PDA

View Full Version : Cupa Mondiala - Cottbus 2011



Pages : [1] 2

mikeyy
21st February 2011, 18:16
Vesti bune!

Gimnastii si gimnastele noastre vor participa la Cupa Mondiala de la Cottbus (11-13 martie).

Fete:
- Ana Porgras (paralele si barna)
- Diana Chelaru (sarituri si sol)
- Sandra Izbasa (sarituri si sol)...deci va trebui sa prezinte 2 sarituri :yes:
- Amelia Racea (paralele si barna)

[Oare sunt singurul care crede ca asta va fi si echipa pt Euro? :D]


Baieti:
- Alin Jivan (sol, inele si sarituri)
- Cosmin Iancu (cal, inele si bara)
- Marius Berbecar (sarituri si paralele)
- Vlad Cotuna (sol, cal, paralele si bara)

Sursa: http://turnier-der-meister.de/nationen/home.php

Ada24
21st February 2011, 18:21
[Oare sunt singurul care crede ca asta va fi si echipa pt Euro? :D]



Nu.:sneaky:

ancaqwe
21st February 2011, 18:52
merci! probabil ai dreptate.
Ceva in mine insa zice - dar Piticu', unde-i Piticu'...
si vreau sa o vad si pe Dana Andrei
si noile senioare (minus Diana care e dupa operatie)
si Gabi
si toate fetele :D
Sper sa mearga si ele la diverse competitii... Daca ne mai si gandim ca nu o sa avem internationale...

MitzGym
21st February 2011, 18:58
si eu cred ca asta o sa fie echipa pt europene:(
as fi vrut si o noua senioara:(

monalexa
21st February 2011, 18:59
Da Mihai, gand la gand :)
Eu nu ma pronunt cu privire la echipa pt Euro pentru ca eu le-as baga pe toate fetele acolo :-S
Care o sa fie aleasa de BB, o sa fie buna si pt mine ca nu am preferinte :).
Insa tare m-as bucura ca Amelia sa fie gata de euro, ar insemna ca e bine si ca vrea. :)

Cata_RB
21st February 2011, 20:52
In sfarsit! De cand tot pazeam sa se completeze afurisitul ala de tabel...
Abia astept, mai ales ca nu avem Internationale!

anna.09
21st February 2011, 21:04
Interesanta lista de start! Abia astept sa le vad pe fetele noastre...dar nu pot sa nu fiu uimita de alegerile rusilor...daca noi mai mult ca sigur scoatem fetele de Euro la concurs ei cred ca fac tocmai invers, le scot pe cele fara sanse la Euro (nu ca Belokobilskaya, spre exemplu, n-ar fi foarte buna dar nu mi se pare "coapta" inca)..sau mai stii ce strategie or avea....

Cata_RB
21st February 2011, 21:10
Poate testeaza gimnasti si incearca sa decida ultimele 1-2 locuri pentru CE?
Mie asta mi se pare strategia la mai multe tari...la fel cred ca va fi si la alte concursuri.

mikeyy
21st February 2011, 21:13
Poate rusii nu au trimis numele importante din cauza ca pe 19 martie participa la Jesolo. Insa nici acolo nu au anuntat pe cine vor trimite. Nu stiu ce sa zic.

Nu observasem ca participa Beloko.....trebuie urmarita.

(putin offtopic: app de rusi...de azi/maine incep Nationalele lor)

EDIT:
Nu prea tine argumentul meu cu 19 martie, pt ca in acelasi weekend si noi mai avem concurs la Paris, unde vor merge si Musti si Nabyeva.
Dar unde e Komova?

MitzGym
21st February 2011, 21:39
pai nu o sa avem deloc sau nu se stie?
eu sunt curioasa sa o vad pe komova
dar poate o ascund pt europene:D

imbo
21st February 2011, 21:41
-Izbasa cu Chelaru o sa fie la sol si sarituri !!cred ca si la Europene ele vor ataca aceste 2 aparate !!!
-Ana si Amalia barna si paralel !!cu sanse la medalie cum a mentioant si Belu !!
-aici nu o sa fie si AA ??

dracsor
21st February 2011, 22:14
In sfarsit!!! Gimnastica!!! In sfarsit! De ce nu e maine 11 martie? Doamne, ce ma bucur!

Clau93
21st February 2011, 22:38
Super!! Va fi o competitie foarte tare :yes: Foarte multe gimnaste talentate concureaza aici!

mihafrancisc
22nd February 2011, 12:43
Super! Ma bucur ca trimitem gimnasti/e la Cottbus. Dar sincer as fi preferat sa le vad si pe noile senioare.
In finala se vor califica doar 4?

mikeyy
22nd February 2011, 12:51
Cred ca formatul de concurs pt Cottbus este cel clasic. E concurs de categoria B si nu cred ca se aplica noile reguli....

r_anacristina
22nd February 2011, 14:04
-Izbasa cu Chelaru o sa fie la sol si sarituri !!cred ca si la Europene ele vor ataca aceste 2 aparate !!!
-Ana si Amalia barna si paralel !!cu sanse la medalie cum a mentioant si Belu !!
-aici nu o sa fie si AA ??

Mi-as dori un sol nou la Diana Chelaru, desi cred ca de-abea la Europene mi se va implini dorinta.

MitzGym
22nd February 2011, 14:05
Mi-as dori un sol nou la Diana Chelaru, desi cred ca de-abea la Europene mi se va implini dorinta.
aa,deci tu stii ceva:sneaky::sneaky::sneaky::sneaky:

r_anacristina
22nd February 2011, 14:08
aa,deci tu stii ceva:sneaky::sneaky::sneaky::sneaky:

:)) Presupun Mitz, nu stiu nimic.

imbo
22nd February 2011, 19:39
Mi-as dori un sol nou la Diana Chelaru, desi cred ca de-abea la Europene mi se va implini dorinta.

-si eu as dori soluri noi la toate fetele :rolleyes:!!
-si la Diana sa vad o saritura Amanar !!

ROMgym_lovers
22nd February 2011, 20:12
Numai doua saptamani :rolleyes:

Clau93
23rd February 2011, 05:43
Cateva informatii despre gimnastele care vor participa: http://www.thecouchgymnast.com/?p=1963

MitzGym
23rd February 2011, 15:50
-si eu as dori soluri noi la toate fetele :rolleyes:!!
-si la Diana sa vad o saritura Amanar !!

diana o sa vina sigur cu un amanar!

Cata_RB
26th February 2011, 13:38
In finala se vor califica doar 4?

Se pare ca da: http://www.fig-gymnastics.com/vsite/vcontent/content/transnews/0,10869,5187-187975-19728-44545-312653-17968-5233-layout188-205197-news-item,00.html

Nu imi e 100% clar, dar asta inteleg de-acolo.
Si exista si o restrictie pentru aceste etape de Challenger Cup: maxim 2 gimnasti / tara / aparat.

Clau93
28th February 2011, 03:42
...Si exista si o restrictie pentru aceste etape de Challenger Cup: maxim 2 gimnasti / tara / aparat.

Nu inteleg asta pentru ca multi dintre gimnasti vor participa pe toate cele 4 aparate (in calificari). Sau in finalele pe aparate au voie doar maxim la 2 aparate?

Ma bucur ca participa Livchikova!!:D

Cata_RB
28th February 2011, 11:39
Clau, nu e vorba (doar) de cate aparate are voie un gimnast sa faca.

E restrictie aplicabila fiecarei tari, la fiecare aparat.
De exemplu:
- 3 gimnasti care participa
- primul face sol si sarituri, al 2-lea face sol si paralele
- al 3-lea nu mai poate sa faca sol

Deci la fiecare aparat au voie sa concureze maxim 2 gimnasti din aceeasi tara.

Cata_RB
3rd March 2011, 23:07
Modificare pe lista participantilor nostri: Cristi Bataga va merge in locul lui Marius Berbecar si va face sarituri si paralele.

Probabil pentru ca Marius a prins lista de start la Paris...si atunci testeaza cat mai multi gimnasti.

mikeyy
4th March 2011, 15:38
"Racea la Turneul Maestrilor din Germania"
http://www.mesagerulhunedorean.ro/racea-la-%E2%80%9Eturneul-maestrilor%E2%80%9D-din-germania

Nu cred ca exista criterii de participare. Mai mult ca sigur invitatia a venit pe numele federatiei.

Cata_RB
4th March 2011, 18:37
Poate prin criterii de participare se refera la selectia facuta de antrenori?
Oricum articolul e cam...hmmm. In primul rand, Champions Trophy era altceva si cred ca nu se tine anul asta [sau nu in maniera obisnuita].

Tess_AN
4th March 2011, 18:42
Poate prin criterii de participare se refera la selectia facuta de antrenori?
Cred ca ai dreptate, selectia facuta de antrenori e criteriu de participare pentru ca ce zic ei acolo in articol: " Turneul maeștrilor a ajuns la a 35-a ediție și este un eveniment de tradiție în Germania. [...] Organizatorii au invitat la concurs numai campioni mondiali, continentali și olimpici."
nu e tocmai asa... cel putin in cazul nostru si la baieti si la fete.

mikeyy
4th March 2011, 18:50
Eu ma refeream la partea asta: "Racea este singura dintre cele șapte sportive de la Cetate Deva care fac parte din lotul olimpic al României, invitată la concursul de Cupă Mondială de la Cottbus. „Ne așteptam să fie pe lista de invitați și Raluca Haidu, medaliată cu bronz la bârnă la Campionatul European, dar numai Racea a îndeplinit criteriile de participare”,

Eu cred ca cine a scris articolul a facut o confuzie intre Cottbus si Paris....desi in ultimul paragraf aminteste si de Paris.
Oricum e o chestie minora....

