PDA

View Full Version : Sugestii, reclamatii, discutii la ''Concurs Prono CL & UEFA 2005 - 2006''



Catalanul
16th February 2005, 16:58
titlul spune totul :) daca ceva nu este in regula puteti face reclamatii aici... de asemenea putem comenta surprizele si alte cele :rolleyes:

fia
16th February 2005, 17:52
Vreau sa reclam faptul ca moderatorul de la acesta sectiune e prea altruist!
Mi-a adus aminte sa pronostichez la concurs, pentru ca eu uitasem...
Pai se poate asa ceva? Unde e mancatoria? :p

Catalanul
18th February 2005, 18:49
Clasamentul primei etape a fost afisat :) dati un clik aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=205886&postcount=21) pentru a-l putea vedea ;) a fost o etapa cu multe egaluri, 7 din 16 meciuri :) de asemenea au fost puse meciurile pentru etapa a 2-a (optimi CL)

andreiush
18th February 2005, 18:55
Reclam faptul ca sunt doar pe locul 15-17 din 18 participanti:D
Catalane se vede ca faci treaba buna aici:ok: Esti omul potrivit la locul potrivit;) (hai mai pune ceva puncte si la mine ca uite ce frumos am zis de tine:P)

remus
20th February 2005, 18:29
exista clasament general ? daca da , unde ?

Catalanul
20th February 2005, 18:31
am scris mai sus unde a fost afisat clasamentul... in fine, uite inca o data adresa :)
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=205886&postcount=21

CoolRain
21st February 2005, 14:53
Si returul cupei UEFA? Am vazut ca ai bagat LG din 22 si 23, iar UEFA se joaca pe 24.02...

Catalanul
21st February 2005, 15:26
Am pus doar CL deoarece ar fi fost prea multe meciuri (24 :rolleyes: )...la urmatoarele faze competitive vor fi puse toate meciurile (CL si Uefa) :)

cyber_goool
23rd February 2005, 00:57
Hm, nu stiu daca ai fost inspirat la faza asta. Eu zic ca mai bine le puneai ca o sa vina vremea cand nu o sa prea mai fie meciuri...

Catalanul
25th February 2005, 20:27
A fost actualizat clasamentul dupa 2 etape :) il puteti vedea aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=209915&postcount=42)
meciurile pentru etapa a 3-a le voi pune mai tarziu ;)

realmadrid.com
26th February 2005, 13:22
Meciurile din CL sunt mai importante...cu toate ca trebuia pus macar meciul Stelei:ok:

Corrado*
27th February 2005, 01:43
sunteti de acord sa mai adauge catalanul inca 3 puncte? chiar daca nu am jucat prima etapa! pls doar 3 puncte
asa sa am sanse si eu la titlu

Catalanul
27th February 2005, 01:59
Corrado... concursul este de abia la inceput :ok: ai sanse si daca nu-ti voi adauga inca 3 puncte :D desi ai pronosticat doar la etapa a 2-a, esti in fata catorva concursati care au pronosticat la ambele etape :D (ca de exemplu, andreiush :evil: )
In plus, la acest concurs, singurul premiu va fi...experienta acumulata de-alungul pronosticurilor :D asa ca nu conteaza cine este lider :D

andreiush
27th February 2005, 02:06
Mda... bine ca ai amintit de mine:D Da la mine a fost furt pe fata... clar... m-au furat arbitrii... era offsaid acolo... dar na... tu decizi ma catalane:D

Bine ca acum ne spui ca nu castigam nimic:P Corrado credea ca se alege si el cu ceva din treaba asta... de aceea e asa insistent baiatu:rolleyes:

Catalane... nu ceda presiunilor publicului:cool: Fa-ti treaba asa cum trebuie si in continuare:cool:

Catalanul
27th February 2005, 02:09
Corrado tu cum ai rude pe aici, prin Valencia, poate vii la vara si facem un forum meeting si iti fac cinste cu o bere (sau cu orice vrei tu :D)
andreiushe tu daca o sa castigi concursu (putin probabil :D) am sa te sprijin moral la BAC :D

Corrado*
27th February 2005, 02:15
naah, nu beau alcool...
@andreiush: stiam ca nu sunt premii omule :D dar mie imi place sa castig, spre deosebire de tine :evil:

andreiush
27th February 2005, 13:19
@Corrado
Si mie imi place sa castig... problema e ca nu pot castiga intotdeauna;)
@Catalanu
Sa ma sustii si daca nu castig concursu maaa...:D ...da hai ca avem alt thread pentru bac;)

fia
28th February 2005, 17:57
Cu parere de rau, va anunt ca eu ma retrag d ela concursul de pronosticuri de la CL :(
Am ratat o etapa, si stau destul de rau cu timpul, deci s-ar putea sa mai pierd si altele. Macar daca ma retrag aveti mai putin de socotit :D

Bafta tuturor candidatilor :D

Catalanul
28th February 2005, 18:03
auzi la el, se retrage :mda: no way :nah:
nu ai ratat nici o etapa asa ca nu ai de ce sa te retragi :) legat de socotit, de acuma in colo o sa am o groaza de timp liber deoarece incep sarbatorile Valenciei :D ==> VACANTA /hello

realmadrid.com
28th February 2005, 18:14
Sa iti fie scoala de ras:D
Fia...nu are rost sa te retragi:D...eu cu cine ma mai bat:P

fia
28th February 2005, 18:19
@Ionutz: Care scoala mah? Servici se cheama :D
@Catalanul: N-am ratat nici o etapa? Sigur :D? Atunci nu ma mai retrag :D
Mda, se pare ca nu am ratat :D, dar uite ca lipsa de timp nu ma lasa sa stiu cum sa pronostichez, acum le cam pun la plesneala, nu mai stiu clasamentele, forma echipelor :(, suspendatii... inainte eram la curent...
S-ar putea sa nu mai fiu un concurent bun :D
Dar hai ca raman, doar sa ma anuntati si pe mine cand se pun etape noi, sa nu uit sa pronostichez :D

realmadrid.com
28th February 2005, 18:22
Fia...vorbeam de scoala Catalanului:D

Catalanul
6th May 2005, 19:27
A fost actualizat clasamentul (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=260992&postcount=141) :) ultimul inainte de cele 2 finale :)
si pentru a face cat mai palpitant acest concurs propun urmatorul lucru :) pronosticurile pentru finale sa se puncteze in modul urmator:

5 puncte pentru rezultatul corect
3 puncte pentru tendinta corecta


astept parerile voastre, daca sunteti de acord o sa aplic acest creteriu, daca nu, ramane cum a fost si pana acum :)

ah, si inca un lucru, vreti sa pronosticati pentru ambele finale deoadata ? sau pun deocamdata doar finala cupei uefa si dupa si cea din CL ? :)

cyber_goool
6th May 2005, 19:53
Sunt de acord cu noile reglamentari, macar la finala se pot da puncte mai multe. Si sa li se mai dea o sansa unor de a ajunge pe podium :evil: da chiar si asa inseamna ca doar primi 6 mai au sanse.
Poate-l depasesc pe Fia :P. Dar stii ce, Fio (si-asta ramane intre noi matematicienii :P), ce-ar fi sa-l lasam pe Jeese_James sa prono primul :drak: desi e un pic riscant cu noile reglementari, io zic ca merita numai sa nu faca el blat cu CoolRain (care e dinamovist, sau Tamy care nu stiu ce e :D :D ).
Pe ce date sunt finalele?: eu zic ca daca sunt in aceeasi saptamana sa fie puse impreuna, daca nu, nu

fia
6th May 2005, 19:56
Pai daca pariez la fel ca tine si sunt inaintea ta sigur castig :evil:

Catalanul
6th May 2005, 19:57
Tamy este POLIST de-al meu :P :yeah:

finala cupei UEFA este pe 17 mai iar cea a Ligii Campionilor pe 25 :)
astept in continuare parerile celorlati ;)

cyber_goool
6th May 2005, 20:00
Nu esti inaintea mea, uita-te la clasament, doar Catalanul te-a pus primul pt ca nu-i place ordinea alfabetica (sau am mai avut noi din cand in cand ceva de impartit :evil: ). Deci ramane cum am stabilit :ok: :D :D

A gata, deja jocurile sunt facute: sa vedem pe cine prefera stelistul Jeese_James: un dinamovist + polist (2) sau un rapidist+sportist :drak:

Si poate vezi ca pronosticurile (cele mai importante :evil:) vor fi facute cu 0.1 secunde inainte de inceperea primei finale :D :D

Catalanul
6th May 2005, 20:03
mea culpa :P la clasamentul de etapa am respectat ordinea alfabetica insa nu si la cel general... deh, graba asta :D imediat editez :) numa' stai sa plece fia la FM ca sa nu-si dea seama :evil:

fia
7th May 2005, 00:33
Bai caterincolsule :P
Lasa ca vedeti voi ca tot eu o sa castig... :P

fia
16th May 2005, 19:36
As mai avea o propunere :D
Pronosticurile pentru etapa asta sa nu se faca publice decat dupa ce nu se mai poate pronostica. De exemplu sa trimitem pronosticurile prin PM la Catalanul.

Astel se evita situatia in care cineva pronosticheaza la fel ca cel de sub el in clasamentul general, astfel avand asigurata pozitia si dupa acest meci.

Cand "expira" ora de pus pronosticuri Catalanul le poate pune la threadul de pronosticuri.

Eu am incredere in el ca e un arbitru corect :D

Deacord??

Sunt multe punte in joc (5 sau 3 plus inca 3 "premiu").
Ce parere aveti?

cyber_goool
16th May 2005, 22:19
de acord! Insa tot se pot face masinatiuni; tu esti mai prieten cu Catalanul decat mine, asa e? Da chiar si asa fia trebuie sa aleaga intre mine si Jeese_James... :drak: Glumesc
Pana la urma tot nimereala e :D Dar totusi mai astept pana miercuri poate imi vine inspiratia ;)

fia
16th May 2005, 22:48
@cyber..... pai daca as fi prieten cu Catalanul l-as pune sa modifice posturile cu pronosticuri ca tot e moderator...

Ideea e ca nu facem asta pentru ca suntem oameni mari si ca "jucam" de placere :D
In tur am iesit la egalitate eu cu Catalanul si cu .com , eu nici macar nu mi-am numarat punctajele (le fel ca si acum in retur) deci nu pot sa zic ca mor sa castig :D
Mai ales la zecile de mii de dolari care se castiga ca premiu (TVŞport se aude ?) :evil:

CoolRain
17th May 2005, 10:40
Nu stiu man, cand eu am patit-o nu am facuta atata caz... Adica a fost un moment cand eram in clasament mai sus decat acum si s-a pronosticat aproape identic cu pronosticul meu... Am zis ca sunt eu paranoic si gata :P

In alta ordine de idei, ca tot a zis cineva ca sunt dinamovist: caut concurent dornic de fuzionare la puncte cu mine in scopul castigarii primului loc. Promit impartire echitabila a zecilor de mii de dolari.

fia
17th May 2005, 10:48
caut concurent dornic de fuzionarePai asta suna mai mult a replica de oltean nu de dinamovist :evil:

CoolRain
17th May 2005, 17:19
Lasa-ma bre sa-mi fac blatul in liniste, ce te bagi tu repede cu oltenii tai?:P
P.S.: de fapt, eu sunt si oltean si dinamovist :D

fia
19th May 2005, 01:00
Iete ca am nimerit castigatoarea :D
Damn, dar am zis doar 1-2 ... am fost doar la un gol distantza... dar nu are a face, ca nu cred ca e cineva care sa fi zis 1-3... Catalane?

fia
19th May 2005, 08:39
Inseamna ca tocmai ai devenit lider :)

CoolRain
19th May 2005, 10:27
Eu ma ghicit ca J_J a ghicit scorul final :drak:

cyber_goool
19th May 2005, 11:34
Mda, a fost blat. Catalane de ce n-ai afisat pronosticurile noastre? Recunoaste ca am pus 1-3 scorul :drak:

Catalanul
19th May 2005, 14:13
Eu am ghicit scorul final :drak:
Jesse_James tu nu ai ghicit nimic, pronosticul tau fiind de 3-1... pentru Sporting insa :D au fost doar 3 useri care au mers pe victoria moscovitilor, insa nimeni nu a ghicit scorul exact :) imediat pun si clasamentul general etc.

fia
19th May 2005, 14:16
Hi hi, deci sunt inca lider :D

fia
19th May 2005, 18:07
Catalane, hai bre cu rezultatele :D

realmadrid.com
19th May 2005, 18:27
Stai ma, ca acum le modifica :D

fia
19th May 2005, 18:36
Pai 4 ore ii ia :D?

inter
19th May 2005, 18:37
pai le traduce din catalana :D

fia
19th May 2005, 18:39
Ce faci intere, te plictisesti :D? Cam rar pe sectiunea asta, nu te bagi si tu la pronosticuri :D?

inter
19th May 2005, 18:41
in urmatorul sezon, sau aveati nevoie de unul pe ultimul loc, ca tot m-am impacat cu gandul asta:D:D

fia
19th May 2005, 18:45
Esti haios, mult mai haios ca aia de pe Maxima, aia inca nu s-au obisnuit toti :D

realmadrid.com
19th May 2005, 18:51
Daca intra inter e clar....nu am sanse anul viitor :P
Fia, am ratat o etapa...si s-a dus dracul tot :headbang:...de asta castigi tu :D

fia
19th May 2005, 18:55
Asa ai facut si anul trecut cand ti s-a stricat calculatorul :D

realmadrid.com
19th May 2005, 18:58
Atunci aveam scuza...acum nu :D
Am uitat ca Inter juca martzi parca...si nu miercuri :D...
Asta e, la anul :drak: :drak: :drak:

Catalanul
19th May 2005, 19:08
as fi pus clasamentul azi dimineata, da' mai nou am aflat ca nu se pot atasa fisiere power point pe forum :o: :mda: iar cand mi-am dat seama era prea tarziu.... ca dupa-amiaz' am avut scoala.... o sa incerc sa le pun in seara asta ;)


multumiti ? (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=271905&postcount=146) :)

fia
19th May 2005, 20:51
Cine e pe primul loc, Cine e pe primul loc, fia e, fia e!

Tamy
21st May 2005, 15:00
sanse pentru a te detrona , fia , sunt destul de mici , insa atat timp cat exista trebuie profitate :D pentru aceasta ar trebui sa ghicesc scorul final si implicit sa primesc bonusul de 3 puncte (nu?) :) oricum , succes tuturor participantilor in finala :ok:

fia
21st May 2005, 15:13
Da, si eu sa nu nimeresc nici macar tendintza :D
Si asa iesi la egalitate :)

cyber_goool
23rd May 2005, 17:01
Ce ziceti daca modificam iar regulamentul: 5 pt. tendinta si 10 pt. scor exact; e totusi finala C.L. Cine nu ar fi de acord? Probabil ca doar Fia, insa e minoritar :evil:
Da chiar si asa, slabe sanse... ne-a lucrat Fia, si cand te gandesti ca zicea ca se lasa. Fia da-mi si mie un PM, sa raman macar pe podium :P

@realmadrid.com Nu te supara ca-ti spun: dar nu stii sa pierzi (sau sa castigi depinde cum privesti lucrurile ;)). Nu trebuie sa stai tot timpul pe primul loc, uneori e mai frumos cand vii din urma (Fia stai ca vin :D). Eu zic ca puteai sa castigi chiar si sarind o etapa :ok:

CoolRain
23rd May 2005, 17:08
Eu zic sa-mi dati mie 30 de puncte bonus ca's baiet frumos. Cine nu ar fi de acord? Probabil ca tot Fia, dar va fi minoritar :evil:

realmadrid.com
23rd May 2005, 17:14
@realmadrid.com Nu te supara ca-ti spun: dar nu stii sa pierzi (sau sa castigi depinde cum privesti lucrurile ;)). Nu trebuie sa stai tot timpul pe primul loc, uneori e mai frumos cand vii din urma (Fia stai ca vin :D). Eu zic ca puteai sa castigi chiar si sarind o etapa :ok:

Dupa cum ai vazut am renuntat la concurs...am revenit cu ocazia finalelor :ok:
Nu e nimeni de vina ca nu am postat eu....de fapt este cineva, EU :D...dar asta e...incercam la anul

PS_In prima editie a concursului am stat pe primul loc...si din nou nu am scris la timp :D...dar tot pe 1-3 am ramas :D

fia
23rd May 2005, 17:38
Nu e frumos sa se schimbe punctajul atat de drastic chiar acum... astfel se duce pe apa sambetei "munca" din intreg sezonul si nu e corect.
Ce ar fi ca in ultima etapa de divizia A victoria sa conteze 10 puncte? Ar fi corect?

realmadrid.com
23rd May 2005, 18:03
De acord cu fia....punctajul trebuie sa ramana la fel pt ambele finale :D...
cyber_goool de ce vrei sa se schimbe punctaju ?....ti-e frica ca nu il mai ajungi pe fia :evil:

fia
23rd May 2005, 18:07
Ca sa va dau o sansa daca vreti eu pot sa-mi fac pronosticul public... si votati si voi cum va taie capul (dar tot public).... Vi se pare ok? Daca da vorbiti cu Catalanul, eu am pronosticat deja.

realmadrid.com
23rd May 2005, 18:13
Pai acum zici mai :P...asta trebuia sa faci la finala UEFA :D
Oricum, mai interesant este asa...nimeni nu poate sa se inspire din pronosticurile altcuiva...bine, bine, exista o exceptie.....Catalanul :D

fia
23rd May 2005, 18:14
Lasa mah Catalanul e oricum jos :D
Pai acum ziceam sa le mai dau o sansa la urmaritori :D

fia
28th September 2005, 09:06
Catalane, ai pus prost meciurile :D!

Catalanul
30th September 2005, 17:30
Catalane, ai pus prost meciurile :D!sincer, nu te-am inteles :confused: la ce te referi ??

rain_man1973
30th September 2005, 21:06
ai avut o mica greseala la meciul 3 cupa uefa adica Everton - Steaua in loc de dinamo.cred ca la asta s-a referit fia.

Catalanul
30th September 2005, 21:34
Da, intr-adevar aceea era greseala despre care vorbea fia :D Macar cei care au pronosticat au sesizat acest fapt si au schimbat numele echipei :)

PS. A fost afisat clasamentul primei etape (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=381353&postcount=18) :)

alejandro
3rd October 2005, 18:05
@catalane:sorry,daca ai mai spus da' eu nu prea inteleg cum se da punctajul....:rolleyes:
realmadrid.com la meciul Samp - Vit a pronosticat 2-0 si a fost 1-0, a luat 6 pct (3+3+0) - a inidicat corect invingatoarea si nr de goluri a uneia din echipe;
iar pentru Real - Oly zis 3-1 si a fost 2-1, practic aceeasi situatie da' a luat 7 puncte (3+3+1).DE ce?cum se face?

rradur
3rd October 2005, 20:45
Tocmai de aceea am pus pronosticuri doar pentru UEFA !
Daca este o "afacere in familie" atunci trebuia sa spuneti.
Cu ocazia aceasta v-ati pierdut un "client". Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul. Rusine sa va fie !

Catalanul
3rd October 2005, 20:51
rradur, acest concurs este bazat pe niste reguli, care evident trebuie respectate :) Uite, dat fiind faptul ca participi pentru prima data la concurs voi calcula pronosticurile tale si a celorlalti 2 concurenti care au pronosticat dupa termenul dat de mine.
Insa data viitoare, va rog, incercati sa postati mai devreme pentru a nu mai isca mici conflicte de acest gen :)



iar pentru Real - Oly zis 3-1 si a fost 2-1, practic aceeasi situatie da' a luat 7 puncte (3+3+1).DE ce?cum se face?3 puncte pentru ca a precizat pronosticul corect (victoria gazdelor) alte 3 pentru ca a ghicit cate goluri a marcat una dintre echipe (Olympiacos) + 1 pct (nr de goluri marcate de acea echipa) :)

realmadrid.com
3rd October 2005, 21:07
Pai si la meciul cu Sampdoria am ghicit ca nu vor cei de la Vitoria..atunci de ce nu se puncteaza cu 1 punct :D ?

Catalanul
3rd October 2005, 21:38
Am actualizat clasamentul. I-am introdus in "baza de date" si pe cei care au pronosticat mai tarziu. Multumiti?

rradur
3rd October 2005, 22:01
Din regulamentul de joc :

"- Pentru fiecare pronostic corect (1 X 2 ) se primesc 3 puncte.
- Ghicit numar goluri marcat de o echipa: 3 pct + nr. goluri (aceasta regula se va aplica doar in cazul in care ati ghicit pronosticul corect)
- Ghicit rezultat final: 5 pct + nr. total goluri"

Daca pun pronosticul 2-1 si iese 2-1, dupa regula nr. 3 as avea 8 pct.
(Dupa primele 2 reguli (ignorand "doar in cazul in care ati ghicit pronosticul corect") as avea 3+3+2+3+1= 12 pct)
Daca pun 2-1 si scorul iese 2-0 atunci : 3+3+2=8 pct ca si cand as ghici scorul !

Din 1982 joc la tot felul de concursuri pronosport sau cum se cheama. In ultima perioada pariez online. Niciunde n-am vazut ca un pronostic gen "scor corect" sa fie premiat mai putin decat unul gen pronostic sau numar de goluri. In plus cota pentru scor corect este mult mai mare decat cota pe pronosticuri. Puteti verifica la orice agentie de pariuri.

Propunerea mea este ca la scor corect sa se dea cele mai multe puncte. Ar fi o singura modificare de facut in regulamet. La scor corect 10 (sau 15) puncte + numarul de goluri.

Catalanul
3rd October 2005, 22:11
Da, am observat si eu acest lucru cand am calculat deja punctajele :( Intr-adevar este ilogic sa aduni mai multe puncte cand ghicesti doar pronosticul corect decat atunci cand ghicesti rezultatul corect. Insa mi-am dat seama prea tarziu de acest lucru si nu am mai rectificat... deoarece am crezut ca o sa va revoltati. :)
Incepand de etapa viitoare insa, daca vreti, voi acorda 10 puncte + nr. total de goluri pentru cei care ghicesc rezultatul corect.
Daca cineva este impotriva acestei reguli sa spuna aici :) Daca nu, incepand cu etapa a 3-a din CL se va schimba modul de punctare.
Deci, astept parerile voastre aici. Daca se aproba, voi modifica si acea parte din regulament.

rradur
3rd October 2005, 22:15
Fiind o singura etapa de pariuri, eu cred ca se poate recalcula totul !
Asa ar fi corect ca punctajul sa fie unul si acelasi pentru toate etapele.

Catalanul
3rd October 2005, 22:21
Ok, o sa-ncerc sa recalculez totul pana vineri cel tarziu. Oricum, timp este din belsug... pana la sfarsitul lunii nu vor avea loc meciuri in competitiile europene :)

Totusi, insist, daca cineva este impotriva acestei decizii s-o spuna aici pana nu va fi prea tarziu. S-au daca aveti alte sugestii, de asemenea, le puteti posta aici :)

blondu24
4th October 2005, 01:16
cate echipe romanesti vor evolua in competitiile europene in sezonul viitor?

alejandro
4th October 2005, 10:44
Da catalane,eu zic sa recalculezi totul,asa ar fi cel mai corect si te rog sa postezi inca odata regulamentul integral,varianta modificata si finala ca sa fie totul clar pentru toti.Nu cred ca vor fi prea multe obiectii,a fost doar prima etapa: nimik decisiv,dupa parerea mea:ok:

sun
4th October 2005, 21:42
blondule , daca vei mai intra vreodata pe acest forum , Romania va fi reprezentata de 3 echipe (1-CL si 2-UEFA )

Catalanul
7th October 2005, 20:32
A fost actualizat clasamentul (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=387458&postcount=21) . Punctajul s-a recalculat si s-a aplicat o noua regula: cine a ghicit rezultatul corect a primit 10 pct + nr total de goluri (si nu 5, cum era inainte). In rest, totul a ramas la fel :)
In caz ca s-au strecurat mici greseli (ceea ce e greu de crezut :P) trimiteti-mi un PM sau faceti aici o reclamatie ;)

Catalanul
31st October 2005, 16:53
Am actualizat clasamentul (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=409593&postcount=39) (cam tarziu stiu :rolleyes: ).
Astept contestatii, in caz ca aveti ceva de reclamat :P

rain_man1973
23rd November 2005, 19:22
catalane e o greseala la clasamentul de etapa si general ,si totul a plecat de la meciul Rosenborg - Real Madrid care s-a terminat 0-2 nu 0-1 cum l-ai postat. eu am refacut clasamentul de etapa si general si il trimit pe private message sa-l verifici si tu.

rain_man1973
23rd November 2005, 19:31
te rog sa-l verifici si tu poate am gresit si eu

Dark Horror 58


LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen 3-1 3 3 1
FC Thun - Ajax Amsterdam 1-0
FC Barcelona - Panathinaikos 3-0 3 3 0
Lille - Man. United 1-2 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan 3-2 3
Rosenborg - Real Madrid 0-2 10 2
Liverpool - Anderlecht 1-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 1-1 1 1

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 2-1
Rapid Bucuresti - Rennes 1-0 3 3 0
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 1-2 1 1
FC Sevilla - Besiktas 1-0 3 3 0
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 3-2 1 2
Palermo - Lokomotiv Moscova 2-1
Heerenveen - CSKA Moscova 0-3 1 0
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 1-1 1 1




Catalanul 44


LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen 1-0 3
FC Thun - Ajax Amsterdam 1-2 3
FC Barcelona - Panathinaikos 3-0 3 3 0
Lille - Man. United 0-0 1 0
PSV Eindhoven - AC Milan 1-2 1 1
Rosenborg - Real Madrid 1-1 1 1
Liverpool - Anderlecht 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 2-1 10 3

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 2-0 1 0
Rapid Bucuresti - Rennes 1-1
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 0-1
FC Sevilla - Besiktas 2-0 3 3 0
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 2-1
Palermo - Lokomotiv Moscova 2-1
Heerenveen - CSKA Moscova 0-2 1 0
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 2-1





sun 65


LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen 2-1 10 3
FC Thun - Ajax Amsterdam 0-2 3
FC Barcelona - Panathinaikos 3-0 3 3 0
Lille - Man. United 2-1 3
PSV Eindhoven - AC Milan 0-0 1 0
Rosenborg - Real Madrid 1-0
Liverpool - Anderlecht 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 2-1 10 3

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 1-0 1 0
Rapid Bucuresti - Rennes 2-2 1 2
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 2-0 3 3 0
FC Sevilla - Besiktas 2-0 3 3 0
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 1-1
Palermo - Lokomotiv Moscova 3-0 1 0
Heerenveen - CSKA Moscova 1-1 3
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 2-1



realmadrid.com 65



LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen 1-0 3
FC Thun - Ajax Amsterdam 1-2 3
FC Barcelona - Panathinaikos 3-0 3 3 0
Lille - Man. United 2-1 3
PSV Eindhoven - AC Milan 1-0 10 1
Rosenborg - Real Madrid 1-3 3
Liverpool - Anderlecht 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 2-0 3 3 2

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 1-0 1 0
Rapid Bucuresti - Rennes 1-1
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 1-2 1 1
FC Sevilla - Besiktas 2-1 3
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 2-1
Palermo - Lokomotiv Moscova 2-1
Heerenveen - CSKA Moscova 2-2 3
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 1-2 10 3



rain_man1973 47

LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen 2-2 1 2
FC Thun - Ajax Amsterdam 1-0
FC Barcelona - Panathinaikos 3-1 3
Lille - Man. United 2-1 3
PSV Eindhoven - AC Milan 1-2 1 1
Rosenborg - Real Madrid 1-2 3 3 2
Liverpool - Anderlecht 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 1-1 1 1

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 1-1 3
Rapid Bucuresti - Rennes 1-2
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 0-1
FC Sevilla - Besiktas 2-1 3
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 0-2 10 2
Palermo - Lokomotiv Moscova 2-0 1 0
Heerenveen - CSKA Moscova 0-2 1 0
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 3-1



khaos1ft 52



LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen 1-0 3
FC Thun - Ajax Amsterdam 1-3 3
FC Barcelona - Panathinaikos 2-0 3 3 0
Lille - Man. United 0-1
PSV Eindhoven - AC Milan 1-1 1 1
Rosenborg - Real Madrid 0-1 3 3 0
Liverpool - Anderlecht 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 3-0 3

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 1-1 3
Rapid Bucuresti - Rennes 2-1 3 3 2
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 1-2 1 1
FC Sevilla - Besiktas 2-0 3 3 0
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 1-1
Palermo - Lokomotiv Moscova 2-0 1 0
Heerenveen - CSKA Moscova 0-2 1 0
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 1-1 1 1



rradur 61

LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen = 2-1 10 3
FC Thun - Ajax Amsterdam = 0-1 3
FC Barcelona - Panathinaikos = 3-0 3 3 0
Lille - Man. United = 1-1 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan = 0-2
Rosenborg - Real Madrid = 0-2 3 3 0
Liverpool - Anderlecht = 2-1 3
Inter Milano - FC Porto = 1-0 3

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti = 2-0 1 0
Rapid Bucuresti - Rennes = 1-0 3 3 0
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti = 3-2 3
FC Sevilla - Besiktas = 2- 0 3 3 0
Stuttgart - Shakhtar Donetsk = 1-2 3 3 2
Palermo - Lokomotiv Moscova = 1-0 1 0
Heerenveen - CSKA Moscova = 1-1 3
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel = 2-1





Roiescu 54


LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen = 1-0 3
FC Thun - Ajax Amsterdam = 0-2 3
FC Barcelona - Panathinaikos = 2-0 3 3 0
Lille - Man. United = 1-2 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan = 0-1
Rosenborg - Real Madrid = 0-3 3 3 0
Liverpool - Anderlecht = 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto = 1-1 1 1

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti = 3-0 1 0
Rapid Bucuresti - Rennes = 1-1
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 3-0 3 3 0
FC Sevilla - Besiktas = 2-0 3 3 0
Stuttgart - Shakhtar Donetsk = 0-2 10 2
Palermo - Lokomotiv Moscova = 1-0 1 0
Heerenveen - CSKA Moscova = 2-1
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel = 2-0


Ultras_Paco 70



Liga Campionilor

Juventus - Bayern Munchen = 2-0 3 3 2
FC Thun - Ajax Amsterdam = 0-2 3
FC Barcelona - Panathinaikos = 3-1 3
Lille - Man. United = 1-2 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan = 0-1
Rosenborg - Real Madrid = 0-3 3 3 0
Liverpool - Anderlecht = 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto = 2-1 10 3

U.E.F.A

Sampdoria - Steaua Bucuresti = 0-2 1 0
Rapid Bucuresti - Rennes = 1-3
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 3-0 3 3 0
FC Sevilla - Besiktas = 2-0 3 3 0
Stuttgart - Shakhtar Donetsk = 0-2 10 3
Palermo - Lokomotiv Moscova = 1-2
Heerenveen - CSKA Moscova = 1-1 3
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel = 2-0



Ehcar 56


LIGA CAMPIONILOR
Juventus - Bayern Munchen 2-1 10 3
FC Thun - Ajax Amsterdam 2-2 1 2
FC Barcelona - Panathinaikos 4-1 3
Lille - Man. United 1-2 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan 0-0 1 0
Rosenborg - Real Madrid 1-3 3
Liverpool - Anderlecht 3-1 3 3 3
Inter Milano - FC Porto 2-1 10 3

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 1-1 3
Rapid Bucuresti - Rennes 1-1
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 1-2 1 1
FC Sevilla - Besiktas 2-2
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 2-1
Palermo - Lokomotiv Moscova 1-0 1 0
Heerenveen - CSKA Moscova 1-1 3
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 2-1




Jesse_James 59



Juventus - Bayern Munchen 2-0 3 3 2
FC Thun - Ajax Amsterdam 2-2 2 1
FC Barcelona - Panathinaikos 2-0 3 3 0
Lille - Man. United 1-1 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan 1-1 1 1
Rosenborg - Real Madrid 1-1 1 1
Liverpool - Anderlecht 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 2-1 10 3

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 1-2
Rapid Bucuresti - Rennes 2-1 3 3 2
Levski Sofia -Dinamo Bucuresti 3-1 3
FC Sevilla - Besiktas 2-1 3
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 2-0
Palermo - Lokomotiv Moscova 2-1
Heerenveen - CSKA Moscova 2-2 3
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 2-0





alejandro 66


Juventus - Bayern Munchen 2-1 10 3
FC Thun - Ajax Amsterdam 1-2 3
FC Barcelona - Panathinaikos 2-0 3 3 0
Lille - Man. United 1-1 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan 1-1 1 1
Rosenborg - Real Madrid 1-2 3
Liverpool - Anderlecht 2-0 3 3 0
Inter Milano - FC Porto 2-1 10 3

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 0-0 10 0
Rapid Bucuresti - Rennes 1-1
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 1-1 1 1
FC Sevilla - Besiktas 2-1 3
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 1-0
Palermo - Lokomotiv Moscova 2-1
Heerenveen - CSKA Moscova 1-1 3
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 2-0


ValiEnte 51



LIGA CAMPIONILOR

Juventus - Bayern Munchen 1-0 3
FC Thun - Ajax Amsterdam 0-1 3
FC Barcelona - Panathinaikos 3-0 3 3 0
Lille - Man. United 1-1 1 1
PSV Eindhoven - AC Milan 0-1
Rosenborg - Real Madrid 0-2 10 2
Liverpool - Anderlecht 2-1 3
Inter Milano - FC Porto 2-0 3 3 2

CUPA UEFA

Sampdoria - Steaua Bucuresti 1-0 1 0
Rapid Bucuresti - Rennes 1-1
Levski Sofia - Dinamo Bucuresti 0-1
FC Sevilla - Besiktas 1-1
Stuttgart - Shakhtar Donetsk 2-1
Palermo - Lokomotiv Moscova
Heerenveen - CSKA Moscova 1-2
Steaua Rosie Belgrad - FC Basel 1-2 10 3
__________________
Ultras_Paco 70
alejandro 66
sun 65
realmadrid.com 65
rradur 61
Jesse_James 59
Dark Horror 58
Ehcar 56
Roiescu 54
khaos1ft 52
ValiEnte 51
rain_man1973 47
Catalanul 44
gogustelistu 25


CLASAMENT GENERAL (dupa 3 etape)
CLASAMENT GENERAL (dupa 3 etape)
1 ValiEnte 188 p
2 Jesse_James 184 p
3-4 Ehcar
rain_man1973 182 p
5 realmadrid.com 176 p
6 sun 171 p
7 rradur 155 p
8 alejandro 140 p
9 Dark Horror 136 p
10 Roiescu 132 p
11 Catalanul 129 p
12 Dark Horror 136 p
13 NEAGA 123 p
14 CAMATARU_9 93 p
15 ricky 74 p
16 Ultras_Paco 70 p
17 marcos 69 p
18 Profetu 63 p

Catalanul
23rd November 2005, 21:49
Da, se pare ca am luat tzeapa de la Marca.com :( Insa e si vina mea ca nu am copiat rezultatele de pe uefa.com... o sa recalculez clasamentul si eu, insa nu azi deoarece imi merge foarte prost forumul :mda:

Catalanul
26th November 2005, 19:01
Am recalculat punctajele etapei a 3-a! Clasamentele sunt aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=434876&postcount=55)!

De asemenea, am actualizat CLASAMENTUL GENERAL (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=441368&postcount=73)!

alejandro
12th December 2005, 12:37
Etapa 7 (14-15 decembrie) (10 UEFA)

CUPA UEFA

Marseille - Dinamo Bucuresti
Stuttgart - Rapid
Hertha - Steaua
Roma - Basel
Bolton - Sevilla
Heerenveen - Levski
Lens - Sampdoria
Hamburg - Slavia
Palermo - Brøndby
AZ - Grasshoppers

**Se poate pronostica pana miercuri, 14 noiembrie, ora 20:45!


14 noiembrie?:o: anul 2005,da?:D

Catalanul
12th December 2005, 23:23
ce faci alejandro ? mai nou dai quote-uri ca sa nu mai zica lumea ca esti "dus" :D :pace: vezi ca poate-ti editez si mesaju' de mai sus :drak: :D

on topic: merçi pt. atentionare :) iar in legatura cu actualizarea clasamentului, rog un pic de rabdare :D

Sasuke Uchiha
3rd February 2006, 22:12
URA!!!
pe primu loc :D

stefanm14
3rd February 2006, 22:37
Pot sa ma inscriu si eu acu' ? V-am dat si eu avans de 6-7 etape sa nu ziceti :D

Catalanul
3rd February 2006, 23:00
@ValiEnte, e strans clasamentul si mai sunt multe etape de disputat, asa ca nu canta victorie :D

@Stefan, daca promiti ca nu ne devansezi te las sa te inscrii :P

realmadrid.com
3rd February 2006, 23:49
@ValiEnte...2 fani Real Madrid la conducerea clasamentului :D
Catalanilor, nici aici nu scapati de noi :drak:

Catalanul
3rd February 2006, 23:58
Eu cu alejandro si cu Jesse venim tare din urma, asa ca fiti cu ochii in patru :happy

realmadrid.com
4th February 2006, 00:03
O sa pierdeti mult cu pronosticul pe Barca contra lui Chelsea :D...aici vom castiga competita :drak:

stefanm14
4th February 2006, 11:13
Hai ca ma bag si eu... Pazea, ca v-ajung !:D

realmadrid.com
4th February 2006, 13:35
Tu ? :D...pariez pe orice ca nu ajungi in top 10 :D

stefanm14
4th February 2006, 18:26
Pai de abia teoretic mai am sanse sa fac asta, dar si practic ! Da' nici tu nu castigi, haha:D

realmadrid.com
4th February 2006, 22:01
Daca castiga ValiEnte si eu raman pe locul 2...tot imi convine :P
Realul la conducere :D...

PS_Anul trecut, daca nu ratam 2-3 etape....castigam concursul...asa am iesit la egalitate cu primi 2 clasati :D

stefanm14
4th February 2006, 22:11
Deci gata, pot sa postez pronosticurile mele ? Pai va spun de acu, bate Arsenal :D

Catalanul
19th February 2006, 23:06
Chelsea - Barcelona 5-1
valiente, vezi ca nu ai voie sa postezi in stare de ebrietate pe forum :happy

@stefane, unde sunt prono`urile tale ca nu le-am vazut :D

Catalanul
24th February 2006, 01:06
A fost afisat clasamentul dupa 8 etape (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=524323&postcount=139). Maine va aparea si clasamentul la zi http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif

k474laNu_2006
26th February 2006, 12:39
V`am lasat opt etape si vati distantat repede :rosu: ... din "sezonu"urmator nu va mai las atat :p

realmadrid.com
2nd March 2006, 11:02
Catalane, asta-i discriminare :D...de ce punctajul meu nu este colorat :P ? :galben:

alejandro
2nd March 2006, 11:09
a crezut ca ti-ai dat si tu demisia:D

Catalanul
26th March 2006, 02:49
CLASAMENT (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=555472&postcount=189) dupa 10 etape!

CLASAMENT GENERAL (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=576270&postcount=203) (actualizat).

sun
29th April 2006, 19:51
Catalane , vei actualiza clasamentul general inainte de cele 2 finale ?

sun
28th June 2006, 15:34
dupa ce termin cu Italia , promit ca o sa fac clasamentele si aici , desi va fi mai greu cu sistemul de punctaj folosit . :ok:

alejandro
28th June 2006, 15:41
multumim sun!!!

CoolRain
2nd July 2006, 04:05
miultumim sun!!!!!