PDA

View Full Version : Etapa 21: Victoria Branesti - Steaua 0-1



delaoltenia
6th March 2011, 07:25
Vineri,11.03.2011,ora 20:30,ANTENA 1.
Discutii inainte si dupa meci.

Denis
6th March 2011, 09:11
Surpriza etapei 21.

FCVB 1-0 FCSB

delaoltenia
6th March 2011, 09:21
Dupa 2-0 cu Brasovul urmeaza un alt 2-0 cu Branestiul :ok:

Leo
6th March 2011, 11:23
Am votat X, dar recunosc ca mi-ar place si o victorie a gazdelor.

delaoltenia
6th March 2011, 11:28
Ce alte placeri mai ai? ;)

Leo
6th March 2011, 11:31
Aruncatul cutitului la tinta. :)):happy:happy

delaoltenia
6th March 2011, 11:33
mda...tinta umana?

Leo
6th March 2011, 11:34
Baloane colorate. :D

P1ka
6th March 2011, 12:09
urmeaza un alt 2-0 cu Branestiul :ok:

Dupa ce noi le dam 3-0 . :D

Aici tin cu Steaua , Craiova din pacate se bate la retrogradare.

Shinnok
6th March 2011, 18:58
0-1 cu noroc. :D

Eddy DoubleD
6th March 2011, 21:05
Surpriza etapei 21.

FCVB 1-0 FCSB

Daca ar fi surpriza, ar bate Steaua:cry:

Shinnok
6th March 2011, 23:41
0-1 cu noroc. :D

am spus eu asta ? :happy

Trim0b
7th March 2011, 00:32
Surpriza etapei 21.

FCVB 1-0 FCSB

unde e surpriza:D?

1 solist.

Vandam
7th March 2011, 07:57
Surpriza ar fi sa bata steaua la ce joaca. :)

jonsnow
7th March 2011, 08:14
a cazut lumea psihic dupa meciul de aseara :happy

View Poll Results: Pronostic
1
Denis, Eddy DoubleD, jonsnow, SwedishMafia

Eddy DoubleD
7th March 2011, 15:07
Pai atata timp cat nu legi o pasa, ce pretentii sa ai?:)

Oricum, nu ma asteptam sa plece Lacatus. Acum, poate cine stie..e valabila chestia aia cu socul la echipa atunci cand pleaca antrenorul:cry:

SwedishMafia
7th March 2011, 15:09
a cazut lumea psihic dupa meciul de aseara :happy

View Poll Results: Pronostic
1
Denis, Eddy DoubleD, jonsnow, SwedishMafia
snow: ce atent esti la acest detaliu...nu iti scapa nimic.esti fiu de ******** sau cadru activ in sistemul ********?

z.alex
7th March 2011, 15:51
X, avand in vedere ca si-au tras antrenor nou. :)

Lordul
7th March 2011, 23:01
bate Branestiul 2-1...Fl.Petre da golul victoriei

Rossi
8th March 2011, 13:13
La cum joaca Branestiul in ultimul timp ... e meci de 1X

Aurel.D
8th March 2011, 16:00
Victoria vine dupa doua meciuri in care a scos 2 puncte nesperate si joaca totusi un fotbal organizat. Cred ca poate scoate cel putin un egal, desi o victorie nu ar mira pe nimeni! :ok:
Despre steaua ce ar fi de zis?:D Poate doar faptul ca dupa ce nu mai sperie pe nimeni de cativa ani, este si subiect de mistocareala pentru cine vrea si cine nu vrea: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ne-am-distrat-impreuna-cirtu-a-debutat-la-steaua-pe-gsp-ro-231349.html


snow: ce atent esti la acest detaliu...nu iti scapa nimic.esti fiu de ******** sau cadru activ in sistemul ********?

Nu te supara, am si eu o intrebare: esti genul de om cu idei putine dar fixe? :D

krapulax
8th March 2011, 16:42
cu cârțu* și steaua
wați** găsit beleaua!

____________________________________________
*pe adevaratul sau nume sorin atansievici cartu. s-a nascut in noiembrie 1955 si dupa o copilarie in care s-a remarcat tragand de coditele colegelor a reusit sa intre si sa absolve magna cum laudae universitatea din craiova. cariera lui de fotbalist a fost legata de un singur oras- craiova. ca atacant al universitatii a reusit sa se faca nesuferit tuturor stelistilor inscriind circa 4-5 goluri impotriva stelei intr-un singur meci. iata un motiv pentru care s-ar putea sa nu fie foarte iubit in ghencea. la nationala a bifat cateva prezente, majoritatea, daca nu toate, ca rezerva introdusa pe final. mircea lucescu a avut alte preferinte intre atacantii rumani- muncitorul gheorghita geolgau, masivul marcel coras, ingeniosul romica gabor si mai ales camataru, una dintre obsesiile lui lucescu in acea perioada. pana astazi, daca il intrebi cum de a pierdut meciul cu irlanda de nord, nea mircea nu isi va asuma neintroducerea in joc a lui lacatus sau a lui g.p.balint, ci va invoca indisponibilitatile lui camataru, balaci au costica stefanescu.
cariera de antrenor a lui sorin cartu a inceput promitator, castigand un titlu national in vremea guvernarii roman. ulterior a condus fel de fel de echipe din linia 2 si 3, a antrenat chiar si echipa mea iubita, intr-un moment prost al istoriei acesteia (trebuie spus ca nu el e de vina pentru retrogradare, pur si simplu asa trebuia sa se intample). s-a facut cunoscut prin folosirea excesiva asa numitelor cârțulisme, forme jenibile de simulari facute in scopul trecerii timpului cu folos (a se vedea atasamentele, imagini de la un meci al progresului cu o echipa antrenata de sorin cartu, fc arges mai exact, meci dealtfel castigat de acestia din urma. pentru conformitate, in poza 2 apar progresistii griffiths, lita si burca.)
practic angajamentul la steaua este prima ocazie a lui cartu de a antrena o echipa mare.
sa mai amintim un episod sordid din viata-i: o golanie (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=156233&postcount=49) facuta unui coleg. cat despre povestea de la basel, toata lumea o cunoaste.

** copyright florin iaru

xisco
8th March 2011, 19:13
daca chiar bate steaua va bate extrem de greu.

keluba
9th March 2011, 15:08
avem autobaza. prin urmare acum putem spera la un 0 - 0. :no:

Razvan T.
9th March 2011, 15:17
Bate Steaua! :yeah:

Vadim
9th March 2011, 16:35
cu cârțu* și steaua
wați** găsit beleaua!

____________________________________________
*pe adevaratul sau nume sorin atansievici cartu. s-a nascut in noiembrie 1955 si dupa o copilarie in care s-a remarcat tragand de coditele colegelor a reusit sa intre si sa absolve magna cum laudae universitatea din craiova. cariera lui de fotbalist a fost legata de un singur oras- craiova. ca atacant al universitatii a reusit sa se faca nesuferit tuturor stelistilor inscriind circa 4-5 goluri impotriva stelei intr-un singur meci. iata un motiv pentru care s-ar putea sa nu fie foarte iubit in ghencea. la nationala a bifat cateva prezente, majoritatea, daca nu toate, ca rezerva introdusa pe final. mircea lucescu a avut alte preferinte intre atacantii rumani- muncitorul gheorghita geolgau, masivul marcel coras, ingeniosul romica gabor si mai ales camataru, una dintre obsesiile lui lucescu in acea perioada. pana astazi, daca il intrebi cum de a pierdut meciul cu irlanda de nord, nea mircea nu isi va asuma neintroducerea in joc a lui lacatus sau a lui g.p.balint, ci va invoca indisponibilitatile lui camataru, balaci au costica stefanescu.
cariera de antrenor a lui sorin cartu a inceput promitator, castigand un titlu national in vremea guvernarii roman. ulterior a condus fel de fel de echipe din linia 2 si 3, a antrenat chiar si echipa mea iubita, intr-un moment prost al istoriei acesteia (trebuie spus ca nu el e de vina pentru retrogradare, pur si simplu asa trebuia sa se intample). s-a facut cunoscut prin folosirea excesiva asa numitelor cârțulisme, forme jenibile de simulari facute in scopul trecerii timpului cu folos (a se vedea atasamentele, imagini de la un meci al progresului cu o echipa antrenata de sorin cartu, fc arges mai exact, meci dealtfel castigat de acestia din urma. pentru conformitate, in poza 2 apar progresistii griffiths, lita si burca.)
practic angajamentul la steaua este prima ocazie a lui cartu de a antrena o echipa mare.
sa mai amintim un episod sordid din viata-i: o golanie (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=156233&postcount=49) facuta unui coleg. cat despre povestea de la basel, toata lumea o cunoaste.

** copyright florin iaru

Tu ai scris asta?

Ce poveste de la Basel?

Pe moment am pus pe site mucioasa incasata de Bancaru in 2004. :D

krapulax
9th March 2011, 19:26
povestea de la basel este cam asa:

aflat in tara cantoanelor cu echipa cfr cluj al carei antrenor era la acel moment (pe la sfarsitul toamnei 2010), sorin cartu a fost tentat sa isi mai bage un banut in buzunar (intuind pesemne ca multi bani de la uefa nu va primi pentru rezultatele din champions league). observand paza mai mult decat aproximativa a unei banci de pe o strada destul de ferita de trecatori, sorin cartu a fortat patrunderea, lovind usa de plexy-glass cu picioarele care alta data ridicau in picioare tribunele centralului craiovean. s-a declansat alarma, chestii, socoteli, cazul a fost musamalizat.

Vadim
9th March 2011, 23:23
Eu o stiam pe aia cu banca de rezerve din Basel. :)

krapulax
10th March 2011, 06:01
da, erau rezervele bugetare acolo

Ferko
11th March 2011, 11:41
S-ar putea ca asta sa fie ultimul meci pentru Cartu .

ichigo
11th March 2011, 16:39
uau da ce luma multa pe threadul asta. :)) eu merg pe 1X la partida asta. iar etapa aceasta, pare a fi una buna pentru gazde, insa este o etapa capcana, in care cei mici ii pot incurca pe cei mari. :ok:

Aurel.D
11th March 2011, 18:21
Ce de stelisti pe threadul asta!:D 1X!

six
11th March 2011, 18:54
prima infrangere...:D

jonsnow
11th March 2011, 19:13
branesti-ul are sansa sa se apropie la 9 puncte de echipa condusa de un cioban, o curva si un labar aka steaua bucuresti...ar fi perfecta o victorie cu 1-0 ca sa aiba avantaj in meciurile directe in caz ca se ajunge acolo la sfarsitul campionatului...hai baietii, se poate, va tinem pumnii :D

Bobi Cearton
11th March 2011, 19:18
aici o sa fie blat. 99% dintre antrenori sunt "ajutati" sa demareze ok. Cartu trebuie sa bifeze un prim succes. pleaca si el cu moral, echipa prinde curaj spre noi izbanzi.

keluba
11th March 2011, 19:21
dupa dezastrul cu brasov, multa lume e uda in chilotei de atata bucurie. ba, nu uitati sa schimbati scutecele, sa nu cumva sa raciti la rinichi :yes:

cat despre meciu, sper sa fie unul fara faze interpretabile. fotbal sa se joace.

jonsnow
11th March 2011, 19:22
dupa dezastrul cu brasov, multa lume e uda in chilotei de atata bucurie. ba, nu uitati sa schimbati scutecele, sa nu cumva sa raciti la rinichi :yes:

cat despre meciu, sper sa fie unul fara faze interpretabile. fotbal sa se joace.

pai cand se intampla asa de obicei luati bataie, fie ca tine atunci :ok:

keluba
11th March 2011, 19:29
pai cand se intampla asa de obicei luati bataie

buna gluma... e noua? :groggy:

Hingherul
11th March 2011, 20:31
ia sa vedem ce stie nea scartu.....

Cristina
11th March 2011, 20:33
tiki-taka kaka-maka :D

parca vad ca iese un egal

Hingherul
11th March 2011, 20:34
basti cobe.

Cristina
11th March 2011, 20:35
Dar ce e forumul tau?:PVezi ca eu sunt moderatoare aici deci nu ma supara.

keluba
11th March 2011, 20:36
deja putea fi 1 - 0 pt victoria...
da ce sutana faina are nea cartu ma :))

Hingherul
11th March 2011, 20:36
poate dau cu cutremurul dupa tine.
uite ca era sa dam si gol :D

Cristina
11th March 2011, 20:39
sa nu dati gol in poarta care nu trebuie...o fi banel in forma :D

keluba
11th March 2011, 20:41
parca era vb ca mmeu nu mai sta pe banca?!

Roddicted
11th March 2011, 20:45
ce teren de *****.Cand vad echipe gen satenii astia imi doresc sa-i vad cat mai repede retrogradati

Grecu_
11th March 2011, 20:49
Ce pretentii au ajuns sa aiba si astia de la tara... :D

Marius
11th March 2011, 21:21
arata oarecum bine echipa. fata de perioada lacatus, e chiar un pas in fata.

nu inteleg totusi de ce se insista cu bilasco si surdu, de ce nu e jucat radut si de ce nu incearca mai mult suturile pe rahatul ala de gazon.

racovita
11th March 2011, 21:31
Campionii s-au intors la locul faptei :http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/romica-bunica-am-simtit-atunci-ca-nu-i-a-buna-2618048
Acest articol are niste comentarii memorabile

keluba
11th March 2011, 21:40
surdache...

Hingherul
11th March 2011, 21:48
tot surdila.... avem o boaba.

Roddicted
11th March 2011, 21:48
cat bulan are asta sa-mi bag

Nico21
11th March 2011, 21:49
Offside clar...

keluba
11th March 2011, 21:49
i-au prins bine urarile mele de bine

Hingherul
11th March 2011, 21:49
a cam fost offside.
dar merge si asa :D

mariomax
11th March 2011, 21:50
otzara offside, bun si asa, decat deloc...

racovita
11th March 2011, 21:52
a cam fost offside.
dar merge si asa :D

no bine, asta-i pepsi......un offside acolo, la valoarea voastra

Roddicted
11th March 2011, 22:03
era sa ne arda sarbul :D

Hingherul
11th March 2011, 22:03
hai cu inca un offside sa-i calmam :D

Lordul
11th March 2011, 22:07
egaleaza Branestiul

Datenshi
11th March 2011, 22:09
Ai simtit in aghiazma?

Marius
11th March 2011, 22:12
desi nu ma asteptam la mari schimbari, Steaua joaca la fel de prost cu Sorin Cartu.

TaciAcolo
11th March 2011, 22:18
nici cand il lasa fundasu .. nu da gol tanase:cry:

Hingherul
11th March 2011, 22:19
avem trupa de clovni.

Trim0b
11th March 2011, 22:20
avem trupa de clovni.

[edit moderatori]

Marius
11th March 2011, 22:21
toti sunteti niste clovni
de la suporteri pana la conducere:ok:

eu te-as sfatui ca pe viitor sa-ti nuantezi opiniile astea, ca sa nu alegi cu niste avertismente.

un "clovn" ;)

keluba
11th March 2011, 22:22
toti sunteti niste clovni
de la suporteri pana la conducere

tu esti, batman :yes:

TheIceMan
11th March 2011, 22:23
Se incheie meciul. Victorie chinuita dar meritat per ansamblu a Stelei, desi golul a fost marcat din offside.

:)) :)) :))

delaparis
11th March 2011, 22:24
desi nu ma asteptam la mari schimbari, Steaua joaca la fel de prost cu Sorin Cartu.
Care Cartu? Jucati cu Becali antrenor pana la vara... Apoi sa vedem daca vine Olaroiu sau un alt antrenor :)

Hingherul
11th March 2011, 22:24
cu chiu cu vai, avem locul 4. sa faca aia maine un meci egal si iese de-o ciorba. partea nasoala e ce facem mai departe :(

Marius
11th March 2011, 22:25
Care Cartu? Jucati cu Becali antrenor pana la vara... Apoi sa vedem daca vine Olaroiu sau un alt antrenor :)

Spiritual ca intotdeauna :D

vreau sa cred ca Sorin nu e una dintre carpe. macar pana la proba contrarie...

TheIceMan
11th March 2011, 22:26
Cartu se imbratiseaza cu ceilalti stelisti din staff si cu jucatorii. A debutat cu victorie pe banca Stelei.

:)) :))

Mare victorie :lol: Toata lumea e fericita, "Pupat piața Independenței"

Radu
11th March 2011, 22:29
Nu sunt fan Cartu...dar parca s-a vazut amprenta lui.Au alergat astia azi de le-au iesit ochii....cu un mare plus pentru Tanase si Onofras!

Leo
11th March 2011, 22:30
Vai de steaua voastra. Maine nu va fi egal.

Hingherul
11th March 2011, 22:30
n-am vrea totusi sa bata rapid.
un egal e sfant si onorant pentru rasi :D

eventHorizon
11th March 2011, 22:31
Macar avem antrenor acum, cu Lacatus orice meci era ca o incercare esuata de castig la 6/49.

Brandan omu meciului :D

relansat
11th March 2011, 22:31
gol din offside, victorie de *****. nu terminati in primele 6

Radu
11th March 2011, 22:35
gol din offside, victorie de *****. nu terminati in primele 6

Exact.Terminam in primele 4!

Marius
11th March 2011, 22:37
mai bine terminam pe 8 :D

Radu
11th March 2011, 22:37
mai bine terminam pe 8 :D

Imi doresc o victorie cu dinamo...si o finala steaua-dinamo in cupa...putin haos :D

Marius
11th March 2011, 22:44
Imi doresc o victorie cu dinamo...si o finala steaua-dinamo in cupa...putin haos :D

n-ai cu cine radule, intra in actiune "musti securiti"...

Vadim
11th March 2011, 22:45
Becali la butoane in acest meci. Doar my 2 cents.

Rossi
11th March 2011, 22:51
Ilie Stan a fost penal ...

Nu stiu daca a fost offside la golul stelei, dar Branestiul a jucat cu frana de mana trasa ...

Radu
11th March 2011, 22:51
n-ai cu cine radule, intra in actiune "musti securiti"...

Mariuse,o sa fim acolo...pe la o tribuna ceva :D
Nu stiu daca ai observat,dar azi vacarm-ul a stat intr-un colt la cealalta peluza (mandrii si demni) ;)

Shinnok
11th March 2011, 22:53
Nici nu m-am uitat la meci... Am castigat ? :groggy: impresionant.

Roddicted
11th March 2011, 23:09
victorie meritata.Lui Cartu nu ii face Becali echipa, in plus pana acum si-a respectat promisiunea de a da tuturor sansa sa arate ce pot.Azi a fost randul lui Onofras.
Nici nu mai stiam cum arata Radut.Trebuie jucat mereu, are talent, ii lipsesc meciurile

z.alex
11th March 2011, 23:11
Despre meci, mie mi s-a parut ca a fost rumen si pufos pe o parte, putin ars pe partea cealalta. Offside clar la golul oaspetilor.

Vadim
11th March 2011, 23:19
Si sutul lui Coman? Cred ca orcine de aici ar nimeri poarta, ala a tras la 10 metri peste. Jenant.

Grinco
11th March 2011, 23:19
Wow, felicitari pentru aceasta victorie imensa. Cat despre imbratisarea dintre curva de Mimi si istericul de Cartu doar atat: :D

rIcIW6uDyeY

ichigo
11th March 2011, 23:24
sincer, nici nu m-a mirat prestatia celor de la victoria, in meciul cu steaua. dupa ce in partida cu CFR rupeau pamantul. Timisorenilor, aveti grija etapa viitoare ca brusc cei de la branesti vor avea cu 180 de grade alta atitudine cu voi. trebuia sa se puna bine ilie stan cu gigi ca sa-l ia si pe el la steaua.

relansat
11th March 2011, 23:24
cam mare bucuria pentru o victorie jenanta :cry:

Vadim
11th March 2011, 23:27
Normal, am scris in cronica s-au bucurat de parca au castigat Liga Campionilor. :D

ichigo
11th March 2011, 23:28
da e interesant faptul ca doar cei de la prosport au spus ca jocul a fost unul dubios, iar trustul intact l-a gasit vinovat pe slabu, arbitrul asistent, dar in niciun caz pe cei de la branesti pentru a nu-l supara pe buzarin, fostul lor coleg.

z.alex
11th March 2011, 23:32
Si sutul lui Coman? Cred ca orcine de aici ar nimeri poarta, ala a tras la 10 metri peste. Jenant.

La fel de artistic ca si saritura pe sub minge a lui Stoicescu. :D
Pe de alta parte, ciobanul vrea din nou cupa si campionatul, dupa acest tur de forta al Stelei, nimic nou sub soare. :P

Vadim
11th March 2011, 23:34
La fel de artistic ca si saritura pe sub minge a lui Stoicescu. :D
Pe de alta parte, ciobanul vrea din nou cupa si campionatul, dupa acest tur de forta al Stelei, nimic nou sub soare. :P

El vrea mereu campionatul si nu prea il mai ia. A vrut sa fie sigur ca debutul lui Cartu va fi bun si nu il va injura lumea, atat. Daca debuta cu infgrangere era greu, asa a luat "cele trei puncte" din primul meci, apoi mai vede. Asa se face.

Vadim
11th March 2011, 23:35
da e interesant faptul ca doar cei de la prosport au spus ca jocul a fost unul dubios, iar trustul intact l-a gasit vinovat pe slabu, arbitrul asistent, dar in niciun caz pe cei de la branesti pentru a nu-l supara pe buzarin, fostul lor coleg.

Prea multe interese, cel mai bine citesti onlinesport, e mult mai obiectiv.
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/72999/cartu-victorie-din-offside-branesti-in-coma-indusa.htm

ichigo
11th March 2011, 23:44
vadim, ma refeream la emisiunile de dupa meci, cand cei de la sport.ro au dat legatura in redactia prosport, iar matei udrea de la respectivul ziar a spus ca acest meci a fost unul cu multe intrebari, atat la faza golului lui surdu, cat si la apatia celor de branesti.

z.alex
12th March 2011, 01:00
"Jucătorii le-au închis gura celor care i-au constestat!" zice Mimi.

"Nu am dat nicio șansă adversarului! Vreau Cupa și titlul" zice razboinicul sef.

La Steaua, meciul in sine nici nu merita vazut, in schimb declaratiile de dupa, fac toti banii. :D

Rossi
12th March 2011, 02:01
http://img192.imageshack.us/img192/1623/fotoafostoffsidelagolul.th.jpg (http://img192.imageshack.us/i/fotoafostoffsidelagolul.jpg/)

NORGEMAN
12th March 2011, 02:08
Imi doresc o victorie cu dinamo...si o finala steaua-dinamo in cupa...putin haos :D

Inca mai speri?:D
Se termina imediat toate fazele cupei si noi inca nu am jucat cu Bistrita. Nu se poate intampla asa ceva!

Radu
12th March 2011, 07:57
Inca mai speri?:D
Se termina imediat toate fazele cupei si noi inca nu am jucat cu Bistrita. Nu se poate intampla asa ceva!

Alexe,eu iti garantez ca o sa trecem de voi in semi-finala!Ai sa vezi...

Duba
12th March 2011, 08:09
Victorie logica dupa aspectul meciului. Steaua a controlat in marea majoritate a timpului jocul, iar golul lui Surdu nu a facut decat sa consfinteasca superioritatea ros'albastrilor.
Ofsaidul despre care unii tot vorbesc a fost doar in inchipuirea lor. Intr-o asemenea faza la limita limitelor orice arbitru da credit atacantului. Si asta in orice campionat.
De ce cei care tot mananca cu polonicul, n-au remarcat si hentul in careu al branistenilor? Sau Steaua n-are voie sa primesca 11 m?
Sper ca odata cu venirea unui antrenor adevarat, nu ca cei propusi de AISS (Hagi si Lacatus), jocul echipei sa creasca, iar la finalul campionatului, toata suflarea ros'albastra sa fie multumita.

Radu
12th March 2011, 08:24
Duba,toata suflarea ros-albastra nu are cum sa fie multumita,odata ce ii avem printre noi pe MM Stoica si pe Becali!:ok:

jonsnow
12th March 2011, 08:45
bai dubo a fost offside toata ziua acolo las-o cu "se da credit atacului" ca surdu e clar mai in fata..oricum sa "moara ma-sa" cred ca ati scapat de retrogradare..sa ne vedem la brasov :ok:

Duba
12th March 2011, 08:59
Duba,toata suflarea ros-albastra nu are cum sa fie multumita,odata ce ii avem printre noi pe MM Stoica si pe Becali!:ok:

Bine ma, sa vina atunci Hagi si Lacatus inapoi ca sunt stelisti 100%, dar n-au minte nici pentru gradinita.

Duba
12th March 2011, 09:02
bai dubo a fost offside toata ziua acolo las-o cu "se da credit atacului" ca surdu e clar mai in fata..oricum sa "moara ma-sa" cred ca ati scapat de retrogradare..sa ne vedem la brasov :ok:

Da, da a fost acelasi gen de ofsaid, milimetric, in care se da credit atacantului, ca si in ultimul meci Franta-Romania. Ce spui de penalty-ul neacordat Stelei? Sau ala nu se pune?

jonsnow
12th March 2011, 09:06
ala era cu spatele de unde sa stie ca face hent ? nu cred ca se da la asa ceva 11 m

Duba
12th March 2011, 09:16
ala era cu spatele de unde sa stie ca face hent ? nu cred ca se da la asa ceva 11 m

Nici nu ma mira sa crezi tu ca se poate da penaly pentru Steaua dupa un hent evident. Jucatorul Branestiului s-a dus cu mana spre minge. Daca pentru tine nu-i penalty ... Dar cel facut de Moti la Ricardo in meciul din fosta gropa de gunoi a capitalei ce spui?

Radu
12th March 2011, 09:44
bai dubo a fost offside toata ziua acolo las-o cu "se da credit atacului" ca surdu e clar mai in fata..oricum sa "moara ma-sa" cred ca ati scapat de retrogradare..sa ne vedem la brasov :ok:

Ne vedem pe la tribuna...daca o sa stati pe acolo :D

Vadim
12th March 2011, 10:19
"Jucătorii le-au închis gura celor care i-au constestat!" zice Mimi.

"Nu am dat nicio șansă adversarului! Vreau Cupa și titlul" zice razboinicul sef.

La Steaua, meciul in sine nici nu merita vazut, in schimb declaratiile de dupa, fac toti banii. :D

Uite aici un articol pe tema asta:
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/73010/oficialii-stelei-s-au-uitat-la-alt-meci.htm

Denis
12th March 2011, 10:32
Daca ala n-a fost offside inseamna ca ar trebui sa se desfiinteze aceasta regula. =)))

Zi-mi duba, daca juca Dinamo-Steaua, si scapa Danciulescu intr-o faza IDENTICA cu cea a lui Surdu, ai fi dat credit atacului? :D Zi sincer. La scorul de 0-0, minutul 93, si cu un singur punct de locul 1 si o calificare in grupele Champions League. Zi sincer!

Cristina
12th March 2011, 10:50
Denis,pui niste intrebari absolut penibile!:D

TeBat
12th March 2011, 10:57
http://images.redcafe.net/images/smilies/lol.gif

Datenshi
12th March 2011, 11:01
Ofsaidul despre care unii tot vorbesc a fost doar in inchipuirea lor.

In primul rand aia nu erau pe linie, Surdu a fost sub linie, ca sa zic asa. In Al doilea rand, daca sunt cu picioarele pe linie si atacantul e cu pieptul in fata, e offside, asta e regulamentul.

Marius
12th March 2011, 11:02
a fost off-side, dar nu asa evident cum vor unii sa para.

in prima faza eu am crezut ca onofras a marcat.

Denis
12th March 2011, 11:05
Denis,pui niste intrebari absolut penibile!:D

Observ ca ai prins si tu ideea cet de mult trebuie sa cobor nivelul unei intrebari pentru a scoate ceva din Duba. :D Deci pentru o persoana gen Duba nu este o intrebare penibila... :P


a fost off-side, dar nu asa evident cum vor unii sa para.

in prima faza eu am crezut ca onofras a marcat.

Ce mai conteaza cat de mult a fost in ofside... :-j Nici macar nu mai conteaza acum daca a fost offside sau nu. Sunt 3 puncte pentru Steaua, si gata.

Datenshi
12th March 2011, 11:08
in prima faza eu am crezut ca onofras a marcat.

Da, si eu la fel.

Marius
12th March 2011, 11:12
Ce mai conteaza cat de mult a fost in ofside... :-j Nici macar nu mai conteaza acum daca a fost offside sau nu. Sunt 3 puncte pentru Steaua, si gata.

acum dai dovada de prostie.

credeam ca o sa deveniti mai mult fani otelul si mai putin anti Steaua daca v-a dus dolarel pe primul loc, insa se pare ca m-am inselat.

Denis
12th March 2011, 11:29
Nu prea le am cu cantitatea, dar daca tot o faci pe curiosu sunt anti Steaua, Dinamo, CFR si Vaslui. Cu restul echipelor n-am nici o treaba. Nici macar cu Rapid sau Timisoara. Iar Otelar sunt 100%, fara alte ocolisuri gen "mai mult anti-cutare", sau "mai mult anti-cutare".

Eu doar am facut referire la faptul ca nu mai intoarce nimeni rezultatul de la Buzau, cum n-a intors nimeni rezultatul din meciul Argentina-Anglia, din 86, dupa golul lui Maradona cu mana. A fost offside; s-a terminat 0-1; sunt 3 puncte pentru Steaua, si gata.

Eddy DoubleD
12th March 2011, 11:41
Doamne ajuta ca m-am abtinut sa ma uit la meci:)

MMihnea
12th March 2011, 13:03
eu unul stiam ca atunci cand atacantul are sa zicem o jumatate de pas in fata aparatorului se da credit atacantului - directiva uefa acum cativa ani.... s-a schimbat intre timp ( oricum faza cu pieptul in fata e stupida, orice ati zice ... hmmm avea trei fire de par in fata... offside...)

echipa de top cautam atacanti de valoare

Grinco
12th March 2011, 13:08
Echipa de Tip Top Minitop sau la ce top te referi?:D

Radu
12th March 2011, 13:14
Doctore,stai linistit.Parca vad ca etapa viitoare,va baga ilie stan mortu-n casa :rolleyes:

Elgorriaga
12th March 2011, 14:16
n-ai cu cine radule, intra in actiune "musti securiti"...

Iar ați cîștigafurat cu arbitrii? wow!

Io zic c-ar trebui să patentați metoda la OSIM; cine vrea să facă la fel trebe să plătească taxă de franșiză, sau cum s-o mai chema acuma. (S-o numim "oierit"? Ar fi o jignire la adresa ciobanilor cinstiți din țara asta ...)

keluba
12th March 2011, 17:57
Iar ați cîștigafurat cu arbitrii? wow!

cat de dereglat trebe sa fi tu...

solaris
12th March 2011, 18:05
Antrenor Becali (etern la stana din Pipera), Victima Cartu (de buna voie si nesilit de nimeni) Tataie Gigel a facut echipa...si a castigat...dintr-un ofsaid. Desigur ca e omeneste sa gresesti...dar cand se pierd toate cele 3 puncte...atunci ceva nu e in regula. Victoria o echipa inventata...jucand pe unde apuca...si se pare ca si asta e un motiv sa nu faci altceva decat sa stai capra...la mai mare!

Razvan T.
12th March 2011, 19:55
Victorie meritata a Stelei, arbitraj de 5 stele si Branestiul in B! :yeah:

delaoltenia
13th March 2011, 08:16
Am castigat meritat cu un gol din offside.

delaoltenia
13th March 2011, 09:26
Branesti - Steaua 0-1

Marcatori:
Surdu 63'
Suturi:
3-10
Suturi pe poarta:
2-4
Cartonase galbene:
1-1
Faulturi:
12-8
Cornere:
2-7
Offside-uri:
0-1
Bare:
0-1
Posesie:
50%-50%

Elgorriaga
13th March 2011, 10:03
Branesti - Steaua 0-1

Posesie:
50%-50%

Iarăși fifty-fifty ... blat și aici, ca la Rapid - Dinamo ... dar aici e un copac pentru o oaie :happy

Denis
13th March 2011, 12:05
Am castigat meritat cu un gol din offside.

Daca bateati la 2 goluri diferenta, cu un gol din offside, ati fi castigat meritat. Dar atata timp cat singurul gol a fost marcat din pozitie afara din joc Branestiul are toate meritele pentru jocul bun din defensiva. Ei au jucat bine in aparare, voi ati jucat bine in atac dar n-ati marcat.

Nu se poate ca voi sa meritati victoria in timp ce Branestiul a meritat un egal.

relansat
13th March 2011, 12:09
Am castigat meritat cu un gol din offside.

dorinta noastra e sa si pierdeti, in curand daca se poate, meritat tot printr-un gol din offside

:happy:happy:happy:happy:happy

Duba
13th March 2011, 12:47
Daca bateati la 2 goluri diferenta, cu un gol din offside, ati fi castigat meritat. Dar atata timp cat singurul gol a fost marcat din pozitie afara din joc Branestiul are toate meritele pentru jocul bun din defensiva. Ei au jucat bine in aparare, voi ati jucat bine in atac dar n-ati marcat.

Nu se poate ca voi sa meritati victoria in timp ce Branestiul a meritat un egal.


VICTORIA a fost chiar mai clara decat o arata scorul. Datele tehnice postate de Dario spun totul despre ce s-a intamplat pe teren.

Bai soldovene, dar de penalty-ul clar neacordat la hentul fundasului din Branesti, ce spui? Sau pentru voi astia frustrati de performantele Stelei nu conteaza? Sau vrei sa te intreb de un alt penalty necordat Stelei chiar in ultimul meci cu voi? Este ca-ti aduci aminte?

relansat
13th March 2011, 13:43
BuCUResteanule, vezi ca era otravita iarba ce-ai pascut-o!

Duba
13th March 2011, 13:54
BuCUResteanule, vezi ca era otravita iarba ce-ai pascut-o!

Glume de Soldova. Doar cei cu iq f.f.f. mic pot emite asemenea glumite.

relansat
13th March 2011, 14:09
la o adica, ce iq iti trebuie sa ii spui moldovei - soldova? unul de cercopitec, ar fi raspunsul. sau iq-ul lui duba.

Hingherul
13th March 2011, 14:09
despre meci ce ziceti? eu cred ca bate Steaua

NORGEMAN
13th March 2011, 14:10
Am vazut si eu golul astazi. Nu cred sa fi furat asistentul la faza respectiva. Dinamica fazei a fost mare, iar in cazuri in care nu este clar se da credit atacantului, conform indicatiilor fifa. :)

Radu, daca echipa noastra incepe sa se miste din ce in ce mai bine, sperantele mele pt finala vor ramane valabile.

relansat
13th March 2011, 14:11
ca si predictie: printr-un gol din offside.

Duba
13th March 2011, 14:15
la o adica, ce iq iti trebuie sa ii spui moldovei - soldova? unul de cercopitec, ar fi raspunsul. sau iq-ul lui duba.

Pai cum vrei sa raspund unui cretin care face glume de doi lei si mai e si din saracia aia de Soldova?

Duba
13th March 2011, 14:17
ca si predictie: printr-un gol din offside.

S-ar putea sa ai dreptate, insa pentru meciul de sambata viitoare.

relansat
13th March 2011, 14:17
@duba in mod clar nu ai avut rabdare sa le comercializeze astia si ai pascut etnobotanice in sesiunea de dimineata ...
@norgeman offside-uri de 5 m pot observa si eu. de asta e tusier, sa vada fazele la limita, ce dreak ...

Duba
13th March 2011, 14:19
@duba in mod clar nu ai avut rabdare sa le comercializeze astia si ai pascut etnobotanice in sesiunea de dimineata ...
@norgeman offside-uri de 5 m pot observa si eu. de asta e tusier, sa vada fazele la limita, ce dreak ...

Bai subdotatule, dar fazele in care trebuie acordat penalty nu trebuie sa le vada?

relansat
13th March 2011, 14:21
asa este, domnule oaie. numai ca, vezi tu, penalty-urile se mai si pot rata, spre deosebire de golurile care indica in mod clar o viciere de rezultat :)

keluba
13th March 2011, 14:24
in momentul cand onofras a sutat/centrat surdu era cu aprox o talpa in fata ultimului aparator. daca tu asta numesti 5 m, ti-as indica un oftamolog. ziua buna.

NORGEMAN
13th March 2011, 14:26
Nu este un ofsaid asa de evident... o zic din experienta proprie, la faza asta aproape toti asistentii dau credit atacantului. Cel putin din ce am observat din toate unghiurile din care a fost filmata faza. Pare ciudat sa castigi asa, dar nu ai ce sa-i faci.
Intr-un fel, sa ne bucuram ca scapam de Branesti. :D

relansat
13th March 2011, 14:26
keluba, reciteste ce am scris. tu nu ai nevoie de oftalmolog, poate de cateva exercitii de logica. deci, reciteste ce-am scris si raporteaza.
@norgeman cine a spus ca este un offside evident? p-astea de 20-30 de cm, fanta de lumina, p-astea tre sa le vada tusierul, nu pe alea de 5 metri. d-asta se numeste tusier!!

relansat
13th March 2011, 14:31
sa nu se supere duba: http://www.descopera.ro/dnews/7986158-oile-sunt-animale-inteligente

keluba
13th March 2011, 14:33
keluba, reciteste ce am scris.

my bad. am citit pe diagonala. da, gol din offside, dar nu cred ca se poate vb de rea-vointa. mai repede s-ar putea vb de o "relaxare" a adversarului, daca tot e nevoie de scenarii conspirative.

NORGEMAN
13th March 2011, 14:34
In cazul asta ar trebui sa avem roboti la tuse. Chiar si atunci cred ca ar da eroare la faze de genul asta. :)
Sunt faze de joc in care intradevar, asistentul trebuie sa ridice fanionul pentru distante asa mici, dar aici Surdu il pacaleste pe asistent atunci cand se retrage pentru 2 secunde.
Pana nu vad o imagine mai clara cu linia fundasilor imi metin parerea ca asistentul a procedat oarecum corect dupa indicatiile regulilor de joc.

Duba
13th March 2011, 14:37
keluba, reciteste ce am scris. tu nu ai nevoie de oftalmolog, poate de cateva exercitii de logica. deci, reciteste ce-am scris si raporteaza.
@norgeman cine a spus ca este un offside evident? p-astea de 20-30 de cm, fanta de lumina, p-astea tre sa le vada tusierul, nu pe alea de 5 metri. d-asta se numeste tusier!!

Bai cap de musca, iti aduci aminte de primul gol al Frantei din ultimul meci cu Romania? Exact la fel a fost la limita, si tot asa asistentul a dat credit atacantului. Ca tiganul mic s-a ofuscat, e de inteles. Echipele lui nu joaca mai nimic si el de fiecare data da vina pe arbitrii. Dar ce te faci cand toata presa te ia la misto, iar Sdrobis te ia si el peste picior si spune ca a fost un ofsaid pe care-l masori cu sublerul.

Ba regleaza-te ma la scufita si nu mai face pe cretinul ca rad toti de tine!

relansat
13th March 2011, 14:37
my bad. am citit pe diagonala. da, gol din offside, dar nu cred ca se poate vb de rea-vointa. mai repede s-ar putea vb de o "relaxare" a adversarului, daca tot e nevoie de scenarii conspirative.

keluba, am spus eu ceva?

nici macar de relaxare. ideea e ca acel tusier (care are nevoie de oftalmolog, apropo) sa fie pedepsit. doar atat."oarecum corect" nu e de ajuns. aici ori aplici regulamentul, ori iesi din arbitraj. a fost viciere de rezultat, ce sa mai ...

duba, mai sus spuneai ca-s subdotat, cuvant (clar) furat din repertoriul lui ilie dumitrescu (cu aproximatie, nu stiai tu sa pronunti subordonat, prea multe litere :cry: ). tu esti subordonat mintal, iar mentor ti-e oierul gigi :)

Duba
13th March 2011, 14:42
keluba, am spus eu ceva?

nici macar de relaxare. ideea e ca acel tusier (care are nevoie de oftalmolog, apropo) sa fie pedepsit. doar atat."oarecum corect" nu e de ajuns. aici ori aplici regulamentul, ori iesi din arbitraj. a fost viciere de rezultat, ce sa mai ...

duba, mai sus spuneai ca-s subdotat, cuvant (clar) furat din repertoriul lui ilie dumitrescu (cu aproximatie, nu stiai tu sa pronunti subordonat, prea multe litere :cry: ). tu esti subordonat mintal, iar mentor ti-e oierul gigi :)

Cretinule, observ ca atunci cand nu mai ai argumente, o dai pe jigniri made in Soldova. Hai sictir frustrat prost si obsedat de performantele Stelei!

relansat
13th March 2011, 14:45
duba, sari-t-ar rotile pe soselele patriei. atat de simpatic ce-mi esti :D :cry:

keluba
13th March 2011, 14:47
keluba, am spus eu ceva?


nu cu referire la tine am spus de relaxarea adversarului. doar ca mie personal, mi-a sarit mult mai repede in ochi atitudinea branestului fata de meciu. repet, surdu a fost in momentul sutului/centrarii cam cu o talpa in fata ultimului aparator, dar dupa parerea mea a fost doar o greseala a asistentului, nimic mai mult.

hentul din careu, de care pomeneste duba, nu a fost de 11 dupa parerea mea. aparatorul era in aer, cu spatele si foarte aproape. cand esti in aer e normal sa dai din maine, pt a te echilibra cat de cat.

a mai fost o faza de hent, la momentul loviturii libere, in care un jucator de la branesti ridica mana, in fata fetei si este lovit de minge. e, mai degraba aici hent.

Aurel.D
14th March 2011, 11:47
Nu trebuie sa se bata prea mult moneda pe offside la gol; era o faza la limita si de obicei se da credit atacantului. Posibil ca Sorin Cartu sa fi adus ceva schimbari la steaua, dar nu cred ca el va schimba esential jocul si situatia echipei. Este chestiune de timp pana sa intervina ciobanul! steaua se va bate ca de obicei in ultimii ani, pt locurile 5-6, hai 4 cu indulgenta. :)

cosmincosmin
15th March 2011, 21:29
Nu este un ofsaid asa de evident... o zic din experienta proprie, la faza asta aproape toti asistentii dau credit atacantului. Cel putin din ce am observat din toate unghiurile din care a fost filmata faza. Pare ciudat sa castigi asa, dar nu ai ce sa-i faci.
Intr-un fel, sa ne bucuram ca scapam de Branesti. :D

Sper sa scapam de Brasov. :rosu: