PDA

View Full Version : Yahoo Messenger Problem



uti2102
3rd February 2005, 19:24
Am o problema URIASHA cu yahoo messenger. E de-a dreptul misterios....Nu vad ce scriu eu shi ce scrie partenerul de discutzie. Am fereastra de chat shi totul e alb, nu scrie absolut nimic acolo, cu toate ca shi eu shi "partenerul" postam mesaje. Am shi reinstalat messnegerul dar tot degeaba. Nu intzeleg care-i sursa problemei shi cum se poate remedia........
Sunt orb pe Yahoo Messneger !!!

grig_jr
3rd February 2005, 19:27
mi s-a intamplat si mie. remediam cu un restart la yahoo messenger.
daca vrei o explicatie sau o solutie de la cineva care sa stie ce vorbeste, du-te pe un forum specializat :p - adica unde mai stie lumea ce vorbeste: softpedia sau computergames :p
bafta
ps: e naspa faza aia sa nu vezi ce scri. e naspa sa nu iti mearga yahoo !!! ce m-as face fara el :p

gicu
3rd February 2005, 19:37
sursa n-o stiu, poti remedia problema instaland in prealabil una din ultimele versiuni de ie

bog_tom
3rd February 2005, 19:42
eu zic ca e din cauza provider-ului de net; ati incercat cumva sa folositi Gaim/Trillian (pt YM) ?

nu cred ca are de a face cu IE-ul dar la Windows nu ma mai mira nimic... :o:

uti2102
3rd February 2005, 20:20
Shi eu am impresia ca ar fi din IE, dar nu intzeleg cum a aparut problema asha dintr-o data. Mi-am instalat shi SP2, tot nu merge...Sa vad ce fac...

bog_tom
3rd February 2005, 20:25
ideal ar fi sa faceti amandoi aceeasi pasi si sa vedeti de ce nu merge

andreiush
3rd February 2005, 20:53
format c: :D

Big Sexy
28th March 2005, 12:37
in ultimul timp am nenumarate probleme cu ym si la birou si acasa. si la un momnet dat imi arata in lista de messenger si id-ul meu activ. Plus multe alte minunatii. Ce ma streseaza cel mai tare e ca imi da uneori ca se logheaza atcineva cu id-ul meu dar acest lucru e imposibil. Mi-am schimbat parola si in mia putin de un minut imi dadea din nou mesajul. Bugs peste bugs ca stiu sigur ca nu am shitz e sistem cum ar fi keylogers sau alte dintr-astea..

uti2102
28th March 2005, 12:56
Dar vi s-a intamplat sa va logheze pe alt user ?! E fun rau de tot !!! Sa vezi o lista de necunoscutzi, cu nr de tel etc. :happy

desdemona
28th March 2005, 13:32
Asta trebuie sa fie funny - n-am mai auzit.. :happy Cu singura conditie sa ti se intample numai tie cu ID altora, nu si altora cu userul tau :D

Corrado*
28th March 2005, 13:35
Mie nu imi mai schimba statusurile, shi in plus, cand apas CTRL+F, stiti voi, sa imi apara doar aia online, mi se inchide messu`! Shi nu mai pot sa il aprin, tre` sa dau res la calc`!

Mihai
28th March 2005, 17:00
Sigur nu apesi ctrl + D??? :evil:

Corrado*
28th March 2005, 17:01
Itzi zic eu sigur ca nu apas CTRL+D, smeqere :ok:

Paul
28th March 2005, 19:04
alpopa ... si eu am avut problema asta !

Aveam sterse niste fisiere .dll , din sysrem32 ...

Compu era extrem de infectat ;
Personal mi`am reinstalat windowsul , am pus service pack 2 si acum merge YM .

BornWild
3rd April 2005, 21:19
Si eu am avut aceleasi probleme si au fost din cauza windows-ului si totodata a IE......dar acum cu Sp2 ,zboara totul

uti2102
4th April 2005, 00:03
Exact, alea erau problemele :D Acum am Media Center 2005 shi se mishca bine.

Mihai
5th April 2005, 19:48
Am si eu o problema, destul de ciudata :o:
Mi-am schimbat parola de la messenger si si-au pierdut contactele mele toate informatiile pe care le aveam! Adica le pusesem si eu un nume un nickname, si acum nimic!

bog_tom
6th April 2005, 06:15
nu are a face una cu alta... sigur ai intrat pe contul tau ? :D

Mihai
6th April 2005, 10:08
:D:D Daaa sigur! In vreo ora mi s-a incarcat si detaliile de la contacts! Cred ca imi merge mie netul prost de tot, de nu s-au incarcat si alea, pt ca incercat sa adaug pe cineva si mi-a zis nu stiu ce eroare...

CoolRain
19th April 2005, 10:44
Eu incerc de 2 ore sa fac "sign-in" si nimic... Tocmai ma dat restart, l-am si reinstalat si nimik... Imi afiseaza cateva minute bune "Conecting to..." si apoi moare total :D

bog_tom
20th April 2005, 06:57
renunta la YM si incearca Trillian - http://www.trillian.cc :D

totmihnea
23rd April 2005, 12:51
Shi yo am o mica prob cu ym , dc ascult muzica cu winampu imi apare ca sunt busy(am pluginu care itzi arata ce ascultzi , bine da inainte nu facea figura asta).Apropo exista vreun plugin asemanator pt JetAudio.Yo asta folosesc

fork
5th June 2005, 14:46
incercati cate un sfc /scannow din cand in cand. Asta e cu windowsu (dispar fisiere). Motivul? Expoituri, paraziti si alte alea.

deci start -> run -> sfc /scannow si bagati cd-ul de windows in unitate. Ar trebui sa dureze maxim 20 minute iar unde descopera ca un fisier a fost sters sau modificat il pune la loc.

Eu prefer sa fac chestia asta decat sa reinstalez windowsul. O fac aproape o data la luna si deocamdata nu am avut probleme.

Si inca ceva, incercati sa nu mai intrati pe siteuri dubioase. Exista expoituri care-ti inlocuiesc explorer.exe (a nu se confunda cu IE) si apoi face doar ce vrea el. Iar yahoo-ul este in rivalitate cu multe companii deci poate sa fie un motiv de boicot.

bafta

GoPens
6th June 2005, 18:50
Si inca ceva, incercati sa nu mai intrati pe siteuri dubioase.

la chestia asta subscriu 100%.

diavol visiniu
23rd June 2005, 23:32
incercati cate un sfc /scannow din cand in cand. Asta e cu windowsu (dispar fisiere). Motivul? Expoituri, paraziti si alte alea.

deci start -> run -> sfc /scannow si bagati cd-ul de windows in unitate. Ar trebui sa dureze maxim 20 minute iar unde descopera ca un fisier a fost sters sau modificat il pune la loc.

Eu prefer sa fac chestia asta decat sa reinstalez windowsul. O fac aproape o data la luna si deocamdata nu am avut probleme.

Si inca ceva, incercati sa nu mai intrati pe siteuri dubioase. Exista expoituri care-ti inlocuiesc explorer.exe (a nu se confunda cu IE) si apoi face doar ce vrea el. Iar yahoo-ul este in rivalitate cu multe companii deci poate sa fie un motiv de boicot.

bafta
Am incercat dar nu merge.Pt ce windows este comanda?Am incercat si pe xp si pe98 dar tot nu merge

fork
24th June 2005, 20:28
Pt. windows XP este. Nu are cum sa nu existe comanda. Deci chestia cu sfc /scannow o scrii in linia de comanda nu este un buton pe care dai click. deci faci run si scrii acolo aia si dai enter. (nu browse sau alte minuni)

La mine se numeste: Microsoft XP Windows File Checker Version 5.1. Cauta pe google daca ai nelamuriri.

don_denver
24th June 2005, 20:45
ca sa nu mai aveti probeme cu yahoo...mai ales ca de la un timp face tot felul de probleme...ca o fii din cauza windows-ului (apropo...cel mai tare program :ciocan: ) sau a lui..nu mai conteaza....Va recomand folosirea unui alt program, mult mai stabil cat si securizat, care poate importa tot ce ai pe ym cat si pe aim sau alte softuri de genul acesta: Gaim.

giovany
2nd July 2005, 18:07
Am o problema URIASHA cu yahoo messenger. E de-a dreptul misterios....Nu vad ce scriu eu shi ce scrie partenerul de discutzie. Am fereastra de chat shi totul e alb, nu scrie absolut nimic acolo, cu toate ca shi eu shi "partenerul" postam mesaje. Am shi reinstalat messnegerul dar tot degeaba. Nu intzeleg care-i sursa problemei shi cum se poate remedia........
Sunt orb pe Yahoo Messneger !!!
Incearca Yahoo Messenger Beta. E ultima versiune, si se declara ce-a mai buna de pana akuma. :ok: :ok:

Sharkie
2nd July 2005, 18:12
Io folosesc BETA si n-am avut pana acum nici o problema majora.

DaRk_Star
2nd July 2005, 21:01
Incearca Yahoo Messenger Beta. E ultima versiune, si se declara ce-a mai buna de pana akuma. :ok: :ok:

beta e cah!...

nu merge comanda de paste...iar problema cu trimisul de fisiere este exasperanta... :ciocan:

asa ca am revenit la penultima versiune (nuj cum se numeste :D)...

realmadrid.com
2nd July 2005, 23:19
ca sa nu mai aveti probeme cu yahoo...mai ales ca de la un timp face tot felul de probleme...ca o fii din cauza windows-ului (apropo...cel mai tare program :ciocan: ) sau a lui..nu mai conteaza....Va recomand folosirea unui alt program, mult mai stabil cat si securizat, care poate importa tot ce ai pe ym cat si pe aim sau alte softuri de genul acesta: Gaim.


Programu ala nu e doar pt Linux ? sau merge si pe Windows ?

Mihai
3rd July 2005, 00:39
exista si versiuni de windows
http://gaim.sourceforge.net/downloads.php

realmadrid.com
3rd July 2005, 11:46
Pacat ca nu merge si prin proxi :D

Kata
27th May 2006, 20:02
Cand intru ca sa imi bag ID-ul si parola merge dar ca sa intru, nu ma lasa imi spuna ceva de genul:
,,We were not able to sign you in to Yahoo!"
Netul mergand si neavand nici o problema!De ce nu ma lasa sa intru?De instalat l-am instalaat bine sau asa cred!Va rog ajutati-ma!Mai am putin si sparg calculatorul.:headbang: va pup pe toti!

Onlinesport vrea parerea voastra
27th May 2006, 20:21
Incearca sa iti scoti fire-wall-ul. Daca nu ai pe computerul tau firewall, intreaba de la cei care iti ofera internet (RDS, Astral, retea de cartier) daca au ceva restricitii.

relansat
28th May 2006, 19:03
La mine cand incerc sa intru la o conferinta imi crapa calcu` si afara de restart nu am ce`i face. Avetzi idee unde ar putea fi problema? Mentionez ca am instalat nshpemii de YM`uri, nicio varianta nu`mi suporta conference`ul.

Paul
29th May 2006, 23:25
vezi ca YM foloseste Internet Explorer ..vezi sa nu ai proxy pe el
Mie nu imi mergeau transferurile de fisiere pe YM :D

relansat
30th May 2006, 15:06
Folosesc trillianu` cand e ceva de pus la cale sau gaim`ul. Nu am niciun proxy, dreak stie ce are. Nu`mi mai bat eu capu` cu el :)

Big Sexy
31st May 2006, 08:41
vezi ca YM foloseste Internet Explorer ..vezi sa nu ai proxy pe el
Mie nu imi mergeau transferurile de fisiere pe YM :D

serios? De aia probabil ca nu imi merg multe dintre transferuri ca eu am pus in firewall kill orice la IE :D, o sa modific in firewall regulile ceva mai permisiv.

Radu
6th July 2007, 16:46
hmmm...o mare belea pe YM...mi-a fost spart contul...se poate recupera parola???:confused:

PSYCHO
6th July 2007, 23:28
Nu stiu care-i faza, insa in ultima vreme multa lume se plange ca nu-si mai poate accesa contul de Yahoo ... Mi se pare dubios ca exact in perioada asta sa cada toti prada phishing-ului, asa ca probabil problemele vin de la Yahoo! Stie careva, au anuntat cei de la Yahoo ceva update-uri sau lucrari majore?

Celso
6th July 2007, 23:45
hmmm...o mare belea pe YM...mi-a fost spart contul...se poate recupera parola???:confused:

nu prea:(

GoPens
7th July 2007, 15:34
sunt site-uri ce arata ca si cel de yahoo. daca te uiti in cod, vezi ca apeleaza un script perl care trimite mail cu userul si parola la o adresa de mail anume.
am primit si io linkul de la un amic caruia i-a fost spart contul.
mi s-a parut ciudno ca nu se intimpla nimic dupa introducerea userului si al parolei.
m-am uitat in cod si am vazut ce-am descris mai sus.
ergo am modificat asap parola.

baddog
22nd November 2008, 21:09
am si eu o problema cu yahoo9 cand al instalez mi se bloceaza la 99% si nu mai face nimic sta asa oare stiti dc ?? :headbang:

Marius
15th January 2009, 19:56
mare problema mare:

nu mai pot intra pe id-ul meu. de fiecare data cand incerc sa ma loghez imi da ala cu sign in problem. mentionez ca pot accesa contul pe yahoo.com, am schimbat parola de vreo 3 ori, alte id-uri se conecteaza fara probleme, n-am firewall... plm...

are cineva vreo idee?

Lover
15th January 2009, 20:03
ai reinstalat messu ? cam patit si eu odata chestia asta.

Marius
15th January 2009, 20:21
De vreo 2 ori... Cineva mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la yahoo... plm... ciudat e ca doar id meu nu merge, altele se conecteaza imediat...

Lover
15th January 2009, 20:55
poate ai incercat de prea multe ori parola ( gresita ) si ti s`a blocat un pic. incearca mai tarziu.. las ca nu mori cateva ore fara :D

TheMentalist
15th January 2009, 21:37
De vreo 2 ori... Cineva mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la yahoo... plm... ciudat e ca doar id meu nu merge, altele se conecteaza imediat...

Asa mi s-a intamplat si mie, doar la un ID, dar peste 2 zile a mers:)

Marius
15th January 2009, 22:07
ciudat e ca pe meebo sau alte saituri d-astea se conecteaza... doar pe mess nu vrea :(:(:(:(

Jerry20cm
16th January 2009, 12:01
lasa bah messengeru' si pune mana si munceste ca ne dau astia afara:D

VictoR HeVeA
27th May 2009, 13:30
Da ! am si eu o problema care vad ca a mai aparut pe-aici !
Nu mi se schimba status-ul ! si nu apar online pentru nimeni DECAT daca intru direct online si chiar si din acest punct schimbarea statusului!
Am vazut aici propusa o rezolvare pt problema asta ! Instalarea Windowsului ! in afara de cei carora le place sa-si instaleze OS-ul de multe ori... noroc
... e bine.... dar daca vreti sa rezolvati problema cu mess-u nu-i bine !
am incercat de pe 4(patru) calculatoare la intrerval scurt si lung de timp! nu merge... ! a incercat altcineva dupa mine pe acelasi calculator ! a reusit !

Cer o Rezolvare! Numa bine !

andra12ian
11th December 2009, 20:25
am si eu o problema....am mai patit mai demult si stiu k am gasit pe un site rezolvarea dar acum nu mai gasesc ...sper sa ma puteti ajuta...atunci cand itru in mess si dau la prefereces...toate bune si frumoase pana la calling&devices dar de la chat in joc cand dau click nu imi mai apare nimic...daca tin bine minte era din cauza k am instalat o versiune noua si apoi am revenit la cea veche,dar ceva de la mess nu s'a schimbat inapoi pt vechea versiune...din pacate nu mai stiu cum sa ajung acolo unde trebuie sa fac modificarile(adica sa scriu de exemplu versiunea 9 in loc de 10....sau asa cv)
ma puteti ajuta? :D

andra12ian
11th December 2009, 20:27
de la chat in jos*

andra12ian
11th December 2009, 20:31
si inca ceva...cand dau start->run si scriu regedit mai nou imi zice k nu poate gasi regedit :-?

Hingherul
11th December 2009, 21:02
mai bine cauti pe odc versiunea 9, il reinstalezi, dai restart si ar trebui sa scapi de probleme
cu regedit-ul ala e dubios. sa nu ai windowsul bulit.

andra12ian
11th December 2009, 21:20
am tot luat de pe site'uri yahoo mess si am reinstalat dar degeaba

andra12ian
11th December 2009, 21:21
si cu regedit ce fac? sau trebuie sa reinstalez windows'ul?

Hingherul
11th December 2009, 21:31
e ciudat ce ti se intampla.
mai bine aduci acasa pe cineva care se pricepe si vezi ce gaseste.

Navarro
12th December 2009, 13:19
pe mine ma scoate afara dupa ce dau 1-2 reply-uri. am si reinstalat softul. tot degeaba. idei?

Adrian81
8th August 2010, 11:04
si eu am patit si am reinstalat o versiune mai veche

kozfel
19th October 2011, 10:40
ma poate ajuta si pe mine careva?

problema messenger-> the application has failed because its side-by-side configuration is incorrect. Please see the aplication event log or use the command-line sxstrace.exe for more detail.

mersi

Lordul
19th October 2011, 16:37
incearca sa reinstalezi programul...

si vezi si in functie de versiunea windows care o ai ...ca unele versiuni de yahoo messenger sunt compatibile numai cu anumite versiuni windows

sper sa te descurci !

sun
19th October 2011, 23:07
Pe langa optiunea cea mai la indemana, spusa de Odyseas mai sus ( si pe care trebuie sa o faci inainte de orice ), in link gasesti mai multe informatii. http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_programs/application-failed-to-start-because-its-side-by/c675553c-ae6b-e011-8dfc-68b599b31bf5

Din cate as ghici eu, insa, te-ai jucat cu ceva program, si acela o patit un crash sau poate chiar a fost virusat cumva, dandu-ti si tie peste cap sistemul.

Solutia finala e sa tragi aer in piept, salvezi ce e musai de salvat pe alta partitie/hard extern, si bagi tata Windowsu din nou. :D