PDA

View Full Version : Solutie naturalizare Culio



HacKer
21st February 2011, 02:02
Pentru a obtine cetatenia romana Culio trebuie sa indeplineasca urmatoarele am scris doar esentialul :
Culio s-a transferat la CFR in IULIE 2007 iar in IANUARIE 2011 s-a transferat la Galatasaray asta inseamna 3 ani si 6 luni asta inseamna exact jumatate din perioada obtinerii cetateniei. Personalitate internationala este iar daca investitia asta cu 500.000 de euro trebuie facuta sunt sigur ca se poate rezolva .

VA ROG CITITI MAI JOS TOT !

Cetatenia romana se acorda la cerere persoanei fara cetatenie sau cetateanului strain, daca îndeplineste urmatoarele conditii:
a) s-a nascut si domiciliaza, la data cererii, pe teritoriul Romaniei sau, desi nu s-a nascut pe acest teritoriu, domiciliaza in conditiile legii pe teritoriul statului roman de cel putin 7 ani sau, in cazul in care este casatorit si convietuieste cu un cetatean roman, de cel putin 5 ani de la data casatoriei;

Rezolvarea este : Termenele prevazute la alin. 1 lit. a) pot fi reduse pana la jumatate in cazul in care solicitantul este o personalitate recunoscuta pe plan international ori a investit in Romania sume care depasesc 500.000 euro.

Niste avocati sau cineva care se pricepe poate face o investigatie , eu am gasit pe un site de avocatura cred ca niste avocati priceputi ar putea rezolva asta mult mai repede cazul max nicu s-a rezolvat in 5 zile .

NORGEMAN
21st February 2011, 02:52
Ce personalitate internationala este Culio - fotbalistul ? :) Cred ca il confunzi cu Coolio - cantaretul.

St3phano
21st February 2011, 21:21
aduce un pic asa :happy

Elgorriaga
21st February 2011, 21:37
Păi și ce mari minuni de vitejie a comis Culio (în afară de golurile alea cu Roma) ca să necesite naturalizarea în regim de urgență?

Lordul
22nd February 2011, 11:47
a vb frumos de Romania intr-un interviu pentru turci si a zis k i-ar placea sa joace pt nationala noastra

Numero Dieci
22nd February 2011, 15:54
a vb frumos de Romania intr-un interviu pentru turci si a zis k i-ar placea sa joace pt nationala noastra

Pai gata,hai sa-l luam atunci nu?

:headbang:

Datenshi
23rd February 2011, 01:23
cati ani are ma culio?

Lordul
23rd February 2011, 22:27
27 de ani...28 face undeva in August

moty
23rd February 2011, 23:14
undeva sau candva?

Datenshi
25th February 2011, 00:03
Nu sunt impotriva naturalizarii, dar la 28 de ani nu cred ca merita efortul. As zice ca mai degraba ar trebui sa se orienteze catre jucatori mai tineri, de perspectiva.

evil78
25th February 2011, 01:03
Acest subiect poate fi inchis. Ionut Lupescu (director general FRF), a fost azi la o emisiune pe Gsptv, parca, si a lamurit toata treaba cu Culio, Traore, Eric si altii. A spus ca la ultimul congres FIFA din Sydney (2010), s-a adoptat o regula, care spune, ca un jucator strain nu poate juca in echipa nationala a unei tari, decat doar dupa ce a jucat minim 5 ani in campionatul tarii respective (si desigur, dupa ce obtine cetatenia). Asa ca nu este cazul lui Culio. Mai ales ca a plecat dupa ce a jucat doar 3 ani in Romania, si are deja 28 de ani. Ar insemna, ca dupa ce ii expira contractul de 3 ani si jumatate cu Galatasaray, ar trebui sa revina direct in Liga1 si sa joace inca doi ani. Iar la 34-35 de ani, nu cred ca-l mai convoca nimeni....:jerk:

Pe de alta parte, sa notam ca aceasta noua regula FIFA este una foarte bine venita, impiedicand astfel in viitor tarile bogate sa importe jucatori, peste noapte.

Denis
25th February 2011, 12:14
undeva sau candva?

"Undeva in august". Pe sub septembrie si deasupra lui iulie. Daca bagi mana, intri undeva pe dreapta si-o gasesti. :D