PDA

View Full Version : Va place CAPOEIRA?



freak_knoi
10th February 2005, 02:35
as vrea sa cunosc persoane carora le place acest stil de arte martiale sau care il practica.....astept raspunsuri :)

Cainele
10th February 2005, 09:38
este un stil spectaculos ...dar nu este foarte eficient

GeOrGiCuTzA
18th March 2006, 22:22
/hello E un stil super tare :ok: din pacate nu este in bucuresti un club de capoeira................daca auziti ceve de vreun club spunetzimi ji mie/hello

GeOrGiCuTzA
18th March 2006, 22:24
Sau daca este vreun practicant pe aici :D

One-Man Show
20th March 2006, 17:07
/hello E un stil super tare :ok: din pacate nu este in bucuresti un club de capoeira................daca auziti ceve de vreun club spunetzimi ji mie/hello

se organizau akum 2 ani demonstratii bilunare la polivalenta...da' ca orice lucru bun nu a durat prea mult:headbang:

don_denver
20th March 2006, 17:15
imi place stilul desi...mai mult sunt axat pe wu-shu sau muai-tai...dar..fiecare stil are ceva aprte..insa capoeira are ceva exotic...

philos
20th March 2006, 18:29
pana sa-mi trosnesc genunchiu' imi placeau multe stiluri, inclusiv capoeira... acum prefer sa stau in fotoliu la TV si sa sorb ceva licori in timp ce ma uit la demonstratii :D

Cneazul
23rd March 2006, 22:44
capoeira ? este preferata mea . care ati vazut demonstratiile de la paris bercy din 2004 si 2005 ?

GeOrGiCuTzA
30th March 2006, 18:56
capoeira ? este preferata mea . care ati vazut demonstratiile de la paris bercy din 2004 si 2005 ?
Nu nu am vazut de unde le ai dupa c site sau ma rog d unde l ai c vreau s le vad ji io plss:kiss: ;)

dolcegabana6996
9th May 2006, 21:11
as vrea sa cunosc persoane carora le place acest stil de arte martiale sau care il practica.....astept raspunsuri :)

poti sa ma cunosti pe mine! pt ca eu practic capoeira....normal de un an ...dar imi dau silinta si a inceput sa imi placa de 3-4 luni! este prea tare!

dolcegabana6996
9th May 2006, 21:13
capoeira ? este preferata mea . care ati vazut demonstratiile de la paris bercy din 2004 si 2005 ?

da ...am vazut demonstratiile...dar crede-ma ca pana ajung eu sau tu la performantele alea.....:headbang: mai este mult! aia am ani intregi de experienta...cu profesori ...mari!!!!<daca intelegi ce vreu sa spun>

Pepsi-Cola
14th May 2006, 19:13
este un stil frumos dar trebuie sa recunosc ca nu il practic

Leu_Capoeira
27th May 2006, 20:11
Capoeira se practica in Romania la Resita.Grupul Leu Capoeira(afiliat la gr.Alto Astral Portugalia).Adresa e www.Leu-Capoeira.t83.net

Pepsi-Cola
21st June 2006, 15:44
multumesc pentru link .

freak_knoi
9th November 2006, 19:07
Vizitati siteul Grupului K-NOI Capoeira Iasi pe adresa www.capoeira-knoi.ro

AXE!

Leu_Capoeira
26th January 2007, 22:39
Capoeira la voi?:( .Raspunde-mi si mie la citeva intrebari:
-Unde a practicat Instructorul tau Capoeira(in ce tara,cu ce Maestru,in ce Grup si citi ani?)
-Unde sunt demonstratiile alea cu muzica live(la care sa cintati la instrumentele specifice Capoeirei si bineintales si din voce) daca tot zici ca stiti?
-Vreau sa vad poze ale instructorului tau cu Maestrul lui si citeva din Rode ale lui(daca e instructor trebuie sa aiba)
-Site-ul grupului de Capoeira unde a practicat Instructorul tau
-Cum poti sa zici ca pratici Capoeira cind voi ati invatat de pe net....Daca nu stiai Capoeira este o arta martiala.Si daca nu ai practicat nici un sport iti spun eu:"nici o arta martiala sau vreun sport olimpic nu se poate invata singur".
Din tot ce te-am intrebat eu le am pe toate.vreau sa vad la voi.Si apropo,anul asta mai vine in Tara un Gradat in Capoeira(din Satu Mare-m-a contactat de afara unde practica el) si vrem sa organizam un Festival in care sa vina si niste Maestri(al meu,al lui si mai citiva).O sa va anunt si pe voi ca sa participati(atunci o sa vad ce "stiti"):no:
Mai aveti de invatat mult
Apropo Mestrul meu o sa intrebe de voi pe maestrii unde zici ca ati "practicat " voi si sunt curios ce au sa zica(ce centuri "v-au dat",daca va cunosc...etc)

bobytza
4th April 2007, 10:33
salutare la totzi.as vrea sa stiu dak este club de capoiera in cj.sunt int de stil...nu stiu prea multe numa ce am citit pe net.atept raspunsu vostru

bobytza
4th April 2007, 10:37
da si mie imi palce desi nu stiu prea multe despre el.as vrea sa stiu mai multe si daca este in cj

bobytza
4th April 2007, 10:37
astept raspuns

Leu_Capoeira
19th April 2007, 23:31
Este.Uita-te pe Forum pe site-ul meu ca au scris acolo(www.Leu-Capoeira.t83.net)

freak_knoi
11th May 2007, 09:05
Grupul K-NOI Capoeira Iasi anunta toti iubitorii capoeirei din Romania ca in perioada 17 - 20 MAI 2007 va organiza la Iasi un Workshop de CAPOEIRA organizat in colaborare cu GRUPUL CAPOEIRA BRASIL si il va avea ca invitat special pe Maestrul CIBRIBA, votat drept cel mai bun maestru din Europa al Grupului Capoeira Brasil in anul 2006.
Durata de desfasurare va fi de 3 zile pe parcursul carora participantii se vor bucura de cursuri de capoeira, maculele, music workshop-uri, brazilian party, iar incheierea festivalului se va face printr-o RODA GRANDE.

AXE!

anira
22nd June 2007, 14:47
stie cineva daca exista si in bucuresti vreun club de Capoiera ????? chiar as vrea sa stiu imi place tare mult

321der_ilinca
19th July 2007, 16:50
cineva care sa practice capoeira in Bucuresti la modul serios ... ?
don't be shy ! /OLE/

duke
12th August 2007, 23:47
eu unu nu practic , dar , as vrea cu mare placere .... din pacate eu sunt din buc si pana akuma am gasit numai cluburi afra din bucuresti :(( ...... daca stii u club grup ceva !! ... dami si mie add "g3ntelman_m" re !!

duke
12th August 2007, 23:47
despre capoiera

Cneazul
20th October 2007, 16:37
din pacate mai avem de asteptat pana o sa avem si noi maestrii capoeira macar in cele mai mari orase ale tarii

Balint_Capoeira
31st October 2007, 19:59
Din 2007 August,exista si in Satu-Mare un club de capoeira.....pe care asteptam de mult:) Instuctorul nostru este Ionut Adrian (Adriano).El a practicat capoeira 6-ani in Portugalia,in grupul capoeira Alto Astral,mestre Marco Antonio. De 3luni invati capoeira,imi place foarte mult.Avem antrenamente 3 ori pe saptamana.....avem mult de invatat.In 15 octombrie am fost la un WorkShop la cluj.Mesrtul invitat a fost Mestre Pigmeu (Adilson Ferreira)din Brazilia,care isi da lectii in Germania la Nunberg.A fost foarte interesant,si acolo am invatat foarte mult,constructie de berimbau,antrenamente de miscari, rodas de exercitiu, ore de muzica.Sper ca in afara de Resita,Iasi si Satu-Mare o sa apare si in alte orase cluburi de Capoeira...AXE CAPOEIRA

Balint_Capoeira
31st October 2007, 20:05
:ok:Leu_Capoeira,ai dreptate! eu nu practic d mult timp Capoeira,dar am invatat k daca vrei sa fi un capoeirist trebuie sa inveti de un mestre sa de un instructor care a practicat mai mult timp,are gradare,si ii permis sa preda ore de capoeira.

Balint_Capoeira
5th November 2007, 19:28
:shocked:

clau_goll
5th November 2007, 22:09
Imi place acest stil.Din pacate nu il practic :D

freak_knoi
12th November 2007, 02:20
Grupul K-NOI Capoeira are plăcerea să vă anunțe organizarea la Iași a celei de-a doua editii a Evenimentului „CAPOEIRA WORKSHOP” . Perioada de desfasurare a acestui eveniment va fi 29 Noiembrie – 2 Decembrie 2007 si il va avea ca invitat special pe Mestre Cibriba (Grupul Capoeira Brasil).
Activitati din cadrul evenimentului:
- lecții de inițiere și consolidare a tehnicii in capoeira;
- atelier de muzică (vocal și instrumental);
- program de maculele (dans de origine africană ce împlinește cultura și personalitatea practicanților de capoeira);
- samba de roda;
- discuții interactive despre: cultura și civilizația afro-braziliană, sistemul filosofic al practicii capoeira;
- roda deschisă tuturor participanților.
Pentru mai multe informații privind programul activităților, participare la eveniment, condiții de cazare etc, accesați www.capoeira-knoi.ro.

freak_knoi
19th November 2007, 21:52
Grupul K-NOI Capoeira are plăcerea să vă anunțe organizarea la Iași a celei de-a doua editii a Evenimentului „CAPOEIRA WORKSHOP” . Perioada de desfasurare a acestui eveniment va fi 29 Noiembrie – 2 Decembrie 2007 si il va avea ca invitat special pe Mestre Cibriba (Grupul Capoeira Brasil).
Activitati din cadrul evenimentului:
- lecții de inițiere și consolidare a tehnicii in capoeira;
- atelier de muzică (vocal și instrumental);
- program de maculele (dans de origine africană ce împlinește cultura și personalitatea practicanților de capoeira);
- samba de roda;
- discuții interactive despre: cultura și civilizația afro-braziliană, sistemul filosofic al practicii capoeira;
- roda deschisă tuturor participanților.
Pentru mai multe informații privind programul activităților, participare la eveniment, condiții de cazare etc, accesați www.capoeira-knoi.ro.

Balint_Capoeira
29th November 2007, 00:01
imi pare foarte rau k nu pot sa merg la Iasi:( acuma in 29 Noiembrie – 2 Decembrie 2007 :(((((:headbang: asi vrea dar acuma nu pot,,,Nui bai o sa fie si alte ocazii:):ok:

hunter
1st February 2008, 23:12
salutare la toti iubitori de Capoeira , as vrea sa stiu si eu daca este club de capoeira in Baia Mare as dori foarte mult sa practic acest stil. Astept un raspuns.

im2bad4u
25th February 2008, 21:37
mai ceva club de capoeira in baia mare sau undeva aproape este....si daca se poate cei care practica acest sport sau le place mult sa dea un semn de viata

freak_knoi
27th February 2008, 13:16
Asociatia Sportiva K-NOI Iasi, organizeaza in perioada 1-2 martie 2008 un Workshop de CAPOEIRA la BUCURESTI.
Programul workshopului va fi:

Sambata: 15-17, 19-21
Duminica: 11-13

Locatia: Universitatea Politehnica Bucuresti, str. Splai Independentei, nr.313, Sala de jocuri

Taxa de participare: 35 ron/pers

Pentru alte informatii va rugam sa ne contactati pe adresa de mail capoeira_knoi@yahoo.ro

Cei interesati sunt rugati sa trimita un reply pe adresa de mail a asociatiei pentru a confirma participarea!

Balint_Capoeira
12th April 2008, 22:00
In Satu Mare exista un club de Capoeira (Alto Astral , www.capoeiraaltoastral.com) un demo: http://www.youtube.com/watch?v=5XzK8rFvv60 . Dak mai veri info. : kasza.balint@freemail.hu sauwww.kasza_balint@yahoo.com :ok:

war_dancer
25th September 2008, 16:42
cel mai marfa stil de arte martiale

REality_
7th January 2009, 09:01
Cel mai tare stil de arte martiale:P Singurul care are suflet:D Eu practic Capoeira de vreo 2 luni decand instructorul Ionut Adrian de la ALTO ASTRAL din Satu Mare organizeaza cursuri si la ORADEA . :D cei care vrea sa practica capoeira la oradea sa ma contacteze pe adresa de mail: realiti19@yahoo.com

mihai_1991
7th January 2009, 22:22
Cel mai tare stil de arte martiale:P Singurul care are suflet:D

Oh, not again disputa dintre stiluri..........
Eu cred ca "sufletul" nu apartine vreunui sport, ci practicantilor.Orice sport poate fi practicat cu pasiune.

tilk08
26th January 2009, 15:42
Face careva capoeira in bucuresti???????

tilk08
27th January 2009, 00:32
In Satu Mare exista un club de Capoeira (Alto Astral , www.capoeiraaltoastral.com) un demo: http://www.youtube.com/watch?v=5XzK8rFvv60 . Dak mai veri info. : kasza.balint@freemail.hu sauwww.kasza_balint@yahoo.com :ok:
cum sa scrii ca ai invatat Capoeira din film si de pe jocuri pe PS !!!!!!!!!!:headbang:

tilk08
27th January 2009, 00:34
cum sa scrii ca ai invatat Capoeira din film si de pe jocuri pe PS !!!!!!!!!!:headbang:

:headbang::headbang::headbang:

kNoyFylyp
7th June 2010, 11:53
eu fac capoeira care vrea sa vb despre asta sa dea add la painkiller_dude:ok:

kNoyFylyp
7th June 2010, 11:54
fac antr nu din filme si hocuri:))

kNoyFylyp
20th August 2010, 14:14
nu mai dati add k nu il mai folosesc
sry