PDA

View Full Version : FM Craiova - 19 februarie, ora 19.00



EDMOND_
17th February 2005, 13:48
Si uite asa, fara surle si trambite, noi oltenii...ne gandiram sa facem primul FM la Craiova... Pe sest si fara mult tam tam....
Ma gandeam sa anuntam dupa consumarea lui, dar cum il stiu pe Vadim cam suspicios uneori, zisei sa scriu cateva randuri aici...sa nu fim banuiti de intentii dubioase... :drak:
Vietnam zicea sa punem si pozele chiar astazi...insa il facui sa intelega ca e mai bine sa asteptam pana duminica... :)

PS Daca este vreunul prin zona si are pofta de praz si zaibar... doar daca are pasaport oltenesc! Fiind la prima actiune sper sa fim macar cati la cele mai sarace FM-uri de la Bucuresti si Timisoara.

desdemona
17th February 2005, 15:24
Vad ca pana acum nu s-a anuntat nimeni dintre cei cu "pasaport oltenesc valabil" :mda: Sau sunt superstitiosi si nu vor sa-si anunte planurile inainte de evenimentul in sine :D:D
Ce nu am inteles este locatia FM-ului ... din centru prima pe dreapta sau pe stanga? :mda: Secretosi mai sunteti :D:D:D

EDMOND_
17th February 2005, 16:02
Pai nu trebuie sa se anunte. Trebuie sa vina.
Locatia o stiu deja , iar cei care nu au aflat-o stiu ce trebuie sa faca. :)
Esti si tu din cei care ar vrea pozele astazi? :drak:

desdemona
17th February 2005, 23:03
Nu stiu la ce categorie te referi :mda: Distractie placuta!

EDMOND_
17th February 2005, 23:13
Vietnam zicea sa punem si pozele chiar astazi...insa il facui sa intelega ca e mai bine sa asteptam pana duminica... :)

Pai daca nu citesti ca lumea... Desde, multumesc. Esti insa asa rece astazi incat simt cum imi ingheata inima...

desdemona
18th February 2005, 00:37
Edmond citesc mai mult decat poate las impresia. Nu am zis ca nu am citit, am zis ca nu am inteles (ce am citit) ;) Nu te simti insa obligat sa-mi explici, voi sa fiti fericiti :mda:
Nu sunt deloc rece (acuma vorbind serios, fara gluma ;) ) - Sa zicem ca sunt doar obosita si ca maine am o alta zi grea :mda: Ma bucur ca macar voi va simtiti bine, pe bune :D:D

Sergio
18th February 2005, 01:00
Pana la urma cand va intalniti? Daca in 19, atunci despre ce poze era vorba? Edmond, vezi ca nici eu n-am prea inteles... inseamna ca n-ai explicat tu cum trebuie, daca nici desde nu s-a prins. :D

PS. Desde e mai rece ca iar a mancat inghetata si nu e prea indicat cand e minus afara. :P

EDMOND_
18th February 2005, 01:04
Bey Sergio, asa suntem noi oltenii..gandim prea repede.
Ce nu intelegi...Vietnam vorbea de pozele de la FM -ul care va avea loc in data de 19.... :) :drak:

Sergio
18th February 2005, 01:10
Aha... si el vroia sa le puneti astazi.... m-ai pierdut din nou... :thinkso:

Sau era o gluma mai subtila de-a voastra? :rolleyes:

EDMOND_
18th February 2005, 01:25
Pai in ziua de astazi totul este posibil... chiar si sa pui pozele de la FM-ul care va avea loc peste doua zile... te lamurisi acum? :drak:

ilenuta
18th February 2005, 10:25
Vietnam vorbea de pozele de la FM -ul care va avea loc in data de 19.... :) :drak:
Chiar asa, ce se aude cu pozele alea? :D
Vad ca voi oltenii ganditi repede, dar developati filmele incet :D /hello

Vietnam
18th February 2005, 21:57
hic... acu sunt clona lu edmond. Pozele le-am scos dar direct din aparat. :D ma matolii cu zaibar si bere. Ginditi-va ca ne vedeti aici. Sa traiasca Pompieru ca lua licenta si este si este si ziua lui. Cred ca nu fusaram prea subtili...doar ne-am simtit bine, data viitoare va vom invita si pe voi, fetelor.... :) ..
Sergio, daca vii in Craiova o sa iti aratam cum poti face pozele cu doua zile inainte de intalnire..... E chestie de zaibar.. :drak:

EDMOND_
18th February 2005, 23:11
Si asta fu prima zi, ..o avanpremiera... :)
Luxen, Vietnam, Edmond si pompieru......
A curs berea in valuri vreo trei ore.... la plecare Vietnam a dat taximetristului adresa din Bucuresti.... :drak: ..
Insa FM -ul e abia maine....

ilenuta
18th February 2005, 23:56
Pompieru ca lua licenta si este si este si ziua lui.
Ne prinseram, nu era nevoie sa repeti :P
Si cand te gandesti ca asta nu a fost decat de antrenament :ok: dar nu-l mai lasati pe Vietnam sa scoata el pozele, ca nu mai vedem nici un instantaneu :D

Sergio
19th February 2005, 00:22
Acum am inteles. Ati inseput de azi si o tineti asa tot weekendu. Trebuia sa ziceti asa de la inceput ca sa ne prindem si noi. E o idee si asta... poate o extindem si prin alte locuri. :D

Vietnam, cred ca mai repede ajungeti voi la TM, ca doar are Craiova meci aici si ar fi un prilej al naibii de bun... :rolleyes:

Oricum, distractie maxima si poze multe. :ok:

desdemona
19th February 2005, 02:51
Macar am aflat un lucru clar: si-a luat Pompieru licenta :) Sa-i traiasca si la mai mare :D:D:D

EDMOND_
19th February 2005, 05:42
@desdemona " Ce sa-i traiasca" si ce "la mai mare" ? :drak:

@sergio Asta era ideea....fiecare FM sa dureze cel putin trei zile...

@iulia Nu stiu ce a fost la Bucuresti , dar aici Vietnam si
Pompieru au fost tot timpul pe aceeasi pozitie indiferent
de subiect......


Si veni deja ziua doua..... conform planificarii ar trebui sa avem vreo doua meciuri.....unul pe la 14.00 si altul pe la 19.00 , in nocturna.... /hello

desdemona
19th February 2005, 16:08
Edmond, era numai o expresie, care vroia doar sa zica ceva de genul: Felicitari si la mai multe realizari de genul asta - eventual inca o diploma care sa-i certifice cunostintele dobandite in urma continuarii studiilor ;)

ilenuta
19th February 2005, 16:15
Ehei, Edmond pare cam visator in ultima vreme... :) sau e prea preocupat de intalnirile astea...
Hai ca ii zic si eu lui pompieru: Sa-ti traiasca licenta :D si mai da si tu pe forum !!

EDMOND_
19th February 2005, 17:21
Pai saracul pompieru...toata saptamana a stat izolat de lume si a invatat...
insa a promis ca va scoate parleala....cat de curand.....chiar in saptamana care urmeaza ..nu veti mai loc de el pe forum :drak:

@ Desde, pai spune asa, sa inteleaga lumea... si sa pot si eu sa ii trasmit exact ceea ce ai vrut sa spui...

PS... patru o sa fim oricum, si doar atat si ar fi bine pentru primul FM,aici la Craiova....am mai vazut eu FM -uri cu doar doi participanti... :)

desdemona
19th February 2005, 17:38
Edmond, pai tu oricum puteai sa-i transmiti exact ce am zis si mai departe era treaba lui ce intelegea :D:D
Eu il felicitam pentru cand o sa intre sa vada cu ochii lui, dar nah, tu ai fost dragut sa te oferi sa-i transmiti ;) De obicei urarile si alte d-astea se transmit cuvant cu cuvant, chiar daca nu au sens pentru altii ... e treaba autorului ce zice acolo, nu a intermediarului :D:D La o adica, lasa destinatarul sa ceara explicatii :rolleyes:

Maximus
19th February 2005, 21:03
Stiri proaspete de la fata locului. Oltenii o facura lata la primul lor FM. 16 prezente printre care si citeva feminine!! In aceasta seara vor aparea si pozele!