Cata_RB
4th March 2011, 18:52
Eu cred ca a facut chiar mai multe confuzii...

Chestia aia cu "invitata" ar putea fi un cuvant mai pompos pentru "selectata". Asta doar asa, ca sa incerc sa fac articolul cat mai logic.

monalexa
4th March 2011, 19:20
Eu cred ca a facut chiar mai multe confuzii...

Chestia aia cu "invitata" ar putea fi un cuvant mai pompos pentru "selectata". Asta doar asa, ca sa incerc sa fac articolul cat mai logic.

Acuma si tu Cata, chiar vrei sa fie totul logic? :confused:

dracsor
7th March 2011, 16:16
Mai avem 3 zile!!!!!! Ca asta nu se pune :D:D:D

monalexa
7th March 2011, 17:47
Abia astept!!!

mikeyy
7th March 2011, 18:49
In finala se vor califica doar 4?


Se pare ca da: http://www.fig-gymnastics.com/vsite/vcontent/content/transnews/0,10869,5187-187975-19728-44545-312653-17968-5233-layout188-205197-news-item,00.html



La Cottbus si la toate celelalte concursuri de categorie B, de tip Challenge Cup, se vor califica 8 gimnaste/gimnasti in finale.

Dupa mai multe discutii au revenit la finale de 8 :)

http://www.fig-gymnastics.com/vsite/vcontent/content/transnews/0,10869,5187-187975-19728-44545-312756-17968-5233-layout188-205197-news-item,00.html

Cata_RB
7th March 2011, 19:04
Minunat!! :D
Citisem acum cateva zile un zvon, ma bucur ca s-a confirmat.

dracsor
7th March 2011, 20:18
Noi luam tot aurul si tot argintul, da?

MitzGym
7th March 2011, 21:44
Noi luam tot aurul si tot argintul, da?

da normal:D
la sarituri pe 1 diana,pe 2 sandra
la paralele pe 1 ana,pe 2 ama
la barna pe 1 ana si pe 2 ama
la sol pe 1 sandra,pe 2 diana

dracsor
7th March 2011, 21:51
Miitz, da-i si Amei un aur. Aur la paralele, Ana argint. Sa fie toata lumea multumita. :D

Cata_RB
7th March 2011, 22:11
Auziti, da' egalitati in clasamente si medalii pentru baieti n-aveti? :D

Xtreem22
7th March 2011, 22:13
ce frumos ar fi....dar mai este si campioana olimpica de tineret la sol si barna Sixin Tan, cu niste D-uri astronomice pe 3 aparate inca de anul trecut de la juniorat...:)

dracsor
7th March 2011, 22:36
Nu vrem egalitati ca dupa aia ies vorbe ca am fost cu desaga plina la arbitre. :)) Despre baieti.. ei iau medalie asa.. puf puf. sunt rezervate de pe acum :))

PS catre moderatori: e de la lipsa de concursuri. am luat-o pe aratura. mai lasati-ne pana vineri si ne revenim. :D

cineva_cineva
7th March 2011, 22:43
Wow, voi deja dati medaliile? Noroc ca m-a anuntat Alina ca in timp ce eu scriu pe la articole, si ma ocup numai de junioare, voi deja v-ati transformat in arbitri :D
Daaaa, si Ama tre sa ia un aur! Nu conteaza la ce, dar trebuie un aur... Si ca veni vorba de Sixin, un argint la sol, la egalitate cu una din fetele noastre, si la barna, de asemeni. Oricum o vreau si pe Sixin pe podium, e tare scumpica! Si daaaa, aur Diana la sarituri! Neaparat! Dar... daca vrea sa il lase pentru olimpiada, e ok, oricum ea va fi campioana olimpica la sarituri! :) Si Ana la barna! Si... nu mai zic... medaliile pentru olimpiada le las pentru mai incolo! ;)

dracsor
7th March 2011, 23:00
de pe IG:

Thursday:
Arrival of delegations
16.00 - 19.00 Training
21.00 Technical Meeting [no idea what this is]

Friday:
08.25 - 09.55 Warm up
10.00 - 21.30 Qualification on all events

Saturday:
08.30 - 10.30 training
12.25 - 13.55 Warm up
14.00 - 17.00 Finale I
Men: 3 events (vault, parallel bars, high bar)
Women: 2 events (beam, floor)

Sunday:
08.30 - 10.30 training
12.25 - 13.55 Warm up
14.00 - 17.00 Finale II
Men: 3 events (floor, pommel horse, rings)
Women: 2 events (uneven bars, vault)
19.30 Closing ceremony at the Lindner Congress Hotel

Cata_RB
8th March 2011, 21:10
Fetele nu mai merg la Cottbus! :o:
http://www.romgym.ro/evenimente/doar-baietii-la-cottbus-tragere-la-sorti-pentru-paris/

Modificarea nu a fost inca efectuata pe site-ul competitiei.

Articolul inca include numele lui Marius Berbecar, inlocuit intre timp...sper sa nu fie ditamai gafa din partea federatiei acest anunt, cu neparticiparea fetelor.

LuisaGym
8th March 2011, 22:17
Chiar nu mai merg? E foarte ciudat sa le retraga pe toate cu 3 zile inainte de concurs. Sunt accidentate ori altceva?

miafangina
8th March 2011, 22:38
Cred ca altceva,dar n-am idee ce:(
Imi pare rau.

dracsor
8th March 2011, 23:24
ziua asta nu putea fi mai proasta de atat :no:

myrab3la_19
8th March 2011, 23:29
Daca era vorba de vreo accidentare cred ca o retrageau pe respectiva din concurs si participau celelalte.Ori fetele nu sunt inca pregatite, ori vor sa se pregateasca si mai bine pentru confruntarea cu rusoaicele de la Paris.Pacat..pentru ca la Paris nu o putem vedea pe Racea si nici pe Sandra la sarituri.Foarte sarac anul asta in competitii...:(

21mai
9th March 2011, 00:09
Fetele nu mai merg la Cottbus! :o:
http://www.romgym.ro/evenimente/doar-baietii-la-cottbus-tragere-la-sorti-pentru-paris/

Modificarea nu a fost inca efectuata pe site-ul competitiei.

Articolul inca include numele lui Marius Berbecar, inlocuit intre timp...sper sa nu fie ditamai gafa din partea federatiei acest anunt, cu neparticiparea fetelor.

sa nu fie gafa, caci in lista participantelor romania este trecuta si este marcata la paralele, sol, barna 1 sau 2 dupa caz in tabel.

plus ca doua-trei randuri mai jos scrie:Pe listele de consurs se afla, printre altii, Kosmidis (Grecia), Kriszian Berki (Ungaria), Chen Yibing (China), Thomas Bouhail (Franta), Feng Zhe, Zhang Chenglong (China), Aliya Mustafina(Rusia), Beth Tweddle (M. Britanie), He Kexin (China), Ana Porgras (Romania), Lauren Mitchell (Australia) s.a.

LuisaGym
9th March 2011, 00:10
Oare nu puteau sa le trimita numai pe cele care erau pregatite?

Cata_RB
9th March 2011, 00:11
21mai, e vorba de concursul de la Paris in fragmentul indicat de tine. Tot de-acolo sunt si tabelele.
Pe la jumatatea articolului incep sa vorbeasca despre alta competitie - cea de la Paris.

21mai
9th March 2011, 00:17
pe site-ul competitiei nu e nicio modificare, sunt cxonvinsa ca e o memorabila gafa a federatiei: http://www.turnier-der-meister.de/nationen/home.php

mikeyy
9th March 2011, 00:17
Pacat ca nu vor mai merge fetele :(

Eu as vrea sa stiu motivul pentru care au renuntat....

dracsor
9th March 2011, 00:25
Nu-mi vin in cap decat 2 motive:

1. SCAM-ul. Dar nu stiu ce ar fi putut sa fie asa de wow incat sa-i intoarca pe B&B din competitie
2. FIG-ul a scos niste documente in legatura formatul cupelor mondiale si alte trasnai. O fi ceva pe acolo?

Despre accidentari si alte alea, nu vreau sa ma gandesc.

Cata_RB
9th March 2011, 00:26
pe site-ul competitiei nu e nicio modificare, sunt cxonvinsa ca e o memorabila gafa a federatiei: http://www.turnier-der-meister.de/nationen/home.php

Pe romgym scrie ca e hotarare de ultim moment, nu se poate actualiza instant pe site-ul concursului...trebuie sa asteptam si sa vedem.
Totusi FRG a scris clar, in mod explicit, ca fetele nu mai merg, asta dupa ce publicasera de cateva zile articol despre Cottbus si le anuntau si pe ele. Ar fi prea de tot asa o confuzie.

Eu cred ca e strategie...fie le tin acasa sa mai acumuleze in pregatire, fie le odihnesc dupa o perioada intensa de antrenament si inaintea unei perioade la fel de pline, de concursuri. Nu cred ca e vorba de accidentari [nu le-ar fi retras pe toate sau puteau merge altele] si nici factori externi nu prea imi pot imagina.

Cata_RB
9th March 2011, 00:31
Ti-am raspuns deja, 21mai. Citeste cu atentie si articolul ca de data asta chiar nu e lipsit de logica.

E vorba de 2 concursuri diferite: Cottbus si Paris, se precizeaza si in titlu. E facuta clar diferentierea si in text, cand se trece de la unul la altul.

21mai
9th March 2011, 00:43
Ti-am raspuns deja, 21mai. Citeste cu atentie si articolul ca de data asta chiar nu e lipsit de logica.

E vorba de 2 concursuri diferite: Cottbus si Paris, se precizeaza si in titlu. E facuta clar diferentierea si in text, cand se trece de la unul la altul.

ai dreptate. multumesc pentru atentionare, maine sper sa vin cu o lamurire asupra motivului, astept sa primesc un raspuns de la cineva. pup

Tess_AN
9th March 2011, 01:34
E ceva necurat la mijloc. Ultima stire referitosre la Cottbus pe pagina FIG e din 25 fenruarie si acolo sunt mentionate Ana P, Sandra si Diana C. http://www.fig-gymnastics.com/vsite/vcontent/content/news/0,10869,5187-190623-207846-44545-312653-news-item,00.html

Mi-ar fi placut ca fgr sa dea si o explicatie. Dar...
Putem sa le punem o intrebare?

Edit: Si mai e un articol din 7 martie - dupa sCAm dar ce zic acolo nu ar trebui sa afecteze participarea fetelor noastre la Cottbus. (de facpt cred ca asta a postat si Cata mai sus): http://www.fig-gymnastics.com/vsite/vcontent/content/news/0,10869,5187-190623-207846-44545-312756-news-item,00.html

monalexa
9th March 2011, 10:02
offff :(:(:(:(:(:(:(:(:( me very sad

Si eu cred ca motivele sunt cele scrise de Cata. Sau ca nu vor sa arate inca ce pot... Ma intreb daca totusi la Paris vor merge...

LuisaGym
9th March 2011, 10:38
E oficial, s-au facut modificari si pe pagina concursului: http://turnier-der-meister.de/nationen/home.php

cristina561
9th March 2011, 11:19
Salut, prieteni ai gimnasticii!!!
Cred ca retragerea de la Cottbus e doar o strategie. Au urmarit-o pe Mustafina la SCAM si au realizat ca poate fi invinsa, asa ca isi conserva fortele pt Cupa Mondiala de la Paris si pentru Camp Europene

imbo
9th March 2011, 11:24
Salut, prieteni ai gimnasticii!!!
Cred ca retragerea de la Cottbus e doar o strategie. Au urmarit-o pe Mustafina la SCAM si au realizat ca poate fi invinsa, asa ca isi conserva fortele pt Cupa Mondiala de la Paris si pentru Camp Europene

-asa cred si eu !!!!dar pana la urma toate lumea poate fi invins :sneaky:

dracsor
9th March 2011, 11:28
Bine ai venit, Cristina! Sper din suflet sa ai dreptate! Dar e atat de frustrant...

LuisaGym
9th March 2011, 11:28
Asta in cazul in care fetele noastre vor fi trimise la Europene :). Poate le "conserva" pt Olimpiada :).

ancaqwe
9th March 2011, 11:38
Of. Si eu care ma pregatisem pentru vineri sa dau refrash :D
Asta e
Stiu B&B mai bine
Adica sa fie strategie si nu accidentare!

dracsor
9th March 2011, 11:43
Luisa, nu ne demoraliza si mai tare.. Era o ironie la adresa strategiei, da?da?da?

cristina561
9th March 2011, 11:43
Incerc si eu sa fac scenarii. Nu stiu ce este in mintea antrenorilor. Strategie, nestrategie, as fi preferat sa concureze pt ca mor de nerabdare sa vad ce exercitii au pregatit. Sper sa nu ne trezim ca nu vor mai participa nici la Paris.

mikeyy
9th March 2011, 11:43
Bine ai venit Cristina! Tind sa fiu de acord cu tine, pt ca intr-adevar au urmarit si ei Scam, dar si rusii au o necunoscuta in ecuatie si pastreaza suspansul - Komova. Noi ne pregatim pt Mustafina si acolo sunt sanse sa dam peste o Komova reinventata care sa domine tot concursul....si atunci ce facem?

In plus nu cred ca Europenele reprezinta chiar atat de mult pt BB, incat sa anuleze o participare in ultimul moment si sa schimbe planurile. Plus, mai mult ca sigur am picat prost in fata organizatorilor....dar asta nu e chiar asa important, ca nu ne obliga nimeni sa participam.

Parerea mea este ca au un motiv serios pentru care au renuntat.....

Eu astept in continuare o declaratie oficiala....chiar as vrea sa stiu motivul.

cristina561
9th March 2011, 11:51
Am mentionat ca este o strategie pt ca refuz sa ma gandesc ca poate fi ceva grav. M-ar imbolnavi gandul acesta, asa ca incerc sa ma iluzionez. Observ ca unii s-au si grabit sa fie ironici.

Cata_RB
9th March 2011, 12:16
Bine ai venit, Cristina :)

Mie mi-e greu sa cred ca nu vor merge nici la Paris. Nu se poate sa le trimiti la europene fara nici o competitie in picioare, dupa o perioada de acumulari atat de intensa. Nu tu internationale, nu tu etape de Cupa Mondiala...pur si simplu mi s-ar parea SF.
Desi intr-o situatie similara pare sa fie Marius Berbecar, dupa ce a fost scos pe lista de la Cottbus si a refuzat invitatia de la Paris...suna a accidentare, sper sa nu.

LuisaGym
9th March 2011, 12:48
Mie mi-e greu sa cred ca nu vor merge nici la Paris. Nu se poate sa le trimiti la europene fara nici o competitie in picioare, dupa o perioada de acumulari atat de intensa. Nu tu internationale, nu tu etape de Cupa Mondiala...pur si simplu mi s-ar parea SF.


Cam asta ar fi situatia pt cele care nu merg la Paris inainte de Euro. Mi se pare ca nu merg 4 la Paris. Dar, poate ca nu trimit 4 fete la Euro. Cine stie?

Cata_RB
9th March 2011, 13:00
Da, stiu ca ar putea fi gimnaste in situatia asta. Totusi una e sa fie 1, poate 2, alta e sa fie toate 4.

lilianabirsanu
9th March 2011, 13:28
Da posibil sa nu mearga 4 fete,candva Bellu a spus ca merge cine este pregatit sa faca fata la concurs(una,doua...) ca nu se merge la CE pentru a acumula experienta.....Sa speram ca vor merge 4 si vom lua medalii.....

LuisaGym
9th March 2011, 13:49
Din punctul meu de vedere ar fi foarte foarte aiurea sa nu trimita 4 fete la Euro. La mondiale s-au prezentat foarte bine. In plus, anul trecut la Euro aproape fiecare gimnasta de la noi a luat o medalie individuala. M-as mira ca anul asta dupa cat de multe schimbari s-au facut sa nu fie in stare sa trimita 4 fete.
Eu sper ca zvonurile astea legate de nr de fete pe care le trimit la Euro sa fie ceva legat de strategie. Eventual sa le motiveze sa munceasca sa prinda un loc la Euro. Mi-e greu sa cred ca dintre Racea, Izbasa, Chelaru, Porgras, Pitic si Bulimar nu au de unde sa aleaga 4. EDIT: am uitat de Gabi Dragoi.

MitzGym
9th March 2011, 13:56
taare sunt ingrijorata ca nu le mai trimit la concursul din week-endul asta:(:confused:
dar e 100% singur ca nu trimit pe nimeni?
nici nu vreau sa ma gandesc ca nu o sa trimita nicio fata la europene

ziua asta nu putea fi mai proasta de atat :no:
da,ca doar zilele de miercuri sunt de cele mai dese ori cu ghinion:(:mad:
deci urasc zilele de miercuri

Cata_RB
9th March 2011, 14:05
Mitz, stai putin...se stie deja ca nu trimit fetele la concursul din acest weekend (Cottbus). Asta au anuntat aseara.
Sau ai vrut sa scrii despre alt weekend?

Deja va ganditi cam departe, hai sa nu exageram cu retragerea din acest concurs. Mi-e greu sa cred ca intr-adevar nu vor merge cu 4 fete la CE, pentru ca au de unde alege si un iepure poate sa sara din mai multe parti. Chiar sa nu mergem deloc...antrenorii hotarasc, dar pare imposibil, nici nu se pune problema.

MitzGym
9th March 2011, 14:12
despre week-endul asta
si am intrebat daca la concursul din week-endul asta e 100 singur ca nu trimit pe nimeni la fete
dar am aflat intre timp

lilianabirsanu
9th March 2011, 14:31
Noi la servici suntem toti bolnavi,viroza....etc poate nu se simt bine fetele si nu are rost sa se mearga doar pentru prezenta...e explicatie trebuie sa fie..

mikeyy
9th March 2011, 17:04
Eu sper ca zvonurile astea legate de nr de fete pe care le trimit la Euro sa fie ceva legat de strategie. Eventual sa le motiveze sa munceasca sa prinda un loc la Euro.

Mai mult ca sigur e strategie. Trebuie sa lucreze cu ele si pe partea asta. Pana acum poate aveau siguranta ca prind un concurs indiferent de situatie, de starea de sanatate sau de nivelul de pregatire (exemplul ultimilor ani). Acum cred ca situatia sta cu totul altfel.

Ada24
9th March 2011, 17:22
wow :(
Chiar nu ma asteptam la asta...probabil nu sunt gata cu integralele, cine stie...
Din cate am inteles nu vor mai fi deloc Internationale, nu? Mai avem alta ocazie sa vedem senioarele pana la Nationale?(nu ma refer la cele ce vor merge la Europene...)

Revenind la aceasta competitie- sa nu uitam, avem totusi baieti acolo, vorba lui Cata, exista si gimnastica masculina.:D

P.S. Bine ai venit Cristina.:)

stere78
9th March 2011, 17:57
Explicații oficiale: Antrenorul lotului olimpic de gimnastică al României, Mariana Bitang, a declarat, miercuri, pentru MEDIAFAX, că cele patru gimnaste înscrise inițial la FIG Challenger Cup, de la Cottbus, nu vor mai participa, deoarece organizatorii au schimbat programul competiției.

Începând de vineri, opt gimnaști români, din loturile olimpice ale României, urmau să concureze la prima etapă a FIG Challenger Cup, la Cottbus. Inițial au fost înscriși Ana Porgas (la paralele și bârnă), Diana Chelaru (sărituri, sol), Amelia Racea (paralele, bârnă) și Sandra Izbașa (sărituri, sol), respectiv Alin Jivan (sol, inele, sărituri), Cosmin Iancu (cal cu mânere, inele, bară fixă), Marius Berbecar (sărituri, paralele) și Vlad Cotună (sol, paralele, cal cu mânere și bară fixă).

Organizatorii au schimbat însă programul calificărilor, astfel că gimnastele nu mai aveau timp de antrenamente, urmând să intre direct în concurs. "Noi ajungeam joi seară, la Cottbus, iar a doua zi, la ora 14.00, erau programate calificările. Am fi avut astfel timp de un antrenament. Organizatorii au decis să mute calificările concursului feminin la ora 10.00 dimineața, astfel că nu mai rămânea timp de nimic. Abia ne trezeam și plecam la concursul de calificare. S-a decis că e mai bine să nu participăm cu fetele în acest caz. Ele vor merge doar la Internaționalele Franței", a declarat Mariana Bitang.
Denumită și Turneul Campionilor, competiția din Germania are loc începând cu anul 1973, mai întâi la Schwerin și Berlin, pentru ca din 1979, orașul-gazdă să fie Cottbus.

Începând din 2011, denumirea de Cupă Mondială s-a transformat în FIG Challenger Cup, doar cu finale pe aparate, programate în următoarele etape: 11-13 martie (la Cottbus), 30 martie-1 aprilie (Doha), 3-4 septembrie (Ghent), 23-25 septembrie (Maribor), 4-6 noiembrie (Osijek) și 18-19 noiembrie (Ostrava). Fiecare națiune participantă are dreptul să înscrie doar câte doi sportivi într-o finală pe aparate.

Premiile totale la fiecare etapă a competiției sunt de 25.000 de franci elvețieni.

Competiția de la Cottbus va fi urmată în calendarul continental de Internaționalele Franței, la Paris-Bercy, în 19 și 20 martie. România va fi reprezentată de Flavius Koczi și Marius Berbecar, la masculin, respectiv Diana Chelaru, Ana Porgras și Sandra Izbașa.
La concursul din Franța au fost invitați doar finaliștii pe aparate de la CM de anul trecut, plus cei mai buni patru sportivi, pe fiecare aparat, conform ranking-ului mondial din 2010. Din delegația României vor face parte și antrenorii Ștefan Gal, Octavian Bellu și Lucian Sandu.

La puțin timp după Internaționalele Franței, gimnastica artistică de pe continent va intra în febra Campionatelor Europene, programate între 2 și 10 aprilie, la Berlin.

LuisaGym
9th March 2011, 18:05
Merci pt info.

dracsor
9th March 2011, 18:08
Imi pare teribil de rau, dar dna Bitang are dreptate. Nu poti sa arunci gimnastele asa.. direct pe aparate straine. Abia au iesit din accidentari. Nu ne trebuie altele. Chit ca mor de ciuda ..

Ada24
9th March 2011, 18:26
Ma bucur ca avem o explicatie oficiala...nu ma asteptam.:D

LuisaGym
9th March 2011, 18:28
Eu ma bucur ca nu-s accidentate/racite etc...

cristina561
9th March 2011, 19:23
Slava Domnului ca avem o explicatie oficiala. Eu ma imbolnavisem de scenarita.:headbang::D

mikeyy
9th March 2011, 20:11
Multumim, Filip. Ma bucur ca aveam o informatie clara!

Probabil germanii au fost nevoiti sa schimbe putin programul din cauza faptului ca s-a modificat numarul finalistilor (de la 4 la 8).

Sunt de acord cu decizia luata de antrenori! In conditiile astea nu avea sens sa participam daca fetele nu aveau timp sa se acomodeze asa cum trebuie.

ancaqwe
9th March 2011, 20:16
merci mult pentru informatie!
clar sunt de acord cu antrenorii. Asta ne mai trebuiau, accidentari

Cata_RB
9th March 2011, 20:32
Multumesc si eu, Filip!

Programul eu stiu ca asa a fost de la inceput, insa nu am gasit o impartire detaliata. Probabil acolo este problema si bine au facut, in cazul asta. Pe langa risc de accidentare, avem o imagine de imbunatatit, nu e momentul sa riscam cu ratari provocate de absenta timpului de acomodare.
Nu cred ca e din cauza numarului de finalisti, crescut de la 4 la 8 - ca e vorba de ziua de calificari. Indiferent cati intra in finala, in calificari trebuie sa incapa toti.

LuisaGym
9th March 2011, 20:48
La Olimpiada si CM cand sunt calificari de la ora 10 dimineata oare cum fac?

Ada24
9th March 2011, 20:53
Se duc cu cateva zile mai devreme, evident...:rolleyes:

MitzGym
9th March 2011, 20:59
pai atunci o sa fie veniti de cateva zile/saptamani la locul olimpiadei/cm inainte de concurs
bine ca nu-i nimeni accidentat si ca toata lume e bine

21mai
9th March 2011, 22:48
pai atunci o sa fie veniti de cateva zile/saptamani la locul olimpiadei/cm inainte de concurs
bine ca nu-i nimeni accidentat si ca toata lume e bine

eu nu cred ca ata a fost motivul real...

Cata_RB
9th March 2011, 23:01
Ca de obicei, nemtii vor avea live ticker si, in plus, rezumate video online dupa fiecare zi de concurs: http://www.fig-gymnastics.com/vsite/vcontent/content/transnews/0,10869,5187-187975-19728-44545-312771-17968-5233-layout188-205197-news-item,00.html

O prezentare a competitiei si linkuri pentru ce spuneam mai sus: http://www.dtb-online.de/portal/quicklinks/news/detailansicht/article/turnier-der-meister.html?tx_ttnews[backPid]=1&cHash=36dbccfa3a

ancaqwe
10th March 2011, 10:09
eu nu cred ca ata a fost motivul real...

de ce?

MitzGym
10th March 2011, 12:58
eu nu cred ca ata a fost motivul real...

care,ca nu s-au dus din cauza schimbarii programului?

21mai
10th March 2011, 13:57
care,ca nu s-au dus din cauza schimbarii programului?


nu din cauza programului au lipsit, la cata experienta au cu mii de concursuri, mi-e greu sa cred ca ar fi refuzat deplasarea doar pentru schimbarea programului, mai degraba nu vor sa le forteze pe cele 3 la doua competitii si au vazut ca nici concurenta nu este foarte puternica la cotbus, plus chestii de buget - data fiind distanta mica intre cele doua competitii de ce sa cheltuie dublu?

cineva din grup mi-a spus ca fetele ar vrea sa mearga dar decizia e la antrenori.

stere78
10th March 2011, 14:10
nu din cauza programului au lipsit, la cata experienta au cu mii de concursuri, mi-e greu sa cred ca ar fi refuzat deplasarea doar pentru schimbarea programului, mai degraba nu vor sa le forteze pe cele 3 la doua competitii si au vazut ca nici concurenta nu este foarte puternica la cotbus, plus chestii de buget - data fiind distanta mica intre cele doua competitii de ce sa cheltuie dublu?

cineva din grup mi-a spus ca fetele ar vrea sa mearga dar decizia e la antrenori.

Firește că fetele vor să meargă. Ama postase pe pagina de facebook un status scurt: "No competition. Sad". Nu știu dacă să iau explicația oficială 100% de bună, deși se poate să stea în picioare. Dar da, decât să se risipească în concursuri cu țări care nu amenință medaliile, mai bine competiții directe cu pretendentele la medalii. Forminte făcea bilaterale cu Italia și cu Marea Britanie grămadă. E și ăsta un fel de-a recunoaște că nu te bați pentru primul loc. Mai sunt 13 zile și le vedem pe fete la Paris. Dacă nu cumva pică și asta :evil:.

LuisaGym
10th March 2011, 14:50
nu din cauza programului au lipsit, la cata experienta au cu mii de concursuri, mi-e greu sa cred ca ar fi refuzat deplasarea doar pentru schimbarea programului, mai degraba nu vor sa le forteze pe cele 3 la doua competitii si au vazut ca nici concurenta nu este foarte puternica la cotbus, plus chestii de buget - data fiind distanta mica intre cele doua competitii de ce sa cheltuie dublu?

cineva din grup mi-a spus ca fetele ar vrea sa mearga dar decizia e la antrenori.

De fapt s-ar putea sa fi pierdut bani pt ca nu s-au dus (e posibil ca au avut de platit penalizari la hotel + transport). Apoi fetele erau candidate la medalii ceea ce le-ar fi adus niste bani.

ancaqwe
10th March 2011, 15:00
da, dar motivul lipsei unui prim contact cu aparatul mi se pare foarte puternic. Daca nu se puteau schimba rezervarile/lua alte bilete sa ajunga mai devreme, mi se pare ca sta in picioare (poate nu singurul motiv, dar pare de inteles)

MitzGym
10th March 2011, 16:30
hei,apare quote cu nick-ul meu:D

Cata_RB
10th March 2011, 16:57
21mai a dat quote gresit, a sters accidental o parte din format si de-acolo au inceput sa se inverseze username-urile.
Ca sa nu existe discutii sau probleme ca ceea ce a scris X apare ca scris de Y din cauza formatarii, am corectat toate quote-urile :)

MitzGym
10th March 2011, 17:25
asa:yes:

Ada24
11th March 2011, 11:06
live ticker
http://tdm2011.liveticker.dtb-online.de/ticker.php?ts1=1299834291&ticker=20089#latest

dracsor
11th March 2011, 11:12
Multumim, Ada!!!

dracsor
11th March 2011, 11:30
Inele Robert Weber - 12.4 (5.7)
Sol - Andreas Bretschneider - 12.775 (6.0)
Sol - Philip Sorres - 10.850 (5.0)

Cal - Seligman (CRO) - 13.875 (6.2)
Inele - Van Gelder (NED) - 15,025 (6,4)

Gata, m-am prins :D corectez imediat

Clau93
11th March 2011, 11:35
In engleza nu este?:rolleyes:

monalexa
11th March 2011, 11:37
Ba da :P http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Ftdm2011.liveticker.dtb-online.de%2Fticker.php%3Fticker%3D20089%26ts%3D129 9835722%23latest

@Alina, Andreas Bretschneider - 12.775 (6.0) la sol

dracsor
11th March 2011, 11:41
Da, Mona. M-am prins unde sa ma uit si am corectat peste tot. :D

Clau93
11th March 2011, 11:41
14.4 pentru Seitz la paralele! A facut Def-ul.

dracsor
11th March 2011, 11:43
Sol - Wammes (NED) 14.925 (6.4)
Cal - Deguchi (JNP) - 14,750

Clau93
11th March 2011, 11:52
Pauza lunga...:no:

dracsor
11th March 2011, 11:57
Sol - Deurloo (NED)14,050 (6,1)
Paralele fete - Oshima (JPN) 13,150 (5,6) ( nu vreau sa ma gandesc prin ce trec japonezii acum)
Inele - Nützi (SUI) - 12,525

Sarituri - Nadine Jarosch - 13,900 (5,3) si 13,075 (4,6) = 13,487
Paralele fete - Tan Sixin (CHN) 13,475 (6,1)

Clau93
11th March 2011, 12:05
A cazut Tan la paralele (13.475 (6.1))

dracsor
11th March 2011, 12:07
Sol - Shatilov (ISR) 15,175 (6,5)
Sol - Kranzlmueller (AUT)13,850 (5,5)

Cata_RB
11th March 2011, 12:26
Vad ca ati fost cuminti, aveti deja si ticker-ul...:D
Calificarile tin toata ziua, intre 10 si aprox. 21:30 [orele Germaniei, +1 pentru Romania].

O lista de start: http://www.turnier-der-meister.de/db/anhang/825/startauslosung.pdf
Daca intelegeti ceva din ea, spuneti-mi si mie :D

Clau93
11th March 2011, 12:28
Mona ne-a dat in Engleza :D (danke Mona:yes:)
http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Ftdm2011.liveticker.dtb-online.de%2Fticker.php%3Fticker%3D20089%26ts%3D129 9835722%23latest

Nu ma mir de ce sunt pauze asa lungi...

Cata_RB
11th March 2011, 12:35
Nu cred ca e vorba de pauze, Clau. Or fi si pauze cand se schimba grupele de 8, dar cu siguranta nu dau toate notele si de-asta pare asa.

Ada24
11th March 2011, 12:36
@Clau -Poate schimba aparatele...
Oricum nu dau despre toti pe ticker

dracsor
11th March 2011, 12:37
Inele - Pinheiro-Ronriguez (FRA) - 14,725 (6,8)
paralele fete - Kruglikova (RUS)13,250 (5,3)

Ada24
11th March 2011, 12:39
Kruglikova =sites discovered?? :))

Cata_RB
11th March 2011, 12:42
Pai linkul in engleza e unul si acelasi cu cel in germana...dar tradus de google translate.
Nu poate sa iasa perfect, mai ales cand e sub stil de notite :P

Clau93
11th March 2011, 12:45
Pai linkul in engleza e unul si acelasi cu cel in germana...dar tradus de google translate.
Nu poate sa iasa perfect, mai ales cand e sub stil de notite :P

Am inteles care e treaba cu pauzele :). Ma gandeam doar ca nu intelegeai germana si am ar fi mai usor in engleza :D.

Cata_RB
11th March 2011, 12:49
Clau, eu Adei ii raspundeam...ca se amuza de traducere :D
Eu prefer in germana si traduc doar ce ma intereseaza :)

Clau93
11th March 2011, 12:52
Lol, scuze :D.
Anyway..14.975 pentru Beny la inele.

Clau93
11th March 2011, 13:02
...he ends up at almost double arabian piked on the pants...(Deguchi)
:)) You gotta love google translate!

Cata_RB
11th March 2011, 13:09
Eu il iubesc pe bune, altfel nu as intelege nimic :D E extraordinar ce au reusit sa faca cei de la google cu serviciul asta.

Hehe, Elvetia mai pregateste o saritoare, dupa ce ii va fi trecut vremea lui Kaeslin :) Giulia Steingruber. Sariturile ei cred ca au fost Rudi si Tsukahara cu 1 surub. Nu i-au iesit grozav, dar e interesant ca le are!

ROMgym_lovers
11th March 2011, 13:09
Steingruber (SUI) -
1. Überschlag Bücksalto mit 1,5 Drehungen, tiefe Landung mit Schritt - 14,275 (6,3)
2. guter Tsukahara mit ganzer Schraube - 13,700 (5,2)
= 13,987

Edit: Sorry, Cata :D

Cata_RB
11th March 2011, 13:12
No problem ;) It happens a lot when commenting live :D

Clau93
11th March 2011, 13:15
Eu il iubesc pe bune, altfel nu as intelege nimic :D E extraordinar ce au reusit sa faca cei de la google cu serviciul asta.

Hehe, Elvetia mai pregateste o saritoare, dupa ce ii va fi trecut vremea lui Kaeslin :) Giulia Steingruber. Sariturile ei cred ca au fost Rudi si Tsukahara cu 1 surub. Nu i-au iesit grozav, dar e interesant ca le are!

Asa-i? Este chiar, :groggy:.

Cati ani are Giulia? Elevetia arata strong pentru europene!

Cata_RB
11th March 2011, 13:22
Cati ani are Giulia?

Tot prietenul google ne ajuta :D E nascuta in '94.
Pentru europene...depinde cum va evolua pana atunci. Totusi a luat sub 8 la executie pentru Rudi si asta cica fara ratare.

Ada24
11th March 2011, 13:26
Sasada 13,775 (6,1) paralele
De gimnastii din ROU vad ca nu le place nemtilor:( -sa ne zica si noua ce fac.:sneaky:

Cata_RB
11th March 2011, 13:31
Yao Jinnan foarte bine la paralele, 14,625 (6,4)
Toata lumea vorbeste despre chinezoaica asta...eu inca nu stiu nimic despre ea.

Daca cine scrie tickerul stie ce zice, se pare ca arbitrii tin jos notele.

Ada24
11th March 2011, 13:35
6,4 la paralele in primul an la seniori?! vai...:D

chuso-14,137 la sarituri

Cata_RB
11th March 2011, 13:39
Nu-i chiar atat de mult...Ana, de exemplu, a avut 6.2.
Si e chinezoaica, la ce te asteptai? :D

Ada24
11th March 2011, 13:41
Ana e exceptia la noi, la ei e regula.:D
Sunt "invidioasa" pe paralele lor, recunosc....:drak::sneaky:

Kim Bui la paralele 14,225 (6,1)

Cata_RB
11th March 2011, 13:42
Asta cam asa-i...
Ce sa-i faci, e China :D

Nemtii astia n-ar putea sa mai puna si clasamente intermediare? :nope:

MitzGym
11th March 2011, 13:49
ana a avut 6.3,de fapt:D:P

monalexa
11th March 2011, 14:30
Vad ca apar aici listele cu ordinea de start pe aparate http://www.turnier-der-meister.de/news/home.php?ID=1741#1741

Dupa YAO, urma BELOKOBYLSKAYA - n-au scris nimic :(

Vad ca dau si cate ceva din clasamente...

Cata_RB
11th March 2011, 14:37
N-au scris nimic despre multi gimnasti importanti...s-au axat mai mult pe ai lor sau pe vecini.
Mona, unde ai vazut clasamente? Mie imi apar doar listele de start pentru fiecare aparat in acele pdf-uri.

Ada24
11th March 2011, 14:37
Unde sunt clasamentele?

Cata_RB
11th March 2011, 14:47
Oare ce probleme o fi avut Kosmidis la sol? 14,675 (6,5)

imbo
11th March 2011, 14:56
-nu stiti cat a primit Belokobylskaya ??

Cata_RB
11th March 2011, 15:13
Pana la locul 4 inclusiv cred ca e corect, ca le-au mentionat nemtii pe Seitz si Bui ca fiind pe 3 si 4. Dar mai jos...hmmm...or mai fi si alte note pe care nu le-au dat.
Mona ne-a zis de clasamente si a fugit? :D

Pauza pana la ora locala 17 [18 la noi]. Poate publica rezultatele la cele 5 aparate de pana acum.

21mai
11th March 2011, 15:14
Pana la locul 4 inclusiv cred ca e corect, ca le-au mentionat nemtii pe Seitz si Bui ca fiind pe 3 si 4. Dar mai jos...hmmm...or mai fi si alte note pe care nu le-au dat.
Mona ne-a zis de clasamente si a fugit? :D

Pauza pana la ora locala 17 [18 la noi]. Poate publica rezultatele la cele 5 aparate de pana acum.

Ergebnis Qualifikation – Frauen Sprung
1. Oksana Chusovitina (GER) – 14,137
2. Steingruber (SUI) – 13,987
3. Kurbatova (RUS) – 13,537
4. Toth (HUN) – 13,512
5. Wagner (SWE) – 13,500
6. Nadine Jarosch (GER) – 13,487
7. Khwela (RSA) – 13,462
8. Pinto Adasme (CHI) – 13,450

Ergebnis Qualifikation – Männer Ringe
1. Luo (CHN) – 15,375
2. Maestas (USA) – 15,150
3. Petrounias (GRE) – 15,050
4. Van Gelder (NED) – 15,025
5. Beny (FRA) – 14,975
6. Ignatyev (RUS) – 14,900
7. Savitski (BLR) – 14,875
8. Thomas Taranu (GER) – 14,775

Ergebnis Qualifikation – Frauen Stufenbarren

1. Yao (CHN) – 14,625
2. Van Gerner (NED) – 14,500
3. Elisabeth Seitz (GER) – 14,400
4. Kim Bui (GER) – 14,225
5. Belookobylskaya (RUS) – 14,225
6. Sikulova (CZE) – 13,850
7. Palesova (CZE) – 13,825
8. Sasada (JNP) – 13,775

Cata_RB
11th March 2011, 15:15
Paralele fete:
1. Yao (CHN) � 14,625
2. Van Gerner (NED) � 14,500
3. Elisabeth Seitz (GER) � 14,400
4. Kim Bui (GER) � 14,225
5. Belookobylskaya (RUS) � 14,225
6. Sikulova (CZE) � 13,850
7. Palesova (CZE) � 13,825
8. Sasada (JNP) � 13,775

Sarituri fete:
1. Oksana Chusovitina (GER) � 14,137
2. Steingruber (SUI) � 13,987
3. Kurbatova (RUS) � 13,537
4. Toth (HUN) � 13,512
5. Wagner (SWE) � 13,500
6. Nadine Jarosch (GER) � 13,487
7. Khwela (RSA) � 13,462
8. Pinto Adasme (CHI) � 13,450

monalexa
11th March 2011, 15:20
Nu au afisat clasamente complete, ziceam doar ca au mai pus in comentarii cate ceva din clasamen

EDIT: nu am vazut ca le-ati pus deja ;))

anna.09
11th March 2011, 15:24
Yao Jinnan foarte bine la paralele, 14,625 (6,4)
Toata lumea vorbeste despre chinezoaica asta...eu inca nu stiu nimic despre ea.

Daca cine scrie tickerul stie ce zice, se pare ca arbitrii tin jos notele.

E o acrobata, Cata, cea cu standing full la barna. O stii sigur, cred ca tu ai remarcat-o anul trecut.

21mai
11th March 2011, 15:25
Ergebnis Qualifikation – Sol

1. Shatilov (ISR) – 15,175
2. Da Silva (FRA) – 15,075
3. Wammes (NED) – 14,925
4. Markovic (CRO) – 14,700
5. Klavora (SLO) – 14,675
6. Kosmidis (GRE) – 14,675
7. Ablyazin (RUS) – 14,575
8. Konecny (CZE) – 14,475

Cata_RB
11th March 2011, 15:27
Vad ca ai nostri n-au mers prea bine :(....oare de ce am impresia ca au fost in aceeasi situatie de care au fugit fetele?

@Oana: da? :D Noh, memoria mea. O sa o caut pe youtube in pauza asta.

21mai
11th March 2011, 15:30
Ergebnis Qualifikation – Cal cu manere

1. Zhang (CHN) – 15,875
2. Bertoncejl (SLO) – 14,875
3. Deguchi (JPN) - 14,750
4. Fokin (UZB) – 14,700
5. Pakhomenko (RUS) – 14,600
6. Savitski (BLR) – 14,500
7. Petrishko (14,400
8. Philipp Boy (GER) – 14,350

dracsor
11th March 2011, 15:35
Mie mi se pare aiurea. Nu avem nici o nota de la ai nostri.

Cata_RB
11th March 2011, 15:39
De obicei pun doc-uri cu rezultatele integrale destul de repede...sa-si pastreze obiceiul si acum :D

dracsor
11th March 2011, 15:48
Ce pacat ca ale noastre nu au ajuns. Uitandu-ma pe note, imi dau seama ca ar fi rupt totul. ( In visele mele pesimiste, evident. Sa le vedeti pe alea optimiste. :D )

Ada24
11th March 2011, 15:51
Ce pacat ca ale noastre nu au ajuns. Uitandu-ma pe note, imi dau seama ca ar fi rupt totul. ( In visele mele pesimiste, evident. Sa le vedeti pe alea optimiste. :D )

:cry:
Pastreaza optimismul pt saptamana viitoare.:D

21mai
11th March 2011, 15:53
:cry:
Pastreaza optimismul pt saptamana viitoare.:D

daca o chinezoiaca e arbitrata doar cu 14.625 la paralele, fiti sigur ca pe ale noastre le arbitrau mult mai dur...:jerk:

monalexa
11th March 2011, 15:53
Poate n-au facut deplasarea nici baietii pana la urma... Mi-e greu sa cred ca niciunul nu e in top 8.
Doar daca nu cumva mai sunt si alte diviziuni...

Cata_RB
11th March 2011, 16:03
Baietii sunt pe listele de start...tre sa fie acolo.
La sol in special ma mira ca nici unul nu a luat mai mult. Sa vedem la sarituri ce iese...

21mai
11th March 2011, 16:07
Baietii sunt pe listele de start...tre sa fie acolo.
La sol in special ma mira ca nici unul nu a luat mai mult. Sa vedem la sarituri ce iese...

vlad cotuna si alin juvan au fost la sol, alin cel putin vine dupa accidentari - poate o fi ratat...
la cal cu manere vlad cotuna si cosmin iancu, ma surprinde cosmin...

uf daca o tinem asa nu prindem olimpiada la baieti...:headbang:

sa speram ca nu au concurat inca...

Cata_RB
11th March 2011, 16:20
De concurat au concurat [daca nu s-or fi retras chiar azi dimineata], pentru ca s-a terminat concursul la aceste 5 aparate.


alin cel putin vine dupa accidentari

Poftim?? :shocked: Ce accidentari?

mikeyy
11th March 2011, 18:05
Buna seara. :) Am ajuns si eu pe aici....

Cotuna:
- sol: 14.35 (6.5) Nota D suna ft bine, dar ce ne facem cu executia...dar bine ca are dificultate, restul se rezolva prin repetari :ok:

Jivan:
- sol: 13.8 (5.8)

Rezultate complete la sol: http://gymmedia.com/tdm1/2011/TdM11-men-01fx-qu.pdf

Bataga:
- cal: 14.175 (5.7);

Rezultate complete la cal: http://gymmedia.com/tdm1/2011/TdM11-men-02ph-qu.pdf

Ada24
11th March 2011, 18:21
L-ai uitat pe Cosmin Iancu la cal 11,950 (5,80);)

mikeyy
11th March 2011, 18:23
Mersi Ada. Nu vazusem ca sunt 2 pagini de rezultate si nici nu m-as fi asteptat sa-l vad atat de jos...

Ada24
11th March 2011, 19:05
Kruglikova(a.k.a. sites discovered:)) ) (RUS) -13.725 (6.0) la barna
Sixin Tan (CHN) tot la barna -13,625 (6,0)

ROMgym_lovers
11th March 2011, 19:10
Tan Sixin (CHN) - die Siegerin der Olympischen Jugenspiele am Balken - ehr unsicher präsentiert sie sich heute, nach Mennicelli - Flickflack zum Strecksalto verlässt sie das Gerät, weitere Unsicherheiten folgen - 13,625 (6,0) also dennoch zur Zeit Rang 2

http://lh5.ggpht.com/_BA5o_dbWYs0/TXFusBfbesI/AAAAAAAACAw/8dip4q6owUE/p.txt.gif

Ada24
11th March 2011, 19:11
:cry:

mikeyy
11th March 2011, 19:18
:)) The cat....

Tan a ratat la saltul intins.

cristina561
11th March 2011, 20:38
Nu prea ar fi avut concurenta fetele noastre.

mikeyy
11th March 2011, 20:56
Alin Jivan (sarituri): 14.675 (7.0) si 15.650 (6.6), cu media 15.162

Ada24
11th March 2011, 21:16
Yao (CHN) - 14,125 (6,1) - barna

mikeyy
11th March 2011, 21:33
Tan a luat 13.95 la sol.
Nu prea e in forma.

Ada24
11th March 2011, 21:45
Dar aici macar e pe 1 :P (deocamdata)

Cata_RB
11th March 2011, 22:02
Ati uitat inelele:
Iancu 12.875 (5.7) si Jivan 12.675 (5.9)

Vlad a mai pus 0.2 la D la sol si pare sa-l fi dus binisor pana la capat. Arbitrajul e foarte strict, asa ca nu cred ca a ratat.
Notele de plecare sunt un mister pentru mine...n-au facut tot...au facut, dar au ratat si nu au primit elemente...si mister va ramane, daca nu apar filmulete.

Mihai, ma ajuti te rog cu traducerea la sariturile lui Alin? Nu inteleg de pe gt.

PS: Care-i faza cu pisica?

mikeyy
11th March 2011, 22:04
S-a descurcat bine britanicul Oldham (juniorul de anul trecut): 15.475 la bara si 14.700 la paralele.
App de fosti juniori. Oare ce face cel din Ucraina...parca Stepko era numele lui?

@Cata: e greu sa traduc exact, pt ca e limbaj de gimnastica si nu prea se potriveste in context (asa cum se intampla si in romana cu multe cuvinte din gimnastica), dar cred ca Alin a avut o ratare urata si din cate inteleg a iesit cu totul de pe zona de aterizare.

Cata_RB
11th March 2011, 22:11
Da, Oldham merge bine...oricum mult mai bine decat colegul sau Max Whitlock, celalalt junior britanic care a facut senzatie anul trecut.
Oleg Stepko il cheama, intr-adevar. Eu n-am auzit nimic despre el recent.

Mersi pentru traducere. O chestie de-asta reiesea si din google, dar mi-am dat seama ca e prea schematic si nu se poate descurca...aveam nevoie de confirmare.

Ada24
11th March 2011, 22:14
App de fosti juniori. Oare ce face cel din Ucraina...parca Stepko era numele lui?



Sper ca foarte bine.:kiss::P

Yao (CHN) - sol- 13.850 (5.6)

Cata_RB
11th March 2011, 22:15
Belokobylskaya a ratat...ceva la barna, 12,625 (5,7)

Ada, vezi ca e minor...:P

mikeyy
11th March 2011, 22:20
Sper ca foarte bine.:kiss::P



Ce ziceai de mine la American Cup? :D

mikeyy
11th March 2011, 22:35
Celine a luat 14.325 la barna. Ma bucur pt ea! Komm op! :)

EDIT

Finalistele la barna:
1. Millousi (GRE) 14,425
2. Maksiuta (ISR) 14,350
3. Van Gerner (NED) 14,325
4. Yao (CHN) 14,125
5. Serseri (FRA) 13,850
6. Sasada (JPN) 13,725
7. Kruglova (RUS) 13,725
8. Van Walleghem (BEL) 13,700

La sol:
1. Tan (CHN) 13,950
2. Yao (CHN)13,850
3. Nadine Jarosch (GER) 13,750
4. Van Gerner (NED) 13,725
5. Hunt (GBR) 13,500
6. Elisabeth Seitz (GER) 13,450
7. Brennan (AUS) 13,400
8. Serseri (FRA) 13,300

La sarituri - baieti nu avem niciun finalist...:(
Intrebarea mea e....avem vreun finalist? Sau baietii se intorc acasa?

EDIT 2:
Nu avem niciun finalist. Nici nu mai postez clasamentele baietilor.....:(
Cu 1 luna inainte de Europene nu putem obtine nici macar un loc in finala unei cupe categoria B....

Cata_RB
11th March 2011, 22:44
Nu, nu avem nici un finalist...probabil a ratat si Bataga la sarituri, altfel ar fi trebuit sa intre.
Note D mult mai mici decat ce se stia si ratari in serie...ce concurs :(

mikeyy
11th March 2011, 22:47
Daca noi nu putem duce la capat exercitii cu note D de 5....mai putem spera la cresterea dificultatii?

Abia astept sa vad ce zice Suciu......e inadmisibil.

Clau93
11th March 2011, 22:47
Foarte multi gimnasti talentati nu s-au calificat in finale :(.

Xtreem22
11th March 2011, 22:52
Din pacate se adeveresc spusele lui Selariu....Suciu nu are competenta necesara pentru a antrena lotul national...:(
Millousi asta, din Grecia activeaza de vreo 7-8 ani saraca dar nu cred ca am vazut-o printr-o finala europeana sau mondiala....la cupe mondiale ce mai confirma si ea, in special la barna, ca in rest..

mikeyy
11th March 2011, 22:55
Millousi a fost in finala europeana acum 2 ani, daca nu ma insel. Se calificase de prima pozitie, dar a ratat in finala.

Ada24
11th March 2011, 22:58
Ce ziceai de mine la American Cup? :D
:D M-ai prins. :D

Wow nici un baiat in finale...

21mai
11th March 2011, 23:02
:D M-ai prins. :D

Wow nici un baiat in finale...

nici macar la sarituri unde eram buni...suciu este un fel de forminte, ba chiar mult mai retrograd decat forminte... macar pe vremea lui forminte s-au castigat cateva medalii:aur european, aur olimpic, bronz, da pe vremea lui suciu mergem spre foarte rau...:nope:

il vreau pe grecu inapoi...sau sa ramana doar marius la carma lotului

MitzGym
11th March 2011, 23:12
da,e mai rau decat forminte!!!
macar forminte a adus echipa intr-o stare mai buna decat in 2005
dar la suciu,in schimb,se merge din rau,spre mai rau
dar la ambii sunt accidentari fara numar,fara numar
EDIT:Millousi a participat la syndey
si sixin...nu s-a calificat la barna?!:o::confused::groggy::mda::(

Ada24
11th March 2011, 23:16
si sixin...nu s-a calificat la barna?!:o::confused::groggy::mda::(

a ratat...si la paralele

Cata_RB
11th March 2011, 23:18
Sunt rezultatele complete pe toate aparatele puse pe site: http://www.turnier-der-meister.de/home.php
In partea dreapta, in casuta cu "QUALIFIKATION 2011".

dracsor
11th March 2011, 23:21
Imi mentin parerea ca fetele noastre ar fi luat frisca de pe tort cu tot cu cireasa.

mikeyy
11th March 2011, 23:23
Bataga (sarituri): 15.425 (6.6) si 15.100 (6.2), cu media 15.262
Bataga (paralele): 10.500 (5.4)...:(
Cotuna (paralele): 13.675 (5.9)
Cotuna (bara): 14.175 (5.9)
Iancu (bara): 12.975 (5.4)

Ada24
11th March 2011, 23:25
Belokobylskaia nu s-a calificat nici la sol nici la barna in finala :(

21mai
11th March 2011, 23:33
Imi mentin parerea ca fetele noastre ar fi luat frisca de pe tort cu tot cu cireasa.

mai bine ca nu le-a trimis, ar fi fost cireasa de pe tort si la paris cenusaresele.

nu e ok un concurs la care ai competitori mai slabi ca tine caci te entuziasmeaza un rezultat bun, cazi in plasa plafonarii si automultumirii si uiti de adevaratii adversari.
mai bine la paris, acolo se va vedea adevaratul progres al gimnasticii feminine..

sincer la competitia asta era bine, daca s-ar fi putut sa trimita junioare sa capete experienta.

mikeyy
11th March 2011, 23:37
sincer la competitia asta era bine, daca s-ar fi putut sa trimita junioare sa capete experienta.

Da, ar fi fost o experienta buna pentru noile senioare.

dracsor
11th March 2011, 23:59
Ma indoiesc ca ar fi devenit fi cazut in plasa plafonarii si automultumirii. B&B sunt prea inteligenti pentru asta. :)
Dar, da.. pentru noile senioare ar fi fost un concurs bun.

MitzGym
12th March 2011, 09:13
da,ar fii fost bine sa le trimita pe noile senioare

mikeyy
12th March 2011, 10:29
"Prestatiile nu au fost pe masura asteptarilor":http://www.romgym.ro/evenimente/finale-ratate-la-cottbus/

Cata_RB
12th March 2011, 14:59
In cateva minute incep finalele de azi: sol, inele, cal (pentru baieti) si paralele, sarituri (pentru fete).
Lista de start: http://www.turnier-der-meister.de/db/anhang/833/Starting_Sa.pdf
Live ticker: http://tdm2011.liveticker.dtb-online.de/ticker.php?ts1=1299934638&ticker=20090#latest

Marty R.
12th March 2011, 15:06
Cine vrea linkul pentru trasmitie? :D

Ada24
12th March 2011, 15:11
Live?! меня :D (мне/мной/себя :P)

Marty R.
12th March 2011, 15:13
http://www.futweb.net/2010/01/sportv-2-transmissao-ao-vivo.html

Ada24
12th March 2011, 15:14
Спасибо :D

Ce bine ca avem live....ce frumos ar fi sa avem si saptamana viitoare :P

Cata_RB
12th March 2011, 15:25
Multumim, Marty! :D

Ada, te-ai dat pe rusa? :hmm:

Cata_RB
12th March 2011, 15:33
Oho, apel echer ca diagonala laterala...exploziv rusul!

Ada24
12th March 2011, 15:33
:D Davai

Cata_RB
12th March 2011, 15:45
Kosmidis a facut tsukahara intins simpla sau dubla pe prima diagonala?

Xtreem22
12th March 2011, 15:46
grecul a avut pe prima diagonala tsukahara simpla sau dubla?

Ada24
12th March 2011, 15:48
Sol:

1. Kosmidis (GRE) 15,525 (6,7)
2. Shatilov (ISR) 15,250 (6,5)
3. Markovic (CRO) 15,250 (6,4)
4. Ablyazin (RUS) 14,925 (6,7)
5. Wammes (NED) 14,850 (6,4)
6. Da Silva (FRA) 14,650 (6,3)
7. Konecny (CZE) 14,600 (5,8)
8. Klavora (SLO) 13,875 (6,0)

Marty R.
12th March 2011, 15:52
Kosmidis a facut tsukahara intins simpla sau dubla pe prima diagonala?
Dubla.

Cata_RB
12th March 2011, 15:57
Mersi, dubla mi se parea si mie.

Ce bine ca merg cu finalele in paralel de-acum.

Ada24
12th March 2011, 16:00
Ce inseamna toi? (contextul toi toi toi phillip boy lol)

MitzGym
12th March 2011, 16:01
mie imi apar 2 "ferestre" cu transmisiunea
si imi apare si o reclama,care nu ma lasa sa vad mare lucru

Cata_RB
12th March 2011, 16:04
Ce inseamna toi? (contextul toi toi toi phillip boy lol)

Si mie imi place cum suna :)) Si aceeasi intrebare o am...ce o fi insemnand :D

Cata_RB
12th March 2011, 16:14
Ce ciudat e sa vezi o elvetianca buna la sarituri fara fluturi pe costum :P

MitzGym
12th March 2011, 16:18
eu cred ca e o chestie care rimeaza
ca doar toy inseamna jucarie
nu am mai auzit cuvantul asta,toi

MitzGym
12th March 2011, 16:22
wow,verona wagner inca mai face gimnastica:o::o::o:

Cata_RB
12th March 2011, 16:33
eu cred ca e o chestie care rimeaza
ca doar toy inseamna jucarie
nu am mai auzit cuvantul asta,toi

Ce-are toy, din engleza, cu expresia respectiva din germana?

M-am interesat. N-are o traducere anume, e o urare de bine, noroc etc.

Ada24
12th March 2011, 16:52
Kurbatova pe locul 7....

Cal
1. Zhang (CHN) 16,100 (6,6)
2. Petrishko (KAZ) 15,450 (6,4)
3. Bertoncelj (SLO) 15,050 (6,5)
4. Pakhomenko (RUS) 14,975 (6,2)
5. Fokin (UZB) 14,775 (5,8)
6. Deguchi (JPN) 13,675 (6,4)
7. Philipp Boy (GER) 13,450 (6,3)
8. Savitski (BLR) 12,875 (4,8)

Cata_RB
12th March 2011, 16:53
Pai doar cu FTY...greu.
Foarte strict arbitrajul!

Ada24
12th March 2011, 16:54
Ea parca e campioana europeana de anul trecut, nu?

Sarituri:

1. Oksana Chusovitina (GER) 14,312
2. Steingruber (SUI) 14,250
3. Nadine Jarosch (GER) 13,587
4. Khwela (RSA) 13,575
5. Wagner (SWE) 13,562
6. Pinto Adasme (CHI) 13,500
7. Kurbatova (RUS) 13,450
8. Toth (HUN) 13,100

Bravo Chuso!/hello

Cata_RB
12th March 2011, 17:02
Ea parca e campioana europeana de anul trecut, nu?


Da.

Arata promitator Chuso, demult n-am mai vazut-o sarind asa bine :)
Si elvetianca cea mica e pe drumul cel bun.

Ada24
12th March 2011, 17:21
Mi-a placut paralelul lui Bui.
Si Seitz ce paralele...iar ma apuca jalea de paralelele noastre.:(

Cata_RB
12th March 2011, 17:23
Si mie!
Ce mica pare nota D, m-au impresionat elementele. De cea E nici nu mai zic, m-am dezobisnuit complet de acest stil de arbitraj.

Frumos si Seitz.

Ada24
12th March 2011, 17:25
Da ce note mici la executie...vazut mai ales dupa cel de la American Cup.

Ada24
12th March 2011, 17:42
Chinezoaica cu dead hang-ul specific lol
Davai Belo! :D

Cata_RB
12th March 2011, 17:47
N-am fost pe faza, ce-a facut Belokobylskaya?

stere78
12th March 2011, 17:50
N-am fost pe faza, ce-a facut Belokobylskaya?

Bunicică, dar era cât pe ce să se așeze în fund la aterizare (dublu grupat înainte) și a mai avut o semiratare chiar la început. Am ratat nota. Cu potențial fata, totuși.

Ada24
12th March 2011, 17:50
13,775 (6,3)

Era sa rateze coborarea-si alte probleme de executie pe parcurs.

Cata_RB
12th March 2011, 17:54
Multam.

Paralele:
1. Yao (CHN) 14,775 (6,4)
2. Elisabeth Seitz (GER) 14,700 (6,6)
3. Kim Bui (GER) 13,975 (6,1)
4. Sikulova (CZE) 13,925 (5,9)
5. Palesowa (CZE) 13,875 (5,5)
5. Van Gerner (NED) 13,875 (5,5)
7. Belokobylskaya (RUS) 13,775 (6,3)
8. Sasada (JPN) 13,100 (6,1)

Inele:
1. Luo (CHN) 15,675 (6,8)
2. Petrounias (GRE) 15,450 (6,7)
3. Van Gelder (NED) 15,450 (6,5)
4. Maestas (USA) 15,425 (6,7)
5. Beny (FRA) 15,375 (6,4)
6. Thomas Taranu (GER) 15,175 (6,6)
7. Savitski (BLR) 15,100 (6,2)
8. Ignatyev (RUS) 14,950 (6,3)

Ada24
12th March 2011, 17:54
Paralele:
1. Yao (CHN) 14,775 (6,4)
2. Elisabeth Seitz (GER) 14,700 (6,6)
3. Kim Bui (GER) 13,975 (6,1)
4. Sikulova (CZE) 13,925 (5,9)
5. Palesowa (CZE) 13,875 (5,5)
5. Van Gerner (NED) 13,875 (5,5)
7. Belokobylskaya (RUS) 13,775 (6,3)
8. Sasada (JPN) 13,100 (6,1)


Inele:
1. Luo (CHN) 15,675 (6,8)
2. Petrounias (GRE) 15,450 (6,7)
3. Van Gelder (NED) 15,450 (6,5)
4. Maestas (USA) 15,425 (6,7)
5. Beny (FRA) 15,375 (6,4)
6. Thomas Taranu (GER) 15,175 (6,6)
7. Savitski (BLR) 15,100 (6,2)
8. Ignatyev (RUS) 14,950 (6,3)

Ada24
12th March 2011, 18:08
Ce micuta e Yao.Oare ce varsta are?:P

La userul de mai jos apar filmulete cu exercitiile de azi.
http://www.youtube.com/user/DrMtzLizama#p/u

mikeyy
12th March 2011, 18:52
Ce aproape a fost Khwela de o noua medalie in Cupele Mondiale! Iar ar fi asteptat-o toata tara la aeroport :)
Bravo Chuso, insa media ei nu e asa mare. Poate fi depasita!

In Elvetia exista scoala de Rudi-uri? :P

Ada24
12th March 2011, 18:56
Filmulete si cu fetele aici

http://www.youtube.com/user/Komova2012

21mai
12th March 2011, 21:05
Filmulete si cu fetele aici

http://www.youtube.com/user/Komova2012

bunicica echipa feminina a germaniei din ce vad, cel putin la paralele e clar peste noi, are oare sanse sa ne depaseasca avand in vedere ca se organizeaza la ei acasa? multam

Ada24
12th March 2011, 21:11
Nu va fi concurs pe echipe la Berlin...
(oricum, oricat de pesimista as fi, nu vad Germania intrecand Romania la echipe....:o:)

mikeyy
12th March 2011, 21:50
Germania va avea sanse sa se califice pt Londra. Daca isi revin Brinker & Hinderman vor avea un paralel frumos, ca echipa...si vor urca in clasament.

MitzGym
13th March 2011, 12:08
Ce-are toy, din engleza, cu expresia respectiva din germana?

M-am interesat. N-are o traducere anume, e o urare de bine, noroc etc.

toy e si in germana
stiu,pt ca fac germana la scoala
am intrebat-o pe maica-mea si mi-a zis ca e un neologism in germana,preluat de la englezi

stere78
13th March 2011, 13:54
Are cineva idee la cât încep finalele de astăzi? Mă interesează ora României, firește.

Cata_RB
13th March 2011, 14:06
De la ora (noastra) 3. Nu mai e mult :)
Poate va merge si azi linkul de live video pus de Marty.

stere78
13th March 2011, 14:19
De la ora (noastra) 3. Nu mai e mult :)
Poate va merge si azi linkul de live video pus de Marty.

Mulțam frumos!

Cata_RB
13th March 2011, 15:03
Tickerul de azi: http://tdm2011.liveticker.dtb-online.de/ticker.php?ticker=20091&ts2=1300021322#latest
Pe linkul de video de ieri e altceva acum :(

EDIT: Yeeeey, s-a terminat altceva-ul, vedem gimnastica :D

dracsor
13th March 2011, 15:10
gimnastica pe linkul de ieri

mihafrancisc
13th March 2011, 15:10
Cata a inceput pe acelasi link de ieri.

stere78
13th March 2011, 15:10
Tickerul de azi: http://tdm2011.liveticker.dtb-online.de/ticker.php?ticker=20091&ts2=1300021322#latest
Pe linkul de video de ieri e altceva acum :(

A început și pe linkul dat de Marty!!!

dracsor
13th March 2011, 15:17
hmmm.. cu cine tinem azi? :D

Cata_RB
13th March 2011, 15:23
hmmm.. cu cine tinem azi? :D

Cu gimnastica :P

dracsor
13th March 2011, 15:24
cat a luat micuta chinezoiaca?

21mai
13th March 2011, 15:26
cat a luat micuta chinezoiaca?
14.750

stere78
13th March 2011, 15:26
14.750, exercițiu curățel.

Fără legătură directă cu această competiție, știe cineva care ar fi D-ul Mustafinei la sol, dacă îi ies toate, pentru varianta de exercițiu de la ScAm? Mulțumesc!