incurca pe timisoreni. N-au "reusit" ei sa incurce nici pe ghencistii oierului.

Vandam
15th March 2011, 13:56
Foarte tare cerinta lui Iancu. Daca federatia ii accepta cererea, atunci ar trebui ca Dinamo in etapa 28 sa ceara mutarea derby-ului de pe Ghencea din cauza gazonului prost. Eventual pe Giulesti si ala

Daca sa zicem ca Buazul nu are gazon nemaipomenit, giulesti e stadion in stare de darmare, si oricum nici ei nu exceleaza la capitolul gazon. E doar un tertip din partea giulesteanului de jabba, ca nu cumva sa-si ude pasaricile prea tare. :))

Vadim
15th March 2011, 17:59
Chiar sunt curios cum va juca Branestiul cu Poli dupa meciul extrem de slab facut cu Steaua. Foarte curios, abia astept partida asta.

six
15th March 2011, 18:25
Chiar sunt curios cum va juca Branestiul cu Poli dupa meciul extrem de slab facut cu Steaua. Foarte curios, abia astept partida asta. stai linistit.....stiu shi scorul :D

cosmincosmin
15th March 2011, 21:22
Un meci greu, dar putem scoate un rezultat bun, doar am facut egal la Galati cu ligerul. Sper sa batem sa scapam de retrogradare.

Leo
15th March 2011, 21:58
Chiar sunt curios cum va juca Branestiul cu Poli dupa meciul extrem de slab facut cu Steaua. Foarte curios, abia astept partida asta.

Va pune osul serios.

delaoltenia
15th March 2011, 22:00
Ti-ai schimbat discursul,dincolo,in haita,folosesti altul.

Leo
15th March 2011, 22:04
Am votat 2 si urmeaza si discursul. Ma bucur ca imi citesti postarile peste tot.

delaoltenia
15th March 2011, 22:08
Doar ma impiedic,nu tin neaparat sa le citesc. :D

Vandam
15th March 2011, 22:08
Eu vreau sa stiu daca meciul asta se desfasoara la Buzau, sau i se face pe plac porcului de giulesti ???

Lordul
15th March 2011, 22:38
2 solist din pacate

malexoid
16th March 2011, 14:00
Eu vreau sa stiu daca meciul asta se desfasoara la Buzau, sau i se face pe plac porcului de giulesti ???

daca gunoiul ala (stan marius) a ramas cu punctele cadou de la Tg Jiu, de ce nu i s-ar face si iancului pe plac? :D

Vandam
16th March 2011, 14:10
M-am informat, e terenul bun la Buzau. Nu va mai plangeti ca fecioarele alea de pe centura. :))

Poli Timisoara
16th March 2011, 14:54
M-am informat, e terenul bun la Buzau. Nu va mai plangeti ca fecioarele alea de pe centura. :))

Vezi ca intinzi coarda prin jocul de cuvinte...putem citi printre randuri !:no:

xisco
16th March 2011, 15:45
bate poli.totusi va fi un meci greu mult mai greu decat va fi cel cu steaua care la ora actuala este mult sub victoria branesti.

xisco
16th March 2011, 15:47
Eu vreau sa stiu daca meciul asta se desfasoara la Buzau, sau i se face pe plac porcului de giulesti ???

nu cred ca i se va face pe plac lui marian iancu cum i sa facut pe plac porcului galatean care a tras sforile sa castige cu 3-0 meciul cu pandurii.bine na acuma cel de la galati e un porc mai rahitic,acolo fiind mai saracie.

z.alex
16th March 2011, 17:06
nu cred ca i se va face pe plac lui marian iancu cum i sa facut pe plac porcului galatean care a tras sforile sa castige cu 3-0 meciul cu pandurii.bine na acuma cel de la galati e un porc mai rahitic,acolo fiind mai saracie.

:happy:happy:happy

Touché!

cosmincosmin
16th March 2011, 18:07
:happy:happy:happy

Touché!

:happy:happy:happy:happy

Vandam
16th March 2011, 18:26
nu cred ca i se va face pe plac lui marian iancu cum i sa facut pe plac porcului galatean care a tras sforile sa castige cu 3-0 meciul cu pandurii.bine na acuma cel de la galati e un porc mai rahitic,acolo fiind mai saracie.

Inca unul care se crede "superior". Mai lasati-ma cu steriotipurile astea de tarani ajunsi la oras. Si tu si zalex ala zici ca aveti aceeasi mama :)
Daca era sa tragem noi sforile, am fi castigat si la Targu Mures. Ma gandesc ca am fi tras sforile si la meciul ala. Dar ce sa le faci unor drojdieri cu capul plin de alcool sanitar ???

z.alex
16th March 2011, 18:43
Inca unul care se crede "superior". Mai lasati-ma cu steriotipurile ....

Asta e varianta soldoveneasca pentru stereotip? :evil: Inferiorule, n-am pretentii prea mari de la unul ca tine, dar macar invata si tu romaneste!!
Ca sa nu fiu rau, trec cu vederea "aceeasi".

cosmincosmin
16th March 2011, 19:48
Deci pana la urma unde jucam? Sper sa nu jucam in Giulesti deoarece este nesportiv sa mergeti pe stadionul echipei infratite. In orice caz, daca e la Buzau, noi ne-am am saturat sa facem 2 ore pe drum. Sa speram ca primarul asta "idiot" va monta odata nocturna aia. Atat de cretin incat a adus stalpii de nocturna si nu ii pune ca nu s-a hotarat cui sa-i acorde acceptul in lupta de la licitatie. Oricum sa speram ca in sezonul viitor vom juca ACASA. Pentru noi orice meci este in deplasare. Oricum SUCCES Timisoara in lupta pt titlu, dar sa speram ca va ve-ti incurca si voi cu noi si Galati ca sa nu fie suparare.

z.alex
16th March 2011, 19:54
Cred ca se joaca la Buzau, dupa care voi va mutati la Chiajna pentru meciurile de pe teren propriu. Inca nu e nimic sigur.

cosmincosmin
16th March 2011, 20:02
Ce bine ar fii. La Chiajna este alceva, sunt mai aproape. Oricum sa speram ca ne vor termina astia stadionul.

Steel Force
16th March 2011, 20:21
z.alex, esti un analfabet frate,nu mai face pe tine ca pute...vezi mai bine ca se scrie "aceeasi"!!!!! esti plin de tine si atat...tipic inferiorilor!

Sir. Eko
16th March 2011, 21:18
Ce face Poli cu ei :D .

z.alex
17th March 2011, 01:09
z.alex, esti un analfabet frate,nu mai face pe tine ca pute...vezi mai bine ca se scrie "aceeasi"!!!!! esti plin de tine si atat...tipic inferiorilor!

Esti si tu de 2 zile pe forum, nici n-ai citit regulamentul, dar te trezesti vorbind. Stie Vandam la ce ma refeream cu "aceeasi", mai exact la punctul 6.8 b din regulament. Daca voiam sa fiu rau, il raportam. Pentru ca nu-s un wuss ca el, sa provoc si pe urma sa fug la Cristina, i-am trecut cu vederea gestul. Ai priceput, inferiorule?
Acum revino on topic si evita atacurile la persoana. :rolleyes:

Vandam
17th March 2011, 07:52
Lasa vrajeala. Mi-ai atras atentia ca n-as fi scris corect cuvantul <aceeasi>. In fine hai mai bine sa nu ne mai certam aiurea ca n-are rost.

z.alex
17th March 2011, 08:22
:)) Altu'. Cred ca am fost destul de clar, mai intai ti-am spus ca iar ai dat chix cu limba romana, dupa care, in paragraful urmator am spus ca iti trec cu vederea atacul la o persoana anume, care nu avea ce cauta in discutie. O sa am grija sa va dau mura in gura pe viitor, altfel iar apare caraghiosul ala, sa ma invete sa scriu. :))
Putem sa revenim on topic? Sau mai aveti ceva frustrari de refulat? :rolleyes:

z.alex
17th March 2011, 09:27
Ce bine ar fii. La Chiajna este alceva, sunt mai aproape. Oricum sa speram ca ne vor termina astia stadionul.

Se pare ca a ramas Buzau pentru meciul asta. Pentru urmatoarele ati facut o cerere sa se joace la Chiajna, nu vad de ce nu s-ar aproba.

malexoid
17th March 2011, 13:49
Indiferent ca jucam la buzau/galati/campulungmoldovenesc/alte coclauri, NU exista scuze pentru orice alt rezultat decat victoria in fata celor din Branesti!
Si nu oricum, ci demonstrand superioritate! Nicidecum nu ne multumesc cele 3 puncte dobandite cu gol din offside in fata unora care stau capra ca pe...altii.
Penibile motivele iancului...oare adversarul nu joaca pe aceeasi aratura in aceleasi conditii ??? Dintr-un lot de 30, Uhrin trebuie sa gaseasca acei 14 jucatori care stiu juca si pe teren mai putin pus la punct.

cip
17th March 2011, 16:00
2 solist din pacate
nah,amu incep sa ma ingrijorez...:cool::D

Farmecul Vietii
17th March 2011, 19:08
normal Timisoara trebuie sa castige insa Branesti poate surprinde, dupa 4-0 Timisoara poate fi relaxata, orice echipa dupa 4-0 e mai relaxata, terenul prost, un adversar care de data asta "va muri" pe teren, sunt premise pentru un 1-1.Imi doresc Timisoara campioana insa meciul asta il vad X.

cosmincosmin
17th March 2011, 21:24
Ne arbitreaza Coltescu, deci castiga clar Timisoara. Nu ca ar fi blat, dar coltescu (sinucigasul) are pica pe Branesti. La meciul Breaza - Branesti a dat penalty-uri doar sa ne bata aia, la Steaua - Branesti , ne-a ciuruit. Deci, felicitari Timisoara!!!

Poli Timisoara
17th March 2011, 22:32
Ne arbitreaza Coltescu, deci castiga clar Timisoara. Nu ca ar fi blat, dar coltescu (sinucigasul) are pica pe Branesti. La meciul Breaza - Branesti a dat penalty-uri doar sa ne bata aia, la Steaua - Branesti , ne-a ciuruit. Deci, felicitari Timisoara!!!

si pe noi ne-a rupt coltescu pe unde ne-a prins...

Sherlock
17th March 2011, 22:49
Echipele bune si cu motivatie castiga indiferent de prestatia arbitrului. Branestiul si Timisoara sa nu-si caute scuze, e chiar prematur sa pui rezultatul in capul lui Coltescu - sa ne amintim ca omul a avut si prestatii de nivel international foarte bune, insa ca de obicei se pune raul inainte. Eu sper sa faca Sebi Coltescu un arbitraj bun, liber si sa lase echipele sa se desfasoare, sa vedem fotbal. Branestiul poate juca un fotbal frumos in compania unei echipe bune, iar Timisoara cred ca se poate ridica la asteptari.
Din categoria "nu stiu altii cum sunt", eu imi doresc sa il vad pe Zicu in postura de leader al clasamentului marcatorilor la final, indiferent de locul ocupat de echipa, asa cum sper sa-l vad facand minuni in meciul cu Bosnia.
Succes ambelor echipe, sa vedem spectacol domnilor!

Razvan T.
18th March 2011, 08:46
Ne arbitreaza Coltescu, deci castiga clar Timisoara. Nu ca ar fi blat, dar coltescu (sinucigasul) are pica pe Branesti. La meciul Breaza - Branesti a dat penalty-uri doar sa ne bata aia, la Steaua - Branesti , ne-a ciuruit. Deci, felicitari Timisoara!!!

Imi spui te rog de cate lovituri de la 11 metri o beneficiat Branesti in liga a-II-a ? :D
La meciul cu Steaua o dat 2 penalty`uri care nu trebuiau date, unul find pt Steaua si unul pt. Branesti. ;)

Dar de arbitru de la "U" Cluj - Branesti nimic ? :D

Denis
18th March 2011, 08:52
Victoria Branesti, echipa probabila:

27. Stoicescu - 2. Maghici, 5. Sg. Bar, 24. Marincau, 16. Nicola - 34. Fl. Petre, 20. Ispir, 7. Todoran, 25. Novac - 30. Avram - 9. C. Coman.

Antrenor: Ilie Stan.

Rezerve: 1. Bordeanu, 8. D. Popa, 13. Vasilescu, 4. Calintaru, 10. B. Oprea, 15. Iacob, 11. Simion.

-------------------------

FC Timisoara, echipa probabila:

29. Pantilimon - 20. Helder, 28. Cisovsky, 24. Ghionea, 8. Sepsi - 21. Goga, 55. Bourceanu, 5. Alexa, 27. Zicu - 17. Magera, 9. Axente.

Antrenor: Dusan Uhrin jr.

Rezerve: 99. Taborda, 25. Burca, 4. Luchin, 3. Ignjatijevici, 30. Rocha, 87. Ricketts, 15. Zagrean.

Absenti: Curtean, Mansour, Scutaru (accidentati).

-------------------------

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Sebastian Gheorghe, Marius Nicoara (asistenti) - Mihai Ene (rezerva).

Observatori: Stan Prodan, Sorin Satmari.

Supervizor: Vasile Avram.


În tur: 1-2.

cip
18th March 2011, 11:20
se apropie meciul cu Steaua,ne umple asta de cartonase...:D

Grinco
18th March 2011, 14:14
Exact de genul asta de iesiri, precum cea cu terenul, ziceam ca e mai bine sa le evite boul de Iancu daca vrea titlul.

purpleheart
18th March 2011, 18:20
Am desfacut berea , sa inceapa show-ul ! /hello

Numero Dieci
18th March 2011, 18:28
Hai Poli!!!

jonsnow
18th March 2011, 18:29
Incepe derby-ul local intre cele 2 echipe ilfovene, la sfarsitul meciului craiova o sa fie pe loc de retrogradare...

Putini suporteri ai fulgerului la meci desi nu e asa mare distanta si echipa are sansa sa treaca pe primul loc...eu am numarat cam 10-12

haribo
18th March 2011, 18:59
Arbitrul este stelist deci nasol de Poli. Daca nu da 2-3 goluri nu va castiga acest meci. Hai Poli!!!

Lordul
18th March 2011, 19:10
neasteptat de bine joaca Branestiul

Vandam
18th March 2011, 19:16
Arbitrul este stelist deci nasol de Poli. Daca nu da 2-3 goluri nu va castiga acest meci. Hai Poli!!!

Da cum, si luna e impotriva voastra, si aerul, toate.

Rossi
18th March 2011, 19:21
kktul asta in negru ar trebui exclus din arbitraj ...

in loc sa dea galben la timisorean pt intrare periculoasa cu talpa, el da penalty pt timisoara ... e senzational ...
ce hotie face timisoara in returul asta, deci, nici macar steaua nu facea asemenea hotii ...

Vandam
18th March 2011, 19:23
Si lumea ne acuza pe noi ca facem si dregem, dar Coltescu (stelistul ala pe care-l invoca un cimisorean) avea fluierul in gura si decizia deja luata.

Trim0b
18th March 2011, 19:23
kktul asta in negru ar trebui exclus din arbitraj ...

in loc sa dea galben la timisorean pt intrare periculoasa cu talpa, el da penalty pt timisoara ... e senzational ...
ce hotie face timisoara in returul asta, deci, nici macar steaua nu facea asemenea hotii ...

crezi ca balena sta degeaba in loja?

jonsnow
18th March 2011, 19:26
plm penalty de ala nu dadea nici salomir lu` steaua in vremurile lui bune...a jucat bine branesti-ul in prima repriza, peste timisoara care a avut o singura faza la sutul lui zicu din careu...

Vandam
18th March 2011, 19:27
Balena ucigasa de Ivanovic (cine se aseamana se aduna) mai are un pic si zice ca pe cimisorean l-a calcat trenul. Asta e puterea Jabbei.

Farmecul Vietii
18th March 2011, 19:29
lol, pe ce lume traiti?
ala n-a lovit mingea, ce dracu e karate kid?imprudenta clara a aparatorului, lovesti ca un apucat fara sa te uiti in fata ta, penalty CLAR!

six
18th March 2011, 19:29
blat 2 solist :cool::cry::cry::cry:

Vandam
18th March 2011, 19:31
Bre Farmec esti pe dinafara... uita-te cum ii sare piciorul jucatorului din Branesti (drept urmare si accidentarea).

Rossi
18th March 2011, 19:33
Chivorchian cu arbitrii .... si Iancu cu presa sportiva ...

Au promovat prin manevre, si-au recapatat palmaresul prin manevre si vor sa castige primul titlu din istoria lor de kkt tot cu manevre ...

Duba
18th March 2011, 19:33
kktul asta in negru ar trebui exclus din arbitraj ...

in loc sa dea galben la timisorean pt intrare periculoasa cu talpa, el da penalty pt timisoara ... e senzational ...
ce hotie face timisoara in returul asta, deci, nici macar steaua nu facea asemenea hotii ...

Vrei sa spui nici macar cum fura dinamo de obicei. Ti-aduci aminte de japca din cupa dim meciul cu Astra, cu Altmayer la centru, si cu asistentul Muresan, borcist declarat, la tusa? Dar japca cu Nationalul, cand Serea a fost suspendat pana la finalul campionatului? Dar hotia lui Corpodean cu Steaua, cand a eliminat 2 jucatori (Thereaux su Banel) total aiurea si l-a iertat pe Tamas de la 2-lea galben? mai vrei?

On topic
Un asemenea penalty se da doar la judeteana. El al doilea meci in care Bragadiru este ajutata pe fata de arbitrii.

keluba
18th March 2011, 19:34
******=prestatoare la tiristii turci

limbajul de mahala e dovada clara a frustrarii unora... hai cu-o bere ospatare :))

six
18th March 2011, 19:34
sincer nu stiam ca si sinucigasu' ie ...cu noi :P

Farmecul Vietii
18th March 2011, 19:35
Bre Farmec esti pe dinafara... uita-te cum ii sare piciorul jucatorului din Branesti (drept urmare si accidentarea).

pai daca da ca prostu' , fara sa se uite...unde nu-i cap, vai de picoare! daca nici asta nu-i penalty, n-am ce discuta cu tine despre fotbal!stai jos!

Duba
18th March 2011, 19:36
plm penalty de ala nu dadea nici salomir lu` steaua in vremurile lui bune...a jucat bine branesti-ul in prima repriza, peste timisoara care a avut o singura faza la sutul lui zicu din careu...

Spurcatule, l-ai uitat pe Corpodean, arbitrul vostru de casa care v-o punea la var cand aveati nevoie.

Grinco
18th March 2011, 19:36
Dupa cum am mai zis mai demult legat de cei care baga duma asta cu rusinea tarii, imi rezerv dreptul de a le explica un pic despre mamele lor. Asa ca abtine-te, Rossi.

El Pistolero
18th March 2011, 19:36
Penalty clar, ce naiba!:ok:

purpleheart
18th March 2011, 19:39
eu l-as baga acuma pe Nikolic , ar ara terenul prin apararea Branestiului .

Cristy RVD
18th March 2011, 19:39
s-a si gasit cine sa vorbeasca de arbitraj :happy

Razvan T.
18th March 2011, 19:42
o fost penalty ;)

jonsnow
18th March 2011, 19:45
duba mai traiesti? :D

de 10 minute nu au iesit din propria jumatate timisorenii, nu au jucat mai nimic tot meciul dar conduc cu 1-0...cat bulan spurcat pot sa aiba, exact ca steaua in zilele ei bune si tot cu 11 metri....:headbang::headbang:

L.E.
galben zicu, nu joaca urmatorul meci...exact ala in care trebuie sa bata si ei :headbang::headbang:

*Coco*
18th March 2011, 19:45
Nu poti sa zici ca nu a fost atins Goga( sau cine era ) la faza aceea, este lovit, DAR NU AI CUM SA DAI 11 METRI la o asemenea faza , atat timp cat Goga nu avea nici o intentie sa urmareasca mingea el sarind cu spatele =)) Poate indirecta se putea impune, dar nu penalty.

Vandam
18th March 2011, 19:47
11 metri trebuia aici :)) Cum naiba a gresit coltescu ??? :)

Farmecul Vietii
18th March 2011, 19:50
Nu poti sa zici ca nu a fost atins Goga( sau cine era ) la faza aceea, este lovit, DAR NU AI CUM SA DAI 11 METRI la o asemenea faza , atat timp cat Goga nu avea nici o intentie sa urmareasca mingea el sarind cu spatele =)) Poate indirecta se putea impune, dar nu penalty.

mda, m-am uitat mai atent pe reluari, adevarat ca nu loveste mingea si il atinge pe timisorean, insa ala era in aer, greu sa ajunga la minge ,poate o indirecta se preta mai bine situatiei...mda un penalty usor acordat, insa e o imprudenta copilareasca a fundasului in careu, nu se face asa ceva, iar lovitura a parut desprinsa din filmele cu mardoiasi

jonsnow
18th March 2011, 19:52
pai goga nu avea nici o intentie sa urmareasca mingea ala nu avea nici o intentie sa il loveasca = 11 metri dupa cretul lui coltescu...dupa logica asta putem sa dam 11 metri de 10 ori pe repriza la orice faza mai inghesuita in careu, la fiecare branci involutar sau de fiecare data cand il loveste pe vreunul mingea in mana aiurea...

Grinco
18th March 2011, 19:52
Traseista Mimi juiseaza in tribune la gandul ca Zicu nu joaca cu Steaua.

*Coco*
18th March 2011, 19:53
Penalty nu se impunea in nici un caz, GOGA dupa ce ca era cu spatele la poarta, nu avea cum sa urmareasca minge, INDIRECTA trebuia sa se dicteze , nu 11 metri.

Vandam
18th March 2011, 19:58
pai daca da ca prostu' , fara sa se uite...unde nu-i cap, vai de picoare! daca nici asta nu-i penalty, n-am ce discuta cu tine despre fotbal!stai jos!


mda, m-am uitat mai atent pe reluari, adevarat ca nu loveste mingea si il atinge pe timisorean, insa ala era in aer, greu sa ajunga la minge ,poate o indirecta se preta mai bine situatiei...mda un penalty usor acordat, insa e o imprudenta copilareasca a fundasului in careu, nu se face asa ceva, iar lovitura a parut desprinsa din filmele cu mardoiasi

Iti place sa te contrazici singur ?? :D

Ia uite il calca pe ala in picioare si nimic... :rosu:

keluba
18th March 2011, 19:59
mhm... aici ce culoare mergea?

