PDA

View Full Version : Etapa 20: CFR Cluj - FC Timisoara 1-2



delaparis
27th February 2011, 16:07
Sâmbata, 5 martie:
CFR Cluj - FC Timisoara,
ora 19.00, Digi Sport

discutii inainte si dupa meci

six
27th February 2011, 18:49
Fara emotii ;)

Ferdininho
28th February 2011, 15:58
Foame mare de bani in Gruia daca s-au lipit si de RMGC. (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cfr-isi-asociaza-imaginea-cu-rosia-montana-gold-corporation-230378.html)

malexoid
28th February 2011, 16:48
:jerk: nu-i vad bine pe cfranari...deja se-ntrevad o serie de probleme: kapetanos, dezerbi, mureshan.
nu ca ne-am fi facut probleme daca erau toti astia in teren :)

Leo
28th February 2011, 19:07
1 solist.

Numero Dieci
28th February 2011, 20:14
:jerk: nu-i vad bine pe cfranari...deja se-ntrevad o serie de probleme: kapetanos, dezerbi, mureshan.
nu ca ne-am fi facut probleme daca erau toti astia in teren :)

Dar si la Poli va lipsi Alexa.

Roddicted
28th February 2011, 20:22
cine e Alexa?
Aaa...taranul ala care intra numai la rupere?Ii doresc o iesire din fotbal in stilul cu care ne-a obisnuit el

Doctor_Satan
1st March 2011, 18:05
Sper sa castige aia cu traversele ruginite.
Győzelem Chefere!

delaoltenia
2nd March 2011, 13:10
Fara emotii,egal.

Datenshi
2nd March 2011, 14:38
Eu tin cu CFR in meciul asta, sper sa le produca la astia infrangerea aia de care au nevoie ca sa o ia la vale. :D

Tim
2nd March 2011, 16:31
Iar nu pierdem?

Numero Dieci
2nd March 2011, 16:37
cine e Alexa?



Un jucator cheie pt. Poli.

RunRun1730
2nd March 2011, 17:42
1-2

Shinnok
2nd March 2011, 19:10
ics.

ask
3rd March 2011, 07:52
Batem lejer!

Tim
3rd March 2011, 10:56
Le rupem fashu',ii dam cu capul de dormeza.:D

ask
3rd March 2011, 11:55
Nici o vorbă! CFR bate lejer!:yeah:

malexoid
3rd March 2011, 12:00
Le rupem fashu',ii dam cu capul de dormeza.:D

:mda: mai greu...
cfranarii au gasit solutia ideala pentru partida cu noi: invoca zeitati hinduse!
http://www.grapheine.com/bombaytv/graphiste-en-d296358e1796b945f05a8b41ebd7a682.html

ask
3rd March 2011, 12:14
Soluția ideală pt a vă termina e un grătar, ca să punem rudele lui șoric pe el!:D Dar ne-ar afecta serios colesterolul, așa că preferăm să vă dăm la booci fără alifie!:D
Ia spune bre dansatorule, FC Timișoara mai are flotantul valabil sau se întoarce din vară la Bragadiru?

Poli Timisoara
3rd March 2011, 13:40
bai nea' "milogu"...mama ta cum sta cu bucile?

aici se discuta despre fotbal...nu despre "buci" sau "poponarisme" ,pe care le ai in căpățînă !

ON: mai lejer ca niciodata...boc si-a facut destul datoria fata de voi,a ajuns la FUNDUL (ai tresarit?) sacului !

ask
3rd March 2011, 14:11
:happy :happy
Milogi sunt ăia care cer bani de la autorități să-și finanțeze afacerile private. :happy
Și totuși, flotantul mai e valabil?:happy

bai nea' "milogu"...mama ta cum sta cu bucile?

aici se discuta despre fotbal...nu despre "buci" sau "poponarisme" ,pe care le ai in căpățînă !

ON: mai lejer ca niciodata...boc si-a facut destul datoria fata de voi,a ajuns la FUNDUL (ai tresarit?) sacului !
Să nu uit: mare gunoi ești. Știi tu de ce! Dar nu mă mir, parcă văd că nici măcar tu nu ești născut în Timișoara.....

Tim
3rd March 2011, 15:58
Meciul cu ungarii din klooj incepe sa semene cu meciul cu aia din groapa.Acru.
Parca nu as vrea sa stiu de el.Sper sa treaca odata.

Duba
3rd March 2011, 16:26
CFR-ul are inca o echipa valoroasa, care poate castiga pe teren propriu in fata oricarei echipe de la noi. Mai mult, cred ca jucatorii, dar nu numai ei, au o polita de platit lui Uhrin. Cu siguranta vor dori sa demonstreze ca el a fost veriga slaba in perioada respectiva cat acesta a antrenat in Gruia.

1

Poli Timisoara
3rd March 2011, 17:36
:happy :happy
Milogi sunt ăia care cer bani de la autorități să-și finanțeze afacerile private. :happy
Și totuși, flotantul mai e valabil?:happy

Să nu uit: mare gunoi ești. Știi tu de ce! Dar nu mă mir, parcă văd că nici măcar tu nu ești născut în Timișoara.....

Timisoara a fost un,este si va fi un oras care s-a autogospodarit...pe cand clujul tau a trait si s-a dezvoltat prin furt si frauda (caritas,funar,boc...etc)

Se simte frica si disperarea din declaratiile lui muresan ... va rupe ... plasa, ZICU !

PS:nascut si crescut in TIMISOARA,sunt destui pe forum care imi cunosc originea...dar nu dau prea multe explicatii unui poponar care alearga dupa "funduri" fara alifie !

Duba: din acelasi motiv scris de tine, rezultatul poate fi si va fi ... 2

six
3rd March 2011, 18:33
2 solist ;) sa moara da ciuda toti taranii din muresh aciuiti in clooj :ok:

malexoid
3rd March 2011, 22:32
Soluția ideală pt a vă termina e un grătar, ca să punem rudele lui șoric pe el!:D Dar ne-ar afecta serios colesterolul, așa că preferăm să vă dăm la booci fără alifie!:D
Ia spune bre dansatorule, FC Timișoara mai are flotantul valabil sau se întoarce din vară la Bragadiru?

pana atunci te poti ocupa linistit de gura ma-ti, gunoiule! (cu ori fara alifie)

Ess
3rd March 2011, 23:38
alooo gara!!!!
ba da' cata frustrare va apasa pe umeri, bre invadatori de terenuri? :D
meci de 1x2, cui plm ii pasa?
duba> pe jucatori ii doare in p@@@ de performanta la cfr - procentual, primele sunt insignifiante fata de salaru'/an - ce le-ar pasa de uhrin?
cand ve-ti vedea un contract in care sa se taie din salar pt neatingerea obiectivelor, sa-mi scrieti.

Razvan T.
4th March 2011, 10:23
[QUOTE=malexoid;3409084]pana atunci te poti ocupa linistit de gura ma-ti, gunoiule! (cu ori fara alifie)[/QUOTE
... nu poti duce niste contre civilizat? :mda:
<post editat>

Denis
4th March 2011, 10:32
1x in Ardeal derby. :D

delaoltenia
4th March 2011, 12:54
CFR Cluj, echipa probabila: 1. Nuno Claro - 17. Maftei, 20. Cadu, 24. Rada, 4. Panin - 8. Kivuvu - 22. Hora, 18. Peralta, 11. Nicoara - 16. Bastos - 85. Bud. Antrenor: Alin Minteuan
Rezerve: 32. Minca - 3. Edimar, 55. Nuno Diogo, 29. Batin, 28. E. Kone, 7. E. Dica, 5. Bakary Sare
Absenti: Muresan (suspendat), Piccolo, De Zerbi (accidentati)

FC Timisoara, echipa probabila: 29. Pantilimon - 20 Helder, 4. Luchin, 24, Ghionea, 8. Sepsi - 21. Goga, 25. Burca, 10. Tames, 27. Zicu - 17. Magera 9. Axente. Antrenor: Dusan Uhrin Jr.
Rezerve: 99. Taborda - 25. Burca, 3. Ignjatijevic, 30. Rocha, 55. Bourceanu, 87. Ricketts, 15. Zagrean
Accidentati: Curtean, Mansour, Scutaru, Cisovsky
Suspendat: Alexa


Palmares:
13meciri total
4 victorii CFR Cluj
4 egaluri
5 victorii Poli Timisoara
17-19 golaveraj

Primul meci: 2-1, la Cluj, în 30 iulie 2004

Scor maxim: 0-3, la Timisoara, în 11 septembrie 2005

În tur: 2-3.



sursa: www.onlinesport.ro

Ferko
4th March 2011, 15:29
Daca CFR nu castiga inseamna ca "ramane de caruta" si nu mai prinde nici macar loc de EL.

P1ka
4th March 2011, 15:56
2 solist ;) sa moara da ciuda toti taranii din muresh aciuiti in clooj :ok:

:yes:

Ii bateti , nu-ti face griji.

MMihnea
4th March 2011, 17:05
am votat cu cfr-ul , e doar 'inspiratie'... tinand seama ca joaca Timisoara, ar fi trebuit sa fie mult mai multe voturi la X...eventual un X cu mai multe goluri

Vadim
5th March 2011, 10:06
CFR Cluj-FC Timisoara: Statistici fata in fata si echipe probabile

(http://www.onlinesport.ro/forum/../stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/72719/cfr-cluj-fc-timisoara-statistici-fata-in-fata-si-echipe-probabile.htm)
Meciul este LIVE pe onlinesport.ro, aici. (http://live.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/2010-2011/retur/etapa-20/cfr-cluj-fc-timisoara_38/live.html)

ichigo
5th March 2011, 14:13
n-am nimic cu echipa fc poli timisoara, ci doar cu un patron, care uita sa se comporte ca un om civlizat. nici nu ma mira faptu ca marius stan l-a facut cel din neamul lui soric. si marele "gigi de bega" ar trebui sa se uite la echipele din europa, unde n-am vazut patroni sau presedinti de cluburi urland in stanga si-n dreapta la toate televiziunile de sport. aa ca forta, forta CFR :evil: :ok:

Hingherul
5th March 2011, 14:13
ar merge si aici un egal.

cip
5th March 2011, 16:26
na,ca o picat si forumul lui Vadim! :D

cip
5th March 2011, 16:28
n njnjhjh

El Pistolero
5th March 2011, 16:30
Deci a castigat Timisoara cu 2-1.Victorie absolut meritata,pe final chiar se puteau duce la 2-3 goluri diferenta.Bine si CFR a mai avut sanse de a inscrie.

Elphax
5th March 2011, 17:52
daca nu castigam azi - campionatul e gata !

SexyBoy
5th March 2011, 17:53
1-0 CFR la pauza,2-1 final pentru poli :D

Grinco
5th March 2011, 19:05
Fuck, am deschis scorul. S-ar putea sa avem probleme:D

mariomax
5th March 2011, 19:07
n-a fost penalty la cadu.

Cristy RVD
5th March 2011, 19:08
nici vorba de penalty la cadu.

TaciAcolo
5th March 2011, 19:08
fortza cfr:D

delaoltenia
5th March 2011, 19:08
Ce meci..egalitate.

cip
5th March 2011, 19:09
avram face ce stie mai bine,jocul praf...

delaoltenia
5th March 2011, 19:09
Ce meci..egalitate.

Grinco
5th March 2011, 19:09
Pastele ma-sii de sclav, ce penalty a dat :D

cip
5th March 2011, 19:13
fortza cfr:D
taci acolo! :D

cip
5th March 2011, 19:43
se tot arunca astia prin careu,doar doar le mai da un penalty lighioana asta pitica de avram...

cip
5th March 2011, 21:23
veni,vidi,vici! :D

Tim
5th March 2011, 21:49
Bineeeeeeeeeeeeeee POLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.
Le-am rupt fashu'.Inca un mit demontat.
die hard Poli.:)

delaparis
5th March 2011, 22:29
Eh aici chiar rezultat surpriza :)

Poli Timisoara
5th March 2011, 22:29
Greselile de arbitraj au fost :
- penalty acordat aiurea cfr-ului la Cadu
- penalty la bastos
- golul lui Zicu anulat aiurea

mai departe trageti si voi concluzii ...

Burca nu are ce cauta la Poli...
Goga,ca de obicei slab spre foarte slab...

cip
5th March 2011, 22:30
nici Axente nu rupe gura targului :cool:

Poli Timisoara
5th March 2011, 22:32
ai dreptate...dar macar el e slab, spre slabut :D

malexoid
5th March 2011, 22:43
Greselile de arbitraj au fost :
- penalty acordat aiurea cfr-ului la Cadu
- penalty la bastos- golul lui Zicu anulat aiurea
mai departe trageti si voi concluzii ...



pacat de acel gol, executia a fost superba!

cauta Danny, poate gasesti postata undeva faza acea...a fost in afara careului! (Bastos)

P1ka
5th March 2011, 22:44
Greselile de arbitraj au fost :
- penalty acordat aiurea cfr-ului la Cadu
- penalty la bastos
- golul lui Zicu anulat aiurea

mai departe trageti si voi concluzii ...

Burca nu are ce cauta la Poli...
Goga,ca de obicei slab spre foarte slab...

Macar ati batut , bravo .
Vreau ca una dintre Poli si Otelul sa castige campionatul . Bafta in continuare.

La albitrii , trebuia sa se remarce cineva . Acum a fost Avram , au asteptat un derby al CFR-ului pentru a iesi in evidenta.

Tim
5th March 2011, 22:49
Zicu este extraordinar .Bravo Ianis.

malexoid
5th March 2011, 22:54
Zicu este extraordinar .Bravo Ianis.

da este, nu cred ca il prinde sezonul urmator in Romania...

ensic
5th March 2011, 22:57
Felicitari Poli!

Tim
5th March 2011, 22:59
Multumim cloojene.

delaparis
5th March 2011, 23:06
felicitari BBB, danny22tm, draghici.cristi, Ess, Hingherul, ics, LStorm, malexoid, P1ka, purpleheart, Raul, RunRun1730, stiintacv, tim S, ZEROSASE pt pronostic.


PS. vad ca Ess a anticipat bine penalty acolo ... :D

Elgorriaga
6th March 2011, 00:03
Cum am mai spus, fără dinamovisto-rapidistul ăla de Zicu e cam praștie F.C. Timișoara asta. Mă rog, e tot echipă portocalie, ca și CFR Cluj, ca și răposata Unirea Urziceni, deci nu văd de ce n-ar urma toate trei același drum descendent ...

cirdois
6th March 2011, 00:28
Poli echipa portocalie?
hahahahahahahha:happy:happy:happy
maestre, mai gandeste inainte de a posta.auzi la el, echipa portocalie:happy:happy:happy:happy:happy

Poli Timisoara
6th March 2011, 00:40
aberezi,poate de la somn...Zicu,nu e nici dinamovist si nici rapidist, e un simplu constantean...la fel cum nici zlatan ibrahimovic nu e juventin,milanez,interist,basc ci doar un suedez !

a doua aberatie o pun pe seama etnobotanicilor ... rozule-sidefat !

Ess
6th March 2011, 00:40
timisoara, desi n-a rupt gura targului, a fost echipa care a stiut ce vrea...
cfr-ul,in schimb, a fost echipa care...a jucat in echipament visiniu
rezultat normal, anul viitor v-a fi un an deosebit: campionatul sau repromovarea in a :ok:

elore chefere!!!

:sleep:

L0VEINTER
6th March 2011, 00:49
praf a facut Avram meciu....daca omu asta mai arbitreaza anul acesta e jale mare...

Bravo Poli ,victorie meritata. Mai una si etapa viitoare ;)

MMihnea
6th March 2011, 01:36
felicitari Poli Timisoara , o singura mentiune .. iar va grabiti sa il glorificati pe Zicu, mai lasati-l un pic...sa joace fotbal :D

Grinco
6th March 2011, 02:08
Ba, cine a pus titlul ala la articolul de pe site? Din ala reiese ca din cauza cretinului de Avram am castigat. Mare ajutor am primit...penalty inexistent la Cadu si gol anulat aiurea. Foarte inteligent titlul, n-am ce zice.

Inca o chestie. Minorii aia din galeria CFR-ului s-au facut din nou de rahat cu bannerul pe care scria; "Singura echipa din Banat - UTA Arad". Sau poate au vrut sa-i jigneasca pe aia din Arad, ca aia fac infarct daca ii face careva "banateni":D Oricum, nota 1 la geografie.

NORGEMAN
6th March 2011, 03:20
Greselile de arbitraj au fost :
- penalty acordat aiurea cfr-ului la Cadu
- penalty la bastos
- golul lui Zicu anulat aiurea

mai departe trageti si voi concluzii ...



Avram e un prost

delaoltenia
6th March 2011, 07:00
CFR Cluj - Poli Timisoara 1-2 (1-1)

Marcatori:
Cadu,7'-Zicu,4';Ricketts 78'
Suturi:
16-13
Suturi pe poarta:
8-7
Cartonase galbene:
4-2
Cartonase rosii:
1-0
Faulturi:
17-14
Cornere:
9-3
Offside-ri:
0-1
Bare:
1-1
Posesie:
50%-50%

jonsnow
6th March 2011, 07:40
Cum am mai spus, fără dinamovisto-rapidistul ăla de Zicu e cam praștie F.C. Timișoara asta. Mă rog, e tot echipă portocalie, ca și CFR Cluj, ca și răposata Unirea Urziceni, deci nu văd de ce n-ar urma toate trei același drum descendent ...

Asa ma enerveaza zicu ca joaca bine la pramatiile alea, a avut toate conditiile sa joace si la Dinamo si nu fost decat mediocru...mereu...mai ales de cand s-a intors din Italia...brusc s-a "dezlantuit" acu mama lui de machedon exact cum a facut si cand s-a dus la aviatori...
Legat de meci avram a arbitrat execrabil, mie mi-a dat impresia unuia care vine cu o lectie invatata si care se pierde pe drum si se afunda in propriile greseli din ce in ce mai tare...sa fii tu speranta arbitrajului romanesc si sa faci atatea erori e de neiertat..sper sa nu-l mai vad vreo luna macar...
Oricum titlul se decide in ultima etapa cand o sa-l trimita Dinamo la galati via timisoara...cu un gol al lui torje in min 85 :D

Tim
6th March 2011, 07:42
Ba, cine a pus titlul ala la articolul de pe site? Din ala reiese ca din cauza cretinului de Avram am castigat. Mare ajutor am primit...penalty inexistent la Cadu si gol anulat aiurea. Foarte inteligent titlul, n-am ce zice.

.jeims bond,cine altcineva?:rolleyes:

cip
6th March 2011, 08:04
Cum am mai spus, fără dinamovisto-rapidistul ăla de Zicu e cam praștie F.C. Timișoara asta. Mă rog, e tot echipă portocalie, ca și CFR Cluj, ca și răposata Unirea Urziceni, deci nu văd de ce n-ar urma toate trei același drum descendent ...


Asa ma enerveaza zicu ca joaca bine la pramatiile alea, a avut toate conditiile sa joace si la Dinamo si nu fost decat mediocru...mereu...mai ales de cand s-a intors din Italia...brusc s-a "dezlantuit" acu mama lui de machedon exact cum a facut si cand s-a dus la aviatori...
Legat de meci avram a arbitrat execrabil, mie mi-a dat impresia unuia care vine cu o lectie invatata si care se pierde pe drum si se afunda in propriile greseli din ce in ce mai tare...sa fii tu speranta arbitrajului romanesc si sa faci atatea erori e de neiertat..sper sa nu-l mai vad vreo luna macar...
Oricum titlul se decide in ultima etapa cand o sa-l trimita Dinamo la galati via timisoara...cu un gol al lui torje in min 85 :D

sa radem cu cainii...:happy

jonsnow
6th March 2011, 08:14
sa radem cu cainii...:happy

vedem noi cine rade in ultima etapa :drak:

six
6th March 2011, 08:31
deci dupa cum am spus....fara emotii :D

cip
6th March 2011, 08:32
vedem noi cine rade in ultima etapa :drak:
2-0 sec,goluri din foarfeca Zicu&Mansour :D
cu aceasta ocazie veti pierde traditionalul loc 6 si veti evita sa va mai faceti de ras in Europa...:))

jonsnow
6th March 2011, 08:43
2-0 sec,goluri din foarfeca Zicu&Mansour :D
cu aceasta ocazie veti pierde traditionalul loc 6 si veti evita sa va mai faceti de ras in Europa...:))

UEFA Team Ranking 2011


88 Dinamo Bucuresti Rom 11.2666 2.5200 1.5284 5.2166 1.6332 22.164

143 FC Timisoara Rom 2.2666 0.5200 0.5284 5.2166 2.1332 10.664

daca noi ne facem de ras iti dai seama ce face perla banatului :cool:, dar stai pe voi va fura organele de la nyon ca altfel castigati 23 de Cl si 15 El pana acum...singura discutie se pune doar sub ce nume si culori le castigati...dar aici nu e problema se descurca "marean"...pana la urma daca ramane sa se joace totul in ultima etapa tot pe el si prietenia lui cu borcea ar trebui sa va bazati...Dinamo e o echipa imprevizibila poate sa faca 2-2 cu pandurii acasa dar la fel de bine poate sa castige 0-3 la timisoara...parca asa a fost ultima oara cu cehul ala pe banca nu?

cip
6th March 2011, 09:13
ca sa nu uitam "mijloacele specifice" ...:rolleyes:
fratii Burloiu ce mai zic? :D
pai voi chiar nu realizati ca de ceva vreme traiti din amintiri si sunteti echipa pacii cu 98 de suporteri in Groapa? :o::))

jonsnow
6th March 2011, 09:33
ca sa nu uitam "mijloacele specifice" ...:rolleyes:
fratii Burloiu ce mai zic? :D
pai voi chiar nu realizati ca de ceva vreme traiti din amintiri si sunteti echipa pacii cu 98 de suporteri in Groapa? :o::))


eu vb de mere tu o dai pe prune, cand ramai fara argumente faci pe trolul :evil:...noi traim din amintiri ? :)) asta vine de la cineva care si acum se plange ca a fost "abuzat" de tancurile sovietice ? mah banatenilor voi sunteti cei mai "plangaciosi" dintre romani, voi si oltenii dar acolo e vorba si de carul ala care s-a descarcat in zona asa ca e de inteles cumva...vorbind de suporteri cum dracu e sa joci cu 3-4 mii de spectatori pe etapa exceptand meciurile cu steaua dinamo rapid in cel bun sezon din ultimii nici nu stiu cati ani...de ce dracu nu umpleti macar pe jumatate stadionul ala de 28k de locuri ca tot se traieste cu mitul banatului care e fruncea, pai erati mai multi cand va bateati la retrogradare...
on topic "ati mai cautat anturaj" cu "baietii" de la cfr ?...mai bine lasati copiii in pace si vb cu aia 98 de caini cand va credeti smecheri :drak:

Sir. Eko
6th March 2011, 10:44
Tot da Zicu pe goluri,ce ii cu el?

Leo
6th March 2011, 10:55
Se simte bine.

Radu
6th March 2011, 11:12
Singura echipa din Banat-UTA Arad!:ok:

malexoid
6th March 2011, 11:44
Singura echipa din Banat-UTA Arad!:ok:

asta e nivelul vostru? :happy
risti sa-ti atragi antipatia moderatorilor din arad, noroc ca nici aia nu par a sti geografie+istorie :happy

Nightwish
6th March 2011, 11:56
Greselile de arbitraj au fost :
- penalty acordat aiurea cfr-ului la Cadu
- penalty la bastos
- golul lui Zicu anulat aiurea

mai departe trageti si voi concluzii ...

As mai putea adauga cateva:
- penalty acordat gratuit pentru Timisoara
- eliminare Bastos aiurea
- Sepsi neeliminat la aceeasi faza

A facut praf meciul kktul ala de Avram...

Radu
6th March 2011, 11:56
asta e nivelul vostru? :happy
risti sa-ti atragi antipatia moderatorilor din arad, noroc ca nici aia nu par a sti geografie+istorie :happy

Bragadiru,AEK sau Rocar?

P1ka
6th March 2011, 12:06
As mai putea adauga cateva:
- penalty acordat gratuit pentru Timisoara
- eliminare Bastos aiurea
- Sepsi neeliminat la aceeasi faza

A facut praf meciul kktul ala de Avram...

Oricum nu se compenseaza cu cat ati furat voi astea ultimele 2-3 campionate.

ichigo
6th March 2011, 12:15
e interesant faptul ca avram a facut meciurile praf doar la meciuri in care au jucat cei de la poli timisoara. poli-rapid 2-1, poli-vaslui 2-1 si cfr - poli 1-2, si curios faptul ca toate meciurile au fost castigate de cei de pe bega.

P1ka
6th March 2011, 12:19
e interesant faptul ca avram a facut meciurile praf doar la meciuri in care au jucat cei de la poli timisoara. poli-rapid 2-1, poli-vaslui 2-1 si cfr - poli 1-2, si curios faptul ca toate meciurile au fost castigate de cei de pe bega.

toate cu 1-2 ! :D

Leo
6th March 2011, 12:19
Nu conteaza cine a furat mai mult, important este ca toate echipele din Liga 1 au furat si vor fura in continuare.

P1ka
6th March 2011, 12:20
Nu conteaza cine a furat mai mult, important este ca toate echipele din Liga 1 au furat si vor fura in continuare.

Craiova - cand a fost avantajata , cand a furat ??? :headbang: :rosu:

Noi am fost cei mai dezavantajati in ultimii 3 ani ! Niciodata nu am castigat si noi un meci cu ajutorul arbitrilor.

Leo
6th March 2011, 12:21
In ultimii doi ani, nu au furat, dar eu ma refer asa in general, la toata istoria. Nu am timp acum sa detaliem subiectul, dar mai sunt si alte zile.

Ferdininho
6th March 2011, 12:22
@Elgorriaga & jonsnow vedeti ca va pute gura.
Acum ca Rossi se afla sub supraveghere medicala avem alte 2 javre lovite de turbare. Sper sa-i carantinati repede pana nu se transmite si la restul cainilor.

malexoid
6th March 2011, 12:23
Acum ca Rossi se afla sub supraveghere medicala si urmeaza constincios tratamentul avem alte 2 javre care au fost lovite de turbare. Grinco, carantina repede se pare ca-s contagiosi.

aici imbecili au fost si vor fi mereu, nu are de unde gasi Dr G. atata zyklon b, ca de spatiu de carantina nici vorba :)...

P1ka
6th March 2011, 12:24
In ultimii doi ani, nu au furat, dar eu ma refer asa in general, la toata istoria. Nu am timp acum sa detaliem subiectul, dar mai sunt si alte zile.

Cand a furat Craiova ??? de cand a venit Mititelu numai ghinion avem.

ichigo
6th March 2011, 12:27
alo, moderatori nu mai sunt pe acest thread, mai ales dupa limbajul de mahala al lui ferdininho?

Rossi
6th March 2011, 12:32
Cica de asta Iancu nu mai ataca LPF si FRF ... Se aude ca titlul merge la timisoara si ca la anul trebuie sa-l ia obligatoriu o echipa din capitala ...

Iancu decarteaza la emisiunile sportive ca sa inchida ochii ... Chivorchian e sageata in negocierile cu arbitrii ...

In prima etapa a returului timisoara a fost scutita de o eliminare la scorul de 1-1 si a dat un gol din offside ......
Cu CFR, timisorenii au fost scutiti de o eliminare la Sepsi, in schimb CFR-ul a avut un om eliminat gratuit si i s-a refuzat un penalty clar ca lumina zilei ...

Avram a acordat doua lovituri de la 11 m inexistente, la Helder si Cadu ... si a refuzat cfr-ului un penalty foarte clar ... ba mai mult, Bastos a fost eliminat gratuit, cica pt simulare ...

Vadim
6th March 2011, 12:42
Unde se aude ca titlul merge la Timisoara? Pe strazi?

mariomax
6th March 2011, 12:44
As mai putea adauga cateva:
- penalty acordat gratuit pentru Timisoara
- eliminare Bastos aiurea
- Sepsi neeliminat la aceeasi faza

A facut praf meciul kktul ala de Avram...

aveti ochiul format la greseli de arbitraj. nici nu-i de mirare, la cat s-a tras pentru gruisti in ultimii 2 ani...

Vadim
6th March 2011, 12:45
Cum li s-a parut fanilor lui Poli arbitrajul? Corect sau nu?

Mie mi s-a parut ca arbitrul ala pur si simplu a fost depasit. Ori a fost foarte abil si a tras cu Poli dand impresia ca e abulic.

Elphax
6th March 2011, 13:22
da, a tras cu Poli si cand a anulat golul lui Zicu? era asa de mobilizare
sunt de acord ca primele 2 penalty-uri nu trebuiau acordate

dar la Bastos e clar ca a vrut penalty, nu altceva, Sepsi l-a atins in afara careului, dar el, desi era clar ca nu mai ajunge la minge, a incercat sa mai faca un pas ca sa cada in careu ;) pentru asta a primit cartonas. oricum nu era de penalty pt. ca faultul a inceput in afara careului

si oricum am fi castigat, si oricum Avram e zero

Grinco
6th March 2011, 13:30
Asa ma enerveaza zicu ca joaca bine la pramatiile alea, a avut toate conditiile sa joace si la Dinamo si nu fost decat mediocru...mereu...mai ales de cand s-a intors din Italia...brusc s-a "dezlantuit" acu mama lui de machedon exact cum a facut si cand s-a dus la aviatori...
Legat de meci avram a arbitrat execrabil, mie mi-a dat impresia unuia care vine cu o lectie invatata si care se pierde pe drum si se afunda in propriile greseli din ce in ce mai tare...sa fii tu speranta arbitrajului romanesc si sa faci atatea erori e de neiertat..sper sa nu-l mai vad vreo luna macar...
Oricum titlul se decide in ultima etapa cand o sa-l trimita Dinamo la galati via timisoara...cu un gol al lui torje in min 85 :D

Hei, hei Pandurii:D Ce ma, v-ati revenit din soc si ati inceput sa va luati de altii?

Grinco
6th March 2011, 13:37
Una e sa tragi cu o echipa, asa cum vor sa lase impresia suporterii unor echipe de Intertoto de pe aici. Si alta e sa arbitrezi ca un ***** si sa faci greseli de ambele parti, cum a facut boul ala aseara. Rossi, dispari dracu' cu tampenia aia cu rusinea tarii, ca te faci de ras. Hai, inapoi in salon ca incepe vizita:D

Ferdininho
6th March 2011, 13:46
Cum li s-a parut fanilor lui Poli arbitrajul? Corect sau nu?

Mie mi s-a parut ca arbitrul ala pur si simplu a fost depasit. Ori a fost foarte abil si a tras cu Poli dand impresia ca e abulic.

Nu am vazut meciul, am fost plecat din tara iar sambata am calatorit toata ziua.
Am citit doar astazi comentariile live si statisticile. Ce ma enerveaza este ca am vazut brusc cum unii de pe aici au devenit brusc experti in regulamente (nu ma refer la fanii CFR-ului).

Vadim
6th March 2011, 13:47
da, a tras cu Poli si cand a anulat golul lui Zicu? era asa de mobilizare
sunt de acord ca primele 2 penalty-uri nu trebuiau acordate

dar la Bastos e clar ca a vrut penalty, nu altceva, Sepsi l-a atins in afara careului, dar el, desi era clar ca nu mai ajunge la minge, a incercat sa mai faca un pas ca sa cada in careu ;) pentru asta a primit cartonas. oricum nu era de penalty pt. ca faultul a inceput in afara careului

si oricum am fi castigat, si oricum Avram e zero

Golul lui Zicu din voleu cred ca nici Zicu nu credea ca il da. Am scris si in cronica de meci ca arbitrul a fluierat acolo inainte sa loveasca mingea Zicu. Oricum e clar ca nu a fost fault acolo, s-au ciocnit aia intre ei.

Buba sunt penaltiurile si eliminarea, un penalti clar usor ca sa nu zic aiurea, iar la Bastos usor, asa cum zici si tu.

Razvan T.
6th March 2011, 13:49
Arbitrajul o fost excelent, dar in meciu "U" Cluj - Cfr o vreau pe Cristina. :D

Vadim
6th March 2011, 13:51
Nu am vazut meciul, am fost plecat din tara iar sambata am calatorit toata ziua.
Am citit doar astazi comentariile live si statisticile. Ce ma enerveaza este ca am vazut brusc cum unii de pe aici au devenit brusc experti in regulamente (nu ma refer la fanii CFR-ului).

Nu stiu despre ce regulamente zici, dar oricine se uita putin la fazele alea vede cu ochiu liber ca au fost judecate gresit.

Vadim
6th March 2011, 13:51
Arbitrajul o fost excelent, dar in meciu "U" Cluj - Cfr o vreau pe Cristina. :D

Poate vi-l da tot pe Avram sa traga cu oaspetii. :D

Razvan T.
6th March 2011, 13:53
Daca il trimite pe Avram tre sa-l intruiasca ca nu se da cfr`ului decat rosu si galben :D

Vadim
6th March 2011, 13:55
Da, in ordinea asta ar da Avram daca ar putea, intai rosu si apoi galben. :D

Avram ar trebui facut sef la arbitri dupa meciul asta, asa mostra de profesionalism nu am vazut de ceva vreme. Cred ca se rasuceste Craciunescu in somn.

Razvan T.
6th March 2011, 13:56
Decat Balaj :drak:

Vadim
6th March 2011, 13:56
Balaj la ce meci?

Razvan T.
6th March 2011, 13:57
La orice meci, mai putin la meciul cu Cfr :)

Vadim
6th March 2011, 14:04
Ma uit pe voturi, a fost strans, multi au intuit victoria lui Poli.

Elphax
6th March 2011, 14:05
poate un ceferist sa imi aminteasca cand a spus Arpi ca doar echipele slabe se plang de arbitri

Vadim
6th March 2011, 14:07
Eh si Barcelona s-a plans recent de un arbitraj daca nu ma insel. Totusi cand e prea mult, strica, ieri a fost cam prea mult. Ai vazut ce zice mai sus Hingherul, ca sunt facute cartile pentru Timisoara in campionatul asta.

Sir
6th March 2011, 14:15
E clar ca Avram a fost depasit de "situatie".Cu multa ingaduinta, se putea da penalty la caderea lui Helder, eu daca eram arbitru,n-as fi dat.
La interventia lui Bourceanu, care a trimis mingea in corner, chiar nu era nimic de semnalat:decat coltul terenului!Si da,lui Sepsi trebuia sa i se arate al doilea cartonas galben,dar as face o remarca: Sepsi a avut/are viata grea pe partea stanga;neajutat,mai deloc de Zicu in faza defensiva,urcand des pe extrema, inchizand centrul apararii de nenumarate ori (l-am vazut aseara intervenind chiar in centru dreapta apararii,parca la Bastos) e clar ca nu are de ales si comite falturi "necesare" de galben.
La interventia asupra lui Bastos(care a fost eliminat simuland un fault in careu), Sepsi a aratat ca nu a jucat doar la Gloria, sau rezerva la vreo echipa svabeasca sau milanezaCand a observat ca atacantul urmareste obtinerea unui penalty, a pus piciorul drept in pamant si a stat nemiscat:ce a urmat?...stiti si voi.
Gol frumos al lui Zicu, anulat fara motiv..........

Elphax
6th March 2011, 14:17
Eh si Barcelona s-a plans recent de un arbitraj daca nu ma insel. Totusi cand e prea mult, strica, ieri a fost cam prea mult. Ai vazut ce zice mai sus Hingherul, ca sunt facute cartile pentru Timisoara in campionatul asta.

mda, Hingherul e noul oracol ?:happy

Vadim
6th March 2011, 14:23
Hingherul stie chestii. :) Astept si alte explicatii de la el. Arbitrajul de ieri a fost greu rau, nu in senul de dificil, ci greu asa pentru cine s-a uitat.

ichigo
6th March 2011, 14:23
si cica marius avram era in carti la rapid - dinamo. ce ciudat, este o situatie similara mai ales ca dupa meciul poli - vaslui 2-1 facut praf de acelasi avram, baiatul lui tata trebuia sa conduca meciul rapid - steaua din cupa romaniei. asa ca sunt curios, cine va arbitra derbiul, iar favoriti la acest meci sunt hategan si tudor.

Numero Dieci
6th March 2011, 14:31
da este, nu cred ca il prinde sezonul urmator in Romania...

Ba cred ca o sa raman aici.

Afara a avut o experienta negativa cand era mai tanar.La un nivel de performanta nu e in stare sa joace.

Ramanae la Poli.

BBB
6th March 2011, 14:36
poate un ceferist sa imi aminteasca cand a spus Arpi ca doar echipele slabe se plang de arbitri

Tot Lex Luthor a spus ca doar maimutele dau interviu la televizor dupa fiecare meci :))

Vadim
6th March 2011, 14:38
si cica marius avram era in carti la rapid - dinamo. ce ciudat, este o situatie similara mai ales ca dupa meciul poli - vaslui 2-1 facut praf de acelasi avram, baiatul lui tata trebuia sa conduca meciul rapid - steaua din cupa romaniei. asa ca sunt curios, cine va arbitra derbiul, iar favoriti la acest meci sunt hategan si tudor.

Uitasem de meciul Poli - Vaslui, am pus ceva aici:
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/72791/mai-face-praf-avran-un-derby-acelasi-avram-a-adus-si-victoria-lui-poli-cu-vasluiul.htm


Tot Lex Luthor a spus ca doar maimutele dau interviu la televizor dupa fiecare meci :))

Malcolm X era de parere ca derbyurile se arbitreaza corect si ca arbitrii necinstiti ar trebui impuscati. :D

BAD_Slick
6th March 2011, 15:34
Cum li s-a parut fanilor lui Poli arbitrajul? Corect sau nu?

Mie mi s-a parut ca arbitrul ala pur si simplu a fost depasit. Ori a fost foarte abil si a tras cu Poli dand impresia ca e abulic.

Eu as vrea sa-l aud o singura data pe Iancu recunoscand ca echipa lui a fost ajutata. Intotdeauna are o scuza: daca sunt furati de vina e Dinamo , daca sunt ajutati ei oricum erau castigatori morali. Cum o dai ei sunt "nevinovati" si, bineinteles, "cei mai curati si indreptatiti sa castige campionatul"....:))))

ichigo
6th March 2011, 15:43
vom vedea ce ne va spune tatal lui marius avram, marti seara la fanatik show.

YoYoyOi
6th March 2011, 16:19
si cica marius avram era in carti la rapid - dinamo. ce ciudat, este o situatie similara mai ales ca dupa meciul poli - vaslui 2-1 facut praf de acelasi avram, baiatul lui tata trebuia sa conduca meciul rapid - steaua din cupa romaniei. asa ca sunt curios, cine va arbitra derbiul, iar favoriti la acest meci sunt hategan si tudor.

Hategan tocmai a iesit din cursa. A dat galben pentru simulare la un penalty clar pentru Astra la Medias.

six
6th March 2011, 16:51
da Doamne numa' pe Avram jr la meciurile noastre.....:D

malexoid
6th March 2011, 16:54
mda, Hingherul e noul oracol ?:happy

si Rossi stie de undeva acelasi lucru...hmm, o fi colegi astia doi pe undeva. Ori s-au hotarat ca impreuna sa-i terorizeze psihic pe galateni :D
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3412368&postcount=99

ichigo
6th March 2011, 17:44
Hategan tocmai a iesit din cursa. A dat galben pentru simulare la un penalty clar pentru Astra la Medias.

probleme mari pentru a alege un arbitru pentru derbiul dintre rapid si dinamo. balaj a arbitrat rapdiul la galati, deaconu e non-grata in giulesti, hategan a comis la medias, augustus nu conteaza, asa ca mai raman tudor si robert dumitru. asta depinde de ce face tudor diseara in ghencea. plus, pentru celelalte meciuri ale etapei.

Ianus
6th March 2011, 18:06
Cica de asta Iancu nu mai ataca LPF si FRF ... Se aude ca titlul merge la timisoara si ca la anul trebuie sa-l ia obligatoriu o echipa din capitala ...

Iancu decarteaza la emisiunile sportive ca sa inchida ochii ... Chivorchian e sageata in negocierile cu arbitrii ...

In prima etapa a returului timisoara a fost scutita de o eliminare la scorul de 1-1 si a dat un gol din offside ......
Cu CFR, timisorenii au fost scutiti de o eliminare la Sepsi, in schimb CFR-ul a avut un om eliminat gratuit si i s-a refuzat un penalty clar ca lumina zilei ...

Avram a acordat doua lovituri de la 11 m inexistente, la Helder si Cadu ... si a refuzat cfr-ului un penalty foarte clar ... ba mai mult, Bastos a fost eliminat gratuit, cica pt simulare ...

Cu riscul sa fiu bannat ever, dar cum ii se permite retardului astuia de Rossi sa arunce cu scarna pe un blazon precum cel al Timisoarei? Asta s-a uitat ieri la alt meci probabil, iar acum vine sa ne prezinte o poveste in care, in locul actorilor reali, introduce echipa pe care o uraste cel mai tare. "Timisoara - rusinea tarii"? Pai bai bo...,pardon, cornutule cu cap de jug, Dinamo ce ar trebui sa fie? Extraordinar cum singurul cotidian online de sport care se bucura de aprecierea mea preia ca si stire aberatiile unui inapt mental.

delaoltenia
6th March 2011, 18:09
Nu vei fi banat,cauta insa alte cuvinte in vocabular.

Vadim
6th March 2011, 18:28
Cu riscul sa fiu bannat ever, dar cum ii se permite retardului astuia de Rossi sa arunce cu scarna pe un blazon precum cel al Timisoarei? Asta s-a uitat ieri la alt meci probabil, iar acum vine sa ne prezinte o poveste in care, in locul actorilor reali, introduce echipa pe care o uraste cel mai tare. "Timisoara - rusinea tarii"? Pai bai bo...,pardon, cornutule cu cap de jug, Dinamo ce ar trebui sa fie? Extraordinar cum singurul cotidian online de sport care se bucura de aprecierea mea preia ca si stire aberatiile unui inapt mental.

Noi am preluat o parere a unui om din forum pentru a promova threadul de meci, nu e un articol. MEciul orice ai spune a fost facut praf de arbitraj. Si ce e ciudat intr-adevar e ca oficialii Clujului zic ca totul a fost ok.


Hategan tocmai a iesit din cursa. A dat galben pentru simulare la un penalty clar pentru Astra la Medias.

Yoyo, pe cine sa puna? De ani de zile nu mai e nimeni nou inventat. Sunt tot baietii astia vechi din sistem. Pe cine sa puna? Greseste si Tudor azi, daca o fi, pe cine sa aduca, pe mama lui Tudor?

Tim
6th March 2011, 19:37
da Doamne numa' pe Avram jr la meciurile noastre.....:D:evil::evil::evil:


:ok:

Elgorriaga
6th March 2011, 19:47
Cu riscul sa fiu bannat ever, dar cum ii se permite retardului astuia de Rossi sa arunce cu scarna pe un blazon precum cel al Timisoarei?

:happy :happy

care blazon al Timișoarei?!? dacă prin absurd ați avea așa ceva deocamdată ar fi alb ca spuma laptelui, și în țară și în Europa

apropo de blazon , vă mai aduce balena ceva cai drapați în culorile echipelor la începur de meci? sau i-a destocat și i-a mîncat?

sper că n-a mîncat și pînza de la valtrapuri.

auzi vorba, blazon! și unde? la F.C. Timișoara :happy :happy

haribo
6th March 2011, 20:57
Noi am preluat o parere a unui om din forum pentru a promova threadul de meci, nu e un articol. MEciul orice ai spune a fost facut praf de arbitraj. Si ce e ciudat intr-adevar e ca oficialii Clujului zic ca totul a fost ok. ?Nu au spus ca totul a fost ok ci ca arbitrajul nu a fost partinitor ceea ce este perfect adevarat. Si nici nu aveau cum sa spuna ca a fost proTM cand CFR primeste un penalty la faza aia in loc de corner si cand TM mai are un gol anulat pe motiv ca 2 CFRisti isi dau cap in cap. Toti insa au spus la unison ca arbitrajul a fost varza dar cel mai important ca nu a fost partinitor. Aici este vorba de non-valoare nu de rea intentie, astia sunt arbitrii nostrii. N-ai decat sa-i scoti din arbitraj dar nu stiu daca sunt altii mai buni care sa vina din spate.

Poli Timisoara
6th March 2011, 20:58
Cica de asta Iancu nu mai ataca LPF si FRF ... Se aude ca titlul merge la timisoara si ca la anul trebuie sa-l ia obligatoriu o echipa din capitala ...

Iancu decarteaza la emisiunile sportive ca sa inchida ochii ... Chivorchian e sageata in negocierile cu arbitrii ...

In prima etapa a returului timisoara a fost scutita de o eliminare la scorul de 1-1 si a dat un gol din offside ......
Cu CFR, timisorenii au fost scutiti de o eliminare la Sepsi, in schimb CFR-ul a avut un om eliminat gratuit si i s-a refuzat un penalty clar ca lumina zilei ...

Avram a acordat doua lovituri de la 11 m inexistente, la Helder si Cadu ... si a refuzat cfr-ului un penalty foarte clar ... ba mai mult, Bastos a fost eliminat gratuit, cica pt simulare ...

si golul lui zicu BOULE? CHIORULE? macar zi-le pe toate JAVRA !

Poli Timisoara
6th March 2011, 21:01
Hei, hei Pandurii:D Ce ma, v-ati revenit din soc si ati inceput sa va luati de altii?

da-mi voie sa-l injur ca ne-a facut "pramatii" si nu sa luat nici o masura !!!


jonsnow ...pramatie e măta ,javra !


DEX : JÁVRĂ, javre s. f. 1. Câine slab și prăpădit; jigodie, potaie, cotarlă; p. gener. (depr.) câine. 2. Epitet pentru un om lipsit de caracter. [Var.: (reg.) jábră s. f.] – Din Javarra (numele unei rase de câini fără păr).

Ianus
6th March 2011, 21:08
Circula prin targul asta mare al Bucurestilor un scenariu veridic in cea ce priveste numele viitoare campioane a Romaniei. Ea se numeste Otelul Galati. Indiferent ce s-ar intampla in etapele ramase pana la finalul campionatului, formatia din Galati se poate considera deja campioana Romaniei in sezonul 2010-2011.

Marius Stan, fost candidat PNL la primaria Galatiului si implicat in politica locala, va parasi formatiunea politica condusa de catre Crin Antonescu pentru a se inrola in noul partid gandit la Cotroceni de catre strategii lui Traian Basescu. El se va ocupa de coordonarea acestei noi formatiuni politice in sudul Moldovei si in Dobrogea. Insa o noua formatiune politica presupune si foarte multe cheltuieli, mai ales intr-un an electoral precum 2012.

Este interesant ca un aderent important al lui Traian Basescu este si Dumitru Dragomir, presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal. Acesta din urma are misiunea de a facilita castigarea titlului de campioana de catre Otelul Galati pentru ca aceasta echipa sa acceada direct in grupele Ligii Campionilor. Din purcoiul de bani care ii revin in mod normal, Otelul Galati va sponsoriza direct sau prin interpusi campania electorala a Albei ca Zapada.

In aceasta cheie trebuie interpretata si inapetenta lui Mitica Dragomir in cea ce priveste reprogramarea partidei dintre Pandurii si Otelul. Daca mai punem in balanta si faptul ca Marin Condescu, presedintele clubului Pandurii, a facut parte din comitetul de sustinere al candidaturii lui Traian Basescu pentru un nou mandat de presedinte, avem deja tabloul complet a cea ce se va intampla sau deja s-a intamplat in acest sezon in fotbalul autohton. Bani pentru politica. De unde? Din Liga Campionilor.

Sir
6th March 2011, 21:16
Imi aduc aminte cum acum 6-7 ani , cand il aveam pe Bogdan in poarta(va mai amintiti? :rolleyes:) si singurul jucator de la Poli care era in stare sa dea o pasa peste 30 de m, era Nicolae, toti ne faceau frustrati.;cam eram, dar din alte cauze decat cele din care sunt ei frustrati astazi.Pe noi ne deranjau nedreptatile la care era supusa echipa si favorizarea sd-ului, pe ei ii deranjeaza nonvaloarea propriilor echipe si faptul ca pot pierde cu echipe mici...
Off topic: hai Steagul! :D

Lordul
6th March 2011, 22:08
Avram a avut cateva decizii extrem de discutabile....penalty-uri cam aiurea acordate....rosu aiurea lui Bastos si un gol a lui Zicu fabulos anulat tot aiurea

Grinco
6th March 2011, 22:39
Eu imi rezerv dreptul sa-i explic un pic de ma-sa oricui mai vine cu tampenia aia cu "Timisoara, rusinea tarii".

Bobi Cearton
6th March 2011, 22:59
ref la Iancu. faceti ceva si opriti maimuta sa apara pe la ferestre. nu-l mai suport. gibonu sta la panda pe toate posturile tv. echipa joaca modern, eficient, placut. de ce-i trebuie maimuta?

DD-Viola
6th March 2011, 23:01
Pentru cea ( cel ) care a semnat I. Maxim , autorul/autoarea cronicii meciului Cfr Cluj - Poli , esti rau intentionata , ori chioara ....sau poate toate la un loc ,acel " fault "de care vorbesti s-a petrecut inainte de careul de 16 m , ca apoi jucatorul de la Cfr sa cada in careu , deci nici vorba de 11 m .... oricum rusine site-ului si lui Vadim ca au publicat acest articol .

Ramirez
6th March 2011, 23:11
Bobi, e ok ba, n-ai auzit niciodata pe litoral-poze cu maimuta!!! poze cu maimuta- ce dracului, facem un ban cinstit!!!
Luci, lasa, e ok ba!!=))

delaparis
6th March 2011, 23:18
DD-Viola, daca doresti sa comentezi aici nu e nicio problema. Dar fara jigniri si atac la persoana...

Grinco
6th March 2011, 23:23
Pai ai putea sa le explici asta cu jignirea si unor fani ai echipei militiei, care erau cu gura mare mai devreme.

delaparis
6th March 2011, 23:25
Nu cunosc echipa a militiei ... :

Ramirez
6th March 2011, 23:32
Nu cunosc echipa a militiei ... :

lasa cacresti tu mare :D

Grinco
6th March 2011, 23:36
Nu cunosc echipa a militiei ... :
Zic de echipa aia de Intertoto ce joaca in groapa de langa spital. Da' na, normal ca pe aia ii lasi sa jigneasca, doar impartasiti aceleasi simpatii pentru echipa celor care au facut o gramada de victime in comunism.

Elgorriaga
6th March 2011, 23:41
nu-s jigniri, e trolling ... mai nou, cică e cu voie de la stăpînire ... :D

Grinco
6th March 2011, 23:43
Cu tine n-am chef sa ma cert:D

Vadim
6th March 2011, 23:45
Pentru cea ( cel ) care a semnat I. Maxim , autorul/autoarea cronicii meciului Cfr Cluj - Poli , esti rau intentionata , ori chioara ....sau poate toate la un loc ,acel " fault "de care vorbesti s-a petrecut inainte de careul de 16 m , ca apoi jucatorul de la Cfr sa cada in careu , deci nici vorba de 11 m .... oricum rusine site-ului si lui Vadim ca au publicat acest articol .

La care faza te referi?

delaparis
7th March 2011, 00:21
Zic de echipa aia de Intertoto ce joaca in groapa de langa spital. Da' na, normal ca pe aia ii lasi sa jigneasca, doar impartasiti aceleasi simpatii pentru echipa celor care au facut o gramada de victime in comunism.

In primul rand nu las pe nimeni sa jigneasca indiferent de fani dar depinde de timpul de prezenta pe forum.
Apoi pot discuta de subiecte "militie" doar cu oameni care au trait acea epoca deoarece nu povestesc la infinit generatiilor facebook ce a fost atunci :)
Am inteles ca vrei sa te certi cu mine :D

Ramirez:
Ca tine? :D

jonsnow
7th March 2011, 01:17
www.prosport.ro

Nici TASU nu-i ajută!
Postat in corner de Dan Filoti


Sunt cazuri în care evidența e mai mare ca orice dovadă. Și în care invocarea coincidenței te face să zâmbești neîncrezător.

Fapt este că Marius Avram a fost delegat de comisia al cărei președinte este tatăl său la trei meciuri ale Politehnicii Timișoara în acest sezon. Toate derby-uri. De fiecare dată, bănățenii au învins la limită cu același scor (2-1) și de fiecare dată comentariile de după au fost complet defavorabile centralului. Vorbim despre Poli - Rapid în etapa a zecea, despre Poli - Vaslui patru etape mai târziu și despre CFR - Poli în jocul de sâmbătă, contând pentru etapa cu numărul 20. Asta nu poate fi contestat. E partea de evidență!

În octombrie 2010, rapidiștii au fost supărați pentru că au pierdut pe final și au acuzat, printre altele, faptul că Ovidiu Burcă a fost iertat de o eliminare în debutul reprizei secunde. În noiembrie același an, Marius l-a pus pe tatăl Vasile în fața unei decizii grele. Avram senior l-a schimbat pe junior, care fusese delegat la sfertul de Cupă Steaua - Rapid. S-a admis implicit că la meciul Poli - FC Vaslui au fost mari probleme. Atât de mari, că la vremea respectivă Hizo a vrut să scoată echipa de pe teren, invocând eliminarea gratuită, zic ei, a lui Cânu. Disputa de sâmbătă de la Cluj este recentă în memoria tuturor, iar decizia gratuită luată în defavoarea lui Bastos și a CFR-ului a fost deja îndelung dezbătută.

Invocând calificativele primite de ProSport - slab, slab, foarte slab -, intrăm pe un teritoriu supus subiectivismului și, pentru a păstra adevărul istoric până la capăt, trebuie spus că în toate meciurile despre care am vorbit i s-a dat și Timișoarei posibilitatea de a invoca erori ale arbitrului. S-a greșit și în defavoarea ei, dar coincidența celor trei victorii la limită a pus stavilă unui discurs vehement al altfel vocalului patron. (Și, că tot veni vorba, de mult așteptam prilejul de a-mi expune o idee față de discursul lui Marian Iancu. Nu poți să îl ai într-o funcție executivă pe dedicatul Gheorghe Chivorchian și să ataci Galațiul din cauza președintelui cu „metehne”, Marius Stan. Sunt la fel de foști cooperatiști ori conducători abili în egală măsură).

Concluzionând pe marginea celor trei derby-uri câștigate de Timișoara cu Avram la centru. E de înțeles că un patron (altul decât cel al lui Poli) spune că l-ar fi alergat pe central pe teren. Nici nu contează că vorbim despre Gigi Becali. Ne amintim, de asemenea, că în prefața sezonului actual, MM Stoica, pe atunci la Unirea, trăgea un semnal de alarmă cu privire la Avram, ca instrument al unui sistem ce poate decide arbitrar ierarhii. Din neștiință, din alte motive… Oameni cu experiență și influență se feresc să vorbească fățiș, dar lasă loc la interpretări: „Se fac jocurile pentru Timișoara!”. E o acuză serioasă pe care nu și-o poate asuma nimeni. Iar faptul că Marius Avram ar avea o relație de prietenie cu Ovidiu Burcă, jucător al echipei care a avut câștig de cauză, nu se poate constitui într-un capăt de acuzare serios. Pe de altă parte, nimeni nu poate și nu trebuie să ignore cota dovedită de „participație la câștig” pe care Avram a avut-o pentru Poli și nici greșelile mari în ambele sensuri la fiecare meci. Dacă se continuă în acest ritm, nici TAS-ul, scris așa, nu îi mai ajută pe toți cei porniți în urmărirea Timișoarei, care, la rândul ei, e pe urmele Galațiului.

jonsnow
7th March 2011, 01:39
imi place sa vad banateni nervosi cum ne arata ei ca sunt mai aproape de Viena;
niciodata titlul in banat pana nu va uitati in oglinda si va recunoasteti frustrarile penibile in spatele carora v-ati ascuns atatia amar de ani...
mereu voi ati fost aia furati de sistem si dezavantajati de o conspiratie mondiala care include pcr-ul, frf, lfp, cca, mai nou pdl-ul si de ce nu masoni, francmasoni sau whatever...
-a avut UTA mai multe "mijloace specifice" de a luat 6 titluri Bucurestiului pe vremea comunistilor ??? erau ei mai simpatici in ochii alora ca aveau culorile alb rosu sau cum ?
-a avut petrolul atata sprijin de la comitetul central de a reusit sa castige de 3 ori titlul in defavoarea lui steaua sau Dinamo ?
-ditamai regimul comunism in apogeul prostiei lui se impiedica de un jucator de fotbal in speta Dobrin la meciul ala de legenda din stefan cel mare cand fc arges a luat unu din cele doua titluri ? pai daca erau asa de ai dracu cum intelegem de la voi nu ii dadea sistemul rosu in minutul 2 cand se incheia la sireturi, ar fi comentat cineva ?
-fratii vostrii subpodarii, aviatorii, opozantii sistemului care nu au fost membri de partid, vajnicii luptatorii impotriva comunismului, ma rog asa au ei impresia, au castigat titlul in 67 ca au avut o echipa buna sau pentru ca au fost rebeli neinfricati in lupta lor cu sistemul de i-au speriat asa tare pe comunisti si i-au lasat sa castige campionatul...sau poate in cazul asta aveam acum in locul giulestiului o gradina frumoasa cu panselute nu?
nu mai zic de olteni sau de echipa din oradea, la 20 de ani de atunci voi tot cu prostiile astea veniti ca sa va justificati neputinta intr-un oras mare si cu traditie fotbalistica...daca nu mai sunt comunistii e federatia, daca nu e federatia sunt arbitrii, daca nu sunt arbitrii e pdl-ul, mereu e altcineva de vina in locul vostru...lasa ca in timpul asta castiga campionate echipe de la sate sau care acum 5 ani erau prin liga a treia....istoria o sa continue tot asa numai ca sa va dea peste nas, cred din toata inima in ironia sortii :D si sper sa se decida totul in ultima etapa eventual cu un gol al lui torje ca sa fie mai dureros...sa mai aveti despre ce vorbi/plange/vaita/ inca 20 de ani de acum incolo...fetitelor

diorin
7th March 2011, 01:49
www.prosport.ro

Nici TASU nu-i ajută!
Postat in corner de Dan Filoti


Sunt cazuri în care evidența e mai mare ca orice dovadă. Și în care invocarea coincidenței te face să zâmbești neîncrezător.

Fapt este că Marius Avram a fost delegat de comisia al cărei președinte este tatăl său la trei meciuri ale Politehnicii Timișoara în acest sezon. Toate derby-uri. De fiecare dată, bănățenii au învins la limită cu același scor (2-1) și de fiecare dată comentariile de după au fost complet defavorabile centralului. Vorbim despre Poli - Rapid în etapa a zecea, despre Poli - Vaslui patru etape mai târziu și despre CFR - Poli în jocul de sâmbătă, contând pentru etapa cu numărul 20. Asta nu poate fi contestat. E partea de evidență!

În octombrie 2010, rapidiștii au fost supărați pentru că au pierdut pe final și au acuzat, printre altele, faptul că Ovidiu Burcă a fost iertat de o eliminare în debutul reprizei secunde. În noiembrie același an, Marius l-a pus pe tatăl Vasile în fața unei decizii grele. Avram senior l-a schimbat pe junior, care fusese delegat la sfertul de Cupă Steaua - Rapid. S-a admis implicit că la meciul Poli - FC Vaslui au fost mari probleme. Atât de mari, că la vremea respectivă Hizo a vrut să scoată echipa de pe teren, invocând eliminarea gratuită, zic ei, a lui Cânu. Disputa de sâmbătă de la Cluj este recentă în memoria tuturor, iar decizia gratuită luată în defavoarea lui Bastos și a CFR-ului a fost deja îndelung dezbătută.

Invocând calificativele primite de ProSport - slab, slab, foarte slab -, intrăm pe un teritoriu supus subiectivismului și, pentru a păstra adevărul istoric până la capăt, trebuie spus că în toate meciurile despre care am vorbit i s-a dat și Timișoarei posibilitatea de a invoca erori ale arbitrului. S-a greșit și în defavoarea ei, dar coincidența celor trei victorii la limită a pus stavilă unui discurs vehement al altfel vocalului patron. (Și, că tot veni vorba, de mult așteptam prilejul de a-mi expune o idee față de discursul lui Marian Iancu. Nu poți să îl ai într-o funcție executivă pe dedicatul Gheorghe Chivorchian și să ataci Galațiul din cauza președintelui cu „metehne”, Marius Stan. Sunt la fel de foști cooperatiști ori conducători abili în egală măsură).

Concluzionând pe marginea celor trei derby-uri câștigate de Timișoara cu Avram la centru. E de înțeles că un patron (altul decât cel al lui Poli) spune că l-ar fi alergat pe central pe teren. Nici nu contează că vorbim despre Gigi Becali. Ne amintim, de asemenea, că în prefața sezonului actual, MM Stoica, pe atunci la Unirea, trăgea un semnal de alarmă cu privire la Avram, ca instrument al unui sistem ce poate decide arbitrar ierarhii. Din neștiință, din alte motive… Oameni cu experiență și influență se feresc să vorbească fățiș, dar lasă loc la interpretări: „Se fac jocurile pentru Timișoara!”. E o acuză serioasă pe care nu și-o poate asuma nimeni. Iar faptul că Marius Avram ar avea o relație de prietenie cu Ovidiu Burcă, jucător al echipei care a avut câștig de cauză, nu se poate constitui într-un capăt de acuzare serios. Pe de altă parte, nimeni nu poate și nu trebuie să ignore cota dovedită de „participație la câștig” pe care Avram a avut-o pentru Poli și nici greșelile mari în ambele sensuri la fiecare meci. Dacă se continuă în acest ritm, nici TAS-ul, scris așa, nu îi mai ajută pe toți cei porniți în urmărirea Timișoarei, care, la rândul ei, e pe urmele Galațiului.

...in toate cele trei meciuri Poli a fost cea dezavantajata ,numai ca Filoti vrea sa devina din cioara ,fazan ,poate pana la urma si reuseste.
Vorbind strict de meciul cu CFR ,11m la Helder a fost cel mai clar posibil ,cel la Cadu a fost inventat ,ce urmeaza dupa nu mai are absolut nici o importanta si relevanta,s-a schimbat tot cursul jocului.Era si ramanea 1-0 pt Timisoara nu vom sti dar al doilea 11 m a schimbat cursul jocului.Elucubratiile lui Filoti sunt normale si permanente.
Se poate discuta pe marginea oricarui arbitraj si a oricarui meci ,important este sa nu fii "filot" ,incepe sa devina ,"filot" ,sinonim cu semianalfabet.Nu cred ca va reusi sa ajunga vreodata la bunul simt ardelenesc manifestat de Paskany ,un om care isi mareste cota de po****ritate chiar si cand pierde.

delaparis
7th March 2011, 01:52
Jonsnow, nu e corect atacul asta sub centura la adresa suporterilor. E ca si cum tu esti suporterul Ciocanul ... ce vina au suporterii in legatura cu aiureli in istorie?

jonsnow
7th March 2011, 01:59
Jonsnow, nu e corect atacul asta sub centura la adresa suporterilor. E ca si cum tu esti suporterul Ciocanul ... ce vina au suporterii in legatura cu aiureli in istorie?

pai tocmai ca ei fac mereu referire la trecut cand isi justifica neputinta si mereu vin cu aiureli de genul asta, pai mah ei si acum plang ca i-a retrogradat lucescu, auzi nu i-a retrogradat propria nonvaloare lucescu a facut-o si la urmatoare retrogradare in 97 sau cand a fost tot el de la brescia romena de acolo a tras atele sa pice poli in b...nu am auzit un banatean sa zica ca timisoara nu a mai luat un campionat din 38 incoace pentru ca nu au avut echipa tot timpul asta, nu domnule ei au fost furati mereu ca altfel ne aratau ei noua (noua=restul tarii)...si aici e vorba doar de suporteri...pentru mine banateanul amator de fotbal e o specie tare ciudata, foarte frustrata si foarte ipocrita mai ales daca ne uitam doar la istoria recenta al clubului pe care il sustin, monstruosul hibrid jumate din bucuresti jumate din bragadiru...mai bine sa isi faca campionat acolo la ei in "republic of banat" si sa castige toate campionatele si cupele in lupte epice cu csm resita sau avantul lugoj sau ce mizerii de echipe mai au in zona...

delaparis
7th March 2011, 02:15
...nu am auzit un banatean sa zica ca timisoara nu a mai luat un campionat din 38 incoace pentru ca nu au avut echipa tot timpul asta...

Eu nu am auzit suporter sa zica asta de zeci de ani, ca nu are echipa ....:rolleyes:

Sa fim seriosi, daca Avram a decis sa fie incompetent nu e vina celor care sustin Poli.

Apoi nu prea cred ca Otelul va pierde campionatul anul asta :)

jonsnow
7th March 2011, 02:18
Eu nu am auzit suporter sa zica asta de zeci de ani, ca nu are echipa ....:rolleyes:

Sa fim seriosi, daca Avram a decis sa fie incompetent nu e vina celor care sustin Poli.

Apoi nu prea cred ca Otelul va pierde campionatul anul asta :)

faca-se voia ta, si eu sper din toata inima sa fie asa....sau ei sau porumbacii de la vaslui mie indiferent...merita si moldova primul titlu din istorie doar nu au jucat degeaba atatia ani :drak:

newcool
7th March 2011, 02:22
Incep sa-mi devina tot mai simpatici uni suporteri dinamovisti:D
@In alta dezordine de idei fiind in Cluj am fost si la meci. Victorie meritata a lui Poli, CFR-ul anul asta e in cadere libera. Insa pana una alta timisorenii ar trebui sa aiba mare grija de Zicu. Fara el ar fi doar o echipa greu de batut....;)

z.alex
7th March 2011, 03:43
pai tocmai ca ei fac mereu referire la trecut cand isi justifica neputinta si mereu vin cu aiureli de genul asta, pai mah ei si acum plang ca i-a retrogradat lucescu, auzi nu i-a retrogradat propria nonvaloare lucescu a facut-o si la urmatoare retrogradare in 97 sau cand a fost tot el de la brescia romena de acolo a tras atele sa pice poli in b...nu am auzit un banatean sa zica ca timisoara nu a mai luat un campionat din 38 incoace pentru ca nu au avut echipa tot timpul asta, nu domnule ei au fost furati mereu ca altfel ne aratau ei noua (noua=restul tarii)...si aici e vorba doar de suporteri...pentru mine banateanul amator de fotbal e o specie tare ciudata, foarte frustrata si foarte ipocrita mai ales daca ne uitam doar la istoria recenta al clubului pe care il sustin, monstruosul hibrid jumate din bucuresti jumate din bragadiru...mai bine sa isi faca campionat acolo la ei in "republic of banat" si sa castige toate campionatele si cupele in lupte epice cu csm resita sau avantul lugoj sau ce mizerii de echipe mai au in zona...

Poate chiar a fost "ironia sortii" cum spui tu, cand Poli a eliminat Sahtiorul. ;) La cat de nervos te vad, cred ca tu esti grasutul de la 2:20.
http://www.youtube.com/watch?v=3VuoJ7RWOKE
Daca nu esti tu, atunci trebuie sa fie Rossi. :P

jonsnow
7th March 2011, 08:02
Poate chiar a fost "ironia sortii" cum spui tu, cand Poli a eliminat Sahtiorul. ;) La cat de nervos te vad, cred ca tu esti grasutul de la 2:20.
http://www.youtube.com/watch?v=3VuoJ7RWOKE
Daca nu esti tu, atunci trebuie sa fie Rossi. :P

baietii nu poarta fulare :drak:...nu vad ce treaba are meciul cu sahtior

ia sa-mi mai spuneti ca sunt nebun ia uite ce revelatii au suporterii timisoreni...luat de pe forumul vostru nu mai departe de aseara dupa meciul din ghencea...http://www.tempo-poli.ro/com/forum/viewtopic.php?f=12&t=6&start=7260


Cred eu ca la toate echipele ''mari'' ale campionatului nostru le-ar conveni sa castige Otelul titlul, poate cu exceptia celor de la Vaslui si poate Rapid.



Argument fotbalistic exista...Otelul poate fii un tun gen Urziceni...ia Stan banii si de la anul inapoi in anonimat.
In schimb la noi, cu banii si motivatia data de prezenta in CL se poate continua un proiect mai serios si Poli sa domine fotbalul romanesc cativa ani buni.



Subscriu!




Corect !



..inteleg! Daca luam campionatul vom tine steagul sus pret de mai multi ani...lucru ce deranjeaza!
Cei din bucuresti au bani...dar n-au calitate. Atunci se-ncearca tot felul de ridicari in prim-plan a unor echipe de paie!
Asta se va mai intampla atata timp cat oamenii "de fotbal cu bani" sant afaceristi "de paie",care n-au cultura banului greu castigat,in consens cu respectul social datorat pt. obtinerea lor.
Banii de paie produc oameni de paie,care scot echipe de paie...care obtin rezultate de paie. :tocilar:
Intr-o liga de paie,intr-o tare de... :-j

:happy:happy:happy deci e clar daca iese otelul campioana e din cauza lui steaua, dinamo, frf care fac jocurile lor ca nu doamne fereste sa castige timisoara...o sa va treziti vreodata ?

Grinco
7th March 2011, 14:16
Pai na, e logic. Steaua e varza, Rapid inconstanta, CFR in cadere libere. Asa ca am ramas noi sa fim tinta ironiilor de baie ale dinamovistilor. Daca, de exemplu, la anul pe primele locuri dupa 20d e etape vor fi Otelul si Gaz Metan, pariu pe cat vreti ca galatenii isi vor lua jigniri cat sa nu poata duce, acum ei sunt aia simpatici. Sincer, si mie imi sunt deocamdata simpatici si, daca nu luam noi campionatul, sper sa-l ia ei.
Oricum, jon asta e cam dubios la cat il intereseaza de noi:D

DD-Viola
7th March 2011, 17:22
La care faza te referi?
copy ' Minutul 64 a adus un alt moment tensionat al meciului. Bastos a cazut in careul advers si Marius Avram i-a dat cartonasul galben pentru simulare, desi erau circumstante de a se acorda penalty. Cum Bastos mai avea unul din prima repriza, a fost eliminat, ' asta e faza , dar nu asa au stat lucrurile....nu a fost nici nu fault , ....presupunand totusi ca a fost , locul cu pricina a fost inainte de careul de 16 deci nici vorba de penalty...mai uite-te o data la faza si vei vedea realitatea . Merci pt raspuns .

jonsnow
7th March 2011, 18:38
Pai na, e logic. Steaua e varza, Rapid inconstanta, CFR in cadere libere. Asa ca am ramas noi sa fim tinta ironiilor de baie ale dinamovistilor. Daca, de exemplu, la anul pe primele locuri dupa 20d e etape vor fi Otelul si Gaz Metan, pariu pe cat vreti ca galatenii isi vor lua jigniri cat sa nu poata duce, acum ei sunt aia simpatici. Sincer, si mie imi sunt deocamdata simpatici si, daca nu luam noi campionatul, sper sa-l ia ei.
Oricum, jon asta e cam dubios la cat il intereseaza de noi:D

eh m-am desfasurat si eu acu` nitel, nu o sa devina un obicei, nu meritati :D...oricum chiar daca nu recunoasteti in adancul inimii sunteti si voi constienti ca nu bat chiar campii...:rolleyes:

six
7th March 2011, 19:18
Incep sa-mi devina tot mai simpatici uni suporteri dinamovisti:D
@In alta dezordine de idei fiind in Cluj am fost si la meci. Victorie meritata a lui Poli, CFR-ul anul asta e in cadere libera. Insa pana una alta timisorenii ar trebui sa aiba mare grija de Zicu. Fara el ar fi doar o echipa greu de batut....;) stiam io ca tu esti polist :D

me
8th March 2011, 09:04
www.prosport.ro

Nici TASU nu-i ajută!
Postat in corner de Dan Filoti


Sunt cazuri în care evidența e mai mare ca orice dovadă. Și în care invocarea coincidenței te face să zâmbești neîncrezător.

Fapt este că Marius Avram a fost delegat de comisia al cărei președinte este tatăl său la trei meciuri ale Politehnicii Timișoara în acest sezon. Toate derby-uri. De fiecare dată, bănățenii au învins la limită cu același scor (2-1) și de fiecare dată comentariile de după au fost complet defavorabile centralului. Vorbim despre Poli - Rapid în etapa a zecea, despre Poli - Vaslui patru etape mai târziu și despre CFR - Poli în jocul de sâmbătă, contând pentru etapa cu numărul 20. Asta nu poate fi contestat. E partea de evidență!

În octombrie 2010, rapidiștii au fost supărați pentru că au pierdut pe final și au acuzat, printre altele, faptul că Ovidiu Burcă a fost iertat de o eliminare în debutul reprizei secunde. În noiembrie același an, Marius l-a pus pe tatăl Vasile în fața unei decizii grele. Avram senior l-a schimbat pe junior, care fusese delegat la sfertul de Cupă Steaua - Rapid. S-a admis implicit că la meciul Poli - FC Vaslui au fost mari probleme. Atât de mari, că la vremea respectivă Hizo a vrut să scoată echipa de pe teren, invocând eliminarea gratuită, zic ei, a lui Cânu. Disputa de sâmbătă de la Cluj este recentă în memoria tuturor, iar decizia gratuită luată în defavoarea lui Bastos și a CFR-ului a fost deja îndelung dezbătută.

Invocând calificativele primite de ProSport - slab, slab, foarte slab -, intrăm pe un teritoriu supus subiectivismului și, pentru a păstra adevărul istoric până la capăt, trebuie spus că în toate meciurile despre care am vorbit i s-a dat și Timișoarei posibilitatea de a invoca erori ale arbitrului. S-a greșit și în defavoarea ei, dar coincidența celor trei victorii la limită a pus stavilă unui discurs vehement al altfel vocalului patron. (Și, că tot veni vorba, de mult așteptam prilejul de a-mi expune o idee față de discursul lui Marian Iancu. Nu poți să îl ai într-o funcție executivă pe dedicatul Gheorghe Chivorchian și să ataci Galațiul din cauza președintelui cu „metehne”, Marius Stan. Sunt la fel de foști cooperatiști ori conducători abili în egală măsură).

Concluzionând pe marginea celor trei derby-uri câștigate de Timișoara cu Avram la centru. E de înțeles că un patron (altul decât cel al lui Poli) spune că l-ar fi alergat pe central pe teren. Nici nu contează că vorbim despre Gigi Becali. Ne amintim, de asemenea, că în prefața sezonului actual, MM Stoica, pe atunci la Unirea, trăgea un semnal de alarmă cu privire la Avram, ca instrument al unui sistem ce poate decide arbitrar ierarhii. Din neștiință, din alte motive… Oameni cu experiență și influență se feresc să vorbească fățiș, dar lasă loc la interpretări: „Se fac jocurile pentru Timișoara!”. E o acuză serioasă pe care nu și-o poate asuma nimeni. Iar faptul că Marius Avram ar avea o relație de prietenie cu Ovidiu Burcă, jucător al echipei care a avut câștig de cauză, nu se poate constitui într-un capăt de acuzare serios. Pe de altă parte, nimeni nu poate și nu trebuie să ignore cota dovedită de „participație la câștig” pe care Avram a avut-o pentru Poli și nici greșelile mari în ambele sensuri la fiecare meci. Dacă se continuă în acest ritm, nici TAS-ul, scris așa, nu îi mai ajută pe toți cei porniți în urmărirea Timișoarei, care, la rândul ei, e pe urmele Galațiului.


articol rau intentonat - tipic pentru Filoti!
arunca doar "greselile" pro Poli din meciurile respective mentionand in treacat ca "a gresit in ambele directii" - cu rapid a fost 2-1 meritat, putea sa fie eliminat burca dar la fel de bine trebuie eliminat si lazar de la rapid
cu vaslui a gresit flagrant IMPOTRIVA lui Poli, penalty CLAR prin min 7 la 0-0 pentru Poli neacordat + wesley iertat de doua ori de eliminare, dar Filoti se leaga de o eliminare la Canu si nici macar aia nu e contestata (gratuita zic ei - normal ca vasluienii zic, doar n-o sa zica la un fault din spate de ultim aparator ca e vorba de rosu) ci ca a stat cam mult sa-l elimine
Se pare ca Filoti ar vrea sa greaseasca flagrant doar IMPOTRIVA lui Poli (desi cu vasluiul greselile mari au fost clar impotriva), atunci ar considera un arbitraj bun si asa cum trebuie

Ferdininho
8th March 2011, 09:48
baietii nu poarta fulare :drak:...nu vad ce treaba are meciul cu sahtior

ia sa-mi mai spuneti ca sunt nebun ia uite ce revelatii au suporterii timisoreni...luat de pe forumul vostru nu mai departe de aseara dupa meciul din ghencea...http://www.tempo-poli.ro/com/forum/viewtopic.php?f=12&t=6&start=7260
















:happy:happy:happy deci e clar daca iese otelul campioana e din cauza lui steaua, dinamo, frf care fac jocurile lor ca nu doamne fereste sa castige timisoara...o sa va treziti vreodata ?

Ma Tanase, stai flex ca nici unii de pe dinamomaneaua nu sunt mai breji.

Tim
8th March 2011, 10:09
Incep sa-mi devina tot mai simpatici uni suporteri dinamovisti:D
@In alta dezordine de idei fiind in Cluj am fost si la meci. Victorie meritata a lui Poli, CFR-ul anul asta e in cadere libera. Insa pana una alta timisorenii ar trebui sa aiba mare grija de Zicu. Fara el ar fi doar o echipa greu de batut....;)
Report Post:


Cineva i-a spart contul aradeanului.Astea nu sunt vorbele lui Cool!:o::o::o:


PS Ne vedem duminica in Curva Sud.:ok::evil:

cip
8th March 2011, 10:11
eh m-am desfasurat si eu acu` nitel, nu o sa devina un obicei, nu meritati :D...oricum chiar daca nu recunoasteti in adancul inimii sunteti si voi constienti ca nu bat chiar campii...:rolleyes:
ce-ti mai place pe thread-ul nostru...:rolleyes:
bre Jonsnow,nu vad de ce ne tot bagi in seama,parca eram insignifianti in ochii vostri...:))

jonsnow
8th March 2011, 10:21
ce-ti mai place pe thread-ul nostru...:rolleyes:
bre Jonsnow,nu vad de ce ne tot bagi in seama,parca eram insignifianti in ochii vostri...:))

pai sunteti doar ca ma enervati cateodata :cool:

cip
8th March 2011, 11:15
pai sunteti doar ca ma enervati cateodata :cool:
incearca bre un dush rece...:))

xisco
8th March 2011, 19:11
victorie clara a lui Poli.avram ar trebui sa se apuce de altceva ca de arbitraj nu este bun.