PDA

View Full Version : TV Sport si Gigi Becali



Zapada
5th February 2005, 13:58
TV Sport nu se mai vede in afara Romaniei de la 1 februarie 2005!
Acum se prinde pe aceeasi frcventa doar muzica tiganeasca (manele si alte muzici tiganesti) iar programul se cheaman Taraf!

Oare cei din conducerea TV Sport cred ca doar tiganii au plecat din Romania si acestia trebuia sa aiba propriul program de muzica?
Deja erau 2 programe ETNO si ATOMIC cu muzica de toate felurile, ce mai trebuia si al treilea program?

Nu cumva Gigi Becali a pus mana pe programul TV Sport iar acesta ca mare "patriot" nu mai da voie decat la romanii din interiorul tarii sa vada programul?
E mare pacat ca nu se mai transmite programul si pentru noi din afara tarii!!!!!

Daca e cineva care are informatii, de ce nu se mai transmite TV Sport in afara Romaniei, sau daca se va relua transmisia, e binevenit cu informatii.

razvan141
5th February 2005, 14:23
Ar putea fi o parte a politicii PRO TV,care oricum da preluari de pe TV Sport pe PRO TV International(handbal,divizia B)si nu vrea ca romanii din afara sa mai vada si altceva.
De ce?Intrebati-i(sau injurati-i) pe ei.
In plus,difuzarea necodata a TV Sport in afara tarii ar fi putut da nastere la numeroase probleme de copyright.Sa ne amintim ca nu demult englezii se uitau la Premier League pe satelit la "canalul ala din Romania care da multe meciuri"

andreiush
5th February 2005, 15:21
Si eu am avut surpriza ca intr-o dimineata sa dau pe tv sport si sa vad taraf tv. Apoi am vazut ca numai noaptea este taraf tv, iar ziua tv sport.

Zapada
5th February 2005, 15:22
Nu cred ca Pro TV e amestecat in treaba asta!

Mai degraba cred ca Gigi Becali a cumparat TV Sport si vrea sa faca programul dupa "pohta" lui de asa zi mare patriot!
El dorea sa-si faca un TV program "Becali TV" si probabil ca a fost mai simplu sa cumpere un program, decat sa deschida un program nou!

Zapada
5th February 2005, 15:24
Si eu am avut surpriza ca intr-o dimineata sa dau pe tv sport si sa vad taraf tv. Apoi am vazut ca numai noaptea este taraf tv, iar ziua tv sport.

ei lasa!
pai la mine de ce e taraf tv 24 de ore din 24?

andreiush
5th February 2005, 15:46
Eu n-am zis cum e la tine! Eu am zis cum e la mine! In Romania! In Baia Mare!

Zapada
6th February 2005, 12:27
Vadime poti sa face rost de ceva infromatii in legatura cu TV SPORT si trensmiterea programului in afara romaniei?

andreiush
6th February 2005, 12:51
De pe forumul tvsport:

Managerul TV SPORT si conducerea TV SPORT a hotarat ca TV SPORT sa nu mai fie transmis in afara Romaniei. Cu alte cuvinte, doar din Romania se poate receptiona TV SPORT, de 2 zile.

Zapada
10th February 2005, 21:38
Vadime astept respuns de la tine
poti sa face rost de ceva infromatii in legatura cu TV SPORT si trensmiterea programului in afara romaniei?

sa schimbat patronatul, e Becali amestecat, sau care e problema?

andreiush
10th February 2005, 22:37
Mai zapada...ti-am dat un indiciu unde sa cauti informatii. Da tu o tii pe a ta cu jiji.

"In viitorul apropiat va fi codat. Trebuia sa fie codat demult. Este o cerinta normala, campionatul espaniol este transmis FREE numai de arabi care au bani de se rupe. Restul europei (cei care n-au D+, sau C+) se uita la TvSportul romanesc. "