Vandam
18th March 2011, 19:59
Comentatorul asta e tampit tare. A zis de vreo 4 ori ca joaca Gloria Buzau.

jonsnow
18th March 2011, 20:02
s-a pierdut de tot coltescu :))..ce plm cauta prafaleti de astia in arbitraj nu am sa inteleg niciodata

rosu bourceanu

Grinco
18th March 2011, 20:03
Cam praf Helder si azi, si cu Craiova.

keluba
18th March 2011, 20:05
/OLE/bourceanu/OLE/

Tim
18th March 2011, 20:12
cata daruire pe taranii slugoi ai ciobanului.oare etapa trecuta de ce nu au luptat asa?

Razvan T.
18th March 2011, 20:14
0-2 Goooooooga :yeah:

Rezultat excelent pentru "U" Cluj ;)

Farmecul Vietii
18th March 2011, 20:14
Iti place sa te contrazici singur ?? :D

Ia uite il calca pe ala in picioare si nimic... :rosu:

nu.imi place sa torn aiurea gaz pe foc, sa dinamitez liniile inamice cu "bombe" intrigase
Timisoara mai baga una. e gata!

jonsnow
18th March 2011, 20:14
0-2 daca nu iese din zodia bulanului si continua in ritmul asta echipa din timisoara cu radacini ilfovenesti o sa castige primul titlu de campioana...

Vandam
18th March 2011, 20:14
Fara arbitri echipa ce-si duce veacul la Timisoara, arata exact cum arata Otelul etapa trecuta cu Targu Mures.

purpleheart
18th March 2011, 20:15
Multumesc , multumesc !:yes:

keluba
18th March 2011, 20:15
scurt si sec. ca la carte.

Tim
18th March 2011, 20:16
Sinucidere placuta alora frustrati.Nici de data asta.

Va dau voie sa ne spineti Die-Hard POLI.:))

purpleheart
18th March 2011, 20:25
inca 3 puncte ! /OLE/

Grinco
18th March 2011, 20:25
Meci nespectaculos, victorie seaca. Numai bun, se schimba un pic lderul :D

eventHorizon
18th March 2011, 20:30
Ce campionat de rahat avem, daca jarteaua asta de echipa e pe primu loc... Meci de judeteana (deh, ambele din jud. Ilfov)

Bravo Coltescule! :drak:

Duba
18th March 2011, 20:31
cata daruire pe taranii slugoi ai ciobanului.oare etapa trecuta de ce nu au luptat asa?

Tarane, cu siguranta ca te-ai uitat la alt meci.
Ce spui ma Bragadiru de mana de ajutor pe care Coltescu v-a oferit-o la acel penalty?

On topic
Fura astia de la Timisoara mai ceva ca dinamo in zilele lui bune!

malexoid
18th March 2011, 20:32
ooooops, We did it again...:happy

OT: exista atata spatiu pentru fiecare, cum se face ca cretinii se aduna mereu toti laolalta?

Grinco
18th March 2011, 20:32
Ne simtim maguliti pentru faptul ca ne onoreaza cu prezenta pe acest thread si Duba, si Rossi:D

Tyler Durden
18th March 2011, 20:33
In legatura cu acel penalty, eu cred ca se impunea …un cuc care sa-l zgarie in cerul gurii pe Duba. Parerea mea.

Ianus
18th March 2011, 20:33
Fura astia de la Cimisoara mai ceva ca dinamu in zilele lui bune!

Penalty clar ca lumina zilei. Sa fie frustrare, draga Duba?

six
18th March 2011, 20:38
plm.....ce poate fi mai frumos decat sa castigi jucand prost :D

rosii...medicamenteeeeee :P

Duba
18th March 2011, 20:39
Penalty clar ca lumina zilei. Sa fie frustrare, draga Duba?

Aceleasi mesaje le dadeau si spurcatii de la dinamu cand faceau japca, exact asa cum face Cimisoara in acest campionat. Mai pe intelesul tau, la fel de jegosi erau si ei.

Cristy RVD
18th March 2011, 20:41
de remarcat felul in care a luptat Branestiul astazi, spre deosebire de meciul cu oile.E o oarecare diferenta, parerea mea.

z.alex
18th March 2011, 20:44
Cata frustrare la unii. :D
Vandam, Poli si cand joaca prost castiga, asta inseamna sa ai individualitati. In schimb voi, daca maine Badea va inchide cum trebuie benzile, patiti ca la Targu Mures. Mai rau chiar, pentru ca la U sunt multi jucatori care pot face diferenta in orice moment. :ok:

Duba
18th March 2011, 20:44
de remarcat felul in care a luptat Branestiul astazi, spre deosebire de meciul cu oile.E o oarecare diferenta, parerea mea.

Parerea ta de suporter al primei echipe comuniste din Romania, asa-i? D

I-ati tata ochelarii la tine cand te lui la fotbal. Sau lasa-te de sportul asta ca nu-i pentru tine.

Duba
18th March 2011, 20:46
In legatura cu acel penalty, eu cred ca se impunea …un cuc care sa-l zgarie in cerul gurii pe Duba. Parerea mea.

Mister DEX, ce-ai facut ma, ai inviat??? Grav e ca tot cretin ai ramas. Hai pune mana pe DEX si da-mi replica. :D

Tyler Durden
18th March 2011, 20:47
I-ati tata ochelarii la tine cand te lui la fotbal. Sau lasa-te de sportul asta ca nu-i pentru tine.

Duba, tot proasta forumului ai ramas???:happy

z.alex
18th March 2011, 20:48
Aceleasi mesaje le dadeau si spurcatii de la dinamu cand faceau japca, exact asa cum face Cimisoara in acest campionat. Mai pe intelesul tau, la fel de jegosi erau si ei.

Duba, voi vorbiti de japca? Pai voua nici nasul nu vi se mai vede din mormanul de jeg. Poli joaca numai pe teren, nimeni nu sta capra cu noi, cum stau multi cu Steaua.
Zicu a luat cartonas galben aiurea, cadou de la Coltescu pentru oi, aia n-a fost simulare, s-a dezechilibrat si atat.

Cristy RVD
18th March 2011, 20:48
Mister DEX, ce-ai facut ma, ai inviat??? Grav e ca tot cretin ai ramas. Hai pune mana pe DEX si da-mi replica. :D

uite Tyler, omu' presimtea ceva :))

Duba
18th March 2011, 20:49
Duba, tot proasta forumului ai ramas???:happy

Mister DEX, marele corector!!!! Corecteaza ma tot daca tot te0ai apucat de meseria asta. :D

Tyler Durden
18th March 2011, 20:49
uite Tyler, omu' presimtea ceva :))

Pai na, are instincte bune, cu ratiunea sta el mai rau.:D

z.alex
18th March 2011, 20:51
Mister DEX, marele corector!!!! Corecteaza ma tot daca tot te0ai apucat de meseria asta. :D

Lasati-l bah, ca e atat de nervos, incat nici tastele nu le mai nimereste. :evil:

Cristy RVD
18th March 2011, 20:52
Lasati-l bah, ca e atat de nervos, incat nici tastele nu le mai nimereste. :evil:

Pai o pune pe asistenta din salon sa scrie in locul lui.Din cate se pare aia nu prea le are cu computerul.

Tyler Durden
18th March 2011, 20:52
Mister DEX, marele corector!!!! Corecteaza ma tot daca tot te0ai apucat de meseria asta. :D

Te oftici ca am tipeu, nebunule?!:D

keluba
18th March 2011, 20:55
fain sitcom aci. mai cu spor si nu toti pe unu ma.

Duba
18th March 2011, 20:55
Duba, voi vorbiti de japca? Pai voua nici nasul nu vi se mai vede din mormanul de jeg. Poli joaca numai pe teren, nimeni nu sta capra cu noi, cum stau multi cu Steaua.
Zicu a luat cartonas galben aiurea, cadou de la Coltescu pentru oi, aia n-a fost simulare, s-a dezechilibrat si atat.

Mormane de jeg sunt la echipele care se rfac an de an de ras in Europa. Noi, spre disperarea ta si nu numai, am adus puncte si rezultate remarcabile pentru fotbalul romanesc. Daca faceam ceea ce fac dinamo, Timisoara in acest moment, rapid sau CFR, nu eliminam sau castigam cu echipe de forta din Europa, gen Valencia, Galata, Betis, Standard, Lens, Besiktas etc.

Sunt tare curios cum vom fi arbitrati la Timisoara. Sa nu se intample ca acum vreo 3 ani, cand ne-au fost anulate doua goluri perfect valabile. Ti-aduci aminte, frunce-mgista, nu-i asa?

six
18th March 2011, 20:57
Sunt tare curios cum vom fi arbitrati la Cimisoara. avram jr...se stie 1 solist ;)

Poli Timisoara
18th March 2011, 20:58
plin topicul de orbi,prosti si frustrati ...hai,hai ca puteti mai mult !

ON: victorie meritata...noroc ca fotbalul se joaca pe goluri !

Duba
18th March 2011, 20:58
Te oftici ca am tipeu, nebunule?!:D

Cu un cretin ca tine n-am de ce. Te-a facut de ***** tot pe aceasta tema a greselilor de gramatica pe alt forum 'prietenul' tau Jonathan Crane. Este ca-ti spune ceva acest nume? :D

z.alex
18th March 2011, 20:59
frunce-mgista
Tylere, fa un efort, ca nu te mai pricepe nimeni. Ai lacrimi in ochi, sau iti tremura mana de nervi? :confused:

Tyler Durden
18th March 2011, 21:05
Cu un cretin ca tine n-am de ce. Te-a facut de ***** tot pe aceasta tema a greselilor de gramatica pe alt forum 'prietenul' tau Jonathan Crane. Este ca-ti spune ceva acest nume? :D

God, numai unu' castrat de lobii superiori ar putea sa puna niste greseli de typos pe seama inculturii. Nu m-a facut niciodata de ***** decat pentru coprofili, era vorba de 2 cuvinte scrise gresit, nu de greseli flagrante asa cum ai facut tu cu i-ati in loc de ia-ti.
Imi spune ceva, este numele unui bitang hidorcefal pe care am mictionat intotdeauna cu jet de mare campion.

six
18th March 2011, 21:10
PRECIZARE UTILA:tot vad la toate ciurucurile dupe :D acest forum ca folosesc chipurile la misto termenul Cimisoara ...fac precizarea ca acest termen este folosit cu mandrie chiar de noi Timisorenii cuvantul sau ma rog expresia Cimisoara este defapt Timisoara in grai banatzan...deci prin urmare cei care cred ca ne "inteapa"prin aceasta remarca se inseala amarnic sa nu zic ridicoli :confused:

Eu personal nascut/crescut/educat/polist ma simt chiar onorat Cimisorean :ok::cool:

z.alex
18th March 2011, 21:26
PRECIZARE UTILA:tot vad la toate ciurucurile dupe :D acest forum ca folosesc chipurile la misto termenul Cimisoara ...fac precizarea ca acest termen este folosit cu mandrie chiar de noi Timisorenii cuvantul sau ma rog expresia Cimisoara este defapt Timisoara in grai banatzan...deci prin urmare cei care cred ca ne "inteapa"prin aceasta remarca se inseala amarnic sa nu zic ridicoli :confused:

Eu personal nascut/crescut/educat/polist ma simt chiar onorat Cimisorean :ok::cool:

+1 :ok:

Tyler Durden
18th March 2011, 21:29
Tylere, fa un efort, ca nu te mai pricepe nimeni. Ai lacrimi in ochi, sau iti tremura mana de nervi? :confused:

Cred ca mai jos de atat nu mai pot ajunge, am fost confundat cu Duba...:D

z.alex
18th March 2011, 21:33
Cred ca mai jos de atat nu mai pot ajunge, am fost confundat cu Duba...:D

Oooops, mii de scuze, la Duba ma refeream. :D. Mi-am spus in gand :Iar se certa ... asta cu Tyler" si a iesit ce-a iesit.

Lordul
18th March 2011, 21:48
Timisoara are nevoie de un penalty ca sa se impuna la Branesti....

Poli Timisoara
18th March 2011, 22:29
Timisoara are nevoie de un penalty ca sa se impuna la Branesti....

...si golul 2 ... in 10 oameni,chiorule?

PS: Tylere,aceasi confuzie era sa o fac si eu,din acest motiv mi-am sters postul...scuze,iluzie optica...nici nu e de mirare cu atati chiori pe forum !!!:D

six
18th March 2011, 22:29
Timisoara are nevoie de un penalty ca sa se impuna la Branesti.... Hiuston :D catre Duarte 0-2 gol din singura actiune :)) in zece oameni :kiss:

cirdois
18th March 2011, 22:55
oameni buni, de ce bagati in seama toti oligofrenii?lasati-i sa-si stearga balele si sa urle la luna:evil:
HAI POLI :yes:

Elphax
19th March 2011, 00:03
dragut articolul scris de marele ziarist ols: "simulare penibila a lui ZIcu" - facut sandvis de 2 de la branesti si lovit cu mana clar, la 5 metri drept in fata arbitrului
unde ii gasiti?

trebuia sa fie Zicu scos din meciul cu Steaua? mai bine asa, sa nu joace cu astea slabe din Bucuresti, sa joace cu alea mai tari ;)

aLLiin
19th March 2011, 00:48
timisoara a meritat victoria asta..au fost peste branesti.

haribo
19th March 2011, 01:58
Coltescu s-a dat in spectacol si l-a eliminat pe Bourceanu (cat si pe Zicu) pentru meciul cu oile dar Poli a batut Branestiul si in 10 oameni! /hello :ok:
Bine asa, pe oi ii batem oricum, nu-mi fac griji. Doar daca arbitra Coltescu imi faceam griji :evil: :)) :yes:
Bravo Poli!!!!!! /hello /hello /hello

Duba
19th March 2011, 08:25
Coltescu s-a dat in spectacol si l-a eliminat pe Bourceanu (cat si pe Zicu) pentru meciul cu oile dar Poli a batut Branestiul si in 10 oameni! /hello :ok:
Bine asa, pe oi ii batem oricum, nu-mi fac griji. Doar daca arbitra Coltescu imi faceam griji :evil: :)) :yes:
Bravo Poli!!!!!! /hello /hello /hello

Clona, Coltescu v-a pus-o la var, intr-o faza in care 10 din 10 arbitrii ori lasau faza sa continue, ori acordau maxim indirecta. Ati furat si acum si la Cluj fara pic de jena, la fel cum a facut patronul vostru tigan cu Rafo.

Cat priveste 'bataia' de la Cimisoara, vom trai si vom vedea. Stiu ca ultima oara, in orasul unde tiganii au pus stapanire pe zona centrala, Stoichita a facut pipi pe voi, si cica si atunci trageati la campionat.
Daca, insa, va fi un arbitru gen Augustus Constantin din noiembrie 2007, cand ne-au fost anulate doua goluri perfect valabile, cu siguranta ca nu trebuie sa-ti faci griji.

cip
19th March 2011, 08:42
uba uba,vine duba :D

http://www.funtotal.ro/images/photoalbum/funny-wolf-and-sheeps-wallpaper_t2.jpg

uite-acusi,uite-acusi,o sa-i facem si pe rusi! :D

z.alex
19th March 2011, 08:53
Sheep shearing time. :D Bring them on. :drak:

delaoltenia
19th March 2011, 09:41
Branesti - Timisoara 0-2

Marcatori:
Zicu,45';Goga,84'
Suturi:
12-5
Suturi pe poarta:
2-4
Cartonase galbene:
1-4
Cartonase rosii:
0-1
Faulturi:
15-18
Cornere:
12-3
Offside-uri:
12-3
Bare:
1-0
Posesie:
55%-45%

keluba
19th March 2011, 10:56
...pe oi ii batem oricum...

ia te uita... se pare ca vanghelie are neamuri si printre banateni :yes:

Elphax
19th March 2011, 11:05
un oi, doi oi - e vorba de fotbalisti totusi, nu sunt animale :P

keluba
19th March 2011, 11:15
e vorba de fotbalisti totusi, nu sunt animale :P

aici nu sunt inca 100% sigur ca sunt fobalisti

pe garduri
19th March 2011, 12:10
Un meci destul de slab al Politehnicii, pe care trebuie sa recunostem ca a avut si noroc ca l-a castigat, dar trebuie sa mai ai si norc sa poti avea pretentii la titlu pentru ca toate echipele care au castigat in ultimii ani campionatul la noi au mai avut si noroc in momentul cand jocul nu le-a prea iesit.
Peste doua saptamani insa Politehnica va avea sansa sa demontreze ca merita sa fie pe primul loc si ca este mai buna decat Otelul daca se impune in fata Stelei fara Zicu si Bourceanu in echipa.

Rossi
19th March 2011, 16:35
Daca se implica DNA-ul , blatistul sef Chivorchian si Iancu zis Soric or sa infunde puscaria si clona lor o sa fie retrogradata ...

haribo
19th March 2011, 16:44
ia te uita... se pare ca vanghelie are neamuri si printre banateni :yes::)) Un jucator-oaie, doi jucatori-oaie. ;) Intrebarea este cine scapa turma la TM! :))

Poli Timisoara
19th March 2011, 17:34
Daca se implica DNA-ul , blatistul sef Chivorchian si Iancu zis Soric or sa infunde puscaria si clona lor o sa fie retrogradata ...

rog cine imi poate da o poza,sau o adresa a acestui retardat...vreau sa vad si eu cum arata un personaj de la "etajul 9" :happy

tu tot pe langa subiect esti catelus !

Tim
19th March 2011, 19:06
Se pare ca a inceput vanatoarea de timisoreni.
Avortonul ala nu este pedepsit ca umileste un oras intreg in schimb cei care ii dau replica si-o incaseaza.

<post editat>



Hai ,penalizati si asta!

jonsnow
19th March 2011, 19:10
Se pare ca a inceput vanatoarea de timisoreni.
Avortonul ala nu este pedepsit ca umileste un oras intreg in schimb cei care ii dau replica si-o incaseaza.


<post editat>


Hai ,penalizati si asta!

penibilitatea intrece orice masura la tara in banat, de fapt tinanad cont cu cine va infratiti nu trebuie sa mire pe nimeni, obiceiurile tiganesti se copie imediat in tarisoara noastra draga, astept cu interes sa vad pe youtube filmuletul in care dati din buric prin deplasari eventual cantand despre catalin si usi in tavan precum fratii vostrii...usor usor "va dati arama pe fata" si ne aratati civilizatia tipic banateana care e la acelasi nivel cu cea giulesteana...la asa mizerie nu pot decat sa ii urez multa sanatate lui jackie ionescu, la modul cel mai serios :ok:...

Lordul
19th March 2011, 19:11
sa arzi in focurile iadului pentru ineptiile care le debitezi

@timisoara a fost lider doar o seara

@mesajul e pentru tim_s ala

Tim
19th March 2011, 19:15
sa arzi in focurile iadului pentru ineptiile care le debitezi

si rossi? cu rossi cum ramane?

delaoltenia
19th March 2011, 19:16
usurel timule,rossi nu a jignit persoane.
Ti-am editat postul anterior,atentie la limbaj.

Tim
19th March 2011, 19:19
usurel timule,rossi nu a jignit persoane.Mai grav, a jignit un oras intreg.Un simbol.
A jignit niste "fraieri " care au ingurgitat plumbi pentru ca un ***** ca el sa aibe dreptul la opinie.Nu te mai fa ca nu intelegi ce vreau sa spun ca te descalifici.

Sa ma injure pe mine,pe familia mea,pe POLI,pe Iancu........dar nu TIMISOARA.


De ce si de cand este TIMISOARA rusinea tarii? Care ***** de tara?:(

delaoltenia
19th March 2011, 19:20
Ai baut ceva,s-a referit la clubul de fotbal.Cum tot atat de bine un amic al tau nu are in vocabular decat cuvintele behailaci,berbeci,oi,stana s.a....vezi,l-a sanctionat cineva?
Deci,fara atac la persoana.



Daca se implica DNA-ul , blatistul sef Chivorchian si Iancu zis Soric or sa infunde puscaria si clona lor o sa fie retrogradata ...
Am dat un copy sa-ti arat ca nu este nimic de sanctionat.

jonsnow
19th March 2011, 19:26
Mai grav, a jignit un oras intreg.Un simbol.
A jignit niste "fraieri " care au ingurgitat plumbi pentru ca un ***** ca el sa aibe dreptul la opinie.Nu te mai fa ca nu intelegi ce vreau sa spun ca te descalifici.

Sa ma injure pe mine,pe familia mea,pe POLI,pe Iancu........dar nu TIMISOARA.

retard obosit, crezi ca atunci ca va strigam ca sunteti rusinea tarii ne referim la oras ??? sau cand va reamintim ca sunteti in A din mila altora ??? sau cand va muim ne gandim la timisoara resedinta de judet ??? ce plm sa am eu cu orasul vostru ?!?!? toata lumea se refera la mizeria aia de echipa pe care o sustineti si pentru care ca niste ipocriti ce sunteti ati lasat adevarata echipa pe politehnica sa moara prin divizia c...singura ca tarfele...la hibrid se refera toti indiferent de unde sunt, la echipa aia care si acum se cheama fc tIMISOARA...

Tim
19th March 2011, 19:27
Ai baut ceva,s-a referit la clubul de fotbal.Cum tot atat de bine un amic al tau nu are in vocabular decat cuvintele behailaci,berbeci,oi,stana s.a....vezi,l-a sanctionat cineva?
Deci,fara atac la persoana.Tocmai m-am intors din Austria. De la Viena,capitala mea.:D
Deci mi se rupe de tara a carei rusine a ajuns sa fie TIMISOARA.

Tu stii foarte bine ca acele scandari nu se refera doar la echipa de fotbal.

delaoltenia
19th March 2011, 19:29
Bai timule,ai ajuns mai catolic decat papa.Ce as putea sa-ti mai spun.:mda:

jonsnow,inceteaza,vei spune ca moderatorul stelist are ceva cu tine.

Tim
19th March 2011, 19:32
Bai timule,ai ajuns mai catolic decat papa.Ce as putea sa-ti mai spun.:mda:

jonsnow,inceteaza,vei spune ca moderatorul stelist are ceva cu tine.doar daca "retard obosit " este de 5 ori mai putin grav decat " ******=rusinea tiristiilor"?
;)

Grinco
19th March 2011, 19:33
Dario, serios acum. Ala se intinde deja cu sloganul ala penibil. Editeaza-l si pe el daca tot editezi. Sa se ia cat vrea de echipa de fotbal, dar nu vad de cand naiba a ajuns orasul asta rusinea tarii. Parerea mea, eufemistic vorbind, ca sa nu-l bag direct in ma-sa. Jon, mai langsam si tu, ca o iei pe urmele lu' Rossi.

cip
19th March 2011, 19:34
retard obosit, crezi ca atunci ca va strigam ca sunteti rusinea tarii ne referim la oras ??? sau cand va reamintim ca sunteti in A din mila altora ??? sau cand va muim ne gandim la timisoara resedinta de judet ??? ce plm sa am eu cu orasul vostru ?!?!? toata lumea se refera la mizeria aia de echipa pe care o sustineti si pentru care ca niste ipocriti ce sunteti ati lasat adevarata echipa pe politehnica sa moara prin divizia c...singura ca tarfele...la hibrid se refera toti indiferent de unde sunt, la echipa aia care si acum se cheama fc tIMISOARA...
ia povesteste-ne tu cate ceva despre infiintarea echipei pe care o sustii...:rolleyes:

jonsnow
19th March 2011, 19:35
Bai timule,ai ajuns mai catolic decat papa.Ce as putea sa-ti mai spun.:mda:

jonsnow,inceteaza,vei spune ca moderatorul stelist are ceva cu tine.

eu nu ma plang niciodata Dario la kkturi de astea ca altii :))..in principiu cand imi iau cate o penalizare de asta o fac cu buna stiinta...dar merita cateodata cand ai de a face cu asemenea specimene...:ok:

delaoltenia
19th March 2011, 19:36
Tim,am o impresie despre tine si nu vreau sa mi-o schimb.

S-a dat sanctiune,acolo,daca nu ma insel Cristina,10 puncte.

Razvan T.
19th March 2011, 19:36
sa arzi in focurile iadului pentru ineptiile care le debitezi

@timisoara a fost lider doar o seara

@mesajul e pentru tim_s ala

:cry::cry::cry::cry:
Lordule ce esti asa stresat? :D

delaoltenia
19th March 2011, 19:40
Dario, serios acum. Ala se intinde deja cu sloganul ala penibil. Editeaza-l si pe el daca tot editezi. Sa se ia cat vrea de echipa de fotbal, dar nu vad de cand naiba a ajuns orasul asta rusinea tarii. Parerea mea, eufemistic vorbind, ca sa nu-l bag direct in ma-sa. Jon, mai langsam si tu, ca o iei pe urmele lu' Rossi.

Doctore,nu va pot urmari pe toti.Aveti RP-ul,acolo voi vedea daca este ceva de sanctionat.
Esti moderator si stii cel mai bine cum sta treaba si cu sanctiunile.Nu pot interpreta un post doar asa ca vreti voi.Repet,rossi s-a legat de clubul de fotbal si nu de orasul vostru.

Grinco
19th March 2011, 19:42
Sunt convins de asta. Daca eu vin si scriu "Bucuresti - mizeria tarii" o sa se subinteleaga ca zic de Steaua sau Dinamo?

cip
19th March 2011, 19:43
observ deranj mare la suporterii dinamovisti de cand nu mai sunt in graficul stabilit de falcos,adica traditionalul loc 6 :D

delaoltenia
19th March 2011, 19:47
Sunt convins de asta. Daca eu vin si scriu "Bucuresti - mizeria tarii" o sa se subinteleaga ca zic de Steaua sau Dinamo?
Depinde,in Bucuresti sunt mai multe echipe in prima liga, pe cand in Timisoara doar una.:D


Va comportati asemeni unor copii,acum vreti capul lui rossi pentru un post ce nu poate fi sanctionat.
Am incercat sa aplanez si sa moderez asa cum stiu eu mai bine discutia dintre voi.De aici va las,vor urma doar sanctiuni.
Doctore,esti moderator,ai face bine sa nu pui gaz pe foc.
Multam pentru intelegere.

Grinco
19th March 2011, 19:52
Discutii cretine, pornite de la frustrarea unora ca sunt pe loc de Intertoto. Eu, cu tot statutul meu de moderator, ii aprob pe toti cei care ii explica aluia, avand in vedere ca el i-a provocat. N-am nimic cu tine. Dario, dar li se permite prea mult unor acefali scapati din salon in sala de net de langa ospiciu.
<post editat>

Elgorriaga
19th March 2011, 22:09
Tocmai m-am intors din Austria. De la Viena,capitala mea.:D
Deci mi se rupe de tara a carei rusine a ajuns sa fie TIMISOARA.

Tu stii foarte bine ca acele scandari nu se refera doar la echipa de fotbal.

Aveți aici un exemplu de complexe de provincial ... n-ai ce să-i faci! Și un provincial care o să rămînă mereu setat pe mentalitatea de provincial, avînd în vedere la modul cum se referă la Viena ("capiltala mea" :happy)

Ce să mai zic ... încep să cred că, decît să ajungă titlul la Galați, Timișoara sau Vaslui, pe mîna unor Dinu Păpturică locali, adică niște țigani ajunși împărați, mai bine să-l ia Steaua.

Sau, și mai bine, facem noi un efort și-l aducem în Ștefan cel Mare :yes:

Leo
19th March 2011, 22:34
Aveți aici un exemplu de complexe de provincial ... n-ai ce să-i faci! Și un provincial care o să rămînă mereu setat pe mentalitatea de provincial, avînd în vedere la modul cum se referă la Viena ("capiltala mea" :happy)

Ce să mai zic ... încep să cred că, decît să ajungă titlul la Galați, Timișoara sau Vaslui, pe mîna unor Dinu Păpturică locali, adică niște țigani ajunși împărați, mai bine să-l ia Steaua.

Sau, și mai bine, facem noi un efort și-l aducem în Ștefan cel Mare :yes:

De acord, dar nu-i cam tarziu?

Tim
19th March 2011, 23:21
Aveți aici un exemplu de complexe de provincial ... n-ai ce să-i faci! Și un provincial care o să rămînă mereu setat pe mentalitatea de provincial, avînd în vedere la modul cum se referă la Viena ("capiltala mea" :happy)

Ce să mai zic ... încep să cred că, decît să ajungă titlul la Galați, Timișoara sau Vaslui, pe mîna unor Dinu Păpturică locali, adică niște țigani ajunși împărați, mai bine să-l ia Steaua.

Sau, și mai bine, facem noi un efort și-l aducem în Ștefan cel Mare :yes:

Doare?

Stii si tu ca nu mai contati pentru nimeni si nu mai impresionati pe nimeni.
Oi fi eu provincial,dar vezi tu:conteaza si provincia.:D

cip
20th March 2011, 09:14
De acord, dar nu-i cam tarziu?
se pare ca nu,zice domnu' Elgorriaga ca-i suficient sa faceti un mic efort...:rolleyes:

Leo
20th March 2011, 09:25
Cip, detectez un pic de regret in postarea ta.

Elgorriaga
20th March 2011, 09:29
Doare?

Stii si tu ca nu mai contati pentru nimeni si nu mai impresionati pe nimeni.
Oi fi eu provincial,dar vezi tu:conteaza si provincia.:D

Ți-am mai explicat, așteaptă ultima etapă.

Iar de durut că doare mai mult pe voi, nu pe mine, văd că aveți ochii injectați rău de oftică după meciul Oțelului. :P

Plus de asta, înainte să te declari supus imperial, pune mîna și învață un pic de nemțească, căci o să-ți trebuiască acolo pe plantațiile austriece. :D Cînd te-ai lămurit ce ești - timișorean, vienez. turc, portughez - să vii aici să vorbești. :rosu: Pînă atunci, vezi să nu-ți plesnească pipota.

cosmincosmin
20th March 2011, 11:29
Am avut dreptate. Ne-a ciuruit Coltescu. Mi-a parut rau k am dat 6 ore din viata mea sa vad o bataie de joc. Felicitari Timisoara, dar nu aveti fata de campioana. Au fost echipe mult mai bune ca voi pe teren la Buzau. Oricum dupa acest meci urmeaza o perioada mai buna pentru noi. Forzza Branesti!!! Vineri un egal era injust pentru noi, dar ce sa mai zic de infrangere.

Tim
20th March 2011, 14:00
Ți-am mai explicat, așteaptă ultima etapă.

Iar de durut că doare mai mult pe voi, nu pe mine, văd că aveți ochii injectați rău de oftică după meciul Oțelului. :P

Plus de asta, înainte să te declari supus imperial, pune mîna și învață un pic de nemțească, căci o să-ți trebuiască acolo pe plantațiile austriece. :D Cînd te-ai lămurit ce ești - timișorean, vienez. turc, portughez - să vii aici să vorbești. :rosu: Pînă atunci, vezi să nu-ți plesnească pipota.
Se pare ca avem aceleasi dorinte.Ma bucur ca am gasit inca un sustinator al autonomiei Banatului.:ok:
Noi ne dorim sa ne separam de voi,voi va doriti sa scapati de noi....deci nu vad unde este problema.:D

sydneydan
20th March 2011, 14:27
Ciao la tat natu'!
Am si eu o nelamurire, de aici din Australia: cum se face ca, fie ca joaca sau e clasata bine sau prost, cam 80% din articolele de pe acest website se dedica echipei Steaua? Asta nu ar fi o probleme neaparat, dar tinand cont de faptul ca nu prea e multa informatie online pt cei ce nu mai locuiesc pe taramurile mioritice si Steaua nu e nici macar in top 5....Tot ce vreau e un pic de stire obiectiva care sa nu includa neaparat pajisti "mitice
". Chiar imi place ca primele 4 nu sunt din bucale, spre frustrarea lor si a altora ca Ioanitoaia! Apropos, asta chiar mai exista?!?!?!? Eu am plecat in '99, pe can era la prosport sau Ovidiu n-a auzit de evolutie? Poate crede ca e "missing link" si crede ca are un rol important..Hai Poli si inca un hai pt un jurnalism mai putin subiectiv! Aviz miticilor: in Timisoara erau tramvaie electrice, lumina stradale si rau canalizat pe cand lipscani se chinuia inca in mocirla...
Cu respect.

Ferdininho
20th March 2011, 14:32
Timisoara este rusinea tari, adica Austria. Pulifricilor din bucale tocmai le descopera Csibi Barna revelatia ca au emigrat din Albania.

sydneydan
20th March 2011, 14:43
Sper sa ia Poli campionatul, altfel chiar nu mai la ce sa ma uit de aici inspre romania..Macar acum sa se materializeze toate acele investitii Vieneze in Banat, atatea decade dupe Ripensia si Chinezul....

sydneydan
20th March 2011, 14:47
Si cate echipe cu fete de campioana ai vazut tu in Branesti/Buzau??!!?!?!?

Poli Timisoara
20th March 2011, 16:14
Am avut dreptate. Ne-a ciuruit Coltescu. Mi-a parut rau k am dat 6 ore din viata mea sa vad o bataie de joc. Felicitari Timisoara, dar nu aveti fata de campioana. Au fost echipe mult mai bune ca voi pe teren la Buzau. Oricum dupa acest meci urmeaza o perioada mai buna pentru noi. Forzza Branesti!!! Vineri un egal era injust pentru noi, dar ce sa mai zic de infrangere.

stelutza si dinamoviada au fetze de campioana?!?! doar lor le stati capra sclavilor...:no:

cosmincosmin
20th March 2011, 17:12
stelutza si dinamoviada au fetze de campioana?!?! doar lor le stati capra sclavilor...:no:
Nu ma nu Steaua si nici Dinamo, dar Mediasul, Brasovul au fost peste voi. Si nu uita cine este patron la voi. Unu care stergea pe jos acum cativa ani intr-un service de langa Branesti asa ca tineti-va gura.

Poli Timisoara
20th March 2011, 17:52
Si nu uita cine este patron la voi. Unu care stergea pe jos acum cativa ani intr-un service de langa Branesti asa ca tineti-va gura.

asta nu are nici o legatura cu fotbalul sau viata de zi cu zi...ce au fost unii oameni in tinerete sau in trecut conteaza mai putin...cum borcea vindea butelii,gigi mulgea oile si vindea branza prin pietele din bucale,etc...dar "capra" tot "capra" ramane !

cosmincosmin
20th March 2011, 17:54
asta nu are nici o legatura cu fotbalul sau viata de zi cu zi...ce au fost unii oameni in tinerete sau in trecut conteaza mai putin...cum borcea vindea butelii,gigi mulgea oile si vindea branza prin pietele din bucale,etc...dar "capra" tot "capra" ramane !
Degeaba te agiti tot Galatiul va castiga titlul.

Poli Timisoara
20th March 2011, 18:06
Degeaba te agiti tot Galatiul va castiga titlul.

Noi nu ne agitam deloc,campionatul e ca si castigat...tot voi va agitati mai mult si faceti spume la gura !

cosmincosmin
20th March 2011, 19:44
noi? hahaha ce gluma buna. V-a dominat Branestiul 80 de minute din 90 si voi vreti campioni. HAHAHA

Poli Timisoara
20th March 2011, 20:13
se vede ca esti pe langa fenomen...intotdeuna fotbalul sa jucat pe goluri,nu pe bari,ocazii,etc...un antrenor cu cap,pregateste meciul in functie de starea terenului si adversar !

eu oricum iti laud echipa,o echipa frumusica care daca juca "pe bune" cu steluta,sigur lua cel putin 3 puncte...bafta !

bada_otelul
20th March 2011, 22:04
se vede ca esti pe langa fenomen...intotdeuna fotbalul sa jucat pe goluri,nu pe bari,ocazii,etc...un antrenor cu cap,pregateste meciul in functie de starea terenului si adversar !

eu oricum iti laud echipa,o echipa frumusica care daca juca "pe bune" cu steluta,sigur lua cel putin 3 puncte...bafta !

Is curios cum ar fi putut lua mai mult de 3 puncte :)))))))))))).
Ca joc Timisoara nu merita sa castige, dar cum ziceai si tu, fotbalul se joaca pe goluri. Prostesti cum au fost(pentru defensiva celor din Branesti) golurile Timisoarei au fost regulamentare.
Titlul se joaca pana in ultima etapa. Pe langa meciurile directe Otelul - Vaslui, Vaslui - Timisoara si Otelul - Timisoara vor mai fi foarte multe meciuri in care cele 3 candidate vor mai pierde puncte. In continuare Vasluiul ramane in lupta. Sunt doar 8 puncte:ok:

Leo
20th March 2011, 22:15
3 puncte plus respectul nostru. E mult mai mult decat 3 puncte, nu? :D

Poli Timisoara
20th March 2011, 22:23
Is curios cum ar fi putut lua mai mult de 3 puncte :)))))))))))).


mda,probabil am uitat sa pun ghilimelele de rigoare :ok::D

declaratie Gabi Tamas dupa meciul cu nemtzi: ''daca am fi marcat mai multe goluri decat adversarul,probabil castigam meciul'' :))