PDA

View Full Version : Campioana Diviziei A; editia 2003/2004



zamolxe
21st July 2003, 23:15
In meciurile amicale, Rapid, Steaua si Dinamo s-au facut de KKT. Insa, U. Craiova a obtinut citeve rezultate notabile.

In consecinta, va invit la un sondaj de opinie.


HAI RAPID

zamolxe
21st July 2003, 23:17
Scuze pt eroarea din titlu. CAMPIOANA ... normal

Edgar
22nd July 2003, 00:05
Poti sa editezi titlul...

07Ex
22nd July 2003, 07:01
Greu de spus. Este prea devreme. Batalia se va da tot intre echipele Bucurestene, Steaua, Rapid si poate Dinamo. Din provincie poate doar Craiova sa puna probleme celor din capitala.
Pana una alta sa vedem ce va iesi din toata tevatura cu garda financiara. Parca vad ca se va amana inceputul campionatului pe motiv ca majoritatea cluburilor sunt datoare la stat.

George
22nd July 2003, 07:05
in oficiale poate mai face si dinamo un blat ceva dar nu-i vad in lupta la titlu.Mai degraba la retrogradare.
Lupta se va da intre Craiova,Steaua si Rapid.

07Ex
22nd July 2003, 07:16
in oficiale poate mai face si dinamo un blat ceva dar nu-i vad in lupta la titlu.Mai degraba la retrogradare.

:) :) :)

Ayrton
22nd July 2003, 09:52
Lasand la o parte subiectivismul, cred ca noua campioana va fi tot cea veche... Insa mult mai greu decat anul trecut.
Insa vreau sa remarc si un lucru comic: a facut si Universitatea Craiova doua-trei egaluri in amicale in Franta si a luat bataie de la echipe de liga a treia si suporterii ei o vad deja campioana si viitoarea echipa romanesca din Liga Campionilor... :D
TRETITI-VA mai baieti si nu mai delirati in scris... Una e optimismul si dorinta si alta e realitatea...

inter
22nd July 2003, 09:57
vad ca ai uitat ca Stiinta nu a vrut sa mai joace meciul cu Nimes din cauza decesului lui Nea Petrica :(
dar in fine e usor sa arunci cu piatra in ograda altuia cand la tine in curte lucrurile merg "exceptional" :D :D :D :D

nemuritor
22nd July 2003, 10:00
poate stie ayrton ceva ca le zice cu foc. Mai vine un politician ,un arbitru si alti binevoitori, mai pun piedici Craiovei ,mai scapa dinamo de retrogradare si anul asta , dar mai greu ca anul trecut in orice caz. Poate in ultima etapa dupa un arbitraj ca la meciul cu Astra :(

Timisoreanul
22nd July 2003, 10:41
Sincer, ma intereseaza meciurile de pe teren propriu ale lui Poli.
In rest sint curios de scandalurile ce mai apar intre MARII oameni ai fotbalului romanesc, de injuraturile prese-dintilor, de noile scandari incitante ale galeriilor auzite in transmisiile directe (apropo cine o sa mai transmita meciurile anul asta, pentru ca Pro Tv am auzit ca sint cam la pamint). Cam astea sint problemele care au aparut in presa, in mass media anul trecut si cred ca asa se va continua si anul acesta.
Acuma, cind si ultimii jucatori mediocri au fugit prin Turcia sau prin ligiile inferioare din vest este clar ca anul acesta campioana tarii va fi aleasa dintr-un campionat si mai slab ca anul trecut. :shock:

rasheedkpenny
22nd July 2003, 11:05
Inca nu se stie cum va evolua campionatul... depinde de jucatori si de conducatori. Si mai depinde si de bugetul de stat. Poate vor impune echipelor sa dea datoriile inapoi din bugetul pe care il strang inainte de sezon. :(

Ma intreb in ce fel vor fi afectate bugetele echipelor, adica in ce masura sponsorii vor mai baga bani daca se vehiculeaza asemenea datorii.

Eu sper ca Rapid sa ia din nou campionatul si sa aiba ceva mai mult noroc la tragerile la sorti pt. calificarea in CL, decat a avut anul asta!

Gerson
22nd July 2003, 11:31
Sper sa ia Craiova anul asta, prea se invart titlurile intre cele trei echipe ale ministerelor

Sorin
22nd July 2003, 22:08
:ok: :yeah: /hello :jump: :happy :kiss: :) :P :D :thinkso:

zamolxe
22nd July 2003, 22:11
Imi pare nespus de rau, dar CAMPIOANA ramine CAMPIOANA si la anu' :P


HAI RAPID :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :D

Pacala
22nd July 2003, 22:23
anul asta ia Craiova titlul.Daca nu-l luam noi, va functiona tot principul rotatiei,adica Steaua. Nu cred sa-l ia Rapidul a doua oara.

inter
23rd July 2003, 09:00
UNIVERSITATEA CRAIOVA /hello :yeah: :thinkso:

Ferko
23rd July 2003, 14:11
Rapidul ? - La ei e clar : din 30 in 30 de ani.
Craiova ? - Dece nu ? Are cu ce, daca se potoleste Dinel.
Steaua ? - Oare este suficienta dorinta lui Gigi ?
Dinamo ? - Numai daca ramane fara conducerea administrativa de acum.
Alta echipa ? - Posibil. Dar care ????????????

rasheedkpenny
23rd July 2003, 14:51
Rapid: 1966-1967, 1998-1999, 2002-2003... Ferko mai fa odata media!
daca ti se pare ca au trecut 30 de ani din 1999 pana in 2003, atunci mai calculeaza pana cand iti iese.

inter
23rd July 2003, 14:56
a trecut un SECOL :D :D :D

viole(n)t
24th July 2003, 04:31
chiar un mileniu!!! :D

P.S.: Interesant ca indemnurile pacifiste ale lui Ferko (de a nu ataca alte echipe) nu se aplica shi in cazul lui (se shtie kestia cu barna si cu paiul...)Cand e vorba de Rapid shi de Poli AEK, al nostru Ferko se transforma din mielushel in fiara...

Ferko
24th July 2003, 08:21
Rapid: 1966-1967, 1998-1999, 2002-2003... Ferko mai fa odata media!
daca ti se pare ca au trecut 30 de ani din 1999 pana in 2003, atunci mai calculeaza pana cand iti iese.

Chiar ai dreptate ! Dar ce conteaza ? Oricum nu prea le am cu calculele.
E adevarat ca nu doresc sa castige campionatul Rapidul, dar daca e sa fie - felicitari. Pe bune, mai ales daca joaca frumos. Oricum in meciurile internationale pe care le joaca tot cu ei o sa tin. Bafta in cupe. Pentru campionat imi doresc altceva.

ady_azzuro
24th July 2003, 22:20
Cred ca a venit momentul sa mai cashtigam shi noi :happy :happy .
Prea am hibernat :( .
Nea sorin face o treaba super la echipa, iar noi ii dam credit in continuare.
Fara el nu shtiu daca mi eram in prima divizie :thinkso:.
Oricum primul 11 ne da speratze sa credem ca vom reushi :) :) .
Problema cu rezervele :( .
Dar o scoate nea sorin la capat :happy :happy :yeah: :yeah:

DRAGOS
25th July 2003, 17:42
Lasand la o parte subiectivismul, cred ca noua campioana va fi tot cea veche... Insa mult mai greu decat anul trecut.
Insa vreau sa remarc si un lucru comic: a facut si Universitatea Craiova doua-trei egaluri in amicale in Franta si a luat bataie de la echipe de liga a treia si suporterii ei o vad deja campioana si viitoarea echipa romanesca din Liga Campionilor... :D
TRETITI-VA mai baieti si nu mai delirati in scris... Una e optimismul si dorinta si alta e realitatea...

ai dreptate ayrton..... foarte bine le-ai zis la încrezuții ăștia. Auzi, să ia Craiova titlul :rolleyes: !!!! ha-ha-ha

zamolxe
29th July 2003, 21:54
Am reparat greseala din titlu

scuze :angel: