PDA

View Full Version : all time nr 1



css2
5th February 2005, 04:58
am inceput acest thread ca sa vedem cine este nr 1 din 1960 pina acum

dianette_d
9th February 2005, 20:04
css2, eu tot astept...sa ma certi, sa ma injuri (kiddin') da numai zi ceva!!!! :mda:
ce s-a intamplat cu toti??? dj klauss e suparat, tu esti suparat...uff ce plictiseala :sleep:
iulia prefera sa posteze (mai ales) pe alte threaduri..numa' marquise si darkslowstar au mai ramas din "generatia de aur"...of of mai mai :thinkso:

ilenuta
9th February 2005, 23:29
Ne pregatim revenirea spectaculoasa :) nu mai dureaza mult...
Treburile, ce sa-i faci... in cazul meu cel putin. Am mai postat eu pe undeva ? :D :hmm: oricum au fost lucruri scurte...


ce s-a intamplat cu toti??? dj klauss e suparat, tu esti suparat...
Dar or fi suparati intre ei sau pe noi :P sau si si :D

dianette_d
10th February 2005, 19:26
off in sfarsit si-a facut cineva mila de mine...thax god /hello

Ne pregatim revenirea spectaculoasa :) nu mai dureaza mult...
defineste "mult"... :D

Dar or fi suparati intre ei sau pe noi :P sau si si :D
:scared: cum pe noi??..da ce n-am destule (destui) pe constiinta..haide mah acum m-ai pus pe ganduri...damn si de abia ma spovedisem :pace:

dianette_d
10th February 2005, 19:37
hmmm..care era subiectul threadului si despre ce vorbim noi..da mie imi place :yeah:..atata timp cat nu vine css2 sa se ia de noi... :D

css2
11th February 2005, 01:22
don t worry dianette i am back.unde este klauss the mouse.se ascunde.iesi la interval neica sa mai vorbim despre tenis.dianette esti cam smechera matale.vrei sa ne intarati si ai reusit.nr 1 este sampras.he is the man.
hey klauss i love you man.you are the best.you are the best coach here
where is klauss?where is klauss?
precis figura asta de klauss is busy hihihihiih.a venit madame klauss hihihihihi

css2
11th February 2005, 01:32
mi-e frica sa mai scriu ca iulia o sa ma bata .este cam dura.ma cearta numai pe mine.cred ca este verisoara cu klauss.

dianette_d
11th February 2005, 15:01
dianette esti cam smechera matale.vrei sa ne intarati si ai reusit..
multumesc..multumesc..autografe dupa ora 6 :D


hey klauss i love you man.you are the best.you are the best coach here
where is klauss?where is klauss?
precis figura asta de klauss is busy hihihihiih.a venit madame klauss hihihihihi
iulia ce zici il certam un pic???
pai bine mah iar incepi??...uff ce ti-e si cu barbatii astia..(orgoliosi frate amandoi :cool: )..hai gata pace k in stilu asta o sa ne suparam toti si eu unde o sa-mi mai pierd timpu..doar no sa ma apuc acum in cls 12 de invatat.. :scared:
p.s. kiddin'..eu chiar invat...serios!!!..valeu mi-am facut-o cu mana mea!acum nu ma mai crede nimeni.. :o:

Marquise MGP
11th February 2005, 20:22
pai dece sa inveti depe acum...mai este pana la vara....stii cum se spune...nu lasa pe maine ce poti face poimaine :D

ilenuta
11th February 2005, 21:25
Ohoho, cat off-topic pe aici...

Marquise, ce binevoitor esti tu cu sfaturile... ia lasa fata sa invete, ca dup-aia da vina pe noi :P

css2, ia las-o tu mai moale cu mistourile si mai bine explica-ne de ce crezi tu ca Sampras e cel mai bun all time. Bine macar ca ai pus ca punct de inceput 1960, dar oricum asemenea comparatii sunt greu de facut, jucatorii sunt diferiti, tenisul s-a schimbat: tenisul din anii 60 nu este acelasi cu cel din anii 90 sau de acum... si hai sa citez din deja un "clasic" al acestui forum :)

dea lungul timpului au fost multi jucatori fenomenali , care au dominat anumite perioade de timp si anumiti adversari,e foarte de greu sa compari astfel de jucatori care nu sau intalnit intre ei.
Daca e sa ne luam dupa cel mai usor criteriu: titlurile de Mare Slem, atunci Sampras is the winner, cu 13 titluri (record), dar cel care care a facut Marele Slem, chiar de 2 ori (1962, 1969) este Rod Laver. Deci a castigat si la Roland Garros, ceea ce Sampras nu a reusit :evil:
Dar astea sunt doar statistici, despre care putem citi aici (http://sportsillustrated.cnn.com/tennis/2000/wimbledon/news/2000/06/15/sampras_slams/)

Tare sunt curioasa cum ar fi aratat un meci Laver-Sampras :P
Ideea e ca nu putem compara mere cu pere. Dar daca e sa numaram pur si simplu titlurile castigate, atunci e simplu. Ele se pot numara si aici (http://www.thetennischannel.com/game/history/gs_by_year.aspx)
S-a mai deschis subiectul asta pe forum, cine are rabdare sa caute poate vedea "concluzia".
Ce putem face este sa vorbim despre o personalitate a tenisului care ne-a impresionat, asa cum a facut dianette. M-am mirat ca la varsta ei nu numai ca a auzit, dar stie si multe lucruri despre Arthur Ashe si despre istoria tenisului :ok:

uff ce ti-e si cu barbatii astia..(orgoliosi frate amandoi).
Noroc ca mai exista si femei pe lume :D Si ca sa nu uit... imi place semnatura ta ;)

ps: Va rog sa nu mai postati consecutiv !! Folositi cu incredere butonul Edit :ok: Si pe Klaus il cheama Klaus cu un singur s !!
Asta pt. ca tot a zis css2 ca sunt o verisoara dura :cool:

dianette_d
11th February 2005, 22:30
Ce putem face este sa vorbim despre o personalitate a tenisului care ne-a impresionat, asa cum a facut dianette. da..ce sa zic...chiar imi place mult arthur ashe...cele mai multe lucruri le stiu din cartea lu nastase, care mi s-a parut geniala :ok: m-a impresionat mult prietenia dintre cei 2 si chiar am si plans la capitolu in care nasty povesteste
despre moartea lui ashe...of of :P
si nu-l admir doar pentru prietenia cu romanu nostru...a.ashe a castigat turnee importante ca wimbledon('75),turneul de la forest hills('68),australian open('70)+multe alte victorii la dublu


M-am mirat ca la varsta ei nu numai ca a auzit, dar stie si multe lucruri despre Arthur Ashe si despre istoria tenisului :ok:
serios?? si eu care chiar credeam k sunt cea mai putin experimentata de pe threadu asta..thax a lot...mi-ai facut ziua mai frumoasa /hello


Noroc ca mai exista si femei pe lume :D Si ca sa nu uit... imi place semnatura ta ;)
yeah girl! you're damn right...semnatura mea=un mare adevar :drak:


pai dece sa inveti depe acum...mai este pana la vara....stii cum se spune...nu lasa pe maine ce poti face poimaine :D
da' da am si eu visuri marete...sa intru la facultate(farmacie...pentru curiosi :D )..sa vin si eu la bucuresti..eheee :sleep:

Marquise MGP
11th February 2005, 23:21
mie numi plac medicamentele si nu dau prea des pe la farmacie :D
.....ce sa cauti la bucale...las ca e frumos si la noi in "provincie" :drak:

dianette_d
12th February 2005, 18:04
mie numi plac medicamentele si nu dau prea des pe la farmacie :D
.....ce sa cauti la bucale...las ca e frumos si la noi in "provincie" :drak:
drept sa spun m-am km saturat de galati..imi aminteste de scoala(de tezele la fizik in special)..si un alt motiv ar fi ca NU EXISTA FACULTATE DE FARMACIE IN GALATI!! :D
si ma duc la bucuresti ca sa scap de accentul asta de moldovean... :drak:

Ohoho, cat off-topic pe aici...:
da tu chiar vrei sa te ia iulia la bani marunti?? :P

Marquise MGP
12th February 2005, 19:12
e bine dacas marunti ca nu ma costa prea scump :D

auzi la ea ...accent....si eu care vroiam sati zic sa te duci la iasi la medicina :D

dianette_d
12th February 2005, 19:45
e bine dacas marunti ca nu ma costa prea scump :D

eee..mai vedem noi dupa ce te-o lua ea la rost.. :D nu mai dureaza mult..cam vreo ora asha.. :drak:


auzi la ea ...accent....si eu care vroiam sati zic sa te duci la iasi la medicina :D
pai anticipasem intrebarea :cool:

p.s. remember off-topic???

Marquise MGP
12th February 2005, 19:50
off topic...offfffffffffff topic

mai am un pic sil iau pe bog_tom

vreau sa vina iulia...sa ma biciuiasca.....auuuuuuuuuuuuu :drak:

dianette_d
12th February 2005, 20:09
hihihihihi...bine eu nu ma mai bag k de abia ma laudase iulia si nu vreau sa ma ia si pe mine..
SA VINA IULIA.. :drak:

Marquise MGP
12th February 2005, 20:13
in trei e mai spectaculos....da daca nu vrei....:drak:

dianette_d
12th February 2005, 20:29
hai ma as fi vrut..da stiu si eu daca e bine sa te pui rau cu iulia???

Marquise MGP
12th February 2005, 21:52
las cai "verisoara rea" doar cu css2 , cu noi poate e "verisoara bunaaaaa" :D

dianette_d
12th February 2005, 21:57
nu ma mai starni..k eu gata ma spal pe maini :cool:

Marquise MGP
12th February 2005, 22:05
ok gata...cum zici tu :D

ilenuta
13th February 2005, 18:05
..da stiu si eu daca e bine sa te pui rau cu iulia???
Asa e, nu e bine sa te pui rau cu Iulia :happy
Dragi galatzeni, nu ma supar pe voi ca deocamdata imi sunteti simpatici :cool:
Marquise, ca sa-l iei pe bog_tom, mai ai de munca :) Uite, ca sa te iert, propune si tu un all time nr. 1... ca altfel chiar ma gandesc sa schimb titlul threadului in "Loc de off-topic", dar atunci tre' sa-l invitam si pe bog_tom :D

Marquise MGP
13th February 2005, 18:11
eu zic sa nu skimbi denumirea in " loc de off-topic" ca atunci o sa scriem despre tenis :D

la alltime nr. 1 nu cred ca tre sa mai precizez....astept rivalii ca sancep atacul :drak:

ilenuta
13th February 2005, 18:38
la alltime nr. 1 nu cred ca tre sa mai precizez....astept rivalii ca sancep atacul :drak:
Eu zic sa te pregatesti putin inainte, ca ai contracandidati seriosi :D ia vezi tu aici cine e all time nr. 1 :D http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=14259&postcount=2

Marquise MGP
13th February 2005, 20:20
daca eu trebuie sa reprezint "POTOPUL" e de rau...:drak:

ilenuta
13th February 2005, 20:56
Da' laudaros esti tu Marchize :D Asa repede vrei sa urci in topuri?
Uite ce rezolvare (pasnica :drak: ) vad eu: Dj Klaus nr. 1 la seniori si tu nr. 1 la juniori, ca tot ziceai ca esti tanar :D (trebuie adica sa te credem pe cuvant, daca varsta nu ti-o dai).

Marquise MGP
13th February 2005, 21:42
astai un fel de :"decat codas la oras/ mai bine la tine in sat fruntas".....nop...nop...nop.....vreau sa dezlantui stihiile naturii :drak:

ilenuta
13th February 2005, 21:57
vreau sa dezlantui stihiile naturii :drak:
Bag sama ca ti s-a cam urat cu binele, draga nr. 1 :drak:
Si de ce te-ai razgandit cu varsta, vrei sa ghicim ? Nu de alta, dar sa stiu la ce categorie tre' sa concurezi, juniori sau seniori :P dar lasa ca descoperim noi pana la urma... poate faci cu dianette (si cu alti galateni) un Forum Meeting nr. 1 Galati (ca tot iti place tie sa fii nr. 1 :) )

Marquise MGP
13th February 2005, 22:10
de ghicit...nu ghicesti....la forum meeting.....nai sa ma vezi.....nr.1 sunt la agresivitate :drak: si la glumit :happy ...ca totul e doar.....o gluma :)....cel putin pentru mine :D

ilenuta
13th February 2005, 22:14
Pai cui nu-i place gluma ? :) iar de varsta nu mai fii asa sigur... desi e cam greu de ghicit, recunosc !
De forum meeting mai vorbim ! never say never :D

Marquise MGP
13th February 2005, 22:22
ieri am umplut forumul de off topic cu dianette iar acum.....cu sefa :)....kiar cal iau pe bog_tom :D
fa un poll despre varsta mea....sa ma prapadesc de ras la vederea rezultatelor :D

ilenuta
13th February 2005, 22:24
Hehe, chiar la poll ma gandeam... ia fa-l tu pe Diverse :D sa vezi ce creste audienta :D Ordin de la sefa :cool:

Marquise MGP
13th February 2005, 22:35
mai bine aici la tennis....ca sa fie sub stricta supraveghere din partea ...sefei :D

ilenuta
13th February 2005, 22:46
Deci vrei sa ramanem in acest cadru restrans :cool: chiar asa tambalau crezi ca o sa iasa ca sa fie nevoie de stricta mea supraveghere ? :D
ps: crezi ca o sa-ti schimbi vreodata avatarul, ca ma spaimantez cand il vad :scared: :help: :D

Marquise MGP
13th February 2005, 22:54
pai e reprezentativ nui asa :D

ilenuta
13th February 2005, 23:02
Curat reprezentativ :D vreo ruda cu cruel angel :D
Eu acuma plec... Marquise, te las sa mai umbli si prin alte zone ale forumului, ca poate te retin ... :cya:

Marquise MGP
13th February 2005, 23:05
see you later aligator :D

css2
14th February 2005, 05:24
auziti meseriasilor.luati-va o camera.o platesc eu .
let s go back who was nr 1.
sampras meseriasul.2.rod laver.3 borg.

ilenuta
14th February 2005, 11:06
sampras meseriasul.2.rod laver.3 borg.
Bravo meseriasule ! Pai ai rezolvat rapid problema... nici nu era prea greu, statisticile sunt clare :cool: Plus ca deja stiam ca Sampras e favoritul tau.
Bine, mai era pe acolo un tip, Roy Emerson, care are si el 12 titluri de Mare Slem, dar despre el se vorbeste cam putin si nu stim prea multe, desi rezultate a avut destule...
Oricum css2 iti multumim ca ai deschis acest thread, unde am putea totusi stabili un (nou) all time nr. 1... la off-topic :yeah:
ps: despre Emerson, Sampras din nou plus alte statistici :) http://216.194.87.192/emo.htm

realmadrid.com
14th February 2005, 13:25
Cum nu prea am auzit eu de jucatori de tenis care au jucat inainte de 1990, pt mine all time nr 1 este nimeni altul decat Boris Becker sau Pete Sampras...
Pt amatori de statistici, un link cu palmaresul lui Becker

http://freeweb.supereva.com/borisbecker.freeweb/index.htm?p

Iar pt Sampras cateva detalii despre marea lui cariera

Singles Record:
762 - 222

Singles Titles:
64
Double Titles:
2
Prize Money:
$43,280,489

realmadrid.com
21st February 2005, 14:18
Vreau sa stiu si eu cine a fost primul nr. 1 ATP
Prima data cand s-a facut acest clasamnet, cine a fost nr 1, eu stiam ca Ilie Nastase, dar nu sunt sigur...
Nastase stiu ca a fost nr 1, dar vrea sa stiu daca el a fost primul :)

DJ Klaus
21st February 2005, 14:19
Da... Nastase

realmadrid.com
21st February 2005, 14:24
Si mai am o intrebare:)
Cand s-a infintat acest clasamnet ?

ilenuta
21st February 2005, 14:27
1973... august :ok: - nu stiam pe de rost, m-am informat :)

ilenuta
22nd February 2005, 16:02
Hmmm... dianette, vad ca Ashe e un fel de erou al tau :ok:
Este intr-adevar un personaj demn de respect in istoria tenisului.
Totusi el nu va putea fi niciodata considerat un all time nr. 1... decat in inimile unora :rolleyes:

Ce putem face este sa vorbim despre o personalitate a tenisului ... :
Asa ca m-am gandit sa deschid un thread mai potrivit pt. asta., unde isi pot gasi locul si jucatori de azi, si veterani http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=6114
Discutia despre un all time nr. 1 nu cred ca are viitor, pt. ca ne duce inevitabil la statistici, care sunt fixe, si la... off topic ;)