Sergio
19th February 2005, 21:10
Vad ca va pusarati pe treaba, nu gluma. In ritmul asta, pe la al zecelea miting o sa-l aduceti pe Staicu sau Plesan sa cante de dinamo... :drak:

ilenuta
19th February 2005, 21:10
patru o sa fim oricum, si doar atat si ar fi bine pentru primul FM,aici la Craiova...

16 prezente printre care si citeva feminine!!
Asta da mobilizare generala :D Cum ati reusit sa va adunati asa multi intr-un timp asa scurt? Tot chestie de zaibar ? :D
Asteptam cu incredere pozele !!

desdemona
19th February 2005, 21:27
Asteptam sa va vedem.. fetele :D:D

Maximus
19th February 2005, 21:41
Lasati fetele si vedeti oltenii! baieti adevarati!

ilenuta
19th February 2005, 21:47
Am vazut deja ceva olteni la FM Buc... sa vedem acum si restul :D

desdemona
19th February 2005, 22:01
Am vazut si eu .. in poze.. si olteni si oltence la FM-uri :) Dar fiecare intalnire e speciala presupun, asa ca vreau sa vad instantanee de la aceasta :D:D

EDMOND_
19th February 2005, 22:59
Rade soarele-n fereastra,
Duce vant de la Craiova,
O iubire alb albastra
Spre Ardeal si spre Moldova.....

Maximus....regret...informatiile tele nu sunt de ultima ora.....numarul exact este 19..... prezenta surpriza fiind Ionut Lutu..... insa ca sa fim corecti, doar 12 inregistrati pe online.....4 din participanti sunt inregistrati doar pe Craiova-Maxima, principalul forum al suporterilor olteni , iar ceilalti trei doar cititori sau prieteni ai participantilor (nu ne-am lamurit inca! )...
Insa pentru un forum de debut am batut toate recordurile de pana acum!
Trebuie sa recunoasteti ca nu este deloc rau.... poze au fost facute fara numar...acum le privim si radem de ne prapadim....
Sunt reactii de genul... "pe asta sterge-o, sa nu cumva sa o pui pe internet... :headbang: "...
Concluzia : a fost realmente un mare succes, mai ales ca a fost pregatit in trei zile.... ne-am simtit extraordinar, asa ca nu este exclus sa organizam si saptamana viitoare unul, sa recuperam... :drak:
Am pune pozele in aceasta noapte..insa am ajuns la concluzia ca merita un comentariu special, de care, marturisim , nu suntem in stare la ora asta..asa ca ramane pe maine....

Oltenia, eterna Terra Nova
Un cantec are astazi si-n priviri
Hai Universitatea, hai Craiova
Tu , campioana unei mari iubiri .

Salut fratern, Moldova,Bucovina,
Salut fratern Ardeal , si tu Banat
Muntenie si Dobroge senina,
Si Maramures , neingenucheat .

desdemona
19th February 2005, 23:20
Clar :D:D Le puneti maine, gata cenzurate.
In cazul asta, sunt curioasa ce comentarii vor avea, daca asta e motivul care va impiedica sa le puneti acum ;)

Sergio
19th February 2005, 23:44
Edmond, sa inteleg ca tu esti maestru de ceremonii si responsabil cu buna dispozitie? :D

desde, acuma chiar ca trebuie sa vii si tu, ca esti printre putinele fete care nu si-au facut aparitia pana acum. :rolleyes:

desdemona
20th February 2005, 00:29
Sergio, mai sunt o gramada de fete pe forum care nu au venit la un FM :D:D
Unde anume sa vin? Ar trebui sa incep de undeva? :evil:

Sergio
20th February 2005, 00:35
Ei na, o gramada... N-ai nici o scapare, nu te mai scuza. :D

Trebuie sa incepi de undeva, nu? Ce atata pregatire?

EDMOND_
20th February 2005, 00:40
Ca tot ce este frumos s-a terminat si FM-ul nostru..
Vor veni si pozele, probabil maine, undeva spre seara...

desdemona
20th February 2005, 00:41
Nu e vorba de nici o pregatire, Sergio. Crezi ca nu pot discuta la fel de bine pe un forum daca nu vad oamenii face to face? In cazul meu sunt saptamani la rand cand nu gasesc timp sa ies sambata cu prietenii din copilarie sau cu altii facuti de-a lungul timpului.. Crede-ma ca e destul de greu sa reusesc o deplasare pentru un amical la Bucuresti sau altundeva :rolleyes:
Edmond, eu nu pricep un lucru... unde a avut loc FM-ul? Tu ai participat? In loc sa fii online ar fi trebuit sa te concentrezi sa bei zaibar la greu... :D:D

Sergio
20th February 2005, 00:49
@desde: e altceva face to face, trust me. :ok:

@Edmond: zii odata locatia aia ca poate trec duminica prin Craiova si nu stiu la ce usa sa bat. :cool:

EDMOND_
20th February 2005, 01:12
desde, s-a terminat , nu mai este nici zaibar, nici altceva...sunt toti la casele lor. Intalnirea a avut loc la barul Versus.
Are vreo importanta locatia pentru voi? :drak:

Sir
20th February 2005, 10:20
Are!Maine trag o fuga pana la Craiova si voi intreba chelnerii de la Versus cati ati fost mai exact( :drak: am banuieli ca ati ridicat la patrat nr. participantilor :D ;parca ziceai ca vin 4) si cate sticle de.....cola s-au consumat :drak: .

ilenuta
20th February 2005, 11:21
am banuieli ca ati ridicat la patrat nr. participantilor :D ;parca ziceai ca vin 4) si cate sticle de.....cola s-au consumat :drak: .
Mde, se stie ca oltenii sunt laudarosi... :D plus ca intarzie cu pozele, ce-or tot face, le prelucreaza sa iasa mai multi in ele ? :cool:

Sir
20th February 2005, 12:45
Cred ca acum sunt din nou la Versus si imbie trecatorii la o bere gratis cu conditia sa se pozeze cu ei :D (cu cei 4 :drak: ).

desdemona
20th February 2005, 13:07
Ntz ntz ntz.. in loc sa zica locatia aia in timp util, sa-si poata face aparitia furtunoasa si altii.. ei au facut-o numai intre ei :mda:

Sir
20th February 2005, 13:13
nu-mi spune ca ai colindat, ieri seara, toate localurile din Craiova ca sa-i gasesti.

desdemona
20th February 2005, 13:56
Nicidecum. Numai ca de la inceput mi s-a parut ceva in neregula.. Au stabilit intalnirea intre ei, nu au facut publica de la inceput locatia, cum mi s-ar fi parut normal :mda: Nu e obligatoriu sa anunte unde au loc toate intalnirile lor, dar din moment ce pe asta au anuntat-o si pe OLS, inainte sa aiba loc, trebuia sa fi zis si unde se tine. Asa cum au procedat ei, era mai bine sa nu fi zis nimic si sa fi pus niste poze dupa aia, cu mentiunea " ne-am intalnit si noi si iaca ce a iesit" :D:D Le era frica de ceva? Au lasat impresia unei caste inchise :D:D:D Fooooarte urat din partea lor de vreme ce avem pretentia de a fi o comunitate :evil: Daca aveam drum prin Craiova? Sub care mese ii cautam? :)

ilenuta
20th February 2005, 15:16
De acord cu desde... cine stie, poate au secrete :drak:
Dar avand in vedere ca sunt la debut in acest domeniu, eu zic sa le acordam circumstante atenuante :ok:

EDMOND_
20th February 2005, 15:32
Mda...poate nici nu a avut loc. Poate a fost doar asa o pacaleala, ca se apropie 1 aprilie....

desdemona
20th February 2005, 15:42
Neah.. pana la 1 aprilie mai e mult :) Simt ca a avut loc. De fapt, daca sunt de-alde Toma Necredinciosu, ii convingeti diseara cu pozele :)

EDMOND_
20th February 2005, 15:59
Pai posibil sa nu le punem astazi. Sau sa nu le punem deloc. Ca doar nu suntem la proces aici, sa ne demonstram nevinovatia. Or sa scrie probabil o parte din participanti,maine, cand se vor trezi. :)

ilenuta
20th February 2005, 16:03
Deloc ??!!! :o: Edmond, sper ca nu v-ati suparat. Ne amuzam si noi, ce sa facem, daca ne tineti in tensiune cu pozele alea :)

EDMOND_
20th February 2005, 16:44
Nu ne suparam, Iulia. FM-ul a fost facut in primul rand pentru noi.Sa ne cunostem si sa ne simtim bine. Din cei care au scris pe forum sau macar sunt inregistrati au participat.... ago, edmond_, che guevara,vietnam, pompieru,Ionut Lutu,geronimo,
luxen, bogho,leo, litza, six ...sper ca nu am uitat pe nimeni..

desdemona
20th February 2005, 18:04
Pai posibil sa nu le punem astazi. Sau sa nu le punem deloc. Ca doar nu suntem la proces aici, sa ne demonstram nevinovatia. Or sa scrie probabil o parte din participanti,maine, cand se vor trezi. :)
Voi ati spus ca le puneti pe site astazi. De fapt chiar tu, Edmond, ai spus... Vrei sa-ti dau link, in caz ca ai uitat si acum o dai la intors? Nu v-a obligat nimeni si probabil nu o sa se supere nimeni daca nu le puneti, stai linistit. Eu nu o sa ma supar, mai precis, ca sa nu vorbesc in numele tuturor - nu-i frumos :D:D Glumeam si noi si la fel am glumit si la alte FM-uri pe tema pozelor, inainte sa fie puse pe forum. Nu e un caz special acum :D

Sergio
20th February 2005, 20:01
Mda...poate nici nu a avut loc. Poate a fost doar asa o pacaleala, ca se apropie 1 aprilie....
Nu m-as mira... Voi va tineti numai de glume in ultimul timp. :drak:

pompieru
20th February 2005, 23:51
hai ca venii si io... ajunsei in sfarsit la mine la calculator si pot sa va spun ca nu fu pacaleala... fusei si io prezent si fu ok!...


adica... in afara de faptul ca luai licenta, imi fu ziua, vazui in sfarsit un meci cu Universitatea pe viu, ma mai intalnii si cu Lutu dup-aia... deci fu o deplasare de real succes pentru mine acasa...


si intalnirea fu si poze facui si eu o gramada... nu stiu de ce n-au aparut pana acuma... probabil edmond_ e vinovat ca nu vrea sa le dea jos din laptop.... ia zii gabi, unde-s pozele????

ilenuta
21st February 2005, 00:01
Mde, banuiam eu ca Edmond e capul rautatilor... deci suntem la mana lui cu pozele :drak:
Pompieru, felicitari pt. licenta si la multi ani inca o data, acuma ca esti din nou printre noi :D

desdemona
21st February 2005, 00:05
Pompieru, bine ai revenit printre noi ;)
Ziceai ceva de niste poze :D:D Pe alea pe care zici ca le-ai facut tu nu le poti pune aici sa le vedem? Sau toate sunt stocate la Edmond? :rolleyes:

ilenuta
21st February 2005, 01:18
Edmond tot nu vrea sa ne arate pozele, desi era pe drumul cel bun... :D
ps: eu nu mai sterg nimic :cool:

desdemona
21st February 2005, 01:28
Nasol ca ati sters. Nu am fost pe faza si ma facurati curioasa acum :evil:

ilenuta
21st February 2005, 01:32
Eu am apucat sa vad ceva :yeah: sper ca o sa vedeti si voi in curand :ok:

desdemona
21st February 2005, 01:33
Erau pozele??????????? Acele poze??? :mda: Damn, shit, fuck, no :evil:
Iulia, norocoaso, daca ai dat o geana si ai apucat sa si salvezi, fie-ti mila si trimite-mi si mie pe messenger :D:D Ca mi-e greu sa mai stau inca o noapte fara sa ii vad.

ilenuta
21st February 2005, 01:37
Nu era decat una :D nu am apucat sa salvez :( dar o pot descrie, in caz ca Edmond nu reapare...
Dar ce ne chinuie Edmond, domle :P

desdemona
21st February 2005, 01:48
De cateva minute, Edmond e in faza Managing Attachments :mda: Cred ca trebuie sa mai asteptam :)

ilenuta
21st February 2005, 02:01
De cateva minute BUNE adica :) nu cred ca mai avem sanse azi, adica ieri, na, m-am incurcat, cred ca o sa merg la culcare :sleep:

EDMOND_
21st February 2005, 02:03
Pai ma gandeam sa nu le pun inca.....

EDMOND_
21st February 2005, 02:04
Cateva poze de la inceput....mai mult de grup....

1. P2190006.JPG (172.6 KB) surpriza serii, Ionut Lutu povesteste despre
fotbal si nu numai....

2. P2190007.JPG (172.1 KB) apar si fetele..nu le aratam inca....

3. P2190011.JPG (163.8 KB) Edmond ii spune lui Lutu ca pozele pot fi vazute
de Pavel Badea

4. P2190010.JPG (154.0 KB) Lutu reactioneaza adecvat....

desdemona
21st February 2005, 02:07
Edmond , frumoase poze ;) Asteptam continuarea :) Tare faina P2190010.JPG :D:D

EDMOND_
21st February 2005, 02:09
pai am sa mai pun cate ceva ...dar mai raman si pentru maine....

desdemona
21st February 2005, 02:12
Clar .. ce-i prea mult strica :evil:

ilenuta
21st February 2005, 02:15
Pai da, nemultumitului i se ia darul :D si dup-aia iar ne punem pe sters :D

desdemona
21st February 2005, 02:16
Lasa ca acum am fost pe faza si le-am salvat :D:D
Apropo, sa nu uit: pare dragut baruletul ala unde si-au tinut FM-ul :)
Oricum, Edmond poate sa le puna linistit, suntem numai intre noi ;)

virus alb-albas
21st February 2005, 02:25
fetelor, in loc sa vb.pe aici pe forum, mai bine ati veni la intalniri... (de parca eu am fost..) :)

desdemona
21st February 2005, 02:27
Iulia a fost ;) La una OLS, ce-i drept.
Oricum la astea de la Craiova n-am putea veni nici sa vrem, sunt tinute secrete :mda: Probabil nici nu aveau nevoie de prezenta noastra, au zis ca au avut fetele lor :mda:

virus alb-albas
21st February 2005, 02:30
Iulia a fost ;) La una OLS, ce-i drept.
Oricum la astea de la Craiova n-am putea veni nici sa vrem, sunt tinute secrete :mda:

trebuiesc luate niste masuri, domn'e... macar sa nu fie tinute secrete fata de fete... :D

EDMOND_
21st February 2005, 02:30
5. P2190004.JPG (155.2 KB) Che Guevara si Leo....
6. P2190012.JPG (168.1 KB) Ago, Geronimo, Che Guevara...
7. P2190013.JPG (160.4 KB) Litza si Lutu...
8. P2190017.JPG (171.2 KB) Geronimo si che Guevara....
9 P2190022.JPG (169.6 KB) Che Guevara, Leo si Six...

Ei sunt cei care la FM-ul de la Craiova au fost "peluza nord "...
Litza a venit special de la Timisoara , unde este student.... :)
Erau momentele de inceput...baietii isi pregateau recitalul...

EDMOND_
21st February 2005, 02:46
10. P2190024.JPG (160.9 KB) Dupa ce l-au ascultat pe Lutu Vietnam si Bogho
viseaza la "Cupa Romaniei"
11. P2190025.JPG (160.7 KB) Pompieru calculeaza sansele ....

12. P2190026.JPG (155.1 KB) Lui Leo, Six si Luxen nu prea le vina sa creada
ca sansele castigarii cupei sunt asa mari pe cat
a calculat pompieru...

13. P2190027.JPG (162.6 KB) Edmond.." mai taiati, mai taiati ..."

14. P2190029.JPG (172.5 KB) Ago, Geronimo si Che Guevara au ramas pe
ganduri: " dar daca totusi pompieru are
dreptate?"


Cred ca ajunge... :drak: Mai punem si la lumina zilei....acum v-ati convins ...intalnirea a avut loc... a fost foarte reusita , a fost un record pentru debut... :)

desdemona
21st February 2005, 03:00
Edmond, pe mine m-ai convins, sa zicem, dar presimteam eu oricum ca asa a fost ;)
Singura mea nemultumire e ca nu vazui nici picior de fata :mda: Poate maine... :D
Am si o curiozitate :evil: Care a fost impresia lui Che Guevara dupa actiunea asta? I-a placut atmosfera? :rolleyes:

pompieru
21st February 2005, 10:23
Erau pozele??????????? Acele poze??? :mda: Damn, shit, fuck, no :evil:
Iulia, norocoaso, daca ai dat o geana si ai apucat sa si salvezi, fie-ti mila si trimite-mi si mie pe messenger :D:D Ca mi-e greu sa mai stau inca o noapte fara sa ii vad.



:confused: :D ti-e greu sa mai stai inca o noapte fara sa ne vezi? :D

:rolleyes:

Vietnam
21st February 2005, 11:01
Bai credeam ca vad si eu poze noi....dar pe astea le-am vazut pe viu!! :D

Aha fetelor cumva curiozitatea va macina??? Vreti poze? Mai sunt o gramada ! Dar unele vor fi "cenzurate" :)
Pentru a ne proteja imaginea! Nu de alta dar erau poze in care sareau in ochi o gramada de sticle de Santal -Ice tea :headbang: :headbang: :headbang: Berile parca disperusera. Recunosc ca erau si "minori" printre noi care nu aveau voie decat laptic si suc.
Sambata a fost o zi "grea" pentru mine. Am baut palinca, tuica fiarta, vin la parastas si bere la intilnire.Dupa intilnire, acasa, am continuat cu vin alaturi de nevasta si veri. .. A fost greu... :rolleyes:

SI nu este adevarat ca i-am cerut taxiului sa ma duca in Bucuresti..i-am spus sa ma duca acasa!!!! Si la Slatina m-am trezit si i-am spus sa ma duca inapoi ca mai am vin de baut.. :D . Cand sa reintram in Craiova l-a oprit politia si i-a umflat carnetul pe motiv ca umbla beat la volan. Ala respirase acelasi aer cu mine si s-a facut cui :D

ieppy
21st February 2005, 12:21
si acum intrebarea, cati dintre cei de la masa erau clone? :D

Sergio
21st February 2005, 12:28
Pai nu e clar? Lutu domne. :D

ieppy
21st February 2005, 12:30
si a cui clona e?
bea numai suc? :D

EDMOND_
21st February 2005, 12:37
Salut , Ieppy...credeam ca nu mai esti pe aici..nu prea am mai vazut mesaje de ale tele. Vor veni inca o serie de poze..cel mai sigur dupa ora 20.00 ...dar nu se stie.
Lutu este clona lui Claudiu Niculescu..... :) . Cu el am fost 19 persoane (inclusiv doua prezente feminine)....Nu-i rau pentru prima intalnire , ce zici?

ieppy
21st February 2005, 12:44
Noroc edmond. :) Nu-i rau deloc. Desi 2 fete la 17 baieti, hmmmmmm, se poate mai bine. :D

Poate vin si eu pe la voi la vara. acceptati jumatati de olteni? :D

Che Guevara
21st February 2005, 14:26
@DEsdemona Am stabilit ca participantii la acest FM sunt invitati la mine la Ancona ca sa-i servesc cu un picut de Marijuana. Toata lumea s-a declarat fericta pe final si am ramas prieteni.

Lutu a baut Santal de piersici iar eu cu Geronimo cate o ciocolata calda. Nu am stat mult fiindca meciul se sfarsise la 16:00 si noi deja mai fusesem la un alt forum mai inainte.

Data viitoare sa veniti mai multi...

Che Guevara
21st February 2005, 14:30
Cand am plecat eu nu venisera fetele. Deci este clar ca le-au ascuns de mine si de Lutu care ne-am declarat mari admiratori ai sexului frumos. Eu credeam ca sunt campion la asta dar s-a dovedit ca Lutu intrece pe oricine. Stiti cum ii face capul cand vede femei? Este mai rau ca argintul viu. Poate si din cauza ca el e mai tanar. Mie au inceput sa mis e descarce bateriile.

desdemona
21st February 2005, 15:45
:confused: :D ti-e greu sa mai stai inca o noapte fara sa ne vezi? :D
:rolleyes:
Clar, am crezut ca am spus destul de clar asta pana acum ;) Mai ales tu, Pompieru, ai iesit bine in poze :D:D


Vor veni inca o serie de poze..cel mai sigur dupa ora 20.00 ...dar nu se stie.
Pozele se pun numai la ceas de seara, pentru ca pe intuneric toate pisicile sunt negre si e mai greu de deosebit clonele :evil: Lucrul asta m-ar avantaja si pe mine, ar spune unii, asa ca nu am de ce sa ma plang, in eventualitatea in care as veni vreodata la un FM la voi :D

@Desdemona Am stabilit ca participantii la acest FM sunt invitati la mine la Ancona ca sa-i servesc cu un picut de Marijuana. Toata lumea s-a declarat fericta pe final si am ramas prieteni.
Data viitoare sa veniti mai multi...
Ok, citind printre randuri, inteleg ca te declari satisfacut de intalnire.
Cu venitul e mai greu din motive pe care le-am expus mai sus, pe acest thread (locatie tinuta secreta, grup privat etc.) Nu ca noi n-am vrea :D

Darkslowstar
21st February 2005, 17:44
Edmond, vad ca la voi e mai greu cu numaratul (probabil din cauze obiective :D), dar la numar se pun numai forumistii OLS, fara maximi si amici. Deci mai numarati odata ca eu nu cred ca mai sunt mai multi de 10. Si nu se pun nici cei care scriu dupa. :D

Lutu bea suc?!? N-as fi crezut. Probabil a fost numai de ochii vostrii :drak:
A venit fara sa ceara niste lautari? :) Eu stiam ca numerge nici macar la coreeni fara ei. :P

Hai noroc si va asteptam c o mica invazie vineri. Si daca aduceti si zaibar nu ne suparam, ba chiar ne sacrificam :D.

EDMOND_
21st February 2005, 18:06
Maximus....regret...informatiile tele nu sunt de ultima ora.....numarul exact este 19..... prezenta surpriza fiind Ionut Lutu..... insa ca sa fim corecti, doar 12 inregistrati pe online.....

Darkslowstar, zau ca nu inteleg de ce te oftici ca doar noi nu am declarat ca vrem da batem recordurile de la Brasov sau din alta parte. Am facut doar o constatare si ne-am bucurat ca am iesit bine la un forum de debut.
Pe de alta parte, daca nu esti la curent ,invitatiile pentru aceste intalniri se adreseaza si celor care doar citesc si nu sunt inregistrati aici....
Puteau sa fie si doar zece, crezi ca era vreo problema.... Din cate vezi din citatul de mai sus, eu am incercat sa prezint situatia reala.Nu am stat sa verific listele OLS, dar i-am crezut pe cuvant....
Iar faptul ca in urma intalnirii, doi dintre participanti s-au inregistrat pe acest forum este chiar un lucru bun, nu crezi...?

Pana la urma nu crezi ca mesajul tau a fost nitel rautacios? :no:

Darkslowstar
21st February 2005, 18:15
A fost o gluma draga Edmond, poate trebuia sa pun mai multi smiley, ca sa nu exista nici un dubiu.
Sunt la curent cu regulile de participare si nici prin cap nu mi-a trecut sa compar ce a fost la Brasov cu ce ati facut voi. Nu te agita si pune pozele alea mai repede. In loc sa schimbi mesaje dulci-acrisoare cu mine mai bien ii dadeai mai repede cu prelucrarea pozelor compromitatoare :drak:

PS asta a fost tot o gluma :drak:


Later edit: oricum e greu sa bateti recordurile de la Brasov, cat s-a baut pe cap de forumist si cat a durat FM (de la 7 seara la 5 dimineata). Greu de tot sa se atinga cineva de recordurile astea :ok:

bogho
21st February 2005, 18:29
din partea mea, puteti pune toate pozele. nu cred ca sunt chiar atat de compromitatoare.

EDMOND_
21st February 2005, 18:47
Tocmai tu vorbesti, bogho? :drak:
Sau vrei sa vada fetele si sa-ti creasca actiunile !?

Punem si noi cate 15 in fiecare seara, sa avem pentru toata saptamana.... :)


PS.. Dark, nu sunt convins ca a fost chiar gluma..dar nu are importanta. Eram curios cum i-ai numarat tu, pentru ca nu am pus inca toate pozele
si nu i-ai vazut pe toti.

ieppy
21st February 2005, 18:57
trebuie oltenii sa fie mia cu mot. Ne tin in suspans pana cand pun toate pozele. :D Mde. :D

desdemona
21st February 2005, 19:05
ieppy, ramai pe pozitii... apar fetele! :D

EDMOND_
21st February 2005, 21:33
@ Ieppy , lasa fitele...daca vrei sa astepti, bine. Daca nu , du-te la un film.
Sau suna un prieten.... :)

@Desdemona , ce treaba ai tu cu fetele ? :drak:

IMPORTANT. Fetele sunt ale noastre si doar pentru noi. :ok:

desdemona
21st February 2005, 23:56
Eu? :o: Eu doar le tineam calde pentru ieppy :D ... noutatile despre prezenta fetelor la FM ;)

EDMOND_
22nd February 2005, 03:58
15. P2190021.JPG (170.7 KB) litza si prietenul lui din Slatina.. Litza ( oare la
Timisoara or avea loc astfel de intalniri?)

16. P2190014.JPG (168.7 KB) Un trio de legenda : pompieru,vietnam,bogho ..
cu putin inainte de miezul noptii ... :drak:

17. P2190023.JPG (173.7 KB) ago, geronimo si guevara..sau cine stie canta..
cine nu, doar asculta....

18. P2190036.JPG (175.2 KB) guevara si Edmond_

19. P2190035.JPG (171.4 KB) geronimo si guevara ... si totusi pleaca ! :rosu:
jos.... jardel si ago ...pun ceva la cale.

Maximus
22nd February 2005, 07:45
Edmond, baga si tu fetele alea ca a parut Ieppy! il lasi asa?...

Che Guevara
22nd February 2005, 09:49
Lutu a declarat ca s-a lasata de lautari. Si oricum la faza aia cand i-a plimbat cu el prin Coreea era ziua lui Olaroiu care, daca va amintiti bine, le pune manele jucatorilor in vestiar. Asa ca s-ar putea sa aveti niste surprize destul de mari anul asta la Timisoara. Nu de alta dar acolo manelele sunt altfel mai degraba Carmen Serban decat Addy DeVito :)

Edmond l-a intrebat pe Lutu ce face Papura toata ziua in cantonament. Raspunsul a fost: "Citeste de Revolutie si de Pacepa, ala..." iar la intrebarea: "Cum este atmosfera in lotul Stiitei?" raspunsul a fost: "Misto. Caterinca - distractie..." Replica mea a fost: "De-aia va place voua Borbely ca radeti toata ziua de el. E distractiv asa." Si apoi am aflat de la Lutu ca Borbely chiar se pregateste si munceste serios.

Chiar nu se ofera nimeni sa-l invete pe Lutu cum "sa mearga" cu laptopul ala?

ieppy
22nd February 2005, 11:30
Bah, chiar asa, unde e fetele? :D Si inca ceva, fetele alea e pentru voi? Voi nu stiti cu cine vorbiti mai copii. :D

rasheedkpenny
22nd February 2005, 12:08
Daca se va face un FM in martie, la Craiova, probabil o sa ajung si eu! :)

EDMOND_
22nd February 2005, 12:42
Pai nu am avut timp , ca eram pe frontul de vest...in plin razboi. :drak:
Mai sunt poze...mai punem si in seara asta....

@ ieppy, stai mah potolit....ca aici este alta zona, sange mai fierbinte, sabiile sar singure din teaca...
@ rasheed... te asteptam....daca hotaram ceva te anuntam...
@ che....lutu ia lectii de navigare pe internet acum...important este ca si-a
cumparat aparatura.... :ok: , in rest esti cam off topic ....despre Borbely
pe forumul Craiovei..te rog, sau mai bine deloc.

desdemona
22nd February 2005, 14:28
Da' de ce sa fie Che off topic? Aici e threadul FM Craiova si el ne spunea o mica parte din ce ati discutat voi la intalnire. Sau nu e bine sa dea din casa? :mda:

EDMOND_
22nd February 2005, 15:02
Desde, esti cam cu chef de cearta... :) Nu ti-a mers bine in ultimile zile? :drak:

rasheedkpenny
22nd February 2005, 15:09
Cred ca Desde n-a avut parte de vinul ala fiert + scortisoara, de care tot se povestea pe aici...

Pe de alta parte... o sa fiu atent, sa vad daca se anunta vreun FM prin Craiova, prin luna martie! :)

desdemona
22nd February 2005, 15:11
@Edmond, nu sunt pusa pe harta. Daca as fi, cred ca m-as comporta altfel. Imi spuneam si eu parerea si cred ca am dreptate. Che n-a facut decat sa zica 2-3 chestii de la FM :) Nu a transferat discutii intregi despre echipa si jucatori aici, ca sa ai de ce sa te plangi. Nu? :)
@Rasheed, vinul fiert cu scortisoara l-am baut pe vremea cand era zapada afara.. Crezi ca la Constanta nu avem vin? :)

EDMOND_
22nd February 2005, 15:37
Puisor! Eu si Che suntem prieteni buni , nu e vorba de cearta....chiar daca este "ultras" veritabil... Nu mai lua tu cuvant cu cuvant ce discutam noi intre noi...sunt chestii care nu ai cum sa le simti si sa le stii... Lasa-l pe che sa se planga.... Stiu ca esti suparata pe chestia cu vinul fiert, dar uite ca nu se termina iarna...Sau nu auzisi ca vine iar zapada..? :)

desdemona
22nd February 2005, 17:50
Edmond, nu stiu ce impresii ai tu asa in general, dar eu nu am initiat nici o disputa cu tine. Daca esti iritat din alte motive si simti sa-ti versi nervii pe cineva, te rog nu ma baga in ecuatie.
Nu ti-am spus niciodata "puisor", asa ca pretind putin respect si un limbaj care sa te reprezinte. Gluma a fost gluma si ai participat la ea. Dar daca ti se pare ca am devenit "apropiati", te-nseli. Chestia cu varsta n-o pun in calcul, pentru ca daca activezi pe forumuri unde nu toti sunt trecuti de 30 de ani, nu cred ca te deranjeaza sa discuti cu toti userii. E o chestie pe care ti-o asumi implicit si nu trebuie sa faci caz de varsta, cand ti se pare ca cineva vorbeste in plus (spun asta pentru cazul in care te-ai adresat asa din cauza diferentei de varsta). "Puisor" ala nu si-ar gasi rostul nici daca ai impresia ca ma bag in chestii care nu ma privesc, pentru ca nu cred ca am facut asta pe acest thread. Unde am scris eu ca tu te certai cu baiatul ala? Nu e cazul sa citesti printre randuri, ca nici macar nu am dat de inteles asta. Am zis doar ca nu mi se pare o crima post-ul respectiv si nu era nici off-topic (am explicat de ce cred asta, nu are rost sa o mai fac si acum). Tu ai alta parere, ti-ai spus-o. N-are rost sa continuam.
Apropo.. nici nu-mi trece prin cap sa iau "cuvant cu cuvant" ce discutati voi intre voi. Cand e doar intre voi, nici n-as avea de unde sa stiu, nu? Dar daca cineva posteaza pe forum, inseamna ca e "in public". Nici macar nu a specificat ca post-ul iti era adresat in special tie. Prin urmare.. ma scuzi ca nu am gasit de cuviinta sa-mi pun mainile la ochi.
Stii ceva, Edmond? Nu-mi spune mie ca am chef de cearta, pentru ca "nu mi-ar fi mers bine in ultimele zile". As putea spune mai multe, dar chiar nu cred ca e cazul, ca nu vreau sa crezi, din nou, ca ma bag in chestii care nu ma privesc :D Din punctul meu de vedere, am incheiat orice discutie in contradictoriu cu tine. In rest "buna ziua/buna ziua" si... "hai ai nostri!".

EDMOND_
22nd February 2005, 18:10
Nu e vina mea ca esti nervoasa.... , nici nu ma deranjeaza, dar nici nu imi face placere.... iar mesajul meu este conform cu alte mesaje pe care le-ai pus tu , inclusiv pe forumul Craiovei cam pe acelasi ton...
Daca vrei sa vorbim foarte serios, spune asa, iti raspund si eu tot asa...
Deci, serios vorbind, mi se pare total aiurea iritarea ta.
Pe aici toata lumea glumea, poate nu ai observat.

bogho
22nd February 2005, 18:26
si cand apar pozele alea? ca deja incepe lumea sa fiarba (la propriu).

desdemona
22nd February 2005, 18:36
Edmond, ti-am mai spus - nu sunt nervoasa. Ce motiv as avea? M-am enervat doar la apelativul "puisor" - e a doua chestie pe care ai spus-o si care m-a enervat (prima fiind discutia despre cei care isi sustin sau nu echipa orasului, dar a trecut si nu mai dezgropam mortii). Parerea mea este ca tu esti cel nervos si poate ai motivele tale. Daca vrei sa nu te simti nu stiu cum si sa zici ca e vina mea ca sunt nervoasa, n-ai decat :D:D
N-am adus acum in discutie forumul Craiovei. Ce mesaje ti-am adresat eu tie pe acel forum? Nu stiu de ce ton vorbesti. Hai ca nu sunt asa batrana, sa fi uitat deja.

EDMOND_
22nd February 2005, 18:55
Edmond, ti-am mai spus - nu sunt nervoasa. Ce motiv as avea? M-am enervat doar la apelativul "puisor" - e a doua chestie pe care ai spus-o si care m-a enervat (prima fiind discutia despre cei care isi sustin sau nu echipa orasului, dar a trecut ...)

@Desde..nu ti se pare ca te contrazici? Asa, un pic...

@Bogho, pai am tot pus poze, nu le-ai vazut? Sau te referi la alea compromitatoare.. :drak: Stai linistit ca vin si alea....mai punem si in seara asta o serie... si pana la forumul viitor mai este timp...

desdemona
22nd February 2005, 19:03
@Edmond, daca desprinzi doar 3 randuri din context, este mai mult decat probabil ca acestea iti vor sustine afirmatiile ;) Dar, la o privire de ansamblu asupra discutiei, ai putea sa recunosti cum eram la inceput, care s-a enervat primul, in ce moment m-am enervat eu si de ce :D:D Ti-am spus ce am avut de spus si gata. A fost doar o stare temporara. Parerile ni le tinem pentru noi si schimbam subiectul.
on-topic: si eu astept restul pozelor :)

EDMOND_
22nd February 2005, 19:47
Pai eu sunt chiar bine dispus, din motive bine intemeiate... :)
1. ..ca va fierb cu pozele, desi alea care le-am pus sunt toate! :P
2. Nu pot fi nervos pentru motivele la care te gandesti tu, pentru ca a iesit mult mai bine decat mi-am dorit. Discutam peste ceva timp si ai sa vezi ca am avut dreptate..
Ca sa nu fii totusi suparata pe mine am sa caut prin pozele mai vechi si mai pun cate ceva... :drak:

EDMOND_
23rd February 2005, 01:33
20. P2190015.JPG (166.6 KB).... vietnam.....catre pompieru....reincepe
disputa legata de tehnica de calcul

21. P2190016.JPG (156.2 KB)... pompieru , luxen si six privesc neincrezatori
explicatiile lui Vietnam...

22. P2190018.JPG (168.9 KB) ago, six, luxen ... nu prea par convinsi de
argumentele lui Vietnam

23. P2190020.JPG (168.0 KB) Pompieru arata cum sta treaba.... ago este
pregatit sa riposteze....

24. P2190044.JPG (155.1 KB) E randul lui Edmond_...

desdemona
23rd February 2005, 01:42
Edmond, din toate pozele pe care ni le-ai aratat, nu am inteles care sunt fetele cu care ne amenintai :cool: Pune si tu macar o poza cu una din ele, sa ne inchizi gura :D

EDMOND_
23rd February 2005, 02:09
25. P2190037.JPG (168.7 KB) Litza suna acasa sa spuna ca mai intirzie...
Che guevara se lupta cu Edmond_ , iar Florin
priveste amuzat...

26. P2190038.JPG (171.8 KB) Vietnam este incoltit...Ultra$e 20 intra in
disputa de partea lui pompieru...

27. P2190040.JPG (168.5 KB) Vietnam il priveste amenintator in timp ce
bogho se ia cu mainile de par la gandul unei
noi dispute...

28 P2190041.JPG (152.3 KB) "Ce le-am facut..." ...pompieru zambeste
satisfacut la gandul ca vietnam este incoltit...

29. P2190042.JPG (172.8 KB Jardel, ago, leo si six ... se distreaza copios...

bogho
23rd February 2005, 11:18
Edmond, iar amagesti oamenii cu pozele compromitatoare? :drak:
In calitate de participant la respectivul FM, pot spune ca nu exista poze compromitatoare. Nu s-a dansat pe mese :yeah: ,( si nici din buric :headbang: )
Intalnirea respectiva a fost cat se poate de pasnica, relaxanta, etc... /hello
S-a discutat despre orice (mai putin sport :evil: ), dar toata lumea s-a simtit f. bine :ok:

EDMOND_
23rd February 2005, 11:20
Mai asteapta si tu putin....ca nu stii tot.... :)
iti arat eu atmosfera relaxanta.... :drak:

Vietnam
23rd February 2005, 13:50
Edmond nu le-ai spus ca ne-am intors dupa o ora in bar????? :o: Cand m-a adus taxiul inapoi din Slatina :rolleyes: sau asa cred ... :mda:

EU am facut stript-tease ... mi-am scos ochelarii! :D
Si Bogho nu vrea sa recunoasca dezmatul pentru ca el a venit cu prietena si mai era si prietena prietenei si ..... :drak: ..... oricum Bogho, tu ai dreptate cu un singur lucru ne-am simtit foarte bine ...unii chiar prea bine ... o sa vedeti in poze!

Edmond preiei comanda! :D

bogho
23rd February 2005, 13:53
sau mai bine zis: "Edmond ai legatura"
vietnam, nimeni nu a intrebat ce cauta fetele acolo, fiindca atunci as fi raspuns ca eu le-am adus poate-poate le atrag spre fotbal

Vietnam
23rd February 2005, 14:18
Legatura??? Ce legatura ? De praz??? :o:
Nu domle, comanda, am zis bine, ca comandai o bere si nu veni nici acum ...si cum Edmond este in Craiova ... :D :D :D

Etete dai si tu explicatii acum, exact ca profesorii aia de chemau elevele de la camin sa faca "meditatii" la limba engleza. Mai conta ca le chemau la ora 12 noaptea? :evil: hmm si mai si recunosti ca vroiai sa le explici cum sta treaba cu marcajul om la om si cum este sa "marchezi" un gol in poarta goala! :happy

Darkslowstar
23rd February 2005, 14:57
Lutu a declarat ca s-a lasata de lautari. Si oricum la faza aia cand i-a plimbat cu el prin Coreea era ziua lui Olaroiu care, daca va amintiti bine, le pune manele jucatorilor in vestiar. Asa ca s-ar putea sa aveti niste surprize destul de mari anul asta la Timisoara. Nu de alta dar acolo manelele sunt altfel mai degraba Carmen Serban decat Addy DeVito :)

Edmond l-a intrebat pe Lutu ce face Papura toata ziua in cantonament. Raspunsul a fost: "Citeste de Revolutie si de Pacepa, ala..." iar la intrebarea: "Cum este atmosfera in lotul Stiitei?" raspunsul a fost: "Misto. Caterinca - distractie..." Replica mea a fost: "De-aia va place voua Borbely ca radeti toata ziua de el. E distractiv asa." Si apoi am aflat de la Lutu ca Borbely chiar se pregateste si munceste serios.

Chiar nu se ofera nimeni sa-l invete pe Lutu cum "sa mearga" cu laptopul ala?


S-a cumintit Lutu, nu credeam ca o sa o vad si pe asta. Cu conditia sa nu va fi turnat "brasoave" :D. Oricum ce ati fi vrut sa va zica bietul om, singur intre atatia ultrasi? Ca in cantonamment se bea se fumeaza pana dimineata? ca se mai cearta ca chiorii? Nu cred ca mai scapa viu de acolo. :evil:


PS pt oltenii adevarati: tot ce am spus mai sus este fictiune, orice asemanare cu persoane si situatii reale este pur intamplatoare si neintentionata. Ne vedem la FM :)

EDMOND_
23rd February 2005, 23:23
Ce ar fi sa te uiti tu ceva mai mult in vestiarul Brasovului...si apoi sa vorbesti. Jucatorii Craiovei nu au consumat bauturi la intalnirile cu suporterii.
Nici in cantonament , cel putin de la venirea lui Badea care este un antrenor foarte sever. Poate te muti la Craiova, vad ca te intereseaza ce se intampla in cantonamentul Universitatii... :drak:

EDMOND_
24th February 2005, 10:29
Nicidecum. Numai ca de la inceput mi s-a parut ceva in neregula.. Au stabilit intalnirea intre ei, nu au facut publica de la inceput locatia, cum mi s-ar fi parut normal :mda: Nu e obligatoriu sa anunte unde au loc toate intalnirile lor, dar din moment ce pe asta au anuntat-o si pe OLS, inainte sa aiba loc, trebuia sa fi zis si unde se tine. Asa cum au procedat ei, era mai bine sa nu fi zis nimic si sa fi pus niste poze dupa aia, cu mentiunea " ne-am intalnit si noi si iaca ce a iesit" :D:D Le era frica de ceva? Au lasat impresia unei caste inchise :D:D:D Fooooarte urat din partea lor de vreme ce avem pretentia de a fi o comunitate :evil: Daca aveam drum prin Craiova? Sub care mese ii cautam? :)


Daca ma gandesc putin tu esti ultima care ar trebui sa vorbesti....doar gura este de tine, tot lasi impresia ca apari la urmatorul FM si tot gasesti ceva sa nu vii... incep sa cred ca nu apari nici daca facem FM-ul la Constanta...asa ca nu mai critica pe altii....fa eforturi si participa la FM-ul de vineri...de la Bucuresti... :)

EDMOND_
24th February 2005, 11:46
30. P2190043.JPG (163.9 KB) pompieru vrea sa plece...Edmond nu este de
acord...

31. P2190052.JPG (151.2 KB) Vietnam : "ce om domnule, ne sparge
petrecerea.." luxen priveste amuzat...

32. P2190031.JPG (168.4 KB) Vietnam.... "il aranjez eu, nici o grija"

33. P2190054.JPG (160.0 KB) Luxen (in negru) si six se distreaza...

34. P2190053.JPG (160.9 KB) Ultra$e 20 in prim plan....
undeva, in ceata, ...fetele! :ok:

Darkslowstar
24th February 2005, 12:55
Ce ar fi sa te uiti tu ceva mai mult in vestiarul Brasovului...si apoi sa vorbesti. Jucatorii Craiovei nu au consumat bauturi la intalnirile cu suporterii.
Nici in cantonament , cel putin de la venirea lui Badea care este un antrenor foarte sever. Poate te muti la Craiova, vad ca te intereseaza ce se intampla in cantonamentul Universitatii... :drak:

Pai ma uit si la noi in vestiar, stai linistit. Dar nu vorbeam de asta, acum.
Normal ca n-au tupeul sa bea de fata cu voi, probabil stiu ca i-ati linsa :D.
Ce combativ este azi domne', nu mai poate sa zica nimic omul far sa-i sari la beregata. Poate chiar ma mut la voi, mai sti ;). Oricum alta data o sa cer mai intai voie si dupa aia sa vorbesc. E bine asa sefu'? :ok:

Daca vii la FM in Bucale, stingem disputa in bere si bem cateva sticlute si pt. sufletul lui Lutu, mancai-as aistii-ul (adica icetee) lui de fotbalist.

desdemona
24th February 2005, 17:33
Daca ma gandesc putin tu esti ultima care ar trebui sa vorbesti....doar gura este de tine, tot lasi impresia ca apari la urmatorul FM si tot gasesti ceva sa nu vii... incep sa cred ca nu apari nici daca facem FM-ul la Constanta...asa ca nu mai critica pe altii....fa eforturi si participa la FM-ul de vineri...de la Bucuresti... :)
Edmond, mesajul la care faci tu referire fusese scris cu nu stiu cate post-uri inainte. Ce tot rascolesti mortii? Eu ii ingropasem si le trasesem si-un bocet bun.
Si daca tot vrei sa analizezi mesajele anterioare, ai face bine sa recunosti ca nu a fost corect sa "anunti" un FM fara a da o locatie, data, ora. Mai bine spuneai dupa aceea ca v-ati intalnit si era ok :D:D
Cat priveste ca o sa ajungi sa crezi ca sunt o fata morgana a FM-urilor.. esti liber sa crezi ce vrei :)

editat:
@Edmond, mai degraba as ajunge la un FM in Canada, la dragul meu Pacala, decat la unul in Craiova, unde trebuie sa iau toate barurile la rand sa va caut :D:D

Cine ne face cunostinta cu fetele? :D:D Care e una si care e alta? :D

EDMOND_
24th February 2005, 18:09
1. Nu este obligatoriu, este suficient daca scrie data si ora. Cine crede ca poate veni, se informeaza. Lasa-ne pe noi sa stabilim ce si cum. :drak:
Nu au fost stabilite reguli clare. Important este sa se adune lumea.Daca tii neaparat sa vii, afli tu.
2. Fara informatii despre fete. Vor mai urma insa fotografii... :)

desdemona
25th February 2005, 15:19
1. Nu este obligatoriu, este suficient daca scrie data si ora. Cine crede ca poate veni, se informeaza. Lasa-ne pe noi sa stabilim ce si cum. :drak:
Nu au fost stabilite reguli clare. Important este sa se adune lumea.Daca tii neaparat sa vii, afli tu.
Edmond, eu nu stiu ce tot nu intelegi tu din ce scriu eu. Insa, pe de alta parte, am observat ca iti place sa o tii pe a ta, iar eu nu ma voi mai obosi sa dau din "gura" degeaba te tema asta.
Daca am sustinut ca trebuia anuntat si localul unde se tine FM-ul am facut-o dintr-un singur motiv: nu pt ca vroiam sa vin, ci pentru ca asa mi se pare corect. Asa se procedeaza pe OLS la FM-urile organizate in celelalte orase si asa se procedeaza si pe alte forumuri. Cam asta ar fi legat de "regulile clare" de care vorbesti. Pentru mine e clar ca FM-ul asta al vostru nu a fost "pentru marele public" de pe OLS, era numai pentru voi, cativa amici care v-ati intalnit sa beti un ceai, o bere sau altceva.. si sa va simtiti bine intre voi. Nu e nimic rau in asta, dar faptul ca l-ai anuntat cu surle si trambite inainte presupunea ca nu e chiar un secret.. si de asta se cam bat cap in cap datele problemei :D

EDMOND_
25th February 2005, 16:05
ok, l-am anuntat ....cine dorea sa vina intreba si gata... asa o sa facem si in continuare... :drak: si asta doar pentru faptul ca esti singurul utilizator de aici care face atata caz din nimic...

Nu, nu a fost pentru "marele public de pe ols " , data viitoare il anuntam pe subforumul Craiovei si punem pozele tot acolo...si anuntam ca nu este pentru marele public....asa , de-ai naibii!

S-a intamplat asa si pentru ca am avut problema cu locatia, nu a fost sigura pana duminica dimineata, am vrut sa il facem in alta parte de fapt, dar prietenul nostru ago ne-a incurcat .. daca te intereseza la toate FM-urile ne intalnim doar cativa prieteni la o bere.,si la asta de astazi tot asa va fi!... organizeaza tu unul pentru marele public, la Constanta sa ne dai un exemplu....

Ar fi de dorit sa ramai in sfera comentariilor obiective, sa lasi rautatile deoparte....nu se intampla doar aici, si nu doar cu mine.....sa fie pentru ca esti sub presiune, ca ti se cere sa te arati.....!?

ciombe
25th February 2005, 17:06
ba frate,ce tot faceti cu galeria craiovei este cea mai slaba galerie din tara a.r.u de la toti suporteri echipei de fotbal CIOMBE

ciombe
25th February 2005, 17:12
acest mesaj vreau sa fie citit de toti suporteri craiovei?!cind aveti de gind sa va uniti cu toti si sa fie o singura galerie la craiova nu 4 sau 5?A>R>U ciombe

desdemona
25th February 2005, 17:16
Ar fi de dorit sa ramai in sfera comentariilor obiective, sa lasi rautatile deoparte ....nu se intampla doar aici, si nu doar cu mine.....sa fie pentru ca esti sub presiune, ca ti se cere sa te arati.....!?
Nu mi se cere nimic si nu ma simt obligata la nimic. Incerci sa ma ataci si nu stii cum? Mai incearca, poate pana la urma iti iese. Deocamdata postarile tale ma amuza si atat :D
Nu era nici o rautate din partea mea. Mi-am spus doar parerea, care pe tine evident te-a deranjat. Stai linitit, nimeni si nimic nu e perfect, nici eu, nici tu, nici FM-ul vostru :) Cat timp suntem constienti de asta si suntem dispusi sa o recunoastem, e ok :)
Ma bucur ca m-ai lamurit si pe mine :D Daca spuneai ca locatia nu a fost sigura de la bun inceput (nu ma interesau amanunte) era ok. Probabil ca multi din cei care citesc acest thread sunt participanti la FM-ul vostru si stiau aceste amanunte, ce rost avea sa dea aici cu subsemnatul?
Si de ce ai vrea sa faci thread pentru urmatoarele intalniri pe Craiova, in afara de un motiv pe care-l banuiesc? :D:D Daca se va intampla asta, sper ca va fi mutat unde-i e locul, adica aici. Cat despre FM - faceti-l cum vreti, nu ma mai pasioneaza :D

bogho
25th February 2005, 17:33
De fapt nu s-a spus unde se va organizeza, deoarece se pun bazele unei organizatii "strict secreta", prin intermediul careia oltenii sa preia conducera tarii iar. apoi, in cel mult 20 de ani, a intregii lumi.
O sa scoatem de pe piata "francmasoneria". :yeah: /hello

desdemona
25th February 2005, 17:55
I-auzi, buna treaba :D:D Incep sa regret ca nu-mi mai doresc sa particip la FM-urile voastre, poate incet-incet m-as fi integrat, cine stie :rolleyes: Si eram si eu la putere :D

bogho
25th February 2005, 18:02
"razi tu, razi tu harap-alb"
insa sa vezi cum o sa fie cand eu voi fi presedintele tarii, pompieru vicepresedinte, vietman - ministru de aparare, "razboi si pace", edmond presedinte la ONU, etc...

dupa cum se obesrva, deja s-au stabilit posturile fiecaruia.

Vietnam
25th February 2005, 18:05
Bogho nu ai primit ordin sa desconspiri operatiunea "Praz verde" :evil: . In viitoarea sedinta a "OLTENILOR ADEVARATI CARE NU BEAU APA PLATA CU LAMIIE" vei fi judecat pentru divulgarea planului de ocupare a Romaniei ( faza I) si a lumii ( faza II) de catre olteni. La faza III ocuparea galaxiei asteptam nava cu baieti verzi pentru ai putea vopsi in alb albastru.
Momentan depunem eforturi sustinute pentru a arata planeta ( vazuta din spatiu ) doar alb albastru ( marea si ghetarii) :happy

Desde poti fi la putere daca vii alaturi de Puterea alb-albastra!!! :yeah:
Conditia necesara si "poate " suficienta este sa apari si tu la unul dintre FM-uri. :rolleyes:

bogho
25th February 2005, 18:11
oricum in calitate de viitor presedinte am drept de veto :drak: , deci judecata aceea e doar formala /hello

desdemona
25th February 2005, 20:00
"razi tu, razi tu harap-alb"
insa sa vezi cum o sa fie cand eu voi fi presedintele tarii, pompieru vicepresedinte, vietman - ministru de aparare, "razboi si pace", edmond presedinte la ONU, etc...
dupa cum se obesrva, deja s-au stabilit posturile fiecaruia.

interesanta ierarhie. As putea intreba pe ce criterii s-a stabilit sau ne lasati sa tragem singuri concluziile? :D:D


Desde poti fi la putere daca vii alaturi de Puterea alb-albastra!!! :yeah:
Vietnam, tu esti un dragut as always, dar stau bine unde sunt ;)

EDMOND_
26th February 2005, 09:40
Nu mi se cere nimic si nu ma simt obligata la nimic. Incerci sa ma ataci si nu stii cum? Mai incearca, poate pana la urma iti iese. Deocamdata postarile tale ma amuza si atat :D
Nu era nici o rautate din partea mea. Mi-am spus doar parerea, care pe tine evident te-a deranjat. Stai linitit, nimeni si nimic nu e perfect, nici eu, nici tu, nici FM-ul vostru :) Cat timp suntem constienti de asta si suntem dispusi sa o recunoastem, e ok :)
Si de ce ai vrea sa faci thread pentru urmatoarele intalniri pe Craiova, in afara de un motiv pe care-l banuiesc? :D:D Daca se va intampla asta, sper ca va fi mutat unde-i e locul, adica aici. Cat despre FM - faceti-l cum vreti, nu ma mai pasioneaza :D

De ce sa fie mutat daca nu este FM , ci doar intalnire intre prieteni, la o bere? Aici vor sta la mare cinste cele pe care le vei organiza tu, pentru "marele public" ... :drak:
De ce sa te atac? Ce treaba am eu cu tine? Ca sa te atac ar trebui sa existi mai intai si apoi sa imi dai motive. :)

Ionut Lutu
26th February 2005, 21:52
Lutu bea suc?!? N-as fi crezut. Probabil a fost numai de ochii vostrii :drak:
A venit fara sa ceara niste lautari? :) Eu stiam ca numerge nici macar la coreeni fara ei. :P

Darkslowstar, cu lautarii a fost doar o gluma pe care am facut-o pentru Oli,
credeam ca s-a inteles asta...
Nu cred ca exista fotbalisti in divizia A care sa bea altceva la intalnirile cu suporterii... Asta se intampla din cand in cand, atunci cand scapam si noi la o discoteca si ne permitem o bere..sau cand este ziua unuia dintre noi.

Am trecut pe aici sa vad si eu pozele de la intalnire , care mi-au placut.
M-am simtit foarte bine impreuna cu voi, va multumesc pentru asta si pentru cuvintele frumoase pe care le-ati spus despre mine.

desdemona
26th February 2005, 22:02
De ce sa fie mutat daca nu este FM , ci doar intalnire intre prieteni, la o bere? Aici vor sta la mare cinste cele pe care le vei organiza tu, pentru "marele public" ... :drak:
De ce sa te atac? Ce treaba am eu cu tine? Ca sa te atac ar trebui sa existi mai intai si apoi sa imi dai motive. :)
Edmond, nu mai ai nici un haz, stai linistit. Tocmai, nu ai nici o treaba cu mine si interpretezi eronat tot ce am spus pana acum. Pentru mine e evident ca am discutat cu peretii, din moment ce nu ai inteles nimic sau nu ai vrut sa intelegi. Las-o mai moale cu "existatul", ca incercarile tale nu sunt decat copii nereusite ale glumelor "amicului" tau Pacala. El a avut motiv (si - deci - o scuza), tu nu :D Sanatate!

EDMOND_
26th February 2005, 22:49
Nu trebuie sa am haz. Am spus clar ce am avut de spus. Si nu am fost singurul care am spus ca sunt destule neclaritati in ceea ce te priveste.Au spus asta destul de multi, o parte chiar la intalnire.Eu am spus-o mai direct... Hai sa o lasam asa si sa ne vedem fiecare de problemele noastre.
Ca aici discutam despre FM-ul nostru si nu despre existenta ta.

desdemona
26th February 2005, 22:56
Exact, despre FM e vorba aici. Ma bucur ca-ti dai seama ca ai deviat de la subiect facand referire la existenta mea. Nu ma intereseaza parerea nimanui despre mine si nici neclaritatile lor - deci nici a ta. Chestia asta o spusesem si in mesajul meu precedent, dar tu citesti printre cuvinte :D Edmond, Edmond, cum stii tu sa strici oamenilor imaginea despre tine :ok:

EDMOND_
26th February 2005, 23:09
Maine voi pune inca cinci fotografii de la FM-ul nostru. Daca nu mai apar surprize, ( ago, luxen) probabil vor fi ultimile..

EDMOND_
27th February 2005, 12:08
Sunt ultimele fotografii si nu le mai comentez. Fetele sunt Ramona si Simona si sunt prietenele unora dintre participanti...nu spun care :drak:
Oricum, din momentul ultimei fotografii au fost confiscate aparatele foto asa ca nu cred sa mai fie altele...poate doar cu telefoanele mobile... :)

litza
1st March 2005, 16:19
I-mi pare ca am plecat devreme si nu am apucat sa le cunosc si pe fete :headbang: