PDA

View Full Version : Becalii



starmaster
12th February 2005, 13:46
Becali .....uffff....Gigi, Victor, Giovani, unul bisnitar, altul fratele bisnitarului, iar celalalt ,oier.Toti cu gura mare. Mediatizati de nu mai ai loc de ei....unul ,presedintele Romaniei, altul vrea sa fie presedintele unei mari formatii din Europa....CARACTERE.....TOTI!!! Ii meritam pentru ca avem impresia ca ei ne fac viatza mai frumoasa ....Cum putem vorbi de Steaua fara Gigi....Cum putem vorbi de echipa nationala fara Giovanni...Nici la baie nu ma duc fara sa vad pe vreun ziar mutra unuia dintre ei....Ei bine ,ei isi traiesc viatza la cote maxime asa cum sunt ei , din topor si sus-pusi de natia romana, balacarindu-i pe toti si "detinand" monopolul pe adevar , pentru ca restul sunt soareci pe langa elefantii din ei .Iar noi ne dam cu parerea pana o sa murim fericiti ca am avut ce discuta despre cum a facut avere unul care a vandut ceasuri furate la Milano ,iar altul a primit de la dumnezeul lui cateva mii de oi si jumatate din pamantul Romaniei. O sa ma rog si eu sa vad daca Dumnezeul meu imi va da Antarctica , Noua Zeelenda si Basarabia ,pe langa cateva mii de iaci , reni si alte primate, ca sa aveti ce comenta in urmatorul mileniu. Care sunt greselile lor??? Ei nu sunt gresiti.....noi suntem cei care gresim ca bagam prea mult in seama niste parveniti. Hac....parerea mea!!!

Zapada
19th February 2005, 19:19
nu mai pot sa spun decat bravo!